Oficiální zpravodajská média

Drahoš na konci ukázal, jakým je šmejdem a křivákem, zuřil senátor. Zatímco prezident s úsměvem děkoval moderátorce...
Poslední debata Zeman – Drahoš skončila a sociální sítě se hned začaly plnit reakcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeněk Hosman: Dny Nenávisti
Motto: Nenávist je zastaralý hněv (Marcus Tullius Cicero, 106–43 př. n. l).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
DSZ: Demonstraci moci pana Drahoše stažením králíka
Demokratická strana zelených je pobouřena krokem kandidáta na prezidenta pana Drahoše, který v rámci své kampaně veřejně podpořil zabíjení zvířat a před televizními kamerami a fotoaparáty novinářů a před zraky dětí, vlastnoručně stáhl z kůže právě zabitého králíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Respekt hned pár minut po debatě vysvětlil čtenářům: Diskuse patřila Drahošovi
Druhý televizní duel obou prezidentských finalistů je za námi. Podle webu Respektu patřil Drahošovi. „Už nepřipomínal nervózního profesora, ale pohotového politika,“ píše Erik Tabery, šéfredaktor týdeníku Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Proč Kocourkov a Hulvátov?
K počínání Miloše Zemana měli jeho kritici v podstatě tři základní výhrady. Shrnula je na svém blogu politoložka profesorka Vladimíra Dvořáková pod dost argumentačně nedoloženým názvem Jak se v Kocourkově a Hulvátově sestavovala vláda a volil prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Co může napáchat Šafrův protizemanovský inzerát v Blesku? Zde je jasná odpověď
Dlouholetý novinář a bývalý šéfredaktor týdeníku Reflex Pavel Šafr si společně s týmem lidí svého serveru Fórum 24 poptal politickou reklamu v pátečním Blesku. Ta čtenáře nejprodávanějšího deníku v Česku vybízí, aby v prezidentských volbách, které právě probíhají, podpořili slušného kandidáta, který nepije, nelže a mluví slušně. ParlamentníListy.cz se v souvislosti s tím obrátily na prezidenta Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK) Pavla Brabce se sérií otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tento člověk se označuje za elitu? Arogantní hlupák, co opakuje dokola pár frází. Drahoš má velké štěstí, že ta debata proběhla až den před volbami, myslí si sociolog
ROZHOVOR Ačkoliv je to u profesora chemie a bývalého předsedy Akademie věd neuvěřitelné, podle sociologa Petra Hampla se ve čtvrteční debatě prezidentských kandidátů ukázalo, že Jiří Drahoš je "docela obyčejně hloupý". Kdykoliv se podle Hampla pokusil přijít s nějakou vlastní myšlenkou, skončilo to trapasem. Spíše než elitním představitelem se tak podle doktora sociologie předvedl spíše jako ostuda české vědecké obce, která právě na myšlenkách a kvalitních argumentech staví svou prestiž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman je notorický lhář, obrací se mi z něj žaludek, zahřměl bývalý poslanec od Babiše
Někdejší rektor Masarykovy univerzity v Brně a bývalý poslanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška těsně před druhým kolem prezidentských voleb pořádně naložil Miloši Zemanovi. Stávající prezident se podle něj změnil ze sociálního demokrata v pragmatika, který lže podle toho, čeho zrovna potřebuje dosáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Spisovatelka: Stoupenci Drahoše chodí po ulicích, rozdávají letáky, vesele agitují. Příznivci Zemana mají strach se projevit. Až sem jsme dospěli. Volím Zemana!
Spisovatelka a blogerka Veronika Valíková odmítá, že by profesora Jiřího Drahoše volili mladí a vzdělaní lidé z měst, zatímco Miloše Zemana hloupí staří lidé z venkova. Tak to podle jejího názoru rozhodně není. V textu uveřejněném v páteční MF Dnes se rozhodla uvést tuto myšlenku na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Mediální expert tuší, proč Drahoš v ČT odmítl prozradit, koho by si vzal na Hrad. A zhrozil se i nad jeho výrokem, že je Zeman prezidentem dolních deseti milionů
TELEVIZNÍ DEBATA Ani opakované naléhání moderátorky nepřimělo Jiřího Drahoše, aby v duelu prezidentských kandidátů prozradil, kým obsadí klíčové pozice na Hradě, pokud bude zvolen. Mediální odborník Jiří Mikeš ho však nepodezírá z toho, že by to divákům České televize nechtěl říci. Myslí si totiž, že mu je tam dosadí ti, co za jeho kandidaturou stojí, aby plnili maximální vstřícnost vůči Bruselu. Soupeř stávající hlavy státu se proti předchozí debatě zlepšil, ale nic víc než nabiflované očekávané fráze nenabídl. Ke všemu Miloši Zemanovi vyčinil za to, že je prezidentem dolních deseti milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
František Ringo Čech prozradil, jakou nepříjemnou situaci zažil se skupinou „drahošovců“ při odchodu z Rudolfina
Emoce před druhým kolem prezidentských voleb a slovní útoky z tábora příznivců jednoho i druhého prezidentského kandidáta jsou značně vyostřené. Na vlastní kůži to poznal například i podporovatel Miloše Zemana hudebník František Ringo Čech. Na toho pokřikovali příznivci Jiřího Drahoše při jeho odchodu ze včerejší debaty prezidentských kandidátů. František Ringo Čech se vyjádřil i k samotné debatě na České televizi. „Pan profesor byl zlý, ironický..,“ říká hudebník a připomněl i Drahošovu výtku vůči Zemanovi ohledně toho, že je prezidentem dolních deseti miliónů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Informace ze zasedání Správní rady SŽDC
Správní rada SŽDC na svém pravidelném zasedání 25. ledna 2018 projednala plán činnosti interního auditu na letošní rok. Vzala na vědomí zprávu o pravidelném prodeji vyjmenovaného majetku státní organizace a informace o vykoupeném majetku či bezúplatných převodech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Jak se stát užitečným skotem
Francouzský prezident Macron má nové líbivé heslo: „Více Evropy“. Zní to tak pěkně! Skoro až hipísácky – cítíte v tom takové to „více lásky, více míru, více porozumění, více spolupráce mezi národy...,“ že?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Hrdinové z bojů proti Hitlerovi, nositelé nejvyšších vyznamenání, rázně vstoupili do boje o Hrad: Zeman se obětuje pro národ. A ta média...
Váleční veteráni, hrdinové druhé světové války, nositelé nejvyšších státních vyznamenání, podporují v boji o Hrad současného prezidenta Miloše Zemana. Generálmajor Emil Boček, brigádní generál Václav Kuchynka, brigádní generál Pavel Vranský a podplukovník Tichomir Mirkovič ve společném provolání vyzvali občany, aby volili právě Zemana. „Má rád svůj názor a je ochoten se obětovat,“ uvedli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Dominátor“ z Nagana vyšel včera večer po duelu před Rudolfinum a spustil: Drahoš byl lepší než Zeman. Drahoš na Hrad!
Za pár hodin se po celé České republice otevřou volební místnosti a lidé si zvolí prezidenta republiky. Bude jím Miloš Zeman nebo Jiří Drahoš. Světově proslulý hokejový brankář Dominik Hašek má jasno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Něco se děje. Prý je to jako v roce 1989.“ Hilšer a nadšenci z Loun ještě na poslední chvíli pobízeli k volbám. Z davu se ozvala příznivkyně Zemana
REPORTÁŽ „Nevzdávejme to před finišem. Život je přece o kompromisech,“ tak mluvil prezidentský kandidát Marek Hilšer večer před druhým kolem prezidentské volby. Přijel do Loun na koncert na podporu Jiřího Drahoše, kde mimo jiné starosta města prozradil něco, co prý ještě nikdy neřekl. „Když se objeví pravda, okamžitě se aktivuje i lež ,“ zaznělo mimo jiné od salesiánského kněze. A s příznivkyní Miloše Zemana se „drahošovci“ vypořádali po svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bez Moravce. Volební vysílání na ČT povedou Kubal a Augustová
Sobotní speciální vysílání České televize k druhému kolu prezidentských voleb bude s Marcelou Augustovou moderovat Michal Kubal. Uvedla to dnes Česká televize na twitteru pořadu Newsroom ČT24. Vysílání k prvnímu kolu spolu s Augustovou uváděl Václav Moravec, který před prvním kolem vedl i debatu prezidentských kandidátů. V této roli ho pro čtvrteční televizní duel Miloše Zemana a Jiřího Drahoše vystřídala Světlana Witowská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Světoznámý režisér Kusturica, který před kamerou ztrapnil Emmu Smetanu, pronesl zásadní slova k českým prezidentským volbám
Srbský režisér Emir Kusturica se vyjádřil k prezidentským volbám v Česku. Podle svých slov by volil současnou hlavu státu Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Elity se bojí obyvatel. Ti by se mohli naštvat a dát jim všem na prdel!“ zahřměl Jandák po Drahošových slovech o referendu. Ale Neff, Heidi Janků, Horváth či Quido MC profesora hájí
ANKETA „Elita se bojí obyvatel. Protože už by se jednou lidi mohli naštvat a dát jim všem na prdel,“ vzkazuje v reakci na vyjádření kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše v ČT o konání referenda herec a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Své názory pro ParlamentníListy.cz řekli také umělci, písničkáři nebo spisovatel Ondřej Neff: „Drahoš má v tom stoprocentní pravdu, protože já osobně referendum v jiných otázkách než lokálních odmítám. Myslím si, že soudnému člověku slouží jako odstrašující příklad, proč neuvažovat rozumně o této eventualitě, například Velká Británie.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Máme hrát roli vola, který zaplatí cizí dluhy, rozpálila se Šichtařová
Ekonomka Markéta Šichtařová bije na poplach před plány francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Tento relativně mladý muž, který je pro mnohé obyvatele Evropy symbolem naděje, možná jednoho dne rozpláče všechny Čechy, Moravany a Slezany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hodně silný názor na našem Facebooku k Drahošovi: Jsem černá, špinavá, smradlavá cikáňa, jak to většina lidí říká
„Prezidentská volba jde do finále: Romské osobnosti podporují Drahoše, Zemana budou volit i extremisté." To na twitterové profilu uvedlo takzvaně romské zpravodajství RomeaNEWS. Poté, co ParlamentníListy.cz přebraly tento postoj i s grafikou, se na našem FB objevila velmi zajímavá diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Silné čtení! Mladá akademička pro PL sdělila, proč má vážné obavy volit za prezidenta Jiřího Drahoše
ROZHOVOR Pocházím z vesnice, ale je mi naprosto jedno, jestli umí budoucí hlava státu štípat dříví a stahovat králíky. Nezajímá mě, jestli může hrát tenis, jestli zpívá krásně jako český slavík nebo ještě hůře než já. Zajímá mě, zda vydrží tlak při řešení vnitropolitických krizí, zda udrží nestabilní a křehké koaliční vlády, nebo zda budou každou chvíli nové předčasné volby. Chci vědět, jak dokáže odolávat tlaku na mezinárodní scéně, směřuje své obavy a nejistotu na adresu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše ekonomka z Masarykovy univerzity Hana Lipovská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala volil Drahoše, chce konec Zemana na Hradě
Předseda ODS Petr Fiala dnes v Brně ve druhém kole prezidentských voleb odevzdal hlas Jiřímu Drahošovi. ČTK řekl, že volil podle cíle ODS, kterým je konec prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Podle Fialy Zeman pět let dělá něco jiného, než sliboval. „Rozděluje společnost a znejasňuje naši zahraničněpolitickou pozici,“ řekl Fiala. V prvním kole neprozradil jméno jednoho z devíti kandidátů, kterého podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Drahoš - slabý kandidát vedený za ručičku špatnými rádci
Zamyslel jsem ještě jako volič Horáčka v prvním kole nad svou volbou v tomto kole. Nemohu volit kandidáta, který je schopen vést podle návodů svých loutkovodičů toliko minulé války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Za protižidovské texty si Bartoš vysloužil dvouletou podmínku
Předseda krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš dostal dvouletý podmíněný trest s tříletou zkušební dobou za popírání a schvalování genocidy, podněcování nenávisti a hanobení národa, kterého se podle obžaloby dopustil vydáváním protižidovských knih a svými články a komentáři. Hrozilo mu šest měsíců až tři roky vězení. Státní zástupkyně navrhovala Obvodnímu soudu pro Prahu 1 uložit trest v dolní polovině sazby. Bartoš, který v závěrečné řeči parafrázoval projev Milady Horákové, se hájil právem na svobodu projevu. Rozhodnutí soudu není pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěch: Zlo, které vyvolal nacismus, je v určitých podobách v člověku přítomno odjakživa
Projev předsedy Senátu Milana Štěcha na vzpomínkovém setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Skončí Otázky Václava Moravce? Už si na to můžete vsadit
Bookmakeři sázkových kanceláří Tipsport a Chance vypsali kurzy na to, jestli Česká televize letos zruší diskusní pořad Otázky Václava Moravce a nahradí ho pravidelným pořadem moderovaným Světlanou Witowskou. Tato varianta nyní ovšem není příliš pravděpodobná, je na ni vypsán kurz 10:1. Fortuna na to, že ČT začne vysílat pořad Otázky Světlany Witowské, vypsala kurz 15:1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Drahoš těsně před volbami přišel do Českého rozhlasu. A dostal se do úzkých
Ve dvě hodiny odpoledne se otevřou volební místnosti a Češi, Moravané a Slezané s definitivní platností rozhodnou o tom, zda zůstane prezidentem Miloš Zeman, nebo se jím stane Jiří Drahoš. Český rozhlas chtěl dát poslední příležitost oběma kandidátům na hlavu státu prezentovat své názory. Miloš Zeman pozvání odmítl jako už mnohokrát v posledních týdnech. Zato Jiří Drahoš přišel a čas využil po svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Budu volit Drahoše, prozradila Petra Buzková. Poté vyslala důrazné varování ČSSD
Bývalá ministryně školství za ČSSD Petra Buzková v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV prozradila, že v prezidentské volbě bude volit Jiřího Drahoše, protože může vrátit prezidentskému úřadu slušnost, kterou podle jejího názoru notně pošramotil Miloš Zeman. Přes kamery také vyslala důrazné varování sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 6. Důvěrné hovory
Dnešní knižní zastavení nás zavede zatím nejdál v celé této sérii do hloubi historie. Avšak jen takové, která má velmi mnoho co říci nám dnešním. Jinak by takový výlet postrádal smyslu. Vybraný text musí obsahovat metaforu toho, co žijeme dnes, nyní, v těchto hodinách a dnech. Jak si ji pak kdo vyloží, už je čistě jen na něm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Drahošovec“ režisér Petr Horký popisuje s obavami povolební stav, kdy můžeme prohrát všichni: Zeman, Drahoš, vy i já!
ROZHOVOR „Hlavní informace, o které jsem přesvědčen, je hlasité volání ‚běžte volit‘. Jako drahošovec lépe snesu, že prezident Zeman vyhraje druhé kolo, pokud uvidím, že ho zvolila výrazná většina naší země. Je to pro mě velice smutné vidět dva téměř stejně velké tábory, které na sebe budou naštvané i po skončení voleb. A pak je tu největší tábor těch, kteří to mají na háku. A kteří budou pak nadávat mechanicky. To je pro mě nejsmutnější výsledek voleb. V tu chvíli prohráváme všichni. Zeman, Drahoš, vy i já,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dokumentarista, režisér Petr Horký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poradce amerických prezidentů a spolupracovník Havla: Jde o nahrazení Zemana někým jako je Drahoš. Náchylnějším vůči manipulacím z Bruselu, hlavně přerozdělování muslimských imigrantů
ROZHOVOR „Miloš Zeman je skutečný lídr. Je prezidentem, jakým byl Masaryk, který se snaží dělat chytrou politiku zakotvenou v národních zájmech České republiky,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uznávaný odborník na mezinárodní vztahy, bývalý ředitel Ústavu mezinárodních vztahů při českém ministerstvu zahraničí a někdejší blízký spolupracovník prvního českého polistopadového prezidenta Václava Havla Jiří Valenta. Valenta měl možnost Zemana poznat osobně během vysokoškolských studií a bouřlivého období kolem Pražského jara. „Zeman nechce být lokajem Američanů. Prokázal to už před dvěma lety,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Valenta, který kromě dalšího působil i jako konzultant v administrativě amerických prezidentů Bushe a Reagana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO „Dominátor“ z Nagana vyšel včera večer po duelu před Rudolfinum a spustil: Drahoš byl lepší než Zeman. Drahoš na Hrad!
Za pár hodin se po celé České republice otevřou volební místnosti a lidé si zvolí prezidenta republiky. Bude jím Miloš Zeman nebo Jiří Drahoš. Světově proslulý hokejový brankář Dominik Hašek má jasno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Koruna ignoruje napětí kolem prezidentské volby i „nezadržitelné” zisky eura
Zatímco Česko žije volbou prezidenta, finanční trhy nechává domácí politický veletoč v klidu. Víc než výsledek voleb vyhlíží česká koruna zasedání ČNB, na kterém dojde pravděpodobně k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V Akademii věd letos absolvuje stáž 169 středoškoláků
Nadchnout mladé lidi pro vědu a zapojit je do aktuálního výzkumu v Akademii věd ČR, jsou hlavní cíle stáží pro talentované středoškolské studenty, které Akademie věd ČR pořádá v rámci projektu Otevřená věda. Pod vedením 94 zkušených lektorů z řad vědeckých pracovníků je letos absolvuje rekordní počet 169 studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl se rozepsal o Zemanovi: Spousta lidí si ho váží, spousta lidí ho nenávidí
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se těsně před druhým kolem prezidentských voleb, jaké to bude bez Miloše Zemana. Dospěl k jednoznačnému závěru. Nudnější. Apeluje proto na voliče, aby si užili tento svátek demokracie, který nás čeká v pátek a sobotu, protože teď přímá volba prezidenta ještě budí emoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kovářová: Několik desítek lékáren bylo kvůli poklesu příjmů uzavřeno, dalším asi šesti stům to hrozí
Ústní interpelace na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Soud rozhodne v případu zlatých padáků v ROP Severozápad
Ústecký okresní soud dnes vynese rozsudek v případu takzvaných zlatých padáků bývalým ředitelům úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Já nevím, kdo z občanů ČR je schopen zhodnotit, zda vystoupení z EU je v pořádku, nebo není,“ odmítl Drahoš referendum. Zeman vytáhl papír, nasadil brýle a sdělil jasné slovo. Drahoš slíbil péči o chudé
Zhruba devadesát minut trvala debata prezidentských kandidátů – Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Moderátorka Světlana Witowská přivítala oba muže v pražském Rudolfinu. Oba kandidáti na debatu České televize přivedli své příznivce. I přesto se diskuse odehrávala v komorním duchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kriminalita za rok 2017
Policie ČR eviduje o téměř 15 860 méně trestných činů, než v předešlém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Běžte volit. Změna je možná
Komentář na facebookovém profilu k druhému kolu prezidentské volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
SVS letos zakazuje ošetřování spárkaté zvěře proti parazitům
Státní veterinární správa (SVS) vydala dnes mimořádná veterinární opatření s platností pro celou Českou republiku. Na jejich základě se všem uživatelům honiteb zakazuje používání přípravků proti parazitům u spárkaté zvěře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Mám pro vás jediný vzkaz - Jděte k volbám
Komentář na facebookovém profilu k druhému kolu prezidentské volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže posiluje spolupráci se slovenským protějškem
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj a předseda Úradu pre verejné obstarávanie Slovenské republiky Miroslav Hlivák dnes v Brně podepsali memorandum o spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš prý Orbána přesvědčil, že regionální banka teď není potřeba
Vznik středoevropské regionální rozvojové banky není v tuto chvíli potřebný. Na tiskové konferenci to dnes řekl maďarský premiér Viktor Orbán, který o vytvoření banky usiloval. Český premiér Andrej Babiš, se kterým dnes po summitu zemí visegrádské skupiny (V4, tj. Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) jednal, jej prý přesvědčil, že bude lepší soustředit se na společné financování jednotlivých projektů. Babiše zaujal například projekt rychlodrah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Máme vyzývat laiky k volbám, připomínat kritéria výběru, ale nikoho nejmenovat, varuje kardinál Duka. Co na to Halík?
Kardinál Dominik Duka nabádá na svém webu, aby lidé zvolili prezidenta s Boží pomocí, modlitbou a s užitím rozumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Páťáci z Karlových Varů vyhráli Kaštanobraní VLS
Páťáci ze Základní Školy Jana Ámose Komenského v Karlových Varech převzali v minulých dnech cenu za vítězství v Kaštanobraní 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Je konečně potřeba Brusel a Evropskou komisi odpolitizovat
Na summitu V4 jednali premiéři o budoucnosti EU, rozpočtu a migrační politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Po zápase si soupeři podají ruce
A myslím si, že by tak mělo být i po volbách. Já jsem kdysi na krajské úrovni hrával národní házenou, tak vím, o čem píši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Aktivistka Femenu protestovala proti Zemanovi v Kyjevě
Polonahá aktivistka radikálního feministického hnutí Femen dnes – v první den druhého kola českých prezidentských voleb – demonstrovala u českého velvyslanectví v Kyjevě s hůlkou v ruce a s nápisem na vlastním těle, který současného českého prezidenta Miloše Zemana označoval za "kulhavou příšeru“. O akci informovalo na svém webu samo hnutí. „Na fanynky protikandidáta nereaguji,“ uvedl na dotaz ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Za uplynulý rok přijal CzechInvest 83 žádosti o investiční pobídky
V roce 2017 CzechInvest přijal 83 žádosti o investiční pobídky. Jedná se o investiční záměry v souhrnné výši přesahující 51 miliardu korun, které by měly vytvořit 7 884 nových pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prodáte svůj hlas za pivo? Hospůdka U Bartečka na Moravě u samotných polských hranic zkouší ovlivnit volby. Neuhodnete, v čí je to prospěch
Hospoda U Bartečka v Dětmarovicích na Moravě nabízí v souvislosti s probíhajícími prezidentskými volbami hostům neobvyklý bonus. V případě, že návštěvník podniku obsluze odevzdá volební lístek kandidáta Miloše Zemana a deklaruje tak podporu Jiřího Drahoše, obdrží jedno pivo zdarma. Pro Pražáky, kteří k Drahošovi v prezidentských volbách inklinují nejvíce, je to ale trochu z ruky, až za Orlovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd, Učená společnost: Odmítáme záměrně šířené lživé útoky na profesora Jiřího Drahoše
Prohlášení Akademie věd České republiky a Učené společnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Biskup František Radkovský: Slovo na podporu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše
K podpoře pana profesora mě vede mnoho závažných argumentů. Zmíním se podrobněji alespoň o dvou z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Donald Trump doufá v dialog s Ruskem, řekl na ekonomickém fóru v Davosu
Americký prezident Donald Trump podle svých slov doufá v dialog s Ruskou federací. Uvedl to na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Zprávu přinesl server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Komise v Českých Budějovicích nabízela i lístek s Fischerovým jménem
Při druhém kole prezidentských voleb nabízel minimálně jeden českobudějovický okrsek asi 15 minut voličům hlasovací lístky tří kandidátů. Kromě Miloše Zemana a Jiřího Drahoše tak mohli podpořit i Pavla Fischera. Novinářům to potvrdila předsedkyně volební komise 22. okrsku Jana Šejharová. Podle ní komise dostaly k dispozici lístky se jmény tří kandidátů, a proto nabízely všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér bude jednat se špičkami EK, českou eurokomisařkou a hlavním vyjednavačem pro brexit
Předseda vlády Andrej Babiš v pondělí 29. ledna 2018 uskuteční sérii bilaterálních schůzek v Bruselu. Jednat bude s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem, místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, českou eurokomisařkou Věrou Jourovou a hlavním vyjednavačem pro brexit Michelem Barnierem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Prožíváme zlatou horečku
Zlato se včera obchodovalo i za cenu 1364 dolarů za troyskou unci, což je nejvíce od září 2013. Dnes se zlato obchoduje za 1355 dolarů, což je 1,5leté maximum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Novela o liniových stavbách zrychlí pomalou přípravu a výstavbu nových dálnic
Ministerstvo dopravy připravilo novelu zákona urychlující pomalou výstavbu dálnic. Po dohodě v Poslanecké sněmovně vznikl kompromisní návrh, který má za cíl zkrátit dobu přípravy staveb. Návrh obsahuje i konkrétní výčet prioritních dálnic a železnic, kterých se má urychlení výstavby týkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Na prezidentský duel na ČT koukala více než půlka lidí u televize
Čtvrteční prezidentskou debatu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v České televizi sledovalo v souhrnu 2,7 milionu diváků starších 15 let. Pustila si ji více než polovina lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Na základě dat Asociace televizních organizací (ATO) to dnes uvedl server Mediaguru.cz. Předchozí společný duel, který vysílala televize Prima, vidělo 2,2 milionu diváků. Debaty se výrazně odlišovaly ve dvou ohledech: v kázni publika a v intenzitě moderace, ukázala analýza výzkumné společnosti Media Tenor. Diskusi na Primě moderoval Karel Voříšek, na ČT Světlana Witowská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Afrínští Kurdové požádali Damašek o ochranu
Turecká invaze proti kurdskému Afrínu na severozápadě Sýrie pokračuje už bezmála týden a přináší první „plody“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fischer volil Drahoše, sám bude dál politicky aktivní
Neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer dal dnes svůj hlas v mateřské škole v pražských Pitkovicích Jiřímu Drahošovi. Podle Fischera je mu programově nejblíže. Bývalý velvyslanec, který v minulosti působil na Pražském hradě v týmu prvního českého prezidenta Václava Havla, chce dál aktivně působit v politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Cena města Brna 2017 míří do svatoanenské nemocnice
Cenu města Brna pro rok 2017 v oblasti „lékařské vědy a farmacie“ získal pan prof. MUDr. Jiří Vítovec, CSc., z I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Prestižní ocenění si osobně převezme na slavnostním aktu 30. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Podle Filipa Drahoš nemá potřebnou politickou praxi
Předseda KSČM Vojtěch Filip při dnešní volbě prezidenta uvedl, že Jiří Drahoš nemá politickou praxi, kterou bude prezident potřebovat. Filip to tvrdí s ohledem na situaci kolem brexitu, kdy bude česká strana vyjednávat o podmínkách pro krajany žijící ve Velké Británii. Filip to řekl ČTK v Českých Budějovicích, kde odevzdal svůj hlas ve druhém kole prezidentských voleb. Stejně jako v prvním kole podpořil Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti vítají odložení sankcí za nevydávání eReceptů, povinnost chtějí ale zrušit úplně
Na dnešní schůzi Sněmovny schválili poslanci návrh technické vládní novely, která o rok odsouvá sankce za nepoužívání eReceptů. Piráti odložení sankcí vítají, ale nevidí ho jako dlouhodobé a systémové řešení. Tím by bylo zrušení povinnosti výhradního používání eReceptů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura: Prezidentem ČR musí být vlastenec odmítající další demontáž suverenity země
Komentář na facebookovém profilu k druhému kolu prezidentské volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dvacáté provedení Mozartovy Figarovy svatby v historii Opery Národního divadla poprvé režíruje žena
Mozartova Figarova svatba patří k divácky nejoblíbenějším operám vůbec a zvlášť pro Prahu to platí dvojnásobně. Už za Mozartova života se melodie z této opery staly tak populárními, že téměř zlidověly. Nyní tuto operu nastuduje poprvé žena - režisérka Magdalena Švecová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Čekám, kdy se vyřítí polonahá žena... Zeman při hlasování žertoval o incidentu z prvního kola
Prezident Miloš Zeman odevzdal hlas ve druhém kole prezidentských voleb. Při příchodu do volební místnosti v žertu připomněl čtrnáct dní starý incident z prvního kola, kdy jeho hlasování narušil protest polonahé ukrajinské aktivistky hnutí Femen. U vstupu do místnosti dnes panovala přísnější bezpečnostní opatření než při prvním kole voleb, asi 20 novinářů se dovnitř nedostalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Zemědělci v celé EU musí mít stejné podmínky
Ministr zemědělství Jiří Milek ve čtvrtek na zasedání ministrů zemědělství zemí rozšířené Visegrádské skupiny v Budapešti odmítl povinné zastropování přímých plateb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uspěl v soudním sporu o prvorepublikové hřiště
Okresní soud v Blansku vynesl rozsudek, jímž zamítl žalobu Římskokatolické farnosti Křtiny, která se domáhala po Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vydání pozemku, v okrajové části městyse Křtiny, na kterém se nachází hřiště. Jedná se o hřiště vybudované již v období první republiky tehdy na církevním lesním pozemku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Na otevření volební místnosti čekaly v Bruselu desítky lidí
Asi čtyři desítky lidí čekaly dnes před českým velvyslanectvím v Bruselu na to, až se ve 14:00 otevře volební místnost pro druhé kolo prezidentských voleb. Na voličském seznamu je zde 819 lidí, mnoho dalších ale pravděpodobně dorazí hlasovat s voličským průkazem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí nově nabízí aplikaci DROZD pro mobilní telefony
Ministerstvo zahraničních věcí ČR spustilo v průběhu ledna 2018 ostrou verzi aplikace DROZD pro mobilní zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura volil Zemana, je připraven jednat i s Drahošem
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura i ve druhém kole prezidentských voleb volil současnou hlavu státu Miloše Zemana. Novinářům před odevzdáním hlasu řekl, že Zeman splňuje kritéria SPD pro prezidenta. V případě vítězství druhého kandidáta Jiřího Drahoše je připraven s ním jednat, pokud bude ochota i z druhé strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Alexandr Vondra pro PL: Po Drahošově výkonu na Primě jsem jen těžko hledal argumenty, proč mu dát svůj hlas. Jediný argument byl...
ROZHOVOR „V tom prvním testu, který se odehrával ´v bouřce a ve vichřici´, neobstál, v tom druhém, kdy v rudolfínském studiu ´bylo polojasno´, naopak projevil houževnatou odolnost a dokonce účinně a trefně útočil. A co z toho plyne? Že může být celkem slušným a důstojným prezidentem pro slunečné dny, ale jak se projeví pod tlakem a v čase krize, na to neumím odpovědět,“ tvrdí na konto prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše bývalý disident a někdejší ministr zahraničí Alexandr Vondra. Zemana ale rozhodně prý volit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Michaela Julišová: Lepšolidé
České pyšné, sebestředné a do sebe zahleděné elitky se cítí nedoceněny a uraženy! Vidí, jak jejich přátelé v západní Evropě mají vyšší platy, větší kapitál, větší majetek, lepší postavení. A to je dlouhodobě zneklidňuje!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky hledají brigádníky na šumavskou Olšinu
Rekreační zařízení Vojenských lesů a statků ČR na Olšině přijme pro hlavní turistickou sezónu v roce 2018 (červen-září) brigádníky do ubytovacího a stravovacího provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Žalobci se brání spekulacím Zemana, který nevyloučil, že stíhání Vitáskové mohli iniciovat solární baroni
Unie státních zástupců se ohradila proti čtvrtečnímu prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že není vyloučeno, že stíhání někdejší předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové mohli iniciovat solární baroni, proti kterým bojovala. Žalobci považují výrok, který Zeman pronesl při televizní debatě prezidentských kandidátů, za nepřijatelný a spekulativní a podrývá podle nich důvěru v justici. ČTK to dnes sdělil mluvčí unie Ondřej Šťastný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VHÚ vydává knihu věnovanou proslulému československému tanku LT. vz. 38
V uplynulých dnech vydal Vojenský historický ústav Praha knihu svého bývalého dlouholetého pracovníka Vladimíra Franceva nazvanou LT vz. 38. TANK, KTERÝ SE POVEDL – RODINNÝ PORTRÉT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Holoto, držte papuly a krok! Drahoš pohrdá lidmi a udělal z českých občanů hlupáky. Okamura, Keller či Foldyna se vyslovili k zásadnímu sdělení z prezidentské debaty
ANKETA Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš v debatě na ČT vytknul prezidentu Miloši Zemanovi, že „je prezidentem dolních deseti milionů“. Drahoš též řekl, že referendum o zásadních otázkách je velmi nebezpečné a že občané nejsou schopni zhodnotit, zda je vystoupení z EU v pořádku, nebo není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Je výsledek volby prezidenta již znám?
Z toho co slyším v posledních hodinách v médiích, nabývám dojmu, že se nás různí „nezávislí“ komentátoři a politologové snaží připravit na předem připravovaný výsledek přímé volby prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Otázka je, zda měl Drahoš prostor něco vysvětlit. Když na vás řve pět set lidí, buší a a vydávají animální zvuky... Ondřej Neff se ohlédl za prvním prezidentským duelem
ROZHOVOR Debatu na Primě ovládl Miloš Zeman i v důsledku nešťastného rozhodnutí televize Prima udělat z ní gladiátorské hry, míní publicista a zakladatel serveru Neviditelný pes Ondřej Neff. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz si všímá, že v klíčovém postoji k Dublinu IV jsou oba kandidáti na stejné lodi. „Dublin IV v podobě, v jaké se teď diskutuje, Drahoš jasně odmítá. Jeho postoj k migraci je naprosto jasný a je v souladu s postojem naší vlády a zdá se, že i s postojem většiny veřejnosti, která nechce uvěřit, že záchrana Evropy tkví v tom, že se sem nastěhuje půlka Afriky a čtvrtina Asie,“ říká a vysvětluje, proč je podle něj Miloš Zeman nevhodný pro prezidentský úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Drahoš vyhořel i podruhé
Festival předvolební trapnosti uzavřela Česká televize v pražském Rudolfinu pavlačovým vydáním toho, co si představuje jako rozhodující debatu kandidátů o úřad prezidenta na další pětileté období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SÚIP: Při kontrolách agenturního zaměstnávání byly v roce 2017 uloženy pokuty v celkové výši téměř 11 miliónů korun
Státní úřad inspekce práce provedl v roce 2017 celkem 570 kontrol agenturního zaměstnávání. Bylo při nich zjištěno 866 nedostatků, 986 porušení pracovněprávních předpisů a uloženo 122 pokut v úhrnné výši téměř 11 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Robert Vinogradov: Hrozí doba temna. Miloš Zeman má v záchraně nás všech nezastupitelnou úlohu
Prezidentské volby 2018 – stojíme na rozcestí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT: Podporu z OP VVV získá 5 koncepčních projektů VOŠ
Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání dokončil hodnocení žádostí o podporu z výzvy Vyšší odborné školy. Pro 5 projektů, které hodnocení úspěšně absolvovaly, se již připravují rozhodnutí o poskytnutí dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
O volbu prezidenta se zajímají i vězni. Mnozí se chystají k volebním urnám
V Libereckém kraji by měly během dneška a soboty odvolit ve druhém kole prezidentských voleb bezmála dvě třetiny vězňů. Do zvláštního seznamu se nechalo zapsat 1039 z 1634 odsouzených, kteří si odpykávají trest v Liberci, Jablonci-Rýnovicích a Stráži pod Ralskem. ČTK to řekli zástupci věznic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Do oblasti sociálních služeb putuje přes 782 milionů korun
Rada Královéhradeckého kraje schválila výsledky dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČNB: Veřejná konzultace ESMA ke zvažované restrikci binárních opcí a CFD
ČNB upozorňuje, že Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) vyzývá obchodníky s cennými papíry, spotřebitelské organizace a investory, aby se vyjádřili ke zvažovanému zákazu prodeje binárních opcí a omezení prodeje CFD retailovým klientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Eurodemokracie v sedmi obrazech
Šest set padesát nebezpečných slov o poučení z kampaně Jiřího Drahoše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodej alkoholu mladistvým není na severní Moravě nic neobvyklého
Na závěr roku 2017 uskutečnila Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stejně jako před minulou volbou prezidenta se i letos objevil inzerát v Blesku. Je za ním Pavel Šafr
Ještě v roce 2013 působil Pavel Šafr v nejčtenějším deníku Blesk. Tehdy prý bez jeho vědomí vyšel inzerát, který špinil čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. O pět let později proto Šafr přešel do protiútoku a nechal v deníku Blesk zveřejnit svůj předvolební inzerát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Krajská politika není o politikaření
V rozhovoru, který pro ParlamentníListy.cz poskytl Bohuslav Šimek (BPP), prozradil, jaké investice kraj letos zamýšlí, proč se rozhodli pro úvěr ve výši 700 milionů korun a jaké hlavní problémy hodlá vyřešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví spouští projekt na podporu paliativní péče v nemocnicích
Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Českou společností paliativní medicíny ČLS JEP spouští první fázi projektu financovaného z evropských fondů, který je zaměřen na implementaci a standardizaci paliativní péče v zařízeních poskytujících akutní, následnou a dlouhodobou péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Souboj civilizací, píší některá slovenská média o souboji Zemana a Drahoše
V českých prezidentských volbách se rozhodne o tom, zda zemi povede nudný proevropský akademik se slušným vystupováním, nebo žoviální politik s propagandistickou, prokremelskou rétorikou, postavenou na zastrašování, napsal slovenský zpravodajský portál Aktuality.sk. V posledním televizním duelu obou kandidátů byl podle něj úřadující prezident Miloš Zeman stejně slabý jako soupeř o post hlavy státu Jiří Drahoš. List Sme napsal, že kampaň vyrovnala šance Zemana a Drahoše na zvolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš před summitem V4: Regionální rozvojová banka není potřeba, nejdříve musíme dát do pořádku české banky
Vzniku středoevropské regionální rozvojové banky, jak o ní před časem hovořili premiéři Maďarska a Polska Viktor Orbán a Mateusz Morawiecki, není český premiér Andrej Babiš příliš nakloněn. Česko musí dát do pořádku především české banky, řekl dnes předseda vlády novinářům před oficiální návštěvou Maďarska. V Budapešti hodlá na summitu zemí visegrádské skupiny (Česko, Polsko, Maďarsko, Slovensko) mimo jiné koordinovat pozice před únorovým summitem EU, včetně migrační politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V novinách se zeptali na Zemana a Drahoše jejich bývalých spolupracovníků
Už za pár hodin se rozhodne o tom, zda svůj prezidentský post obhájí Miloš Zeman, nebo ho v jeho funkci nahradí bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, kterému mnozí fandí, ale mnozí mu vyčítají, že není politicky adekvátním soupeřem současné hlavy státu. MF DNES se lidí, kteří několik let pracovali po boku kandidátů, zeptala, jak politické prostředí oba kandidáty změnilo. „Je naivní, že by Drahoš neuměl politiku,“ zastává se ho jeho podporovatelka biochemička Helena Illnerová. „Zeman se obklopuje kreativními škůdci,“ míní bývalý spolupracovník současného prezidenta, prognostik Fedor Gál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Demagog.cz: Zeman pronesl v duelu v ČT více faktických výroků, ale i více nepravd než Drahoš
Ve čtvrteční debatě prezidentských kandidátů v České televizi pronesl více nepravdivých výroků současný prezident Miloš Zeman. Vyplývá to z analýzy serveru Demagog.cz. Zeman řekl 52 faktických výroků, z toho jich 14 server vyhodnotil jako nepravdu. Druhý kandidát Jiří Drahoš měl 38 faktických výroků, z toho tři nepravdivé. Jak ale ParlamentníListy.cz informaly, nestrannost zmíněného serveru velmi podlomil jednatel partnerské agentury Demagogu.cz, který na sociální síti napsal, že by Zemana mělo „zastřelit komando“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MMR: V Bruselu byla představena česká pozice k budoucnosti politiky soudržnosti
Ministerstvo pro místní rozvoj včera pořádalo ve spolupráci se Stálým zastoupením ČR při EU a evropským Výborem regionů dvě konference na téma přípravy programového období po roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Knižní tipy
Vážení čtenáři, dovolujeme si Vám v dnešní hektické době nabídnout několik zajímavých knih, které je určitě zajímavé přečíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti se dle výsledků vnitrostranické ankety chystají volit Drahoše
Během dneška a zítřka si Česká republika ve druhém kole přímé volby zvolí svého prezidenta. Piráti apelují na všechny voliče, aby využili svého občanského práva a šli volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR poskytuje příspěvky zaměstnavatelům i letos
Od ledna 2018 vzrostla měsíční výše příspěvku pro asistenty prevence kriminality na 16 500 Kč. V případě koordinátorů veřejně prospěšných prací činí 16 000 Kč a u ostatních pracovníků pak může dosáhnout až 15 tis. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Významný lékař a chirurg sepsal výzvu, ze které nebudou mít Jiří Drahoš a lidé kolem něho vůbec radost
Snaha vyměnit Miloše Zemana za beznázorového Jiřího Drahoše s podivnými sponzory je nebezpečná hra, na kterou by přemýšliví občané neměli přistoupit. Ve své veřejné výzvě to píše renomovaný lékař, hrudní chirurg docent Petr Habal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Originály dopisů Perchty z Rožmberka jsou k vidění ve Šternberském paláci
Na probíhající výstavě Podoby a příběhy. Portréty renesanční šlechty, kterou Národní památkový ústav pořádá ve spolupráci s Národní galerií v Praze, byly ve čtvrtek 25. ledna představeny originály dopisů Perchty z Rožmberka, šlechtičny ztotožňované později s postavou rožmberské bílé paní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Adam: Nevolební manifest
Prezidentské volby jsou úchvatnou příležitostí jak sami sobě dokázat, že žijeme v demokratickém a svobodném státě. Není bohužel pravdou, že samotný fakt, že jsou volby vypsány, je jasným důkazem takto fungujícího systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Světové ekonomické fórum v Davosu je skvělý a efektivně strávený čas
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 25. ledna 2018 zúčastnil Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR ukládají semena ze stromů v bance osiva i v semenářském závodě
Trhači šišek tento týden působí na Svitavsku v porostech spravovaných podnikem Lesy ČR. Až 150 kilogramů šišek sbírají v korunách padesáti smrků. Vybrané stromy mají výjimečný genofond. Proto jejich semena skončí po vyluštění v bance osiva. Později z nich v lesních školkách vypěstují kvalitní sazenice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Před rokem Miroslav Šlouf podpořil Drahoše. Jak je to dnes?
Miroslav Šlouf býval hodně mediálně propíranou osobou. Novináři mu věnovali pozornost v době, kdy se pohyboval po boku premiéra Miloše Zemana. Stál také za první vítěznou volbou Miloše Zemana na Hrad. Jenže pak se cosi změnilo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Informace pro rodiče, jejichž děti míří na operaci do Dětské nemocnice FN Brno
Pro rodiče, jejichž děti míří do Dětské nemocnice FN Brno na operaci v rámci Centrálních operačních sálů III, jsme připravili tzv. Průvodce pacienta, tedy informační publikaci, která podává základní informace, co dítě před a po operaci čeká, kdo se o něj stará, jaký je denní režim apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Někteří Zemanovi sponzoři vykazují ztrátu, odhalují některá média
Pochybnosti o financování své předvolební kampaně prezident Zeman zcela nerozptýlil, uvádějí servery iDnes a Respekt. Některé sponzorující firmy podle nich vykazovaly ztrátu a mezi dárci figurují advokáti, kteří prezidentovu kancléři Vladimíru Mynářovi pomáhali s kontroverzním nákupem jeho vily. Seznam sponzorů spolku Přátelé Miloše Zemana, který současné hlavě státu platil předvolební kampaň, přinesl Zeman do čtvrteční televizní debaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Křečovitá snaha Drahoše o získání voličů. Opakoval, aby volili jeho. Jeho. JEHO! A Witowská? Zrodila se nová moderátorská hvězda. Tak vidí duel v ČT analytička Ryšánková
Analytička Irena Ryšánková pozorně sledovala finální televizní duel prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše v České televizi a pro ParlamentníListy.cz sepsala své postřehy. Mimo jiné vyzdvihla moderátorský výkon Světlany Witowské, kterou pasovala na možnou nástupkyni Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poslední debata skončila remízou. Drahoš na soupeře často útočil, Zeman překvapil umírněností
Podle odborníků na politický marketing se Jiří Drahoš oproti úternímu střetnutí na televizi Prima výrazně zlepšil a Zemanovi zdatně sekundoval.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:36, zobrazit podobné
ÚOOÚ zahájí kontrolu magistrátem chybně rozeslaných pokut
Úřad pro ochranu osobních údajů zahájí kontrolu chybně rozeslaných výzev k zaplacení dopravních pokut, které obdrželi od pražského magistrátu v nedávné době nesprávní adresáti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Soudy definitivně potvrdily pokuty za kartel pekařů, místní šetření ÚOHS proběhla v souladu se zákonem
Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnosti společností DELTA PEKÁRNY a.s., OK REST a.s. (právní nástupce společnosti Odkolek) a PENAM, a.s. proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kterým byly výše uvedeným soutěžitelům uloženy sankce v souhrnné výši 52 800 000 Kč za jednání ve vzájemné shodě při určování cen pekárenských výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kdyby nebylo tématu Zeman, nemá Drahoš o čem mluvit, kroutil po debatě hlavou politolog
Vrchol prezidentské kampaně, tedy poslední televizní prezidentský duel, je za námi. Přední politologové a komentátoři byli hosty Událostí, komentářů na ČT24 bezprostředně po skončení ostře sledovaného „souboje“. Všichni se shodují, že debata proběhla důstojně a věcně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Prezidentský souboj vrcholí
Většina prezidentských kandidátů již před prvním kolem sdělovala celému národu, že jejich hlavní prioritou při souboji se svými soky bude slušnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Česku začne po poledni finále prezidentských voleb
V Česku začne dnes dvě hodiny po poledni finále volby prezidenta. Lidé si v něm budou moci vybrat, jestli hlavou státu zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá vědec Jiří Drahoš. Hlasovací lístky s jejich jmény dostanou ve volebních místnostech, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš bude v Budapešti jednat s premiéry visegrádské skupiny
Na summitu zemí Visegrádské skupiny (V4) je dnes v Budapešti očekáván český premiér v demisi Andrej Babiš, který bude s předsedy vlád Maďarska, Polska a Slovenska jednat o budoucnosti Evropské unie, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní: Členové republikového předsednictva hlas Zemanovi nedají
S blížícím se druhým kolem prezidentských voleb provedlo Republikové předsednictvo Svobodných jakousi inventuru postojů a chování současného prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Světla zhasla a analytik ČT Rosí se dal do díla: Zeman řekl, že se muslimové v ČR radikalizují, ale tento sociolog říká, že ne. Zato o Drahošovi neřekl ani slovo
Na debatu prezidentských kandidátů v České televizi se zaměřil i vedoucí analytického týmu Luboš Rosí, a to v pořadu Události, komentáře. Pokusil se zhodnotit pravdivost některých výroků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
FOTO Drahoš vyčetl Zemanovi: Vy jste prezidentem dolních deseti milionů. A to je výtka?, žasl prezident
Jeden z nejpozoruhodnějších momentů prezidentské debaty se odehrál hned na jejím začátku, poté, co moderátorka Světlana Witowská přivítala oba adepty v majestátním Rudolfinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nechutná a hanebná výzva Drahoše. Imigranti ve velké většině jsou opravdu parazity, skutečně často vraždí a ještě častěji znásilňují. A plivání na Zemana… Filozof hovoří
ROZHOVOR „Tato výzva je nechutná a hanebná. Imigranti ve velké většině jsou opravdu parazity, opravdu chtějí vysávat hloupý evropský pseudosociální systém, skutečně často vraždí a ještě častěji znásilňují. V Evropě nehledají útočiště, nýbrž levnou kořist…Souhlasit s citovanou výzvou je dostatečným důvodem jejího signatáře či podporovatele nevolit, ať je jeho protikandidátem kdokoliv,“ říká o výzvě, kterou podepsal Jiří Drahoš, reakční a kontrarevoluční filozof Jiří Hejlek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka (ČSSD): Slušnost není slabost, slušnost je síla
Komentář na facebookovém profilu k druhému kolu prezidentské volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Přestaňte se hádat a začněte pracovat pro Pražany
Neschopnost reagovat na zřícení důležité lávky a uzavření Libeňského mostu jen potvrzuje dlouhodobou hlubokou krizi magistrátní koalice (ANO, ČSSD, KDU-ČSL, STAN a Zelení). Je to koalice politických trafik, která vůbec nedbá na potřeby Pražanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Národ je rozdělen? A jak se to asi přihodilo? Kdopak to má na svědomí?
Pokračujme tak, jak to předvádíme, jeden jak druhý, a pak řekněme svým dětem a vnukům na rovinu, co jsme jim to připravili za budoucnost...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Miloš Zeman - prezident dolních deseti milionů
Poděkování prezidentu Miloši Zemanovi za všechno, co dělá pro naši vlast a její občany. V debatě na ČT pan Drahoš opět útočil, a pomlouval prezidenta Zemana. Dobře se úkolu zhostila moderátorka Witowská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Marketingový expert zajásal: Drahoš Zemana rozjezdil ruským pásákem! A ČT by zrušil jen čistý magor!
Marketingový expert Martin Jaroš na dálku z Kataru zhodnotil prezidentskou debatu Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. S konečnou platností prý konečně padl mýtus v debatě neporazitelného Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministrová (TOP 09): Podporujeme další rozvoj dostihového závodiště
Pardubické dostihové závodiště je skutečnou ikonou v České republice i v Evropě. TOP 09 podporuje další rozvoj závodiště, jehož součástí by do dvou let mohlo být i moderní kolbiště pro parkur, který se stane brzy olympijským sportem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Drahoš hlasoval ve volbách, přeje si velkou volební účast
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš s manželkou Evou odevzdali dnes odpoledne hlasy ve druhém kole prezidentských voleb. Drahoš po volebním aktu požádal všechny, komu záleží na budoucnosti země, aby šli také volit. Přál by si, aby účast byla alespoň stejná jako v prvním kole, kdy byla zhruba 62 procent. Novinářům také řekl, že nabízí bezpečí a starost o sociálně slabší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vít Rakušan (STAN): Pokud měl Babiš pocit, že lze objednat trestní stíhání, měl pět let na to s tím něco udělat
Co říká Vít Rakušan na nově vznikající vládu opět pod taktovkou Andreje Babiše? Jsou STAN ochotni slevit ze svých požadavků, aby zabránili vládě podporované komunisty?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ředitelku Nemocnice Na Bulovce Vrbovskou ministr Vojtěch odvolal. Vedením nemocnice dočasně pověřil Nováka
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) odvolal ředitelku pražské Nemocnice Na Bulovce Andreu Vrbovskou a řízením nemocnice dočasně pověřil jejího statutárního zástupce Františka Nováka. Důvodem odvolání Vrbovské byla závažná zjištění, která se týkala její osoby a řízení nemocnice, sdělila dnes ČTK mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová. Potvrdila tak informace České televize, která na odvolání Vrbovské upozornila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Kulturní vyspělost považuji za vizitku úspěšného kraje
Vyjádření k nominaci na náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče za ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Češi si začali vybírat prezidenta mezi Zemanem a Drahošem
V Česku začalo dnes ve 14:00 finále prezidentských voleb. Křeslo hlavy státu v nich obhajuje Miloš Zeman, jeho vyzyvatelem je bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Krainer (STAN): Po pěti letech ve stejném bodě
Jakub Krainer se zamýšlí nad důvody rozdělení společnosti a nabízí řešení kudy z toho ven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý hejtman Ústeckého kraje za ODS Šulc dostal od soudu podmínku
Ústecký okresní soud dnes potrestal podmíněným trestem bývalého ústeckého hejtmana za ODS Jiřího Šulce za to, že v době, kdy předsedal výboru Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, vyplatil úřad takzvané zlaté padáky exředitelům Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Augustýn (TOP 09): Kam se poděly všechny smělé plány?
Před volbami a ještě nějakou dobu po nich jsme od vedení města Žďáru nad Sázavou slyšeli mnoho fantastických vizí o proměnách našeho města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): O Nemocnici Na Františku se bude starat město
Díky hlasům Trojkoalice byl Zastupitelstvem hl. m. Prahy schválen záměr převzít správu a provoz Nemocnice Na Františku. Praha by v této věci chtěla s MČ Praha 1 uzavřít memorandum o dalším společném postupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Takto informují své čtenáře některá zahraniční média, která sledovala duel Zemana a Drahoše v ČT
Druhý televizní souboj Miloše Zemana a Jiřího Drahoše byl oproti tomu prvnímu, poznačenému „bouřlivou atmosférou v sále“, o poznání vyrovnanější, hodnotí čtvrteční duel agentura AFP. Podle ní byly pomyslné misky vah v předvečer prezidentské volby přece jen nakloněné na stranu současné hlavy státu, zahraniční média však očekávají těsný výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Hodně štěstí pane prezidente
Velice důležitá prezidentská volba se blíží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Proboha, proč nemůžeme volit tu moderátorku?
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vaněk (TOP 09): Nechceme další komisi zabývající se Vřídelní kolonádou
Jednání Zastupitelstva města Karlovy Vary projednalo celkem 36 bodů, několik z nich bylo hlasujícími zastupiteli v bohaté diskuzi připomínkováno a následně i v řádném hlasování zamítnuto. Jedním se zamítnutých bodů jednání bylo i zřízení desetičlenné komise zabývající se problematikou obnovy a rekonstrukce Vřídelní kolonády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Patočka s odvoláním neuspěl, vyloučení z ČSSD platí
Důvodem Patočkova vyloučení bylo vyvolání referenda o nádraží v Brně v roce 2016.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Ty malé lékárny v odlehlých oblastech by měly mít bonifikaci v rámci úhrad
Odpověď na ústní interpelaci od poslankyně Věry Kovářové na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 1. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Národní socialisté: K volbě prezidenta České republiky
Již dnes nás čeká druhé kolo volby prezidenta ČR. Kampaň vrcholí a nepostrádá, jak je bohužel obvyklé, ani podpásové údery, dezinformace a hysterické výkřiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat lékovou novelu, má se týkat i eReceptu
Sněmovna bude dnes schvalovat vládní lékovou novelu o transfuzích. Do normy by se ale měl také dostat pozměňovací návrh, podle kterého by lékařům letos nehrozily pokuty za předepsání papírového receptu místo povinného elektronického.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Vzájemné osobní napadání špatné skutky neodstraní
Prezidentská volby v roce 2003 předurčila postoj Miloše Zemana k sociální demokracii. A je zajímavé, že po 15 letech se tato karta stále hraje a zneužívána ve vnitrostranickém boji uvnitř ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist