Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Obchod s propagačními předměty nemáme, tvrdí Okamura. Reklama na eshop je přitom přímo na webu SPD
Na oficiálních webových stránkách hnutí je poutač, na kterém stojí: "NAVŠTIVTE NÁŠ E-SHOP".
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.3.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Diplomatická válka o „Novičok“
Premiér Babiš se chystá na summit EU. V kauze diplomatické války o „Novičok“ je třeba nenechat rozbíjet informační válkou EU ale ani zvyšovat zbytečně napětí mezi Západem a Východem. A vyšetřování by mělo proběhnout „padni komu padni“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rusko znovu zopakovalo tvrzení, že ČR vyvíjela jed Novičok
Ruské ministerstvo zahraničí v oficiálním dokumentu znovu zařadilo Českou republiku mezi země, které pracovaly na vývoji armádního jedu Novičok. Obvinění obsahuje oficiální ministerský text, který úřad podle vlastního dnešního oznámení předal všem cizím velvyslanectvím v Moskvě. Plné znění dokumentu zveřejnila agentura Interfax. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Otázka přítomnosti politiky ve školách je překonána
Politika totiž ve školách je
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Okénko trhu
Jednání měnověpolitické rady Fedu přineslo navýšení klíčové úrokové sazby do pásma 1,50 % - 1,75 %. Rozhodnutí bylo jednomyslné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chaos? To jsou mediální lži! Karla Šlechtová novinářům ukázala fakta a osvětlila, co se ve skutečnosti děje na obraně
Velké zakázky, alianční závazky výdajů na obranu, navýšení vojáků v zahraničních mírových misích, příprava žáků na krizové situace nebo celková konsolidace resortu obrany a bezproblémová spolupráce s generalitou. Ministryně obrany Karla Šlechtová ve čtvrtek během setkání s novináři mluvila o zásadních otázkách v resortu. Jasně také odmítla různé mediální spekulace a výmysly, které se podle ní šíří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš vyslal ve věci kauzy Skripal výzvu do celé EU
V kauze otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery je podle českého premiéra Andreje Babiše důležité především to, aby členské země EU postupovaly společně. Řekl to dnes českým novinářům před začátkem summitu Evropské unie v Bruselu. Na jednání si dnes hodlá vyslechnout postoje ostatních členských zemí, především těch velkých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FN Brno poskytuje Extrakorporální membránovou oxygenaci (ECMO)
V minulých dnech se Fakultní nemocnice Brno zařadila opět mezi několik center v České republice, která poskytují Extrakorporální membránovou oxygenaci (ECMO) dětským kriticky nemocným pacientům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ještě jednou ke svobodě českých médií
Před pár dny jsem napsal články (Je svoboda slova i pro prezidenta? a Jedna zbytečná stávka), kde jsem se zastal Miloše Zemana i premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Definitivně končím v politice, svým následovníkům kotníky okopávat nebudu, oznámil Sobotka
Bývalý premiér a dlouholetý předseda ČSSD se rozhodl, že končí v politice. Skládá poslanecký mandát.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.3.2018 v 13:36, zobrazit podobné
Pavel Danys: Proč nepodpořím takzvanou senátorskou petici
Proč není virtuálně ukázána celá trasa takzvaného českolipského obchvatu? Proč se má likvidovat zemědělská půda a příroda v tak nehorázném rozsahu? Proč?! Co doposud udělal senátor Vosecký pro oblast Českolipska, Novoborska, Cvikovska...?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Pche“ Jiří Pehe vrátil úder Zemanovi. Došlo i na náznak o rakovině
Prezident Miloš Zeman těsně po svém znovuzvolení sliboval, že bude smířlivějším prezidentem. V rozhovoru pro MF Dnes řekl, že to také dodržuje. Kdyby to nedodržel, ve svém inauguračním projevu by zúčtoval s politologem Jiřím Pehem nebo s komentátorem Alexandrem Mitrofanovem. Ve svém inauguračním projevu tyto pány sice nezmínil, ale v novinách už ano. A Pehe si to nenechal líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Novičok? Jako houska na krámě, má to leckdo. Putin po večerech nad čoudícími kádinkami vyvíjí nové zbraně. Ty plky a bláboly o Rusku... V Evropě hrozí obrovské násilí imigrantů
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Začíná v tom být docela chaos a z ‚tajuplné‘ látky se pomalu stává houska na krámě,“ komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová dohady o tom, kde všude po světě existuje látka Novičok, která ohrozila na životě ruského a britského agenta Sergeje Skripala. Na výsledky vyšetřování si Spencerová ráda počká, nicméně dlouhodobá poškození vztahů s Ruskem nečeká. „Putinovi mezitím ke znovuzvolení blahopřál i Donald Trump a prý si pohovořili vřele a konstruktivně, dokonce ti dva mají v plánu, že se už někdy brzy sejdou. Prý že mít s Ruskem dobré vztahy je lepší než mít vztahy špatné, tvrdí ten ‚ruský agent‘ Trump,“ zdůrazňuje analytička v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Zvíře není věc
Když se kdokoliv z nás rozhodne, že si pořídí domácího mazlíčka, ať už se jedná o zakrslého králíčka, morče, kočku nebo psa, většinou neví, kam se při jeho koupi obrátit. Některá zvířátka se dají pořídit ve specializovaných zoo prodejnách, ale pokud jde například o pejska, tak tam samozřejmě nepochodíme. A protože je doba internetu, na kterém pořídíme cokoliv a ještě si můžeme porovnat cenu, většina z nás začne pročítat inzeráty se zvířaty a podle fotek a ceny řešit, kdo se tím naším budoucím mazlíčkem stane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
SPÚ: Posun v kauze Bečvářův velkostatek
V kauze „Bečvářova velkostatku“ došlo díky současnému vedení Státního pozemkového úřadu k navrácení neoprávněně vydaných pozemků v tržní hodnotě minimálně 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
146 milionů. Tolik dostane Mladá Boleslav od Škoda Auto za prodej lukrativních pozemků
Mladá Boleslav prodala lukrativní pozemky na třídě Václava Klementa automobilce Škoda Auto, která za ně zaplatí 146 milionů korun. Vedení firmy se dohodlo s magistrátem, že v rámci obchodu také do roku 2020 investuje další stovky milionů do rozvoje a zkrášlení města. Prodej dnes schválili zastupitelé města, řekla ČTK mluvčí magistrátu Šárka Charousková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Podporujeme rozvoj literárního i výtvarného vnímání světa dětí
Vítězové 12. ročníku mezinárodní soutěže Vezmi žlutou barvičku... si převzali ocenění na krajském úřadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým kralupské tragédie
Dnes dopoledne kolem desáté hodiny nastal v zařízení rafinerie, jejímž vlastníkem je akciová společnost Unipetrol, výbuch, při němž zahynulo šest lidí. Další lidé utrpěli zranění a byli transportováni do vinohradské a motolské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Britský den na Pražském hradě
V pátek dne 23. března 2018 ve 12:00 hodin v rámci Britského dne proběhne na I. nádvoří Pražského hradu, po Slavnostním střídání stráží, společné vystoupení Ústřední hudby Armády České republiky, Vojenského uměleckého souboru Ondráš a vojenské hudby Pipes and Drums.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Saské zkušenosti s vlky pomohou v České republice
Za spolupráce tří českých a jedné německé organizace začíná tříletý projekt zaměřený na sdílení zkušeností při ochraně vlka („Objektivní akceptace vlka v člověkem pozměněné přeshraniční krajině – OWAD“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: NATO musí řešit obavy našich občanů o jejich bezpečnost
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 22. března 2018 setkal v sídle Severoatlantické aliance v Bruselu s generálním tajemníkem Jensem Stoltenbergem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dnes večer se bude v EU účtovat s Ruskem. V hlavní roli Theresa Mayová
Bruselský server Politico informuje o podrobnostech dnešního plánovaného setkání britské premiérky Theresy Mayové se zástupci členských států EU na Evropské radě. Hlavním tématem bude útok na bývalého ruského agenta na britské půdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš v NATO odmítl tvrzení Moskvy spojující ČR s látkou Novičok
Český premiér v demisi Andrej Babiš dnes v centrále NATO v Bruselu označil za lež opakovaná tvrzení Moskvy, která ČR spojuje s vývojem a výrobou nervové látky Novičok použité při útoku v Británii počátkem měsíce. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na společné tiskové konferenci s Babišem prohlásil, že Aliance nemá důvod pochybovat o britském hodnocení, podle kterého je za útok v jihobritském Salisbury s velkou pravděpodobností odpovědné právě Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Starosta Nového Jičína: Strach ze ztráty demokracie není namístě, i když…
Značka ČSSD může být zátěží, ale nejsem pokrytec, abych nyní odešel, říká Jaroslav Dvořák, jenž by na podzim rád obhájil mandát starosty. A dodává: „Věřím, že na komunální úrovni dokážou lidé rozeznat, kdo co dobrého pro jejich město či obec udělal.“ Do jaké míry se mu podařilo naplnit jeho priority? A jaké investice by rád realizoval? Řeč přišla také na hodnocení naší historie a vývoj demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Češka: Osudové osmy - současnost nebo historie?
Když hnutí Andreje Babiše získalo po volbách do parlamentu 78 křesel, začaly se dít věci, a přesně toho se obávám u Voldemorta české politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Savčenková propojila snajpry z majdanu s ukrajinskými politiky. Co následovalo? Obvinění z přípravy puče, zbavení imunity, zatčení
Bývalá vojenská pilotka a v současné době ukrajinská poslankyně Nadija Savčenková obvinila ukrajinského zákonodárce z přímého napojení na odstřelovače, kteří během událostí kyjevského majdanu na náměstí Svobody v Kyjevě stříleli na protivládní demonstranty. Savčenková byla následně obviněna z příprav státního převratu a z údajného záměru zaútočit na ukrajinský parlament ručními granáty a automatickými zbraněmi. Ukrajinský generální prokurátor vyzval zákonodárce k tomu, aby Savčenkovou zbavili poslanecké imunity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Další střípek do mozaiky. Drtinová z DVTV sedí na místě, které jí zahřál George Soros. Veselovský odmítá, že by od tohoto člověka brali peníze
Martin Veselovský, moderátor a spolu s Danielou Drtinovou majitel televize DVTV, v rozhovoru před prezidentskými volbami s kandidátem Petrem Hannigem odmítl sdělit, kdo a z jakých peněz DVTV platí, a na otázku prezidentského kandidáta, zda je to proslulý multimiliardář George Soros, odpověděl negativně. Naše poznatky ovšem ukazují na jasná pojítka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Březnové zastupitelstvo oplývá bizarnostmi
Pražská koalice: 200 stránek k metru D si prostudujte za 2 dny. Miliony na motorky a síťové prvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Slévárna Kovosvitu MAS rozšiřuje výrobu a realizuje investice do ekologie provozu
Slévárna Kovosvitu MAS pod vedením nového ředitele Miroslava Chmiela rozšiřuje výrobu a realizuje investice do ekologie provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bum, prásk: Vždyť je to všechno jinak! Kiskovi to vyhovuje. Falešná hra, vyškolil známý analytik redaktorku ČT, zde je VIDEO
Ve středu odpoledne se zdálo, že slovenská politická krize nabírá na obrátkách. Kvůli zásahu slovenského prezidenta Andreje Kisky, který odmítl jmenovat vládu nástupce Roberta Fica Petera Pellegriniho. V té době požádala Česká televize o vyjádření slovenského analytika Milana Žitného. Ten Kiskovi vynadal, že se chová jako malý kluk a že demonstranti v ulicích mu vyhovují. Prezident napodruhé Pellegriniho vládu jmenoval, ale na tom, co Žitný v ČT vzkázal demonstrantům, si bude zřejmě trvat i nadále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Armáda vytvoří další pluk, brigádu zatím nezřídí, uvedla Šlechtová
Česká armáda v příštích letech vytvoří další pluk. Třetí brigádu, kterou zvažovala, zatím zřizovat nebude. Prioritou je vyzbrojit a personálně doplnit stávající dvě brigády. Novinářům to dnes řekla ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). Kde bude pluk sídlit, nechtěla zatím Šlechtová uvést.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mnistr školství bude v příštích letech chtít desítky miliard navíc. Na platy
O přípravě návrhu rozpočtu ministerstva školství na příští roky bude dnes jednat školská tripartita. Zástupci kabinetu, odboráři a zaměstnavatelé budou diskutovat také o návrhu na posunutí reformy financování regionálního školství nebo o přípravě revize společného vzdělávání dětí v běžných školách. Vyplývá to z programu pracovního jednání školské tripartity, který má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ústavní soud se zastal prezidenta Zemana. Jde o Drahoše a migranty
Volební heslo prezidenta Miloše Zemana, které spojilo protikandidáta Jiřího Drahoše s imigranty, sice bylo zjednodušující, avšak nevybočilo ze zákonných požadavků na čestnou a poctivou kampaň. Ústavní soud (ÚS) odmítl první ze šesti stížností, které obdržel v návaznosti na volbu prezidenta, zjistila ČTK z databáze rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš ostře zaútočil na Zemana. A nabídl lidem...
Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš, který chce napodruhé zkusit své štěstí v Senátu, se znovu obul do prezidenta Zemana. Kvůli tomu, že prezident cestuje jen za některými občany. A pak si o sobě přečetl toto...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Vláda ANO nakonec posílí pravici
Vypadá to, že v příštích necelých čtyřech letech u nás bude vládnout levicová vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM. To není nic překvapivého vzhledem k výsledku voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Červenka (Svobodní): Dublin IV – protektorát za dveřmi
Ve svém důsledku tak dojde k tomu, že státy, které jsou z nějakých příčin, ať již teritoriálních(jsou blízko), historických(měly kolonie), politických(uprchlíky zvaly), dosud cílovými destinacemi uprchlické vlny, přesunou část svých problémů, které si do značné míry mnohdy sami zavinily, do států dosud těmito problémy málo zasažených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Pokud nebudeme mít garanci navýšení peněz, je hazardem reformu spouštět
Ministr jednal se členy tripartity o platech ve školství a reformě financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MHMP: Protipovodňová opatření v Nedvězí jsou Vodohospodářskou stavbou roku 2017
Radní hl. m. Prahy Jana Plamínková dnes v rámci Mezinárodního dne vody při slavnostním setkání vodohospodářů převzala ocenění pro Protipovodňová opatření na ochranu hl. m. Prahy - část Nedvězí. Ta se ve své kategorii stala Vodohospodářskou stavbou roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČVUT: Soutěž INSPIRELI AWARDS láká mladé architekty
Nadějní architekti zde mají moznost celosvětově upozornit na svoji práci. Letos se jich přihlásilo na 800 ze 106 zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Na demolice v Ralsku může jít díky dotaci dalších 100 milionů korun
Tisková zpráva Libereckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pojďme se domluvit než demonstrovat a šířit agresi a zlo, vyzvala Kateřina Brožová. Neprošlo jí to
Demonstrace za pošlapávání demokratických ústavních hodnot ze strany hlavy státu, boj o veřejnoprávní média, protesty proti trestně stíhané osobě ve vládě, jinými slovy, střípky ze současné situace na české politické scéně. Jednou z několika postav tohoto „dějství“ je také majitel komerční televize TV Barrandov Jaromír Soukup. O rozruch se na sociálních sítích postarala dnes jeho partnerka Kateřina Brožová. Ta zaobaleně a skrytě ve svém komentáři na pozadí rozjímání nad krásou přicházejícího jara zkritizovala demonstrace, které šíří zlo a agresi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Silvana Jirotková se stane ředitelkou CzechInvestu
Komentář ke jmenování nové ředitelky CzechInvestu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
FN Brno: Darovat krev se Zbrojovkou přišlo 110 dárců, z toho 20 prvodárců
Fotbalisté FC Zbrojovky podpořili ve čtvrtek 22. 3. 2018 dárce krve na Transfuzním a tkáňovém oddělení FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Summit EU řeší kauzu Skripal. Babiš se před tím sešel s Mayovou
O útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru a o odpovědi na něj začali dnes na summitu v Bruselu jednat prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie. Český premiér Andrej Babiš se krátce před začátkem pracovní večeře setkal s britskou premiérkou Theresou Mayovou. O výsledku tohoto jednání ale zatím nic známo není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov: Kauzy Jaromíra Soukupa měly opět výbornou sledovanost
Včerejší díl publicistického pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa zaznamenal třetí nejlepší hodnoty sledovanosti v historii pořadu a stal se nejsledovanějším formátem Skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEPRO: Obvodní soud pro Prahu 1 odsoudil bývalé manažery
Obvodní soud pro Prahu 1 dne 21. března 2018 odsoudil bývalé manažery Ing. Tomáše Kadlece a Ing. Alexandra Houšku za spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Oběma obžalovaným uložil soud prvního stupně shodně trest odnětí svobody v délce 4 let ve věznici s ostrahou a dále povinnost uhradit poškozené společnosti ČEPRO způsobenou škodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Květinové poděkovaní "demokratce" M. Němcové
Nic víc a nic míň se nestalo. V úterý dopoledne předala před poslaneckou zhruba stovka lidí poslankyni Miroslavě Němcové květy za to, že svým odchodem z Vladislavského sálu zaprovokovala proti inaugurujícímu prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Přijďte diskutovat o budoucnosti Zdravého města Znojma
Každý občan Znojma a jeho příměstských částí může svými názory a podněty ovlivnit cestu budoucího rozvoje města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Na vodohospodářské projekty letos půjde 300 milionů korun
Lesy ČR spravují i drobné vodní toky – nádrže, potoky a bystřiny. Letos chtějí do jejich obnovy, údržby i nových staveb vložit přes 300 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jednotné balení cigaret: Pět let neúspěchů
Otevřený dopis řediteli Dr. Tedrosu Ghebreyesusovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv ČR zásadně odmítá odklad reformy regionálního školství
Sdružení místních samospráv ČR požaduje zachování původně schváleného termínu účinnosti reformy regionálního školství, a to od 1. 9. 2018. Je výsledkem tříleté přípravy a široce podporovaným kompromisem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dalibor Janda vyprodal Lucernu
Kdo se zúčastnil narozeninového koncertu Dalibora Jandy, byl nejen ohromen skvělou atmosférou a zcela vyprodanou pražskou Lucernou, ale i dobrým úmyslem věnovat Nadačnímu fondu Sudička krásných šedesát pět korun z každé prodané vstupenky. Ředitelka fondu Hana Ulmanová tak přebrala z rukou Dalibora Jandy a Martina France 94.100,- Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Jak je možné, že školy mají o desítky i stovky tisíc korun méně
Komentář na facebookovém profilu k financování českého regionálního školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Populisté všech zemí, spojte se!
Šílená až patologická touha po dalším rozšíření EET vede ministerstvo financí k dalším nesystémovým a nekoncepčním „populárním“ krokům v návrzích na snížení DPH přísně však vázaných na rozšíření EET. Do nejnižší 10% sazby DPH mají dle ministerstva financí spadat obory, které jistě nijak neovlivní saldo státního rozpočtu. Jedná se o drobné opravy a úpravy oděvů, opravy jízdních kol, mytí oken a úklid v domácnostech, řezané květiny, kosmetické služby a kadeřnictví. Malý vliv na výsledek státního rozpočtu by možná mělo snížení DPH u vodného a stočného (trochu se nabízí otázka proč ne u elektřiny a plynu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: I ve stáří si hlídejte, co jíte
Prožívat své stáří v dobré fyzické i psychické kondici a v relativním zdraví je přáním každého z nás. Kvalitu stárnutí a stáří významně ovlivňuje výživa. I senioři by si proto měli hlídat, aby jim nechyběly některé živiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Výbuch chemičky v Kralupech, šest mrtvých. Babiš, Zeman a další politici kondolovali pozůstalým
Při výbuchu v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou dnes zemřelo šest lidí. Dva lidé jsou středně těžce zraněni, záchranná služba je transportovala do nemocnic v Praze v Motole a na Vinohradech. Pozůstalým po obětech výbuchu už vyjádřili soustrast prezident Miloš Zeman. premiér v demisi Andrej Babiš i slovenský prezident Andrej Kiska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Vlček: Zisky i dividenda VIG nad odhady
Komentář k hospodářským výsledkům Vienna Insurance Group.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ahoj, já jsem Viky a je mi 12 let... Prezident Zeman viděl video s projevem malé holčičky na studentských protestech. A padlo zásadní vyjádření
Prezident Miloš Zeman kritizoval účast dětí ve studentském protestu, do kterého se minulý týden zapojily stovky škol. Zeman dnes na setkání s finalisty ankety Zlatý Ámos zmínil video, v němž dvanáctiletá dívka mluvila o politice na studentském shromáždění u Národního divadla. Podle prezidenta mají dospělí lidé i studenti právo protestovat proti tomu, co se jim ve společnosti nelíbí. Zapojení dětí však považuje za jejich zneužívání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska láká o Velikonocích na bohatý program
Velikonoce v klášteře, pletení pomlázek přímo u Stezky v korunách stromů, ochutnávka rybích, postních specialit, speciální velikonoční meníčka, pobytové balíčky a k tomu všemu přípitek na Zelený čtvrtek zeleným pivem za zelenou Šumavu. I takhle budou vypadat velikonoční svátky na Lipensku od Stožce po Rožmberk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ceny ropy na světových trzích v posledních dnech opět rostou
Komentář k aktuálnímu vývoji na trhu s ropou i k výhledu pro nejbližší dobu a celý letošek v oblasti cen pohonných hmot v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Šlechtová: ANO a ČSSD se rozcházejí u závazku o penězích na obranu v r. 2021
Vyjednávací týmy hnutí ANO a sociální demokracie se při středečním setkání o obraně shodly zhruba v 95 procentech záležitostí. Novinářům to dnes řekla ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO). Nesouhlasí však s návrhem ČSSD, aby vládní programové prohlášení obsahovalo závazek, jakou část hrubého domácího produktu (HDP) by měla republika dávat v závěru mandátu kabinetu do obrany. V žádném dokumentu by podle ní neměl být jiný závazek, než který Česko prezentuje Severoatlantické alianci, tedy dosažení dvou procent do roku 2024.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Objekty sloužící veřejnosti musí být přístupné i lidem se zdravotním postižením
Objekt občanské vybavenosti ve Znojmě, v němž jsou například i lékařské ordinace, je opět bezpečně přístupný i lidem se zdravotním postižením. Znojemský stavební úřad po upozornění zástupce ombudsmanky přiměl vlastníka, aby zajistil bezbariérovost budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP hostil mezinárodní konferenci zaměřenou na pomoc dětem ve složitých životních situacích
Přes sto účastníků z šesti evropských zemí se sešlo v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy na mezinárodní konferenci s názvem „Zipyho a Jablíkovi kamarádi – duševní zdraví v inkluzivní škole,“ kterou pořádala v rámci evropského projektu Centrum sociálních služeb Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
7 procent odkráčelo na smetiště, padlo o Sobotkovi, který dnes odešel. Jeho maminka prý píše: Jsem na něj pyšná. A Kalousek...
Bývalý premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na konci března definitivně končí ve vysoké politice. Dnes to sám uvedl v prohlášení na svém facebookovém účtu. „Není třeba v tom hledat nějaké složité symboly či vzkazy. Moje rozhodnutí je hluboce osobní,“ uvedl. Někteří však hovoří o tom, že hlavním důvodem jsou jeho neshody s některými ze stranických kolegů. Vyčítáno je mu především to, že zapříčinil říjnový volební debakl ČSSD, která spadla na sedm procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Pokud nemá Babiš důkazy o špatném hospodaření SPÚ, měl by mlčet
Komentář k odvolání Maradové z funkce ředitelky Státního pozemkového fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Sprosťáctví Němcové nejspíš nezná mezí
Poslankyně Miroslava Němcová nahrazuje svou chybějící politickou invenci sprostými gesty a výkřiky a svým vystupováním připomíná čím dál víc Davida Ratha v sukních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nafta i benzín podraží
Komentář k vývoji cen pohonných hmot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bestiální uprchlík odsouzen na doživotí. Co udělal? Mládeži nevhodné
Nejostřeji sledovaný soudní proces v Německu včera dospěl do svého finále. Afghánský migrant Husseing K. byl za znásilnění a vraždu německé studentky medicíny odsouzen na doživotí. Rozsudek zatím není pravomocný a všechny zúčastněné strany mají týden na případné podání odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bohuslav Sobotka odstupuje z Parlamentu, tvrdí média. Proč? I kvůli této FOTCE
Expremiér Bohuslav Sobotka složí mandát poslance, tvrdí server Novinky.cz. Důvodem mají být neshody s některými stranickými kolegy v poslaneckém klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Obydlené části Damašku jsou pod palbou povstalců. Bude to ještě dlouhé, říká Zemanův ,,šéfdiplomat" Jindrák a dává jasné slovo k jiné zásadní věci
ROZHOVOR Přidá se Česko k USA a přesune jako jeden z prvních států svou ambasádu v Izraeli do Jeruzaléma? Co všechno je potřeba k tomu udělat a jaké jsou šance se ParlamentníListy.cz zeptaly ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolfa Jindráka. Mluvili jsme také o válce v Sýrii nebo plánovaných aktivitách prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Díky dotacím revitalizujeme významné aleje v kraji
Rada Libereckého kraje na svém zasedání 20. března schválila zadávací řízení na další tři projekty, jejichž cílem je stabilizace a ošetření vybraných významných alejí na území kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Průšvih Sobotky? Noviny přinesly svědectví o jeho postupu vůči člověku, se kterým má teď problém Babiš
Kolem šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína to stále vře. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) trvá na tom, že tomuto muži nedůvěřuje. Čtvrteční Lidové noviny přinesly informace o tom, že si na Murína stěžovali státní zástupci, a to už Babišovu předchůdci Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). A ten...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vycházet s Ruskem je dobrá věc! Může nám pomoct, udeřil Donald J. Trump. Gratuloval Putinovi, i když poradci psali VELKÝMI PÍSMENY: „NEGRATULUJTE!“
Vítězství Vladimira Putina v ruských prezidentských volbách přijala většina západních vůdců chladně. Donald Trump se však netají tím, že svému ruskému protějšku pogratuloval, což vyvolalo na politické i mediální scéně bouřlivé reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Začalo se to „mydlit“ v Německu: Kurdové a Turci v sobě. Hoří mešity, obchody i kebabárny
Kurdské a turecké čtvrti v Německu začínají připomínat počátek občanské války. Překladatelka a publicista Jana Maříková přináší závažné informace o sérii žhářských a bombových útoků na turecké i kurdské obchody a restaurace. V německých městech hoří i mešity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman: Není to Pehe, ale „to Pche“. Nepřipustím český Majdan. Demonstrace? Zneužívání dětí! Okamura mě přestává bavit
Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor čtvrteční MF Dnes. Zatímco v jeho první části se věnoval čínským investicím v Česku, ve druhé polovině došlo na domácí politiku. Miloš Zeman dal jasně najevo, že nepřipustí, aby o osudu země rozhodovali lidé demonstrující v ulicích. A Tomio Okamura by se zřejmě měl mít na pozoru...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Za ČSSD vyjednávají s ANO zemanovci i sobotkovci. Na veřejnost vyplouvají první možná jména ministrů
Mezi experty, kteří vyjednávají program případné koaliční vlády ANO a ČSSD, jsou i někteří kandidáti na posty ministrů či náměstků.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.3.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Zaznělo z Okamurova hnutí: Rozdávají karty, zneužívají k protestům děti, působí tlakem ulice. Byla by politická chyba nechat se vydírat několika desetinami procenta voličů
ROZHOVOR Poslanec Lubomír Volný (SPD) odmítá jakákoliv pochybení či nepravosti ve financování hnutí. S takovým podezřením přišli novináři Sabina Slonková a Jiří Kubík, ale Volný jejich odhalení označuje za kabaretní představení. Vinu Tomia Okamury i svoji vlastní důrazně odmítá a oba novináře označil za hlupáky a někoho, kdo by neměl být respektovaným držitelem novinářského průkazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský: V Bruselu budou řešit Čapí hnízdo i skandál Junckerovy pravé ruky Selmayra
V úterý 27. března se kontrolní výbor Evropského parlamentu (CONT) bude zabývat kauzou Čapí hnízdo i skandálem bývalého šéfa Junckerova kabinetu Selmayra, který byl k 1. březnu jmenován generálním sekretářem Komise a řídí tak více než 33 tisíc zaměstnanců, kteří pod Komisi spadají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Smradlavá žumpa! Od Okamury zahřmělo, ale válka s Kubíkem a Slonkovou nekončí. Novinářská dvojice vytáhla těžký kalibr: Obvinění z útoku na novináře
Novinářské duo Sabina Slonková a Jiří Kubík v reportáži pro server seznamzprávy.cz informovalo o tom, jak je financováno hnutí SPD Tomia Okamury. Dopátrali se například toho, že jde údajně i o peníze lidí, kteří si kupují šály s logem strany. Peníze z těchto obchodů však mohou podle žurnalistů směřovat do kapsy poslanci za SPD Lubomírovi Volnému. Okamura na reportáž reagoval urážlivě a informace, které v ní zazněly, důrazně odmítl. Místopředseda SPD Radim Fiala mluvil dokonce o novinářské žumpě. „Urážlivá tvrzení pana Okamury samozřejmě odmítáme a připravujeme adekvátní kroky,“ napsal dnes na Facebooku v reakci na Fialova a Okamurova slova Kubík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Česká Lípa alibisticky unikla oprátce, kterou si chtěla sama navléct
Komentář k plánovanému vstupu Města Česká Lípa do společného dopravního podniku s BusLine MAD Česká Lípa s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi míří o Velikonocích do lázní. O tradice nepřijdou
Tuzemská lázeňská zařízení navštívilo v loňském roce 855 405 hostů. Podle údajů Českého statistického úřadu tu celkem strávili 7 374 679 nocí. První letošní nápor hostů – jarní prázdniny – mají lázeňská města za sebou. Druhý je čeká na přelomu března a dubna během Velikonoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka (ČSSD): Definitivně končím ve vysoké politice
Vyjádření na facebookovém profilu ke svému odchodu z politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Úprava zákonů pro taxislužby - méně regulací a smluvní přeprava bez majáčku
Piráti se zúčastnili politického jednání k aktualizaci zákonů pro taxislužby Uber, Taxify, Liftago a další. Jednání vedl ministr Dan Ťok, přítomní byli i zástupci téměř všech stran zastoupených ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prezident T. G. Masaryk by se za některé dnešní pedagogy styděl!
Minulý týden se konaly demonstrace studentů, organizované pod názvem „VyjdiVen“, a jsou plánované i na tento pátek. K politické propagaci jsou využity i děti ve věku od 12 let, což je velice nešťastné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman podepsal jmenování Opaty do funkce náčelníka generálního štábu
Prezident Miloš Zeman podepsal jmenování Aleše Opaty do funkce náčelníka generálního štábu. Funkce se ujme na začátku května. Novinářům to dnes řekla ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) a informaci potvrdil ČTK i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Šlechtové rozhodnutí kontrasignoval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Opata ve funkci nahradí Jiřího Bečváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
České Budějovice: Velikonoční stezku si mohou děti projít už tuto neděli
Už tuto neděli (25. 3.) si mohou děti od 13 do 17 hodin projít velikonoční stezku v českobudějovickém IGY Centru. Na ní bude připraveno šest stanovišť s úkoly. Když je děti splní, získají velikonoční nadílku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Žumpo, smrdíš! Ubohé, nadávají Okamura a Fiala Slonkové a Kubíkovi. Ti dnes vytáhli další materiál
Novináři Sabina Slonková a Jiří Kubík připravili pro server seznamzprávy.cz reportáž o tom, jak je financováno hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Mimo jiné je to údajně i z peněz lidí, kteří si kupují šály s logem strany, jenže peníze z těchto obchodů mohou plynout do kapes jednoho z poslanců – do kapes Lubomíra Volného. Okamura informace uveřejněné v reportáži rázně odmítl. Místopředseda SPD Radim Fiala mluvil dokonce o novinářské žumpě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Do odvolání se bude těžit jen kalamitní dříví
Vítr poškodil od loňského srpna ve státních lesích spravovaných Lesy ČR přibližně 2,7 milionů m3 dříví. Poslední smršť přišla o víkendu 17. a 18. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Merkelová mluví a je to opět k pláči
ČT 24 zveřejnila výtah projevu z programového prohlášení Merkelové ve Spolkovém sněmu a je to opět k (ne)pohledání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Zájmy advokátní lobby jsou pro ANO přednější
Poslanci ANO podlehli advokátní lobby. Novela daňového řádu se bude vztahovat pouze na daňové úniky v cizině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Praha je podle TripAdvisoru sedmou nejkrásnější destinací světa
Praha se v žebříčku 25 nejkrásnějších destinací podle cestovatelského portálu TripAdvisor pro rok 2018 umístila na sedmém místě. Předstihla tak nepříklad New York, který oproti loňskému pátému místu letos klesl až na místo desáté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Zásluhu na sportovních úspěších mají hlavně rodiče a trenéři
Hejtmanka Ivana Stráská ocenila mladé olympioniky. Za vzornou reprezentaci kraje poděkovala nejen jim, ale i jejich rodičům a trenérům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Temelín nakládal s vodou efektivněji
Elektřinu, která by stačila průměrné české domácnosti na měsíc, vyrobí Temelín při spotřebě jednoho kubíku vody. Vodu Temelín potřebuje pro výrobu elektřiny, ale i pro svoji bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Výzva k aktivitě vládě, poslancům a senátorům
Pravděpodobně zmýlená v adrese: příjemce na jiné planetě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vysoký cholesterol ohrožuje i náš mozek
Cévní mozková příhoda (CMP) označovaná také jako mozková mrtvice nebo odborně iktus je třetí nejčastější příčinou úmrtí v ČR. Každým rokem postihne 25 tisíc lidí a v průměru 28 z nich na následky onemocnění denně zemře. Problémem je, že cévní mozková příhoda nebolí a její příznaky lidé často podceňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka se připojila ke Světovému dni Downova syndromu
Ombudsmanka u příležitosti Světového dne Downova syndromu, který připadá na 21. března, se svými spolupracovníky oblékla barevné ponožky, které se staly symbolem Downova syndromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Pražští strážnicí převzali nové motorky. Na policejních speciálech ušetří
Městská policie hlavního města Prahy získala pro své motorizované hlídky nové motorky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Co chceme od škol pro naše děti?
"Každé dítě by se mělo naučit číst a počítat. Kvůli tomu ještě nemusí nutně chodit do školy. To by ho mohli bez problémů naučit i jeho rodiče. Škola by tedy měla přinést pro život dítěte něco navíc. Naučit ho společenským návykům, životu v kolektivu. Měla by mu přinést základní hodnotovou orientaci, ale také orientaci v oblasti lidského poznání," začíná svoji dnešní úvahu JUDr. Petr Lachnit, a pokračuje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Po upálení Palacha jsme demonstrovali v době vyučování a nikdo se nedivil. Migrace je už vyčpělé téma, říká senátor Bublan
ROZHOVOR Demonstrace Čechů jsou podle senátora za ČSSD Františka Bublana odrazem špatné nálady a protestem proti krokům, které vláda v demisi dělá. Podle bývalého ministra vnitra pramení nesouhlas veřejnosti z nevyjasněné politické situace. Lidé nevědí, kdy a jaká vláda bude. Andrej Babiš by měl být vstřícnější a chovat se velkoryseji k partnerům, kteří jsou ochotni vyjednávat. Sázka na předčasné volby by se mu totiž nemusela vyplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ještě jednou ke svobodě českých médií
Před pár dny jsem napsal články (Je svoboda slova i pro prezidenta? a Jedna zbytečná stávka), kde jsem se zastal Miloše Zemana i premiéra Babiše. Vyjádřil jsem názor, že nejsou důvody, tedy vážné důvody, pro to, aby se řešily výroky prezidenta a postup při sestavování vlády na ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hnutí Pro život: Loni se narodilo opět více dětí, stále jich však chybí 29 tisíc
Český statistický úřad zveřejnil předběžnou statistiku provedených umělých potratů za rok 2017, kdy bylo zabito 19 389 dětí před narozením. Zároveň přibylo narozených dětí, celkem se v roce 2017 narodilo 114 405 dětí. Stále však chybí 29 500 dětí, aby ČR dosáhla alespoň prosté reprodukce populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Alespoň už víme, komu de facto patří Česká televize
V uplynulých dnech byla značná část mediálního prostoru věnovaná hodnocení – kritice „inauguračního“ projevu „staronového“ prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vinklátová: Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky
Více než 30 tisíc uměleckých předmětů se dle médií „ztratilo“ z galerií a muzeí v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Na Facebooku toho na sebe neprozrazujte příliš
Když dáte lajk stránce, příspěvku nebo skupině na Facebooku, tyto informace se na něm uloží. Facebook tak snadno získá data o tom, co vás a vaše přátele zajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Valachová ministryní spravedlnosti? I o tom se mluví, píše Aktuálně
Předseda ČSSD Jan Hamáček ve středu poznamenal, že by se zatím nerad vyjadřoval k personálním otázkám chystané nové koaliční vlády hnutí ANO Andreje Babiše a ČSSD. Podle serveru Aktuálně.cz však postupně vyplouvají na povrch nová jména možných příštích ministrů. Na své si podle všeho přijdou jak stoupenci prezidenta Zemana, tak zastánci expremiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Devátý zubr plzeňské zoo dostal jméno
Zoologická a botanická zahrada města Plzně pokřtila ve středu 21. března samečka zubra. Ten dostal jméno Ony. Kmotrem malého zubříka, jenž se narodil 25. října 2017, se stal primátor města Martin Zrzavecký. Jedná se o třetího společného potomka býka Arba (*2004) a zubřice Radbuzy (*2006).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MHMP: Mezi Uhříněvsí a Pitkovicemi povede vodovod
Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s uzavřením smlouvy o dílo na vybudování první části vodovodního řadu určeného k zásobování jihovýchodní části hlavního města pitnou vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman: Čínské investice budou pokračovat. Možná ještě více. Chci víc Slávií. Trest smrti pro poradce? Nepředjímejme
Prezident Miloš Zeman poskytl obsáhlý rozhovor čtvrteční MF Dnes. Vyjádřil se mimo jiné k čínským investicím v Česku a k situaci svého čínského poradce Jie Ťien-minga. A znovu zmínil Zdeňka Bakalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jirásek (SPO): Sto let českého národa - důvod k oslavě a pohledu do budoucnosti
Být Čechem znamená být hrdý na svoji vlast, národ a na odkaz velikánů, kteří neváhali za českou zem a jazyk položit i život. A také do budoucna hledět s optimismem a nadějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Sociální reformy v Kazachstánu
Prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev představil bezprecedentní balíček sociálních reforem. Snížení úrokové sazby na hypotéky pod 7%, tak jako se užívá v rozvinutých zemích, snížení daně z příjmu, rekordní počet grantů na studium na vysokých školách, rozšíření mikroúvěrů, které nejsou v přímém vztahu k sociální sféře, „plynofikace“, která je určena i ke zlepšení stavu životního prostředí a tím k zlepšení kvality života obyvatel. Obecně platí, že v plánu leadera středoasijské republiky Kazachstán je vybudovat společenský ráj. Jedinou otázkou je, nakolik je to možné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští zastupitelé projednají metro D či peníze na opravu mostů
Pražští zastupitelé budou dnes řešit stavbu trasy metra D. Zabývat se budou založením společného podniku s developerem pro úsek z Pankráce do Písnice a řešit vedení trasy od náměstí Míru přes Žižkov do Vysočan. Na programu jednání je přidělení peněz Technické správě komunikací (TSK) na opravy, rozdělení financí vybraných z hazardu nebo obnova Staroměstské tržnice. Zastupitelé projednají také rozvoj záchranné služby, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
,,Otec od nich odešel, maminka byla přísná, do školy chodil s děvčaty." Spisovatel poodkrývá tvář Miloše Zemana, dávného přítele
ROZHOVOR „Miloš Zeman neumí takové ty intriky, kulišárny, bez kterých se politici neobejdou,“ říká jeho dávný přítel, novinář a spisovatel Jan Bauer s tím, že právě proto se v prezidentově okolí objevují takoví lidé jako dříve třeba Miroslav Šlouf nebo nyní kancléř Mynář. Známý spisovatel se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mimo jiné vyjádřil i k vraždě novináře na Slovensku. „Ten chlapec nebyl investigativec. To je hluboký omyl. Podle jednoho jeho šéfredaktora to byl spíš analytik. Ale hodí se to, říkat – investigativní novinář je najednou zabit, podívejte se, na tom Slovensku to spěje od deseti k pěti... Fico má krvavé ruce…,“ vysvětluje spisovatel Jan Bauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Mlaskejte s umělci. Bartoškův festival dostane dotaci nejmíň 38 milionů. Další peníze jsou na cestě řečištěm
Skupina ČEZ končí po 16 letech jako partner Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MFF KV). Tuto zprávu přinesla média před několika dny a Jiřímu Bartoškovi tím zřejmě udělala čáru přes rozpočet. ČEZ dával podle všeho na filmové veselí desítky milionů korun ročně. K celé věci se vyjádřil i Vilém Besser na serveru Forum24.cz i herec Jiří Mádl. ParlamentníListy.cz pak také sehnaly výpověď jednoho ministra, který pohovořil, jak to na festivalu chodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Věřím, že EU dostane výjimku z cel USA na ocel a hliník, jinak by to bylo špatné, řekl premiér
Český premiér Andrej Babiš doufá, že Evropská unie získá výjimku z cel, které Spojené státy uvalily na ocel a hliník. Řekl to dnes novinářům před začátkem summitu zemí EU v Bruselu. Na otázku, zda evropská osmadvacítka výjimku skutečně získá, ale podle něj eurokomisařka pro obchod Cecilia Malmströmová na jednáních ve Washingtonu jasnou odpověď nedostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Arnika: Děčínský jez by zničil chráněnou přírodu
Vláda chce na dolním úseku Labe vystavět jez, od kterého si slibuje, že zajistí na řece splavnost pro nákladní lodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Je nutné získat do rozpočtu MŠMT nejméně 10 miliard
Vyjádření ministra k reformě financování školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO instalovala na Dlouhých stráních nejvýše položenou fotovoltaickou elektrárnu v Česku
Společnost ČEZ Solární ze skupiny ČEZ ESCO vybudovala u horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně nejvýše položenou fotovoltaickou elektrárnu v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: FED zvýšil úrokové sazby, americkou ekonomiku to nezpomalí
Komentář k růstu úrokových sazeb v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území
Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sněmovního výboru to novinářům řekla ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). Po generálním štábu nyní požaduje vedení ministerstva poslední upravení zadávací specifikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist