Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.984x, což odpovídá cca 155.701-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Půl druhé ráno. Tajně pořízené fotky před noční Sněmovnou. Opuštěná ulice a údajný automobil asistentky poslanců ČSSD. Je toho ještě víc
Naše redakce obdržela opakovaná upozornění na možné podivné praktiky uvnitř sociální demokracie. Dlouholetá členka sociální demokracie nám svěřila, jak se uvnitř partaje „přiživují“ asistenti poslanců. Konkrétně jde o asistentku Sylvu Čížkovou, která svým měsíčním platem údajně převyšuje leckteré zaměstnance sociálních demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Páni rektoři, bývalí, emeritní, a univerzitní profesoři, styďte se!
Projev na 9. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 k odvolání Tomia Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Zhoršení dostupnosti péče, velmi nebezpečné protlačování změn,“ lékaři bijí na poplach kvůli Čunkem navrhovaným změnám v koncepci zlínských nemocnic
BOJ O KRAJSKÉ NEMOCNICE Lékařská komora na Zlínsku vytáhla do boje proti Čunkem prosazovaným změnám v koncepci krajských nemocnic. ParlamentníListy.cz mají k dispozici usnesení předsedů OS České lékařské komory z jednotlivých okresů Zlínského kraje. To přijali během mimořádné schůze v reakci na „poslední vývoj ve zdravotnictví ve Zlínském kraji“. S trochou nadsázky doslova bijí na poplach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babišova vláda zřejmě odmítne návrh poslance Foldyny týkající se platů
Vláda ve čtvrtek zřejmě odmítne návrh poslance ČSSD Jaroslava Foldyny, který chce zavést mírnější danění příjmů ze zaměstnání v cizině. Jeho návrh má pomoci řešit kauzu českých lodníků v Nizozemsku, kteří musí odvádět daně v tuzemsku, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Je mi líto, Putin nelže. Nové zbraně, kterých se bojíte, skutečně má, píše Martin Koller. Rusko prý uteklo o několik let
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA První březen tohoto roku lze označit za historický den pro celé lidstvo, píše vojenský analytik Martin Koller. Vystoupení prezidenta Putina s prezentací nových zbraňových systémů pravděpodobně zabránilo vzniku jaderné války v Evropě, s níž se dalo počítat už v tomto roce. Minimálně ji o nějakou dobu odsunulo. A za tu dobu se toho může dost změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Heslo boje proti „demokratické žumpě“ je skvělé. Ondráček by měl kandidovat na předsedu KSČM…
Pro někoho je nepřijatelný Ondráček, pro jiné, například pro mě jsou nepřijatelní svými výroky lidé typu Bartoška, Bělobrádka, Udženiji, Kalouska či Gazdíka s Farským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kauza Solár! „Soud z nás udělal gaunery,“ podnikatel Zemek se staví za své syny. Věří v jejich nevinu. Požene věc k Ústavnímu soudu?
Otec bratrů Zemků odsouzených za podvod v souvislosti se solárními elektrárnami na šest a půl roku nepodmíněně, slovácký podnikatel Zdeněk Zemek starší, trvá na tom, že jsou jeho synové nevinní. Vrchní soud podle Zemka udělal z jeho synů i jeho samotného „gaunery“. Byznys se solárními elektrárnami se podle Zemka státu vymkl z kontroly. Stát měl podnikatele nalákat na „zajímavé podmínky“, které následně a nečekaně změnil. Podle Zemka bylo elektráren, které byly od Energetického regulačního úřadu schváleny ještě před svým dokončením, více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Poslední slovo ke zbraním
Chtěl bych naposledy shrnout a tím také ze své strany postavit tečku za vyhroceným sporem o budoucnost držitelů zbraní v České republice, na jehož začátku stála nepovedená směrnice EU, která měla držení zbraní regulovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pirátský poslanec Pošvář: Veřejnoprávní média potřebují nezávislost. Soukup ČT očerňuje, to není kritika
ROZHOVOR „Všechna veřejnoprávní média, tedy i Česká televize, potřebují větší politickou nezávislost a odpolitizování rad. K tomu je třeba přijmout nový zákon, a ne jenom vyměnit lidi loajální k předchozím vládnoucím elitám za lidi loajální k dnešním vládnoucím elitám,“ myslí si v rozhovoru pro PL.cz poslanec Pirátů a jejich krajský předseda na Vysočině Jan Pošvář. K situaci kolem vlády uvádí: „Opakovaně se několik politických stran vyjádřilo, že jsou ochotni jít do vlády za předpokladu, že nebude Andrej Babiš předsedou vlády. Hnutí ANO má několik variant, jak sestavit vládu i bez podpory KSČM a SPD. Sestavení vlády blokuje právě tvrdohlavost Andreje Babiše.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš si s námi vytřel zadek, jeho vládu možná nepodpoříme. Rozklad. Vojta Filip se Zdeňkem Ondráčkem si vjeli do vlasů. Odepsaný Dolejš… Zjišťovali jsme, co se děje v KSČM
EXKLUZIVNĚ Zjišťovali jsme, co se děje v KSČM před jejím sjezdem, který se má konat 21. dubna v Nymburce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fico, Česko, Rakousko, Polsko. Magda Vášáryová vynadala všem
Magda Vášáryová se před pár dny setkala při snídani v jednom z pražských hotelů s redaktory německého deníku Die Welt. Hlavním tématem rozhovoru byla vražda slovenského novináře Jána Kuciaka, ale i celková politická situace v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mezinárodní institut pro rodinu a dítě: Daniela Kovářová - trestní oznámení
Několik organizací chránících práva dětí a rodičů podalo společně trestní oznámení na bývalou ministryni spravedlnosti, advokátku Danielu Kovářovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Boj proti množírnám psů neustává!
Boj proti množírnám psů neustává. Po loňské novele veterinárního zákona, která představuje první vládní opatření namířené proti problémovým chovům psů, se chystá další zpřísnění pravidel. Otevřená zůstává také otázka jednotné evidence psů. Od roku 2020 sice budou muset mít všichni psi povinně čipy, ale údaje nebudou dohledatelné v jednotné databázi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kolik je vám let? Proč jste mlátil lidi? Zdeněk Ondráček se pohádal s redaktorem
Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) včera rezignoval na post předsedy sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Jako důvod uvedl obavy o svou rodinu. Ondráček nyní poskytl rozhovory serverům iDnes.cz a Aktuálně.cz, v nichž se mimo jiné vrací i k demonstracím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Desatero zpracování pro správce a aktualizovaná základní příručka k GDPR
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil desatero zpracování pro správce, které je jednoduchým návodem, jak zacházet s osobními údaji. Zároveň zveřejnil aktualizovanou základní příručku k GDPR. Ta informuje čtenáře o základních pojmech a informacích vztahujících se k obecnému nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Program podpory „Vysokorychlostního internetu“
Ministr průmyslu a obchodu Ing. Tomáš Hüner předložil vládě zprávu o naplňování Akčního plánu k provedení nedotačních opatření pro podporu plánování a výstavby sítí elektronických komunikací a o implementaci Programu podpory „Vysokorychlostního internetu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Strašit rokem 1948? Něco se těm lidem musí říct.“ Kontrolor České televize promluvil. I o tom, jak je to s nadržováním TOP 09
ROZHOVOR Nerovnosti, zvlášť v dnešní extrémní podobě, demokracii poškozují a omezují, takže se může stát, že právo volit bude opět určeno majetkem. Dnes už ale jen málokoho přesvědčí myšlenka, že bohatství je výsledkem píle, pracovitosti, iniciativy, nápaditosti. Tvrdí to filozof a vysokoškolský pedagog Michael Hauser, jenž jako člen Rady ČT volá po dodržování náležitého zastoupení všech stran ve vysílání České televize. Přitom je přesvědčen, že takové analýzy, jakou zpracovalo Centrum pro mediální studia Univerzity Karlovy a která odhalila zvýhodňování TOP 09 ve vysílání, potřebuje Česká televize k tomu, aby korigovala sympatie a antipatie, jež se v její práci objevují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Karneval dětí se zrakovým postižením podpořily i kovácké odbory
Děti v kostýmech indiánů, kovbojů, rozličných zvířat, pirátů, akčních hrdinů, princezen a dalších pohádkových postav, zaplnily v úterý v podvečer konferenční sál českobudějovického hotelu Clarion. Konal se zde totiž letošní Indiánský karneval, který pro své děti a jejich kamarády uspořádala Mateřská škola pro zrakově postižené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Bojovníci za demokracii? Ale kdeže! Hon na čarodějnici
Dovolím si připojit svých pár poznámek k demonstracím a událostem posledních dnů: právo demonstrovat má kdokoli v naší zemi a může demonstrovat proti čemukoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Soudkyně Nečasové zůstává ve funkci. Ale sníží jí plat
Soudkyně Helena Králová známá z kauz Jany Nečasové, dříve Nagyové, prý pochybila při řešení kauz, ale i tak zůstává ve funkci. Jen se jí sníží plat. Informuje o tom deník Právo. Králová prý opakovaně chybovala v kauze Vojenského zpravodajství, za což se jí plat sníží o 15 procent. Na rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
GSK spouští světově unikátní program péče o zdraví zaměstnanců a jejich rodin
Od začátku března mohou zaměstnanci české pobočky farmaceutické společnosti GSK využívat zcela bezplatně vybrané preventivní služby z oblasti zdravotní péče v rámci nově spuštěného programu Partnership for Prevention.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Univerzity reprezentují dolních deset milionů mnohem více, než prezident Zeman, vykládal rektor Bek. Pak se chlubil, kdo jej podporuje do Senátu
Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu prozradil, že považuje za mimořádně neuctivé, že jako představitel jedné ze státních institucí nedostal pozvánku na inauguraci prezidenta Zemana. Bek nakonec pozván byl, ale nepřijde. Vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Masaryk by nikdy nepřipustil to, co se dělo po válce. Psycholog vysvětluje, proč šel v této zemi "tatíčkův" odkaz do kytek
Právě dnes je tomu 168 let, co se narodil zakladatel Československa profesor Tomáš Garrigue Masaryk. Mnoho lidí si dnes stýská, že Masarykovy ideály, na kterých byla naše republika vystavěna, jaksi vyvanuly. Psycholog a publicista Bohumil Sláma se v komentáři na blogu Aktuálně.cz zamýšlí nad tím, kam přesně Masarykovy ideály zmizely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Rukojmí 2 - Pragmatická demokracie a Kurdové jako rukojmí
Dne 18.09.2005 se měly konat v SRN federální volby. Schröder, jako kandidát do funkce kancléře v dalším období, se bál prohry a potřeboval hlasy Turků žijících v SRN majících dvojité občanství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Guvernér ČNB Rusnok: Růst české ekonomiky v letošním roce i příští rok bude přesahovat 3 %
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 ke zprávě České národní banky o inflaci - leden 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura byl ambasadorem „Evropského roku mezikulturního dialogu“ a porotcem „Miss cizinka“, říká pirát, který celý únor nepil
ROZHOVOR „Vždy patřilo k dobré politické kultuře, že s komunisty ‚se nemluví‘. Jenže dnes se podle stejného klíče nemluví ani s SPD a Andrejem Babišem. Jenže pokud mají ve Sněmovně většinu, je to poněkud zapeklitá situace a její důsledky vidíme,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz člen republikového vedení (do ledna 2018 místopředseda) Pirátů Martin Šmída. „Rád bych věřil, že to s demokracií v tomto státě ještě není tak špatné, aby ji mohli ohrozit slábnoucí komunisté. Nicméně ohrozit ji může i Babiš. Nejvíc mě ale děsí jeho sny o změně volebního systému, tak aby získal ještě větší moc, než má nyní,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijal šéfa ČEZ Beneše. Řešili spolu například situaci v Bulharsku
Prezident Miloš Zeman dnes přijal na Pražském hradě na jeho žádost generálního ředitele energetické společnosti ČEZ Daniela Beneše. ČTK to bez bližších podrobností sdělil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Firma nyní řeší prodej svých aktiv v Bulharsku, kde to působí politický rozruch. Beneš Zemana na konci ledna podpořil při znovuzvolení hlavou státu přítomností v jeho volebním štábu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Současná ekonomická situace záchranky není růžová
Rada kraje schválila Koncepci rozvoje Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Řeznictví v Hodoníně vydávalo polské kuřecí za české
Státní veterinární správa /SVS/ odhalila při kontrole v prodejně malého řeznictví v Hodoníně několik závažných porušení předpisů – mimo jiné klamavé značení prodávaného kuřecího masa a prodej prošlých vnitřností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš místo debaty o Okamurovi jel navštívit romské muzeum. Je to faleš, vypěnil lidovec Bartošek, když to zjistil
Vlnu kritiky spustilo mezi politiky počínání premiéra v demisi Andreje Babiše, když v době, kdy se ve Sněmovně konala mimořádná schůze svolaná kvůli možnosti odvolat Tomia Okamuru (SPD) z postu místopředsedy kvůli jeho výroku o romském táboře v Letech, navštívil Muzeum romské kultury v Brně. „Je to pokrytectví a faleš,“ vypěnil předseda sněmovního klubu lidovců Jan Bartošek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TV Barrandov zvažuje právní kroky
Reakce televize Barrandov na nepravdivé informace v deníku Forum24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČT vysvětlovala divákům, co se děje na Slovensku: Není cesty zpět. V pátek bude další kolo demonstrací, Fico je pod tlakem všech
Slovensko se otřásá kvůli vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Veřejnost protestuje a volá po důvěryhodném vyšetřování, vražda dvou lidí se přenesla i do politické bitvy, ve které se odehrává střet mezi prezidentem Andrejem Kiskou a premiérem Robertem Ficem. Prezident Andrej Kiska požaduje zásadní rekonstrukci vlády, nebo předčasné volby, což premiér razantně odmítá a viní opozici z pokusu o převrat. O tom, v jak náročné době se dnešní Slovensko ocitlo, hovořil slovenský novinář a ředitel vydavatelství Denníku N Lukáš Fila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ: Ostravské firmy modernizují energetický sektor v Česku i v Evropě
Energocentrum Vítkovice, které je významným dodavatelem tepla pro průmyslové podniky, veřejnou správu i domácnosti, prochází kompletní modernizací zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Z Klausova institutu: Italové dali jasně najevo, že mají plné zuby bruselského socialismu
Někdejší vedoucí Kanceláře prezidenta republiky v časech Václava Klause napsal pár řádek k povolební situaci v Itálii. Už i v této jižní zemi dali prý lidé najevo, že mají plné zuby sociálního inženýrství bruselského střihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Protestujme proti všemu zlu. Ale bez výjimky.
V posledních dnech plnily naše média zprávy o pátečním zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela stálé sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Konference na téma blogování o cestování v Ostravě
TBEX (The Travel Blog Exchange), největší světové shromáždění blogerů, vlogerů, tvůrců obsahu o cestování a profesionálů z oblasti cestovního ruchu aktivních na sociálních médiích, bude poprvé ve své historii probíhat ve střední Evropě. Konference TBEX Europe 2018 se bude konat od 26. do 28. 7. 2018 v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Tak chtějí vůbec strany KDU-ČSL, TOP09, ODS a Piráti ve sněmovně pracovat?
Hodnocení výkonů některých poslanců KDU-ČSL, TOP09, ODS a Pirátů a můj vzkaz veřejnosti i jim samotným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotka dál útočí na ANO. Tentokrát křičí o hanbě a ostudě kvůli hlasování o Okamurovi
To, že poslanci ANO, SPD a KSČM odmítli diskusi o odvolání předsedy hnutí SPD Tomia Okamury z postu místopředsedy Sněmovny, se stalo cílem kritiky opozičních politiků. Vadí jim řada Okamurových vyjádření, z nichž asi nejvíce jeho vyjádření o koncentračním táboře v Letech. Například bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) hlasování ANO označil za hanbu a další se k němu milerádi přidali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Lež a nenávist
I jinak objektivní Stanislav Kužel při vzpomínce na prvního československého kosmonauta Remka si neodpustí: „V roce 1976 byl zahájen výběr kandidátů na kosmický let a – jak jinak než podle sovětského vzoru – z řad pilotů nadzvukových stíhaček.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Oslavy 100 let samostatného Československa budou příležitostí, jak podojit státní rozpočet
Komantář na facebookovém profilu k rozpočtu "Rande naslepo".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Změny v MHD kvůli rekonstrukci komunikace v Husitské ulici
Z důvodu rekonstrukce komunikace v Husitské ulici bude od pondělí 12. 3. (cca 4:30 hod.) do odvolání (předpoklad listopad 2018) obousměrně přerušen provoz v části Husitské ulice. V této souvislosti dochází k následujícím změnám v provozu linek PID:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš mezi stavbaři: Investice už se hrnou. Doufám, že je budete stíhat
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vystoupil se svým projevem na Fóru českého stavebnictví. Hovořil mimo jiné o výhodách menšinové vlády v demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé strašící všemocným Ruskem mají velký problém. Rozpadl se jim hlavní argument jejich teorie
Gerasimova doktrína. Termín, kterým byly v posledních letech vysvětlovány všechny teorie o koordinovaných hybridních operacích, kterými Kreml ovlivňuje celý svět, od války v Sýrii po volby a referenda v západních zemích. Teď existenci této doktríny v podobě, jak ji Západ interpretuje, s omluvou popřel sám expert, kterému je připisována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Dny otevřených dveří na nádržích Brno, Bystřička a Slušovice
U příležitosti Světového dne vody uspořádá Povodí Moravy, s. p. den otevřených dveří na přehradách Bystřička, Brno a Slušovice. Zájemci mohou nahlédnout do vnitřních prostor přehrad v sobotu 24. března 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tak to by stačilo, pane Rathe. Soud ukončil v případu exhejtmana dokazování
Bývalý středočeský hejtman David Rath dnes neúspěšně žádal soud, aby byly v jeho korupční kauze doplněny důkazy. Chtěl například vyslechnout současného předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka, který byl před šesti roky volebním manažerem strany. Rath dlouhodobě tvrdí, že by jeho kauza mohla souviset s financováním ČSSD, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jsme připraveni řešit problémy romské menšiny
Předseda vlády ČR Andrej Babiš si ve středu 7. března 2018 připomněl památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI provedla mimořádnou kontrolní akci ve Vrchlabí
Česká obchodní inspekce sleduje kvalitu prodeje zboží a služeb v turisticky zajímavých lokalitách, které v zimním období vyhledávají především milovníci lyžování a dalších sportů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Podle výsledku únorového průzkumu ADP trhu práce vzrostla americká zaměstnanost v soukromém sektoru o 235 tis., čímž výrazně překonala očekávání trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Policistky v závodě na 50 km skončily třetí
Dlouholeté reprezentantky Policie ČR v běhu na lyžích uspěly v prestižním závodě krkonošské sedmdesátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chudí lidé byty neničí, ale Romové... Ubytovny by si měl ošéfovat stát, ne byznysmeni s nouzí. Zástupce ombudsmanky přijel naštvaný z terénu a má jasno
ROZHOVOR Chudí lidé neničí byty a nevyhazují odpadky z oken. Nechceme si přiznat, že problém u nás spočívá v tom, že nemajetní na jedné straně a Romové na druhé straně potřebují něco jiného... To si myslí zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček. Potíž je i v tom, že kde práce je, tam není dostupné bydlení, a kde práce není, tam byty jsou... Důvěra v to, že stát je schopen řešit trápení svých obyvatel, je v rozkladu. Lidem se dostává jen obvinění z rasismu a šok z výsledků voleb. „Ne každý, kdo poukazuje na vážné problémy, je anticigánista,“ dodává Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Abeceda právního státu
Domnívám se, že současný povolební stav by mohl zajistit vládu, která vydrží do dalších pravidelných voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Czech POINT: Statistiky v novém
Pozornému čtenáři jistě neuniklo, že ve statistikách Czech POINT došlo ke skokovému nárůstu počtu vydaných výstupů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Jako za starých časů
Nikdo by asi netipoval, třeba v roce 1994, že se vrátí na Václavské náměstí demonstrace proti KSČ, StB či SNB. Bohužel, je to tady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Podle Okamury jsou všichni tzv. sudeťáci nacisté
Projev na 9. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 k odvolání Tomia Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Piráti dodali 22 hlasů pro schválení programu jednání
Komentář předsedy Pirátů Ivana Bartoše k neuskutečněné schůzi o odvolání Tomia Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Děti a mládež sportují podle testu pro příslušníky Armády ČR
Žáci pražských škol a široká veřejnost si dnes mohli na půdě haly Olymp ve Stromovce vyzkoušet ARMY TEST. Loni spuštěný projekt, který vychází z výročního přezkoušení tělesné zdatnosti pro vojáky a vojákyně Armády ČR, má za cíl motivovat zejména děti a mládež ke sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Kroměříže: Vstupu do politiky rozhodně nelituji
Již letos by měly jít k zemi první ze zanedbaných domů v lokalitě Račín, na jejichž místě by měly vyrůst nové byty. Kdy konkrétně? A co bude s obyvateli zbouraných domů? Nejen na to se ptala naše redakce starosty Kroměříže Jaroslava Němce (ANO), který se netají svou ambicí svůj mandát obhájit. Čeho by rád ve městě dosáhl a jak hodnotí své první volební období v čele radnice?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Pelikánovi, Šlechtové a Stropnickému se nedá věřit
Projev na 9. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 k odvolání Tomia Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Erdogan chce dobýt celou severní Sýrii a vyvraždit všechny tamní Kurdy. Evropští politici k tomu mlčí a objímají se s tureckým ministrem zahraničí
Pondělní zpráva dne ve všech médiích v České republice – na Václavském náměstí se shromáždilo asi deset tisíc lidí, aby protestovali proti komunismu. Pondělní zpráva dne v severní Sýrii, v Afrínu – 27 mrtvých po tureckých náletech, stovky zraněných. Srovnává publicistka a překladatelka Jana Maříková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Liberecký kraj přispívá na akvizice již druhým rokem
Liberecký kraj již druhým rokem poskytuje příspěvkovým organizacím rezortu kultury finanční prostředky na akvizice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
DIAMO: Odborníci na brownfields si prohlédli areál dolu Jeremenko
Agentura pro regionální rozvoj ve spolupráci s Institutem pro udržitelný rozvoj sídel IURS uspořádala 2. března 2018 workshop k problematice regenerace lokalit po průmyslové činnosti v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Úpadek politické kultury. Končívá to nesvobodou. Štěch se rozhovořil o Masarykově výročí o ideálech demokracie
Právě dnes uplynulo 168 let ode dne, kdy se narodil zakladatel našeho státu T. G. Masaryk. Masarykovu památku uctil i předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), jenž se obává, že část české společnosti je zmatená díky velkému množství šířících se dezinformací a ve svém zmatení se odklání od ideálů Tomáše Garrigua Masaryka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Česká ekonomika dohání průměr Evropské unie
Již na počátku 20. let tohoto století by se Česká republika mohla stát zemí, jejíž hrubý domácí produkt přepočtený na jednoho obyvatele bude nad průměrem Evropské unie. Definitivně se tak v hospodářské oblasti vyrovnáme s odkazem centrálního plánování, který zbrzdil vývoj naší ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Premiéra ADAC GT Masters v Mostě pro fanoušky s bonusem
Fanoušci, kteří se chystají koncem dubna na závodní víkend prestižního evropského šampionátu ADAC GT Masters na mostecký autodrom, mohou uplatnit při nákupu jednodenní vstupenky třicetiprocentní slevu. Bonus platí do 15. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: I SIM karta může být obětí phishingu
Podvod na SIM kartě, založený na phishingu, tj. na získání přístupu k osobním údajům spojeným s finančními službami, zneužívá ukradené identity k ovládnutí mobilního spojení oběti a vybílení jejích bankovních účtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Do lázní jezdí více hostů
Lázně jsou čím dál častějším cílem turistických cest. Vloni se v Česku takto rekreovalo 855 tisíc hostů. To je o 20 % víc než v roce 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Stát má lidem sloužit, ne jim komplikovat život
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 ke změně zákona o evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Zavedeme nový typ offline režimu pro ty nejmenší
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 ke změně zákona o evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MHMP: Datové centrum Chodovec pod taktovkou velkých IT firem
Rada hl. m. Prahy schválila zakázku na dodávku vybavení pro Datové centrum 5 Chodovec. Jedná se o sesterské úložiště pro Datové centrum 4 - Kongresové centrum, kde kvůli kompatibilitě musí být použit stejný hardware.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Ondráček odstoupil, Babiš prohrál
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček nakonec ve funkci šéfa parlamentní komise pro dohled nad GIBS vydržel zhruba 100 hodin. Po mohutných protestech veřejnosti dnes rezignoval, protože komunisté ztratili podporu Hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Jde ministru zdravotnictví skutečně o pacienty?
V posledních dnech jsme svědky zajímavého úkazu v pro nás velmi citlivé oblasti, konkrétně mám na mysli zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora podepsala memorandum s Ázerbájdžánskou republikou
Ve středu 21. února bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Velvyslanectvím Ázerbájdžánské republiky v ČR a Evropsko-Ázerbájdžánskou obchodní komorou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Rusové nebo Britové? Trest nebo vražda?
Smrt ruského zpravodajského přeběhlíka Segeje Skripala rozvířila hladinu mainstreamu jen lehce a na krátko. Otázka, na kterou však veřejnost odpověď asi nedostane, je, zda za jeho smrtí stojí skutečně Rusko (jak se nám snaží mermomocí podsunout už samotné titulky a komentáře) nebo Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Logický závěr - Ondráček odstoupil
Andrej Babiš nechce dělat zbytečné politické chyby. Proto už před dvěma dny připustil odvolání komunisty Ondráčka z čela komise pro kontrolu GIBS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Přijďte na největší veletrh cestovního ruchu v kraji
Od 9. do 10. března se v Kongresovém centrum Aldis Hradec Králové koná 19. ročník turistického veletrhu Infotour a cykloturistika. Přihlášeno je přes 120 vystavovatelů, kteří představí zajímavé turistické destinace z České republiky i zahraniční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
O mýtném tendru: Mezi ostré kritiky rozšíření mýta na silnice nižších tříd se přidali i komunisté
Dvě špatné zprávy se včera dozvěděl ministr dopravy v demisi Dan Ťok. K mnoha nespokojeným s vypsanou soutěží na nového provozovatele českého mýta se včera odpoledne v Poslanecké sněmovně na tiskové konferenci přidala KSČM. O málo později pak předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl rozklad Ministerstva dopravy na zrušení předběžného opatření, jímž už dříve zakázal ministerstvu podepsat smlouvu s případným vítězem tendru na výběr mýtného v ČR po roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svině! Jan Rejžek se vyjádřil k politice
Sotva Zdeněk Odráček oznámil svou rezignaci z čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS, mnozí neváhali v požadavcích ještě přitvrdit. Jiní se zaměřili na osobu poslance Ondráčka a začali s gustem pitvat jeho životopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Toto zapadlo: Erik Best popsal, jak to doopravdy bylo s Ondráčkem a o co šlo
Ještě před tím, než komunistický poslanec Zdeněk Ondráček rezignoval na post šéfa komise pro kontrolu GIBS, vystoupil v Českém rozhlasu, v pořadu Jak to vidí, americký novinář Erik Best. A hovořil o tom, že zvolení komunisty Ondráčka do komise pro GIBS je další předem promyšlený tah premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní podnik chce být energeticky úspornější
Rada hlavního města Prahy dnes odsouhlasila a doporučuje zastupitelstvu ke schválení další dva úspěšné projekty podané v rámci výzvy na podporu energetických úspor v městských objektech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Chceme podpořit rodiče v návratu do práce
Rada hlavního města Prahy dnes schválila vyhlášení další výzvy Operačního programu Praha – pól růstu ČR (OP PPR) na podporu rozvoje a provozu dětských skupin. Výzva bude vyhlášena bezprostředně, tedy 7. března. Na tuto výzvu je alokováno 21 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vychází Pohádka o Raškovi
Vydavatelství Radioservis představuje audio knižní novinku, kterou si čeští sportovci vezli jako dárek od Českého rozhlasu a Českého olympijského výboru na zimní olympiádu 2018 do Pchjongčchangu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš o žádnou spolupráci nestojí, je to predátor. Pokud říká že ano, je to postoj hada. Bývalý člen ANO dává lekce z předsedova uvažování
ROZHOVOR „Je třeba vědět, že Andrej Babiš nechce s nikým spolupracovat, protože to prostě není jeho styl. Je to predátor, a pokud se tváří, že o spolupráci stojí, je to jen vyčkávací postoj hada, předtím než zaútočí na svoji důvěřivou kořist. V podnikání se chová stejně bezohledně,“ tvrdí podnikatel a bývalý člen hnutí ANO Petr Havlíček. Podle něj se do ruda vybarvuje i prezident Miloš Zeman a červené trenýrky už se nezdají tak nevhodné. Rovněž řekl, že by se lidem možná rozsvítilo, kdyby se podívali, kolik bývalých komunistů, estébáků a milicionářů spojuje Babiše a Zemana dohromady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman prý vyvolal vážnou aféru s USA. A je to horší, než se čekalo
Kauza ruského hackera Jevgenije Nikulina je podle Lidových novin vnímána u Trumpovy administrativy jako problém číslo jedna v česko–amerických vztazích. Třicetiletý muž v současné době čeká v pankrácké věznici na verdikt ohledně svého vydání. A bezpečnostní složky varují, že Nikulin se může stát terčem únosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Na odevzdání daňových přiznání zbývá necelý měsíc, Finanční správa přináší souhrn nejčastějších chyb
Na odevzdání daňového přiznání mají poplatníci již jen necelý měsíc. Posledním dnem pro podání je úterý 3. dubna 2018. Tento den je zároveň posledním dnem pro úhradu daně a úřední hodiny finančních úřadů budou z toho důvodu 3. dubna otevřeny od 8:00 do 18:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Šílený okamurovec vykolejil vlaky kvůli uprchlíkům
Holt, když tu nejsou muslimští migranti, musím si je vymyslet. Takhle uvažoval fanatický stoupenec Strany přímé demokracie Tomia Okamury, když v minulém roce ohrozil na železnici životy nevinných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Čtyři afričtí mladíci slíbili ženě láhve od piva. Místo toho ji ale ztlkoukli, znásilnili a pomočili
Včera soud v německém Dessau řešil případ čtyři migrantů z Eritreje, kteří čelí obvinění ze znásilnění postarší ženy. Vedle vynuceného sexu jí měli vyhrožovat zabitím a poté na ni dokonce jeden z nich močil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kverulant: ÚOHS by měl nařídit celníkům fingovanou soutěž zrušit
Kverulant.org upozorňuje antimonopolní úřad na 18 nezákonných výběrových řízení za 65 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Návrh SPD má řadu nedostatků, které je třeba odstranit
Komentář místopředsedy Sněmovny a pirátského poslance Vojtěcha Pikala k návrhu přímé volby starostů a hejtmanů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Vždy je poučné si připomenout odkaz našeho prvního prezidenta
Odkaz našeho prvního prezidenta je stále živý. Někdy se až děsím toho jak moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Hlavně komunisty nezakazujme, takhle všichni víme, s kým máme tu čest
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Zdeňka Ondráčka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Žumpo, Ondráček měl pravdu. Vy budete kázat? Ta vaše svinstva. Zemanův generál udeřil
Generálmajor v záloze Hynek Blaško, jenž je krajským zastupitelem za Stranu práv občanů ve Středočeském kraji, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k dění ve Sněmovně, které se odehrálo kolem komunistického poslance Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Na Václavském náměstí podruhé během několika dnů
Uplynulo jen pár dnů od naší únorové demonstrace a na (nejen) Václavské náměstí jsme se vydali podruhé, abychom spolu s ostatními, jimž není lhostejný směr, kterým se naše země ubírá, vyjádřili nesouhlas s jmenováním Zdeňka Ondráčka do čela komise pro GIBS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Brně si připomněli 75 let od transportu 1 000 Romů do Osvětimi. Dorazil i Babiš
Muzeum romské kultury si dnes pietním aktem připomnělo 75 let od prvního hromadného transportu více než 1 000 Romů do koncentračního tábora v Osvětimi. Většina z nich už se nikdy nevrátila, řekla přítomným ředitelka muzea Jana Horváthová. Piety se zúčastnil i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Gratulujeme italským partnerům z Ligy severu k historickému úspěchu ve volbách!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tak toto Sněmovna ještě neviděla. V hlavní roli Miroslav Kalousek a jeho tablet
„To, co zaznělo z úst Tomia Okamury, bylo nemístné a cynické!“ Těmito slovy se snažili poslanci v dalším kole zbavit předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru postu místopředsedy Sněmovny. Šéf SPD se sice již za své výroky částečně omluvil minulý týden, kdy se jeho odvolání nepodařilo zařadit na program řádné schůze, ale hned na to se opozici podařilo najít dostatek podpisů pro schůzi mimořádnou, která začala ve Sněmovně krátce po polední přestávce poslanců. Na ni Miroslav Kalousek dokonce dorazil s tabletem. Ani to ale jeho kolegy nepřesvědčilo. Pro program schůze totiž muselo hlasovat 89 zákonodárců, jenže jich ruku zvedlo jen 78.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiřina Holotová: Slovensko a Česko, jiné příčiny, podobné motivy?
Zažnout vlnu protestů v neposlušných zemích V4 by se někomu náramně hodilo. Těžko říct, že tomu tak skutečně může být. To, co se ale odehrává teď v obou zemích, má opravdu motivačně mnoho podobných indicií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hasičská vzájemná pojišťovna zavádí nový produkt Pojištění samosprávných celků
Jedná se o produkt, který pokrývá všechna pojistná nebezpečí spjatá s majetkem a odpovědností samosprávných celků na jedné pojistné smlouvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nejlepší by bylo celý systém EET zrušit
Občanští demokraté dnes spolu s dalšími poslanci předložili Sněmovně návrh, aby z povinnosti využívat elektronickou evidenci tržeb byli vyjmuti živnostníci a podnikatelé, kteří nejsou plátci DPH. Návrh se podařilo i přes nesouhlas hnutí ANO a KSČM posunout do druhého čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jordánský princ a komisař OSN kritizoval ČR za diskriminaci Romů i kastrace
Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn dnes ve svém projevu v Radě OSN pro lidská práva kritizoval Českou republiku kvůli údajné diskriminaci Romů a segregaci romských dětí ve školách. Vyzval rovněž k odškodnění násilných sterilizací převážně romských žen a k ukončení programu kastrace mužů usvědčených ze sexuálních trestných činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Taťána Míčková Muchová: Ovzduší nad Valmezem houstne!
Zhruba od poloviny února trápí obyvatele zhoršená kvalita ovzduší. Zejména částice polétavého prachu překračují několikanásobně limity. Není to žádná novinka. Radnice o této situaci dobře ví. Občanům je sice známo, že největším znečišťovatelem ovzduší je místní chemička DEZA, ale v rámci objektivity je nutno říci, že právě na měřených parametrech PM 10 a PM 2,5 (číslo vždy uvádí velikost měřené částice) se nejvíce podílí průjezd aut městem a lokální topeniště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
V Sofii požadovaly stovky lidí konec vlády kvůli kauze ČEZ
Stovky lidí se dnes podle bulharských médií sešly před úřadem vlády v Sofii, aby požadovaly demisi vlády kvůli kontroverznímu prodeji bulharských aktivit české energetické společnosti ČEZ. Protest již v úterý podpořila opoziční Bulharská socialistická strana (BSP) a účastnilo se jej několik jejích poslanců, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Polsko oznámilo zadržení Maročana s vazbami na teroristy. Byl i v Česku
Polsko v září 2016 zadrželo Maročana, který má vazby na teroristické hnutí Islámský stát a také na pachatele teroristického útoku v Paříži v listopadu 2015. Do Polska přicestoval přes Českou republiku, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Děti, sport a peníze
Peníze hýbou světem a samozřejmě ovlivňují i budoucnost našich dětí. Kdo na to má, zaplatí sportovní či jiný kroužek. Kdo má peněz málo a živoří nemá ani čas ani peníze na výchovu dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
AMSP ČR: Nová mapa malých exportérů
Největší není Rusko, ale Spojené státy. Nejrychleji roste Mexiko a Izrael. Malé a střední podniky v posledních pěti letech zásadně překreslily mapu cílových zemí svého vývozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd: 440 projektů - to je vlastně práce zadarmo
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 k volbě členů Rady Státního fondu kultury České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Google Chrome začal blokovat vtíravou reklamu
Internetový prohlížeč Chrome nově blokuje vtíravé reklamy jako například vyskakovací okna, automaticky se spouštějící videa nebo příliš velké bannery ve spodní části obrazovky. Google se tím snaží zpomalit nástup programů bránících reklamě obecně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Krajské nemocnice se účastní průzkumu Nemocnice ČR 2018
Všechny nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a. s. se i letos účastní průzkumu vyhlášeném organizací HealthCare Institute, o.p.s., který má za cíl zmapovat spokojenost pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Musíme zabránit tomu, aby Mynář a Nejedlý i nadále dělali byznys na prezidentovu hlavu
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 ke změně zákona o Kanceláři prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Musíme zabránit tomu, aby Mynář a Nejedlý i nadále dělali byznys na prezidentovu hlavu
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 ke změně zákona o Kanceláři prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09 a STAN budou v Praze na magistrát kandidovat společně, oznámil Pospíšil
TOP 09 a STAN dnes podepsaly memorandum o spolupráci a společné kandidátce pro podzimní komunální volby v Praze. Volební program a lídra představí 5. dubna. Novinářům to dnes řekli zástupci obou stran. Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil uvedl, že má ambici být lídrem, záležet bude na dohodě a členské základně. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Verdikt soudu o úhradě léku může ohrozit fungování českého zdravotnictví
Městský soud v Praze, který v úterý rozhodoval o sporu VZP s klientkou dožadující se proplacení standardně nehrazeného léku, postupoval v rozporu s dlouhodobou judikaturou Ústavního soudu i s dalšími rozsudky v obdobných případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj chce dál platit školní obědy dětem z chudých rodin
Liberecký kraj chce dál platit školní obědy dětem ze sociálně slabých rodin. Na pokračování projektu žádá z Ministerstva práce a sociálních věcí 12 milionů korun. Na obědy kraj přispívá od roku 2016 a počet zapojených škol i dětí s každým školním rokem roste, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Občané mají právo vědět, jak hospodaří státní orgány
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 ke změně zákona o svobodném přístupu k informacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podpoří včelařství a předcházení vzniku odpadů
Vyhlášení dvou dotačních programů v oblasti životního prostředí odsouhlasila na svém pravidelném zasedání dne 6. března Rada Libereckého kraje. Na podporu včelařství je vyčleněna částka 1.513.000 Kč. Ve druhém programu se Liberecký kraj snaží předejít vzniku odpadů. Investuje částku 1.424.000 Kč nejen na předcházení jejich vzniku, ale i na opětovné použití a podporu sběru a využití bioodpadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Jen tak…?!?
Mluvil jsem s několika účastníky setkání několika desítek tisíc lidí na Václavském náměstí, a pokud bych měl popsat svůj dojem částečně doplněný televizním obrazem, pak bych řekl, že se tam ti lidé sešli především proto, že jsou tak nějak doopravdy naštvaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Marek Kyncl: Rusko si připomíná 65 let od smrti Josifa Stalina
PSÁNO PRO PL „Téma Stalina je v Rusku velmi živé. Podle různých průzkumů veřejného mínění jej považuje za nejvýznamnější ruskou osobnost všech dob okolo 50 procent Rusů. Nehledě na to, že od smrti Stalina uplynulo již 65 let, kolem historického odkazu této osobnosti chodí oficiální místa po špičkách. Příčina je prostá. Stalina nenávidí jak potomci komunistických internacionalistů, tak i liberálové. V ruských elitách je proto jen málo těch, kteří jsou ochotni se na Stalina a jeho epochu dívat pozitivně,“ rozpovídal se ohledně výročí Marek Kyncl, který v Rusku od roku 2007 žije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Eurozóna má našlápnuto
Dnes se trhy v eurozóně znervózněné výsledky italských parlamentních voleb a zároveň zklidněné vznikem velké koalice v Německu budou mít možnost seznámit, jak na tom evropská ekonomika skutečně byla v závěru loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Logiku vidím přesně v té hranici, kterou stanoví stát - plátce, neplátce DPH
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 ke změně zákona o evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Jediné férové řešení vůči elektronické evidenci tržeb je zrušit celý zákon
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 3. 2018 ke změně zákona o evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nová strategie ČNB stabilizuje devizové rezervy
Za uplynulých 10 měsíců se výše devizových rezerv znehodnotila o 215 miliard korun. Výrazné znehodnocení devizových rezerv je způsobeno posilováním koruny vůči jiným měnám. Do budoucna lze očekávat, že koruna bude dál sílit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrozí Majdan! Pozor, už jedou. Vážné slovo k Česku i Slovensku
Ekonomka Hana Lipovská patří k těm, kteří se neváhají vyjádřit i k tématům, která s ekonomií tak úplně nesouvisí. Její nejnovější příspěvek se týká zasahování EU do záležitostí členských států, které začíná mít povahu srovnatelnou s povoláváním sovětských poradců v padesátých letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident, premiér a předseda Senátu uctí v Lánech památku TGM
Prezident Miloš Zeman dnes na lánském hřbitově na Rakovnicku uctí památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, od jehož narození dnes uplyne 168 let. Při pietním aktu ho bude doprovázet manželka Ivana. Masarykově památce se v Lánech následně pokloní i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist