Oficiální zpravodajská média

Jiří Baťa: Otázky pro politiky
Paní političky, páni politici (ne)slavných politických stran ODS, ČSSD, TOP 09, KDU-ČSL, ale i těch, které od své aktivní účasti a podílu na zločinecké činnosti politické scény po listopadu 1989 jste již zapadly do depozitního zapomnění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
To je breku: ČEZ odřízl Bartoškův festival ve Varech od peněz a ozval se Jiří Mádl a jiní. Prý za to může Zeman! Ale mluví se i o opilých umělcích
Skupina ČEZ končí po 16 letech jako partner Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MFF KV). Tuto zprávu přinesla média před několika dny a Jiřímu Bartoškovi tím zřejmě udělala čáru přes rozpočet. ČEZ dával podle všeho na filmové veselí desítky milionů korun ročně. K celé věci se vyjádřil i Vilém Besser na serveru Forum24.cz i herec Jiří Mádl. ParlamentníListy.cz pak také sehnaly výpověď jednoho ministra, který pohovořil, jak to na festivalu chodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Slonková, visí mi miliarda korun, udělej s tím něco. Poslanec SPD se hurónsky vysmál objevům investigativních hvězd
Investigativní žurnalisté Seznam.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík se v uplynulých dnech zaměřili na předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru a způsob, jakým hospodaří s veřejnými prostředky, které jeho sněmovní hnutí dostává. Zároveň se pustili do poslance SPD Lubomíra Volného, kterého obvinili za to, že se na SPD pakuje v milionech, ten se jim ale pořádně vysmál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Grilování Murína spuštěno. Už se mluví o tom, kdo ho vystřídá. Třeba bývalý detektiv od Šlachty...
Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín má před sebou týdny a měsíce hořkého nevědomí. Poté, co s ním premiér Andrej Babiš zahájil kázeňské řízení, když Murín odmítl na dvě jeho výzvy sám rezignovat, čeká šéfa inspektorů martyrium úředního přezkoumávání. Pokud z něj vyjde jako poražený, může mu pomoci jedině správní soud. Dva policejní prezidenty nebo šéfy vězeňské služby jsme tu už měli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sami si to odhlasovali, vysvětluje Babiš jednání vlády od šesti ráno. Novináři museli přijít ve 4:30
S příchodem Andreje Babiše na post premiéra si členové vlády museli zvyknout na dřívější zasedání kabinetu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Nejvstřícnější bankou za rok 2017 se stala Fio banka
Fio banka získala za celý rok 2017 od odborné poroty, serveru bankovnipoplatky.com a veřejnosti celkové průměrné roční hodnocení 82,9 procent a nahradila na prvním místě loňského vítěze – Air Bank. Druhá se pak umístila Air banka s 81,8 procenty. S nemalým odstupem se na třetím místě umístila Equa Bank s 80,2 procenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
JCCR: Ve vozovém parku Jihočeského kraje se objeví první elektromobily
Do vozového parku Jihočeského kraje budou už v průběhu léta zařazeny dva historicky vůbec první automobily s alternativním pohonem. Jedná se o výsledek pilotního projektu, jehož cílem je postupně nahrazovat vysloužilá vozidla na tradiční paliva za ekologičtější elektromobily a hybridy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Zavádění GDPR? Vystrašit a vyfakturovat
Vláda v demisi dnes projednala s dvouletým zpožděním návrhy zákonů, které mají adaptovat obecné nařízení na ochranu osobních údajů na naše národní prostředí. ODS chce snížit sankce pro firmy, zrušit sankce pro obce, odložit jejich platnost minimálně do poloviny roku 2019 a zavést přehledný informační portál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Starosta Prahy 1 Lomecký používá mafiánské metody
Jak v úterý informovala MF Dnes, starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) podal absurdní trestní oznámení na svého kritika z řad občanů Davida Bodečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Kiska ohýbá ústavu tak, že Zeman je proti němu úplný žabař
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Slovensko: Jeden umělec za druhým politicky řečnil při předávání cen. Dcera Jozefa Banáše, moderátorka Českého lva, si dovolila „pípnout“. Takto dopadla
Slovensko prožívá neobyčejně dynamické politické období, a jak už v našich krajích bývá zvykem, ani umělci se nezdržují komentářů. Vypjatou atmosféru se na předávání televizních cen OTO pokusila zklidnit moderátorka Adela Vinczeová, dcera známého slovenského spisovatele Jozefa Banáše, která se pod dívčím jménem Banášová proslavila i u nás. Příliš se jí to však nepodařilo, spíš to ještě schytala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman? To je snad nějaká psychická nemoc, to nemůže dělat zdravý člověk, řekla Miroslava Němcová, zasypaná květinami
ROZHOVOR Žádný prezident civilizované země nesmí část společnosti, která proti němu protestuje, nazvat chudáčky, říká poslankyně za ODS Miroslava Němcová, která včera dostala stovky květin za svůj protestní odchod při inauguračním projevu prezidenta Miloše Zemana z Pražského hradu po jeho útoku na média. „Jeho výrok jen stvrzuje, že prezident se vzdává jakékoli ambice být tím, kdo bude společnost držet pohromadě, a naopak mu vyhovuje, když ty lidi neustále uráží, neustále je rozděluje a staví jedny proti druhým. Skoro bych řekla, že to je nějaká psychická nemoc, to nemůže dělat zdravý člověk,“ míní bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lenka Procházková: Zdeněk Mahler – spisovatel český
Několik dní před druhým kolem prezidentské volby jsem telefonovala Zdeňkovi Mahlerovi. Hlas, který se mi ozval , byl tichý a chyběla v něm obvyklá energie. Přesto se náš rozhovor protáhl na dlouhé minuty. Tedy mluvil spíš on. Dodnes ten monolog slyším, ale nebudu se o ty přerývané věty dělit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Podívejte se na dezinformátora, vláčeli občana bahnem u Nory Fridrichové. Teď policie řekla, že nic trestného nespáchal
Trestní oznámení na muže, jenž před prezidentskou volbou rozesílal e-maily, které své příjemce měly přesvědčit o tom, že kandidát na prezidenta Jiří Drahoš povede Českou republiku k islamizaci a k atomové válce s Ruskem, policie odložila. Podle ní lidé volí podle ověřených informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Cenzurovaný blog: Zachvátí Evropu válka, nebo se EU dříve "sametově" rozpadne ?
iDnes.cz mi během hodiny odstranil ze stránek můj blog, který za jedinou hodinu doslova trhal čtenářské rekordy a raketově nabíral karmu. Zatím zůstal na mé blogové stránce, ale je otázka jestli jej, i mne, nezruší úplně. Níže celé znění blogu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Generál Randák: Topolánek byl varován před Dalíkem. Klaus byl varován před svým přítelem. A Zeman...
Zpravodajská komunita si stěžuje, že politici neberou vážně informace, které jim rozvědky předávají. Výslovně zmiňován je současný prezident Miloš Zeman. Lidové noviny přinesly vyjádření někdejšího šéfa civilní rozvědky Karla Randáka, který má prý podobných zkušeností mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Příběh Anety, která se prý sama ubodala v bytě Libanonce, se dále odvíjí. Předvolán Josef Klíma. Matka: Prý se bodla třináctkrát. Nikdy nebrala drogy
KAUZA Podnikatel libanonského původu Ahmad Hassan Ibrahim, v jehož bytě se podle závěrů policie před třemi lety vlastní rukou ubodala třiadvacetiletá Aneta Rodová, stanul před obvodním soudem pro Prahu 9 coby obžalovaný v trestní věci související s tvrdými drogami. Anetě, která podle závěru vyšetřovatelů spáchala v Ahmadově bytě pod vlivem kokainové psychózy sebevraždu, měl podle obžaloby podávat drogy právě libanonský podnikatel v podniku v centru Prahy. Dívčina matka Anna ale policejní verzi o sebevraždě od začátku nevěří. Poukazuje přitom na nesrovnalosti a podivné okolnosti, kterými je vyšetřování smrti její dcery obestřeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pane Putine, pane Babiši, pane Zemane. Vy jste padlí andělé, řekl umělec Vladimír Merta v přenosu ČT a sklidil ohromný potlesk
Členové České hudební akademie uvedli do Síně slávy při předávání Cen Anděl folkového písničkáře Vladimíra Mertu. Při ceremoniálu Merta mluvil o andělech svržených z nebe. V písni pak zazpíval o „vraždách na cestě k moci“ a za „padlé anděly“ označil ruského a českého prezidenta Vladimira Putina a Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. Pořad přenášel program ČT1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Veřejnost hodnotí Finanční správu jako profesionální a důvěryhodnou instituci
V souvislosti s přípravami portálu MOJE daně a dalších kroků provedla Finanční správa ve spolupráci s agenturou STEM průzkum veřejného mínění na téma „Hodnocení Finanční správy českou veřejností“. Pro většinu dotázaných je Finanční správa profesionální institucí, která je důvěryhodná a otevřená veřejnosti. Portál MOJE daně zjednoduší plnění daňových povinností pro občany a podnikatele a přinese rozšíření elektronizace správy daní, kterou by uvítaly tři čtvrtiny dotázaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga oznámil, že peníze pro učitele jen tak nebudou.Valachová je v šoku a chystá útok na jednáních o vládě
Velké znepokojení a kritiku vyvolalo v ČSSD, odborech a u ředitelů škol oznámení ministra školství v demisi Roberta Plagy (ANO), že minimálně o rok posune reformu financování regionálního školství. V reakci na to chce bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) financování regionálního školství přenést i do koaličního jednání o vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Kvůli Šatovce čelí Praha 6 brutální předvolební kampani
Únorový vpád squatterů do usedlosti Šatovka byl promyšleným startem předvolební kampaně těch, kteří by na podzim chtěli zasednout ve vedení Prahy 6. Současná radnice totiž neustále čelí mediálním útokům z různých stran za to, že je prý zodpovědná za neutěšený stav usedlosti Šatovka a nechává ji chátrat. To, co ještě v únoru vypadalo lehce konspiračně, postupně nabralo konkrétní obrysy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: „Pivaři z Bornea“ na pokraji vyhynutí
Češi již dvanáct let chrání 45 000 hektarů unikátního tropického pralesa, který obývají „pivaři z Bornea“ – vzácné opice kahau nosatí. Projekt na ochranu těchto unikátních obyvatel ostrova Borneo ale nyní musí být omezen. „Pivařům“ na Borneu tak nejspíš nastanou těžké časy – kvůli rozpínání plantáží palmy olejné a infrastruktury na úkor pralesa jim hrozí vyhynutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 16. díl. Ubavit se k smrti
V dnešní staronové a vlastně neustále probíhající veřejné debatě o vlivu a moci médií se nabízí vzít do ruky knihu klasika, jenž odstartoval před mnoha lety jednu z vln takové polemiky. Knihu Neila Postmana, která nese lapidární název Ubavit se k smrti. Tento název se stal dokonce symbolem jednoho z typických způsobů uvažování o moderní době a její společnosti a kultuře. (Stejný titul například vetkl i do názvu jedné své desky známý kritik současné éry, rockový hudebník Roger Waters.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Reakce SŽDC na článek Jiřího Pšeničky na serveru ihned.cz
Text redaktora Jiřího Pšeničky, který byl dne 20. 3. 2018 uveřejněn na serveru ihned.cz pod názvem Drtivou většinu železničních zakázek zadává SŽDC bez výběrových řízení podle zákona, zjistila protikorupční organizace, obsahuje z pohledu SŽDC řadu nepřesných informací. Správce infrastruktury proto zveřejňuje ucelenou argumentaci, která byla zpravodajskému serveru odeslána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Nechceme víc kompetencí pro finanční správu, která 'zaklekává'
Sněmovna schválila vládní novelu daňového řádu, která měla jen implementovat evropskou směrnici. Novela však šla vysoko nad její rámec a výrazně rozšiřovala pravomoci finanční správy. Ta však nemá naši důvěru poté, co nedávno 'zaklekávala' formou zajišťovacích příkazů na majitele malých firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MZV: Důrazně jsme se ohradili proti tvrzením mluvčí ruského MZV
V dnešním rozhovoru s ruským velvyslancem se česká strana důrazně ohradila proti naprosto nepodloženým tvrzením mluvčí ruského MZV ohledně obvinění ČR a dalších zemí (Švédsko, Slovensko, Velká Británie, USA) z pokračujícího výzkumu a vývoje nových bojových chemických látek. S politováním jsme konstatovali, že tvrzení Ruská federace opakovala také na jiných mezinárodních fórech – Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Rada schválila poskytnutí dalších kotlíkových dotací
Hlavní město i v letošním roce pokračuje v přidělování dotací pro náhradu kotlů na pevná paliva v rodinných domech ekologičtějšími způsoby vytápění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Kdo z biskupů zachrání Slovensko?
V této postní době 2018 se rozhoduje o Slovensku. Převáží manifestační manipulace, za kterou stojí placené Sorosovy neziskovky, veřejná média a zrádní politici, anebo se proces sebelikvidace Slovenska zastaví?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hilšer utřel Topolánka: Nepotřebujeme strany, my integrujeme liberálně demokratické spektrum
Tři neúspěšní kandidáti na prezidenta se pokusí v hlavním městě získat křeslo v Senátu. Na Praze 12 bude kandidovat Pavel Fischer, na Praze 4 Jiří Drahoš a na Praze 3 a v části Prahy 2 Marek Hilšer. Chtějí se totiž ještě pokusit rozfoukat stále žhnoucí plamínek popularity získané z kampaně a dostat se do horní komory Parlamentu jako nezávislí kandidáti. Zrovna onu „nezávislost“ jim ale rozmlouvá jejich bývalý a též neúspěšný soupeř v prezidentských volbách Mirek Topolánek, který každému z nich udělil rady, do jaké strany by měli ideálně vstoupit, a pěkně to slízl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Nůžky se otvírají
Nůžky se otvírají a nespokojenost evropských občanů stoupá! Např. v Itálii, volby vyhrály strany s tzv. „protievropským programem“, které zdůrazňují obavy obyvatel z nezvládnuté migrační vlny s následnými negativními dopady na veřejnou bezpečnost, navazující srach z ekonomických škrtů a prohlubující se sociální nerovnost, včetně oslabování jistot střední třídy s hrozbou islamizace dosud převládající italské křesťanské společnosti. A navíc ekonomové předpovídají, že Itálie, podobně jako Řecko, je na pokraji bankrotu! Pokud by na místě prezidenta Evropské centrální banky neseděl Mario Draghi, který drží nad Itálií ochrannou ruku, tak by Itálie již dávno musela vyhlásit bankrot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Interní centrální příjem poprvé ošetří pacienta ve čtvrtek, pozor na parkování
Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav slavnostně otevřela v úterý centrální příjem pacientů. Interní část poprvé přijme pacienta v těchto nových prostorách ve čtvrtek 22. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Kiska a Trump. Kdo je v koncích?
Nějak tomu nerozumím: "Kuciak se podle Kušnírové před smrtí připravoval na cestu na východní Slovensko, kde se měl setkat s lidmi, kteří pro něj měli nové důkazní materiály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Prodej dárků podpořil chráněné dílny a terapeutické skupiny
Již tradiční, v pořadí třetí Velikonoční jarmark se dnes konal v budově pražského magistrátu - ve Škodově paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Politici mají zjevně špatné rádce. O inkluzi, domácích úkolech a nedbalých matkách hovoří ředitelka speciální školy, od které se jezdí učit kantoři ze světa
ROZHOVOR Školy měly s inkluzí velké oči. Dvouleté dítě dostane od „nedbalé“ matky leckdy podstatně méně podnětů než dítě, které je čtyři hodiny ve školce a potom v podnětném prostředí rodiny... K aktuálním tématům ze školství se vyjadřuje ředitelka Základní školy profesora Zdeňka Matějčka Hana Ajmová z Mostu, od které se jezdí učit kantoři z Indie či Bhútánu. Teď připravuje mezinárodní konferenci, na níž budou zahraniční experti mluvit třeba o rozdílech mezi vyloučením, segregací a inkluzí. „Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř,“ podotýká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde nemá moc dobrých slov pro politiky. Mluví také o zkušební učitelské „laboratoři“, v níž i hendikepovaní školáci vědí, co chtějí, na co mají právo, a zároveň chápou důsledky svých činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Drtinová, Veselovský a Šídlo kázali studentům: Ten "alternativní pohled" často znamená lež. Pak se posmívali Soukupovi, že mu jeho média ekonomicky zkolabují
REPORTÁŽ Politici vždy zasahovali do médií, ale dnes je to ještě sofistikovanější. Záleží na autocenzuře „hypotékových“ novinářů. Politici ovládají mediální rady a obsazují ředitele podle pokynů vítězné strany či koalice. Alternativní pohled na svět je v mnoha případech akceptovaná lež. I to zaznělo na mediální konferenci, kterou pod hlavičkou Nadace Konráda Adenauera uspořádali Spolek českých právníků VŠEHRD a Mladí konzervativci v Plzni za přítomnosti několika set vesměs studentů. Jako hosté zde vystoupili právník Aleš Rozehnal a novináři Daniela Drtinová a Martin Veselovský z DVTV a komentátor Jindřich Šídlo. Přítomní hosté s gustem „cupovali“ nového člena Rady ČTK Petra Žantovského a pustili se do TV Barrandov a Jaromíra Soukupa, jehož média jsou podle nich na začátku ekonomického kolapsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vstupte do stran, radí Topolánek bývalým soupeřům. Nechceme ztratit svou značku, oponuje Hilšer
Podle Topolánka by měl Drahoš kandidovat za starosty, Fischer za KDU-ČSL a Hilšer za TOP 09.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.3.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Martin Vlček: Skupina PPF výrazně posiluje svou pozici v telekomunikacích
"Nákupem aktiv společnosti Telenor skupina PPF výrazně rozšíří svou sílu v telekomunikačním sektoru ve střední a východní Evropě. Stává se středně velkým regionálním hráčem. PPF je díky koupi Telenoru na dobré cestě realizovat výrazné úspory v rámci celé své telekomunikační skupiny. Výhodou nákupu je také to, že telekomunikace jsou defenzivní sektor, který většinou solidně prosperuje i při zhoršení ekonomických podmínek,” říká Martin Vlček, hlavní makléř BH Securities.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Na snížení daní by neměla doplatit samospráva
Slovácký senátor komentuje daňový balíček vlády v demisi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Vláda schválila finanční podporu Mistrovství Evropy v judu
Kabinet dnes rozhodl o finanční podpoře Mistrovství Evropy v judu, o kterou žádal MŠMT Český svaz juda. Ten se bude na základě garance vlády ucházet o kandidaturu na pořádání ME v judu pro rok 2020 nebo 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv nesouhlasí s účelovou vázaností částí příjmů obcí
Sdružení místních samospráv ČR nesouhlasí s požadavkem Pedagogické komory, aby část rozpočtového určení daní (RUD) byla účelově vázána na financování škol, a to na základě počtu žáků. Jedná se o nepřiměřené zasahování do rozhodování samosprávy. Navíc na zajištění chodu a rozvoje škol obce již vynakládají více, než činí takto vypočtený podíl z RUD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš se vrátil do Českého rozhlasu. Chce být pojistkou demokracie proti populistům a vychovávat mediálně kritické děti
Neúspěšný kandidát z druhého kola prezidentské volby Jiří Drahoš založil spolek a oznámil, že se pokusí na podzim dostat kandidaturu do Senátu. Proč sází současně na nepolitickou i politickou veřejnou aktivitu, prozradil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda schválila pravidla nakládání s osobními údaji i návrhy na omezení dopadů těžby v dole Turów
Vláda Andreje Babiše se ve středu 21. března 2018 zabývala především návrhem zákona o zpracování osobních údajů, který do českého právního řádu implementuje nové předpisy Evropské unie, včetně nařízení zvané jako GDPR. Kromě toho projednala i možné prostředky na investice, mandát pro premiéra Andreje Babiše na jednání Evropské rady v Bruselu, poslanecký návrh na zrušení karenční doby či návrhy na řešení dopadů těžby v polském dole Turów na českém území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Toto si nedovolil ani Urválek, ani K. H. Frank, zuřil Klaus u sněmovního pultíku. Pak se Michálek s Bendou hádali, kdo slouží lobbistům
Do vlasů si dnes v Poslanecké sněmovně vjeli Pirát Jakub Michálek a Václav Klaus mladší (ODS). Piráti totiž v rámci novely daňového řádu navrhovali, aby advokáti a obdobné profese museli poskytovat údaje i pro vnitrostátní správu daní. To se ale nelíbilo jak zástupcům ODS, tak ani TOP 09. Václav Klaus ml. se dokonce v této souvislosti rozhovořil „o přípravě diktatury“. „Ani Urválek, ani K. H. Frank neprolomili zcela mlčenlivost advokátů! Vy zavádíte něco podobného, a ještě se tady tomu vesele řehtáte!“ káral Piráty Klaus poněkud neobvykle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Baloun: Sakrabónie a Czechia. Ohlas na článek Zbyňka Hutara
Už i Dominikánská republika připouští jednoslovné pojmenování země. Po České republice se však pátrá dokonce až v Karibiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová: Návrh zákoníku práce má napravit nespravedlnost
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident republiky udělil státní vyznamenání
Prezident republiky Miloš Zeman udělil ve středu dne 21. března 2018 apoštolskému nunciovi v České republice Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petice: Žádáme konec narkomanů a bezdomovců v pražské MHD
My, níže podepsaní, nesouhlasíme s aktuálním stavem bezpečnosti v MHD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Vláda plní příslib financí na opravy silnic a mostů
Vyjádření předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové k oznámení premiéra Vlády ČR Andreje Babiše, že kraje dostanou na opravy silnic II. a III. tříd 4 miliardy korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Nové území bez lovu a koncepce přezimovacích obůrek
Přítomnost smečky divokých vlků na území Národního parku Šumava vede Správu k přehodnocování dlouhodobě zažitých principů péče o jelení zvěř na území, které má ve správě. Stanovuje se nové území, kde nebude probíhat lov jelení zvěře, a zároveň bude připravena nová koncepce přezimovacích obůrek, do kterých se zvěř stahuje v zimním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Prolomení bankovního tajemství neodpovídá veřejnému zájmu
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Finanční správa a veřejnost
Ve dnech 4. – 15. 1. 2018 STEM provedl pro Generální finanční ředitelství průzkum, který se zaměřil na názory veřejnosti na fungování Finanční správy a zkušenosti s daněmi a finančním úřadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČVUT: Veletrh iKariéra přivítá více než 190 firem
Letos již 24 let studentská organizace IAESTE pořádá Veletrh pracovních příležitostí iKariéra na ČVUT v Praze. Každoročně se veletrh rozšiřuje počtem vystavovatelů, nicméně letos se rozrostl i počtem dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Mlčenlivost je základní princip vztahů advokáta a klienta
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chudáci novináři? Babiš je tahá z postele už na 4:30
Jednání kabinetu začíná pod vedením Andreje Babiše (ANO) již v šest hodin ráno. Novináři tak museli přijít na Úřad vlády již ve 4:30 hodin. O tom, kdo s tímto přišel, se rozhovořil sám Babiš pro Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ODS chce obce a kraje osvobodit od pokut kvůli GDPR
ODS chce, aby od sankcí za porušení nových unijních pravidel ochrany dat (GDPR) byly osvobozeny obce a kraje. Pro firmy chce pokuty zmírnit a zavést je příští rok. Těmito úpravami podmiňuje souhlas s vládním návrhem zákona o zpracování osobních údajů, který dnes kabinet schválil. Novinářům to řekl předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Příležitost pro politické strany
Úvaha nad spravedlností našich soudů. Soudce Jaroslav Bureš se v České televizi snažil divákům vysvětlit současný stav s trestně stíhaným soudcem. Vysvětlení hledal v soudních rozsudcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Trváme na zachování karenční doby
Hospodářská komora dlouhodobě upozorňuje, že karenční doba omezila zneužívání systému nemocenských dávek v ČR, snížila fiktivní nemocnost zaměstnanců, a proto prosazuje její zachování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Akademie věd: V Brně pokračují Dny elektronové mikroskopie, posluchárny zaplňují mladí
Dny elektronové mikroskopie v Brně pokračují dalším programem. V Ústavu přístrojové techniky (ÚPT) Akademie věd ČR byly v pondělí dopoledne dvě odborné akce pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Autodrom zahájí novou sezonu nedělní autoshow s bohatým programem
Už v neděli 25. března přivítá areál mosteckého autodromu návštěvníky při tradičním zahájení nové sezony The Most AUTOSHOW. Čeká je bohatý program s novinkou v podobě soutěže o co nejrychlejší zdolání slalomu mezi kuželi za volantem traktoru. Odstartuje zároveň čtvrtý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu, do něhož se mohou zapojit v případě zájmu i účastníci populárních volných jízd po dráze vlastním vozem. Celodenní program začíná v 09:00, končí v 18:00 hodin. Vstup a parkování v areálu autodromu je bezplatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Konečně pár dobrých zpráv
Washingtonské zvyšování napětí, kterého jsme už po několik let svědky, je tak bezohledné a nezodpovědné, že v člověku městná depresi, z níž by se rád osvobodil. Možná se jen chytám stébel slámy, ale zde je pár nadějnějších zpráv:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Nominační zákon by na rozdíl od návrhu ANO překazil “trafiky” v dozorčích radách
Piráti předložili návrh nominačního zákona, který konečně zprůhlední obsazování správních a kontrolních orgánů státních a polostátních firem. Pro svůj návrh nyní vyjednávají podporu ostatních sněmovních stran. Návrh již podpořili poslanci pěti sněmovních stran, kromě Pirátů i ČSSD, KDU-ČSL, STAN a TOP 09. Pro Hnutí ANO je dle slov představitelů strany problém, že se má zákon vztahovat i na dozorčí rady státních podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: V neděli začíná letní čas, změna ovlivní dálkové spoje i noční „flamendry“ v okolí Prahy
V noci ze soboty 24. na neděli 25. března začne platit letní čas a hodinové ručičky se posunou o hodinu dopředu. Kvůli chybějícím 60 minutám se „zpozdí“ osm nočních dálkových vlaků, které budou tou dobou na své trase, ale také regionální spoje tzv. nočního pražského rozjezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Žádný „posvátný“ úmysl nemůže ospravedlnit omezení práv občana
Komentář předsedy ODS k neschválení návrhu Pirátů na prolomení mlčenlivosti advokátů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Nějakej prasák vytáhne na pseudokoncentrák tři čtvrtě miliardy? To je na zabití,“ řekl přítel Okamury a Slonková s Kubíkem jen zírali
Investigativní duo Seznam.cz Sabina Slonková – Jiří Kubík se tentokrát zaměřilo na Tomia Okamuru a způsob, jakým hospodaří s veřejnými prostředky, které jeho sněmovní hnutí dostává. Sehnali si k tomu několik bývalých poslanců, kteří se s Okamurou dostali do Sněmovny v minulém období za hnutí Úsvit a pak se s ním rozešli ve zlém. A v režii Víta Klusáka a Filipa Remundy nechyběly samozřejmě ani záběry pronásledování Okamury či jeho spolupracovníků s kamerou a mikrofonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj rozdělí spolkům v prvním pololetí čtvrt milionu
Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila částečné poskytnutí dotací z dotačního programu na podporu nestátních neziskových organizací v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému, krizového řízení, zajišťování obrany a bezpečnosti státu a rozvíjení souvisejících tradic. Celkově bude v letošním roce rozděleno 500 tisíc korun s tím, že nyní krajští radní rozdělili 216 tisíc korun na akce konané v prvním pololetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
A už couvají! píše Tereza Spencerová ve věci Skripal
Britská hysterická reakce o bezprecedentním teroristickém útoku Ruska v souvislosti s otravou dvojitého agenta Sergeje Skripala je podle textu analytičky Terezy Spencerové na Literárních novinách stále častěji zpochybňována. A už i evropští politici začínají z kategorického odsuzování Ruska couvat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek, holčičky, které demonstrují, Soros, Putna, inteligence Němcové... Profesor Jan Keller zase naštve spoustu lidí
ROZHOVOR „Dění na Slovensku ovšem v lecčems připomíná kyjevský Majdan. Proto se obávám, že nyní vstupuje do zvlášť kritické fáze. Pokud si vzpomínáte, spory v Kyjevě byly v jednom okamžiku vyřešeny dohodou, kterou garantovali ministři zahraničí Německa a Francie. Když hrozilo, že vše dopadne smírně, začal někdo na ulicích střílet. V současnosti slovenská vláda po řadě ústupků nabízí kompromis, který by mohl situaci utišit. To, zda má Orbán pravdu, zjistíme právě teď,“ říká europoslanec Jan Keller.  
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Úrokové sazby na hypotékách dál rychle rostou
„Rostoucí úrokové sazby na hypotékách povedou ke snížení poptávky po nákupu nemovitostí. Důsledkem bude pomalejší růst cen realit než v minulých letech. Vzhledem k nedostatku nemovitostí ve velkých městech však zatím nelze očekávat propad cen,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Liknavý přístup ministra zahraničí Rusku i prezidentovo mlčení jsou nepřijatelné
Občanští demokraté v Poslanecké sněmovně chtěli formulovat jasné usnesení k útoku na bývalého ruského agenta ve Velké Británii, ministr zahraničí v demisi však jakoukoliv diskuzi odmítá. Jana Černochová považuje takový postup ministra zahraničí v demisi za nepřijatelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prohlášení CSG k soudním sporům s poradenskou společností SARN u místního civilního soudu v Delaware, USA
V českých médiích byly nedávno publikovány nepřesné informace o žalobě americké společnosti SARN energy na holding CZECHOSLOVAK GROUP. Původní zdroj, týdeník Euro, spekuloval, že může jít o náhradu škody až ve stovkách miliónů dolarů a nápadně nezmínil jedinou informaci o samotném žalobci. V souladu s compliance vydáváme toto stanovisko, o co ve skutečnosti v případu jde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Dobrá zpráva
Být poslem dobrých zpráv je jistě příjemné. Kdy by nechtěl občas takovou dobrou zprávu ostatním sdělit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Zastropování by mělo zůstat pro členské státy dobrovolné
Společná zemědělská politika (SZP) po roce 2020 musí zohledňovat specifika jednotlivých členských zemí a umožnit jim flexibilitu v nastavení podmínek přímých plateb. Diskutované zastropování by mělo zůstat na dobrovolném rozhodnutí každé země. Shodla se na tom při zasedání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu většina ministrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Obyvatel Česka je 10,6 miliónu
V průběhu roku 2017 vzrostl počet obyvatel České republiky o 31,2 tisíce. Překonal hranici 10,6 miliónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Anne Applebaum: Všímali jsme si jen ruských hackerů. Ale oni nejsou sami. Propaganda se šíří i takto
Kauza Cambridge Analytica se stala po zkoumání vazeb mezi Trumpem a Ruskem dalším „tučným soustem“ pro americká a západní média vůbec. Svůj komentář na toto téma včera v deníku The Washington Post publikovala také známá americká publicistka Anne Applebaumová, která před lety vystupovala v Knihovně Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda schválila mandát pro premiéra na jednání březnové Evropské rady v Bruselu
Vláda schválila na svém jednání ve středu 21. března 2018 mandát pro premiéra Andreje Babiše na Evropskou radu, která se v Bruselu uskuteční tento čtvrtek a pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci úřadů práce v Rakousku si stěžují na přistěhovalce. A pak jsou tady dost nepříjemné statistiky
Nejčtenější rakouský deník Kronen Zeitung opět přináší neradostné zprávy z oblasti migrace. Tentokrát jde o zveřejnění utajované zprávy úřadů práce o obavách z klientů s přistěhovaleckými kořeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Pirátské snaze o prolomení mlčenlivosti advokátů musíme zabránit
ODS bude bojovat proti prolomení mlčenlivosti advokátů, které navrhuje Pirátská strana. Podle Marka Bendy návrh zásadním způsobem ohrožuje právo na právní pomoc a obhajobu před státními orgány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Po čtvrt století znovu do Guatemaly
V Guatemale se konalo v polovině března třetí Liberální fórum Latinské Ameriky (po Santiagu de Chile a po peruánské Limě) a já jsem tam byl pozván jako hlavní řečník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Počet rizikových e-shopů rychle narůstá
Česká obchodní inspekce v průběhu roku 2017 uskutečnila 1 085 kontrol internetových obchodů. Porušení právních předpisů zjistila v 952 případech, což je přibližně 90 procent. Celkem ČOI uložila pravomocně 973 pokut v hodnotě 5 609 500 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
AOPK: Výpravy do českých pralesů - neváhejte, registrace právě začíná
Právě dnes, při příležitosti Mezinárodního dne lesů, začala registrace na několik exkurzí [1] do české divočiny. Zájemci uvidí, jak vypadají lesy, které jsou dlouhodobě ponechány bez lidských zásahů. Kromě jejich významu pro ochranu přírody se dozvědí o tom, jak tu probíhá výzkum a jak se dají poznatky využít. Průvodci budou vědečtí pracovníci odboru ekologie lesa Výzkumného ústavu Silva Taroucy. Exkurze připomenou, že letošek není jen výročím české státnosti, ale i výročím ochrany českých pralesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš se tak bojí jít do vlády s Okamurou, že možná radši zvedne daně dle návrhů ČSSD, naznačují noviny
Vyšší odvody pro lidi, firmy a banky. Tento bod nyní štěpí koaliční jednání ANO s ČSSD ohledně nové vlády. A nikdo nechce ustoupit. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Mirovský (Zelení): Chci zprávu z pokoutné mise Mlynáře a Nejedlého
Zastupitel hl. m. Prahy Ondřej Mirovský (SZ) je přesvědčen, že Kancelář prezidenta republiky se chová netransparentně a nezodpovědně. Porušuje zároveň etická pravidla správy věcí veřejných a pohrdá občany České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dnes nejspíš zazní poslední slovo Davida Ratha. Alespoň před krajským soudem
Před Krajským soudem v Praze dnes budou druhým dnem znít závěrečné řeči v kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Svojí řeč nejprve dokončí advokát Roman Jelínek, podle kterého se neprokázalo, že by Rath přijímal úplatky nebo ovlivňoval krajské zakázky, aby je vyhrál předem dohodnutý uchazeč. Po něm přijdou na řadu advokáti zbývajících deseti obžalovaných. Očekává se, že právníci budou před soudem mluvit několik dní, pak přijdou na řadu závěrečné řeči obžalovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pane velvyslanče, co to s tím novičokem mělo znamenat? Stropnický si na dnešek předvolal ruského ambasadora
Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) se dnes dopoledne sejde s ruským velvyslancem Alexanderem Zmejevským. Předvolal si ho v souvislosti s tvrzením ruské diplomacie, že látka novičok použitá při útoku v Británii mohla pocházet z Česka. Stropnický už dříve vyjádření ruské strany odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mladý komunistický funkcionář: Demokracii neohrožuje Ondráček, ale Jana Nečasová. Kradli tu, ani pauzu na oběd nedrželi. Lidé pochopí, že jsme na jejich straně
Komunista Filip Zachariáš v rozhovoru s moderátorem televize XTV.cz Lubošem Xaverem Veselým poznamenal, že v současné době najdeme v Česku levicovou stranu, a to KSČM. Komunisté prý nabízejí program, který by prospěl významné části naší společnosti. Média se ale místo programu věnují minulosti komunistů. Lidé by se přitom mnohem víc měli zajímat o to, co tu předváděla pravice v 90. letech, kdy se tu podle Zachariáše kradlo tolik, že se ani obědová pauza nedržela. Nakonec udeřil na ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senát: Vláda by měla odmítnout spekulativní ruské nařčení, že smrtící nervová látka mohla pocházet z ČR
Skupina senátorek a senátorů Parlamentu České republiky vydala prohlášení, ve kterém důrazně odmítá „spekulativní nařčení ministerstva zahraničních věcí Ruské federace o původu chemické látky Novičok“ a vyzývá vládu České republiky, aby v této věci zaujala jasné a odmítavé stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti jsou žádaná nevěsta. Podívejte se, kdo všechno jim před komunálními volbami nadbíhá
Podzimní komunální volby jsou za dveřmi a strany vymýšlí nejlepší strategii, jak uspět. Například Piráti jsou žádanou stranou jak u TOP 09, tak lidovců, STAN i Zelených. Píše o tom dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Brno, Liberec, Benešov a Praha 7 úspěšně ukončují bezdomovectví
Tři česká města a jedna městská část, Brno, Liberec, Benešov a Praha 7 společně úspěšně ukončují bezdomovectví. Brno aktivovalo nová pravidla přidělování bytů podle akutnosti bytové nouze a schválilo přidělení prvních osmi bytů. Také připravuje akční plán na ubytování všech domácností s dětmi. Liberec ubytoval 12 osob bez přístřeší a dále rozvíjí program Bydlení především, Benešov rozšířil sociální bydlení pro velmi chudé i zadlužené a Praha 7 zabydlela všechny domácnosti s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Chtěl bych požádat pana Kalouska, aby nesuploval roli policisty, prokurátora, soudce a kata
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fedor Gál věří: Mladí lidé nás zachrání od Zemana, Fica, komunistů, fašistů a konspirací
Sociolog Fedor Gál se vyjádřil k politické situaci v Česku a na Slovensku. V rozhovoru pro server INFO.cz Gál poznamenal, že český prezident Miloš Zeman a slovenský premiér Robert Fico šíří ve společnosti blbou náladu a konspirační weby s texty o Georgi Sorosovi jim v tom ještě pomáhají. Vůbec nejhorší je údajně server ParlamentníListy.cz. A jak z téhle neblahé nálady ven? Fedor Gál vidí naději v mladých lidech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Regionalnitelevizi.cz čekají od dubna změny. Zavede hodinový blok, tematické znělky a novou grafiku
Od zahájení vysílání Regionálnítelevize.cz uplyne 1. dubna 2018 šest let. Mediální projekt, který je v Česku jediným celostátním tematickým programem, pokrývajícím všechny kraje České republiky, výročí oslaví několika inovacemi. Změny čekají programové schéma, grafiku. Přibudou tematické znělky reflektující folklórní specifičnosti jednotlivých regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Za to může Václav Klaus. Bývalý eurotajemník Prouza vykládal lidem, jak dopadneme, když nebudeme mít rádi EU
REPORTÁŽ „Slováci jsou na tom dobře. Pokud tam vyhraje ve volbách jakákoliv strana, země zůstane proevropská. To je základ slovenského úspěchu. My stále nevíme, kam chceme patřit, proč tam máme patřit. Pokud si tohle neujasníme, budeme se vždycky plácat na okraji. Jako královna Koloběžka první, jednou nohou vevnitř, jednou nohou ven,“ konstatoval na debatě v Liberci bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Výrazný český euroskepticismus přičítá Václavu Klausovi. „Byl to geniální politický komunikátor, uměl lidi oslovit a proti němu nikdo nestál na druhé straně, kdo by říkal, no, Václave, ty říkáš, že Evropa je špatná, a já říkám, že je dobrá,“ je přesvědčen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: Znovuzrození nového Tyrše v českých zemích?
Velké osobnosti vždy přijdou v pravý okamžik, když už si člověk myslí, že je vše „v pytli“, že přijde už jen tragédie. Syndrom Blanických rytířů skutečně v dějinách existuje, i když to mnohdy trvá dlouho, asi tak, jak s božími mlýny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Podle mého názoru jsme byli paní ministryní mylně informováni
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo? Takových triků jiných podnikatelů já znám spoustu. Radim Jančura pořád věří, že Babiš nepříšel krást
Podnikatel Radim Jančura se v rozhovoru pro server E15.cz vyjádřil mimo jiné k premiérovi v demisi a k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. On sám však do politiky jít nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lenka Procházková: Březnový vítr
15. března roku 1939 od šesti hodin ráno začala naši zemi, tedy to, co z ní zbylo po Mnichovu, obsazovat nacistická vojska. Invaze měla krycí název Březnový vítr. O dvanáct hodin později vjel Adolf Hitler se svou vojenskou ekipou Matyášovou branou na Pražský hrad. Začínalo šest nejstrašnějších let naší novodobé historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS pošle na Praze 4 do voleb i manželku kontroverzního exstarosty Horálka
Občanská demokratická strana Prahy 4 představila svoji kandidátku, a jak sama hlásá, je rozhodnuta komunální volby vyhrát a změnit největší část Prahy ve fungující město ve městě, kde bude mít občan vše, co prý potřebuje. V čele kandidátky bude stát současný radní pro školství Jaroslav Míth.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda dá krajům čtyři miliardy na opravy silnic nižších tříd. Skvělá zpráva, kvitovala rozhodnutí Vildumetzová
Vláda v letošním státním rozpočtu našla v jednotlivých kapitolách úspory 8,4 miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Z těchto peněz chce kabinet dát krajům čtyři miliardy na opravy silnic 2. a 3. třídy. Zbytek peněz využije například na slibované slevy jízdného pro studenty a důchodce. Podle předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jany Vildumetzové (ANO) umožní tyto peníze krajům naplánovat opravy silnic a mostů, pokryjí i náklady na navýšení mezd řidičů v regionální autobusové dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pro Hamáčka jsem nehlasoval, přiznává jeden z nejoblíbenějších starostů ČSSD
Předsedou vlády nemůže být trestně stíhaný člověk. Jako větší problém ale vnímám, že se Babiš nemůže prokázat čistým lustračním osvědčením, říká Ivo Polák (ČSSD). Navzdory svému přesvědčení, že podzimní volby budou pro ČSSD daleko těžší než v minulosti, by rád obhájil mandát starosty Blanska. V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz, jsme se ohlédli také za uplynulými čtyřmi roky a prozradil nám, co mu aktuálně dělá největší starosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Nechci být hlasovací mašina, která odsouhlasí vše, co se tu objeví
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud nezjistil v Dalíkově kauze porušení spravedlivého procesu
Nejvyšší soud (NS) nezjistil v kauze lobbisty Marka Dalíka porušení zásad spravedlivého procesu. Dalík, jenž si odpykává pět let ve vězení za podvod při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu, v dovolání marně poukazoval na opomenuté důkazy a nepřiměřeně přísný trest. Informace o odmítnutí Dalíkova dovolání je veřejně známá dva týdny, nyní soud zpřístupnil ve své databázi plné odůvodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Souhlas se zpracováním údajů by měly děti smět dát od 15 let
Souhlas se zpracováním osobních údajů by měly mít možnost bez souhlasu rodičů udělit děti od 15 let. Počítá s tím návrh zákona o zpracování osobních údajů, který dnes schválila vláda. Původní předloha počítala s tím, že by hranice byla na 13 letech, kabinet však i z iniciativy Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) podpořil vyšší hranici, řekl novinářům ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Právo na ochranu soukromí je ústavně garantováno
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Ministryně financí se v tuto chvíli pokouší obejít vládu
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hledali jsme mezi sociálními demokraty odborníky, řekl Hamáček
Předseda ČSSD Jan Hamáček před kamerami České televize okomentoval politická jednání mezi hnutím ANO a ČSSD. Jak moc se přiblížila možnost, že se zrodí menšinová koalice těchto dvou stran? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Jděte na to od lesa
Slavíme Mezinárodní den lesů. Nemůže tedy chybět statistika!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Základním úkolem státu není jen zajistit výběr daní
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding seznámil radu kraje s očekávanými výsledky hospodaření nemocnic
Rada Královéhradeckého kraje na svém pravidelném zasedání projednala předběžné loňské ekonomické výsledky krajských zdravotnických zařízení a lékárny, které působí v rámci Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Oproti předpokládanému scénáři se podařilo celkové výsledky v druhé polovině roku 2017 výrazně zlepšit, a to především v Oblastní nemocnici Náchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Nevysílejme signál do Evropy, že nechceme bojovat s daňovými úniky
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv odmítá likvidační sankce pro obce za neúmyslné porušení GDPR
Sdružení místních samospráv ČR nesouhlasí s tím, aby byly obce při neúmyslném porušení evropského Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) pokutovány až do výše 15 milionů korun. Trvá na tom, aby vláda v zákoně o zpracování osobních údajů ponechala návrh ministra vnitra Metnara, který prošel i legislativní radou vlády a podle nějž by obce za nedbalostní porušení GDPR byly pokutovány pouze do výše maximálně 5 tisíc až 15 tisíc Kč dle typu obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Většina zemí G20 se postavila Donaldu Trumpovi
„Mezinárodní obchod zvyšuje bohatství všech jeho účastníků. V případě navyšování bariér volného obchodu, bude docházet k narůstání pocitů křivdy a nespravedlnosti. Těchto pocitů mohou využít extrémisté, což může destabilizovat současné ekonomické vztahy mezi státy,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Mlčenlivost je základním předpokladem poskytování právní pomoci
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
EU a NATO jsou pevná uzda pro politiky, aby si nemohli vyskakovat. Proto jsem vstup vítal, říká historik Vilém Prečan
Barbora Tachecí zpovídala na vlnách Českého rozhlasu historika Viléma Prečana. Dozvěděla se od něj, proč vstoupil do komunistické strany, čemu všemu věřil a co pro něj znamenal Stalin. Ještě v 60. letech minulého století prý věřil, že se dá vláda komunistů polidštit. Teprve v 70. letech definitivně prozřel. Ve druhé polovině rozhovoru zhodnotil současnou politiku. Varoval před Tomiem Okamurou a zaradoval se, že NATO nebo EU vlastně nasadily uzdu příliš radikálním politikům. Ránu od něj dostal i Milan Chovanec (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Co mě nenechali říct v ČT. Josef Skála vystupuje ve věci Skripal, je to prý úplně jinak
Místopředseda komunistů pro ideologickou práci Josef Skála se vyjádřil k otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala v Británii. V celé řadě médií jsme toho slyšeli hodně. Ale kupříkladu z televizních obrazovek jsme se prý nedozvěděli to nejpodstatnější. To nejdůležitější podle Sklály je, že není tak těžké vyrobit smrtící jed Novičok. Údajně by to mohli zvládnout i nadaní středoškoláci. A my tu přesto neustále posloucháme zprávy o nebezpečném Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda vyměnila pět členů řídícího výboru fondu dopravy
Vláda dnes vyměnila pět z devíti členů řídicího výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který slouží k financování dopravních staveb. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády. Ze sedmi členů, kterým končí čtyřleté funkční období, ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) navrhl prodloužit členství třem, podotýká ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Navrhujeme rakouský model GDPR. Pro obce bez pokuty
Vážený pane Nováku, vláda projednala návrh zákona o zpracování osobních údajů, známý jako GDPR. Jeho jsou sankce, které mohou být především pro nejmenší obce likvidační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme finalisty ankety Zlatý Ámos
Prezident republiky Miloš Zeman přijme dnes finalisty ankety Zlatý Ámos
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jana Maříková: Sněmovna odmítla projednat tureckou genocidu Kurdů v Afrinu
Komunisté a sociální demokraté zapomněli na své předky, kteří umírali v odboji proti Hitlerovi. "Bojí se ve Sněmovně odsoudit genocidu Kurdů, kterou provádí turecká armáda a džihádisté v Afrinu", upozorňuje překladatelka a publicistka Jana Maříková. Vládnímu hnutí ANO pomohli zamítnou návrh na vyjádření nesouhlasu s tureckou agresí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rath je stíhán kvůli politickým postojům, tvrdí jeho advokáti
Bývalý středočeský hejtman David Rath je stíhán v korupční kauze kvůli svým politickým postojům. Pro odsouzení bývalého vrcholného politika nejsou důkazy, a proto by měl být zproštěn obžaloby. Krajskému soudu v Praze to dnes řekli Rathovi obhájci Roman Jelínek a Adam Černý. Závěrečné řeči v kauze ovlivňování krajských zakázek u soudu zaznívají druhým dnem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Chceme omezit daňové úniky zejména u velkých korporací
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k daňovému řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jelínek (SPD): Referendem pro změnu a proti politické korupci
Přímá demokracie nebo zastupitelská demokracie. Věřme našim občanům. "Inteligence davu". Při vstupu do EU hlas lidu ano, ale pro vystoupení ani náhodou. I T.G.Masaryk věděl, že vše, co najdete na internetu, nemusí být pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti vyzývají ke zlepšení kultury ve Sněmovně. Premiérovi předali kuchařku
Během jednání Poslanecké sněmovny PČR v pátek 10. března vyzval premiér v demisi Andrej Babiš ostatní strany v sále, aby mu vytvořily “kuchařku” – návod, jak s nimi má jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09: Týrání zvířat musí skončit, navrhujeme zpřísnit sankce
Pachatelé trestného činu týrání zvířat by měli být nově přísněji postihováni. Novelu trestního zákoníku, která zvyšuje sankce za týrání zvířat, představila TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Putin? Nevěř Rusovi, i když mluví pravdu, říká Pavel Nový. Už tam nejedu, sdělil Krampol. Rusko si nic jiného nezaslouží, pravil Milota. A režisér Svoboda, ta TOP 09 a Ringo Čech...
ANKETA „Při úporném tlaku Západu na Rusko, který trvá už několik let, je Putin pro svět spíše příznivou volbou. Má pevné nervy, je trpělivý, nereaguje hystericky.“ „Já osobně se víc bojím mety bruselských byrokratů – skandinávského socialismu nežli ruské ‚autokracie‘.“ Takto otevřeně zhodnotili pro ParlamentníListy.cz čeští umělci prezidentské volby v Rusku, které už poněkolikáté ovládl Vladimir Putin, a stal se tak pro dalších šest let prezidentem Ruské federace. Herec Ivan Vyskočil dokonce pokáral naši pravicovou politickou scénu za to, že v případě Putina opětovně hovoří o „ohrožení demokracie“. „Zejména politici z TOP 09 mají co mluvit o ohrožení demokracie! Oni ji totiž ohrožují sami tím, že pořád vymýšlejí nějaké strašáky, abychom se stále něčeho báli!“ směje se Vyskočil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist