Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.955x, což odpovídá cca 102.009-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Obrovská chyba, pane Drahoši. Nechápu vás, naříká odpůrce Zemana. Co se stalo?
Kampaň před druhým kolem přímé volby prezidenta je v plném proudu. Na sociálních sítích jsou velmi aktivní jak příznivci stávajícího prezidenta Miloše Zemana, tak velcí zastánci jeho protikandidáta Jiřího Drahoše. Mezi podporovatele Zemanova vyzyvatele patří také Pavel Malina. Ten je velmi zklamán jedním Drahošovým rozhodnutím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Migrace? Stačí pár slov prezidenta Drahoše a bude zle! Největší příznivec Hradu nadával na blbé otázky a drsně obhájil Zemana
Že je v Česku zatím bezpečno a bez migrantů? „Stačí pár vstřícných vyjádření budoucího prezidenta a nikdo se nás ptát nebude, jestli je chceme, nebo ne. Miloš Zeman je jakousi pojistkou bezpečí v naší zemi. Co bude po něm, tak na to raději ani nemyslet,“ říká před 2. kolem prezidentských voleb zemanovský aktivista, kandidát SPO a provozovatel největší facebookové skupiny na podporu prezidenta Vilém Rössler. Ten v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz též odmítá tvrzení Jiřího Drahoše, že Zeman nikdy nepřeřízl pilou prkno, neví, co je fyzická práce, a tudíž nemůže rozumět obyčejným lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Je třeba znát víc než excelové tabulky pro vědecké granty! Antropolog ukázal situace, v nichž by prý Drahoš jako prezident neobstál
Kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš všude, kudy chodí, uvádí, že mezi jeho přednosti se řadí především slušnost a důstojnost. Jeho slova ale zpochybnil antropolog Libor Šimek, který si myslí, že nemá ani smysl pro humor a bonmoty, kterými se snaží dohnat Miloše Zemana, raději ani nepočítá. „Někteří vědci by rádi lidi představili jako racionální bytosti, které postrádají emoční zápal. Jsou však kotlíky emocí, což pan profesor dokazuje sám na sobě na každém kroku,“ uvedl Šimek ve svém komentáři pro Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů
V transparentním výběrovém řízení Dopravního podniku hl. m. Prahy na pronájem reklamních ploch na 300 autobusech MHD zvítězila společnost BigBoard. Za cenu převyšující tři miliony korun vyhrála pronájem ploch na jeden rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg odsoudil Zemanův zdravotní stav
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg sepsal pár slov k přímé volbě prezidenta republiky. Dříve inteligentní Miloš Zeman se prý za pět let v úřadě změnil k horšímu tak moc, že dnes už podle Schwarzenberga není možné dát Zemanovi hlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tak už ne jen Čapí hnízdo. Pirát se ve Sněmovně obořil na Babiše, jak získal Agrofert. A premiérovi ruply nervy
Ke konfrontaci mezi předsedou poslaneckého klubu Pirátů Jakubem Michálkem a premiérem Andrejem Babišem (ANO) došlo dnes před hlasováním o důvěře vládě. Šlo o Babišovu podnikatelskou minulost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Idiot je ten, kdo má u fotky českou vlaječku a ohání se národem, zaznělo od Člověka v tísni
Koordinátorka mediálních aktivit neziskové organizace Člověka v tísni Adriana Černá se vyjádřila k přímé volbě prezidenta. Těší se prý až skončí, protože zase bude možné rozpoznat na sociálních sítích idiota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výbor ROP jedná o vyjmutí Čapího hnízda z financování EU
Výbor regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy začal dnes dopoledne za přítomnosti novinářů jednat o vynětí farmy Čapí hnízdo z evropského financování. Opozice, která má ve výboru většinu, chce, aby projekt zůstal v programu a vyřazen nebyl, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Stále platí - emoce přicházejí, zdravý rozum odchází…
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Drahoš: Zeman v životě nepřeřízl pilou prkno a neví, co je práce rukama. Ten že rozumí lidem?
Server Aktuálně.cz přinesl rozhovor s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem. Ten si prý tak jako každé ráno pořádně zacvičil a pak se naplno pustil do volební kampaně, nebo možná přesněji řečeno do svého soka v souboji o Hrad – do Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hradní pán: Zeman má znalosti a dobrou paměť, kterou mu závidím. Kolik lidí se proti němu odkopalo! Děsí mě závislost na EU
ROZHOVOR „Miloš Zeman je člověk jako každý jiný. Má znalosti, paměť, kterou mu závidím, a když je klid, tak pronese nějakou sprosťárnu,“ říká kastelán největší hradní zříceniny v Česku, Helfenburku u Bavorova, Jaroslav Pižl. Podle něj se pak Zeman v následné mediální hysterii „královsky baví“. „Kolik lidí se v rámci žabomyších antizemanovských kampaní krásně odkopalo,“ zamýšlí se kastelán v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Jsou to volby, stát se může cokoli. Ale myslím, že nás čeká dalších pět let se Zemanem a nudit se nebudeme,“ říká v souvislosti s probíhajícími prezidentskými volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra uzavřelo smlouvu na softwarové produkty. Úřady ušetří až 630 milionů
Ministerstvo vnitra uzavřelo rámcovou smlouvu na dodávku softwarových produktů od firmy CISCO. Úřady tak ušetří za čtyři roky trvání této smlouvy až 630 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Panattoni Europe posiluje svůj tým – Karel Klečka se stává ředitelem kapitálových trhů
Panattoni Europe, lídr na evropském trhu logistických a průmyslových nemovitostí, rozvíjí své struktury v oblasti kapitálových trhů. Tým posílil Karel Klečka, nový ředitel kapitálových trhů v České republice a na Slovensku. Jeho úkolem bude zajistit optimální spolupráci mezi společností Panattoni a jejími kapitálovými partnery a investory v rámci průmyslových nemovitostí v České republice a na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Středočeský výbor ROP neschválil vynětí Čapího hnízda z financování EU
Výbor regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy neschválil vynětí farmy Čapí hnízdo z evropského financování. Proti vynětí projektu hlasovali všichni zastupitelé STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Eliška a Tomáš. Tato jména loni v jindřichohradecké porodnici dominovala
V Nemocnici Jindřichův Hradec přišlo v roce 2017 na svět 678 dětí, z toho 340 děvčat a 338 chlapců. Celkem devětkrát se narodila dvojčátka. Novorozencem s největší porodní hmotností byl chlapec, který vážil 4650 gramů. U děvčete byla největší porodní hmotnost 4560 gramů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Já jsem vymyslel Agrofert, já ho založil a ten stál a padal se mnou
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně bylo zase jednou živo: Tady kdekdo prezidenta pomlouval a teď se diví! Pozor na chřtán Bruselu
Předseda SPD Tomio Okamura a jeho kolega Radim Fiala pořádně naložili neúspěšnému premiérovi Andreji Babišovi. Jedním dechem však dodali, že teď má vláda před sebou mnohem důležitější úkol. Musí v Bruselu odmítnout změnu azylové politiky EU v rámci tzv. Dublinu IV. Kdyby Dublin IV. prošel, Brusel si bude moct dělat v uprchlické krizi, co se mu zlíbí. Tak to alespoň vidí Okamura. Komunisté jsou téhož názoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Se Zemanem půjdu jen do dvou televizních debat. Jestli půjde do čtyř, tak ve dvou bude sám, vzkázal rázně Drahoš
Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš půjde jen do dvou televizních debat. Pokud půjde prezident Miloš Zeman do televize čtyřikrát, ve dvou případech tam bude sám. Drahoš namísto toho bude objíždět voliče. Jiří Drahoš to dnes řekl ČTK při návštěvě rodného Jablunkova na Frýdecko-Místecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Staronová hra všichni proti Zemanovi právě graduje
Pokud se podíváme na letošní volbu prezidenta republiky oproštěni od dezinformací šířených dlouhodobě a systematicky především „veřejnoprávními sdělovacími prostředky“, stála a stojí klíčová otázka tak, že jde v zásadě jen o to, zda Miloš Zeman bude zvolen již v prvním kole (což se nestalo) nebo až v tom druhém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„Drahoš? Zeman!“ Detailní analýza od Jana Schneidera
Zamyšlení nad finálovým soubojem o Pražský hrad, které české voliče čeká příští pátek a sobotu, přináší pro ParlamentníListy.cz uznávaný bezpečnostní analytik, bývalý zpravodajec BIS, spolupracovník Lidových novin a chartista Jan Schneider. Ten sice s Milošem Zemanem v mnoha věcech nesouhlasí, jasně ale říká, proč ho bude volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Myslel jsem, že interpelace jsou ve čtvrtek, ale to nevadí
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Čím nafoukanější, tím hloupější
330 nebezpečných slov nejen o Ferdinandu Peroutkovi. Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní politikou Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Drahoš zvítězí, pokud věci půjdou jako doteď, říká Jan Hartl
ROZHOVOR „K Miloši Zemanovi se voliči chystali s rozhodností a pevnou motivací. Už jsem to pro ParlamentníListy.cz nazval příběhem lásky a nenávisti. To nebyl nikdo vlažný, lhostejný, rozvažující s volbou. On měl své skalní pevné voličské jádro na své adrese. Moc volných hlasů tady nebylo. Že by tam byla nějaká velká rezerva, o tom naše data nesvědčila,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sociolog a zakladatel agentury STEM Jan Hartl. „Pokud by se nic výrazného nestalo a předpokládaly se současné trendy, Jiří Drahoš by byl podle našich dosavadních poznatků schopen těsně vyhrát. Ale uvidíme,“ dodal s tím, že klíčovou voličskou skupinou jsou příznivci hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš nedostal důvěru a už to schytává: Ďábelská koalice! Selhání premiéra i prezidenta
Předseda ODS Petr Fiala a předseda poslaneckého klubu téže strany Zbyněk Stanjura okomentovali vyslovení nedůvěry menšinové vládě Andreje Babiše (ANO). Politici ODS z tohoto jasného politického neúspěchu viní Babiše, ale spolu s ním také prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí urychleně hlasovat o vydání poslanců Babiše a Faltýnka. Vládu nepodpoří
Piráti dnes požadovali předřazení hlasování o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka před samotné hlasování o důvěře vládě. Sněmovna však návrh přehlasovala, a to i přes fakt, že Mandátový a imunitní výbor doporučil vydání obou poslanců. Nadále tak trvají obstrukce spojené s jejich vydáním. Piráti, jak již avizovali před volbami, dnes nepodpoří ani nebudou tolerovat jednobarevnou vládu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Odsouzení ve Věznici Jiřice budou skládat závěrečné zkoušky
V rámci projektů, které probíhají ve Věznici Jiřice, se nyní budou konat závěrečné zkoušky rekvalifikačního kurzu pro odsouzené „Chovatel“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce reaguje na tiskovou zprávu Pirátské strany z 11. ledna 2018: Informace uvedené v účelově zpracovaném, dehonestujícím anonymním dopise adresovaném Sněmovně jsou nepravdivé
Pirátská strana dnes zveřejnila tiskovou zprávu, v níž její poslankyně Olga Rychterová, členka výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny, poukazuje na nestandardní praktiky v Nemocnici Na Homolce. Zpráva se přitom opírá o informace, které jsou obsahem účelově zpracovaného, dehonestujícího anonymního dopisu zaslaného napříč Parlamentem ČR a jež vedení Nemocnice Na Homolce deklaruje nepravdivé, zavádějící, až smyšlené. Na jeho autora jako na neznámého pachatele už Nemocnice Na Homolce podala začátkem tohoto týdne trestní oznámení za šíření poplašné zprávy, o čemž informovala ministra zdravotnictví i předsedkyni výboru pro zdravotnictví PS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
K*rvo. My jsme příznivci Putina. Jídlo ti nedáme... Extremistka, která zaútočila na Zemana, nahlásila rozhlasu, co jí prý dělali ve vazbě
Ukrajinská aktivistka z hnutí Femen Angelina Diashová na sebe strhla značnou pozornost médií. Počkala si na prezidenta Miloše Zemana, a když tento plnil svou občanskou povinnost a volil v přímé volbě hlavu státu, polonahá na něj vyskočila a začala vykřikovat, že je Zeman „Putinova děvka“. Českému rozhlasu prozradila, co následovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Při skládání vlády Babiš selhal. Za tři měsíce se v jednání neposunul
Občanští demokraté chtějí co nejrychlejší hlasování o důvěře vládě. V něm budou hlasovat proti důvěře. ODS považuje postup Andreje Babiše a hnutí ANO za skandální a očekávané nevyslovení důvěry jeho vládě vidí jako velkou prohru a politické selhání předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanecký klub ANO bude proti vydání Babiše a Faltýnka
Poslanecký klub hnutí ANO bude hlasovat proti vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a svého předsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Novinářům to řekla členka mandátového a imunitního výboru Taťána Malá (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Halíka ovládá nenávist. Je to takto...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Kdo chce změnu, ať volí Drahoše? „O ‚změně‘, snad s velkým ‚Z‘, se nedávno mluvilo na sjezdu KS Číny, mluví o ní v předvolebních projevech V. V. Putin, v EU se slovo změna opakuje na všech úrovních rozkvetlé byrokracie. Ke ‚změnám‘ se s železnou pravidelností hlásí američtí prezidenti,“ upozorňuje doktor Zdeněk Zbořil. Na data sázkových kanceláří by nespoléhal, odpovídá i na dotaz, zda padl mýtus neporazitelného Zemana. A měl by dát prezident Miloš Zeman na doporučení od Andreje Babiše? „Ano, je to ‚politická hra‘, jak se říká ve Francii, ale to neznamená, že je to hra pro děti,“ říká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
STAN: Vláda trestně stíhaného premiéra naši důvěru nezíská
„Vláda Andreje Babiše od nás důvěru získat nemůže. Její čelní představitelé jsou obvinění z trestného činu. Opakovaně lžou. Programové prohlášení je pro ANO jen cár papíru, jelikož v rozporu s ním hned při první příležitosti v několika případech hlasovali. Předstupuje před nás premiér, který je trestně stíhaný, který útočí na policii a státní zastupitelství,“ říká předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
dTest chystá hromadný přechod zákazníků za levnější elektřinou a plynem
Spotřebitelská organizace dTest vyhlašuje uspořádání nové aukce s cílem vysoutěžit pro velkou skupinu zákazníků výhodnější nabídku dodávek elektřiny a plynu. Rozhodla se tak kvůli úspěchům loňské i předloňské hromadné změny dodavatelů energií, kdy domácnosti ušetřily v průměru 5 456 korun ročně za plyn a 1 919 korun ročně za elektřinu. Kampaň s názvem „Chci výhodnější energie“ startuje dnes, aukce proběhne 8. března 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán pozve do východních Čech z prvorepublikové kavárny
Brněnské výstaviště bude od 18. do 21. ledna hostit Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech Regiontour a Královéhradecký kraj na něm nebude chybět. Spolu s Pardubickým krajem zde otevře stánek společné expozice východních Čech, kde turistům představí největší lákadla v regionu i skryté a neobjevené poklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Středoškoláci budou dnes a zítra volit prezidenta. V prvním kole vyhrál u studentů Drahoš
Studenti 337 středních škol v Česku si dnes a ve středu vyzkouší druhé kolo volby prezidenta. Na výběr budou mít jako ve skutečných volbách dva kandidáty, a to současného prezidenta Miloše Zemana a bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Výsledky Studentských voleb, které od roku 2010 pořádá společnost Člověk v tísni, budou známy ve středu odpoledne. Studenti nanečisto volili i v prvním kole volby, ve kterém u nich zvítězil Drahoš, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ne návratu národních správců
Komentář na facebookovém profilu k návrhu Ministersta financí na zavedení institutu nucených správců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: V rozhlasovém sále letos zazní poprvé excelentní bluegrass. Přijedou legendární Poutníci
Na letošní první veřejnou nahrávku do studiového sálu Českého rozhlasu České Budějovice zveme příznivce bluegrassu. Ve středu 17. ledna zde přivítáme legendární brněnskou bluegrassovou i countryovou kapelu Poutníci. Nepochybně atraktivní veřejná nahrávka začíná u Tří lvů v 19 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Greenpeace zkoumá Jižní ledový oceán a žádá vytvoření největšího chráněného území na světě
Ledoborec organizace Greenpeace Arctic Sunrise, který většinou pluje v polárních oblastech severní polokoule, míří tentokrát na jih a veze vědeckou expedici napříč Jižním ledovým oceánem. Expedice, která má za úkol dokumentovat místní ekosystémy i rozšiřování průmyslového rybolovu do stále jižnějších oblastí, je součástí kampaně za vytvoření největšího chráněného území na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Záhada lokálek: SŽDC chce neomezenou likvidaci neprovozovaných tratí
Těsně před Vánocemi požádala SŽDC nedávno vzniklý Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře o souhlas s plánem dlouhodobých výluk na devíti neprovozovaných tratích s účinností od 1. 1. 2018. Jde o podobný princip, jako kdybyste léta chodili za školu, nenosili omluvenky a pak chtěli po školním inspektorovi, aby vám zameškané hodiny odpustil a napsal na vysvědčení samé jedničky. To může projít v případě, bude-li školní inspektor ochoten kvůli vám nerespektovat zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Pane Babiši, společnost Petrimex vás asi úplně nemilovala, když na vás podala žalobu
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Původně to byl malý protest proti Ondráčkovi. Pak ale dorazil Horáček, Kalousek, Bursík s Jacques a začal se vzývat Drahoš
REPORTÁŽ Navzdory psímu počasí, ve kterém zima zalézala za nehty a z nebe se snášely kapky deště, se na Malostranském náměstí v Praze odehrála demonstrace proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní Komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Skromná akce se postupně rozrostla v manifestační podporu Jiřímu Drahošovi. Ozvali se aktivisté Tomasz Peszynski nebo Jan Cemper, který plamenně posílal prezidenta „Zemana do kopru“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Další schůze vlády se uskuteční ve středu 17. ledna
Ve středu 17. ledna 2018 od 6.30 hodin se ve Strakově akademii koná schůze vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Našla ho ve vlastní posteli! Detaily ohledně vloupání v centru Prahy vyplouvají na povrch. Máme svědectví barmanky
EXKLUZIVNĚ Slečna, které se minulý týden ve čtvrtek v centru Prahy vloupal do bytu neznámý muž, jej prý našla přímo ve své posteli. Redakci ParlamentníchListů.cz se podařilo získat další informace ohledně činu, kvůli kterému do Zlatnické ulice na Starém městě vyjížděla policie. Ta kvůli podezření nevynechala ani prohledání prostoru přilehlé kavárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Není žádný důvod, aby tady byla menšinová vláda
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ANO je sektářská strana, kde se poslanci třesou, když je šéf zavolá na kobereček, říká Michálek
Vláda Andreje Babiše důvěru poslanců podle očekávání nakonec nezískala. I druhý pokus o sestavení vlády slíbil prezident Miloš Zeman opět Andreji Babišovi. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek, o kterém minulý týden současný premiér prohlásil, že z něj roste nový a brutální Kalousek, totiž předjímá, že vládu Andreje Babiše nečeká zrovna růžová budoucnost. „Hnutí ANO má jeden velký problém, je postaveno příliš sektářsky a s tím nechceme mít nic společného,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dvě stovky lidí protestovaly v Praze proti Babišovi a Ondráčkovi
Protestovat proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a proti nominaci poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) na předsedu komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů přišly dnes na pražské Malostranské náměstí více než dvě stovky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Režisér Adamec: Většina kolegů z branže volila minule pana hraběte. A prohráli. Dnes stojí ani ne tak za Drahošem, jako proti Zemanovi
ROZHOVOR „Já si uvědomuji kvality profesora Drahoše, také je vidím, ale vlétnout do politiky rovnou do pozice prezidenta… nemyslím si, že to je správně,“ říká režisér Jiří Adamec a dodává. „Václav Havel byl sice také politický začátečník, ale to byly jiné časy. Měli bychom o tom před druhým kolem voleb hodně přemýšlet a hodně vážit.“ Známý režisér také řekl, že se domnívá, že údajné „východní“ tendence Miloše Zemana jsou jen nafouknutá bublina. „Miloš Zeman je zcela jistě „západní člověk“, dokonce víc, než kdokoliv z nás,“ říká režisér s tím, že ale prezident jako prognostik vidí „více za roh“ a ví, že ekonomie světa se pomalu přesouvá ze západu na východ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Na postupu pro výběr mýta po roce 2019 se dopravci s úředníky neshodli
Ministerstvo dopravy se při dnešním jednání pracovní skupiny neshodlo s profesními sdruženími a dopravci na dalším postupu pro výběr mýta po roce 2019. Hospodářská komora, Česmad a Svaz průmyslu a dopravy požadují zrušení mýtného tendru, který mimo jiné rozšiřuje zpoplatněné úseky o 900 km silnic. ČTK to po jednání řekl mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babišův kabinet bude na středečním jednání jednat o tom, zda se Česko připojí k žalobě proti limitům znečištění ovzduší
Česko se možná přidá k žalobě proti limitům znečištění ovzduší, které schválila Evropská unie v loňském roce. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) tvrdí, že se jeví jako vhodné přidat se k ní jako vedlejší účastník na straně Polska. Vyplývá to z materiálu ministerstva, o kterém by měla být informována vláda. Úřad dnes ČTK sdělil, že Babišův kabinet by měl problematiku řešit už na svém středečním jednání. Záměr kritizují ekologické organizace. Aktivisté Greenpeace dnes kvůli tomu vylezli na balkon MPO, ze kterého spustili transparent s nápisem: Ministerstvo uhlí a smogu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Zaměstnavatel a odbory se dohodli na zvýšení mezd
V rámci 4. kola kolektivního vyjednávání v Nemocnici Pardubického kraje dnes došlo k předběžné dohodě v oblasti odměňování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Pane premiére Babiši, tohle je opravdu vláda odborníků?
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bude ve studiích prázdná židle? Drahoš odkýval pozvánku do duelu se Zemanem pouze České televizi
Pomalu sice začíná být jasno, kdy budou televize vysílat předvolební prezidentské duely. Problém je zároveň v tom, že vůbec není jasné, jestli půjde o skutečné duely. Prezident Zeman totiž potvrdil na základě žádostí svou účast hned čtyřem televizním kanálům. Jiří Drahoš zatím definitivně kývl pouze České televizi a podle jeho posledního vyjádření vůbec není jasné, zda se k věci konkrétně postaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Na speciálním polygonu trénují řidiči jízdu na extrémních překážkách i správné reakce
Vojáci ze 71. mechanizovaného praporu teď všichni procházejí přeškolením na vozy Tatra 815 8x8 PRAM, které jsou určené k minometné baterii pro přepravu 120 mm minometu vz. 82. Prapor tyto vozy získal na konci minulého roku náhradou za zastaralé Pragy V3S.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM ve Znojmě vyřešil pozemek zapsaný na šest nedostatečně identifikovaných vlastníků
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Znojmě provedlo kompletní lustraci nabývacích listin u pozemku zapsaného v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikovaného vlastníka. Nemovitost v katastrálním území Mašovice u Znojma byla zapsána v podílovém spoluvlastnictví šesti osob. Na základě listin bylo prokázáno, že v případě ideálního podílu 10/15 pozemku se jedná o majetek státu a nemovitost byl zapsána do příslušnosti hospodaření ÚZSVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Za takovou práci by vás v byznysu zaměstnavatel vyhodil
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice nabízí šetrnější odstranění nosní madle
Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav nabízí novou, nejmodernější a nejšetrnější, metodu odstranění nosní madle. Celkově je na mladoboleslavském ORL ročně provedeno zhruba 400 odstranění nosních mandlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kverulant: Předražené vysílačky pro celníky
Generální ředitelství cel vypsalo soutěž na nákup vysílaček za téměř 60 milionů korun. O žádnou soutěž však nejde, zadávací podmínky jsou totiž ušity na míru jen jedinému dodavateli, firmě KonekTel. Kverulant dnes zaslal dopis řediteli celníků a požádal ho o zrušení fingované soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ceny výrobců rostou. Můžou za to vyšší mzdy
„Rostoucí mzdy vedou k navyšování cen zemědělských a průmyslových výrobců. Vyšší mzdy se promítají do nákladů na výrobu, čímž prodražují cenu koncových výrobků. Zároveň vyšší mzdy navyšují poptávku, která vytváří prostor pro zdražování,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Společnost Lagardere Travel Retail se zavazuje, že nejpozději do roku 2025 přestane používat vejce od nosnic chovaných v klecích.
Společnost Lagardere Travel Retail se zavazuje, že nejpozději do roku 2025 přestane v rámci svých konceptů/řetězců po celém světě distribuovat veškeré produkty obsahující vejce nebo výrobky z vajec od nosnic chovaných v klecích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
To je fór: Zemanovi lidé chystají Pražanům ve 2. kole překvapení. Už se to „peče“
Výsledky prvního kola přímé volby prezidenta 2018 ukázaly, že současný prezident Miloš Zeman zvítězil ve všech větších městech České republiky s výjimkou hlavního města Prahy. Spisovatelka Lenka Procházková, která na sebe upoutala pozornost veřejnosti např. hlasitým odporem proti církevním restitucím, přišla s nápadem, jak zařídit, aby Miloš Zeman vyhrál i v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Padl důležitý verdikt soudu. Zastupitele Liberce si mohou oddechnout
Krajský odvolací soud v Liberci dnes potvrdil osvobozující verdikt pro 23 zastupitelů Liberce. Obžaloba jim kladla za vinu, že v roce 2007 schválením nevýhodného prodeje dvou pozemků připravili město minimálně o 3,5 milionu korun. Rozhodnutí soudu je pravomocné, lze proti němu podat jen dovolání, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Debaty Zemana a Drahoše: Zásadní posun. Vyjádřila se TV Nova
Jak to nakonec dopadne s prezidentskými debatami? Bude jedna, budou dvě, nebo dokonce tři, což už by mohlo voliče nudit, jak ještě v sobotu 13. ledna tvrdil prezident Miloš Zeman. Televize Nova už oznámila, kdy odvysílá svou prezidentskou debatu. Miloš Zeman přislíbil, že přijde. Bude ve studiu sám?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nespokojenost se soutěží na provozovatele mýtného systému se zvětšuje
Proč chce stát za každou cenu rozšířit mýto na silnice nižších tříd? Zástupce autodopravců z ČESMAD Jan Medvěd má jasno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Koryto potoka Jasenice ve Vsetíně opravily Lesy ČR
Celkovou opravu vodního toku Jasenice v zastavěné části Vsetína ve Zlínském kraji dokončily Lesy České republiky loni v prosinci. Projekt za 6,1 milionů korun bez DPH spolufinancovalo Ministerstvo zemědělství ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Proč Zeman vyhrál a možná znovu vyhraje
Důvodem, samozřejmě kromě mnoha dalších faktorů, jsou voličské průkazy. Prostě blbě udělaný volební zákon. Ano, zřejmě je to kapku nadneseno, ale kdo ví, možná že ani ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hlasovat o vydání Babiše až příští týden je pozdě, říkají jasně Piráti
Piráti chtějí dnes před jednáním o důvěře vládě hlasovat o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Pokud se jim to nepodaří prosadit, chtějí tento bod zařadit na středeční jednání Sněmovny. Hlasování až příští týden, jak zaznívá z ANO, by podle Pirátů bylo příliš pozdě. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Oprava silnice přes Boříkovice je o 20 milionů levnější. Dokončena bude výrazně rychleji
Jedním z dlouhodobých cílů samosprávy Pardubického kraje je zlepšení dopravní dostupnosti turisticky zajímavých lokalit v oblasti Králického Sněžníku. Na pondělním jednání schválili krajští radní výběr dodavatele, který zajistí modernizaci silnice III. třídy 04314 od křižovatky se silnicí I/43 přes Dolní Boříkovice do Červené Vody po okružní křižovatku se silnicí I/11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman by se zatím měl držet zpátky, vzkazuje na Hrad šéf ODS Petr Fiala
ODS očekává, že se prezident Miloš Zeman po případném neúspěchu vlády při hlasování o důvěře ve Sněmovně a následné demisi kabinetu zdrží zásadních rozhodnutí, než bude jasné, jakým mandátem bude disponovat. Novinářům to dnes řekl předseda občanských demokratů Petr Fiala. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Adam Plachetka ve své životní premiéře – se SOČR
Vůbec poprvé se špičkový basbarytonista, letošní rezidenční umělec rozhlasových symfoniků Adam Plachetka setkává jako interpret se Dvěma většími zpěvy Richarda Strausse. V dramatickém, zřídka uváděném díle z roku 1899 bude jeho oporou šéfdirigent SOČRu Ondrej Lenárd. Koncert orámuje hudba Johannesa Brahmse – Tragická předehra a Druhá symfonie. To vše 22. ledna od 19.30 ve Dvořákově síni Rudolfina a také v přímém přenosu ČRo Vltava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Šonka: Praktičtí lékaři vystavují průběžný účet e-receptům
Zdržení až hodinu denně, padání systému, nedoručené přístupové údaje, ... to je první účet, který praktičtí lékaři vystavují e-receptu, a to necelý měsíc od jeho povinného zavedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MZV: Škoda zůstává mezi nejžádanějšími osobními automobily v Palestině
V roce 2017 obhájila česká automobilka Škoda Auto, v Palestině zastoupená firmou United Motor Trade (UMT), druhou pozici mezi nejprodávanějšími značkami osobních vozidel na palestinském trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Češka: Nekecám, Neblábolím, Nemakám
Proč bych kecal? Velice mu záleží na našem názoru. Jak bych mohl blábolit? když si zatím notují. Nemakám, Nemohu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční pokles cen zahraničního obchodu v listopadu zrychlil
V listopadu 2017 se vývozní ceny meziměsíčně snížily o 0,5 %, dovozní ceny o 0,3 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 99,8 %. Meziročně vývozní ceny klesly o 2,7 %, dovozní ceny o 3,3 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: České mozky se utkají v nápadech, jak znovu využít odpad
Nový beton a malta vyrobené ze stavebního odpadu, víceúčelové odolné desky z použitých kabelů nebo svatební šaty z plastu, originální oděv z gramofonových desek, iglú sestrojené z roliček toaletního papíru – to jsou některé z projektů, které loni zabodovaly v soutěži Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Účelem soutěže Přeměna odpadů na zdroje je povzbudit firmy, obce a studenty, aby kreativně přemýšlely, jak použité materiály a nefunkční výrobky znovu využít. Ministerstvo proto vyhlásilo již druhý ročník této soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Rok 2017 v záchranné stanici Archa
Záchranná stanice v rámci centra ARCHA poskytuje pomoc handicapovaným volně žijícím zvířatům, tj. takovým jedincům, kteří jsou v důsledku zranění, nemoci či jiných okolností dočasně či trvale neschopni přežít ve volné přírodě. Zaměstnanci centra, kteří se také snaží operativně řešit každodenní problémy společného soužití lidí a volně žijících zvířat, měli na pilno i v předchozím roce. Přijali v něm celkem 1079 zvířecích pacientů, což to je třetí nejvyšší počet za dvanáct let existence. Jako tradičně bylo mezi nimi nejvíce netopýrů (318) a ježků (117), ale ošetřili například také 52 rorýsů, 46 kosů a 34 poštolek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Úspěšný start české ekonomiky v novém roce
Sice ještě nejsou zdaleka známa všechna data z české ekonomiky za loňský rok, ale už teď je možné říct, že byl velmi úspěšný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růstu cen v roce 2017 dominovalo zemědělství
Meziměsíčně se snížily ceny zemědělských výrobců o 2,4 % a tržních služeb o 0,5 %, ceny průmyslových výrobců a stavebních prací vzrostly shodně o 0,3 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 8,0 %, ceny průmyslových výrobců o 0,7 %, stavebních prací a tržních služeb shodně o 1,9 %. V průměru za celý rok 2017 v porovnání s rokem 2016 byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 8,0 %, průmyslových výrobců o 1,8 %, stavebních prací o 1,6 % a tržních služeb o 1,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Davos 2018 a volby
Mezitím než dojde k TV umožněné veřejné inventuře a prezentaci cen a kvality produktů v druhé cenové skupině pražské kavárny Drahoš, odehraje se již 48. představení drahé inscenace WEF ve švýcarském Davosu. Tohoto divadla se tentokrát neúčastní prezidenti Putin ani Si Ťin-pching. Za ně vystoupí na scéně Davoského fóra 23 - 26.1.2018, podle oznámení Bílého domu, prezident Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Brněnský primátor Vokřál z ANO podpoří ve 2. kole Drahoše
Brněnský primátor Petr Vokřál z hnutí ANO podporuje v prezidentských volbách Jiřího Drahoše. Volil jej v prvním kole a bude i v druhém. Uvedl to na sociálních sítích. Drahoše volí přesto, že předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš vyjádřil podporu současnému prezidentovi Miloši Zemanovi, který se s Drahošem utká ve druhém kole, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
První čeští divocí koně z Exmooru vyráží chránit východočeské rezervace
Rezervaci divokých koní ve středočeských Milovicích již za pár dní opustí první transport deseti hřebců, kteří se zde v roce 2016 narodili. Jejich cílem jsou přírodně unikátní východočeské lokality – přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Pády volebních komisí
Už jednou jsem se snažil podat pravdivý obraz volebních komisí. Ani opoziční ani poziční „média“ se neobtěžovala byť odpovědět na můj příspěvek. Považuji za zázrak tak malý výskyt chyb při počítání hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Debaty o lepším školství tak bohužel zase končí jen u peněz
Komentář na facebookovém profilu k jednání premiéra Babiše a ministra školství se zástupci školských odborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Platební bilance se proměňuje. Zahraniční investice chybějí
„Platební bilanci proměnila silná koruna. Další posilování koruny bude vyhovovat dovozcům. Naopak vývozcům se snižují ziskové marže a proti posilující koruně se musí pojistit,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Miloši Zemanovi jsem poradil několik věcí
Komentář na facebookovém profilu k volbě prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prasárna a svinstvo! křičel Babiš. Roztřásl se mu hlas, když došlo na rodinu. Sejmul Bakalův Respekt
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a 1. místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předstoupili před novináře a oznámili, že dnes na mandátovém a imunitním výboru Poslanecké sněmovny požádají o své vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Premiér své vystoupení před novináři pojal jako dělostřeleckou přípravu a metal ostrá slova na všechny strany. Pořádnou ránu dostaly Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Začíná to připomínat přetékající kanál, do nejž přilévají splašky obě soupeřící strany
Komentář na facebookovém profilu ke druhému kolu prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Stupidní a urážlivé foto paní Bohdalové je za hranou
Chápu, že předvolební boj bývá ostrý a mám docela smysl pro humor. Jenomže fotografie české herečky s nápisem Miloš Zeman je Bůh není vtipná, ale ubohá. I karikatury mají mít úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Magdo, cože? Výrok Vášáryové o Jiřím Drahošovi má v Čechách dohru. I od Havla
Na slova diplomatky Magdy Vášáryové, která v prezidentských volbách podporovala Michala Horáčka a nyní se na serveru Aktuality.sk obula do Jiřího Drahoše kvůli financím v jeho kampani, zareagovali novináři Dalibor Balšínek a Jaroslav Plesl. Podle slov Vášáryové bral Jiří Drahoš peníze od bohatých a je funkcionářem. Není jako jejich prezident Andrej Kiska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Drahoš chce Zemana utahat. Zemanovcům zapálili koudel u ... Dějí se věci, píší noviny
Kampaň před druhým kolem prezidentských voleb nabírá obrátky. Prezident Miloš Zeman, který původně nechtěl chodit do televizních debat, včera oznámil, že by s Jiřím Drahošem chtěl absolvovat hned čtyři. O postupu Hradu i Jiřího Drahoše píší Lidové noviny i MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Je mu 20 let a říká: Jsme chytřejší než voliči Zemana! Starší lidé se zbytečně bojí, proto ho volí. Když Drahoš prohraje, stěhuji se do Londýna
ROZHOVOR „Starší lidé se neprávem bojí o své životy, proto volí Zemana.“ Zejména mladé lidi chce „nahnat“ k volebním urnám dvacetiletý Vito Vodvarka - dříve velmi aktivní jako youtuber Ikaro, nyní šéf speciální čistírny bot, k jejímuž vzniku získal inspiraci v USA. Na Facebooku založil stránku pro podporu Jiřího Drahoše, kterou sleduje kolem 200 tisíc lidí. „Jsme chytřejší než voliči pana Zemana,“ napsal u agitačního videa. Veřejnost by se prý neměla rozhodovat podle „zbytečných televizních debat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Zhrzené ptákoviny a „Dublin IV“
Kdo přišel do styku s filozofií, jíž nesmí „postmoderní“ galimatyáš přes práh, ví, jak parádní rozhlednou je dialektika. Kdo na ni vystoupá, už mu nehrozí, že by na změny kolem nás civěl jako tele na vrata. Vidí do jejich hybných rozporů. Nijak ho proto nešokuje ani úpadek Evropské unie. Do rakve planých nadějí, jež roky mámily mělké duše, zaráží hřebík i její „azylová politika“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura: Klidné rozdělení bylo důkazem kulturní a politické vyspělosti obou národů
Komentář na facebookovém profilu ke své návštěvě Bratislavy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Volební právo má mít pouze osoba trvale žijící v ČR
Není normální, aby lidé skutečně (trvale či dlouhodobě) žijící kdekoliv mimo území naší republiky mohli rozhodovat o tom, jaká bude politická reprezentace v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman i Drahoš budou ,,čumět". Promlouvá Aleš Brichta, asi jinak, než se čekalo
ROZHOVOR Kdo čekal od známého rockera Aleše Brichty jasnou podporu prezidenta Miloše Zemana, bude překvapen. Zpěvák, který sympatizuje s některými názory SPD Tomia Okamury, se ještě nerozhodl, komu ve druhém kole dá svůj hlas. Zároveň také uvedl: „Média a komentátoři z toho začali dělat otázku života a smrti, a to mi přijde jako přehnanost a směšnost.“ „Hlavně říkám: Proboha, lidi, ať každý zvažuje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale neberte to jako konec světa,“ vyzývá rocker s tím, že volba hlavy státu není důvod k tomu, aby se hádaly celé rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Nechutné invektivy proti Jiřímu Drahošovi
Existují lidé, kteří tráví celý svůj život tím, že hledají v jednání jiných lidí neustále důvody k vlastní zuřivosti. Pomluva má mnoho tváří, ale vždy se vztahuje na úspěšné jedince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Další v městské firmě dosazen bez výběrového řízení. Praktiku magistrátu kritizují Piráti
Opoziční zastupitel na pražském magistrátu Tomáš Jílek je od konce října 2017 šéfem městské akciové firmy TCP Vinohrady. Koalice jej tam dosadila bez výběrového řízení. To nyní kritizuje opozice z řad Pirátů. Podle lídra pražských pirátských zastupitelů Adama Zábranského je dosazování bez výběrových řízení praxí stávající pražské koalice mezi hnutím ANO a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Omezenost politiků?
Politici TOP 09, ODS, KDU-ČSL a Starostové jsou buď duševně omezení, nebo si to myslí o voličích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Ze státního manažera státní firmy se stal vlastník
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
In Karta ČD vstupuje do virtuálního světa
České dráhy testují unikátní technologickou novinku, která zjednoduší odbavení cestujících ve vlacích. Přicházejí se zákaznickou kartou v mobilním telefonu s rotujícím QR kódem. Zcela noví zákazníci si vytvoří Virtuální In Kartu (VIK), ti stávající si do mobilního telefonu přenesou obraz své čipové In Karty (OIK). Ověřovací provoz In Karty v mobilním telefonu zahájil národní dopravce 16. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Kdyby situace nebyla tak vážná, tak řeknu, že se královsky bavím
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Babiše nevolilo více než 70 % občanů, nemůže tedy vládnout sám
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Stropnický (ANO): Trochu mi to tu připomíná "mýdlovou operu"
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Změnu služebního zákona by určitě neměla dělat vláda bez důvěry
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Nechci poslouchat nepřesné informace z úst předsedy vlády
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Neberte nám právo se ptát
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Na to, aby nám předkládala zákony, vládu de facto nepotřebujeme
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Aréna Jaromíra Soukupa o hlasování o důvěře vládě
Jen pár minut poté, co skončí Poslanecká sněmovna své jednání o vyslovení důvěry vládě, sejdou se v Aréně Jaromíra Soukupa čtyři významní politici, aby vám řekli, co se opravdu dělo v parlamentu. Generální ředitel Jaromír Soukup ve studiu přivítá Jaroslava Foldynu, Radka Vondráčka, Václava Klause mladšího a Tomia Okamuru. Nenechte si ujít Arénu Jaromíra Soukupa již dnes večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
A touto větou se Babiš sám usvědčil! Kalousek sledoval ranní tiskovku premiéra a pak se rozjel ve Sněmovně
„Premiér se ráno usvědčil sám!“ volal dnes velmi pohoršeně v Poslanecké sněmovně předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Důvodem k těmto slovům mu byl prý ranní brífink premiéra Andreje Babiše, který v něm prý osočoval „všechny z komplotu, aby byl znevěrohodněn“. Těmito slovy dnes odpoledne Kalousek načnul schůzi Poslanecké sněmovny, která má rozhodnout o důvěře pro vládu menšinového kabinetu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Informace o třetím slosování Účtenkovky
Zájem o Účtenkovku zůstává vysoký. Do třetího kola Účtenkovky se zapojilo celkem 446 890 aktivních hráčů. Ti zaregistrovali rekordních 17,4 mil. účtenek, z nichž do slosování bylo zařazeno 14 861 223. Další rekord padl také v počtu zaregistrovaných účtenek jedním hráčem. Nejaktivnější soutěžící třetího kola jich zaregistroval celkem 1 885.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babišova menšinová vláda nezískala důvěru sněmovny
Jednobarevná menšinová vláda předsedy hnutí ANO Andreje Babiše dnes nedostala důvěru sněmovny a bude muset podat demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Zdravý životní styl – seminář pro seniory v Komunitním centru Prádelna
V pátek 19. ledna se od 10 hodin koná v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici seminář „Zdravý životní styl - Fit v každém věku“, který je zaměřen na seniory. "Zdravý životní styl je téma, o kterém se hodně mluví, ale ne všichni si pod tímto pojmem dovedou představit něco konkrétního. Právě proto přichází projekt SENzační SENioři s tímto seminářem, který již v loňském roce proběhl v seniorských klubech na různých místech republiky a setkal se velkým zájmem i ohlasem početných účastníků" uvádí JUDr. Petr Lachnit, radní pro sociální oblast a pokračuje....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO ): Kompetentní či nekompetentní zákonodárci - toť otázka
PSP ČR má skutečně závažný problém, týkající se naší další společné budoucnosti jako českého národa (bez ohledu na naše vnitřní ideové založení a žabomyší půtky), a tím je nadcházející projednávání revize azylové politiky v rámci EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Malý: Hrozí ČR barevná revoluce? (2. část)
JAK VZDOROVAT SCÉNÁŘI BAREVNÉ REVOLUCE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jablonecké muzeum skla a bižuterie zve v sobotu na tvůrčí dílnu
Pokud jste ještě nikdy nedostali žádnou medaili, máte v sobotu 20. ledna 2018 jedinečnou šanci vytvořit si svou vlastní. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo od 9 do 17 hodin tvůrčí dílnu k probíhající výstavě Druhá strana mince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Chtěl bych vám poděkovat, pane premiére. Otevřenost nade vše
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Projekt „Sparta vzdává hold" je tady
Policistům opětovně vzdá hold HC Sparta Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš a Faltýnek by měli být podle výboru vydáni k stíhání
Sněmovní imunitní výbor doporučil podle informací ČTK plénu, aby vydalo premiéra Andreje Babiše (ANO) a prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Pražští radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben
Rada hlavního města Prahy dnes odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun. Mezi podpořenými projekty jsou dětské skupiny a modernizace vybavení pražských škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Proč nepodpořím Babišovu vládu
Komentář na facebookovém profilu k jednání o vyslovení důvěry vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Okamurův návrh trestat islamistickou ideologii vláda asi odmítne
Za předčasný a odborně neprojednaný asi označí vláda návrh poslanců SPD Tomia Okamury, aby byla trestná i podpora a propagace ideologie, která potlačuje práva a svobody nebo hlásá nenávist, nejen podpora a propagace takového hnutí. Kabinet by měl podle podkladů zaujmout ve středu k novele trestního zákoníku záporné stanovisko, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Problém není Zeman. Problém jsou jeho voliči, píše Roman Šmucler a není sám
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk má za to, že prezidentská volba je vlastně zprávou o stavu české společnosti. Přímá volba prezidenta ukazuje, že jsou v České republice takřka dva miliony lidí, kteří nejsou spokojeni s tím, kam se Česká republika ubírá po roce 1989. Tyto voliče je podle komentátora třeba brát vážně a s respektem. I když Zeman už nebude prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Drahoš se bojí čtyř debat. Nemusel by se dožít 2. kola, smějí se experti a říkají: Profesor líp vypadá, Zeman líp mluví
Miloš Zeman se v debatách vyžívá, a proto s lehkým srdcem přistoupil na nabídky čtyř televizí pro jejich uspořádání. Myslí si to mediální expert Jiří Mikeš, podle něhož bude pro jeho soupeře náročné připravit se byť jen na dvě debaty, a proto má z většího počtu obavy. Bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha dokonce tvrdí, že Jiřího Drahoše bude stát každá debata dva roky života a po eventuální x-té debatě se soupeřem Zemanova formátu by se nemusel dožít ani dalšího kola voleb. Z uchazečů by měl v televizních debatách Jiří Drahoš mít navrch v tom, jak vypadá, Miloš Zeman v tom, co říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Asociace cestovních kanceláří: Prodej zájezdů do exotických destinací narůstá
Podle posledních průzkumů Asociace cestovních kanceláří České republiky je aktuální prodej zájezdů do vzdálenějších exotických zemí na vzestupu. I přes růst prodejů zájezdů za lyžováním, vzrostl v zimním období prodej zájezdů do zemí, které nabízí celoročně výborné a teplé počasí. Nárůst je v rozmezí 15 – 20 % procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Začíná bouře?
První kolo volby prezidenta máme za sebou. V druhém kole si budeme vybírat mezi prezidentem Zemanem, o kterém víme něco málo a panem Drahošem, o kterém nevíme prakticky nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rozbor SZPI potvrdil zakázaný pesticid propargit v jablkách z Polska
V rámci průběžných kontrol přítomnosti cizorodých látek v potravinách Potravinářská inspekce zjistila přítomnost zakázaného pesticidu propargit v šarži jablek červených Gloster, země původu: Polsko. Rozbor laboratoře SZPI potvrdil kontaminaci propargitem v koncentraci 0,043 mg/kg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Drahoš? Namyšlený výrok. Vždy se jen naučeně usmíval, naštval kandidáta Hynka profesor
Prezidentský kandidát Jiří Hynek, který dosud nevyjádřil podporu ani Jiřímu Drahošovi, ani Miloši Zemanovi, se vyjádřil ke zprávě na serveru iDnes.cz. „Jsem teď kamarádem poražených,“ říká v ní Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Máme velkou šanci, že prezidentování Miloše Zemana se chýlí ke konci
Komentář na facebookovém profilu ke druhému kolu prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Foldyna udeřil na Farského: Celou dobu tu jde jen o to, aby na Hradě nebyl Zeman, který si dovoluje říkat, co chce
Dnešním dnem vstoupili oba finalisté prezidentských voleb do ostré závěrečné fáze přesvědčování voličů. Miloš Zeman a Jiří Drahoš se svými týmy probírali taktiku před druhým kolem. Vypadá to, že současná hlava státu se soustředí především na televizní debaty. Jak hodnotí oznámení prvních kroků prezidentských kandidátů do horké fáze předvolební kampaně před druhým kolem prezidentské volby, prozradili v pořadu Události, komentáře na ČT předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský a poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Všichni jsou ve shodě, protože i sama vláda důvěru nechce
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 16. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist