Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.886x, což odpovídá cca 98.409-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Pane Drahoši, to chcete transparentnost? Witowská přitlačila Drahoše kvůli jeho spolupracovníkům
Jiří Drahoš se dostal do střetu s moderátorkou prezidentské debaty Světlanou Witowskou. Odmítl jí totiž sdělit, koho si přivede na Hrad jako spolupracovníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman na Primě vypadal jako nadopovaný, všiml si europoslanec Svobodných
Poslanec Evropského parlamentu Jiří Payne (Svobodní) se pořádně pustil do prezidenta Miloše Zemana. V debatě na televizi Prima mu připomínal starého muže, kterého museli nadopovat, aby předvedl před kamerami přijatelný výkon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Asociace soukromého zemědělství: Čestná „selská jízda“ pro Drahoše
Podpora Jiřího Drahoše roste i na venkově. Čeští sedláci sdružení v Asociaci soukromého zemědělství ČR se k jeho kandidatuře přihlásili nejen svým oficiálním prohlášením, ale ve čtvrtek 25. ledna dopoledne mu poskytnou symbolický čestný doprovod ve formě kolony několika desítek traktorů, kterou svého kandidáta na prezidenta doprovodí z jeho bydliště v pražském Suchdole až na Vítězné náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zuzana Stirská: Tak to mě fakt už nenechává v klidu
Kde to furt berou, že většina intelektuálů a všichni umělci odmítají současného prezidenta? Ano, většina z nich se bojí vyjádřit, protože kontrazemanovci začali vřískat dřív a hlasitěji, navíc jsou vítáni v oficiálních médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Andrej Babiš navštíví Maďarsko a zúčastní se summitu V4
Premiér Andrej Babiš navštíví v pátek 26. ledna 2018 Maďarsko. Na oficiální návštěvě se setká s premiérem Viktorem Orbánem a prezidentem Jánosem Áderem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Prezident Drahoš“ na srazu Sudetoněmeckého landsmanšaftu? Zemanův soupeř dorazil do Blesku a začaly se dít věci. Redaktorka ho musela poučit o jedné zásadní věci
Prezdentský kandidát Jiří Drahoš po první debatě s Milošem Zemanem dorazil do studia webu Blesk.cz a svou kampaň proti prezidentovi nezvykle přiostřil. Nazval jej politikem mafiánských struktur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Pustil jsem si na sebe kousek té první prezidentské debaty...
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ale pane profesore... Jiří Drahoš to trochu pomotal. Trochu hodně
V průběhu debaty ve studiu webu deníku Blesk měl prezidentský kandidát Jiří Drahoš prokázat, že není pravda, že by byl nepřipraven a že se neorientuje v politických reáliích. Hned první dotaz, věnovaný Zdeňku Bakalovi a OKD, ovšem Jiří Drahoš zodpověděl pozoruhodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Katolický kněz: Preferuji upřímné Zemanovo „barbarství“ než jeduplné Drahošovo „džentlmenství“. A Tomáš Halík a nahé děvče z Femen…
ROZHOVOR „S mons. Halíkem lze souhlasit, že budeme mít takovou budoucnost, jakou si zasloužíme. Já jen doufám, že si zasloužíme něco lepšího než roli poskoků bruselské věrchušky a pokusných králíků sociálních inženýrů ‚nového věku‘. A to je také mé přání k těmto a dalším volbám a též případnému referendu o vystoupení z EU,“ říká katolický kněz Evermod Jan Sládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Kokosová voda – elixír mládí, nebo dobrý marketing?
Kokosová voda je opěvována jako přírodní náhrada sladkých limonád a umělých sportovních drinků. Tato čirá tekutina z mladých kokosových ořechů údajně omlazuje, detoxikuje, hydratuje a přispívá k zachování štíhlé linie. Spotřebitelský časopis dTest porovnal 17 vzorků kokosových vod. Zjistil při tom, že některé kokosové vody obsahují přidaný cukr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Je to vážné? Před debatou ČT, která rozhodne vše, promlouvá Vlastimil Tlustý
ROZHOVOR Všeobecně byl před televizní debatou prezidentských kandidátů očekáván debakl Jiřího Drahoše a vítězství současného prezidenta Miloše Zemana deset ku jedné, a to se evidentně podle exministra financí za ODS Vlastimila Tlustého nestalo. „A ten vyvážený stav i po té diskusi v myslích lidí setrvává. Další významný poznatek z té diskuse je, že pan prezident má výrazné zdravotní problémy, a to vážné,“ prohlásil bývalý významný člen ODS v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pane profesore Drahoši, nedostal jsem od Vás odpověď. Bývalý nadřízený kandidáta promluvil
Někdejší ředitel Ústavu teoretických základů chemické techniky Československé akademie věd (ČSAV) Jan Čermák v dubnu loňského roku zaslal dopis svému bývalému podřízenému, nyní prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. Vymezoval se v něm proti tomu, jak o jeho osobě expředseda Akademie věd ČR pojednává v knižním rozhovoru „Věda života“, který vydalo nakladatelství Academia. ParlamentníListy.cz dopis získaly a se souhlasem doktora Čermáka jej zveřejňují. Někdejší ředitel ústavu, který později Jiří Drahoš vedl, rovněž redakci potvrdil, že na dopis dosud neobdržel odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman stejně umře, bylo naznačeno na akci Evy Drahošové
Zatímco Jiří Drahoš piluje strategii na druhý prezidentský duel s Milošem Zemanem dnes večer v České televizi, jeho manželka Eva Drahošová dál putuje po Česku a vede kampaň ve prospěch svého muže. Včera zavítala do Plzně a vyslechla si tam leccos. Třeba větu, že i kdyby Miloš Zeman teď vyhrál, tak nelze nemyslet na to, že na tom není zdravotně nejlépe, takže se může stát, že brzy budou nové prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Ať chcípnou všichni voliči Zemana.“ Pražský podnikatel se neudržel a zareagoval
ROZHOVOR „Z výkřiků ‚Ať chcípnou všichni voliči Zemana!‘ je mi opravdu smutno. Kdo si dnes vzpomene, že před pěti lety tvůrci seriálu Zdivočelá země vyhrožovali Martinu Dejdarovi ztrátou role za to, že si dovolil jít proti jednotnému proudu soudruhů a soudružek naší angažované dotačně-kulturní fronty a volil Zemana namísto Jeho Jasnosti knížete z Orlíku? Někdy mám dojem, že jsme čtvrtstoletím po listopadu ´89 opsali kruh přes svobodu zpět k nesvobodě, dnešní jednotný kvikot a nerozborná jednota dělníků masmédií, rolníků jevišť a neziskově pracující inteligence připomínají období deklarací anticharty. Kupředu v jednom šiku za Drahošem – zpátky ni krok!“ říká pražský podnikatel a exstarosta městské části Praha-Koloděje Zbyněk Passer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Příznivci Drahoše si myslí, že jste trubky. Profesor tvrdí, že je „nevítač“, ale po volbách se hezky bruselsky srovná
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Je Jiří Drahoš „vítač“? „Jeho nynější ‚nevítačství‘ je očividně jen snahou jeho týmu, aby se ve volbách rovnou neodepsal. Po volbách, v případě vítězství, už bude mít čas a klid na to, aby se pod vedením lidí v zákulisí zase bruselsky ‚srovnal‘,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, která se ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí kromě českých voleb věnovala zejména tureckému záměru zasáhnout vojensky do situace v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bojovník za právo nosit zbraně: Na Hradě bude potřeba člověk s pevným názorem. Budou nám příště určovat, jestli smíme mít psa?
ROZHOVOR „Obávám se, že časy, které přicházejí v Evropě, budou vyžadovat člověka s pevným a tvrdým názorem. Pokud mám volit menší ze dvou zel, a zlo je jeden i druhý kandidát, bude to Miloš Zeman,“ říká Pavel Černý, iniciátor petice, která má zachovat práva českých občanů na soukromou zbraň. A také postoj současné hlavy k tomuto tématu pozitivně kvitoval. Jiří Drahoš je podle něj typ člověka, který nepomůže, ani neuškodí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň varoval před dalším omezováním svobody slova nejen na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zemana prohlásil za ožralu, lháře a hulváta. Teď dělal rozhovor s Drahošem, který si je jistý vítězstvím
Vysokoškolský pedagog a český lékař Martin Jan Stránský přinesl rozhovor s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem. Na webu Přítomnost.cz mluvil mimo jiné o tom, co pro něj znamená být Čechem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Starý lišák hrál na Primě ping-pong s medvědem. Drahošův tým to prý „prokaučoval“. Expert přes reklamu hodnotí výkon pana profesora
ROZHOVOR Většinový televizní divák chce vidět stříkat z obrazovky emoce. Ty však v prvním střetnutí prezidentských kandidátů, které odvysílala televize Prima v úterý, nabízelo více publikum, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prezident Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace Pavel Brabec. Drahoš podle Brabce nebyl zcela připravený. Zatímco Zeman prý působil uvolněně, Drahoš se zbytečně dostával do defenzivy a byl těžkopádnější v reakcích. Rytmus debaty ale podle Brabce určoval Zeman. „Tvrdím, že Drahošův tým to bohužel prokaučoval,“ sdělil Brabec, podle kterého Drahoš udělal chybu i v tom, že za Zemanem nedorazil do TV Nova na vůbec první avizovanou debatu. Měl prý prezidenta nečekaně překvapit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Politické školení i následná prověrka herce Vetchého
Už nějaký čas sleduji duševní výtlačky herce Vetchého z oblasti politiky, a bylo by mi lépe, kdybych tak nečinil, protože když tak činím, nedokáži už pak s požitkem sledovat možná i dobré filmy a seriály, v nichž tento herec vystupuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výsledky volby prezidenta bude ČSÚ přinášet průběžně
Blíží se druhé kolo volby prezidenta. V sobotu ve 14 hodin po uzavření volebních místností začne 14 866 okrskových volebních komisí počítat platné hlasy pro kandidáty, kteří postoupili z prvního kola. ČSÚ bude zápisy komisí přejímat na 427 přebíracích místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Německý deník Tagesspiegel o Zemanovi psal jako o hulvátovi a nelítostném egomaniakovi
Jako střet klidného a prozápadně orientovaného Jiřího Drahoše s populistickým a provýchodním Milošem Zemanem vnímají druhé kolo českých prezidentských voleb v Německu. Vítězství Drahoše v pátečním a sobotním klání, které je do značné míry referendem o současné hlavě státu, by podle médií a odborníků mohlo vést ke zlepšení vztahů Česka s Německem a se zeměmi na západě Evropské unie, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pane Drahoši, „kritické myšlení“ je jen prázdná schránka? A co to lhaní na Primě?
Znovu se diskutuje přes 2 roky stará výzva „Vědci proti strachu a lhostejnosti“, kterou k dnešnímu dni podepsalo cca 3500 lidí od vědy a dalších 9500 osob z různých společenských oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Učarovala mi Eva Drahošová... Byli jsme v Brně na podpůrné akci profesora
REPORTÁŽ V Brně se ve středu odpoledne konal běh na podporu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Běh odstartoval senátor Zdeněk Papoušek, nestraník za KDU-ČSL. Ale nezůstalo jen u běhu. Účastníci hodnotili třeba i debatu Jiřího Drahoše s Milošem Zemanem na televizi Prima. Drahoš podle nich vyhrál. Své k tomu řekl i senátor Papoušek. Nemlčeli však ani příznivci Miloše Zemana, kteří procházeli kolem startu u sochy markraběte Jošta. Čtyři postarší dámy se také velmi rozčílily na náměstí Svobody v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš bude v Davosu na Světovém ekonomickém fóru jednat s lídry EU
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 25. ledna 2018 zúčastní Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Při společném obědě bude jednat s lídry Evropské unie a zástupci Evropské komise včetně jejího předsedy Jean-Clauda Junckera. Premiér se v rámci programu setká k bilaterálním jednáním s několika zahraničními partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora se svého PSA nevzdá. V polovině roku ho zpřístupní podnikatelům
Hospodářská komora ČR bude realizovat projekt Právního elektronického systému (PES) i za situace, kdy není vymezen v zákoně a podnikatelům začne pomáhat s nepřehlednou legislativou již v polovině roku. Během dnešního zasedání to schválilo představenstvo Hospodářské komory. Podnikatelé by se tak již v během června mohli dočkat výrazné úlevy od administrativní zátěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Prezidentské dostihy
Ještě historicky nedávno, kdo chtěl být v čele, jako například král, tak musel vzít meč a všechny konkurenty zabít. Na utkání se obyčejní lidé chodili dívat. Dnes na tuto podívanou a celou tragikomedii se obyčejní lidé stáhnou z kůže a platí jak mourovatí celé toto divadlo. Profesní kvalifikace na prezidenta není vyžadována žádná. Je to jenom otázka finančního zázemí a naslibovaných výsad pro sponzory, toho kterého borce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vojtěch Filip: Vidím prostor pro koalici ANO, SPD, KSČM a ČSSD
Předseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru pro server INFO.cz popsal situaci ve Sněmovně. Podle jeho názoru tu existuje prostor pro vznik koalice ANO, SPD, KSČM a ČSSD, která by disponovala dokonce ústavní většinou 130 hlasů. Komunistům by údajně nevadilo, že vlastně tvoří koalici s druhým nejbohatším Čechem, což není tak úplně v souladu s komunistickou ideologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Gustav Murín: Slováci by volili Zemana! Keby...
Nie je veľa vecí, v ktorých sme ako Slováci napred pred bratmi Čechmi, ale celkom iste k nim patrí priama voľba prezidenta. Otázka je, či na základe týchto skúseností môžeme skôr prehliadnuť kto je vhodnejším kandidátom na českého prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Prezidentští kandidáti se večer utkají v debatě na ČT
Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se dnes večer utkají v České televizi v závěrečné prezidentské debatě. Vysílat se bude z pražského Rudolfina, trvat bude hodinu a půl. Oproti úternímu duelu na Primě zvolila Česká televize komornější prostředí s menším počtem lidí v publiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman přinesl Drahošovi seznam svých sponzorů. Já to nechci, mával rukou profesor
Debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše na České televizi začal za moderování Světlany Witowské. Prvním ostrým tématem byla debata o penězích na předvolební kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Financování našeho školství a vědy je mírně řečeno podceněné
Komentář na facebookovém profilu k financování českého školství a vědy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zeman zavinil miliardové škody a udělal z lidí žebráky. Je divné, že neskončil za mřížemi
Nevím jedinou pozitivní věc, kterou by Miloš Zeman dokázal jako prezident. Jako premiér způsobil zemi miliardové škody a má za sebou podezřelé privatizace a de facto dal vzniknout exekutorské mafii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Kde je dnes Evropa?
V médiích se nyní intenzivně probírá probíhající ekonomické fórum v Davosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ANO požaduje schválení převzetí Nemocnice Na Františku do správy města
Radní Radek Lacko z Hnutí ANO předložil zastupitelstvu hlavního města k projednání materiál, kterým chce schválit záměr převzít správu, provoz a budoucí fungování Nemocnice Na Františku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: DAC 5 vyžaduje, aby přístup k datům měli všichni správci daně, nejen finanční správa
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění daňový řád
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Zastaví ECB raketové zisky eura?
Šéf ECB Mario Draghi má dnes nadlidský úkol, zastavit zisky raketově posilujícího eura, které prolomilo další technické hranice a pohybuje se v okolí 1,245 EUR/USD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ANO požaduje schválení převzetí Nemocnice Na Františku do správy města. Koaliční politik agituje za referendum
Radní Radek Lacko z Hnutí ANO předložil zastupitelstvu hlavního města k projednání materiál, kterým chce schválit záměr převzít správu, provoz a budoucí fungování Nemocnice Na Františku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bobošíková: První debatu Zeman vyhrál
ROZHOVOR „Druhé kolo volby prezidenta je ring bez provazů, s boxerskými rukavicemi vyztuženými teflonem, a to z obou stran. Někdo útočí agresivními billboardy, někdo manželkou, která prohlašuje, že jejímu muži fandí veřejnoprávní televize, jen to nesmí dát najevo,“ komentuje současný prezidentský duel bývalá europoslankyně a publicistka Jana Bobošíková, která se před pěti lety také zúčastnila prezidentských voleb. Na to, kdo nakonec usedne na Pražském hradě, má už jednoznačný názor: „Bude to Miloš Zeman. Má znalosti, zkušenosti, odvahu a nebojí se změnit názor, pokud je to výhodné pro Českou republiku. Jasným příkladem je jeho postoj k euru, když říká, že naši občané nebudou prostřednictvím eura platit řecké dluhy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SŽDC: Revitalizace tratě z Rokycan do Nezvěstic výrazně zlepšila její parametry
Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila revitalizaci tratě Rokycany – Nezvěstice v úseku z Rokycan do Příkosic. Hlavním přínosem projektu je zvýšení traťové rychlosti a zkrácení jízdních dob. Stavba dále přispěla ke zvýšení bezpečnosti, jízdního komfortu a provozní spolehlivosti tratě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Drahoše do Prahy přijeli podpořit soukromí zemědělci s traktory
Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše dnes ráno do Prahy přijeli podpořit sedláci z Asociace soukromého zemědělství ČR. Zorganizovali čestnou jízdu 25 traktorů, kterou Drahoše doprovodili z pražských Lysolají, kde bydlí, na Vítězné náměstí, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
DSZ: Podporujeme v druhém kole současného prezidenta Miloše Zemana
Prohlášení Demokratické strany zelených k 2. kolu prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ANO podle Chovance přerušilo jednání o vládě s ČSSD. Babiš prý sází na Okamuru a komunisty
Hnutí ANO podle ČSSD přerušilo jednání se sociálními demokraty o případné vládní spolupráci do jejich únorového sjezdu. V tiskové zprávě to dnes uvedl úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec. Podle něj krok ANO ukazuje na spolupráci hnutí s KSČM a s SPD. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dalibor Janda si ke svým pětašedesátinám nadělí narozeninově-benefiční Megakoncert
Zpěvák Dalibor Janda se narodil se 21. března 1953 v Drahotuších u Hranic na Moravě a tak si letos ke svým 65. narozeninám nadělil narozeninově – benefiční Megakoncert v pražské Lucerně, který proběhne v pondělí 19. března 2018 od 19.00 hodin se svými hosty, které má rád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ruská média hodnotí výroky Zemana a Drahoše o volebním vměšování
Stanovisko obou kandidátů na český prezidentský úřad k údajnému volebnímu vměšování Ruska se stalo ústředním tématem informací ruského tisku o druhém kole prezidentských voleb v České republice. Velká většina médií klade důraz na vyjádření Miloše Zemana z první debaty s Jiřím Drahošem, že výroky o ovlivňování sněmovních voleb tajnými službami urážejí voliče, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bobošíková: Vyhraje Miloš Zeman. Drahoš nemá v TV šanci
ROZHOVOR „Druhé kolo volby prezidenta je ring bez provazů, s boxerskými rukavicemi vyztuženými teflonem, a to z obou stran. Někdo útočí agresivními billboardy, někdo manželkou, která prohlašuje, že jejímu muži fandí veřejnoprávní televize, jen to nesmí dát najevo,“ komentuje současný prezidentský duel bývalá europoslankyně a publicistka Jana Bobošíková, která se před pěti lety také zúčastnila prezidentských voleb. Na to, kdo nakonec usedne na Pražském hradě, má už jednoznačný názor: „Bude to Miloš Zeman. Má znalosti, zkušenosti, odvahu a nebojí se změnit názor, pokud je to výhodné pro Českou republiku. Jasným příkladem je jeho postoj k euru, když říká, že naši občané nebudou prostřednictvím eura platit řecké dluhy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Neopakujme staré chyby, řekněme jasně a hlasitě NE
Demonstrace za svobodu a demokracii. Tak zní oficiální název události, kterou připravuje spolu s mnoha dalšími subjekty Strana soukromníků ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pirátský poslanec: Kdyby mi ve válce zemřela půlka rodiny, také bych utíkal. Pokud je soucit dnes v Česku znakem hanby, je něco špatně
ROZHOVOR „Osobně si myslím, že se Andreji Babišovi podaří napodruhé vládu sestavit, ale Piráti její součásti jistojistě nebudou, podporu nakonec dostane od jiných stran a postoj prezidenta v tom už větší roli nesehraje, “ uvádí poslanec Lukáš Černohorský (Piráti). K finále prezidentské kampaně pak ještě dodává: „Prezident by především neměl společnost dělit, ale stmelovat. To je jediné, co k tomu mohu konkrétně říci. Volil jsem Marka Hilšera, který mi byl osobnostně i názorově nejblíž. Přímá volba je ale věcí každého z nás, a jelikož Piráti sami vlastního kandidáta neměli, nerad bych někomu říkal, co je dobře a co špatně. Piráti jsou liberální strana a svoboda volby je pro nás priorita.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš mi vzkázal, že s ČSSD do sjezdu jednat nebude. Spojují se s komunisty a SPD, tvrdí Chovanec
ANO se podle Chovance buď již dohodlo s SPD a KSČM na vládní spolupráci, nebo očekává, že sjezd ČSSD ustoupí ze svých podmínek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:36, zobrazit podobné
Cena Classic Prague Awards pro sbory Národního divadla
Sbor Národního divadla, Sbor Státní opery a Kühnův dětský sbor zvítězily v kategorii Vokální výkon. Ceny Classic Prague Awards byly v sobotu 20. ledna předány v přímém přenosu České televize v pražském Obecním domě. Večer moderoval ředitel České filharmonie David Mareček. Křišťálové trofeje určené předním českým hudebníkům a hudebním tělesům se udělovaly celkem v deseti kategoriích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda podpořila projekt správy hranic a migračních toků v Libyi a diskutovala o novele zákona o EET
Vláda Andreje Babiše schválila ve středu 24. ledna 2018 financování projektu v Libyi zaměřeného na správu hranic a migračních toků, odsouhlasila cestu předsedy vlády na Světové ekonomické fórum v Davosu, oficiální cestu do Maďarska a pracovní jednání v Bruselu s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem. Kabinet se také věnoval třem poslaneckým návrhům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
A je to tady. Jiří Bartoška zasahuje do prezidentských voleb
Jiřího Drahoše v boji o Hrad podpořily další známé tváře. Na stranu profesora se na sociální síti facebook postavil jeden z hereckých titánů Jiří Bartoška a umělecký šéf Hradišťanu Jiří Pavlica. Drahoš oběma moc poděkoval za podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Putinovské Rusko zakázalo film o Stalinovi
Britsko-francouzská komedie Stalinova smrt byla v Rusku zakázaná. Prý podněcuje nenávist a uráží důstojnost ruského člověka. No, spíše hodně vypovídá o současném nesvobodném putinovském Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf Lékařů bez hranic, který pracoval také pro Sorose, promlouvá o migraci. Budete překvapeni
Někdejší šéf nevládní neziskové organizace Lékaři bez hranic Alain Destexhe tvrdí, že západoevropské elity v rámci prosazovaní multikulturní ideologie manipulují a falšují statistiky, které se týkají přistěhovalectví. Ve skutečnosti prý do Belgie a dalších zemí přichází více migrantů, než se oficiálně tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Nepotřebné nemovitosti i auta podnik prodává, lesy vykupuje
Motorová a přípojná vozidla, stroje, výpočetní a komunikační techniku a dále domy, byty i nebytové prostory, provozní budovy, pozemky i vodní díla, které státní podnik Lesy ČR nevyužívá a nechce do nich investovat, jsou na prodej. Lesy od všech vlastníků podnik naopak vykupuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman si v TV musí dát pozor na to, co dělá, když nemluví a přitom ho zabírá kamera, uvedla odbornice
Jiřího Drahoše a Miloše Zemana čeká druhá a zároveň poslední prezidentská debata. Tentokrát v České televizi. Deník Právo přinesl článek o tom, že příznivci Jiřího Drahoše radí svému favoritovi pořádně přitvrdit proti Zemanovi. Lidové noviny doplňují, že před druhou prezidentskou debatou roste napětí. Miloš Zeman sice v první debatě uspěl, ale teď by si měl dávat pozor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
101.359 korun dal pražský dopravní podnik za hrnky a propisky
Co je potřeba k výkonu řádného zaměstnance pražského dopravního podniku? Podle smluv, které máme k dispozici, je těch věcí hned několik. Ekologická taška, propiska, bílé tričko nebo keramický hrnek. Přesně za tyto předměty totiž management podniku v čele s Martinem Gillarem utrácí milionové sumy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová: Šanci být lepším prezidentem než Zeman má kdokoliv. Ani se nepotřebuji dívat na diskuse v TV
„Co panu Drahošovi chybí, snaží se nahrazovat úsměvy a frázemi, ale ty nikoho nenadchly! I příznivci z jeho tábora uznávali, že nebyl úplně dobře připraven a soustředil se spíše na vnější dojem.“ „Pan Drahoš zcela pohořel!“ „Oponentovi pana prezidenta se zásadně nedostává politické praxe a také přehledu, který se poté marně snaží nahrazovat radami PR poradců z řad pražské kavárny.“ Takové je hodnocení mnohých českých poslanců na televizní duel Miloše Zemana s Jiřím Drahošem v TV Prima. Podle nich byl Zeman v debatě lepší a má tak šanci nad Drahošem v druhém kole prezidentské volby zvítězit. Pouze Miroslava Němcová (ODS) s Petrem Gazdíkem (STAN) jsou zajedno, že lepší volbou je Jiří Drahoš. „Nepotřebuji televizní debaty, abych se rozhodla,“ uvedla Němcová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Plzeňská filharmonie připravila ohlédnutí za únorem 1948
Průběh mocenského střetu v roce 1948 a především jeho výsledek, jak ovlivnil klasickou hudbu dané doby, se dozvědí zájemci na hudebně literárním pořadu Tvůrčí ohlédnutí za únorem 1948 aneb čelem k masám v úterý 27. února. Ten pořádá Plzeňská filharmonie spolu s Ústavem pro studium totalitních režimů a Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, kde se dané představení uskuteční. Plzeňská filharmonie se připojila k mnohým kulturním institucím, které v letošním roce připomenou významné milníky minulého století v dějinách Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Eva Drahošová: S takovou nenávistí a sprostotou, jako na TV Prima, jsem se ještě nesetkala
Zatímco prezidentský kandidát Jiří Drahoš v pondělí v podstatě uzavřel kontaktní kampaň a soustředí se na televizní debaty, jeho manželka Eva Drahošová dál jezdí po České republice a pokračuje v kampani. Ve středu navštívila Plzeň. Na půdě Západočeské univerzity popsala své pocity z debaty na televizi Prima a vysvětlila, jak je to doopravdy s Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s ministerským předsedou Saska
Předseda vlády Andrej Babiš se ve středu 24. ledna 2018 setkal s novým ministerským předsedou Svobodného státu Sasko Michaelem Kretschmerem. Během jednání v Kramářově vile spolu mluvili o dalším rozvoji nadstandardních česko-saských vztahů, zejména pak v rámci Česko-německého strategického dialogu a Česko-německého fondu budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pane Drahoši, co jako? TV Prima se ohradila
První prezidentská debata, kterou odvysílala v úterý TV Prima, byla pro jejího účastníka, prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, prý velkým zklamáním. Výběr témat byl podle něj bulvární, chyběla také důležitá prezidentská témata týkající se zahraniční politiky nebo sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Každý si dovolí jen tolik, kolik mu dovolíme…
Okrádají vás? Ubližují vám? Ničí a devastují váš majetek? Mrzačí a vraždí beztrestně? Bohužel to současné zákony umožňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hüner se dnes poprvé od voleb sejde s možnými těžaři lithia
Ministr průmyslu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) se dnes dopoledne sejde se zástupci firem European Metals Holdings (EMH) a Geomet. Australská EMH chce prostřednictvím české firmy Geomet těžit u Cínovce lithium, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiše čeká v Davosu jednání s premiéry či vystoupení v diskusi
Bilaterální schůzky se čtyřmi premiéry, vystoupení v panelové diskusi či pracovní oběd s prezidenty a předsedy vlád zemí Evropské unie dnes ve švýcarském alpském středisku Davosu čekají premiéra Andreje Babiše. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti vybírají svého nominanta do rady ČTK otevřeným výběrovým řízením
Česká pirátská strana vyhlašuje prostřednictvím svého poslaneckého klubu otevřené výběrové řízení na pozici nominanta do Rady ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pan Drahoš, proevropský intelektuál, co se vyslovil pro přijímání uprchlíků. Německé noviny nadšeně píší o vyzyvateli Zemana
Německý tisk už se těší na nového českého prezidenta Jiřího Drahoše, proevropského spojence, který nebude přicházet s takovými nápady, jako je referendum o vystoupení z EU. Vyplývá to z textu o českých prezidentských volbách, který zveřejnil list Frankfurter Allgemeine Zeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Drahoši, řekněte to jasně! Jan Keller vznáší ke kandidátovi dotaz z oblasti migrace
ROZHOVOR „Jiří Drahoš by neměl lavírovat. Měl by otevřeně uznat, že kulturní obohacování nemůže probíhat tak, že těm nešťastníkům z arabských zemí nejdříve vybombardujeme domovy a pak je s veškerou pohostinností vítáme u nás a jsme přitom na sebe velice hrdí,“ říká europoslanec, vysokoškolský pedagog a publicista Jan Keller, k výzvě akademiků ohledně migrace z roku 2015, kterou Drahoš také podepsal. K zavedení povinných uprchlických kvót, o čemž se nyní v Bruselu intenzívně jedná, pak ještě sociolog Keller uvádí: „Usnadněním migrace si jen zaděláváme na další a další konflikty u nás, aniž bychom Afriku jejího strádání ušetřili. Můžeme jen doufat, že volba nového českého prezidenta k vyřešení celoplanetárních problémů také určitou měrou přispěje.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Já nebudu komentovat Čapí hnízdo, jsem ministryně bez důvěry a v demisi
Odpověď na ústní interpelaci od poslankyně Věry Kovářové na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Zeman si namazal Drahoše na chleba
Je otázkou, zda je povinností budoucího prezidenta ustát „souboj“, který se odehrál na Primě. Možná ano, možná ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dávný kolega Miloše Zemana: Už je to pro něj nedůstojné. Zlopřátelé ho využívají
Profesor Institutu sociologických studií Karlovy univerzity Jiří Kabele strávil s prezidentem Milošem Zemanem několik let v 80. letech minulého století na jednom pracovišti. Už tehdy o sobě prý Miloš Zeman říkal, že jednou bude premiérem a svého cíle skutečně dosáhl po takřka dvaceti letech. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz ovšem Kabele dodal, že dnes už je Zeman zcela jiným člověkem, než býval kdysi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Deset trafik ve VZP. Promluvil muž, kterého tam vyslali Piráti
Všeobecnou zdravotní pojišťovnu ovládne hnutí ANO, což mohutně kritizuje opozice. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu vystoupil nový člen správní rady VZP a člen Pirátské strany Zdeněk Hřib.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezidentský duel České televize bude hostit Rudolfinum
Ve čtvrtek 25. ledna, v předvečer druhého kola volby prezidenta, odvysílá Česká televize Prezidentský duel - finále. Debatu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana bude hostit pražské Rudolfinum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Problematika otevřených dat je důležitá. Pracujeme na tom, dejte nám čas
Odpověď na ústní interpelaci od poslance Ondřeje Profanta na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bude fungovat Drahošova dezinformační šlichta? Jan Schneider porovnal s fakty nesmysl, ktery uvadi kandidát na svém oficiálním webu
Profesor Jiří Drahoš se v prezidentské předvolební kampani profiluje jako velký bojovník proti dezinformacím a fake news. Bezpečnostní analytik Jan Schneider ovšem ukazuje, že sám kandidát má s věrohodností zveřejňovaných informací problém. A některá jeho tvrzení pravděpodobně jsou čistokrevnou dezinformací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Zastřelit Zemana. Dement. Zabednění voliči!“ Toto říká člověk spojený s webem Demagog.cz, který viní prezidenta ze lhaní. A je toho víc…
Do prezidentské kampaně se v posledních dnech hojně zapojuje server Demagog.cz, který údajně vyhledává pravost výroků obou kandidátů během debat a následně vydá prohlášení, kolikrát řekli pravdu nebo lež. Podle některých expertů se však demagogicky chová spíše Demagog.cz. A objevila se další zajímavá věc. Jednatel partnerské agentury Demagogu.cz se veřejně hlásí k Jiřímu Drahošovi, prezidenta Zemana má „zastřelit komando“ a jeho voliči jsou „totálně zabednění“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
HK ČR: Plnění evropských cílů energetických úspor je pro ČR kritické. Vyzýváme vládu k nápravě
Svaz průmyslu a dopravy ČR společně s Hospodářskou komorou ČR, Národním centrem energetických úspor, Svazem měst a obcí ČR a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR dnes společně vyzvaly vládu, aby řešila závazky České republiky k energetickým úsporám v rámci EU. Výše požadovaných úspor, která vyplývá ze směrnice o energetické účinnosti, je pro ČR kritická. Svazy společně navrhly vládě řešení a nabídly spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval profesora
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval doc. Ing. Vladimíra Pitschmanna, CSc., profesorem pro obor Ochrana vojsk a obyvatelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Policie nechystá změny bezpečnostních opatření při volbě Zemana
Policie neplánuje zvláštní bezpečnostní opatření v místě, kde bude ve druhém kole prezidentských voleb volit prezident Miloš Zeman. Nastavena budou standardní bezpečnostní opatření, uvedl dnes na dotaz ČTK mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Před dvěma týdny Zemanovu volbu narušila ukrajinská aktivistka Anželina Diašová, která ve volební místnosti v pražských Lužinách polonahá vběhla před prezidenta. Podle Bocána prezidentova ochranka situaci zvládla a není důvod, aby se opatření měnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Eva Drahošová v tom udělala jasno: Jsme havloidi, sluníčkáři a pravdoláskaři. A kdo je proti, je nejspíš lež a nenávist
Manželka prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva se serveru Aktuálně.cz svěřila, že prezidentská kampaň je pro ni univerzitou třetího věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Loňský rok byl pro SVS jedním z nejnáročnějších v historii
Loňský rok byl pro Státní veterinární správu (SVS) jedním z nejnáročnějších v historii. Její připravenost během několika měsíců prověřily dvě závažné nákazy – po deseti letech se do ČR vrátila vysoce patogenní ptačí chřipka a poprvé se zde objevil africký mor prasat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Nejsme už tak blbí, pane Bartoško...Ten Drahoš Vám jako Havel nevyjde
Ano, je v tom symbolika. Jiří Bartoška za času socialismu snad nejpopulárnější sexy herec, který se stejně tak se uměl vykrucovat po boku kosmonauta Remka a stejně tak ohlásit kandidaturu Václava Havla na prezidenta z balkonu Melantrichu, dnes prohlásil, že musí navázat na tuto tradici a na svém facebooku ohlásil, že příštím prezidentem bude Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Dvě tuny kyanidu ve vodě a kritický stav ovzduší na Ostravsku. Ministerstvo je spokojeno?
Ovzduší na Ostravsku se nelepší, lidé v regionu stále dýchají vzduch překračující zákonem stanovené limity. Kromě evergreenu v podobě polétavého prachu průmysloví znečišťovatelé vypouštějí do ovzduší také stovky kilogramů rtuti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Sourozenci mají právo vyrůstat spolu
Pěstounská rodina pečovala o skupinu pěti sourozenců. Děti byly v rodině tři roky. Měly velmi silné vazby na pěstouny i širší rodinu. Dle zpráv orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) fungovala péče bez jakýchkoli problémů. V rodině bohužel došlo k tragickému úmrtí nejstaršího ze sourozenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Svoboda promlouvá jako občan: Nejsem krysa, mám rád Miloše Zemana a budu ho volit
Režisér, vysokoškolský profesor a rovněž bývalý vysoce postavený politik Jiří Svoboda pravidelně v ParlamentníchListech.cz z nadhledu svých zkušeností komentuje aktuální politické dění. Protentokrát však požádal o jiný formát. Nechce totiž vystupovat jako komentátor vycházející ze svých specifických vědomostí a zkušeností, ale jako občan sdílející osud svého národa. Vážíme si jeho snahy důsledně oddělovat tyto role, a proto jsme mu vyhověli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Daniel Hůlka pro PL burcuje: Drahoš by byl pro zemi tragédie srovnatelná s černou smrtí. A přidal velmi vážná varování
ROZHOVOR Před finálovým soubojem o Hrad rázně promlouvá slavný zpěvák a herec Daniel Hůlka. Ten dlouhodobě podporuje prezidenta Miloše Zemana. Drahošovi fanoušci jsou prý naštvaní, že „jejich miláček“ pohořel, a tak kolem sebe plivou špínu. „Miloš Zeman celým svým životem a téměř třicetiletou politickou kariérou prokázal odvahu, pevné názory, starost o důstojný život nás všech a odhodlání bojovat za naši vlast,“ řekl ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
SFŽP: O poslední peníze z EU fondů na čistírny odpadních vod, kanalizace a vodovody byl rekordní zájem
Státní fond životního prostředí ČR uzavřel příjem žádostí ve dvou výzvách Operačního programu Životní prostředí 2014-2020 (OPŽP), které nabídly obcím a městům finanční podporu na zlepšení vodohospodářské infrastruktury. O evropské dotace byl obrovský zájem, který téměř třikrát převýšil stanovenou alokaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Potravinářská komora: Prezident Zeman vždy hájil zájmy domácích potravinářů
Vzhledem k dosavadním dlouhodobým kontinuálním aktivitám ve prospěch potravinářského sektoru České republiky podporuje vedení Potravinářské komory ČR znovuzvolení Miloše Zemana do funkce prezidenta ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů upozorňuje na chybné výklady GDPR
Na zavádějící a v řadě případů i chybné výklady obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) upozorňuje předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů Ivana Janů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
První nebankovní poskytovatelé mají licenci od ČNB. Patří mezi ně i Home Credit
Vyznat se na nebankovním úvěrovém trhu je pro spotřebitele zcela nemožné. S novou legislativou ale vysvitla naděje pro všechny žadatele o nebankovní půjčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Je osvěžující, že ministryně je schopna reagovat na vznesené námitky
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění daňový řád
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nová vozidla dohlédnou na bezpečnost a plynulost v silničním provozu
Policejní prezident převzal nová vozidla značky Škoda Superb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): 101 už zase neplatí
Že se politické názory vyvíjí, jsme slyšeli již mnohokrát. Že se zásadně mění během několika málo dnů, je přece jen překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svobodní vypracovali zprávu o financování kampaně
Strana svobodných občanů v termínu vypracovala a odevzdala zprávu o financování kampaně. Zájemci ji mohou vidět na webových stránkách Svobodných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy otevřelo novou laboratoř v Uherském Hradišti
Státní podnik Povodí Moravy v lednu otevřel v Uherském Hradišti novou budovu vodohospodářských laboratoří. Laboratoř vyhovuje náročným požadavkům na analytickou práci, rozbory vod i sedimentů a zkoušek půd, kalů a biologického materiálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Politici mají mít stejné zacházení jako ostatní občané
Komentář předsedy klubu Pirátů Jakuba Michálka ke včerejšímu jednání o vydání poslance Bohuslava Svobody
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Jedinými partnery, s nimiž je ANO ochotno vážně jednat, je SPD a KSČM
Prohlášení statutárního místopředsedy ČSSD k poslednímu vývoji jednání s hnutím ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Kancléř bez prověrky? Pokračování paktu Babiš-Zeman
Tak podle vlády prý není potřeba, aby měl kancléř prezidenta nejvyšší prověrku. Ale člověk, který má nejblíže k prezidentovi, který se účastní nejvyšších politických jednání, bez takové prověrky být nemůže. Mimochodem - ještě před pár lety si to mysleli i pánové Zeman a Mynář...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Na mládež není, ale za 10 milionů koupila radnice klub
Investice radnice do profesionálního hokejového klubu z veřejných zdrojů považuji za hazardování s důvěrou občanů. Profesionální sport by si měl vydělat nejen sám na sebe, ale měl by financovat i celou svou organizační strukturu včetně mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Noclehárny nabízejí lidem bez přístřeší stále volná místa
I přes zimní počasí nabízejí pražské noclehárny lidem bez přístřeší stále volná místa. Kapacity nocleháren jsou z 80 procent zaplněné každou noc. Pro všechny zájemce, kteří by chtěli strávit noc v teple, je tedy dostatek míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): O obecné referendum svedeme boj
Jako komunisté, kteří se nevzdávají svého programu, usilujeme o přijetí zákona, podle kterého by mohli naši občané zásadní otázky vnitřní i zahraniční politiky rozhodnout přímo v referendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jihomoravská ČSSD podpořila nominaci Miroslava Krejčíka na předsedu strany
Do Brna přijel i místopředseda strany Jan Hamáček. I on chce být předsedou, od žádného z delegátů však nominaci nedostal.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Přechod na dálkové řízení tratí v Plzeňském kraji
Nedávno revitalizovaná trať z Rokycan do Nezvěstic je vůbec první regionální dráhou na síti Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která je dálkově ovládána z Centrálního dispečerského pracoviště (CDP) Praha. Předběhla tak dokonce i část 3. koridoru z Rokycan do Chebu, jejíž zapojení do zmíněného pracoviště se nyní začíná realizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Volba prezidenta očima matky
Naše země je rozdělena. Důvodem tohoto rozdělení je nadcházející prezidentská volba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle je téma do hospody, ohradil se ministr Vojtěch proti dotazu z opozice
O rozruch při interpelacích na půdě sněmovny se postarala Věra Kovářová (STAN), která chtěla znát jasnou odpověď na otázku, jak by se ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vládě postavil k tomu, kdyby prezident Zeman chtěl zastavit stíhání Andreje Babiše. Podle iDNES.cz se stejné odpovědi dožadovala od ministra spravedlnosti nebo premiéra Andreje Babiše. Oba byli nepřítomní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Přímé spojení Ústí nad Orlicí s polskou Vratislaví je na dosah
Zástupci Pardubického kraje pod vedením hejtmana Martina Netolického a náměstka pro oblast dopravy Michala Kortyše včera jednali s představiteli Českých drah v čele s místopředsedou představenstva Michalem Štěpánem a zástupci Dolnoslezského vojvodství o možném zavedení přímého vlakového spoje z Ústí nad Orlicí do polské Vratislavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Divadlo Sklep volí Drahoše. A připravilo si k tomu skutečně neuvěřitelnou scénku
Hitem letošních prezidentských voleb je stále sílící podpora prezidentských kandidátů ze strany řady známých umělců, sportovců či herců. Podporu Jiřímu Drahošovi nyní vyjádřili i členové divadla Sklep. Přízeň mu vyjádřili prostřednictvím zpěvného videa, které sdíleli na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Asociace nestátních organizací a Česká asociace adiktologů: Koordinace je v protidrogové politice nezbytná
Reakce služeb v oblasti závislostí na vyjádření ministra zdravotnictví k přesunu protidrogové politiky na Ministerstvo zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zemanovi soupeři z roku 2013 se vyslovili k letošním volbám. Vzpomínáte na Dienstbiera, Přemysla Sobotku, Táňu Fischerovou?
Druhé kolo prezidentských voleb se nezadržitelně blíží do svého finále. Novinky.cz přinášejí hodnocení letošní kampaně ze strany bývalých kandidátů z první přímé volby z roku 2013. Agresivita ze strany Zemana, vyhrocenost, povrchnost témat, zaznělo například ze strany neúspěšných kandidátů volby v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová: Je to jen velmi malá část, cca 1 000 korun, která je vyplácena formou poukázek
Odpověď na ústní interpelaci od poslance Víta Rakušana na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Masarykův ústav vyšších studií ČVUT představí podnikání jako dobrodružství
Dne 26. ledna od 9.00 do 16.00 hodin proběhne na Masarykové ústavu vyšších studií, který je součástí ČVUT v Praze, Den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd: U filmového restaurování nemá být kritériem nejnižší cena, což se stalo
Odpověď na ústní interpelaci od poslance Petra Gazdíka na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalí sportovci radí prezidentu Zemanovi, aby odešel se ctí: Já taky poznal, že už na ty mladý kluky nemám, vzkazuje Jan Berger
Odejít včas znamená odejít se ctí. To tvrdí sportovní legendy ve svém vzkazu pro Miloše Zemana. Vyzvaly tak své fanoušky, aby poslali hlavu státu na odpočinek. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Tady se trošku odehrává bouře ve sklenici vody. Zatím nepadlo rozhodnutí
Odpověď na ústní interpelaci od poslance Ivana Bartoše na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Michail Stavrev: Co je podstatou „antizemanismu“?
„Nesouhlasím s tím, co říkáš, ale do poslední kapky krve budu bránit tvé právo to říci“, pravil kdysi Voltaire. Tento citát je základním principem svobody názoru. Pouze tam, kde se může člověk bez obav vyjádřit, je svoboda zaručena doopravdy, nejen formálně. Stejně tak, kde může bez obav volit. A jak je tomu u nás?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na Hrad patří Zeman, Drahoš není politik a jeho fanoušci se chovají demagogicky. Šéf politického hnutí promluvil
Zaslepení příznivci Jiřího Drahoše demagogicky nálepkují voliče Miloše Zemana. Myslí si to předseda politického hnutí Nezávislí Patrik Hujdus. Nezávislí ve volbách podporují současného prezidenta s tím, že bude lépe hájit české národní zájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Libeňský most nebo spadlá lávka vyvolaly změny. Pražské TSK zažije stínání hlav. Někteří členové kvůli tomu nechtějí přijít na jednání dozorčí rady
Od dvou na sobě nezávislých zdrojů mají ParlamentníListy.cz přesvědčivé informace o tom, jaké změny během pátku dozná Technická správa komunikací našeho hlavního města. Dle těchto zjištění budou odvolání nejméně dva členové představenstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Prezidenta Zemana v zahraničí uznávají jako zkušeného politika, dělá jasno finančník Krúpa. A pak vybalil pozoruhodné informace o Bakalovi se Sobotkou
Hostem Horkého tématu ParlamentníchListů.cz byl slovenský finančník Pavol Krúpa. Tématem hovoru bylo nejen OKD, ale i kauza lithium. A Krúpa také sdělil, koho podpoří v prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Ústav zdravotnických a informačních statistik žije v minulém století
Ústní interpelace na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM pravomocně zvítězil ve sporu o 2,5 miliardy ohledně letadel FISCHER AIR
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl i u Městského soudu v Praze ve sporu celkem o 112 550 064 USD s příslušenstvím (cca 2,45 mld. Kč) se společností A.M.F. Aircraftleasing Meier & Fischer GmbH & Co. KG za účasti Václava Fischera jako vedlejšího účastníka na straně žalobce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Přesun odboru protidrogové politiky - jedná se o naprosto neodborný zásah
Ústní interpelace na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Psychiatr sledoval Jiřího Drahoše v úterý na Primě. Bez zvuku hrůza, a když si ho pustil a poslouchal argumenty, byla to úplná katastrofa
„Všichni přece víme, že v dovednostech, které jsou předpokladem pro úspěch v politice, je Jiří Drahoš naprostý outsider. Přesto může vyhrát. Proč? Protože v politice se vedle skutečných politiků uplatňují podržtaškové!“ poznamenává tvrdě na konto prezidentského kandidáta psychiatr a exministr zdravotnictví Ivan David. Drahošovým problémem prý je, že nedovede zakrýt, kým skutečně je. A úterní televizní duel na Primě? „Jiří Drahoš byl slabý i při vypnutém zvuku – rozpačitá gesta, mdlý výraz tváře, žádné charisma, žádná imponující osobnost. I cizinec, který nevládne naší mateřštinou, by jasně rozpoznal nejistotu v hlase a nepřesvědčivě hrané sebevědomí. Nejhorší na jeho výkonu byla kvalita argumentů,“ říká dále David a rozebírá, jaká plus má Zeman, přestože do něj „parazitní kavárna“ stále kope.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Informace z bojiště. Hodnocení vývoje po volbách
Dlouho jsem přemýšlel, jak popsat uplynulých bezmála 100 dní po parlamentních volbách. Tím, že povolební rozložení sil zapříčinilo největší politické zmatky od listopadu 1989, si myslím, že to sledujete pozorněji než jindy. A přemýšlíte, co právě Vaše volba, a jen Vy víte, komu jste dali hlas, způsobila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Učitelka migrantů, volička Jiřího Hynka: Já jsem tak znechucena, že už na to druhé kolo ani nemám chuť
ROZHOVOR Nevhodný formát na Primě á la „Baníček“, tak hodnotí první besedu obou prezidentských kandidátů bývalá učitelka cizinců, dnes podnikatelka Eva Dvořáková z Prahy. Zeman své voliče nezklamal a Drahoš nerozhodné nepřesvědčil. Podporovatelka Realistů v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz v souvislosti s „obchodní“ návštěvou francouzské hlavy státu v Číně uvádí, že vstřícní k Tibetu jsou snad jen sami Tibeťané. Svým způsobem je také prý nezáviděníhodný úděl hradního mluvčího Ovčáčka, který z popisu své práce musí obhajovat neobhajitelné a vysvětlovat nevysvětlitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Zhrzenost Miloše Zemana a Jiřího Paroubka
Předseda Senátu Milan Štěch komentuje aktuální kroky Miloše Zemana a Jiřího Paroubka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Dublin IV je budoucí bezpečnostní problém
Evropská komise zpracovala a předložila „novelu“ nařízení, kterým se stanoví kritéria a postupy pro určení členského státu příslušného k posuzování žádosti o mezinárodní ochranu podané státním příslušníkem třetí země, nebo osobou bez státní příslušnosti v některém z členských států, známého jako Dublin IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Marušiak (TOP 09): Je smutné vidět chátrající politickou figuru
Nemám ze úterní debaty s Voříškem na TV Prima dobrý pocit. Oceňuji výkon pana profesora, který působil klidně, nesestoupil do kanálu špíny, kam ho chtěl zatáhnout Zeman a svým frenetickým řevem též Zemanovi věrní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Paní ministryně, podpořila byste v kauze Čapí hnízdo milost pro Babiše?
Ústní interpelace na ministryni obrany Karlu Šlechtovou na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Poslanecký dvojí metr
Úvaha nad váhou volebního hlasu poslance. Když byl problém získat většinu v parlamentu, zažili jsme „kupování“ poslaneckých mandátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Filmaři se ohrazují proti nemetodické, vulgární digitalizaci filmů
Ústní interpelace na ministra kultury Ilju Šmída na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Převahu argumentů nelze překřičet klakou
Nedá mi to, abych se před další prezidentskou debatou nevyjádřil k některým komentářům ze strany veřejnosti, ale také ze strany novinářů apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MD: Unijní pravidla pro některé skupiny řidičáků již upravuje zákon, který bude účinný od července
Požadavky unijní směrnice na úpravu pravidel pro řidičské průkazy kategorie C/C1 a D/D1 již splňuje platná novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která bude účinná od 1. července 2018. Ministerstvo dopravy tak už reagovalo na výtky Evropské komise, které dnes dal za pravdu také Soudní dvůr EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Jde o bezzubé opatření s nespočtem dopadů na ty nejzranitelnější spoluobčany
Ústní interpelace na ministryni práce a sociálních věcí Jaroslavu Němcovou na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist