Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.295x, což odpovídá cca 119.750-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Šéf komunistů Filip před druhým kolem voleb podpoří znovu Zemana
Předseda komunistů Vojtěch Filip bude před druhým kolem prezidentských voleb dál podporovat dosavadní hlavu státu Miloše Zemana. Na dotaz ČTK po sečtení téměř všech volebních okrsků uvedl, že společné stanovisko před druhým kolem prezidentských voleb, které se uskuteční za dva týdny, zatím KSČM nepřijala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krása: Topolánek popřel svoje názory
Komentář na facebookovém profilu k výsledku prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
U komunistů zahřmělo: Šiřitelé poplašných zpráv by se měli vrátit k tomu, co jim jde nejlépe. Libor Dvořák je dobrý překladatel a Jakub Janda? Bez komentáře...
Hrozba hackerskými útoky je pověstná tím, že přichází podle Moniky Hoření z KSČM do popředí pozornosti v období voleb. Ani aktuální prezidentské volby nejsou podle ní výjimkou, píše na webu Haló novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Drahoš dělal, že mě nevidí, aby se neušpinil.“ Okamura vypráví, co se mu stalo 17. listopadu
ROZHOVOR „Neuvěřitelně vyhrotili nenávist.“ „My, co prosazujeme skutečnou demokracii, přímou demokracii, a to se týká i prezidenta Zemana, jsme terčem nenávisti od tzv. rádoby demokratů,“ říká šéf SPD Tomio Okamura. V rozhovoru vysvětluje nejen to, proč dal svůj hlas v prezidentské volbě současné hlavě státu, ale také reakci prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše při setkání 17. listopadu. „Pan Drahoš předstíral, že mě nevidí, aby se náhodou neušpinil.“ Tomio Okamura popsal i zkušenosti lidí ze svého okolí: „Moje kamarádka mi telefonovala. Už léta pracuje v nadnárodní firmě, a když včera řekla, že bude volit Miloše Zemana, sesypali se na ni jako vosy a nadávali jí. Byla úplně v šoku.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Otec a syn Svěrákovi se neshodli. Podívejte se, koho chtějí osobnosti vidět na Hradě
Otec Zdeněk Svěrák dá ve volbách hlas Jiřímu Drahošovi, jeho syn Jan podporuje Pavla Fischera.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.1.2018 v 10:36, zobrazit podobné
Honzejk z Hospodářek: Zemanovi hoří koudel a dobře to ví. Drahoše čeká hnusných čtrnáct dní
Dá se očekávat, že druhé kolo prezidentských voleb bude hodně vyrovnané. Jde o hodně a budeme tak proto nejspíše svědky podstatně tvrdší kampaně, než tomu bylo doposud. „První kolo ukázalo nejistou Zemanovu pozici, úlevu pro Jiřího Drahoše i drahou porážku Mirka Topolánka,“ rozepsal se komentátor Petr Honzejk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
FOTO Pehe se neudržel: Zeman se nepodělá hrůzou tváří v tvář krizové situaci jako nějaký Dubček...
Útok ukrajinské aktivistky z hnutí Femen na hlavu státu Miloše Zemana okomentovali mimo jiné i šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr, politolog Jan Kubáček či Jiří Pehe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Fendrych jásá: Zeman investoval do prvního kola úplně všechno a prohrál
První kolo přímé volby prezidenta republiky je za námi a i když vyhrál favorizovaný Miloš Zeman, zdaleka není rozhodnuto, tvrdý boj teprve začne. Podle komentátora Martina Fendrycha bude velmi zásadní účast voličů ve druhém kole a ochota Horáčka, Fischera a Hilšera Drahošovi skutečně aktivně pomoci. Drahoš investoval do prvního kola volby všechno a větší podporu v rozdělené zemi získat nemohl. „Otázkou je, co se stane mezi prvním a druhým kolem; připravme se na ‚špínomety‘, jejichž cílem bude druhý finalista Jiří Drahoš,“ předjímá Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
FOTO Horáček s Hilšerem dorazili osobně popřát Drahošovi. A my víme, co se při tom dělo
REPORTÁŽ Jiří Drahoš, Michal Horáček a Marek Hilšer pohromadě. To bylo možné sledovat v sobotu odpoledne v sále divadla La Fabrika v pražských Holešovicích, kde rozbalil svůj štáb Jiří Drahoš. Když se zjistilo, že postoupí do druhého kola, tak doposud akademicky strohý kandidát euforicky procházel mezi hosty, ukazoval palcem „jedničku“ a vykládal vojenské příměry své další kampaně. Skvěle se bavili i jeho hosté – v divadle se sešla značná část pražské divadelní i novinářské scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Nikdo si nevšimnul černé Ukrajinky, která neumí slovo česky?
Komentář na facebookovém profilu k volebnímu incidentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nechci tvrdit, že je to ruská provokace, ale... Michael Žantovský a redaktor z Respektu rozjížději konspirační teorie, kdo naplánoval napadení prezidenta
První kolo volby prezidenta provázel rozruch ohledně incidentu vůči osobě nynějšího prezidenta Miloše Zemana. V pátek odpoledne se na něho ve volební místnosti v Praze 13 vrhla polonahá ukrajinská aktivistka hnutí Femen. A nyní, zatímco se sčítají výsledky, už jeho odpůrci rozjíždějí konspirační teorie, že ukrajinská aktivistka měla prezidentovi naopak pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Marta Kubišová: Kdyby Václav Havel žil, byli bychom dnes jinde
Zpěvačka Marta Kubišová, jež se rozhodla v loňském roce ukončit kariéru, poskytla rozhovor pro Magazín Právo. Mimo jiné v něm také zmínila exprezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český europoslanec prozradil, co v Evropském parlamentu slýchá čím dál víc na adresu Zemana
„V roli prezidenta by měl nepoměrně menší možnost ovlivňovat hospodářský vývoj země. Jistě by s ním na zahraniční cesty vyjížděli zejména spolupracovníci firmy EPH a silné výrazy, které používala tato ´jednička´, by zřejmě dostaly daleko více prostoru než dříve. Bohužel bez širokých znalostí, kterými disponuje Miloš Zeman,“ hodnotí kandidaturu Mirka Topolánka na post prezidenta republiky komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček. Podle něj věc nestojí tak, že by Miloš Zeman měl třeba špatné renomé v rámci EU: „Ano, setkal jsem se s tím, že vítači migrantů názory českého prezidenta kritizují. Tyto hlasy postupem času slábnou a naopak sílí hlasy, které zjednodušeně říkají: ´Takového prezidenta bychom u nás také potřebovali. Závidíme ho Čechům.´" I jiných souvislostí v prezidentské kampani si ale Kohlíček všímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČT se pochlubila Diváckou radou. Petr Žantovský si vyžádal její složení a nestačí se divit. Jsou to ti, „co s nimi mluvíme“
TÝDEN V MÉDIÍCH O podvodu na televizních koncesionářích a taškařici, která má vytvořit alibistický orgán, hovoří Petr Žantovský v souvislosti s úvodním setkáním Divácké rady, jejímž zřízením se Česká televize v tomto týdnu pochlubila. Do přehledu mediálních zajímavostí zařadil také dění v Německu, kde na vlastní kůži poznává poslankyně, jak vypadá naplňování zákona, jenž je zřejmě předstupněm chystané cenzury na internetu a sociálních sítích. Sáhl také po článku bývalého zahraničního zpravodaje ČT, jenž by nedovolil lidem rozhodovat, dokud budou pod vlivem oponentních názorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jak Petr Fiala okouzlil i skeptické spolustraníky. Sledovali jsme celý den na kongresu ODS
REPORTÁŽ „Chtěl bych, aby po prezidentských volbách u nás skončila ta pokleslá reality show, ta tragikomedie, kterou předvádí současný prezident, aby zmizelo ze scény politické hrubiánství. Vždy jsem byl k osobě pana prezidenta zdrženlivý, ale dnes jasně říkám – další mandát pro Miloše Zemana není v zájmu České republiky,“ i takovými slovy se Petr Fiala prezentoval v úvodu 28. kongresu ODS v Ostravě ve dnech 13.–14. ledna, kde suverénně obhájil svůj předsednický post. Jeho přání se ale nesplnilo, protože Miloš Zeman s přehledem zvítězil a postoupil do 2. kola. Výsledky prezidentských voleb pak Fiala komentoval slovy: „Je jistě pozitivní, že Jiří Drahoš také postoupil a má podporu i naší strany. Já jsem už panu Drahošovi blahopřál a je šance na změnu. My chceme, aby si Miloš Zeman už odpočinul, nerozděloval společnost a neměnil naši zahraničněpolitickou orientaci.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Máme velkou šanci na změnu prezidenta
Komentář k výsledkům prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
To je síla: Redaktor ČT vymáhal po kandidátovi, aby šel proti Zemanovi. A neuspěl. Musíte vidět
Prezidentský kandidát Pavel Fischer odmítl do druhého kola podpořit svého soupeře Jiřího Drahoše. Velmi tím rozhodil redaktora České televize Davida Borka, který se z něj snažil explicitní podporu všemi možnými způsoby vymáčknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vilém Rössler: Miloš Zeman je nenahraditelný
Miloš Zeman je jediný člověk, který ve funkci prezidenta dokázal, že je mužem na svém místě a když je někdo jediný, tak prostě znovu zvolen být musí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman mládne, teprve teď se předvede v plné síle, píše server
Pan Jaroslav Fornánek se na serveru Přítomnost.cz rozepsal o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Čtenářům sdělil poněkud překvapivou informaci. Naše hlava státu prý mládne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dobře známá Anne Applebaumová: Lidé v ČR věří dezinformacím, prezident je napojen na Rusko. Přátelé USA to mají v této zemi moc těžké
Anne Applebaumová, známá americká novinářka specializující se na střední Evropu (též manželka Radoslawa Sikorského, bývalého polského ministra zahraničí z dnes tvrdě opoziční Občanské platformy), sepsala pro levicově liberální list Washington Post článek, jehož značnou část tvoří pojednání o tom, jak je Česko v zajetí dezinformací a prokremelské propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Otec a syn Svěrákovi se neshodli. Podívejte se, koho chtějí osobnosti vidět na Hradě
Otec Zdeněk Svěrák dá ve volbách hlas Jiřímu Drahošovi, jeho syn Jan podporuje Pavla Fischera.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.1.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Změna nebo pokračování?
Komentář na facebookovém profilu k prezidentským volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Je vymalováno?
Včera se v rámci vrcholící kampaně před prezidentskou volbou vyjádřil ve prospěch stávajícího prezidenta Zemana také šéf hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): „Pas” vozidla odstranil v Belgii 97 % problémů s přetáčením tachometrů
Komentář na facebookovém profilu k dopravnímu výboru TRAN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Běžte volit prezidenta, ne vědce či lékaře, vyzývá analytik Kotrba
Mediální analytik Štěpán Kotrba vyzývá ve svém dnešním komentáři v MF Dnes, aby lidé došli k volbám. „Vědec, lékař, gambler, zbrojař, ředitel fabriky, hudební principál, politik… Koho vlastně chceme v této zemi za prezidenta?“ ptá se Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V online prezidentské hře vyhrál volby Drahoš
Po více než ročním fungování dnes skončila volební hra Prezident 21. Zvítězil v ní Jiří Drahoš. Stal se tak kandidátem, na jehož jmenování do funkce prezidenta by se podle systému Demokracie 21 shodlo nejvíce Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): ODS nebyla a nikdy nebude zachráncem ČR
Gratulace Petru Fialovi ke zvolení předsedou ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Překvapený Pavel Fischer sledoval stoupající čísla a hovořil pro PL. Za Václava Havla se stydět nebudeme, čílila se mluvčí
REPORTÁŽ Ve volebním štábu prezidentského kandidáta Pavla Fischera se slavilo. Nadšení Fischerových fanoušků v restauraci nové budovy Národního muzea a bývalého Federálního shromáždění sílilo spolu s tím, jak se volební zisk bývalého diplomata čím dál tím více blížil deseti procentům, která nakonec překročil. ParlamentníListy.cz byly u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý premiér Sobotka si přeje na Hradě Drahoše
Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá, že ve druhém kole prezidentských voleb zvítězí někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Na Twitteru napsal, že by v něm Česko získalo slušného, důstojného, respektovaného a energického prezidenta. Vztahy dvou bývalých předsedů sociální demokracie Sobotky a prezidenta Miloše Zemana se minulý rok znovu vyhrotily mimo jiné kvůli situaci kolem loňských plánů Sobotky na demisi vlády. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Drahoš žádá debatu se Zemanem na ČT. A jsem velmi zvědav, co na to řekne, vzkázal přes Události
Voliči rozhodli, jejich hlasy v prvním kole historicky druhé přímé volby hlavy státu jsou sečtené. Do druhého kola prezidentských voleb postupuje z prvního místa Miloš Zeman a z druhého Jiří Drahoš. Na tiskové konferenci k prvnímu kolu voleb hlavy státu navíc Zeman oznámil, že přijímá výzvu protikandidáta Jiřího Drahoše a půjde s ním do televizní debaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zemanův mýtus padl, jásá Tomáš Halík. Nastane prý rozhodující zápas džentlmenství a barbarství
Relativně vysokou volební účast a vygenerování několika talentovaných kandidátů ocenil na prvním kole prezidentské volby generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl. Je rád, že pozice dosavadního prezidenta Miloše Zemana se ukázala být ne tak silná, jak by se zdálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vostrá (KSČM): Lidé ocenili přínos Miloše Zemana
Gratuluji Milošovi Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V Rusku i v Číně zvítězil v prvním kole prezidentské volby Drahoš
V Rusku i v Číně dostal nejvíce hlasů krajanů v prvním kole prezidentské volby bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. V Rusku Drahoš porazil nynějšího prezidenta Miloše Zemana zhruba o 15 procentních bodů. V Číně podle volebního webu ČSÚ skončil Zeman až na čtvrtém místě, když více hlasů než on obdrželi také někdejší diplomat Pavel Fischer a lékař Marek Hilšer, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Jsem zvědav, která "parta" nevydrží s nervy
Komentář na facebookovém profilu k probíhající volbě prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ocenil voliče, nepodlehli prý protizemanovské propagandě. Snad i druhé kolo rozhodne venkov, a ne kavárna, věří
Do druhého kola prezidentských voleb postoupil z prvního místa Miloš Zeman. Za jeho podporu si bývalý prezident Václav Klaus voliče velmi cení. ,Nenechali se zastrašit militantní protizemanovskou propagandou a dali svůj hlas dnešnímu prezidentovi,“ vyjádřil spokojeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Fiala gratuloval Drahošovi: Za dva týdny snad ukončíme toto nepříliš šťastné období
Předseda ODS Petr Fiala gratuloval Jiřímu Drahošovi k postupu do druhého kola prezidentských voleb. Vyjádřil přesvědčení, že voliči za dva týdny „ukončí toto nepříliš šťastné období“. ODS před volbami žádného kandidáta oficiálně nepodpořila, dávala ale najevo, že si nepřeje pokračování Miloše Zemana v čele státu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Drahoš přirovnal Zemanův tým k rádcům z Pyšné princezny. Doufám, že těch piklí tolik nevymyslí, řekl
Druhý nejúspěšnější kandidát prvního kola prezidentských voleb Jiří Drahoš počítá s podporou všech poražených. Před druhým kolem chce razantně změnit strategii.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Pavel Fischer ve druhém kole podpořil Jiřího Drahoše
Prezidentský kandidát Pavel Fischer do druhého kola podpořil Jiřího Drahoše. Svůj výsledek, který překročil deset procent hlasů, označil za fenomenální. Prezidentu Miloši Zemanovi neblahopřál. Drahoš podle Fischera přislíbil, že se zaměří na témata, která bývalý diplomat považuje za důležitá. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Janda, Olga Sommerová, Milan Šteindler a Dominik Feri ve štábu Jiřího Drahoše. Slavilo se, slavilo. Byli jsme u toho
REPORTÁŽ Jdu do toho jako vrchní velitel, hlásil ve svém štábu v divadle La Fabrika nadšeně Jiří Drahoš, když už bylo jasné, že právě on vyzve v druhém kole prezidenta Miloše Zemana. A vůbec nevadil téměř dvacetiprocentení odstup, který na něj v tu chvíli měl. Z chemika se stal vojevůdcem a suverénně plánoval další bitvu. Právě suverenita byla tou největší změnou, pozorovatelnou na doposud koženého prezidentského kandidátovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman vystoupil a dělal si ze všeho srandu. Z Moravce i Drahoše. A vydal přelomové sdělení
Prezident Miloš Zeman nedosáhl takového úspěchu, v jaký snad doufal, a nezvítězil již v prvním kole. Sluší se ovšem dodat, že první kolo jasně opanoval, neboť v něm zvítězil s přibližně 39 procenty hlasů, zatímco Jiří Drahoš má 26 procent hlasů. V Loretánské ulici promluvil prezident Zeman ke svým podporovatelům. Sdělil jim mimo jiné, že je připraven na televizní debatu s Jiřím Drahošem. Dokonce i na dvě debaty...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Blbec... Jiří Drahoš už důrazně rozjel 2. kolo
Ukazuje se, že za čtrnáct dní proběhne druhé kolo prezidentské volby, protože stávající prezident Miloš nedokázal zvítězit v prvním. Zdá se, že Miloš Zeman dostane přibližně 40 procent hlasů. Druhý skončil Jiří Drahoš s 25 procenty hlasů. Otázka je, koho podpoří ostatní kandidáti. Michal Horáček už se jasně postavil za Jiřího Drahoše. Pan profesor již vystoupil na tiskové konferenci v La Fabrice v pražských Holešovicích. Toto řekl voličům...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jaromír Tasáry: Byl to útok a nebo jen hra?
Byla to připravená akce, to napadení pana prezidenta nebo absolutní selhání ochranky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ať Zeman nezvítězí už v prvním kole. Ať máme ještě jednu šanci, začal se modlit aktivista Peszynski
Aktivista Tomasz Peszynski, který celých pět let tepe Miloše Zemana, má zřejmě nervy napjaté k prasknutí. Naznačuje to alespoň jeho profil na sociální síti facebook. Mimo jiné se modlí za to, aby se odehrálo ještě druhé kolo volby prezidenta. Dodává však také, že celkově vidí výsledek prezidentských voleb černě, což znamená, že Miloš Zeman podle jeho názoru zvítězí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vojenská akademie Vyškov: Vystrojení armádních nováčků vyžadovalo posily
První lednový týden roku 2018 se nesl ve znamení nástupu a vystrojení armádních nováčků a příslušníků aktivních záloh v areálu dědických kasáren ve Vyškově. Vystrojeno bylo 387 vojáků z povolání, 54 příslušníků aktivních záloh a 13 vojáků v záloze na dobrovolné vojenské cvičení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Zákony a pravidla platí jen pro někoho
Byli jsme svědky vědomého porušování zákonů v den prezidentských voleb Českou televizí a ODS?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLEB
Průběžné výsledky volby prezidenta republiky konané ve dnech 12.01. – 13.01.2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Heart Warrior věnoval Vojenskému fondu solidarity výtěžek z prodeje kalendáře
Předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová převzala výtěžek z prodeje kalendáře Heart Warrior.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Fiala obhájil mandát předsedy ODS. Drtivě. Svým spolustraníkům dal slib
Petr Fiala obhájil post předsedy ODS. Drtivě. Získal 451 hlasů delegátů ze 483 platných. Slíbil, že udělá vše pro to, aby strana dál posilovala. Informoval o tom server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Fiala se opět stal předsedou ODS
zdroj: www.ceskenoviny.cz, přidáno 13.1.2018 v 13:31, zobrazit podobné
Národní park Šumava: Šumavská mozkovka počtvrté
Nabízíme vám už čtvrtou sérii soutěžních článků Šumavské mozkovky. Jsou důkazem, že na Šumavě je stále co zkoumat a co poznávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: OLAF a Čapí hnízdo
To, co OLAF vyčítá Babišovi, patří spíše republice a jejímu právnímu systému, který toleroval neprůhlednost ekonomických vztahů v zájmu tunelování a podvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bývalý kancléř Havla a exředitel ČT vyrukoval s tvrzením, proč prý Zeman útočí na veřejnoprávní televizi
Pozvání do Výzvy Seznamu přijal prezident České filmové a televizní akademie, bývalý generální ředitel České televize a bývalý kancléř Havla Ivo Mathé. Podle něj si současný prezident vybírá média, přes která chce komunikovat. Je to součástí jeho hry, tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dopis Mandátnímu a imunitnímu výboru
Výbor by měl poslanecké sněmovně doporučit, aby žádost o vydání poslanců předložil Nejvyšší státní zástupce. Nikdo jiný nemůže mít právo obracet se parlament. Parlament není soudní síň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kortyš (ODS): Cestující novou aplikaci IDS ocení
Mobilní aplikace IDS přináší nové služby pro cestující
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Závažné nedostatky při prodeji uzenin na farmářském trhu
V rámci kontroly provedené Státní veterinární správou ve Středočeském kraji na farmářském trhu v Benátkách nad Jizerou bylo zjištěno závažné porušení veterinárně hygienických předpisů při stánkovém prodeji uzenářských výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Herec Pavel Nečas pro PL: Když nebude zvolen Topolánek, budu to brát sportovně. Není mi vlastní na náměstích vyřvávat nějaké extrémní názory
ROZHOVOR „Nechtěl bych už Zemana za prezidenta. Moje volba je Mirek Topolánek. Proč? Protože by to nebyl tvarohovitý prezident, ale prezident s jasnými názory a pevným postojem a nohama by byl nakročený směrem na Západ. U Zemana jsou velkým problémem důvody, o nichž nedávno hovořil profesor Tomáš Halík. A taky chlast. Když předává Babišovi vládu a je naplech, pak je to velký problém. Zeman ale byl v podnapilém stavu i při mnoha jiných příležitostech...,“ říká herec Pavel Nečas, který spolu s Topolánkem hraje hokej v klubu HC Olymp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Když o někom řeknu, že je sráč, tak jsem asi sráč taky!“ Šéf bojovníků za svobodu před kamerou PL rázně zúčtoval s těmi, kteří uráží Zemana. Padlo jméno Halík
Hostem Horkého tématu Radima Panenky byl předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Ten se vyjádřil i k prezidentským volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
GA ČR: Změny ve způsobu finančního vypořádání
Upozornění příjemcům podpory projektů pokračujících v roce 2018 nebo končících v roce 2018 na podstatnou změnu ve způsobu finančního vypořádání v souvislosti se změnou platné právní úpravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
dTest: Rychlé nabíjení smartphonů funguje jen se správnou nabíječkou
Čím dál více chytrých telefonů nabízí možnost rychlého nabíjení, které doplní jejich baterii v rekordní čase. Někteří výrobci slibují doplnění až 70 % během 20 minut. Je to možné? Poradili jsme se s našimi francouzskými kolegy ze spotřebitelské organizace UFC – Que Choisir.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátorka Wagnerová: Kolika lidem byla odepřena volba?
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODS si dnes na kongresu zvolí nové vedení
zdroj: domaci.eurozpravy.cz, přidáno 13.1.2018 v 08:46, zobrazit podobné
Česko čeká druhý den prvního kola volby prezidenta
Česko dnes čeká druhý den prvního kola přímé volby prezidenta. Volební místnosti se po noční přestávce otevřou v 08:00. Hlasovat budou moci ti, kteří si v pátek k volebním urnám cestu nenašli. Šanci budou mít až do 14:00. Poté volební komisaři začnou hlasy sčítat. V pátek si našly cestu k urnám zhruba dvě pětiny voličů včetně všech devíti prezidentských kandidátů. Celková účast by se tak mohla stejně jako při první volbě před pěti lety pohybovat kolem 60 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Obce mohou o příspěvek na výsadbu stromů žádat do konce ledna
Města a obce, které chtějí na jaře vysázet stromy a dřeviny ve svém katastrálním území, mohou opět o finanční podporu požádat Nadaci ČEZ. Ta v rámci grantového programu Stromy může přispět částkou až 150 tisíc korun. Žádosti se podávají elektronicky a uzávěrka pro jarní kolo výsadby je do konce ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Starostové v Jihomoravském kraji: Ve věci nádraží budeme hlasovat pro variantu "u řeky"
Klub zastupitelů Starostů pro jižní Moravu bude na pondělním zastupitelstvu Jihomoravského kraje hlasovat pro variantu řeka. Důvody prozrazuje Martin Maleček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Zájem o kurzy Univerzity třetího věku roste
Zájem o kurzy nabízené v rámci Univerzity třetího věku rok od roku roste a stejně tak se zvyšuje počet nabízených kurzů. Vyplynulo to z výroční konference a valného shromáždění Asociace univerzit třetího věku, které hostila ve dnech 11. a 12. ledna Univerzita Karlova. Asociace sdružuje instituce nabízející vzdělávací aktivity na úrovni vysokoškolského vzdělávání určené seniorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Sankce pro malé obce nesmějí být likvidační
Ministr vnitra Lubomír Metnar se sešel s předsedou Sdružení místních samospráv ČR Stanislavem Polčákem a dalšími zástupci sdružení. Tématem jednání bylo obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Revoluční prsa jsou „Béčka“
Donedávna jsem netušil, že velikost ženských ňader je nepřímo úměrná revolučnímu zanícení jejich nositelek. Ale stále se opakující snímky dívek – „revolucionářek“ - usilujících o nejrůznější politické a sociální změny protesty podpořenými odhalením horních polovin jejich těl mi dávají za pravdu, že skutečně revolučními myšlenkami, až na naprosté výjimky, oplývají pouze ženy s ňadry do velikosti B.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NE zabíjení palestinských dětí
V Praze se uskutečnil protest proti zabíjení palestinských dětí. Zazněly požadavky na právo důstojného života v míru i kritika České republiky a Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Ta Drahošova ohleduplnost – no (NE!)volte ho!
Šokující událost, která se odehrála v okamžiku volebním aktu prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti, je alarmující hned z několika důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Za evropské peníze můžeme rekonstruovat např. železniční stanici Olomouc
Doprava získala na nové dálnice a rekonstrukce železnic už 150 miliard z evropských prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Nová cesta SPD do staré koalice
Sondovací rozhovory o velké koalici skončily „pozitivně“ a další povolební sjezd se podle plánu sejde 21. ledna v Bonnu a bude již druhým sjezdem za čtyři měsíce. Plán ovšem předvídá, že po něm bude v nejkratší době následovat třetí celostranické rozhodnutí, tentokrát formou vnitrostranického referenda (hlasování dopisní metodou). Jestliže druhý sjezd SPD na konci tohoto týdne bude rozhodovat, zda zahájit jednání s CDU/CSU o staronové vládní koalici, stranické referendum pak koaliční vládu schválí či neschválí (posledního referenda se zúčastnilo 350 000 straníků).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Upoutávka: Jan Pirk: První kardiostimulátor byl velký jako lednička
Jak se za uplynulých 30 let změnila kardiochirurgie? Jaké vlastnosti musí mít dobrý kardiochirurg?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš vystoupil a dal Zemanovi několik "rad nezkušeného politika". A podivil se, kolik lidí volilo nejzkorumpovanějšího premiéra v dějinách
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) předstoupil před novináře a oznámil, že nehodlá měnit názor, který vyslovil už před prvním kolem, kdy se rozhodl podpořit Miloše Zemana. Současně však jako údajně nezkušený politik dal Zemanovi několik rad. Tady jsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Slovutný Bohumil Pečinka: Zeman to bude mít hodně těžké. Musí zlikvidovat Drahošovu pověst
Komentátor Bohumil Pečinka se vyjádřil k výsledkům prvního kola prezidentských voleb a vydal předpověď pro kolo druhé. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V centru Brna uspěl Drahoš, v sídlištních čtvrtích bodoval Zeman
V Jihomoravském kraji i v Brně jako celku vyhrál první kolo přímé volby současný prezident Miloš Zeman, v centru krajského města jej ale těsně předstihl Jiří Drahoš. Bývalý předseda Akademie věd ČR uspěl v městské části Brno-střed, Králově Poli či Žabovřeskách, zjistila ČTK z webu Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká a Slovenská akademie věd uzavřely dohodu o spolupráci
Vzájemné vztahy upevňují česká a slovenská vědecká reprezentace každoročně. Nyní se však Akademie věd ČR a Slovenská akademie věd rozhodly tyto aktivity ještě formálně posílit a ve čtvrtek 11. ledna 2018 podepsaly dohodu o vzájemné spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Biskupové vyzývají k hlasování, podle Halíka padl Zemanův mýtus
Relativně vysokou volební účast a vygenerování několika talentovaných kandidátů ocenil na prvním kole prezidentské volby generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl. Je rád, že pozice dosavadního prezidenta Miloše Zemana se ukázala být ne tak silná, jak by se zdálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jdu do toho jako velitel armády, představil se Jiří Drahoš divákům ČT
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš postoupí do druhého kola přímé prezidentské volby a bude vyzyvatelem současnému prezidentu republiky Miloši Zemanovi. Miloš Zeman je jasným vítězem prvního kola letošní volby prezidenta. Od Jířiho Drahoše jej dělilo přibližně šest set tisíc hlasů. „Jsem připraven získat na svou stranu i ty, kteří mě nevolili, jdu do toho jako velitel armády,“ říká Drahoš v rozhovoru pro ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Je nenávist vůči Zemanovi přednější než zájmy naší země?
Komentář na facebookovém profilu k výsledku prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
30 procent voličů Michala Horáčka řeklo, že podpoří Zemana, uvedl analytik
Sociolog Medianu Daniel Prokop se v České televizi vyjádřil k druhému kolu volby prezidenta republiky, v němž se utkají nynější prezident Miloš Zeman a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Zemanových 38 procent pro sociální demokracii
Vítězství Miloše Zemana v prvním kole prezidentských voleb 12.-13. ledna 2018, kdy získal 38 procent hlasů, je nadějí pro sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výsledky 1. kola prezidentských voleb
Konečné výsledky prvního kola volby prezidenta republiky konané ve dnech 12. 1. – 13. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Pan Hlavatý má problém se čtením souvislého textu
Komentář na facebookovém profilu k reakcím na svůj článek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Historik v Drahošově štábu: Musíme se ptát, komu ten útok u voleb prospěl. A prospěl Zemanovi
Volebního štábu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše se osobně zúčastnili frontman Olympicu Petr Janda, operní pěvkyně Soňa Červená nebo dokumentaristka Olga Sommerová. „Jsem pevně přesvědčen, že Jiří Drahoš postoupí a má velkou šanci porazit Miloše Zemana ve druhém kole,“ řekl iDNES.cz Janda a vyjmenoval důvody, podle kterých by byl dle jeho názoru lepším prezidentem než Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
To je sranda: Moravec blázní. Zlé vtípky na Mirka Topolánka. Peszynski otevírá brány do pekla...
Do druhého kola prezidentských voleb téměř jistě postoupí Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Velký propadák zaznamenal Mirek Topolánek. Sečteno je necelých 75 procent hlasů. Topolánek i v tuto chvíli má necelá čtyři procenta hlasů. Již dnes pak Topolánek vyzval k podpoře Jiřího Drahoše v druhém kole stejně jako Michal Horáček. Pavel Fischer zatím podporu Drahošovi dát odmítl, navzdory naléhání redaktora ČT Davida Borka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
To je sranda: Moravec jen koukal. Zlé vtípky na Mirka Topolánka. Peszynski otevírá brány do pekla...
Do druhého kola prezidentských voleb téměř jistě postoupí Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Velký propadák zaznamenal Mirek Topolánek. Sečteno je necelých 75 procent hlasů. Topolánek i v tuto chvíli má necelá čtyři procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Fiala chce obnovit silné postavení ODS
Předseda ODS Petr Fiala, který dnes na kongresu ODS obhajuje svou funkci, chce v následujícím období obnovit silné postavení ODS a v dalších parlamentních volbách získat o 50 procent více voličů. Fiala, který nemá protikandidáta, to dnes řekl dle ČTK delegátům ve svém nominačním projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
O první kolo prezidentských voleb je v Bruselu velký zájem
Často celé rodiny přicházely v sobotu dopoledne do prostor Českého centra v Bruselu, kde je možné hlasovat v nynějším prvním kole prezidentských voleb. Velký zájem zde zaznamenali také v pátek, kdy dorazilo přes 630 lidí, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Podyjí v proměnách času
Znojmo bez přehrady, Gránické údolí bez stromů nebo okolí vesnic bez velkých lánů. Nová výstava Podyjí v proměnách času ve znojemském Domě Umění zavede návštěvníky na téměř čtyřicet konkrétních míst a ukáže, jak se za posledních sto let změnily. Zájemcům se otevře 18. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Můj prezident
Německý sociolog a sociální psycholog Harald Welzer, který působil na univerzitách v Hannoveru, Sankt Gallenu a Flensburgu, v jednom svém eseji napsal: „Komunikativní paměť označuje naproti tomu zarputilé vyjednávání členů kolektivu o tom, co je jejich vlastní minulostí ve vztahu k velkému vyprávění, jež určuje jejich identitu, a jaký význam je tomuto masternarativu třeba přisoudit." Tohoto zarputilého vyjednávání jsme v České republice právě svědky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Musíme překonávat nedostatky demokracie, ne demokracii
Dnes začal 28. kongres ODS v Ostravě, který zahájil svým projevem předseda Petr Fiala. V projevu zhodnotil poslední dva roky fungování Občanské demokratické strany a zaměřil se na její budoucí vývoj. Předseda upozornil na to, že mnozí prorokovali ODS politickou smrt, to se nevyplnilo a občanští demokraté v posledních sněmovních volbách skončili druzí na pásce a stali se nejsilnější pravicovou stranou. Zaměřil se také na to, jak by se ODS měla v následujících letech vyvíjet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
První kolo přímé volby prezidenta skončilo
První kolo přímé volby prezidenta skončilo. V Novém Veselí na Žďársku, kde má prezident Miloš Zeman chalupu, volilo 76 procent ze zhruba 1050 voličů městyse, napsala ČTK. Přinesla zprávy i z jiných koutů země. Vedle toho prozradila, že do štábu Jiřího Drahoše se hlásí i zahraniční novináři, např. britská BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FN Motol: Poprvé v ČR provedena nová metoda rekonstrukce srdečních chlopní
Lepší dlouhodobá prognóza, menší lékové zatížení, větší léčebný efekt. To vše s sebou přináší nový chirurgický postup, který byl poprvé provedený u pacienta se srdeční vadou na Klinice kardiovaskulární chirurgie 2. LF UK a FN Motol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: V letech 2001 až 2016 zemřelo po 63 462 srážkách se stromem 2 330 osob
Tým silniční bezpečnosti: V letech 2001 až 2016 zemřelo po 63 462 srážkách se stromem 2 330 osob
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Už to jede: Výsledky jsou tu. Zeman zatím brutálně vede
V čele průběžných výsledků prezidentských voleb se od počátku usadil aktuální prezident Miloš Zeman. Po sečtení necelého procenta hlasů jeho zisk přesáhl čtyřicet procent a na druhého Jiřího Drahoše si udržuje náskok kolem dvaceti procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Na Miloše Zemana zavzpomínal jeho někdejší poradce z Úřadu vlády: Ukazoval státnickost a nadhled
ROZHOVOR S bývalým vyšetřovatelem elitního policejního útvaru Služba pro odhalování korupce a závažné hospodářské trestné činnosti, v letech 2000 až 2002 poradcem předsedy vlády Miloše Zemana a dnes předsedou Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva Janem Skalickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Fiala na kongresu vypálil k volbám: Současný prezident si "potřebuje odpočinout"
Další mandát prezidenta Miloše Zemana není v nejlepším zájmu České republiky, řekl dnes na kongresu ODS předseda Petr Fiala, který obhajuje svou funkci. Vyzval občany, aby přišli k prezidentským volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poslední československý premiér Jan Stráský: Zemana znám skoro padesát let, ještě jedno období na Hradě bych mu přál
ROZHOVOR Miloš Zeman, Václav Klaus a já se známe skoro padesát let, prohlásil poslední československý premiér Jan Stráský. Připouští, že nejspíš bude také v přímé prezidentské volbě volit současnou hlavu státu. „Vidím jistou výhodu v tom, že Zemana znám a jistou kontinuitu bych si ještě čtyři roky dovedl představit. Pak už po nás nikdo neštěkne,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, proč nejspíš bude také v přímé volbě volit současnou hlavu státu, i když není pevně rozhodnutý. Největší riziko ale vidí v tom, že celé další funkční období Miloš Zeman nepřežije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Prezentační jízdy elektrobusu v Prosecké ulici
I v novém roce pokračují prezentační jízdy elektrobusu SOR TNB 12. Další termín testování za účasti cestující veřejnosti je od čtvrtka 11. ledna 2018 do čtvrtka 18. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bradáč (SPO): Děkujeme sportovcům za skvělou reprezentaci
Karlovarský kraj každoročně oceňuje sportovce, trenéry a sportovní legendy, kteří dosáhli mimořádných úspěchů či se zasloužili o rozvoj sportu v našem regionu. Nominace do ankety „Sportovec Karlovarského kraje 2017“ mohou zasílat všechny sportovní subjekty nejpozději do 9. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident už mohl být po smrti! Zdrcující slova bezpečnostního experta, který ukazuje na konkrétní chyby ochranky při útoku extremistky na Zemana
Na prezidenta Miloše Zemana se v pátek odpoledne ve volební místnosti v Praze 13 vrhla obnažená aktivistka hnutí Femen. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora je incident významným pochybením ochranky, uvedl pro Právo. Podle něj ochranka situaci zásadně podcenila. Naopak podle ministra vnitra či podle ředitele Ochranné služby Policie ČR zásah ochranky byl profesionální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: Novoročenky? Rozhodně ano!
Přejeme si vzájemně k Vánocům, popřípadě posíláme a přijímáme přání do nového roku. Novoročenka má nejčastěji podobu papírové kartičky nebo e-mailové zprávy. V sociálních sítích je zřejmě možné popřát souhrnně (současně všem i nikomu). Ale té možnosti nerozumím, proto ji dál s omluvou pominu. Zajímají mne výhradně přání adresná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zakladatel babyboxů Ludvík Hess pro PL: Přál bych si, aby byl zvolen prezident, který odstraní ochranné rámy u vchodu do Hradu
ROZHOVOR „Kulty Masaryka i Havla mi připadají směšné,“ říká Ludvík Hess, známý jako „otec českých babyboxů“. Básník, fotograf a chovatel koní, který se i za minulého režimu snažil vydávat literární časopis Divoké víno, se svěřil s osobními postoji k oběma někdejším hlavám státu. Ti, kteří je považují za modly, budou zřejmě překvapeni intimními fakty, která zveřejnil v posledním vydání svého časopisu. V rozhovoru také prozrazuje, zda se stále potýká s odpůrci zachraňování odložených dětí a proč „maminky s břichem“ do jeho azylového příbytku nakonec nedorazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Na Trutnovsku dnes pokračuje druhé kolo senátních voleb
Na Trutnovsku a části Náchodska dnes od 8:00 pokračuje druhé kolo doplňovacích senátních voleb. Lidé vybírají mezi starostou Vrchlabí Janem Sobotkou (STAN) a továrníkem Jiřím Hlavatým (za ANO). Volební účast je vyšší než v prvním kole, v některých obcích přesahuje 40 procent. Je to i tím, že volby se konají současně s prezidentskými. V prvním kole hlasovalo ze 110.000 oprávněných voličů jen 23 procent. Volební místnosti budou dnes otevřené do 14:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za rozšíření veganského sortimentu v potravinových řetězcích v ČR
Počet veganů je po celé Evropě dle odborných výzkumů víceméně stejný, poptávka ze strany spotřebitele tedy z logiky věci musí být i u nás minimálně totožná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MŽP a CENIA upozorňují: Lednová odstávka systému ISPOP
Od pátku 12. 1. 2018 do čtvrtka 18. 1. 2018 dojde k plánované provozní odstávce systémů Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností ISPOP a informačního systému EnviHELP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štěch vůbec netuší, o čem hlasoval. Autoři petice proti směrnici EU o zbraních napsali Štěchovi a jeho odpověď četli s vytřeštěnýma očima
Podplukovník Pavel Černý, Jaroslav Pekařík a Ivo Hofman, autoři Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany Evropské unie, se ve svém příspěvku opřeli do předsedy Senátu Milana Štěcha. Vrátili se mimo jiné k tomu, že Senát neschválil ústavním dodatkem zakotvené právo na legální zbraň k zajištění bezpečnosti občanů i celého Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Pět minut vašeho času může ovlivnit budoucnost naší země na dalších pět let
Již jsou otevřené dveře volebních místností, ve kterých rozhodujeme o tom, kdo bude ČR v následujících pěti letech reprezentovat a působit v prezidentském úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ODS si na kongresu v Ostravě zvolí nové vedení
Občanští demokraté si dnes na kongresu v Ostravě zvolí nové vedení. Předseda opoziční ODS Petr Fiala, který v čele strany stojí od roku 2014, bude obhajovat svůj mandát. Podporu získal ve všech regionech a podle výsledků nominačních konferencí nemá konkurenta. Před dvěma lety Fiala při volbě předsedy získal podporu zhruba 90 procent delegátů kongresu, který se v roce 2016 rovněž konal v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Šimůnek (KSČM): Jen Miloš Zeman je pro mne prezidentem
Každý z kandidátů na prezidenta se snaží, seč může. Je třeba získat body a je jedno, jakým způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jak jsem z osobní zkušenosti poznal Miloše Zemana: Šachistické myšlení, ale také spousta empatie. A za celé roky bez jediné kauzy. Vypráví jeho dávný spolupracovník
ROZHOVOR Člověk bez jediné kauzy, bez drahých chat a nákladného způsobu života. Člověk empatický, se šachistickým myšlením, avšak v mnohém „stará škola“. Ale také člověk, kterému neupřete léta. Takový je podle Jiřího Hrozy prezident Miloš Zeman, se kterým se aktivní 82letý důchodce, fotografující a píšící pro mnohá média, blogger i vášnivý turista-cyklista zná osobně již drahnou dobu, ještě z předlistopadového období. Bývalý člen plzeňské SPO, který nikdy nebyl v KSČ, neopomíná ani prezidentovu ženu Ivanu a mluvčího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zvrat na poslední chvíli? Vítězství Zemana už v prvním kole prezidentských voleb? Promluvil velmi zkušený Jan Hartl
ROZHOVOR „Obraz podpory Miloše Zemana je černobílý příběh velké náklonnosti, nebo velkého nesouhlasu,“ říká sociolog a zakladatel ústavu STEM Jan Hartl. Argument, že funkci prezidenta by neměl zastávat člověk bez politického zájmu, podle něj obecně platí, avšak výzkumy ukazují, že národ volá po změně, a tu mohou nabídnout právě nováčci. Schopnost Zemanových protikandidátů zvládnout politické řemeslo nepodceňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
FAEI: British Airways sestavila průvodce Královský Londýn
V nadcházejícím roce se britská metropole stane centrem výjimečných královských oslav. Rok 2018 se tak bezpochyby zapíše do historie britské královské rodiny. Princ William a jeho žena Kate přivítají na svět svého třetího potomka, a své ano si řeknou princ Harry a jeho nastávající Meghan Markle. Pro fanoušky britské královské rodiny bude proto příští rok tím nejpříhodnějším časem pro návštěvu Londýna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Předsedkyně navštívila úspěšné pracoviště ve Studenci
Turné předsedkyně Evy Zažímalové pokračuje i v novém roce, a to návštěvou detašovaného pracoviště Ústavu biologie obratlovců ve Studenci na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Chápání demokracie ze strany ANO utrpělo prohru
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Hlavatý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MMR poskytne 20 milionů korun na zpracování územních plánů
Obce získají od Ministerstva pro místní rozvoj dalších 20 milionů korun na zpracování územních plánů. Právě v těchto dnech byl totiž ukončen příjem žádostí o poskytnutí dotací. Celkem bylo podáno 173 žádostí v celkové hodnotě 38 milionů korun, což je téměř dvojnásobný převis částky, která byla pro tuto výzvu určena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Drahošův blok? Šéfové sněmovní osmačtyřicítky promluvili jako jeden muž na jeho podporu
První kolo volby prezidenta v sobotu rozhodlo o tom, že Miloš Zeman se za dva týdny utká s bývalým předsedou Akademie věd Jiřím Drahošem. Strany tzv. „demokratického bloku“, které v Poslanecké sněmovně disponují osmačtyřiceti hlasy, jednoznačně podporují Drahoše. „Jak může být někdo tak hloupý a volit toho nemocného, zlého, ruskočínského Zemana,“ rozčiloval se Farský při pohledu na volební výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví jedná o podobě úhrad zdravotnických prostředků
Ministerstvo zdravotnictví vede intenzivní jednání v rámci Pacientské rady o budoucí podobě úhrad zdravotnických prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman se děsí porážky. Unavený a starý muž. Prohraje, napsal po vystoupení prezidenta politik z Brna
Brněnský politik z hnutí Žít Brno Martin Freund se na svém facebookovém profilu vyjádřil k nadcházejícímu druhému kolu volby mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem. Zaměřil se především na zdravotní stav obou pánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Osmičkové roky byly pro náš stát i náš národ velmi osudové
Krajská metropole si bude celý rok připomínat založení Československa i další „osmičková“ výročí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany prezentovala ukázky taktického výcviku a bojového systému MUSADO
Den otevřených dveří na Univerzitě obrany byl ve znamení ukázek i návštěvy pracovišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman nemá žádné nové argumenty, vykládal před novináři suverénně Drahoš. Pak se v jeho štábu objevil Hilšer a zmizeli spolu na panáka
Prezident Zeman recykluje staré argumenty, protože žádné nové nemá, vykládal mezi svými příznivci postupující kandidát do druhého kola prezidentské volby Jiří Drahoš. Chvíli poté jej přišel osobně podpořit jeho soupeř Marek Hilšer, který mu přinesl srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Výstava v Senátu představí pestrost nožířského umění
Expozice „Od Rybičky k Predátoru“ představí příběh českého nožířského umění u příležitosti téměř tři staletí trvající nožířské tradice Českosaského Švýcarska. Výstava je ke zhlédnutí ve Výstavní síni Senátu od 11. ledna až do 25. února 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Toleranční smlouva
Úvaha nad řešením současné politické situace. Toleranční nebo koaliční smlouva by mohla zajistit stranám vládnout celé období. V toleranční smlouvě nemá slabší strana ministry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Jak silné je espresso?
Postaví vás espresso na nohy rychleji než filtrovaná káva? Obsahuje více kofeinu, je opravdu silnější, jak se říká? Záleží na tom, kolik kávy vypijete, odpovídá americká spotřebitelská organizace Consumer Reports.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra