Oficiální zpravodajská média

Zeman dal hned v úvodu duelu slovní facku Drahošovi kvůli Babišovi. Sál byl ve varu
Současný prezident Miloš Zeman a jeho vyzyvatel Jiří Drahoš se poprvé utkali v prezidentské předvolebním duelu, a to na FTV Prima. Moderátorem duelu obou pánů byl Karel Voříšek, kterého přivítali skandující diváci. Oba tábory diváků se pak rozvášnily i při přivítání Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Nechybělo ani bučení. Zemana doprovázela na setkání jeho žena Ivana či mluvčí Jiří Ovčáček. S Jiřím Drahošem přišla žena Eva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
To nás máte, pane Drahoši, za blbce? Babiš vás zabije. Zeman se vysmál Drahošovi už po 15 minutách. A šlo to dál, až k migraci a církevním restitucím
Úterý 23. ledna byl den, kdy se dva rivalové v boji o Hrad – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – poprvé utkali tváří v tvář před televizními kamerami. Stalo se tak na televizi Prima. Samotné vysílání odstartovalo ve 20:15. Jenže ve skutečnosti celá akce začala mnohem dřív. Už v sedm hodin večer se před pražským Divadlem Karlín, kde se slovní souboj obou kandidátů odehrál, sešli příznivci obou pánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Proč bychom se měli podělat z 2600 migrantů? zaznělo od Drahoše
Bývalý velvyslanec v Rusku a v USA Petr Kolář sice chtěl na Hrad kandidovat sám, nakonec si to ale rozmyslel a je „jen“ poradcem kandidáta Jiřího Drahoše. Rozhovor s ním přinesl deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Po show na Barrandově se objevilo FOTO Miloše Zemana, které odstartovalo další útok na něj. A je tu také Havlův dobrodinec...
Analytik Roman Máca sdílel na svém facebookovém profilu fotografii, na níž si prezident Miloš Zeman zapaluje cigaretu o přestávce vysílání televizní debaty na TV Barrandov. A na sociálních sítích se objevila také poznámka režiséra Fero Feniče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Pražský magistrát ukončil spolupráci s advokátem Hlínou
O Květoslavu Hlínovi bylo v uplynulých měsících napsáno mnoho řádků zejména v souvislosti s jeho vlivem na dopravní společnosti a hlavní město Prahu. Možná i proto se podle našich informací vedení české metropole rozhodlo k ukončení smluvního poměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Díky pánům z Bruselu, Evropa je v průseru. Olivie Žižková vydává další VIDEO
Zpěvačka Olivie Žižková nazpívala novou píseň. Tradičně se v ní děsí muslimů a islámu. Tentokrát se zpěvačka nezdráhá používat vulgární výrazy. Posluchačům sděluje, že „Díky pánům z Bruselu, Evropa je v průseru“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce kontrolovala ošetření potravin ionizujícím zářením
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uskutečnila v roce 2017 kontrolní akci s cílem ověřit, zda výrobci a dovozci informují na obalu spotřebitele o použití ionizujícího záření u potravin, které byly touto technologií ošetřeny. Tuto informační povinnost ukládají evropské i národní právní předpisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výstava před NTK připomene svůdný ideál a děsivou realitu komunismu
Národní technická knihovna (NTK) zve na zahájení výstavy Komunismus a jeho epocha, které proběhne ve čtvrtek 25. ledna v 15,30 hodin na prostranství před budovou NTK v Praze Dejvicích. Na 25 tabulích se představí přes 200 dobových fotografií a dokumentů s tématikou historie a současnosti komunistické totality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Podáváme podnět k ÚOHS ke zrušení koncesního řízení na Nemocnici na Františku
Piráti podávají na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a který směřuje ke zrušení koncesního řízení pro provozování Nemocnice Na Františku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vladislav Černík: Ve věci programu ČSSD a důrazu na sociální tématiku
Podle referencí z prezentace na konferenci v Ambassadoru by se měla ČSSD zaměřit spíše na nová témata a sociální oblast již tolik nepreferovat. Český volič ČSSD to prý od ní očekává, a sám se cítí již "sociálně dobře", možná že jeho tužby jsou již saturovány. Myslím si pravý opak a pokusím se to doložit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nové vize sociální demokracie
Nedělní konference v Ambassadoru, která byla věnována novým vizím sociální demokracie, se zúčastnilo zhruba 200 lidí. Naprostá většina z nich se zdržela i delší čas po skončení mého vystoupení a následné debaty, což oboje zabralo zhruba dvě hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rudá lavička Václava Havla za 850 tisíc. Vyplavaly velmi nepříjemné informace
Zastupitel Prahy 6 Jakub Stárek sdělil, že první český prezident si zaslouží něco víc než podivnou červenou lavičku stojící před technickou knihovnou. Snímek téhle lavičky obletěl republiku. Už kvůli ceně onoho díla. Lavička vyšla na 850 tisíc korun. Spíš než vzpomínkou na prvního českého prezidenta je prý lavička zostuzením Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
František Kuba: Na co je Drahoš?
Jak dopadly prezidentské v prvním kole je dosud známo. Ve druhém kole se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Ten první je považován za lidového prezidenta zastupujícího široké vrstvy, ten druhý (asi) za představitele pražské kavárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Známý lékař promluvil o zdraví Miloše Zemana a jeho schopnosti vykonávat prezidentský úřad. Mnohé nepotěší…
ROZHOVOR „Účelové víření lží a pochybností o prezidentově zdraví já osobně pokládám za snahu jeho politických oponentů o oslabení jeho pozice před volbami, to už snad musel pochopit úplně každý,“ říká lékař, bývalý předseda zdravotního výboru Sněmovny Boris Šťastný, který nyní provozuje kliniku Respimed a zařízení pro nemocné s Alzheimeroovu chorobou Alzheimer home.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Řeholní představení k prezidentským volbám
Ve druhém kole prezidentských voleb se rozhodne o tom, kdo bude hlavou státu. Vybíráme jednoho ze dvou kandidátů. Jít volil je naše občanské právo i křesťanská povinnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Temné podezření kolem Zemana a Babiše. Koluje skandální text
Novinář Jaroslav Kmenta se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, jakou cenu má abolice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ondřej Vetchý: Zeman se stal hlásnou troubou lidí, kteří se nezajímají o politiku. A tím jim hrozně ublížil
Herec Ondřej Vetchý se vyjádřil k nadcházejícím prezidentským volbám. Podle jeho slov není profesor Jiří Drahoš, kterého se rozhodl podpořit, loutkou. „Na slušnost si zvykneme strašně lehce,“ podotkl Vetchý v rozhovoru pro Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Hororový příběh od zlínského soudu VIII
Dne 22. ledna 2018 pokračovalo u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, před senátem předsedy Radomíra Koudely, dokazování v trestní věci proti manželům Novotným & spol., obžalovaným kvůli únosu a vydírání poškozeného Pavla Buráně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Začněte se starat! Generál Šedivý dal jasné slovo k migraci a k Zemanovi s Drahošem
ROZHOVOR „Je to únik z reality a snaha najít řešení, které nemůže fungovat. Platí pořád, že Evropa nemůže akceptovat z Afriky desítky milionů lidí. To se potom musíme smířit s tím, že Evropa bude rozšířeným teritoriem Afriky. Dublin IV na tento problém nereaguje,“ říká v rozhovoru pro PL.cz bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR a nyní pedagog Vysoké školy CEVRO Institut, generál Jiří Šedivý. „Silně kritizuji rozhodnutí Evropské komise, která má hodně másla na hlavě. Zároveň je bohužel dlouhodobě evidentní, že státy s velkým politickým vlivem tuto pozici zneužívají a nutí menší státy, aby akceptovaly jejich rozhodnutí. To je něco, co Evropskou unii rozbíjí,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Památkáři vydali novou publikaci
Po dvou letech opět vychází publikace z řady Monumenta vivent, která představuje památky Královéhradeckého kraje a aktivity našeho pracoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOP 09 v Praze 10 požaduje svolání zastupitelstva k rozpočtu
Zastupitelé za TOP 09 požadují svolání jednání Zastupitelstva Městské části Praha 10. Důvodem je nečinnost starosty Vladimíra Nováka při sestavování rozpočtu na letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tolik sebekritiky se tak hned nevidí
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Zemřel Lubomír Cyhelský, nestor české statistiky
V pondělí 22. ledna zesnul ve věku 88 let prof. Ing. Lubomír Cyhelský, DrSc., uznávaný statistik a vynikající vysokoškolský pedagog. Patřil k zakládajícím členům Katedry statistiky a pravděpodobnosti Vysoké školy ekonomické v Praze. Vychoval řadu českých a slovenských statistiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Tohle má řešit a řeší občanský zákoník a ne úprava evidence obyvatel
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Pavla Blažka, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších, kterým se mění zákon o evidenci obyvatel a rodných číslech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová: Vláda urychleně vypracuje a předloží vlastní návrh zákona
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Víta Kaňkovského a Patrika Nachera na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Zemanova pohádka o Jezinkách a realita
Tak Zeman zase připomněl v souvislosti s imigranty pohádku o Jezinkách-Bezinkách (na TV Barrandov, kam Drahoš zase nedorazil a umožnil tak Zemanovi snadnou exhibici).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
AČRA MK se připojila k podpoře návratu k původní podobě zákona o regulaci reklamy
Již v minulém roce na jaře jsme se připojili k nesouhlasu s novelou zákona o regulaci reklamy, která údajně měla zvýšit ochranu spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Miloš Zeman není Churchill, Jiří Drahoš není Chamberlain
Těsně před druhým kolem prezidentské volby se v médiích objevují srovnání současných kandidátů s politiky mezinárodního formátu, kteří se proslavili nebo naopak selhali. Obě přirovnání jsou mimo realitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zvyšte odměny, žádají obce a kraje stát kvůli volbám
Liberecký kraj i obce z kraje požadují zvýšení odměn pro členy okrskových volebních komisí. Výsměchem je podle nich hlavně odměna za druhé kolo prezidentských či senátních voleb, která činí 200 korun. Hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) proto zaslal ministrovi vnitra dopis s výzvou, aby se odměňování změnilo. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura: Byrokratický aparát pod novou vládou Andreje Babiše nadále skandálně roste
Komentář na facebookovém profilu k počtu úředníků na ministerstvech a dalších úřadech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Osevní plochy ozimých plodin pro sklizeň v roce 2018
Ozimé obiloviny byly podle stavu k 30. listopadu 2017 vysety na 914 tis. ha, řepka na 395 tis. ha. Meziročně se plocha ozimých obilovin snížila o 27 tis. ha (-2,9 %), zatímco plocha řepky ozimé se téměř nezměnila ( 0,1 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Volby a Czech POINT
Víte, že také Czech POINT pomáhá u voleb? Již několik let totiž poskytuje službu Žádost o vydání seznamu voličů. Funguje od roku 2014 a je k dispozici oprávněným osobám ve všech obcích a na zastupitelských úřadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fero Feniči, jdi do prdele, napsal vysokoškolský pedagog Havlovu filmaři
Režisér Fero Fenič na sociální síti uveřejnil výzvu určenou České televizi a televizi Prima. Žádá je, aby v prezidentských debatách nařídily oběma kandidátům stát, nikoliv sedět. Včetně prezidenta Zemana, který má nemocné nohy. Netrvalo dlouho a Fenič už si musí vyslechnout pár tvrdých slov v odpověď. Bývalý poslanec Zdeněk Kořistka režisérovi sdělil, že jím pohrdá. Režisérovi vyčinil také Daniel Rovný, vysokoškolský pedagog a mluvčí strany Patrioti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: ČNB připravuje trh na další zvýšení sazeb
Po krátké přestávce se bankovní rada České národní banky nejspíše už na svém únorovém zasedání znovu rozhodne zvýšit svoji úrokovou sazbu. Alespoň tak to vyznívá z komentářů, které z ČNB přicházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Rakovina, umělá noha… Co bude příště?
Informační asymetrie je pojem mimo jiné ekonomický. Velmi primitivně řečeno znamená, že kdo má více informací, ten uzavře lepší obchod a získá větší podíl na benefitech. Ve společenském životě ale řádí tento jev stejně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VZP bude hradit delší péči mobilních hospiců, dohodla se s odbornou společností
Je to dobrá zpráva pro klienty VZP, kteří by závěr života chtěli strávit doma v kruhu svých blízkých. Služby mobilních hospiců, s nimiž má největší zdravotní pojišťovna smlouvu, budou v letošním roce hrazeny déle, než tomu bylo doposud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Asociace soukromého zemědělství podporuje při volbě prezidenta ČR Jiřího Drahoše
Asociace soukromého zemědělství ČR podporuje v prezidentské volbě Jiřího Drahoše. ASZ k tomu vedou historicky jednoznačně negativní zkušenosti s činy Miloše Zemana ve funkci předsedy vlády, prezidenta země, i vyjádření na adresu soukromých zemědělců v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Prezidentské volby – povolební kocovina
První kolo voleb je už týden za námi. Průzkumy se vcelku potvrdily a v druhém kole se chystá očekávaný souboj dvou jmen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
S tím běžte do háje! Klaus mladší chtěl obhájit voliče Zemana. Zcenzurovali ho
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší se na svém facebookovém profilu rozlítil nad tím, že byl cenzurován na serveru Novinky.cz v odstavci věnovaném prezidentské volbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Drahoslav Ryba ocenil profesionální zásah pražských hasičů při požáru hotelu
V sobotu 20. ledna 2018 v 18 hodin došlo v Praze v Náplavní ulici k požáru hotelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Svěrák, podporovatel Drahoše, se skoro rozplakal
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se sešel se svými podporovateli a dobrovolníky v kině Lucerna, aby jim poděkoval za jejich přízeň. Mimo jiné dorazili také Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanci zvolili členy NKÚ. V Kolegiu zasedne Jan Kinšt a Roman Procházka
Poslanci minulý týden zvolili dva nové členy Kolegia NKÚ. Navrženými kandidáty byli Jan Kinšt, který získal 139 hlasů, a Roman Procházka, jemuž poslanci dali 129 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národopisné muzeum odhalilo, jak vzniká výstava
V sobotu 20. ledna Národní muzeum otevřelo novou výstavu v Národopisném muzeu s názvem Jak vzniká výstava?. Tato menší výstava v Letohrádku Kinských vypráví o dějinách zdejších expozic ve 20. století i o práci, která se za nimi skrývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Je vůbec možné překonat tu hradbu protizemanovské špíny?
Takové množství účelově tříděného odpadu se hned tak nevidí. Největší buldozer, který ten hnůj tlačí na obrazovku, je samozřejmě naše veřejnoprávní ČT, za aktivní účasti především TOP 09, Starostů, Zelených a taky občas ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Židovské obce budou většinou volit Jiřího Drahoše, odhadl zástupce plzeňských Židů
ROZHOVOR Řada členů židovských obcí bude podporovat změnu na Hradě – Jiřího Drahoše. Miloš Zeman je sice vstřícný vůči Izraeli, ale to byli kontinuálně všichni novodobí, čeští prezidenti. Je v České republice klid a místo pro případné navrátilce z židovského státu nebo je to naopak, jak již několikrát z Izraele zaznělo do Evropy? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil místopředseda plzeňské židovské obce Jiří Löwy. Židovská obce si v těchto dnech připomíná tragické výročí. Uplyne 76 let od tří transportů téměř 3000 Židů z Plzně a okolí do Terezína a následně pak do vyhlazovacích táborů, ze kterých se nakonec vrátilo zpět jen několik desítek lidí. Už deset let se tu ve Velké synagoze, která je druhou největší v Evropě, připomíná toto smutné výročí. Nehrozí návrat protižidovských nálad?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovní výbor se bude zabývat stíháními Svobody a Růžičky
Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude dnes pokračovat v projednávání soudních žádostí o vydání Bohuslava Svobody (ODS) a Pavla Růžičky (ANO) k trestnímu stíhání. Oba poslanci by se měli ke svým případům před členy výboru vyjádřit. Pozváni jsou také státní zástupci. Výbor by mohl projednávání soudních žádostí uzavřít a doporučit plénu, zda mají poslance ke stíhání vydat, nebo ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Kam vedou Evropu?
Nedávno jsem byl upozorněn na článek Fabrice Hadjadja, uveřejněný v italském deníku Avvenire dne 28. května 2017, který lze dohledat na webových stránkách Rádia Vatikán. Autor se zde zamýšlí nad některými evropskými leadery u nichž nachází jeden společný prvek – nemají děti, jsou childfree. Určitě někteří z nich po dětech toužili, ale nevyšlo jim to. Přesto deset čelných evropských politiků bez dětí se mu zdá mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kopal (KSČM): Která ruka vede „loutku“ Jiřího Drahoše?
Bylo-nebylo, jednoho dne se několik lidí probudilo a všechny ovládla jediná myšlenka: „Jiří Drahoš na Hrad! On je ten povolaný!“ A sestavili poselstvo (tým), které vyrazilo směrem k Jablunkovu, požádat pana akademika, aby přerušil bádání, vymyl zku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bývalý pražský imám a jeho 2 příbuzní obviněni z terorismu
Policie obvinila z terorismu a přímé účasti v teroristické organizaci tři Čechy. Je mezi nimi bývalý pražský imám, jeho bratr a švagrová. Bratra muslimského duchovního a jeho ženu policisté viní z toho, že vycestovali do Sýrie, kde se účastnili bojů v sesterské teroristické organizaci Al-Káidy. Imám jim podle obvinění pomáhal. Muži s palestinskými kořeny se narodili v Praze, všichni tři jsou stíháni na útěku. Šéf Ústředí muslimských obcí v ČR se od všech tří distancoval. Napsal to dnes server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ta nenávist! Mnoho umělců jako já podporuje Miloše Zemana, Jana Žižku naší politiky. Drahoš je zajíc v pytli, svěřila se nám známá herečka
ROZHOVOR Není pravda, že většina umělců nenávidí prezidenta Miloše Zemana. Jenom nejsou tolik slyšet. ParlamentnímListům.cz to řekla známá herečka a dabérka Tereza Bebarová, která bude podle svých slov opět volit Miloše Zemana. „Je to takový Jan Žižka české politiky. Už se sice tak mocně neohání palcátem, občas i z koně spadne, ale vždycky se vydrápe na hřbet a zase jde do boje, bojovat za nás a za naši zemi,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Zavedli jsme tu nejlevnější variantu, která mohla existovat
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Ivana Adamce a dalších na vydání zákona, kterým se ruší zákon o elektronické evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiri a Leni Valenta: Bude vlát ruská vlajka na Pražském hradě?
Význam nadcházejících prezidentských voleb v České republice je ve Washingtonu značně podceňován. Ale jeho převládající názor na to jako na nepříliš významnou událost v malé evropské zemi je mylný!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ADAC GT Masters oživí dvojnásobný světový šampion vytrvalostních závodů Bernhard
Fanoušci, kteří o víkendu 27. až 29. dubna zavítají na mostecký autodrom, se mohou těšit na mimořádný motoristický zážitek ze soubojů upravených supersportovních vozů, umocněný vrcholnými sportovními výkony jezdců. To vše nabídne prestižní evropská série ADAC GT Masters, kterou autodrom hostí v premiéře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Europoslanec Ježek končí spolupráci s hnutím ANO. Kvůli Zemanovi, Okamurovi a komunistům
Europoslanec Petr Ježek končí spolupráci s hnutím ANO. Oznámil to dnes v dopise zaslaném předsednictvu hnutí, který má ČTK k dispozici. Ježek se s ANO rozchází v pohledu na podporu prezidenta Miloše Zemana a na vztah hnutí s komunisty a extremisty. Uvedl také, že má odlišné představy než vedení hnutí o požadavcích na osobu premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura: Ten zákon je polovičatý, nedopracovaný, nechme to na svobodném rozhodnutí občanů
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se ruší zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Turold opět nejlepší "noclehárnou" v regionu
Rok se s rokem sešel, a tak ve středu 10. ledna 2018 opět proběhlo tradiční sčítání zimujících netopýrů a vrápenců (souhrnně zvaných letouni) v jeskyni Na Turoldu, dále pak ve sklepích v Lednici a ve Valticích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Volit prezidenta srdcem nebo rozumem?
Nedávno upoutal moji pozornost novinový titulek Váhala, ale nakonec volila srdcem. Šéfka činohry Jihočeského divadla doslova uvedla: „Váhala jsem, jestli volit srdcem nebo rozumem. Nakonec jsem volila srdcem, tak snad jsem udělala dobře.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek: Tuto daň platí opravdu jenom drobní lidé. A těm bychom měli ulehčit
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrh poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se ruší daň z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Eva Zažímalová mezi TOP ženami Česka
Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová se v anketě Hospodářských novin umístila mezi nejvýznamnějšími ženami Česka. Získala třetí místo v kategorii veřejná sféra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně bylo dnes veselo: Říkejte mi klidně třeba Trautenberk, jsem na to zvyklý
Ani po několika týdnech sezení v poslaneckých lavicích si zřejmě poslanci nejsou schopni zapamatovat jména některých svých kolegů z jiných poslaneckých klubů. Tak třeba občanského demokrata Ivana Adamce dnes při probíhající schůzi Sněmovny přejmenovali na „Němce" a o chvíli později dokonce na „Vaňka". „Můžete mi klidně říkat Pepo! Ale občas mi říkají Trautenberk,“ opáčil ale na to Adamec do sněmovního mikrofonu. A v jednacím sále Sněmovny bylo hned veselo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Populární liberecká politička: Budu vděčná za každého člověka na Hradě, který nebude arogantní, vulgární v projevech a opilý se klátit...
ROZHOVOR „Umím si představit, že proti Zemanovi by stál člověk s jasnějšími názory. Ale vzhledem k tomu, co se dělo na prezidentském úřadu posledních pět let, budu vděčná skoro za každého člověka, který aspoň nebude arogantní, nebude používat při oficiálních prezidentských projevech vulgarismy, nebude se při oficiálních událostech opilý klátit tak, že se všichni budou bát, jestli nespadne. A který nebude mít tak silné napojení na Rusko a Čínu,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz liberecká politička (v posledních komunálních volbách získala ve městě nejvíc hlasů) Zuzana Kocumová, která je také úspěšnou sportovkyní, proč nyní podporuje Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Akce s Evou Drahošovou a herci: Buď vyhraje Zeman a budeme ty divadelní večery opakovat, dokud to neskončí jinak. A máme know-how z roku 1989... Nebo vyhraje pravda a láska
REPORTÁŽ „Věřím, že naši Pražané vám i nám rozumějí.“ „Manžel rozhodně není suchar, natožpak želé.“ „Věřím tomu, že hodně příznivců a fanoušků Miloše Zemana si oblíbí Jiřího Drahoše.“ I tato slova zazněla od známých umělců a od Evy Drahošové na setkání ve zlínském divadle na podporu kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše. Hosty byli také Marie Rottrová, Jiří Pavlica, Jiří Grygar a Břetislav Rychlík. Během dvouhodinového programu organizátoři propojili divadlo telemostem s pražskou Lucernou, kde zakončil Jiří Drahoš svou kontaktní kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Drahoš dostal na kampaň téměř 50 milionů, Zeman 26,5 milionu
Na volební kampaň v prvním i druhém kole prezidentské volby dostal současný prezident Miloš Zeman na finančních i nefinančních darech asi 26,5 milionu, jeho protikandidát Jiří Drahoš téměř 50 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných na webových stránkách kandidátů, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Okolí Národního muzea se promění již tento rok
Rada hl. m. Prahy dnes schválila kroky vedoucí ke zpříjemnění okolí Národního muzea. Hlavní úpravy čekají prostor mezi historickou a novou budovou Národního muzea. Dále se plánuje nové napojení na tramvajovou trať ve Vinohradské a Škrétově ulici. Změny proběhnou ještě letos. Podklad pro celkovou vizi okolí Národního muzea vypracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lidovci navrhnou rozšířit zákaz prodeje na všechny svátky
KDU-ČSL navrhne, aby zákaz prodeje ve velkých obchodech platil o všech státních svátcích, nikoli pouze o vybraných, jak je tomu nyní. Novinářům to dnes řekl místopředseda lidovců Jiří Mihola. Návrh, pro který chce získat podporu napříč politickým spektrem, podle něj vyřeší zmatek, kdy lidé nevědí, ve které svátky jsou obchody zavřené. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kam Česko směřuje? Petr Junek má jasno. Do staré známé rudé prdele
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Stupidní text a stupidní písnička, která může zaujmout jen ty nejhloupější Zemanovy voliče. Olivie Žižková však zemanovce hodně podcenila. Takhle blbej totiž není nikdo, a tak to musí být dílo pražské kavárny, která se různými způsoby voličům pana prezidenta vysmívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Šance jsou vyrovnané
Za pár dní si zvolíme nejvyššího státního úředníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Setkání s 10 000. účastníkem exkurzí v prezidentské kanceláři
V úterý dne 23. ledna 2018 Pražský hrad přivítal skupinu s 10 000. účastníkem exkurzí v Kanceláři prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Boje o Hrad
Zeman znovu? Anebo nadejde po pěti letech změna? To je to, čím se aktuálně obírá nemalá část české, moravské a slezské populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně financí jednala v Bruselu o reformě DPH v EU
Ministryně financí Alena Schillerová se dnes v Bruselu zúčastnila zasedání Rady EU pro hospodářské a finanční záležitosti (ECOFIN) a poprvé se setkala se svými protějšky z členských států EU. Jednalo se o první schůzku ministrů financí EU pod vedením bulharského předsednictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Je to sadismus, je to hnus! Slušný člověk si řekne, co je to za hajzly?!“ Vítězslav Jandák se drsně pustil do Fero Feniče
Výzva určená České televizi a televizi Prima, kterou režisér Fero Fenič uveřejnil na sociální síti, vyvolala velké emoce. Ve výzvě, pod kterou je režisér podepsaný, jsou televize žádány, aby v prezidentských debatách nařídily oběma kandidátům stát, a ne sedět. Pro ParlamentníListy.cz se k tomu vyjádřil herec, politik a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. „Možná že má pan Drahoš lepší nohy, ale určitě lepší hlavu má prezident Zeman,“ říká oblíbený herec Vítězslav Jandák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šéf předsedajcí země EU si notoval s Babišem v kritice dublinského systému i kvót
Pravidla pro udílení azylu v zemích Evropské unie jsou momentálně nejvíce diskutovaným tématem. Naposledy jej kritizoval bulharský premiér Bojko Borisov, ke kterému se přidal i Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Výroba z biomasy rostla o 14 %, dodala čistou elektřinu pro 230 tisíc domácností
Téměř 573 milionů kWh ekologické elektřiny vyprodukovaly v loňském roce výrobny Skupiny ČEZ v České republice, které spalují biomasu. Vyrobené množství elektřiny pokryje roční spotřebu 230 tisíc českých domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Silný program prosazujeme i v opozici
Poslanecká sněmovna v tomto týdnu projedná návrhy zákonů, které předložili poslanci ODS. Občanští demokraté navrhují zrušení EET, zrušení zákazu prodeje o vybraných svátcích a zrušení daně z nabytí nemovitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Že si v Česku můžete objednat trestní stíhání? Jde o bouři ve sklenici vody, míní Pelikán
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) považuje diskusi k prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO) o možnosti objednávání trestních stíhání v České republice za bouři ve sklenici vody. ČTK dnes ve sněmovně řekl, že ji nechce dál zveličovat svým komentářem. Není podle něj možné vyloučit to, že některá trestní stíhání byla vedena z nekalých důvodů, v případu Čapího hnízda však takový poznatek nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Hra v kostky
Bylo to někdy v průběhu uplynulého týdne. Zcela náhodou jsem přepnul tv kanál na veřejnoprávní ČT v době, kdy vysílá noční zpravodajskou relaci. Tématem bylo, jako ostatně každý den, druhé kolo prezidentského klání, mezi pány Zemanem a Drahošem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner se ve čtvrtek poprvé od voleb sejde s možnými těžaři lithia
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) se ve čtvrtek dopoledne sejde se zástupci firem European Metals Holdings (EMH) a Geomet. Ministr to dnes řekl v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V Česku bylo loni nelegálně 4 738 cizinců
V Česku loni bylo nelegálně 4 738 cizinců, což je o 523 méně než v roce 2016. Více než čtyři tisícovky z nich jsou přitom lidé, kteří do země legálně vstoupili, ale překročili povolenou dobu pobytu. Nejčastěji jde o Ukrajince. Běženců, kteří využili Českou republiku jako tranzitní zemi, ubylo oproti předloňskému roku o dvě třetiny. Policisté jich za celý loňský rok zadrželi 172, hlavně občany Afghánistánu, Sýrie a Iráku. Uvádí to zpráva o nelegální migraci za rok 2017, kterou dnes zveřejnila cizinecká policie. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Chtěl jsem slyšet názory těch, kterých se nákaza bezprostředně týká
Ministr zemědělství Milek diskutoval na Zlínsku s myslivci a zemědělci o opatřeních v boji s africkým morem prasat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prezidentský speciál Jaromíra Soukupa dosáhl rekordní sledovanosti
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic TV Barrandov slaví další úspěch, o který se postaral včerejší exkluzivní prezidentský speciál Jaromíra Soukupa, patřící do její vlastní tvorby. Ten zaznamenal rekordní sledovanost 659 tisíc diváků a stal se nejsledovanějším formátem skupiny za poslední čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Příznivci Drahoše na jeho podporu uspořádají přes 20 koncertů
Příznivci kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše pořádají na jeho podporu téměř tři desítky koncertů po celé České republice. Většina z nich se bude konat pod názvem „Společně to dáme“ ve středu večer. Naplánovány jsou třeba v brněnské hudební kavárně Stará Pekárna, v pražském Lucerna Music Baru, v Českých Budějovicích či v Liberci. ČTK to oznámil spoluorganizátor akcí Robin Suchánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Trumpismus versus macronismus
Americký prezident Donald Trump vykonává svoji exekutivní moc přesně jeden rok. Francouzský prezident Emmanuel Macron bude první výročí výkonu svého mandátu slavit teprve za několik měsíců. Přesto je v aktuálním politickém kontextu možné považovat jejich prezidentství za souběžná a provést první porovnání politických přístupů obou prezidentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Na zimní dovolenou si přibalte pojištění
Když se chystáme na zahraniční dovolenou v létě, je pro nás většinou samozřejmostí sjednat si cestovní pojištění. Vydáváme-li se však za zimními radovánkami v lyžařské sezoně, myšlenku na pojistnou ochranu v naší mysli často zasype sníh. Rizika na obou typech cest jsou přitom takřka identická. Proč je vhodné uzavřít si cestovní pojištění i na zimní dovolenou a existuje speciální verze pro lyžaře?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Nejvyšší státní zástupce musí být nezávislý na politice
Základním předpokladem pro to, abychom žili v právním státě, je nezávislá justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Pokuta pro CHAPS byla snížena, porušil jen národní právo
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj změnil rozhodnutí o zneužití dominantního postavení společnosti CHAPS spol. s r. o. na trhu s aktualizovanými daty o jízdních řádech a snížil sankci uloženou v prvním stupni na výsledných 1 080 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna by podle výboru neměla vydat bývalého primátora Prahy Svobodu k stíhání
Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil plénu, aby nevydalo bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) k trestnímu stíhání v případu městské karty opencard. ČTK to při dnešním jednání výboru řekli jeho předseda Stanislav Grospič (KSČM) a zpravodaj Petr Gazdík (STAN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Brně předal Moravskému zemskému muzeu přes tisíc kusů pamětních a sběratelských mincí
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předal Moravskému zemskému muzeu v Brně více než tisíc kusů pamětních a sběratelských mincí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš: Operátoři investují tam, kde je to výhodné. Musíme pomoci tam, kde to tak výhodné není
Premiér Babiš jednal se zástupci asociací telekomunikačních firem o pokrytí ČR vysokorychlostním internetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Musíme spolu mluvit, poslouchat se a diskutovat
Komentář na facebookovém profilu k tradiční večeři vedení Poslanecké sněmovny a Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Europoslanec Ježek končí s hnutím ANO. Vadí mu podpora Zemana i vztah s komunisty a extremisty
Uvedl také, že má odlišné představy než vedení hnutí o požadavcích na osobu premiéra.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.1.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Pravidelný pohyb chybí většině obyvatel České republiky
Češi se málo hýbou. Nedostatkem pohybu trpí více než polovina české populace. Následkem je nárůst obezity a civilizačních chorob, jako jsou nemoci srdce, diabetes nebo osteoporóza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výběr mýtného na Slovensku loni dosáhl rekordu, náklady na provoz jsou ale daleko větší než u nás
Výběr mýtného za jízdu nákladních aut a autobusů po zpoplatněných úsecích silnic na Slovensku loni stoupl na nový rekord a poprvé překročil částku 200 milionů eur (4,89 miliardy Kč). Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl provozovatel mýtného systému, společnost SkyToll. Značnou část výnosů z mýtného v minulosti ale pohltily náklady státu na celý systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
OSPO uvítá zamítnutí návrhu ODS na zrušení zákona o otevírací době v prvním čtení
Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) trvá na zásadním nesouhlasu s návrhem ODS na zrušení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který je známý jako zákon o otevírací době, a vítá iniciativu ČSSD zamítnout na schůzi Poslanecké sněmovny návrh ODS v prvním čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Už si nevybíráme ideálního kandidáta, ale toho lepšího ze zbylých dvou
Prohlášení předsedy KDU-ČSL Vysočina a poslance Víta Kaňkovského k finále prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Suchý (TOP 09): Podpořme Jiřího Drahoše, zvolme změnu
Minulý týden jsem měl možnost se v Plzni osobně setkat s kandidátem na prezidenta Jiřím Drahošem. I přesto, že se v posledních dnech objevily lži a dezinformace, které se ho snaží zdiskreditovat, zůstává nad věcí a stojí si za tím, že člověk se má k bližnímu chovat s respektem a slušně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Netolický o Zemanovi zkreslil skutečnost
Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) v rozhovoru: Zeman vykládal Ústavu účelově, budu volit Drahoše (Právo 20. 1. 2018) vyjádřil svou preferenci v prezidentské volbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Beitl (ODS): Spolupráce s církvemi je dobrá
Začátkem nového roku se primátor Jablonce Petr Beitl pravidelně schází s různými skupinami obyvatel. Obzvlášť milé bývá komorní setkání se zástupci jabloneckých církví. Ti se sešli v kanceláři primátora v pondělí 15. ledna. Hovořilo se o záležitostech duchovních i světských.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
To to trvalo! Policie odhalila nebezpečného muslima, před kterým jsme varovali už v roce 2011. Víme více
Policie obvinila pražského imáma Sámera Shehadeha a jeho bratra se ženou z terorismu a přímé účasti v teroristické organizaci. Píše o tom dnešní MF Dnes. Před mužem přitom již v roce 2011 varovaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pobleju se, kopnu se do zadku a přerazím si ruku, ale hodím to Miloši Zemanovi, napsal pravicový politik
Bývalý poslanec za ODS Daniel Petruška se na svém facebookovém profilu vyjádřil k prezidentským volbám, kde mimo jiné uvedl, že ve druhém kole podpoří Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš nic nepokazil, není důvod, aby nebyl dále premiérem, prohlásil v ČT jasně hejtman Okleštěk
Výbor hnutí ANO dnes ústy místopředsedkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové potvrdil předsedu Andreje Babiše jako jediného kandidáta hnutí na předsedu příští vlády. Shodlo se tak jednomyslně stranické vedení. Tématem se zaobíral moderátor David Borek v Událostech, komentářích na ČT24 společně s Ladislavem Oklešťkem, poslancem hnutí ANO a hejtmanem Olomouckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSD: Mladí sociální demokraté i ve druhém kole podporují Jiřího Drahoše
Mladí sociální demokraté i před druhým kolem prezidentských voleb uspořádali online hlasování členské základny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha je pátá v soutěži Zelená informacím 2017
Hlavní město obsadilo 5. příčku v soutěži Zelená informacím o nejlepší prezentaci o životním prostředí na stránkách měst. V roce 2017 se konal její 7. ročník a Praha se pravidelně umisťuje na předních místech soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Záchranáři ze Zakarpatí se v Pardubickém kraji proškolují v navigačních systémech
Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou pokračuje. Tentokrát přijeli horští záchranáři ze Zakarpatí do našeho kraje, aby získali další poznatky v oblasti využívání GIS a GPS technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Schůze Senátu bude 15. února, rozhodl Organizační výbor
12. schůze Senátu bude zahájena ve čtvrtek 15. února v 9:00 hodin. Rozhodl o tom Organizační výbor Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Drahoš má reálnou šanci porazit Zemana, pokud bude důrazně vyvracet svůj postoj k migraci, míní agentura Reuters
Pár dní před druhým kolem českých prezidentských voleb musí vyzyvatel současné hlavy státu Miloše Zemana vyvracet v debatách s voliči podezření, že jeho postoj k migraci je příliš mírný. Téma migrace totiž předvolební kampani dominuje, napsala dnes agentura Reuters. Profesora chemie Jiřího Drahoše řada lidí v Česku stále příliš dobře nezná, přesto má podle ní proevropský kandidát šanci porazit politického matadora Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Do vlády nechceme, jednáme pouze o podpoře jejího vzniku, ujišťoval v ČT Dolejš
Hnutí ANO se pokouší vyjednat důvěru vlády na druhý pokus. Vše napovídá tomu, že premiérovi Andreji Babišovi pomohou komunisté. Vláda už souhlasila s podporou jejich návrhu o zdanění finančních náhrad církvím. „Neshodujeme se ale v zahraniční politice, pokud jde o vojenské zahraniční mise a členství v NATO,“ uvedl místopředseda KSČM Jiří Dolejš v úterním Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Veletrh dotačních příležitostí
V jeden čas, na jednom místě máte příležitost konzultovat své záměry či jen načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů dotací v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zeman nemá právo otírat se o Háchu, nacistické výhrůžky nezažil
Je to další ubohost dočasného nájemce Pražského hradu, který nedávno prohlásil, že čeští občané se na něj mohou spolehnout, protože prý není Hácha. Evidentně neví, o čem mluví a je to takový opožděný hrdina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti: Turecká agrese na severu Sýrie ohrožuje mírový proces
Nejnovější aktivity turecké armády v severosyrské oblasti Afrín vážně narušují mírová jednání v Sýrii. Turecko totiž v rozporu s mírovým procesem otevírá další frontu. A to v oblasti, kde dosud vládl relativní klid.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Je to opravdu jenom chiméra sociálního inženýrství
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se ruší zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Nemoc si nevybírá čas, ale nakoupit si snad proboha můžeme jindy
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se ruší zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MMR: Nová výzva IROP na zateplování bytových domů přinese výrazné administrativní zjednodušení
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, v těchto dnech vyhlásil novou výzvu Energetické úspory v bytových domech III.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Brázdil (ANO): Lidé chtějí mít prostě nějaký zaběhnutý pořádek a ne ustavičné změny
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se ruší zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Nevím, kolik z nás tady Baťovi sahá alespoň po kotníky, pří vší úctě
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se ruší zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tak se štěpí ANO ohledně prezidentské volby. Babiš doporučil Zemana, jiní dají hlas Drahošovi
Prohlédněte si v grafice, koho budou o víkendu volit vybraní zástupci ANO.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Kubíček (ANO): Daň z nabytí nemovitosti je významným přísunem do státního rozpočtu
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrh poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se ruší daň z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Časovaná bomba na Ostravsku. Kolem firmy miliardáře Světlíka to vře. Insolvenční správkyni čeká soud
Zaměstnanci Vítkovických železáren mají už delší dobu hodně špatné spaní. Veledůležitá firma miliardáře Jana Světlíka v těžce zkoušeném regionu není už delší čas v dobré ekonomické kondici. A podle všeho společnost v konkurzu nečeká dobrý osud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident potřebuje rozhodnost v případných krizích. Asistentka amerických prezidentů Hašková Coolidge potápí Jiřího Drahoše
Bývalá asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge v rozhovoru pro Seznam Zprávy rozmetala jeden z pilířů, na kterém profesor Jiří Drahoš staví svou prezidentskou kandidaturu. Zkušená dáma zdůraznila, že slušnost nemusí být hlavní předností prezidenta. Ukazuje to ostatně i Zeman, který si i přes své mnohdy obhroublé vyjadřování udržuje podporu nemalé části voličů. Podporuje ho i Eliška Hašková Coolidge.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Abychom neudělali více škody než užitku
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Víta Kaňkovského a Patrika Nachera na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zkušený analytik píše Drahošovi: Vsadil bych se, že jsem za 40 let v politice jednal s více politiky než vy. A na prezidenta mě to nekvalifikuje
Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš ve svém předvolebním klipu sděluje, že si jako možný příští prezident přeje, aby se dbalo více o přírodu a aby měli občané méně papírování. Kromě toho poznamenává, že získal pro svou kandidaturu širokou podporu desítek tisíc občanů, a věří prý, že jejich důvěru nezklame, protože se jako předseda Akademie věd ČR musel potýkat s politiky a obstál. Nakonec požádal diváky, aby mu napsali, co si o jeho volebním spotu myslí. Analytik Tomáš Haas tedy usedl k počítači a začal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Bilance našeho klubu krajských zastupitelů
Pozitivně začnu a pozitivně i skončím. První výhodou našeho sedmičlenného klubu KDU-ČSL je, že zahrnuje zástupce všech pěti okresů Vysočiny. Druhou naší výhodou je, že máme mezi sebou poslance (V. Kaňkovský) a senátora (F. Bradáč), kteří krajským tématům umí dát celostátní souvislosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti nominovali do čela komise pro kontrolu GIBS poslance Mikuláše Ferjenčíka
Poslanecký klub Pirátů nominoval na post předsedy Stálé komise pro kontrolu GIBS poslance Mikuláše Ferjenčíka. Strana to dnes oznámila na pravidelné tiskové konferenci. Piráti zároveň odmítají zrychlené projednání novely zákona o EET z dílny ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice hl. m. Prahy: Vzestup počtu akutních respiračních infekcí v Praze dále pokračuje
V Praze stále vzrůstá počet nemocných akutními respiračními infekcemi (ARI). Potvrzují to nejaktuálnější data Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen HSHMP) za třetí kalendářní týden roku 2018, tj. období 15. – 21. ledna. Nejvíce postiženou skupinou jsou děti ve věku 0 – 5 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Je dobré vědět, kterému kandidátovi dané médium straní, expert na propagandu rozčísl vyjádření paní Drahošové o ČT a jejím manželovi
ROZHOVOR Vyostřená, emocionální kampaň, ve které zanikají fakta a prostor dostávají dezinformace, tak popisuje historik a odborník na propagandu Pavel Suk v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz atmosféru před blížícím se finišem prezidentských voleb. „Je dobré v současné rozjitřené situaci vědět, kterému kandidátovi konkrétní médium straní,“ okomentoval expert na propagandu nedávná slova paní Drahošové o České televizi, která jejímu manželovi prý drží palce. Informace ohledně prezidentských kandidátů pocházející z takových kanálů tak podle Suka můžeme vědomě relativizovat. V souvislosti s prezidentskými volbami zmínil akademik i jednu manipulativní, rafinovanou techniku, která by se v kampani ještě mohla objevit. A došlo i na tzv. ruskou kartu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
S KSČM a SPD do vlády ne, říká razantně poslanec Vondrák (ANO)
Rok 2017 hodnotí hejtman a poslanec Ivo Vondrák (ANO) jako úspěšný. Jaké výzvy na něj naopak čekají? V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz, se vyjádřil také k sestavování vlády, prozradil nám, kdo je jeho favoritem v prezidentských volbách a proč nepovažuje kumulaci funkcí za kontraproduktivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Libor Michálek: Kdyby v Praze někdo v práci řekl, že volil Babiše, stane se obětí šikany. A za to Zeman nemůže. Možná nepřijdu k volbám
ROZHOVOR Postoj obou prezidentských kandidátů k euru považuje senátor Libor Michálek za tak velký problém, že znovu zvažuje, jako v druhém kole první prezidentské volby v roce 2013, že nepůjde hodit svůj hlas nikomu. „Pozitiva i rizika u obou kandidátů vnímám zatím jako vyvážená. Nelze vyloučit, že někdo ještě v debatách pozitivně překvapí,“ nevyloučil Michálek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, že se ještě k některému z uchazečů o Pražský hrad přece jen přikloní a k volby se nakonec zúčastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nakladatelství Univerzity Karlovy nabízí studentům již více než 500 elektronických knih zdarma
Nakladatelství Karolinum rozšířilo nabídku bezplatných elektronických knih. Studenti i zaměstnanci UK mohou od začátku ledna letošního roku vybírat již mezi více než 500 tituly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský a Trenčínský kraj chtějí zlepšit příjezd ke kulturním památkám u hranic se Slovenskem
Silnice druhé a třetí třídy, po kterých jezdí turisté ke Kuželovskému mlýnu na české straně hranice a k Žurkovu mlýnu na slovenské straně hranice, chtějí Trenčínský a Jihomoravský kraj opravit s pomocí peněz z programu INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Voliči Zemana jsou inteligentní lidé, jen nemají dostatek informací, já volím Drahoše, říká muzikant Brzobohatý
Známý český herec a muzikant Ondřej Gregor Brzobohatý ve druhém kole prezidentských voleb vyslovil svou podporu bývalému předsedovi Akademie věd Jiřímu Drahošovi. Bezprostředně poté však za své rozhodnutí čelil velmi nenávistným útokům. „Zjistil jsem, že Zemanovi voliči jsou inteligentní lidé a srdcem vlastenci, jen jsou informačně obrovsky zrazení,“ řekl ve Výzvě na serveru Seznam zprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Můžeme občanům vyslat signál, že se umíme poučit ze svých omylů
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Ivana Adamce a dalších na vydání zákona, kterým se ruší zákon o elektronické evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman jmenuje Babiše podruhé premiérem v průběhu února. Drahoš by mu "bianco pokusy" nedal
Prezident Miloš Zeman pověří Andreje Babiše sestavením vlády ve středu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:36, zobrazit podobné
Poslancům bude ve sněmovně zase o něco víc veselo. Předseda Vondráček zde totiž zrušil zákaz podávání alkoholu
Při schůzích sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda Radek Vondráček (ANO) zákaz zavedený zhruba před čtyřmi lety zrušil. Vyplývá to z jeho dnešního rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Muži, kteří vyvěsili tibetské vlajky, podali trestní oznámení a za nezákonný zásah proti nim požadují...
Kvůli několika incidentům, kdy policie nutila lidi sundávat tibetské vlajky při předloňské návštěvě čínského prezidenta, podali Ladislav Pelcl a Martin Maloš trestní oznámení na neznámého pachatele. Muži vlajky v březnu 2016 vyvěsili v oknech v práci. Policisté jim nařídili, aby je sejmuli. Soud policejní zákrok proti nim loni v prosinci označil za nezákonný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ten klíčový argument, proč navrhujeme zrušení toho zákona, je svoboda
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se ruší zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Když si vaše dítě postaví stavebnici za kapesné, taky od něj budete vybírat poplatek?
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrh poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové a dalších na vydání zákona, kterým se ruší daň z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Souhlas vlastníka by měl být nutný k přihlášení k trvalému pobytu
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Pavla Blažka, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších, kterým se mění zákon o evidenci obyvatel a rodných číslech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Chceme odstranit diskriminaci osob poškozených pracovním úrazem či chorobou z povolání
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Víta Kaňkovského a Patrika Nachera na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): Hnojomety ignoruju. K prezidentské volbě jsem přistoupil analyticky. Takže koho?
Můj kandidát do druhého kola nepostoupil, přesto si myslím, že k volbám by se chodit mělo. Mám rád jistotu, že jsem nic nepodcenil a zvážil jsem všechny faktory. O výsledky se rád podělím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Programová shoda ODS a ANO nula. Dnes tři zákony z dílny ODS, ANO třikrát proti
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2018 k návrhu poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Ivana Adamce a dalších na vydání zákona, kterým se ruší zákon o elektronické evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist