Oficiální zpravodajská média

Lidé si ty dezinformace bohužel ochotně rozesílali sami, zní od Jiřího Drahoše. A pozor: Pokud by Zeman za rok skončil, tak...
Šéf volební kampaně neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Jakub Kleindienst se v rozhovoru pro Týden rozhovořil o chystaných projektech bývalého předsedy Akademie věd. Podle jeho slov zvažuje kandidaturu do Senátu a zakládá také sdružení, jež by ho udrželo v povědomí voličů. Jak však Kleindienst dodal, nepůjde o politickou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ester Ledecká? To byste se divila! Důležité a kladné svědectví o hvězdě našeho sportu
Vítězství Ester Ledecké nejen rezonuje v českých a zahraničních médiích ve smyslu fascinujícího zlatého výkonu v superobřím slalomu na OH, ohlasy se ozývají i z akademických sfér. Proděkan fakulty vysoké školy, kterou Ledecká studuje, vyzval studenty, aby si z ní vzali příklad ,,i v oblasti studia".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vyjednávání ANO a ČSSD dostalo nový impuls. Do dění vstoupil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip vyzval nové vedení sociální demokracie, aby zvážilo podpořit nově vznikající vládu, a to jakoukoliv formou za účelem snahy podpořit levicový program. Uvedl to podle Deník.cz na webových stránkách strany. Komunisté nyní vyčkávají, kam jednání o vládě posunou schůzky stran s prezidentem republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jak to bylo doopravdy s táborem v Letech? Získali jsme klíčový dokument
Redakce ParlamentníchListů.cz získala dokument, který objasňuje pozadí ohledně sběrného, pracovního a internačního tábora v Letech u Písku. Jedná se o expertizu Ústavu pro soudobé dějiny při Akademii věd České republiky z roku 2006.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za odvolání generálního ředitele Českého rozhlasu René Zavorala
My, níže podepsaní, nesouhlasíme s vystupováním generálního ředitele René Zavorala vůči redaktorům zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Merkelová nám vyslala důrazný vzkaz ohledně uprchlíků a financí. A toto jí odpověděl Andrej Babiš…
ČTK informovala, že německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala členské státy EU k pokroku v dohodě o azylovém systému a varovala, že státy očekávající finanční podporu EU musí v řešení migračního problému projevit solidaritu. Některé země EU dle ní ale nadále brání přijímání uprchlíků. Na její slova pro nás reagoval předseda vlády Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
František Dostál: Exekuce vlevo i vpravo
Jeden exekutor, co si nějak pomohl k hodně moc milionům, si má najednou odsedět jedenáct let. Něco se mu si nepovedlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Czexit přinese bídu. Hlavně vám, co chodíte do fabriky. „Montovna“, smějete se jí, ale 28, 30, 35 tisíc vám dává. Pak bude zamčená, varuje ekonom Zahradník
ROZHOVOR Většina českých ekonomů varuje před úvahami o odchodu z Evropské unie, označuje to za nelogický krok, který by znamenal doslova apokalypsu, zchudnutí širokých vrstev české společnosti. „Kolegové v Bruselu nechápou, jak je možné, že země, která vykazuje pětiprocentní hospodářský růst a nejnižší míru nezaměstnanosti v Evropské unii, která má aktivní obchodní bilanci, mluví o odchodu z Evropské unie,“ říká ekonom Petr Zahradník, člen Evropského hospodářského a sociálního výboru a hlavní analytik České spořitelny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jana Zwyrtek Hamplová: Soud napsal skandální, protiústavní, protizákonný a nesplnitelný požadavek
Právní zástupkyni města Postoloprty, advokátce Mgr. Janě Zwyrtek Hamplové, která zastupuje město jako poškozené v kauze obžalovaných zastupitelů ve věci údajně nehospodárného prodeje domu, došel od soudu požadavek, aby doložila Plnou moc podepsanou někým jiným, než je současný starosta města Mgr. Zdeněk Pištora, který je v dané věci také obžalován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: To je minimálně na pár roků do tepláků
Určeno p. Schwarzenbergovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Jak číst výsledek sjezdu ČSSD
Od ČT 24 jsem si při komentování sjezdu ČSSD moc nesliboval. Ale takové prvoplánové cinknutí komentářů a takový diletantismus... Stačí uvést příklad. První dva komentáře ke zvolení Hamáčka předsedou – první od Pospíšila, druhý od Gazdíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Další kontingenty odjely do Makedonie a Srbska
Ceremoniál se uskutečnil za přítomnosti prvního náměstka ministra vnitra a policejního prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Historik Šebek varuje: Situace dnes začíná připomínat Únor 1948
Únor 1948, od kterého letos uplyne kulaté výročí, je podle historika Jaroslava Šebka z Historického ústavu Akademie věd ČR stále potřeba si podle serveru deník.cz připomínat a promítat ho do kontextu současných dnů. Podle něj tam lze vyčíst souvislosti, a to především v neschopnosti politických stran adekvátně reagovat na situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sjezd podle očekávání
To, že se Jan Hamáček stane předsedou ČSSD, bylo víceméně předem jasné. Opíral se o širokou koalici sobotkovských hlasů, tvořených z převážné většiny členů ÚVV této strany (celkem 140 lidi z 550 delegátů) a delegátů krajů s největším počtem hlasů. Počínaje Prahou, Středočeským krajem přes Hradecký a Pardubický kraj ad. Po výtečném sjezdovém projevu J. Zimoly se na chvíli zazdálo, že by mohlo dojít k zásadnímu překvapení, neboť ve sjezdové diskusi byly vyjádřeny velmi ostré názory na činnost bývalého vedení ČSSD. Dá se říci, že na něm nezůstala nit suchá. Nicméně hlasovací mašinerie při volbě předsedy fungovala zatím dobře. Myslím si ale, že to byl poslední sjezd, kdy se sebou nechali členové - delegáti – takovýmto způsobem manipulovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd udělí čestné tituly Dáma, Rytíř a Mecenáš kultury
V neděli 25. 2. 2018 udělí ministr kultury Ilja Šmíd čestné tituly Dáma, Rytíř a Mecenáš kultury. Slavnostní večer proběhne od 19 hodin v Divadle na Vinohradech v rámci festivalu proti totalitě Mene Tekel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Násilník Kotrba napadl lidi pepřovým sprejem
Mohla z toho být tragédie. Samozvaný politický a mediální analytik, jenž se vydává za novináře, zaútočil na bezdomovce, kteří po něm chtěli nějaké drobáky. K jejich napadení přitom neměl žádný důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babišovi praskla žilka
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) minulý týden zrušil cestu na bezpečnostní konferenci v Mnichově kvůli tomu, že svou účast odvolal bavorský premiér Horst Seehofer a kvůli souběhu zdravotních problémů. Na svém facebookovém profilu dnes Babiš napsal, že kvůli vysokému pracovnímu nasazení měl problémy s vysokým tlakem, praskla mu žilka v oku a vinou stresu také mívá migrény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Karlových Varů: Volební systém je diskriminační
Kdyby se Babiš vzdal ambice být premiérem, mohla by konečně vzniknout stabilní koaliční vláda s důvěrou, míní Petr Kulhánek (KOA). Jak vnímá povinnost starostů podávat majetková přiznání? Připravuje se radnice na možnost omezení přísunu dotací, které jsou pro ni důležitým zdrojem příjmu? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz. Prozradil nám také své vize, jež by ve městě rád realizoval a s nimiž se bude do třetice ucházet o mandát primátora, zhodnotil své úspěchy i neúspěchy. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ARC equity services doplnila žalobu o náhradu škody pro nájemníky bytů OKD, k soudu předvolala Bakalu i zástupce vlády
Společnost ARC equity services doplnila svoji žalobu podanou za účelem dosažení náhrady škody, která vznikla nájemníkům bytového fondu OKD nedodržením závazků privatizační smlouvy. Došlo k doplnění žaloby a návrhů důkazů, konkrétně o doplnění tvrzení spočívající v úmyslném porušení dobrých mravů a možném bezdůvodném obohacení na straně žalovaných osob – společností RESIDOMO a RPG Industries Limited. Zároveň podala společnost ARC equity services návrh na předvolání a výslech svědků, osob podílejících se na privatizaci bytového fondu OKD. Ústní soudní jednání je nařízeno na den 22. 2. 2018 u Okresního soudu v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Dotace pro stomatology nevyřeší všechno
Aktuální vyjádření poslankyně STAN Věry Kovářové k tématu dotačního programu pro stomatology
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kverulant: Hochštaplerský trik billboardářů odhalen
Nedávno se na nelegálních dálničních billboardech objevily místo vlajky nápisy Prodejní automat pomoc řidičům. Na základě upozornění motoristického časopisu Svět motorů Kverulant vyfotil zadní stranu billboardů a zjistil, že skrývá mincovní automat s označením Prodejní automat první pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jsou poslední ztráty dolaru skutečně tak “záhadné”?
Na “záhadné” ztráty amerického dolaru v uplynulém týdnu se dá dívat hned z několika úhlů. Proč vlastně záhadné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: František Čuba byl nejlepší senátor ze všech
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Na Václavák se vrátí Lidové milice a Veřejná bezpečnost
O téměř třicet let zpátky se vrátí lidé, kteří se dnes kolem třetí hodiny odpoledne ocitnou na Václavském náměstí. Uvidí tady totiž Lidové milice a Veřejnou bezpečnost. Dnešní netradiční akci pořádají organizátoři demonstrace, která se koná v neděli 25. února také na Václavském náměstí. Jedná se o demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Michal Horáček popsal, jak přinesl Karlu Gottovi zvadlé kytky, protože měl doma jen 14 korun za prázdné lahve, které vrátil v obchodě
Neúspěšný kandidát na prezidenta Michal Horáček se rozhovořil pro Český rozhlas, pro pořad Osobnosti Plus. Mimo jiné pohovořil také o Karlu Gottovi, ale i o svých prvních výdělcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Komunální politici bez pokut
Komunální politici uspěli s ústavní stížností - komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Teolog Tomáš Halík opět perlil, tentokrát u Moravce
Pseudoelitář Tomáš Halík ve včerejších Otázkách Václava Moravce řekl opět několik slov, která pohrdají všemi občany České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Moravské divadlo Olomouc: Tanečnice baletního studia budou reprezentovat v Barceloně
Skupina mladých tanečnic z Baletního studia při Moravském divadle v Olomouci se probojovala do finále soutěže Dance World Cup. O jejich postupu se rozhodlo tento víkend na kvalifikaci v německém Selbu. Úspěch přitom zaznamenaly dvě olomoucké choreografie a na finále tak bude moci odjet celkem šest dívek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štefec: Stanou se USA konečně naším vzorem?
Rád bych věřil, že si české „politické elity“ a jejich loutkovodiči, dlouhodobě „pevně a věrně“ následující USA, vezmou příklad z jejich nové „Národní obranné strategie“ (NDS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Doktor Sixtus Bolom-Kotari má zkušenosti a vizi
Novým ředitelem Regionálního muzea v Náchodě se stane od 1. března Sixtus Bolom-Kotari z Třebechovic pod Orebem. Profesně působil na Akademii věd nebo v Národním památkovém ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Dvě české mlékárny mohou nově vyvážet své produkty do Číny
Další dvě české mlékárny mohou nově vyvážet své výrobky do Číny. Na seznam závodů registrovaných pro vývoz do nejlidnatější země světa přibyly mlékárenské závody Mlékárna Pragolaktos, a. s. (CZ 12586) a Mlékárna Benešov (CZ 01). Seznam schválených českých zpracovatelů mléka pro export do Číny se tak rozšířil na 23 závodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti jednali o financování kampaně do komunálních a senátních voleb
V Pardubicích se konalo řádné zasedání zákonodárného orgánu Pirátské strany, Republikového výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Brázdil (KSČM): Pravda a lež
Oznámení o rezignaci na členství ve straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ivan Vyskočil: Dovolili by si na Husáka tak jako na Zemana? „Volím Zemana, ale nikomu to neříkejte,“ špitl herec. Pavel Nový si nevidí do huby a Bára, koloběžka...
ROZHOVOR „Často jsou to vulgarity, které by si neměl nikdo vůči hlavě státu dovolit. Je to o to odpornější, že tito lidé jsou hrdinové, ‚když už se to může‘ a nic jim za to nehrozí. Chtěl bych vidět jejich statečnost v době Gustáva Husáka,“ říká na adresu těch, kteří urážejí prezidenta Zemana, herec Ivan Vyskočil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil k demonstraci, která se má konat 25. února v Praze, řekl svůj názor na referendum ohledně EU a zmínil i kněze Halíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Nepotřebný majetek jde opět do dražby, tentokrát ubytovna v Mikulově
Ministerstvo obrany připravuje opakovanou dražbu nepotřebného majetku.Tentokrát by chtělo zhodnotit ubytovnu s pozemky v Mikulově. Dražba se uskuteční 22. března v budově Ministerstva obrany v Brně - kasárna Židenice, ulice Svatoplukova č. p. 84.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek po sjezdu ČSSD: Byl to asi poslední sjezd, kde sebou delegáti nechali manipulovat
Jiří Paroubek na svém blogu VašeVěc.cz zhodnotil sněm sociální demokracie jako předvídatelný. Podle něj to, že se Jan Hamáček stane předsedou ČSSD, bylo víceméně předem jasné. Hamáček má podle Paroubka štěstí v tom, že od něj nikdo nečeká nic velkého. „Jan Hamáček takovou politickou změnu nepředstavuje. O tom, zda bude Sobotkou číslo dvě, anebo ne, se tak rozhodne během roku,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí doplnilo trestní oznámení
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) dne 15. února 2018 doplnilo trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu spočívajícího v možném zneužití bezpečnostních systémů, které monitorují vybrané pracovní prostory v budově ministerstva a na České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ), podané dne 20. prosince 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Soudy poslaly do vazby posádky dvou kamionů s migranty
Okresní soud v Tachově a Okresní soud Plzeň-jih dnes poslaly do vazby rumunské řidiče a jejich spolujezdce ze dvou kamionů s migranty, které zadržela v pátek policie na Tachovsku a na Plzeňsku. Rozhodnutí ČTK dnes potvrdili příslušní soudci. Jednání obou soudů trvalo několik hodin, protáhlo se mimo jiné kvůli tlumočení pro zadržené řidiče a spolujezdce. Dva kamiony, ve kterých nelegálně cestovalo 35 cizinců, zadrželi policisté v pátek večer na dálnici D5 u Ostrova u Stříbra na Tachovsku a za Plzní nedaleko obce Šlovice ve směru na Rozvadov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Výzkum rákosníčků nejvíc zaujal čtenáře i porotu 4. ročníku Šumavská mozkovka
Vítězem 4. ročníku soutěže Šumavská mozkovka se stal popularizační článek Romana Mlejnka s názvem „Kde stopy hledačů broučích pokladů polyká bahno“, popisující monitoring rákosníčků, tedy vodních mandelinek ve Vltavském luhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Čím začít?
Jestli je něco, co tvoří základ ekonomiky, suverenity a jistot, musí to být u nás zemědělství. Po létech destrukce musí přijít léta obnovy a dynamický růst. Důležité je, že si to už alespoň uvědomujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V Národní technické knihovně se představí vědecké filmové dokumenty z olomouckého festivalu AFO
Výběr populárně vědeckých snímků z olomouckého festivalu Academia Film Olomouc (AFO) mohou zájemci shlédnout od 20. do 22. února v Národní technické knihovně v Praze. Filmová přehlídka AFO Warm-up láká i na zajímavý vedlejší program, jehož součástí bude světlená instalace, divadlo s kulisami z PET láhví a setkání s virtuální realitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: GDPR se dotkne i soukromých subjektů v řádu statisíců
Přestože na to měla vláda ČR 2 roky, teprve nyní byly projednány v Legislativní radě vlády návrhy zákonů, které mají do českého právního řádu adaptovat Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, které má celoevropskou platnost a které bude účinné od 25. května 2018. Obecné nařízení bylo totiž Radou a Evropským parlamentem přijato v dubnu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Soud poslal do vazby řidiče prvního kamionu s migranty
Okresní soud v Tachově dnes poslal do vazby řidiče a spolujezdce z kamionu s migranty, který zadržela v pátek policie na Plzeňsku. ČTK to potvrdil zdroj od soudu. Jednání trvalo několik hodin, protáhlo se mimo jiné kvůli tlumočení pro oba zadržené. Dva kamiony, ve kterých nelegálně cestovalo 35 cizinců, zadrželi policisté v pátek večer na dálnici D5 u Ostrova u Stříbra na Tachovsku a za Plzní nedaleko obce Šlovice ve směru na Rozvadov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nechutné výkaly šílené Adolfy Merkel. Znásilňování, vraždy a teror v našich ulicích. Kancléřka nám pohrozila kvůli uprchlíkům a toto nám řekli Babiš, Okamura, Keller či Doubrava
ANKETA ČTK informovala, že německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala členské státy EU k pokroku v dohodě o azylovém systému a varovala, že státy očekávající finanční podporu EU musejí v řešení migračního problému projevit solidaritu. Některé země EU podle ní ale nadále brání přijímání uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Šipku do p*dele? Pavel Novotný vyjasnil, proč vzal práci u Jaromíra Soukupa. Fanoušci Zemana se budou divit
Bulvární novinář a podnikatel Pavel Novotný je známý tím, že se o prezidentovi Miloši Zemanovi a předsedovi hnutí SPD Tomio Okamurovi nevyjadřuje zrovna lichotivě. O to větším překvapením je to, že v TV Barrandov, kde v pořadu Duel Jaromíra Soukupa s oblibou vystupuje Okamura a v pořadu Týden s prezidentem zase pravidelně Zeman, nahradí v pořadu Aféry moderátorku Kateřinu Kristelovou, se kterou se nemá zrovna dvakrát v lásce. „Jaké vztahy má Novotný s vedením Barrandova, ví snad každý,“ reagovala Kristelová na svého náhradníka. Její partner Tomáš Řepka se ale na rozdíl od ní neudržel. „I prase může moderovat, brzy se přesvědčíte!“ zuřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Granty Nadace SYNOT i letos pomohou celému Zlínskému kraji
Nadace SYNOT nabídne i v letošním roce své tradiční grantové programy. Celkový objem peněz, které jen prostřednictvím grantů rozdá stovkám neziskových organizací z celého regionu, činí 7 milionů korun. Další miliony pak nadace rozdělí formou přímé pomoci dlouhodobě podporovaných projektů či akcí. Celkem tak v letošním roce plánuje rozdělit mezi neziskový sektor Zlínského kraje 20 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Rychlíkem do Berouna, Rakovníka nebo Příbrami na jízdenku Pražské integrované dopravy
Až o třetinu zlevní cestování na dalších železničních linkách ve Středočeském kraji. Od 4. února 2018 bude možné nově cestovat na Berounsku, Příbramsku, Hořovicku i Rakovnicku vlaky Českých drah také na jízdenky Pražské integrované dopravy. Do systému se zapojí kromě osobních vlaků i rychlíky. Ve vlacích bude možné využívat jak předplatní kupony Pražské integrované dopravy, tak nově i jízdenky PID pro jednotlivou jízdu. Nejvíc ušetří ti, kteří dojíždějí pravidelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Jizerská 50 přála skvělým výkonům i dobročinnosti
Zasněžené Jizerky přivítaly tisíce závodníků a fanoušků, kteří kromě obrovského nasazení, ať v bílé stopě nebo fanděním podél tratě, společným úsilím pomáhali dobré věci. Energie vydaná v hlavním závodu, ČEZ Jizerská 50, na běžkařském trenažéru Nadace ČEZ nebo při pohybu s mobilní aplikací EPP, pomáhala handicapovaným sportovcům a přírodě Jizerských hor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Nové omalovánky ukazují dětem, jak chránit mořské želvy
Co mořské želvy ohrožuje, v jakém prostředí se jim nejlépe žije a jak od sebe rozeznat jednotlivé druhy? I toto se mohou dozvědět děti z nové publikace „Mořské želvy – maluj, lušti, pomáhej“. Ta chce představit krásu želv, ale zejména poukázat na ohrožení těchto starobylých tvorů a také naučit děti i jejich rodiče, jak je mohou chránit. Omalovánky budou dostupné nejenom v Čechách, ale i přímo v Indonésii a jiných zemích, kde mořské želvy žijí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Zásadní rozhodnutí musí udělat hnutí ANO
Komentář předsedy ODS na facebookovém profilu k průběhu sestavování nové vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček: Sobotka udělal pro ČSSD obrovský kus práce
Nový předseda ČSSD Jan Hamáček poskytl po svém zvolení rozhovory MF Dnes, Právu i Lidovým novinám. Hovořil nejen o samotné volbě, ale i o tom, jaké vládě by se měla dát přednost. Potvrdil také to, že si již psal s předsedou hnutí ANO a premiérem v demisi Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Soud zamítl stížnosti na podjatost v kauze kolem Ratha
Soudce Robert Pacovský a jeho trestní senát nejsou podjatí při řešení korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Pražský vrchní soud zamítl stížnosti obžalovaných, v nichž tvrdili, že soudce se senátem nerozhodují nestranně. ČTK dnes informaci zjistila z justiční databáze. Soudy ji zatím nemohou komentovat, jelikož rozhodnutí musí být nejprve doručeno advokátům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK: Máchovo jezero bude čistší
Byla totiž dokončena poslední fáze projektu Opatření v povodí Robečského potoka [1]. Sníží přísun živin a sedimentů do jezera, což prospěje kvalitě zdejší vody. Investorem byla Agentura ochrany přírody a krajiny, která je správcem jezera, zdrojem financí Operační program Životní prostředí. Celkové náklady na všechny etapy projektu dosáhly 18,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Jak zlepšit dostupnost primární péče pro pacienty?
Místo prvního kontaktu pacienta a lékaře označujeme jako primární péči. Ta zároveň představuje místo, kam se pacient pravidelně vrací. Z funkce radního pro zdravotnictví hl. m. Prahy jsem se zaměřil na její kvalitu a dostupnost v naší metropoli...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Zdravotníci pomohou s odvykáním kouření
Kdy a jak přestat kouřit? Jaký vliv na náš organismus má tabák? Nejen na tyto otázky odpoví zájemcům veřejná přednáška, kterou 20. února 2018 pořádá Nemocnice Pelhřimov ve spolupráci se Společností pro léčbu závislosti na tabáku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vinklátová: Soutěž Památka roku má jen jednu kategorii
Liberecký kraj vyhlašuje třetí ročník soutěže Památka roku Libereckého kraje za rok 2017, jejímž smyslem je prezentace úspěšných obnov kulturních památek v kraji. Do soutěže se lze přihlásit od 28. 2. 2018 do 1. 6. 2018. Vítězná památka obdrží pamětní desku k umístění na vítězném objektu a vlastník symbolický šek a finanční odměnu ve výši 50.000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
164. děťátko v babyboxu je holčička Bára na radnici Prahy 2
164. děťátko v babyboxu se mi objevilo na obrazovce v neděli ráno v 9:55, celé zabalené ve žlutém ručníku, ani hlavička vidět nebyla, oznámil zakladatel babyboxů Ludvík Hess.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Demonstrace v den výročí únorového puče podpoří mantinely demokracie
Podnikatelé a občanské iniciativy, kteří pořádají 25.2. na pražském Václavském náměstí demonstraci za svobodu a demokracii, se rozhodli podpořit výzvu Mantinely demokracie. Jejím cílem je především dodržování zásad demokratického vládnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nejvíce lidí umírá v únoru
Úmrtnostní poměry v Česku se zlepšují. I když počty zemřelých v jednotlivých letech kolísají, intenzita úmrtnosti klesá. Nejvíce lidí umírá v zimních měsících, zejména v souvislosti s nemocemi dýchacích cest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na ČMKBK nakupuje energie firemní sektor
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) si zajišťuje dodávky energií několik set firem, mezi nimi také státní podniky a další stovky komunálních společností, např. dopravní podniky, teplárny, technické služby, sportovní a rekreační zařízení či vodárny. Ty na burzovním trhu oceňují nižší ceny energií, ale i rychlost, flexibilitu a jednoduchost nákupu. Řada firem s nižší spotřebou energií k nákupům využívá svých profesních svazů a asociací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Úder Magdě Vášáryové: Kopec srandy s ňou bolo. Postrižiny. Robíš hanbu celému Slovensku. Podgurážená výčapnička
Slovenský poslanec za SMER-SD Luboš Blaha se vyjádřil k herečce a diplomatce Magdě Vášáryové. Ta v minulých dnech poskytla rozhovor serveru Seznam Zprávy, kde se mimo jiné vyjádřila k prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Už mi to udělej, prosím, prosím,“ zní sexuální vtip ke sjezdu ČSSD. A prozradilo se, jak to mají s Babišem
Sociální demokracie má po včerejším sjezdu v Hradci Králové. Nejenže je ve vedení nový tandem Jan Hamáček – Jiří Zimola, ale dnes také mohou naplno začít vyjednávání o společné vládě s hnutím ANO Andreje Babiše. Jak píše dnešní MF Dnes, nejméně sociální demokraté podle všeho stojí jen o toleranci vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ano referendu o EU. Nejsme ovčané! Studenti, běžte se poučit k prodavačkám, překvapuje poslankyně ODS
ROZHOVOR „Nedělejme ze sebe národ nesvéprávných ovčanů.“ „Referendum o setrvání v Unii smysl má a já bych jeho vypsání podpořila,“ říká poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková z Olomouckého kraje. Spíš než samotný Czexit ji však zajímá suverenita našeho národa, a pokud by se podařilo EU transformovat v jakousi „Organizaci evropských národů“, pak je zastáncem setrvání. „Jestli můžeme být suverénní v rámci EU, pak v ní zůstaňme. Současná Unie nám však suverenitu vytrvale a salámovou metodou bere,“ doplňuje. I na základě svých zkušeností pedagoga podotýká: „Nemá smysl bavit se o tom, jak bude trh práce vypadat za padesát let, pokud na něj vypouštíme ‚vysoce certifikované‘ analfabety.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MŠMT: Jindřich Fryč podpořil posílení programu Erasmus
V Bruselu se uskutečnilo zasedání Rady ministrů pro vzdělávání. Hlavním tématem bylo „Hodnocení programu Erasmus v polovině období a budoucí směřování v období po roce 2020“. Delegaci ČR vedl státní tajemník MŠMT Jindřich Fryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hlavně třídně, soudruhu Halíku! Zdeněk Zbořil má co říct ke včerejšímu Moravcovi i ke sjezdu ČSSD
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Škoda že se k tomu nerozhodli již před čtyřmi měsíci. Jejich vyjednávací pozice vůči ANO 2011 byla silnější a nebyli by za zahájení svého pokusu o resuscitaci tak okatě zavázáni prezidentovi,“ podotýká ke sjezdu ČSSD politolog Zdeněk Zbořil. I tak ho výsledek překvapil. „Domníval jsem se, že ČSSD bude ještě nějakou dobu váhat, jak nasvědčovalo protahování odchodu posledního z kazisvětů Milana Chovance.“ V dnešním Rozjezdu také Zbořil hovoří o metamorfóze profesionálních petentů. „Je nekřesťanská nízkost věnovat k 75. narozeninám pana kardinála darem udání,“ komentuje dopis se stížností na kardinála Dominika Duku odeslaný do Vatikánu. A že se za Duku přimluví prezident? „Zdá se mi to být dokonce jeho povinností,“ říká Zbořil. Komentář přidal i k nedělním Otázkám Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík šíří nenávist. A za komunistů se měl dobře, udeřil po show Moravce jeden z nejslavnějších Čechů současnosti
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se vůbec neměl stát místopředsedou Sněmovny. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to včera řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který označil Okamurovy veřejné postoje za neonacistické. Na slova Pavla Rychetského vzápětí na facebookovém profilu reagoval soudce Kamil Kydalka i vývojář počítačových her Daniel Vávra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Dvojí metr podle zkorumpovaného Mezinárodního olympijského výboru
Je správné a žádoucí postihovat všechny, kteří organizují a podporují nejenom doping, ale i korupci. Musí to platit bez výjimky pro všechny, tedy i pro MOV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Podnikatelé jsou motorem naší společnosti
Podnikatelskou soutěž vyhrál muž, který vybudoval Farmak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Kam směřuje náš svět?
Světovou premiéru hry Jiřího Adámka Nová Atlantida uvede příští čtvrtek 1. března 2018 ve 20:00 Nová scéna Národního divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček u Tvarůžkové: Jsme evropská strana, budeme aktivně vysvětlovat výhody členství v EU
Čerstvě zvolený předseda sociální demokracie Jan Hamáček byl hostem Zuzany Tvarůžkové v Interview ČT24. „To, že budeme vyjednávat o vládě, neznamená, že do ní vstoupím,“ uvedl v rozhovoru. Za priority pak považuje nadcházející komunální a senátní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To je pohrdání voliči, rozčílil se politolog Trávníček nad slovy o tupcích, fašizujících ignorantech a mozkových troskách
ROZHOVOR Budeme hlasovat v referendu o členství v EU nebo o odvolání prezidenta? „Obojí může nastat.“ Politolog Matěj Trávníček komentuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz veřejnou debatu na téma referendum, kdy doporučuje sledovat vyjednávání o Brexitu. A proč je Andrej Babiš stále tak populární přes všechna obvinění? „To je dané postfaktickou dobou. Lidé jsou velmi skeptičtí a Andrej Babiš je populární. Pokud tedy Andrej Babiš říká, že s StB nespolupracoval, mají tendenci jeho spolupráci s StB nebrat jako objektivní fakt,“ vysvětluje Trávníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální demokracie. Proto může nabídnout velmi svěží pohled na dnešní dění v kdysi největší straně v zemi. Po zvolení Jana Hamáčka předsedou ČSSD hovoří o komedii pro hlupáky, při které byl Bohuslav Sobotka nahrazen svým ovlasatělým klonem Hamáčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
StB se řeší v nejvyšší britské politice. Corbyn dostal výzvu od premiérky Mayové
Britská premiérka Theresa Mayová dnes nepřímo vyzvala šéfa opozičních labouristů Jeremyho Corbyna, aby byl „otevřený a transparentní“ ohledně svých styků s československou Státní bezpečností a východoněmeckou tajnou službou Stasi. Konzervativní ministerská předsedkyně prohlásila, že by politici měli nést odpovědnost za činy, kterých se dopustili v minulosti, informují britská média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Praktici se naučí poznat psychopata a zasmát se v ordinaci
Lékař je lékem sám o sobě – musí se umět dávkovat a znát svoje nežádoucí účinky. Toto bude jedna z vět, kterou uslyší 1500 lékařů a sester na Kongresu primární péče od psychiatra Radkina Honzáka. V rámci své přednášky Psychopati mezi námi a Humor a smích v životě a v medicíně, zkusí praktické lékaře přimět k využívání humoru. Na dvoudenní akci se do Prahy sjedou lékaři pro dospělé, děti a dorost a zdravotní sestry z celé republiky už tento pátek. Kongres jim nabídne znalosti ze světa kardiologie, akutní medicíny, neurologie a řady dalších oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Rakousko opět vzorem?
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu zrušení zákazu kouření v restauracích a barech v Rakousku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nikdo nepotvrdil, že Babiš spolupracoval s StB. Poslanec ANO, který chtěl v takovém případě odstoupit, zůstává v klidu
Na premiéra v demisi Andreje Babiše se sypou problémy, kromě sestavování vlády a kauzy Čapího hnízda totiž slovenské soudy odmítly Babiše vyškrtnout ze seznamu spolupracovníků StB. Jak moc to brzdí vznik nové vlády, kterou Andrej Babiš sestavuje, prozradil v rozhovoru na Radiožurnálu poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Tillerson v Ankaře, Syřané v Afrínu a spokojený Erdogan
Blízkovýchodní cestě amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona nepředcházela žádná velká očekávání, nicméně alespoň jeho zastávka v Turecku přece jen určité napětí slibovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se setká se zástupci profesních spolků
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v úterý 20. února 2018 setká ve Strakově akademii se zástupci profesních spolků. Ti chtějí premiéra informovat o roli řemesel a cechů v české ekonomice a projednat s ním hlavní řemeslná témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch hájí své poradce, kteří zároveň ve zdravotnictví podnikají: Nějak se živit musejí
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vysvětlil, proč odvolal ředitele nemocnic Svatopluka Němečka a Andreu Vrbovskou, zároveň v rozhovoru pro iDNES.cz hájil i své dva poradce, kteří zároveň podnikají ve zdravotnictví. „Jsou to největší odborníci a něčím se živit musejí,“ říká Vojtěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Obnovení původních limitů pro výdajové paušály je na dobré cestě i díky aktivnímu přístupu Hospodářské komory
Hospodářská komora ČR je pro opětovné zvýšení výdajových paušálů, limit pro jejich uplatnění byl v závěru minulého volebního období snížen z 2 na 1 milion korun ročního příjmu. Tomuto spornému, zejména živnostníky kritizovanému kroku přitom nepředcházela řádná diskuze s odbornou veřejností ani podnikateli, kterých se toto opatření dotklo nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Nebylo by lepší nechat ČSSD zaniknout?
Nebylo by lepší nechat ČSSD zaniknout? Vždyť Hamáček je vlastně Sobotka, kterému narostly černé vlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Ostravsko opět pod smogem. Bojujeme za zlepšení ovzduší
Ostravsko se již několik dnů opět potýká se zhoršenou kvalitou ovzduší. Limity polétavého prachu, který má na svědomí až 11 tisíc předčasných úmrtí ročně i vysoce dráždivého oxidu siřičitého byly několikrát překročeny. Na špatné ovzduší a smog si zvyknout nelze. Piráti již minulý týden předložili novelu zákona o ochraně ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Krajská investice uklidní dopravní situaci na Dolní Moravě
Městský úřad v Králíkách byl poslední zastávkou hejtmana Martina Netolického při cestách po regionu. Se starostkou města Janou Ponocnou a členy městského zastupitelstva projednával především řešení dopravní situace na Králicku se zaměřením na rekreační areál na Dolní Moravě a organizaci vojensko-historické akci Cihelna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bojkotujte Izrael! Podporují ho autoritářské režimy a rasisté. Britská aktivistka se rozjela v Praze na debatě, pak se mikrofonu chopil izraelský expert a začal skutečně brutální střet
REPORTÁŽ Je třeba bojkotovat izraelské výrobky. To řekla bojovnice za práva Palestinců a labouristka Jackie Walkerová. Bojkotovat Izrael nelze, všichni by se museli vrátit do jeskyní. To zase prohlásil sionista, rabín a bývalý člen izraelské armády David Bohbot. V Praze se totiž konala přestřelka jejich argumentů. Walkerová navíc v české premiéře předvedla divadelní hru Lynčování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petice proti stíhání porodní asistentky Johanky Kubaňové
Proti stíhání porodní asistentky Johanky Kubaňové, za legalizaci přítomnosti porodní asistentky u fyziologických domácích porodů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
AMSP: 1. Rada řemeslných cechů s předsedou vlády
Jedná se o setkání vedoucích představitelů profesních řemeslných spolků a cechů koordinovaných Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR s předsedou vlády ČR, která budou na pravidelné bázi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: To, co dělá osobnost významnou, ona sama mnohdy považuje za samozřejmé
Pocta hejtmana Libereckého kraje je každoročně udělována osobnostem, které se celoživotní prací nebo významným skutkem zasloužily o dobré jméno či rozvoj Libereckého kraje. Také letos budou tito výjimeční lidé oceněni a již tradičně je může nominovat i veřejnost. Návrhy jsou přijímány do 29. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová předala v kopřivnické Tatře šek na rekonstrukci historického unikátu
V pondělí 19. února ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová navštívila při své cestě po Moravskoslezském kraji i kopřivnickou společnost TATRA TRUCKS. Setkala se s představiteli automobilky při příležitosti udělení dotace na projekt rekonstrukce historické vlakové soupravy Slovenská strela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: V Plzni jde k zemi druhý z mostů přes Mikulášskou ulici
Modernizace železničních mostů přes Mikulášskou ulici v Plzni vstupuje do druhé poloviny. Poté, co byl v loňském roce úspěšně uveden do provozu severní z dvojice železničních mostů, začne se dnes 19. února odstraňovat most jižní. Oba nepřetržitě sloužily provozu více než sto let. Celá akce je součástí přestavby plzeňského železničního uzlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Michal: Trestnou činnost aktivisty Šinágla kryjí policie a státní zastupitelství
Okresní státní zastupitelství v Berouně a také Policie ČR roky kryjí trestnou činnost aktivisty Jana Šinágla. V tomto duchu si stěžuje na jednání těchto orgánů podnikatel Martin Michal. Policejnímu prezidiu a Krajskému Státnímu zastupitelství předložil i konkrétní důkazy. Celou situaci mapovalo i rádio Frekvence 1 a získalo naprosto stejné poznatky s činností těchto orgánů, jako podnikatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Řvou na mě, že mám zvolnit, nebo položím život za vlast. Musel jsem k doktorovi. Andrej Babiš obsáhle promluvil, jak jej zdravotně ničí premiérská funkce
Andrej Babiš si stěžuje, že stres ve funkci premiéra ničí jeho zdraví. Zveřejnil dokonce seznam zdravotních komplikací, které jej v poslední době tíží. I zdravotní důvody byly příčinou, proč premiér zrušil účast na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Jak dodává, jeho tlaku, který je v současnosti asi největší zdravotní komplikací, velmi neprospělo ani to, co se začalo dít kolem jeho soudu se slovenským Ústavem pamětu národa kvůli Babišově evidenci mezi spolupracovníky StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Strana nestrana Alzheimerem stižená
Proč sociální demokracie neumí mluvit a neví kde je? Může se ze svého Alzheimera vykřesat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vypadá to nešťastně. Politologové koukají na nového šéfa ČSSD Hamáčka hodně skepticky
Zvolení Jana Hamáčka předsedou sociálních demokratů není velkým překvapením, nenaznačuje to ale žádnou radikální změnu. Vyplývá to z vyjádření politologů, které ČTK oslovila. Vyjednávání o vládě s ANO je podle některých z hlediska znovuoživení ČSSD nešťastné, podle jiných naopak poslední možnost, jak stranu uchovat v české politice viditelnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Vysoké Mýto má pro letošek hned dvě želízka v ohni
Město Vysoké Mýto se uchází nejen o titul Historické město roku, ale svého kandidáta vysílá i do soutěže Památka roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Falešná morálka
Komentář první místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu k dodržování zásad morálky v současné politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Členstvo německé SPD rozhoduje o velké koalici
Před zahájením stranického referenda 463tisíc členů Sociálně demokratické strany Německa o postoji k nové velké koalici byly zahájeny konference na regionální úrovni. Za první dva dny se sešly čtyři ze sedmi v Hamburku, Hannoveru, v severně vestfálském Kamenu a v Mohuči. Další pak během pondělí, aby v úterý mohlo být zahájeno hlasování má-li SPD vstoupit do spojenectví v křesťanskými demokraty a sociály CDU/CSU. Starostové 35 velkých měst řízených sociálními demokraty se s velkou většinou vyslovili pro velkou koalici. Mnichovský vrchní starosta Dieter Reiter především vyzdvihl, že koaliční smlouva garantuje občanům zlepšení jejich životní úrovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Přání pomoci druhým přivedlo dárce krve do Orlickoústecké nemocnice
Dvacet pět nových dárců – to je výsledek náborové akce „Kdo miluje, daruje krev“ při příležitosti oslav svátku všech zamilovaných. Do Orlickoústecké nemocnice přišlo celkem šedesát šest dárců krve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zajímá vás, co je uvnitř? Fakulta strojní pořádá pátý ročník studentské noci
V prostorách Fakulty strojní ČVUT, které nejsou běžně veřejnosti přístupné, projde 1. března 2018 ve 20.00 hodin návštěvník bránou z driftových závodních vozů předních českých jezdců, jako jsou například Lukáš Bubeníček, Lucie Wangová, Lukáš Hájek a jiní. Na dvoře se vztyčí ohromná stage a na ní se objeví Mydy Rabycad. Střídat je bude na druhé stage, která bude přímo mezi stroji v halových dílnách Fakulty strojní, formace Noisy Pots. Na dvoře bude zářit obří vzducholoď, na parkovišti budou parkovat car bary závodních vozů a mezi tím DJ auto Saurus, ze kterého zahrají DJ z řad studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zlínský online prodejce skútrů vstupuje na finGOOD. Za 840 tisíc korun rozšíří nabídku a bude se více věnovat elektromobilitě
Rozšířit nabídku skútrů, to je cílem zlínské společnosti CLS Deal s.r.o, která chce získat finanční prostředky ve formě úvěru od drobných investorů. Firma, která se specializuje na online prodej xenonových světel a především spalovacích a elektrických skútrů, je devátou českou společností, jež umístila crowdfundingovou kampaň na český P2B portál finGOOD. Ten za dobu své existence zprostředkoval českým firmám necelých třináct milionů korun na rozvoj jejich projektů. CLS Deal chce získat 840 tisíc korun s úrokem 9 % na dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátorka Chmelová: Novela zákona o hmotné nouzi prohlubuje chudobu
Proti novele zákona o pomoci v hmotné nouzi se vyslovilo mnoho odborných i neziskových organizací, s argumentem, že prohlubuje chudobu lidí v nouzi, a dokonce může porušovat ústavní práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti kritizují Státní zdravotní ústav, NKÚ potvrdil chyby za 67 milionů
Zásadní systémové nedostatky při nákupech zdravotnického materiálu odhalila poslední kontrola NKÚ. Ta se zaměřila na hospodaření Státního zdravotního ústavu v letech 2014 až 2016 a odhalila chyby za 67 milionů Kč. Příčinou je zejména absence funkčních kontrolních mechanismů a netransparentnost nákupů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hamáček: Naše mise za silnou a sebevědomou ČSSD začíná právě teď
Poděkování delegátům sjezdu na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Státní zdravotní ústav: Vedení neprodleně přistoupilo k nápravným opatřením
Stanovisko vedení Státního zdravotního ústavu ke Kontrolnímu závěru NKÚ z kontrolní akce 17/13 o kontrole hospodaření SZÚ a ke zjištěným skutečnostem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Karel IV. chtěl z Prahy obchodní křižovatku. Což bylo skoro to jediné, co se mu nepodařilo, říká k budování Nového Města pražského publicista Zdeněk Čech
ČESKÉ OSMIČKY Jedním z nejmocnějších státních útvarů v Evropě bylo v půli čtrnáctého století Království české. Vládl mu silný, chytrý a vzdělaný „otec vlasti“ Karel IV. a v předjaří 1348 založil Nové Město pražské, snad aby navždy zpečetil věhlas „města velikého, jehož sláva hvězd se dotýká“. Máme zde další osmičkovou událost, jejíž význam pro ParlamentníListy.cz rozebírá historický publicista Zdeněk Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Konec vlády Čechů nad Českem! Po novém návrhu Junckera začal volat po referendu už i...
Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský se na svém blogu na serveru Echo24.cz zamyslel nad tím, zda se chceme vzdát vlastní zahraniční a obranné politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VZP: Dokdy je nutné nastoupit do lázní
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Hospodaření Státního zdravotního ústavu? Rozdělování zakázek, nefunkční kontrola a porušení rozpočtové kázně za 67 milionů
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření Státního zdravotního ústavu (SZÚ) v letech 2014 až 2016. Kontroloři prověřili například to, jak ústav spravoval majetek, jak fungoval jeho kontrolní systém nebo jak nakupoval zdravotnický materiál. Hospodaření ústavu kontroloři prověřili na vzorku 63 milionů korun provozních prostředků, na majetku v celkové hodnotě 54 milionů korun a dalších finančních prostředcích v celkové výši téměř 40 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: K Otázkám Václava Moravce z 18. 2. 2018
Již delší dobu jsem při sledování pořadu Otázky Václava Moravce přemýšlel, zda jeho moderátorovi nekřivdím, když mu stále „přišívám“ hanlivou přezdívku Vymývač mozků. Nevím, zda to je tím, že jsem stárnutím dospěl k větší smířlivosti, či zda Václav Moravec není vůči svým hostům tak agresivní jako dříve a nesnaží se je tolik tlačit do kouta jako v době, kdy jsem tyto články začal psát, v každém případě jsem se rozhodl podmíněně změnit název. Kdykoli se mohu vrátit zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Komentáře: ČSSD vedená nevýrazným Hamáčkem se bude potýkat s ANO
Klasickým voličům ČSSD nepříliš známý korektní diplomat, který působí podobně nevýrazně jako Bohuslav Sobotka, nebo i medvěd Balú z Kiplingovy Knihy džunglí je podle komentátorů českých deníků nový předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Strana se po nedělním sjezdu pod jeho vedením bude potýkat především s hnutím ANO, při sestavování vlády i při soupeření o voliče, napsali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist