Oficiální zpravodajská média

Dobrovolníci chtějí vybudovat síť center pro setkávání lidí, kde by plánovali občanské aktivity na základě aktuálního dění
Dobrovolnická iniciativa Společně to dáme, fungující na základě stejnojmenné skupiny na facebooku, chce po celém Česku vybudovat síť klubů či kontaktních míst, kde by se mohli setkávat lidé, debatovat a plánovat občanské aktivity na základě aktuálního dění ve společnosti. ČTK to dnes řekla koordinátorka iniciativy Veronika Vendlová. Iniciativa vznikla mezi prvním a druhým kolem letošní prezidentské volby a jedním z jejích podporovatelů je i Kroměřížská výzva, která se snažila najít nového vhodného kandidáta na funkci hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sólo Zdeňka Ondráčka: Nelituji, že jsem se stal příslušníkem SNB. Demokratická žumpa. Možná mi ty výhružky posíláte vy. V ČT nechci vystupovat, nevěřím jí
Z PROFILŮ Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) usedl k počítači a začal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Sdělil jim, mimo jiné, že někteří učitelé dětem ve školách lžou o historii. Znovu se také vyjádřil ke svému odvolávání ve Sněmovně, kterému předešel tím, že se sám vzdal funkce předsedy sněmovní Komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Před tím však označil pravicovou opozici za „demokratickou žumpu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kde přišel Moravec na to, že chce někdo zlikvidovat ČT? Petr Žantovský je ohromen tím, co všechno moderátor napovídal v rozhovoru
TÝDEN V MÉDIÍCH Žádný normální novinářský materiál, ale píárový text oslavující zpovídaného Václava Moravce. Tak hodnotí Petr Žantovský rozhovor, který poskytl Deníku moderátor České televize. Při inauguraci Miloše Zemana do prezidentského úřadu ho zase udivila krajní nevychovanost poslankyně ODS Miroslavy Němcové. Tu podezírá z vypočítavosti, protože moc dobře věděla, že se na ni po demonstrativním odchodu hned v předsálí vrhnou novináři s mikrofony a kamerami, čímž se stane hrdinkou dne už jen kvůli tomu, že do médií po slavnosti na Hradě promluví jako první.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
S Pelikánem počítám, uvedl Babiš. A co Stropnický, Šlechtová nebo Ťok?
Premiér Andrej Babiš (ANO) se bude snažit zrychlit jednání o vládě. Prezidenta Miloše Zemana chce o dalším vývoji vyjednávání o sestavení svého druhého kabinetu informovat v závěru března, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Živí a mrtví
Pražské vysoké školy prý plánují demonstraci na 15. března. S jídlem roste chuť. Slovensko rozvrátily dvě oběti, proč by mělo Česko zůstat pozadu? Státního převratu se zachtělo. A datum – nemohli vymyslet příznačněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Krnáčová srovnala dopravu v Praze a dalších městech a nechtěně způsobila mediální poprask. Omlouvám se, vzkázala promptně
„Pražané jsou zpovykaní. Praha nemá velký problém s dopravou," řekla v rozhovoru pro Právo pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Za tuto mediální zkratku se vzápětí omluvila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Raději nekorektní než mrtvá
Šest set padesát nebezpečných slov o výchově nebojácných žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nové pořádky v pražské kavárně: Místo párků hummus. Chleba nahradila arabská pita
REPORTÁŽ Časy se mění... a platí to i pro zavedené kavárny na Starém Městě pražském s více než stoletou tradicí. Projevuje se to v místním sortimentu. Místo vepřových párků se v nabídce objevil v současnosti populární hummus, původem z Blízkého východu. Chléb coby přílohu nahradila arabská pita. Zmizel štrůdl. Oproti tomu přibyl francouzský koláč quiche, nad kterým by se možná někdejší častý rezident takového podniku, „zuřivý reportér“ Egon Erwin Kisch, podivil. Poznal by ještě svoji kavárnu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„V listopadu 1989 byl Ondráček mladý a zpitomělý. Dnes proti němu protestují znovu mladí a zpitomělí s vymytou hlavou.“ Rozhovor s režisérem, který zvedne některé ze židlí
ROZHOVOR „Pamatuji se na Palachův týden v roce 1989, kdy tihle hoši s dlouhými bílými pendreky honili lidi po Praze a v očích měli běsy. Jeden takový nám vtrhl i do kamerárny Československé televize ve Vladislavově ulici, kde jsme v temné komoře schovávali asi osm demonstrantů, kteří se k nám ukryli před policajty. Jeden z těch policajtů úplně nepříčetný vrazil do dveří a jako zdrogovaný hledal demonstranty. Kameraman Pavel Vondra neztratil duchapřítomnost a začal na policistu řvát, jako řvávají oficíři na vojně... ,“ sděluje své zážitky s předlistopadovou dobou v souvislosti s „Ondráčkovým pendrekem“ režisér Václav Dvořák. Nemyslí si ale, že by Ondráček v komisi pro kontrolu GIBS nemohl být. „Kdo jiný by na ně měl dohlížet, než nezkorumpovaný profesionál, který má přehled a nikdo ho neopije rohlíkem?“ táže se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ČT vyzvala Soukupa, aby se utkal v duelu s Dvořákem. Šéf TV Barrandov ale nejprve žádá zveřejnění...
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup se rozhodl, že divákům vyloží svůj pohled na veřejnoprávní Českou televizi. V pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa vyprávěl divákům, kolik ČT získává peníze a na co je vydává, případně nevydává. Jenže se ve svém výkladu dopustil několika přešlapů, na které už během Soukupova vysílání upozornila samotná Česká televize na sociální sítí Twitter. Tím byla odstartována slovní bitka o několika kolech. Tady je pokračování....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Komunistická „oběť“ čelí mediálnímu tlaku, jakému tlaku čelili slušní lidé za totality?
Komunista byl Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR zvolen do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Už jen to by mělo být zarážející.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM/MARK: Nízká energetická gramotnost brání většímu rozhýbání trhu s energiemi
Jen 15 % Čechů si umí porovnat cenu energií, které odebírá, a pouze necelá třetina lidí vnímá proces změny dodavatele energií jako příležitost pro finanční úsporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ceny zase rostou pomaleji, zelenina za rok zlevnila o pětinu, koruna kvůli tomu oslabuje
Komentář ke zveřejněným číslům Českého statistického úřadu k únorové inflaci v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Jak se JUDr. Jiří Pospíšil ke kritice dobral
Kritické zhodnocení vystoupení prezidenta Miloše Zemana u příležitosti jeho inaugurace předsedou TOP 09 panem Jiřím Pospíšilem, mi připomněl jeden vtip z dřívějšího prostředí hospody IV. cenové skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tibetskou vlajku vyvěsily stovky radnic a desítky škol. Ve Sněmovně tak učinila TOP 09
Na stovkách českých radnic a desítkách škol zavlály v těchto dnech tibetské vlajky. Připomínají oběti povstání, které v Tibetu v roce 1959 potlačili čínští vojáci. Vlajky na podporu lidských práv v Tibetu visí také na budovách pěti krajů. Vyplývá to ze zjištění ČTK a webu spolku Lungta, který v Česku vydává Tibetské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poznají české děti fake news? Zjistili jsme, že na vybrané školy míří inspektoři
Jak se v českých školách vyučuje mediální gramotnost, bude v letošním roce prakticky hodnotit Česká školní inspekce. Inspektoři mají v plánu výuku mediální výchovy analyzovat celkem na stovce základních a středních škol v Česku. O aktivitě inspektorů v této oblasti ParlamentníListy.cz informoval zdroj redakce, který prozradil jejich návštěvu na jedné nejmenované pražské střední škole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vím, že jedu na hraně, ale... Poslanec, který byl pranýřován za to, že se zastal komunisty Ondráčka, nechce mlčet
ROZHOVOR „Dneska se poukazuje na to, že Ondráček je symbol. Symboly jsme tady měli. Komunisti říkali – symbol je Horáková, musíme ji pověsit. Nebo zemědělec. Musíme s ním zatočit. Já chci poukázat na to, abychom se k tomu nevraceli a nedělali stejné věci jako oni. To je to moje přirovnání. Vím, že jedu na hraně,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz liberecký poslanec hnutí ANO Jiří Bláha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Problémy nekončí. Po lávce v Praze se zřítila část dalšího mostu. Při rekonstrukci dálnice
Moravskoslezská regionální televize Polar sdělila, že před šestou hodinou ráno se při rekonstrukci dálnice D48 zřítila část dálničního mostu u Přiboru. I s bagrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Naděje na změnu
Komentář na facebookovém profilu k novele zákona o evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Na hradě Landštejně nebude letos přístupná románská kaple
Kvůli ochraně původní omítky a stabilizaci klimatu bude celou sezónu kaple uzavřena pro veškerý návštěvnický provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Poslanecká sněmovna opět připomínala estrádní kabaret
Tento týden se roztrhl pytel s mimořádnými schůzemi a návrhy na odvoláními poslanců z různých funkcí a sněmovna opět připomínala estrádní kabaret.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti připravili propracovaný nominační zákon, který konečně omezí tzv. trafiky
Piráti chtějí zprůhlednit proces výběru adeptů do správních a kontrolních orgánů státních či polostátních firem. Připravili proto návrh nominačního zákona, který omezí tzv. trafiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Praha popírá nezávislost Tibetu, zlobí se v TOP 09 kvůli nevyvěšené tibetské vlajce
Pražský magistrát nevyvěsí tibetskou vlajku. Stejně tak ani Praha 1, 8 či 10. Na většině z oslovených radnic však vlajky budou, a to například na budovách Prahy 2, 3,4, 5, 6, 7 nebo 9. Vyplývá to z vyjádření radnic oslovených v rámci ankety ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Demokracie nevládne, demokracie se vylepšuje
Předseda Poslanecké sněmovny v inaugurační řeči oživil heslo našeho prvního prezidenta TGM. I naše Ústava v Preambuli slibuje, že jsme všichni odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud těší zájem veřejnosti o aplikaci na stránkách www.datanu.cz
24. ledna zprovoznil Nejvyšší soud ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu novou aplikaci obsahující podrobné informace ze soudních rozhodnutí, ve kterých se řešily nároky na náhradu za bolest, za ztížení společenského uplatnění a nároky pozůstalých při usmrcení osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Inaugurační projev Zemana? Exhibice duševně nemocné osobnosti! Za vše mohou jeho voliči, teď musím poslouchat to nemocné svinstvo, rozjel se zhrzený Chaun
Prezidentův inaugurační projev, který byl podle některých kritiků především plný útoků, spustil řadu negativních reakcí nejen z řad politiků. Na jeho zhodnocení se ve svém komentáři zaměřil i režisér Igor Chaun, podle kterého se jednalo o evidentní exhibici porouchané osobnosti a těžce duševně poznamenaného člověka. „Poznamenaného zlobou, nenávistí, stihomamem a pokleslostí,“ uvedl na serveru Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický přijal velvyslance zemí Ligy arabských států
Ministr zahraničních věcí ČR Martin Stropnický přijal 5. března 2018 v Černínském paláci 15 velvyslanců zemí Ligy arabských států, kteří jsou akreditováni v Česku. Hlavními tématy jejich jednání byly humanitární aktivity ČR, bezpečnostní otázky spojené s migrací a blízkovýchodní mírový proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Tragický byl tehdy osud Jana Masaryka i osud naší republiky
Komentář na facebookovém profilu k výročí smrti Jana Masaryka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tak ja vám povím něco o té veřejnoprávní televizi... Komárek natočil speciální VIDEO
Bývalý komentátor Mladé fronty Dnes a bývalý poslanec za hnutí ANO Martin Komárek natočil krátké video, ve kterém reaguje na Zemanova slova v inauguračním projevu, když kritizoval veřejnoprávní Českou televizi, které vyčetl příchylnost k opoziční TOP 09 a také její neobjektivnost. „Problém je ve dvou věcech – v zákonu a ve zvykovém právu, které se odvinulo od tzv. televizní stávky,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanci hnutí ANO chtějí regulovat výběr lidí do státních firem
Zprůhlednění výběru lidí do řídících a kontrolních orgánů státních a polostátních společností si klade za cíl návrh nominačního zákona, který předložila skupina poslanců ANO. Ministerstva by musela vybírat kandidáty do těchto funkcí až na výjimky ve výběrových řízeních, nominace by pak posuzoval pětičlenný vládní výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Generál Petr Pavel obdržel nejvyšší americké armádní ocenění pro cizince
Český generál Petr Pavel se nyní může chlubit americkým nejvyšším vyznamenáním pro cizince „Legion of Merit“, které ve čtvrtek převzal. Medaili za zásluhy mu předal Joseph F. Dunford, generál námořní pěchoty USA a předseda Společného sboru náčelníků štábů (The Joint Chiefs of Staff). Jako elitní funkcionář NATO zvládl prý Pavel na výbornou hrozbu Ruska i boj s Islámským státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): TOP 09 a STAN - jak to vlastně s Prahou myslí?
Spojme síly pro Prahu, říkají dnes společně STAN a TOP09. Ale předpokládám, že někde dole je malým písmem připsáno: ”Ale až od podzimu.”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za vypsání výběrového řízení na funkci ředitele Základní školy a mateřské školy Vladislav
My, níže podepsaní, vyjadřujeme nesouhlas s potvrzením funkce ředitele ZŠ a MŠ Vladislav bez výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež nabídne představení pro batolata i studenty středních škol
18. ročník přehlídky proběhne ve dnech 15. - 25. 3. 2018 na scénách několika pražských divadel. Přehlídka uvede 14 představení, z nich největší počet se uskuteční v Divadle v Celetné, další potom v Klubu Mlejn, v divadle Minor a v divadle Disk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krainer (STAN): Sedmdesát let od chvíle, kdy jsme si začali ubližovat
Zoufale bychom potřebovali morální autority v plné síle. Někoho, kdo by vystoupil a Okamurovi, Skálovi, Semelové a dalším slizům jednou větou vyčinil: "Poslouchejte, vy pacholci, když jste ještě nebyli na světě, já bránil tuhle vlast. Proti takovým jako jste vy! Neopovažujte si brát slovo vlastenectví do úst!"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček pro PL: Newsroom ČT24. To je stoka, která lynčuje kohokoli, kdo má odlišný názor!
HORKÉ TÉMA Moderátor Radim Panenka přivítal v TV ParlamentníListy.cz hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který se rozpovídal o tom, co můžeme čekat od prezidenta Miloše Zemana v jeho druhém funkčním období. Vysvětlil také, proč lidé přestávají věřit médiím hlavního proudu. Důvod je prý poměrně jednoduchý. Když si dnes otevřete některé noviny, tak podle Ovčáčka zjistíte, že si nečtete zprávy, nýbrž propagandu. Stačí se prý podívat na některé pořady České televize nebo na Respekt Zdeňka Bakaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sadovský (ANO): Bude doprava v Královehradeckém kraji lepší? ANO bude
V úterý 27. února jsme se s kolegy z Královéhradeckého kraje sešli s ministrem dopravy Danem Ťokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČR čeká rekordní rok pro motorkáře, BESIP se zaměří na jejich bezpečnost
Letošní rok zřejmě přivede na české silnice největší počet motorkářů v historii. Čekají nás dvě velké motocyklové akce a řada tradičních motorkářských podniků a vyjížděk. Bezpečnost motocyklistů a ohleduplné chování řidičů aut a jednostopých vozidel proto budou jedním z hlavním témat kampaní BESIP v této sezóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babišův hejtman Vondrák o fungování Sněmovny: My jsme za ty tři dny nic neudělali
Poslanec a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák je přesvědčen, že proti hnutí ANO je veden nesmiřitelný boj, který by mohl relativně rychle skončit, kdyby ODS ustoupila ze svých požadavků a utvořila s hnutím ANO pravicovou koalici. I proto, že k tomu zatím nedošlo, má Vondrák pochopení pro Babišova kritická slova vůči Sněmovně. Teď prý poslanci jednali tři dny a neodpracovali vůbec nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Křemen (TOP 09): Gamer turistika je hozená rukavice obcím
Ruku na srdce, kdo z Vás zná Úžice, Talmberk či Mrchojedy, pokud tam zrovna nežijete či nemáte chatu nebo chalupu? Troufám si tvrdit, že povětšinou možná tápete. To se ale zřejmě brzy změní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rozhodnuto. O titul Zlatý Ámos bude bojovat šest finalistů
Lucie Bakalová z gymnázia v Holešově, Lucie Čimerová ze Základní školy v Městci Králové, Tereza Fousová z pražského gymnázia Špitálská, Helena Lísková ze Základní školy Ladova v Litoměřicích, Jan Šindelář ze Základní školy v Říčanech a David Turek ze Základní školy v České Kamenici se na základě rozhodnutí poroty stali letošními finalisty ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Jsme velmi aktivní a velmi solidární
Ministři vnitra jednali o směrnici o jmenné evidenci cestujících, o terorismu a radikalizaci i o spolupráci se zeměmi západního Balkánu, zejména v bezpečnostní oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Spisovatel: Pokud byl Ondráček zvolen do funkce, měl právo ji zastávat. Asi tak stejné právo, jako demokraticky zvolení Hitler či Gottwald
ROZHOVOR Mladí lidé ještě nejsou tak zkažení a prolezlí komunistickou – zlodějskou a darebáckou ideologií, a proto jich bylo tolik k vidění při demonstracích proti zvolení poslance Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS. Je o tom přesvědčen spisovatel Jan Žáček, jenž ale cítí, že mnozí z nich jsou zmatení a často volí strany a kandidáty, kteří jim slibují změnu, ale ve skutečnosti jim jde pouze o osobní prospěch. Situace v zemi se podle něj zhoršuje a míří k nesvobodě, a tak doufá, že se to podaří zarazit. Sám okusil drobné perzekuce, když mu v některých velkých knihkupectvích zrušili na poslední chvíli křest knihy, v níž píše o komunistických zločincích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg o Janu Masarykovi říkal... A jak to tedy bylo? Odpovídá historický publicista Zdeněk Čech
ČESKÉ OSMIČKY Masaryk byl postaven do dost šílené situace. Ať byl jakýkoliv, vychovali ho a dospíval v prostředí výrazně demokratických tradic, byť pak samozřejmě jeho otec TGM nastolil jakýsi „republikánský dvůr“. Těmito slovy hodnotí příběh Jana Masaryka, československého ministra zahraničních věcí, historický publicista Zdeněk Čech. Ostatně jeho otec JUDr. Jan Čech začal v Černínském paláci pracovat jen pár měsíců poté, co tam dne 10. března 1948 došlo k tolik diskutované záhadě českých dějin – ke smrti Jana Masaryka, který byl, jak se někdy ironicky říká, sebevrah gentleman. Vyskočil z okna a nezapomněl ho za sebou spořádaně zavřít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ODS se definitivně vrací na Prahu 10
Výkonná rada ODS schválila vznik dvou nových místních sdružení na Praze 10. V současnosti v rámci desátého pražského obvodu existuje pouze jedno místní sdružení pod vedením exprimátora a poslance Bohuslava Svobody. Nová dvě povedou pražský zastupitel Filip Humplík a dlouholetý člen pražské ODS Martin Valovič.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Náměstek ministryně obrany Landovský jednal s afghánským náměstkem ministra zahraničních věcí
Náměstek ministra zahraničních věcí Afghánistánu Hekmat Khalil Karzai se během své návštěvy ČR setkal s náměstkem ministryně obrany Jakubem Landovským v rámci pracovního jednání na Ministerstvu obrany ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lékaři z Kroměříže bijí na poplach kvůli Čunkově zdravotnické koncepci
Situaci v současném nemocničním zdravotnictví lze označit spoustou přívlastků. V žádném případě ji ale nelze považovat za dlouhodobě udržitelnou, pro zdravotnické zaměstnance dlouhodobě perspektivní, odpovídajícím způsobem financovanou či dokonce harmonicky fungující. Důvodů je celá řada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ANO vrátilo jen půlku z daru podnikatele Rusňáka, který v účtech chyběl. Postih hnutí ale nehrozí
"Obě strany se dohodly, že zůstane jen u finančního plnění, takže jsme vrátili zhruba polovinu, 600 tisíc korun," uvedl manažer hnutí Jan Richter.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.3.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Zelení: Porušování lidských práv v Tibetu pokračuje
Zelení dlouhodobě upozorňují na porušování lidských práv kterého se Čína v Tibetu stále dopouští. I tento rok připomínají výročí Tibetského národního povstání a podporují akce Hlas pro Tiber a Tibetský večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Přebytek bilance zahraničního obchodu meziročně klesl
Podle předběžných údajů skončila v lednu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 11,9 mld. Kč, který byl meziročně o 9,4 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Čínská CEFC se sídlem v Praze výrazně posílila kapitál
Čínská investiční skupina CEFC, jejíž evropská část sídlí v Praze, významně posílila kapitál. Snaží se prý uklidnit investiční svět a dát najevo, že je stabilní. Informuje o tom ČTK. Sobotní Lidové noviny přidávají další informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti pořádají seminář k nařízení o ochraně osobních údajů
V pondělí 12. března od 9 hodin proběhne v objektu Konírny Poslanecké sněmovny PČR seminář k přijímané legislativě EU týkající se obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CRR: Projekty na podporu celoživotního vzdělávání v regionech si rozdělí 342 milionů korun
Celkem třicet devět projektů zaměřených na zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání se dočká finanční podpory z Integrovaného regionálního operačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci KSČM opět navrhli zavést náhradní výživné
Za neplatiče alimentů by měl poskytovat výživné na děti stát, navrhla podobně jako v minulém volebním období skupina poslanců KSČM. Rozpočtové náklady by činily v prvním roce podle odhadů předkladatelů asi miliardu korun, následně by se snižovaly, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Fakta, stopy a úvahy kolem skoku Jana Masaryka do prázdna
V devět ráno (tedy v osm hodin západoevropského času) rádio 10. března 1948, tedy přesně před 70. lety, začalo hrát vážnou hudbu a bylo oznámeno, že Jan Masaryk zemřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Zvukový záznam tzv. monitorovaného hovoru jako důkazní prostředek v občanském soudním řízení
Ústavní soud vyhověl ústavní stížnosti obchodní korporace Synergent, s. r. o. a zrušil rozsudek Okresního soudu v Litoměřicích, neboť jím bylo porušeno právo stěžovatelky na soudní ochranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Taxikáři žádají zastavit Uber a Taxify, než budou mít licence
Sdružení českých taxikářů (SČT) požaduje, aby alternativní přepravci Uber a Taxify přerušili v Česku provoz svých aplikací, než zde budou jejich řidiči splňovat požadavky zákona. Sdružení tak reagovalo na výsledky schůzky zástupců Uberu s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Odkaz Jana Masaryka je pro nás závazkem
Ministr zahraničních věcí ČR a místopředseda vlády Martin Stropnický se 9. března 2018 v Černínském paláci zúčastnil pietního aktu u příležitosti sedmdesátého výročí tragického úmrtí Jana Masaryka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Velvyslanec USA Stephen B. King navštívil NÚKIB
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) navštívil velvyslanec USA, pan Stephen B. King. Seznámil se s rolí úřadu v rámci České republiky a jeho činnostmi v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jedna demonstrace za druhou. Tato bude bránit Českou televizi před Zemanem
Na středu 14. března se chystá demonstrace na podporu veřejnoprávní televize. Účastníci akce se chystají dát prezidentu Miloši Zemanovi najevo, že budou Českou televizi bránit, a to i před takovými útoky, jaké Miloš Zeman předvedl ve svém inauguračním projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za vybudování volnočasového sportoviště pro mládež a dospělé na Spořilově
Velmi oceňujeme k jakým změnám a rekultivacím v posledních letech došlo k obnově života a hojně využívaného parku s dětskými hřišti na Roztylském náměstí na Spořilově I.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš se zalekl demonstrací a uhnul. To podpoří nespokojené lidi a chuť demonstrantů se k demonstracím vrátit, předvídá Libor Rouček
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Kdyby měli šanci a dostali se k moci, tak se budou chovat úplně stejně, jako v období mezi roky 1948 a 1949,“ říká na adresu komunistů bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček, který jedním dechem ale dodává, že si je jistý, že takovou šanci nikdy už KSČM nedostane. Že se vůbec nezměnili, podle něj dokazuje i to, že vůbec navrhli Zdeňka Ondráčka na pozici předsedy sněmovní komise pro kontrolu činnosti GIBS. Zároveň říká, že začínáme mít velmi špatnou pověst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): Kouzelná zkratka ITI skrývá velké možnosti
Když se řekne ITI, část lidí tuší, že se za tím u nás skrývají velké evropské investice do hradecko-pardubické aglomerace. Málokdo ale ví, co vlastě tato zkratka znamená. Celkově ten složitý název zní Integrované teritoriální investice. Kdo by si to pamatoval, že? Tak raději zůstaňme u ITI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Miloš Zeman je pionýrem nové doby
Tahle doba nemá styl. Styl vyžaduje rozlišování. Rozlišování předpokládá vědomí vyššího a nižšího, přijatelného a nepřijatelného. Styl je hierarchie. Bez hierarchie pozbývají hodnoty smysl. Bez hierarchie hodnoty dokonce neexistují. O hodnotách se nehlasuje, hodnoty se tvoří. Proto je styl výsledkem námahy, úsilí a kázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Správa KRNAP opět vyvěsila tibetskou vlajku
Správa Krkonošského národního parku se už tradičně, letos po deváté, připojila ke Dni Tibetu (10. březen) a od pátečního do pondělního rána vyvěsila tibetskou vlajku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Čínští křesťané podali první žaloby kvůli neudělení azylu
Čínští křesťané podali první žaloby na Ministerstvo vnitra kvůli tomu, že jim nebyl udělen azyl. Žaloby budou řešit krajské soudy po celé republice podle regionu, kde nyní neúspěšní žadatelé bydlí. ČTK to řekla právnička Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Hana Franková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Piráti chtějí zrušit historicky budovanou důvěru
Komentář na facebookovém profilu k návrhu Pirátů, aby finanční správa získala další pravomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Proč Zeman tolik útočí na ČT? Žije snad mimo realitu, ptá se Jaroslav Kmenta
Publicista Jaroslav Kmenta se v textu pro server magazínu Reportér vyjádřil k inauguračnímu projevu prezidenta Zemana. Položil si mimo jiné otázku, co udělala v poslední době tak špatného Česká televize, že ji hlava státu znovu a znovu špiní. To však nebylo zdaleka všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Stovky lidí si na Ukrajině připomněly slavnou bitvu u Sokolova. Také ministryně Šlechtová: Nesmíme zapomenout na naše osvoboditele, a to všechny
REPORTÁŽ Česká Republika si připomíná výročí bitev u Bachmače a Sokolova. Přímo na místa bitev zamířila česká delegace vedená šéfkou resortu obrany Karlou Šlechtovou. “Nikdy nesmíme zapomenout na to, co se dělo, a nesmíme zapomenout na naše osvoboditele, a to všechny. Před pětasedmdesáti lety tu naše národy společně bojovaly proti zlu. Doufám, že to špatné se už nikdy, nikdy neobjeví,” řekla ministryně Šlechtová po rekonstrukci bitvy u Sokolova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Před 170 lety se konala první politická schůze v českých zemích
Za první politickou schůzi v dějinách českých zemí bývá označováno veřejné shromáždění pražského lidu ve Svatováclavských lázních v Praze, které se konalo před 170 lety, 11. března 1848, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Celní správa: Usnadnění mezinárodního obchodu
V letošním roce uplyne 10 let, co Evropská komise ve spolupráci s celními správami všech členských států zavedla na celém území EU program oprávněného hospodářského subjektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda ANO zřejmě odmítne snahu zrušit přestupek o urážce úředníka
Menšinová vláda ANO nejspíš odmítne nový pokus TOP 09, která chce zrušit přestupek o urážce úředníka. Od loňska za to hrozí sankce až 10.000 korun. Kabinet Andreje Babiše by podle předkládací zprávy měl návrh zamítnout pro nepodloženost. Z obdobných důvodů předloni odmítla obdobnou snahu TOP 09 také tehdejší koaliční vláda, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Evropská komise si znovu všímá Česka. Tentokrát kvůli služebnímu zákonu
Evropská komise nemá námitky ke změnám služebního zákona, které by měla příští týden schválit česká vláda v demisi. ČTK a Českému rozhlasu to po svém jednání v Bruselu řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Dodala, že zástupcům unijní exekutivy vyvracela „mýty“ kolem novely a obě strany podle ní došly k závěru, že chystané úpravy jsou technického rázu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nákupy luxusních nemovitostí a potravin. Takhle nějak prý může vypadat působení italské mafie v Praze
Po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky se vynořily spekulace o tom, že smrt dvou mladých lidí může mít na svědomí italská mafiánská skupina známá pod označením ’Ndrangheta. Odtud už byl jen krok k úvahám, zda ’Ndrangheta působí také v Česku. Sobotní MF Dnes k tomu přináší podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Komentátor se vysmál ODS i Kalouskovi: Zrovna vy kritizujete Babiše? Směšné!
Andrej Babiš (ANO) je dnes zejména pravicovou opozicí kritizován za to, jak se chová. Je mu vyčítáno, že provádí na ministerstvech a v dalších institucích čistky, ač jeho vláda nemá důvěru. Petr Kolář v sobotní MF Dnes připomíná nejen ODS, že se kdysi chovala stejně. Mimo to také občanským demokratům připomněl, koho to dnes vlastně hájí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Zásadní moment pro ochranu práv lidí s postižením v Evropě
Úmluvu OSN o právech osob se zdravotním postižením ratifikovalo Irsko jako poslední stát EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09? Politický Titanik. Jiřího Pospíšila si Pražané nezaslouží. Přečtěte si ostrý komentář
Petr Holec v textu pro server INFO.cz zhodnotil situaci v TOP 09, kterou teď vede Jiří Pospíšil. To je podle Holce zoufalec týdne, protože je jako předseda strany takřka neviditelný a jako europoslanec a občan ze západních Čech by se zřejmě rád stal primátorem Prahy, což si prý Pražané nezaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Budu vděčen novinářům za břitkost a nestrannost, chtěl slyšet Padevět na inauguraci
Spisovatel Jiří Padevět se na svém facebookovém profilu vyjádřil k inauguraci prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Předsedkyně navštívila největší ústav Akademie věd
Bezmála dvacet laboratoří na dvou místech si během své návštěvy Fyzikálního ústavu prohlédla předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Program sahal od ranních hodin do pozdního odpoledne, a byl pro to důvod: Fyzikální ústav je největším pracovištěm Akademie věd a spadají pod něj velká laserová centra HiLASE a ELI Beamlines. Předsedkyni provázeli místopředsedové pro I. a II. vědní oblast Jan Řídký a Zdeněk Havlas a také člen Akademické rady Luboš Náhlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Michal Rusek: O systému hodnot novinářů (nejen) Zdeňka Bakaly
Blbý národ si zvolil blbě… Blbý národ si zvolil blbého prezidenta… – Tak přesně toto je ukázkově nedemokratický způsob myšlení. Protože to kulaté razítko, co je dobře a co nikoliv, to nemá z nás nikdo. Proto je zde dohoda (a to je správně), že budeme hlasovat demokraticky a výsledek budeme nejen považovat za rozhodnutí většiny, ale budeme jej respektovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman zaútočil na Bakalu s jasným cílem, chtěl ukázat, že je tu někdo, kdo krade víc než Babiš, v jeho projevu však byla daleko nebezpečnější věc, míní Neff
Podle spisovatele a publicisty Ondřeje Neffa svým čtvrtečním inauguračním projevem prezident Miloš Zeman předčil očekávání, tedy nezklamal. Jen tak se prý nevidí, aby se během takového ceremoniálu hlava státu takto opřela do soukromé osoby, do konkrétních sdělovacích prostředků a do veřejnoprávní televize. „Zemanův cíl byl jasný – poukázat na oligarchu, který krade mnohem víc než Babiš,“ rozepsal se ve svém komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman pohrdá lidmi i vzdělaností, píše Karel Steigerwald. Jedno má však s Masarykem společné
Publicista Karel Steigerwald se v komentáři pro Reflex.cz vyjádřil k prezidentovi Miloši Zemanovi. Ten se sice rozhodl podepsat prezidentský slib na stole T. G. Masaryka, ale to neznamená, že má Zeman s Masarykem cokoli společného. Tito dva pánové spolu prý nemají společného vůbec nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Zamyšlení nad Zemanovou inaugurací
Ve čtvrtek jsem poslouchal inaugurační projev prezidenta Zemana. Předčil mé očekávání. Byl to nedůstojný, ponižující projev, ve kterém chybělo poselství svému národu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist