Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

A já pitomec! Jana Rejžka postihlo něco moc, moc zlého. Asi skončil
Jan Rejžek prý již nebude ve čtvrtek uzavírat Lidové noviny svým Posledním slovem. Na Facebooku dal najevo, jak je z toho zklamán, pohovořil o povolební neonormalizaci a vyzval své fanoušky, aby se „ptali vedení“, jmenovitě šéfredaktora Ištvána Léka a ředitele redakce Veselina Vačkova, proč jej vyhodili. "Ptejte se Babišových Bulharo.Maďarů," vyzval doslova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman vystoupil na veřejnosti. Zase byla legrace, ale i poučení diváků
Prezident Miloš Zeman předstoupil před muže a ženy, kteří čekali na své jmenování na posty soudkyň a soudců. Zeman je jmenoval a předal jim několik svých mouder. Konstatoval mimo jiné, že si dovede představit případy, ve kterých by České republice prospělo, pokud by naše justice ohrozila českou vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Filip u Soukupa zaskočil voliče slovy o Zemanovi
Je pár dní po prezidentských volbách, ze kterých vyšel jako vítěz Miloš Zeman. Jak hodnotí prezidentovo znovuzvolení šéf KSČM Vojtěch Filip, místopředseda ODS a šéf senátního klubu Miloš Vystrčil, předseda TOP 09 a poslanec evropského parlamentu Jiří Pospíšil a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomia Okamura z SPD, prozradili v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Kázání z Cách
Je to má třetí návštěva ve slavném a starobylém městě Cáchách, jehož význam je neodmyslitelný od postavy muže, kterým je císař Karel Veliký, nazývaný Otcem Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Milouš se pobleje, napsala dcera Johna Boka. Otec koukal na TV a viděl v ní „hajzly“
Jenovéfa Boková, herečka a dcera známého publicisty a občanského aktivisty Johna Boka, podporovala v prezidentských volbách Jiřího Drahoše. A lobbovala za něj i na svém facebooku. Familiárně jej nazývala „Drahoušek“ (a všichni sympatizanti byli „drahoušci“) a vyzývala, abychom vystřídali „toho nemocného pána“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sláma z bot koukala! Režisér Jiří Adamec o Drahošovi a prohře se Zemanem
ROZHOVOR „Nerozděluje nás prezident, jak mu je často podsouváno, rozdělujeme se my sami,“ říká v reakci na to, co se kolem voleb dělo mezi příznivci Miloše Zemana a příznivci Jiřího Drahoše, známý režisér Jiří Adamec. Řekl také, co podle něj vedlo k prohře Jiřího Drahoše. „Prohrál na celé čáře v debatách s panem prezidentem, ale hlavně ho nakonec podkopli ti, kteří se tolik snažili pošpinit Miloše Zemana. Snažili se tolik, až té účelové hře koukala sláma z bot a hodně voličů se naštvalo,“ míní režisér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Cvrk: Nebudu poslouchat ubohé obavy, zda poražení unesou porážku
Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Evropská unie prý poučuje novináře, jak mají psát o migraci a muslimech. Švédská novinářka se bouří
Švédská novinářka Judith Bergmanová tvrdí, že se Evropská unie snaží v rámci „boje proti dezinformacím“ omezovat svobodu slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší, od roku 2023 prezident republiky! Plesl sepsal důležitou analýzu, která se směje Drahošovi a „chytrolínům“
Miloš Zeman se stal prezidentem podruhé a podle Ústavy už po třetí o nejvyšší funkci ve státě usilovat nemůže. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl proto už teď vyhlíží někoho, kdo může Zemana jednou nahradit. Zrak mu padl na poslance za ODS Václava Klause mladšího. Tento muž má podle Plesla jednu velkou výhodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman poprvé po volbách promluvil: O novinářích, občanech i o tom, co teď dělá. A máme exkluzivní FOTO
ROZHOVOR S PREZIDENTEM ParlamentníListy.cz přinášejí první rozhovor Miloše Zemana po vítězných volbách. Hlava státu v exkluzivním interview mluví o napětí, s jakým sledovala sčítání hlasů, a vybízí novináře, aby zklidnili vybičované emoce. „Občané už jsou jejich aktivismem přesyceni,“ říká prezident republiky pro PL. Přinášíme též snímek přímo z prezidentského salonku, kde Zeman slavil se svým předchůdcem Václavem Klausem či Danielem Hůlkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Zneužívání trestního řízení
V lednu 2018 předseda vlády Andrej Babiš pronesl slova o možnosti manipulace trestního řízení u nás, když si lze objednat trestní stíhání a dostat někoho do vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
My mladí jsme volili Jiřího Drahoše. Vrátil by solidaritu, reprezentaci a slušnost, sdělila mládežnice ODS
Úterní Devadesátka ČT měla podtitul „mladí politici přicházejí“. Jako budoucnost české pravice se v něm prezentovala Andrea Šilhánová, která je krajskou koordinátorkou Mladých občanských demokratů. Toto hnutí tvoří konkurenci Mladým konzervativcům, kteří v minulosti tradičně bývali „juniorkou“ ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Komunisté se prý bojí Okamury
Komunisté se podle dnešního vydání Lidových novin obávají spojení hnutí ANO Andreje Babiše a SPD Tomia Okamury. Mají prý strach z nařčení z „hnědnutí“ v případě, že by podpořili vládu právě s okamurovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Zoo Liberec se dnes předávala vysvědčení
Letos poprvé dostali žáci čtvrté třídy Základní školy Doctrina svá vysvědčení poněkud netradičně. V 10.00 se všichni čtvrťáci sešli v Pavilonu tropů v liberecké zoo a slavnostně převzali svá „výza“ z rukou ředitele zoo, Davida Nejedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Firmu, která dodávala mobily Ministerstvu vnitra, koupil „překupník eseróček“ Grznár
Z BYZNYSU Společnost FOR spol. s r.o. dodávala mezi lety 2012 až 2015 mobilní telefony, elektroniku a spotřebiče pro Ministerstvo vnitra. Poslední zakázku na nákup fotografických objektivů pro tuto instituci ale zveřejnila s datem starším více než dva roky. Loni v září pak společnost získala nového jednatele. Stal se jím proslulý obchodník s firmami z Kladna Josef Grznár, který do společnosti vstoupil a drží v ní stoprocentní podíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Klaus proti maminkám
Václav Klaus junior se vydal na křižácké tažení proti maminkám a dětem. Předložil parlamentu vlastnoručně sepsaný návrh novely školského zákona, kterým zavře brány školek dětem mladším tří let. A také zruší bezplatnou docházku pro děti v posledním roce před započetím školní docházky. Je to návrh veskrze „protilidový".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Důchod od ČSSZ v prosinci obdrželo 492 sto a víceletých důchodců
V prosinci 2017 pobíralo důchod 430 žen a 62 mužů, kterým bylo k 31. 12. 2017 sto a více let. Nejvíce jich žilo v Praze (95), dále v Jihomoravském (72) a Středočeském kraji (46). Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
SPD: Zvolení Miloše Zemana prezidentem je volbou na podporu přímé demokracie
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Napadají Vás jenom kraviny? A umíte to popsat? Pište do Reflexu
Dalo se celkem očekávat, že marijánková redakce pseudointelektuálního plkání, co se nazývá bůhvíproč Reflexem, se bude těžko smiřovat s faktem, že volby (jakékoli) nedopadnou dle jejich představ. Totiž tak, že celý zfetovaný kolektiv nebude nazván vítězem (jakýchkoli) voleb za mimořádný, zářivý, pro existenci hloupých občanů naprosto nezbytný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová prý ví, že se blíží její konec. Má údajně tento plán
Magazín Der Spiegel rozebírá, kdo by mohl v příštích letech nahradit kancléřku Angelu Merkelovou. Nejvyšší šance se dávají ministerské předsedkyni Sárska Annegret Kramp-Karrenbauerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB vydá nové vzory bankovek 100 a 200 Kč
Česká národní banka letos vydá nové vzory bankovek v nominální hodnotě 100 Kč a 200 Kč. Nový typ bankovek bude mít posílenou ochranu proti padělání a umožní snadnější zpracování na technických zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodní přejí dětem, rodičům i učitelům více svobody
Je čas pololetního vysvědčení a prázdnin. Děti se těší na volno a někteří rodiče už netrpělivě čekají na vyznamenání nebo samé jedničky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Co nás čeká?
Česká republika má po prezidentských volbách, ve kterých vyhrál staronový prezident Miloš Zeman nad svým protikandidátem Jiřím Drahošem o cca 152 000 voličských hlasů. Jiří Drahoš svému přemožiteli poblahopřál k vítězství a nadále hodlá zůstat v politice, do které vstoupil až po ukončení své vědecké kariéry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda vyslyšela výzvu Hospodářské komory. Schválila navýšení kvót pro Režim Ukrajina
Na dvojnásobek se zvýší kapacita pro přijímání pracovních sil z Ukrajiny. Vláda rozhodla, že v rámci Režimu Ukrajina, jehož je Hospodářská komora ČR lídrem, budou mít čeští zaměstnavatelé nově možnost žádat až o 20 tisíc pracovníků z Ukrajiny ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Co udělá Brusel s demokraticky zvolenou vládou, která se mu nelíbí? Zavřou se banky a země je na kolenou. Ekonomka Švihlíková vypustila na veřejnost další ohromující zprávy k Řecku
REPORTÁŽ Německo skupuje výdělečné řecké přístavy a letiště za zlomek ceny. I ta Čína byla oproti tomu vstřícnější. Nemocnice, školy, úřady, kde se přes zimu netopí. Pacienti v nemocnicích, kteří si musí kupovat obvazy. Unie ve vleku německých a francouzských bank, které způsobily základ nesplatitelného dluhu Řecka. I to zaznělo na besedě s ekonomkou Ilonou Švihlíkovou a Kostasem Tsivosem z Ústavu řeckých a latinských studií Filozofické fakulty UK v Praze nad jejich knihou Řecká tragédie, kterou představili v Městské knihovně v Plzni. Hovořilo se také o hliněných nohách eurozóny či o německém šovinismu, který v Německu vyvrcholil dokonce i napadáním řeckých restaurací. Němci by si také prý rádi přivlastnili bájný Olymp, když už Akropolis není na prodej…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Jestřáb kontra hrdlička (kdo je hrdlička?)
Kdo stále věří, že ve volbách šlo o Zemana a Drahoše, je naivní. Ve volbách stáli proti sobě Zeman a Antizeman. Drahoš byla jen špatně vybraná figurka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Logická úvaha
Snaha dosáhnout většiny v parlamentu a současně napravit soudní systém by se mohlo podařit. Soudci nerespektují ducha a literu Ústavy. Republika by měla být právním státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Česká ekonomika letos poroste o 3,4 %
Ministerstvo financí zveřejňuje lednovou Makroekonomickou predikci České republiky. Dokument shrnuje vývoj makroekonomických veličin ve 3. čtvrtletí 2017, hlavní pozornost je však zaměřena na hospodářský vývoj v aktuálním roce a ve střednědobém horizontu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jak to říkal ten Kaddáfí o dobytí Evropy dělohami?
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Celostátní výbor vyzývá k jednáním s ODS, Piráty, ČSSD, TOP 09 a Hnutí STAN
Usnesení Celostátního výboru KDU-ČSL
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: VD Pěčín - předprojektová příprava
Povodí Labe zveřejnilo dokumenty zpracované v rámci předprojektové přípravy, tedy komplexní návrh přírodě blízkých opatření v povodí Zdobnice a v deficitní oblasti Pardubického a Královehradeckého kraje, variantní řešení napojení VD Pěčín na Vodárenskou soustavu východní Čechy, prognózu vývoje klimatu i jakosti vody, studii těžebních rezidui a hodnocení ichtyologických poměrů atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra nezaměstnanosti klesla na 2,4 %
Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za prosinec 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pane Drahoši... Opravdu ne, vzkázal analytik k plánům profesora
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš, který prohrál s Milošem Zemanem ve druhém kole prezidentské volby, přemýšlí nad vznikem nové strany. Analytik společnosti Kantar TNS Pavel Ranocha jej však před tímto varuje. „Pro další stranu už není místo,“ řekl Právu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Výbušná slova vlivného muže z ČSSD, který nechce být jmenován: Vládu po Sobotkovi měl převzít Zaorálek. Jenže Chovanec to Sobotkovi prozradil. A trestní stíhání na Babiše? Ano, dá se objednat
Nejtěžší hádanku budou řešit sociální demokraté na svém sjezdu, který se uskuteční 18. února v Hradci Králové, protože na ní může záviset budoucnost jejich strany. Jít do vlády s hnutím ANO Andreje Babiše, nebo zůstat v opozici? „Pokud chce ČSSD přežít, měla by být ve vládě, ale musí přiznat, že byla obrovská chyba, když vyvolala půl roku před volbami vládní krizi. Je to lepší, než být jednou ze šesti nebo sedmi stran v opozici, kde jsou jiné výrazné strany – ODS, Piráti, STAN a TOP 09. Sociální demokracie v opozici nebude nikoho zajímat,“ je přesvědčen sociální demokrat blízký vedení strany, který si ale nepřeje být jmenován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Investiční model stavby nového bloku Dukovan doporučí skupina vládě v březnu, sdělil Beneš
Investiční model pro zajištění stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany doporučí pracovní skupina vládě do konce března, předpokládá generální ředitel firmy ČEZ Daniel Beneš. Debata se týká tří variant, o nichž loni v červnu rozhodl vládní výbor pro jadernou energetiku. Podle nich by měla výstavbu prostřednictvím svých společností zajišťovat polostátní firma ČEZ, nebo stát. Beneš uvedl, že podle energetické koncepce schválené vládou by měla být výstavba provedena do roku 2035.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Slezák, který napadl kameramana, popsal velmi podrobně celý incident: Pětkrát jsem je prosil, aby to netočili...
ROZHOVOR „Nejsem frenetickým fanouškem Miloše Zemana, on není ideální prezident. Je ale určitě vhodnější pro tento post, nežli pan profesor Drahoš. A to už vzhledem k tomu, jakou má politickou průpravu, erudici, politickou zručnost a dovede být i dobrým vyjednavačem,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz novinář a podnikatel Karel Slezák, jehož „pěsti“ již po čtyři dny plní média, a to kvůli napadení kameramana a dalších novinářů ve volebním štábu Miloše Zemana. Novináře Milana Rokytku, jež se v Top hotelu opil tak, že upadl do kolapsu, prý osobně zná roky, ale nenapadlo jej, že by jeho vztah k alkoholu mohl být tak problematický. Spíš měl za to, že trpí anginou pectoris....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Větrné elektrárny ČEZ v Německu vyrobily loni elektřinu pro 90 tisíc domácností
Téměř 270 milionů kWh vyrobily v roce 2017 větrné elektrárny provozované v Německu společnostmi Skupiny ČEZ, která v celé zemi vlastní 53 větrných turbín o instalovaném výkonu zhruba 135 MW.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Divoká představa vlády jmenované Jiřím Drahošem: Premiér Fiala, ministr financí Kalousek. Resort by dostali i Jakub Janda či Gabal
Krátce poté, co se Miloš Zeman stal poprvé prezidentem, si najmenoval svou úřednickou vládu v čele s Jiřím Rusnokem. Americký novinář Erik Best se zamyslel nad tím, jak by taková vláda mohla vypadat, kdyby se před pár dny stal prezidentem Jiří Drahoš. Najdete v ní spoustu známých jmen. Třeba Zdeňka Bakalu. Best k tomu navíc dodává, že jmenování takové vlády se prozatím neodehraje, jenže k tomu možná dojde v budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vodička (ČSSD): Z čeho mám břicha bolení ...
Mám už měsíce břicha bolení z toho, jak zbytečně byla pokažena volební kampaň při volbách do poslanecké sněmovny. Ta propast mezi excelentními výsledky soc. dem. vlády a volebním výsledkem je fakt strašidelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Velikost genomu ovlivňuje invazivnost rostlin
Vědci z Botanického ústavu AV ČR zjistili, že velikost genomu je jednou z klíčových vlastností ovlivňujících invazivnost rostlin. Laicky řečeno: čím menší genom, tím invazivnější rostlina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval soudce obecných soudů
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval ve středu dne 31. ledna 2018 na Pražském hradě 25 soudců obecných soudů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pojďte s námi, vyzývá think-tank Evropské hodnoty českou společnost
Think-tank Evropské hodnoty burcuje českou společnost. Prezidentské volby skončily. Ředitel think-tanku Evropské hodnoty Radko Hokovský, analytik Jakub Janda a další plně respektují výsledek prezidentských voleb, ale nehodlají se prý smířit s tím, že dezinformace dál ovlivňují českou společnost. Žádají proto své spoluobčany, aby pomáhali při jejich rozkrývání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Davis (Zelení): Stav české zemědělské půdy může zlepšit jen zásadní zemědělská reforma
Komentář na facebookovém profilu ke špatnému stavu české zemědělské půdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch podal kvůli zakázkám trestní oznámení
Ministerstvo zdravotnictví podalo trestní oznámení kvůli zakázkám za 2,5 milionu korun, které zadalo dřívější vedení úřadu. Týká se to pletich při veřejných zakázkách a porušení povinnosti při správě cizího majetku, řekl dnes novinářům ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bývalý slavný brankář Milan Hnilička se stane vládním zmocněncem pro sport
Poslanec a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička se stal vládním zmocněncem pro sport. Funkce se ujme oficiálně začátkem března, předtím skončí u hokejového národního týmu. Olympijský vítěz z Nagana by se měl starat o strategii sportu a jeho financování, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Konzultační dny MMR k problematice bydlení v roce 2018
Ministerstvo pro místní rozvoj na základě dosavadních zkušeností nadále pořádá bezplatné konzultační dny zaměřené na metodicko-poradenskou činnost, a to zejména pro obce jako vlastníky bytového fondu, městské a krajské úřady, další organizace, orgány i občany a širokou veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Primátorka Ústí nad Labem: Je třeba skoncovat s diskriminací poctivých pracujících lidí
Primátorkou se stala Věra Nechybová (UFO) v roce 2015. Se hnutím ANO, za něž kandidovala, se ale rozešla ve zlém, a jak prozradila pro ParlamentníListy.cz, letos povede kandidátku Ústeckého fóra občanů. Čeho by ráda ve městě ještě dosáhla? A co jí dělá největší starosti? Rozebrali jsme také plnění předvolebních slibů. Svěřila se, proč je kritická k dotacím z MMR a jak by řešila problematiku sociálního bydlení či zneužívání sociálních dávek. „Nechci, aby moje město zůstalo cílem obchodníků s chudobou a příjemců dávek,“ říká rázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Starosta Boštík: Necítím se být nenormálním občanem této země
Prezidentské volby – pohled starosty malé obce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČNB přichází s novou publikací k finanční stabilitě
ČNB dnes na svých webových stránkách zveřejnila novou publikaci týkající se finanční stability. Zpráva s názvem Rizika pro finanční stabilitu a jejich indikátory bude vydávána začátkem každého kalendářního roku a doplní tak hlavní publikaci v této oblasti, Zprávu o finanční stabilitě. Tu ČNB publikuje již od roku 2005 vždy v červnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Eurozóna roste nejrychleji za posledních deset let
Jak naznačil včera zveřejněný bleskový odhad HDP, výsledky eurozóny nejspíše opět překonaly již tak optimistickou prognózu ECB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: První start-upy vyráží do zahraničních inkubátorů v pokračování projektu CzechAccelerator
Do podnikatelských inkubátorů v Silicon Valley, New Yorku a Singapuru se koncem ledna vydává pět českých start-upů. Hodnocením projektu CzechAccelerator agentury CzechInvest prošly firmy Integromat, Nanits Universe Ltd., TouchArt, Legito a Retailys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zednáři? Migranti? Zcestovalý lékař nabízí jiný pohled na výhru a zdraví Zemana i plány Drahoše
ROZHOVOR S vítězstvím Miloše Zemana je zapotřebí se smířit. Společenská poptávka po slušnosti a rozvážnosti, bez „podpásovek“ a neviditelných faulů u nás podle lékaře a účastníka mnoha zahraničních misí, majora MUDr. Marcela Hájka z Plzně, bohužel není. Hovory hradního pána o skončení cukrovky nebo neškodlivosti kouření, začnete-li v pozdějším věku, jsou podle Hájka jen bláboly. Jako by se také zapomnělo na takzvanou bamberskou aféru. Z vládnutí ANO strach nemá, Babišovu novou vládu podle něj mine ODS, která se zapřisáhla, že „s ANO nikdy a nikde“. Komunisté podle zcestovalého Hájka rádi využijí nabízených prebend v podobě výborů či správních rad. A profesor Drahoš? Ten prý v politice dohrál vlastně dříve, než začal… Prohrál s nemocným, mstivým starcem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Závažný případ týrání zvířat v Královehradeckém kraji
Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy (SVS) v těchto dnech řeší jeden z nejzávažnějších případů porušení podmínek v chovu zvířat v Královéhradeckém kraji v posledních letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Rada bezpečnosti OSN - nešíření zbraní hromadného ničení
Hlavní politickou událostí minulého týdne byla oficiální návštěva prezidenta republiky Kazachstánu Nursultana Nazarbajeva v USA. Kazašský leader se setkal se „šéfem“ Bílého domu Donaldem Trampem, vystoupil na zasedání Rady bezpečnosti OSN zabývající se nešířením zbraní hromadného ničení a uspořádal řadu pracovních schůzek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petrík (Svobodní): Předseda Evropské komise Juncker odhalí sochu Marxe věnovanou z Číny
Může mít ještě někdo pochybnosti o myšlenkovém zázemí vedoucích představitelů Evropské unie?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Agitovali ve školách, blokovali na internetu, smáznul Petr Hampl příznivce Drahoše. Vidí novou, mocnou sílu, která zvolila Zemana, a nikdo s ní nic neudělá
ROZHOVOR „Média byla jednoznačně na Drahošově straně. V posledních týdnech to mělo podobu propagandistického stroje. Zvlášť Česká televize, Bakalovy noviny, Seznam. Měli finanční převahu, agitovali ve školách, dokonce blokovali Zemanovy příznivce na sociálních sítích. Už nemají co přidat,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sociolog Petr Hampl. „Upozorňuji ale na další věc týkající se ‚kavárny‘. Ti lidé se léta ujišťovali, že Miloš Zeman je senilní, bezmocný starý alkoholik. Ujišťovali se v tom a vytvořili si tuto představu. A pak při debatách vidíte prezidenta, který vůbec není senilní, je chytrý, pohotový. Pro ně to musel být naprostý šok,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Další kroky k dokončení Hospodářské a měnové unie (EMU)
V současnosti snad již nikdo nemůže zpochybnit výrok, že co se týče konstrukce a architektury, eurozóna počátku roku 2018 je něčím kvalitativně zcela jiným, než eurozóna v roce 2008, kdy jen obtížně čelila náporu ekonomické krize, z jejíchž následků se taktak vzpamatovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
,,Když budete na veselce fotit strejdu, jak blije, nakopou vás," padlo k případu Rokytka
Po prezidentských volbách se podle úvodníku Ondřeje Neffa na středečním Neviditelnému psu bavíme o nesmyslech. Tím největším je „světaborný problém“, který řeší dokonce nadnárodní Reportéři bez hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VZP: Léčba rakoviny bude letos o 20 procent dražší než před pěti lety
Částky, které VZP vydává každý rok za léčbu svých klientů s rakovinou, rostou mnohem rychleji, než jak přibývá nemocných. Je to dáno zejména tím, že do praxe přichází stále více moderních, ale také velmi drahých léků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČMZRB podpoří podnikatele formou kapitálových investic
Česká republika se prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky zapojí do tzv. Středoevropského fondu fondů (SFF). Jeho cílem je formou rizikového kapitálu podpořit rostoucí inovativní firmy v zemích regionu střední Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Sklapnout kufry a čekat? Ne, takto Soukromníci nepřemýšlejí
Máme za sebou dvoje klíčové volby, parlamentní a prezidentské. Zdálo by se tedy, že karty jsou nezvratně rozdány. A těm, kteří nesouhlasí se Zemanem a Babišem nezbývá nic jiného než podlehnout depresi z beznaděje, sklapnout kufry a čekat, jak to dopadne. Bohudík mezi ně nepatříme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kabinet podpořil novelu trestního zákoníku s větším postihem kybernetických útoků a teroristů
Informoval o tom tiskový odbor úřadu vlády. Novelu nyní posoudí sněmovna.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.1.2018 v 09:36, zobrazit podobné
ZP 211 obhájila titul Czech Superbrands
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP 211) obhájila prestižní mezinárodní ocenění Czech Superbrands i v roce 2018. Je jedinou zdravotní pojišťovnou v zemi, která drží toto ocenění kvality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Hospodaření hnutí je zcela transparentní
Začala další hnusná kampaň proti SPD. Novinářská žumpa z Babišovy MF DNES a Idnes rozjela v médiích pomluvu, že prý tajíme, jaké firmě SPD zaplatila v rámci volební kampaně 2 904 000 Kč a 4 477 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda by měla vedle novel probírat i memorandum o lithiu
První schůzi v demisi má na dnešní časné ráno naplánovanou vláda Andreje Babiše (ANO). Vedle návrhů několika novel zákonů či vládních nařízení by se měla zabývat také memorandem o těžbě lithia v České republice. Babiš v úterý kritizoval ministra průmyslu v demisi Tomáše Hünera (za ANO) za to, že nekonzultoval s vládou svá jednání o úpravě memoranda. Měl podle něj za úkol pouze předložit kabinetu analýzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hamáček: Nečekám, že by měl mít výsledek prezidentských voleb dopad na situaci v ČSSD
Kandidát na předsedu ČSSD Jan Hamáček se domnívá, že jeho strana nemůže válčit s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Řekl to v rozhovoru pro Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Muzeum skla a bižuterie: Česká mincovna slaví 25 let
Letos je to právě 25 let, kdy byla založena společnost Česká mincovna. Jablonec nad Nisou se od té doby může pyšnit titulem mincovní město. K tomuto výročí připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v Kabinetu mincí a medailí ve stálé expozici bižuterie unikátní komorní výstavu s názvem „Jablonec nad Nisou – mincovní město České republiky (1993-2018)“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Opatření na Letišti Václava Havla jsou investicí nejen do bezpečnosti
Včera byla na Letišti Václava Havla v Praze za účasti premiéra Andreje Babiše, ministryně financí Aleny Schillerové a ministra vnitra Lubomíra Metnara slavnostně představena nová opatření, která zvyšují jeho bezpečnost a řadí ho tak mezi nejbezpečnější mezinárodní letiště v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj zrealizoval projekt, zaměřený na bezpečnost silničního provozu a prevenci kriminality
Středočeský kraj zrealizoval vlastní projekt „Bezpečný Středočeský kraj“, zaměřený především na zvýšení bezpečnosti silničního provozu a na prevenci obecné kriminality. Projekt o celkové hodnotě 43 milionů Kč spolufinancoval Státní fond dopravní infrastruktury a významným členem dodavatelského sdružení byla společnost ČD - Telematika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Jak Harold Macmillan zasel vítr a sklidil bouři
V sobotu si připomeneme výročí slavného projevu britského ministerského předsedy Harolda Macmillana o větru změn na africkém kontinentě. Větru, který světu zase jednou ukázal, že skutky konané v dobré víře často nevedou jinam než do horoucích pekel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: ČSSD po prezidentské volbě
Dnešní komentáře v médiích projevují velkou starost o vývoj v sociální demokracii v kontextu prezidentské volby. V ní menší část stranických lídrů (pražská stranická organizace, Dolínek, ale také Sobotka ad.) podpořila Zemanova protikandidáta, miláčka české pravice, Jiřího Drahoše. To slovo miláček nepíši nijak zvlášť pejorativně, spíše jde o to, dostat věc do kontrastu s dlouhodobým politickým směřováním sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tohle lidé nemají rádi... Kubera se vypořádal s Drahošem a jeho ženou, partaj ho zase nepochválí
ROZHOVOR Eva Drahošová neměla mluvit o výši důchodu a Jiří Drahoš neměl ukazovat, jak se mu nemotá hlava, když se zatočí. „Šlo o nevkusný útok na Zemanovo zdraví, a to se nedělá, lidé to nemají rádi,“ tvrdí senátor za ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera s tím, že takové útoky ještě více mobilizovaly Zemanovy voliče. Chuť Drahoše založit vlastní politickou stranu ho pobavila, devět subjektů v Poslanecké sněmovně je mu prý málo. Kubera, jehož strana Drahoše před druhým kolem oficiálně podpořila, tvrdí, že by si měl vybrat už existující politické uskupení. A upozorňuje, že velká část jeho voličů nedala hlas jemu, ale spíše proti Zemanovi, takže jeho podpora není tak jistá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nejmladší Češi jsou v rámci zemí V4 nejvíce skeptičtí k EU, mladí Slováci k NATO, odhalila studie
Mladší Češi mají nejskeptičtější postoj v rámci stejné věkové kategorie obyvatel čtyř středoevropských zemí z uskupení Visegrádské čtyřky (V4), do které kromě Česka patří i Maďarsko, Polsko a Slovensko, k Evropské unii. Tu totiž vnímá kladně méně než polovina Čechů, kteří jsou mladší petatřiceti let. Nejkladnější vztah k EU mají v regionu z mladší generace Poláci. Mladí Slováci jsou zase nejskeptičtější při hodnocení NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Jsem rád, že některé věci jsou v tomto státě ještě v pořádku
Vyjádření předsedy Pirátů Ivana Bartoše k zachování Odboru protidrogové politiky pod Úřadem vlády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zástupci profesních komor jednali s premiérem Babišem o EET
Ve středu 31. ledna 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal na Úřadě vlády se zástupci ze zákona zřízených profesních komor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zemanovci jsou na koni. Svoboda dostává na frak, lůza… Petr Junek se na konto výsledků prezidentských voleb neudržel
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Jen pár hodin po zvolení Zemana došlo v jeho štábu k potyčce, kdy zemanovci napadli novináře poté, co se tam opil jeden z nich a nemohl ani chodit. Je to další důkaz, že Zeman se obklopuje neuvěřitelnou lůzou, lidmi, jež vypadají jako ze starých komunistických propagandistických filmů. Nepochybuji o tom, že jejich myšlení je stejně prohnilé jako bolševická ideologie, píše úvodem svého glosáře Petr Junek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Trump v poselství o stavu unie nabídl vstřícnou ruku demokratům i republikánům
Americký prezident Donald Trump pronesl v úterý večer tradiční řeč před členy obou komor Kongresu. Hlavním obsahem jeho poselství o stavu unie byla výzva ke společné práci obou parlamentních stran. Vyšetřování údajného volebního vměšování Ruska prezident USA překvapivě vůbec nekomentoval a vztahům s Moskvou ani se spojenci nevěnoval v poselství významnější pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj podpoří činnost dobrovolných hasičů částkou půl milionu korun
Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí individuální dotace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chceme, aby lithium zůstalo v našich rukou
Vláda projednala postup u memoranda k těžbě lithia a jmenovala zmocněnce pro sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Ministerstvo životního prostředí a kraje projednaly společné priority
Vodohospodářská infrastruktura, problematika sucha nebo financování údržby a péče o krajinu. I o těchto tématech dnes zástupci ministerstva životního prostředí (MŽP) diskutovali na společném jednání se zástupci krajských samospráv (AKČR). Závěry z dnešního jednání budou strategickým dokumentem nejen pro AKČR, ale i pro vládu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Náš vztah je chladný. Milan Štěch v ČT vyčítal Zemanovi, co udělal špatně
Nově zvolený prezident Miloš Zeman složí slib do rukou předsedy senátu na začátku března. Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) mu však v souboji s Jiřím Drahošem nefandil a jejich vztah je vypjatý. „Náš vztah je chladný. Zeman akorát snižuje význam ústavních institucí, a to je nebezpečné,“ varoval v pořadu Interview na ČT24 senátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Světový den mokřadů - kde je voda, tam je život
Světový den mokřadů, který připadá na tento pátek, má připomenout, proč je potřeba chránit slatiny, rašeliniště, pobřežní pásma rybníků, lužní lesy, nivy řek, slepá ramena, tůně, zaplavované louky či prameniště. Tato mimořádně cenná místa totiž zadržují vodu v krajině, příznivě ovlivňují podnebí, zajišťují výnosy v zemědělství a v neposlední řadě jsou domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SPD vybrala na kampaň z účtu všechny peníze a hrozí mu pokuta, tvrdí média. Okamura se ohrazuje
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se ohradilo proti informacím médií o tom, že jeho financování kampaně nebylo transparentní. Server iDNES.cz upozornil, že SPD dva dny před termínem pro vyúčtování kampaně zaplatila 7,4 milionu korun za PR a analýzy, ale neupřesnila, komu peníze vyplatila. Server Seznam Zprávy zase uvedl, že hnutí vybralo z účtu pro kampaň všechny peníze, za což mu hrozí pokuta. Předseda SPD Tomio Okamura to na Facebooku označil za kampaň proti svému uskupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Vládním zmocněncem pro sport se stal Milan Hnilička
Vláda jmenovala zmocněnce pro sport, od 1. března se jím stane bývalý hokejový reprezentant Milan Hnilička. Jeho úkolem bude koordinovat ve spolupráci s MŠMT sportovní politiku a připravovat změny v oblasti sportu. Vláda zároveň schválila Statut vládního zmocněnce pro sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek se vysmál těm, kteří bubnovali proti Zemanovi: Teď už jen chybí, aby se majitelé pravdy a dobra stylizovali do pozice pronásledované menšiny
Zakladatel strany Realisté a politolog Petr Robejšek na blogu serveru Aktuálně.cz vysvětluje, proč prezident Miloš Zeman obhájil post prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MF: Česká republika získala v roce 2017 z rozpočtu EU o 55,4 mld. Kč více, než zaplatila
V průběhu celého roku 2017 obdržela České republika z rozpočtu EU příjmy ve výši celkem 97,9 mld. Kč a současně odvedla do evropského rozpočtu 42,4 mld. Kč. ČR tak za celý rok 2017 obdržela o 55,4 mld. Kč více, než do rozpočtu EU odvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Neměli bychom se vlísávat Zemanovi, vzkázal z rádia do ČSSD Lubomír Zaorálek
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Promluvil o přímé volbě prezidenta, situaci v ČSSD, o sestavování vlády v Česku, ale také o uprchlické krizi. Došlo dokonce i na lithium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hřib (Piráti): Nemocnice Na Františku nemá ještě vyhráno
Piráti vítají rozhodnutí Prahy 1 odstoupit od původního záměru na skrytou privatizaci Nemocnice Na Františku, prosazený koalicí TOP09, ČSSD a ODS na Praze 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Gratulace izraelského premiéra prezidentu republiky
Ve středu dne 31. ledna 2018 izraelský premiér Benjamin Netanyahu během telefonického rozhovoru srdečně pogratuloval prezidentu České republiky Miloši Zemanovi ke znovuzvolení do funkce prezidenta České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kam vede ruská stopa
Americký prezident Donald Trump se pochlubil hospodářským růstem ve své první Zprávě o stavu Unie, jak to dělávají všichni. Zajímavější je však bitva v zákulisí, která se začíná soustřeďovat na to, kdo začal manipulovat s ruskými zdroji při ovlivňování prezidentských voleb v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura odtajnil, komu SPD poslala miliony. Peníze dostala firma spojená s agenturou SANEP
SPD zaplatilo 7,4 milionu za mediální poradenství a analytickou činnost korun firmě Play Net. Příjemce peněz oznámil ve středu šéf hnutí Tomio Okamura, ještě v úterý je přitom zveřejnit odmítal.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.1.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Po Drahošově prohře to nevzdávejme, naděje trvá
V sobotu si Česká republika zvolila prezidenta na další pětileté období. V historicky druhé přímé volbě zvítězil stávající prezident Miloš Zeman. Vít Kaňkovský, podporovatel protikandidáta Jiřího Drahoše, však vidí i přes porážku svého „favorita, jistou naději.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za zachování televizního a rozhlasového koncesionářského poplatku
Koncesionářský poplatek je důležitý pro nezávislost veřejnoprávních médií na politické moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká nezaměstnanost na nových minimech potvrzuje evropské prvenství
Nezaměstnanost v eurozóně zůstala v prosinci stabilní na 8,7 %. Počet nezaměstnaných ovšem dál klesal - meziměsíčně o více než 100 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Bez pravdy to nepůjde
Komentář na facebookovém profilu ke lžím a manipulacím od předních politiků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vysokoškoláci vyrazí do chudších regionů Česka: Nabídnou pomocnou ruku a informace
Rektor Univerzity Palackého v Olomouci profesor Jaroslav Miller má za to, že české vysoké školy by měly být aktivnější ve veřejném životě. Aby už nikdo nemohl tvrdit, že tu pár vysokoškoláků a absolventů vysokých škol stojí proti celému národu. Tak to není. Vysoké školy, studenti a absolventi jsou součástí společnosti. Proto se teď studenti vydají do českých luhů a hájů a budou svým spoluobčanům vysvětlovat, jak se to doopravdy má s EU nebo s uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda schválila 19 nových nemovitých národních kulturních památek
Do souboru nemovitých kulturních památek, které byly nařízením vlády prohlášeny národní kulturní památkou, vybralo ministerstvo kultury 19 mimořádně významných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Mu zlámu ty prsty!“ V ČSSD se drsně řeší volba vedení. A na jazycích jména jako Hašek, Zimola, Tvrdík
Jak byla po sněmovních volbách sociální demokracie krotká a nevýrazná, nyní její pozice strmě roste. Může za to především aktuální neschopnost hnutí ANO dohodnout stabilní koaliční vládu. A pro tu, jak vidno, je socdem jedním z nejdůležitějších soklů. O tom, jak bude případný kabinet hnutí ANO vypadat, pátraly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyhlásil první výběrová řízení na prodej koní zabavených kvůli týrání
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil výběrová řízení s následnou aukcí na prodej koní zabavených kvůli týrání na Benešovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš po jednání vlády: Tradiční strany nic nedělají. My jednáme v Bruselu
Premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání vlády předstoupil před novináře a prozradil nejen to, jak to bude dál s těžbou lithia v Česku. Slovo dostal také ministr zahraniční Martin Stropnický, který si pochvaloval, že do Česka dorazí více pracovníků s Ukrajiny. Zamíří např. do českého zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Všední dny
Je zvykem, že na přelomu roku jsou různým způsobem oceňováni nebo vyzdvihováni a chváleni zejména Ti, kteří díky svému úspěchu, odvážnému činu nebo třeba nezištné pomoci druhému něčeho významného dosáhli, něco významného vytvořili nebo na sebe jinak upozornili či vynikli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za vyloučení možnosti ukládat likvidační sankce dle nařízení GDPR
Nařízení GDPR zavádí mnohé nové povinnosti všem orgánům veřejné moci, neziskovým subjektům a podnikatelům, bez ohledu na jejich velikost a počet zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Výzkum pro potřeby pořadů České televize za 1 445 454 korun. Ve smlouvě zmíněn i Václav Moravec
Veřejnoprávní Česká televize má asi miliony nazbyt. Jinak si nelze vysvětlit její utrácení v oblasti sociologických výzkumů, která pro ČT poskytuje společnost Kantar TNS s.r.o. V úterý jsme informovali o smlouvě za 820 tisíc na výzkum s názvem: "VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY PARLAMENTU ČR 2017 | PŘEDVOLEBNÍ SOCIOLOGICKÉ VÝZKUMY PRO POTŘEBY PŘEDVOLEBNÍCH POŘADŮ ČT." Nyní se budeme věnovat další z mnoha smluv, které má naše redakce k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Z Vídně je přistěhovalecké město. Za posledních sedm let se přistěhovalo sedminásobně víc cizinců než Rakušanů
Rakouský deník Kronen Zeitung přináší oficiální statistiky k migraci, které se týkají Vídně. Ukazují prudký nárůst přistěhovalců za posledních sedm let. Vedle Rumunů a Bulharů se jedná také o Afghánce a Syřany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zástupci MŽP jednali v Bruselu o kvalitě ovzduší
Delegace vedená náměstkem pro řízení sekce politiky životního prostředí a mezinárodních vztahů Vladislavem Smržem prezentovala v Evropské komisi (Komise) kroky České republiky v oblasti ochrany a kvality ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Pod rouškou systemizace
S příchodem nové vlády, která je sice v současné době v demisi, se začíná na pořad diskuze dostávat služební zákon. Jedná se o zákon, který byl schválen po dlouhých obstrukcích v létě roku 2014 a začal platit plně následující rok. Na tento zákon čekala česká veřejná správa bezmála 20 let, ale bohužel vše opět dopadlo tak, jak jsme nechtěli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lidé mají sedm dní na zpochybnění voleb prezidenta
Lidé mohou ode dneška u Nejvyššího správního soudu (NSS) napadnout průběh a výsledky volby prezidenta. Mají na to sedm dní. Před pěti lety NSS dostal 109 stížností. Žádné nevyhověl, přestože v kampani našel přinejmenším tři protizákonnosti. Ty ale podle soudců nemohly ovlivnit celkový výsledek voleb, v nichž byl hlavou státu poprvé zvolen Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jindřich Vobořil: Český koordinační mechanismus je oprávněně považován za jeden z nejlepších ve světě
Vyjádření národního protidrogového koordinátora k rozhodnutí premiéra o koordinaci protidrogové politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman: Dovedu si představit vlády, jejichž ohrožení českou justicí by bylo velice prospěšné
Projev prezidenta republiky při jmenování soudců obecných soudů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci jsou jedni z nejlepších. Vaše úloha je důležitá, slyšela ministryně obrany Šlechtová v Afghánistánu
Afghánští nejvyšší představitelé i američtí velitelé tamní vojenské mise oceňují úlohu České republiky a české vojáky hodnotí jako nejlepší, kteří v místě slouží. Po návratu z Afghánistánu to řekla ministryně obrany Karla Šlechtová. „Přímo v místech krize chráníte Českou republiku před pronikáním terorismu do Evropy, nebo nelegální migrací. Blíže a konkrétněji už to snad ani nejde,“ ocenila ministryně příslušníky české armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jelínková (Zelení): Žádáme Tomia Okamuru, aby se za své vyjádření omluvil
Komentář na facebookovém profilu k výroku Tomia Okamury o koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Je důležitější více než kdy předtím, abychom přestali naši společnost rozdělovat
Sluší se pogratulovat vítězi a panu profesorovi Drahošovi velký dík za důstojnou kampaň i výsledek. Přestože Miloš Zeman nebyl mým kandidátem, respektuji demokratickou volbu občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Loukota (TOP 09): Buďme optimističtí a aktivní, nic není ztraceno
Nevyšlo to, i když chybělo velmi málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Novodobý český úděl. Drahoš - Zeman a jejich kolorit
Český národ stál v minulém století stranou velkých evropských konfliktů; ale je také pravda, že se mu v té době podařila gigantická věc… proměnil se v evropský národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): V Troji vznikne nová lávka. Nahradí zřícenou
Městská rada včera rozhodla o dalších krocích k výstavbě nové lávky v Troji. Ta vznikne v místě zřícené lávky a investorem stavby bude odbor strategických investic Magistrátu hl. m. Prahy. Z rozpočtu bude na stavbu lávky vyčleněno 60,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Strach a zmar kulturní scény
„Tak nám zabili Drahoše, paní Kornová!“ otráveně zamejloval Jan Hrušínský kolegyni, sesul se do křesla, složil hlavu do dlaní a začal vážně uvažovat o emigraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš pokračuje v čistkách: Končí další muž napojený na ČSSD
Ve vládní radě pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) vystřídal Arnošta Markse spojeného s předchozí vládou vedenou ČSSD ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Vladimír Mařík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Orbán se sešel s Kurzem. A takto si notovali
Zatímco Andrej Babiš se v Bruselu označoval za zastánce Evropské unie a varoval před „extremistickou“ SPD Tomia Okamury, rakouský kancléř Sebastian Kurz a jeho maďarský protějšek Viktor Orbán se sešli ve Vídni, aby stvrdili své spojenectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra