Oficiální zpravodajská média

„Oni nenávidí každého z vás, kdo nejde s nimi.“ Jiří Ovčáček sepsal tento varovný text
Jiří Ovčáček se na svém blogu, který pojmenoval Svobodný názor, zamýšlí nad nenávistnými tendencemi vůči současnému prezidentovi a premiérovi. „Parlamentní a prezidentské volby odkryly ve svém důsledku nebezpečný spodní proud v české společnosti,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Jak z toho ven
Ani 25 let po sametové revoluci se nám nepodařilo vybudovat právní stát. Ekonomicky se nám daří dobře, ale jsme slepí ke křivdám, které se dějí našim spoluobčanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kubera: Mluvil jsem s diplomatkou Klausovou, nemohu říkat detaily, ale jak sleduji situaci na Slovensku z dálky, mohlo to být s vraždou novináře úplně jinak
ROZHOVOR Senátor Jaroslav Kubera (ODS) tvrdí, že KSČM mohla protesty proti Zdeňku Ondráčkovi předvídat. A Andrej Babiš jako premiér nemá diktovat, koho vládní partner na dohodnutou pozici dosadí. Setrvali však na svém, a tak nemohli očekávat, že to lidé přijmou s potleskem. Hrozby komunismu se však neobává, socialismus k nám prý míří spíše ze Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kocáb zvažuje založení politické strany
Odpůrci prezidenta Miloše Zemana přemýšlejí o tom, že by založili politickou stranu. Podle nich totiž chybí někdo, kdo by hájil hodnoty listopadu 1989. Uvádí to server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Proč potřebujeme zákon o liniových stavbách?
Výstavba dálnic se v Česku zoufale táhne. Problémem jsou mimo jiné vleklé soudní tahanice s vlastníky pozemků, kudy mají budoucí dopravní tepny vést. Nyní je na stole novela zákona č. 416/2009, která je ale jen záplatou a nikoliv řešením. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za zákaz heren v Kutné Hoře
My níže podepsaní obyvatele Kutné Hory, máme zájem na tom aby Kutná Hora byla městem, kde je platí zákaz hernám a Casin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Fráze draze placené
Na inflaci zbytečných slov jsme si už zvykli. Málokdo si však uvědomuje, jak draze jsou slova našich politiků placená. A fajnšmekr zavzpomíná na slova, která kdysi snad tolik nestála, ale zato byla do skaly tesaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Čeští lvi? Škrkavky se vehementně bránily odčervení
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Markéta Kutilová a Lenka Klicperová: Turecké bomby nedopadají na PKK, ale na civilisty
Otevřený dopis představitelům ČR ve věci turecké vojenské agrese na severu Sýrie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
To chcete Kalouska nebo jak jako? Klára Samková po výstupu Svěráka odsoudila „kavárnu“
Advokátka Klára Samková se rozepsala na svém facebookovém profilu, co jí vadí na „kavárně“. Jak uvádí, je možné se lišit v názorech, ale vadí jí očividná a absolutní neschopnost nabídnutí jakékoliv alternativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Koruna pod tlakem… hrozí jí od ČNB další nebezpečí?
Česká koruna se po slabší páteční inflaci dostala pod tlak a pokouší se atakovat 25,50 EUR/CZK. Ztráty nejsou zatím nijak výrazné, ale česká měna se i tak obchoduje na nejslabších úrovních od začátku ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sadovský (ANO): Nové ubytovací kapacity školy
Ve čtvrtek 1. března jsme se za účasti Ing. Vladimíra Voborníka ředitelem školy a předsedou Podorlického sdružení zaměstnavatelů sešli s ministrem školství Ing. Robertem Plagou, Ph.D.. A o čem jsme jednali? O výstavbě nových ubytovacích kapacit střední školy v Dobrušce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Publicistka: Kdo pomůže Kurdům, aby se z Afrínu stalo pro Erdogana to, co pro Hitlera Stalingrad?
„Kurdský Jindires je Guernicou dnešních dnů,“ srovnává překladatelka a publicistka Jana Maříková letošní boje v kurdské provincii Afrín s občanskou válkou ve Španělsku, která bezprostředně předcházela 2. světové válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Moravec dost přitvrdil: Nekompetentní individuum Jaromír Soukup. Kdyby nebyl napojen na politiky, jeho firmy by dávno nepřežily. A Zeman...
Televizní a rozhlasový moderátor, redaktor a vysokoškolský učitel žurnalistiky Václav Moravec je přesvědčen o tom, že se pomalu, ale jistě blíží naprosto zásadní změna postavení i fungování českých novinářů. Mohou za to prý především tlaky vyvíjené na Českou televizi a Český rozhlas, zájmy komerčních médií s Jaromírem Soukupem v čele nebo urážky ze strany Miloše Zemana, Andreje Babiše a Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš v ČT ohlásil, že znovu zvažuje dát nabídku ODS. A pořádně tím nadzvedl nejen vedení ČSSD, ale i Fialu
Premiér v demisi Andrej Babiš v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce prohlásil, že by jeho hnutí ANO mohlo pro případnou účast ve vládě opět oslovit ODS. Předseda občanských demokratů Petr Fiala ale radostí nejásá, žádnou nabídku zatím neobdržel a za premiérovými kroky vidí vypočítavost. ODS navíc stále trvá na tom, že o vládě vyjednávat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Olga Sommerová, kandidátka TOP 09: Elita národa jsou slušní dobří lidé, kteří dělají něco pro vlast. Nechápu voliče Zemana, Babiše a Okamury
Režisérka Olga Sommerová se rozhodla při děkovné řeči na slavnostním večeru Českého lva bojovat za obranu České televize před oligarchy. Rozhovor s ní nyní přinesl server Seznam Zprávy. Sommerová převzala ocenění za dokument o zpěvačce Soně Červené. V minulosti režisérka kandidovala do Sněmovny za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Perla (Zelení): Malé domů na Hradě
Komentář na facebookovém profilu k hradním zakázkám pro sponzory Strana Práv Občanů - Zemanovci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Proč?!
Obraz společenského a politického dění v naší zemi u mě vyvolává řadu otázek, které, jak už to tak u otázek bývá, začínají kouzelným slůvkem „proč“. Omlouvám se všem, pro které to otázky nejsou, kterým je to prostě jasné jako facka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Připravujeme trestní oznámení kvůli zajišťovacím příkazům
Musím ocenit, že jsme byli konečně Českou televizí přizváni do debaty. Třebaže do tohoto pořadu, i když je to spíš formát "pavlačového hádání", kde se nedá dokončit argumentace myšlenky, protože diskutujících je příliš. Samotné pozvání Soukromníků ale pro nás znamená, že už nás vnímají i celostátní média jako jedny z nejhlavnějších odpůrců EET v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Třistaleté výročí slaví NTK i nabídkou bezplatné prohlídky knihovny pro veřejnost
Národní technická knihovna (NTK) nabízí po celý rok 2018 mimořádné a bezplatné exkurze po nejmoder-nější a největší technické knihovně v České republice. Prohlídky určené široké veřejnosti jsou součástí oslav 300. výročí od založení knižního fondu NTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovec Krčmář: Sleduji mnoho pořadů ČT a nepovažuji je za nevyvážené
ROZHOVOR „KDU-ČSL přijala vládní angažmá v minulém volebním období a jak ukázaly poslední sněmovní volby, tak naši voliči s tím pravděpodobně nebyli spokojeni. Logický je proto odchod do opozice. Vládní odpovědnost by primárně měly převzít strany, které ve volbách uspěly, což jsou vedle ANO třeba Piráti či ODS,“ míní okresní liberecký předseda KDU-ČSL (a ředitel Národního památkového ústavu v Liberci) Miloš Krčmář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátoři navrhli jednokolový volební systém do horní komory
Senátoři navrhli jednokolový způsob voleb do horní komory podle australského vzoru. Podle něj by lidé nově na jednom lístku stanovovali pořadí kandidátů a hlasy pro neúspěšné kandidáty by se připočítávaly úspěšnějším. Na rozdíl od britského jednokolového systému by tak nepropadly. Novela volebního zákona souvisí s obdobnými záměry ANO, netýkala by se letošních říjnových voleb. Změna by měla pole předkladatelů zvýšit účast v senátních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ústavní soud zamítl návrh na zrušení tzv. „dluhové brzdy“ a „dluhového stropu“
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 64 senátorů na zrušení zákonné úpravy v podobě tzv. „dluhové brzdy“ a „dluhového stropu“, týkající se hospodaření územních samosprávných celků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr kultury přijal velvyslance Spolkové republiky Německo
Ilja Šmíd dnes v 9 hodin přijal v sídle Ministerstva kultury velvyslance Spolkové republiky Německo, J. E. pana Christopha Isranga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Krajská organizace má nového předsedu
Na krajském sněmu hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, který proběhl v Kulturním domě ve Velké Polomi koncem února bylo zvoleno nové krajské vedení moravskoslezské organizace hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Jsme zpocení, ale makáme, pane Babiši“, „A toto je pozlacené?“ Takto vypadala inspekce premiéra v Národním muzeu a rozkopané opeře
REPORTÁŽ V pondělí 12. března odstartoval kontrolní den ve státních příspěvkových organizacích. V souvislosti s tím se premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) rozhodl navštívit několik pražských kulturních památek. ParlamentníListy.cz byly u toho, když si Babiš prohlížel probíhající rekonstrukce ve staré budově Národního muzea a ve Státní opeře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
SOS Dětské vesničky: Omezme dobrovolné pobyty dětí v kojeneckých ústavech
Zhruba 80% dětí, které se ocitnou v dětském domově pro děti do 3 let věku či kojeneckém ústavu, je tam umístěno se souhlasem rodičů na tzv. dobrovolný pobyt (v roce 2016 se to týkalo 1266 dětí).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti se ptají po odpovědnosti za drahé a nekonkrétní plány na zlepšování ovzduší
Ministerstvo životního prostředí vypracovalo a v červenci 2015 předložilo Plán zlepšování kvality ovzduší aglomerace Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
František Dostál: Vltavani a voraři, ať UNESCO už o vás ví!
Už jako kluk jsem očumoval v Podolí na některých lidech kroj, který prý byl krojem námořníků francouzského obchodního loďstva. Ano, byli to lidé ze spolku Vltavan. To jsem ale ještě nevěděl, že již v roce 920 měl řeku Vltavu vyhlásit jako „svobodnou silnici na vodě" kníže Václav...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zabraňme šikaně samospráv
Vítám, že se rýsuje alespoň nějaký návrh na zmírnění šikanózního opatření, přijatého za minulé vlády, vůči komunálním politikům a zastupitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Brno si z ITB Berlin odváží cenu za nejlepší regionální spolupráci
Letošní první aktivní účast Brna na veletrhu ITB vyústila v mimořádný úspěch. Agentura CzechTourism udělila městu Brnu cenu za nejlepší regionální spolupráci v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Jindřichově Hradci v roce 2017 bezúplatně převedl 244 pozemků
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jindřichově Hradci od počátku roku 2017 bezúplatně převedl 244 pozemků s celkovou výměrou přes 438 tis. m2 a s účetní hodnotou bezmála 2,6 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Říkal to v hospodě Láďa, který poslouchá bigbít. „Poprava“, po které touží Andrej Babiš, se možná rychle blíží
Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín čelí mimořádnému tlaku. Premiér v demisi Andrej Babiš chce nějaký čas jeho hlavu. Nadcházející čtvrteční jednání bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny nejspíš rozhodne o tom, jestli ostře sledovaný muž zůstane ve své funkci. Přitížila mu zpráva České televize a článek Babišových Lidových novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Ledy na Bečvě a horní Moravě prošly bez problémů
Prudký růst teplot na konci zimy dělá vodohospodářům starosti především z důvodu vytváření ledových bariér. Nejrizikovějšími místy bývá pravidelně povodí Bečvy a horní Moravy. V letošním roce se průchod ledů obešel bez problémů, přesto byli vodohospodáři v pohotovosti. Situaci pomohly nízké noční teploty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Jste nemocný? Sorryjako, nezájem
Máte horečku, chrchláte, je vám zle. Ale nacpete se všemi prášky, které najdete, a vyrazíte do práce. Nějak to přežijete do víkendu s nadějí, že dva dny v posteli postačí. To je osud desítek tisíc lidí, kteří přecházejí nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu přeložky silnice I/21 Trstěnice - Drmoul
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v pondělí 12. března výstavbu silnice I/21 Trstěnice – Drmoul, která je součástí souboru staveb přeložek na silnici I/21.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Informační povinnost o výši vyplacené veřejné podpory za rok 2017
Poskytovatel veřejné podpory je dle § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 215/2004 Sb., o úpravě některých vztahů v oblasti veřejné podpory a o změně zákona o podpoře výzkumu a vývoje, v platném znění, povinen poskytnout Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže do 30. dubna 2018 informace o výši poskytnuté (rozuměj vyplacené) veřejné podpory za kalendářní rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Krajský úřad umožňuje stavět bez pravidel. Ovšem jen někomu
Stavební úřad v Liberci vydal rozhodnutí o viladomech na Masarykově třídě v rozporu se zákonem o památkové péči a krajský úřad Libereckého kraje dělá všechno, aby se na to zapomnělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Zástupci Interpolu v Praze řešili terorismus
V Praze se uskutečnilo mezinárodní pracovní setkání Interpolu na téma osamělí a zahraniční bojovníci terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr zdravotnictví zahájil dohodovací řízení o rámcových smlouvách
Na půdě Ministerstva zdravotnictví proběhlo úvodní jednání k dohodovacímu řízení o rámcových smlouvách mezi zdravotními pojišťovnami a poskytovateli, které předchází změně vyhlášky o rámcových smlouvách. Cílem dohodovacího řízení je pouze technická a terminologická úprava základních rámcových smluv tak, aby odpovídala současné právní úpravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Nápady, že bychom z NATO měli vystoupit, jsou jen populistické a laciné výkřiky
Komentář na facebookovém profilu k výročí vstupu ČR do Severoatlantické aliance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Koller v ráži: Válečný štváč Pavel dostal vysoké americké vyznamenání za ohlupování lidí při propagaci války v Evropě. Ještě mohl dostat noc s...
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller znovu ocenil rozhodnutí ministryně obrany Karly Šlechtové. Tentokrát ve výběru generálporučíka Aleše Opaty do funkce náčelníka generálního štábu. Kriticky ale zhodnotil generála Petra Pavla, který nedávno obdržel nejvyšší americké vojenské vyznamenání pro cizince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Zvýhodněné rozbory během Světového dne vody
Kvalita vody je téma, které pravidelně rezonuje českou společností. Média často zveřejňují výsledky průzkumů jakosti vody z kohoutků, balené vody nebo vody v řekách a vodních nádržích. Řada lidí ale používá a pije vodu ze studní a o kvalitě vlastní vody nemá přesné informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Policisté při zatčení kurdského politika nespáchali žádný trestný čin, uvedla GIBS
Policisté při nedávném zadržení kurdského politika Sáliha Muslima v Praze nepochybili a nespáchali žádný trestný čin. Jednali na základě souhlasu pražského městského státního zastupitelství, které mělo k dispozici všechny informace týkající se zadržené osoby. ČTK to dnes řekl mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivo Mitáček. Inspekce se případem zabývala na základě podnětu, který podal ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Předseda vlády a ministr kultury navštívili Historickou budovu Národního muzea
V pondělí 12. 3. 2018 navštívili předseda vlády ČR Andrej Babiš společně s ministrem kultury ČR Iljou Šmídem rekonstruovanou Historickou budovou Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ivan Gabal v ČT rozebíral situaci na Slovensku: Vražda novináře byla spouštěcím mechanismem
Politická krize na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové graduje. Desítky tisíc lidí žádaly v ulicích odstoupení premiéra Roberta Fica. Ivan Gabal, sociolog, bývalý poslanec, který byl hostem Světlany Witowské v Interview ČT24, se domnívá, že intenzita veřejného tlaku se bude stupňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Kiska se snaží o chaos a rozbití politického uspořádání
Vražda slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky se stala spouštěcím mechanismem k propuknutí „bratislavské revoluce“, alespoň tak to vidí bývalý europoslanec, člen správní rady Institutu Václava Klause a exprezidentův poradce Ivo Strejček. Výzvu slovenského prezidenta Kisky k „zásadní rekonstrukci vlády nebo předčasným volbám, ať byly motivy vraždy dvou mladých lidí jakékoliv“, lze podle něj stěží chápat jinak než jako Kiskovu cestu k revolučnímu přeformátování současného politického uspořádání na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Vzhůru na Václavák do útoku proti pravdě
Prezident Zeman ve svém inauguračním projevu neučinil nic víc, než řekl to, co všichni dobře víme – že totiž Česká televize není nestranná a že tzv. drží klandr hlavně jedné politické straně u nás, nesoucí název TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Výtvarné soutěži na Metro D brání špatná smlouva mezi DPP a Metroprojektem
Dopravní podnik hlavního města Prahy dostal v říjnu 2016 pokyn od valné hromady (kterou je rada hlavního města), aby při řešení interiérů stanic metra D postupoval formou otevřené výtvarné soutěže. Soutěžní podmínky měl DPP připravit ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„Jsme zpocení, ale makáme“, „A toto je pozlacené?“ Takto vypadala inspekce premiéra v Národním muzeu a rozkopané opeře
REPORTÁŽ V pondělí 12. března odstartoval kontrolní den ve státních příspěvkových organizacích. V souvislosti s tím se premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) rozhodl navštívit několik pražských kulturních památek. ParlamentníListy.cz byly u toho, když si Babiš prohlížel probíhající rekonstrukce ve staré budově Národního muzea a ve Státní opeře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek: Je velmi důležité, aby naši spojenci nikdy nemuseli litovat, že nás do aliance přijali
Komentář na facebookovém profilu k výročí vstupu ČR do Severoatlantické aliance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Útoky na mešity v Německu. Podezřelé jsou dvě skupiny
Za poslední tři dny se stalo v Německu terčem žhářských útoků několik mešit. Identita pachatelů zatím nebyla zveřejněna, ale hovoří se o tom, že šlo buď o mladé Kurdy či členy „krajní pravice“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Převratné biotechnologie českých vědců oslovily globální investory
Ambiciózní biotechnologie českých vědců se představily významným domácím a zahraničním investorům na mezinárodní konferenci BioSpot, která proběhla 1. března 2018 v pražském Centru současného umění DOX.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Tání sněhu je pozvolné, koryta řek jsou bez ledu
Na území povodí Odry v současnosti neevidujeme žádné problémy v souvislosti s táním sněhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Možná bychom mohli začít plnit své závazky, jak jsme to před 19 lety přislíbili
Komentář na facebookovém profilu k výročí vstupu ČR do Severoatlantické aliance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SÚJB: Informace o výskytu stopového množství I-131 v ovzduší
Státní úřad pro jadernou bezpečnost informuje, že laboratoře Státního ústavu radiační ochrany (SÚRO) detekovaly v odběrovém období od 26. února do 6. března na některých svých odběrových místech v České republice měřitelné hodnoty aktivity radioaktivního I-131 v ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Zemřel Erivan Haub. Svět na něj bude vzpomínat jako na prvního ekologického podnikatele
Ve věku 85 let zemřel Erivan Haub, jeden z nejbohatších lidí v Německu. Erivan Haub byl vzdělaný člověk, který většinu svého profesního života zasvětil rodinné skupině Tengelmann.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodne o zrušení projektu Národního inovačního fondu, který měl mít na starost podporu začínajících firem
Podporu začínajících firem má mít nově na starosti Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB). Podle původního plánu Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) mělo jít na podporu start-upů prostřednictvím Národního inovačního fondu (NIF) 25 milionů eur (podle tehdejšího kurzu 675 milionů Kč). Vláda ve středu projedná zrušení projektu NIF a převedení jeho aktivit právě na ČMZRB. Vyplývá to z předkládací zprávy MPO k návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura: Je třeba, aby už skončily obstrukce ze strany Pirátů, KDU-ČSL, ODS, STAN, ČSSD a TOP09
Komentář na facebookovém profilu k útokům na SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Hradecké firmy se dozvěděly o možnostech obchodování s Čínou
Dne 6. března 2018 uspořádala regionální kancelář agentury CzechInvest a CzechTrade v Hradci Králové seminář na téma Jste připraveni na obchodování s Čínou? Zúčastnilo se ho více než dvacet společností. Ty se od ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade v Číně dozvěděly o možnostech vstupu na čínský trh i jeho bariérách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Pokud nebudeme naše spojenectví brát vážně, NATO nepřežije
Komentář na facebookovém profilu k výročí vstupu ČR do Severoatlantické aliance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Koho píseň zpíváš, toho chleba budeš jíst
Veřejnoprávní sdělovací prostředky jsou kritizovány. Za neseriózní obsah. Za neefektivní hospodaření. Na paškál je brána především Česká televize. V obojím. A tak se brání. Útokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rusko, Bangladéš a Indie rozšiřují spolupráci při výstavbě JE Rooppur
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom 1. března 2018 podepsala s bangladéšským ministerstvem vědy a technologií a indickým ministerstvem energetiky memorandum o porozumění při spolupráci během výstavby jaderné elektrárny Rooppur s reaktory VVER-1200 v Bangladéši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODS žádnou nabídku od Babiše nedostala, jen vytváří tlak na koaliční partnery, tvrdí Fiala
Občanští demokraté v minulosti opakovaně uvedli, že nechtějí vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.3.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Schwarzenberg: To Československo pořád ve mně setrvává. V těchto dnech jsem na Slováky hrdý
Komentář na facebookovém profilu k protivládním demonstracím na Slovensku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nastražte uši! Přichází příliv nových pořadů na Radiu Wave
Nový večerní program, hudební i diskusní pořady a vlastní talkshow – Radio Wave obměňuje vysílací schéma. Mezi novými pořady najdete zábavný girl talk, hudebně kritický magazín, rapovou show a hodinové rozhovory s inspirativními osobnostmi. Posluchači mohou do vysílání sami vstoupit v novém kontaktním pořadu nebo rovnou přijít do Divadla Archa na novou talkshow Radia Wave.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie odložila kauzu nepravdivých letáků z prezidentských voleb
Policie odložila trestní oznámení kvůli šíření nepravdivých informací před prvním kolem prezidentských voleb. Tehdy se ve schránkách v Moravskoslezském kraji objevily letáky s informací, že příznivci prezidenta Miloše Zemana nemusí v prvním kole k volbám, protože hlava státu automaticky postupuje do druhého kola. Informaci České televize (ČT) o odložení trestního oznámení ČTK potvrdila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Postup při vracení částek nad limit doplatků za léky
Otázka týdne - Jak VZP postupuje při vracení částek nad limit doplatků za léky, jde-li o dítě, a kdy je termín jejich splatnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Marušiak (TOP 09): Útok na veřejnoprávní televizi byl jak z doby normalizace
Inaugurační projev prezidenta jsem podrobně sledoval. Byl to pro mne jeden z nejhorších zážitků "v politice" od roku 1989, hrozně jsem se styděl za část našeho národa, která dala ve volbách prezidentovi mandát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Změna báze v rámci krátkodobých statistik
Spolu s publikováním výsledků za leden 2018 dochází ke změně bazického období u krátkodobých statistik. Indexy budou nově poměřovány k průměru roku 2015 (předtím 2010). Tato změna se týká měsíčních statistik průmyslu, stavebnictví, maloobchodu a služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Miloš Zeman má svobodu slova
Po zmínce o České televizi v inauguračním projevu prezidenta republiky Miloše Zemana se vyrojily názory, že šlo o útok na svobodu slova. Ale prezident má též svobodu slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ivan David: Blbí nebo navedení?
Před padesáti lety existovalo mezi mými souvěkovci úsloví: "Seš blbej nebo navedenej?"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jezdci ADAC GT Masters se o víkendu seznámí s mosteckým okruhem
Už o víkendu 17. a 18. března mohou fanoušci sledovat v akci na velkém okruhu mosteckého autodromu účastníky letošního ročníku prestižního evropského šampionátu ADAC GT Masters. Týmy s jezdci v supersportovních vozech přijedou na sever Čech testovat před závodním víkendem, který bude mít v Mostě českou premiéru 27. – 29. dubna jako druhý závod sezony. Vstup do areálu autodromu v době testování od 09:00 do 17:00 s hodinovou polední pauzou od 13:00 do 14:00 hodin je v sobotu i v neděli pro diváky zdarma, navíc na místě pořídí jednodenní vstupenku na dubnový závod s třicetiprocentní slevou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
10. týden na ČMKBK: Cena zemního plynu ve velkoodběru klesla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v 10. týdnu uzavřeno 65 kontraktů na dodávku 67,2 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 41,4 milionu korun. Obchodovány byly produkty s termínem dodávky od 2. pololetí 2018 do konce roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STAN: Nedostatek míst v mateřských školách
Už loni v prosinci jsme vyzývali hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou, aby objasnila svým spolustraníkům ve sněmovně a ve vládě, jak vážná je situaci nejen ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Dejdar: Nemůže mě nechat klidným, když se do parlamentu dostává komunistický fízl
Hostem Barbory Tachecí v pořadu Osobnost Plus Českého rozhlasu byl herec Martin Dejdar. A přišla řeč i na politiku. „Nemůžu být klidný, když se do parlamentu dostává komunistický fízl,“ poznamenal Dejdar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kaliňák oznámil svůj konec. Chce uklidnit situaci na Slovensku
Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák (SMER-SD) podá demisi. Oznámil to dnes na tiskové konferenci. Důvodem je tlak veřejnosti i opozice poté, co byli na Slovensku zavražděni novinář Ján Kuciak a jeho přítelkyně Martina Kušnírová. Píší o tom ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR vycvičí řídící letového provozu z Malty
?Letecká škola, kterou pod značkou CANI provozuje státní podnik ŘLP ČR, získala další velkou zakázku v zahraničí. Čeští instruktoři vycvičí nové kolegy pro středisko řízení letového provozu na Maltě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český PEN klub kritizuje Zemana za útoky na média a vyzývá ho k omluvě
České centrum mezinárodního PEN klubu kritizuje prezidenta Miloše Zemana za jeho výroky vůči médiím v inauguračním projevu. V prohlášení, které dnes PEN klub zaslal ČTK, organizace označuje prezidentovo vyjádření za útok na svobodu slova. Zemana vyzývá k tomu, aby se za své výroky omluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Plníme program a předvolební sliby
Celé minulé dva týdny jsme v Poslanecké sněmovně bojovali za program SPD, čímž postupně naplňujeme předvolební sliby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí: Nově opravené terasy u Papírny poslouží užovkám i hmyzu
Správa Národního parku Podyjí v únoru obnovila dvě původní kamenné zídky mezi náhonem a cestou u Papírny v lokalitě Devět mlýnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NKÚ: Na opravy silnic II. a III. tříd SFDI rozdělil 7,4 miliardy korun. Jak se zlepšil stav silnic, už fond nevyhodnocoval
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na opravy, modernizace a rozvoj silnic II. a III. tříd v letech 2014 až 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svěrák: V Zemanově projevu bylo málo lásky. Asi budeme muset začít dobro šířit každý sám. Šéf ČT Dvořák je pohledný člověk
Režisér Jan Svěrák je autorem petice na podporu České televize, kterou přednesl před zahájením přímého přenosu předávání cen Českého lva v pražském Rudolfinu. Důvody, proč petici napsal, svěřil serveru Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj zve na dvojvýstavu
KreBul, o.p.s. prezentuje svou činnost v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Po celý měsíc zde probíhá dvojvýstava – KreBul, o.p.s. v kostce a SeniorPoint Prachatice v obrazech. Výstava je přístupná v pracovní době krajského úřadu po celý březen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Speciální cisterna poskytne hasičům další možnosti
Na požární stanici Plzeň Střed si v pátek 9. března 2018 převzali z rukou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a primátora města Plzně Martina Zrzaveckého profesionální hasiči symbolické klíčky od nové, speciální cisterny SCANIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„My na ty lidi okatě serem.“ Umělkyně se vyjádřila k masové akci filmařů na Českém lvu. Slova prší jako kulky
Během příprav slavnostního předávání Českých lvů podepsalo mimo jiné 370 hostů výzvu na podporu České televize. Podpora veřejnoprávního média pak zaznívala i napříč přímým přenosem. Sociální sítě se tak plní ohlasy, v nichž mnozí na celou situaci reagují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Filozof a činitel Charty 77: Neofašistická SPD, neostalinistická KSČM, neogangsterské ANO a stařecký Zeman. Česko se posouvá do 30. let minulého století
ROZHOVOR Pseudodemokracie spojila nejen Andreje Babiše s Milošem Zemanem, ale vytvořila širší provládní koalici, kterou tvoří prezident, ANO, SPD a KSČM. Tato zvláštní forma moci sice může být předstupněm k nejrůznějším nedemokratickým typům politického zřízení, ale prozatím jim brání celá řada vnějších i vnitřních okolností. Tak o současné politické situaci smýšlí teoretik chaosu, filosof a publicista Miroslav Vodrážka, jenž byl během osmdesátých let minulého století spoluorganizátorem občasných konspiračních schůzek mluvčích Charty 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Toulcův dvůr: Adoptované jedličky z Vánoc se vrací přírodě
Před Vánoci probíhala na pražském Toulcově dvoře adopce jedliček a nyní přichází čas na jejich návrat do přírody. Jejich výsadba se s adoptivními rodiči uskuteční v sobotu 17. března 2018 v údolí Břežanského potoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Bílá barva automobilů je již sedmý rok za sebou celosvětově nejoblíbenější
Bílá barva nového automobilu byla v loňském roce již posedmé celosvětovou jedničkou. Neutrální odstíny barev si získaly přízeň více než tří čtvrtin kupujících nových aut, výrazné barvy netáhnou. V Česku dominovaly bílá se šedivou, naopak stříbrná, oranžová a fialová zcela propadly. Oproti evropskému průměru jsou u nás oblíbenější barvy červená, modrá a zelená, citelně méně se prodává aut černých a stříbrných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Demokratické praktikování nacistické iniciativy v ČR?
Pane Kalousku (a další), zabalte se do tibetské vlajky, jeďte do Tibetu mezi řadové Tibeťany a sdělte jim, že v ČR bojujete za návrat klášterního teokratického despotismu v jejich zemi; jistě Vás pochválí!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Velký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou Koukalovou
Do hlavního termínu celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zbývá přesně měsíc. Patronkou akce se stala pro letošek sportovkyně roku 2017 Gabriela Koukalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Vítězný únor v této zemi nehrozí, ale Vítězný Nový listopad bohužel ano
V této zemi je na jedné straně jediná strana, která je schopna pragmaticky a navíc i nebývale „prolidově“ vládnout v podobě důchodových i sociálních změn ve prospěch těch nejohroženějších, ale zároveň bude vystavována stále většímu nepřátelskému tlaku České televize i médií a rostoucí agresivitě opozičních sil, které Zdeněk Ondráček naprosto příznačně označil za politickou žumpu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dokud bude Rusko v dnešní podobě existovat, konflikt potrvá. Krym schne. Život v Doněcku je katastrofální, sdělil PL expert na Ukrajinu Petr Pojman
ROZHOVOR Válka na východě Ukrajiny už neplní stránky novin, ale probíhá stále, denně tam umírají lidé. Přitom podle odborníka na kriminologii Petra Pojmana, který tráví měsíce na Ukrajině, by mohla skončit rychle, kdyby na hranici Ukrajiny a Ruska vyslala Rada bezpečnosti OSN vojáky a ti by nepustili dovnitř ani ven žádné zbraně ani „zelené mužíčky“. „A konflikt za tři týdny skončí, protože kolaborantům v tzv. ORDLO, tedy v některých okresech Luhanské a Doněcké oblasti, jak se dnes říká okupovanému území kontinentální Ukrajiny, dojde munice, zbraně a peníze,“ prohlásil Petr Pojman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Ale to se nestane, protože Rusko má v Radě bezpečnosti právo veta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Italská mafie v Praze? MF DNES do věci namáči významnou banku
Dnešní deník MF Dnes se zabývá praním italských peněz v pražských nemovitostech. Podle milánské prokuratury se na něm podílel vysoký manažer banky UniCredit Massimiliano Fossati. Banka prý poskytovala tomuto realitnímu byznysu úvěry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Jedním z nejhůře odvolatelných politiků je Tomio Okamura
Komentář na facebookovém profilu k návrhu přímé volby starostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ústavní soud se vyjádří k rozpočtovým pravidlům obcí a krajů
Ústavní soud se dnes vyjádří k pravidlům rozpočtové odpovědnosti obcí, měst a krajů. Návrh na zrušení série ustanovení různých zákonů podalo 64 senátorů. Argumentují zejména právem na samosprávu. Horní komora parlamentu s uzákoněním pravidel nesouhlasila, ale Sněmovna ji v minulém volebním období přehlasovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Lepší péče pro téměř 25 000 obyvatel regionu
Frýdlantská nemocnice podepsala dohodu o přijímání pacientů od posádek Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jde do tuhého. Také u nás se chystá útok na novináře. Mám konkrétní informace, napsal Jaroslav Kmenta
Novinář Jaroslav Kmenta se domnívá, že i u nás jde do tuhého stejně jako na Slovensku, kde byl zavražděn investigativec Ján Kuciak se svou přítelkyní. Píše o tom pro server ReportérMagazín.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Studenti, kteří podepíší s Českými drahami smlouvu, získají další benefity
Železničářská tradice v České Třebové pokračuje. Šest milionů pomůže rekonstrukci učeben a provázání s dopravci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Legalizace drog jako cesta do pekel?
Drogová závislost je celosvětový problém a Česká republika rozhodně nezaostává, naopak zaujímá prvenství mezi evropskými zeměmi v počtu mladých lidí majících zkušenost s jakoukoliv nelegální drogou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jednání, které může ovlivnit Czexit, je tu. Babiš prý vystrašil Junckera českou žádostí. Panuje strach, že občané to celé zkazí
Evropská unie připravuje rozpočet. A ne ledajaký – v zásadě jde o „nadrozpočet“, kterým se bude řídit několik let po roce 2021. Publicista a ekonom Martin Kunštek ve své analýze zmiňuje, že v rámci této politiky se rozhoduje i o přidělování evropských dotací, což může být důležitý faktor v rozhodování občanů o vystoupení z EU. Současně zmiňuje, jakým výrokem podle jeho zdrojů šokoval Andrej Babiš šéfa Evropské komise Junckera. Upozorňuje také, že „nadrozpočet“ podle přání Bruselu bude finálně schvalovat ještě tento Evropský parlament. Aby se nedostal do „pracek“ tomu příštímu, kde může být mnohem více euroskeptických poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hluchý Schwarzenberg U Černého vola. Amerika bledla závistí, rozjel se Zbořil na téma inaugurace a Český lev
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Když je přesvědčen o své pravdě, bývá až mimořádně tvrdohlavý. I to říká na adresu prezidenta Miloše Zemana v souvislosti s jeho inauguračním projevem politolog Zdeněk Zbořil. „Mstivý byl zejména odchod několika hostů, nikoli ‚mnoha politiků‘, jak o tom referovala různá média, včetně špatně slyšícího Karla Schwarzenberga, kteří se Zemanovi chtěli ‚pomstít‘ za své volební neúspěchy,“ uvedl Zbořil. A slavnostní předávání Českých lvů? „Hollywood skutečně ‚bledl závistí‘.“ Politolog také uvažuje nad tím, co organizátoři plánovaných protestních akcí místo Zemana a Babiše nabízejí, a pokud je to Miroslav Kalousek nebo Miroslava Němcová? „Pak si nejsem jistý, že nebudou muset přistoupit na nějakou slovenskou, nebo dokonce ukrajinskou formu protestu,“ říká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist