Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pohrozit Zemanovi a Babišovi trestním postihem. Zákaz SPD. Do ulic. Bránit ČT, napsal Jakub Patočka, jak „ubránit demokracii“
Ve středu 14. března vyšel v Deníku Referendum text jeho šéfredaktora a levicového aktivisty Jakuba Patočky, který analyzuje proměnu politického systému a současnou situaci na české politické scéně. Současným vývojem není nikterak překvapen. Patočka vidí zásadní problém v neexistenci praktické politické strategie, která by dokázala čelit režimu šéfa hnutí ANO. Důvodem podle něj je neexistence analýzy, kterou by měla k dispozici Babišova opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zkušený pozorovatel: Němcová číhala na šanci odejít ze Zemanova projevu. Demonstrace? Politika se nedělá na ulici a varuji, že by se mohlo stát...
Andrej Babiš je pod tlakem, což nahrává ČSSD ve vyjednávání o vládě. Tak současné dění komentuje politolog Jan Kubáček. Podle něj bude Babiš usilovat o sestavení vlády co nejdříve i za cenu ústupků sociální demokracii, která je oslabená a roztříštěná a nahrává jí to do karet. Premiér v demisi si už navíc dopředu personálně pojistil, aby k němu řada resortů a ministerstva měly blízkou vazbu. Politolog v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz současně varoval před politikou „dělanou náměstími“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Konec žertů! Bývalý poslanec Ivan Gabal navrhuje vyslat Rusku jasný vzkaz
Bývalého poslance za KDU-ČSL Ivana Gabala pořádně rozčílilo nařčení Ruské federace, že smrtící nervový plyn, kterým byl ve Velké Británii otráven dvojitý agent Sergej Skripal, může pocházet z České republiky. Naše země by na toto nařčení měla pádně zareagovat. Gabal popsal jak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bulharský lovec imigrantů dává dohromady novou a akčnější Pevnost Evropu. Toto si přečtete jen zde
EXKLUZIVNĚ Uprchlická vlna sice mírně opadla, ale nebezpečí trvá. To si myslí "lovec migrantů" z Bulharska Petar Nizamov. Dává dohromady nové a prý mnohem akčnější uskupení, které bude sdružovat všechny evropské protiuprchlické organizace. Snaží se oživit Pevnost Evropu a vypráví, proč se v podstatě rozpadla. Nyní byl v Česku a oslovil hned několik tuzemských skupin. Například Blok proti islamizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jůzl (KDU-ČSL): O jednom pomníku a nápravě falšování dějin
Na novém havlíčkobrodském hřbitově je od 60. let 20. století památník s nápisem „Čest a sláva sovětským hrdinům“ a „Hrob našich osvoboditelů“. Samozřejmě si vážím všech hrdinů a všech padlých za naši svobodu, ale toto místo se bohužel stalo důkazem komunistické ideologické mystifikace a falšování dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Návrh státního rozpočtu je výsměch
Ministryně financí Alena Schillerová přeložila daňovou reformu z pera ANO. Takže co na nás vláda počínaje rokem 2019 chystá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezidentské volby v Rusku: Vysoká účast, ale i podvody
Moskva hlásí vysokou účast v prezidentských volbách, opozice upozorňuje na četné podvody a nesrovnalosti, z nichž část připouští i volební komise. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman ani Babiš zatím rámec ústavy nepřekročili, shodli se v Partii Hamáček a Pikal, když přišla řeč na protesty studentů
Do nedělní Partie televize Prima zavítali předseda ČSSD Jan Hamáček a poslanec Pirátů Vojtěch Pikal. Ten si posteskl, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) je dosti tvrdohlavý a blokuje řešení povolební situace v České republice. Hamáček se vymezil proti SPD Tomia Okamury. Tuto stranu považuje za extremistickou. Před kamerami došlo také na útok na ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala. Hosté svorně zkritizovali Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Povinné revize kotlů jednou za 3 roky a nižší cena revizí
Ministerstvo životního prostředí navrhuje spolu s poslankyní za ANO Evou Fialovou změnu frekvence tzv. revizí kotlů a zlevnění ceny za dopravu i samotnou kontrolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM představuje Studii možných řešení Informačního systému majetku státu po roce 2019
Informační systém majetku státu (ISMS) Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) byl spuštěn v roce 2006 za tehdejšího vedení ÚZSVM. ÚZSVM je od té doby smluvně i technicky závislý na jednom dodavateli. Výdaje na pořízení a provoz ISMS považuje současné vedení ÚZSVM za neadekvátní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hnusné svědectví s Bartoškovým festivalem: Viděl jsem zpitého herce, jak se vymotal z báru, písknul, nasedl do luxusní audi a odvezl se na hotel. Zdarma, za čí peníze?
Skupina ČEZ končí po 16 letech jako partner Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MFF KV). Tuto zprávu přinesla média před několika dny a Jiřímu Bartoškovi tím zřejmě udělala čáru přes rozpočet. ČEZ dával podle všeho na filmové veselí desítky milionů korun ročně. ParlamentníListy.cz měly v sobotu možnost hovořit s ministrem, jehož identitu zachováme neodhalenou, ale který se na festivalu objevil několikrát. Ten rozhodnutí skupiny ČEZ kvituje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení Účtenkové loterie
My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice žádáme, aby Sněmovna a Parlament České republiky zrušily s okamžitou platností Účtenkovou loterii, provozovanou Ministerstvem financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Olomoučtí celníci zadrželi tři kilogramy marihuany
?Téměř tři kilogramy marihuany zadrželi olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v blízkosti obce Kojetín na Přerovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Přednášky Evropské komise o GDPR za účasti odborníka ÚOOÚ
Hned dvě důležité přednášky na téma GDPR během dvou dnů uspořádalo v tomto týdnu Zastoupení Evropské komise v ČR za účasti odborníka Úřadu pro ochranu osobních údajů. Na obou akcích zastupoval Úřad ředitel odboru konzultačních agend Jiří Žůrek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
To si strčte za klobouk, vy svatouškové, vypálil poslanec Klaus na Kalouska a spol.
Mezi poslanci Václavem Klausem mladším (ODS) a Miroslavem Kalouskem to zase jednou jiskří. Kalousek prohlásil, že se mu z výroků Klause mladšího dělá nevolno, a poslanec ODS si to nenechal líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pan Vladimír Opěla, nestor české kinematografie a filmového archivnictví, oslavil významné životní jubileum
Ministr kultury Ilja Šmíd v pátek 16. března 2018 společně s náměstkyní Kateřinou Kalistovou navštívil a poblahopřál k osmdesátým narozeninám panu Vladimíru Opělovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje
Dějiny světa jsou od nepaměti dějinami válek, následného usmiřování a budování poničených hodnot a opětovného zažíhání nových a nových konfliktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČVUT: Známe vítěze jubilejního 25. ročníku soutěže Olověný Dušan 2018
Spolek posluchačů architektury, působící od svého obnovení v roce 1993 na Fakultě architektury ČVUT, uvedl 15. března večer jubilejní 25. ročník, dnes již kultovní soutěže, jež byla toho času jednou z prvních českých architektonických soutěží. Do poroty byly tradičně nominovány významné osobnosti působící na poli architektury i designu; výroční charakter události se navíc postaral o nejedno zajímavé překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Těch pět měsíců sloužilo jen k tomu, abychom si zvykli na spolupráci ANO s KSČM a SPD
Komentář na facebookovém profilu k vyslovení souhlasu poslaneckého klubu ANO s jednáním o koaliční vládě s ČSSD a s podporou komunistů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Toulcův dvůr: Velikonoční jarmark pro všechny generace
V sobotu 24.3.2018 se bude konat od 10:00 do 17:30 v hostivařském Toulcově dvoře tradiční Staročeský velikonoční jarmark. Malé i velké návštěvníky čeká příjemná atmosféra velikonočně vyzdobeného dvora a barokních stájí, které zaplní řemeslníci a prodejci velikonočního i tradičního zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí: Levice v poklidné době
Levicový program pro Evropu v době prosperity a sociálního smíru by měl být neméně bojovný než programy z doby velké hospodářské krize. Politický souboj se týká relativní deprivace, pocitu nespravedlivého dělení kolektivních statků a zisku plus nedemokratického rozhodování na státní i nadnárodní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Kurdové jsou jedním z nejnešťastnějších národů světa
Komentář na facebookovém profilu ke vstupu spojeneckých oddílů turecké armády do severosyrského města Afrín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Osa Brusel-Paříž-Berlín špatně vládne
Že pomoc uprchlíkům je na místě a to bez dalšího, je jasné, neboť je zaručena Úmluvou o právním postavení uprchlíků, někdy označovanou jako „ Ženevská úmluva o uprchlících“. Ale žádná taková úmluva neplatí pro ekonomické migranty. Spíše naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Pro řešení afrického moru prasat je nutné radikálně snížit počet divokých prasat
Radikálně snížit počet divokých prasat, a tím snížit riziko zavlečení afrického moru prasat (AMP) do chovů, pomůže zavedení zástřelného v celé České republice. Ministerstvo zemědělství připravilo návrh, podle kterého by se za každé odlovené divoké prase vyplácelo zástřelné ve výši 2 tisíce korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Putin zatím jasně vede
Poslední volební místnosti v Rusku se zavřely v 19 hod. Ústřední volební komise sčítá hlasy. Podle serveru iROZHLAS.cz po sečtení pětiny okrsků se 72 procenty jednoznačně vede současný šéf Kremlu Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: S dětmi v rodinných skupinách je měně problémů než v ústavním prostředí
Pardubický kraj je spolu se Zlínským průkopníkem v transformaci péče o ohrožené děti v České republice. Chce ústavní formu změnit na komunitní, s rozvojem služeb preventivního a ambulantního charakteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MO: V oblasti PESCO je pro Českou republiku prioritou identifikování národního projektu
V zastoupení ministryně obrany Karly Šlechtové se od pondělí 12. do úterý 13. března zúčastnil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský zasedání tzv. Bukurešťské devítky v Bukurešti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora ke svému 25. výročí představí logo od Šťastného. Knihu pokřtí zpěvačka Lucie Bílá
Po celý rok bude připomínat výročí 25 let novodobé historie Hospodářské komory České republiky logo od Pavla Šťastného, autora proslulé grafické značky Občanského fóra nebo českého internetového vyhledávače Seznam.cz. Královskou korunu Karla IV. ponese český lev s Merkurovými křídly. Hospodářská komora své doprovodné logo představí zítra v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lidé utíkají. Hrozný strach. Turecko páchá masakr po boku s Islámským státem! Západ mlčí, naše ostuda. FOTO a zásadní informace o dění v Afrínu. A petice
Spojenecké oddíly turecké armády vstoupily do města Afrín, podle tureckého prezidenta Svobodná syrská armáda (FSA) získala kontrolu nad celým centrem města. České novinářky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová, které se specializují na Blízký východ, popisují, jak to ve městě vypadá. „Islámský stát nezemřel, stále žije! Jen se pod ochrannými křídly Turecka přesunul do kurdského Afrínu...,“ komentuje dění Klicperová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Inkluze „splašená“ jako zrající víno
Alespoň částečně se mohu podepsat pod první část výroku Karla Raise, že „by … bylo necitlivé vůči inkludovaným žáčkům a jejich rodičům teď říci, že inkluze nevyšla podle původních slibů, že ji rušíme a děláme krok zpět.“ („Splašený kůň jménem Inkluze“, LN 7. 3.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Janáčkova opera Výlety páně Broučkovy se vrací na místo své světové premiéry - do Národního divadla v Praze
Národní divadlo připravilo na 22. a 25. března premiéru opery Leoše Janáčka Výlety páně Broučkovy v nastudování dirigenta a hudebního ředitele Opery Národního divadla Jaroslava Kyzlinka a v režii Slávy Daubnerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Navalnyj vyzývá Rusy, aby bojkotovali volby
Opoziční lídr Alexej Navalnyj, který nakonec nemohl vyzvat ruského prezidenta Vladimira Putina na souboj v prezidentských volbách, vyzývá alespoň Rusy, aby bojkotovali volby. Píše o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Národní park České Švýcarsko: Školení pro pracovníky v cestovním ruchu
Více než 30 účastnic a účastníků se ve středu zúčastnilo školení pracovníků informačních středisek, hotelových recepcí, penzionů a cestovek. Školení pro specialisty v cestovním ruchu uspořádaly ve spolupráci obecně prospěšná společnost České Švýcarsko a Správa Národního parku České Švýcarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
František Dostál: Pendrekáři mezi námi
Demokratická žumpa v parlamentě měla velké štěstí, že od jistého „judra“ pána nedostala pendrekem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šlachta: Reforma rozprášila ÚOOZ. Je to prasárna
Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se rozmluvil pro server Týden.cz. „Musel jsem odejít. Zatočili by s námi jako s policií na Slovensku,“ zdůvodňuje svůj odchod muž, jenž je nyní u celníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Silvie a MeToo-skeptici
Silvie Lauder je feministická aktivistka, která je zároveň redaktorkou Respektu. Loni přišla udělat hysterickou scénu na seminář o životních šancích normálních heterosexuálních mužů, protože o něčem tak nekorektním se přece nesmí mluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Hologramy i elektronové svazky. Předsedkyně v Ústavu přístrojové techniky
Originální dárek obdržela při své návštěvě Brna předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová. V Ústavu přístrojové techniky na ni kromě kytice čekal i působivý kovový medailon, který zpodobňoval její tvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Zchátralé městské lázně by měly konečně dostat novou šanci
Primátor města Plzně Martin Zrzavecký před několika týdny oznámil, že chce usilovat o budovu městských lázní. To vypadá jako skvělá zpráva. Architektonický vřed v centru města, který trápí prakticky všechny Plzeňany, by mohl být konečně vyléčen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL navrhuje rozšířit zákaz reklamy na pohřební služby i v okolí zdravotnických areálů
Starosta Prahy 7 a poslanec Jan Čižinský předkládá s poslaneckým klubem KDU-ČSL novelu zákona o reklamě. Ta by na přístupových cestách ke zdravotnickým zařízením poskytla ochranné pásmo 500 metrů, ve kterém by se nesměla objevit reklama na pohřební služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká republika byla vyhlášena hlavní zemí na mezinárodním knižním veletrhu v Lipsku 2019
Český stánek v pátek slavnostně otevřel ministr kultury Ilja Šmíd za účasti náměstkyně pro řízení sekce živého umění MK Kateřiny Kalistové, velvyslance ČR v SRN Tomáše J. Podivínského, vice-starostky a radní pro oblast kultury města Lipska Skadi Jennicke, ředitele Lipského knižního veletrhu Olivera Zilleho, ředitele Moravské zemské knihovny v Brně Tomáše Kubíčka a programového koordinátora prezentace ČR Martina Krafla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura: My v SPD říkáme jasně, že odmítáme jakékoliv snahy o zpochybňování voleb
Komentář na facebookovém profilu k argumentům vůči demonstrantům, že protestují proti výsledku voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Korejská krize a politická neodpovědnost naší mediální scény
V době hluboké politické krize mezi USA a KLDR, kdy aktuální byly „tlačítka“ ke spuštění raket s atomovou výzbrojí, jsme publikovali rozbor („Léčba globálních problémů korejskou krizí“ dne 8.10.2017).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Zase jsme se jednou vydali "proti proudu"
Komentář na facebookovém profilu k chystanému daňovému balíčku ministryně financí Aleny Schillerové, která má od příštího roku snížit příjmy obcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Další řidič použil auto jako zbraň. V rušném nočním klubu na jihu Anglie nastal chaos
V Gravesendu na jihu Velké Británie najel v noci na dnešek řidič osobního automobilu do rušného nočního klubu. Zranil několik lidí. Policie ho zadržela a obvinila z pokusu o vraždu. Informuje o tom BBC s odvoláním na další britské zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
DSZ: Chceme, aby lidé, kteří týrají zvířata byli odsuzováni co nejpřísněji
Demokratická strana zelených /DSZ/ je pobouřena sadistickým činnem pana J. L. z Prachatic, který zvlášť zavrženíhodným způsobem málem utýral štěně a ještě si z toho pořídil videozáznam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rusko volí prezidenta. Putin oznámil, co by považoval za úspěch
Ruská federace si znovu volí prezidenta. Prakticky nikdo nepochybuje o tom, že ve volbách zvítězí úřadující prezident Vladimir Putin, který Rusko ovládá od roku 2000. Otázkou je snad jen to, jak moc předstihne své soupeře. Sám Putin novinářům oznámil, co by považoval za úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tři poslanci z hnutí ANO prý mají problém s tím, jaká koalice se připravuje
Poslanecký klub ANO podle předsedy hnutí a premiéra v demisi Andreje Babiše souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali komunisté. Výhrady mají tři poslanci, budou ale loajální, řekl Babiš po včerejším jednání poslaneckého klubu na pražském Chodově. Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek novinářům řekl, že by mohla být v ideálním případě vláda domluvena na konci dubna. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kohlíček (KSČM): O referendu
Ústava České republiky ve svém 2. odstavci předpokládá vznik ústavního zákona o referendu. Přes více než deset pokusů se nepodařilo ústavní zákon o referendu v parlamentu ČR přijmout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Markétě Šichtařové dal s přehříváním ekonomiky konečně za pravdu i guvernér ČNB Rusnok. Ale pozor, je zde její další varování
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zadostiučinění by mohla cítit Markéta Šichtařová, že se k jejím opakovaným tvrzením o přehřívání české ekonomiky přidal i guvernér ČNB Jiří Rusnok. Ani to ji však s centrálními bankéři nesmířilo a kritizuje je, že ve svých funkcích ztrácejí sepětí s realitou a že ve svých prognózách vývoj přikrášlují. Analytička rovněž vysvětluje, proč by neměl pokračovat v poslední době tak dynamický růst minimální mzdy a proč by politici vzhledem k nízké produktivitě neměli slyšet na volání odborů po zkrácení pracovní doby o půl hodiny denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
STAN chce vrátit posuzování záměrů na stavební úřady
Posuzování souladu stavebních záměrů s územním plánem by se mělo přesunout zpět z úřadů obcí s rozšířenou působností na stavební úřady v jednotlivých obcích, které si je zřídily. Počítá s tím novela stavebního zákona, kterou ve Sněmovně předložili poslanci Starostů a nezávislých (STAN). Mělo by se tak zrychlit stavební řízení. Loňská novela stavebního zákona přesunula posuzování na obce s rozšířenou působností a některé z nich si stěžují na to, že jsou tím přetíženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Jak dál v sociální demokracii
Sociální demokracie má nejkvalitnější politický program a jeho prosazováním do reálné politiky lepší kvalitu života drtivé většiny občanů ČEské republiky. Ale k jeho prosazování je třeba důvěry spoluobčanů. A ta nám dnes schází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Milek při otevření nové expozice ocenil, že Národní zemědělské muzeum odpovídá světovým trendům
Ruchadlo bratranců Veverkových nebo plemenný býk César jsou ode dneška k vidění v nové expozici Národního zemědělského muzea (NZM) v Praze nazvané Zemědělství. Expozici, na jejíž opětovnou instalaci čekalo muzeum 70 let, otevřel ministr zemědělství Jiří Milek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dzurinda s Fischerem diskutovali u Moravce. Fico je šikovný manipulátor, řekl expremiér
Hosty pořadu Otázky Václava Moravce České televize byli politoložka Karen Henderson, diplomat Pavel Fischer a bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda. Tématy byly především slovenská politika a také současná situace v Rusku v souvislosti s atentátem na agenta Sergeje Skripala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pedagog: Mladým je od dětství vštěpován jediný správný politický názor, odpovídá pravdoláskařskému pohledu na svět. Podporuj EU, USA, multikulturalismus, homosexualismus, imigraci...
ROZHOVOR „Je to krásný příklad myšlení těchto lidí, jejichž mozkový program má v sobě fatal error v podobě zacyklení se mezi lety 1968 a 1989. A těch pět vět – tolik patosu, chci říci étosu se snad ani nedá vydržet!" vrací se k předávání Českých lvů, kde si mnozí čeští umělci kopli do prezidenta Miloše Zemana, politický analytik a pedagog Václav Janoušek. Krom toho si všímá situace na Slovensku poté, co premiér Robert Fico podal demisi, anebo i demonstrací namířených proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a na podporu České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ekonom Sedláček prozradil Moravcovi, čeho se bojí hloupý americký taxikář. A čeho by se měl bát Čech?
Moderátor Václav Moravec v neděli v poledne v Žižkovské věži přivítal guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka, bývalého ministra financí Ivana Pilného a ekonoma Tomáše Sedláčka. Dozvěděl se od nich, čeho bychom se měli bát, pokud jde o stav naší ekonomiky. Guvernér ČNB Rusnok zdůraznil, že opravdu potřebujeme získat pracovní síly ze zahraničí. Ti lidé sem prostě přijdou, zdůraznil Rusnok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zemřel spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler
Ve věku 89 let zemřel v sobotu spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. O smrti tohoto známého autora desítek knih i filmových a televizních scénářů informoval server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Humplík: ODS v 21. století?
Občanská demokratická strana je tu už od 20.dubna 1991. Tedy 27 let. Z hlediska konzervativce je to poměrně krátká doba. Z hlediska moderní historie České republiky je to věčnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Konference o veřejné podpoře 2018
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pořádá letošní mezinárodní dvoudenní konferenci o veřejné podpoře v termínu od 30. do 31. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Drogy likvidují celé rodiny a ohrožují i děti. Musíme se tomu věnovat
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Když legionáři bojovali po boku bolševiků. Poprvé a naposledy. A co tehdy dělal Jaroslav Hašek? Zeptali jsme se historického publicisty Zdeňka Čecha
ČESKÉ OSMIČKY Střetnutí Čechoslováků s německými vojsky bylo jedním z posledních významných dějství první světové války na východní frontě. Stalo se kolem důležitého železničního uzlu Bachmače, ležícího na dnešní Ukrajině. Nyní od této události uplynulo sto let. Spisovatel Zdeněk Čech rozebírá, jak se to tehdy seběhlo. A jak se v té době choval Jaroslav Hašek, který prý v Rusku vůbec nepil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Podezřele krotcí vlci na Kokořínsku?
Nikoli. Chování, které je zachyceno na videu lesních dělníků, není ničím výjimečným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Islám nepatří do Německa, varoval Horst Seehofer. EU jedná povýšeně, dodal v neděli
Dlouholetý bavorský premiér Horst Seehofer (CSU) soustavně kritizuje staronovou kancléřku Angelu Merkelovou ze sesterské CDU, že je příliš vstřícná v otázkách uprchlické krize. Opakovaně volal po tom, aby byli neúspěšní žadatelé o azyl rychleji vyhošťováni z Německa. Nedávno také prohlásil, že islám do Německa nepatří. Teď se vyjádřil k otázce povinných uprchlických kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
U Klause se dalo očekávat privatizování, u Zemana je obava ze zestátňování, říká šéf ODA
Předseda ODA Pavel Sehnal má za to, že právě jeho strana nabízí pravicově smýšlejícím občanům ten nejlepší program. Za základní stavební kámen politiky bychom měli využít důvěru a nikoli strach, jak to činí někteří dnešní politici. Třeba Tomio Okamura (SPD). Vedle Okamury se Sehnal vymezil také proti prezidentu Zemanovi, u něhož údajně nelze zcela vyloučit, že by sáhl k zestátňování. A do třetice vyčinil Babišovi za to, že má vládu bez důvěry a že jako podnikatel čerpá dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: V lednu nevyhověl jeden odebraný vzorek nafty
Česká obchodní inspekce kontrolovala v měsíci lednu 2018 kvalitu pohonných hmot. Z 215 odebraných vzorků nevyhověl jakostním požadavkům pouze jeden vzorek, jednalo se o vzorek nafty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mezinárodní workshop o vyzbrojování řešil realizaci mnohonárodních projektů
Ve dnech 13. až 16. března se v Praze uskutečnil mezinárodní workshop k problematice vyzbrojování určený pro státy Evropské unie (EU) z regionu střední a východní Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Státní zdravotní ústav: Proč je přidaný cukr tak sledovaný u dětí ve školách
V médiích se v poslední době objevuje stále více příspěvků věnovaných sladkostem a cukru. Především ve vztahu ke zdraví populace. Často se hovoří o obezitě, diabetu a dalších onemocněních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Mašek (ANO): Pravda se bohužel někdy těžko poslouchá
Druhá inaugurace prezidenta Miloše Zemana nebyla prý úplně důstojná. Opravdu prezidentský slib zneužil k vyřizování účtů se všemi nepřáteli, místo aby mluvil ke všem lidem, když už se pět let ohání "dolními deseti miliony"? Někteří poslanci odešli ze sálu, což je myslím neomluvitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ve světě dnes neplatí mezinárodní právo, ale názor silnějšího, varuje Bašta
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se domnívá, že ve světě opět přestává platit právo silnějšího. Na mezinárodní právo se zapomíná. V dobách teroru v Sovětském svazu se říkalo, že je lepší napřed střílet a teprve potom klást otázku. Bašta má za to, že tuto filozofii dnes přebírá Západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): Památky jsou naše moře, kdysi trefně poznamenal Pavel Tigrid
V našem kraji je celá škála nádherných památek. Ty nejvýznamnější a jedinečné si opravdu zaslouží pokus o nominaci do UNESCO. To jsou ale jen tzv. třešničky na dortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Herec Andrej Hryc: Komunisty jsme měli poslat do výroby. Mlátička Ondráček by měl chodit kanálem
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Mlátička jménem Ondráček by místo sezení v Parlamentu měl chodit kanálem, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz slovenský herec Andrej Hryc. O údajném „ohrožení demokracie“, které je v Česku ze strany jejich kritiků spojováno s osobami Andreje Babiše a Miloše Zemana ale herec, který proslul charakteristickým ztvárněním filmových záporáků, přesvědčen není. „Nevím, o jakém ohrožení demokracie je řeč. Máte prezidenta, kterého jste si demokraticky zvolili. A Babiš ten také vyhrál volby,“ uvádí. ParlamentníListy.cz ho vyzpovídaly i z toho, co si myslí o současné turbulentní situaci na Slovensku. A došlo i na Hrycovu návštěvu Ukrajiny. Herci ze štábu, se kterým tam Hryc točil poslední snímek, prý po návratu na Slovensko líbali zem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Běžný účet platební bilance v přebytku již čtvrtý rok v řadě
Komentář k vývoji platební bilance v roce 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Stop nepřehledným tarifům za balíky do zahraničí
Europoslanci schválili na březnovém plenárním zasedání ve Štrasburku nová pravidla týkající se posílání balíků v rámci EU. "Dobrá zpráva pro spotřebitele," komentuje usnesení Pavel Svoboda, který je členem dopravního výboru Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
František Kuba: Ondráček neskončil, Ondráček trvá
V jedné písničce, třeba na rádiu Čas se můžeme doslechnout: „Středověk neskončil, středověk trvá…“. Leccos tomu nasvědčuje, inkvizitorů typu Miroslava Němcová, Magda Vašáryová, Petr Gazdík, Zbyněk Stanjura, Miroslav Kalousek a dalších máme přebytek, takže by se mělo uvažovat o urychleném exportu – i za cenu doplatku z naší strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Co se to děje v České republice? Politolog Pehe to osvětlil ve slovenské televizi
Český politolog Jiří Pehe v rozhovoru pro slovenskou zpravodajskou televizi TA3 odpovídal na otázky, zda Česko směřuje k předčasným volbám a jak se daří premiérovi v demisi Andreji Babišovi skládat novou vládu. Šéf hnutí ANO čeká na sociální demokraty, kteří se začátkem dubna mají na svém sjezdu rozhodnout, jestli mohou spolupracovat s trestně stíhaným člověkem, nebo ne. Ve hře je stále i hnutí SPD a KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Svoboda je důležitou hodnotou a není samozřejmostí
Kdo by si myslel, že v roce 2018 bude svoboda v naší zemi již samozřejmostí a nebude třeba o ní příliš mluvit, ten by se asi divil. Svoboda a její ohrožení bylo hlavním tématem setkání předsedy TOP 09 a europoslance Jiřího Pospíšila se studenty Vysoké školy polytechnické Jihlava a následně také s místními podnikateli a živnostníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Stačí intonace nebo způsob, jak položí otázku, a už to cítíte.“ Senátor Chaloupek, který pracoval pro ČT, nabízí své vlastní zkušenosti. K hospodaření, platům, politickým názorům redaktorů
Občané by měli vědět, jak se zachází s penězi z jejich koncesionářských poplatků. Podle senátora Václava Chaloupka by bylo naprosto v pořádku zveřejnit informace, kolik stojí určitý pořad, inscenace, publicistika i zpravodajství. Jako autor oblíbených večerníčků vzpomíná, že za prodej seriálu Méďové do Německa dostala Česká televize prakticky tu samou částku, kterou mu vyplatila jako autorovi, takže na spolupráci s ním rozhodně netratila. Ve zpravodajství veřejnoprávní televize šest let působil a žádný nátlak při natáčení reportáží nezažil, ale je přesvědčen, že do vysílání se politický názor redaktorů promítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Slovenská diplomacie odmítla ruské spojování země s chemickými zbraněmi
Slovenské ministerstvo zahraničí odmítlo spojování Slovenska s chemickými zbraněmi a s jejich použitím. Mluvčí ministerstva Peter Susko to sdělil na dotaz ČTK v reakci na dnešní vyjádření ruské diplomacie, která Slovensko i Českou zařadila mezi země, jež by mohly být zdrojem smrtící látky Novičok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Jak postupovat, abychom předešli krizi
Ve společnosti je neklid, povolební situaci u nás se snaží ovlivnit organizátoři různých manifestací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Národní galerie v Praze vydává monumentální monografii o kresbách Václava Hollara
Dosud nikdy nebylo zpracováno veškeré kreslířské dílo slavného umělce Václava Hollara v takové úplnosti. Až nyní, kdy v Národní galerii v Praze vychází monografie Aleny Volrábové Václav Hollar (1607–1677): Kresby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Filosof Bělohradský o situaci v Itálii: Za protiuprchlickou Ligu byl zvolen Nigerijec
Filozof Václav Bělohradský v rozhovoru pro Lidové noviny okomentoval povolební situaci v Itálii. V těchto volbách prý nemalou roli sehrálo téma uprchlické krize, ale také populistický slib Hnutí pěti hvězd. Až především lidem na jihu Itálie dojde, že jde o slib absolutně nesplnitelný, politická situace se opět promění. Nejlepším řešením budou podle Bělohradského předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra