Oficiální zpravodajská média

Umělec Jiří Mádl stvořil výsměch Okamurovi. Dostal sto padesát reakcí, z toho dvě slušné
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura má na triku trapas, kvůli kterému si ho jeho kritici s gustem dobírají. Vychutnal si ho např. herec a režisér Jiří Mádl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Nejen Lety, ale i pramen Vltavy na Šumavě uctívejme
V současné době se ve veřejném prostoru udržuje téma "popírání holocaustu" v souvislosti s táborem Lety u Písku a výroky poslanců strany SPD. Obdobný tábor byl v místě pramen Vltavy u Kvildy, ale o něm se již 25 let mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vzkaz senátora Františka Čuby
Dopis Františka Čuby kolegům senátorům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Prosadili jsme ověření dopadů GDPR na podnikatele
Dne 25. května 2018 vstoupí v platnost obecné nařízení Evropské komise o ochraně osobních údajů (GDPR). V tuto chvíli je pro většinu podnikatelů i občanů především velkou neznámou a často i strašákem. Už nyní je zcela jasné, že Česká republika nestihne schválit potřebnou národní legislativu. A zcela nedostačující jsou i informace o tom, co chystaná změna bude znamenat v každodenním životě podnikatelů. Piráti proto prosadili zpracování přehledu modelových příkladů pro malé a střední firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sociální demokracie tu vždy byla pro všechny aneb Proč potřebujeme kvóty
Prohlášení Oranžového klubu, Mladých sociálních demokratů, Sociálně demokratických žen a Idealistů k nadcházejícímu Mimořádnému sjezdu ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Proč se o cikánech stále jen lže, proč lže i bývalý ministr Herman?
Napsali to už jiní, ale když pan Herman zdůvodnil výrazné navýšení ceny nad úřední odhad slovy: „…je suma vyšší než odhad také proto, že zahrnuje i veřejný zájem na odkupu vepřína.“, tak to je příliš! Jaký „veřejný zájem“ mu dal právo rozhazovat státní peníze?!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: K nedožitým pětašedesátinám Miloslava Ransdorfa
Rodák z Rakovníka přišel na svět uprostřed druhého měsíce roku 1953. Byl jediným potomkem svých rodičů, z čehož on sám sice nebyl nadšen, ale bral tuto skutečnost zároveň jako výzvu. A podobný přístup praktikoval ve svém životě opakovaně mnohokrát. Nesmírně si vážil rodičů. A jako syn otce, který byl mimořádnou osobností, vynikající zejména v technických dovednostech, ale i v obchodu, v něm viděl důležitý vzor pro vlastní život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Antl: Vláda výstavbu rychnovské nemocnice neohrožuje
Tak by se dal „telegraficky“ shrnout výsledek naší včerejší ranní návštěvy u premiéra české vlády Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner bude jednat se zástupci odborů a podnikatelů
Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) spolu s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem a odborovým předákem Josefem Středulou na dnešní tiskové konferenci zhodnotí výsledky českého zahraničního obchodu v loňském roce, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Přihlásil se další kandidát na post předsedy ČSSD, senior ze Slatiňan
Jako poslední se přihlásil Jiří Sokol ze Slatiňan, mezi ostatními kandidáty prý nevidí nikoho, kdo by byl schopen zabránit dalšímu propadu strany.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.2.2018 v 21:36, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Co (ne)vyřeší sjezd ČSSD?
Problémem jednání sjezdu ČSSD je, že je omezen následujícím:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Děsivý czexit? Markéta Šichtařová uvádí mýty na pravou míru
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozepsala o czexitu. Podle ní se totiž stal nepřítelem pro část společnosti. Rozhodla se tak uvést mýty na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Vyššího objemu vývozu jsme ještě nikdy předtím nedosáhli
Ministr průmyslu a obchodu k výsledkům exportu za rok 2017 a k dalšímu směřování podpory exportu v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Tisíce lidí podepisují petici na podporu kardinála Duky, přijďte ho v neděli pozdravit
Po exhibicionismu pár jedinců tzv. křesťanské kavárny na Hradčanském náměstí se po celé republice rozjela kampaň na podporu kardinála Duky z řad věřících i lidí bez vyznání. A „křesťanská kavárna“ puká vzteky. Aktualizace: Omlouváme se, plánovaná schůzka je z organizačních důvodů zrušena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: K rezignaci senátora Čuby
Slovácký senátor informuje na facebookovém profilu o rezignaci senátora Čuby a o možnostech pomoci občanům do doby zvolení jeho nástupce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda: Etická komise předá dekrety oceněným účastníkům třetího odboje
V úterý 20. února 2018 od 13.00 hodin se ve Strakově akademii uskuteční slavnostní předání pamětních dekretů a odznaků účastníkům odboje a odporu proti komunismu oceněným Etickou komisí České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Kauzy J. Soukupa o Romanovi a také Sobotkovi a Pokorném
Další díl Kauz Jaromíra Soukupa na TV Barrandov přinesl závažná fakta o klientelismu a konfliktu zájmů Martina Romana. Významnou roli v celém případu hrají také Bohuslav Sobotka a Radek Pokorný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Gigantická historická lež o táboru Lety. Občané tuší pouze zlomek té hrůzy, co na nás EU s migranty chystá. Klausův spolupracovník varuje
ROZHOVOR „Základní podmínkou toho, aby byla česká politická reprezentace v odporu proti automatickému mechanismu přerozdělování běženců úspěšná, spatřuji v opření se o informované veřejné mínění. A tady se moc obávám, že jakkoliv jsou naši občané většinově proti takovému nařizováni z Bruselu, tuší pouze zlomek té hrůzy, o čem to ve skutečnosti bude,“ varuje Ivo Strejček, bývalý europoslanec ODS a člen Správní rady Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Hrubý domácí produkt vzrostl v roce 2017 o 4,5 procenta
Hrubý domácí produkt vzrostl v roce 2017 podle předběžného odhadu o 4,5 %. Ve 4. čtvrtletí HDP mezičtvrtletně vzrostl o 0,5 % a meziročně se zvýšil o 5,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Císař Zikmund – špičkový evropský politik a vynikající český král
Toto výročí by nemělo zapadnout. Před 650 lety se 14. února 1368 narodil v Norimberku syn českého krále Karla IV a jeho čtvrté manželky Alžběty Pomořanské Zikmund. Později získal uherskou královskou korunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Komunistům se blíží sjezd. Babiš by se prý měl modlit
Sociální demokracie není jedinou stranou, kterou čeká sjezd. Nové vedení budou po volební katastrofě volit také komunisté. ZA takřka sto let své existence nezískali ještě nikdy tak málo hlasů voličů, jako v roce 2017. Páteční MF Dnes tvrdí, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by se měl modlit za sjezdové vítězství stávajícího šéfa komunistů Vojtěcha Filipa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČMA: Tři příklady dobré praxe firem v oblasti managementu
Otázky ke směřování managementu a ukázky konkrétních příkladů manažerské praxe úspěšných českých a slovenských firem, to byla náplň čtvrtého setkání z cyklu Kam kráčí management, které již tradičně uspořádala Česká manažerská asociace Regionální klub Morava pod vedením Zdeňka Bílka a ve spolupráci s Nadací ZET profesora Milana Zeleného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jourová: Vztah lidí k EU nespraví reforma, ale národní politici
Vztah lidí k Evropské unii ovlivní více chování národních politiků než její reforma, řekla dnes v rozhovoru pro ČTK eurokomisařka Věra Jourová. Nejen v České republice podle ní není dost lídrů, kteří by se hlásili k tomu, že rozhodnutí Bruselu jsou také jejich rozhodnutí. Jourová se v Praze účastnila kulatého stolu Národního konventu o EU, který se zabýval reformou unijních institucí. Z diskuse podle ní vyplynulo, že Česko si zachovává tradičně skeptický pohled, ale zároveň se na reformě chce podílet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování případu NEMO
Policejní orgán Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončil návrhem na podání obžaloby Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze vyšetřování případu s názvem NEMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
OSSZ Děčín se stěhuje. Od pondělí 26. února sídlí v ulici U Plovárny
Okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) Děčín bude z důvodu stěhování zcela uzavřena od pondělí 19. 2. do pátku 23. 2. 2018. V uvedené dny bude v plném provozu pouze podatelna, a to jak na adrese původního sídla, tj. v ulici Ruská 33, tak v novém sídle v ulici U Plovárny 1190/14. Záležitosti z oblasti důchodového a nemocenského pojištění si veřejnost bude moci opět plnohodnotně vyřídit v novém sídle děčínské OSSZ od pondělí 26. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Počet členů ČSSD klesl po deseti letech pod dvacet tisíc
Počet členů sociální demokracie během minulého roku po deseti letech klesl pod 20.000. Ke konci roku 2017 evidovala ČSSD 18.967 straníků, což je téměř o 1400 méně než o rok dříve. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytlo tiskové oddělení ČSSD. Meziročně sociální demokracii, která zaznamenala loni ve sněmovních volbách propad z pozice nejsilnější strany na sedm procent hlasů, ubylo 33 místních organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Zaměstnankyně krajského úřadu byla oceněna za poster Země malého čaroděje
V pražském Kongresovém centru se ve dnech 8.–9. listopadu 2017 konala dvoudenní celostátní konference geografických informačních systémů (GIS ESRI ČR). Zaměstnankyně Krajského úřadu Libereckého kraje Irena Košková zde v konkurenci 55 posterů vyhrála cenu poroty za dílo Země malého čaroděje. Ve středu 14. února 2018 převzala dodatečné ocenění za zásluhy z rukou ředitele společnosti ARCDATA PRAHA, s.r.o. Petra Seidla a ředitele Krajského úřadu Libereckého kraje René Havlíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vácha (TOP 09): Snaha zvýšit náhradu přísedícím u soudů
Od roku 2014 žádám Ministerstvo spravedlnosti, aby byla přísedícím u soudů navýšena paušální náhrada 150 Kč za den výkonu jejich funkce. Tato náhrada nebyla navýšena od roku 1996. Je stanovena vyhláškou č. 44/1992 Sb. - Vyhláškou ministerstva spravedlnosti České republiky o náhradách za vykonávání funkce přísedícího a řeší ji § 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
FN Brno: Dětskou kliniku vyzdobil Modrý hroch
Nadační fond Modrý hroch nově zakoupil a vyzdobil 3D obrázky oddělení 8 na Klinice dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Průzkum: V Praze skokově ubyl hazard, místo heren vzkvétají internetová casina
Podle údajů Ministerstva financí ČR poklesl v hlavním městě Praze na začátku roku 2018 skokově počet automatů na hazardní hry ze 5200 na 3700, tedy téměř o třetinu. A to ministerská statistika nezahrnuje tzv. výherní hrací přístroje, které povolují obce a které musely všechny do konce roku 2017 skončit. To jsou další stovky svítících skříní, které byly instalovány hlavně v hospodách a barech. Nový zákon o hazardních hrách tak měl na hazard v hlavním městě větší vliv než všechny vyhlášky, které zatím obce a města k regulaci hazardu vydaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Gratulace Martině Sáblíkové k úspěchu na olympiádě
Předseda vlády Andrej Babiš pogratuloval Martině Sáblíkové, která v rychlobruslení na 5 000 m vybojovala stříbrnou medaili na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dominik Duka ví, co znamená za tradiční hodnoty sedět na Borech. Každého politika by za jeho názory zničili, ale on má váhu. Proto je tak štve, vysvětluje ekonomka útok na kardinála
ROZHOVOR „Kardinál Dominik Duka je určitě nepohodlný a pro jeho odpůrce je velmi složité ho odstranit z veřejného života štvavou novinovou kampaní jako u tradičního politika,“ tvrdí ekonomka Masarykovy univerzity Hana Lipovská. Pražský arcibiskup je podle jejího názoru terčem útoků, protože otevřeně kritizuje nešvary, hájí základní hodnoty a nedělá kompromisy. Zároveň je však představitelem skutečných bojovníků za svobodu, kteří jsou schopni se pro ni obětovat. Upozornila také na rozšiřující se autocenzuru názorů, kterou považuje za mnohonásobně nebezpečnější oproti cenzuře klasické. Právě senzor v hlavě je podle ní novodobý žalář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Národním divadle Brno pokračuje operní sezona nebezpečných vztahů
V sobotu 17. února uvede Národní divadlo Brno premiéru opery Piková dáma v režii Martina Glasera. Vrcholné dílo ruského skladatele Petra Iljiče Čajkovského se tak vrací na jeviště Mahenova divadla po více než padesáti letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Zářezy na pažbě amerického diplomata a zájem USA o Kosovo
Georgi Kamov, bulharský konzultant v oblasti ekonomie, politiky a také autor se nedávno pro portál Euroactiv kriticky vyjádřil k metodám EU v jejím přístupu k Západnímu Balkánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Pogrom Židů za “sekulárního demokratického” Turecka – III. část
S událostmi v posledních pěti letech se svět jakoby tzv. probudil a ptá se, jak je to vlastně se sekularitou Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ministr zdravotnictví v zajetí lobbistů?
Když jsem v posledních několika týdnech hovořil s některými představiteli České lékařské komory, vesměs projevovali velké zděšení nad odbornou úrovní nového ministra zdravotnictví, Adama Vojtěcha, z hnutí ANO. Podle řady z nich je hlavní kvalifikací nového ministra to, že jako poradce pro zdravotnictví nynějšího premiéra Babiše, nosil svému šéfovi před nejrůznějšími jednáními tašku. Zkratkou se takoví lidé nazývají „podržtaškové“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Britské noviny dnes píší o StB. Kvůli politikovi, který může být jejich premiérem
Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn čelí problému, který může mít fatální důsledky pro jeho další politickou kariéru. Deník The Sun má k dispozici dokumenty, podle kterých se Corbyn v osmdesátých letech setkal s agenty StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Loňská úroda byla slabší než před rokem
Rok 2017 byl pro většinu hlavních polních plodin pěstovaných v Česku slabší. Předchozí rok byl výrazně úrodnější. Český statistický úřad dnes uzavřel výsledky loňské sklizně zemědělských plodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Špatně nesu obvinění, jak jsme s lithiem okradli národ
Komentář na facebookovém profilu ke kauze lithium
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Předškoláci z ACADEMIC SCHOOL mají vlastní olympiádu!
Poslední dva týdny zněly v mateřské škole Academic School slova písně ,,Když nemůžeš, tak přidej víc....´´. Tento slogan se totiž stal pomyslnou hymnou dětské zimní olympiády, do které se zapojily asi tři desítky dětí ve věku od dvou do šesti let, navštěvujících právě Academic School v Mařaticích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Zaměstnanecká pojišťovna Škoda – příklad dobré praxe
Na konci ledna byla ukončena kontrola Ministerstva zdravotnictví (MZ) a Ministerstva financí (MF) v Zaměstnanecké pojišťovně Škoda (ZPŠ). Kontroloři se zaměřili na oblast místní a časové dostupnosti zdravotních služeb, veřejných zakázek, čerpání Fondu prevence, bonusových programů pro ambulantní péči a revizní činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Konference SMR 2018: Český malý jaderný reaktor žádá o patent
Čeští vědci vyvíjí malý jaderný reaktor a využívají při tom unikátních zkušeností s roztavenými solemi. Projekt Energy Well se od loňského roku posunul a nyní žádá o patent. To padlo 15. února na konferenci Malé jaderné reaktory na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Střelba v Chomutově nemusí být souzena jako vražda. Soudce si počká na svědky
Výpovědi svědků rozhodnou, jak se soud postaví k násilné smrti čtyřiatřicetiletého muže z Chomutova, který zemřel loni koncem května, když ho několika výstřely připravil o život Petr B. Ten byl státním zástupcem posazen na lavici obžalovaných kvůli vraždě. V konečném verdiktu soudu mají rozhodnout výpovědi svědků, ty se však liší, kvalifikace činu se tak podle soudce může změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní dluh v poměru k HDP již čtvrtým rokem setrvale klesá
Od začátku roku 2014 zadluženost České republiky vůči HDP klesla o 8,9 procentního bodu. V roce 2017 tedy již čtvrtým rokem bylo dosaženo meziročního poklesu zadluženosti České republiky vyjádřené jako podíl státního dluhu na HDP, vloni o 1,6 procentního bodu z 33,8 % na 32,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Filip: Odvolání ředitele Němečka nebyl správný krok
Odvolání ředitele ostravské fakultní nemocnice Svatopluka Němečka (ČSSD) považuje předseda KSČM Vojtěch Filip za nesprávný krok. Počínání ministra zdravotnictví Vojtěch Adama (za ANO) v tomto směru považuje za velmi nešťastné. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TV Barrandov: Alice Bendová má zbrusu nový pořad
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic, jež neustále zvyšuje svůj podíl na trhu sledovanosti – TV Barrandov –, přichází s další novinkou. Oblíbenou moderátorku Alici Bendovou uvidíte v novém pořadu U tebe nebo u mě, který slibuje velkou podívanou. To vše již dnes ve 21:20 v televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Volební odhad: ANO ještě lepší než naposledy, druzí Piráti. Kalousek by s odřenýma ušima prolezl
V případě, že by se nyní konaly parlamentní volby, tak by to hrálo do karet hnutí ANO a Pirátům, mírně naopak by oslabilo hnutí SPD Tomia Okamury. Ukázal to průzkum agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Rekonstrukce železnice musí být ohleduplná k lidem
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve čtvrtek dopoledne v České Třebové se starostou města Jaroslavem Zedníkem především o záležitostech dopravy, a to jak silniční, tak železniční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česko rostlo nejrychleji od roku 2015. Rok 2018 bude pomalejší, ale stále úspěšný
Česká ekonomika i ke konci roku pravděpodobně zrychlila tempo svého růstu a zaznamenala tak v uplynulém roce nejrychlejší růst od roku 2015 (blížící se 4,5 %). Jiný je ale trochu příběh za úspěchem české ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Změnu zákona o taxi službě měla primátorka navrhnout dávno
Současná situace, kdy v ulicích metropole probíhají protesty taxikářů omezující provoz na klíčových dopravních tepnách, může podle opoziční TOP 09 v budoucnu nadále eskalovat. Primátorka Krnáčová (ANO), do jejíž gesce spadá problematika legislativy, by proto na nadcházejícím zastupitelstvu měla předložit návrh novely příslušného zákona, který by roli a postavení UBERu jasně definoval. Jinak se Praha obdobným protestním akcím v budoucnu nevyhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference – únor 2018
Již před koncem roku výzkum STEM zaznamenal oproti volbám dílčí posuny přízně. Únorová data výsledky z konce roku potvrzují. Posílilo hnutí ANO a Piráti, mírně naopak oslabila SPD. Na levici zaznamenáváme jen náznak zlepšení u KSČM. Malé strany zůstávají stále těsně kolem pěti procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Petr Kramný - smutné čtyřleté výročí selhání justice
Zítra, tj. 17. 2. 2018 to budou čtyři roky od zadržení a následného obvinění Petra Kramného z úkladné vraždy manželky a dcery, kterou měl spáchat elektrickým proudem v Egyptě buď 28. 7. nebo 29. 7. 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipensko: Stožec nyní nabízí ideální podmínky pro běžkaře
Ideální podmínky pro milovníky běžeckého lyžování nabízí v těchto dnech okolí obcí Stožec a České Žleby, které leží v horní části Turistické oblasti Lipensko. Před víkendem je zde více než 30 kilometrů strojově upravených tratí, které sahají až do Volar. Nejlepší je situace ve stopách okolo Českých Žlebů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Prolomení presumpce viny
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Nejvyššího správního soudu i rozhodnutí ve věci přerovské společnosti FAU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šternberk: Příjem žádostí o dotace na obnovu domů v památkové zóně končí
Upozorňujeme žadatele o dotace z rozpočtu města na obnovu domů v městské památkové zóně v programu Podpora obnovy objektů v památkové zóně, že příjem žádost je do úterý 20. února 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas se důrazně ohrazuje proti lživým tvrzením předsedy SPD Tomia Okamury
Reakce generálního ředitele Českého rozhlasu na výroky Tomia Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD prosadila v Senátu návrh, který zajistí účinnější kontrolu vlády
Každá strana zastoupená v Poslanecké sněmovně bude mít možnost podílet se prostřednictvím svého zástupce na činnosti kontrolních komisí. Počítá s tím předloha, kterou dnes na návrh předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jana Chvojky schválil Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Na staré skládce ve Velké Chuchli bude vysazeno 40 tisíc dřevin
Vysadíme 20 tisíc stromů a 20 tisíc keřů, to je náš tříletý plán pro druhou etapu revitalizace skládky ve Velké Chuchli, která se díky naší práci dočká nové zeleně i terénních úprav. Stará skládka se po dlouhých letech dočká zaslouženého nového kabátu a doufáme, že se v budoucnu tato část Velké Chuchle stane oblíbeným místem pro rekreaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti zvou na nedělní guláš zdarma a vyzývají k pomoci potravinovým bankám
Pirátská strana na neděli chystá další akci s gulášem zdarma. Piráti se pravidelně dvakrát v měsíci setkávají u Hlavního nádraží v Praze, vaří guláš, nabízejí čaj a baví se živou muzikou. Jídlo zdarma rozdávají s pomocí potravinových bank a díky příspěvku pirátských poslanců. Ti tímto způsobem vrací odměny za výkon funkce zastupitelů na pražském magistrátu, úřad totiž vrácení odměn zamítl. Sponzorem této dobročinné neděle je poslanec za Piráty Ondřej Profant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To je normalizace natvrdo, jsem vyděšena, spustila Miroslava Němcová. Redaktor nablije na zaměstnavatele, přišlo z druhé strany. Mimořádně drsné jednání ve Sněmovně kvůli reportáži Janka Kroupy
KAUZA Na pozadí reportáže Janka Kroupy se ve Volebním výboru Poslanecké sněmovny diskutovalo o aktuální situaci v Českém rozhlase. Poslankyně ODS Miroslava Němcová přiznala, že byla vyděšena ze slov generálního ředitele, které si vyložila jako výhrůžky a chápala je jako normalizaci úplně natvrdo. Člen Pirátů Tomáš Martínek si zase na šéfovi ČRo vynutil ujištění, že investigativce nevyhodí. Martin Kolovratník z hnutí ANO naopak vyslovil obavu ze snahy jednoho novináře, který si chce uzurpovat veškerou pravdu a tvrdí, že je neomylný, a nesmí se mu nic říct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice Svitavy: Prodejní výstava podpoří nákup nového vybavení
Nejen v galerii je možné spatřit umělecká díla. V prostorách Svitavské nemocnice mohou až do konce března její návštěvníci i pacienti narazit na tvorbu mladých umělců z uskupení Follow The Art.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministři NATO dnes jednali nejenom o obranném projektu EU, ale i o pomoci Iráku
Projekt posílené spolupráce 25 zemí Evropské unie v obranné oblasti (PESCO), rozšíření pomoci Iráku i napětí mezi Spojenými státy a Tureckem kvůli konfliktu na severu Sýrie byly dnes na programu setkání ministrů obrany zemí Severoatlantické aliance. V Bruselu podle dostupných informací panovala shoda ohledně toho, že nesmí nastat duplicita mezi NATO a PESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Výstavba dálnice na Vídeň je už evergreen
V pátek 16. února se zástupci Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem sešli u kulatého stolu k pracovnímu jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem a představiteli SŽDC a ŘSD. Jednání se zúčastnil také primátor města Brna Petr Vokřál. Dvouhodinové pracovní setkání bylo věnováno dopravním problémům jižní Moravy, a to zejména D52, Severojižní kolejový diametr, ŽUB, D43 a zkapacitnění D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Archiv popřel slova rozvědčíka o vědomé spolupráci Corbyna s StB
Tvrzení bývalého rozvědčíka Státní bezpečnosti (StB), který se v 80. letech setkával s britským politikem Jeremy Corbynem, je v rozporu s dochovanými materiály. Uvedla to ředitelka Archivu bezpečnostních složek Světlana Ptáčníková. Rozvědčík Ján Sarkocy řekl, že Corbyn s StB spolupracoval vědomě. Podle Ptáčníkové tento politik nemohl být agentem, protože v tom případě by měl zcela jinak vedený svazek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): Otevřený dopis delegátům sjezdu
Nebývalý zájem o funkce. O tom bude (asi) blížící se sjezd. A co program? Co nabídnout lidem? Slibů, které neplníme, protože ani plnit nejdou (konec levné práce) mají lidi dost. Bydlet potřebuje každý a ČSSD se vskutku nemá čím pochlubit. Změníte to?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček před volbou předsedy ČSSD: Účast trestně stíhaného politika ve vládě je problém
Kandidát na předsedu ČSSD Jan Hamáček podle serveru iDnes.cz pozměňuje svůj názor a tvrdí, že vláda se stíhaným politikem je zásadní problém. Uvedl to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Herečka Frejová se s tím nepáře: Tu dnešní "elitu" považuji za zločince. Estébák a defraudant Babiš, fašounek Okamura a prezident lhář
Herečka Kristýna Frejová se pro server Forum24.cz vyjádřila k současnému stavu naší země. Podle jejích slov jsou pro ni nepřijatelní jak prezident Miloš Zeman, tak premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Frydrych: Česká ekonomika na vrcholu růstu
Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 o 0,5 % mezičtvrtletně, což je stejné tempo růstu jako v předchozím období. Meziroční tempo růstu zrychlilo na 5,1 % z předchozího tempa 5,0 % dosaženého v třetím čtvrtletí tohoto roku. Medián trhu ukazoval na tempa růstu 0,7 % č/č a 5,3 % r/r, naše odhady byly o desetinu blíže realitě. Údaj ovšem není konečný, revize předběžného odhadu jsou častým jevem. Koruna na zveřejnění nijak nereagovala a drží se okolo EUR/CZK 25,35.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Memorandum Zastupitelstva města Kroměříže k situaci ve zdravotnictví regionu
Zastupitelstvo města Kroměříže vyjadřuje uznání a poděkování zaměstnancům Kroměřížské nemocnice a.s. za práci, kterou vykonávají ve prospěch občanů Kroměříže a celého regionu. Zastupitelstvo města Kroměříže považuje Kroměřížskou nemocnici a.s. za klíčovou infrastrukturu regionu poskytující zdravotní péči. Zastupitelstvo města Kroměříže konstatuje, že spektrum odborností poskytujících zdravotní péči v Kroměřížské nemocnici a. s. odpovídá dlouhodobým potřebám kroměřížského regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Čtyřicet let v politice. Miroslav Šlouf, muž, kterému přičítali mnohé
Po dlouhé těžké nemoci dnes odpoledne zemřel Miroslav Šlouf. Šlouf byl blízký spolupracovník Miloše Zemana v časech kdy předsedal ČSSD a vládě, pomohl mu i při první přímé volbě na Pražský hrad. Později se rozešli. Šlouf za sebou mimo jiné zanechal pozoruhodné vzpomínky na čtyřicet let a několik režimů v české politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Jsme ekonomickým tygrem střední Evropy. Růst si udržíme i v roce 2018
„V České republice prožíváme ekonomický zázrak. Daří se nám udržovat vysoký hospodářský růst, nízkou nezaměstnanost i inflaci a k tomu všemu máme zdravou platební bilanci. Díky tomu doháníme vyspělé země západní Evropy a rychle roste životní úroveň lidí,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpánek: Homosexuální svazek není manželství
I kdyby se všichni pokrokáři světa, co nyní volají po uzákonění tzv. rovného manželství, na hlavu postavili, a i kdyby to další blouznivci v parlamentu stokrát odhlasovali, nic to nezmění na faktu, že manželství je možné pouze mezi mužem a ženou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Před potopou je lepší utéct
Politická katastrofa nazvaná „české volby“ vyvrcholila tím, že máme prezidenta za zenitem výkonnosti, trestně stíhaného premiéra, zřejmě spojeného s STB a vládu (zatím) postavenou na otevřené či skryté podpoře KSČM a SPD. Neméně katastrofální zprávy přicházejí i z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Obce nesouhlasí s rozšířením působnosti NKÚ
Potřebujeme měnit Ústavu pro kontrolu těch, kteří již kontrolováni jsou? Sdružení místních samospráv odmítá rozšíření kontrolní působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Náš cíl je zabránit vytvoření vlády ANO s podporou SPD a KSČM
Celostátní výbor Starostů a nezávislých schválil podmínky pro případnou podporu vlády ANO. Na příští týden Starostové svolali jednání stran o dalším postupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Královédvorská střední škola se zaměří na kybernetickou bezpečnost
Jako jedna ze tří středních škol v České republice začne v září vyučovat obory kybernetické bezpečnosti a bezpečnostně právní činnosti Střední škola informatiky a služeb Dvůr Králové nad Labem. Škola se tak znovu stane průkopníkem na poli výuky informačních technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Studená sprcha pro Macrona. Jeho velký plán byl rozcupován na kousky
Dva vlivní politologové a autoři celé řady publikací o demokracii a politice, Claudia Chwalisz a David Van Reybrouck, ostře kritizují francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Jeho snaha dostat do politiky názory „obyčejných lidí“ podle jejich názoru selhává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy představily nabídku výjezdních a zvláštních vlaků
Zázemí a zkušenosti národního dopravce umožňují Českým drahám zajišťovat nejen dopravní obslužnost v rámci celé České republiky, ale i realizovat speciální vlaky podle přání zákazníka. Kromě řešení spojů na míru ČD nabízejí palubní catering JLV a doprovodné služby ve stanicích v ČD Lounge a saloncích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vyslýchali mě, jako bych byla fašistka. Pak mi řekli, že mám film přepsat, aby tam byla integrace v lepším světle. Filmařka vypráví děsivé zážitky s žádostí o grant
Server iDnes.cz popsal, čím si musela projít herečka s doktorátem filozofie a sociálních věd Lucia Klein Svoboda, když v České republice žádala veřejné prostředky na film o sbližování lidí z různých kultur s muslimy. Podle vlastních slov byla jako scenáristka vystavena cenzurnímu tlaku a byla nucena k tomu, aby se o multikulturalismu vyjadřovala pozitivněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zemřel Miroslav Šlouf. Poradce premiéra Zemana a tvůrce kampaní ČSSD
Zemřel Miroslav Šlouf. Někdejšímu šéfovi poradců Miloše Zemana bylo 69 let, byl dlouhodobě nemocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Majitelé veteránů představí v Mostě i letos své skvosty
Také letos oživí závody historických vozů The Most Historic Grand Prix na velkém okruhu mosteckého autodromu sraz majitelů dvoustopých i čtyřstopých veteránů na diváckém svahu. Své miláčky hrdí majitelé také vystaví a zúčastní se s nimi po oba víkendové dny defilé na závodním okruhu. Fanoušci a obdivovatelé rychlých a silných speciálů i běžných sériových vozidel z dob našich otců, dědů a pradědů se tak mohou těšit do Mostu o víkendu 23. a 24. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Vše, co musíte vědět o obviněném premiérovi
Nevím, proč bych se měl zabývat tím, zda byl někdo veden v nějakém seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ve Švýcarsku chystají referendum, o kterém naše veřejnoprávní média nemluví. A mají k tomu důvod
Komentátor Zdeněk Holásek v textu pro server NeviditelnýPes.cz upozornil, že se ve Švýcarsku chystají v referendu hlasovat o jisté záležitosti, která by mohla zajímat i české občany – o zachování či zrušení koncesionářský poplatků odevzdávaných veřejnoprávním médiím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MŠMT: Evropská jazyková cena Label 2018 je vyhlášena
Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy vyhlašuje další ročník Evropské jazykové ceny Label.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Krocení živlů na Sluňákově
Oheň, voda, vzduch a země jsou čtyři základní elementy, se kterými se lidé potýkali od nepaměti. Na Sluňákově v Horce nad Moravou si návštěvníci budou moci v sobotu 17. února od 10 hodin vyzkoušet několik aktivit, kde se právě s těmito živly naučí pracovat. Děti a jejich rodiče přenesou do dob dávno minulých, poznají, jak lidé dříve využívali sílu živlů a jak se jim dařilo začleňovat je do jejich každodenního života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Česká ekonomika si za rok 2017 připisuje 4,5 procenta
Česká ekonomika si i v závěru loňského roku udržela velmi slušné tempo. Oproti třetímu kvartálu se HDP zvýšil podle našich očekávání o 0,5 %, což v meziročním srovnání znamenalo ekonomický růst přes pět procent. Na první pohled je to sice méně, než předpokládal trh nebo ČNB, avšak i tohle tempo lze považovat za výborné. Navíc odchylka od výhledu centrální banky není nijak fatální, takže není důvod nejnovější výsledek považovat za nějaké zklamání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Hynek chce zkusit volby do Senátu. Ale někde mimo Prahu
Bývalý kandidát na prezidenta Jiří Hynek se pokusí na podzim získat post senátora. Volební obvod si zatím nevybral, rozhodnout se o něm chce do května. O přízeň voličů se bude pravděpodobně ucházet mimo Prahu. Plánuje také vyjednávat s politickými stranami o podpoře. Do budoucna se nevzdává myšlenky opět kandidovat do prezidentského úřadu. Řekl to v rozhovoru ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zbohatnutí a la Bakala
Z. Bakala, zkrachovalý uhlobaron, bývalý spolumajitel kamenouhelných dolů OKD, nehodlá přistoupit na požadavek insolvenčního správce OKD Lee Loudy, který se dožaduje úhrady 12 mld. korun po Z. Bakalovi, P. Kadasovi a jejich firmách. Tím důvodem, proč se Louda, coby insolvenční správce, dožaduje zmíněné částky 12 mld. Kč, je to, že Bakala a spol. si v letech 2011 a 2012 vyplatili tuto částku jako dividendy. A to aniž by vytvářeli v OKD potřebný zisk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Uzávěrka přihlášek do soutěže o nejlépe opravenou památku
Rada Jihomoravského kraje vyhlásila 29. ledna 2018 další ročník soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2017“. Uzávěrka přihlášek do soutěže, kde vlastníci oceněných staveb získají na jejich renovaci až 100 tisíc korun, je už tuto neděli 18. února 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodní vyzývají vládu, aby splatila dluh Aloisi Rašínovi
Vzpomínkové shromáždění k 95. výročí smrti ekonoma, politika a zakladatele samostatného Československa Aloise Rašína se uskuteční18. 2. 2018 v 15:30 - 16:30, v pražské Žitné ulici č. 10.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Politikům na radnicích spadl kámen ze srdce. Padesátitisícové pokuty jim už nehrozí. Ministerstvo couvlo senátorům
Zástupci horní komory Parlamentu vybojovali pro komunální politiky alespoň malé, ale podstatné vítězství. Jejich ústavní stížnost proti zákonu o střetu zájmů totiž přinesla první ovoce. Ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že nebude pokutovat ty starosty, místostarosty a radní, kteří do konce listopadu na internetu nezveřejnili svá majetková přiznání. Až doposud hrozila politikům padesátitisícová pokuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ježíš byl uprchlíkem, ale po pominutí nebezpečí se vrátil domů. Integraci muslimských menšin ale Evropa nezvládá. Toto jsme se po akci proti Dukovi dozvěděli od venkovského faráře
ROZHOVOR „Vyznění celého dopisu i způsob onoho protestu před budovou arcibiskupství mne zklamaly,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz katolický farář z farnosti Rybáře v Karlových Varech Romuald Štěpán Rob. I Ježíš byl uprchlík a lidem, kteří prchají, je třeba pomoci bez ohledu na jejich náboženské vyznání, dodal Rob. Na druhou stranu podle něj ale Evropa integraci muslimských menšin dlouhodobě nezvládá. Někteří lidé na sebe podle Roba příliš upozorňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanec Klaus ocenil Miloše Zemana: Výrazné osobnosti lidi rozdělují. Masaryka 35 procent poslanců nenávidělo
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV poslance ODS Václava Klause mladšího. Zákonodárce zcela rozcupoval přímou volbu prezidenta. Současně připomněl, že silné osobnosti vždy štěpily společnost. Miloš Zeman ji podle Klause nepochybně dělí, jenže zakladatele našeho státu T. G. Masaryka prý také nenávidělo 35 procent tehdejších poslanců. V jednu chvíli také prohlásil, že se český stát „podělal“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Země, kterou řídí váleční zločinci a mafiáni. Obchod s drogami i lidskými orgány. Deset let od vyhlášení samostatného Kosova se na Václavském náměstí protestovalo
REPORTÁŽ Je to právě deset let, kdy byla vyhlášena samozvaná republika Kosovo. Od onoho roku se na Václavském náměstí v Praze každoročně pořádá demonstrace, protestující proti tomuto spornému aktu mezinárodního práva. Demonstrace se koná vždy ve dnech kolem výročí vyhlášení, letošní termín připadl na páteční odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sebevražda ČSSD. Stane se loutkou Zemana a Babiše. Komentátor Pečinka přesně vidí, jakým způsobem k tomu dojde
Komentátor Bohumil Pečinka se domnívá, že ČSSD páchá sebevraždu. Nedělní sjezd nejstarší české politické strany nemá dle jeho slov dobré řešení, uvedl na facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Hned po požáru v Náplavní ulici jsme začali přemýšlet, jak nejlépe poděkovat
Slavnostní společenské setkání se složkami Integrovaného záchranného systému uspořádala 15. února na Novoměstské radnici městská část Praha 2. Osobním poděkováním a symbolickými dárky hasičům, policistům, záchranářům a dalším složkám Integrovaného záchranného systému tak samospráva Prahy 2 vyjádřila, jak moc si váží jejich profesionálního zásahu při lednovém požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Levicový web spojil poslankyni Černochovou s vrahem z Floridy. Jenže tak blbě, že z toho okamžitě začaly vznikat vtipy
Devatenáctiletý Nikolas Cruz na střední škole na Floridě zabil 17 lidí. Na dokonání masakru mu stačilo šest minut. Americké úřady přinesly podrobněší informace o tom, jakou noční můrou si ve středu středoškoláci prošli. Svou troškou do informačního mlýna však přišel také Deník Referendum. Publicistku Lucii Sulovskou to přimělo zareagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Pithart: Referendum do parlamentní republiky nepatří. Místo něj potřebujeme občanskou společnost
Někdejší premiér Petr Pithart má za to, že Češi měli po stovky let krále a zdá se, že po králi touží i dnes. Pithart z toho vidí jedinou cestu ven. Pokud na ní nenastoupíme, budeme to mít těžké. Už proto, že v současné době může být ohrožena samotná euroatlantická civilizace. Brexit prý může být prvním krokem k jejímu zániku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Daniel Herman odpovídal čtenářům na dotaz ohledně vyhnání Němců. A zmínil přitom případ z vlastní rodiny
Exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) opovídal zvídavým čtenářům Parlamentních listů na otázky spojené s druhou světovou válkou. První se týkala toho, zda vykoupit, či nevykoupit jízdárnu v kasarnách pražské Ruzyně, kde byla před sedmdesáti lety popravena elita českého národa, druhého tazatele pak zajímalo, jak skutečně probíhalo vyhnání Němců z českých územi po válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman provádí nezávislou politiku, ostatní líbají ruce Američanům. Byli jsme na oslavách výročí vítězství u Stalingradu a slyšeli tam velmi zajímavé věci
REPORTÁŽ Velkou válku jsem zažil. Ta, které se všichni obáváme, by zahubila celou naši civilizaci. Američané žijí na ostrově, takže tomu odmítají rozumět. Takhle například mluvil prezident Volgogradského fondu míru Jurij Fjodorovič Starovatych, jenž se narodil těsně před největší válkou historie. Reportér ParlamentníchListů.cz vyslechl i další účastníky oslav pětasedmdesátiletého výročí vítězství Rudé armády v bitvě o Stalingrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mílovi pořád okopávali kotníky. Miloslav Ransdorf by slavil 65. narozeniny, jeho příznivci k tomu uspořádali setkání
REPORTÁŽ Husák, „Španěláci“, kocour Mikeš a obraz komunistické ikony. Tou nebyl nikdo jiný než eurokomunista Miloslav Ransdorf. V Evropském domě v Praze se sešli jeho příznivci. Bylo tam rudo jako ve sklenici malinovky. Nicméně ParlamentníListy.cz se do této velmi uzavřené společnosti dostaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Milan Štěch varuje spolustraníky, kteří by chtěli do koalice s Babišem: Podívejte se, jak dopadli majitelé Kosteleckých uzenin
ROZHOVOR S Andrejem Babišem do vlády v žádném případě, říká předseda Senátu za sociální demokracii Milan Štěch. „Protože se v politice chová jako v byznysu, nesnese vedle sebe žádného partnera. Takže když někdo říká, že by to mohl s Andrejem Babišem umět, tak neví, o čem hovoří. Mám podezření, že lidi, kteří nekoukají na tyto doložitelné věci a chtějí s ním jít do koalice, to dělají z nějakých zištných důvodů,“ prohlásil Štěch, protože je přesvědčen, že sociální demokracii by vstup do vlády s Andrejem Babišem uškodil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Čeští zaměstnanci vyzkoušeli osvětlení, které dokáže nabudit podobně jako šálek kávy
Společnost Philips Lighting, světový lídr v oblasti osvětlení, pomohla přeměnit českou centrálu energetické společnosti innogy, instalací systému LED osvětlení, které pomáhá podporovat přirozený denní biorytmus pracovníků kanceláří. Ráno a po obědě tak osvětlení vyzařuje příjemné jasné světlo, podobné tomu dennímu, aby zaměstnancům pomohlo stimulovat přísun energie, zvyšovat jejich komfort na pracovišti a zároveň podporovat jejich výkon. Stimulace je srovnatelná s konzumací silného šálku kávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vlivný pražský sociální demokrat Poche promluvil před sjezdem v novinách. Mimo jiné by rád ve vedení viděl šéfa idealistické mládeže
Europoslanec a vlivný člen ČSSD Miroslav Poche promluvil před důležitým sjezdem strany Hradci Králové. Osobně by ocenil, kdyby se v budoucnu předsedou strany stal někdo z akademické, novinářské či diplomatické obce. Představoval by si toho však ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Pravidla pro silniční dopravce jdou na ruku západu. Máme poslední možnost to ovlivnit
Majitelé dopravních firem s napětím čekají, jak dopadnou vyjednávání o revizi evropské směrnice o vysílání pracovníků, kterou západní část Evropské unie pojala jako ochranu svých vnitřních trhů. Česká republika má poslední šanci ovlivnit rozhodnutí, zdali se nová pravidla budou vztahovat i na sektor dopravy. Pokud doprava ve směrnici zůstane, byrokratické a mzdové podmínky české dopravce zlikvidují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Málokdo by vydržel takový tlak, jako Babiš. Já bych to nedal, prozradil předseda sněmovny Vondráček
Podle předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radka Vondráčka (ANO) se premiér v demisi Andrej Babiš v současné chvíli nachází ve velmi nepříjemné situaci a je na něj vyvíjen příliš velký tlak. „Já bych to neustál,“ řekl v Duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Juncker a Macron vymysleli, jak vrátí EU důvěru: Bude mít superšéfa, toho si zvolí lidé přímo a bude to
Současný předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přišel s návrhem, že Evropská unie by mohla mít svého unijního kancléře, který by zastal funkci jak předsedy Evropské rady, tak šéfa Evropské komise. Návrh mu pomáhá prosadit i francouzský prezident Emmanuel Macron. V případě sloučení těchto postů by se prý do budoucna zabránilo možným sporům mezi těmito institucemi, informovala MF DNES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Papež si vřele dopisuje s muslimským lhářem. A Západ padá na kolena před islámskými diktaturami, zuří italský komentátor
Italský publicista Giulio Meotii tvrdí, že představitelé Evropské unie i papež František setrvale ustupují islámským diktaturám. Západoevropským politikům dále vyčítá, že se staví společně s muslimy proti Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Komunisté chtějí prosadit do Babišovy vlády některé odborníky. A ministr průmyslu by se měl balit, málo dbá o národní poklad
Pokud se komunisté rozhodnou podpořit vládu Andreje Babiše, nebude to zadarmo. Server Seznam Zprávy informoval o tom, že KSČM uplatní vůči Babišovi personální požadavky na složení vlády. Páteční MF Dnes tyto úvahy dále rozvíjí. Na své by si v nové vládě Andreje Babiše mohli přijít především spojenci prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Senátoři schválili novelu zákona o léčivech, která odkládá sankce za listinný recept
Senát Parlamentu ČR schválil návrh novely zákona, kterou se mění zákon o léčivech. Novela, která má primárně za cíl zajistit transpozici evropské směrnice o standardech a specifikacích systému jakosti pro transfuzní zařízení, obsahuje rovněž ustanovení o odkladu sankcí lékařům za předepisování léků bez použití elektronické preskripce, kterou jim od letošního roku zákon ukládá jako povinnou. Předlohu nyní musí ještě podepsat prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lidé jsou dnes mediálně vzdělaní, ne jako za televizní krize. Přijde den, kdy odmítnou kavárně platit její televizi. Promlouvá dáma, kterou elity nenávidí již sedmnáct let
ROZHOVOR Že za prohru Jiřího Drahoše mohou i řetězové e-maily? „Moje babička nebyla žádná vědkyně, pouze prostá žena z lidu, ale určitě by směrem k panu profesorovi prohlásila větu, kterou nás častovala, pokud jsme řekli něco nevhodného nebo hledali výmluvy: Chlapče, mohls mlčet a nemusels být za vola,“ glosuje šéfredaktorka serveru Virtually Jana Dědečková, místopředsedkyně Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů. V případě, že by skutečně došlo k vyhlášení referenda o našem členství v Evropské unii, budou podle Dědečkové hrát média důležitou roli. „Já osobně jsem pro Czexit, ale na srovnání relevantních argumentů pro a proti stále čekám,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
NPÚ: Ve Velkých Losinách je kastelánem opět příslušník rodiny Fialů
Správy renesančního zámku Velké Losiny se v lednu ujala Jana Fialová, která se už dříve aktivně podílela na společenském a kulturním dění ve Velkých Losinách a přes Františka Fialu, bývalého kastelána a svého příbuzného, si k zámku vypěstovala osobní vztah. V roli kastelánky vystřídala Marcelu Tomáškovou, jež tuto pozici zastávala od ledna roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Prokazatelně není pravda, že by ministerstvo přistupovalo k otázce kvality ovzduší liknavě
Reakce ministra Brabce na tiskovou zprávu Pirátů a na pozměňovací návrhy poslankyně Balcarové k novele zákona o ochraně ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Rostoucí turistický potenciál naší země chceme využít
Ivan Bartoš, předseda Pirátů a předseda sněmovního Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, se zúčastnil zahájení 27. ročníku největšího středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Záštitu nad veletrhem převzala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová spolu s Asociací krajů ČR a agenturou Czech Tourism. Na Výstavišti v Praze – Holešovicích se od 15. do 18. února 2018 představí na 600 vystavovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pokud EU bude osidlovat naše území jiným etnikem, stane se okupační mocí. A tu musí slušný národ vypudit, i kdyby měl žrát trávu, prohlašuje Petr Hampl
ROZHOVOR „Zákony a ústavy přestaly hrát roli. Je to čistě o tom, kdo momentálně drží moc. Dobrá zpráva ale je, že uvnitř elit se hromadí byrokratická neschopnost, tupost a je tam vidět stále víc vnitřních sporů,“ říká sociolog Petr Hampl s tím, že lze počítat s postupným oslabením jejich moci. Pak teprve bude čas na změnu poměrů. Jedinou možností, kterou lidé nyní mají, je zdržovat postupující zkázu a připravovat se na výhodnější situaci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také uvedl, že je povinností každého slušného národa okupační moc vypudit za každou cenu, „i kdyby měli žrát trávu“, citoval Winstona Churchilla. Kdo se, podle Hampla, dobrovolně podrobí požadavku na vlastní vyhlazení, a o nic jiného prý v dnešní společné imigrační politice nejde, ten si takový osud zaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kdy bude nová vláda? A jaká? Zkušený praktik českého parlamentu Vlastimil Tlustý nabídne hodně nečekaný pohled
Exministr financí za ODS Vlastimil Tlustý bude hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné pohovoří o druhém pokusu Andreje Babiše (ANO) o sestavení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Zimola zveřejnil výsledky vyšetřování, kvůli kterému odešel z hejtmanství. Nic trestného se neprokázalo
V březnu roku 2017 se někdejší jihočeský hejtman dostal do úzkých kvůli výstavbě chatě na Lipnu. Oficiálně chatu stavěl Martin Bláha, předseda představenstva krajské společnosti Jihočeské nemocnice. Byl odměňován z peněz kraje. Tato kauza stála Zimolu post hejtmana. Teď politik zveřejnil dokumenty, které prý celou kauzu uzavírají. Jak to tedy nakonec dopadlo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy nebudou platit pokutu 254 miliónů, Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost ÚOHS proti dřívějšímu rozsudku Krajského soudu v Brně
Pokutu uložil ÚOHS Českým drahám již v roce 2008, protože podle jeho rozhodnutí zneužily dominantního postavení na trhu železniční nákladní dopravy substrátů přepravovaných ve velkých objemech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD chystá na sjezd změny stanov: Drsnější k odlišným názorům, mírnější k trestně stíhaným členům
Sociální demokraty čeká v neděli sjezd. Bude to sjezd důležitý, protože naznačí, kudy se ČSSD vydá po volebním Waterloo z roku 2017. Podle informací pátečních Lidových novin nelze vyloučit, že strana nastoupí na cestu tvrdého umlčování kritiků ve stylu: kdo se protiví oficiálním stanoviskům strany musí počítat s vyhazovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist