Oficiální zpravodajská média

Co si to ti hajzlíci dovolili? Kamila Moučková vykládala v televizi, jak je alergická na Rusy. Zato Havel byl nádherný člověk
Legendární hlasatelka a moderátorka srpnových událostí roku osmašedesátého Kamila Moučková prozradila v Osmičce na serveru SeznamZprávy, jak moc je alergická na Rusy. Hlavním důvodem je prý to, že v ní okupace, jejíž začátek v televizi oznamovala, zanechala celoživotní následky. „Klepala jsem se vzteky, co si to ti hajzlíci dovolili,“ vzpomínala hlasatelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Václava Klause nechali z Českého rozhlasu promluvit o EU. Šampion demagogie, ještě horší než Okamura, zuří v Respektu
Václav Klaus mladší promluvil na vlnách Českého rozhlasu o Czexitu. Vztah České republiky a Evropské unie přirovnal k manželství, kde dochází k domácímu násilí. Zlým manželem bijícím manželku Češku tady má být zřejmě Brusel. Když toto vyjádření zaregistroval server Respekt.cz, označil Klause za „šampiona demagogie“. A to byl teprve začátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Novela daňového řádu míří ve Sněmovně ke schvalování, má umožnit správcům daní přístup k dalším údajům
Sněmovna dnes propustila do závěrečného čtení vládní novelu daňového řádu, která má umožnit správcům daní přístup k širšímu okruhu údajů určeným pro výběr daní. Novela na základě evropské směrnice DAC 5 zavádí povinnost bank, poskytovatelů platebních služeb nebo advokátů a poradců poskytovat daňové správě údaje vyplývající ze zákona o boji proti praní špinavých peněz. Novela čelí kritice za to, že jde nad rámec evropské směrnice a některé údaje chce využívat i pro tuzemskou správu daní. Někteří poslanci chtějí navrhované nástroje omezit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Už během vysílání show, kde Soukup drtil ČT, na Kavčích horách žhavili dráty. Je to velmi zajímavé
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa zaútočil na veřejnoprávní Českou televizi. Tepal údajné nepravosti v hospodaření této instituce. A tady to začíná být zajímavé. V České televizi totiž na Soukupovy výroky reagovali už během pořadu. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman dal milost řidiči, který při nehodě zabil manželku a syna
Prezident Miloš Zeman dnes udělil milost muži, který při dopravní nehodě usmrtil svou manželku a syna. Omilostněný sice nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, avšak Zeman jeho další potrestání vnímá jako nadbytečné a kruté. V tiskové zprávě o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Odsouzený muž byl ve vězení za ohrožení pod vlivem návykové látky a za usmrcení z nedbalosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: V Bratislavě se zřejmě chystá slovenský Majdan
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Změna Ústavy má velkou podporu mezi občany
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 k návrhu poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na změnu Ústavy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Průšvih kolem ,,Zemanových" Číňanů: Vyjádřil se Jaroslav Tvrdík. A my máme další informace
Zahraniční média informují o vyšetřování šéfa čínské soukromé společnosti CEFC China Energy Jie Ťieng-minga. Mocný podnikatel je dobře známý i v České republice, protože je součástí poradního týmu prezidenta Miloše Zemana. Dle českého zástupce CEFC Jaroslava Tvrdíka společnost popírá, že by předseda její správní rady Jie byl zatčen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Další stopa ze Slovenska: Svědectví o schůzce. Nejde o mafii z Itálie, pozor. Vražda je vzkaz pro novináře, že hra skončila
Vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky možná mění směr. Po vážných zjištěních deníku MF Dnes je zde další verze: Za vraždou dvou lidí nemusela stát mafie italská, jak se dosud spekulovalo. Mohla to být také mafie justiční. A vraždám novinářů údajně ještě nemusí být konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Hloupá lež o Asadovi z USA. Víte, co dělá Turecko? My, Češi, čekejme pomstu Erdogana. Šílená slova po smrti Kuciaka
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Že Severní Korea dodává chemické zbraně Sýrii a že o tom informuje zpráva OSN? Je to celé trochu jinak – jde jen o součástky, které nejsou zakázané, a i ten zdroj je poněkud jiný, informuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta má obavy, že zatčením kurdského aktivisty Sáliha Muslima jsme se nejen zesměšnili před celým světem, ale vzhledem k tomu, že ho teď propouštíme, můžeme čekat odvetu od Erdogana. Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz doplňuje další informace z bojů v Sýrii, rozebírá pošramocené vztahy Turecka a USA, věnuje se vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka a komentuje vývoj situace v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Taxikáři budou dnes znovu protestovat proti službám typu Uber
Taxikáři se dnes znovu sjedou na pražský Strahov, aby protestovali proti službám typu Uber či Taxify. Taxikáři požadují po státu, aby po alternativních přepravcích vymáhal dodržování zákona o taxislužbě. Zda vyjedou na protestní jízdu městem, rozhodnou až na místě, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lokalita JE Paks II byla předána dodavateli k zahájení stavebních prací
Společnost Paks II (provozovatel budoucí stejnojmenné jaderné elektrárny s reaktory VVER-1200) předala lokalitu pro nové bloky ruské společnosti IK ASE (generální dodavatel výstavby a součást ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) k zahájení stavby infrastruktury a podpůrných budov. Díky tomuto kroku začnou v lokalitě vznikat první z celkem osmdesáti budov, z nichž se bude celý komplex skládat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Čeští výrobci piva a pivovarských technologií cítí příležitost v Brazílii. Ta zažívá „pivní boom“
Za posledních dvanáct let se v Brazílii více než zdesetinásobil počet minipivovarů, obrovská poptávka po pivu v největší ekonomice Latinské Ameriky zavede české výrobce piva a pivovarských technologií hned do tří brazilských měst. Podnikatelská delegace v rámci mise Hospodářské komory odletí do Brazílie v sobotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zimola poslal z rádia vzkaz poslanci Bohuslavu Sobotkovi. Líbit se mu asi nebude
Sociální demokraté chtějí po Andreji Babišovi písemný slib, že je v případě společné vlády nebude ve Sněmovně přehlasovávat s jinými stranami. Babiš to ale odmítá. Bude to překážka v dalších jednáních? A jak se sociálním demokratům líbí odvolávání jejich nominantů z čelních postů ve státních firmách a institucích? Na to odpovídal první místopředseda ČSSD Jiří Zimola v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Třicet milionů odměn si na GIBS vyplatili. Za jediný rok, zuřil Babiš ve sněmovně. Adamová z topky pak protestovala, že není kluk
„Můžete rozptýlit domněnky, že odvolání ředitele GIBS Michala Murína souvisí s nynějším vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo?“ ťal dnes nepřímo do premiéra Andreje Babiše při ústních interpelacích předseda Pirátů Ivan Bartoš a připomněl kvůli tomu hrozbu šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka vyšetřovateli kauzy Čapí hnízdo, že ho dostane „do tepláků“. Premiér ale slova Bartoše tvrdě odmítl. „Jak vznikla GIBS? No byla to mocenská dohoda mezi VV a GIBS je produkt pana Langera! Já jsem nikdy neřekl, že chci pana Murína odvolat!“ pálil Babiš. Podle něj v rámci GIBS jde o peníze, kdy si prý v aparátu podivně vypláceli odměny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Je zvláštní, že o změně ústavy jednáme, když je vláda v demisi
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 k návrhu poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na změnu Ústavy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Návrh považujeme za první krok k odvolatelnosti politiků
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 k návrhu poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na změnu Ústavy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ne vládě ČSSD s Babišem, udeřil Bohuslav Sobotka. A hned mu připomněli, co on sám podělal
I když je bývalý premiér a současný poslanec ČSSD Bohuslav Sobotka poněkud v ústraní, než jak tomu bylo ještě donedávna, má jeho hlas ve straně stále svou váhu. Nyní neústupně vystupuje proti tomu, aby šla ČSSD do vlády premiéra Andreje Babiše. Vedení ANO ve středu po ČSSD požadovalo záruku, že by všech patnáct sociálnědemokratických poslanců případnou vládu podpořilo. Sobotka je však jedním ze zmiňovaných patnácti poslanců, na kterých by měla stát důvěra případné vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM. „Postupuje důsledně, ale jakou předkládá alternativu?“ reagoval na slova expremiéra advokát Karol Hrádela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tanky proti sjezdu: Autentické dokumenty Vysočanského sjezdu KSČ vycházejí poprvé v Češtině
REPORTÁŽ Poprvé v řádném českém vydání vychází soubor dokumentů z mimořádného sjezdu komunistické strany, který se konal ve stínu srpnové invaze do Československa roku 1968 na utajeném místě v pražských Vysočanech. Jedná se o autentické dokumenty ze sjezdu, které z Československa po kouscích propašoval, někdejší ředitel Československé televize, levicový intelektuál a politik Jiří Pelikán. Pelikána, který získal posléze azyl a občanství v Itálii a začal se angažovat i politicky, chtěla později STB fyzicky zlikvidovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČT přeplácí umělce! Nejsou v ní schopní lidé. Její ředitel šel na ruku Maláčové, později Bakala. Ochočili si ho a on za to bere 242 tisíc plus bonusy, uvedl ve své show Jaromír Soukup
Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov se tentokrát věnovaly veřejnoprávní České televizi. Úvodem Soukup sdělil, že rozhodně není pro zrušení veřejnoprávního média, jen mu vadí, že neexistuje kontrola nad hospodařením s koncesionářskými poplatky. A také mu vadí, že v televizi pracuje málo schopných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner prohlásil memorandum o lithiu za neplatné
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner dnes informoval zástupce společnosti European Metals Holdings o výslovném vypovězení memoranda o lithiu ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu. Učinil tak Prohlášením o neplatnosti memoranda, které dnes odeslal australské straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): S obavami sleduji snahu o donucení ředitele GIBS k odchodu
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 - interpelace premiéra Babiše k odchodu ředitele GIBS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Marek Kyncl: Letošní poselství ruského prezidenta mělo téměř osudový nádech
Dnes v poledne moskevského času pronesl president Putim tradiční Poselství Federálnímu shromáždění, které bylo více, než tomuto orgánu, určeno světové politické a vojenské veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení tzv. restituční tečky
Žadám Parlament České republiky aby zrušil zákon o restituční tečce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zlej dědek s pěstičkou, ruský šváb. Takto mluví o prezidentovi republiky člověk, který má střežit vyváženost ČT. A je toho mnohem víc...
Radní České televize Zdeněk Šarapatka je znám svými ostrými výpady na adresu svých názorových oponentů. Na svém facebookovém profilu i v článcích na spřátelených serverech často i vulgárně útočí na prezidenta, premiéra, ministry a další známé osobnosti. Nikdo se nad tím nepozastavuje. V naprostém nepoměru pak je, když místopředseda Rady ČRo Tomáš Kňourek čelí kritice, že veřejně a slušně sděluje své názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe se koukal na Soukupův pořad, odhalující čachry v ČT. Nenechal na něm nit suchou
Generální ředitel TV Barrandov ukazuje, že s informacemi umí pracovat svérázným způsobem. Ve středu večer se v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa věnoval financování České televize. A veřejnoprávní televize se takřka okamžitě začala bránit na sociální síti Twitter. Do přestřelky se teď zapojil i politolog Jiří Pehe, který na Soukupovi nenechal nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Proč máme měnit něco, co funguje
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 k uávrh poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na změnu Ústavy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: D. Szórád v Bruselu - „V lesích se jen nehospodaří, slouží také veřejnosti. To je třeba ekonomicky zhodnotit
Opatření spojená se změnami klimatu, výzva více využívat dřevo a biomasu jako ekologickou alternativu fosilních nerostných surovin, ekonomické vyčíslení funkcí lesa a další společná témata projednali zástupci evropských státních lesů 26. února v Bruselu. Na dvanácté valné hromadě asociace sdružující státní lesnické podniky Evropy zvané EUSTAFOR zastupoval Českou republiku Daniel Szórád, generální ředitel podniku Lesy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Putin: Musíme dát 3 biliony rublů na růst populace. Máme rakety, které zasáhnou USA a Američané je nedokážou zastavit
Prezident Ruské federace Vladimir Putin přednesl před zákonodárci obou komor parlamentu projev o stavu země, jakousi obdobu poselství amerických prezidentů o stavu USA. Putin oznámil svým spoluobčanům, že Rusko čekají v příštích letech astronomické výdaje na prorodinná opatření. Světu poslal mrazivé varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci by se měli zabývat personální politikou vlády příští pátek
Schůze Sněmovny k personálním změnám, které provádí vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v demisi, by se měla uskutečnit v pátek 9. března. Svolal ji z podnětu části opozičních poslanců předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad zapojuje veřejnost do hlasování v soutěži Žít krajinou
Během měsíce března má veřejnost možnost zapojit se do hlasování v soutěži Žít krajinou. Jedná se o již 11. ročník soutěže, která hledá nejkvalitnější realizovaná tzv. společná zařízení navrhovaná v pozemkových úpravách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pelikán věří, že se podaří schválit novelu insolvenčního zákona, pomáhá mu s tím Tejc
Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) věří, že se nyní podaří schválit novelu insolvenčního zákona, která má zpřístupnit institut oddlužení širšímu okruhu lidí. Pelikán dnes na tiskové konferenci na dotaz ČTK uvedl, že v minulém volebním období se nepodařilo zákon prosadit, jelikož tomu nepomohli tehdejší vládní koaliční partneři a obstrukce opozice. Sněmovna znovu zákon začne projednávat koncem tohoto nebo začátkem příštího týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nečekaný tah Zemana: Duka je statečný člověk a bojovník za pravdu. Češi si ho váží, napsal prezident papeži Františkovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal do Vatikánu přímluvný dopis za kardinála Dominika Duku. Papeži Františkovi v něm sdělil, že Duku považuje za statečného člověka a bojovníka za pravdu. Zdůraznil, že v dobách komunismu dnešní kardinál trpěl a že v poslední době se zásadně podílel na boření bariér mezi státem a církvemi. „Jeho Eminence Dominik kardinál Duka je v České republice mimořádně váženým představitelem katolické církve,“ uvádí prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Kdo si bere vzor z Února
Dozvídám se, že největší hrozbou je opakování Února! Proboha, co je to za blbost? Vždyť je to přesně, jako když „Zloděj volá, chyťte zloděje!".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
STEM: Hodnocení prezidentských kandidátů po volbách – únor 2018
Mírně nadpoloviční většina veřejnosti po skončení voleb prezidenta republiky pozitivně hodnotila jak vítěze voleb Miloše Zemana (54 %), tak jeho protikandidáty z prvního kola Marka Hilšera (54 %) a Pavla Fischera (53 %). Poněkud nižší podíl příznivých názorů zjišťujeme u Jiřího Drahoše (48 %). Pátým v pomyslném pořadí je Michal Horáček (38 %). Podíl negativních hodnocení je nejvyšší v případě Mirka Topolánka (pouze 13 % pozitivních názorů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Mistři žumpy? Jedině Fórum 24
Nedá se vlastně ani psát o novinářské žumpě, jen o stoce lidské. Články, které zveřejňuje Fórum 24 od nejobskurnějších „autorů“ sice většinou pobaví, ale vždy s kanálovou příchutí nenávistných plivanců na vše, co jen malinko zavání zdravým rozumem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Předseda Bartoš dnes interpeluje premiéra kvůli plánu násilného odchodu ředitele GIBS
Piráti s obavami sledují kroky současné vlády bez důvěry, která činí zásadní a často i nevratné personální změny ve státní správě. Posledním takovým příkladem je plán premiéra Babiše na násilné odejití ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Novým náměstkem ministra Vojtěcha se stal právník Filip Vrubel
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes svým náměstkem jmenoval odborníka na zdravotnické právo Filipa Vrubela, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): První "dáma“ ODS zfackovala zastupitele - exkurze do politické historie Prahy 2
"Ke včerejšímu incidentu se hrdě hlásím….nebyl to zkrat.“ konstatuje první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija v článku, který přinesl včerejší TÝDEN cz. Co se konkrétně odehrálo na pondělním jednání zastupitelstva Prahy 2?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Radioservis vydává audioknižní novinku Miroslava Horníčka
vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, a.s. představuje audioknižní vzpomínku na Miroslava Horníčka. Dvě setkání s Ondřejem Suchým a publikem v šemanovickém společenském minicetru Nostalgická myš při natáčení pořadů Nostalgické muzeum zábavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka pohostil bezdomovce a sloužil mši za jejich zemřelé přátele. Byli jsme u toho a tohle se tam dělo…
REPORTÁŽ Kardinál Dominik Duka sloužil ve středu v kostele sv. Štěpána ve Štěpánské ulici v Praze mši za zemřelé bezdomovce. Po bohoslužbě pražský arcibiskup pobyl s bezdomovci, kterým bylo zajištěno i občerstvení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský po zvolení: Čím víc se vás snaží očernit, tím lépe pro vás, to vidíme ve volbách. Lidský rozum má větší sílu než média. Pokyny poslouchat nebudu
ROZHOVOR „Divil jsem se, že jsem byl v prvním kole zvolen jediný,“ reagoval publicista, mediální analytik a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský, který se ve středu stal novým členem Rady ČTK. Slibuje, že s politiky se rád pobaví o odborných věcech, ale: „Nechci být nikomu zavázán, nechci být nikomu nic dlužen, nechci poslouchat žádné politické pokyny.“ Navrhuje širší využití fotoarchivu „četky“ a říká: „Myslím si, že rada by mohla fungovat právě jako inspirace pro členy managementu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Plus má nového šéfredaktora a slaví páté výročí vysílaní
Novým šéfredaktorem stanice Český rozhlas Plus bude jmenován Petr Šabata. Dosavadní vedoucí programu stanice Český rozhlas Radiožurnál se nové funkce ujme s účinností od 1. března 2018. Na ten samý den připadá i oslava pátého výročí vysílání této celoplošné stanice mluveného slova, která posluchačům představí novou zvukovou grafiku a slogan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Slyšel jsem, jak to dopadne s Dublinem IV. „Zlobivý“ poslanec ODS, který zakázal burkiny, začal mluvit
ROZHOVOR „Dublin IV je součást tlaku západní Evropy, která tím chce řešit svůj problém. Musíme ho odmítnout. Na druhou stranu, pokud nedojde k nějaké změně v sociální politice, oni tady stejně nezůstanou. Musela by tedy následovat nějaká další úprava ve smyslu sociálních dávek pro migranty, aby se to srovnalo se západní Evropou. To by byla už úplná sebevražda, protože by se rozpadl naprosto pracovní trh,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. Vysvětluje i svůj odmítavý postoj k referendu, či jak postupovat k dlužníkům uvízlých v exekuční pasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSD: Reforma financování regionálního školství v ohrožení?
Česká strana sociálně demokratická s nejvyšším znepokojením sleduje snahy některých politických stran, především Občanské demokratické strany a jejího poslance Václava Klause ml., o legislativní atentát na české školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Čeká nás velká inflace, spirála už se rozjela. Ekonom Pikora to komentuje příběhem o praseti v žitě
Ekonom Vladimír Pikora se ve svém komentáři pro server Reflex.cz zamyslel nad tím, že je patrná rekordně nízká nezaměstnanost, při níž lidé chtějí více peněz. Mnohý zaměstnavatel je pak dá, neboť je de facto tlačen do kouta. „Každý sice ví, že to nemůže jít donekonečna a že růst mezd může skončit propouštěním, ale zároveň většina si říká, že jemu se to určitě vyhne. Propustí určitě spíš souseda,“ dodal Pikora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prasečí hlava u památníku v Letech. Je to provokace, vzkazuje romské muzeum
Prasečí hlava se objevila u památníku v Letech, který připomíná oběti romského holokaustu. Muzeum romské kultury, jež areál spravuje, případ označilo za provokaci. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Napravit omyl v Unii znamená vytvořit nový
Obrazový opravník obecně oblíbených omylů (nakladatelství Práce 1981) je dávný antikvární bestseller mého dětství, jehož autor Ludvík Souček byl stejně jako do jisté míry a později Ondra Neff (který se ostatně trochu považuje za Součkovu reinkarnaci) přesvědčen, že umí napsat cokoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Myslím, že jsem vyhověl zákonům
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 - odpověď na interpelaci poslankyně Pekarové Adamové k definování střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Brusle, lyže, grog... Celé Lipensko čeká víkend snů, plný zábavy
Víkend plný sportu a zábavy čeká tento týden Lipensko. Místní podnikatelé a provozovatelé atrakcí předpokládají největší návštěvy za letošní zimu. Bude se zde lyžovat, bruslit, lidé se mohou zapojit do akce, jejímž cílem je zapsat se do České knihy rekordů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Motivace odpůrců Zemana smrdí v samém základu, varuje spisovatel Zábranský. Pokud se elity nezmění, čeká nás gilotina
Jeden z nejvýraznějších českých spisovatelů současnosti, David Zábranský, je známý svým suverénním a mnohdy sarkastickým vyjadřováním. V poslední době byl například kritizován za román Za Alpami, který Britské listy označily za „první otevřeně fašistický český román“. Vyčítáno je mu i to, že příliš obhajuje například prezidenta Miloše Zemana a jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Mě nezajímá tolik hájení Zemana, jako odhalování všeho, co se skrývá za antizemanovským táborem,“ vysvětluje v rozhovoru pro týdeník Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: I v domácnosti se může rýsovat zajímavá foto-architektura
Když jsem vešel ve večerních hodinách do kuchyně, spatřil jsem odložené nádobí, zároveň se vytvořily architektonické stíny na stěně u dřezu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SVS: Změna podmínek pro neobchodní přesuny ptáků v zájmovém chovu do EU
Státní veterinární správa upozorňuje chovatele ptáků na změnu evropské legislativy upravující veterinární podmínky neobchodních přesunů ptáků v zájmovém chovu do EU. Aby se snížilo možné riziko zavlečení vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky) do členských zemí, platí nově po dobu 30 dnů po vstupu ptáků do EU zákaz jejich účasti na výstavách, trzích a dalších akcích, kde se shromažďují ptáci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Aktivista po zavraždění novináře na Slovensku: I u nás je to jen otázka času. Mafiáni ovládají oba státy, jen Ficovi už přerostli přes hlavu
Ke kauze zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně se na svém facebookovém profilu vyjádřil aktivista Jakub Pitron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman na Barrandově: Bestiálně zavražděný slovenský novinář se snažil rozkrývat tunelování. Čeští komentátoři jen žvaní a nikdy nic nedokázali
Prezident Miloš Zeman se zúčastnil pravidelného rozhovoru s moderátorem Jaromírem Soukupem na TV Barrandov. V Týdnu s prezidentem hovořil o navýšení důchodů i o vraždě mladého slovenského novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Igor Cibula: Vražda novinára Kuciaka bola atentátom na vládu Roberta Fica
Vražda novinára Jána Kuciaka nebola iba atentátom na slovenskú investigatívnu žurnalistiku, ale aj atentátom na vládu Roberta Fica, čo možno usudzovať z desmiie ministra kultúry Mareka Maďariča a očakávaného vyostrenia vzťahov vo vládnej koalícii, ako to naznačujú niektoré aktuálne stanoviská predstaviteľov strany Most-Híd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmani chtějí jednat s premiérem o financích na nové vlaky a opravy silnic
Obnova silnic a železnic patří k hlavním prioritám všech českých i moravských regionů. V roce 2015 schválila Vláda ČR modernizaci železničních kolejových vozidel s příspěvkem z Operačního programu Doprava (OPD). Ministerstvo dopravy, které bylo pověřeno realizací záměru, původně vyčlenilo na pořízení nových vlaků finanční prostředky ve výši 17,85 miliardy korun. Byť kraje deklarovaly, že tuto částku považují za minimální, ministerstvo doposud nezajistilo ani polovinu z tohoto objemu financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Pane Babiši, jak byste definoval střet zájmů?
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 - interpelace premiéra Babiše k definici střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zahájení měsíce na podporu onkologicky nemocných poprvé v Liberci
Již pošesté realizuje po celý měsíc březen nezisková organizace Amelie z.s. projekt „Tulipánový měsíc“. Jde o měsíc plný skutečných i namalovaných tulipánů na onkologických ambulancích i lůžkových odděleních nemocnic. Akce na podporu nemocných se konají po celé republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka se cuká, nechce podpořit spolupráci s Babišem. Může to souviset s OKD, naznačuje obeznámený spolustraník. A Paroubek naložil ještě více
Sobotkova nekončící neschopnost. Tak svůj komentář k činnosti bývalého premiéra a šéfa ČSSD nazval rovněž expremiér a bývalý předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek. Podle něho by Sobotka měl přestat straně škodit a zmizet ze Sněmovny. Svůj názor k tomu připsal i exhejtman Michal Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Itálii tento víkend čekají volby. Na Brusel jdou mrákoty
V Itálii se tento víkend budou konat parlamentní volby. Vše nasvědčuje tomu, že ani jedna ze stran nezíská většinu potřebnou pro vládnutí. Očekává se rovněž, že doposud vládnoucí Demokratická strana si pohorší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Poslední pratur dnes odjel do Modré, na býčka tam čekají dvě samice
Za mrazivého počasí se dnes uskutečnil transport dvouletého býka ze stáda praturů ve středočeských Milovicích do obce Modrá na jihovýchodní Moravě. Tam na něj čekají dvě jalovičky, které z Milovic odjely zhruba před dvěma týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: S panem Murínem řeším hospodaření
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 - odpověď na interpelaci poslance Bartoše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Rozpory pozitivnímu rozvoji obce určitě nepřispějí
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 k návrhu poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na změnu Ústavy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hüner: Česko vypovědělo memorandum o těžbě lithia s EMH
Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) dnes zaslal australské společnosti European Metals Holdings (EMH) výpověď memoranda o těžbě lithia u Cínovce. Řekl to při dnešních sněmovních interpelacích. Možnost těžby lithia v Česku se stala jedním z rozhodujících témat před loňskými parlamentními volbami. Vyjádření EMH ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
DPP zmodernizuje stanici metra A Dejvická
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v rekonstrukcích stanic metra. Na začátku března zahájí opravy ve stanici metra A Dejvická a skončí letos na podzim. V rámci této modernizace stanice proběhne i rekonstrukce výstupních objektů v ulici Evropská, jedná se zejména o střešní krytiny, klempířské prvky, kovové konstrukce, opravy obkladů, schodů, podhledů a prosklených částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rok 2018 s sebou přináší zásadní změny u povinného ručení
Od ledna 2018 platí pro řidiče motorových vozidel jisté změny týkající se pojištění vozidel. Jedná se zejména o povinnost mít sjednané povinné ručení, která je od počátku tohoto roku vynucováno prostřednictvím obnovení příspěvků nepojištěných řidičů do garančního fondu České kanceláře pojistitelů. Kromě zavedení této povinnosti dochází též ke změně zákona o povinném ručení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zatčení kurdského poliitka se bude prověřovat. Ministr vnitra vidí překvapující okolnosti
Postup české policie, která o víkendu zadržela kurdského politika Sáliha Muslima na základě mezinárodního zatýkacího rozkazu z Turecka, nechal ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO) prověřit. Uvedl to dnes ve Sněmovně v rámci interpelací. Prošetřit Muslimův případ přislíbil poslancům rovněž premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli informacím, že kurdský politik byl zadržen na základě přání tureckých tajných služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Pokud neuvidím konkrétní zákon, nemůžu ho nikdy podpořit
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 k návrhu poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na změnu Ústavy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Zabil Zeman slovenského novináře?
Napsal jsem, že jen idiot si může myslet, že Zemanův nevtipný vtip o likvidaci novinářů má souvislost s hanebnou vraždou slovenského novináře a jeho milé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní rozpočet dosáhl na konci února přebytku 25,8 miliardy korun
K 28. 2. 2018 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 229,2 mld. Kč, celkové výdaje 203,4 mld. Kč a přebytek hospodaření 25,8 mld. Kč (v únoru 2017 vykázán přebytek 3,7 mld. Kč). Lepší výsledek hospodaření výrazně ovlivnily prostředky přijaté z EU a FM, které byly v na konci února 2018 meziročně vyšší o 20,4 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Mandát, získaný v přímé volbě, je mandátem nejsilnějším
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 k návrhu poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na změnu Ústavy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Den otevřených dveří v centru energeticky efektivních budov bude zaměřen na obnovitelné zdroje
Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) otevře své dveře odborné veřejnosti dne 21. března 2018 od 13.00 hodin v Buštěhradě u Kladna. Při této příležitosti je pro registrované účastníky připraven program se zajímavými přednáškami a komentovanou prohlídkou budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ loni instaloval 307 fotovoltaických střešních elektráren. Dvakrát tolik, než o rok dříve
ČEZ Solární ze skupiny ČEZ ESCO v loňském roce instalovala a připojila rekordních 307 střešních fotovoltaických elektráren o celkovém instalovaném výkonu 1 236 kWp. V roce 2016 ČEZ Solární připojila 152 solárních elektráren s celkovým výkonem 592 kWp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bulharská vláda chce kontrolu nad majetkem, který tam prodává ČEZ
Bulharský premiér Bojko Borisov dal najevo, že vláda v Sofii chce mít kontrolu nad majetkem, který v zemi prodává česká energetická skupina ČEZ. Médiím to po dnešní schůzce s předsedou vlády sdělila Ginka Varbakovová, která je majitelkou společnosti Inercom, s níž ČEZ transakci uzavřel. Mluvčí ČEZ Alice Horáková dnes ČTK řekla, že společnost nemá o požadavku bulharské vlády žádné informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Kardinál Duka je v ČR váženým představitelem katolické církve
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 1. března 2018 dopis Jeho Svatosti papeži Františkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Vlček: Pražská burza po právu zůstává oázou klidu
„Důvodem je neexistence burzovně obchodovaného fondu ETF na české akcie. Burza se tak vyhnula světovému megatrendu posledních let – pasivního investování do celých akciových indexů pomocí ETF fondů. Často se tak dělo bezhlavě a bez ohledu na ceny a kvalitu jednotlivých akcií. Centrální banky také nakupovaly spíše americká a eurová aktiva. Při současném otočení těchto trendů to Prahu chrání před výraznějšími propady,“ říká hlavní makléř BH Securities Martin Vlček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: K poskytovatelům sociálních služeb míří 1,2 miliardy korun
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na dnešním zasedání schválilo poskytnutí finanční podpory poskytovatelům sociálních služeb v Jihomoravském kraji v souhrnné výši 1 212 534 800 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Změna Ústavy má velkou podporu mezi občany
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 k návrhu poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na změnu Ústavy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kauzy Jaromíra Soukupa měly rekordní sledovanost
Televize Barrandov si připisuje další úspěch. O ten se postaral včerejší díl publicistického pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa, který zaznamenal nejlepší hodnoty v historii pořadu. Na přetřes přišlo téma financování České televize, které si nenechalo ujít v průměru 357 tisíc diváků, přičemž alespoň tři minuty v kuse premiéru sledovalo neuvěřitelných 736 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Benzín stále zlevňuje
Komentář k vývoji cen pohonných hmot
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bednář: Anděla přitvrdila. Je třeba trestat neposlušné země
Ve svém vystoupení v Bundestagu tento týden kancléřka Angela Merkelová opět avizovala, že by mělo být nové přerozdělování finančních příspěvků jednotlivým státům Evropské unie podmíněno splněním určitých závazků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rázný tah Zemana: Duka je statečný člověk a bojovník za pravdu. Češi si ho váží, napsal prezident papeži Františkovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal do Vatikánu přímluvný dopis za kardinála Dominika Duku. Papeži Františkovi v něm sdělil, že Duku považuje za statečného člověka a bojovníka za pravdu. Zdůraznil, že v dobách komunismu dnešní kardinál trpěl a že v poslední době se zásadně podílel na boření bariér mezi státem a církvemi. „Jeho Eminence Dominik kardinál Duka je v České republice mimořádně váženým představitelem katolické církve,“ uvádí prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nezaměstnanost zůstala na 2,4 procenta
„S nástupem jarních měsíců vznikne velký počet nových pracovních míst, které nebude kým obsadit. Ještě více naroste tlak na růst mezd. Firmy tuto situaci budou řešit dalšími investicemi do zefektivňování výroby, což posune českou ekonomiku na vyšší úroveň,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petice proti zpoplatnění parkování v centru města Cheb
My, níže podepsaní občané města Chebu, prostřednictvím této petice žádáme pozastavení zaváděného parkovacího systému, jeho následné přepracování včetně návrhu řešení vybudování nových parkovacích míst v rámci plánované revitalizace vnitrobloků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Muellerova knížečka komických obvinění ohrožuje všechny
Z davu neinformovaných a zkorumpovaných lidí neustále slyšíme, že existují „jasné důkazy“ o tom, že se Rusko vlámalo do amerických prezidentských voleb. Slyšíme to z Atlantické rady, vyjadřující názory vojenskobezpečnostního komplexu, slyšíme to z úst blouznivců britské Labour Party, slyšíme to ze CNN, MSNBC, NPR i FOX News a čteme to též v tiskovinách Washington Post i New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Byli čtyři na jednu. Žena se Afričanům neubránila
Na dvou různých místech Německa v těchto dnech začíná proces s migranty z Afriky a Blízkého východu, kteří jsou obviněni ze znásilnění. V jednom případě šlo dokonce o sociální pracovnici, která pomáhala uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda Andreje Babiše navštíví regiony, prvním bude Zlínský kraj
Kabinet Andreje Babiše chce postupně navštívit všechny kraje České republiky. Nejprve zavítá 5. března 2018 do Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Euro pohodlí a české nadávání
Jedni vidí nesporné klady, druzí hledají více či méně relevantní zápory. Platí zde staré přísloví: Kdo chce psa bít, důvod si vždycky najde. Naštěstí je těch zastánců EU stále většina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČT přeplácí umělce! Nejsou v ní schopní lidé. Její ředitel šel na ruku Bakalovi. Ochočili si ho a on za to bere 242 tisíc plus bonusy, uvedl ve své show Jaromír Soukup
Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov se tentokrát věnovaly veřejnoprávní České televizi. Úvodem Soukup sdělil, že rozhodně není pro zrušení veřejnoprávního média, jen mu vadí, že neexistuje kontrola nad hospodařením s koncesionářskými poplatky. A také mu vadí, že v televizi pracuje málo schopných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Štěch se choval k Čubovi necitlivě a urážlivě. Navodit závist a štvát oběť, až padne. Metody ČT jsou známé. Senátor Veleba o tom, co se dělo kolem zakladatele Slušovic
ROZHOVOR „Princip je jasný: Navodit závist a štvát oběť, až padne. Přál bych prožít zlomek toho, co smečka prováděla s panem docentem a jeho okolím za umného přilévání oleje některých politiků Senátu,“ řekl předseda SPO a senátor Jan Veleba k tomu, co se dělo kolem Františka Čuby, který rezignoval na mandát senátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vítězný Zeman je nejlépe hodnoceným prezidentským kandidátem. Drahoš až čtvrtý
STEM se po skončení souboje o Hrad ještě jednou zeptal lidí, jak hodnotí jednotlivé uchazeče o úřad prezidenta. Jak si v očích veřejnosti stáli Miloš Zeman, Pavel Fischer, Jiří Drahoš nebo Mirek Topolánek? Nejlepšího hodnocení se dočkali prezident Zeman, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Mirek Topolánek dopadl ze všech nejhůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá volba zastupitelů by přispěla k zvýšení participace občanů na samosprávě
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 k návrhu poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na změnu Ústavy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Tramvajová trať v Kolbenově ulici projde rekonstrukcí
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zahájí nezbytnou rekonstrukci tramvajové trati v Kolbenově ulici, a to v koordinaci s pracemi dalších investorů v dotčené oblasti. Od soboty 3. března 2018 do začátku letních prázdnin bude proto obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku náměstí OSN – vozovna Hloubětín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Důchodovou reformu udělá vláda, nikoliv opozice
Opozice může předkládat sebelepší nápady, ale neprosadí nic. Není lepší se konečně probudit, pochopit vzniklou situaci a místo opozičního řečnění začít konečně pracovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Italská ekonomika - před volbami těžko věřit v pozitivní obrat
Před deseti lety šéf italského svazu průmyslu a bývalý generální ředitel automobilky Fiat, Luca di Montezemolo, naservíroval italským politikům desetibodový plán nezbytných reforem, které italský byznys urgentně potřebuje. V čele figurovala štíhlejší a efektivnější byrokracie a také nižší daně. Dnes po deseti letech Montezemolo říká, že by mohl svoji výzvu zopakovat a v zásadě by nic nemusel měnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT přispěje žákům na školní obědy 30 milionů
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyčlenilo 30 milionů korun na školní obědy pro sociálně znevýhodněné děti. Příjemci dotačního programu budou v roce 2018 opět neziskové organizace, které následně zajistí úplatu za školní obědy žákům základních škol, jejichž rodiče nemají na obědy peníze. V loňském roce mohlo díky podpoře MŠMT chodit na obědy 6701 žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna neodmítla zavedení trestu za podporu nenávistné ideologi, rozšíření trestního zákoníku dnes prosadilo SPD
Podpora a propagace ideologie, která hlásá nenávist a potlačuje svobody, možná bude trestnou. Zatím je trestná jen podpora nenávistných hnutí. Rozšíření trestního zákoníku dnes ve Sněmovně v prvním kole projednávání prosadilo hnutí SPD Tomia Okamury. Piráti neuspěli se snahou novelu už nyní zamítnout pro omezování svobody slova. Normu nyní projedná sněmovní ústavněprávní výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Nechce se mi úplně věřit, že kovářova kobyla chodí bosa
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 - interpelace ministryně financí Schillerové k výběru daní z odvedené DPH při nabytí nemovitosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V březnu 2018 vznikne 20 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. březnu 2018 převádí dalších 20 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 478 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pracoval skoro pořád a poslouchal při tom vážnou hudbu, říkají kolegové o mrtvém Kuciakovi. Zadržen italský podnikatel
Server Seznam Zprávy přináší další informace o vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. K případu se vyjádřili jeho kolegové novináři nejen ze serveru Aktuality.sk., pro který Kuciak pracoval, ale i z dalších médií. Ještě před deseti lety si prý Slováci vážili práce novinářů, ale premiér Robert Fico spolu s dalšími politiky na novináře tak často útočil, že se dnes novináři často bojí ostatní lidem říct, co vlastně dělají. Navíc se ukázalo, že Slovensko není zemí, kam by mafie nedosáhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Srovnávat daňové odvody s účtenkovou loterií jako srovnání hrušek a jablek
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2018 - odpověď na interpelaci poslance Munzara k výběru daní z odvedené DPH při nabytí nemovitosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Spolupráci s Pardubickým krajem si instituce pochvalují
V sále Jana Kašpara v budově Reálky v Pardubicích se uskutečnilo tradiční setkání členů Rady Pardubického kraje s představiteli institucí státní správy a dalších významných institucí v regionu. Mezi pozvanými byli nejen zástupci složek IZS, ale také regionálních poboček například Úřadu práce, Národního památkového ústavu či Katastrálního úřadu. Každá z přítomných institucí prezentovala nejen svoji aktuální činnost, ale také možnosti spolupráce s krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Umělecký spor mezi příznivci Zemana: Daniel Hůlka a režisér Adamec. Problém má vážné důsledky pro práci na muzikálu
ROZHOVOR Známý režisér Jiří Adamec, který pro ParlamentníListy.cz pravidelně komentuje aktuální dění na české politické scéně, skončil jako režisér připravovaného muzikálu Robinson. Tak to alespoň hlásí titulky různých, především bulvárních deníků. Populární režisér exkluzivně pro ParlamentníListy.cz objasnil, co se ve skutečnosti vlastně stalo. Zdá se, že jde o nedorozumění mezi dvěma příznivci prezidenta Miloše Zemana: Právě režiséra Adamce a prezidentem oceněného zpěváka Daniela Hůlky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Metnar vypíše do 14 dnů tendr na nového šéfa České pošty
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO) vyhlásí do týdne nebo 14 dnů otevřené výběrové řízení na nového generálního ředitele České pošty místo Martina Elkána. Uvedl to na dnešní tiskové konferenci. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Co kdyby to, co řekl pan Okamura, řekl někdo jiný, třeba nějaký pan Třasořitka z ČSSD?
Pan Tomio Okamura řekl něco, co by zřejmě za hluboké totality znamenalo něco jako protistátního, protirežimního, nedemokratického a možná že by za to snad byl postaven i před soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MZV: Česká republika odmítá jakákoliv nařčení z podpory terorismu
Česká republika zásadně odmítá jakákoliv nařčení z podpory mezinárodního terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Neberme kupujícím svobodu volby
Komentář k návrhům ministra zemědělství v demisi Jiřího Milka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): I přes současné mrazy máme volná místa pro osoby bez přístřeší
Mrazivé počasí, které má trvat do víkendu, zatím kapacity v rámci zimních opatření v noclehárnách pro osoby bez přístřeší nepřeplnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Získají správci daní větší množství informací o občanech? Rozhodnou poslanci
Sněmovna by dnes měla pokračovat v projednávání sporné vládní novely daňového řádu, která má umožnit správcům daní přístup k širšímu okruhu údajů potřebných pro výběr daní, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Míra nezaměstnanosti je stále na velmi nízké úrovni
Míra nezaměstnanosti se i v lednu udržela na hodnotě 2,4 %. Je tak stále nejnižší v porovnání s ostatními státy Evropské unie. Až s odstupem více než 1 procentního bodu následují Německo, Malta a Maďarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice se zapojí do XIII. ročníku Světového dne ledvin
Chronické onemocnění ledvin, může se týkat i mladých žen. Tak zní heslo letošního dne ledvin, který připadl na čtvrtek 8. března. Připojí se k němu také Nemocnice Strakonice, která zve zájemce na preventivní vyšetření funkce ledvin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Průšvih? Poradce Miloše Zemana z Číny prý vyslýchán. Vyšetřována má být celá jeho firma, kterou tu zastupuje Tvrdík
O tom, že byl zadržen poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-ming a hlavní postava skupiny CEFC píše web neovlivni.cz. Informace získal z čínských médií. Konkrétně tuto zprávu uvedl finanční web Caixin. O situaci se prý už zajímají i další čínská média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Prospějeme lidskému zdraví a zamezíme obtěžujícímu zápachu
Dalších 60 milionů poputuje na snižování zápachu a emisí těžkých kovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Vlček: Zisk Erste Bank příjemně překvapil
„Erste Bank ve středu trhy příjemně překvapila lepším než očekávaným čistým ziskem za poslední čtvrtletí loňského roku. Výsledky byly meziročně lepší díky relativně nižším opravným položkám na špatné úvěry, což potvrzuje dobrou kvalitu úvěrového portfolia a pozitivní situaci v ekonomikách regionu střední a východní Evropy,“ říká hlavní makléř BH Securities Martin Vlček
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
SVS: U 30 procent zásilek živočišných produktů byla zjištěna závada
Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy (SVS) v minulém týdnu ve spolupráci s Celní správou ČR provedli mimořádnou kontrolní akci. V jejím rámci zkontrolovali po celé České republice celkem 48 dopravních prostředků přepravujících živočišné produkty, z toho ve 30 procentech případů zjistili nějakou závadu. Nejčastějším pochybením bylo chybějící či nesprávné značení převáženého zboží. Zpět do místa původu bylo vráceno několik stovek kilogramů nevyhovujících produktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bečvář končí na generálním štábu, půjde do důchodu. Šlechtová vybrala nového šéfa armády
Josef Bečvář už nebude pokračovat na postu náčelníka generálního štábu. Ministryně obrany Karla Šlechtová se dohodla s prezidentem i premiérem, že Bečvářovi nebude mandát prodloužen. Novým náčelníkem generálního štábu bude stávající zástupce náčelníka generálporučík Aleš Opata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum vyzývá mladé vědce k účasti v soutěži o nejlepší vědecké práce
Soutěž s názvem Věda pro zemi se koná již potřetí a je vyhlášena pro kategorie bakalářská, diplomová a doktorská práce. Jeden autor se může přihlásit ve všech třech kategoriích. Cílem soutěže je vytvořit podmínky pro odbornou interdisciplinární diskuzi se zástupci z praxe, soukromého i neziskového sektoru, státní správy a samosprávy a akademické sféry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
OVV ČSSD Ostrava: Naplňování programových priorit nepovolí ani přes osobnostní selhání několika jednotlivců
Okresní výkonný výbor ČSSD Ostrava projednal na svém zasedání nezaplacení členských příspěvků za rok 2017 a informaci o ukončení členství některých zastupitelů za ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Všechno jinak? Vrzající dveře, zrezlý plot, rozpité kafe na stole. Nové informace o vraždě novináře na Slovensku. Promluvila žena, co znala jeho ženu
Slovenský premiér Robert Fico si po oficiální tiskové konferenci promluvil s novináři a předal jim dosud utajované informace o vraždě jejich kolegy Jána Kuciaka. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že ho nechala zabít italská mafie údajně napojená na slovenské politiky. Jenže podle Fica je tu i jiná možnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský zvolen do Rady ČTK a z Bakalova plátku okamžitě vyletěla jedovatá slina
Novináře Petra Žantovského, který přispívá do ParlamentníchListů.cz, ve středu zvolila Sněmovna novým členem Rady České tiskové kanceláře. Další dvě místa zůstávají zatím ještě volná a druhé kolo volby bude pokračovat o týden později. „Šlo mi o jeho provokativnost,“ uvedl předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO), který jej nominoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
SPD: S maximálním úsilím prosazujeme ve Sněmovně návrh zákona o obecném referendu
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Obrana demokracie a svobody projevu k uctění památky zavražděného novináře
Dovolujeme si vyjádřit hlubokou soustrast rodinám zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti jednali s ostatními opozičními stranami o tom, jak chránit státní správu před prorůstáním Agrofertem
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf poslaneckého klubu Jakub Michálek se dnes sešli se zástupci ODS, STAN, KDU-ČSL, ČSSD i TOP09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist