Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.596x, což odpovídá cca 83.277-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru
Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázce označil za ruského krtka nasazeného v České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza „ču*áci z ČT“ pokračuje: Bratr Ester Ledecké se neomluvil a jede dál. Robert Záruba se zlobí. I Andrej Babiš se opřel do Kavčích hor
Bratr nečekané olympijské vítězky Ester Ledecké Jonáš zaútočil po jejím vítězství na veřejnoprávní Českou televizi, neboť místo závodu v super-G vysílala hokej Česko–Kanada. Na svém facebookovém profilu pak zveřejnil i otevřený dopis. K celé věci se vyjádřil již moderátor Robert Záruba, dnes pro MF Dnes řekl pár slov i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Změny služebního zákona zesnadní účelové vyhazovy
Aktuální vyjádření předsedy poslaneckého klubu STAN Jana Farského k projednávání změn služebního zákona vládou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Právě jsme usvědčili lháře: Zaměstnance veřejnoprávního Rozhlasu. Dohra po šesti měsících
Někdy je potřeba počkat. Když ParlamentníListy.cz v srpnu loňského roku informovaly o takzvaném odborníkovi na média a rovněž prý na dezinformační weby, Michalu Zlatkovském z ČRo, netušili jsme, jakou dohru tento příběh bude mít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus mladší narazil. Babišova vláda mu zamítla novelu zákona o školkách
Návrh občanských demokratů na zrušení povinné mateřské školy pro pětileté děti a povinnosti školek přijímat už dvouleté děti vláda Andreje Babiše (ANO) nepodpořila. Premiér v demisi Babiš dnes novinářům řekl, že kabinet k němu zaujal negativní stanovisko. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babišem dobře rozehraná hra
Andrej Babiš nezadržitelně směřuje ke svému cíli stát se českým premiérem, který získá důvěru poslanecké sněmovny. Rozehrál vlastně všechny možné alternativy. A velmi dobře pro něj. Osobně bych si tipoval, že nejvíce preferuje variantu minoritní vlády podpořenou komunisty a SPD, protože těmto stranám by musel zaplatit nejnižší politickou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Čínští křesťané dostávají rozhodnutí o azylu, první zamítnuty
Ministerstvo vnitra dnes začalo čínským křesťanům rozesílat rozhodnutí, zda v Česku získají či nezískají azyl. Zhruba 30 křesťanů zastupuje Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU), která zatím obdržela tři rozhodnutí. Právnička Hana Franková ČTK řekla, že zatím prostudovala jedno, v němž vnitro azyl neudělilo. Neudělení azylu v případu jiného klienta ČTK potvrdila také advokátka Marie Ludvová, která zastupuje další Číňany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: „Experti“ nic netuší o historických zkušenostech
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimíra Vítová: Jsme na dějinné křižovatce - musíme jednoznačně určit směr.
Tak, jak jsme (jako ANS) upozorňovali již v loňském roce, dostali jsme se letos na dějinnou křižovatku a stojíme nyní před volbou, jak a kam z ní dále. Odklad v rozhodování již žádný nedostaneme, termíny jsou dány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
dTest: Zimní dovolená v zahraničí – s cestovkou či bez?
Zima v Česku pomalu končí, ale v zahraničních vysokohorských střediscích je sezóna v plném proudu. Chystáte-li se na lyže do ciziny, máte na výběr hned z několika možností. Můžete si objednat kompletní zájezd u cestovní kanceláře, nebo využít jen některé z nabízených služeb, či vyrazit na vlastní pěst. Jaké jsou výhody a nevýhody různých verzí zimní dovolené v zahraničí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Tábor v Letech a jak to bylo dál...
Kolem tábora v Letech u Písku se toho v poslední době napsalo velice moc, avšak téměř v každém podání se vyskytovaly značné nepřesnosti o samé podstatě tohoto tábora. Velký vnos do takřka mystifikujících informacích vnesli sami představitelé romské entity, s hrou na city co nejtragičtěji a vykreslit utrpení svých soukmenovců a rodinných příslušníků co nejčernějšími tragickými barvami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Duka je nacionalista. Proč? Protože chválí Zemana! láteřila aktivistka. Vedle seděl Alexander Tomský a užasle se smál
Dopis papeži Františkovi, žádající aby za žádných okolností neprodlužoval působení kardinála Dominika Duky v čele pražského arcibiskupství, vyvolal značný rozruch. Před kritikou přišla dopis a jeho autory do Českého rozhlasu hájit jedna z jeho autorek, studentka Hana Blažková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: V Etiopii byl vyhlášen výjimečný stav
Etiopská vláda vyhlásila výjimečný stav, v současné chvíli na dobu šesti měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Zvítězí jednou pravda a láska nad lží a nenávistí?
Můj přítel a učitel Miroslav Plzák nebyl jenom zakladatelem manželského poradenství, ale také moudrým filosofem, který se pojmy „pravda“ a „láska“ zabýval v několika svých vědeckých pracích. Většinou připouštěl existenci lidí, kteří se v těchto dvou pojmech rozpouštějí jako inkoust ve vodě. Vehementně vás utvrzují o tom, že o těchto věcech je zapotřebí diskutovat se zvláštní ohleduplností. A všichni tito lidé v pravdě a lásce rozpuštění považují za samozřejmé, že oni dobře vědí, co je to pravda a láska. Bohužel pravda je taková, že přesně to neví nikdo, přesněji řečeno každý si pod těmito pojmy představuje něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda projedná plán na zjednodušení výměny vysokých úředníků
Volnější pravidla pro přijímání a odvolávání vysokých ministerských úředníků, o nichž hovoří premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, dnes projedná vláda. Není jasné v jaké podobě ministři návrh, který po svém prvním zveřejnění sklidil kritiku, dostanou. Babiš nicméně avizoval, že ustoupí od plánu převést vedení státní služby z ministerstva vnitra pod úřad vlády. Kabinet se bude zabývat také věcným záměrem zákona o lobbingu, který začal připravovat ministr pro legislativu bývalé vlády Jan Chvojka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš: My nikam nespěcháme. Jsem rád, že v ČSSD nevyhráli ti, co jim prohráli volby
Velký rozhovor poskytl premiér v demisi Andrej Babiš deníku MF DNES. Se známým redaktorem Petrem Kolářem si povídal o chystaných jednáních s ČSSD, i o práci současné vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Nové příležitostné poštovní známky
Česká pošta představila ve středu 21. 2. 2018 hned několik nových příležitostných poštovních známek. Zájemci si tak mohou zakoupit například známkový sešitek se státními symboly, známku s názvem Velikonoce, známku nazvanou A. Mucha: Hradčany, známku z cyklu Osobnosti s prof. MUDr. Františkem Hamzou nebo známku z cyklu Technické památky s budovou Městské knihovny hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: ČSSD škoda nebude. Plně si zaslouží skončit v propadlišti dějin
Na rozdíl od mnoha jiných si nemyslím, že je nutné, aby se ČSSD vzmátořila. Vždyť právě socialisté jsou ti, kteří v Evropě otrávili veřejný prostor politickou korektnosti, multikulti, dotačním byznysem, genderismem, regulacemi, zadlužováním, kvótami a podobným neomarxistickým balastem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš souhlasí s návrhem ODS, uspořádá jednání sněmovních stran o evropské politice
"Jedna věc jsou vnitropolitické shody a rozpory, druhá věc změny v EU. Česká republika nemůže být mimo diskusi," řekl šéf ODS Fiala.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.2.2018 v 18:36, zobrazit podobné
Soud obdržel reorganizační plán společnosti Via Chem Group
Krajský soud v Českých Budějovicích obdržel reorganizační plán společnosti Via Chem Group. Ten by mohl ukončit téměř pětileté trápení Via Chemu a jeho věřitelům zajistit padesátiprocentní návratnost pohledávek. To je mnohem více, než je běžné. Reorganizace umožní také další rozvoj ústecké chemičky Spolchemie, ve které Via Chem drží největší akcionářský podíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Toto byste od redaktora České televize asi nečekali. Karel Rožánek se před lidmi rozpovídal, co páchali Američané v Jugoslávii
REPORTÁŽ Neutěšená bezpečnostní situace v Afghánistánu, kde nejvíce nebezpečno je v Kábulu. Dva albánské státy a rozdělená Bosna plná islamistů. Srbové, kteří musí plašit prasata hudbou, protože mají zakázáno mít zbraně. Rusové to v dezinformacích umějí a využívají našich chyb. To mj. zaznělo na besedě s reportérem České televize Karlem Rožánkem, která se uskutečnila v Plzni za přítomnosti několika desítek především starších lidí. Host „odtajnil“, že dalšího zpravodaje bude veřejnoprávní médium mít v Turecku. Hovořilo se i o tlaku politiků a výpadech, zvláště ze strany SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pedagogická fakulta UK představí novou pozorovací laboratoř
Novou observační laboratoř MysLab otevře zítra Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy na katedře psychologie. Skládá se celkem ze dvou místností oddělených jednocestným zrcadlem. Laboratoř v Myslíkově ulici bude určena pro výzkumy i pro výuku budoucích učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Počet strojvedoucích se opět navýšil, profese však nadále stárne
Zájem o povolání strojvedoucího je stále aktuální, získat licenci strojvedoucího se pokusilo loni několik stovek osob. Rozrostla se také skupina strojvůdkyň, nyní jich koleje brázdí 41. I přesto, že je v posledních letech u mladší generace o povolání zájem, vysoký věk nadále vládne touto profesí. Vyplývá to ze statistik Drážního úřadu, který žadatele o licence přezkušuje a zároveň v úspěšných případech tyto licence uděluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Scházejí se tam v kruhu, seance, zapalují svíčky! Ředitel školy cestovního ruchu v Holešovicích nám řekl, co spatřil u sousedů na „alternativní výuce“
ROZHOVOR „České školství je nemocné a bylo by dobré je uzdravit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitel Vyšší odborné školy cestovního ruchu v pražských Holešovicích Libor Bastl. Například je podle Bastla zapotřebí navýšit platy pedagogů tak, aby začínaly alespoň na částce 35 tisíc korun hrubého měsíčně. Prestiž učitelského povolání v Česku je podle Bastla nízká a klesá. Ředitel školy, která klade důraz především na praxi, se ParlamentnímListům.cz svěřil i s tím, co si myslí o boomu alternativních škol v Česku, a k dobru přidal i jednu osobní zkušenost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Solidarita je v podání Angely Merkelové synonymem slova poslušnost
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zvolení Zemana je definitivní, soud zamítl všechny stížnosti
Výsledek druhé přímé volby prezidenta je definitivní. Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zamítl poslední čtyři stížnosti. Žádnému ze 70 podnětů nevyhověl. Křeslo prezidenta obhájil Miloš Zeman, ve druhém kole porazil vědce Jiřího Drahoše. Nic nebrání tomu, aby Zeman složil slib, řekl novinářům předseda volebního senátu Tomáš Langášek. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Novela zákona o státní službě může vést k upevnění moci vlády v demisi
Piráti nepochybují o potřebě novelizovat zákon o státní službě. Změna takto důležitého zákona by se však neměla dít na základě ad hoc iniciativy Ministerstva vnitra ČR, které dnes novelu předložilo na jednání Vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
To Asadovo zabíjení v Sýrii je tak strašné, že se to nedá popsat slovy, napsal UNICEF
Rusko se opět stalo terčem kritiky mezinárodního společenství. Tentokrát za údajný masakr, kterého se dopouštějí ruské a také syrské síly ve východní Ghoutě, která je součástí širšího předměstí Damašku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Merkelová varovala Babiše před Okamurou, zaslechl profesor Oskar Krejčí
ROZHOVOR „Po Praze se povídá, že německá kancléřka už při blahopřání Andreji Babišovi k jeho volebnímu úspěchu jej varovala před spojením ANO s SPD,“ komentuje profesor Oskar Krejčí pro ParlamentníListy.cz vyjednávání o nové vládě. Hodnotí též výsledky sjezdu ČSSD. A KSČM? „V ulici Politických vězňů by měli uvažovat, jak bude situace vypadat za pět let, ne se utápět v iluzích reformismu. Celou řadu týdnů po volbách sledujeme jen stavění hradů z písku…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): 40. sjezd ČSSD očima delegáta
Jednodenní sjezd plánovaný na neděli se poněkud protáhl. Co a jak dále v ČSSD v roce 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Musíme důchodcům, kteří šířili lži o Drahošovi, posílat maily a letáky o dezinformacích. Fašisté na Ukrajině mají vliv jak Okamura u nás, uvádí aktivista Cemper
Podcenili jsme hromadné maily, kterými zejména senioři šířili dezinformace o Jiřím Drahošovi, přiznává v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz šéfredaktor analytického serveru Manipulátoři.cz, zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti a člen Strany zelených Jan Cemper. Ten se snažil během volební kampaně na speciálně založeném webu vyvracet údajné dezinformace, které se o Drahošovi šiřily. Dlouhodobě kritizuje Tomia Okamuru, který dle jeho mínění může zcela zničit důvěru české veřejnosti v politiku. Varuje též před Czexitem, naopak zdůrazňuje: Slováci se díky euru mají tak dobře, že se jejich pracovníci od nás stahují zpět domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kubera: EU nás nepřijala z lásky, ale aby nám prodávala zboží. S Babišem Brusel zamete. Buzerant, cikánská pečeně, cikánské vtipy...
„Andrej Babiš má dost času. Než dojde k sestavení vlády, udělá nevratné kroky a pak bude mít pohodu,“ říká senátor za ODS Jaroslav Kubera. Jeho pozice je nejen ojedinělá, ale i velmi výhodná. Kubera upozornil, že když nemá důvěru, nemůže o ni ani přijít, pokud udělá nějakou blbost. Babišovu taktiku a rozehrání koaličního vyjednávání, kdy vyhoví každé politické straně v prosazení dílčí části programu, považuje za geniální. Když bude něco potřebovat prosadit sám Babiš, může si vybírat, s kým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pirát vypověděl: SPD řídí centristicky Okamura, bez něj se nemůže nic stát. Používá jen strach a nenávist
Prezident Miloš Zeman na schůzkách s SPD a komunisty podle účastníků schůzky řekl, že nejpozději by další vláda měla vzniknout do prázdnin. S kým se o to nakonec hnutí ANO pokusí a kdo s kým se na čem v Parlamentu shodne? Na to v pořadu Interview na ČT24 odpovídal místopředseda Sněmovny za Pirátskou stranu Vojtěch Pikal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
František Dostál: Bylo 14. února 1945 a na Prahu padaly bomby…
Letos jsem nenašel v médiích připomínku tohoto náletu, kdy jsem jako šestiletý spatřil před půl jednou na obloze letadla a záhy jsem se díky jakémusi závanu ocitl na chodníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Smrdutá šaškárna, stupidita. Pavel Šafr si četl rozhovor MF DNES s Babišem a udělalo se mu zle
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se tentokrát zhrozil nad tím, jak je možné, že MF Dnes otiskla třístránkový rozhovor se svým majitelem, tedy současným premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). To se podle šéfredaktora neděje snad nikde na světě, možná s výjimkou nějakého pouštního emirátu. „Takovou trapnost žurnalistiky totiž nedovoluje lidská soudnost,“ kroutí Šafr nevěřícně hlavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Pithart účtoval: Prezident Beneš páchal neodpustitelné věci. A Zeman se mu prý v jedné věci dost podobá
Někdejší český premiér Petr Pithart se dál bojí o osud České republiky. Je toho názoru, že už není času nazbyt, pokud si chceme udržet svobodu a demokracii. Jedním z kroků, který prý musíme udělat, se týká druhého československého prezidenta Edvarda Beneše a jeho neblahé role v našich dějinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi jsou největšémi euroskeptiky, 54 procent by ale v referendu pořád hlasovalo pro setrvání v EU
Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal průzkum, který dnes novinářům představil think-tank Europeum. Pro setrvání v EU by podle studie hlasovalo 54 procent Čechů. Nejsilnější podporu má členství u důchodců a mladých lidí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda schválila mandát pro premiéra na neformální summit v Bruselu a příspěvek na pomoc zemím Sahelu
Vláda schválila ve středu 21. února 2017 mandát pro premiéra Andreje Babiše na neformální jednání Evropské rady, které se uskuteční tento pátek v Bruselu. Kabinet dnes zároveň odsouhlasil poskytnutí finančního příspěvku pro skupinu zemí G5 Sahel a opětovně tak potvrdil solidární přístup Česka k otázce migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petice: Zachraňme henčovský mostek
Barokní klenutý mostek z let 1783 až 1785 pod Henčovem u Jihlavy je v ohrožení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Fandím zručným řemeslníkům
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu úspěchy malých rodinných firem v zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pozor. Okamura a KSČM, a bude vymalováno. Kalousek? Šílenec. Obeznámený a zkušený muž k jednání o vládě
ROZHOVOR Sociální demokracie by podle bývalého šéfa Levého bloku, exposlance a advokáta Jaroslava Ortmana měla přestat vydírat Andreje Babiše nesmyslnými požadavky a měla by vstoupit do vlády. „Můj názor je, že sociální demokracie má teď jedinečnou šanci vstoupit do vlády a aby si zachovala státotvornou funkci. Protože Babiš může udělat ještě pěkný podtrh, že si nechá vyslovit tichou podporu od komunistů a okamurovců. A tihle blázni budou mít na čtyři roky vymalováno,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Ortman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ta panika! Ta propaganda! píše ekonom Kohout o debatě nad Czexitem. A dodává: Jednou udělají smrtelnou chybu
Ekonom Pavel Kohout se ve svém komentáři pro dnešní Lidové noviny vyjádřil ke „své Evropské unii“. Zároveň uvedl, že ke svobodnému pohybu zboží, služeb, osob i kapitálu prakticky není třeba centrálních úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Slum je především vykořenění. Hrozí i nám
Slum je chudinská čtvrť na okraji města ve třetím světě. Chudoba, chatrče z odpadu. Není to ale jediný výklad toho pojmu. Ve slumu totiž můžeme skončit rychle i my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: "Přítel lidu" Kotrba sprejoval bezdomovce
Hradecký sjezd ČSSD byl krátký a těhotný událostmi. Na jeho okraji došlo k záležitosti, která vzbudila velkou pozornost českých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Tak moc se snaží šířit pravdu a lásku, až šíří lež a nenávist... Radim Uzel se s tím nemazal
Sexuolog Radim Uzel se na serveru VašeVěc.cz zamyslel nad tím, zda zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Zájezdy či dovolené pro politiky jsou málokdy projevem přátelství
Piráti podporují věcný návrh zákona o registru lobbistů. Ten má zavést registr lobbistů i lobbovaných. Zahrne ústavní činitele, náměstky, volené funkcionáře v krajích a obcích, ale i zástupce hospodářských komor nebo profesních svazů. Zákon veřejnosti odkryje, kdo a jak ovlivnil legislativní proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Daňová přiznání za loňský rok se podávají do 3. dubna
Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2017 je 3. duben 2018. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. K pohodlnějšímu podání daňových přiznání mohou poplatníci využít elektronických podání nebo výjezdu pracovníků finančních úřadů do obcí. Daňové přiznání mohou podat osobně, poštou nebo elektronicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Modernizace škol s podporou EU může začít
Město vybralo většinu firem, které zrealizují projekty modernizace a nového vybavení 53 odborných učeben a kabinetů na osmi základních školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Daně nelze vybírat tam, kde to jde nejjednodušeji
Reakce Komory daňových poradců na vyjádření Finanční správy k rozsudku Nejvyššího správního soudu ve věci společnosti Vyrtych a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Návrh zákona „Stop Sorosovi“ proti jedincům a neziskovkám podporujícím migraci! V Maďarsku přitvrzují a z Evropy už zní křik
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó se dnes nechal slyšet, že kdo zpochybňuje vládní návrh zákona zvaného „Stop Sorosovi“, který má za cíl omezit migraci, zpochybňuje pravomoc své vlády činit suverénní rozhodnutí. ČTK informovala, že dnes začal o návrhu jednat maďarský parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rosatom dodal do Francie kovový uran pro reaktor Jules Horowitz
V roce 2017 dodala společnost Novosibirskij závod chimkoncentratov (NZCHK) ze struktury ruské korporace pro atomovou energii do Francie přes 300 kilogramů kovového uranu, který bude použit pro výrobu paliva do inovativního výzkumného reaktoru Jules Horowitz (JHR). Oznámil to Alexander Jevsejev, výrobní ředitel NZCHK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala pochválil Babiše: Zahraniční politiku bere vážně
I když předseda ODS Petr Fiala premiéra v demisi Andreje Babiše za mnohé kritizuje a neshoduje se s ním minimálně v představách o vyjednávání o vládě a řadě programových bodů, premiér od něj sklidil pochvalu za to, jak aktivně se staví k zahraniční politice. „Bere to vážně, a to je správně,“ chválil jej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Výskyt ptačí chřipky v Evropě
Iinformace o aktuální nákazové situaci týkající se výskytu ptačí chřipky v Evropě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD: Nové vedení sociální demokracie zahájilo jednání s hnutím ANO
Předseda sociální demokracie Jan Hamáček a statutární místopředseda strany Jiří Zimola se dnes sešli s předsedou vlády v demisi Andrejem Babišem. Jan Hamáček zdůraznil, že cílem těchto jednání je sestavení stabilní a proevropské vlády, která bude mít ve svém programu zahrnuty klíčové priority sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mayová si v parlamentu utahovala z Corbyna kvůli aféře s StB
Kvůli aféře kolem schůzek s příslušníkem československé Státní bezpečnosti (StB) si dnes britská premiérka Theresa Mayová vzala na paškál předsedu opozičních labouristů Jeremyho Corbyna. Využila přitom zvukové podobnosti anglických slov šek a Čech, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice opět bojuje o hlasy
I v letošním roce se Nemocnice Litoměřice, a.s. aktivně zapojila do celostátního hodnotícího projektu Nemocnice ČR, který začátkem února odstartoval svůj již 13. ročník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vinklátová: Liberecký kraj získal ocenění na veletrhu Holiday World 2018
V rámci mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2018 mohlo na výstavišti v pražských Holešovicích prezentovat své záměry více než 400 vystavovatelů. Mezi nimi nechyběl ani Liberecký kraj. Ten zabodoval v anketě Kraj mého srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Vzpomínkový akt k výročí února 1948 a nuceného odchodu pátera Toufara
V neděli 25. února si bohoslužbou v kostele sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou připomeneme 70. výročí únorového puče 1948 a nuceného odchodu pátera Josefa Toufara ze Zahrádky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Je jisté, že se Evropská unie bude měnit
Komentář Petra Fialy k jednání s předsedou vlády Andrejem Babišem o zahraniční politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Referendum, dost bylo řečí, je třeba konat
Volání po referendu nezaznívá jenom v naší zemi. Opakovaně se intenzita požadavku na nějakou formu všelidového hlasování projevuje skoro ve všech demokraciích. Již jenom proto, že lidé opravdu demokracii chápou jako vládu lidu, ale především proto, že veřejnost bývá až hrubě nespokojena s činností svých zástupců jak v zákonodárných, tak v exekutivních sborech. Svědectví o tom podávají nesčetné průzkumy veřejného mínění i o důvěře v naše politiky, v politické strany, a hlavně v parlament, vládu, či prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Zrušit mýtný tendr a vypsat nový je pohádka se špatným koncem
Právní analýza předložená Svazem průmyslu a dopravy a Hospodářskou komorou ke zrušení mýtného tendru je z říše pohádek, žene úředníky za mříže a jde na ruku firmě Kapsch. Uvedl to ministr dopravy Dan Ťok v reakci na požadavek zástupce dopravců a podnikatelů okamžitě zastavit mýtný tendr kvůli rozšíření mýtného o 900 kilometrů a vypsat ihned nový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Naštvaná matka Hrindová: V Německu ženy protestují, necítí se bezpečně. Ale mainstreamová média vám to neřeknou
ROZHOVOR „V zájmu pofidérních lidských práv oslabují naše základní hodnoty a principy, na kterých naše společnost stojí,“ vysvětluje Eva Hrindová, aktivistka proti islámu a zakladatelka iniciativy Naštvané matky. Evropskou péčí prý migranti ztrácejí schopnost přežít a fungovat v normálním světě, což je ještě více oslabuje. Za zvěrstvo označila neziskové organizace napojené na právníky, kteří za peníze daňových poplatníků obhajují neúspěšné žadatele o azyl. Hrindová upozornila na absurdní situaci, kdy lidé, kteří nesouhlasí s migrací, v podstatě platí mašinérii, jež jim brání tento problém vyřešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zrušit poplatky za ČT a ČRo, seškrtat rozpočet na desetinu. A pak se dívejte, jak se aktivisté v boji o zbytek navzájem požerou. Petr Hampl očekává nechutnou, ale poučnou podívanou
ROZHOVOR Zrušit televizní poplatky, přidělit rozpočet odpovídající desetině současného stavu a dívat se, jak se aktivisté navzájem požerou v boji o poslední peníze. Tak by s veřejnoprávními médii naložil sociolog Petr Hampl. „Bude to podívaná odporná, nechutná, ale poučná. Veřejnoprávní televizi ani rozhlas už dávno nepotřebujeme,“ tvrdí Hampl. Penězovody by uzavřel i těm, kteří se neobejdou bez rozpočtů na péči o migranty. Je jich příliš mnoho a právě peníze jsou prý primárním důvodem vítačského postoje. Kdyby se podařilo tyto penězovody uzavřít, proimigrační postoj prý zmizí ze světa během několika hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Trestání zaměstnanců kvůli onemocnění musí skončit
Poslanci ČSSD ve středu předložili novelu zákona, která ruší tzv. karenční dobu. Sociální demokracie bude usilovat o zrušení opatření, kvůli kterému zaměstnanci nemoci buď přecházejí, nebo si na zotavenou vybírají dovolenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš po jednání s ČSSD: Je to teď jediná varianta na stole
Kabinet hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM je nyní „jedinou variantou na stole“, řekl po dnešním jednání s nově zvoleným vedením sociální demokracie premiér v demisi a předseda ANO Andrej Babiš. Jeho slova přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: Na Fakultě elektrotechnické byl dokončen software, umožňující analýzu a návrh antén
Nový softwarový nástroj, který má podobu toolboxu do vývojového prostředí MATLAB, vyvinuli vědci na katedře elektromagnetického pole Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Nástroj AToM, Antenna Toolbox for MATLAB, je společným dílem výzkumníků z ČVUT, VUT v Brně a společnosti MECAS ESI s.r.o. Vývoj vychází z výzkumu, na kterém tým pracoval během posledních 10 let ve spolupráci se zahraničními pracovišti na univerzitách v Lundu, Lovani a Severní Karolíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Handicapovaní lyžaři z Janských Lázní míří na paralympiádu
Trojice sportovců z Centra handicapovaných lyžařů bude v březnu reprezentovat Českou republiku na XII. zimních paralympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Centrum sídlící v Janských Lázních dlouhodobě podporuje Královéhradecký kraj, který pomohl financovat přípravy lyžařů na paralympiádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda s důvěrou do léta. Prezident Zeman dal Babišovi termín
Prezident Miloš Zeman by si přál, aby nová vláda získala důvěru do letních prázdnin. Novinářům to dnes po schůzkách s hlavou státu řekli předseda KSČM Vojtěch Filip a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Filip informoval Zemana o tom, jak postupují vyjednávání o případné podpoře druhé vlády Andreje Babiše (ANO), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident poprvé vystoupí na sjezdu KSČM. Zeman tak potvrdí, že jsme demokraté, říká komunista Skála
Mimořádný sjezd KSČM byl svolán loni v říjnu po neúspěšných sněmovních volbách.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.2.2018 v 18:36, zobrazit podobné
ÚZSVM v Havlíčkově Brodě opravil fasádu administrativní budovy a střechu kláštera
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě v rámci péče o svěřený majetek provedl opravu a nátěr fasády jedné z budov v administrativním areálu Štáflova 2003, který je sídlem odloučeného pracoviště ÚZSVM a dalších institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petice proti intenzivní zástavbě Roztyl
Starostovi MČ Praha 11, panu P. Jiravovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas zaplatil 100 tisíc, aby věděl, jaké písničky má zahrát. Černá díra výzkumů je ještě hlubší, než jsme mysleli
Naše redakce se již delší dobu věnuje obrovskému utrácení veřejnoprávní České televize a veřejnoprávního Českého rozhlasu za sociologické průzkumy. Nejvíce financí vytéká do společností Kantar TNS a Median. Nyní bychom se zaměřili na výzkum od společnosti Median za necelých sto tisíc, které Český rozhlas zaplatil za testování nových písniček pro posluchače Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Roman Onderka z ČSSD: ANO kopíruje, co my dělali v Brně už před jedenácti lety. Řekli jsme, že do vlády se stíhanou osobou nepůjdeme, a sliby se mají plnit
ROZHOVOR Sociální demokracie by podle poslance a bývalého primátora Brna Romana Onderky měla držet slovo, které dala svým voličům před volbami. „My jsme našim voličům před volbami slíbili, že nepůjdeme do vlády, ve které bude stíhaná osoba. A obávám se, že pokud sociální demokracie nebude dodržovat sliby, které dala před volbami, v dalších volbách ji nebude volit už ani těch sedm a půl procenta,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Roman Onderka. Stejně tak si nedovede představit, že by ČSSD přistoupila na jakoukoli spolupráci či toleranci vlády ze strany Okamurovy SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček a Zimola jednali s Babišem o vládě. Otázku o odchodu premiéra z kabinetu nechali na příště
Noví šéfové sociální demokracie poprvé oficiálně jednali s premiérem Andrejem Babišem o nové vládě. Nechtějí v ní SPD ani samotného Babiše.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Loni bylo v Praze vykázáno kvůli domácímu násilí 200 agresorů
Praha patří mezi kraje, kde je odhalováno nejvíce případů domácího násilí. Loni v metropoli bylo vykázáno 200 násilných osob, což byl hned po Ústeckém kraji (204) největší počet v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice otevřela ambulanci pro děti s očními chorobami
V Nemocnici České Budějovice byla zprovozněna nová ambulance, která se zabývá péčí o dětské pacienty v oblasti oftalmologie. Jedná se o významný krok, protože na Českobudějovicku se tomuto oboru věnuje mizivé procento lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Fašista, nebo vítač? Tak snad raději ten fašista
Předznamenávám, že jsem nevolil SPD Tomia Okamuru a že mých jednoznačným favoritem na úřad premiéra je Andrej Babiš. Problém ovšem je, že v ANO se nachází tolik fanatických a zdánlivě humanitně cítících liberálů, že ty bych na místě vykopal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nebude mi diktovat fašistická strana, odmítl Pelikán spolupráci s SPD. Pak promluvil o tom, jak jsou zde diskriminováni Romové
Ministr spravedlnosti v demisi za hnutí ANO Robert Pelikán poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz. Pro ostré slovo v něm nešel daleko. Hnutí svoboda a přímá demokracie označil natvrdo za fašistické. Učinil tak v situaci, kdy hnutí ANO a SPD společně rozhodovala o obsazení orgánů Sněmovny. Přidali se ještě komunisté. Pelikán si přesto trvá na tom, že s Okamurou nelze spolupracovat na vládní úrovni, neboť Okamura vidí svět černobíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Podnikatel Zemek: Boj za spravedlnost nevzdám, mí synové jsou nevinní
„Našel jsem tečku na jejím těle, je to čarodějka!“ vyřkl inkvizitor Boblig (Kladivo na čarodějnice). „Našel jsem nepropojené kablíky!“ vyřkl Krejcar při obhlídce dvou solárních elektráren v Chomutově 20. 12. 2010. A oba tyto výkřiky spustily lavinu... Říká o kauze Zdeněk Zemek, majitel skupiny Z-GROUP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Ostudné propagační video z Bruselu zmizí
Když přijedete do Prahy, tak pravděpodobně onemocníte.“ Takto v současné době začíná informační video o hlavním městě České republiky Praze, které si mohou přehrát návštěvníci bruselského i štrasburského Parlamentaria. Ve videu jde primárně o upozornění na výhody evropského zdravotního pojištění, zvolená forma se ale stala předmětem obrovských vášní a kritiky europoslanců i návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal dva zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve středu dne 21. února 2018 tyto dva zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nominovaných na nejvyšší ocenění je téměř padesát
Cena za zásluhy o Pardubický kraj a Cena Michala Rabase za záchranu. To jsou nejvyšší krajská ocenění, která budou v letošním roce rozdána již popáté. Slavnostní předávání se uskuteční tradičně na začátku května ve Východočeském divadle. Jména osobností, která ocenění převezmou, dnes schválili krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Díval se často na porno se zvířaty a rád fotil sám sebe. Soud s údajným afghánským vrahem německé studentky jde do finále
Ve Freiburgu se konalo další soudní přelíčení s migrantem Husseinem K., který předloni na podzim brutálně znásilnil a zavraždil německou studentku medicíny. Příští měsíc by již měl být vynesen konečný rozsudek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Ázerbájdžán - výjimečná muslimská země, kde mají ženy stejná práva jako muži
Ázerbájdžán si mnoho lidí představuje jako ortodoxní islámskou zemi, kde jsou ženy diskriminované. Ale opak je pravdou. Právě tento stát sousedící s Dagestánem, Gruzií, Arménií a Íránem, je mezi muslimskými zeměmi výjimečný, co se týče práv žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Elektronické služby pro zrakově handicapované
Ministerstvo vnitra uzavřelo memorandum o vzájemné spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky. Cílem memoranda je navázání spolupráce s cílem zajistit požadavky na přístupnost stávajících a nově vznikajících elektronických nástrojů a služeb veřejné správy pro osoby s těžkým zrakovým postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Policie a advokáti jen helfry vymahačů lichvářských peněz?
Po revoluci 1989 byla snaha z fízlů a advokátů komunistického režimu udělat respektovanou a uznávanou autoritu, které se vrátí prestiž ochránce a obhájce pořádku a lidských práv. Je tomu opravdu tak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Doprava, školství a dotace dominovaly diskusi starostů se středočeskými poslanci
Sdružení místních samospráv ČR zorganizovalo Krajské setkání starostů s poslanci zvolenými za Středočeský kraj. Smyslem této pracovní schůzky bylo upozornit zákonodárce na problémy regionu, které je potřeba prioritně řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál: Pro Brno je výhodnější a méně rizikové nové nádraží u řeky
Rada města Brna doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“ ve verzi Ac. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ v podobě B1b při modernizaci Železničního uzlu Brno (ŽUB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český kuchtík v německém mrazáku? Dnes už ne! Sobotkův úřad za vaše peníze natočil VIDEO a sepsal brožurku, jak dobré je být v EU
Poslanec TOP 09 Dominik Feri se zapojil do akce „Evropa jsi ty“ svým typickým způsobem. Na sociální síti sdílel video, které představuje výhody Evropské unie a rovněž brožuru, která za tímto účelem byla sepsána. Oba propagační materiály zadal Úřad vlády, a protože informace v nich jsou platné k 1. dubnu 2017, je tedy pravděpodobné, že se tak stalo ještě za vlády premiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Vize potřebuje lídra a ten není
Jeden z poznatků sjezdu ČSSD. Lídr pro skutečnou, nosnou a realizovatelnou vizi se hledá obtížně. Uvidíme, jak to bude dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
K jádru věci a bez zbytečných vytáček - Český rozhlas Jazz spouští nový formát videorecenzí
Stanice ČRo Jazz spouští od středy 21. února nový videorecenzní formát s názvem Jazz Test, který přinese názory předních hudebních kritiků. Je určen všem, kteří mají rádi jazz, ale nevyznají se v záplavě nových desek, které přichází na trh. Sledovat jej můžete na YouTube kanále a webu jazz.rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bývalému tajemníkovi klubu SPD bylo sděleno obvinění. Kvůli tomu, co řekl, když potkal Michaelu Marksovou
Bývalý tajemník poslaneckého klubu SPD Jaroslav Staník má problém. Jeho výroky v klubu Poslanecké sněmovny o Židech, homosexuálech, cikánech a plynu řeší policie a podle aktuálních informací bylo Staníkovi sděleno obvinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SVS: Kontrola odhalila přepravu desítek kilogramů potravin neznámého původu
Kontrola s celníky ve Strakonicích odhalila přepravu desítek kilogramů potravin neznámého původu. Na ložné ploše auta byly uloženy mořské plody, nebalené vepřové maso a vnitřnosti, nádoby s vepřovou krví, sušené vepřové uši a chrupavky a několik kusů poražené nekuchané drůbeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Staňte se součástí Hasičské fontány
Více než tisíc dobrovolných i profesionálních hasičů ze všech krajů České republiky zamíří v sobotu 2. června do hlavního města, aby zde vzdali poctu československému státu a na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast společně vytvořili největší hasičskou vodní fontánu na světě. Vltava se díky hasičským stříkačkám doslova ve 22 hodin vzedme do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvoří unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před diváky odehraje světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jirko, máš volnou cestu. Jiří Kajínek dostal zelenou k tomu, aby kandidoval na Hrad
Jiří Kajínek minulý týden na jedné z besed uvedl, že by chtěl kandidovat na Pražský hrad na post prezidenta. Server Blesk.cz se nyní zeptal právníka, zda je něco takového z pozice Kajínka možné. „Může kandidovat,“ potvrdil právník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno: Velký krok pro pacienty se vzácnými nemocemi
Na světě existují tisíce nemocí, kterými však trpí jen malé množství pacientů. Ti pak narážení na problémy už při hledání správné diagnózy. Na to často navazuje nezájem zdravotních pojišťoven či výzkumných týmů, ale i neinformovanost veřejnosti o existenci těchto chorob. Díky dlouholeté práci pacientský organizací i vzniku specializovaných center péče o nemocné se pomalu ručička na pomyslných vahách obrací k lepšímu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Navrhujeme pravidla pro taxi 21. století
Zjednodušit pravidla pro provozování taxislužeb i sdílených služeb typu Uber navrhne poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Nově by měla odpadnout zkouška z místopisu nebo možnost obce nařizovat podnikatelům například i barvu jejich vozidla. Změny, které bude TOP 09 prosazovat do silničního zákona, zjednoduší podnikání a zajistí férové podmínky pro tradiční i alternativní taxislužby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman, toho si pamatujeme. Ten mával Krtkem! Mluvili jsme s mladými Číňankami, které přijely do Prahy. A koukali jsme
Vztahy mezi Českou republikou a Čínou se prohlubují nejen na poli obchodu, ale také v akademické sféře. Ve dnech 25. 1. až 6. 2. zavítaly do Česka čtyři desítky čínských vysokoškoláků z Ocean University ve městě Qingdao. Výměnný studijní pobyt pro ně zabezpečila Národohospodářská fakulta VŠE v Praze. Studenti měli kromě školních povinností samozřejmě také čas na poznávání českých památek a kulturního dědictví. ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit s pěticí čínských studentek o tom, jak je Česká republika vnímána v Číně, ale i o Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický se zúčastní setkání zemí Visegrádské čtyřky s Austrálií
Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický se zúčastní setkání zemí Visegrádské čtyřky s Austrálií, které se bude konat 22. února 2018 v Budapešti. Hlavními tématy budou Dohoda o volném obchodu, migrace a boj proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda: Další jednání Rady pro výzkum, vývoj a inovace ve čtvrtek
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jejímž předsedou je premiér Andrej Babiš, se sejde ve Strakově akademii na svém pravidelném zasedání ve čtvrtek 22. února 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VZP zaplatila loni za lázně pro své klienty o 113 procent více než před pěti lety
Více než 1,7 miliardy korun dala loni Všeobecná zdravotní pojišťovna za lázeňskou léčebně rehabilitační péči pro své klienty. Za posledních pět let se tak každoroční balík peněz, které největší tuzemská pojišťovna zaplatila svým klientům za lázně, zvětšil o 113 %. Pro letošek navíc VZP naplánovala další navýšení a na lázeňskou péči vyčlenila už 1,85 miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Snad i já si můžu dovolit vyzvat novináře, aby psali pravdu
Premiér v demisi shrnuje na facebookovém profilu průběh soudních jednání na Slovensku k jeho údajné spolupráci s StB
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Sazby hypoték dál rostou. Vyplatí se fixace na delší dobu
„Prostřednictvím růstu úrokových sazeb na hypotékách se sníží poptávka po nákupu nemovitostí. Díky tomu se zbrzdí růst cen nemovitostí a zmírní se přehřívání realitního trhu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Totální výsměch ČSSD od Jaroslava Plesla. Ne jeden fór, ale dva, tři, čtyři...
Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl s pobavením glosuje situaci v sociální demokracii, která si v Hradci Králové zvolila nového předsedu. Šéfredaktorův ostrovtip se zaměřoval především na lidi spojené s jeho předchůdcem Bohuslavem Sobotkou. Zvláštní zájem si vysloužil Radek Pokorný, Sobotkovi blízký advokát a jeden z nejvlivnějších zákulisních hráčů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Přijďte si do pohrát se světlem!
Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 24. února 2018 od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Výstava Světlo a život představuje sluneční záření jako zdroj životadárné energie v přírodě, avšak návštěvníci se na něj tentokrát podívají také jako na prostředek k zajímavým hrám a pokusům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Operace TRIAGE
V souvislosti se sobotním vyjádřením britské premiérky Theresy Mayové na bezpečnostní konferenci v Mnichově o rozbití „gangu otrokářů“ poskytuje Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) informace k tomuto případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš se sejde s Hamáčkem, Zeman přijme Filipa a Okamuru
Politici budou dnes odpoledne pokračovat v jednáních o možné podpoře vlády při druhém pokusu o její sestavení. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se setká s nově zvolenými představiteli ČSSD Janem Hamáčkem a Jiřím Zimolu. Prezident Miloš Zeman přijme na Hradě předsedy KSČM a SPD Vojtěcha FIlipa a Tomia Okamuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusové mučí vězně, ale viní z toho druhé
Noviny Izvestija napsaly, že ruský hacker Jevgenij Nikulin v českém vězení umírá. Načež jeho matka napsala dopis prezidentu Zemanovi, aby synkovi pomohl z basy. Pro to ovšem neexistuje jediný důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš nabízí: Okamuro, vykašli se na referendum o EU a můžeme spolu jednat o vládě
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes poprvé sejde s novým šéfem ČSSD Janem Hamáčkem. Tématem není nic jiného než diskuze o vládě. A jak píše MF Dnes, je vše jinak, než se předpokládalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Účast ve vládě s trestně stíhanou osobou nemůže být pro stranu přínosem
Komentář na facebookovém profilu k roli ČSSD ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Mohly by se zavést mistrovské zkoušky
Předseda vlády Andrej Babiš jednal ve Strakově akademii se zástupci profesních spolků o roli řemesel a cechů v české ekonomice. Shodli se na nutnosti zavedení praktické výuky i řady legislativních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Je to trapné... Petr Bystroň se rozpovídal o Merkelové a uprchlících. Velmi aktuální
ROZHOVOR „Je trapné, že tak lpí na tom svém křesle. Už ji tam nikdo nechce…,“ říká na adresu Angely Merkelové bavorský zemský předseda Alternativy pro Německo (Afd) Petr Bystroň. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o demonstracích v Německu, o brutální vraždě 15leté dívky rukou migranta z Afghánistánu i o tom, koho všechno německá mainstreamová média označují za rasisty. Řekl také, proč si lidé v Německu váží prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra