Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Mám mnohem větší koule než mnozí generálové, vzkazuje ministryně Šlechtová. A jak byla v ráži, prozradila, co si myslí o ruském režimu. Není to nic hezkého
Nová ministryně obrany za ANO Karla Šlechtová si dala za cíl udělat v úřadu řádný pořádek v zakázkách. V podepisování miliardových smluv jí však zabránilo to, že vláda nezískala důvěru. „Kdybych zodpovídala za přípravu smlouvy na nákup armádních radarů, podepsala bych ji a nenechávala bych to nástupci,“ uvedla v rozhovoru pro server Aktuálně.cz ministryně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Troška: Pokud chcete žít v klidu a pokoji, volte pana Zemana. Ten bude bdít nad námi jako nikdo. Halík páchá hřích
„Pokud chceme žít ještě dalších pět let v klidu a pokoji v naší krásné zemi, volte pana Zemana,“ říká oblíbený režisér Zdeněk Troška s tím, že se mu líbí motto pana prezidenta „Tahle země je naše“. Promluvil o nenávisti mezi voliči s různými názory i o prezidentově zdraví. Řekl také, co si myslí o výrocích kněze Halíka. „Ať se kněz Halík stará o službu Bohu a svoje nenávistné a k jeho stavu jistě se nehodící výpady si raději nechá pro sebe,“ říká Zdeněk Troška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Na „kdyby“ se nehraje!
Nechci malovat čerta na zeď, nechci být pesimista, ale ani optimista, spíše zdrženlivý a nervozní realista, přesto jistota, že druhé kolo bezpečně vyhraje Miloš Zeman neexistuje. Sice nevím kdo to říkal, ale aniž bych tím chtěl někoho urážet, ten dotyčný řekl, že „lidé jsou prý (myšleno povahově) různí, převážně však blbí“. Zde mám na mysli hlavně lidi, kteří dají na výzvu „svých“ neúspěšných kandidátů, kteří vyzývají dát hlasy J. Drahošovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Skutečný vrchol prezidentské kampaně
Skutečným vrcholem každé prezidentské kampaně jsou debaty prezidentských kandidátů. A stejné je to i s kampaní, které předcházejí i parlamentním volbám. Tam jde pochopitelně o debaty hlavních kandidátů na předsedu vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Americká hysterie
Už před dvaceti lety jsme s jedním kolegou během několikatýdenního pobytu v USA každou neděli dopoledne sledovali v televizi přímé přenosy různých kázání a bohoslužeb. Už si nevzpomínám jaké to byly církve. Jsou jich v Americe desítky, ne-li stovky a všechny ty obřady se vzájemně podobaly jako vejce vejci. Mohu vás ubezpečit, že je to pro zahraničního diváka taková zábava, že návštěva prvotřídního cirkusu je proti jenom tomu slabým odvarem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB se nelíbí silné euro, těžko ho ale dokáže zastavit…
Evropští centrální bankéři bijí na poplach. Prudké zisky eura se jim přestávají líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Volím Drahoše. Nejsem tupá ovce, uvedl šéf Svobodných Pajonk
K prezidentským volbám se vyjádřil i současný předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman se chová jako svině. Vysvětlujte lidem jeho prasárny, napsal Jakub Janda
Prezidentská kampaň jede na plné obrátky. Část českých europoslanců se jasně postavila za Jiřího Drahoše. Jsou mezi nimi Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) nebo předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a Jaromír Štětina zvolený za tutéž stranu. Své ke kampani řekl také analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Čunek a další čtyři hejtmani se na FOTO přihlásili k Drahošovi. Když to viděl Foldyna, vyzval voliče...
Prezidentu Miloši Zemanovi dělá ostudu jeho okolí a chybí mu zdraví, míní hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Přidal se proto k několika hejtmanům, kteří v prezidentské volbě podporují Zemanova soupeře Jiřího Drahoše. Informovala o tom ČTK. K Čunkovi se přidali i další hejtmani. Někteří reprezentují ČSSD. Když to viděl skalní příznivec Miloše Zemana poslanec Jaroslav Foldyna, vyjádřil se k celé situaci po svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vládní čistky pokračují: Ministr Hüner odvolal muže napojeného na ČSSD
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) odvolal z představenstva provozovatele energetické přenosové soustavy ČEPS Vítězslava Kulicha, který dříve mimo jiné působil jako vedoucí public relations a marketingu ČSSD. Informoval o tom dnes server Lidovky.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VLS: Registrace na dřevorubecký šampionát a soutěž „vyvážeček“ otevřena
Termín pro registraci na XVII. mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou je do 31. března 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Archivy a pravda…
Víceméně shodou okolností než plánovaně jsem zavítal na setkání v Evropském domě, které pod názvem „Odtajněné archivy přepisují historii“ připravila Nadace Železná Opona. Přišel jsem pozdě a neslyšel jsem vystoupení všech řečníků, ale byl jsem svědkem velice kultivované diskuse na téma, k čemu dnes mohou sloužit archivy a jaký je jejich podíl na odhalování skutečných příběhů minulosti a do jaké míry slouží k manipulaci přítomnosti a politickému vydírání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš: Stop imigrantům? Já souhlasím! Nejsem vítač
Spolek Přátelé Miloše Zemana zveřejnil v některých denících inzerát, který podporuje současného prezidenta a útočí na jeho protikandidáta ve volbách Jiřího Drahoše. Spojuje ho s podporou migrace. Zadavatelem je firma Euro-Agency, která podle Zemanova transparentního účtu před prvním kolem voleb zaplatila 1,8 milionu Kč právě za inzerci v denním tisku. Kontroverzní inzerát na podporu Zemana se v tisku objevil i před pěti lety, kdy útočil na protikandidáta Karla Schwarzenberga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Nové webové stránky budou pomáhat s rekrutací
Ve čtvrtek 18. ledna se za účasti náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Josefa Bečváře a jeho poradkyně brigádní generálky Lenky Šmerdové uskutečnilo slavnostní představení nových webových stránek rekrutérů AČR. Zájemci je najdou na kariera.army.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman se podrobil „malému operativnímu zákroku“, dostal informaci Bakalův server. Ovčáček uvádí věc na pravou míru
Prezident Miloš Zeman se v úterý podrobil malému zákroku, jeho příčinou byl drobný zánět. ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle serveru Aktuálně.cz se malý operační zákrok v ústní dutině uskutečnil v pražské Nemocnici Na Homolce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik uzavře jižní vestibul stanice metra Budějovická
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) je nucen z důvodu havarijního stavu zastřešení veřejné pasáže mezi objekty České spořitelny a obchodního domu DBK, které není ve správě DPP, od pátku 19. ledna 2018 až do odvolání uzavřít jižní vestibul stanice metra C Budějovická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Michal Horáček bude z billboardů hlásat: Volím Drahoše
Tým prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše chystá přelepení velkých reklamních ploch, které mu poskytl neúspěšný uchazeč o Pražský hrad Michal Horáček. Na billboardech se objeví heslo Volím Drahoše. ČTK to dnes sdělila Drahošova mluvčí Kateřina Procházková. V pátek Drahoš zamíří za voliči do Jihočeského kraje. Současný prezident Miloš Zeman se chystá v rámci předvolebního boje na televizní debaty. V novinách se objevily na jeho podporu inzeráty, které útočí na Drahoše. Zhotovili je Zemanovi spolupracovníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Den památky obětí holocaustu v Terezíně
Ve středu 24. ledna uctí Den památky obětí holocaustu v Terezíně předseda saské vlády, saský premiér a místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Smyslem akce je předat odkaz obětí nacismu mladé generaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká eurokomisařka Jourová bez obalu: Tolik špíny a hnusu jsem už dlouho neviděla
Jak se poznají rasistické, xenofobní nebo nenávist vzbuzující příspěvky na sociálních sítích? Tuto otázku položil moderátor Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu Jan Moláček české eurokomisařce Věře Jourové. A dáma odpověděla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Rozhodnou televizní debaty
Kdyby i v druhém kole prezidentských voleb znovu hlasovali jen ti voliči, kteří se dostavili k prvnímu kolu, čekejme vyrovnaný výsledek. Avšak televizní debaty mohou přivést k urnám i nové voliče, a tady je větší šance pro Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Slovo „nejde“ pro mě neexistuje, stačí jen chtít
V rozhovoru který poskytla Jana Vildumetzová pro ParlamentníListy.cz se vyjádřila k mnoha ožehavým otázkám, včetně toho, proč se rozhodla ponechat si mandát poslankyně i hejtmanky, jak bojovat s chudobou či jak řešit navyšování mezd řidičů. Ohlédli jsme se také za uplynulými roky a prozradila nám, jakým směrem se bude ubírat rozvoj kraje letos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Vitásková - radost, žal a hněv
Ve středu 17.ledna 2018 uzavřel Vrchní soud v Olomouci pravomocným rozsudkem případ, o němž se mluvilo jako o „kauze Vitáskové“, ač Alena Vitásková, bývalá mocná předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ), byla jen jednou z původních deseti obžalovaných a s žalovaným jednáním osmi z nich neměla vůbec nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bože, dej nám dobrého prezidenta, budou se modlit křesťané
V Česku dnes začíná tradiční Týden modliteb za jednotu křesťanů. Lidé se také ode dneška mohou modlit za prezidenta, mohou tak činit o samotě či s přáteli nebo přicházet do pražské katedrály sv. Víta ode dneška do 26. ledna vždy v 16:15, uvedla dnes Česká biskupská konference (ČBK). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš, Karel Gott, hloupí a placení odpůrci? Miloš Zeman vyslal přes PL na veřejnost zásadní odpovědi
Z PROFILŮ Prezident Miloš Zeman po delší době odpovídal na otázky čtenářů ParlamentníchListů.cz. Činil tak po celých pět let svého mandátu, pokud mu to časové možnosti umožnily. Naši čtenáři se zajímali o prezidentské volby či vztah s Andrejem Babišem. Jako vždy se Zeman nevyhnul ani nepříjemným otázkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: V růstu cen nemovitostí v EU je ČR opět první
Ceny českých nemovitostí i nadále rostou nejrychleji v celé EU, i když jejich tempo – zdá se – zpomaluje. Ve třetím čtvrtletí se meziročně zvýšily o 12,3 %, zatímco ještě ve druhém to bylo o více než 13 %. Samozřejmě je třeba brát v úvahu, že jde o průměr za celou zemi, za nímž se skrývají výrazné regionální rozdíly, např. Praha Brno vs. ostatní apod. Ve srovnání s rokem 2015 jsou aktuálně ceny nemovitostí v ČR o 21 % vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Na vícelůžkových pokojích mají pacienti více soukromí
Více soukromí mají od počátku tohoto roku pacienti na pokojích s více lůžky v písecké nemocnici. Intimitu nemocným zaručují teleskopické tyče s textilními zábranami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Drahoš u bookmakerů posiluje, věří mu i 80 procent sázkařů
Šance bývalého předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše na zvolení prezidentem se podle bookmakerů v posledních dnech zvyšuje. Od pondělí se kurzy na jeho vítězství snížily z 1,6:1 až 1,68:1 na aktuálních 1,5:1 až 1,52:1. Věří mu i většina sázkařů, od soboty jde na něj 80 procent sázek, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zákon zřejmě zvýhodní přimíchávání biopaliv z tuků do benzinu
Dodavatelé benzinu a nafty možná budou moci započítávat do povinného minimálního podílu biopaliv dvojnásobně biopaliva, která byla vyrobena z použitých kuchyňských olejů a kafilerních tuků. Platit to bude i pro takzvaná pokročilá biopaliva, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijme demisi vlády příští týden ve středu
Prezident Miloš Zeman přijme demisi menšinové vlády ANO ve středu 24. ledna. Telefonicky se na tom dnes domluvil s premiérem Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Kožní oddělení je nově v areálu
Lůžková část kožního oddělení Kaudiánovy nemocnice se po celý týden stěhovala z budovy na Celně do areálu nemocnice. Provoz bude opět na plno spuštěn v pondělí 22. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ať se třeba Brusel postaví na hlavu
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu rozhodnutí Poslanecké sněmovny o přerozdělování migrantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický obdržel čestnou medaili Veterán Policie ČR
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický obdržel z rukou Jaromíra Charamzy čestnou medaili Veterán Policie České republiky II. stupně za dlouhodobou a aktivní činnost ve prospěch této organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Ředitel ČT Dvořák se spojil s Halíkem a Pithartem?
Vyzývám Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, aby konečně! a neprodleně začala konat a dělat to, proč byla zřízena, proč byla zvolena Parlamentem... a za co je i placena. Česká republika není a nesmí být jakousi anarchií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Herečka Daniela Kolářová: Buď budeme v křesťanské Evropě, nebo pod vlivem Ruska. Volte Drahoše
S podporou prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše v těchto dnech přispěchala herečka Daniela Kolářová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Černohorský byl zvolen předsedou vyšetřovací komise k OKD
Poslanec Pirátské strany Lukáš Černohorský byl včera zvolen předsedou sněmovní vyšetřovací komise k OKD. Její založení inicioval před Vánoci předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO dnes čeká jednání s Okamurovou SPD
Představitelé hnutí ANO a Svoboda a přímá demokracie chystají na dnešní večer schůzku. Podle šéfa SPD Tomia Okamury přijdou vyjednavači jeho SPD na jednání s podrobným rozborem svého programu a programového prohlášení vlády Andreje Babiše (ANO), jejich souladu a možných kompromisů, na které by byli případně ochotní přistoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: USA opouštějí „prdele světa“ a ty směřují k Rusku a Číně. A co naše „prdel světa“?
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Další státy v jižní Asii se odtahují od Spojených států a posilují partnerství s Čínou či Ruskem, uvádí editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, která se též věnuje aktuální aféře v USA, kdy prezident Donald J. Trump měl říci o chudých zemích, že jsou to „prdele světa“. Trump dle Spencerové dělí svět na silné státy, což je Rusko a Čína... a na zbytek. „USA se role našeho loutkovodiče dobrovolně zříkají a nepokrytě dávají Evropě najevo, že se může stát ekonomickou (a doufám, že jen ekonomickou) obětí Ameriky. Ostatně, jako každá jiná ‚prdel světa‘. A je zajímavé sledovat, jak se s tím EU vypořádává,“ uvádí Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Doba realizace některých staveb je nadhodnocená
Kraj tlačí na dodavatele. Silnice na Staré Hradiště bude opravena za dva měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MHMP: Pražské Re-Use centrum vznikne v Pražské tržnici
Hala č. 23 v Pražské tržnici byla dnešním rozhodnutím Rady hl. m. Prahy vybrána jako místo, kde bude vybudováno pražské Re-Use centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Praha v noci uzavře Libeňský most kvůli havarijnímu stavu
Dnes v noci se kvůli havarijnímu stavu uzavře pro veškerou dopravu pražský Libeňský most. Od jedné hodiny po půlnoci nebude průjezdný pro automobilovou dopravu a nebudou na něj smět ani tramvaje. Zůstane otevřený pouze pro pěší a pro cyklisty. Rozhodla tak Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě prvních výsledků diagnostického měření Kloknerova ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
A je jasno: Drahoš půjde se Zemanem do duelu pouze v ČT a na Primě. Na Nově a Barrandově bude Zeman sám
Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se v předvolebních debatách utkají v České televizi a v televizi Prima. Na twitteru to dnes uvedl Drahoš. Debatu v České televizi bude moderovat místo Václava Moravce Světlana Witowská. Moderátorem debaty na Primě bude Karel Voříšek. Televize Nova plánuje předvolební debatu odvysílat, i když se jí zúčastní pouze Zeman. ČTK to dnes sdělili mluvčí televizí. Oba kandidáti se na předvolební diskusní střet chystají, Zeman si připravuje taktiku a studuje materiály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Ježek: Drahoš nerozumí ekonomice ani politice
Konstatování, že nějaký člověk prokazuje svou nepoučenost v oblastech ekonomiky a politiky, by v průměru populace bylo patrně výrazem občanské nedospělosti. Vždyť i mezi hospodskými tématy tato dvě patří k nejčastějším, o tématech médií nemluvě. Zkrátka, my, Češi, jsme takoví hospodářskopolitičtí mudrlanti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
A je jasno: Drahoš půjde se Zemanem do duelu pouze v ČT a na Primě. Na Nově bude Zeman sám
Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se v předvolebních debatách utkají v České televizi a v televizi Prima. Na twitteru to dnes uvedl Drahoš. Debatu v České televizi bude moderovat místo Václava Moravce Světlana Witowská. Moderátorem debaty na Primě bude Karel Voříšek. Televize Nova plánuje předvolební debatu odvysílat, i když se jí zúčastní pouze Zeman. ČTK to dnes sdělili mluvčí televizí. Oba kandidáti se na předvolební diskusní střet chystají, Zeman si připravuje taktiku a studuje materiály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
K přátelům loajální, ale k odpůrcům mstivý jako hrabě Monte Christo! Martin Komárek otevřel obsah své knihy o Zemanovi
REPORTÁŽ „Pro mne je Miloš Zeman tajuplnou postavou a já se snažím ve své knížce rozkrýt, proč se někdy chová při své vysoké inteligenci a sečtělosti tak nepochopitelně. Miloš Zeman je částí své osobnosti rebelem i provokatérem, který ale umí famózně číst českou politiku. Ke svým přátelům je nesmírně loajální, ale ke svým odpůrcům pak mstivý jako hrabě Monte Christo. To je například vidět i na tom, jak v minulých měsících znemožnil Bohuslava Sobotku,“ prezentoval v Ostravě svoji novou publikaci o současném prezidentovi známý novinář a spisovatel Martin Komárek, který zde také vtipně glosoval současnou českou politiku a probíhající prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Vyberte si tu nejlepší vysokou školu během jednoho dne
Fakulta strojní ČVUT v Praze zve zájemce o studium na vysoké škole na veletrh vzdělávání GAUDEAMUS PRAHA 2018. Už příští týden od 23. do 25. ledna 2018 nás můžete navštívit na výstavišti v Praze-Letňanech – Beranových 667, hala č. 4, stánek č. 57.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň: Mláďata vzácné antilopy mají jména
Tři mláďata vzácné antilopy nyaly nížinné pokřtili ve středu 17. ledna v plzeňské zoologické zahradě. Mláďata, která se narodila loni, dostala jména Zakyr, Pamira a Ronako. Jde o dva samečky a jednu samičku, každé mládě je od jiné matky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Už je jasné, kdo v prezidentské debatě ČT nahradí Moravce
Debatu kandidátů na prezidenta před druhým kolem volby bude ve čtvrtek 25. ledna v České televizi moderovat místo Václava Moravce Světlana Witowská. ČTK to dnes řekla mluvčí televize Karolína Blinková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fakulta dopravní ČVUT letos slaví 25 let
Fakulta dopravní ČVUT v Praze letos slaví 25 let od svého založení. Oslavy budou zahájeny 24. ledna 2018 slavnostním večerem v Betlémské kapli. Součástí programu bude předání Gerstnerových medailí významným spolupracovníkům fakulty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Analytik Tomáš Haas: Ti, kdo podporují Drahoše, označují ty, co s nimi nesouhlasí, za extremisty, xenofoby, agenty Kremlu a nepřátele. Proč nezvolíme rovnou Junckera nebo Schulze?
ROZHOVOR Strany a lidé, kteří podporují Jiřího Drahoše, se podle Tomáše Haase naprosto rozešli s myšlením veřejnosti, odtrhli se od svých vlastních voličů a bagatelizují či ignorují otázky, které občany znepokojují, odmítají diskusi, ty, kdo s nimi nesouhlasí, označují za etremisty, xenofoby, agenty Kremlu a nepřátele. „Ale Drahoš jako alternativa? Protože je ‚slušný‘? Proč nezvolíme rovnou Junckera nebo Schulze? Proč nepřeneseme Hrad do Bruselu?“ říká exporadce prezidenta Václava Klause, premiérů Topolánka a Fischera, Tomáš Haas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vy povaleči, Drahoš je vítač. Takže i o cikánech má jasno, podpořil Zemana bytový šéf ze severu, který se nebojí výrazů jako ,,načůráno od cikáňat"
ROZHOVOR Drahoš? Kdosi „bezejmenný“, kdo nám s problémy v romských lokalitách nepomůže... Tak rychle je s protikandidátem Zemana hotov šéf Stavebního bytového družstva v Mostě František Ryba. Typický zemanovec pro ParlamentníListy.cz komentuje mimo jiné veletoče mezi prezidentem a Andrejem Babišem, který Severočechům loni slíbil pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Člověk v tísni zjistil, co si opravdu myslíte. A je tak naštvaný na český národ, že si z něj začal dělat srandu. Takto
Organizace Člověk v tísni zareagovala na průzkum, jenž na svém webu zveřejnil server iRozhlas.cz. Ten si všímá dat CVVM, které zjišťovalo, koho by Češi nechtěli za souseda. Průzkum se koná již od roku 2005.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman lehce naznačil, s jakou strategií chce jít proti Drahošovi do duelů. A nejen to
Jako každý týden v hlavním vysílacím čase na TV Barrandov moderátor Jaromír Soukup diskutoval s prezidentem Milošem Zemanem na aktuální témata politické scény. „Kdyby lidé chtěli volit pana Drahoše nebo mě v prvním kole, tak to udělají rovnou“, míní Zeman s tím, že mnoho voličů je nerozhodnutých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Žádám o zásadní změnu tendru na mýtný systém
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 - interpelace ministra dopravy Ťoka kvůli tendru na mýtný systém
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Peníze plují tam, kde je jich nejvíce
Vše se už privatizovalo. Teď se privatizují ty peníze, které by měly plynout tam, kde peníze nejsou. Už to funguje dostředivou silou. Peníze plují tam, kde jich je nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC: Státní zaměstnanci se budou stěhovat na další nádraží
O volné prostory v nádražních budovách mají zájem státní úřady i města. Současně s tím, jak pokračují opravy nádražních budov, které jsou v majetku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), probíhají i jednání o využití volných prostor s orgány státní správy či samosprávy. Prvním případem, kam se loni přesunuli státní zaměstnanci, konkrétně Policie ČR, byl Prostějov. Letos ožijí policisty či státními nebo městskými úředníky další nádražní budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Pošto, hele, běž do háje!
Naše pošta je pořád levná, než mají jinde. Tak pravil mluvčí pošty. Jenže tam mají i jiné platy a naše pošta chce zkvalitnit své služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vyzývat své voliče ihned po prvním kole, aby volili někoho jiného, je neúcta! Lidé nejsou ovce, udeřil Jiří Hynek na své prezidentské protikandidáty
ROZHOVOR „Považuji za neúctu vůči voličům, aby je ihned po skončení prvního kola voleb neúspěšný kandidát vyzýval k tomu, že mají podporovat někoho jiného,“ odpovídá Jiří Hynek, jeden z kandidátů 1. kola prezidentských voleb, na otázku ParlamentníchListů.cz, zda dále podpoří Miloše Zemana nebo Jiřího Drahoše. „Šlo kandidátům o prosazování svých myšlenek, nebo se jim názory scvrkly jen na ‚Zeman či Antizeman‘? Udělal bych to jedině v případě, že jeden z postupujících by mi byl velmi názorově blízko. Ale stávající prezident na naše společné debaty nechodil a pan Drahoš na nich nikdy nesdělil jasný názor,“ vysvětluje svůj postup manažer Hynek, který je i členem rady pro aplikovaný výzkum, vývoj a inovace na Ministerstvu obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zoufalí zemanovci zneužili i Boženu Němcovou
Tato beznaděj je spíše k smíchu. Příznivci Miloše Zemana se neváhali v předvolebním prezidentském boji vytasit i s neexistujícím výrokem významné české spisovatelky. Ta samozřejmě nic takového neřekla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dispečink ČEZ Distribuce eviduje aktuálně desítky poruch
V souvislosti se silnou vichřicí eviduje dispečink ČEZ Distribuce aktuálně tři desítky poruch na vedeních vysokého napětí a další desítky na nízkém napětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Zdavotní stav Zemana na veřejnosti nepůsobí dobře, na druhou stranu Roosevelt vyhrál válku na kolečkovém křesle. Přesto...
ROZHOVOR „Takový propad Mirka Topolánka asi nečekal nikdo, zřejmě si ale lidé dobře pamatují, že se jeho vládě příliš nevedlo, čehož bylo jasným důkazem ostudné předsednictví naší země v EU,“ komentoval první kolo prezidentských voleb bývalý rektor Technické univerzity v Ostravě a nynější hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). K blížícímu se prezidentskému finále pak ještě dodal: „Souhlasím, že zdravotní stav současného prezidenta nepůsobí dobře, na druhou stranu Roosevelt vyhrál válku na kolečkovém křesle. Problém vidím spíše v tom, že bych rád viděl na postu prezidenta někoho, kdo více spojuje. Jestli je nyní něco absolutní nutnost, tak je to tuto zemi sjednocovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Příjmy ÚZSVM byly v roce 2017 druhé nejvyšší v celé jeho historii
Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhly v roce 2017 celkem 1 747 331 609 korun. ÚZSVM tak získal státnímu rozpočtu druhou nejvyšší částku od svého vzniku v roce 2002. Oproti minulému roku se jedná o nárůst v příjmech o 593 milionů korun, tedy o 51,3 %. Podruhé v historii příjmy převýšily výdaje, které byly třetí nejnižší v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Mohutně dunící prázdný sud Drahoš, jehož PR tým se bojí, aby se ještě dva týdny nikdo nevrtal v investicích Akademie věd? Známý pražský podnikatel přiznal, že volí Zemana
Český komunální politik a pražský podnikatel Zbyněk Passer (Pro Prahu) se pokouší voličům vysvětlit, proč ve druhém kole prezidentské volby odevzdá hlas jen a pouze současnému prezidentovi Miloši Zemanovi, ačkoli se v žádném případě nepočítá mezi voliče komunistů nebo Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Drahoš podepsal lumpárnu, to jsem napsal už tehdy
Na úvod: Nevěřte různým fámám a dezinformacím. Vycházejte z toho, co o sobě kdo řekl, co kdo napsal a co kdo podepsal. Úplně to stačí, když k analýze toho použijete vlastní rozum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Joe Muczka namaloval ve stylu pop-art Helenu Vondráčkovou
Česko-německý malíř Joe Muczka namaloval v rámci životního jubilea Heleny Vondráčkové obraz, na kterém zpěvačku znázornil ve stylu pop-art. Dílo jí předal před koncertem v pražské O2 areně, který popovou legendu čeká tuto sobotu 20. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bude pro ně snadné v novém systému hlasování nás přehlasovat! Petr Mach popisuje hrozby číhající v Bruselu. A co s tím může udělat prezident
ROZHOVOR „Ta žaloba na nás, návrh nového systému přerozdělování migrantů i trvalá hrozba eura jsou aktuálně největší rizika, která z našeho členství v EU plynou. Pro mě to jsou dostatečné důvody, abych si místo členství v EU přál Českou republiku jako nezávislý stát po vzoru Švýcarska,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý předseda Svobodných a bývalý europoslanec Petr Mach. „Zeman o sobě prohlašoval vždy, že je eurofederalista, že chce euro a armádu EU. Na Hradě s komunistou Barrosem vyvěsil vlajku EU. Drahoš se mi také jeví spíš jako příznivec EU. Pro mě jsou prezidentské volby mimořádně zoufalou volbou,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nechci hrát roli v Zemanově kampani, vzkázal na Hrad Milan Štěch
Prezident Miloš Zeman v letošním roce neabsolvoval tradiční novoroční oběd s předsedy obou komor parlamentu. Prý proto, že má moc práce. Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) však serveru Aktuálně.cz vyložil trochu jiný příběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Je jasné, že všechny recepty nebudou předepsány elektronicky
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Nové sankce stanoví pokutu podle míry porušení povinností
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o ochraně ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pětice hejtmanů podpořila Drahoše. Michal Hašek se u jednoho z nich velice zarazil. Zde je důvod
Bývalý jihomoravský hejtman za ČSSD Michal Hašek se vyjádřil k podpoře, kterou Jiřímu Drahošovi ve čtvrtek veřejně vyslovilo pět hejtmanů. Tři z nich jsou ze sociální demokracie. Hašek vyjmenovává důvody, proč zřejmě Drahoše podporují, nechápe ale pardubického hejtmana Netolického. Ten se prý snažil být v posledních letech na Hradě „pečený vařený“ a dokonce jedno období vládl díky podpoře strany Zemanovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Výstřel je prostě veden špatným směrem
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vnitro brzy rozhodne o azylu pro čínské křesťany, přislíbil premiér Babiš
Ministerstvo vnitra brzy rozhodne o žádostech sedmi desítek čínských křesťanů o udělení azylu v Česku. Na dotaz lidovce Jana Čižinského to při dnešních sněmovních interpelacích řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
NDM: Slavnostní odhalení pamětní desky manželům Šecovým
V rámci mimořádných projektů (NDM EXTRA) zahájíme rok 2018 slavnostním odhalením pamětní desky manželům Šecovým. Herecké legendy – František Šec a Zora Rozsypalová – působily v ostravském činoherním angažmá více než 30 let. Pamětní deska bude odhalena dne 22. ledna 2018 v 16 hodin u domu na Poštovní 1118/10. Deska je dílem výtvarníka Vladimíra Kotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Mzdy tarifních zaměstnanců vzrostou průměrně o 7,1 procenta
Vedení České pošty a zástupci odborů včera uzavřeli jednání o navýšení příjmů zaměstnanců České pošty v roce 2018. Výsledky odsouhlasila většina odborových organizací. Management České pošty tak pokračuje v navyšování mezd zaměstnanců s tarifní mzdou. Za poslední tři roky tyto mzdy vzrostly v průměru o 15 % v celkovém objemu 2,5 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Poslední dinosaurus Zeman
Pokud Miloš Zeman prohraje, je po politickém systému, který založil právě on s Václavem Klausem v devadesátých letech, veta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Po iráckých Kurdech USA zrazují i Kurdy v syrském Afrínu
Je to vítr do plachet kurdským silám, které před Američany a vidinou své nezávislosti upřednostňují spolupráci s Moskvou a Damaškem a vizi budoucího mírového soužití v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Eva Drahošová po návštěvě domova důchodců: Mrzí mě, že se lidé nechají tak snadno přesvědčit nepravdivými argumenty k volbě Zemana
Manželka prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva se zapojila do kampaně svého chotě před druhým kolem prezidentských voleb. V Přelouči navštívila domov pro seniory a chystá návštěvy v dalších krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Peklo kolem Zemanovy akce proti Drahošovi. Zemanovci křepčí radostí. Hádka kvůli migrantům a sranda kolem ženy, která nahradí Moravce. Vše jede naplno
Závěrem týdne přituhuje. Nejen venku, kde sněží a mrzne, ale především v prezidentské kampani. Na sociálních sítích se probírá především inzerát, který Zemanovi příznivci zveřejnili na podporu současné hlavy státu. Vznikají však i nejrůznější fotomontáže od Zemanových příznivců. A v neposlední řadě je již jasné, kdo bude moderovat debatu na České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nevolím Zemana. Nejsem tupá ovce, uvedl šéf Svobodných Pajonk
K prezidentským volbám se vyjádřil i současný předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kvóty rozdělují Evropu a jsou neefektivní, zopakoval Babiš. Do Bruselu jede se silným mandátem
Vláda respektuje stanovisko Sněmovny k navrhované unijní reformě azylové politiky a bude se usnesením řídit, řekl při dnešním jednání sněmovního evropského výboru premiér Andrej Babiš (ANO). Dolní komora ve středu důrazně odmítla případné zavedení mechanismu pro přerozdělování uchazečů o azyl v rámci členských států. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
O prsa! Nejnovější čísla hlasu lidu v souboji Zeman - Drahoš. A nejdůležitější je, že...
Světlo světa spatřil další průzkum, který odhaduje naděje stávajícího prezidenta Miloše Zemana a jeho vyzyvatele Jiřího Drahoše na vítězství. Drahoš je na tom prý přece jen o něco lépe. Více než 27 procent voličů v tuto chvíli váhá, což je zřejmě nejdůležitější zjištění výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Končí poplatky za platbu kartou, mění se pravidla ověřování identity klientů
Mnozí z vás mají v živé paměti texty cedulek umístěných u pokladen. Stálo na nich, že si prodejce účtuje za platbu kartou poplatek ve výši několika procent. Spotřebitel zaskočený nedostatkem hotovosti chtě nechtě zaplatil účet i s přirážkou. Tomu je od 13. ledna tohoto roku učiněna přítrž, protože začal platit nový zákon o platebním styku, který poplatky u spotřebitelských koupí zakazuje. Banky rovněž zvýší bezpečnost plateb důslednějším ověřováním identity klientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Svitavy bude fungovat bez omezení, lékaři se dohodli
Svitavská nemocnice a další Nemocnice Pardubického kraje budou fungovat v normálním režimu. Dne 17. ledna 2018 se odbory a vedení dohodli na kompromisu, a tak pacientům nehrozí, že nemocnice budou v nouzovém režimu provádět jen neodkladné operace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Z toho by se spousta lidí po... Rýsuje se prý zásadní politický zvrat ještě do 2. kola volby. S účastí Okamury
Komentátor Bohumil Pečinka se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, jak by mohly dopadnout prezidentské volby. Domnívá se totiž, že se odehraje zvláštní rošáda, která nějakým způsobem ovlivní závěrečné hlasování. Ve hře je totiž SPD Tomia Okamury, která by mohla hlasovat pro nevydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání a tím si otevřít cestu do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Aleksandra Holubowicz: Rozhodování o vlastním těle je základní lidské právo
Dnes se v 18:30 proběhne na pražském Palackého náměstí Černý protest, který se staví na odpor proti tendencím zpřísňovat potratovou legislativu v Polsku. Akci svolávají Poláci žijící v Praze ve spolupráci s pražskými radikálně levicovými kolektivy. Název Černý protest odkazuje na protesty z roku 2016, kdy se legislativu snažila zpřísnit polská vládní strana PiS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu
V sobotu 27. ledna od 10 do 17 hodin můžete v rámci akce Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu zažít atmosféru staročeské zabijačky a ochutnat zabijačkové speciality. Připraveny jsou také divadlo a dílničky pro děti i kuchařské workshopy pro dospělé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman má jistých 180 tisíc hlasů od vypadlých kandidátů. Dokonce 13 procent Hilšerových, uvádí průzkum
O nejistém výsledku druhého kola prezidentské volby píší dnes Lidové noviny. Server Seznam zprávy pak dodává, že tým Miloše Zemana se už rovněž rozhodl zabrat v kampani. Kromě debat se chce zaměřit i na billboardy a plakáty. Jiří Drahoš jezdí i do krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Loňská bilance dopravních nehod v Libereckém kraji
V roce 2017 došlo v Libereckém kraji celkově ke 4 443 dopravním nehodám vyšetřovaným Policií ČR. Jejich následkem došlo k úmrtí 24 osob, z toho bylo 6 chodců, 6 motocyklistů a 1 cyklista. Dalších 92 lidí utrpělo zranění těžké a 1 233 lehké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
John Bok: To je prasečina, šířit, že Drahoš je na chlapečky! Stojí za tím lidi z Hradu, kteří se ožrali v Belvederu a chovali se jak dobytek
„Estébák, který kdysi prohlásil, že byl Drahoš jeho agentem, teď mlčí. A pan Drahoš uvažuje, že na něj podá trestní oznámení. Já bych to udělal okamžitě! Další ho pomlouvá za to, že je na malý chlapečky. Má přitom dvě úžasný dcery, a když ho vidíte, copak z něj máte dojem, že tento vysoký chlap se zvučným hlasem je na malé chlapečky, když od mladých let má co dělat se studenty? Jak to, že to za celou dobu na něj neprasklo? Měli bychom být rádi za takovéhoto člověka,“ zastává se Jiřího Drahoše politický aktivista a šéf Spolku Šalamoun John Bok. Věří, že Drahoš druhé kolo voleb vyhraje a že „pokrytec“ a „vyšeptalý mastodont“ Zeman se bude pakovat a pojede odpočívat na Vysočinu. A taky, že se bude konečně léčit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To nejlepší z krátkých filmů uvidí diváci v Praze již potřinácté
Praha - Nejlepší krátké filmy z celého světa míří opět po roce do české metropole, aby se představily na 13. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha. Ten se uskuteční od 17. do 21. ledna v kinech Světozor a Pilotů. Nadace ČEZ uspořádání festivalu podpořila částkou 500 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Drážďanech připravili takový kurz o burkách... je z toho poprask na nejvyšších místech
Nedávno deník Die Welt konstatoval, že se z Německa stává přistěhovalecká země. Podobného názoru je nejspíš také Centrum pro vzdělávání dospělých v Drážďanech, které pro letní semestr nabízí velmi kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Babišův útok považuji za nejlepší vizitku své práce
Kontrolní výbor Evropského parlamentu projedná kauzu Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ivana Zemanová: Manželovi záleží na tom, aby lidé měli dost příjmů na důstojný život. Drahoš nemá politické zkušenosti
Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana se v rozhovoru pro server iDnes.cz rozhořčila nad tím, že ji uráží lži o zdraví jejího muže. Zároveň podotkla, že svého chotě doprovodí do debat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Další dějství v třaskavé kauze Vidkun. Co řeknou detektivům obvinění a exministr vnitra Langer?
Jedna z nejsledovanějších kauz poslední doby - Vidkun - se za čas posune o kus dál. Tedy aspoň v to doufají detektivové. Po delším čase si plánují výslechy všech čtyř obviněných. Mezi pozvanými má být podle informací ParlamentníchListů.cz i někdejší ministr vnitra za ODS Ivan Langer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Kontrol prodeje vánočních kaprů loni přibylo, závad bylo méně
Státní veterinární správy v závěru loňského roku tak jako každoročně kontrolovala pouliční prodejce vánočních kaprů po celé České republice. Kontrolou prošlo přes 900 prodejních míst, což představuje zhruba o 200 více než před rokem. Určitá závada byla zjištěna ve 2,4 % případů. Oproti roku 2017 tak došlo k mírnému zlepšení. Pozitivní informací je, že převládaly závady administrativního charakteru. Nejčetnějším nedostatkem bylo nesplnění povinnosti nahlásit předem zahájení prodeje krajské veterinární správě, druhou nejčastější závadou byly chybějící doklady o původu zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál informoval v maďarském Györu o vývoji tří projektů Centrope
Pokračuje spolupráce v rámci projektu Centrope, který sdružuje aktivity jižní Moravy, částí Rakouska, Slovenska a Maďarska. Včera se v maďarském Györu uskutečnilo další jednání představitelů politické rady tohoto orgánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Političtí ředitelé EU jednali v Sofii
Na neformálním jednání politických ředitelů členských států EU ve dnech 15.–16. ledna 2018 v bulharské Sofii proběhly debaty na téma západního Balkánu, který je nejen prioritní oblastí aktuálního bulharského předsednictví v Radě ministrů EU, ale i prioritou zahraniční politiky České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Junek nejen k rozdělené společnosti: Méně zkoumavým lidem vyhovují nálepky. Svět se jim zdá přehlednější. Ale on není černobílý!
ROZHOVOR Spisovatel a publicista Petr Junek vydal novou knihu, zakončení své apokalyptické trilogie pro fanoušky drsné literatury. Při té příležitosti se ParlamentnímListům.cz svěřil nejen o tom, kde nabíral inspiraci, ale došlo i na politiku. Zejména tedy na téma psychopatů a manipulace v české politice. Pohovořil i o volbě tzv. menšího zla v souvislosti s probíhajícími prezidentskými volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Předsednictví Kazachstánu v Radě bezpečnosti OSN
Před Radou bezpečnosti OSN stojí velice náročný program. Přinejmenším takový závěr lze vyvodit ze stanoveného pracovního programu na příští měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Jsem vyzýván, abych udělal krajně nezodpovědný krok
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 - odpověď na interpelaci poslance Rakušana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Očekávám další podrazy a lumpárny, reaguje Drahoš na útočný inzerát z Deníku
Spolek Přátelé Miloše Zemana zveřejnil v některých denících inzerát, který podporuje současného prezidenta a útočí na jeho protikandidáta ve volbách Jiřího Drahoše. Spojuje ho s podporou migrace. Drahoš, který dnes v rámci kampaně vyrazil do Plzeňského kraje, novinářům řekl, že inzeráty bere jako součást očekávané kampaně proti sobě před druhým kolem voleb. V Klatovech na setkání s veřejností řekl, že předpokládá další podrazy a lumpárny. Česká televize dnes oznámila, že její předvolební debatu prezidentských kandidátů bude moderovat Světlana Witowská. Druhý duel bude na Primě, povede ho Karel Voříšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Drahoš narazil na akademika, který před dvěma lety analyzoval výzvu vědců proti strachu. A ten svůj text nyní vytáhl
Radim Valenčík, vysokoškolský učitel, se na svém blogu vyjadřuje vůči současnému kandidátu na prezidenta Jiřímu Drahošovi, a reaguje tak na jeho obsáhlý rozhovor uveřejněný na Novinkách v Právu s názvem: „Drahoš: K migrační krizi se vyslovuji jasně. Vítač nejsem.“ Pozornost vysokoškolského učitele je upřena především na odpovědi týkající se otázek směřujících k výzvě „Vědci proti strachu a lhostejnosti“, kterou před dvěma roky Drahoš podepsal. Sám Valenčík tvrdí, že již tenkrát uvedl, že Drahoš podepsal lumpárnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Pane premiére, jak zakročit proti okrádání státu?
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 - interpelace premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Z hlediska boje proti daňovým únikům může být ČR v rámci EU vzorem
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 - odpověď na interpelaci poslankyně Vrecionové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Politika se nedělá nohama, ale hlavou
Při nedávné návštěvě Miloše Zemana na jižní Moravě jsme dostali příležitost s panem prezidentem pohovořit ohledně jeho zdravotním stavu. A zároveň jsme došli k závěru, že ve světě vytváří ostudu pouze kníže Schwarzenberg a nikoliv prezident Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Jaké zájmové skupiny stojí za neustálým tlakem a podporou biopaliv?
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o ochraně ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Negativním dopadem biopaliv je vyšší tlak na zábor orné půdy
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o ochraně ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Divoký kůň na palmovém oleji? Ochránci přírody ve Východních Čechách vytvořili netradiční kombinaci
Do Východních Čech se 20. ledna 2018 po mnoha letech, kdy zde původního evropského divokého koně člověk vyhubil, vrátí alespoň „divocí koně z Exmooru“. Koně budou vypuštěni na lokalitu Na Plachtě v Hradci Králové a na Josefovské louky u Jaroměře, kde přirozeným způsobem pomohou pečovat o tato biologicky cenná přírodní stanoviště. Jedná se o součást šířeji pojaté akce, na které se podílí přes čtyřicet různých organizací a partnerů. Jedním z nejdůležitějších spolupořadatelů je Koalice proti palmovému oleji, která se návštěvníkům akce rozhodla zkrátit čekání na koně bohatým doprovodným programem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Berkovec (ANO): Je třeba rozlišit parametry reklamy a výrobku
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Část léků prostě nejde pomocí elektronického receptu napsat
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vyzula (ANO): Kdyby pan Nacher někdy viděl pacienta, který doplatil na klamavou reklamu, asi by mluvil jinak
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tomáš Tomeček letos se svou závodní tatrou dojel do Dakaru pro stříbrnou trofej
Matador dálkových soutěží Tomáš Tomeček na desátém ročníku rallye Africa Eco Race získal stříbrnou trofej, když ve svém kamionu Tatra T 815 zcela sám bez dalších členů posádky překonal všechny nástrahy afrických dun. V cíli v senegalském Dakaru si tak mohl vychutnat další z triumfů své dlouhé závodní kariéry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Byl jsem přesvědčen, že systém e-receptů 2. ledna zkolabuje
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha chce koupit pozemky ve Zličíně a Sobíně
Rada hl. m. Prahy předloží zastupitelstvu města na zasedání 25. ledna ke schválení návrh na úplatné nabytí pozemků do vlastnictví hl. m. Prahy o celkové výměře 45 065 m2 v katastrálních územích Sobín a Zličín. Sjednaná cena činí celkem 2 665 800 Kč, tj. 59,15 Kč/m2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Regionální muzeum v Mikulově chystá pro návštěvníky nabitou sezonu
I když expozice Regionálního muzea v Mikulově uzavřely v listopadu své brány, neznamená to, že by se mikulovský zámek a Horní synagoga, Archeopark Pavlov nebo muzeum v Dolních Věstonicích uložily k zimnímu spánku. Od 24. března čeká na návštěvníky nová sezona a zajímavý program. O rok déle si počkají jen na znovuotevření Památníku bratří Mrštíků v Divákách, který letos čeká rozsáhlá rekonstrukce a digitalizace sbírek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Nemáme ambici se oženit s hnutím ANO
Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci s hnutím ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Předposlední bitva vzplála?
Celé dny i noci nás televize i noviny masírujou podívanou a slyšenou, na skupinu převážně důchodců, válčících o krásný vedlák k důchodu. Namastit si kapsu i jako prezident končiny s názvem Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Maďarsko opět zasahuje proti Sorosovi a jeho neziskovkám. A padl prý jeden velmi kontroverzní návrh
Server Politico se věnuje napjatým vztahům mezi maďarskou vládou v čele s Viktorem Orbánem a americkým miliardářem maďarského původu Georgem Sorosem. Jeho aktivity v oblasti neziskového sektoru jsou dlouhodobým terčem kritiky maďarských úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Z notýsku občanského pasivisty
Glosy Petra Kolmana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): Garantujeme aktuálnost upravenosti běžkařských tras
Běžkaři se v Moravskoslezském kraji neztratí. Ode dneška si totiž do svých mobilů mohou zdarma stáhnout novou aplikaci s názvem Běžky Severní Morava. Aplikace funguje jako ucelený mobilní průvodce po běžkařských trasách a okruzích v Beskydech a Jeseníkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude jednat s bulharským premiérem o prioritách v EU i ekonomické spolupráci
Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v pondělí 22. ledna 2018 Bulharsko. V Sofii se setká s premiérem Bojkem Borisovem i s prezidentem Bulharské republiky Rumenem Radevem. Hlavními tématy jednání budou aktuální evropské otázky a ekonomická spolupráce obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová (ANO): Vojenskou školu je možné otevřít v Sokolově už letos
?Karlovarský kraj podnikl všechny kroky k tomu, aby se v Sokolově od školního roku 2018/2019 mohla otevřít pobočka střední vojenské školy, kde by studovali budoucí specialisté vzdušných sil. Ministerstvo obrany nicméně ve své tiskové zprávě včera informovalo, že se se zahájením studia v tomto roce nepočítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nebát se a nekrást
Motto prvního československého prezidenta jsem si vypůjčil, abych poukázal na současný stav morálky naší politiky. Pokud občané nebudou aktivní a nepřevezmou roli objektivního pozorovatele i aktivisty, pak naši společnost nikam pozitivně neposuneme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Holiš (ANO): Využili jsme k nákupu elektřiny výhodné načasování
Rožnov už pošesté nakoupil elektřinu na komoditní burze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ANO by mohlo prosazovat politické priority SPD, oznámil po jednání s Babišem Okamura
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura po dnešní schůzce s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem a dalšími představiteli ANO uvedl, že mezi nimi lze nalézt programové kompromisy a že by ANO mohlo prosazovat politické priority SPD. Okamurovo hnutí dnes podle něho se zástupci ANO nejednalo o tom, jestli vstoupí do vlády nebo případně nový kabinet podpoří. Babiš řekl, že jednotlivé požadavky SPD zanalyzují jeho experti a poté bude ANO iniciovat případnou další schůzku, uvedl Okamura po jednání novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Šiřitel reklamy nemá vůbec šanci dostát své povinnosti
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vítáme úspěch prezidenta Zemana v prvním kole volby
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra