Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.606x, což odpovídá cca 83.799-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Cvalín (KSČM): Jiří Drahoš, alias "Bas" aneb Jeho utajená minulost
Jiří Drahoš, "čistý prezidentský kandidát", který o sobě prohlašuje, že má čistou minulost. Ale kde je pravda? Veřejnost musí znát veřejný profil "Basa".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Temné varování ze Žižkovské věže: Kdo se zmocní těchto dat, může snadno ovládnout naši zemi
V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize proti sobě usedli ministryně financí Alena Schillerová za hnutí ANO a daňový poradce David Hubal. Ten v pořadu varoval, že elektronická evidence tržeb a kontrolní hlášení k DPH obsahují tak citlivá data, že kdyby se jich někdo zmocnil, mohl by ovládnout tuto zemi. Schillerová jeho obavu odmítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Budeš mít, Drahoši, proti sobě jen Zemana – a přijde ti to draho
Podoben Caesarovi po návratu z Gálie, s triumfálním výrazem ve tváři a ověšen holdováním davu, vešel v sobotu odpoledne prezidentský kandidát Drahoš do svého volebního střediska, aby ten dav slavnostně pozdravil, poděkoval mu a zodpověděl pár otázek novinářů. A v jedné té odpovědi řekl, že když slyší, že v druhém kole prezidentské volby bude tedy stát proti Zemanovi, neví prý dost dobře tomu, proti komu že to bude vlastně stát? Jestli proti Zemanovi, anebo spíš proti těm, kteří jej pracovně vlastně tvoří – to je Mynářovi, Ovčáčkovi a Augustinovi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Do zadku EU, pane profesore? Jiří Drahoš narazil na obyčejné občany
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš sdílel na svém facebookovém profilu video, na němž děkuje Marku Hilšerovi a Michalu Horáčkovi za osobní gratulaci a také Mirku Topolánkovi a Pavlu Fischerovi za podporu. Video má za pár hodin 7 000 příznivých lajků, pod ním se však také objevily nejrůznější kritické komentáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemilosrdná analytička: Drahoš neumí argumentovat. Zeman si ho v duelu namaže na chleba!
Ve studiu internetové televize DVTV se setkali komentátor Martin Fendrych ze serveru Aktuálně.cz a analytička serveru Echo24.cz. Zatímco Fendrych má za to, že Zeman investoval obrovské množství kapitálu do prvního kola prezidentské volby a v podstatě prohrál, Lenka Zlámalová varovala, že vyzyvatel současného prezidenta ještě nemá vyhráno, protože Zeman si Drahoše v televizních debatách namaže na chleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Obrys duelu Zeman - Drahoš. Takto to bude vypadat podle Ondřeje Neffa
Do druhého kola prezidentských voleb postoupili Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Velmi diskutabilní teď je to, zda výsledky 39 % ku 27 % ve prospěch Zemana proti Drahošovi jsou pro hlavu státu výhrou, nebo spíše prohrou. „Jiří Drahoš se svým akademicky sterilním způsobem vyjadřování to v duelu proti Zemanovi nebude mít snadné,“ uvedl v komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz známý spisovatel, publicista Ondřej Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zatímco Miloš Zeman promlouval před kamerami, Daniela Drtinová pobíhala marně venku
Prezident Miloš Zeman čekal na sečtení hlasů z prvního kola přímé prezidentské volby v Loretánské ulici. Spolu s ním tam čekala také manželka Ivana Zemanová a novináři. Ale tady se to začíná komplikovat. Dovnitř totiž nebyli vpuštěni někteří novináři, kteří o to řádně s předstihem požádali a bylo jim přislíbeno, že vpuštěni budou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vylučování voličů Zemana ze společnosti „pravých občanů“! Vnucování, koho volit? Jan Kavan vstává ze židle nad výroky konkrétních lidí
ROZHOVOR „Nesouhlasím s tím, že Miloš Zeman je diktátorem, mimochodem, byl jedním z mála premiérů, kteří nechali ve vládě hlasovat o návrzích, s nimiž nesouhlasil, a respektoval situace, kdy byl přehlasován,“ říká bývalý ministr zahraničních věcí a také někdejší předseda Valného shromáždění OSN Jan Kavan. K dalšímu možnému vývoji prezidentských voleb pak ještě uvádí: „Výsledek bude těsný, neboť voliči ostatních sedmi kandidátů se spojí v úsilí nenechat Miloše Zemana na Hradě, ale myslím si, že se jim to nepodaří.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: O čem jsou výsledky prvního kola prezidentské volby
První kolo přímé volby hlavy státu je za námi a odevšad prší komentáře. Vcelku jednoznačně z nich plyne, že tato volba by se mohla jmenovat „Anti-Zeman".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nevypadá to špatně
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: Toto je vůbec to nejzákladnější nebezpečí. Všechny ostatní politické hrátky jsou proti tomu nepodstatné. Jarek Nohavica k tomu pro nás napsal…
ROZHOVOR „Jasně, to je vůbec to nejzákladnější nebezpečí. Všechny ostatní politické hrátky jsou proti tomu nepodstatné. A právě na tomhle příkladu lze docela dobře ukázat, kam míříme. Nemíníme suplovat politiky, nebo si na ně dokonce hrát – tak jako ve většině ostatních tištěných nebo takzvaně veřejnoprávních médií. Ukazujeme místo toho na mnoha příbězích konkrétní život,“ říká šéfredaktor nového měsíčníku MY Petr Hájek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nechte si ty pitomé kecy, nebo z toho vašeho Drahoše udělám trhací kalendář. Mirek Topolánek po porážce ztratil nervy a schytal to novinář na síti
Stoupenci Jiřího Drahoše řeší ožehavý problém. Jak svému favoritovi stáhnout hlasy Mirka Topolánka, které zjevně budou v druhém kole mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem klíčové, ale zároveň ukázat, že cholerický expremiér rozhodně není na stejné morální úrovni jako ostatní „správní“ kandidáti. Novinář Alexandr Mitrofanov vyřešil toto dilema tak originálním způsobem, že si za to vysloužil rozčílený vzkaz přímo od bývalého předsedy ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODS pro druhé kolo voleb na návrh Fialy podpořila Drahoše
Občanští demokraté pro druhé kolo prezidentských voleb vyjádřili podporu Jiřímu Drahošovi, který je protikandidátem současného prezidenta Miloše Zemana. Šlo o návrh předsedy Petra Fialy, který kongres schválil, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Volby? Zdena Mašínová zažila šok
Dcera československého hrdiny Josefa Mašína Zdena je rozhodnutá dát ve druhém kole prezidentské volby hlas Jiřímu Drahošovi. V rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedla, že ji také šokovala velká podpora Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Co se děje s demokracií v Evropě?
Od roku 2015 se Evropa zmítá pod náporem ekonomických muslimských imigrantů, kteří se snaží dostat zejména do Německa, Švédska, Itálie, Francie a Velké Británie, kde jsou imigrantům vypláceny velké sociální dávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Drahoš teď musí voliče dostatečně a vhodně vystrašit, radí politolog
Vítězem prvního kola letošních prezidentských voleb se stal Miloš Zeman. Dosavadní hlavu státu volilo 38,56 procenta lidí. Dva velcí kritici a odpůrci současné hlavy státu, komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov a politolog Josef Mlejnek, řekli, proč ve druhém kole, které se uskuteční za necelé dva týdny, podpořit druhého finalistu, bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy představí nové žezlo
Ve čtvrtek 18. ledna 2018 se v historické budově Karolina uskuteční slavnostní setkání u příležitosti dokončení nového žezla Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení volebních hlasů, tekoucích ze zahraničí
Petice zrušení hlasů občanů, žijících v zahraničí déle než půl roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Usnesení 28. kongresu ODS
Na právě skončeném kongresu si občanští demokraté zvolili nové vedení – předsedou se stal Petr Fiala, 1. místopředsedkyní byla zvolena Alexandra Udženija a předsednictvo doplnili Martin Baxa, Martin Kupka, Evžen Tošenovský a Miloš Vystrčil. Delegáti na kongresu zvolili také členy výkonné rady a přijali několik usnesení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Aktivity proexportní kanceláře Soundczech za rok 2017
SoundCzech, česká proexportní kancelář v čele s ředitelem Mártonem Nárayem, zahájila svou činnost na jaře tohoto roku nabitým programem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Miloš a Drahoš - důchodci na startu
Dvacet pět let sleduju volby v Česku a nikdy jsem nudnější výsledek nezažil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanci budou pokračovat v debatě o důvěře Babišově vládě. Dojde i na OKD
Sněmovna bude v úterý odpoledne pokračovat v projednávání žádosti menšinové jednobarevné vlády Andreje Babiše (ANO) o vyslovení důvěry. Začít by také měla řádná lednová schůze dolní komory. Poslanci by se na ní měli zabývat například elektronickými recepty nebo návrhem ODS na zrušení elektronické evidence tržeb, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Kdybych mluvil jako Zeman, tak mám o deset procent víc
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Historik Kozlovský poděkoval prezidentu republiky
Prezident republiky Miloš Zeman obdržel dne 12. ledna 2018 dopis od Igora Kozlovského, prezidenta Centra religionistických výzkumů a mezinárodních duchovních vztahů. Igor Kozlovský poděkoval prezidentu republiky za pomoc při jeho osvobození ze zajetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nevidět zlo, neslyšet zlo, nemluvit o zlu! Taktika Jiřího Drahoše. Právník v něm vidí druhého Háchu, který ustupoval Hitlerovi
Právník Tomáš Tyl se na sociální síti vyjádřil způsobem sobě vlastním k prezidentské volbě. Pokud se prezidentem stane Jiří Drahoš, podle právníka sehraje roli hlavy státu z dob nacistické okupace Emila Háchy. Hácha neuměl čelit Hitlerovi, Drahoš se nedokáže postavit Angele Merkelové, věští Tyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
OPL (Rozumní): Život nebo smrt - ve 2. kole prezidentské volby budu volit Miloše Zemana
Důvodů, proč současného prezidenta nevolit je mnoho. Ale! Postoj Miloše Zemana k migraci, oproti jeho soupeři, je natolik zásadní, že převyšuje svojí důležitostí úplně vše. A proto budu volit současného prezidenta a prosím o jeho podporu i Vás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přesvědčovat lidi z jejich vlastních daní, co si mají myslet? Ekonomka Šichtařová se zhrozila nad tím, co Drahoš navrhl ve veřejnoprávním médiu
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Přesvědčovací kampaň za přijetí eura, jak navrhuje prezidentský kandidát Jiří Drahoš, by byla jednak neuctivá k vůli lidí, ale dala by se chápat i jako zneužití veřejných peněz. Markéta Šichtařová to považuje nejen proto, že soupeř Miloše Zemana pro druhé kolo přímé volby přiznává, že má o tomto tématu jen obecné povědomí. V souvislosti s ohlášenou ztrátou ČNB analytička připomíná, že v důsledku intervencí centrální banky proti koruně došlo k přerozdělení bohatství od domácností k zahraničním spekulantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Ovčáček, Mynář a Nejedlý se nebudou chtít vzdát moci
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Voliče odpadlých prezidentských kandidátů nelze sčítat pro Drahoše. Je to úplně jinak. Expert Kubáček má jasno, co se příští dva týdny bude v této zemi dít
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Je tady kolem třiceti procent populace, která hledá alternativu a polovina z nich je otevřena oběma. Jak Zemanovi, tak Drahošovi. Ani k jednomu nemá blízko. Je to padesát na padesát,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k šancím obou finalistů prezidentské volby politolog Jan Kubáček. Nejpříjemnějším překvapením dopadlo první kolo pro Marka Hilšera a Pavla Fischera, kteří mají podle Kubáčka velký politický potenciál. Naopak zklamáním je výsledek pro Michala Horáčka a propadákem pro Mirka Topolánka. „Voliči nezapomněli na kontroverzi spojenou s jeho premiérstvím. Nedali mu šanci na reparát. Jeho snaha o nový začátek skončila derniérou,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V každém švédském městě mešita a místo výuky o křesťanství islám? To nejde. Jaderný fyzik Janouch předával své zkušenosti na besedě. Došlo i na Sorose
REPORTÁŽ Švédsko nemůže dál pokračovat svojí promigrační politikou, kdy v každém městě bude mešita a děti se budou místo o křesťanství učit islám. Maďarský miliardář Soros usilovně podporoval Nadaci Charty 77 a Václav Klaus mu překazil umístit jeho Středoevropskou univerzitu do Prahy. To mimo jiné zaznělo na besedě s českým a švédským jaderným fyzikem, disidentem Františkem Janouchem. Akci, jíž se zúčastnila dvacítka lidí, uspořádala pražská nezisková organizace Mozaiky – Platform dialog, která vychází z myšlenek tureckého myslitele Fethullaha Gülena, žijícího v exilu v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Hřiště v zahradě Kinských je až do 21. ledna uzavřeno
Pokud se svými ratolestmi navštěvujete dětské hřiště Nad Vodopádem v zahradě Kinských, věnujte prosím pozornost následujícímu sdělení. Z důvodů stavebních prací a oprav bude dětské hřiště od 8. do 21. ledna 2018 uzavřeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Školní statek Cheb začne letos s výstavbou dílen
Stávající dílny, které již neodpovídají současným potřebám a výšce moderních strojů, nahradí v budoucnu nové. Rada Karlovarského kraje schválila přípravu zadávacího řízení na veřejnou zakázku. Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb chce zahájit stavební práce na jaře tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
SZPI: Téměř polovina ledů do nápojů v restauracích nesplnila limity
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se při kontrole provozoven společného stravování v roce 2017 zaměřili mj. na kontrolu mikrobiologických požadavků u nabízených pokrmů, surovin a kuchyňských a výrobních zařízení. Cílem kontrol bylo ověřit, zda přítomnost patogenních organismů nepřekračuje povolené limity. Mezi sledované parametry náležel výskyt bakterií Listeria monocytogenes, Salmonella, Escherichia coli, norovirů, hepatitidy A a dalších patogenů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: O novou porodnici je stále velký zájem
Nemocnice České Budějovice přivedla v roce 2017 na svět 2469 dětí. Převahu tentokrát měli chlapci, kterých bylo 1270 (dívek 1199).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Průzkum z ČT: Drahoš získal každého sedmého druhokolového voliče Miloše Zemana z loňských voleb
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš získal každého sedmého voliče prezidenta Miloše Zemana ze druhého kola prezidentské volby před pěti lety. Vyplývá to ze sociologického průzkumu společností Kantar TNS a Median, jehož výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT). Dotazování se uskutečnilo v sobotu, ve druhý den letošního prvního kola prezidentské volby. Průzkum také ukázal, že Zemana častěji volili méně vzdělaní a starší voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Babiš slíbil všechno
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu programové prohlášení vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Více než dvacet tisíc lidí protestovalo proti vládě v centru Vídně
Přes dvacet tisíc lidí se sešlo v sobotu odpoledne ve Vídni, aby demonstrovali proti rakouské vládě. Čím dál častěji se totiž objevují názory, že kabinet kancléře Sebastiana Kurze má rasistické a neofašistické tendence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Langr (Zelení): Na kulturní počin roku 2017 zatím aspiruje 18 akcí
Zatím 18 nejrůznějších akcí přihlásila veřejnost do druhého ročníku soutěže o Kulturní počin roku 2017. Řady kandidátů ale ještě mohou rozšířit členové komise pro kulturu a cestovní ruch, a to vlastním výběrem z balíku kulturních projektů, které město v loňském roce podpořilo v rámci dotačních titulů. Slavnostní vyhlášení laureátů nejlepšího kulturního počinu v Liberci se uskuteční 13. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize pozvala Jiřího Drahoše s Milošem Zemanem do debaty
Česká televize pozvala oba prezidentské kandidáty, kteří postoupili do druhého kola prezidentských voleb, do společné debaty. Ta by se měla konat v předvečer druhého kola voleb, ve čtvrtek 25. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Exsenátor Hlavatý, kvůli kterému se organizovaly doplňovací volby, hlásí z Hannoveru: Volby nesleduji, jdu na večeři...
Ve stínu prvního kola prezidentských voleb v sobotu vyvrcholily i doplňovací volby senátora na Trutnovsku. Historicky poprvé se stalo, aby se takových voleb účastnil dosavadní senátor, jehož mandát zanikl. Peripetie kolem senátora, pak poslance a pak senátního kandidáta Jiřího Hlavatého jsou dobře známé. Voliči pro ně ale příliš pochopení neměli a tak Hlavatý ve druhém kole neuspěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Topkař Knot: Drahoš na mě nepůsobí jako želé. Respekt si nemusíte získávat mlácením do stolu nebo chováním jako hulvát
ROZHOVOR „Podporuji Jiřího Drahoše. Je kultivovaný, uvážlivý, vedl Akademii věd ČR, říká vicehejtman jihočeského kraje Josef Knot (TOP 09) s tím, že drama kolem voleb podle něj začalo až 13. ledna od 14 hodin. Vyjádřil se i k chystané debatě obou kandidátů a shrnul, co se podle něj Miloši Zemanovi podařilo. „Uznávám jednu věc, Miloš Zeman svým přístupem otevřel dveře obchodu na Východ,“ říká Josef Knot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vedení ODS bude podobné jako dosud. Kongres schválil Fialův návrh a strana podpořila Drahoše
Petr Fiala na kongresu ODS v Ostravě obhájil svou funkci a stranu povede dál. V příštích volbách chce pro stranu o 50 % hlasů víc.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.1.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Poděkování si zaslouží všichni kandidáti prezidentských voleb
Komentář předsedy ODA k výsledkům prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Do uzávěrky soutěže Dřevěná stavba roku zbývá měsíc
O týden později začne hlasování jak odborné poroty, tak široké veřejnosti. Hlasování potrvá 10 dnů. Vítěze ve všech 8 kategoriích vyhlásíme na začátku dubna. Do ankety, jejímž cílem je ukazovat dřevo ve všech jeho podobách, se mohou hlásit dřevěné konstrukce, dřevostavby, roubenky, sruby, interiéry i dřevěná hřiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČT pozvala Miloše Zemana do duelu s Drahošem. A Hrad...
Česká televize a televize Prima plánují v týdnu před druhým kolem prezidentských voleb společné debaty prezidenta Miloše Zemana a bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše, kteří se ve volbách utkají. Česká televize oba pozvala do debaty na čtvrtek 25. ledna, tedy den před druhým kolem voleb. Prima s kandidáty jedná. Vyplývá to ze sdělení obou televizí. Zeman před prvním kolem účast v televizních debatách odmítal, v sobotu ale uvedl, že Drahošově výzvě setkat se „tváří v tvář“ vyhoví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka (ČSSD): Tohle se v politice často nevidí
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman říkal, že nevede kampaň, a teď najednou chce debatovat. Inu, jen blbec nemění názory, posmíval se Jiří Drahoš z veřejnoprávního studia
Pár hodin po prvním kole prezidentských voleb dorazil Jiří Drahoš, který ve druhém kole vyzve prezidenta Zemana, do Českého rozhlasu. Se šéfredaktorem zpravodajství Janem Pokorným hovořil o tom, co chystá do druhého kola, a také o tom, co od něj mohou voliči očekávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Informace ke smlouvě s Korejskou republikou o zamezení dvojímu zdanění
Ministerstvo financí ČR oznamuje, že dne 12. ledna 2018 byla v Soulu podepsána SMLOUVA MEZI ČESKOU REPUBLIKOU A KOREJSKOU REPUBLIKOU O ZAMEZENÍ DVOJÍMU ZDANĚNÍ A ZABRÁNĚNÍ DAŇOVÉMU ÚNIKU V OBORU DANÍ Z PŘÍJMU. V obou státech bude nyní následovat standardní legislativní proces vedoucí ke vstupu Smlouvy v platnost a účinnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš Zemanovi radí zbavit se kancléře Mynáře i poradce Nejedlého a udělat inventuru kauz
Aby se Zeman distancoval od nejbližších spolupracovníků, řekl Babiš už v sobotu po vyhlášení výsledků prvního kola prezidentské volby.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.1.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Šula (TOP 09): Místostarosta Prahy 12 Pinc byl odvolán zcela oprávněně
Michal Pinc (ANO) byl od začátku svého působení jako radní pro majetek často v konfliktu zájmů. Prosazoval a projednával směny pozemků mezi svou firmou a městskou částí. Díky opozici se mu nepodařilo tyto akce dotáhnout do úspěšného konce. Za odvoláním však stojí zejména déle trvající problémy se zasahováním do kompetencí vedoucích pracovníků úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nápověda Drahošovi od bývalého zpravodaje ČT: Trvejte na debatě se Zemanem ve veřejnoprávní televizi
Když bylo jasné, že se uskuteční druhé kolo prezidentské volby a že se v něm utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš, tak druhý jmenovaný postupující vyzval současného prezidenta Zemana ke střetu tváří v tvář před televizními kamerami. Zeman na Drahošovu výzvu kývl, bývalý zahraniční zpravodaj České televize a nynější moderátor Českého rozhlasu Jan Moláček má teď pro Drahoše jednu radu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Obce oficiálně podpořily nominaci krajiny hřebčína do UNESCO
K nominaci Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na Seznam světového dědictví UNESCO bylo dnes připojeno společné memorandum pěti starostek a starostů dotčených obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Předsednictvo občanských demokratů je kompletní
Poté, co delegáti 28. kongresu ODS zvolili předsedou ODS Petra Fialu a 1. místopředsedkyní Občanské demokratické strany Alexandru Udženija, vybrali také 4 místopředsedy strany. Mezi členy předsednictva ODS byli zvoleni: Martin Baxa se ziskem 427 hlasů, Martin Kupka se ziskem 421 hlasů, Evžen Tošenovský se ziskem 304 hlasů a Miloš Vystrčil se ziskem 428 hlasů. Celkem bylo odevzdáno 489 platných hlasovacích lístků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Muzeum Mladoboleslavska zve na besedu s izraelskou spisovatelkou českého původu, která přežila pochod smrti
Beseda s Evou Erbenovou, izraelskou spisovatelkou židovského původu, se uskuteční v pondělí 15. ledna od 17 hodin v prostorách Muzea Mladoboleslavska na hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Výluka traťové koleje v úseku Prostějov hl.n. - Nezamyslice
Správa železniční dopravní cesty, s.o. vyhlásila na trati č. 301 Olomouc - Nezamyslice ve dnech 16. a 17. ledna 2018, vždy od 8:00 do 14:00 hodin výluku traťové koleje v úseku Prostějov hl.n. - Nezamyslice. České dráhy, a.s. proto musí po dobu výluky přistoupit k následujícím opatřením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jasný pohled světově uznávaného profesora Zeleného: Sankce vedou jen k poškození nevinných a k posílení politických elit. A co se týče Krymu...
ROZHOVOR Profesor systémů řízení a jeden z nejrespektovanějších českých ekonomů Milan Zelený souhlasí s tím, že je třeba udržovat hospodářské styky se všemi zeměmi. S Čínou by chtěl mít i on sám dobré obchodní styky, potvrzením jeho aktivit v tomto směru je i medaile, kterou v prosinci za reciproční export převzal od zástupců Čínské akademie věd. Sankce včetně těch proti Rusku považuje za selhání politiky. Přitom sankce vedou jen k poškození nevinných, posílení politických elit a případně zrychlení transformace zaostávajících ekonomik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hlavatému se nelíbilo, že ho voliči zvolili do sněmovny. Ti mu to teď vrátili
Senátorem ve volebním obvodu Trutnovsko bude starosta Vrchlabí Jan Sobotka (STAN). Ve druhém kole doplňovacích senátních voleb porazil se ziskem 67 procent hlasů továrníka Jiřího Hlavatého (za ANO). Ten získal 33 procenta hlasů. Vítěz bude senátorem jen dva roky a devět měsíců. Vyplývá z dnešních údajů serveru volby.cz. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sázkové kanceláře předpokládají, že se protizemanovští voliči spojí. Mění kurzy
Před prvním kolem sázkové kanceláře favorizovaly současného prezidenta Miloše Zemana. Zemana favorizovali také sázející. Občané si vsadili na prezidentské volby přibližně 120 milionů, přičemž asi 60 milionů bylo vsazeno na jasné vítězství Miloše Zemana. Před druhým kolem se ale situace obrací. Sázkové kanceláře předpokládají, že se spojí všichni voliči, kterým Zeman leze na nervy, a zvolí na Hrad Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza „Vitásková“ - Čekání na dies irae
Dne 22. února 2016 vyhlásil soudce Krajského soudu v Brně Aleš Novotný rozsudek nad devíti obžalovanými, spojovanými s udělením licencí o silvestrovské noci roku 2010 dvěma chomutovským fotovoltaickým elektrárnám v majetku rodinného klanu „slováckého miliardáře“ Zdeňka Zemka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Picka (ČSSD): U Vítkova chceme umístit hornické vozíky
Kruhové objezdy v Sokolově se změní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Druhé kolo bude napínavé
Televizní debata Miloše Zemana s Jiřím Drahošem obohatí druhé kolo prezidentské volby. Hlásí se však i zákulisí. Malým vzorkem špíny, které nejspíš taky přibude, byl třeba padělaný dopis odrazující Zemanovy voliče od uren. První kolo zdaleka nedopadlo jednoznačně a rozhodnutí o konečném vítězi může být ukryto ve volební účasti .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V prvním kole volby prezidenta hlasovalo 61,9 % voličů
Do druhého kola volby prezidenta postupují dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů – Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Rozhodlo o tom 61,9 % voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Ostravě dnes končí kongres ODS
V Ostravě dnes skončí 28. kongres Občanské demokratické strany (ODS). Delegáti budou volit výkonnou radu, kontrolní a revizní komisi a rozhodčí komisi. Na programu budou mít rovněž politickou diskusi a na závěr přijmou usnesení.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Chemik hledá prezidentský vzorec. První ohlasy na české volby ze světa
Server Politico.eu se rozepsal o české prezidentské volbě. Čtenářům se pokusil přiblížit jak stávajícího prezidenta Miloše Zemana, tak jeho vyzyvatele Jiřího Drahoše. Zatímco o Miloši Zemanovi napsal, že je to eurospkeptik. Jiřího Drahoše vykreslil jako chemika hledajícího vzoreček, jak dosáhnout na prezidentský úřad b Česku. Server Politico vzpomenul také komunálního politika Svatopluka Bartíka, který před pár měsíci napsal, že Zeman brzy zemře, protože má rakovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zemanovi soupeři odložili zábrany a Moravec se s chutí přidal. Zbabělec, monarcha, stydím se za něj, linulo se z obrazovky ČT půl hodiny
Zeman se zachoval jako zbabělec. Stydím se za to, co předváděl. Zeman se za řadu věcí neomluvil. Neúspěšní prezidentští kandidáti se sešli ve studiu u Václava Moravce a pořádně se obuli do Miloše Zemana, kterého označili za „pana X“. Spustili kanonádu. Jen Jiří Hynek a Petr Hannig Miloše Zemana hájili. Došlo i na debatu o EU. Tady Jiří Hynek varoval, že evropský úředník je velmi lstivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
František Dostál: O kterém prezidentovi budeme slýchat?
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 3. Slovník filosofických pověr
Pro dnešní knihu jsem sáhl záměrně do trošku hlubších časů. Jestliže nás obklopují megatuny prázdných slov, úst politiků, jejich loutkovodičů i jejich mediálních tlampačů, není od věci připomenout si kus moudrosti zaznamenané autorem již nežijícím, avšak – jak záhy seznáte – současným, až to takříkajíc není hezké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Priority ministerstva jsou s programovým prohlášením SPČR ve shodě
Ministr Plaga přijal zástupce Svazu průmyslu a dopravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
KRNAP: Populárně naučný časopis oslavil padesáté narozeniny
Už celou polovinu století má za sebou časopis Krkonoše – Jizerské hory, regionální měsíčník o přírodě a lidech, který vydává po celou dobu jeho existence Správa Krkonošského národního parku. Historicky první číslo mělo svou uzávěrku 10. února roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ukrajinka, která zaútočila na Zemana, bude vyhoštěna z naší země
Ukrajinské aktivistce Anželině Diašové, která v pátek ve volební místnosti v pražských Lužinách polonahá vyběhla před prezidenta Miloše Zemana, pražský soud uložil tři měsíce vězení s roční podmínkou. Čeká ji také roční vyhoštění ze země. Aktivistka hnutí Femen uvedla, že se cítí být nevinná. Novinářům to sdělila advokátka aktivistky Lucie Hrdá. Rozsudek je pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MPSV jednalo se zástupci Výboru pro sociální politiku
Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová přivítala v budově MPSV členy sněmovního výboru pro sociální politiku. Programem setkání bylo představení vedoucích pracovníků resortu, tedy náměstků a ředitelů přímo řízených organizací. Zároveň byli členové výboru seznámeni s detailní činností jednotlivých sekcí ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš se v přímém přenosu navážel do Zdechovského. Když ten to zjistil...
Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský se ohradil proti slovům premiéra Andreje Babiše (ANO), jež pronesl v pořadu TV Prima. Babiš o Zdechovském řekl, že je v Bruselu „hlavním udavačem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL) se veřejně vysmál Andreji Babišovi. Sám je prý udavač
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se dnes ohradil proti opakovaným urážkám premiéra České republiky Andreje Babiše (ANO) v TV Prima, že je v Bruselu „hlavní udavač“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kurzy třetího věku na Univerzitě obrany předávají vědomosti i nejstarší generaci
Osm desítek seniorů dvakrát měsíčně navštěvuje Kurz třetího věku v hlavním sále Klubu Univerzity obrany v Brně. Do konce zimního semestru zbývají ještě dvě přednášky. Ta poslední se věnovala tématu média a komunikace AČR a před posluchači s ní vystoupil Jan Plachý z Vojenského historického ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční analytický úřad: Vztah AML zákona a zákona o platebním styku
Dne 13. ledna 2018 vstoupil v účinnost nový zákon o platebním styku (zákon č. 370/2017 Sb.) a jeho změnový zákon (zákon č. 371/2017 Sb.), kterým dochází i ke změně AML zákona, a to v definici povinné osoby, konkrétně § 2 odst. 1 bod 5), který nově zní „osoba oprávněná k poskytování platebních služeb nebo vydávání elektronických peněz“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Národ chce změnu a tou je Jiří Drahoš
Komentář hejtmana Pardubického kraje k prezidentské volbě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Českých Budějovicích převzal zabavený majetek pachatelů krádeží aut a zemědělské techniky
Na základě rozsudku Vrchního soudu v Praze převzalo Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) České Budějovice soubor věcí, které byly zabaveny pachatelům rozsáhlé trestné činnosti, a to krádeží motorových vozidel, zemědělské techniky, hospodářských zvířat a dalšího majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Padlo u Moravce po volbách: Ožily tu určité obrazy z postbrežněvovského období, kdy vládla určitá gerontokracie a starci si tady mohli dělat, co chtěli
Moderátor Václav Moravec si do Žižkovské věže pozval předsedu sněmovny Radka Vondráčka (ANO), předsedu senátu Milana Štěcha (ČSSD) a politologa Michala Klímu. Politici se shodli na tom, že je prezidentská volba referendem o prezidentu Zemanovi. Štěch konstatoval, že premiér Andrej Babiš (ANO) vrazil prezidentu Zemanovi „kudličku do zad“. Pak se nadechl politolog Klíma a nastala mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš rozjel v Partii zběsilou jízdu: Prasárna... Fajn, nebudu ve vládě. Premiérem bude Brabec. A všichni budou řvát!
Do Partie FTV Prima zavítal tuto neděli jediný host. Přišel předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Vychválil sebe, vychválil prezidenta Miloše Zemana, vysmál se ČSSD a znovu se vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo. Udržuje se tu prý při životě aféra, která má sloužit k jediné věci. K tomu, aby vyhnala Babiše z politiky. Čapí hnízdo je nejenom objednávka v České republice, ale i z Bruselu, kde je prý hlavním udavačem europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Takto hovořili šlechtici o vzbouřených sedlácích, protože jimi pohrdali a zároveň se jich báli.“ Jaroslav Bašta popisuje, co odhalila volba prezidenta
Někdejší diplomat sloužící v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se na prezidentskou volbu podíval trochu jinak. Domnívá se, že tato volba v plné nahotě odhalila hned tři krize, kterým čelí dnešní společnost. Nejhorší bude, až se tyto tři krize propojí do jedné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Drahoš je na tom lépe než Schwarzenberg, Zeman nemá moc kde brát hlasy. Mohou přijít "podpásovky"
Před pěti lety přilákal Zeman 2,7 milionu voličů, což nebude snadné zopakovat.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.1.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): I zkušený řidič se neustále dívá do zpětného zrcátka
Říká se, že jenom blbec se nepoučí ze svých chyb. Proto je důležitý pohled do pomyslného zpětného zrcátka. A z chyb, které jsme udělali se konečně poučit. Stále je čas, abychom ztracenou důvěru voličů získali zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nebojte se, Češi, že do vašich voleb zasáhne ruka Kremlu, zaznělo z ruského parlamentu
Ruský poslanec Alexej Čepa doufá, že v Česku nevznikne podezření z ruského vměšování do českých prezidentských voleb. Řekl to dnes agentuře RIA Novosti. Jeho parlamentní kolega Franc Klincevič na facebooku nevyloučil, že vítězství Miloše Zemana v prvním kole je součástí nezvratných "tektonických změn" v Evropě slibujících zlepšení vztahů s Moskvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL respektuje výsledek prvního kola prezidentské volby
Reakce KDU-ČSL na výsledek prvního kola prezidentské volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Semináře nejen o inkluzi! Neexistující firma, která zneužívá jména Pedagogické fakulty, láká učitele. Jen na PL
KAUZA Celostátní konference o inkluzi či problematika předškolního vzdělávání za účasti odborníků a se záštitou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, na to láká zájemce z řad učitelů a odborné veřejnosti vzdělávací agentura Rosteme vzděláváním s.r.o. Vstupenky na akce startují od jednoho tisíce korun. Spolu s tím se firma ohání i akreditací ministerstva školství pro program DVPP (dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků). V takovém případě by totiž účast pedagogů na konference a školení uhradily jejich vysílající školské instituce. Jenže má to tak trochu háček. Jak ParlamentníListy.cz objevily, firma dosud oficiálně neexistuje. Ministerstvo školství pak o její akreditaci pro DVPP nic neví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: „Panská jednota“ na koni, chystá se na štvanici?
Je po prvním kole prezidentských voleb. Hlasy jsou sečteny, ve všech krajích mimo Prahu, zvítězil Miloš Zeman. Zeman zcela ovládl první kolo prezidentské volby a v porovnání s rokem 2013 svůj zisk z I. kola dokonce navýšil, tedy z 24,21 % v roce 2013 na dnešních 38,5 %. V některých krajích se dokonce přiblížil k 50 %… Severomoravský kraj 49,25 %, Ústecký kraj 47 %, Olomoucký kraj 45 %, Karlovarský 44 %... Mapa republiky se zcela pokryla jeho vítěznou barvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vašek (SPR-RSČ): Nepotřebuji tátu Babiše, který bude rozhodovat, co je pro mě dobře a co ne
A co vy, vidíte na konec svého výběhu? A o kolik se vám v minulém roce zmenšil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ondřej Hejma pálí ostrými: Zeman dělá politiku správně, je to střela a démon. Drahoš je jen kontejner na protizemanovské hlasy!
První kolo prezidentské volby nedopadlo nijak překvapivě, v podstatě se naplnily předpovědi nejrůznějších průzkumů, že v samotném finále v boji o Hrad bude současný prezident Miloš Zeman a jeho vyzyvatelem se stane Jiří Drahoš. „Ukázalo se, že Češi jsou moudrý národ. Dokazujeme to znovu a znovu. Konečně se začínáme chovat jako členové EU a podle toho volíme,“ řekl hudební skladatel Ondřej Hejma, který v prezidentských volbách v roce 2013 v obou kolech dal svůj hlas právě Zemanovi, v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře
Komentář první místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu k budoucnosti a demokracii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Odchází ze scény jako "pravdoláskařský pacholek"
4,3 %? Jako vážně jste věřili, že to Mirek dá? Fakt? Nesoudnost některých mých facebookových přátel mě děsí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Německo, Francie, USA... Takto se některé zahraniční deníky dívají na volby českého prezidenta
Vítězství proruského třiasedmdesátiletého Miloše Zemana ve druhém kole prezidentských voleb není jisté, Češi jsou tímto veteránem levice unaveni, napsal v reakci na výsledek prvního kola prezidentských voleb v ČR francouzský list Le Monde. Těsný souboj mezi Zemanem a Jiřím Drahošem předpovídá také další francouzský list, Le Figaro. Německá média, která hojně čerpají ze zpravodajství agentur, vnímají druhé kolo prezidentské volby v Česku jako souboj mezi prorusky orientovaným Zemanem a prozápadně směřujícím Drahošem. Další světové deníky popsaly podrobně situaci v Česku a snažily se vysvětlit čtenářům názory českých voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Doporučení pro cesty do Konžské demokratické republiky
Na základě informací Ministerstva zdravotnictví KDR se nedaří zamezit šíření cholery v zemi. Naopak došlo k jejímu rozšíření na další provincie. Z celkového počtu 26 je zasaženo 22 provincií. Zasaženy jsou i chudinské čtvrti hlavního města Kinshasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra