Oficiální zpravodajská média

Příbuzní novináře Karla Slezáka zveřejnili příčinu jeho náhlého úmrtí
Jsou to dva týdny od násilného incidentu, ke kterému došlo ve volebním štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu. Ukončení policejního vyšetřování se však už nedočká podnikatel, novinář a bývalý boxer Karel Slezák, který v něm sehrál jednu z hlavních rolí. Podle jeho rodiny a přátel totiž zemřel v důsledku mediální štvanice, jeho dcera prozradila, co bylo příčinou jeho úmrtí, které přišlo ani ne čtrnáct dní po potyčce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Známý ekonom počítá: Z Česka odtéká víc peněz, než dostaneme na eurodotacích
POLEMIKA Známý ekonom Thomas Piketty na svém blogu porovnal toky veřejných a soukromých peněz v zemích Visegrádu a dospěl k nepříliš překvapivému zjištění. Mezi lety 2010 a 2016 totiž podle jeho výpočtů mnohem více peněz z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky v podobě soukromých zisků odteklo do zahraničí, než přišlo z veřejných peněz Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman vystoupí na sjezdu ČSSD hned v úvodu. Strana rozhodne, jestli bude s Babišem jednat o vládě
ČSSD si na únorovém sjezdu zvolí nové vedení, poté by se jednání mohlo přerušit, tvrdí Milan Chovanec. Část sjezdu by měla být neveřejná.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.2.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Weigl zasahuje do přestřelky: Snaha jistých kruhů prezentovat tábor v Letech jako „český koncentrák“. A kdo odmítá, toho je třeba ukřičet, skandalizovat, potrestat!
Bývalý kancléř prezidenta Václava Klause Jiří Weigl se ve svém textu, jejž zveřejnil server NeviditelnýPes.cz, zamýšlí nad spory a skandály kolem existence a fungování tábora v Letech u Písku. Podle něj mají všechny kontroverze jednu společnou příčinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Chcete czexit, tak poletíte jako první
Chytří lidé berou vážně názory renomovaných odborníků. Takže když je Hospodářská komora ČR je zásadně proti czexitu, zajímá mě proč. Jistý východočeský podnikatel se s touto hrozbou vypořádal originálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek: Pokud budou předčasné volby, bude to selhání hlavně hnutí ANO
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a bývalý předseda strany Miroslav Kalousek uznává, že hnutí ANO má po výrazném vítězství ve sněmovních volbách právo vládnout. Jak však dodává, je tam jedno ale. Strany, které babišovce podpoří, legitimizují kumulaci moci, jež škodí české demokracii. Kalousek to mimo jiné uvedl v rozhovoru pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sasová (Svobodní): Povolební statistika
V poslední době se často setkáváme se statistikou, jak kdo koho volil. Např. v případě nedávné prezidentské volby jsme se mohli dočíst, že Jiřího Drahoše volili především vzdělaní lidé a Miloše Zemana méně vzdělaní lidé. Ale je to opravdu tak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Ruml – komunismus – neziskovky – Piráti
Zdá se někomu toto řetězení zvláštní? Ale kdepak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Odlišnost staré a nové politiky
Radim Valenčík se svým týmem na Vysoké škole finanční a správní se snaží již delší čas o jakousi politologickou a ekonomickou analýzu. Vše publikuje na svém webu. Tentokrát pod titulkem Teorie a praxe rozebírá před sjezdem ČSSD chyby a možnosti této strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Konec střídání času?
Slovácký senátor na facebookovém profilu k návrhu Evropského parlamentu na zrušení letního času
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Informace ze zasedání správní rady
Správní rada SŽDC se na svém pravidelném zasedání 9. února 2018 schválila změny organizační struktury a odsouhlasila zprávu o prodeji vyjmenovaného majetku formou veřejné soutěže a k přímému prodeji a směně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Karta se obrací: Sahání na hýždě a do rozkroku. Jedna z prvních aktivistek kampaně MeToo obviněna ze sexuálního obtěžování
Politička Cristina Garciová, jež byla jednou z prvních aktivistek kampaně MeToo, byla obviněna ze sexuálního napadení. Ona sice obvinění odmítá, vyšetřuje ji ale policie. Píše to server Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vývoj cen surovinových komodit v letech 2015 – 2017
Po delším čase přicházím opět alespoň s krátkou analýzou, zabývající se vývojem cen komodit v posledních třech letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Květná zahrada v Kroměříži a zahradníci se představili ve filmovém dokumentu
Premiéru filmového dokumentu "Květná zahrada rukama zahradníků" navštívili diváci v hojném počtu, sál Kina Nadsklepí v Kroměříži byl i přes vydatnou sněhovou nadílku téměř zaplněný. Projekce se zúčastnil olomoucký arcibiskup Jan Graubner, olomoucký biskup Josef Nuzík a představitelé města Kroměříže, starosta Jaroslav Němec a místostarosta Pavel Motyčka. Půlhodinový snímek o zahradnickém řemeslu v Květné zahradě přijeli do Kroměříže představit i autoři ze Studia Velehrad, Veronika a Martin Müllerovi. Producentem nového dokumentu o Květné zahradě je Národní památkový ústav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výsledek voleb ovlivnila negativní e-mailová kampaň zaměřená na seniory, ne televizní debaty, myslí si Drahoš
Finalista prezidentské volby Jiří Drahoš zvažuje nejen kandidaturu do Senátu, ale i širší projekt, ve kterém by pokračoval v důležitých tématech z prezidentské volby. Pokud by se pro kandidaturu rozhodl, chtěl by se o post senátora ucházet jako nezávislý, pokud možno s průřezovou podporou politických stran. Drahoš to řekl v rozhovoru s ČTK. Za svou prohrou ve volbách vidí především negativní e-mailovou kampaň na internetu, která byla zaměřena hlavně na seniory. Televizní debaty podle jeho názoru rozhodující vliv neměly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Komunisté ani agent StB do vlády nepatří
Místopředseda ODS komentuje na facebookovém profilu proces sestavování vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Zeman, Babiš a prznění
Jak je to mezi Babišem a Zemanem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Nejhloupější český novinář“ Jiří Pehe si mocně ulevil: Stoka české ‚žurnalistiky‘ a národnické propagandy zvaná Parlamentní listy...
Politolog Jiří Pehe se rozepsal ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz. Zareagoval tak na slova prezidenta Miloše Zemana v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Tam jej totiž Zeman nazval nejhloupějším českým novinářem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hilšer: Nebyl jsem nikomu zavázán, jsem svobodný, lidé to vnímali
Bývalý kandidát na prezidenta Marek Hilšer získanou podporu ve volbách připisuje své nezávislosti a svobodě, lidé podle něj upřímnost vycítili. Se vstupem do prezidentské volby je spokojen, i když mu přinesla i zodpovědnost. Hilšer to řekl v rozhovoru pro ČTK. Rozhodnutí lidí, kteří již v prvním kole podpořili Jiřího Drahoše, protože věřili v jeho schopnost porazit Miloše Zemana, nebyla podle něj nejspíš dobrá úvaha. Upřednostnit měli kandidáta, který jim byl blíž. Podporu Zemana si vysvětluje tak, že pro voliče znamenal jistotu minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Němeček (ČSSD): Jedná se o pokračování politicky motivované čistky
Vyjádření na facebookovém profilu ke svému odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd se zúčastní konference na podporu romské kultury
Konference nazvaná „Podpora rozvoje romské kultury: současné výzvy a budoucí příležitosti“ proběhne 13. února 2018 v Galerii Českých center na Praze 1 od 10 do 15 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Epidemie chřipky pokračuje na celém území ČR
Nejnovější údaje zpracované Státním zdravotním ústavem potvrzují, že přetrvává plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Cirkulují oba typy virů, tj. jak chřipky typu A, tak i chřipky typu B, a to s převažujícím podílem chřipky typu B,“ uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Chovanec se rozjel v internetové televizi: Babiš nás vzal fošnou mezi oči, měl by se omluvit. Někteří moji kolegové se ale do něho asi zamilovali
Úřadující předseda sociální demokracie a bývalý ministr vnitra Milan Chovanec se možná stane předsedou ČSSD. V rozhovoru pro internetovou televizi XTV se rozmluvil o tom, jaké by byly jeho první kroky, pokud by se skutečně stal předsedou strany a jak moc je pro sociální demokraty spolupráce s ANO nebezpečná. „Bojím se, že při vstupu do vlády sociální dmeokracie s hnutím ANO splyne,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Od koho máte ty mobily? Firma, která dodává elektroniku pro státní správu, má za dva roky existence nasmlouváno téměř 27 milionů. Vede ji učitelka
Z BYZNYSU Podnikání se státní správou se v Česku může vyplácet. Nebývalý úspěch slaví nedávno založená společnost Amendoim. Firma sídlící v Dolních Břežanech u Prahy nemá sice webové stránky, zato se jí ale za dva roky existence podařilo získat 76 zakázek na dodávky elektroniky pro státní správu. Mezi její klienty patřilo například Ministerstvo obrany, vnitra, policejní prezidium či Všeobecná zdravotní pojišťovna. Jak zjistily ParlamentníListy.cz, úplně od nuly ale firma nezačínala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vývoj cen surovinových komodit v letech 2015 – 2017
Po delším čase přicházím opět alespoň s krátkou analýzou, zabývající se vývojem cen komodit v posledních třech letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pánek varuje před podbízením se Rusku: Možná to pomůže jednorázově k menším kontraktům, když si plácnou nad vodkou
Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek se nechal slyšet, že se ze společenské debaty vytrácí úcta a respekt. Podle jeho slov k tomu výrazně pomáhají čeští politici bez schopnosti věcného jednání. „Ukazují, že vulgarita a hrubost je v diskusi normální,“ řekl Pánek serveru Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Korejské hry
Hry možná budou ještě mírovější, než si myslíme. Americký viceprezident Mike Pence seděl při zahájení Olympijských her v Phjongčangu jen metr od sestry severokorejského vůdce. Na sobotu bylo plánováno setkání jihokorejského prezidenta Mun Če-ina s formální hlavou KLDR, 90 letým Kim Jong-namem, který nejspíš nese pozvání k návštěvě severu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Žatecká (ČSSD): Chceme po Libereckém kraji pomoc pro autisty
Město chce pomoci rodičům dětí s poruchami autistického spektra, kterých přibývá a pro potřebná vyšetření musí jezdit až do Semil. Proto se starostka Romana Žatecká obrátila na zřizovatele, kterým je Liberecký kraj, s žádostí o znovuprověření možností kraje zřídit v jakékoli podobě toto pracoviště i na Českolipsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Zpřísnění povinného ručení
Se změnou číslovky na konci letopočtu často přicházejí změny legislativní. Nejinak tomu je i v letošním roce v oblasti povinného ručení. Způsobila vám tato zpráva vrásky na čele provázené nelibým pocitem, co opět budete muset měnit a zařizovat? Uklidníme vás. Řidičů, kteří mají řádně uzavřené a zaplacené povinné ručení, se tato změna nijak nedotkne. Zpřísnění cílí na nepoctivce, kteří se po komunikacích bezstarostně prohánějí bez příslušného pojištění. Co se pro ně mění?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Pražská vláda pokračuje v rozdávání politických trafik
Bez ohledu na současný stav, kdy se Praha Adrianě Krnáčové (ANO) rozpadá pod rukama, pokračují radní v pokleslé praxi rozdávání politických trafik bez ohledu na odbornou kvalifikaci. Do představenstva městské akciové společnosti TSK byli v minulých dnech jmenováni dva noví členové, Matěj Fichtner (ANO) a František Adámek (ČSSD). Oba jmenovaní zastávali do loňského října funkci poslance, ale svůj mandát na podzim neobhájili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš by si přál, aby český růst táhly investice
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ocenil, že Česká republika má v hodnocení úvěrové spolehlivosti agentury Fitch Ratings nadále stupeň A . Agentura hodnocení potvrdila v pátek s tím, že ke zlepšení ratingu by mohl vést například pokračující pokles poměru vládního dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP). Babiš dnes ČTK řekl, že na tomto parametru si dával záležet už jako ministr financí. Přál by si, aby český růst táhly investice, které chce masivně podpořit v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Pryč s referendem
Populismus patří k politice jako sůl k mořské vodě. Své o tom věděli už císaři antického Říma, když upláceli legie hromadami peněz a půdou nebo když rozdávali chléb římskému lidu a bavili jej spektakulárními masakry. Dnešní mechanismy moci staví víc na rétorických figurách. Demokratický politik si svými sliby před volbami otevírá u voličů úvěr a tváří se, že po volbách, bude-li zvolen, je připraven jej splácet. Všichni sice vědí, že sliby nejsou tvrdá měna, ale přesto na ně veřejnost slyší, zvláště v případě, když se týkají majetku a bezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Děti z mateřských škol si vyzkoušely práci cestářů
Už šest let se otevírají brány chrudimského cestmistrovství nejmladší generaci. Stejně jako v minulých letech, tak i letos si práci cestářů vyzkoušely děti z mateřských škol v rámci Dne otevřených dveří, který pořádá Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Oranžová technika, ale třeba taky sklad soli zažil nevídaný zájem malých kluků a holek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petice: Ne dalšímu protestu taxikářů v Praze
Vyzvěme vládu k jednání s taxikáři
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Squatteři znovu obsadili usedlost Šatovka v Šáreckém údolí
Opuštěnou usedlost Šatovka v Šáreckém údolí v Praze obsadili squatteři. Informuje o tom server iRozhlas.cz. Policisté proti desítce lidí zatím nezasáhli, a to i vzhledem k tomu, že byli i na střeše, takže by mohlo dojít ke zraněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Chce to změnu, nebo vesnice zaniknou
Podmínky pro život na vesnici dříve a dnes. Proč tam nezůstávají mladí lidé? Kde udělali soudruzi chybu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní expert, který se chce stát šéfem ČSSD: Vadí mi lidé, kteří stáli vedle Sobotky, stínovali ho, podporovali. A dnes si říkají o místa ve vedení
ROZHOVOR „Velmi mi vadí, že ti lidé, kteří po celou dobu stáli v těsné blízkosti Bohuslava Sobotky, stínovali ho, podporovali a také se přímo podíleli na tom, jak se politika ČSSD dělala nebo nedělala, se teď najednou tváří, že oni vlastně nic, to všechno někdo jiný. To je podlé a slabošské! Kde celou dobu byli? Kde jsou jejich protinávrhy? Kam asi zahodili baterku, kterou po celou dobu svítili? A dnes chtějí další šanci a říkají si o místa ve vedení strany,“ diví se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík, jenž se chce na blížícím se sjezdu ČSSD ucházet o post předsedy. „Zda mě v ČSSD budou brát vážně? Věřím, že ano. Vysoká politika není politikaření...“ podotýká k tomu kromě jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky obnovily další rybník na Českokrumlovsku
Na mapu Šumavy blízko Horní Plané na Českokrumlovsku se po desetiletích vrátil další malý rybník. Malé vodní dílo s názvem „Za vodárnou“ ležící u zaniklé německé osady Otice (Ottetstift) ve vojenském újezdu Boletice zde obnovily Vojenské lesy a statky ČR. Investice je součástí programu „Živá voda VLS,“ kterým se státní podnik snaží zadržováním vody v krajině zvýšit ekologickou stabilitu svých lokalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Zrekonstruované ambulance nabízejí modernější prostředí
Pacienti urologického oddělení Pardubické nemocnice budou za ambulantní péčí od pondělí 12. února znovu docházet na původní místo. Najdou ho však ve výrazně vylepšené podobě. Urologické ambulance na přelomu roku prošly stavebními úpravami, díky nimž na nemocné i personál čeká modernější a příjemnější prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bývalý šéfredaktor, nyní působící v neziskovém sektoru, popisuje pravý důvod, proč Zeman útočí na neziskovky
Novinář a spisovatel, bývalý šéfredaktor Lidových novin Jaroslav Veis se rozepsal o neziskových organizacích. Jeho komentář přinesly Lidové noviny. Veis je v současné době členem dozorčí rady neziskové organizace Sananim, jež supluje roli státu v léčbě závislostí a pomoci bližním závislých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zakáží nám kávu?
Slovácký senátor na facebookovém profilu k zákazům a regulacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vyhrál jsem na rozdíl od Chovance a Hamáčka všechny volby, kterých jsem se účastnil, vypálil Zimola před volbou šéfa ČSSD
Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola v Lidových novinách připomněl své volební úspěchy. Činí tak proto, že se příští týden chce ucházet o post předsedy ČSSD. Své řekl také k případné vládní koalici, kdy by podle jeho slov pro něj byla přijatelná i koalice s lidovci a s hnutím ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Kabila, nebezpečí Afriky
21. leden zůstane v paměti jako černá neděle v historii postkoloniálního Konga. V Kinshase, v Gomě, v Lumumbashi se obyvatelé Demokratické republiky Kongo, které je největší frankofonní zemí v Africe, dohodli, že udělají protestní průvody při odchodu z kostelů, aby takto protestovali proti autokratické politice prezidenta Josepha Kabily. Ten se odmítá vzdát moci a chce zničit ústavu, kterou on sám před 12 lety vytvořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Tlapa přednášel pro studenty pařížské Sorbonny
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přednášel čtyřem desítkám studentů prestižní pařížské univerzity Panthéon-Sorbonne o ekonomické diplomacii, konkurenceschopnosti a podpoře exportu v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Praha v sociální demokracii podvádí
Politické strany přesvědčují voliče i svou důvěryhodností. Znakem důvěryhodnosti je dodržování vlastních stanov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek vstupuje do dění kolem Českého rozhlasu: Nezákonné metody a praktiky Janka Kroupy...
Bývalý prezidentský kandidát Mirek Topolánek se ve svém komentáři na twitteru vyjádřil k probíhající kauze v Českém rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Máme deset tisíc korun na jednoho včelaře
Olomoucký kraj letos opět podpoří chovatele včel. Kromě začínajících včelařů mohou nově žádat o dotace také ti, kteří už včelaří dlouhodobě. V rozpočtu pro ně hejtmanství připravilo téměř 740 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Odvolaný ředitel ostravské nemocnice Němeček odmítá jakékoliv pochybení
Ředitel Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) Svatopluk Němeček zcela odmítá důvody svého odvolání z funkce. O dalším postupu se chce poradit s právníky, řekl v rozhovoru pro ČTK. Němeček tvrdí, že o odvolání se dozvěděl pouze z médií, oficiálně ho neobdržel. Ministerstvo zdravotnictví to odmítá, s tím, že Němeček byl osobně informován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: O pozemky u Duchcova byl zájem, kupní cena přesáhla půl milionu
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Teplicích prodalo ve výběrovém řízení s následnou aukcí čtyři pozemky v katastrálním území Oldřichov u Duchova o celkové výměře 15 071 m2. Z prodeje bylo do státního rozpočtu odvedeno víc než půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Týden před sjezdem se dnes sejde širší vedení ČSSD
Týden před sjezdem ČSSD, který by měl příští neděli vybrat nové vedení strany a rozhodnout, zda by mělo vyjednávat s hnutím ANO o vládě, se dnes v Praze sejde širší vedení sociální demokracie. Jednání má mít podle informací ČTK především technický charakter a zabývat se posledními přípravami na sjezd, například jeho programem a nominací zbytku delegátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubice: Babybox je znovu plně funkční
Speciální schránka, do níž mohou ženy v těžké životní situaci odložit novorozené dítě, byla v neděli 4. února poničena vandalem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Veletržní palác ovládnou ženy
Národní galerie v Praze zahájí výstavní sezónu ve Veletržním paláci pěticí nových výstav. Hlavní roli budou letos hrát dvě významné umělkyně z Německa a Rakouska. Katharina Grosse vystřídá ve Velké dvoraně Aj Wej-weje s na míru připravenou instalací Zázračný obraz, první patro představí rozsáhlou retrospektivu Marii Lassnig, připravenou ve spolupráci s Tate Liverpool.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Škvrnda: Ide len o moldavský rébus?
Moldavská republika je na periférii Európy nielen zemepisne, ale aj sociálno-ekonomicky ako jeden z jej najchudobnejších štátov. Mediálno-politický záujem o ňu stúpa, ak sa položí otázka, kam sa bude orientovať – na Východ, alebo na Západ (EÚ a NATO)?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Některé archivy budou neveřejné i 100 let. Ztracené stovky krabic... Syruček, Bašta a další pamětníci se podělili o informace, které jen tak někdo nemá
REPORTÁŽ O tom, jak přicházíme o cenné archivy a jak se člověk prostřednictvím určitých vybraných, nebo i lehce pozměněných či dokonce zcela padělaných a podstrčených „papírů“ dá snadno držet v šachu, pojednávala konference, kterou uspořádala Nadace železné opony. Hovořilo se také o lustračním zákonu, který nám již při jeho zavedení nedoporučovala jak Rada Evropy, tak Německo či Španělsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice hl. m. Prahy: Návrh seznamu vod ke koupání pro rok 2018 k připomínkám veřejnosti
V souladu s ust. § 6g odst. 1 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vydává Ministerstvo zdravotnictví ČR seznam vod, na kterých bude v koupací sezóně 2018 prováděno monitorování jakosti vody ke koupání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Burešová Marková (Svobodní): Historie vs. politická korektnost
Ježíšek byl černoch! Jde samozřejmě o nadsázku. Ale samozřejmě i o obavu, že to tak dopadnout může. Neposuzuji rasy, neposuzuji jejich rozdíly, jen je prostě nepopírám. A stejně tak nelze popírat a nevidět, kam až politická korektnost strká prsty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Ples ve vídeňské Státní opeře bojkotovali koaliční Svobodní
Letošní čtvrteční velkolepý 62.vídeňský ples ve Státní opeře proběhl za účasti pěti tisíc účastníků mezinárodní a rakouské prominence. Přes všechna bezpečnostní opatření kterým je doprovázen, byl narušen obnaženou aktivistkou Femen přímo v hlavním sále opery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Praha 6 nabídla podle radnice squatterům dohodu, ale nepřijali ji
Squatterům v usedlosti Šatovka nabídl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) při jednání v noci na dnešek diskusi o situaci kolem domu na zastupitelstvu. Squatteři ale dohodu nepřijali. ČTK to řekl mluvčí městské části Ondřej Šrámek. Část squatterů, která usedlost v pátek obsadila, po vyjednávání odešla, ale část v domě zůstává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Chovancovy dopisy a jeho kandidatura
Milan Chovanec jako statutární místopředseda ČSSD se dvakrát obrátil svým dopisem k členům ČSSD. Poprvé to bylo v říjnu po neúspěchu ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Není možné, aby jeden člověk vydíral ostatní
Komentář na facebookovém profilu k vládě premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mecenášský klub národního divadla rozdělil výnosy loňského roku
Na pravidelném zasedání Výboru Mecenášského klubu v úterý 6. února 2018 ve foyeru Nové scény došlo k rozdělení výnosů za loňský kalendářní rok. V roce 2017 sdružoval Mecenášský klub 130 mecenášů a shromáždil prostředky ve výši 2 330 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Olomoucká radnice hostila setkání poslanců a senátorů
První setkání poslanců a senátorů za Olomoucký kraj pro volební období 2017-2021 hostila olomoucká radnice. Pozvání primátora Antonína Staňka k debatě o prioritách města a regionu přijali poslanci Ladislav Okleštěk, Milan Feranec, Zuzana Majerová Zahradníková, Marian Jurečka, Vojtěch Pikal, Alexander Černý a senátor Lumír Kantor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sjezd ČSSD asi bude částečně uzavřený pro veřejnost
Předsednictvo ČSSD dnes navrhlo širšímu vedení strany, aby část sjezdu, který je naplánován na příští neděli do Hradce Králové, byla uzavřená pro veřejnost a média. Novinářům to po ranním jednání řekl úřadující předseda sociální demokracie Milan Chovanec. Po klíčových částech programu, jako je volba nového předsedy a místopředsedů a schválení usnesení o tom, zda by mělo vedení jednat o vládě s ANO, by mohl být sjezd přerušen do května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Na Univerzitu obrany v Brně se při dnu otevřených dveří přihlásilo 90 studentů
Ekonomické zabezpečení již během studia, kvalitní vzdělání a jistota, že po absolvování školy následuje odpovídající uplatnění v důstojnickém sboru Armády České republiky. To jsou hlavní přednosti studia na jediné vojenské vysoké škole v ČR, tedy na Univerzitě obrany v Brně. Ta uspořádala pro zájemce o studium na brněnských fakultách den otevřených dveří, kterého se zúčastnilo 350 středoškoláků, především letošních maturantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Wilders posílá další vzkaz a mluví v něm i o nás
Vůdce nizozemské euroskeptické a „protiimigrační“ Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders publikoval další ze svých vizí. Jeho obsah je adresován v prvé řadě nizozemským voličům, ale zároveň také všem Evropanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Spiknutí zakomplexovaných
360 nebezpečných slov o nízkém sebevědomí a feminismu. Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Olympijské hry – držím palce!
XXIII. zimní olympijské hry byly zahájeny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyhodnocení činnosti NCOZ
Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) zveřejňuje prezentaci, která se týká vyhodnocení činnosti útvaru za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
RRTV zahájila správní řízení s TV Barrandov? A co rozhovory Emmy Smetany z tohoto týdne?! Petr Žantovský má vážné podezření
TÝDEN V MÉDIÍCH Rada pro rozhlasové a televizní vysílání svým rozhodnutím zahájit s provozovatelem televize Barrandov správní řízení pro možné porušení zákona dramaticky překračuje své kompetence. Petr Žantovský se domnívá, že to může být na politickou objednávku. Mediální analytik se dále pozastavuje nad tím, jak se Česká televize vysmívá veřejnosti a odmítá sdělit platy svých moderátorů, čehož se podle zákona o svobodném přístupu k informacím domáhá jeden z diváků. Nejvyšší ocenění pak uděluje komentátorovi Reflexu, jenž upozorňuje, že investigativec není neomylný Bůh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Drahošovo pohrdání lidmi. Pravdoláskaři se vztekají, osočují, obviňují a straší. Mohou diskutovat jen s blbečky, které opijí rohlíkem. Konzervativní spisovatel promlouvá
ROZHOVOR „Tito takzvaní pravdoláskaři nemají argumenty, mohou jen fabulovat, osočovat, strašit. Jakmile vyjdou ze své bubliny a dostanou se do diskuse se skutečně sofistikovaným protivníkem, jsou mimo, obvykle se vztekají, osočují, obviňují, dělají gesta a nakonec by nejraději zavedli totalitu a cenzuru, aby odpovídat nemuseli. Mohou diskutovat jen s blbečky, které opijí rohlíkem. Pan profesor dovede přednášet a studentíci si dělají poznámky, aby u zkoušky uspěli,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Překvapení ve větrací šachtě - zachránili jsme 199 netopýrů rezavých
O tom, že se rekonstrukce bytu může proměnit v netopýří nadělení, se přesvědčili obyvatelé jednoho bytu v pražské Libni, když se probourali k zimující kolonii netopýrů rezavých. Naši pracovníci záchranné stanice vyprostili z odvětrávací šachty celkem 199 rozespalých netopýrů, kteří si pro svůj zimní spánek vybrali starý cihlový dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Ostrava jako jediná v republice nabízí zimní Olympijský festival
Olympijský festival byl slavnostně zahájen v pátek 9. února v areálu u Ostravar Arény. Návštěvníci se okamžitě pustili do sportování. Proháněli se na bruslařské dráze, hráli curling, vyzkoušeli si jízdu na snowboardu, saních i skeletonu. Ve stánku města Ostravy si v kvízu vyzkoušeli znalosti z historie i současnosti olympijského sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dezinformační e-maily ovlivnily prezidentské volby a zabránily propadu některých stran, říká analytik
Před letošními prezidentskými volbami se to jen hemžilo lživými e-maily, které nakonec do značné míry dokázaly ovlivnit i to, kdo k volbám nakonec dorazil. „Lživé e-maily jsou mezi lidmi fenoménem už delší dobu a úspěšnější jsou hlavně ty, které přinášejí senzační zprávy a vyvolávají pocit ohrožení,“ řekl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz analytik Josef Šlerka z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
HZS: Odborníci zhodnotili mezinárodní cvičení EU Moldex 2017
Ve dnech 7. - 8. února 2018 se v Praze sešli odborníci z celé Evropy, aby zhodnotili mezinárodní cvičení Moldex 2017. To probíhalo v druhé polovině září v Moldavsku za účasti záchranných týmů ze šesti východoevropských zemí, které jsou součástí projektu PPRD East 2 (Prevention, Preparedness and Response to Natural and Man-made Disasters in the Eastern Partnership Countries) a za účasti dalších týmů civilní ochrany Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Údajná povinnost přijímat klimatické uprchlíky je od A do Z vymyšlená poplašná zpráva
Europoslanec Zdechovský upozorňuje na facebookovém profilu na další hoax, který koluje internetem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Čermák radí naštvaným lidem po volbách: Můžeš do toho investovat emoce i srdíčko a sluníčko, ale když to nevyjde, tak se z toho nesmíš posrat
Podle novináře Miloše Čermáka se nám demokracie mění před očima tak moc, že začíná být těžké definovat, co je vlastně přesně zač. Je si ale jistý tím, že nejlepší přístup k ní je ten nejvlažnější, kdy nad ní zkrátka jen pokrčíme rameny. „Naopak nejhorší jsou lidé, kteří se strašně rozvášní a investujou do toho šíleně emocí,“ napsal ve svém facebookovém komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: K posilování prestiže ČR využíváme různé formy diplomacie
Ministr Martin Stropnický jednal s novým generálním ředitelem Českých center
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
SÚKL: Informativní přehled změn úhrad
Státní ústav pro kontrolu léčiv za účelem zvýšení informovanosti veřejnosti ve věci budoucích změn úhrad léčivých přípravků zveřejňuje Informativní přehled změn úhrad léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely (dále jen „Informativní přehled“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vážné varování pro Babiše a jeho vládu: Nedávejte se do kupy s pochybnými aktivisty. Bezpečnostní analytik Jan Schneider před kamerou PL odhalil důležité věci
O neziskových organizacích a médiích, které se snaží rozkrývat dezinformace nebo fake news, hovořil bezpečnostní analytik Jan Schneider v pořadu Horké téma serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Ne/způsobilost, ‚postižení‘ a hendikep ve společenských a humanitních vědách
Fakulta humanitních studií UK, CEFRES a Sociologický ústav AV ČR zvou na interdisciplinární workshop „Ne/způsobilost, ‚postižení‘ a hendikep ve společenských a humanitních vědách“, který se uskuteční 17. února v Akademickém centru (Husova 4a, Praha 1).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Hon na jinak smýšlející, na jiné názory!“ Emigrant, který podepsal Chartu, odhalil, co se děje některým lidem ve Švédsku v souvislosti s imigranty. A hrozí to i nám
ROZHOVOR "Povýšenost a věrozvěstování jedné pravdy, deklasování jiných názorů bývá podhoubím diktátu. Na to je ten venkovský selský rozum lidí, kteří se dnes a denně musí rvát o živobytí, citlivý," říká Otto Černý, který se po podpisu Charty 77 musel vystěhovat do Švédska. I po návratu do ČR tamní dění sleduje. Upozorňuje na spolek, který loví a nahlašuje nesprávné názory na sítích. "Výsledkem je blokování úspěšných lidí, například úspěšné spisovatelky Kateřiny Janouchové. Byla i pracovně postižená, její knihy některé obchody blokují, auto jí kdosi poškodil. Je to regulérní hon na jinak smýšlející, na odlišné názory," uvádí k situaci v severské zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Za tyhle sračky by v Německu dostal deset let natvrdo!“ Romský bloger Banga se neudržel a začalo to lítat
Bývalého redaktora České televize a blogera ze serveru iDnes.cz Patrika Bangu znepokojuje skutečnost, že během jednoho dne třikrát narazil na názor, že by se měly obnovit koncentrační tábory. Jeden takový názor objevil i na facebookovém profilu předsedy hnutí SPD Tomia Okamury. „Jsem ve stádiu, kdy se bojím k tomu cokoliv říct, protože jakmile něco řeknu, začnou mi chodit nenávistné rasistické maily a vzkazy,“ rozepsal se na svém facebookovém profilu Banga, který prý tentokrát nemohl nereagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist