Oficiální zpravodajská média

Novinář, který sebou řízl na oslavě u Zemana, promluvil: Chtěli mě zabít
Novinář Milan Rokytka, který zkolaboval v Top Hotelu chvíli po oslavě úspěchu Miloše Zemana v prezidentských volbách, tvrdí, že do bezvědomí upadl proto, že se ho pokusili otrávit. „Nájemní mediální vrazi se mě zřejmě pokusili otrávit,“ řekl novinář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Proč zvítězil Zeman
Velmi malý, jen tříprocentní rozdíl mezi výsledky Miloše Zemana a Jiřího Drahoše v druhém kole volby hlavu státu má podle mého názoru dva důvody: jednak zafungoval princip anti-Zeman, tedy boj za to, ať je zvolen kdokoli, třeba blanický rytíř nebo Don Quijote, jen ať to není Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl: Tolik jako Drahoš by dostal i papírový pytlík. Okamura a Chovanec? Zeman teď má za sebou tuhle sílu...
ROZHOVOR Češi si podruhé v přímé volbě zvolili svého prezidenta. Svou funkci obhájil Miloš Zeman, který porazil Jiřího Drahoše. Ten ihned po volbách avizoval, že se po porážce z veřejného života nehodlá stáhnout, ale bude bojovat dál „za změnu“. Ředitel redakce ParlamentníchListů.cz položil v souvislosti s volbami a tím, co může následovat po znovuzvolení Zemana, několik otázek šéfredaktorovi MF Dnes Jaroslavu Pleslovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Český národ má podle Jaromíra Štětiny poškozený genofond. Bolševici, peru se s vámi už padesát let a nebojím se vás, vzkázal po volbách a vyvěsil Václava Havla
Europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina se na svém facebookovém profilu vyjádřil, že je doslova znechucen z vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách. „Lži a podvody jsou zpět, ale já se nebojím,“ napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lidé viděli, jak je média lakují. Zejména po debatě na ČT. A řekli dost a hodili to Zemanovi, myslí si politolog Kubáček
Druhé kolo prezidentských voleb nakonec přihrálo Miloši Zemanovi vítězství a Jiřímu Drahošovi prohru. Dál se takový výsledek očekávat? Co Zemanovi pomohlo v obhájení jeho postu a co Drahošovi uškodilo? Na to odpovídali v nedělní Partii na Primě politologové Alexander Tomský a Jan Kubáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík se vyjádřil k volbám: Byli jsme před Zemanem, budeme i po něm
Výsledek prezidentské volby podle plzeňského biskupa Tomáše Holuba ukazuje, že většina české společnosti nechce být natolik otevřená Evropě, jako byl vyzyvatel Miloše Zemana Jiří Drahoš. Holub to dnes řekl ČTK s tím, že ho výsledek mrzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Adam Komers napsal, že moc dobře ví, jací blbci jsou Češi
Někdejší redaktor ČT a nynější provozovatel vinárny Naturel v pražské Myslíkově ulici Adam Komers prý předem velmi dobře tušil, „jak to dopadne“. „Rudé trencle jsem vyvěsil už krátce po druhé hodině odpoledne, tušil jsem, jak to dopadne. Nebyl jsem překvapený, natož zdrcený,“ uvedl ve svém komentáři na serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Neumím blahopřát falešnému hráči
Předseda TOP 09 komentuje na facebookovém profilu výsledky prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek odmítl pogratulovat vítězi. Je to falešný hráč, vzkazuje
Miroslav Kalousek nechce gratulovat prezidentu Zemanovi k obhajobě mandátu. Považoval by to za pokrytecké vzhledem k tomu, co si o prezidentovi myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Drahoš chce kandidovat do senátu, je to pojistka demokracie
Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš v rozhovoru pro server iHNed.cz slíbil, že neodejde z veřejného života a z politiky. Jak se v ní chce udržet? Třeba kandidaturou do senátu. Nebo do Evropského parlamentu. Jednu věc však může vyloučit už teď. Prý rozhodně nebude zakládat novou politickou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Cizina volila Drahoše. Z devadesáti procent
V zahraničí bodoval u krajanů a českých turistů v prezidentské volbě bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Dostal 90,28 procenta hlasů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Drahošovi v Českém rozhlase citovali kritiku od Horáčka. Postoupil jsem já, ne on, ohradil se podrážděně
Český rozhlas se rozhodl uspořádat povolební debatu vítězného prezidenta Miloše Zemana a poraženého kandidáta Jiřího Drahoše. Miloš Zeman jako v poslední době už mnohokrát nepřišel. Jiří Drahoš oznámil, že Miloš Zeman je i jeho prezidentem. Přidal však jedno velké „ale“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Těším se na spolupráci s panem prezidentem
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům druhého kola prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Poslední Zemanovo vítězství
Volební výsledek nakonec dopadl podle předvolebních debat, ze kterých Jiří Drahoš vyšel jako ten jasně slabší. Neúspěšní kandidáti se nejspíš přesunou do senátních voleb a budou nás dále oblažovat úvahami o odvádění republiky na Východ či na Západ. Zůstanou i docela výrazné rozdíly v politické orientaci venkova a měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hradní juntu už zastaví jenom tetka Smrtka. Ale jednou se to povede a otočíme to, slibuje hvězda televizní revolty Adam Komers
Adam Komers působil takřka 25 let v České televizi. Jako redaktor. Do povědomí veřejnosti vstoupil např. jako jeden z nejviditelnějších odpůrců Jany Bobošíkové během tzv. televizní krize na počátku tisíciletí. V roce 2016 ale veřejnoprávní televizi opustil a otevřel si v centru Prahy vinotéku. Po těsném vítězství Miloše Zemana varoval své spoluobčany, že nás nečeká nic pěkného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Praha to dožene, opakovali stále v Drahošově štábu. A pak nálada poklesla a začaly hořké vtipy na prezidenta
V sobotu ráno ještě příznivci profesora Jiřího Drahoše mohli doufat, že se jejich favorit stane hlavou státu. V sobotu pozdě odpoledne jim zbyly jen oči pro pláč a frustrace, kterou si vybíjeli např. pálením volebních lístků Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík a méněcenný český národ. Obyčejní lidé mají více zodpovědnosti než elity, vzkazuje poslanec Foldyna
„Na debaty v televizi se dívat budu. Stát se může vždy cokoli, ale že by prezident Zeman ‚vybuchl‘ v duelu s panem Drahošem, nepředpokládám. Jedině že by soutěžili v disciplíně: ‚Nevím, zatím jsem nad tím nepřemýšlel‘,“ ironizuje rétoriku prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. „My si buď vybereme Churchilla, nebo Chamberlaina. Doba, ve které se nacházíme, mluví pro Churchilla,“ říká také Foldyna v rozhovoru ParlamentníchListů.cz ještě před volbami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Proč Drahoš jezdil po severní Moravě, kde stejně nemohl uspět? Slavný komentátor rozebral zoufalství jeho kampaně
Zkušený komentátor Bohumil Pečinka na serveru Reflex.cz prozradil profesorovi Jiřímu Drahošovi, kde udělal chybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Novinář má pozoruhodné informace, jak se z Jiřího Drahoše stal kandidát kavárny. Šlo o podnikatelský plán...
Komentátor Martin Weiss nešetřil na serveru Echo24.cz tvrdými slovy. Slovní ránu dostal jak Jiří Drahoš, tak Miloš Zeman. Profesor Drahoš jich ale nakonec schytal přece jen víc. Prý se mohlo řadě lidí zdát, že Drahoš může být dobrým prezidentem. Dokud nezačal mluvit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Teď teprve uvidíme "sračkomet", obává se Martin Konvička. Přečtěte si, co o Zemanově výhře napsal oblíbený list Jana Čulíka
V České republice byl znovu zvolen krajně pravicový prezident. Těmito slovy zhodnotil výsledky prezidentských voleb server britského deníku The Guardian. Když to uviděli ekonom Vladimír Pikora a velký kritik islámu Martin Konvička, neudrželi se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Moláček shrnul zděšení kavárny z vítězství Zemana
Po znovuzvolení prezidenta Miloše Zemana se roztrhl pytel s komentáři analyzujícími jeho vítězství. Druhé kolo prezidentských voleb by se tak dalo jednoduše shrnout do jedné věty, že Jiří Drahoš byl „nic“, alespoň tak to vidí novinář Jan Moláček, který se ve svém komentáři na Aktuálně.cz zaměřil i na to, co stojí mezi námi a definitivním pádem do nesvobody na dlouhou dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Doufám, že se uklidní vášně
Komentář na facebookovém profilu k volbám prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miloš jen nechal to Drahošovo hovno stéci a v tu chvíli bylo jasné, kdo je prezident. Štěpán Kotrba pro vás rozebral, co rozhodlo volby
ROZHOVOR Letošní prezidentské volby podle analytika Štěpána Kotrby definitivně ukázaly, že na prezidentský úřad potřebujete zkušenost. A na jakoukoliv politickou funkci vůbec. Proto nedává příliš šancí ani další politické kariéře Jiřího Drahoše, který podle něj prošel pouze politickým rychlokurzem. V klíčových okamžicích, jako byla třeba předvolební debata v České televizi, se to podle Kotrby ukázalo jednoznačně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Chci být šéfem ČSSD, rozhodl se Chovanec. Na únorovém sjezdu se utká i s Hamáčkem
Podporu získal na krajské konferenci v Plzeňském kraji.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.1.2018 v 13:36, zobrazit podobné
Nejdříve ponížení a život v ústraní, nakonec Miloš Zeman prožil dvojnásobný triumf
Miloš Zeman se svým sobotním vítězstvím v prezidentských volbách zařadí po bok svých předchůdců Václava Havla a Václava Klause, kteří také dokázali svůj mandát obhájit. Jeho cesta k triumfu ale byla odlišná, stačí se podívat na Zemanův život v politice a metody, které ho dostaly na vrchol.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.1.2018 v 08:36, zobrazit podobné
Václav Klaus po volbách: Je to výhra nezmanipulovaných lidí a důvod k optimismu. Obávám se ale, že příznivci Drahoše se s tím nesmíří
S tím, že Miloš Zeman nakonec obhájil prezidentský úřad, se jen tak příznivci neúspěšného kandidáta Jiřího Drahoše nesmíří, obává se bývalý prezident Václav Klaus, který mu bezprostředně po jeho vítězství přišel gratulovat. „Podporovatelé Drahoše výsledek jen tak nepřijmou,“ řekl krátce po znovuzvolení Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Nebezpečný občan Babiš
Naše společnost se mění a to dokonce v souladu s celkovým světovým trendem. Tradice, na kterou jsme si v politickém uskupení zvykli, odchází. Nejenom u nás, ale v USA, Francii, Itálii, Maďarsku, Polsku a vlastně pomalu všude. Starý zavedený systém se brání. Pochopitelně. Málo z nás (počítáno i se Zemanem) odhadlo vývoj a šance Trumpa, i když to není člověk k obdivování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Prezidentem České republiky bude opět vlastenec
Komentář na facebookovém profilu k výsledku prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Proč by měla jít do EU parlamentu paní Horáčková - a ne já?
V rozhovorech redaktorů ČT se známým osobnostmi volebních štábů obou uchazečů na prezidentství v sobotu odpoledne došlo i k interview Michala Horáčka, tuším, s redaktorem Houžvou. To už byl výsledek souboje znám a redaktor ČT se zajímal, zda teď – po Drahošově porážce – hodlá Horáček v politice dál pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Novinářské hyeny aneb Střih opět králem manipulovaného zpravodajství
V sobotu večer v pražském hotelu TOP – již po skončení oficiální akce strany práv občanů u příležitosti volby prezidenta republiky - zkolaboval novinář M.R., který krátce předtím přijel z obdobné akce sympatizantů Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Já se nebudu zastávat nějakého opilce. Ale je to člen vaší strany, pitval Moravec incident v Zemanově štábu
Moderátor České televize Václav Moravec zhodnotil druhou přímou volbu prezidenta. Do Žižkovské věže si k okomentování těsného vítězství Miloše Zemana pozval předsedy Pirátů a KSČM Ivana Bartoše a Vojtěcha Filipa. Šéf komunistů mimo jiné prozradil, že politické strany mají před sebou obří úkol. Udržet rozvoj lidstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Praze nabízí dva psy k adopci
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Praze nabízí k adopci fenku německého ovčáka a křížence rotvajlera a staforda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Pět let se v něm zas můžu mýlit
Jen pár postřehů. Mudrlantsklé komentáře totiž nechám mudrlantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Volby - jaká byla scéna, jak byly rozdány role a jak se povedla režie
Politická scéna bývá srovnávána se scénou divadelní nikoli náhodou. Je to vlastní téměř všem kulturám a civilizacím. Volba papeže, korunovace císařů, králů, okázalé uvádění do funkce knížat, později k nim přibyli prezidenti, říšští kancléři, generálních tajemníci a v některých zemích ministři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Výstava Karlštejnský poklad – kultura císařského dvora Karla IV. je prodloužena
Národní památkový ústav připravil na hradě Karlštejn ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze výstavu unikátního tzv. karlštejnského pokladu přibližující kulturu císařského dvora. Pro velký zájem veřejnosti je výstava prodloužena až do 30. října 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman přijel do obce, a ona ho pak zvolila. Zde jsou čísla z obcí, kam při výjezdech do krajů prezident zavítal
Miloš Zeman vyhrál volby ve většině měst jižní Moravy, která v loňském roce jako prezident navštívil a debatoval tam s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Horská služba má dva nové defibrilátory a GPS navigace
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický předal náčelníkům dvou oblastí Horské služby ČR Josefu Hepnarovi (Orlické hory) a Michalu Klimešovi (Jeseníky) defibrilátory a GPS navigace, které zlepší materiální vybavení horských záchranářů. Pardubický kraj tak pokračuje v dlouhodobé podpoře Horské služby ČR na svém území, a to jak pravidelným příspěvkem, tak materiální pomocí na základě požadavků samotných záchranářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senát se začal zabývat přípravou návrhů na státní vyznamenání
Senátní podvýbor schválil harmonogram příprav návrhů na státní vyznamenání. Senátoři budou podávat své návrhy podvýboru do konce března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Úkolem politika je zajistit bezpečnost občanů
Komentář na facebookovém profilu k extremismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff po Zemanově vítězství cituje z Wericha s Voskovcem: My věříme oslovi, když nás hlučně osloví
Publicista Ondřej Neff nešetří po vítězství Miloš Zemana ostrými slovy. Uvěřili jsme prý oslovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Temná zpráva o Česku, vyhrál tu Východ. Zemanova výhra nás přijde hodně draho, zoufá si Martin Fendrych. A televizní kluk v akci se přidal...
Prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman, poraženým se stal Jiří Drahoš, konečný výsledek byl jednapadesát ku devětačtyřiceti procentům a dělil je rozdíl 152 tisíc hlasů. Nejen to nasvědčuje tomu, že společnost je politicky rozdělena napůl. „Média asi čeká bitka o udržení nezávislosti a důvěryhodnosti. Jde o to, aby Česko nebojovalo samo se sebou a nebylo trvale rozděleno na dvě země,“ uvedl ve svém komentáři na Aktuálně.cz bývalý náměstek ministra vnitra Jana Rumla a později dlouholetý komentátor Martin Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Monika Pilloni: Tak už je to tady. EU otevře hranice pro miliony nových uprchlíků
EVROPSKÝ parlament schválil dne 16. ledna Usnesení " o ženách, rovnosti žen a mužů a spravedlnosti v oblasti klimatu", ano čtete dobře: KLIMATICKÉ SPRAVEDLNOSTI !!!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pražská honorace stále nepochopila. V médiích jela šílená propaganda horší než Rudé právo, a stejně to nefungovalo. Klára Samková pro PL shrnuje vítěze a poražené voleb, nepotěší Andreje Babiše
Advokátka Klára Samková sepsala pro ParlamentníListy.cz zamyšlení k právě skončeným prezidentských volbám. Ačkoliv hlavní vítězové a poražení jsou zřejmí, možná se prý budeme hodně divit. Zejména Andrej Babiš prý možná bude velmi překvapen ze „starého ještěra“, který teď už vůbec nic a nikoho nepotřebuje. Už teď nám však podle Samkové nastává nový velký úkol – najít nového vhodného kandidáta, který by v příštích volbách mohl nahradit Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Putin gratuloval Zemanovi k opětovnému zvolení prezidentem ČR
Ruský prezident Vladimir Putin pogratuloval Miloši Zemanovi k opětovnému zvolení prezidentem České republiky. Informovala o tom tisková služba Kremlu, kterou citovala televize NTV.Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Provokatér Zeman udržel otěže. V Bruselu nebudou mít radost, píše mezinárodní server
Volební vítězství prezidenta Miloše Zemana je podle webového listu Politico výsledek, který bude pravděpodobně považován za špatnou zprávu v Bruselu. A to proto že Zeman téměř neustále nesouhlasí s Evropskou unií, zejména pokud jde o migrační kvóty a sankce proti Rusku. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Obyvatelé České Lípy budou v referendu rozhodovat o investicích
Obyvatelé České Lípy budou dnes v místním referendu rozhodovat o investicích města, 44 hlasovacích místností bude otevřeno od 8:00 do 18:00. Témat bude pět, radnice výsledky zveřejní možná už v noci, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Putinův nepřítel číslo jedna nám vyprávěl o Rusku: Milion kriminálníků tam ovládá sto čtyřicet milionů dobrých lidí
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Vladimir Putin vytvořil situaci, ve které je každý konkurent buď zatčen nebo vypuzen ze země či zavražděn. Kontroluje celý tisk, takže šíří výmysly o svých schopnostech, své lásce k obyčejným Rusům a terorizuje každého, kdo se mu postaví. To říká americko - bristký finančník Bill Browder, jenž napsal knihu Rudý zákon. V ní líčí, jak mu rozvědčíci v Rusku zničili velkolepé podnikání a zavraždili právníka, kvůli čemuž vznikl takzvaný Magnitského zákon, podle nějž je vrahům zamezen vstup na Západ a zmrazeny konta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Uzávěrka soutěže Děti pro Lidice se blíží
Památník Lidice připravuje tradičně ve spolupráci s Českou komisí pro UNESCO rozsáhlý projekt Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. Jedná se o jednu z největších přehlídek dětské umělecké tvorby na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Infrastrukturu pro alternativní paliva podpoříme 100 miliony z OPD
Do roku 2021 budou mít řidiči v Česku k dispozici další stovky běžných dobíjecích stanic pro elektromobily. Jejich vybudování podpoří Ministerstvo dopravy z evropských prostředků. Z Operačního programu Doprava (OPD) na ně může putovat až 100 milionů korun v rámci podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Z volení se může dostavit i bolení...
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Je to důstojná prohra
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vy si přejete smrt Miloše Zemana? To myslíte vážně? Napsal umělec
Ani ne 24 hodin po vítězství Miloše Zemana neutuchají emoce tryskající z obou táborů. Nad některými příspěvky se pozastavil operní pěvec Zdeněk Plech, který nad příspěvky přejícími si smrt Miloše Zemana podotkl: To si zcela nepokrytě přejete smrt člověka? I takové jsou dozvuky volby prezidenta mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Daniel Kerekes: Podívejte se, kde a kdy měli spočítáno
Časosběrná mapa sčítání volebních okrsků ukazuje, kdy jednotlivé volební okrsky spočítaly hlasy a předaly zápisnici. V mapě je barevně odlišeno, zda v okrsku vyhrál Zeman nebo Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Otázky Václava Moravce - zajímavá a leccos odhalující diskuse
Mám legitimní a nezadatelné právo – nechtít přítomnost a vliv islámu v české kotlině, mám nezadatelné, necenzurovatelné právo říkat to nahlas a politicky pracovat tak, aby se to nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Přejděte na druhou stranu
Za komunistů jsme měli zvrácenou radost, že jim Praha padá k zemi. Pamatujete? Přejděte na druhou stranu. Dneska na nás padá jen obrovská lítost nad tím, jak se současné vedení Prahy už několik let nedokáže město spravovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovci si to rozdělili. Bělobrádek Zemanovi gratuloval, Herman zoufal nad vítězstvím lži a nenávisti
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek blahopřál Miloši Zemanovi k vítězství v prezidentských volbách. Zároveň na Twitteru uvedl, že doufá v to, že Zeman bude více spojovat společnost než dosud. Místopředseda lidovců Daniel Herman, který měl se Zemanem v minulosti spory, označil opětovné zvolení hlavy státu za vítězství lži a nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vítová: Voliči J. Drahoše ztratili morálku, ale sami sebe považují za lepší lidi
Nemá-li jít naše země za pět let do kytek, musí okamžitě ustat vymývání hlav dětí a studentů ve školách všech stupňů a musí dojít k okamžité změně dikce veřejnoprávních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Gratulujeme prezidentovi Miloši Zemanovi k obhájení mandátu
Blahopřání vítězi voleb prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Do Iráku odletěla výcviková jednotka chemického vojska. Vrátí se za půl roku
V souladu se schváleným mandátem vyslala Česká republika v sobotu 27. ledna 2018 do Iráku výcvikovou jednotku chemického vojska (VJChV-I). Na kbelském letišti se s vojáky rozloučila ministryně obrany ČR Karla Šlechtová a zástupce náčelníka Generálního štábu - ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Verner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Chovanec totálně zamíchal karty v ČSSD. Chce kandidovat na předsedu
Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec bude kandidovat na předsedu strany. Rozhodl se tak poté, co dnes získal podporu od své domovské krajské konference ČSSD v Plzeňském kraji, v jejímž čele stojí sedm let, řekl ČTK. Nové vedení si sociální demokraté zvolí na mimořádném sjezdu 18. února v Hradci Králové. Kandidaturu na předsedu oznámili také současný místopředseda strany Jan Hamáček, bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík a poslanec a olomoucký primátor Antonín Staněk. Kandidaturu zvažuje bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pozor, nová finta Bruselu, varuje blogerka Pilloni: Přijímání imigrantů se skrývá pod heslem „klimatická spravedlnost“
Česko-italská blogerka Monika Pilloni se zděsila nad tím, co Evropský parlament dne 16. ledna schválil za usnesení. „Jde o ‚usnesení o ženách, rovnosti žen a mužů a spravedlnosti v oblasti klimatu‘, ano, čtete dobře: KLIMATICKÉ SPRAVEDLNOSTI,“ zhrozila se blogerka, podle které přišlo to, čeho se nejvíce obávala, EU otevře hranice pro miliony nových uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sláva vítězi, čest poraženému
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu výsledek prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Jak chce vláda dodatkovat dokument, o němž prohlásila, že vznikl nezákonně?
ČSSD bude po vládě požadovat vysvětlení, proč se rozhodla uzavřít dodatek k memorandu o těžbě lithia u Cínovce s australskou firmou European Metals Holdings (EMH). Novinářům to řekl úřadující předseda strany Milan Chovanec. Připomněl, že vládní hnutí ANO využilo původní memorandum v předvolební kampani ke kritice ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Počet pacientů za minulý rok vzrostl
Oblastní nemocnice hospitalizovala v roce 2017 celkem 23 988 pacientů, zatímco v roce 2016 to bylo 21 602 lidí, a 510 pacientů bylo umístěno v léčebně dlouhodobě nemocných. Ambulantně tady bylo loni ošetřeno 373 987 pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Novela vyhlášky upravuje způsob předávání výsledků rozborů surové vody
Novelou vyhlášky Ministerstva zemědělství č. 428/2001 Sb. vyhláškou č. 448/2017 Sb. byl s platností od 1. ledna 2018 (§ 21, odstavec 4) upraven způsob předávání výsledků rozborů surové vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MZV: Hlasování Čechů v zahraničí ve 2. kole prezidentských voleb
Ve dnech 26. a 27. ledna 2018 se konalo 2. kolo prezidentských voleb rovněž na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí. Na 110 úřadech bylo odevzdáno 17 471 platných hlasů z 21 579 zapsaných voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Zeman bude korunovat 30 let našeho demokratického vývoje
Komentář na facebookovém profilu k vítězství Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Dostavba Masarykovy věže samostatnosti bude symbolickým sepjetím první republiky se současností
Město Hořice připravuje v rámci připomínky 100. výročí vzniku samostatného československého státu projekt dostavby Masarykovy věže samostatnosti. Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na konci roku 2017 schválilo záměr převzetí záštity nad projektem. Rada předložila zastupitelstvu ke schválení návrh smlouvy s finanční podporou projektu v celkové výši šesti milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal v Maďarsku o rozvoji dopravního spojení i obchodu
Premiér Andrej Babiš se během oficiální návštěvy Maďarska setkal s prezidentem Jánosem Áderem a premiérem Viktorem Orbánem. Kromě toho se zúčastnil summitu předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny a jednal s polským premiérem Mateuszem Morawieckim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: E-cigarety dělají z dospívajících kuřáky tabáku
Elektronické cigarety obsahují tekutý nikotin a mohou udělat z dospívajících kuřáky klasických tabákových cigaret. Vypovídají o tom výsledky různým způsobem výsledky četných studií. Tomuto závažnému tématu se věnovala na svých webových stránkách americká spotřebitelská organizace Consumer Reports.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vy hyeny novinářský, jděte do prdele! VIDEO, na kterém dostávají žurnalisté „přes držku“ od příznivců Miloše Zemana
Potyčka v Top Hotelu nastala poté, kdy po oslavě ve štábu Miloše Zemana zkolaboval novinář Milan Rokytka. Novináři, kteří byli u jeho zkolabování přítomní, se totiž snažili celou situaci zaznamenat, dočkali se ale ostrého sporu s příznivci prezidenta, kteří byli ve štábu jako hosté. Konflikt se podařilo na kameru zachytit i reportérce Seznamu Pavlíně Kosové. Policie napadení novinářů vyšetřuje jako výtržnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Karlovarská krajská nemocnice má nové inkubátory
?Miminkům z celého kraje, která se narodila předčasně, slouží od nynějška 10 nových multifunkčních inkubátorů. Jsou určeny pro jednotku intermediární péče novorozeneckého oddělení karlovarské nemocnice. Jednotka přitom tvoří součást Perinatologického centra II. typu. Do inkubátorů zdravotníci umisťují nezralé novorozence narozené od 31. týdne těhotenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jasné zjištění: ,,Zemák" utáhl rozhodující většinu lidí na poslední chvíli
Prezidentovi Miloši Zemanovi se nakonec podařilo přesně to, co potřeboval k obhájení prezidentského úřadu, povedlo se mu totiž vyburcovat nerozhodnuté voliče k tomu, aby šli hlasovat. Naopak Jiří Drahoš pohořel na tom, že téměř pětina voličů, která ho po prvním kole podporovala, v rozhodujícím druhém kole nakonec hlasovat nešla, odhalil to průzkum společnosti Median.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD: V Královéhradeckém kraji je o nominacích do vedení strany rozhodnuto
Na dnešní konferenci v Hradci Králové delegáti a členové ČSSD Královéhradeckého kraje nominovali na předsedu strany místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka, a to s podporou více než 90 procenty hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Komentátor má obavy: Drahoš a Fischer ještě více roztříští pravici
Komentátor Viliam Buchert na serveru Reflex.cz sepsal varující zprávu z voleb. To, že Jiří Drahoš a Pavel Fischer míří do politiky, dál podle něj atomizuje střed a pravici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Pražští hasiči se školí v kácení nebezpečných stromů
Jak správně postupovat při havarijních těžbách i rizikovém kácení se začátkem ledna učili hasiči z Hasičské stanice Modřany od našich zaměstnanců ze střediska Lesy. V rámci dohodnuté spolupráce mezi naší organizací a Hasičským záchranným sborem hlavního města Prahy mají pražští hasiči jedinečnou možnost natrénovat způsoby těžby a odstraňování stromů, ke kterým často vyjíždějí například po větrných kalamitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Zážitkové centrum Artenoah nemá u nás obdoby
Začátkem tohoto týdne se na krajském úřadě uskutečnilo pracovní jednání zástupců kraje se starosty Aše, Rehau a Krásné, během něhož byl představen unikátní projekt na vybudování interaktivního centra biodiverzity Artenoah. To by v budoucnu mělo vzniknout v těsné blízkosti české hranice v lokalitě Neuhausen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
KIDSOK napravuje chyby ze začátku roku. Jízdní řády jsou na webu
Po komunikačních problémech z počátku nového roku napravuje krajský koordinátor dopravy největší nedostatky, které se v autobusové dopravě od 1. ledna 2018 objevily. Ke dni 28. lednu proběhla aktualizace jízdních řádů, která by měla většinu z problémů vyřešit. Na nových webových stránkách jsou jízdní řády a přehled změn vyvěšeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Čtěte pozorně, co nás čeká. George Soros promluvil na fóru v Davosu
Americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros včera vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Tradičně se pustil do svých největších nepřátel a vyjádřil navíc obavy z německé politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Přechod na dálkové řízení tratí v Plzeňském kraji
Nedávno revitalizovaná trať z Rokycan do Nezvěstic je vůbec první regionální dráhou na síti Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která je dálkově ovládána z Centrálního dispečerského pracoviště (CDP) Praha. Předběhla tak dokonce i část 3. koridoru z Rokycan do Chebu, jejíž zapojení do zmíněného pracoviště se nyní začíná realizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Moravec si pozval do věže německého novináře. A ten rovnou začal varovat, že můžeme v EU dopadnout jako Polsko
Právní filozof Jiří Přibáň, politolog Michal Klíma a německý novinář Daniel Brössler debatovali v Žižkovské věži u Václava Moravce o prezidentských volbách, které těsně vyhrál Miloš Zeman. Co to znamená kupříkladu pro Německo? Daniel Brössler zdůraznil, že němečtí politici vědí, že v této zemi nenajdou partnera, se kterým by našli nad tématem povinných kvót shodu. Politolog Michal Klíma doplnil, že prezident Zeman je v tuto chvíli v podstatě nadopovaný. Babišovi už ostatně stihl poslat skrytý vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Komunisté i nadále trvají na tom, aby komisi pro kontrolu GIBS vedl Ondráček
"Přijdeme znovu se Zdeňkem Ondráčkem," prohlásil předseda KSČM Vojtěch Filip.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.1.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Poslanecká sněmovna: Nově zvolení členové NRR a NKÚ složili slib
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček přijal do svých rukou zákonem předepsaný slib od nových členů Národní rozpočtové rady a Nejvyššího kontrolního úřadu, které Poslanecká sněmovna zvolila v minulých dnech do jejich funkcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kmotři se zlobí
Jeden z mých přátel mě upozornil na Facebook Radka Pokorného, že prý tam o mně velmi ošklivě mluví. Je to jen dobře, že se potrefená husa ozvala. I když jeho Facebook navštěvují zřejmě často jen jiné potrefené husy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Jsem rád, že prezidentské volby nevyhrál pan Drahoš
Komentář k výsledkům prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Mezinárodní den celníků 2018
Již po šestatřicáté si dnes čeští celníci připomněli svůj svátek. Slavnostní setkání v celní škole v Jílovišti proběhlo také za účasti ministryně financí Aleny Schillerové a generálního ředitele Celní správy Milana Poulíčka. V rámci oslav Mezinárodního dne celníků byli tradičně oceněni příslušníci Celní správy, kteří dosáhli výborných pracovních výsledků či se nejvíce zasloužili o rozvoj organizace v mezinárodní oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - nová obžaloba - (8. část)
Hlouček obhájců, čekajících u Městského soudu v Brně na vpuštění do soudní síně č. 2, kde mělo před senátem předsedy Michala Kabelíka pokračovat hlavní líčení v trestní věci obž. Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) & spol., si krátil chvíli dohady, zda konečně přijdou klíčoví svědci Jan Doležal a Martin Valentovič a zda neodepřou výpověď. Obavy z odmítnutí výpovědi nebyly bezdůvodné: opíraly se o informace z jiných řízení, v kterých zmínění pánové účinkovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Trojan (SPD): Po vítězství Zemana se hnuly ledy. SPD získává respekt
Dnešní vítězství Zemana v prezidentské volbě může mít pro někoho hned dvojí význam. Kdo pozorně sledoval první povolební projevy politiků, nemohl si nevšimnout otevřené sympatie prezidenta k Tomio Okamurovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šmíd (SPO): Elektronická komunikace přináší rizika
Ústecký kraj předal ceny za účast v projektu Kraje pro bezpečný internet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
FAEI: Prologis a Platio v Maďarsku jako první na světě představují solární dlažební systém
Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, představil úspěšný pilotní projekt realizovaný s maďarským startupem Platio, který poskytuje estetické a prostorově úsporné systémy sloužící jako zdroje obnovitelné energie díky integraci vysoce výkonných solárních článků do dlažebních prvků z recyklovaného plastu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Incident v pražském hotelu je prošetřován jako podezření z přečinu výtržnictví
Pražská policie začala v sobotu večer prověřovat událost, o které informovala média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vrcholem zůstává Akademie věd. Drahoš na Hrad nedosáhl i kvůli nevýrazné kampani a chybějícím emocím
Jiří Drahoš ve druhém kole prezidentských voleb Miloše Zemana neporazil. Přečtěte si shrnutí posledních dní Drahošovy kampaně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.1.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Zoo Plzeň otevřela pavilon se lvy pro veřejnost
Zoologická a botanická zahrada města Plzně otevřela pro návštěvníky pavilon se lvy, kde se nachází i lvíče Baqir, které se narodilo 3. listopadu 2017 samici Neyle a samci Matesovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová vyčetla ze slov Macrona, co se chystá v EU. A své řekla i k prezidentským volbám...
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Druhé kolo přímé volby hlavy státu se dalo brát i jako referendum o tom, jestli prezident má, či nemá jmenovat premiérem Andreje Babiše, ale část voličů ho chápala také jako referendum o tom, zda je lepší prezident uhlazený a slabý, nebo lidový. Analytička Markéta Šichtařová také komentuje výrok francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o větší integraci EU, což by nám v případě, že zůstaneme v té pomalejší části, ušetřilo náklady spojené s Czexitem a jako bonus se ocitneme mezi těmi, kteří nebudou tlačit na integraci hlava nehlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chce si mi plakat, kde je ta pravda a láska? Celebrity truchlí nad výsledky prezidentské volby, dcera Michala Suchánka to dokonce srovnala s Osvětimí
Mnohé osobnosti netají svou nelibost nad tím, že prezident Miloš Zeman obhájil svůj mandát a usedne na pět let znovu na Hradě. Server Expres.cz přinesl například slova dcery herce Michala Suchánka Bereniky nebo zpěváka Tomáše Kluse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Morový průvod v Brtnici byl zapsán na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury
Městem Brtnicí a Římskokatolickou farností Brtnice uchovávaný a po generace předávaný projev obřadní lidové kultury vztahující se k smutné historické události města z roku 1715 známý pod názvem „Historický morový průvod v Brtnici“ od konce roku 2017 obohacuje národní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd podepsal nominaci hřebčína v Kladrubech na seznam UNESCO
Nominační dokumentace s názvem Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem byla na MK podepsána 26. ledna 2018. Svůj podpis na Ministerstvu zemědělství k ní připojil ministr Jiří Milek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Před Drahošovým štábem jsme mluvili s Michaelem Žantovským, když už bylo jasno: Jsou to jen dvě procenta. Zeman už v projevu ukázal, že se nic nenaučil a nic nezapomněl
REPORTÁŽ ParlamentníListy.cz se ptaly osobností, které byly ve štábu Jiřího Drahoše, a sledovaly tak jeho porážku v prezidentských volbách. Svůj názor mimo jiné řekli režisér Tomáš Hanák, herec Jan Hrušínský nebo podnikatel Dalibor Dědek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist