Oficiální zpravodajská média

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu
Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně času na sestavení vlády. Před svým druhým zvolením dokonce naznačoval, že by Babišova vláda v demisi mohla teoreticky vládnout po celé čtyři roky. Je to v pořádku? Je taková benevolence prezidenta v pořádku? Podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila rozhodně ne. Když to uslyšel Jiří Ovčáček, nadechl se a v České televizi spustil. Před kamerami zaznělo i to, že žijeme v protektorátu EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Novináři vyrazili za Kalouskem. Takhle dopadli
MF Dnes se rozhodla otestovat, jak poslanci pracují ve svých domovských regionech. Zda jsou k dispozici voličům v době, kdy jim k dispozici mají být. Novináři vyrazili třeba za předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem. A dopadli všelijak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Soumrak politických náměstků?
Vláda Andreje Babiše, která je v demisi se snaží o úpravu zákona o státní službě. Prý je novela nutná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Reakce na prohlášení ohledně přehlasování v případě Dublinu IV.
Dostal jsem anketní otázku pro ParlamentníListy.cz co říkám na prohlášení poslance ODS Václava Klause ml. pro Echo24, ohledně přehlasováni v případě Dublinu IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kvůli rozšíření Dukovan Česko riskuje hněv EU, píše prestižní zahraniční server
Kvůli chystané výstavbě nového bloku jaderné elektrárny Dukovany riskuje Česká republika hněv Evropské unie. Napsal to dnes bruselský server Politico. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fond dalšího vzdělávání: PROKOP pomohl již tisícům nezaměstnaných
Přes 250 osmidenních kurzů na 46 místech na Moravě a 52 místech v Čechách proběhlo od zahájení první fáze soustavy vzdělávacích projektů PROKOP, určených především pro dlouhodobě nezaměstnané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lídr Svobodný Forbelský: Obávám se, že zažíváme konec „1. České republiky“ a přichází „druhá republika“
ROZHOVOR „Po případném Czexitu tu nečekám ráj na zemi, ale ani spálenou zem. Spousta věcí bude jinak, některé horší, některé lepší. Ostatně stejně jako po našem vstupu. Zeptejte se třeba českých cukrovarníků, jak se jejich situace zlepšila po vstupu,“ míní lídr Svobodných v Libereckém kraji do posledních parlamentních voleb David Forbelský. Obává se, že současná vláda dovládne v demisi. „Čeká nás vláda ne jedné strany, ale jednoho muže. Parlamentní demokracie, jak ji známe dosud, u nás končí. Obávám se, že zažíváme konec ‚1. České republiky‘ a přichází ‚druhá republika‘. Snad ne se všemi historickými paralelami,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo
Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vypáleném Domě odborů v hlavním městě Ukrajiny a pak v Oděse. Kdo má zbraň a potvrzení, že je účastník bojů na východě země, je nedotknutelný. Zaznělo děsivé svědectví ukrajinské profesorky a básnířky, a ukrajinského novináře – u příležitosti čtvrtého výročí tzv. Majdanu. ParlamentníListy.cz byly na akci, kde Lubomír Zaorálek za pískání a nesouhlasu Ukrajinců hájil Porošenka a poplival Janukoviče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„A příští rok bude mít burku?!“ Francie se bouří. Na letošních oslavách bude Johanku z Arku představovat dívka s africkými kořeny
Johanka z Arku je ve Francii dodnes považována za jednu z nejvýznamnějších historických postav. Možná právě proto budí letošní chystané oslavy u příležitosti dobytí Orléans v květnu 1429 takové emoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: „Astma“ - výhodná nemoc pro některé sportovce
Pomineme-li jistými kruhy záměrně vyvolanou aféru s dopingem u ruských sportovců, jsou tu další případy, které odhalují používání léků jako prostředků, zvyšující výkony sportovců, tzv. anabolika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman i Mynář „vyvíjeli nátlak“ na Pelikána kvůli zadrženému ruskému hackerovi, tvrdí Bakalova média
Současná hlava státu Miloš Zeman a jeho blízcí vyvíjejí nátlak na ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána, jenž totiž nechce vyhovět jejich požadavku ohledně vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina – o nějž se přetahují dvě velmoci – do Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Míst pro přečkání mrazivého počasí je pro pražské bezdomovce dostatek
Přestože mrazivé počasí rychle plní pražské noclehárny pro lidi bez přístřeší, míst pro přečkání nocí je stále dostatek. Noclehárny v Michli a Vackově jsou z 95 procent každou noc zaplněny. Zbývá v nich přibližně dvacet volných míst. Rezerva téměř sto míst je ale na lodi Hermes, kde tráví noc v průměru 150 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Každá obec má co nabídnout
Soutěž Vesnice roku vstoupila do dalšího ročníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
BESIP: Očistění auta požadují zákony nejen v ČR
Očištění vozidla od sněhu či námrazy je v zimě základním předpokladem bezpečné jízdy. Odstranění nečistot, které zabraňují řidiči ve výhledu vpřed, do stran nebo vzad, požaduje rovněž zákon o provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Ještě, že se nás zastal šéf „fašistické“ Alternativy pro Německo. Hurá…
Začnu zdánlivě oklikou, ale pokládám za nezbytné na tomto místě poděkovat Václavu Klausovi, který jako jediný český politik a navíc bývalý premiér a prezident republiky věnoval nevšední osobní angažovanost ve volební podpoře Alternativy pro Německo. Zasloužil se tím o vyváženější politické uspořádání v Německu. A stoupenci Alternativy si jsou toho vědomi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Merkelová opět provolávala, jak je třeba trestat země, které nepřijmou uprchlíky. A polský ministr se už neudržel
V příštích týdnech bude v Bruselu dominovat téma pro období po roce 2020. Že budou diskuze skutečně bouřlivé, včera naznačila svým projevem Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Na zákon o referendu čekáme více než 20 let
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákona o referendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
S rekonstrukcí pražské usedlosti Šatovka by se mohlo začít až za několik let, uvedl Kolář
Rekonstrukce zchátralé pražské usedlosti Šatovka, kterou před dvěma týdny obsadili na několik dnů squatteři, bude moci začít až za několik let. ČTK to po dnešním jednání zastupitelstva Prahy 6 řekl její starosta Ondřej Kolář (TOP 09). Městská část, jíž usedlost patří, čeká od roku 2011 na změnu územního plánu, aby mohla z Šatovky vytvořit místo pro setkávání seniorů. Od změny územního plánu do zahájení rekonstrukce Šatovky to bude trvat tři až sedm let,“ řekl Kolář. Koalice se dnes odmítla Šatovkou zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Poskytneme další peníze na „kotlíkovné“ i na ovzduší
Ministr životního prostředí Richard Brabec přivezl do Moravskoslezského kraje další miliardu korun na ochranu ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Česko kvůli rozšíření Dukovan s pomocí Ruska riskuje hněv EU, varuje bruselský deník
Kvůli chystané výstavbě nového bloku jaderné elektrárny Dukovany riskuje Česká republika hněv Evropské unie. Napsal to dnes bruselský server Politico. Pokud Evropská komise projekt nevyjme ze svých přísných podmínek veřejných zakázek, zvažuje prý ČR uzavření mezivládní dohody s Ruskem po vzoru Maďarska, které bez tendru zadalo rozšíření své jaderné elektrárny Paks ruské státní společnosti Rosatom. Podle českého ministerstva průmyslu a obchodu je článek spekulativní a značně vzdálen realitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Náchod: Vedení diskutovalo s primáři o budoucnosti nemocnice
Vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje se sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Nechť stát do sportu nemluví
Tak prý jsem dle některých jedinců populistka (haha) - tak víte co? Teď vám asi ve 3 minutách ukážu populismus, jaký jste neviděli. Protože až dočtete, zaručeně mě většina bude chtít zaškrtit. (Neboli budu populista až na Měsíc.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Na prvním místě jsou a budou pacienti
Vyjádření Přemysla Sobotky, náměstka hejtmana pro zdravotnictví, k situaci ve frýdlantské nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štěpaník: Dění v Brně
Před blížícími se volbami nejen Brňané, ale i ti, kteří mají k jihomoravské metropoli blízko, jistě zvažují, jak se vedení města podařilo posunout vpřed některé z velkých záměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka promluvil: Dřív vznikla inkvizice kvůli davu, který toužil po krvi a lynčoval. Dnes tu máme podobný lynčující dav
Kardinál Dominik Duka je v současné době některýmí křesťany kritizován za jeho blízkost k prezidentu Zemanovi, šíření nacionalismu a za to, že jeho chování připomína spíše politika. V nedávném rozhovoru prozradil, že má dnes mnohdy méně svobody než ve vězení na Borech. Hovořil také například ale i o mediální inkvizici, nebo o tom, v čem je naše jediná naděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Proti Babišovi, za demokracii a svobodné podnikání! Na Václaváku se v neděli bude demonstrovat
Na Václavském náměstí v Praze proběhne v neděli 25. února od 13 hodin demonstrace za svobodu, demokracii a svobodné podnikání. Datum, které je dnem 70. výročí komunistického převratu v roce 1948 v Československu, je vybráno zcela záměrně. Organizátoři tím chtějí varovat před nástupem totalitních praktik, které podle nich hrozí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti odsuzují útok prezidenta na Českou televizi
Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov vyzval k výměně Rady České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Cyklistické stezky odnikud nikam jsou minulostí
Cyklostezky, které začínají nebo končí na okraji města či v poli bez toho, aby na ně navázala další spojnice, díky níž by se lidé bezpečně dostali tam, kam potřebují. Narazil na ně už zřejmě každý kolař. Olomoucký kraj teď přišel s řešením, jak podobným nekoncepčním projektům zabránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Třeba se zjistí, že nešlo o takový podvod... Do citlivého vyjednávání o vládě kvůli Babišovi promluvil zkušený expert
ROZHOVOR „Neřekl byl přímo, že je ohrožena demokracie, ale že se stírají některé kontrolní mechanismy, které jsou pro demokracii důležité,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Pavel Šaradín. Zvolení Jana Hamáčka za předsedu a Jiřího Zimoly na pozici místopředsedy ČSSD považuje za první krok směrem ke stabilizaci ČSSD. Analyzuje také jednání o vládě. „Jednání jsou na začátku, ale myslím si, že ČSSD by raději šla do takového spojenectví, kde by komunisty nahradila například KDU-ČSL,“ předpokládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
CzechInvest: České firmy vystavovaly nanotechnologie v Tokiu
V Tokiu se uskutečnila největší světová přehlídka nanotechnologií pod názvem nano tech 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Naši historii je nezbytné si stále připomínat
Královéhradecký kraj podpoří kulturní akce věnované připomínkám vzniku první republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Co má Babiš na Zemana ve složce?
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
O azyl v Česku loni požádalo 1450 cizinců, meziročně o 27 méně
O azyl v Česku v loňském roce požádalo 1450 cizinců, což bylo o 27 méně než v roce 2016. Nejčastěji chtěli azyl získat občané Ukrajiny, kteří podali 435 žádostí, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Muslimové v Indii pálí plínky Pampers. Kvůli obrázku kočičky
Některým indickým muslimům se zdá, že společnost Procter & Gamble vyrábějící plínky Pampers uráží proroka Mohameda. Na vině má být kočička namalovaná na plenkových kalhotkách. Její fousky a jedno oko prý připomínají Prorokovo jméno psané arabsky. Muslimové to považují za urážku své duchovní autority. Na internetu se o plínky strhla bitva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
JE Temelín investuje téměř miliardu a připravuje se na obnovu licence
Příprava na obnovu licence, modernizace zařízení a nábory nových lidí. Takové priority Jaderné elektrárny Temelín pro letošní rok představilo vedení divize jaderná energetika společnosti ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Muslimové v Indii pálí plínky Pampers. Kvůli proroku Mohamedovi
Některým indickým muslimům se zdá, že společnost Procter & Gamble vyrábějící plínky Pampers uráží proroka Mohameda. Na vině má být kočička namalovaná na plenkových kalhotkách. Její fousky a jedno oko prý připomínají Prorokovo jméno psané arabsky. Muslimové to považují za urážku své duchovní autority. Na internetu se o plínky strhla bitva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Justice přímo fascinuje
Jeden pán v Jaguáru zmasakroval dvě ženy. Po roce vyšetřování do vězení nemusel. Jiný zabil ženu na přechodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bakala řádil, aneb seriál v TV Barrandov
V TV Barrandov se pustili do velmi chvályhodného projektu. Šéf této TV Jaromír Soukup „rozkrývá“ v současné době privatizaci minoritního podílu státu v OKD v roce 2004.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Duka že žije v arcibiskupském paláci?! Tomáš Zdechovský se velmi tvrdě pustil do aktivistů, kteří poslali papeži dopis proti kardinálovi. A předložil fakta
ROZHOVOR „Veřejnost může vystavit velmi brzy, už při podzimních volbách, Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi takový účet, ze kterého jim půjdou oči kolem,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský. ParlamentnímListům.cz prozradil novinky ohledně případu Evy Michalákové a jejích dětí, promluvil o norské sociálce a řekl také svůj názor na referendum o EU. „Myslím si, že přát si, abychom odešli z Evropské unie, může opravdu pouze hlupák,“ říká Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Možnost spolurozhodování mladých lidí o městě je velmi žádoucí
Středoškolský sněm hl. m. Prahy má nové vedení, chce být nepostradatelným partnerem magistrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
DPP: Postupimské tramvaje KT4 zmodernizovány v hostivařských opravnách
Více než rok trvala generální oprava 12 vozů tramvají typu KT4 pro německou Postupim. Vzhledem ke konečnému rozsahu a kvalitě provedených oprav se jejich životnost prodloužila na dobu delší než plánovaných osm let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš po summitu EU: Česku nevadí, kdyby Evropská unie podmínila fondy kvalitou právního státu
Česká republika nemá pro příští víceleté finanční období po roce 2020 problém s možnou podmínkou, která by čerpání evropských peněz spojovala s kvalitou právního státu, s nezávislou justicí a s kvalitou demokracie. Novinářům to řekl český premiér Andrej Babiš po dnešním summitu EU, který byl pro 27 šéfů států a vlád zemí unie první příležitostí k diskusi o budoucím financování unie po brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX
Od dubna letošního roku zamíří ke svým zákazníkům další generace úspěšných těžkých nákladních vozidel TATRA PHOENIX Euro 6 „2018“. Naše jarní novinka, nejstarší, a dnes již také jediné, české automobilky, nabídne zákazníkům ještě efektivnější řešení jejich dopravních úkolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Potravinová banka pomohla loni více než šesti tisícům rodinám
Kraj Vysočina podpoří v roce 2018 fungování Potravinové banky Vysočiny částkou 200 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Vzdělání patří mezi pilíře každé společnosti
Kraj podpoří pobyty studentů v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Polské historické zkušenosti velí k opatrnosti před Rusy
Z tohoto pohledu je třeba se dívat i na odstraňování pomníků rudoarmějců v Polsku. Poláci podle krakovského profesora dějepisu Jacka Golubiewskeho vidí v Rusech nikoliv osvoboditele, ale okupanty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí: Nově opravené terasy u Papírny poslouží užovkám i broukům
Správa Národního parku Podyjí v únoru obnovila dvě původní kamenné zídky mezi náhonem a cestou u Papírny v lokalitě Devět mlýnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: V Michalovcích dávkuje pacientům léky automat
V souvislosti s plánem Pardubického kraje vybudovat v Pardubicích a Ústí nad Orlicí centrální urgentní příjmy navštívili hejtman Martin Netolický a radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr novou nemocnici Štefana Kukury ve slovenských Michalovcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD do vlády Andreje Babiše? Nejen o tom před kamerou PL promluvila exministryně Kateřina Valachová
Sobotním hostem televizního pořadu Horké téma moderátora Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz bude bývala ministryně školství a poslankyně za ČSSD Kateřina Valachová, která bude hovořit například o vnitrostranickém referendu, kterým sociální demokraté rozhodnou o případném vstupu do vlády, a také o tom, co se jí líbí či nelíbí na zrušení superhrubé mzdy, na kterém ČSSD trvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Není to cesta do pekel?
Médii jsme byli informováni, že vyšla zpráva Amnesty Internacional o stavu lidských práv ve světe 2017/2018, a že je vůči naší zemi nepříznivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Arnika: Spory kolem výsadby stromů podél silnic vyřeší zákrok ministerstev
Silničáři se v mnoha případech kvůli výměně starých stromů podél silnic za mladé dostávají do křížku s dopravní policií, která uložené náhradní výsadbě brání kvůli ohrožení bezpečnosti provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dnes jsou už jiní komunisté než byli ti před revolucí? Historik varuje
Jak moc zákeřný a nečekaný byl před sedmdesáti lety únorový komunistický převrat a proč v někom vyvolává podobnosti se současným vývojem, to prozradil v Interview na ČT24 historik a publicista Luděk Navara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚOHS zakázal pražskému dopravnímu podniku, aby uzavřel smlouvu v tendru na dodávku 300 autobusů
Dopravní podnik hlavního města Prahy nesmí uzavřít smlouvu v tendru na dodávku 300 autobusů. Zakázal mu to předběžným opatřením Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to dnes řekl bez bližších podrobností mluvčí úřadu Martin Švanda. Stanovisko dopravního podniku ČTK zjišťuje. ÚOHS se případem zabývá na základě podnětu firmy Iveco, která byla z tendru vyřazena pro dílčí nesplnění technických požadavků na vybavení autobusů. Podnik nyní čeká na vyhotovení rozhodnutí úřadu, pak se rozhodne, jak dál postupovat, uvedla mluvčí Aneta Řehková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Pro další sezónu chceme počet hodin bruslení rozšířit
S venkovním bruslením se Znojmo rozloučí zvesela. Dětským karnevalem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Spotify na Androidu stále nedovoluje editaci playlistu
Aplikace hudební služby Spotify nabízí ve verzi pro iOS více než v té pro Android. Vrásky na čele uživatelům Androidu způsobuje hlavně funkce Shuffle Play a komplikované spravování seznamů skladeb v souvislosti s náhodným přehráváním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj jedná s železničními dopravci o smlouvě na příštích deset let
Zvýšení pohodlí cestujících na železnici související s modernizací vozového parku a udržení dopravních výkonů v regionu. Hlavní témata jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a náměstka hejtmana pro oblast dopravy Michala Kortyše se zástupci Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská vloni na severu Moravy zvýšila dodávky tepla a připojila nové byty
Společnost ČEZ Teplárenská vloni dodala svým zákazníkům na severní Moravě 473 378 GJ tepla, což je o 1 % více než v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Záznam z lednového jednání ECB potvrdil naše přesvědčení, že centrální banka je připravena změnit svou komunikaci ohledně budoucího nastavení měnové politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vojenská akademie Vyškov: Profesionální vojáci zavítali do škol
Vojáci z Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov se společně se zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany ČR vydali s projektem Příprava občanů k obraně státu POKOS do Jihomoravského kraje, kde 20. a 21. února navštívili dvě základní školy, a to v Archlebově a v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kateřina Amiourová: Momentka z Barcelony
Barcelona je bezpochyby okouzlující město, a protože do něj nově levně létají i české aerolinky, vřele doporučuji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Pacienti si užili Masopust
Na oddělení dlouhodobě nemocných Nemocnice Pelhřimov si i letos 13.2. 2018 užili pacienti Masopust. Personál oddělení se převlékl do masopustních masek, a tak panovalo na oddělení skutečně veselo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lůza už se třese na Českou televizi, vypálil Pavel Šafr
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov znovu udeřil na Českou televizi. Hlava státu dala najevo, že by uvítala personální změny ve veřejnoprávní televizi. A Pavel Šafr na serveru Forum24.cz znovu bije na poplach. Lůza se podle něj třese na změny v ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Karenční doba je sexy téma
Nový předseda ČSSD Jan Hamáček se hned po svém zvolení do funkce šéfa sociálních demokratů začal bít do prsou, že prosadí zrušení karenční doby, tedy neproplácení prvních tří dnů nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Dobré balené koblihy poznáte podle složení na obalu
Masopust je sice za námi, ale koblihy chutnají kdykoliv během roku. Slovinský svaz spotřebitelů ZPS testoval balené koblihy a informoval jak o jejich složení, tak o možnostech výběru zdravějších výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Magistrát dohlédne na zástavbu v Kamýku na Praze 12
Zastupitelstvo hl. m. Prahy včera jednalo o budoucnosti sídliště Kamýk v Praze 12, kde více než 2000 občanů protestuje proti rozsahu několika nových developerských projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová chce posílit mise českých vojáků v zahraničí
Náčelník Generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář a ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) dnes na Vítkově vyznamenali 97 vojáků, kteří se vrátili ze zahraničních misí. Bečvář i Šlechtová novinářům po slavnostním nástupu řekli, že mise pomáhají ke zlepšování schopností jednotlivých vojáků i armády jako celku. Ministryně by chtěla českou vojenskou přítomnost v zahraničí posílit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nová žaloba Diag Human na Česko o miliardu dolarů. Jde ale možná o něco jiného, než byste mysleli
KAUZA Proti České republice byla v minulosti vedena obchodní arbitráž (tzv. rozhodčí řízení ad hoc.) českou společností Diag Human a.s., ale v současné chvíli čelí český stát investiční arbitráži iniciované lichtenštejnskou společností Diag Human SE a švýcarským občanem Josefem Šťávou. „Jedná se o odlišná rozhodčí řízení vedená odlišnými subjekty podle odlišného práva,“ zdůraznil v této souvislosti pro ParlamentníListy.cz Filip Běhal z tiskového oddělení ministerstva financí. Resort financí podle něj obsah žaloby prý nemůže zveřejnit s poukazem na to, že jde o živý soudní spor. Žaloba Diagu přitom může obsahovat cokoliv, třeba i nepřesné informace z počátku podnikání firmy v Československu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: „Český bál“ bude oslavou 100. výročí republiky
26. ples školy SVÍTÁNÍ, která pečuje o děti a mladé lidi s hendikepem, se uskuteční v sobotu 3. března 2018 od 19 hodin v pardubickém ABC klubu Na Olšinkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Deník pálí do tradičních politiků: To vy jste si začali, ne populisté
Za nástup populistů si tradiční politici mohou sami, napsal v textu pro páteční MF Dnes editor Kamil Struha. Právě tradiční politici totiž dlouhá léta zlehčovali závažné společenské problémy a teď se diví, že se jim jejich chování vrací jako bumerang.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB se bojí silného eura… možná zbytečně?
Strach centrálních bankéřů v ECB ze silného eura je do očí bijící. Včera to jenom potvrdil zápis z posledního zasedání ECB, kde síla eura byla jedním z hlavních témat debat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČVUT: O architekturu a stavitelství je velký zájem
O přípravu na přijímací zkoušky na Fakultu stavební ČVUT v programu Architektura stavitelství mají zájem nejen maturanti, ale i studenti z nižších ročníků středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dýčka (ČHNJ): Co týden vzal
Události uplynulých dní očima Zdeňka Dýčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Počet ukončených „neschopenek“ stoupl o 7 %, průměrná délka stonání klesla
Téměř 1,7 milionu ukončených případů dočasných pracovních neschopností evidovala od ledna do konce roku 2017 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MHMP: Míst pro přečkání mrazivého počasí je pro lidi bez přístřeší dostatek
Přestože mrazivé počasí rychle plní pražské noclehárny pro lidi bez přístřeší, míst pro přečkání nocí je stále dostatek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): S financováním dostavby Starochodovské školy pomůže hlavní město
S financováním dostavby Starochodovské školy pomůže hlavní město, žádost městské části dnes schválili pražští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj: Kdo má hradit rostoucí počty převozů obézních pacientů?
V loňském roce výrazně přibylo případů, kdy hasiči museli pomáhat s převozem pacientů trpících nadměrnou obezitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vostrá (KSČM): A opět voda
V posledních dnech na nás v rámci změny klimatu doléhá sucho a působí nám nemalé potíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš se chystá navrhnout v Bruselu něco, co se tam možná nebude líbit
Nový předseda Evropské komise by měl být vybrán premiéry a prezidenty zemí EU z týmu 27 členů budoucí komise, myslí si český premiér Andrej Babiš. Praha podle něj odmítá, aby se v roce 2019 o nástupci Jeana-Claudea Junckera rozhodovalo prostřednictvím systému ‚vedoucích kandidátů‘ na kandidátních listinách pro volby do europarlamentu. Informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Zájem Pražanů o bruslení je veliký
Bruslení zdarma na největší venkovní ledové ploše v Praze, na kluzišti na Letné, využilo v uplynulé sezóně více než 70 tisíc návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Taxi? Jsem z toho už nešťastná, uvedla v televizi Krnáčová. A prozradila, co chystá pro Ester Ledeckou
Pražská primátorka Adriana Krnáčová byla hostem v pořadu stanice TV Praha Otázky pro primátorku. Jedním z témat byla samozřejmě situace kolem taxi. Dalším pak byla rekultivace pražské magistrály a také bezpečnost v Praze. Na závěr pořadu primátorka prozradila, že se v příštím týdnu chystá oslava úspěchu Ester Ledecké na Staroměstském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pokus o znásilnění, který nevyšel. Dívka se ubránila útoku Afghánce a toto nyní padlo u soudu
V Augsburgu včera začal soud s afghánským migrantem, který se loni v květnu pokusil znásilnit mladou ženu. Osmnáctileté dívce se naštěstí podařilo tomu nejhoršímu zabránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jindřicha Šídla prošetřuje policie
Novinář serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo před prvním kolem přímé volby prezidenta pronesl vtip na účet prezidenta Zemana. A právě kvůli tomuhle vtipu se teď o novináře zajímá policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FN Brno: Světový den ledvin oslaví nemocnice prevencí
Světový den ledvin se slaví každoročně druhý čtvrtek v měsíci březnu, letos toto datum připadá na Mezinárodní den žen, což je příležitost, jak poukázat na důležitost zdraví žen s důrazem na zdraví ledvin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ťok taxikářům slíbil kulatý stůl s poslanci
Ministr dopravy Dan Ťok chce uspořádat v Poslanecké sněmovně kulatý stůl, kde by se zástupci taxi služeb sešli s poslanci a vysvětlili jim reálný problém se službou Uber, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ: Číslo týdne 31,84
31,84 % zaměstnanců ČEZ má vysokoškolské vzdělání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Praha 8 je na tom finančně velmi dobře
Radní Prahy 8 schválili návrh rozpočtu pro rok 2018. Rozpočet se bude projednávat na zasedání Zastupitelstva v příštím týdnu a počítá se s rekordní výší dotací. Oproti minulému roku je objem výdajů o 200 milionů menší a výdaje jsou finančně kryty přebytky hospodaření vytvořenými v minulých letech a cennými papíry osmé městské části. Městská část nevyužívá půjčky, úvěry, návratné finanční výpomocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Kauza Duka a rozdělování společnosti
Z hlediska procesu probouzení, vyzrávání a dospívání společenského vědomí a sebevědomí (jehož součástí je i vznik potřeby perspektivní realistické vize a sdílení této vize) si pozornost zasluhuje sledování toho, kdo ve skutečnosti rozděluje společnost:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ERV Evropská pojišťovna: Při srážce na sjezdovce může jít o velké peníze
Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu vyráží na hory v období jarních prázdnin 57 % lyžařů, tedy nejvíce v rámci celé zimní sezony. S rostoucím počtem lidí roste i počet srážek a přibývá vážných úrazů. Škody z odpovědnosti dosahují milionových částek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Brusel klidně nechá zdevastovat jednu zemi, aby měl obraz Ruska jako nepřítele. Lidé byli při vstupu do EU oklamáni, tehdy nám Araby a černochy nenutili, říká Klausův spolupracovník
ROZHOVOR „Pravdou ale je, že lidé byli v roce 2003 oklamáni. Dopadala na ně tehdy jednostranná propaganda o bruselském ráji. Jenže teď už vědí, že to ráj není. Navíc se už tehdy špatný projekt Evropské unie od té doby ještě více zhoršil a zdegeneroval. V roce 2003 nám ještě nikdo nevyhrožoval sankcemi, nikdo nám nenutil Araby a černochy, neexistovala Lisabonská smlouva, která umožňuje přehlasovat nás ve věcech našich důležitých zájmů, neexistovala krize eura a řecká krize, neprobíhalo tak otevřené postihování kritických názorů,“ říká Ladislav Jakl, bývalý tajemník prezidenta Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Stranickou schůzi Okamurova hnutí v Brně musela řešit policie. Incident má pokračování
Minulý týden na schůzi SPD Tomia Okamury v Brně zasahovala policie. Straničtí kolegové se tam do sebe pořádně obuli. Krajský předseda SPD a poslanec Jan Hrnčíř přiznal MF Dnes že situace v Brně nebyla dobrá. Rozhodli se proto místní organizaci zcela zrušit a vybudovat ji znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Se psem do zoo
Povaha člověka se nezměnila od starověku, i když Vlastimil Vondruška mi v Hostu vysvětlit, nakolik šeredně se pletu. Jenže já hovořím o povaze v obecnější rovině a jsem si naopak jist, že se děti dnes liší od dětí let sedmdesátých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V Bruselu začalo jednání EU, OSN a Africké unie o Sahelu
Představitelé zemí Evropské unie spolu ze zástupci Africké unie a OSN dnes v Bruselu jednají o větší mezinárodní podpoře Sahelu, tedy zemím na jižním okraji Sahary. Tento region unijní činitelé považují za klíčový pro stabilitu regionu i pro předcházení migračních krizí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká společnost nejdříve tyto lidi kritizuje, pak se hřeje na slunci slávy Ester Ledecké. Ekonom Pikora zasadil ránu českému školství
Ekonom Vladimír Pikora se rozhodl sepsat pár řádek k olympijskému výsledku Ester Ledecké. Jeho komentář pro Reflex.cz si nedají za rámeček především čeští učitelé. Pikora pořádně zkritizoval tradiční český vzdělávací systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Kolik nás ten Kocourkov zase bude stát?
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Kateřiny Valachové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Chcete být senátorem? Odpovězte Pirátům na inzerát
Senátor za SPO František Čuba rok a půl nebyl v Senátu. Plat člena horní komory však pobíral dál. Před pár dny se však rozhodl rezignovat. Zlínsko tak brzy čekají doplňovací senátní volby. Piráti k nim přistoupili svérázně. Svého kandidáta do volebního souboje hledají přes inzerát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
František Kuba: Medvídek z Bogoty - že by v podobě Jana Hamáčka?
Medvídka z Bogoty naprosto funkčně i lyricky představil Michal Tučný. Jak dobře víme, tak medvídek skrýval ve svém bříšku, (pod oblečkem a zipem) zásilku kokainu, možná i vysílačku. Laskavý čtenář si odběratele signálu doplní sám, dle svých negativních preferencí. Zejména dnes je jich v ČR nepřeberná nabídka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Důchod starobní, invalidní a pozůstalostní pobíralo na konci loňského roku 2,9 milionu lidí
K 31. prosinci evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v ČR 2 895 963 důchodců, kterým vyplatila celkem 3 508 301 starobních, invalidních a pozůstalostních důchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Německo a Francie jsou ve při. Kvůli uprchlické krizi. Macron chce být vůči migrantům tvrdší
Páteční MF Dnes přináší informace o tom, jak to zase jednou jiskří mezi Paříží a Berlínem. Německá kancléřka Angela Merkelová volá po solidaritě v migrační krizi, jenže francouzský prezident Emmnauel Macron hodlá být vůči migrantům tvrdší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace se zabývala udržitelností výzkumných infrastruktur
22. února 2018 proběhlo ve Strakově akademii jednání Rady pro výzkum, vývoj a inovace pod vedením předsedy vlády Andreje Babiše a za účasti ministryně financí Aleny Schillerové, ministra školství Roberta Plagy a ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Budou další akce proti nezákonnému chování černých taxikářů v Praze. Co vy na to, pane ministře?
Komentář AAA radiotaxi k výroku ministra Ťoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Máme dotace na 44 kilometrů krajských silnic II. tříd
Díky 249 milionům z evropských fondů můžeme zmodernizovat přes 44,6 kilometru komunikací II. tříd, které spravuje kraj, mu pomůže 249 milionů korun z evropských fondů – IROP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tohle se Okamurovi šeredně vymstilo. Pražská kavárna je dnes skutečnou rakovinou společnosti. Bezohledný velkobyznys a šlendrián v ČT. Poslanec KSČM hovoří
ROZHOVOR “Co se týče takzvané pražské kavárny, tak z úhlu mého pohledu, je to kádrově asi to nejhorší, co mohlo českou společnost vůbec potkat. Toto klientelisticko - lobbistické souručenství podivných, elitářsky nastavených osůbek a postaviček, povstalé na idejích ´nepolitické politiky´ Václava Havla, je dnes skutečnou rakovinou společnosti,” říká poslanec a místopředseda Výboru pro evropské záležitosti Jiří Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist