Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.305x, což odpovídá cca 120.272-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

VIDEO Volby začaly zostra: Po prezidentu Zemanovi se přímo u urny sápala svlečená aktivistka
Prezident Miloš Zeman byl při volbách napaden přímo ve volební místnosti. Útočníky byla aktivistická skupina Femen. Ta se vysvlékla, s výkřiky se vrhla směrem k prezidentovi, načež byla zpacifikována jeho ochrankou. Prezident poznamenal, že je jejím zájmem poctěn a v klidu odhlasoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Gott bude volit Miloše Zemana
Česká pěvecká legenda stojí za současným prezidentem Milošem Zemanem. Mnohonásobný zlatý slavík Karel Gott v pátečním deníku Blesk vyjádřil Zemanovi podporu ve volbách. Z jeho slov vyplývá, že bude současnou hlavu státu volit stejně jako před pěti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Těsně před volbami to vře - Hoax a rady, porady
Mnohé servery dnes upozorňují na hoax na sociálních sítích (viz). Zpráva vyznívá tak, aby voliči Zemana nechodili volit v prvním kole, s tím, že v prvním kole prezidentských voleb se vybírá soupeř pro úřadujícího prezidenta, který automaticky postupuje do druhého kola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
YouTuber zašel na pivo s Mirkem Topolánkem a leccos nám na něj prozradil. A před druhým kolem zve prezidenta Zemana
ROZHOVOR Zeman rozděluje společnost, a proto jeho volit nebudu, uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy Stanislav Hruška provozující na sociální síti YouTube kanál StandaShow. Právě jeho pořad přinesl v posledním týdnu videa s dvojicí prezidentských kandidátů Michalem Horáčkem a Mirkem Topolánkem. Přestože Zemana youtuber příliš v lásce nemá, rozhodl se, že i jeho pro natáčení svého pořadu osloví, a to před začátkem druhého kola prezidentské volby, pokud tedy současný prezident postoupí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Když Zeman vystoupil na mezinárodním fóru, musel na něj člověk být hrdý. Bývalý ministr dosvědčuje, jak prezidenta skutečně vnímají v zahraničí
ROZHOVOR Netajím se svou podporou Miloše Zemana, ale nemám potřebu na nikoho z jeho soupeřů plivat, vzkazuje agilním odpůrcům hlavy státu Svatopluk Němeček. Bývalý ministr zdravotnictví je v posledních týdnech opět soukromou osobou a politiku sleduje z odstupu. Přesto žasne nad tím, jak se o prezidentský stolec ucházejí lidé, kteří nemají zkušenost ani ze zastupitelstva nejmenší obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok odpověděl čtenáři na otázku, kdy bude hotova dálnice D3, která se prý staví šnečím tempem
Systém dálnic a obecně vzato i stavba nových komunikací je jednou z priorit kabinetu Andreje Babiše. V něm na postu ministra dopravy znovu usednul také Dan Ťok. Právě na něho směřovalo několik dotazů našich čtenářů, k nimž se ministr v pátek vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lživý leták pro Zemanovy voliče šetří policie jako maření voleb. Pachateli hrozí až tři roky vězení
Ostravští kriminalisté začali pohotově prověřovat snahu o maření prezidentských voleb. Jde o šíření falešné zprávy, že Miloš Zeman automaticky postupuje do druhého kola voleb a jeho voliči tak k prvnímu kolu nemusí. Na tuto skutečnost ve čtvrtek upozornily ParlamentníListy.cz. Policie vyzývá občany, kteří takový leták dostali, aby se obrátili na linku 158.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ostravská ČSSD navrhuje na předsedu ČSSD Zimolu a Krejčíka
Ostravští sociální demokraté nominovali na předsedu strany dva kandidáty. Podporují bývalého šéfa vojenské tajné služby Miroslava Krejčíka a někdejšího jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu. ČTK o tom dnes informovala předsedkyně ostravské ČSSD Jana Vajdíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš se nevídaně rozpovídal před novináři z Anglie. Třeba Andrej Babiš bude z jeho plánů nepříjemně překvapen
Čeští voliči vynesou verdikt nad antiimigračním populismem a vulgárním vyjadřováním prezidenta Miloše Zemana. Těmito slovy popisuje nadcházející prezidentskou volbu server britského deníku The Guardian, který poprosil o vyjádření jednoho ze Zemanových protikandidátů Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hilšer se ocitl na soukromé akci protikandidáta Fischera. Ten ho prý „vyvedl“
O rozruch se postaral v noci na čtvrtek „střet“ dvou prezidentských kandidátů. Hilšer, který zašel na akci svého politického soupeře, byl ze strany Fischera z jeho soukromé akce „vyhozen“, uvádí server lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kauza maření voleb protizemanovským hoaxem. Přihlásil se k němu Jindřich Šídlo
Komentátor Jindřich Šídlo se na serveru Seznam Zprávy dopustil recese, kterou v současné době řeší Hrad i vláda. Ministr vnitra Lubomír Metnar se nyní snaží Šídlův žert dementovat. Píše o tom samotný server.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Drážní úřad rozhodl o nových názvech zastávek
Drážní úřad rozhodl o nových názvech zastávek v obci Dýšina, která se nachází v Plzeňském kraji. Současná zastávka se přejmenuje, v souvislosti s modernizací tratě mezi Plzní a Rokycany vznikne zastávka zcela nová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TA ČR aktivně podporuje nové trendy v oblasti Smart City, energetiky 4.0 i inteligentní dopravy
V pondělí 8. 1. 2018 v Kaiserštejnském paláci v Praze byl tiskovou konferencí zahájen již sedmý ročník programu Smart City.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kníže Schwarzenberg okomentoval své letošní následovníky. Po svém...
Před pěti lety se několik měsíců zdálo, že do druhého kola prezidentské volby postoupí Miloš Zeman a někdejší premiér úřednické vlády Jan Fischer. Tomu však po prvním kole zbyly jen oči pro pláč. Do druhého kola totiž postoupil Karel Schwarzenberg. Jak se tento finalista z první přímé volby prezidenta dívá na letošní klání?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Cemper: Zeman pro lidi nic nedělá a obyčejní lidé ho nezajímají. Jeho „lidskost“ je jen hra
ROZHOVOR Občanský aktivista Jan Cemper se rozhodl v prezidentských volbách volit a podporovat Michala Horáčka. Prezidenturu Miloše Zemana totiž vnímá jako jednu velkou a trvalou katastrofu. Prezident podle něj vystavuje na odiv svou údajnou lidskost, přičemž ve skutečnosti ho obyčejní lidé vůbec nezajímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman do debat nechodil, ale schytával to ze všech nejvíce. Vrcholem bylo Topolánkovo povykování, ať sleze z lustru. Zde jsou přesná čísla
Analýza výroků, které proti sobě mířili prezidenští kandidáti s nějvětší šancí dostat se v boji o Hrad do druhého kola voleb, ukázala, že nejvíce kritických slov směřovali na adresu současného prezidenta republiky Miloše Zemana. Mezi nejvíce útočící kandidáty se zařadil Mirek Topolánek. „Slezte z toho lustru, Miloši, vidím vás!“ dobíral si Zemana za jeho neúčast v předvolebních debatách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lidé už se probudili ze lži o pravdě a lásce, za kterou se skrývalo rozkrádání a shrbená záda. Režisér Dvořák odpovídá Halíkovi, Jandovi, Vášáryové a dalším „přihlouplým nenávistníkům“
ROZHOVOR „Co udělal pro republiku Halík? Je to církevní bludař, s kterým si neví rady ani katolická církev, za kterou se snaží vystupovat. Zeman přece proráží proti zkorumpované ‚pražské a brněnské kavárně‘ zásadu, že nemáme být stát vazalský, sloužící cizím zájmům, jako to bylo za Havla, ale stát suverénní, odmítající diktáty Bruselu a panské rady ze zahraničí...,“ hájí Miloše Zemana před slovy a názory teologa Tomáše Halíka dokumentarista Václav Dvořák. Halík totiž jen před pár dny uvedl, že Zemanovi by v prezidentských volbách neměl dát hlas žádný občan, kterému leží na srdci zájmy České republiky. I s dalšími negacemi vůči Zemanovi ale režisér polemizuje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Rosák, fotbalista Limberský. A které další celebrity prozradily, že budou volit Jiřího Drahoše?
České osobnosti pátečnímu Blesku prozradily, koho by rády viděly na Hradě. Komu odevzdá svůj hlas populární moderátor Jan Rosák? A pro koho bude hlasovat hokejista Tomáš Plekanec nebo herec Ivan Vyskočil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Celý SSSR byl jedna dlouhá okupace Ukrajiny, začíná se ozývat z Kyjeva. A z Ruska přišla odpověď jako břitva
Ukrajina slaví sto let od vyhlášení nezávislosti a nyní zvažuje, jak se postaví k období, kdy byla součástí Sovětského svazu. Kyjev by tuto dobu chtěl vyhlásit okupací, pokud se k tomuto kroku ale skutečně rozhodne, bude mít problém, Rusko bude chtít získat zpět uzemí, která se k Ukrajině připojila právě za sovětských časů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Proč nás OLAF ani kauza Čapí hnízdo nemohou zbavit Babiše?
Důvody jsou v zásadě dva. Zaprvé organismus vystavený příliš dlouhé expozici se časem stává rezistentní. A zadruhé politické problémy se mají řešit politicky a ne doufat, že je za politiky vyřeší orgány činné v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Blíží se lednová odstávka systému ISPOP
Od pátku 12. 1. 2018 do čtvrtka 18. 1. 2018 dojde k plánované provozní odstávce systémů Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností ISPOP a informačního systému EnviHELP. Přerušení jejich provozu je nezbytné k údržbě systému a zkvalitnění jeho hardwarové výbavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Premiér se soudu a jeho poslanci ho brání
Komentář na facebookovém profilu k výroku Taťány Malé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Premiér by měl dodržovat etiku a morálku
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě OLAF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vy nechcete lidi sjednocovat. Takže je chcete rozdělovat jako Zeman? Drahoš se v „Moravcově podhradí“ pustil do Horáčka. Ten kontroval stejně tvrdě
Za pár hodin se otevřou volební místnosti. Občané budou mít teprve podruhé v historii možnost vybrat si svého prezidenta v přímé volbě. Moderátor České televize Václav Moravec však ještě před tím sezval kandidáty na debatu. Dorazilo jich jen osm. Stávající prezident Miloš Zeman účast odmítl. V debatě toho ovšem i tak zaznělo hodně. Jiří Hynek odsoudil ekonomické sankce proti Rusku. Moravec zaútočil na Zemana. Nevynechal ani hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Filozof: Hraje se o hodně. Zeman reprezentuje ty, kteří se obávají o existenci národa i civilizace. Brání nás před imigrantskými parazity a muslimskými dobyvateli. A Halíkova špína…
ROZHOVOR „Všichni cítí, že se hraje o hodně. Zeman reprezentuje stranu, která se obává o bytí národa i civilizace. Protistrana se děsí, že ztratíme příslušnost k Západu. Zeman vzdoruje cílevědomému tlaku bruselských elit na to, co lidé zdravého rozumu vnímají jako sebedestrukci Západu. Lidem s ideologicky vyšinutým rozumem se tím definitivně zprotivil,“ říká klasický filozof Jiří Fuchs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
MPSV: Minimální mzda je od ledna vyšší o 1200 Kč
Minimální mzda se od 1. ledna 2018 zvyšuje o 1200 Kč na 12 200 Kč. O této úpravě rozhodla vláda v srpnu loňského roku. Základní hodinová sazba hrubé minimální mzdy se zvyšuje z původních 66 Kč na 73,20 Kč. Za nejnižší mzdu v Česku pracuje zhruba 132 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na Hradě se chystají odemknout korunovační klenoty. Šafrův web tuto informaci využil k dalšímu útoku na prezidenta
Prezident Miloš Zeman odemkne v pondělí společně s dalšími držiteli klíčů místnost s korunovačními klenoty. Server Forum24.cz při té příležitosti připomněl, jak hlava státu vypadala v roce 2013, když k této slavnostní události docházelo rovněž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rozbít té krávě držku! Napadení prezidenta Zemana má pokračování. TOP 09 útok pochválila
Napadení prezidenta republiky Miloše Zemana u příchodu do volební místnosti spustilo drsnou lavinu. V médiích, na sociálních sítích a nepochybně půjde i o téma diskuse v českých hospodách. Někteří politici to tvrdě odsuzují, ale našli se i tací, včetně novinářů nebo aktivistů na sociálních sítích, kteří si z toho dělají srandu nebo to hájí, třeba politici TOP 09. Jiří Drahoš má naopak strach o život útočnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Neviděli jste včerejší debatu prezidentských kandidátů? Šéfredaktor Plesl ji pro vás shrnul stručně a jasně
Kampaň před prvním kolem přímé volby prezidenta se definitivně uzavřela. Zato se ve dvě odpoledne otevřely volební místnosti, v nich lidé rozhodnou o tom, kdo bude příštím český prezident. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si v této situaci dovolil zhodnotit výkony osmi soupeřů stávajícího prezidenta Zemana. Pavel Fischer by pravděpodobně mohl být potěšen. Naproti tomu Jiří Drahoš byl toto hodnocení neměl raději neměl číst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Křenek (Svobodní): Pokus o utrácení peněz daňových poplatníků
Dovolím si zareagovat na článek, ve kterém náměstek krajského zastupitelstva Korytář vybízí ke koupi a následném provozování Zámku v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Valentův SYNOT a radnice v Rožnově se neshodly na nájemném ohledně Společenského domu. Městská kulturní agentura prostor vyklidila
KAUZA Neshody skupiny SYNOT senátora Ivo Valenty a radnice v Rožnově pod Radhoštěm ohledně dalšího osudu historického Společenského domu vyvrcholil výpovědí nájemní smlouvy. T klub – kulturní agentura (příspěvková organizace pod záštitouměsta) část objektu tento týden definitivně opustila. Oba subjekty se podle starosty neshodly na výši nájemného. Ivo Valenta rozhodnutí města zkritizoval v dopise zaslaném starostovi. Město podle něj trvá na „malé úspoře“ na nájemném za pronájem kulturních prostor a současně je odhodláno „vybudovat nový kulturní stánek s knihovnou za více než 200 milionů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Přijďte se osobně zeptat, jak získat peníze pro svůj dům
I v letošním roce se můžete setkat s našimi odborníky na dotace na řadě veletrhů, výstav a odborných akcí po celé republice. Podívejte se, kde všude najdete náš stánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
František Kuba: Volba prezidenta leden 2018 - Jak to vidí v Ostravě
Smutek se vkrádá do duše – nemáme žádného Artuše. Při pohledu na prezidentské kandidáty u nás by zaplakal i Friedrich Nietzsche, představitel nihilismu. Tyto volby budou jako hloubkové tetování, proniknou jako jehla nejen do těla, ale bolestně i do podvědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: I Fiala opisuje od Horáčka? A proč takové blbosti?
V poslední době se nějak rozmohlo opisovat od Horáčka. Nejdřív Drahoš, teď Fiala. Jiné vysvětlení je, že všechny řídí stejní tvůrci myšlenek. Je to dost pravděpodobné. Všem dávají do úst servilní žvásty o tom, že se nesmíme poklonkovat na Východ (to někdo dělá?), ale musíme si nechat poroučet ze Západu (to dělají).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Gott se jednoznačně vyjádřil, koho bude volit za prezidenta
Česká pěvecká legenda stojí za současným prezidentem Milošem Zemanem. Mnohonásobný zlatý slavík Karel Gott v pátečním deníku Blesk vyjádřil Zemanovi podporu ve volbách. Z jeho slov vyplývá, že bude současnou hlavu státu volit stejně jako před pěti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Když Zeman vysotoupil na mezinárodním fóru, musel na něj člověk být hrdý. Bývalý ministr dosvědčuje, jak prezidenta skutečně vnímají v zahraničí
ROZHOVOR Netajím se svou podporou Miloše Zemana, ale nemám potřebu na nikoho z jeho soupeřů plivat, vzkazuje agilním odpůrcům hlavy státu Svatopluk Němeček. Bývalý ministr zdravotnictví je v posledních týdnech opět soukromou osobou a politiku sleduje z odstupu. Přesto žasne nad tím, jak se o prezidentský stolec ucházejí lidé, kteří nemají zkušenost ani ze zastupitelstva nejmenší obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MD: Doprava získala na nové dálnice a rekonstrukce železnic už 150 miliard z evropských prostředků
Evropská komise proplatila České republice na nové dálnice, silnice a opravy na železnici celkem 150 miliard korun z Operačního programu Doprava I. Tento program je tak kompletně uzavřen a resortu dopravy se podařilo ho úspěšně vyčerpat bez jakékoliv ztráty. Z navazujícího Operačního programu Doprava II putuje na stavby dalších 19 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Změny bodového systému jsou namířeny proti pirátům silnic
S ředitelem služby dopravní policie Tomášem Lerchem jsme se shodli, že bodový systém je nutné v zájmu zvýšení bezpečnosti silničního provozu skutečně zjednodušit a současně u nejzávažnějších přestupků přitvrdit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Paleček: Volba prezidenta? Vůbec neřeší, co nás čeká. Žádná vize
Debaty kandidátů jsou jen o nich. Prezident by ale měl být vůdce, který vidí výzvy, které nás čekají a umí jim čelit. To je potřeba řešit, ne ego.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: O vlcích přehledně
Zejména pro chovatele hospodářských zvířat je určen nový web, který právě spustila AOPK ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Začne ECB brzy přelaďovat na jestřábí notu?
Jestřábi začínají být více slyšet. Zápis z posledního zasedání ukazuje, že by ECB mohla již na svém nadcházejícím zasedání změnit slovní závazky, které dnes trhům dává (ohledně QE a sazeb). A popravdě není se čemu divit. V prosinci ECB provedla největší pozitivní revizi růstu v historii - za rok 2017 čeká růst 2,4 % a za rok 2018 2,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V USA chodí volit asi 1000 Čechů, problém je vzdálenost
Ve Spojených státech, kde českého prezidenta volí na čtyřech místech, odradí mnoho Čechů od voleb velká vzdálenost k nejbližší volební místnosti. Zvláště, když se hlasování koná v USA ve všední dny, čtvrtek a pátek. Volí se v Los Angeles, Chicagu, New Yorku a Washingtonu D. C. Podle vedoucí sekce veřejné diplomacie Pavly Veličkinové bývá v USA při českých volbách celkem kolem tisíce hlasů, nejvíce v New Yorku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Saldo hospodaření dosáhlo přebytku, míra zadlužení meziročně klesla
Deficit a dluh vládních institucí za třetí čtvrtletí roku 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Rusko a my
Ruská hrozba je pro některé zdůvodněním jakýchkoli problémů. Dřív za neúspěchy mohli Židé, nyní je to Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Inflace v prosinci 2017 byla lehce pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v prosinci 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SPD: Za prezidenta republiky doporučujeme volit Miloše Zemana
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna zahájila registrace do národní expozice na mezinárodních knižních veletrzích
10. ledna 2018 byla pro české nakladatele a další subjekty z oblasti knižního trhu otevřena registrace do národní expozice České republiky na knižních veletrzích v Bologni a Londýně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Svaz Senioři ČR hlasuje pro Miloše Zemana
Svaz Senioři ČR má jasného kandidáta - Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Česko hledá prezidenta
Po pěti letech bude český národ podruhé volit svého prezidenta. Jestliže první přímá volba byla nakonec spíše zábavnou mediální fraškou, letos jsme, jak se zdá, sestoupili ještě o několik úrovní níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánek je Zemanův vysněný soupeř. Politolog, který o prezidentovi napsal knihu, jej srovnává s legendárním francouzským generálem
Politolog Lubomír Kopeček, autor knihy o prezidentu Zemanovi nazvané Příběh talentovaného pragmatika, poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz. Prohlásil v něm, že Miloš Zeman může teoreticky obhájit prezidentský úřad hned v prvním kole prezidentské volby. Pokud se bude konat kolo druhé, tak prý Zemanovi pomůže, kdyby se hlas pro jeho protikandidáty notně rozdrobily. Zeman hodlá vyhrát, a pak z prezidentského úřadu odejít po svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Podpořím Jiřího Drahoše
Komentář na facebookovém profilu k volbě prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V úterý se dá čekat ve sněmovně velký chaos. Poslanci začali propírat pozvaného expolicistu Komárka
V Poslanecké sněmovně to bude brzy zase vřít, ve středu se mělo hlasovat o důvěře vládě, jenže nastal nečekaný vzrat, jednání bylo přerušeno, kvůli svolání mandátového a imunitního výboru. Řada poslanců požadovala, aby se před hlasováním o důvěře vládě nejdříve rozhodovalo o vydaní, či nevydaní Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka a vypadá to, že se jim jejich přání splní. Sněmovní schůze, která proto byla odložena na úterý odpoledne, předpovídá další dohady a zmatek, současně má totiž začít i plánovaná schůze poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Některým seniorům nabídneme terénní sociální služby
Kraj zkrátí čekací doby na pobyt v domovech pro seniory
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Česku dvě hodiny po poledni začnou prezidentské volby
V Česku začne odpoledne druhá přímá volba prezidenta. Lidé v ní rozhodnou o tom, zda na Hradě zůstane Miloš Zeman, nebo bude prezidentský slib skládat některý z jeho osmi vyzyvatelů. Volební místnosti se dnes otevřou dvě hodiny po poledni, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lidé na Trutnovsku zvolí senátorem Sobotku, nebo Hlavatého
Na Trutnovsku a části Náchodska dnes ve 14:00 začne druhé kolo doplňovacích senátních voleb. Lidé budou vybírat mezi starostou Vrchlabí Janem Sobotkou (STAN) a továrníkem Jiřím Hlavatým (za ANO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V sedmi obcích začnou s prezidentskými volbami místní referenda
V sedmi městech a obcích začnou spolu s prezidentskými volbami i referenda o místních záležitostech. Dnes odpoledne a v sobotu do 14:00 o nich budou hlasovat obyvatelé Karlových Varů, Jablonce nad Nisou, Lhoty Rapotiny, opavské městské části Suché Lazce, Zubří, Brušperku a Všenor u Prahy. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Policie vyšetřuje vtip jako trestný čin, asi už se někteří zbláznili
Přiznám se, také mě hodně pobavila recese šířená na Facebooku, že voliči Miloše Zemana nemusí k prvnímu kolu prezidentských voleb, protože jejich favorit postupuje automaticky do kola druhého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kauza lithium po volbách utichla. Co k ní řekl ministr Hüner? Budete se divit
Memorandum o těžbě lithia zatím platí a rušit se nebude. I o tom hovořil ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner v pořadu Dvacet minut Českého rozhlasu Radiožurnál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Církevní restituce znovu na scéně. Je to jako ve varieté, říká Přibyl
Hostem pořadu Interview ČT24 byl kněz Stanislav Přibyl, generální sekretář České biskupské konference. Mimo jiné se vyjádřil k církevním restitucím i ke stavu české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Napadení Zemana, kauza pokračuje. Pro PL exkluzivně promluvil policejní prezident Tomáš Tuhý
Policejní prezident Tomáš Tuhý se exkluzivně pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k dnešnímu napadení prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti v Brdičkově ulici v Praze. Zemana napadla polonahá ukrajinská extremistka, ochranka ji však strhla, zpacifikovala a odvezla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti: Nemocnice Na Homolce tratí stamiliony kvůli nákupům přes prostředníky
Nemocnice Na Homolce neukončila ani po třech letech od nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR nákupy materiálu přes prostředníky. Společnost HOLTE MEDICAL, a.s., která materiál zajišťovala, vstoupila 1. ledna 2017 do likvidace. Od té doby však uzavřela přes 900 nových smluv s nejrůznějšími dodavateli, nakoupila materiál za více než půl miliardy a opakovaně tím porušovala občanský zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09: Vedení Prahy selhává v řešení dopravní obslužnosti metropole
Opoziční TOP 09 v zastupitelstvu hlavního města Prahy dlouhodobě prosazuje rozvoj města a efektivní řešení dopravní obslužnosti. To, že se v současné době městská hromadná doprava v Praze řídí dle prázdninového režimu je dalším dokladem naprostého selhání současné pražské koalice vedené primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Politická nula kandiduje na prezidenta. Evropa je přepólovaná, skutečná svoboda je teď na východě, říká slavný textař Pavel Chrastina
ROZHOVOR Možná proto, že si střední a východní Evropa ještě pamatuje, jak chutnala čtyřicetiletá komunistická diktatura, tak v ní a především v její visegrádské části dnes nacházíme daleko více skutečné svobody a neokleštěné demokracie bez přívlastků než v té tradiční západní. Alespoň to tvrdí Pavel Chrastina, který v roce 1980 emigroval z tehdejšího socialistického Československa. Publicista, politický glosátor, ale také někdejší spoluzakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina se zamýšlí také nad odvahou dosavadní politické nuly kandidovat rovnou na funkci hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka pomohla rodině v zoufalé situaci
Rodina se ocitla v zoufalé situaci. Navzdory předchozí domluvě odmítla škola specializující se na vzdělávání dětí se zdravotním postižením přijmout jejího syna se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Podporou té opilé prostitutky dáváte hlas Putinovi. Čtěte prohlášení, kterým se světově známá skupina hlásí k útoku na Zemana
K útoku na českého prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti v Brdičkově ulici se přihlásilo hnutí Femen. Jde o aktivistické feministické hnutí, jež je slavné akcemi polonahých žen. Polonahou aktivistkou, jež se na prezidenta vrhla v Česku, byla členka hnutí Andželina Diašová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Podnikatelé a pronajímatelé, máte možnost si vybrat výhodnější zdanění
Podnikatelé a pronajímatelé uplatňující výdaje procentem z příjmů (tzv. výdajové paušály), u nichž částka základu daně z podnikání nebo nájmu (popř. v součtu obojího) převyšuje polovinu celkového základu daně, mají možnost při podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2017 zvolit jednu ze dvou variant a vybrat si pro ně výhodnější zdanění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kaňkovský: Společně dokážeme zvolit prezidenta, který bude přínosem pro občany celé naší země
Prohlášení krajského předsedy KDU-ČSL k 1. kolu volby prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Občan je falešným videem Michala Horáčka vmanipulován do pozice idiota
Neznám přesné znění zákonů a z nich vyplývající podmínky, týkající se volby prezidenta ČR, vím, že existuje nějaký časový termín, kdy končí volební kampaň a podpora kandidátů ve veřejných médiích. Ten termín měl být, pokud se nemýlím, ve středu, 10. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Brittenova opera Billy Budd o nevinnosti i potlačované sexualitě poprvé v Česku
První premiérou Opery Národního divadla v novém roce je Brittenův Billy Budd, který bude uveden 18. ledna v Česku úplně poprvé. Hlavní role ztvární Američan Christopher Bolduc a izraelský basbarytonista Gidon Saks, tenorista Štefan Margita se představí jako Kapitán Vere. Orchestr a Sbor Státní opery řídí Christopher Ward a režie se ujme Daniel Špinar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Jdeme podpořit svého prezidenta, dáme hlas Miloši Zemanovi
Poslechněte si vystoupení pana prezidenta v Poslanecké sněmovně, zejména jeho závěr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
I jih patří na Západ, nenechme se zatáhnout do Ruska. K lidem před volbami promluvili herečka Hrzánová, gazdíkovský senátor a protizemanovský exrektor
REPORTÁŽ I jih patří na Západ. Tak nazvali organizátoři setkání s občany, které se konalo v Českých Budějovicích. V prostoru studentského kostela svaté Rodiny s lidmi diskutoval například senátor Jiří Šesták, filozof Václav Němec, bývalý rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer a přijela i herečka Bára Hrzánová. Ta prozradila, že by se jí jako „hlava státu“ nejvíc líbila zpěvačka Marta Kubišová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): Zvolme prezidenta hodného standarty, ne rudých trenýrek
V neděli jsem měl tu čest vystoupit na setkání občanů s mottem "I jih patří na západ". Studentský kostel Sv. Rodiny byl plný lidí, kteří by si po 15 letech přáli konečně slušného prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ropa citelně zdražuje, mají se řidiči bát drahých cen pohonných hmot?
Komentář k vývoji a výhledu cen pohonných hmot v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Navyšování platů ve školství patří mezi mé priority
Ministr představil premiérovi a odborům návrh na růst platů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Z Německých médií k českým volbám: Zemanova porážka by byla dobrým dnem pro Evropu
Do komentování prezidentských voleb se pouští i německá média, která jim začala věnovat velkou pozornost především proto, že jsou přesvědčena o tom, že pokud prezident Miloš Zeman neobhájí svou funkci hlavy státu, bude to podle nich velmi dobrý den nejen pro Českou republiku, ale i pro celou Evropu. Podle nich totiž Miloš Zeman Česko rozděluje svým populismem a provokacemi. „Nejen Čechům lze přát, aby Miloš Zeman musel brzy odevzdat klíče od pražského sídla prezidenta. Byl by to dobrý den – pro Česko a pro Evropu,“ píše německý deník Süddeutsche Zeitung
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Kateřina Zemanová odvolila. A pověděla nám něco zajímavého o svém tátovi
ROZHOVOR Byla symbolem předvolební kampaně Miloše Zemana v roce 2013, nyní studuje v zahraničí a do českého politického dění se tedy nijak nezapojuje. Přesto Kateřina Zemanová po letech poprvé promluvila a poskytla ParlamentnímListům.cz krátký rozhovor, v němž svého otce podpořila. O zdraví svého otce mluví jednoznačně. Kdyby viděla, že se jeho stav jakkoli zhoršuje, jako první by s tím začala něco dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Občanům by neměli lhát
Potvrzeno porušování zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání ze strany České televize a Českého rozhlasu v jimi vysílaných zpravodajských a politickopublicistických pořadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lepší euro nežli rubl. Vy jste tady za energetické firmy. Prezidentští kandidáti v rozhlase na poslední chvíli lovili voliče a vytáhli už úplně všechno
Poslední velká prezidentská debata! Ve 12:30 na Českém rozhlase odstartoval už poslední střet osmi uchazečů o Hrad. Stávající prezident Miloš Zeman už tradičně na debatě chyběl. Údajně kampaň nevede. Moderátor Jan Pokorný dokázal i tak rozehrát koncert. Marek Hilšer varoval před politiky utrženými ze řetězu, Petr Hannig se pochlubil, že má ve studiu jediného podporovatele, a Jiří Hynek bil na poplach jak v uprchlické krizi, tak v otázce přijetí eura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Chcete peníze, slušnou penzi a bezstarostný život? Chovejte se jako de*il a pište o Rusku
Každičký den je člověk konfrontován s atakem obludností, o kterých den před tím vůbec nepřemýšlel. Poněvadž jen zmínka o kolosálních blbostech mu přišla jako sci fiction, popřípadě negativně psaná pohádka, prostě... – blbost, nestojící v podstatě za za komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD Ostrava: Chceme výraznou změnu ve vedení ČSSD, na předsedu navrhujeme Krejčíka a Zimolu
Ostravští sociální demokraté chtějí výraznou změnu ve vedení ČSSD, na předsedu strany navrhují Krejčíka a Zimolu, na 1. místopředsedu Onderku, a na místopředsedy strany Vajdíkovou, Bendu, Foldynu a Němečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Jakým způsobem mohou volit lidé se zdravotním postižením?
V pátek a sobotu 12. a 13 ledna 2018 proběhne první kolo volby prezidenta České republiky. V této souvislosti chceme upozornit, že lidé se zdravotním postižením mají právo na úpravu volebního procesu tak, aby mohli také platně odevzdat svůj hlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zákeřný útok na Zemanovy voliče má pokračování. Někdo zfalšoval dopis kancléře Mynáře. Ten podal trestní oznámení
VÍME PRVNÍ Kauza snahy o manipulaci prezidentských voleb pokračuje. Policie bude vyšetřovat i další lživou zprávu, k jejímuž šíření byl zneužit hlavičkový papír vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře, který obratem podal na neznámého pachatele trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČOI: Zákonné povinnosti v pohřebních službách nejsou stále dodržovány
Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje dodržování zákonných povinností v pohřebních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dvě půlmilionové sázky na Zemana během chvíle. Jak si stojí kandidáti u sázkovek?
Majitelé sázkových kanceláří se radují. Přímá volba prezidenta přiměla lidi utrácet a sázet na svého favorita. Jeden z bookmakerů serveru Aktuálně.cz oznámil, že během chvíle přijal dvě půlmilionové sázky na vítězství Miloše Zemana. S Mirkem Topolánkem je to prý jako s máslem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Guvernér Rusnok jasně: Zeman je pro mě jasná volba, je to jistota
Dnes odpoledne vypukne v Česku druhá přímá volba prezidenta. Lidé v ní rozhodnou o tom, zda na Hradě zůstane Miloš Zeman. O tom, že ho svým hlasem podpoří, je rozhodnutý i guvernér České národní banky a bývalý úřednický premiér Jiří Rusnok. „Znám ho mnoho let a je to jistota,“ vysvětlit své rozhodnutí v pořadu Výzva na seznamzpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Mimořádná manipulace na Vodním díle Slezská Harta
Zvýšená hladina vody na vodním díle Slezská Harta je zapříčiněna povolenou mimořádnou manipulací na základě vydaného rozhodnutí odborem životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Moravskoslezského kraje ze dne 13. 12. 2017 s č. j. MSK 162564/2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bývalý poslanec Soukup má obavy: Liga proti Zemanovi se tentokrát prosadí. Ale sluníčkář Drahoš se evropským lídrům postavit nedokáže
ROZHOVOR „Postavit se tlaku současných evropských lídrů jsou schopni podle mne jenom Zeman a Topolánek, Drahoš je sluníčkář a ostatní na větší odpor nemají ‚gule‘,“ uvedl nedávný poslanec za hnutí ANO a publicista Zdeněk Soukup. Nastávající boj o křeslo na Hradě pak ještě glosoval: „Myslím si, že do druhého kola postoupí Zeman a Drahoš. Pan akademik je fešný chlap, a tak o vítězi prezidentských voleb nakonec rozhodne ženská polovička voličstva.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Právní řád se vrací do 50. let
Je zajímavé, že některé typy událostí chodí vždy v dávkách. Je například statisticky dokázáno, že když zbankrotuje nějaká země, je výrazně zvýšená pravděpodobnost, že během dalších několika měsíců zbankrotuje i druhá a třetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ve čtvrtek byla na SŽDC dohodnuta nová Podniková kolektivní smlouva
Rádi bychom Vás informovali, že dnes byla na SŽDC podepsána nová Podniková kolektivní smlouva na období od 1. února 2018 do 31. prosince 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra Metnar: Policie vyšetřuje možné maření prezidentských voleb
Prohlášení ministra vnitra k volbě prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Koho za prezidenta?
Také si pokládáte otázku: Koho volit za prezidenta? Mám pro Vás návrh. Zkusme si společně položit jinou otázku. Jaký by měl být náš prezident?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Premiér se vyhýbá soudu a jeho poslanci ho brání
Komentář na facebookovém profilu k výroku Taťány Malé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky zvou děti a studenty do soutěže YPEF 2018
Možnost zúčastnit se letošního ročníku YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích) tak již tradičně nabídnou dětem Vojenské lesy a statky na všech svých lesnických divizích, karlovarští lesníci VLS dokonce dvakrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Přijímání vzorků na Aujeszkyho chorobu bylo ukončeno
Státní veterinární správa koncem loňského roku informovala, že k 31. 12. 2017 končí monitoring Aujeszkyho choroby u divokých prasat. U vzorků odebraných z prasat ulovených v roce 2018 nebude již možné nárokovat zástřelné ve výši 1000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda považuje vzdělávání a školství za jednu ze svých priorit
Premiér Babiš se setkal se zástupci školských odborů a jednal s nimi o navyšování platů učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pevná kotva, kterou potřebujeme více, než kdy jindy. Velký stratég, ale i milý pán. Ministryně Šlechtová podpořila před volbami prezidenta Zemana
Kotva na rozbouřeném politickém moři. To je podle ministryně obrany Karly Šlechtové prezident Miloš Zeman. „Nyní ho potřebujeme víc než kdy jindy,“ napsala šéfka obrany s odkazem na text předmluvy, kterou loni na podzim psala pro knihu rozhovorů s prezidentem Dokážeme si vládnout sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Profesor Keller: EU nám dala ultimátum, máme několik měsíců na to, abychom dobrovolně přijali migranty, jejichž počty nám předepíše zvláštní úřad v Bruselu. A Zeman...
ROZHOVOR „Situace je v podstatě taková, že nám vedení EU dalo ultimátum. Máme šest měsíců na to, abychom se dobrovolně rozhodli přijímat migranty, jejichž počty nám bude v krátkých intervalech předepisovat zvláštní úřad v Bruselu. Pokud se během šesti měsíců k této letadlové hře dobrovolně nepřipojíme, přehlasují nás stejně, jako to učinili v září roku 2015 ve věci povinných kvót. Čeká nás pak buď přísun migrantů, anebo tvrdé pokuty, které nás vytlačí na ještě větší sociální a hospodářskou periferii, než na jaké se nalézáme dnes,“ říká profesor sociologie Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO To se nedá popsat. Podívejte se, jak Zdeněk Svěrák přemlouvá k volbě Jiřího Drahoše
Český dramatik, herec a scénárista v jedné osobě Zdeněk Svěrák má strach o českou demokracii. Je to s ní prý vážné, protože populismus v poslední době vítězí na celé čáře. Mohl by ji však zachránit prezident, který bude mluvit pravdu, bude čestný, slušný a vzdělaný. To vše je podle Svěráka profesor Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ti lidé nemají kvalifikaci ani na ministra bez portfeje. Kromě Topolánka, ten toho zase ví až moc. Štěpán Kotrba vám na cestu k urně připomene, co je skutečně důležité
Zamyšlení politického a mediálního analytika Štěpána Kotrby k prezidentským volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pět let kopají do Zemana a teď zoufale křičí, a to s oprávněnou obavou - nebylo nic platné!
Je nošením dříví do lesa, když je konstatováno, že jsou to právě příznivci pana Schvarzenberga, kteří pět let rozdělují společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman jako prakticky jediný politik dokázal říci, že tato země je naše. Šéfredaktor Plesl rozebírá, proč to prezident nejspíš zase vyhraje
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl sepsal v pátečním vydání deníku komentář, ve kterém poukazuje na hlavní přednost současného prezidenta Miloše Zemana, který má šanci obhájit svůj mandát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že došlo k porušení práva
Prohlášení Ministerstva spravedlnosti k rozsudku Evropského soudu pro lidská práva ve věci Colloredo Mansfeldová proti České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Představa Mynáře, že bychom Čubovi umožnili hlasovat na dálku, je z Marsu
Komentář na facebookovém profilu k absencím senátora Čuby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Teatrální, vulgární exhibice naprostých magorů do volebních místností nepatří
Komentář na facebookovém profilu k napadení prezidenta republiky Miloše Zemana u příchodu do volební místnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Máme statečného pana prezidenta, nezhroutil se, ani neutekl….!
Náš pan prezident obstál v této těžké zkoušce opět na jedničku. Nezhroutil se, neutekl, odvolil! Jen díky zásahu ochranky prezidenta nedošlo k jeho přímému napadení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura: Pomatené děvče, které uráželo prezidenta, je v prvé řadě oběť mediálních manipulátorů
Komentář na facebookovém profilu k napadení prezidenta republiky Miloše Zemana u příchodu do volební místnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Středa 31. ledna je posledním dnem pro podání daňového přiznání
Letošní přiznání k dani z nemovitých věcí je potřeba podat nejpozději do středy 31. ledna. Přiznání by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, kteří v roce 2017 nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Topolánek: Mé myšlenky jsou zcela s postiženými a jejich rodinami
Komentář na facebookovém profilu k tragédii havarovaného autobusu u Horoměřic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (7. část) aneb Poprask v soudní síni
Pokračování hlavního líčení v trestní věci vazebně stíhaného Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) & spol. ve dnech 9. a 10. ledna 2018 u Městského soudu v Brně – senátu předsedy Michala Kabelíka – mělo zcela neobvyklý průběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TA ČR: Předběžná tržní konzultace k projektu - Výzkum v oblasti vztahu obyvatel ČR k Evropské unii
Dne 26. ledna 2018 od 10:00 hodin v sídle Technologické agentury ČR (Evropská 1692/37, Praha 6), se bude konat setkání s dodavateli a zástupci resortů ÚV ČR k projektu TIRXUVCR702 - Výzkum v oblasti vztahu obyvatel ČR k Evropské unii včetně modelování vývoje a implikace pro komunikační strategie vlády ČR směrem k občanům ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Na mezinárodním veletrhu v Salzburgu NPÚ prezentuje vzorovou památkovou obnovu i zpřístupněné památky
Národní památkový ústav sse v těchto dnech účastní mezinárodního veletrhu Monumento Salzburg, který je evropskou platformou pro přeshraniční spolupráci organizací a firem věnujících se památkové péči, obnově a ochraně památek. Letošního ročníku se účastní na 170 vystavovatelů z Rakouska, Německa, Slovinska, Itálie či Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Novinka pro klienty 211 - Lékař na telefonu - nonstop pro Vaše zdraví
Potřebujete rychle zkonzultovat váš momentální zdravotní stav, vysvětlit výsledky laboratoře nebo objasnit nějaký odborný lékařský termín? Není nic snazšího než vytočit nonstop linku pro vaše zdraví na čísle 283 002 772 a zeptat se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nečasová stáhla žalobu na Piráty kvůli „vězeňskému autobusu“
Jana Nečasová (dříve Nagyová) stáhla žalobu na Českou pirátskou stranu, kterou podala kvůli své karikatuře na autobusu, který Piráti využívali v předvolební kampani. S odvoláním na informace Obvodního soudu pro Prahu 3 o tom dnes v tiskové zprávě informovali Piráti. Nečasová požadovala po straně omluvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Soud s palestinským vrahem v Hamburku. Jeho obhájce šokoval hned na začátku
V Hamburku začal soud s palestinským migrantem, který loni v létě ubodal jednoho muže a dalších šest osob vážně zranil. Ke svému činu se hned na začátku procesu doznal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Hra o trůn(y)
Volby hlavy českého státu jsou již blizoučko, podupávají za vraty Pražského hradu. Ačkoli výsledek nadcházejícího víkendového měření sil valnou část obyvatel povýtce přespříliš nezajímá. U mnohých se to (pokud vůbec) změní až s následným výběrem z nejúspěšnějšího dua.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Migranti z prdelí světa... Donald Trump opět uvedl svět v úžas
Americká média se po slovech Donalda Trumpa o „migrantech z prdelí světa“ opět semkla a útočí na hlavu Spojených států ze všech stran. Nejvíce je v tomto ohledu aktivní zpravodajská televize CNN, ale i další velká média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zájem o kurzy v rámci Univerzity třetího věku na Univerzitě Karlově roste
Zájem o kurzy nabízené v rámci Univerzity třetího věku rok od roku roste a stejně tak se zvyšuje počet nabízených kurzů. Vyplynulo to z výroční konference a valného shromáždění Asociace univerzit třetího věku, které hostila ve dnech 11. a 12. ledna Univerzita Karlova. Asociace sdružuje instituce nabízející vzdělávací aktivity na úrovni vysokoškolského vzdělávání určené seniorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petice proti dvojímu metru při posuzování Babiše a předsedy Evropské komise
My, níže podepsaní, žádáme naše politiky, aby přestali s tím pokrytectvím a začali měřit všem stejným metrem!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš: Budu volit současného prezidenta Miloše Zemana, nežije z politiky, ale pro politiku
Komentář na facebookovém profilu k volbě prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Podplukovník Pavel Černý: Předseda Senátu se probudil z totální hibernace?
Dne 6. 12. 2017 Senát neschválil ústavním dodatkem zakotvené právo na legální zbraň k zajištění bezpečnosti občanů i celé ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dříve mohli za všechno Židé, dneska Putin. Známý právník k tomu našel zajímavé souvislosti
Právník a dlouholetý člen ČSSD Zdeněk Koudelka se na serveru Aktuálně.cz rozepsal o vztahu Čechů, Moravanů a Slezanů k Rusku. Dříve to bývalo tak, že za problémy celého světa mohli Židé. Dnes je pro nejednoho Čecha nositelem všeho zla ruský prezident Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Že nás prý táhne na Východ? I Anglie, Francie, USA si pravidelně zvou státníky z Ruska a Číny. Obchod je až na prvním místě, promlouvá starosta obce, kde znají Zemana jako chalupáře
ROZHOVOR Nikdo by neměl znevažovat informace o svém zdraví a zdraví ostatních lidí. Z tohoto důvodu předpokládám, že pan prezident o svém zdravotním stavu informoval pravdivě, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz starosta obce Nové Veselí na Vysočině Zdeněk Křivánek, kde má Miloš Zeman svou chalupu. ParlamentníListy.cz se starosty zeptaly i na často zmiňované tvrzení, že Zeman táhne naši zemi na Východ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra