Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.465x, což odpovídá cca 180.799-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Byzantský katolický patriarchát: Otevřený dopis Jiřímu Drahošovi
V těchto prezidentských volbách nejde o osobu, ale o systém, který stojí za daným kandidátem. A to buď systém života, nebo systém smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jak poznáte slušného člověka? Je to ten, co nevolil Zemana, vzkazuje Jiří X. Doležal a přidal něco o moskevském lihovaru
Publicista Jiří X. Doležal se na serveru Reflex.cz rozepsal o nadcházejícím druhém kole prezidentské volby. Zúčtoval s Milošem Zemanem a podpořil Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Čech žijící v Paříži: Na Zemana můžeme být hrdí. Ve Francii počet muslimů narůstá a schyluje se k občanské válce. Ze Západu k nám přichází odraz zbabělosti a zdegenerovanosti
ROZHOVOR „V Paříži a jejích předměstích se prostě stále zmenšuje podíl obyvatel evropského původu. Řekl bych, že v současnosti představujeme jenom asi polovinu populace. Druhou polovinu tvoří ti, kteří jsou zjevně původem z Afriky a Asie… Ze Západu k nám dnes přichází především odraz zbabělosti a zdegenerovanosti tamních lidí,“ říká židovský intelektuál Martin Janeček, který má české, izraelské i francouzské občanství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Nová fakta o Jiřím Drahošovi
Jiří Drahoš, prezidentský kandidát, který je uměle podporován různými médii, nemá zrovna čistou minulost. Zde jsou nová fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Účtenkovka má své další výherce
Ministerstvo financí zveřejnilo kompletní výherní listinu třetího slosování Účtenkovky. Z rekordního počtu 14,9 milionu účtenek zařazených do slosování bylo pomocí generátoru náhodných čísel vybráno 21 025 vítězných BKP kódů. Slosování, na jehož průběh dohlíželi dva zástupci rezortu, opět proběhlo zcela v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pane Drahoši, vy chcete zlo islamizace. Kandidát dostal dopis od náboženské společnosti
Biskupové-sekretáři Byzantského katolického patriarchátu zaslali otevřený dopis kandidátovi na prezidenta Jiřímu Drahošovi. V něm mu napsali, komu vlastně slouží a jaký program a ideologii bude nucen vtělovat do českého národa v momentě, kdy by se stal prezidentem. Náboženská společnost, která je počtem svých členů a dosahem značně marginální, v dopise operuje i neprokázaným tvrzením, že Drahoš je zednář. Toto tvrzení mimochodem vyvrací i katolický plzeňský biskup Tomáš Holub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prezidentští kandidáti se možná utkají hned čtyřikrát. Zeman souhlasí, teď je to na Drahošovi
Současný prezident Miloš Zeman doposud účast v televizních debatách odmítal, a to proto, že se zavázal, že nepovede osobní kampaň a nebude útočit na své protikandidáty. Jeho soupeři v boji o Hrad ho za to ustavičně kritizovali. Před pár dny prezident Miloš Zeman přistoupil na to, že se zúčastní dvou duelů s Jiřím Drahošem. Nyní ale Ovčáček oznámil překvapivou informaci, že ve druhém kole prezidentské volby přistoupí hlava státu na debaty ve čtyřech televizních stanicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Cenzura na sociálních sítích prý bude postupovat stále dál, zvykejte si. Už se o tom píše zcela otevřeně
Internetový server Politico konstatuje, že cenzura na sociálních sítích je v ofenzivě a v nejbližší době se tento trend nejspíš nezmění. Pokud už ale někdo chce cenzurovat, měl by mít podle Politico aspoň podporu voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Míra nenávisti k osobě pana prezidenta Zemana dosahuje vrcholu
„Pražská kavárna“ cítí příležitost k nárůstu svého vlivu, který byl otřesen po posledních sněmovních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Umíme čerpat evropské fondy
V roce 2017 došlo k navýšení využití finančních prostředků na realizace pozemkových úprav. Oproti původnímu plánu Státní pozemkový úřad vyčerpal z evropských fondů (Program rozvoje venkova) o 100 milionů korun více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Klíčníci odemkli komnatu s klenoty, budou vystaveny týden
Sedm držitelů klíčů dnes odemklo korunovační komnatu ve Svatovítské katedrále, kde jsou uloženy české korunovační klenoty. Souprava, která patří k symbolům české státnosti, se vyzvedává jen při výjimečných příležitostech, například po zvolení nového prezidenta, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ondřej Gregor Brzobohatý: Dobro může vyhrát nad zlem, pravda nad lží. A pak vysvětlil, že zlo a lež je Zeman
Zpěvák a herec Ondřej Gregor Brzobohatý zajásal nad výsledky prvního kola prezidentských voleb. Tyto výsledky podle jeho názoru naznačují, že dobro má šanci zvítězit nad zlem a Miloš Zeman zmizí z Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Karikatury českých vědců a vědkyň putují po USA
Výstava o osobnostech české vědy poputuje na jaře do Memphisu v Tennessee, kde se v květnu každoročně koná Memphis in May International Festival; letos se zaměří na Českou republiku. Výstava je v těchto dnech k vidění na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, kde ji dosud zhlédlo více než pět tisíc návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Před druhým kolem
Představte si takovouhle situaci. Maratónští závodníci se po dlouhém běhu blíží k cíli. První už protrhává cílovou pásku, druhý se ztrátou pár desítek metrů je také v cíli. Ostatní postupně dobíhají. Vítězem však není ten, kdo doběhl první, jak by se snad logicky zdálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Výherce třetího kola Účtenkovky budeme znát již dnes
V pondělí 15. ledna proběhne další slosování Účtenkovky, v němž bude pomocí generátoru náhodných čísel opět vylosováno 21 025 jedinečných BKP kódů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miloslav Samek: Finis coronat opus
Prezidentské volby skončily – zapomeňte! Rčení poněkud opravím, neboť výsledky nejsou tak průkazné pro jednoho či druhého kandidáta, abychom mohli po 1. kole jasně říci, že „dílo je skončeno“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy otevřely v Rakovníku novou halu pro opravu a údržbu kolejových vozidel
Dvoukolejnou halu pro opravy a údržbu motorových jednotek, dieselových lokomotiv, a dalších kolejových vozidel určených pro osobní dopravu dnes v Rakovníku otevřely České dráhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Aleš Hušák: Výhledy druhého kola prezidentské volby 2018
Před pěti lety jsem předpověděl vítězství Miloše Zemana v prezidentské volbě článku „Proč bude zvolen Zeman.“ Svoji úvahu jsem opřel o matematiku a zároveň předpověděl, že Zeman bude zvolen především hlasy opuštěného voliče ODS. Tato úvaha se zcela potvrdila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zemanovy a Drahošovy šance jsou prý vyrovnané
První kolo prezidentských voleb skončilo podle komentářů českých deníků velkým paradoxem. Jasným vítězem je současný prezident Miloš Zeman, který dostal o 12 procentních bodů více než druhý Jiří Drahoš. „Koaliční potenciál“, tedy schopnost převzít voliče od neúspěšných kandidátů má ale Drahoš, míní komentáře. Jejich autoři přesto upozorňují, že Zemanovy i Drahošovy šance jsou v této chvíli vyrovnané. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Drahoš? Ten bere peníze od bohatých. Magda Vášáryová nečekaně zasáhla do našich voleb
Diplomatka Magda Vášáryová, která v prezidentských volbách podporovala Michala Horáčka, se na serveru Aktuality.sk obula do Jiřího Drahoše kvůli financím v jeho kampani. Podle jejích slov bral Jiří Drahoš peníze od bohatých a je funkcionářem. Není jako jejich prezident Andrej Kiska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Demokracie je když…
V českých poměrech to znamená, když vyhraji já. Vítězství oponenta znamená ohrožení nebo až konec demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš si najal poradce na školství, spojeného s SPD. Chce bojovat proti multikulturalismu
Před pár týdny obsadili premiér Andrej Babiš (ANO), předseda SPD Tomio Okamura a šéf komunistů Vojtěch Filip společnými silami orgány sněmovny. Babiš od té doby opakuje, že se rozhodně nechystá vládnout v koalici těchto tří stran, ale to mu podle všeho nebrání spolupracovat s některými politiky z těchto stran. Server Aktuálně.cz. přinesl informace o tom, že v oblasti školství by měl premiérovi radit expert SPD Michal Šmucr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení pořádají o víkendu sjezd. Novináře tam ale nepustí, chtějí mít kontrolu nad výstupy
Matěj Stropnický jako předseda Zelených dovedl tuto stranu k volební zkáze. V podzimních sněmovních volbách strana nezískala ani 1,5 procenta hlasů, takže přišla o státní příspěvky. Po volebním debaklu dal Matěj Stropnický svou funkci k dispozici. Stranu teď čeká sjezd. Server Deník Referendum přinesl o nadcházejícím sjezdu překvapivou informaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šilar (KDU-ČSL): Tři králové zavítali do Senátu
Koledníky z Tříkrálové sbírky, představitele církví, politiky, vědce i umělce pozval do Senátu ke slavnostní snídani Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Německý tisk varuje před druhým kolem českých voleb: Jiřího Drahoše budou chtít znemožnit, tak jako minule Schwarzenberga
Je možné, že spolupracovníci Miloše Zemana se v příštích dvou týdnech pokusí diskreditovat jeho vyzyvatele v boji o post českého prezidenta, Jiřího Drahoše, upozorňuje dnes německý deník Süddeutsche Zeitung. Současná hlava státu podle něj v prvním kole volby zaostala za očekáváním. List Frankfurter Allgemeine Zeitung považuje druhé kolo českých prezidentských voleb za otevřené. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman je přítelem Izraele, děkuji mu, řekl nám tamní ostřílený bezpečnostní expert. Pak promluvil o naší připravenosti čelit terorismu, a to už tak veselé nebylo
ROZHOVOR Francouzský prezident Emmanuel Macron a šéfdiplomatka Evropské unie Federica Mogherini jsou slabí a nechápou, že být politicky korektní současné problémy nevyřeší. Miloš Zeman je přítelem Izraele. Tak na otázky ParlamentníchListů.cz odpovídá bezpečnostní expert a bývalý člen izraelských ozbrojených sil David Bohbot. Velmi ho však trápí, že potírání odporu v Íránu nikoho moc nezajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Likvidace Zemana a posléze Babiše ve prospěch zahraničních zájmů. Drahoš mezi řádky otevřeně říká, o co mu jde. Vytáhne nějakého nového poslušného Nečase, varuje expert Koller
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Máme za sebou první kolo prezidentských voleb, před sebou dva týdny volební kampaně a během nich neustále uslyšíme, jaký by měl prezident být a jak tyto parametry oba kandidáti splňují. Bezpečnostní analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz sepsal, co je podle něj nejdůležitějším úkolem českého prezidenta a jak by v něm podle něj obstál médii opěvovaný Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nový senátor Sobotka, nástupce slavného Jiřího Hlavatého: Chci vědět, jaký mají zákony dopad na toho posledního človíčka
Moderátorka Marie Bastlová přivítala v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu nového senátora Jana Sobotku (STN), který jasně porazil Jiřího Hlavatého. Ten o křeslo senátora přišel v okamžiku, kdy kandidoval do sněmovny a stěžoval si, že ho tam lidé opravdu zvolili. Tím mu zanikl mandát senátora. Prezident Miloš Zeman musel vypsat doplňovací volby do senátu a ty vyhrál Jan Sobotka. Jakým bude senátorem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pákistán s Čínou, Íránem, Tureckem a Ruskem
Jsme svědky zrychlení regionálního pohybu, který – mimochodem společně s celou jihovýchodní Asií – se točí kolem Číny a míří mimo vliv USA a Západu jako takového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Robert Šlachta si může pískat. Vedení policie na něj za černé jízdy nedosáhlo
Bývalý lovec mafiánů, šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta, si může oddechnout. Po Šlachtovi šly vedení policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli poněkud zvláštní záležitosti. Reálně mu hrozilo stíhání za černé jízdy služebním automobilem poté, co předloni opustil řady policie po oznámení reorganizace elitních útvarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MMR: IROP rozdělí 145 milionů korun na modernizaci a stavbu nových učeben
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, rozdělí mezi osmnáct schválených projektů z výzvy „Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání“ přes 145 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Dalších osm projektů za téměř 60 milionů korun bylo zařazeno mezi náhradní projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Malý: Hrozí ČR barevná revoluce? (1. část)
V souvislosti s volbou prezidenta začali dobrovolníci volebního štábu Pavla Fischera roztáčet vlastní, český Majdan. Nevěřil jsem, že je to možné, ale bohužel se to skutečně stalo a pokračuje dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora požaduje zrušení mýtného tendru
Kvůli nekoncepčnosti v přípravě mýtného tendru, přehlížení zájmu nejen veřejnosti a záměru rozšířit zpoplatnění silnic I. třídy po roce 2019 o dalších 910 km bude Hospodářská komora na zítřejším pracovním jednání na ministerstvu dopravy nadále požadovat, aby resort mýtný tendr zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
The Most Truck Festival představí Tatry z Dakaru týmu Buggyra
Tatry roudnického týmu Buggyra, s nimiž zkušený jezdec Martin Kolomý i nováček Martin Šoltys v těchto dnech zdolávají velmi náročné etapy proslulé soutěže Rally Dakar, si zblízka prohlédnou diváci The Most Truck Festival. Přehlídka bude už podruhé součástí nejprestižnějšího podniku mosteckého autodromu, evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix ve dnech 1. a 2. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Konečně začínají opravdové prezidentské volby
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nová kniha z VHÚ: jaký byl život v mírovském táboře?
Vojenský historický ústav Praha vydává publikaci významně osvětlující podmínky života v Táboře nucené práce na Mírově. Knihu s názvem „Tábor nucené práce Mírov ve vzpomínkách plukovníka in memoriam JUDr. Františka Masaříka“ připravil odborný pracovník VHÚ Praha Prokop Tomek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Budou i dětské milice?
Podle přijaté novely zákona o obecní policii mohou od 1. ledna nastoupit do služby mladí lidé už v 18 letech místo dřívějších 21 let. To prý pomůže policejnímu sboru v získávání nových posil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vodička (Svobodní): Volba srdcem? Možná, ale jen v prvním kole
Závěr prezidentské debaty osmi devítin kandidátů v České televizi mě pobavil. Nejméně čtyři kandidáti nás přesvědčovali, abychom volili srdcem. Jeden z nich si dokonce sahal do míst, kde by anatom srdce ani po pěti pivech nehledal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Nejsou lidi
Je vítězství stávajícího předsedy ve volbách o předsednický post pro stranu tím nejlepším řešením? Nejsem si tím jist. Volební historie ukazuje, že obhájit dobrý volební výsledek je spíše výjimkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zemane, udělej z toho referendum o EU, radí před 2. kolem Aleš Hušák
Někdejší ředitel zkrachovalé společnosti Sazka před pěti lety předpověděl vítězství Miloše Zemana. Napsal tehdy, že Zemanovi na Hrad pomohou nespokojení voliči ODS. Jeho předpověď se tehdy naplnila. Jak to vidí před druhým kolem prezidentské volby v roce 2018? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Volte Jiřího Drahoše
Podpora pro 2. kolo prezidentské volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Takhle se v Česku plýtvá penězi: Vznikly lesní posedy za 300 tisíc. A nejen to
Dotace na podporu lesnictví v letech 2011 až 2016 byly nehospodárné. Jejich pravidla nenutila příjemce dosáhnout nejvýhodnějších cen. V některých případech byly postaveny posedy za 300.000 korun, za opravu metru lesní cesty po kalamitě se platilo i 13.000 Kč. Informoval o tom dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), který prověřoval, jak Ministerstvo zemědělství, Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) a některé krajské úřady vybíraly a hodnotily žádosti o dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Posílení pozice ČD Cargo na východních trzích
Do ČD Cargo nastupuje Liliana Krutonog, která má bohaté zkušenosti v oblasti nákladní železniční dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štefan Haviar: Nevídaný volební triumf prezidenta Miloše Zemana
V posledních prezidentských volbách současný prezident Miloš Zeman v 1. kole triumfálně porazil další kandidáty na prezidentský úřad nevídaným způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Žižka: Česká republika x kavárna = 1 - 0
Miloš Zeman přesvědčivě vyhrál I. kolo prezidentských voleb a můžeme čekat, asi docela hysterickou, 14denní kampaň ve stylu „volte kohokoli - jen ne Zemana". (Bude to jakýmsi testem Českého národa, do jaké míry je odolný vůči vlivu médií.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rok 2017 na ČMKBK: Kraje nakupovaly energie na centrálním tržním místě
Stejně jako v předchozích letech, nakoupila v uplynulém roce řada krajů elektřinu a plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), která je centrálním tržním místem pro obchodování dodávek energií v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Jindřichově Hradci dohledal desítky nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí
Zaměstnancům odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jindřichově Hradci se od roku 2014 podařilo dohledat údaje o narození a úmrtí 83 osob a podat podnět k projednání dědictví u příslušných soudů. Jednalo se o celkem 126 pozemků o celkové výměře 346 32m2 a o jednu budovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Dolar prudce padá… proč mu nepomáhají silná domácí čísla?
Americký dolar se potápí. V pátek propadl na frontě s eurem za důležité technické hranice a za poslední měsíc už ztratil přes 5 %, od léta 2017 přes 10 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Budova gymnázia v Havlíčkově Brodě byla citlivě obnovena za přispění památkářů
Během loňského roku byla zakončena celková obnova severní fasády historické budovy ve Štáflově ulici, dnešního sídla gymnázia v Havlíčkově Brodě. Její náročná rekonstrukce patří k příkladným počinům uplynulého roku v Kraji Vysočina. Jde o velice zdařilou obnovu původní fasády, která zvýraznila historický původ významné vzdělávací budovy v městské památkové zóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pane Drahoši, z 50 procent s Vámi souhlasím, ale...
Těch souhlasných 50 % je: „Přijďte k volbám, přijďte k volbám, přijďte v volbám!“ Těch druhých 50 % je malinko jiných: „Bude to pro Vás marné, bude to marné, bude to pro Vás naprosto marné!“ Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Nedostane, protože nechce
Neboj se milý čtenáři, nejedná se o žádný nadpis lehké erotické povídky, ale stručný komentář pokusu menšinové vlády A. Babiše o získání důvěry poslanecké sněmovny, známý jako první pokus a nástin, co bude poté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Výbor pro zdravotnictví schválil roční odklad sankcí za nevystavení eReceptu
Členové Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na svém jednání v úterý 9. ledna 2018 podpořili pozměňovací návrh poslance a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na roční odklad sankcí za vystavení listinného receptu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Když se nevolí Zlatý slavík
To byly volby! V první fázi celé v duchu hesla „Všichni proti všem“ (to když šlo o ambice jednotlivců), a následně z toho vyplynuvší kolo druhé, štvanice „Všichni proti jednomu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Vyzvednutí českých korunovačních klenotů
Prezident Zeman s ostatními držiteli klíčů, odemkne v pondělí dne 15. ledna 2018 Korunní komoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Už to jede: Setkání umělců a „havlistů“. Strach o Drahoše. Zmrd v ČSSD. Varování Babišovi kvůli Zemanovi
Prezident Miloš Zeman a profesor Jiří Drahoš. Dva muži, kteří se utkají o Pražský hrad. Reakce na jejich souboj plní sociální sítě. A že ostrá kampaň skutečně začala, doplňují vulgarismy, které se objevují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra nevyhověl žádosti Mandátového a imunitního výboru o zbavení mlčenlivosti
Ministr vnitra Lubomír Metnar se dnes, v pondělí 15. ledna 2018, rozhodl nevyhovět žádosti Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny PČR a nezbavil mlčenlivosti bývalého policistu Jiřího Komárka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Aschenbrenner: Švédský stůl programového prohlášení vlády změní alfa samec Babiš na švédskou trojku
Andrej Babiš nabízí všechno všem a přitom chce vládnout sám. Tomu odpovídá i programové prohlášení vlády, které Miloš Zeman označil za „švédský stůl, kde si každý může vybrat, na co má chuť“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kolem vydávání Babiše bude ještě více vzruchu. Ministr vnitra nezbavil mlčenlivosti Komárka, který měl promluvit o vyšetřovateli Nevtípilovi
Čáru přes rozpočet udělal ministr vnitra Lubomír Metnar sněmovnímu mandátovému a imunitnímu výboru, když sdělil, že mu nevyhoví v žádosti zbavit bývalého policistu Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti s úterním zasedáním sněmovního imunitního výboru kvůli kauze Čapí hnízdo. Ministr své stanovisko uvedl ve vyjádření na webu ministerstva vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Přední světoví vědci Thomas Ruzicka a Salim Yusuf obdrželi titul doctor honoris causa Univerzity Karlovy
Přední světoví vědci, prof. Thomas Ruzicka, FCMA a dr. Salim Yusuf dnes obdrželi ve Velké aule historické budovy Karolina čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa. Titul byl oběma vědcům udělen za jejich mimořádné celoživotní vědecké úspěchy a za významný přínos k rozvoji bádání ve spolupráci s Univerzitou Karlovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kraj chce odsunout nádraží. Zelení zásadně nesouhlasí
Zelená zastupitelka Jana Drápalová dnes jako jediná zastupitelka hlasovala proti odsunu brněnského hlavního nádraží. I přesto Zastupitelstvo Jihomoravského kraje doporučilo variantu hlavního brněnského nádraží ve variantě Řeka, tedy v odsunuté poloze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pražský filharmonický sbor a FOK oslaví 100. let výročí narození Leonarda Bernsteina
Na dvou koncertech k 100. výročí narození Leonarda Bernsteina se Pražský filharmonický sbor připojí k Symfonickému orchestru hl. m. Prahy FOK (Smetanova síň Obecního domu v Praze, 17. a 18. 1. 2018).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala na ČT: Babišova slova jsou jen mediální hra. Od začátku tvoří jednobarevnou vládu a Zeman mu v tom pomáhá
Poslanci budou zítra pokračovat v jednání o důvěře vládě Andreje Babiše. Schůzi zákonodárců bude předcházet jednání mandátového a imunitního výboru, jeho členové by měli sněmovně doporučit, jak hlasovat o vydání, či nevydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli dotaci pro farmu Čapí hnízdo. Jak se zachová ODS a proč nechce podpořit žádný z pokusů hnutí ANO o sestavení kabinetu, prozradil v pondělním Interview na ČT předseda ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Neúspěšný Topolánek se vrací ke Křetínskému. Už v pondělí se prý hlásil v holdingu
Po neúspěchu v prvním kole prezidentské volby se expremiér Mirek Topolánek od pondělí vrátil k práci ve firmách podnikatele Daniela Křetínského, informoval o tom mluvčí holdingu Daniel Častvaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš spolu s dalšími klíčníky otevřel Korunní komoru, kde jsou uloženy korunovační klenoty
Předseda vlády Andrej Babiš se v pondělí 15. ledna 2018 zúčastnil jako jeden z klíčníků slavnostního otevření Korunní komory v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha a vyzvednutí korunovačních klenotů. Ty budou vystaveny při příležitosti 100. výročí vzniku Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Budeme platit za Čapí hnízdo všichni? Ministryně Schillerová čtenářům vysvětlila, jak to teď bude
Ministryně financí Alena Schillerová odpovídala na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Vyjádřila se k účtenkové loterii, stavu úředníků resortu financí a bez zájmu nezůstalo ani jedno z mediálně nejprobíranějších témat – kauza Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Hlasování Čechů v zahraničí v 1. kole prezidentských voleb
Ve dnech 12.–13. ledna 2018 se konalo 1. kolo prezidentských voleb rovněž na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Objem peněz na správu, opravy a investice do nádražních budov poroste, říká náměstek SŽDC pro správu majetku Drmola
ROZHOVOR Náklady na správu, opravu a investice do železniční cesty podle náměstka generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáše Drmoly porostou. „V roce 2019 odhaduji jejich výši na přibližně 1,8 miliardy, podobně pak o rok později,“ sdělil Drmola v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Kromě toho pohovořil i o tom, co má státní organizace v příštích letech v plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Pojďme k volbám i ve druhém kole. Je čas na změnu
K výsledkům prvního kola prezidentské volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Nemůžeme dát šanci Babišovi zamést aféry pod koberec
Soukromníci podporují Drahoše, Zeman by si měl už odpočinout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ivana Zemanová po letech otevřeně promluvila: Manžel celý život hájí české národní zájmy. Mnozí by ho chtěli ovládat, ale nedaří se jim to. A pro PL přidala i něco ze soukromí...
ROZHOVOR „Miloš nikdy nepracoval pro osobní obohacení a nikdy nepřestal hájit zájmy České republiky,“ říká v interview pro ParlamentníListy.cz manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová. Ta na svém muži oceňuje, že se nikdy nebál říkat otevřeně, co si myslí, a díky dlouholetým politickým zkušenostem umí dobře vyjednávat a své konání promýšlí několik tahů dopředu. První dáma též prozradila některé věci ze soukromí prezidentské rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kunc (TOP 09): Železniční uzel Brno by měl stát ve variantě „Řeka“
Komentář předsedy klubu zastupitelů TOP 09-Žít Brno Petra Kunce (TOP 09) k dnešnímu jednání zastupitelstva Jihomoravského kraje na téma železniční uzel Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Novinář popleta, nebo jasný záměr?
Dovídáme se, že Zeman ztratil voliče…. Matematika, která sice nesedí, ale účel nejspíše světí prostředky..... Přesto stačí otevřít příslušnou statistiku a pravda leze ven. Hon na Zemana probíhá již celých pět let. Přesto určitá pravidla a serióznost by se měla, v médiích dodržovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VZP: Amalgámové zubní plomby u těhotných
Zubní amalgám nesmí být podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady používán při stomatologickém ošetření mléčných zubů, u dětí do 15 let a u těhotných a kojících žen, a to od 1. července 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vloupání v centru Prahy. Policie prohledala přilehlou kavárnu
VÍME PRVNÍ V domě v Náprstkově ulici v centru Prahy řádil koncem minulého pracovního týdne zloděj. Při zásahu v pozdních nočních hodinách policie prohledala i interiér přilehlé kavárny. Policisté se podívali až do kuchyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Než půjdete k 2. kolu: Co dostane na talíř nový prezident. Hlavně v EU. Nutno číst
Co čeká prezidenta České republiky v nejbližších letech, ať už na Hradě bude sedět kdokoliv? Analytik Martin Kunštek rozebírá pravomoce, které má první muž českého státu k dispozici, a píše i o možnostech zásahu naší hlavy státu do politiky Evropské unie, které v posledních letech Miloš Zeman nevyužíval, ale v neklidných letech, která nás čekají, by se mohly hodit. O co konkrétně jde? O věci migrace či jednání o našich finančních příspěvcích do Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Čeští studenti předvedou své znalosti o mobilním trhu
Studenti se letos již po desáté utkají v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež v rámci soutěže Spotřeba pro život. Tento rok musí studenti prokázat své schopnosti obstát v džungli českého telekomunikačního trhu a znalosti svých práv a povinností vůči mobilním operátorům. Vítězné týmy se za odměnu podívají do jednoho ze sídel Evropského parlamentu. Soutěž vyhlašuje spotřebitelská organizace dTest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V ČR se dle slovenského tisku možná schyluje ke změně prezidenta
V České republice se možná schyluje k výměně ve funkci hlavy státu, napsal dnes slovenský tisk v reakci na první kolo prezidentských voleb, po kterém rozhodující souboj o hlasy voličů svedou současný prezident Miloš Zeman a někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Výsledky hlasování o víkendu zaznamenala všechna přední slovenská média, podotýká ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zvolení Drahoše by v Bruselu uvítali, shrnuje analytik
Případné vítězství Jiřího Drahoše ve druhém kole českých prezidentských voleb by mohlo znamenat posun ve vyjadřování české politické reprezentace směrem k evropskému hlavnímu proudu, domnívá se profesor amsterodamské univerzity a výzkumník Centra pro studium evropských politik (CEPS) Steven Blockmans. Poznamenal, že v Bruselu by takovou změnu uvítali. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Soud osvobodil exšéfa elitní jednotky Vojenské policie Krčmáře
Někdejší šéf Útvaru speciálních operací (SOG) Vojenské policie Petr Krčmář a logistik jednotky Luboš Klimeš nespáchali při nákupu maskovacích oděvů trestný čin. Pražský městský soud dnes potvrdil předchozí rozhodnutí a zamítl odvolání vrchního státního zastupitelství. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Na Božím Daru v úterý 16. ledna odstartuje projekt LYŽUJ LESY
Pilotní ročník seriálu LYŽUJ LESY odstartuje na Božím Daru. Projekt vznikl díky partnerství Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR se státním podnikem Lesy ČR. Cílem je přivést děti k běžeckému lyžování. První závod seriálu závodů v běžeckém lyžování pro žáky základních škol je na programu v úterý 16. ledna a jeho patronem je legendární Lukáš Bauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Za stíhání kvůli pornu chce Hala skoro sto milionů
Za trestní stíhání vedené kvůli údajnému držení dětské pornografie požaduje bývalý šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michal Hala téměř sto milionů korun. Jde o náhradu za nemajetkovou újmu, medializaci případu, ušlý zisk nebo právní zastoupení, řekl dnes jeho zástupce u Obvodního soudu pro Prahu 2, který se Halovou žalobou začal zabývat. Jednání bude pokračovat 9. dubna, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Za půl roku chce stát přestat vracet půdu ukradenou komunisty
Po více než čtvrt století od pádu komunistického režimu se stát nedokázal vypořádat s nároky restituentů půdy. „Nejenže tedy nemají být napraveny křivdy, které lidem způsobil minulý režim. Vzniknou křivdy nové,“ říká předseda Spolku pro ochranu zájmů restituentů Petr Fišer v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti: Pražská koalice udělala z opozičního zastupitele šéfa městské akciovky, měl by rezignovat
Pražská koalice do svých řad zlákala dalšího zastupitele, který do pražských voleb v roce 2014 kandidoval v barvách TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MŠMT zvýšilo podporu talentovaných žáků na sportovních gymnáziích
Přes 93 milionů korun poskytne MŠMT v tomto roce na podporu přípravy talentovaných žáků na gymnáziích se sportovní přípravou. Je to o více než 10 milionů korun více než v roce předchozím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Jiří Drahoš for President
Vážení přátelé, možná to nevíte, ale ten kdo sleduje pravidelně zahraniční tisk, tak jako já, zcela jistě se může dočíst, že bez přehánění celá Evropa sleduje průběh naších nastávajících prezidentských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Jsme blízko, ale vyhráno ještě není
První kolo prezidentské volby je za námi. Potvrdilo se, že jsme národ demokratů!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zvolení Zemana? Fanoušci prezidenta, ptejte se Okamury a Babiše. Jasné informace, na čem teď záleží
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš postoupil do druhého kola s více než 25 procenty hlasů. Prezident Miloš Zeman na pomyslnou čtyřicítku nedosáhl. Jak to však vypadá podle čísel, ta hrají pro Miloše Zemana. A to připouští například i analytik David Klimeš z Bakalova média, týdeníku Ekonom. Opírá se přitom o překvapivou analýzu experta Michala Škopa ze sdružení KohoVolit.eu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Jiří Drahoš na Hrad
Jsme potěšeni postupem Jiřího Drahoše do druhého kola prezidentské volby, gratulujeme mu a žádáme členky, členy, příznivkyně a příznivce Strany zelených o jeho podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SFŽP: Přečtěte si novou Prioritu, bilancujeme a přinášíme tipy na dotace pro letošní rok
První letošní Priorita je opět hutným mixem informací ze světa dotací. Hned v úvodu shrnujeme výsledky dotačních programů, jednání prosincového Monitorovacího výboru OPŽP i nově vyhlášené výzvy, které pomohou s proměnou okolí i ve vaší obci. Peníze prospějí jak přírodě a krajině, tak lidem, kteří v ní žijí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Koryto potoka Jasenice ve Vsetíně opravily Lesy ČR
Celkovou opravu vodního toku Jasenice v zastavěné části Vsetína ve Zlínském kraji dokončily Lesy České republiky loni v prosinci. Projekt za 6,1 milionů korun bez DPH spolufinancovalo Ministerstvo zemědělství ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nad Hradem zavlaje vlajka Ruska nebo Číny. Jiří Pehe a další informují USA o Zemanovi
Zahraniční média nenechávají výsledky prvního kola prezidentských voleb v České republice bez odezvy. Ve většině případů se staví negativně k vítězi Miloši Zemanovi, a naopak pozitivně k jeho vyzyvateli Jiřímu Drahošovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Horáček: Romští přátelé, nevolte Zemana! Nehájí vaše zájmy
Prezidentský kandidát Michal Horáček poděkoval na facebookovém profilu Romea.cz Romům za podporu v prezidentské volbě. Spoluobčany vyzval, aby ve 2. kole podpořili Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pro 2. kolo velké změny! Miloš ví. Informace z okolí prezidenta Zemana
Prezident Miloš Zeman měl poté, co se dozvěděl volební výsledky, radost. A to především díky téměř 40procentnímu zisku hlasů. Svůj úspěch slavil v přeplněné místnosti v sídle Strany práv občanů. Reportáž z volebního štábu přinesla MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Z Německa je podle Die Welt „přistěhovalecká země“. Aktuální nezaměstnanost migrantů je šokující
Deník Die Welt konstatuje, že z Německa se stala přistěhovalecká země. V zemi roste počet cizinců, ale německých dětí se naopak rodí stále méně. Trh práce se s příchodem stovek tisíc nekvalifikovaných migrantů z Blízkého východu a Afriky nedokáže vypořádat. Bez práce je téměř polovina Syřanů, Eritrejců či Afghánců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MPSV: Ministryně Němcová dnes navštívila Úřad práce ČR
Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová se dnes zúčastnila pracovního jednání ředitelů krajských poboček Úřadu práce ČR (ÚP ČR), které se konalo na Generálním ředitelství ÚP ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Drahoš: Slušnost je naše síla
V posledních hodinách se na mě mnozí z Vás obraceli s podporou i radou. Cítím, že máte obavu, zda očekávané nevybíravé útoky rádců druhého kandidáta zvládnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jak je to s tou Vaší pedofilií, pane Drahoši? Má v tom prsty Putin?
Protizemanovské kandidáty včetně Jiřího Drahoše, jsem snad s výjimkou Mirka Topolánka a vechsláka Horáčka nezaznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ideová konference TOP 09 v Praze: Žádný problém občana není malý
Metropolitní plán, strategický plán Prahy, jednotný systém parkovacích zón, elektromobilita a smart city, budoucí vize městské hromadné dopravy či Pražský okruh. To jsou největší problémy Prahy, a také témata, na které cílila sobotní ideová konference TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Boj o Hrad - Zvolíme koholiv a rozdělení společnosti zůstane?
Vítězství Jiřího Drahoše v Praze neudivuje. Praha je něco jako hillarovsko-clintonovský Hollywood, kde politik – sedlák v dřevákách je k posměchu a nemá šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman bude strašit, že Drahoš je vítač. Nic jiného už ten starý nenávistný muž nezvládne, tvrdí komentátor Mitrofanov
Na serveru Seznam Zprávy.cz pronesl pár slov publicista a komentátor Alexandr Mitrofanov. O přímé volbě prezidenta a o Miloši Zemanovi, kterého sleduje už 27 let. Vysvědčení, které prezidentovi vystavil, Miloše Zemana velmi pravděpodobně nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice hl. m. Prahy: Počet akutních respiračních infekcí v Praze dále stoupá
V Praze postupně narůstá počet nemocných akutními respiračními infekcemi (ARI). Nemocnost se zvyšovala i v průběhu druhého kalendářního týdne roku 2018, tj. v období 8. – 14. ledna. Tento vývoj však byl Hygienickou stanicí hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) očekáván.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Gratulace a podpora prezidentovi republiky Miloši Zemanovi
Gratuluji prezidentovi republiky Miloši Zemanovi k postupu do druhého kola prezidentských voleb, které se bude konat 26. a 27. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman má důvod k obavě, píší v Rakousku
Současný český prezident Miloš Zeman má větší důvod k obavě, že neobhájí ve druhém kole voleb svou funkci, než se dosud zdálo. V dnešních komentářích k českým prezidentským volbám se na tom shodují rakouské deníky Die Presse a Der Standard. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Kdo je připraven, není překvapen
Toto pravdivé úsloví se může vztahovat téměř ke každé činnosti člověka. Já, jako místopředseda výboru pro bezpečnost, se pokusím o jeho zhodnocení z pohledu bezpečnosti České republiky, a to i s ohledem na vývoj bezpečnosti v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NKÚ: Pravidla pro získání dotací na podporu lesnictví nenutila žadatele hlídat si ceny
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na podporu lesnictví v letech 2011 až 2016, a to jak z programů rozvoje venkova financovaných Evropskou unií, tak i z národního dotačního programu a příspěvků na hospodaření v lesích z národních peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Odborová aliance Integrovaného záchranného systému: Jiří Komárek má naši plnou podporu
Stanovisko Odborové aliance IZS k osobě Jiřího Komárka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
SPO: Volíme Miloše Zemana ve druhém kole
Volíme Miloše Zemana i ve druhém kole prezidentské volby ve dnech 26.-27.ledna 2018!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Spolupráce s Dolním Rakouskem nezůstává jen kusem papíru
Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek podepsal v St. Pöltenu Pracovní program spolupráce s Dolním Rakouskem na léta 2018-2021. Program, konkretizující Dohodu o spolupráci, uzavřenou v září 2002 ve Znojmě, spolu s ním podepsali dolnorakouská hejtmanka Johanna Mikl-Leitnerová, jihočeská hejtmanka Ivana Stráská a náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kubera: Drahoš udělal chybu. Svolat referendum o EU!
„V televizní debatě pravděpodobně zvítězí Miloš Zeman, což ale neznamená, že má jisté vítězství ve volbách,“ říká senátor, občanský demokrat a primátor Jaroslav Kubera, podle něhož je situace ve Sněmovně důležitější než celá volba prezidenta. Upozornil však, že výzvu Jiřího Drahoše, aby se s ním Miloš Zeman utkal v debatě, považuje za strategickou chybu. Míček měl Drahoš nechat právě na straně Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Zeman - Blbí ministři a podělaný Dubček
Tentokrát se Zeman nemýlí. A já, i když už je knížka hotová zjišťuju, že jsem se v něm možná pletl potřetí. Umí pořád říct zdrcující pravdu a dělat kampaň jako nikdo jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pozor! Dokumenty o Jiřím Drahošovi, které mají zmást voliče, upozorňuje Kmenta. A přidává informace
Novinář Jaroslav Kmenta se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, že podporovatelé Miloše Zemana chystají kompromitující materiál na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petera (ČSSD): Středočeský kraj ročně vyprodukuje 4,5 milionu tun odpadu
Představitelé Středočeského kraje jednali se zástupci poradenské společnosti Greenovate o možné spolupráci při hledání variant řešení pro nakládání s odpadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Prezident, který neohýbá hřbet
Senát před šesti lety podpořil změnu ústavy, která zavedla přímou volbu prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pinc (ANO): Vypadl na nás další kostlivec z dílny TOP 09
Opět se potvrdilo lidové rčení, že " zoufalí lidé dělají zoufalé věci ". Pravděpodobně stále klesající preference TOP 09 stojí za lží Petra Šuly (TOP09), který se za každých okolností snaží očernit Hnutí ANO na Praze 12.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET pohřbívá hospody
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu vliv EET na podnikání v pohostinství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist