Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ester Ledecká poslala novináře do... A je z toho veselo
Již od čtvrtka budou moct čeští sportovní fanoušci držet palce na olympijských hrách Ester Ledecké. Favoritka paralelního obřího slalomu na snowboardu, která si střihne náročný „dvojboj“ se dvěma disciplínami na lyžích, to ale ještě předtím schytala od redaktora Českého rozhlasu. Důvodem je její rozhodnutí soustředit se jen na sebe a nekomunikovat s novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bývalý náčelník generálního štábu se pustil do Šlechtové: Chybí jí základní znalosti o armádě
Severoatlantická aliance chystá změny ve velitelské struktuře a i to je téma pro schůzku ministrů obrany Aliance v Bruselu. Jestli se tím něco pro Českou armádu změní a zda je ministryně obrany Karla Šlechtová člověkem na svém místě, prozradil v Interview na ČT24 bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Jiří Šedivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petice Zemanovi! Podepsány slavné herečky, modelka a vnučka Peroutky
K prezidentu Miloši Zemanovi míří otevřený dopis, pod kterým je podepsaná např. herečka Aňa Geislerová, herečka Anna Polívková nebo prezidentský kandidát Marek Hilšer. Žádají v něm prezidenta, ale i další české politiky, aby zasáhli proti páchání dalších zvěrstev na civilistech v Sýrii. Těch se má dopouštět Rusko a syrská vláda v čele s Bašarem Asadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Jakub Janda odhalil, co rád dělá po večerech
Člověk může po večerech dělat různé věci. Jakub Janda z neziskové organizace Evropské hodnoty se sociální síti svěřil s velmi svérázným relaxačním koníčkem. Pro odpočinek prý poslouchá slyšení šéfů tajných služeb v americkém Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Uznávaný profesor Jirák promluvil o fake news jinak, než je zvykem. Okamžitě dostal sodu a byl pozván do Českého rozhlasu, aby vše vysvětlil
Renomovaný mediální expert z Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity profesor Jan Jirák se vyjádřil k údajnému šíření dezinformací v Česku. Ale pozor. Dospěl k trochu jiným závěrům, než byste možná čekali. A jeho slova vzbudila pozornost, zejména mezi novináři, kteří si do uznávaného akademika, který značnou část z nich učil, neváhali kopnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Macron si ukousl velké sousto. Hodlá reformovat islám ve Francii
Francouzský prezident Emmanuel Macron v rozhovoru pro domácí média nastínil své velké plány, v rámci kterých chce reformovat islám. Klíčovými body reformy jsou školení imámů a financování muslimských organizací ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Spojenectví kléru a státní moci nikdy nesloužilo lidu
Nepatřím do "tábora" katolických věřících, ani jejich podporovatelů, přesto náboženské vyznání respektuji, neboť to patří k lidskoprávním zásadám, a snad i dobrým mravům, které taktéž ukazují na úroveň demokracie v dané společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Debilové. V hajzlu. Hnůj. Jan Hřebejk se vyjádřil k politické situaci
Známý filmový režisér Jan Hřebejk se jako „občan“ nejvíce proslavil po prezidentských volbách v roce 2013 svou lamentací o prezidentu Zemanovi a jeho rudých a hnědých prasatech. Poté, co byl prezident Zeman letos zvolen podruhé, byla Hřebejkova nálada patrně podobná. Jeho twitter je velmi zajímavým svědectvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Soudkyně Nagyové dnes půjde před kárný senát. Může úplně skončit
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes začne projednávat dvě kárné žaloby na pražskou soudkyni Helenu Královou. Hrozí jí nejpřísnější kárný postih, tedy odvolání z funkce. Jednu žalobu podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), druhou předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nesnížené daně pro živnostníky
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu daňový balíček vlády v demisi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zemanova lůza, dobytek Mitrofanov? Tomáš Hrdlička vyložil známému novináři karty: Kdyby teď Okamura šel do vlády...
Tomáš Hrdlička. Pražský podnikatel, o kterém v některých dobách kolovaly neuvěřitelné historky ohledně jeho vlivu. Podnikatel, který v minulosti několikrát hovořil i s ParlamentnímiListy.cz, v rozhovoru s Petrem Kolářem pro MF DNES přiznává, že byl jedním ze strůjců projektu Věcí veřejných, že měl zásadní podíl na první prezidentské kampani Miloše Zemana v roce 2013 a že nyní „radí“ Okamurově SPD. Nabídl ovšem také často neotřelé pohledy na současnou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
To snad ten Okamura nemyslí vážně, vypěnil Cyril Svoboda. To chce hlasovat o zákazu islámu, který vyznávají dvě miliardy lidí? A hlasování o EU se musí naprosto vyloučit
Okamurova SPD předložila v prosinci návrh ústavního zákona o zavedení všeobecného referenda. O jeho dalších úpravách a podpoře teď s SPD vyjednávají poslanci z hnutí ANO, KSČM a Pirátů. Podle bývalého ministra za KDU-ČSL a nynějšího poradce premiéra Andreje Babiše pro ústavní a legislativní záležitosti, je návrh zákona ve své současné podobě však naprosto nepřijatelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš nepovažuje rozsudek o StB za komplikaci při jednání o vládě. Pro mě to není žádné téma, řekl
Zároveň zopakoval, že se hodlá bránit právní cestou proti tomu, že je veden jako spolupracovník někdejší československé tajné policie.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.2.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Fakta jsou jasná, Rusko není vzorem
Ta čísla jsou přesvědčivá a pravdivá. Ukazatelé použité v grafice jasně dokazují, že Rusko zaostává a rusofilové mohou křičet, kopat nožičkami, vztekat se, ale to je tak jediné, co mohou dělat. Pravda se překřičet nedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
FOTO VIDEO Akce proti Dukovi? Víme více. Toto vám jiná média neukázala
REPORTÁŽ Svatý otče, neprodlužujte mandát kardinálu Dukovi! Účastníci happeningu na Hradčanském náměstí dnes varovali před Dukovou „nekritickou“ podporou „islamofobního prezidenta Miloše Zemana“ a přidali i další velmi vážná slova. Po krátkém vystoupení s bílými škraboškami předčítali totiž z dopisu, který zaslali papeži Františkovi. Příznivci kardinála na ně mezitím pískali a křičeli: „Hanba!“ Korespondenci komentoval také Milan Badal: „Já myslím, že pod náporem takových osobností se Vatikán a František otřesou.“ Ale pozor, je tu i další dopis, který se dostane do schránky arcibiskupa pražského, k narozeninám mu totiž píše režisér Jiří Strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Kroměříži to začíná vřít kvůli nemocnici. Radnice se bojí omezování péče
Z KRAJŮ Možné změny týkající se krajské nemocnice v Kroměříži a vyplývající z nové koncepce pro nemocnice Zlínského kraje znervózňují místní politiky. Někteří z nich se v důsledku změn obávají omezování péče a žádají vysvětlení po hejtmanovi Zlínského kraje Jiřím Čunkovi (KDU-ČSL). Proti takovým dopadům se staví nejen starosta města za hnutí ANO Jaroslav Němec, ale i někteří radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Region zahraničí nominuje na předsedu ČSSD Jana Hamáčka
ČSSD, regionální organizace region zahraničí/exil, nominuje na funkci předsedy České strany sociálně demokratické dosavadního místopředsedu ČSSD a místopředsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
František Kuba: „Naši“ politici zase a zase burcují, proboha koho?
Jejich publikum, vyjma Prahy, zmizelo z České republiky na konci 90. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček promluvil jasně: Babiš by neměl být ve vládě
Kandidát na předsedu ČSSD Jan Hamáček je příznivcem toho, aby sociální demokracie vyjednávala o vládě s hnutím ANO. Posoudit případnou dohodu by pak mělo vnitrostranické referendum. Hamáček dnes ČTK řekl, že klíčovou otázkou možné spolupráce bude program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nejsme žádní udavači, Duka je v rozporu s vizí moderní církve. Mluvčí protestů proti Dukovi dostal dvacet minut v rozhlase a zaplnil je skutečně hutně
Moderátorka Marie Bastlová přivítala ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu filozofa Jana Bierhanzla. Ten v roce 2015 podepsal výzvu Vědci proti strachu a lhostejnosti, v roce 2017 protestoval proti výstavbě Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí a o rok později byl jedním ze signatářů dopisu určeného papeži Františkovi, v němž je Svatý otec vyzýván, aby neponechával v úřadu pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Ministr zdravotnictví by měl začít vysvětlovat
Ministr zdravotnictví v demisi vstoupil do své funkce s razantností mladého a ničím nezatíženého politika a také s ambicí vyřešit aktuální i dlouhodobé problémy českého zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lidé od Hamáčka objíždějí republiku a slibují za podporu funkce. Místní funkcionář ČSSD otevřeně promluvil o praktikách před sjezdem
ROZHOVOR „Kandidatury lidí ze současného vedení považuji za trapné. Tito lidé dovedli ČSSD svou letitou prací z politického vrcholu téměř na dno,“ míní předseda místní organizace ČSSD v Týně nad Vltavou David Slepička. Vyjádřil se i ohledně jednoho z kandidátů na post předsedy, Jana Hamáčka. „Lidé, kteří stojí v pozadí kandidatury Hamáčka, objíždějí republiku a slibují a přesvědčují jednotlivé krajské předsedy o podpoře. Tu za post místopředsedy statutárního, tu za řadového a jinde za ministerské křeslo,“ říká David Slepička. Delegátům mimořádného sjezdu ČSSD napsal výzvu, kterou mají ParlamentníListy.cz k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Vláda testuje hranice ústavnosti
Na postavení vlády v demisi a na rozhodování jejich členů je nezbytné nazírat tak, že nereprezentují vůli většiny a neopírající se tak o legitimitu vzešlou z voleb. Žádný jiný pohled není možný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: O co vlastně jde?
Kvůli vyjádření předsedy SPD Okamury a poslance SPD Roznera o koncentračním táboru v Letech, organizuje KDU-ČSL odvolání p. Okamury z funkce místopředsedy PS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poslankyně Pirátů Balcarová chce omezit spalování uhlí
Zlepšit ovzduší v Česku pomocí dvou změn zákona o ovzduší chce předsedkyně poslaneckého výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti). Vadí jí výjimky z limitů znečištění pro velké elektrárny a chybějící pravomoc obcí zakázat spalování nekvalitního uhlí. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamuro, tohle je kampaň proti tobě! Michael Kocáb nám předal něco, co by mělo zajímat šéfa SPD
Ze všech koutů země by měla být vedena kampaň proti „nevzdělanému“ Okamurovi a jeho výrokům. To si myslí hudebník Michael Kocáb. Ten je poslední dny rozhořčen z toho, že poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie jsou v 21. století schopni zpochybňovat, že tábor v Letech připravoval lidi na vyhlazení. Bývalý ministr pro lidská práva proto předkládá šéfovi SPD vysvětlující dopis, aby tedy konečně pochopil, o co šlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Jsem lůza, hnědý nebo rudý prase, nevzdělanec, idiot a já nevím co všechno z venkova.“ Slavný zemanovec účtuje
ROZHOVOR „Protože se nestydím říkat, že jsem volil Zemana, dozvěděl jsem se, že jsem lůza, hnědý nebo rudý prase, nevzdělanec, idiot a já nevím co všechno z venkova. Tohle je podle těch, co si přáli něco jiného, demokracie,“ říká v rozhovoru pro PL.cz bývalý známý železniční odborář Jaromír Dušek. Myslí si, že jsme odpadiště a otroci Západu. „Maso se sní ve Francii, Německu, Belgii, nám sem přivezou kosti, kůže, chrupavky. Do toho nasypou trošku mouky a spoustu chemikálií. Přes banky, nadnárodní společnosti jsme tady zotročovaní a vytěžovaní jako největší póvl. Nakupujeme jejich smetí za ceny vyšší, než platí oni za kvalitní zboží. Je mi z toho na zvracení, kam jsme to dopracovali,“ prozrazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP ovládá Michal Strnad, syn zakladatele
Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP ovládá s účinností od 26. 1. 2018 Michal Strnad, syn zakladatele Jaroslava Strnada. Došlo k tomu na základě smlouvy o převodu 100procentního akciového podílu holdingu CSG. Michal Strnad již manažersky vede holding CSG z pozice generálního ředitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Inflace i v lednu setrvala nad inflačním cílem České národní banky
Komentář ekonoma Lukáše Kovandy k lednové míře inflace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Slanina: S tou slušností je to v naší vědě někdy dost vachrlaté
Ta magická floskule AKADEMICKÁ SLUŠNOST, co se dala za poslední 3 měsíce zaslechnout tak aspoň 99-krát je zvláštním folklórem, že kdykoliv předseda akademie končí, tak naběhne do boje o Hrad. Tentokrát už po čtvrté v řadě. A vždycky s mediálním halasem o 'elitě' národa. Zato o skutečném stavu té 'slušnosti' ve vědě se už tolik nemluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman? Hovado, promluvil mladý youtuber, podporovatel Drahoše
ROZHOVOR – Po výsledku prezidentských voleb uvažuje o přesídlení do Velké Británie. Vystoupení z EU mu vadit nebude, to by podle mladého youtubera Vita Vodvarky byla katastrofa jen pro Českou republiku... Nadšeného podporovatele Jiřího Drahoše, v jehož prospěch před volbami rozjížděl masivní kampaň, prý ‚nezklamal‘ Miloš Zeman hned v den vyhlášení výsledků voleb, a to mimo jiné svými „rudými bodyguardy“. „Má ve svém týmu stejná hovada, jako je on,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Mrtvý Karel Slezák: Byly otištěny zajímavé informace
Před pár dny zemřel Karel Slezák, muž který na sebe upoutal pozornost médií. Když se rozhodl rozdat pár boxerských ran. Stalo se tak ve štábu vítězného prezidentského kandidáta. I díky této epizodě se o Karlu Slezákovi v českých médiích občas píše jako o boxerovi. Jeden ze čtenářů Lidových novin se proti této nálepce dávané Karlu Slezákovi ohradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nový Protektorát. To chtějí z Česka udělat novináři a neziskovky, šokuje známý ekonom, který má jasno i o zatčení Babiše
ROZHOVOR Několik tisíc aktivistů rozesetých po různých neziskových organizacích, médiích, politických stranách, ústavech a vysokých školách považuje za své poslání zbavit Česko vlastní vlády a vytvořit zde nový Protektorát. Ten má převýchovou a ekonomickým tlakem skoncovat s českým národním povědomím a s vlastenectvím. Podle ekonoma a publicisty Karla Kříže jsou skutečné volby v Evropě dávno na obtíž, a tak se jim Brusel, mýtické centrum eurohujerů, snaží čím dál rafinovaněji vyhnout. Nedávná prezidentská volba u nás byla střetem eurohujerů a kolaborantů s vlastenci a patrioty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bordel Dukovi pod okny. Aktivisté, kteří na něj žalovali ve Vatikánu, tam přijdou uspořádat "happening"
Před pražským Arcibiskupským palácem dnes dopoledne skupina křesťanských aktivistů uspořádá happening. Chtějí při něm zveřejnit svůj dopis papeži Františkovi, ve kterém ho žádají, aby neprodlužoval mandát pražskému arcibiskupovi Dominiku Dukovi a jmenoval nového arcibiskupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Inventář Lidového domu Oto Novotný varuje: Zeman ničí ČSSD a může se mu to povést definitivně
Blíží se mimořádný sjezd ČSSD a politický analytik a dlouholetý poradce předsedů ČSSD Oto Novotný se obává toho, že tato nejstarší česká demokratická strana přestane hrát roli relevantní politické síly. „Stačí, aby se vrhla do náruče Zemanovi a Babišovi,“ uvedl analytik v komentáři na serveru deníkreferendum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: O nemovitosti ve středních Čechách je zájem, nyní budou v dražbě objekty v Jesenici a u Štiřína
Zájemci o nemovitosti v okolí hlavního města si mají z čeho vybírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senioři píší Wikipedii v Moravské zemské knihovně
Moravská zemská knihovna spolupracuje se spolkem Wikimedia Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová: Prioritním úkolem ČSSZ je vyřešit situaci v lékařské posudkové službě
Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová se v úterý 13. února zúčastnila porady vedení České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Inflace v lednu 2018 byla lehce pod prognózou ČNB
Komentář Česká národní banky ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v lednu 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Vláda by měla vzít návrh na ratifikaci fiskálního paktu zpět
Vláda na svém dnešním jednání schválila fiskální pakt a předala jej k ratifikaci Poslanecké sněmovně. Občanští demokraté nesouhlasí nejen s obsahem návrhu, ale hlavně se způsobem, jakým se jej vláda rozhodla prosadit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Jak je to s tou StB?
Dnešním komunistům se vyčítá i to neexistující, aby se odpoutala pozornost od novodobých politických a ekonomických „prasáren“ z dílny demokratických a prozápadních stran!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČPZP podporuje prevenci onemocnění infekčními chorobami příspěvky na očkování
Očkování je jedním z hlavních preventivních opatření proti infekčním onemocněním. Prokazatelně snižuje počet výskytu dané choroby a některé se díky němu dnes již nevyskytují. Pojišťovny pravidelně přispívají na očkování jako součást prevence. U České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) je to až 1500 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Institut Václava Klause: Denunciační dopis papeži navazuje na naši nejhorší udavačskou tradici
Stanovisko Institutu Václava Klause k útokům na Dominika kardinála Duku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Studijní fond senátora Ivo Valenty pomohl již pěti desítkám studentů!
Zahraniční stáže a studijní pobyty. To je jedinečná možnost získání velmi cenných zkušeností pro studenty středních a vysokých škol. Současně však velmi nákladná a tudíž často nedostupná záležitost. Proto se Ivo Valenta krátce po svém zvolení na pozici senátora České republiky rozhodl zřídit speciální fond, který nadaným středoškolákům a vysokoškolákům pomáhá již třetím rokem tyto náklady financovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SPD: KDU-ČSL pokračuje ve snahách o popření výsledků demokratických voleb
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Předseda Evropské komise Juncker se vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo
Pokud poslanci Evropského parlamentu usoudí, že potřebují závěrečnou zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), aby mohli využít svého práva na dohled nad čerpáním peněz z unijního rozpočtu, mají právo o ni požádat, i když je důvěrná, a není proto zveřejněna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Politici a olympiáda - Kiska skáče jako Čech
Premiér v demisi nařizuje ministrům sedět doma na zadku a makat. Prezident se prý věnuje důležitým domácím úkolům. Mají být nejvýznamnější čeští politici na olympiádě? Odpovídám – rozhodně ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování útoku na Finanční správu ČR
Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, rozkryli trestnou činnost dvou osob, které chtěly poškodit Finanční správu ČR. V této věci mělo docházet k odesílání účelově vytvořených a smyšlených podání k výplatě nadměrných odpočtů DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Jedna diskuse o školkách a nenávist k matkám
Diskuse k právu rodin umístit dvouleté dítě do školky bývá někdy skutečně vyhrocená. Mám s tím v poslední době nemalou zkušenost. Na mých facebookových stránkách totiž probíhá občanská válka v přímém přenosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Sekat? Nesekat? Hnojit? Nehnojit?
Ale hlavně proč je důležité se nad tím zamýšlet? Především o tom byl diskuzní seminář se zemědělci, který se uskutečnil 31. ledna v CHKO Žďárské vrchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sex s prostitutkami za peníze daňových poplatníků. Britská neziskovka čelí skandálu
Britská nevládní nezisková organizace Oxfam čelí obrovskému skandálu. Hned několik jejích vysoce postavených manažerů, ale i běžných dobrovolníků si mělo údajně kupovat na svých zahraničních misích prostitutky za peníze daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Chybí nám ucelené, systémové střední vzdělávání v oblasti obrany a bezpečnosti
Skutečné střední vojenské školství je podle mého názoru jediný, skutečně nejjistější způsob, jak pro potřeby armády zajistit kontinuální doplňování personálního stavu o potřebným způsobem špičkově a cílevědomě připravené střední vojenské kádry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Mimo řádný sjezd ČSSD - Zvítězí zvedači ruky nebo myslící hlavy?
Záhy po neúspěchu ve volbách se začínají v ČSSD aktivovat různé skupiny členů. Vzniká nejprve platforma „Zachraňme ČSSD“. Zdá se, že to není jediná akce. Kritika uvnitř strany se rozrůstá. Mnozí její členové v médiích zveřejňují své názory a vzniká další kritická platforma tentokrát expertů strany. Vzhledem k mimořádnému sjezdu 18.února, veřejnost očekává, jak se ČSSD s tím vším vypořádá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Vláda chce plošně šmírovat všechny občany
Jsme zklamaní z postoje Vlády ČR, která chce obhajovat šmírování před Ústavním soudem ČR. Pirátská ústavní stížnost se opírá jak o stanovisko Evropského soudu pro lidská práva, tak o odborně zpracovaná data z okolních zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Řízení letového provozu České republiky: Zájem o české nebe stále roste
Státní podnik ŘLP ČR zaznamenal v roce 2017 opět historicky rekordní objem letecké dopravy v českém vzdušném prostoru. Vyhodnocení provozních výsledků potvrdilo výbornou kondici mezinárodní letecké dopravy a dlouhodobou atraktivitu českého vzdušného prostoru a letiště Praha pro letecké dopravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Juncker potvrdil právo europoslanců na závěry OLAFu v kauze Čapí hnízdo
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes oficiálně potvrdil právo europoslanců z Kontrolního výboru Evropského parlamentu (CONT) zabýbat se případnými závěry vyšetřování OLAF v kauze Čapí hnízdo českého premiéra Andreje Babiše. Podle Junckera se poslanci mohou s těmito informacemi seznámit v rámci uzavřeného jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Agentura Moody´s potvrdila Českému Aeroholdingu nejlepší dosažitelný rating v ČR
Renomovaná agentura Moody´s Investors Service potvrdila Českému Aeroholdingu (ČAH), jedinému akcionáři Letiště Praha, rating A1 se stabilním výhledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jste chronicky nemocní? ZP 211 myslí i na vás
ZP 211 letos připravila příspěvek z fondu prevence i pro ty klienty, kteří se již léčí s nějakou chronickou nemocí. Fond prevence slouží totiž nejen k předcházení vzniku nemocí, či podpoře zdravého životního stylu, ale také k tomu, aby napomohl zlepšení zdravotního stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Památkáři zkoumají zámeckou jízdárnu na Hrádku u Nechanic
Stavebněhistorický průzkum zámecké jízdárny čp. 40 na Hrádku u Nechanic, který nyní provádí Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Josefově, bude sloužit jako podklad pro obnovu tohoto, již delší dobu nevyužitého, objektu – částečně podsklepené stavby postavené na čtvercovém půdorysu kolem uzavřeného dvora východně od zámecké budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tohle Babišovi nemůžeme říkat. Hamáček rozeslal „přátelům“ dopis
Před víkendovým sjezdem ČSSD se kandidáti na předsedu rozhodli oslovit členstvo dopisy. Po Milanu Chovancovi, který chce vracet stranu ke kořenům a Jiřím Zimolovi, který nabídl konkrétní programové body, na které by se měl klást důraz, Jan Hamáček to pojal zcela jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rigidnost a hermetičnost
V posledních dnech se v českých médiích objevují v rozhovorech celé řady kandidátů na vrcholné funkce v ČSSD nejrůznější úvahy. A také názory různých politologů, blízkých i vzdálených této straně, radících, jak by se "to mělo" dělat; aby se tato strana vzchopila. Některé zvěsti, které probleskly na veřejnost z posledního zasedaní vedení ČSSD před mimořádným sjezdem ČSSD v Hradci Králové 18. února, jsou však dosti znepokojující. Není mi vůbec líto dosavadních stranických stanov, které před čtyřmi lety neuvěřitelně pokazilo Sobotkovo vedení. To tehdy dalo volnou ruku milovníku vnitrostranické rigidity a byrokracie M. Starcovi...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Akademie věd ČR navtívila Ústav teoretické a aplikované mechaniky
Předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová začala s návštěvami pracovišť první vědní oblasti. Prvenství připadlo Ústavu teoretické a aplikované mechaniky, který se orientuje především na stavební vědy. Předsedkyni doprovázel místopředseda Jan Řidký a členové Akademické rady Lenka Vostrá a Pavel Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Navrátil (ČSSD): Strašení Václava Moravce
Při sledování Otázek Václava Moravce mě jako vždy opět zaujala Moravcova mistrná manipulace s veřejným míněním, kdy neustálým stáčením a omíláním otázek, dokáže vyvolat dojem, že se „NĚCO DĚJE", ale ono se nic neděje, jen by se mohlo dít, kdyby…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zlatuška slíbil, že se oběsí. Už visí? Dost drsná debata
Internetem se šíří strach o bývalého poslance hnutí ANO Jiřího Zlatušku. Ten totiž kdysi teatrálně slíbil, že pokud slovenský soud rozhodne, že Andrej Babiš byl donašečem StB, spáchá sebevraždu oběšením. Úterní výrok slovenského soudu, který konstatoval, že Babiš agentem skutečně byl, proto vyvolal dotazy po osudu profesora Zlatušky. Zejména proto, že bývalý rektor brněnské univerzity vždy rád hovořil o cti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Krnáčová se chce kvůli situaci v taxislužbě sejít s Babišem, ten má ve středu jednat se zástupci taxikářů
Pražská primátorka Adriana Krnáčová se chce sejít s premiérem v demisi Andrejem Babišem (oba ANO) kvůli problémům taxislužby. Řešit s ním chce situaci kolem společností sdílené ekonomiky Uber a Taxify. Premiéra žádá, aby firmy vyzval k dodržování zákonů, což podle ní nyní nedělají. Vyplývá to z dopisu, který Krnáčová odeslala Babišovi a který má ČTK k dispozici. Odpověď zatím nedostala. Babiš se ve středu sejde se zástupci taxikářů. Ti se na základě výsledku jednání rozhodnou, zda budou pokračovat v protestech proti službám typu Uber, které v Praze zahájili minulý týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Co nás čeká při výměně hegemona
Na přelomu listopadu a prosince loňského roku jsem se v Pekingu zúčastnil velmi reprezentativního setkání, které organizovala Komunistická strana Číny s představiteli desítek vládnoucích a rozhodujících politických stran a osobností z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Chceme-li usilovat o transparentní politické prostředí
Logicky je potřeba skoncovat s klientelismem a korupcí, a první krok musí učinit právě ti, co do politiky vstupují, a to průřezem politických pater.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dílo zkázy. Tohle rozhodlo, že Miloš Zeman vyhrál prezidentské volby, a toto se stalo v jeho štábu. Vlivný podnikatel a podporovatel prezidenta Tomáš Hrdlička promluvil
ROZHOVOR Vlivný podnikatel Tomáš Hrdlička vysvětlil, proč finančně podpořil kampaň příznivců Miloše Zemana. Dále hovořil o tom, co rozhodlo prezidentské volby, co se doopravdy dělo ve štábu Miloše Zemana a jak bude dál probíhat sestavování vlády Andreje Babiše. Též se vyjádřil ke kauze Lety, Janu Třískovi a StB, Vladimíru Brabcovi, Janu Masarykovi, Miladě Horákové a k dalším věcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Aktivisté proti kardinálovi Dominiku Dukovi
Skupina křesťanských aktivistů se dnes dopoledne sešla před Arcibiskupským palácem v Praze. Jejich zástupce tu veřejně přečetl dopis, ve kterém aktivisté vyzývají papeže Františka, aby neprodloužil mandát kardinálovi Dominiku Dukovi. Hlavě české římskokatolické církve vytýkají například to, že se příliš sblížila s politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Je šance, že další zimu nebudeme trávit na ulici před restaurací
Všem členům Strany soukromníků České republiky, našim sympatizantům a politickým spojencům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Informační týden UK: Zeptejte se na vše, co vás zajímá v souvislosti s přijímacím řízením
Termín podání přihlášek na Univerzitu Karlovu je za dveřmi a řada zájemců o studium zvažuje, na kterou fakultu ji podat. Univerzita Karlova proto pro všechny nerozhodnuté zájemce připravila Informační týden, který se uskuteční od 20. do 28. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: Ochrana zdrojů pitné vody musí být naprostou prioritou
Piráti jako jediní bojují za větší ochranu zdrojů pitné vody. Řeší tím i problém s těžbou štěrkopísku na jihu Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
George Soros začal sypat peníze do akce, která má zvrátit brexit. Jsem rád, že můžu podpořit boj proti té špíně, vyjádřil se
Už je to více než rok a půl od chvíle, kdy si britští voliči v referendu odhlasovali vystoupení své země z Evropské unie. Jednání se však stále vlečou a poražená strana nehodlá vzdát svůj boj o zvrácení výsledku referenda. Platí to minimálně pro amerického miliardáře George Sorose.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Mentalita žebráka, který líbá ruku úředníkovi s dotací. Libertariánský ekonom shrnul celou dnešní EU hláškou ze seriálu o ministrovi
ROZHOVOR Euroelity a jejich tuzemští podržtaškové nám při debatě o možném referendu o setrvání v EU vnucují myšlenku, že jde o souboj hodné Evropské unie a zlých nacionalistů, ale přitom vůbec nikdo netuší, jak by byly po Czexitu nastaveny podmínky. Zakladatel Libertariánského institutu Roman Kříž také na konkrétních příkladech ilustruje zvrácenost dotací. Bez nich by byli lidé bohatší a firmy by vyráběly to, o co lidé stojí, nikoliv co preferuje úředník. Neměli bychom mentalitu žebráka, který musí líbat ruku euroúředníka, která mu „velkoryse“ dává almužnu, již vzal někomu jinému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Chceme, aby všichni poskytovatelé dopravních služeb měli rovné podmínky na trhu
Ministr Ťok svolá zástupce všech sněmovních stran k urychlení projednání novely zákona týkající se taxislužeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ze šéfů sněmovních stran jsou nejpopulárnější Babiš a Okamura. I oni ale ztrácejí
Z představitelů sněmovních stran věří lidé nejvíc šéfům ANO, SPD a Pirátů, Andreji Babišovi, Tomiu Okamurovi a Ivanu Bartošovi. Babiš a Okamura mají spolu se šéfem ČSSD Milanem Chovancem ale i nejvíc odpůrců. Vyplývá to z lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). U všech politiků v žebříčku převažuje nedůvěra lidí. Třeba Okamurovi věří třetina Čechů a nevěří téměř dvě třetiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ochránci přírody budou v Beskydech pátrat po velkých šelmách
Už zítra začíná tradiční mapování velkých šelem v Beskydech. Po čtyři dny zde budou stopy rysů, vlků a medvědů hledat pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků, k nimž se o víkendu připojí další zájemci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TA ČR: Smysluplné propojení společenskovědního výzkumu s technologickým rozvojem
„Jaké dopady bude mít stárnutí populace na dostupnost vybraných zdravotních služeb?“ „Jaké etické aspekty je zapotřebí zohlednit při budoucím zavádění autonomního řízení aut?“ „Jak zkvalitnit systémy a procesy povolování nové výstavby v Praze?“ Tohle jsou tři různé příklady otázek, na které budou řešitelé hledat odpovědi v projektech podpořených Technologickou agenturou ČR (TA ČR) v rámci programu ÉTA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda schválila připojení ČR k fiskálnímu paktu a jmenovala vládního zmocněnce pro IT
Vláda ve středu 14. února 2018 schválila přistoupení České republiky k tzv. fiskálnímu paktu a jmenovala vládního zmocněnce pro IT a digitalizaci. Předseda vlády Andrej Babiš se také setkal se zástupci protestujících taxikářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nikol Ullmann: Účastní se řádný hospodář hromadných žalob?
Hromadná či společná žaloba jako bezpracná, neriziková cesta k získání peněžního odškodnění. O tom je česká veřejnost poslední roky opakovaně přesvědčována. Nejaktuálněji v tzv. kauze Dieselgate.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Představení dlouhodobé strategie HZS ČR na výboru pro bezpečnost
Generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba dnes na výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky představí dlouhodobou strategii rozvoje Hasičského záchranného sboru ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Namísto vyhrožování Evropským soudem je třeba jednat
Pouze 43,8% mladých Čechů mezi 18 a 24 rokem věku považuje členství v EU za dobrou věc, 20,6% s členstvím v EU nesouhlasí a 35,6% na věc nemá názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Kraj je povinen zajistit osobě se zdravotním postižením dostupnost vhodné služby sociální péče
Ústavní soud vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil napadený rozsudek Nejvyššího správního soudu, neboť shledal, že jím byla porušena stěžovatelova základní práva zaručená Listinou základních práv a svobod a mezinárodními smlouvami, a to právo na zdraví, právo na přiměřenou životní úroveň, právo na nezávislý způsob života a zapojení do společnosti a právo na soudní ochranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš vyzval alternativní přepravce, aby dodržovali zákon
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vyzval společnosti Uber a Taxify, aby dodržovaly zákony a používaly licencované taxikáře. Novinářům to řekl po dnešním jednání vlády. Byla přizvána i zástupkyně taxikářů, aby vysvětlila ministrům výhrady k alternativním poskytovatelům přepravy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Růst inflačních očekávání, jako rukavice hozená nastupujícímu šéfovi Fedu
Stále probíhající výplach na trzích dluhopisů a s tím souvisejí růst úrokových sazeb je skloňován s různými přívlastky - jeden z nich si však rozhodně nezaslouží: překvapivý. Makroekonomických signálů o tom, že by tržní úrokové sazby v USA a v Evropě měly být posazeny výše, bylo totiž v posledních týdnech a měsících tolik, že jen skutečný greenhorn na finančních trzích je mohl přehlédnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechInvest znovu vybírá investičně nejatraktivnější regiony
Začíná desátý ročník výzkumu Město pro byznys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Američtí vojáci v Sýrii zaútočili na ruské dobrovolníky. Takto o tom píše Aktuálně.cz
Americká armáda udeřila na ruské vojáky působící v Sýrii. Nejde však o příslušníky standardních ozbrojených sil Ruské federace, ale o žoldácké dobrovolníky, kteří dobrovolně pomáhají v Sýrii. Rusko k jejich akcím oficiálně nehlásí. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Mimořádná kontrola obchodníků v Chrudimi
Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci v Chrudimi. Provedla 24 kontrol v prodejnách a restauracích a u téměř 70 procent zjistila porušení právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Podpoříme zpomalení růstu platů ústavních činitelů
Komentář předsedy klubu Pirátů Jakuba Michálka k platům ústavních činitelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Proces suburbanizace pokračuje ve všech krajích
Obyvatel přibývá hlavně v obcích v okolí velkých měst. Naopak v odlehlejších oblastech se jejich počty snižují. Proces suburbanizace, který odstartoval v polovině 90. let, se týká všech krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš zrušil účast na mnichovské konferenci. Zde je důvod
Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) zrušil kvůli nachlazení účast na bezpečnostní konferenci v Mnichově, která se koná o víkendu. ČTK a serveru idnes.cz to dnes řekla mluvčí vlády Barbora Peterová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vodička (Svobodní): Je Evropská unie také v přechodu?
Zvolil jsem si tento titulek proto, že EU nabízí Británii 21 měsíců na přechodné období po odchodu z bloku. Součástí „bruselské nabídky“ je, že v Británii bude další skoro dva roky platit unijní právo, i když se Londýn nebude smět účastnit rozhodovacích procesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zahájení sezony na autodromu bude patřit vzpomínce na Gerharda Ittnera
Na sobotu 25. března připravil mostecký autodrom pro své fanoušky tradiční zahájení letošní závodní sezony. The Most AUTOSHOW #7 nabídne od 09:00 do 18:00 hodin oblíbené volné jízdy s vlastním vozem po závodním okruhu, příznivá cena 150 korun za desetiminutové svezení zůstává. Akce bude zároveň vzpomínkou na bývalého sportovního ředitele autodromu a jeho velkého patriota Gerharda Ittnera, který na konci loňského roku podlehl dlouhé nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Lidé s autismem mají právo na odpovídající sociální služby, které jim usnadní život
Na ombudsmanku se obrátila babička muže s autismem, který s ohledem na míru svého postižení potřebuje pro život podporu prostřednictvím pobytové sociální služby. Ve svém kraji však neuspěl. Muž se tak nacházel bez adekvátní pomoci více než dva roky. Nejedná se o ojedinělý problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dvě zásadní zprávy o Vladimiru Putinovi
Kolem ruského prezidenta Putina je stále živo. V úterý odstoupil z funkce nizozemský ministr zahraničí Halbe Zijlstra, protože lhal o tom, co údajně osobně slyšel od ruského prezidenta Vladimira Putina. Ve stejnou dobu zveřejnil server britského deníku Independent zprávu, že je Putin nemocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Cílem je, aby stanovená pravidla dodržovali všichni účastníci trhu
Vyjádření premiéra Andreje Babiše k protestům taxikářů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda se pokusí urychleně změnit zákon, pochvalují si protestující taxikáři
Vláda se pokusí ve Sněmovně zrychleně prosadit změny zákona, aby odstranila rozdíly mezi podnikáním taxikářů a provozovatelů alternativních služeb, kteří podle řidičů taxi nedodržují předpisy. Novinářům to po jednání na úřadu vlády řekla místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová. Taxikáři se odpoledne teprve poradí, zda budou v pokusech o zpomalení pražské dopravy pokračovat i dnes, podle Venclové by však dnešní jednání s vládou mohlo být důvodem, proč s dalšími protesty zatím vyčkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: České extrémy a ubraná hodnota
Na dani z přidané hodnoty se v roce 2017 v ČR vybralo 382 miliard korun. Daň z ubrané hodnoty, o které se národní příjmy snižují, bude možná dvakrát větší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Čtyřicet procent studentů chce podnikat, bojí se ale neúspěchu i legislativních překážek
Dvě pětiny vysokoškoláků upřednostňují po studiu podnikání. Mezi největší výhody považují flexibilitu a možnost řídit si věci po svém i to, že se mohou seberealizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr zdravotnictví chce budoucí správní radu VZP bez poslanců
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) chce v budoucnu správní radu Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) bez účasti poslanců, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda schválila přistoupení k fiskálnímu paktu EU
Vláda dnes schválila přistoupení Česka k evropskému fiskálnímu paktu. Hlásí se tím k dodržování principů rozpočtové odpovědnosti, které již dnes plní. Dokument s oficiálním názvem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii musí ještě ratifikovat Sněmovna a podepsat prezident. Senát už návrh schválil v srpnu 2014. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT vyhlásilo program Organizace sportu pro celostátní sportovní organizace
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vypsalo program Organizace sportu 2018, který se skládá ze samostatných výzev pro různé typy žadatelů. Cílem je větší transparentnost při hodnocení žádostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Znásilnil mladou Němku s mačetou v ruce. Ale teď je důvod, aby vám ho bylo líto
Boží mlýny melou pomalu, ale jistě, dalo by se s trochou nadsázky říci k případu, který se stal ve věznici v Kolíně nad Rýnem. Při požáru tam byl zraněn africký migrant, který byl odsouzen za obzvlášť brutální znásilnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Schulz v propadlišti dějin. Naštěstí
Na mimořádném sjezdu německé SPD byl loni v březnu zvolen jejím předsedou. Získal 99% podporu všech delegátů, neboť byl v této chvíli považován za spasitele přicházejícího zachránit německé socialisty. Tatáž členská základna jej „do roka a do dne“ prokoukla a ve vlastním zájmu se jej správně zbavila. Po „komunisticku“ nenápadně – zato snad definitivně – zmizel Schulz v propadlišti politických dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
S rekvalifikací a zaměstnáváním odsouzených bude více pomáhat Úřad práce ČR
Zástupci Vězeňské služby ČR, Probační a mediační služby ČR a Úřadu práce ČR včera podpisem dvou memorand zahájili intenzivnější spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zelení: Zemědělské dotace mají podporovat především rodinná hospodářství
Evropská unie uvažuje o zastropování zemědělských dotací, které může z evropského rozpočtu obdržet jeden zemědělský podnik, jak informuje například časopis Respekt. Zelení s navrhovaným zastropováním souhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Terrorists slaughtering Kurds side by side with Turkish army! Witnessing the crimes in Afrin
A well-known Kurdish physician and activist, Yekta Uzunoglu, who is in Switzerland at the moment, organizing humanitarian delivery of medicines to Afrín, affected by war. He gave an exclusive interview to the Parlamentní listy (Parlamentary Journal) to explain the readers the background of the Turkish invasion in the area in the North of Syria, inhabited mostly by the Kurds.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS dosáhl v roce 2017 zisku 40 milionů korun, na rok 2018 plánuje další růst
Po kritickém roce 2016 se Kovosvit MAS pod vedením nového majitele vrátil k prosperitě. V roce 2017 dosáhl podnik podle zveřejněných neauditovaných čísel kladného hospodářského výsledku na úrovni 40 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen byl nejnižší od loňského dubna
Spotřebitelské ceny vzrostly v lednu proti prosinci o 0,6 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddíle alkoholické nápoje, tabák a v oddíle bydlení. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zpomalil na 2,2 %, což bylo o 0,2 procentního bodu méně než v prosinci a nejméně od dubna loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na vládě bude veselo. Dorazí rozlícení pražští taxikáři
Taxikáři, kteří od minulého týdne v Praze protestují proti alternativním dopravním službám kvůli tomu, že podle nich porušují zákon, dorazí na pozvání premiéra Andreje Babiše (ANO) na dnešní jednání kabinetu v demisi. Ministři by se vedle toho měli zabývat například návrhem na navýšení letošního rozpočtu policie o 20,8 milionu korun či zprávou ministerstva financí k arbitráži v investičním sporu se společností Diag Human.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Česká evropská politika se zaměří na migraci, obranu, vyjednávání rozpočtu EU a čerpání fondů
Vláda premiéra Andreje Babiše dnes na svém neformálním jednání stanovila priority české evropské politiky pro následující měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V ČSSD vládne malost, všichni se upnuli jen na funkce, říká před sjezdem advokát Jansta
Doufám, že se sjezd nebude podobat "normalizačnímu" sjezdu z loňského března v Brně, což byla úplná tragédie, říká Jansta v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Radim Uzel: Kdy je nutno referendu říci „ne“
V dobách univerzální církevní hierarchie a papežské neomylnosti platilo jednotné heslo připisované svatému Augustinovi: „Roma locuta, causa finita.“ Řím promluvil a pře je skončena. Tady už zkrátka končí veškeré diskuse, je rozhodnuto a basta. Za komunistického režimu se zase často citovalo ruské přísloví: „Těm na věrchu vidněje.“ Ti nahoře prostě sami všechno nejlépe vědí, mají přehled a ti dole musí poslouchat a držet klapačku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Valentýnský svátek tak trochu jinak
Začátkem února zaplavuje květinářství, ale i mnohé další obchody a supermarkety našich měst i městeček, výzdoba v převážně červené barvě. Objeví se široká nabídka nádherných rudých růží, srdíčka různých velikostí a mnohé slogany, které nepřehlédnutelným způsobem připomínají, že na 14. února připadá památka sv. Valentina, který je považován za patrona zamilovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Audience taxikářů u Babiše se zvrhla. Po skončení se porvali mezi sebou
Taxikáři se znovu sešli na pražském Strahově. Uvítali sice, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem dopravy Danem Ťokem alespoň nějak usilují o narovnání podmínek mezi klasickými taxikáři a alternativními poskytovateli taxislužeb ze společnosti Uber, jenže pak se pořádně pohádali sami mezi sebou. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
DIAMO: Den otevřených dveří na lagunách
Ve čtvrtek 8. února odpoledne mohli obyvatelé Ostravy navštívit areál lagun po chemičce OSTRAMO, kde probíhá sanace jedné z největších ekologických zátěží v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Kouření v restauracích? Ideálně ať rozhoduje majitel
Skupina 86 poslanců napříč politickým spektrem podala návrh zákona, kterým se mění zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Novela chce povolit v restauracích, sportovištích a kulturních zařízeních zřízení kuřáren, zrušit zákaz kouření na pergolách a zastřešených předzahrádkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra