Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.662x, což odpovídá cca 138.899-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Václav Neckář je bisexuální fízl, napsal o umělci, který jde dnes zpívat na Hrad, ve dvě ráno Jan Rejžek. Zeman je troska, uvedl také
Opětovné uvedení do funkce oslaví dnes večer prezident Miloš Zeman na Pražském hradě s asi tisícovkou svých příznivců. V 19 hodin se sejdou jeho odpůrci, kteří chtějí na pražském Václavském náměstí i v dalších městech protestovat za svobodu slova a médií. Reagují tak na inaugurační projev Zemana, který v něm kritizoval například Českou televizi a další média. A právě na obě tyto akce reagoval v noci hudební kritik Jan Rejžek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neprojdou! Prahu čeká trochu jiná demonstrace, než o jakých vás informuje ČT
Prahu čeká víc demonstací než se původně očekávalo. O akcích na podporu České televize nebo prostestní stávce studentů informují snad všechna média. Uskuteční se ovšem i akce z druhého tábora. Politici a aktivisté kolem hnutí Ne základnám připomenou tragický odkaz 15. března 1939, kdy začala nacistická okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Daniel Herman: To, k čemu se uchyluje Čína, připomíná Josefa Mengeleho
ROZHOVOR V těchto dnech zavlály v řadě měst České republiky tibetské vlajky. Podle bývalého ministra kultury Daniela Hermana není možné nechat bez povšimnutí, když někdo obsadí jinou část světa jako třeba Krym. „A protože v samotném Tibetu za vyvěšování vlajky hrozí vězení, je třeba, aby svobodný svět reagoval tak, že bude tibetské vlajky vyvěšovat sám,“ prohlásil Herman. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mluvil také o pronásledování čínských křesťanů nebo členů hnutí Falun Gong, kterým jsou v čínských komunistických vězeních odebírány lidské orgány na transplantace, což připomíná praktiky osvětimského lékaře Josefa Mengeleho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Vytíráte si s tím zadnici!“ Slova šéfa ČT, že nejste připraveni znát platy moderátorů, žijí dál. A vážně
Zveřejnit platy moderátorů ČT? Generální ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák sdělil v pořadu své TV, že česká společnost na takový krok, který učinila britská BBC, není připravena. Člen sněmovního volebního výboru Petr Gazdík v odpovědi pro ParlamentníListy.cz řediteli přitakal s ohledem na současnou atmosféru, která v diskusi o veřejnoprávních médiích panuje. Naopak „mediální“ senátorka ODS Daniela Filipiová jasně řekla: „Já osobně si myslím, že by platy zveřejněny být měly. Moderátoři jsou přece placeni z našich daní.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Herec: Hra stále pokračuje, bylo to vidět i na Českých lvech. Demonstrace? To snad ne
ROZHOVOR „Mezi lidmi je nenávist a závist. Začíná se to zvrtávat někam úplně jinam,“ říká oblíbený herec Jan Kuželka. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil k tomu, co se děje v posledních dnech na Slovensku, kde má přátele, a řekl také svůj názor na různé projevy ohledně politiky, které zazněly na letošních Českých lvech. „Myslím si, že politika na takovéto akce, kde se udílí prestižní ocenění filmařům, vůbec nepatří. A aby si tam vylévali své vlastní politické ambice? Tak to se mi opravdu vůbec nelíbilo,“ říká umělec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Výstražná stávka studenstva – #VyjdiVen
Vyzýváme všechny občany, a především studenty vysokých i středních škol, aby společně s námi ve čtvrtek 15. 3. , na Mezinárodní den proti policejní brutalitě, v pravé poledne vyšli ven ze škol, tříd a pracovišť na výstražnou stávku studentstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Vyžírkové
Mainstreamové sdělovací prostředky nepravdivě informují, že prý při akci Český lev 2018 filmaři vyrazili na podporu demokracie a svobody veřejnoprávních sdělovacích prostředků, zejm. České televize. Není to pravda. Čeští filmaři vyrazili za udržení penězovodu do svých kapes; většina z nich je totiž Českou televizí placena. Jejich chování je chováním vyžírků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Policie postavila na Pražském hradě z bezpečnostních důvodu zátarasy
Zatímco na Václavském náměstí dnes protestovaly tisíce lidí za svobodu médií, policie na nádvoří Pražského hradu začala stavět zátarasy. Pravděpodobně by mohlo jít o preventivní opatření proti davu demonstrantů, který se vydal právě před sídlo hlavy státu Miloše Zemana, kde současně probíhá inaugurační koncert pro jeho příznivce a přátele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Režisér Svěrák burcoval na Václaváku: Z celé země nám vzkazují „Nejste v tom sami!“
Dnes večer se sešly na pražském Václavském náměstí i v dalších městech tisíce lidí, kteří protestují za svobodu slova a médií. Tyto demonstrace reagují na inaugurační projev prezidenta Miloše Zemana, v němž kritizoval Českou televizi a další média. Na Václavském náměstí demonstrující přišel podpořit i režisér Jan Svěrák, který zároveň dav burcoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Nejvýraznější změny v režimu ochrany osobních údajů s nástupem GDPR
Tabulku přehledně shrnující nejvýraznější změny a nové povinnosti v režimu ochrany osobních údajů, které nastanou po zahájení účinnosti obecného nařízení, zveřejnil na svém webu Úřad pro ochranu osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Erik Best přímo na veřejnoprávní obrazovce těžce zaútočil na ČT. A novinář, který nesnáší Zemana, se neudržel
V pondělním pořadu Devadesátka na ČT24 hovořil ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák například o transparentnosti a objektivnosti České televize. Jako host nechyběl ani americký novinář Erik Best, který se proti vyjádření generálního ředitele ČT a objektivitě televize velmi kriticky vymezoval. Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr si ho za to pěkně podal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Jaké svátky mění termín výplaty důchodů
Státní svátky a ostatní svátky stanovené zákonem letos opět zasáhnou do některých výplatních termínů důchodů, které klientům zasílá Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Pro koho se brání ČT a demokracie?
Před několika málo dny proběhlo setkání aktivistů různých iniciativ a neziskovek v divadle Archa, které mělo podporu nadace Open Society Fund, kdysi spadající pod nadnárodní síť George Sorose. Nyní, podle svého vyjádření, je již na něm nezávislá a účelem setkání byly demonstrace a jiné akce na záchranu české demokracie před Babišem, Zemanem, Ondráčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petice „Vraťme Cimrmana národu“ předána
V úterý 13. března převzala předsedkyně petičního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Helena Válková, z rukou Filipa Smoljaka petici „Vraťme Cimrmana národu“. Tu podepsalo 325 autorů, umělců a občanů dalších profesí, kteří žádají změnu autorského zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Jan Masaryk – sebevražda nebo vražda?
Mnoho let probíhá diskuze, zda se jednalo o vraždu či sebevraždu. Pokusme se na to podívat objektivně, prostřednictvím psychologického rozboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Školy by měly umožnit studentům zúčastnit se akce #Vyjdiven
Piráti vyzývají ředitele středních škol, aby zítra umožnili svým studentům zúčastnit se akce #Vyjdiven a nechali žáky vyjít v danou dobu před školu i bez omluvenek a jiných překážek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Žárovky „zdarma“ raději odmítejte
Česká obchodní inspekce zaznamenala v posledních týdnech výrazný nárůst žádostí spotřebitelů o mimosoudní řešení sporů s firmou, která jim původně nabízela změnu dodavatele energií za „výhodnějších“ podmínek a k tomu úsporné žárovky jako dárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Ale dyť ste joudík,“ napsal Jiří Mádl kritikovi ČT. A mnohem více k demonstracím
Již dnes by se měli sejít odpůrci prezidenta Miloše Zemana na akci Zemane, ČT nedáme! Demonstrovat budou za svobodu slova a médií nejen na pražském Václavském náměstí, ale i v jiných městech. Zítra pak chtějí protestovat studenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kmenta na Twitteru: Babiš nechává tajně vyšetřovat novináře. Prý se to děje v Liberci
Jaroslav Kmenta i nadále směřuje svou pozornost na premiéra Andreje Babiše. Na sociální síti Twitter uvedl, že předseda ANO nechává vyšetřovat novináře. Žádná konkrétní jména ovšem Kmenta nesdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Chápu, že obava z 3. pražské defenestrace je veliká, převeliká…
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nebude klid: Věc Ester Ledecká a ČT pokračuje. Jde o trapas televizního redaktora
Ředitel redakce MF Dnes Daniel Málek se opřel do veřejnoprávní České televize kvůli úspěšné olympioničce Ester Ledecké. „Napsat v dnešní době cokoli kritického k ČT ohrožuje demokracii a svobodu slova. Zvlášť po čtvrtečním inauguračním projevu Miloše Zemana. Ale já si musím rýpnout,“ poznamenal kvůli Ledecké Málek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Hororový příběh od zlínského soudu X
Od posledního pokračování hlavního líčení ze dne 29.ledna 2018 v trestní věci proti manželům Novotným & spol. u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, před senátem předsedy Radomíra Koudely, šel život dál jinak než podle rozvrhu jednání, stanoveného předsedou senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
U prdele, prču, střevo. Jan Hřebejk promluvil na téma obrana ČT před Zemanem
Režisér Jan Hřebejk se na svém Twitteru ironicky zastal umělců, kteří při předávání cen Českého lva horovali za Českou televizi a zároveň bojovali proti inauguračnímu projevu Miloše Zemana. Sám Hřebejk si přitom před nedávnem v rozhovoru pro SeznamZprávy.cz "odplivl" před voliči Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Slovenský premiér Fico nabídl svou demisi
Slovenský premiér Robert Fico nabídl svou demisi kvůli politické krizi, která nastala po vraždě investigativního slovenského novináře Jána Kuciaka a snoubenky. Před novináři se nechal slyšet, že doufá, že by se tím mohla nepříjemná situace na politické půdě vyřešit, pro svou demisi má však jednu podmínku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Bitva skončila a my jsme to vyhráli
Projev prezidenta republiky při koncertu na počest inaugurace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šaškovali na louce. Budoucnost je naše. Zeman přednesl před koncertem projev, ze kterého kavárnu trefí
Ve Španělském sále na Pražském hradě probíhá slavnostní koncert k příležitosti znovuzvolení Miloše Zemana hlavou státu. Prezident na oslavu pozval zhruba tisíc hostů, mezi nimiž byli jeho přátelé, příznivci a lidé ze společnosti. Ve Španělském sále je pro hosty připraven bohatý hudební program, zazpívají například Helena Vondráčková nebo Michal David. „Koncert je poděkováním pana prezidenta přátelům a podporovatelům,“ uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Služební zákon neřeší depolitizaci státní správy, naopak
Komentář Ivana Bartoše k vládou schválenému návrhu služebního zákona, který uvolní ruce dalším čistkám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Na výjezdu v Libereckém kraji navštívil ministr Plaga nejstarší sklářskou školu
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga v rámci výjezdu vlády do Libereckého kraje navštívil Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být zahájen v létě, uvedla Šlechtová
Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání dnešního výboru to novinářům řekla ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). Po generálním štábu nyní požaduje vedení ministerstva poslední upravení zadávací specifikace. Termín vojáci dostali do pátku, požadují ale více času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Vláda dala najevo, že úředník je vrchnost a občan je poddaný
Komentář na facebookovém profilu k zamítavému stanovisku vlády k návrhu TOP 09 na zrušení zvláštního pravidla, podle kterého lze trestat urážení úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš: Vyhoštění třiadvaceti ruských diplomatů z Británie považuji za nepříjemné
Premiér v demisi a šéf vládního hnutí ANO Andrej Babiš má vyhoštění 23 ruských diplomatů z Británie za velice nepříjemnou záležitost. Před dnešní plánovanou schůzkou s britským ministrem pro Brexit Davidem Davisem, kterého doprovodí nový britský velvyslanec Nick Archer, odmítl věc blíže komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Okrádání turistů bude kvůli malichernosti vlády pokračovat
Vláda nesouhlasí s naším návrhem efektivní obrany proti podvodným směnárnám, které prokazatelně okrádají turisty. Odůvodnění zamítavého stanoviska je přitom velmi vágní, ve skutečnosti jde totiž vládě jen o to, aby nosičem změn nebyl opoziční, ale vládní návrh. Tím se však celá procedura značně protáhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Británie vypoví 23 ruských diplomatů. Na opuštění země mají týden
Přes dvě desítky ruských diplomatů vypoví Británie v reakci na případ otravy bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, které úřady identifikovaly jako nedeklarované pracovníky tajných služeb. „Na opuštění země mají týden. Jde o největší počet vypovězených diplomatů za posledních více než 30 let, tedy od studené války,“ oznámila poslancům britského parlamentu premiérka Theresa Mayová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
O uvolněné senátorské místo ve Zlíně bude za KDU-ČSL bojovat Michaela Blahová
KDU-ČSL představila svou kandidátku na uvolněné místo senátora či senátorky ve Zlíně. Je jí Michaela Blahová, která se v pracovní oblasti věnovala rodinám – zejména dětem a seniorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
DPP za rok 2017 hospodařil oproti předpokladu lépe o 335 mil. Kč
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) loni dosáhl hospodářského výsledku 1 900 989 973 Kč. Docílil tak výrazně lepšího hospodaření oproti plánu. DPP mj. těží z vyšších tržeb jízdného i úspor provozních nákladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Návrh KSČM náhradního výživného považujeme za nešťastný
Ne náhradní, ale zálohové výživné – návrh ČSSD je kvalitnější a více chrání děti, než návrh KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chtěli by Češi rozhodovat o mezinárodních smlouvách? Zde jsou čísla
O politiku se zajímá necelá polovina českých občanů, více sledují politické dění doma než ve světě nebo v Evropské unii. Druhá polovina v únorovém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) uvedla, že je politika nezajímá. Zájem české veřejnosti o politické dění se v posledních deseti letech podle analytiků výrazně nemění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Merkelovou počtvrté zvolil německý parlament kancléřkou
Angela Merkelová (CDU) již počtvrté usedla do čela vlády, dnes ji německý parlament znovu zvolil kancléřkou. Stejně jako v předešlém volebním období vede velkou koalici Konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD). Nový německý kabinet by se měl poprvé sejít dnes v podvečer, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zajišťuje úspěšně provoz a využití rozsáhlého areálu převzatého od SSHR
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Rychnově nad Kněžnou zajišťuje chod a využití areálu v katastru města Rokytnice v Orlických horách, který převzal v polovině roku 2016. Původně areál sloužil jako sklad Správy státních hmotných rezerv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Evropská komise vypočítala délku řízení chybně
V minulém týdnu vydaná zpráva Evropské komise o progresu České republiky v rámci tak zvaného Evropského semestru obsahuje v části věnované přezkumu veřejných zakázek některé nesprávné údaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Nevydávejme nevinné na smrt
Konzervativní strana připomíná svoji podporu pronásledovaným křesťanům, naposledy formou apelu na vládu České republiky, aby podpořila projekt Nadačního fondu Generace 21 na přesídlení několika desítek blízkovýchodních křesťanů do naší země z utečeneckého tábora v Iráckém Erbílu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Výsledky výtvarné soutěže Technologické agentury ČR
Technologická agentura ČR (TA ČR) vyhlašuje výsledky celorepublikové výtvarné soutěže pro mladou generaci bez omezení věku „ Jak to vidíš? - Perspektiva #ČeskýNápad“ pro rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL by se měla pokusit s ANO dohodnout, domnívá se starosta Vsetína
Jak hodnotí svůj první rok ve funkci? V čem vidí potenciál Vsetína do budoucna? A s jakými ambicemi jde do letošních komunálních voleb? Nejen s tím se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svěřil starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL). Vyjádřil se také k problematice sociálních služeb ve městě. A nejen k tomu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Markéta Kabourková: Politika je služba lidem
„Strašný zlozvyk, tohle potřásání rukama! Na západě už od toho dávno upustili. Pak se nesmíme divit, že je tu tolik chřipky!”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Čeká nás spousta práce
Jen společným úsilím můžeme docílit nápravy věcí, které nás trápí. Mám za to, že Blansko si zaslouží posun k lepšímu, což nám všem usnadní život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Pro seniory jsou poukázky na dávky ponižující
Na začátku byl asi dobrý úmysl: lépe předcházet zneužívání sociálních dávek. Šlo o záměr nedávat „nefachčenkům“ a dalším zneužívačům peníze, ale poukázky, za které nelze koupit alkohol či cigarety, ale jen potřebné zboží. Problém je v tom, že dávky pobírají i senioři a zdravotně postižení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ani třeskuté mrazy KOBRU nezastavily
Kriminalisté sekce finanční kriminality Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), pracující metodou Daňová Kobra, provedli koncem února rozsáhlý zásah, při kterém zadrželi 28 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Velká „hra“ o malý Afrín - Mění Turecko Sýrii za Irák?
Spojené státy se v Sýrii už před časem vmanévrovaly do situace, kdy si musejí vybírat mezi dvěma svými spojenci, Tureckem a kurdskými Lidovými obrannými oddíly (YPG), a naléhavost této „Sofiiny volby“ se jen dále prohlubuje. A zdá se, že Turecko v ní vítězí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Za šizení do Vltavy aneb Jaké to bylo, když spotřebitele chránil panovník
Máslo nastavené lojem, tlučený pepř chlebovou kůrkou, sůl vápnem. Uhynulí lososi obarvení krví jiných ryb. Tak se u nás šidilo ve středověku. 15. březen je Světovým dnem spotřebitelských práv, který připomíná, že leccos z toho, co dnes považujeme za samozřejmost, je výdobytkem několika málo posledních let či desetiletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): EP schválil lepší podmínky pro přeshraniční doručování balíků
Poslanci Evropského parlamentu odhlasovali lepší podmínky pro přeshraniční doručování balíků v rámci EU. Přijaté nařízení je součástí strategie Evropské komise o jednotném digitálním trhu a má za cíl zajistit transparentnější cenovou politiku, posílit pravomoci regulačních orgánů a zlepšit přehled o cenách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Hroby“ a Zeman: Saša Vondra drtivě mluvil o Babišovi i prezidentovi. Vzbouření ulice, červené karty poněkud jinak...
REPORTÁŽ „Miloš Zeman povýšil osobní mstu nad zájmy země a své vlastní politické strany. Větší hrozba polistopadovým pořádkům je ale Andrej Babiš, jehož podnikatelský úspěch je ‚dlážděn hroby‘ jeho soupeřů,“ neudržel se během debaty zhodnocující první prezidentské období Miloše Zemana na půdě CEVRO Institutu někdejší šéf rezortu obrany a politik za ODS Alexandr Vondra. Miloš Zeman je sice starý, ale mohl by mít chuť a nápady „škodit“ sekundoval Vondrovi vydatně komentátor Babišových Lidových novin Petr Kamberský. K ruce si přitom vzal starý výrok Zemanova tehdejšího prezidentského protikandidáta Karla Schwarzenberga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Současný svět a Češi, kteří neumí držet pospolu
Víte, kdo nakonec ochrání tuto zem? Nebudou to žvanilové, mediálně se zviditelňující za pultíkem v Poslanecké sněmovně. Budou to nakonec ti, kteří to mají v pořádku nejen v hlavě, ale i v srdci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SPD: Podle pravidel EU nám nezbývá, než lidově řečeno „držet hubu“
Politická stanoviska hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nově na webu VHÚ: k výročí založení státu spouštíme PROJEKT 300 – 100 LET
V letošním roce si připomínáme rovných 100 let od založení Československa, ale i další osmičková výročí: 1938, 1948, 1968. Vojenský historický ústav Praha připravil pro své webové stránky PROJEKT 300 – 100 LET, ve kterém vám představíme po následujících 300 dní významné osobnosti české vojenské historie uplynulého století, ale také některé sbírkové předměty z VHÚ a další události či fakta. Články patřící do rubriky PROJEKT 300 – 100 LET se budou objevovat vždy v levé části hlavní stránky. Na každý den je připraven nový článek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Rada seniorů ČR již nehovoří za téměř třicet tisíc členů Seniorů ČR
Nejsilnější seniorská organizace Senioři ČR vystupuje z Rady seniorů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Páté slosování Účtenkovky proběhne již tento čtvrtek
Ve čtvrtek 15. března odpoledne bude znám seznam výherců pátého kola Účtenkovky. Generátor náhodných čísel vylosuje 21 025 jedinečných BKP kódů z celkového počtu více než 13 620 000 platných účtenek, které zařadilo do slosování zhruba 422 000 aktivních hráčů. Každý hráč tak zaregistroval v průměru 32 platných účtenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vácha (TOP 09): Referendum o Czexitu nebude. Nepřeje si ho ani Agrofert
Náš jihočeský poslanec zvolený na kandidátce TOP 09 František Vácha přivítal v poslanecké sněmovně studenty českobudějovického gymnázia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Trváme na důkladném prošetření vraždy novináře na Slovensku
Vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové je tento týden projednávána na plénu Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje po zimní přestávce modernizaci dálnice D1
Ředitelství silnic a dálnic obnovuje po zimní přestávce práce na modernizaci dálnice D1. Ve čtvrtek bude nově zahájen úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem a následně v pátek dojde k obnovení prací mezi Jihlavou a Velkým Beranovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Už zase bubnují, že nás ovinuly černý mraky…
Je několik měsíců od parlamentních voleb a od druhé přímé prezidentské volby. Výrazné vítězství Andreje Babiše a jeho ANO, ale také opětné vítězství Miloše Zemana. Výsledky voleb jsou nezpochybnitelné, byly zcela demokratické. Přesto opět z pražských kaváren a školních škamen bubnují, že „naši drahou vlast ovinuly nějaký černý mraky.“ Do stávky se děti ženou, místo školy do ulic, bude legrace, přijde i ta televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„My vás nedáme!“, „Babiše do koše!“, „Zemana do koše!“ Stovky lidí se sešly na demonstraci na Václaváku k obraně ČT
Na demonstraci za zachování svobody slova se na Václavském náměstí v Praze sešly stovky lidí. Nesouhlasí s výroky prezidenta Miloše Zemana proti médiím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura: Pro lisabonskou smlouvu hlasovala i ODS a poškodila tak všechny legální držitele zbraní
Komentář na facebookovém profilu k zamítnutí návrhu ČR na odklad provedení tzv. zbraňové směrnice Soudním dvorem EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Hybridní válka Západu proti Rusku pokračuje
Začnu zdánlivě někde jinde, ale budu to stále opakovat. Ještě v roce 2005 podle CVVM důvěřovalo televizi přes 73% sledovatelů, dnes je to z konce minulého roku tragických 35 %. Ještě v roce 2005 podle CVVM důvěřovalo našim novinám přes 63% čtenářů, dnes je to pouhých a ještě horších než v předešlém případě 30%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Andrej Babiš jednal s britským ministrem pro brexit Davidem Davisem
Ve středu 14. března se předsedy vlády České republiky Andrej Babiše setkal s ministrem pro vystoupení Velké Británie z EU Davidem Davisem. Setkání navázalo na předchozí bilaterální konzultace premiéra s Michelem Barnierem, který je hlavním vyjednavačem za členské státy EU27.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Labe ukončilo pěstební zásahy u Labe a Orlice v Hradci Králové
V průběhu podzimních a zimních měsíců byly prováděny na břehových porostech v Hradci Králové pěstební zásahy, které přispěly jak k vyšší bezpečnosti osob pohybujících se na komunikačních trasách podél řek, tak i k odstranění míst, která by mohla být potenciálním ohrožením protipovodňové ochrany města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Senioři si zaslouží důstojné stáří, ne život v chudobě
Společnost se musí umět postarat nejen o děti, ale také o občany v důchodovém věku. Současný penzijní systém ani jednorázové navýšení důchodů jim ale prožít podzim života důstojně neumožní a dlouhodobě ani nezajistí. Hospodářská komora proto volá po reformě penzijního systému tak, aby současní důchodci i dnešní mladší ročníky mohli doufat, že dosáhnou i ve stáří na kvalitní život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Do půlhodinové studentské výstražné stávky jde více než 200 škol
Studenti z více než dvou stovek vysokých i středních škol se ve čtvrtek zapojí do půlhodinové výstražné stávky na obranu společenských a ústavních zvyklostí a hodnot v České republice. V poledne vyjdou na půl hodiny ze školních budov, v některých městech se pak přesunou na shromáždění a happeningy na náměstích či diskuse ve spřízněných divadlech. Studenti chtějí dát protestem najevo, že jim není lhostejný osud země a že jim vadí přístup vrcholných politiků k ústavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hotovostní půjčky až k vám domů. Jaká jsou jejich úskalí?
Představa, že vám v případě potřeby někdo donese peníze až k vám domů, zní velmi lákavě. Bohužel realita může být výrazně méně výhodná. Objevte hlavní úskalí hotovostních půjček do domu a zjistěte, zdali se vám opravdu vyplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na koncert pro příznivce Zemana přišli na Hrad Vitásková i Hannig
Na koncert, který dnes na Hradě pro své příznivce uspořádal prezident Miloš Zeman, přišli například neúspěšný kandidát na prezidenta Petr Hannig, český letec z dob druhé světové války brigádní generál Pavel Vranský nebo bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Zeman večer pořádá týden po své druhé inauguraci. Stejně jako v minulých letech pozval spřízněné podnikatele a umělce a také blízké politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Opakovaně jsme na ignoraci vlády ohledně GDPR upozorňovali v Senátu
Již za deset týdnů začne i v České republice naplno platit evropské nařízení o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vojenští a státní policisté spolupracují na technických inovacích i efektivitě výcviku
Ozbrojené složky, které ke své činnosti využívají motocykly, se letos poprvé zúčastnily veletrhu Motosalon v Brně. Ten se pod záštitou BESIPU uskutečnil od čtvrtka 8. do neděle 11. března na brněnském výstavišti. Jednostopé stroje Vojenské policie, Hradní stráže a Policie České republiky si prohlédlo 60 tisíc návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Maďaři znovu vzali řešení migrační krize do vlastních rukou. A vynechali také mezinárodní organizace
Maďarská vláda se rozhodla v některých místech převzít migrační krizi do vlastních rukou a rozhodla se pomoci v severním Iráku, na území, které ovládá kurdská samospráva, a to bez pomoci velkých mezinárodních organizací. Maďaři se snaží docílit hlavně toho, aby lidé ze severu Iráku dál neutíkali a vrátili se do svých domovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Kdo chce demonstrovat, ať demonstruje. A ČT? My jsme vstřícní a máme rádi Českou televizi
REPORTÁŽ „Máme demokracii a svobodu, každý může projevit svůj názor. Kdo chce demonstrovat, ať demonstruje. Respektujeme to,“ odpověděl premiér Andrej Babiš na debatě vlády s občany v Jablonci na dotaz, co říká na to, že se opozice snaží dostat lidi do ulic, když je přehlasovaná, a zda to není pro demokracii nebezpečné. Vyjádřil se i k České televizi a schvalování její výroční zprávy. „Samozřejmě, že chtějí občané vědět, jak hospodaří. Ale já nemám problém s Českou televizí. Teď jsem byl dokonce u pana Moravce, i když jsem říkal, že už tam nepůjdu. Takže my jsme vstřícní a máme rádi Českou televizi,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Zahradil: Hysterické reakce na jakoukoliv kritiku ČT známe už od dob televizní krize. Hned se volá o ohrožení svobody slova. Nic takového nevidím
ROZHOVOR „Itálie je první z velkých evropských zemí (třetí nejsilnější ekonomika EU), kde viditelně ve volbách zvítězily euroskeptické či eurokritické síly. Pokud na to bude evropský establishment reagovat jako vždy – tedy že potřebujeme ještě ‚více Evropy‘ – napětí bude jen narůstat. Je třeba opustit sny o federální Evropě,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslanec Jan Zahradil (ODS). „Pro nás to znamená jediné: nepouštět se do dalších politických experimentů pod vedením paní Merkelové a pana Macrona, nevstupovat do jejich ‚tvrdého jádra‘ EU, zůstat mimo eurozónu,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda schválila změnu služebního zákona a nepodpořila poslanecký návrh na úpravu protikuřáckého zákona
Ve středu 14. března 2018 vláda premiéra Andreje Babiše dokončila projednávání novely služebního zákona a schválila vyšší flexibilitu a operativnost státní správy. Schválila také změnu systemizace služebních a pracovních míst s platností od 1. dubna letošního roku. Nesouhlasné stanovisko přijala k poslaneckému návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Obchodní válka s USA by české oceláře bolela, Evropa musí sjednat výjimku
Americký prezident Donald Trump minulý týden podepsal uvalení cel ve výši 25 procent na dovoz oceli a 10 procent na dovoz hliníku. Výjimku mají v tuto chvíli pouze Kanada a Mexiko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zastupitelka Valašského Meziříčí Skácalová: Nový tržní řád dubluje stávající nařízení, je to předvolební tah
Nový tržní řád města Valašské Meziříčí výrazně omezí provoz v restauračních zahrádkách. Proti němu vystoupili nejen provozovatelé restaurací, ale i opoziční zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Projekt protipovodňových opatření na horní Opavě má nový web a nový zpravodaj
Projekt protipovodňových opatření na horní Opavě, kde patří připravovaná přehrada Nové Heřminovy má nové webové stránky a státní podnik Povodí Odry začal vydávat nový zpravodaj „VODOHOSPODÁŘI INFORMUJÍ, který bude distribuován do obcí a měst na horním toku řeky Opavy. Našim cílem je poskytnout co nejvíce informací o probíhajících přípravách a realizaci celého souboru staveb na horní Opavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): O přijetí dvouletého dítěte do školky nemá rozhodovat zákon, ale jeho zralost
Babišova vláda v demisi odmítla inciativu poslanců i senátorů zrušit novelu školského zákona, kterou někdejší ministryně školství Kateřina Valachová nařídila zřizovatelům předškolních zařízení vytvořit od roku 2020 místa pro všechny dvouleté děti ve svém spádovém obvodě, aniž by je měly jejich rodiče povinnost využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Radiožurnál jako první české médium spouští přehrávání zpráv přes hlasového asistenta
Posluchači stanice Český rozhlas Radiožurnál si nově mohou poslechnout pravidelné zprávy prostřednictvím hlasové asistentky Alexy na chytrém reproduktoru Amazon Echo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné VIDEO: V hlavní roli Okamurův poslanec a redaktorka ČT. Jde o vážnou věc
Poslanec SPD Lubomír Volný pronajímá již pět let byty chudým rodinám. Reportéři České televize nyní nahlédli do jednoho z bytů, pod podmínkou anonymity. Nájemníci se totiž bojí, že by je Volný z bytů podřadné kvality vyhodil. A to přitom od nájemníků dostává nájemné, které cenou odpovídá luxusnímu bydlení. Sám poslanec zveřejnil video, jak odbývá redaktorku ČT, která se ho na celou věc ptala, a veřejnoprávní TV označil za „štvavý vysílač“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Komárek: Vím, že redaktoři ČT směřují k pravici a nejvíce k TOP 09. Jsou strašně nafoukaní. Na Kavčích horách jsou někteří placeni dvakrát, mají na to trik
ROZHOVOR „Někteří redaktoři – a pana Wollnera nebudu jmenovat – jsou neuvěřitelně nafoukaní a nepovažují se za redaktory – tedy zrcadla toho, co se děje – nýbrž za tvůrce toho, co se děje. Čili oni si myslí, že jejich sympatie a antipatie nejsou jejich osobní, nýbrž objektivní. Proto se je vůbec nesnaží skrývat,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz věnovaném hlavně ČT bývalý poslanec (vedl volební, tedy mediální výbor Sněmovny) a redaktor Martin Komárek. „Mám dojem, že si poměrně dost lidí uvědomuje, že Česká televize není to hladké zrcadlo, ve kterém se odráží realita. Ale že je – sice mírně, ale přece – pokřiveno,“ dodává s tím, že ale žádné médium není dnes úplně objektivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Neomezené financování kampaní musí skončit
Starostové a nezávislí přicházejí s iniciativou Ne kampani bez limitu, jejíž cílem je vyhodnotit dopad novel regulujících financování a organizaci volebních kampaní a politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Velký zátah a domovní prohlídky. Policie se zaměřila na úklidové firmy
Kriminalisté provedli koncem února rozsáhlý zásah, při kterém zadrželi 28 osob. Dvaadvacet z nich následně obvinili ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby s předpokládanou škodou 75 milionů korun. Na případu s krycím názvem Bentley pracoval tým Daňové Kobry několik měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Zaostalost
Premiérka Mayová a dnes již bývalý státní tajemník USA Tillerson obvinili Rusko z útoku na bývalého dvojitého agenta Skripala a jeho dceru. Rusko to samozřejmě popírá. Podle lidí, kteří tomu byť jen trochu rozumí, je takové obvinění minimálně sporné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Výhrady vlády ke zmírnění protikuřáckého zákona jsou směšné
Vláda na dnešním jednání nepodpořila návrh na zmírnění protikuřáckého zákona, který předložila skupina 86 poslanců v čele s Markem Bendou. Benda s argumenty vlády proti zákonu nesouhlasí a poukazuje na nekonzistenci postojů Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Postoj veřejnosti k ČSÚ je dál velmi příznivý
Českému statistickému úřadu důvěřuje 63 % občanů. Podle Centra pro výzkum veřejného mínění jde o pozitivní výsledek. ČSÚ byl hodnocen nejlépe z institucí, které byly součástí průzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
To je válka mezi Evropou a Ruskem. Po otravě agenta padají drsná slova. Erik Best napsal: Je to v...
Více než týden po útoku na bývalého ruského špionu v britském supermarketu přerostl tento incident do mezinárodního konfliktu. Britové mají podporu EU i velkých evropských států a slibují Rusku odvetu. Moskva odmítá veškerá obvinění a hrozí protiopatřeními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Program péče o krajinu přijímá nové žádosti
Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje výzvu pro příjem žádostí o poskytnutí finančních prostředků z Programu péče o krajinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Třetí výročí evropského QE
V klidné atmosféře mohla ECB „oslavit“ tříleté výročí zahájení tzv. kvantitativního uvolňování (QE), které mělo zvýšit likviditu na trhu a spolu s politikou záporných úrokových sazeb de facto zvýšit dostupnost peněz napříč eurozónou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti uspořádali seminář o ochraně ovzduší
Možnosti, jak zlepšit stav ovzduší, byly tématem semináře, který ve Sněmovně uspořádala Dana Balcarová, poslankyně Pirátů a předsedkyně Výboru pro životní prostředí. Semináře se účastnili zástupci odborné veřejnosti z řad občanských spolků, průmyslu, akademické sféry, ministerstev životního prostředí a průmyslu i několik poslanců a senátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Zámek Kynžvart jako místo setkávání evropských diplomatů
Hlavním tématem roku 2018 jsou diplomatické úspěchy rodu Metternichů. Za časů kancléře knížete Metternicha byl zámek Kynžvart místem (často tajného) setkávání předních diplomatů 19. století. Vrcholem sezóny bude Hradozámecká noc, při níž se stane Kynžvart hlavní tváří českých památek. Téma je součástí projektu Šlechta v českých zemí v evropské diplomacii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Od přednášek k analýzám papáji, květin nebo kukuřice
První Aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která propojuje české vědce se šlechtiteli a zemědělskou sférou slaví rok od svého založení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Klidný, svědomitý, rozvážný muž,“ říkají kolegové o soudci, kterého sebrala policie pro úplatky
O soudci vrchního soudu Ivanu Elischerovi, jehož včera zadržela policie a obvinila z přijetí úplatku v několika drogových kauzách, se rozepsala MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad práce loni podpořil v rámci APZ téměř 20 tisíc uchazečů nad 50 let
Zatímco v roce 2014 tvořili lidé nad 50 let z celkového počtu osob podpořených v rámci nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) 23,2 %, loni jejich podíl stoupl na 29,5 %. Celkem jich bylo 19 514.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP v USA zastupuje Lanny Davis
CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), průmyslový holding sídlící převážně v České a Slovenské republice, ustanovil do pozice svého právního zástupce (attorney) v USA s odpovědností za právní i veřejné záležitosti CSG v této zemi Lannyho Jesse Davise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Kavárna bude fungovat i jako sociálně terapeutická dílna
Citát oblíbené herečky a spisovatelky Haliny Pawlowské, že nejlepší sport je kafe a dort, zazněl v pondělí 12. března při slavnostním otevření nové kavárny Domov v Raspenavě. Kavárna je unikátní nejen tím, že se stala jedinou ve městě. Současně bude fungovat i jako sociálně terapeutická dílna. To znamená, že hosty budou obsluhovat zdravotně postižení z Domova Raspenava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Na Rohanském ostrově vznikne obří území pro přírodu i rekreaci
Na pravém břehu Vltavy bude v prostoru Karlína a Libně zahájena revitalizace stávajícího neutěšeného brownfieldu. Vznikne zde velká zelená plocha, která bude sloužit jak pro zachytávání povodňové vlny, tak i jako prostor pro rekreaci Pražanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Slovensko směřuje k volbám
Krize na Slovensku se blíží ke svému rozuzlení. Krize, která nastala po vraždě novináře Jána Kuzniaka a jeho snoubenky, byla využita prezidentem Kiskou a opozicí k frontálnímu útoku na vládu, respektive na stranu Smer a premiéra Fica.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Čína a my
Změna čínské ústavy je důležitým rozhodnutím právě skončeného plenárního zasedání čínského parlamentu, či Všečínského shromáždění lidových zástupců. Ale v daném týdnu toho proběhlo víc a jde o zásadní změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vilgus (Zelení): Splnil se mi můj tajný sen
V rámci pondělní návštěvy premiéra Andreje Babiše v budově karlínské Invalidovny došlo k dohodě o budoucnosti karlínské Invalidovny. Po 17 měsících vyjednávání získají Invalidovnu památkáři, které místní radnice celou dobu podporuje. Budova tak skončí v rukou těch, kteří se nejlépe postarají o její rekonstrukci a smysluplnou budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Debata ve Sněmovně o protikuřáckém zákonu nepřinesla žádný závěr
Ve Sněmovně se dnes přeli zastánci zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona s podporovateli zachování nynějšího stavu, kdy si lidé nesmějí zapálit cigaretu v restauracích, v barech nebo v kavárnách. Odpůrci úplného zákazu kouření mluvili zejména o nutnosti svobodné volby, jejich oponenti argumentovali zdravotními riziky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Chovejme se rozvážně
Agresivita ve společnosti se stupňuje. Některé jevy jsou pro nás alarmující. Jde především o zvyšující se počty přepadávání seniorů i útoky dětských gangů, které napadají své vrstevníky ale i starší občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Po studené válce nastupuje financování politického Islámu
Po skončení studené války došlo k vítězství kapitalismu nad komunismem. V současnosti dochází k válce nového typu, ve které se snaží politický islám ovládnout západní demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Z vepřína v Letech dnes firma AGPI odveze poslední prasata
Firma Agpi, která vyklízí vepřín v Letech na Písecku, odveze dnes z areálu poslední prasata. Z původních 13.000 jich v halách zbývá 330. Peníze od státu za prodej areálu, 450,8 milionu Kč, zatím firma Agpi, majitel vepřína, nedostala. Na místě někdejšího koncentračního tábora vznikne památník Romů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Do veřejných jídelen české hovězí. Ministr Milek o tom jednal se zemědělci z horských oblastí
Snahou ministra zemědělství Jiřího Milka bude zlepšit kontroly potravin z dovozu a ochrana českého i evropského trhu před importem méně kvalitních produktů ze zemí mimo Evropskou unii. Uvedl to v Horoměřících na setkání se zemědělci ze Svazu marginálních oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Když byl Jiří z Poděbrad zvolen králem, lidé dali průchod nacionalismu, třebaže středověk, jak tvrdí část vědců, prý nijak nacionalistický nebyl. A jak to vidí publicista Čech?
ČESKÉ OSMIČKY Bojoval v bitvě u Lipan proti radikálním husitům, přesto byl pak zvolen „husitským králem“. Došlo k tomu počátkem března 1458. Jiří z Kunštátu a Poděbrad se tak stal jediným českým králem, jenž nepocházel z panovnické dynastie. A navíc v tehdejší rozhádané Evropě prosazoval projekt Všeobecné mírové organizace, která se dnes bere jako předobraz Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora oslaví 25 let. Představí vize pro podnikatelské prostředí v České republice
Čemu budou v následujících 25 letech čelit podnikatelé a jak Hospodářská komora podnikatelům pomůže tyto změny překonat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Tripartita projednala růst penzí a postup v digitální agendě
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se ve středu 14. března 2018 sešli ve Strakově akademii na jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Hlavním bodem jednání byl vládní návrh zákona o růstu důchodů. Dalšími tématy byly čerpání fondů EU, aktuální připravenost velkých dopravních staveb a postup v digitální agendě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zrušit koncesionářské poplatky? Nepřípustné! Důležitý je hlas lidu, tedy ten váš. Několik tisíc lidí na Václaváku bránilo Českou televizi
REPORTÁŽ Na pražském Václavském náměstí se celý večer konala demonstrance na podporu České televize v souvislosti s tím, jak se na adresu veřejnoprávní služby vyjadřuje prezident Miloš Zeman. Na demonstraci, která nesla název „Zemane, ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií“, se sešly stovky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zrušit koncesionářské poplatky? Nepřípustné! Důležitý je hlas lidu, tedy ten váš. Stovky lidí přišly na Václavák bránit Českou televizi
REPORTÁŽ Na pražském Václavském náměstí se celý večer konala demonstrance na podporu České televize v souvislosti s tím, jak se na adresu veřejnoprávní služby vyjadřuje prezident Miloš Zeman. Na demonstraci, která nesla název „Zemane, ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií“, se sešly stovky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
HK ČR vyzve vládu, aby zachovala karenční dobu. Opatření pomáhá v boji se zneužíváním nemocenských dávek
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý chce na dnešním jednání tripartity vyzvat vládu, aby nerušila karenční dobu. Zároveň bude usilovat o společný postup s dalšími podnikatelskými organizacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Knižní novinka odpovídá: Je populista Andrej Babiš, Miloš Zeman či ruský prezident Vladimir Putin?
Co přesně je populismus? Jaký je rozdíl mezi pravicovým a levicovým? Zmenšuje populismus propast mezi vládou a lidem, nebo znamená spíše hrozbu pro demokracii? Co přesně je vlastně „lid“ a kdo hovoří jeho jménem? Je populista Andrej Babiš, Miloš Zeman či ruský prezident Vladimir Putin? Odpověď na všechny tyto otázky naleznete v nové knize Jana-Wernera Müllera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zločinci drží při sobě. Takže čestní občané musí také, zdůvodnil Jakub Horák, proč kvůli Zemanovi kandiduje za TOP 09
Marketingový expert Jakub Horák, který stál v prezidentských volbách za Mirkem Topolánkem, se serveru Forum24.cz nyní svěřil, že se rozhodl kandidovat ve volbách. A to kvůli inauguračnímu projevu prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Parchanti, vy se neštítíte ničeho. O vážné světové události píše vojenský analytik, a výrazně jinak i Jakub Janda
Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu vyjádřil k otravě bývalého agenta ruské tajné služby Sergeje Skripala. A nebyl sám, své řekl také zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mají za úkol prokousnout Ficovi hrdlo, protože není sluníčkář a odmítá imigranty. Soros je zlo, které končí krveprolitím. Okamura, Klaus ml. či Keller promlouvají k dění na Slovensku
ANKETA Jak informovala ČTK, maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že v současném dění na Slovensku spatřuje rukopis George Sorose a jeho organizací, které podle něj útočí na vlády zemí, jež se migraci brání – včetně Maďarska, Česka a Slovenska. Soros podle něj chce přeměnit Evropu v kontinent migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist