Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.254x, což odpovídá cca 117.611-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Miloš Zeman na sjezdu ČSSD nemilosrdně zúčtoval s těmi, kteří šli proti němu ve volbách. Doporučil zahájit jednání s ANO. A všem připomněl zradu, kterou ve straně zažil
Hostem 40. sjezdu ČSSD byl prezident Miloš Zeman. Rozhodl se zúčtovat za prezidentskou volbu i zhodnotit, jak by se měla strana chovat po volbách vůči hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Toto řekl Halík u Moravce: Nejde o to, aby v médiích byly zastoupeny všechny názory, ale aby tam byli lidé, kteří mají co říct
Po jedné hodině odpoledne proti sobě v Žižkovské věži u Václava Moravce zasedli teolog Tomáš Halík, psychiatr Cyril Höschl a ústavní právník Jan Kysela. Uvažovali nad tím, kde se vzala blbá nálada nemalé části české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Michal Hašek: Zažil jsem silnou opoziční ČSSD. Ale jinak se to dělá v počtu sedmdesáti a jinak s patnáctičlenným klubem
Na projev prezidenta Miloše Zemana v úvodu volebního sjezdu ČSSD v Hradci Králové reagovali pro ParlamentníListy.cz exhejtmané Michal Hašek a Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chovanec spustil na sjezdu ČSSD kanonádu. Podal si i protikandidáta Hamáčka
Hnutí ANO je partner, který sociální demokracii prodá, kdykoliv se mu to bude hodit. Ve své zprávě úřadujícího předsedy v úvodu dnešního sjezdu ČSSD to dnes řekl statutární místopředseda strany Milan Chovanec. Bývalý ministr vnitra uvedl, že ČSSD by měla zvážit, proč by z takové pozice do vlády měla chodit. Kritizoval výběr ministerstev, o která by měla ČSSD usilovat podle jeho protikandidáta v souboji o post šéfa strany Jana Hamáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
POLITIKA: STAN mění před sjezdem ČSSD svou politiku
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 18.2.2018 v 06:01, zobrazit podobné
FOTO V den sjezdu ČSSD podepsal Miloš Zeman tento dokument, spolu s Andrejem Babišem
Ostře sledovaný sjezd sociální demokracie, na který zavítal sám prezident Miloš Zeman, má svoji dohru. Výsledky stranického vrcholného setkání ČSSD probíral Miloš Zeman s premiérem v demisi Andrejem Babišem společně se svými manželkami v pražských Průhonicích, kde šéf hnutí ANO vlastní mimo jiné restauraci Paloma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zimola zvolen, Babišova vláda se rodí. Kalousek se vzteká. Šance pro Okamuru. Po zvolení vedení ČSSD už jede debata
Boj o post předsedy ČSSD se úzce prolínal s bojem o vyjednávání o vládě. Pro šéfa hnutí ANO jsou výsledky příznivé. Nový předseda Jan Hamáček je s hnutím ANO ochoten jednat o vládě. Ve finálovém boji porazil Hamáček bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu, který pak s převahou uspěl v boji o křeslo 1. místopředsedy strany. Oba dva nejvyšší funkcionáři strany jsou nakloněni vládě s Babišem. ČSSD by mohla podepřít vládu ANO, na tom se shodují i komentátoři výsledků včetně Miroslava Kalouska, kterého to štve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nebojte se, nasaďte si je... Zimola rozdal mezi delegáty růžové brýle a spustil...
Když se k řečnickému pultíku postavil bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola, pojal svůj kandidátský projev trochu jinak než jeho předřečníci. Nejprve nechal svým spolustraníkům rozdat růžové brýle. A pak spustil kanonádu, ve které nešetřil ani staré vedení ČSSD, ani Evropskou unii, ani premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rozdělují lidi na dvě kategorie. Odmítají uznat volby. Myslí, že jsou elity a my ostatní hloupí... Tomio Okamura se rozjel, když došla řeč na referendum
ROZHOVOR „Náš návrh o referendu by měli pustit do druhého čtení, kde můžeme měsíce diskutovat a ladit vzájemné kompromisy,“ řekl ParlamentnímListům.cz předseda SPD Tomio Okamura. Kritizuje jiné politické strany, že zavedení referend už dříve měly v programu a navíc podceňují úroveň voličů. Ti jim byli dobří pro vstup do Evropské unie a nyní nejsou dost dobří pro to, aby hlasovali o setrvání. Označování jeho osoby za loutku Východu považuje za lži a nesmysly. „Nikdy jsem nepodpořil politika z Číny ani Ruska,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman reprezentuje „nehodnoty“. Změnil jsem se v mořského koníka Herberta, prozradil Horáček
Neúspěšný prezidentský kandidát prozradil v rozhovoru s Barborou Tachecí, že si velmi nepřál vítězství Miloše Zemana v druhé přímé volbě prezidenta. Na tom, že Zeman vyhrál, má podle Horáčka svůj podíl i ta část médií, která byla příliš málo kritická profesoru Drahošovi. Když Zeman vyhrál, Horáček se prý změnil v mořského koníka Herberta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Celé vedení se musí poděkovat a odejít. Musí přijít noví lidé. To vzkazuje na volební sjezd ČSSD dlouholetý šéf levicové strany
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Nejenom ten, kterého ostrakizovali jako bývalého předsedu, ale i celé vedení strany se musí poděkovat a odejít. A musí přijít noví lidé a musí se změnit podmínky. Já kdybych byl sociální demokrat, tak bych možná zvolil až čtvrtého v řadě, tedy Miroslava Krejčíka,“ říká k nadcházejícímu sjezdu ČSSD předseda Strany demokratického socialismu a mluvčí Spojenectví práce a solidarity Milan Neubert. V čem má ČSSD největší problém? „Problémem jsou lidi, kteří se o svou stranu starali špatně z hlediska „péče řádného hospodáře“ a i z hlediska diskuse uvnitř strany. Ale podstata spočívá i ve směřování strany jako celku s ohledem na vývoj v Evropě a ve světě,“ říká dále mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ať ve vládě není Babiš, vyzval sjezd ČSSD. Nezakázal to. A navíc se odhlasovalo...
Sjezd ČSSD pověřil nového předsedu strany Jana Hamáčka jednáním o vládě s ANO a dalšími stranami. Kabinet se nesmí opírat o hlasy hnutí Svoboda a přímá demokracie. ČSSD současně vyzvala ANO, aby nenominovalo do vlády trestně stíhané osoby. Sjezd nehlasoval o přísnějším návrhu sociálnědemokratických senátorů, který měl označit trestně stíhané osoby za zásadní překážku vstupu do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost
Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Geniální rétor, vypustil slova chvály Babiš po projevu Zemana. Fiala mu za to hned dal políček
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) označil projev prezidenta Miloše Zemana na sjezdu ČSSD za pravdivý, trefný a vtipný. Předseda ODS Petr Fiala se Babišovu hodnocení nediví, podle něj Zemanova doporučení směřovala ke zničení ČSSD a jejímu nahrazení hnutím ANO. Zeman v projevu mimo jiné vyzval ČSSD, aby jednala s ANO o podpoře vlády, neusilovala ale o ministerské pozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Politolog Jan Kubáček v Partii prozradil, kdo nakonec bude předsedou ČSSD. A nejen to
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a Vít Rakušan (STAN) a politologové Jan Kubáček a Petr Just. Pánové řešili situaci v ČSSD, která se sešla v Hradci Králové a vybírá nového předsedu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD má nového předsedu. Vedení se ujímá Jan Hamáček
Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Krejčík řekl sjezdu ČSSD, že by mohl být změnou
Kandidát na předsedu ČSSD Miroslav Krejčík řekl v dnešním nominačním projevu delegátům sjezdu, že by mohl být změnou. Nenechal by sociální demokraty, jak uvedl, uprostřed bitvy osamocené, jako to udělal v půlce loňského roku před podzimními sněmovními volbami tehdejší předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis premiéru Babišovi
Dopis k protikuřáckému zákonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Když přestane fungovat bordel, je třeba vyměnit děvčata, a ne postele, burcoval na sjezdu ČSSD Robert Fico
Slovenští sociální demokraté chtějí opět vyhrát volby a sestavit vládu, prohlásil dnes na sjezdu ČSSD v Hradci Králové premiér a předseda strany Směr-SD Robert Fico. Slováky chce oslovit zejména tématem zvyšováním životní úrovně na úroveň průměru zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Tohle se nesmí dostat ven!“ Utajovaná schůzka elit ČSSD: Noční Hradec, uzavřený salonek restaurace. Jen PL mají exkluzivní FOTO a informace, jak se handlují top funkce
Zvednutá ruka, odevzdaný hlas, svéprávné rozhodnutí. Tak může vypadat klasická volba orgánů jednotlivých partají. Ne tak v ČSSD. Zde už několik týdnů probíhá tvrdá agitace za volbu Jana Hamáčka předsedou strany. Právě tuto neděli v Hradci Králové k tomuto rozhodnutí dojde. ParlamentníListy.cz ovšem zjistily od dobře informovaných zdrojů, že se někteří členové socdem sešli už v sobotu večer v královéhradecké restauraci Duran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Některé struktury EU už nejsou životaschopné, varoval v Mnichově rakouský kancléř Kurz
Rakouský kancléř Sebastian Kurz promluvil na tradiční bezpečnostní konferenci v Mnichově. Prohlásil mimo jiné, že EU místy paralyzuje sama sebe, protože vytvořila struktury, které už nejsou životaschopné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Křesťanská kavárna-perfektně připravené divadlo proti kardinálu Dukovi
Jedno se exhibicionistům ve středu na Hradčanském náměstí musí uznat, dokázali v médiích vytvořit pocit „spontánnosti a upřímnosti“ i když opak byl pravdou. Měli vše do puntíku připravené včetně strnule působících dialogů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tatrmani! Jaroslav Bašta se obul do českých médií
Část českých novinářů už delší čas rozebírá kauzu Čapí hnízdo premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Předseda vlády se v ní údajně dopustil dotačního podvodu. Současně řeší Babišovu spolupráci s komunistickou Státní bezpečností. Bašta tuto situaci srovnává v komentáři pro server První zprávy.cz s rokem 1914 a tehdejších prací českých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zimola jako můj zástupce by stranu sjednocoval, naznačil šéf ČSSD Hamáček
Nově zvolený předseda ČSSD Jan Hamáček vystoupil krátce po svém zvolení a ještě před zvolením prvního místopředsedy strany před kamerami České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chovanec neuspěl ve volbách předsedy ČSSD, ale Babiše znovu natřel. Promluvil o vykrádání programu
Zabránit hnutí ANO, aby nevykrádala program ČSSD, je podle Milana Chovance velmi složité. „Hnutí ANO se ze středopravého subjektu přesunulo doleva a když se podíváte na jejich program s podporou důchodů a podobně, tak jsou levicovou stranou. Bude to souboj de facto o každý hlas, o každé téma, sdělil pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Finále volby šéfa ČSSD: Utkají se Zimola a Hamáček
V prvním kole delegáti na dnešním mimořádném sjezdu ČSSD v Hradci Králové nového předsedu nevybrali. Do druhého kola postupují současný místopředseda sociálních demokratů Jan Hamáček a dlouhodobý kritik vedení a bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kandidát na předsedu ČSSD Jan Jukl odmítl vstup do vlády s ANO
Kandidát na předsedu ČSSD Jan Jukl ve svém kandidátském projevu na sjezdu strany v Hradci Králové odmítl vstup strany do vlády s Andrejem Babišem. ČSSD by se tím podle něj stala „Kosteleckými uzeninami české politiky“. ČSSD ze sebe podle Jukla, který je ředitelem městské knihovny v Poličce, musí strhnout nálepku korupce a klientelismu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Žatecká: Vládou s obviněným Babišem by ČSSD ztratila tvář
Kandidátka na předsedkyni ČSSD Romana Žatecká chce sebevědomou stranu, které budou lidé věřit. Vládou s Andrejem Babišem, který byl obviněn z podvodu a je evidovaným spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti, by ČSSD ztratila tvář, řekla v nominačním projevu delegátům dnešního sjezdu v Hradci Králové. Její slova přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček v kandidátském projevu: Lidé vidí, že ti velcí a silní si berou daleko víc, takže...
Po druhé hodině odpoledne se Jan Hamáček přihlásil o slovo a v kandidátském projevu popsal, o co se pokusí jako nový předseda ČSSD, bude-li zvolen. Tato země je bohatá, jenže lidé vidí, že toto bohatství není rozdělováno spravedlivě. Proto sociální demokraté prosazují zdanění velkých zisků a především zdanění bank.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: MeToo
Po celou životnost svých aut parkuji na ulici. Od chvíle, kdy jsem získal řidičský průkaz, nepochyboval jsem, že největší nebezpečí mně jako řidiči a autu, ve kterém jedu, hrozí při pohybu na vozovce. Mýlil jsem se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Prezident Zeman je geniální rétor
Komentář na facebookovém profilu k projevu prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček vyslechl projev Zemana a pro PL řekl: Nebyl bych tak kategorický. I z opozice se dají získat politické body
„Já budu podporovat sociální demokracii, aby se neizolovala a vstoupili jsme do jednání o vládě. Budu navrhovat usnesení, které dá vedení strany pro vyjednávání mantinely. Vyjednávání ale neznamená, že si do vlády i sedneme. Pokud nebudeme schopni se dohodnout, můžeme zůstat v opozici,“ řekl pro ParlamentníListy.cz na sjezdu strany v Hradci Králové místopředseda ČSSD Jan Hamáček a připomněl, že nejde o dostih, ale ochotu vyjednávat a za jakých podmínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Obvinění z tunelování volební kampaně nebo popírání holocaustu jsou vykonstruovaná a směšná
Komentář na facebookovém profilu k mediálním praktikám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Upřímný pozdrav sjezdu ČSSD!
Nebudu se vůbec zabývat otázkou, kdo by měl být anebo kdo bude v čele sociální demokracie. Ostatně by to mělo být jenom na rok. To sice zdánlivě není dlouhá doba, ale za určitých okolností to může být pro sociální demokracii doba, kdy se strana propadne z dnešní kritické situace do situace beznadějné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Špidla promluvil před sjezdem ČSSD: O vládě, o kvótách a o koních
Sociální demokraté za pár hodin rozhodnou o svém dalším osudu. Kdo stranu povede po volebním masakru z října 2017? A kterou cestou se strana vydá? Bude součástí vlády, nebo zůstane v opozici? Někdejší šéf strany, premiér a eurokomisař Vladimír Špidla vidí budoucnost ČSSD v opozici. Spolustraníkům poslal přes Český rozhlas několik rad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD bude vybírat nové vedení a rozhodovat, zda jednat o vládě
Čtyři měsíce po neúspěchu ve sněmovních volbách bude dnes v Hradci Králové mimořádný sjezd sociální demokracie vybírat nové lídry strany. Při volbě předsedy budou mít delegáti na výběr z dosavadních členů nejužšího vedení Milana Chovance a Jana Hamáčka, dlouhodobého kritika aktuálního vedení Jiřího Zimoly a dalších pěti kandidátů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní chtějí, aby vláda vybudovala pomník ministrovi financí Rašínovi
Představitelé Strany svobodných občanů si dnes v Praze připomenou 95 let od tragické smrti prvorepublikového politika Aloise Rašína. K pietě se sejdou před domem číslo 10 v Žitné ulici, kde uznávaného ekonoma v roce 1923 zasáhla kulka z revolveru atentátníka. Svobodní v této souvislosti poukazují na to, že stát Rašínovi dosud nevybudoval památník, ačkoli mu to ukládá zákon z roku 1933.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Tato vláda nemá právo zasahovat do systému zdravotní péče
Komentář na facebookovém profilu k poplatkůmu u lékaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Co přinese sjezd ČSSD
Jsme rádi, že Jan Hamáček má podobný pohled na to, jak zlepšit život občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČMA: Mýty o solární energetice – jsou obavy reálné?
Deset mýtů o solární energetice bořili při svém vystoupení na 249. setkání Pražského manažerského klubu České manažerské asociace (ČMA) předseda dozorčí rady REsolar Radek Brychta a předseda dozorčí rady Solární asociace Jan Fousek. Akci moderoval Ivo Gajdoš, výkonný ředitel ČMA a současně předseda Pražského manažerského klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Čunek o Babišovi, StB a referendu k EU. Zase tak, že vedení lidovců trefí šlak
ROZHOVOR „Zásadně nesouhlasím s postojem, že bychom neměli jít do vlády s trestně stíhaným Andrejem Babišem. K jeho žádosti o vydání vůbec nemuselo dojít před volbami,“ říká lidovecký senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek. Celou situaci podle něj využívají ostatní politické strany, aby se zbavily největšího konkurenta. Současně tvrdí, že Babišova aktivní spolupráce s StB nebyla prokázána. Mnohým v té době šlo pouze o výhody jako cestovat do zahraničí a nakupovat v Tuzexu a nikoho neudali, nikomu neublížili. Do referenda ale nemůže patřit každá otázka. Například lidé nemohou rozhodovat, jestli máme stavět Temelín, nebo ne, protože občané nikdy nemohou mít tolik informací, aby se tak rozhodovali. Ne proto, že by byli hloupí, ale protože jde o odborné otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Angela na sestupné dráze
Němečtí sociální demokraté (SPD) by mohli být spokojení. Sebrali Angele Merkelové tři klíčová ministerstva (zahraničí, finance, práce a sociálních věcí) a ještě se zbaví neomarxisty Schulze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Makrlík: Jak se utvářela současná Evropa aneb Brusel je víc než Praha
„Minulost neustále potřebujeme k vysvětlování přítomnosti a celek k vysvětlení částí“ Sir Edward Tylor, zakladatel kulturní antropologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pokřivené chápání Ústavy
"Občan stíhaný pro trestný čin" by měl být užívaný jako pravdivý výrok. Nejvyšší správní soud se mou stížností na zneužívání termínu odmítl zabývat. Požádal prezidenta, aby se k tomu vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chovanec v kandidátském projevu varoval před Babišem: Slyšeli jsme jen urážky a že ČSSD je k ničemu
Milan Chovanec ve svém kandidátském projevu na předsedu strany důrazně varoval před Andrejem Babišem (ANO). Od premiéra v demisi prý totiž slyšel jen nadávky, urážky a to, že sociální demokracie je k ničemu. Chovanec má za to, že je k něčemu. Je tu od toho, aby hájila zájmy českých občanů, jak to Chovanec dělal např. v otázkách migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Zeman opět upřednostnil staré malé partajní politikaření před novou politikou
Jsme na úrovni rozvojové země a bude hůř, ačkoliv Beneš všechny hrobaře Československa včas varoval!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Majerová-Zahradníková (ODS): Mámu nikdo nenahradí - a stát už vůbec ne!
Komentář na facebookovém profilu k návrhu umístění nejmenších dětí do mateřské školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Čí zájmy pan prezident hájí?
Komentář na facebookovém profilu k projevu prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Lepší recept k definitivnímu nahrazení ČSSD hnutím ANO už ani nelze dát
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Zeman dává socdem jasný vzkaz - vzdejte se Babišovi
Komentář na facebookovém profilu k postoji prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Česku si skutečně lze objednat trestní stíhání, sdělil Moravcovi ministr Pelikán
Václav Moravec si v neděli v poledne pozval do Žižkovské věže předsedu Ústavního soudu ČR Pavla Rychetského a ministra spravedlnosti v demisi za hnutí ANO Roberta Pelikána. Ministr hned na úvod prozradil, že v České republice si skutečně lze objednat trestní stíhání. Předseda Ústavního soudu Rychetský k tomu okamžitě dodal, že spravedlnost v Česku i přesto nadále funguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Odluka církve od státu
V pravidelném čtvrtečním pořadu TV Barranadov „Týden s prezidentem“, prohlásil 15.2.2018 prezident Zeman, že v reakci na dopis katolických laiků pošle on sám dopis papeži Františkovi se žádostí, aby prodloužil mandát kardinálu Dukovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Anonymní sociální síť Sarahah je zneužívána k šikaně
Sarahah je mobilní aplikace umožňující výměnu anonymních zpráv. Od kohokoliv komukoliv, o čemkoliv, o komkoliv. Anonymita zvyšuje riziko zneužití, pomluv a kyberšikany mezi mladistvými. Varovala před tím španělská spotřebitelská organizace OCU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V Hradci začal sjezd ČSSD
V Hradci Králové začal státní hymnou mimořádný sjezd sociální demokracie, na kterém by si strana měla zvolit nové vedení. Má také rozhodnout o tom, zda se zapojí do vyjednávání o vládě s hnutím ANO, nebo zůstane v opozici, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš: Strany, které se do Sněmovny dostaly s odřenýma ušima, vystupují proti referendu. Hlasy voličů jsou jim dobré, dokud je volí, ale...
ROZHOVOR "Piráti prvky přímé demokracie už od počátku aplikují sami na sebe a nejedná se jenom o referenda. To nemá u ostatních stran obdoby," vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. "Je docela příznačné, že strany, které se do Sněmovny dostaly s odřenýma ušima, vystupují proti referendu. Hlasy voličů jim jsou dobré, dokud je někdo volí, ale na to, aby lidé rozhodovali o politických otázkách, už jim občané dost dobří nejsou," konstatuje. "Dnes už máme technické možnosti k tomu, abychom plebiscit realizovali. Na rozdíl od doby, kdy koncept zastupitelské demokracie vznikl. Není důvod trvat na statutu quo, svět jde kupředu. Zvláště v době, kdy naprostá většina evropských států referendum už zavedla," dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda se vyjádří k návrhu KSČM na rozšíření účinné lítosti u korupce
K návrhu poslanců KSČM na rozšíření účinné lítosti u korupce se vláda v demisi Andreje Babiše (ANO) postaví zřejmě neutrálně, vyplývá z podkladů pro středeční schůzi. Věcně by kabinet měl s předlohou souhlasit. Upozorní však na to, že stejnou úpravu obsahuje širší vládní novela trestního zákoníku a řádu, která už je ve Sněmovně. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Našli ruskou stopu!
Američané už znají jména 13 Rusů, kteří jim roku 2016 levně ovlivnili prezidentské volby. Jejich seznam najdeme v obvinění zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, které bylo podáno k federálnímu soudu ve Washingtonu. Mueller si teď chce pozvat k výslechu prezidenta Donalda Trumpa, aby zjistil, jestli ke svému zvolení nějak nepřispěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šternberk: Zastupitelé budou schvalovat dotace z rozpočtu
Zveme občany na veřejné zasedání zastupitelstva města, které se uskuteční ve středu 21. února 2018 od 15 hodin v konferenčním sále Kulturního domu ve Šternberku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Loňská úroda byla slabší než před rokem
Rok 2017 byl pro většinu hlavních polních plodin pěstovaných v Česku slabší. Předchozí rok byl výrazně úrodnější. Český statistický úřad dnes uzavřel výsledky loňské sklizně zemědělských plodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Blahová (KDU-ČSL): Transformace sociálních služeb přináší společnosti pozitivní posun
Transformace sociálních služeb přinesla nejen úsporu lůžek, ale přispívá i k začlenění klientů do běžného života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tohle může tvrdit jen opravdový blbec. Kravina! Vyprovokovali vesnici k tomu, aby dala hlasy Zemanovi. Jaroslav Zavadil zpražil ty, kteří viní prezidenta, že táhne zemi na Východ
ROZHOVOR Přísloví o tom, že řemeslo má zlaté dno, platí podle exposlance za ČSSD a někdejšího odboráře Jaroslav Zavadila dodnes. České školství jsme dostali do pozice, kdy byla maturita důležitější, než poctivá a potřebná práce. „Jako by se řada rodičů styděla, že jejich dítě bude dobrý automechanik, bednář nebo kovář,“ upozornil Zavadil v rozhovoru s tím, že by si přál úlevy a stipendia pro technické školy. Zatímco všichni zaměstnavatelé pláčou, že nemají technology a konstruktéry, z humanitních škol vychází tolik dětí, že by vedle nich rovnou stavěl úřady práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Turisty k nám láká tradice, architektura, design i lifestyle
V roce 2017 dosáhl podíl mimopražských regionů na celkových příjezdech do hromadných ubytovacích zařízení necelých 36 procent. Návštěvnost rostla téměř ve všech krajích rychleji než v hlavním městě. V devíti krajích jsme se u procentuálního nárůstu dočkali dokonce dvouciferného čísla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Čekají nás placené špinavé antikampaně
Komentář na facebookovém profilu k mediálním spekulacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Referendum o EU je pro ČR absolutní hrozbou, varuje TOPkař Knot. A Babišovi doporučuje...
ROZHOVOR „Referendum ohledně EU vnímám jako absolutní hrozbu pro ČR. Je možné, že pokud by populisté jako pan Okamura zvítězili, pak by mohl takzvaný Czexit být reálný,“ říká jihočeský vicehejtman Josef Knot. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o Jiřím Pospíšilovi i Miroslavu Kalouskovi. Jako místostarosta Písku řekl i svůj názor na situaci a výroky ohledně bývalého tábora v Letech u Písku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy hl. m. Prahy: Naše štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa v Praze
Chcete se v zimě zahřát teplem ze dřeva pražských lesů, ale do štípárny ve Kbelích je to pro vás daleko? V tom případě vám Lesy hl. m. Prahy přináší dobrou zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí pořádá speciální Den starostů
27. února 2018 od 10.00 hodin, se uskuteční speciální Den starostů. Půjde o setkání představitelů samospráv z celé České republiky ke třem klíčovým tématům: voda - energetika - odpady. Akce se bude konat na výstavišti v pražských Letňanech v rámci veletrhu Aquatherm Praha 2018. Pořádá jí Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Pokud může někdo stmelit ČSSD, je to Jan Hamáček
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Jana Hamáčka předsedou ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Mnichov, včera a dnes
Před 11 roky (2007) popsal prezident Putin na Mnichovské bezpečnostní konferenci svět, jehož vývoj mírovými prostředky se dnes jeví nemožný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Olympijský festival hostil úspěšné sportovce ze Zimní olympiády dětí a mládeže
V rámci Olympijského festivalu, který se konal na brněnském výstavišti, se uskutečnilo oficiální přijetí úspěšných olympioniků Jihomoravského kraje ze Zimní olympiády dětí a mládeže 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): ČSSD jednoznačně míří do vlády dua Zeman-Babiš
Komentář na facebookovém profilu k volbě nového předsedy ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj se stal absolutním vítězem ankety Kraj mého srdce 2017
Jihočeský kraj se může pochlubit dalším úspěchem na poli cestovního ruchu a marketingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bureš (ODS): Projekt "Práce pro celou rodinu" by měl přilákat sestřičky
V kraji najdou práci nejen zdravotníci, ale i jejich rodina
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Energetické nápoje mějte pod kontrolou
Energetické nápoje jsou propagovány jako nejlepší volba, potřebujete-li fyzickou výdrž, rychlé reakce a soustředění nebo když se chcete ubránit spánku a učit se, řídit, pracovat. Jejich účinek je však krátkodobý a lze se jimi předávkovat. Musíte-li zůstat dlouho vzhůru, lépe vám poslouží šálek kávy, radí Slovinský svaz spotřebitelů ZPS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Staněk nabídl ČSSD důvěryhodnost a srozumitelnost
Kandidát na předsedu ČSSD Antonín Staněk sjezdu strany v Hradci Králové nabídl důvěryhodnost, srozumitelnost a čitelnost. Sociální demokracii chce olomoucký primátor a poslanec vrátit jednotný hlas. Uvedl to během svého projevu, ve kterém jako jeden ze sedmi kandidátů oslovil delegáty před volbou nového vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura se podle Rychetského neměl stát místopředsedou Sněmovny
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se vůbec neměl stát místopředsedou Sněmovny. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který označil Okamurovy veřejné postoje za neonacistické. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) řekl, že ho mrzí, že se po volbách ostatní strany nespojily proti SPD. Zároveň ale uvedl, že Okamuru do vedení Sněmovny volil, a neřekl, zda bude hlasovat pro jeho odvolání, jak nyní navrhují lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: V českých jídelnách se zabydluje gaspacho a paela
Tradiční španělské menu přizpůsobené studentským strávníkům se servírovalo včera na Obchodní akademii a Hotelové škole v Havlíčkově Brodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj úspěšně rozvíjí mezinárodní spolupráci
S ohledem na politickou odpovědnost při aktivním naplňování spolupráce Ústeckého kraje se zahraničními partnery je nutná dostatečná informovanost jeho volených zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Nerozumím návrhu Miloše Zemana lacino směnit podporu vládě za pozice náměstků
Komentář na facebookovém profilu k projevu Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Smíchov City – Jak bude vypadat nová pražská čtvrť?
Oblast bývalého nákladového nádraží na Smíchově se dočká přestavby, která bude patřit mezi jedny z největších v Česku v tomto desetiletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Mamma HELP poskytuje individuální poradenství
Mamma HELP má kolem 700 členek v celé ČR. Činnost pacientské organizace není postavena na kolektivním scházení se, ale na individuální pomoci vyléčené pacientky-laické terapeutky nově příchozí pacientce, které věnuje svůj čas, svoji empatii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Vejlupek: Jihočeské povídky a povídání
Není to výročí bůhvíjak výrazné, ale i těch deset let právě letos uplynulých od vydání knihy Jihočeské povídky a povídání, kterou Bohumilu Radovi (*1950) vydalo nakladatelství Karmášek, je dobrou příležitostí přečíst, nu - pokochat se literaturou, která doslova polaská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Před 20 lety byli v Gruzii uneseni pozorovatelé OSN včetně Čecha. Zasahoval i Havel
Čtyři vojenští pozorovatelé OSN byli před 20 lety, 19. února 1998, uneseni v Gruzii, poblíž hranic s Abcházií. Mezi zajatými byli dva Uruguayci, Švéd a český podplukovník Jaroslav Kulíšek. Únosci, stoupenci svrženého gruzínského prezidenta Zviada Gamsachurdii, po zhruba týdenním vyjednávání rukojmí propustili. Kulíškovi se krátce před propuštěním podařilo uniknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Britský profesor žádá parlamentní vyšetřování Corbynovy kauzy údajné spolupráce s StB
Britský parlament by měl prověřit kontakty vůdce labouristů Jeremyho Corbyna s československými špiony. V listu Sunday Express to dnes napsal profesor Buckinghamské univerzity Anthony Glees v reakci na výroky bývalého agenta StB Jána Sarkocyho o údajné Corbynově spolupráci s československou Státní bezpečností. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Před sjezdem ČSSD protestovalo několik lidí proti Zemanovi
Před Kulturním domem Střelnice v Hradci Králové, v němž se dnes scházeli delegáti sjezdu ČSSD, protestovaly dvě desítky lidí proti prezidentu Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Lidé měli ústa zalepená páskami a drželi protestní transparenty. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Jednání o úpravách koryta řeky přinesla dohodu
Jednání o průběhu realizace v rámci tzv. II B etapy protipovodňových opatření Olomouce přinesla výsledky v podobě zkrácení doby uzavírky mostu Komenského i celkové doby výstavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců ČR vyhlásila vítěze soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku 2017
Právě v tento okamžik a na tomto místě byl zahájen slavnostní galavečer, na kterém byly zveřejněny výsledky již 8. ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma. Hlasování tohoto ročníku probíhalo od 3. listopadu 2017 do 12. ledna 2018. Daňová veřejnost tak zvolila z nominovaných kandidátů Daňovou osobnost roku, Daňaře roku v několika oblastech a Daňové naděje roku 2017. Široká veřejnost pak vybrala Nejžádanějšího zaměstnavatele a tři Nejvstřícnější územní pracoviště finančních úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Foldyna navrhuje mírnější danění příjmů z práce v cizině
Některé podmínky zdaňování příjmů českých zaměstnanců ze zahraničí by se mohly zmírnit. Nemusely by se zdaňovat jako superhrubá mzda, ale jen jako hrubá mzda. Počítá s tím návrh poslance ČSSD Jaroslava Foldyny, který příslušnou novelu zákona o daních z příjmů předložil ve Sněmovně, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Prezentace na veletrzích nám přinese další vlnu turistů
Ústecký kraj prezentoval na veletrhu Holiday World to nejkrásnější z regionu a pokřtil cykloprůvodce Labské stezky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká rozvojová agentura: Mamacoffee bude předávat své zkušenosti i v Barmě
O dotační Program B2B, jehož hlavní náplní je partnerství se soukromým sektorem v rámci rozvojové spolupráce, je mezi českými podnikatelskými subjekty stále větší zájem. Jedním z nich je i společnost mamacoffee, která během loňského podzimu za podpory ČRA navštívila Barmu a v letošním roce zde plánuje vytvořit česko-myanmarský joint venture k propagaci inovací a moderních technologií v kávovém sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Presumce viny je v našich podmínkách totálním nesmyslem
Komentář na facebookovém profilu k pojetí spravedlnosti v našem státě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Na dně už jsme byli…, jde to bohužel ještě níž
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Už se začíná blížit... Šichtařová vyložila karty na téma Czexit. Včetně čísel a termínu
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Evropská unie natolik zásadně čím dál víc potlačuje naši suverenitu, což lze demonstrativně vidět na příkladu kvót, že náklady spojené se členstvím se začínají blížit nákladům spojeným s Czexitem, pokud už nejsou nad nimi. Je o tom přesvědčena Markéta Šichtařová, která doporučuje vzít si příklad z Britů. Ti své referendum důkladně naplánovali, bylo tak dost času, aby se lidé nad svým hlasováním řádně zamysleli a nehlasovali pod vlivem jednorázové hysterické kampaně. Takže pokud by došlo na referendum i u nás, bylo by vhodné tak za čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj ČR: Nenechte si ujít Veletrh dotačních příležitostí
Regionální kancelář agentury Czechinvest pro Kraj Vysočina pořádá 12. března pořádá v budově Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě Veletrh dotačních příležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Poučí se sociální demokraté?
Zvolení delegáti nejstarší politické strany u nás, sociální demokracie, se v neděli sjeli do Hradce Králové, aby zde kolektivně řešili dopady katastrofálního výsledku ve sněmovních volbách v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Proč má Česká republika vyšší počet policistů než země EU?
Nad touto otázkou se zamýšlí lidé, kteří cestují do České republiky z různých zemí a žasnou, kolik policajtů potkali jen za jeden den v Brně. Ovšem důležité je také to, proč je jich tolik, co dělají a že to dělají za naše peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Průlom ve studiu elektromechanického chování molekul
Vědci z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Fyzikálního ústavu AV ČR a Univerzity Palackého v Olomouci prokázali existenci piezoelektrického jevu u jednotlivých molekul. Práce publikovaná v prestižním časopise Journal of the American Chemical Society představuje průlom ve studiu elektromechanického chování molekul a otevírá novou cestu ke konstrukci molekulárních motorů, snímačů či generátorů elektrické energie v rozměrech nanosvěta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Radikální změna ve vedení je hlavní předpoklad k restartu ČSSD
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Jana Hamáčka předsedou ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra