Oficiální zpravodajská média

Jiřího Drahoše vypískali. A co on na to? Podívejte se
Jiří Drahoš se rád hlásí ke svým kořenům v Jablunkově a k Moravskoslezskému kraji vůbec. V úterý tam vyrazil s předvolební kampaní a vrcholem dne měla být podpora od jeho krajanů na hokejovém utkání v Třinci. Místo toho byl prezidentský kandidát diváky vypískán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Jiří Drahoš ležící, spící?
Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš mi trochu připomíná českého imaginárního velikána Járu Cimrmana. Všechno ví, všechno zná a od všeho má klíče. Zato jeho předchůdce dělal dosud všechno špatně…..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Odborový svaz KOVO: Kováci ze Schneideru úspěšně zahájili sérii mzdových vyjednávání
Zástupci Základní organizace Odborového svazu KOVO (ZO OS KOVO) při písecké akciové společnosti Schneider Electric úspěšně zahájili sérii mzdových vyjednávání. Jako první z více než dvou tisíc zaměstnanců celkem šesti podniků zastupovaných touto kováckou ZO si s platností od 1. ledna polepší na odměně za práci zhruba šedesátka lidí z B a K systémy, s.r.o., výrobce elektrických rozvaděčů. A to v průměru o zhruba 6,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
"Stop imigrantům a Drahošovi!" Zemanovi lidé vyvěsili billboardy a už to jede: Janda a Máca vidí Putina a velí do akce
V Česku se začaly objevovat billboardy a plakáty na podporu současné hlavy státu a prezidentského kandidáta Miloše Zemana s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše. Volte Zemana!“ Mnozí Drahošovi podporovatelé si proto začali klást otázku, kdo stojí za jejich financováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO A ven! Donald Trump s křikem vyhnal novináře ze CNN
Vztahy mezi Donaldem Trumpem a CNN jsou dlouhodobě napjaté. Včera došlo mezi americkým prezidentem a jedním z předních novinářů k dalším konfliktu, který svědčí o tom, že „klid zbraní“ se v nejbližší době rozhodně nechystá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tohle je unfair, pane moderátore. Veleba si sundal mikrofon a odešel Veselovskému z vysílání
Moderátor internetové televize DVTV Martin Veselovský si pozval na rozhovor předsedu Strany práv občanů a senátora Jana Velebu. Dozvěděl se od něj, že Úřad pro kontrolu hospodaření politických stran a hnutí se nechová tak úplně férově k jednomu z kandidátů na prezidenta – k Miloši Zemanovi. Neférové však Velebovi přišlo i chování samotného Veselovského, takže v jednu chvíli rozhovor přerušil a rázně odpochodoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dublin IV ve sněmovně: Potopí to celou Evropu! varoval Okamura. Ale TOP 09 a Piráti to viděli jinak
Na dnešek si Sněmovna dodala do svého plánu schůze diskusi o změně azylové politiky EU a o revizi tzv. dublinského protokolu, který se nazývá Dublin IV. S iniciativou zařadit tento bod přišlo hnutí SPD Tomia Okamury. Podle Okamury návrh reformy totiž vede k omezení suverenity členských států EU. Na začátku jednání ovšem někteří poslanci vůbec nevěděli o jakém materiálu to mají vlastně jednat. „Jde o materiál z Evropského parlamentu, nebo z Evropské komise?“ tázali se například. Podle toho také vypadaly jejich debaty. „Víte vůbec, že odmítáte Dublin jako celek, kde je vracení migrantů rychlejší?“ otázal se pak poslanců z SPD jeden z diskutujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pravda o Jiřím Drahošovi. Prý ta opravdu opravdická
ROZHOVOR „Pan Drahoš má čisté lustrační osvědčení, které ukázal. Jiří Drahoš prokazatelně s StB nikdy nespolupracoval a nebyl k němu veden jakýkoli takový spis. Že za ním snad stojí zednáři, to už bych raději ani nekomentoval. Tomu snad nikdo nevěří,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz cz občanský aktivista Jan Cemper. Vysvětluje také, co je Římský klub, a prozrazuje, že nejen Drahoš byl jeho členem, ale i Miloš Zeman. Konstatuje rovněž, že hoaxy, nepravdivé informace, se šíří i proti Zemanovi. Cemper je přispěvatelem serveru Manipulátoři.cz a nyní i spoluzakladatelem projektu PoPravdě.cz, který má napravovat lži právě o Drahošovi. Webová stránka má v záhlaví nadpis „Zveřejňujeme pravdu o Jiřím Drahošovi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Není možné, aby ti, kdož na nás útočili, mohli vést lživé protičeské útoky
Otevřený dopis předsedovi vlády Vladimíry Vítové, předsedkyně Českého mírového fóra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Je nutné postavit Plavební stupeň Děčín
Převažujícím veřejným zájmem je další rozvoj vodní dopravy, kvůli kterému je nutné postavit Plavební stupeň Děčín. Rozhodla o tom dnes vláda s tím, že ochranu evropsky významných lokalit vyřeší kompenzační opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Zázračně uzdravený Zeman a šest statečných
Pět z devíti kandidátů, konkrétně Pavel Fischer, Michal Horáček, Marek Hilšer, Mirek, Topolánek, Vratislav Kulhánek podpořilo ve druhém dole Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Marek Rojíček bude novým předsedou
Vláda dnes navrhla jmenovat Marka Rojíčka novým předsedou Českého statistického úřadu. O jeho jmenování rozhodne prezident republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nějaký profesor... Slova Václava Havla ubližují Jiřímu Drahošovi. Dohledali jsme je přesně
Varoval před lety Václav Havel před Jiřím Drahošem? Reálně pochopitelně nikoliv, ale v posledních dnech po sociálních sítích koluje citát prvního českého prezidenta, který bil na poplach, aby se hlavou státu v budoucnu nestal „starý profesor bez politických zkušeností a autority“. Desítky lidí to právě takto na sítích dávají do souvilosti s Drahošem. Podívejte, co přesně prezident Havel v roce 1998 řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zase dělají blbce z voličů Miloše Zemana. Schválně, kdo na to skočí? Zde je FOTO
Druhé kolo prezidentských voleb vybudilo kreativce od Miloše Zemana i Jiřího Drahoše k neuvěřitelným výkonům. Výsledkem jsou i některé „veselé“ zprávy, šířící se o prezidentu Zemanovi. Vrcholem je prosba, aby s ním voliči měli slitování a už jej nevolili, protože Miloš Zeman si potřebuje odpočinout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiřina Holotová: Odpoví mi profesor Drahoš, zda je členem Římského klubu?
Co myslíte? Položila jsem kandidátovi na prezidenta Jiřímu Drahošovi na jeho profilové facebookové stránce zásadní otázku. On o ní doposud mlčel a nikdo se ho zatím asi na ni nezeptal. Má být členem české asociace Římského Klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babišova vláda si odhlasovala demisi. A už se píše: Přijde nová, „Zemanova“. Brzy
Menšinový kabinet šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, jenž včera nezískal důvěru, dnes podal demisi. Stát však bude řídit až do chvíle, kdy prezident jmenuje vládu novou. Lidové noviny pak přinášejí informace o tom, jak by nová vláda mohla vypadat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Předposranost! To, že Václav Moravec odmítl moderovat show Zemana a Drahoše, spustilo peklo
Moderátor České televize Václav Moravec odmítl moderovat prezidentský duel mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem. Ten má veřejnoprávní televize odvysílat ve čtvrtek 25. ledna. Oba kandidáti účast v této diskuzi potvrdili, i když na zbylých podmínkách se ještě nedohodli – Zeman se chce totiž zúčastnit 4 debat, Drahoš trvá na dvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Chce Magda Vášáryová vyvolat národnostní třenici?
Paní Vášáryová, ve které hazardní jedové chýši bývalého vlastníka, pana Horáčka, kterého jste podporovala, jste nerozumným sázením prohrála své zkušenosti z diplomacie? Takto plytce a trapně vystartovat po Zemanovi za kritiku Dubčeka je kontraproduktivní; zvláště když se zaštiťujete celým Slovenskem. Kdo Vám dal k tomu hlas? Už se mně ozvali přátelé ze Slovenska s tím, že Vás doma pro to vítání migrantů moc neberou a že za většinu určitě nemluvíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Akademik-volič Zemana sdělil, co mu provedli v ČT a jak se tam smáli „Zemákově“ smrti. Snad má národ rozum, doufá
ROZHOVOR Prezidentský kandidát Jiří Drahoš, se svou úzkostlivě udržovanou nevyhraněností a křečovitou snahou nenaštvat nikoho z možných podporovatelů, může v televizních debatách se současným prezidentem Milošem Zemanem jedině ztratit, myslí si vysokoškolský pedagog a IT expert Pavel Cimbál. Pokud tedy budou výstupy posuzovány věcně a racionálně. Mnoho lidí ve své nenávisti k Zemanovi, vydatně podporované médii, podle něho totiž dospělo až do patologického stádia. „Cokoliv, co Zeman řekne, je prostě špatně, i kdyby recitoval axiomy,“ uvádí pedagog. Ten se rovněž svěřil s nepřijemnými zážitky z České televize, kde byl hostem jednoho pořadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
NPÚ: Věžní hodiny a vodojem jsou zařazeny mezi kulturní památky Královéhradeckého kraje
Ministerstvo kultury v loňském roce prohlásilo celkem jedenáct kulturních památek na území Královéhradeckého kraje. Mezi nimi jsou čtyři movité kulturní památky – obrazy z broumovského kláštera a z kostela Nejsvětější Trojice ve Fořtu a věžní hodiny z kostela sv. Jiljí v Markvarticích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Demise Babišovy vlády bude mít zpoždění. Hrad zrušil původní termín podání
Pět týdnů po jmenování dnes schválila menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) svou demisi. Reagovala tak na úterní hlasování sněmovny, ve kterém nedostala důvěru, když ji podpořili pouze poslanci vládního hnutí. Prezident Miloš Zeman se chystá demisi přijmout na osobním setkání s Babišem. Kdy se tak stane, není jasné. Hrad původně termín stanovil do konce pracovního týdne, později své vyjádření změnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Do koalice ano, ale bez Babiše. A pak Milan Chovanec za ČSSD vyjmenoval další podmínky
Andrej Babiš dnes započal jednání o nové vládě a jako první oslovil ke spolupráci sociální demokracii. Na dnešním jednání se tak hnutí ANO s ČSSD domluvily, že jejich diskuse o programovém průniku a možné další spolupráci bude pokračovat. Sociální demokracie se vyjádřila, že do koalice by šla, ale bez Andreje Babiše, to se ale hnutí nezdá a jiného premiéra nenabízí. O svém stanovisku chce ČSSD rozhodnout až po mimořádném sjezdu v únoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila velmi radikální odmítnutí kvót. Schwarzenberg to přirovnal k malému dítěti na nočníku
Vláda by při projednávání unijní reformy azylové politiky měla zablokovat zavedení mechanismu pro přerozdělování uchazečů o azyl v rámci států EU. Vyzvala ji k tomu dnes sněmovna. Odpovědnost za udělování azylu by si podle ní měly ponechat pouze členské státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
DPP: Výluka provozu tramvají v úseku Újezd – Malostranská
Z důvodu opravy tramvajové trati bude od pondělí 22. 1. (cca 0:30 hod.) do středy 21. 2. 2018 (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Újezd – Malostranská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Co Západ po roce 1989 sliboval Gorbačovovi a jak to dopadlo? Milan Syruček pro vás rozebral výbušné dokumenty, které byly nedávno odtajněny
Tak nazval Michail Smotrjajev z ruské služby BBC svůj komentář ke třiceti dokumentům, které v polovině prosince odtajnily Archivy národní bezpečnosti při Washingtonově univerzitě, jež se vztahují k rozhovorům o sjednocení Německa v roce 1990. Čtenářům ParlamentníchListů.cz o tom řekne více Milan Syruček, nestor české zahraniční žurnalistiky a přímý pamětník tehdejších událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lázně Luhačovice: Posilte imunitní systém celé rodiny a užijte si wellness
Myslíte si, že se v zimě v lázních nic neděje? Neplatí to pro Lázně Luhačovice, kde si můžete za zvýhodněné ceny užívat wellness a léčebné pobyty plné relaxace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Miloš Zeman jako dobrý voják Švejk
Prezidentovi příznivci už v zoufalství nad hrozící volební porážkou už neví kudy kam, a tak svůj idol přirovnali k Churchillovi. Britský politik ovšem za svoji vlast v několika válkách bojoval, ale Zeman má modrou knížku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman zůstává favoritem. Drahoš by podle experta Brože musel předvést velký zázrak
Josefa Brože znají čtenáři ParlamentníchListů.cz jako experta odhalujícího tajemství politiky ve Francii. Místo Emmanuela Macrona však nyní i jeho více zajímají české prezidentské volby. Z nadhledu pro vás sepsal zamyšlení nad jednotlivými kandidáty se zvláštním zaměřením na druhé kolo. Jiřímu Drahošovi příliš šancí nedává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Kvóty byrokraticky nařízené jsou nesmírná blbost
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda Andreje Babiše podala demisi a přijala novelu insolvenčního zákona
Kabinet premiéra Andreje Babiše podal demisi. Vláda také schválila novelu insolvenčního zákona, která zlepšuje postavení dlužníků i věřitelů, a přijal změny Jednacího řádu a Legislativních pravidel vlády, které zefektivní projednávání předkládaných materiálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Vojtěch Benda, člen bankovní rady ČNB, v rozhovoru prohlásil, že vidí inflační rizika v porovnání s předchozí prognózou ČNB mírně vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Koten (SPD): Navrhuji kategoricky odmítnout tuto bezprecedentní doktrínu
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice hl. m. Prahy: Proti pneumokokem vyvolanému zápalu plic existuje očkování
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) jako věcně a místně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v Praze doporučuje veřejnosti preventivní očkování proti onemocněním, jejichž původcem může být bakterie Streptococcus pneumoniae.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
CNG využívá stále více motoristů
Hledání možností úsporných řešení v dopravě je velmi aktuálním tématem. Zajímavou možností je využití stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon automobilů, jehož obliba v posledních letech rychle roste. Celosvětově je stlačený zemní plyn (CNG) nejvíce využívaná alternativní pohonná hmota a jezdí na něj již více než 22 milionů vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Průměrná sazba hypoték činila v prosinci 2017 celkem 2,19 %
Komentář k aktuální průměrné sazbě hypoték v ČR a výhledu do celého roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Je to nový brutální Kalousek, pustil se Babiš do Piráta Michálka. Ten v rádiu naopak pověděl, co si on myslí o Babišovi
Předsedovi poslaneckého klubu Pirátů Jakubu Michálkovi nemůže premiér Andrej Babiš přijít na jméno. Nedávno ho označil dokonce za „nového brutálního Kalouska“. Když Andrej Babiš podle očekávání nezískal důvěru pro svou menšinovou vládu, oba pánové se do sebe pustili kvůli Agrofertu. Moderátorovi Českého rozhlasu Janu Moláčkovi Michálek vysvětloval, co mu vadí na Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bonett zprovoznil 32. stanici CNG
Bonett završil rok 2017 zprovozněním již 32. CNG stanice s logem Bonett. Nově otevřel poslední českou CNG plnicí stanici před hranicemi na cestě do Německa, a to na dálnici D5 na 128. km u čerpací stanice Esotank. V současné době má rozestavěné i další vlastní stanice, staví však i velkou stanici pro Dopravní podnik města Děčína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Právní stát a spravedlnost
Úvaha o tom, proč není republika právním státem. Moc výkonná v každém státě je omezeně podřízená moci soudní. Panovník, král, prezident nebo diktátor respektuje moc soudní podle svých představ a cílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Češi učí Ukrajince, jak čelit ruské hybridní válce. Jejich šéf se rozpovídal na Šafrově fóru
Organizace Team4Ukraine učí vojáky i civilisty na východě Ukrajiny, jak bojovat v kybernetické válce. Ředitel této české organizace Petr Pojman v rozhovoru pro Forum24.cz varoval, že v Evropě probíhá otevřená válka. Nemá prý smysl zavírat před tím oči. Je to však trochu jiná válka než ta, na kterou jsme byli zvyklí ve 20. století. Je to válka vedená např. přes SMS zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FN Brno má finalistku v soutěži Sestra roku
Vrchní sestra Pavla Opálková ve finále soutěže „Sestra roku“. Hlasujeme pro ni!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: O trestním stíhání Babiše Sněmovna nerozhoduje!
Nemohu se zbavit dojmu, že ze současné debaty o vydání či nevydání Babiše a Faltýnka k trestnímu se pomalu ztrácí povědomí o tom, o čem se ve skutečnosti rozhoduje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sociolog brutálně rozebral ty, co pohrdají Zemanovými voliči. Šokující arogance. Omezený novinář v teple Karlína některé věci nikdy nepochopí
ROZHOVOR Zděšen a šokován interpretací, že Miloše Zemana volí nevzdělaní a frustrovaní chudáci, je sociolog a mediální poradce Vojtěch Bednář. Podle něj jde o arogantní a neuvěřitelně zjednodušující pohled lidí, kteří nejsou schopni přijmout realitu. Má pochopení pro Jiřího Drahoše, že se mu moc nechce do televizních debat s nynějším prezidentem. Jeho předpokládaná prohra v každé z nich totiž neznamená jen primární působení televize na diváka, ale bude rezonovat následně v hovorech, kdy se lidé setkávají při různých příležitostech a debatu kandidátů budou zcela jistě probírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Horáčkovi i Topolánkovi voliči nejčastěji odpískají 2. kolo voleb
Okolo 6–7 % voličů, kteří nevolili o víkendu Jiřího Drahoše ani Miloše Zemana, řeklo v průběhu voleb, že se v případě vítězství zmíněných dvou kandidátů nezúčastní 2. kola prezidentského klání. Nejčastěji se takto vyjádřili stoupenci Michala Horáčka a Mirka Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Proč Topolánek podpořil Drahoše? Představuje alespoň nějakou šanci na změnu
Expremiér za ODS Mirek Topolánek drtivě prohrál. Neskončil sice poslední, ale fakt, že jen stěží překonal hranici čtyř procent hlasů, mluví sám za sebe. V rozhovoru pro INFO.cz se Topolánek o tomto debaklu rozpovídal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stát dnes znovu otestuje zájem investorů o nové dluhopisy
Ministerstvo financí dnes bude mít letos už druhou šanci otestovat zájem investorů o nové státní dluhopisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Komunista Ondráček definitivně prohrál. Nepovede Komisi pro kontrolu GIBS
Ondráček. Trvalo to několik týdnů, ale je definitivně rozhodnuto. Komunisté ve Sněmovně neuspěli se svým požadavkem, aby Komisi pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů vedl jejich poslanec Zdeněk Ondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Winter Challenge slibuje na dráze sníh, další termín patří značce BMW
V sobotu 27. ledna pokračují na velkém okruhu mosteckého autodromu oblíbené zimní jízdy pro veřejnost The Most Winter Challenge. Jezdí se od 10:00 do 16:00 s polední hodinovou pauzou od 13:00 hodin. Jezdí se za každého počasí. „Máme čerstvě po sněhové nadílce. Bylo by fajn, kdyby ještě týden vydržela. Možnost sklouznout se v autě na zasněžené dráze bokem láká hodně amatérských jezdců. Je to prostě adrenalin. Pravé zimní podmínky umocňují zážitek, zájem o jízdy vždy strmě stoupá,“ pochvaluje si současné počasí eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Michaela Rosenkranzová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Zohledněte připomínky odborníků
Podle členské základny Hospodářské komory znalecké posudky, které se užívají například v soudním a správním řízení jako důkazy, trpí kolísavou kvalitou, a proto by právě jejich zkvalitnění mohlo být jedním z přínosů nového zákona o znalcích, který měla dnes na programu vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VMware představuje významnou aktualizaci své integrované hybridní cloudové platformy
Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) představila nejnovější verzi integrované hybridní cloudové platformy VMware Cloud Foundation s číslem 2.3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda zaujala neutrální postoj k Okamurovu návrhu SPD na obecné referendum
Vláda Andreje Babiše (ANO) dnes navzdory doporučení svých legislativců neodmítla návrh ústavního zákona poslanců hnutí Svoboda a přímá demokracie, který má zavést obecné referendum. Podle výsledků jednání kabinetu, které ČTK poskytl tiskový odbor úřadu vlády, zaujali ministři k návrhu neutrální postoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ANO a ČSSD se sejdou k jednání o možné vládní spolupráci
Zástupci ČSSD a hnutí ANO se dnes odpoledne sejdou k jednání o možné spolupráci při druhém pokusu o sestavení vlády. Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jana Chvojky ale schůzka bude spíš konzultační, žádné závěry z ní Chvojka neočekává. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš nezískal důvěru pro vládu, ale moc si udrží, píší na Slovensku
Český premiér Andrej Babiš nezískal důvěru Poslanecké sněmovny pro svou menšinovou vládu, ale moc si prozatím udrží, napsal dnes slovenský tisk. Podle listů o podobě kabinetu spíše rozhodne druhé kolo prezidentských voleb a v případě vítězství Jiřího Drahoše nemůže Babiš očekávat takové ústupky jako od současné hlavy státu Miloše Zemana. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila vznik komise pro kontrolu civilní rozvědky
Sněmovna dnes schválila vznik stálé komise pro kontrolu činnosti Úřadu pro zahraniční styky a informace, tedy civilní rozvědky. V minulosti tato komise ve Sněmovně neexistovala. Zavedla ji až novela zákona o zpravodajských službách, která vstoupila v účinnost k letošnímu 1. lednu a která má za cíl posílit kontrolu zpravodajských služeb. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Úroky na hypotékách opět vzrostly. Nezastaví se po celý rok 2018
„V souvislosti se zvyšováním úrokových sazeb Českou národní bankou budou růst úroky na hypotékách a dalších úvěrových produktech po celý rok 2018. Oproti tomu úročení běžných a spořících účtů se příliš nezmění. Na růstu úrokových sazeb nejvíce vydělají banky,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Okamurovec Kohoutek není lichvář, on je zločinný lichvář
Obrovský skandál je venku, člen Strany přímé demokracie a poslanec Jiří Kohoutek posílal chudáky do exekuce. Člověk si půjčil třeba 5000 Kč, ovšem vrátit musel třeba i přes 70 000 Kč, což je lichva jak vyšitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Manželka pomůže Drahošovi s kampaní, do krajů vyjede sama
Žena prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše pomůže svému manželovi s přesvědčováním voličů. Eva Drahošová vyjede na samostatné krajské cesty. Ve čtvrtek zamíří do Pardubického kraje, setká se i s jeho hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD). ČTK to dnes řekla Drahošova mluvčí Kateřina Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR podpoří lesnické učně stipendiem
Žáky lesnických učňovských škol od letošního února finančně podpoří státní podnik Lesy ČR. V jeho rozpočtu na rok 2018 jsou na nový stipendijní program vyčleněny více než dva miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Vztah českých občanů k vybraným zemím Evropy a světa
Informace výzkumu STEM Trendy 12/2017, vydáno dne 17. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Miloš Zeman stmelující aneb všichni na jednoho
Od nástupu Miloše Zemana do funkce prezidenta republiky jsme stále častěji a hlasitěji slýchali, že „Miloš Zeman není mým prezidentem“, „prezident Zeman rozděluje společnost“, „Zeman nám dělá ostudu v zahraničí“,“ prezident nás táhne na východ“, až po páteční výkřik „Zeman je Putinova děvka“ ve volební místnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Z Václava Moravce má celé Česko... srandu, slušně řečeno: Tohle už snad ani není pravda, na co jsme narazili
Prezidentský duel mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem na České televizi se dostal dokonce do tipů sázkových kanceláří. Otázkou totiž je, kdo jej bude moderovat. Moderátor Václav Moravec totiž odmítl, nechce být hromosvodem prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha vypíše soutěž na novou podobu Vítězného náměstí
Rada hl. m. Prahy dnes schválila termín vypsání mezinárodní urbanistické soutěže na Vítězné náměstí. Soutěž bude řešit veřejná prostranství a také komplikované dopravní vztahy na náměstí. Soutěž na jedno z největších náměstí v Praze vypíše Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) k 15. 4. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skutečně zdravá škola vyzývá ke snižování plýtvání potravinami
Iniciativa Skutečně zdravá škola vyzývá všechny základní a střední školy, aby se zapojily do akce „Miluji jídlo, neplýtvám“ a zavázaly se snižovat množství odpadu ve školních jídelnách. Skutečně zdravá škola připravila pro pedagogy řadu návodů a vzdělávacích metodik, jak žáky a studenty vzdělat o dopadech plýtvání potravinami a možnostem řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff: Voliči Zemana neví moc o zednářích nebo Římském klubu. Ale ten Dublin IV, to je dynamit, pane Drahoši. Takže...
ROZHOVOR „Drahoše určitě čekají pasti na mamuta. Největší je záležitost s migrací, druhá je postoj k Andreji Babišovi a jak je to s tím stíháním a eventuální nominací do premiérského úřadu. To jsou věci, kde se bude muset naprosto jasně vyjádřit,“ uvádí v rozhovoru pro PL.cz spisovatel, publicista a zakladatel serveru Neviditelný pes Ondřej Neff. „Klička, kterou Andrej Babiš udělal, kdy se krátce po prvním kole vymezil k Mynářovi a Nejedlému, to je myslím vůbec největší překvapení. To by znamenalo, že má prst hodně nasliněný a větří nějakou změnu směru větru. Samozřejmě, že má zájem být zadobře s každým prezidentem. Dnes je v situaci, kdy neví, kdo bude hlavou státu,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
KPMG: V roce 2030 bude západní Evropa vyrábět pouze 5 % aut
Většinu produkce převezme Asie, věří šéfové automobilek. Manažeři automobilek se domnívají, že do roku 2025 zanikne 50 % kamenných dealerství. Budoucnost neleží jen v bateriích, šéfové dále sázejí na vodík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vitáskovou odvolací soud osvobodil
Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková byla odvolacím soudem zproštěna obžaloby ve věci solárních elektráren rodiny miliardáře Zdeňka Zemka. Prvoinstanční soud ji přitom shledal vinnou a chtěl ji poslat do vězení na osm a půl roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Velký výprodej virtuálních měn
„Hodnota virtuálních měn během jednoho dne klesla o více než 160 miliard dolarů. Ztráty ve výši desítek procent si připsaly v podstatě všechny kryptoměny. Na trhu vzniká panika, která vede k dalším prodejům,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM/MARK: 70 % Čechů si dárky nechává s vědomím, že je nevyužijí
Je po Vánocích, Češi dojídají zbytky cukroví a uklízí vánoční výzdobu. Necelá čtvrtina lidí ale pod stromečkem obvykle rozbalí dárky, které je nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tady to vydrtil Zeman. Občané hlásí: Drahoš je loutka Západu. Miloš dělá pro lidi, nebraňte mu! A nohy mě bolí taky, to není zlé
REPORTÁŽ Proč volili v Orlové Zemana? „Radost jsem neměl, protože jsem chtěl, aby volby skončily prvním kolem, ale potěšilo mě, že se lidé nerozhodují podle slibů, ale na základě toho, co kdo udělal,“ říká místní starosta z ČSSD Tomáš Kuča. Právě v Orlové dostal prezident Miloš Zeman největší počet hlasů v rámci okresu Karviná v Moravskoslezském kraji, který se stal jeho republikovou baštou. A tak zazněla i tato slova místních lidí: „Kdybychom neměli Prahu!“ „To, co teď vidím, že se děje kolem prezidenta? Z toho je mi špatně.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Antizemanovské nadšení části politiků ČSSD nepochopím
Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby jasně vyhrál ve všech krajích, a to s výjimkou hl. m Prahy. Celkem nepřekvapivě. Získal zhruba ten počet hlasů, který každý realisticky uvažující analytik musel očekávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ: Loni přijelo rekordních 224 tisíc zájemců o energetiku
Rekordních více než 224 tisíc zájemců o energetiku navštívilo v roce 2017 Infocentra a elektrárny Skupiny ČEZ po celé ČR. Největší zájem tradičně zaznamenaly přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně a Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany s desítkami tisíc účastníků exkurzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): O boji s korupcí jen nežvanit
Hospodářské a politické struktury přisáté po transformaci na veřejné penězotoky, se nahoře zabydlely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Příznivě zpomalení růstu cen průmyslových vstupů hodnotí i ČNB
Komentář k cenám průmyslových výrobců v měsíci prosinci 2017 i v celém loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Převratná zpráva: Ředitel ČT Dvořák se spojil s Halíkem a Pithartem. Spolu vydali politický manifest proti Babišovi
Od ředitele České televize se očekává, že bude alespoň navenek politicky neutrální a nebude se vyjadřovat k politickým otázkám. Tak to doposud skutečně platilo. Jenže nyní tuto zvyklost generální ředitel Petr Dvořák prolomil, když se rozhodl připojit svůj podpis pod petici vyjadřující obavy z dalšího vývoje české politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation: Cestující v Ostravě získali nové trolejbusy
Novými trolejbusy ze Škody Electric se už brzy svezou obyvatelé a návštěvníci Ostravy. První vozy z celkem dvanáctikusové flotily moderních nízkopodlažních trolejbusů odeslala plzeňská firma do severomoravské metropole ještě na konci loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
"Stop imigrantům a Drahošovi!" Zemanovi lidé rozjeli inzerci a už to jede: Janda a Máca vidí Putina a velí do akce
V Česku se začaly objevovat různé nosiče s reklamou na podporu současné hlavy státu a prezidentského kandidáta Miloše Zemana s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše. Volte Zemana!“ Ve čtvrtek by se měl objevit i v tisku jako inzerát a současně na billboardech i plakátech. Mnozí Drahošovi podporovatelé si proto začali klást otázku, kdo stojí za jejich financováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pražská kavárna je Zemanův majstrštyk! Jeho metoda rozděl a opanuj funguje. Otázka je, zda mu to sežereme i podruhé
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Koncept politiky je pořád stejný. Rozděl a opanuj, to je klíč k politickému úspěchu, kterého se drží zuby nehty Miloš Zeman. A věřte, že jeho strategie bude vítězná. Aby tahle metoda mohla fungovat, je třeba si určit nepřítele, bez toho to nejde. Když jsou nepřátelé příliš členití, tedy z různých společenských vrstev, názorů a vyznání, je třeba je spojit pod jednu nálepku. A tak se zpopularizovala tzv. pražská kavárna. To byl Zemanův politický majstrštyk. Nepřítel byl na světě, sice se vlastně neví, kdo se pod pojmem kavárna přesně schovává, ale hlavně že Hrad má na koho shazovat své neduhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sociolog brutálně rozebral ty, co pohrdají Zemanovými voliči. Omezený novinář v teple Karlína některé věci nikdy nepochopí
ROZHOVOR Zděšen a šokován interpretací, že Miloše Zemana volí nevzdělaní a frustrovaní chudáci, je sociolog a mediální poradce Vojtěch Bednář. Podle něj jde o arogantní a neuvěřitelně zjednodušující pohled lidí, kteří nejsou schopni přijmout realitu. Má pochopení pro Jiřího Drahoše, že se mu moc nechce do televizních debat s nynějším prezidentem. Jeho předpokládaná prohra v každé z nich totiž neznamená jen primární působení televize na diváka, ale bude rezonovat následně v hovorech, kdy se lidé setkávají při různých příležitostech a debatu kandidátů budou zcela jistě probírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Masopustní masky ze Zákup jsou zapsány do Národního seznamu nemateriálního kulturního dědictví
Ojedinělá přes sto let fungující výroba masopustních masek z papíru obohatila Národní seznam nemateriálního kulturního dědictví. Návrh na zápis podalo Muzeum Českého ráje v Turnově. Vedle vánočních ozdob ze skleněných perliček a roprachtických saní rohaček jsou masky ze Zákup dalším důležitým tradičním prvkem Libereckého kraje, který figuruje na tomto seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Opravy v Brně nezastaví ani nová poloha nádraží. Pro plynulost provozu jsou nezbytné, říká náměstek SŽDC pro modernizaci dráhy Mojmír Nejezchleb
ROZHOVOR Plánované opravy v Brně jsou nezbytné pro plynulost železničního provozu a udržení provozuschopnosti a nezastaví je ani rozhodnutí o nové poloze brněnského hlavního nádraží, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz náměstek generálního ředitele SŽDC pro modernizaci dráhy Mojmír Nejezchleb. Pro ParlamentníListy.cz okomentoval i modernizace dalších tratí a železničních uzlů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Český Hollywood si rozdával nominace na České lvy a došlo i na politiku. Třeba Jan Svěrák přišel s Drahošem na klopě a...
Prezidentský souboj mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem se přenesl i na kulturní scénu. Současného prezidenta podporují Helena Vondráčková nebo Daniel Hůlka, kteří v minulosti dostali od Zemana státní vyznamenání. Naproti tomu Zdeněk Svěrák nebo Eva Holubová se postavili za Jiřího Drahoše. Teď promluvil i Bolek Polívka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Odklon od Zemanovy politiky ČSSD zničil. Právník Koudelka sepsal návod, co musí strana pro návrat na vrchol udělat
ROZHOVOR Jednodenní sjezd nemůže vyřešit všechny problémy, které ČSSD má. Ústavní právník a sociální demokrat Zdeněk Koudelka podrobně popisuje, co všechno by měla strana podniknout, aby zahájila návrat na politické výsluní. Hlavním důvodem volebního debaklu v podzimních volbách podle něho je odklon od politiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Martin C. Putna: Nesmějte se Zemanovi, že je starý. Také budete staří. Běžte radši volit Drahoše
Stávající prezident Miloš Zeman před několika lety odmítl jmenovat profesorem Martina C. Putnu, ačkoli tento akademik splnil všechny předepsané náležitosti a nebyl důvod odepírat mu jmenování. Navzdory této zkušenosti se teď Martin C. Putna Miloše Zemana zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman je ožrala a sprosťák. Je mi jedno, jestli je Drahoš vítač. Volím jeho, napsal Jiří X. Doležal
Ožralý sprosťák versus slušný člověk Západu. Tak vidí prezidentský souboj Miloše Zemana a Jiřího Drahoše publicista Jiří X. Doležal. Všichni slušní lidé by se proto měli spojit a táhnout za jeden provaz. Jak se pozná slušný člověk? Prý tak, že nevolí Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Halík je satanista a satanisté normální lidi nezajímají! Poslanec nám odpověděl tak, že jsme zůstali koukat
„Jistě, že pan prezident má k lidem blíž než ‚pan neznámá umělá alternativa‘, prostě proto, protože se jich nebojí a celé své funkční období tráví v kontaktu s veřejností,“ říká poslanec SPD Lubomír Volný na konto Jiřího Drahoše, jenž se s Milošem Zemanem hodlá v televizních debatách „poprat“ o nejvyšší post na Pražském hradě. „Pan prezident Zeman má nejsilnější pozici na Barrandově, ale jako první nabídl Primu. Pan Drahoš ví, že má šanci pouze na České televizi (ČT) a navrhl – světe div se – ČT! Pan prezident navrhl čtyři debaty, pan Drahoš se bojí a má odvahu jen na dvě. Již dnes vede pan prezident 2:0,“ hodnotí kromě mnoha jiných věcí Volný tuto situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Odklon od Zemanovy politiky ČSSD zničila. Právník Koudelka sepsal návod, co musí strana pro návrat na vrchol udělat
ROZHOVOR Jednodenní sjezd nemůže vyřešit všechny problémy, které ČSSD má. Ústavní právník a sociální demokrat Zdeněk Koudelka podrobně popisuje, co všechno by měla strana podniknout, aby zahájila návrat na politické výsluní. Hlavním důvodem volebního debaklu v podzimních volbách podle něho je odklon od politiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tak co bude, pane Zeman? Ten nic neví. Ten nic nedělá. Vy mlčíte. Prý se blíží průšvih. Ale Žantovský říká...
Prezident Miloš Zeman neplánuje před druhým kolem prezidentské volby nic výraznějšího než svou účast v televizních debatách. Žádnou výraznější kampaň, v níž by se objevily billboardy, nechystá. Uvedl to pro MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Hlasujme o vydání nebo nevydání poslanců co nejdříve, jde o naši věrohodnost
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Německo prý bude více „africkou, muslimskou a asijskou zemí“. Vlivný deník má obavy o budoucnost země
V Německu probíhá vyjednávání o pokračování velké koalice a jedním z témat je také migrační politika. Obě strany se shodly na maximálním počtu uprchlíků, které bude země ochotna přijmout. CSU přišla s dalšími restriktivními opatřeními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Potrefená husa už kejhá
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu dění kolem Jednoty Vsetín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Z daňových rájů je řízeno nejméně firem za posledních pět let
Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, ke konci roku 2017 dosáhl 13 031 a meziročně poklesl o 1,2 procent, tj. o 154 firem. Majitelé z destinací považované za daňový ráj kontrolují 2,7 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu celkem investovali přes 409 miliard korun. Statistiky za loňský rok zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO Jakub Janda: Zeman tvrdí, že půjde bránit hranice. A sesypal se z ženy, která váží 50 kilo. Už na to nemá!
Machrujete, že půjdete bránit hranice proti migrantům „s puškou v ruce“, a pak se sesypete z padesátikilové malé dámy, která na vás zakřičí. Tak shrnul známý vyhledávač dezinformací a kremelského vlivu Jakub Janda současný stav prezidenta Zemana. A dodal, že se jedná v podstatě o obelhávání voličů a falešnou reklamu. A aby prezidentovi ukázal, jak se informuje pravdivě, doplnil vše o dva obrázky. Jenže si tím sám pěkně naběhl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lesy Paha: Z ošklivého káčátka ozdobou Kunratic
Černé skládky, neudržovaná bující zeleň, rozpadající se břehy, tuny bahna a výpustné zařízení v žalostném stavu – to byl Olšanský rybník v Kunraticích ještě v září loňského roku. Tento smutný pohled, který se kolemjdoucím Pražanům naskýtal, se však pomalu stává minulostí. Rybník, který má rozlohu 4,4 hektaru a objem 69 000 m3, právě upravujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zlé překvápko pro Drahoše: Je tu první průzkum. Vůbec nic není jisté. Zeman může povolat ,,zálohy"
O tom, jak dopadnou volby, se na svém facebookovém profilu rozepsal komentátor Bohumil Pečinka. Podle jeho slov o vítězství či porážce Jiřího Drahoše rozhodne především to, jak zareagují voliči Pavla Fischera a Mirka Topolánka. A pak také televizní debaty. Server Aktuálně.cz pak přinesl průzkum, ve kterém ukazuje, že nemalá část voličů neúspěšných kandidátů pomůže Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Z toho, že bude Andrej Babiš předsedou vlády, neustoupíme ani ve druhém pokusu, vzkázal z ČT Faltýnek
Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala důvěru Poslanecké sněmovny. Kabinet podpořilo jen 78 poslanců z klubu hnutí ANO, proti bylo 117 zákonodárců z ostatních osmi sněmovních stran. Premiér počítá s tím, že kabinet podá demisi už zítra 17. ledna na svém jednání a hned poté začne vyjednávat o vládě nové. Mnozí politici označili výsledek za selhání premiéra a jeho prohru. O tom, jestli se do jednání o druhém pokusu promítne možné vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání, debatovali v pořadu Události, komentáře na ČT Jaroslav Faltýnek (ANO) a Zbyněk Stanjura (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Dopravci o mýtu jednat nechtějí, rovnou požadují jeho zrušení
Se zástupci dopravců se ministr dopravy Dan Ťok v prosinci dohodl na schůzce, kde jim právníci ministerstva na odborné úrovni předloží argumenty, proč není možné v rozjeté soutěži na mýto škrtnout rozšíření zpoplatnění silnic I. tříd o 900 kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): 5 milionů pro Nemocnici Na Františku
Klub pražských zastupitelů ČSSD vítá vstup hlavního města Prahy do jednání o další budoucnosti Nemocnice Na Františku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš jako řadový poslanec bude druhý Kaczyński, obává se Bublan. Personální požadavky na ANO musí prý ČSSD pečlivě zvážit
Premiér Andrej Babiš dnes začal o nové vládě, jako první oslovil sociální demokracii. ČSSD se ale chce o případné spolupráci s hnutím ANO rozhodnout až po mimořádném sjezdu v únoru a má několik podmínek. První vláda, kterou sestavil šéf hnutí ANO, důvěru nezískala a dnes schválila svou demisi, prezident ji ale tento týden nestihne přijmout kvůli nedostatku času. „Obávám se, že kdyby hnutí ANO nominovalo někoho jiného a Babiš by se stal pouze poslancem, bude vládu ovládat uvnitř jako v Polsku Kaczyński,“ řekl v pořadu Interview na ČT24 exministr vnitra a člen senátorského klubu ČSSD František Bublan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Máme obavy z migrantů z kulturně a nábožensky odlišných regionů
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Některé africké země ani nemají zájem o návrat nelegálních migrantů
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): eVodník hlídá Krajský úřad Jihomoravského kraje
Na Krajském úřadu Jihomoravského kraje byl na přelomu roku spuštěn pilotní provoz systému eVodník. Jedná se o elektronickou automatickou non-stop ochranu nemovitostí s on-line přístupem, která dokáže zabránit únikům vody z vodovodních rozvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): EU se musí jasně postavit ruské propagandě
Evropský parlament dnes bude diskutovat o rostoucím vlivu ruské dezinformační kampaně v členských státech. EU eviduje za poslední dva roky 3300 případů dezinformací, jejichž cílem bylo ovlivnit veřejné mínění ve prospěch politiky Kremlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Jednotné evropské sociální dávky budou pro migranty velkým lákadlem
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Nové cíle EU pro obnovitelné zdroje energie přijdou Česko na stovky miliard
Energetická účinnost se má do roku 2030 zvýšit o pětatřicet procent a stejně tak podíl obnovitelných zdrojů má za stejné období vzrůst na pětatřicet procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Zločinecká reforma Dublin IV
Evropský parlament má na zasedání ve Štrasburgu hlasovat o reformě Dublinském protokolu (Dublin IV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Člověk v tísni nechal před voliči hlasovat o prezidentovi středoškoláky. Dopadlo to dle očekávání
Ve druhém kolem studentských prezidentských voleb, které pořádá společnost Člověk v tísni, opět na plné čáře zvítězil prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Celkem odevzdalo platný hlas 38 557 studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Smlouva "Dublin IV" je dalším omezováním suverenity našeho státu.
Můj projev na 6. schůzi PS PČR k otázce změny azylového systému EU a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Dublin je Dublin IV právě proto, že nefunguje
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Adolf Beznoska má kompetence vést NKÚ
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 k volbě členů NKÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Povolební show pokračuje - pro občany nic radostného
Máme po volbách a naděje mnohých občanů se rozplynula jako napadlý sníh. Nevládne se, řeší se kdo víc kradl. Lži, napadání a hádky politiků v televizi. Nic nového v české politické scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Strašákem novely je to, že členské země nebudou mít kontrolu nad tím, jaké imigranty dostanou
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: V České republice se prodalo 271 600 nových automobilů
„Prodej nových vozů se zvyšuje v ekonomicky příznivých časech, kdy lidem rostou mzdy a mohou si dovolit nákup dražších statků,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nelze směšovat otázku přerozdělování migrantů s kohezní politikou
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Žili jsme před dotacemi, budeme žít i po nich
Zachovat si suverenitu, ochranu našich hranic, odmítnout diktát, vyhrožování a žaloby od EU, včetně odmítnutí korupčních dotací a DUBLINU IV. Šancí, jak si sami rozhodovat o naší budoucnosti, je volit prezidenta, který hájí zájmy naší země
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Uznání Jeruzaléma jako hl.m. Izraele
Europoslanec Jiří Payne (Svobodní) vypracoval návrh usnesení, kterým Evropský parlament uzná Jeruzalém za hlavní město Izraele. Začal pro něj shánět podporu mezi dalšími poslanci EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Migrace je jako sůl
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Nechme makat policii
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Fiala (SPD): Teď brečíme nad tím, co jsme sami schválili v podobě Lisabonské smlouvy
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda schválila oddlužovací novelu insolvenčního zákona
Oddlužení nebo zákon o znalcích: úpravy z dílny Ministerstva spravedlnosti schválila vláda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Svoboda je i o odpovědnosti
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): Sami budeme aktivně pro vydání hlasovat
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Radim Fiala (SPD): Nevyměním Dublin IV za Faltýnka a Babiše
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Přerozdělováním migrantů je vážně omezena suverenita členských zemí EU, tedy i České republiky
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pobucký (ČSSD): Ve Frýdku-Místku klesl počet rozvodů a stoupl počet sňatků
Obyvatel ve Frýdku-Místku postupně mírně ubývá, ovšem oproti okolním větším městům je na tom stále dobře. Podle statistických údajů k 1. lednu 2018 žije ve městě, včetně cizinců, 57 541 obyvatel. To je v porovnání s údaji k lednu 2017 o 370 méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou získal dvě ocenění
Bývalá skibobistka věnovala Domovu důchodců v Rokytnici nad Jizerou trofej ze Světového poháru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dvouletý (SsČR): Uherské Hradiště si musí hýčkat budoucí občany, ne jim házet klacky pod nohy
Reakce krajského zastupitele Michala Dvouletého na nápady radnice k řešení parkování ve města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Respektujte Ústavu!
Vzkaz politické reprezentaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Divocí koně z Milovic pomohou chránit dvě unikátní rezervace ve východních Čechách
Rezervaci divokých koní ve středočeských Milovicích již za pár dní opustí první transport deseti hřebců, kteří se tam narodili v roce 2016. Jejich cílem jsou přírodovědně unikátní východočeské lokality - přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babišova vláda dnes podá demisi, stát bude řídit dál
Menšinový kabinet šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který v úterý ve Sněmovně nezískal důvěru, by dnes měl podat demisi. Stát bude nicméně řídit do chvíle, kdy prezident jmenuje vládu novou. Podle dosavadních výroků prezidenta Miloše Zemana to může trvat měsíce. Ministři se sejdou ráno ve Strakově akademii na pravidelném zasedání, proberou například evropskou agendu či vrátí do legislativního procesu návrhy zákonů, které ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nestihl prosadit v minulém funkčním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lacina (STAN): Nápad pro Šestku vstupuje do druhého roku
Projekt participativního rozpočtu Nápad pro Šestku, do kterého sami lidé přihlašují vlastní projekty a následně pomocí hlasovacího systému bojují o jejich realizaci, pokračuje i v letošním roce. Zapojte se i Vy do úprav veřejných prostranství městské části Prahy 6 a vyzkoušejte si, jak Vaše nápady obstojí mezi ostatními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Ani ryba ani rak aneb Nečitelný Drahoš
Česká republika patří ke klidným a bezpečným zemím a tak by to mělo zůstat i nadále. Současná prosperující ekonomika dává šanci i na další zlepšování a rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Průmyslová lobby už nemůže být nadřazena nad zdraví lidí
„Výsměch všem lidem na Ostravsku, kteří dlouhodobě dýchají vzduch znečištěný daleko nad rámec zákonných limitů! A to včetně primátora a hejtmana z řad ANO,“ tak pirátský poslanec Lukáš Černohorský označuje snahu nového ministra průmyslu Tomáše Hünera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Řešili jsme účast promenádního orchestru americké armády na Svatováclavských trzích
Primátorka se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Chceme opravdu nezávislý NKÚ
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 k volbě členů NKÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Herec Pavel Nový: Drahoš je suchoprd, no a co? Je to chytrý pán, volím ho. Ty blbosti, co slyším v hospodě...
ROZHOVOR „Je vzdělaný, chytrý a rozvážný. Co víc si přát? Někdo mu sice vytýká, že je takový trošku suchoprd, ale to mi vůbec nevadí!“ říká o prezidentském kandidátovi Jiřím Drahošovi herec Pavel Nový. Kdyby prý mohl, tak by Drahošovi poradil: „Neustupujte ze dvou televizních debat! Jenom dvě debaty stačí – jedna ve veřejnoprávní televizi a jedna třeba u soudruha Soukupa, protože tomu evidentně trčí ze zadku pana prezidenta jenom chodidla...“ Herec se ale kromě toho pro ParlamentníListy.cz rozhovořil i o dalších prezidentských kandidátech, kteří však v prvním kole neuspěli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Cesta k řešení migrace je návratová politika
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Přes 220 tisíc lidí si vloni zkontrolovalo své „důchodové konto“
Možnost ověřit si údaje, které nejen pro budoucí starobní důchod eviduje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), má každý občan bez ohledu na věk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Projev v PS Parlamentu ČR ke směrnici tzv. DUBLIN IV.
Vážené dámy a pánové, Donald Trump nedávno oznámil, že USA ukončí svoji účast v tzv. Globálním paktu o migraci, pod kuratelou OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Dublin IV. nerovná se povinné kvóty
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 17. ledna 2018 ke změně azylové politiky Evropské unie a revizi tzv. Dublinského protokolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist