Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.599x, což odpovídá cca 187.791-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ne, nevyhošťovat Rusy, zaznělo překvapivě z ČT. A objevily se převratné informace o Skripalovi a jeho dceři
K rozhodnutí, zda Česko vyhostí ruské diplomaty, se ve vysílání ČT24 vyjádřil bývalý diplomat Jaromír Novotný. Česko o tomto kroku uvažuje kvůli otravě bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česko vyhostí tři ruské diplomaty v reakci na otravu agenta Skripala
Česko vyhostí tři členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Je to výraz solidarity s Británií po útoku, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Zároveň uvedl, že Rusko překročilo veškeré meze, když označilo Česko za možnou zemi původu nervového jedu novičok použitého k útoku v Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ďábel novičok
Hitem současných vztahů mezi Velkou Británií a státy Západu, jež se s ní solidarizovaly, a Ruskem, je použití útočného nervového plynu novičok k vražednému útoku na britském území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman pověřil BIS, aby pátrala po tom, zda se v Česku vyvíjel či skladoval novičok
Prezident Miloš Zeman uložil šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi, aby BIS pátrala po tom, zda byl na území Česka vyvíjen nebo skladován jed novičok. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Koudelka přijel odpoledne za prezidentem do lánského zámku kvůli vyhoštění tří členů ruského diplomatického personálu z Česka spolu s ministryní obrany Karlou Šlechtovou (za ANO). Novičok byl použit v Británii při útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. Rusko dříve uvedlo, že ČR byla jednou ze zemí, které novičok vyvíjely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Cena Salvator zná letošní hrdiny
Cena Salvator ve středu 21. března vyhlásila největšího hrdinu mezi hrdiny. Vítěz byl vybrán na základě hlasování veřejnosti. Program letošního ročníku započal v 18 hodin v malém sále Kongresového centra ve Zlíně a celým večerem doprovázela moderátorka Tereza Tobiášová za doprovodu folklórem inspirované kapely Vesna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: MeToo
Před dvaceti lety jsem byl překvapen, když při svém prvním pobytu v USA na rautu po vědecké konferenci všichni účastníci před blížícím se fotografem pečlivě za záda ukrývali skleničky s vínem. Taky pivo na veřejnosti musí pít v pečlivě zabaleném obalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Další průzkum: Ze Sněmovny by zmizeli lidovci, TOP 09 a Starostové
Mezi voliči má nadále největší podporu hnutí ANO se ziskem 30,5 procenta. Proti únoru je to ale mírný pokles o tři procentní body. Následují Piráti a ODS, které by podpořilo shodně 12,5 procenta lidí. Vyplývá to z volebního modelu, který dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Ze současných sněmovních stran by pětiprocentní hranici nepřekročili lidovci, TOP 09 a Starostové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Profesor Budil: USA skončily jako jediná velmoc. Nesmíme dopadnout jako západní Evropa, už žádný obdiv k ní. Budujme si novou, Pátou republiku
ROZHOVOR Současná roztržka s Ruskem a jeho odcizení je hrubou geopolitickou chybou, která se Západu vymstí. Starému kontinentu, zmítajícímu se hlubokou krizí zdá se nepomohou snahy některých vlád o „dovoz čerstvé krve“ z naprosto odlišných oblastí. Evropa a EU také nemá světového státníka, výraznou osobnost, a utápí se ve svých vlastních problémech, obviňujíc kohokoliv jiného než sebe. Světově uznávaný profesor Ivo Budil komentuje pro ParlamentníListy.cz také situaci kolem zpochybňování výsledků voleb a nemístné přirovnávání situace k únoru 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Haveljugend!“ Protest studentů bude mít dohru u policie
O celostátní studentské stávce VyjdiVen a jejích dozvucích v Sokolově píše časopis Respekt. Stávka, při níž studenti bojovali za dodržování ústavních zvyklostí, zde má těžko uvěřitelnou dohru. Pamflet, výhrůžky smrtí i dvě trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nová čísla: Babiš v pohodě, zato Kalousek v... propadlišti. Jedna strana letí nahoru jako šíp
V případě, že by se nyní konaly předčasné volby do Poslanecké sněmovny, zvítězilo by hnutí ANO Andreje Babiše se ziskem 32,2 procenta hlasů. Ukázal to průzkum Médea Research, jehož výsledky zveřejnil časopis Týden. Do Sněmovny by pak prošlo sedm stran a hnutí, za jejími branami by zůstali lidovci a topka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Bububu“, dělá dnes policie na novináře, promluvil Jaroslav Kmenta a udal příklady
Investigativní novinář z časopisu Reportér Jaroslav Kmenta na sociální síti Twitter 13. března napsal, že detašované pracoviště Generální inspekce bezpečnostních sborů a policie provádějí utajené vyšetřování novinářů, kteří si dovolují kriticky psát o trestně stíhaném premiérovi v demisi Andreji Babišovi. V pořadu Newroom ČT24 svou tezi rozvedl. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Zabraňme destabilizaci v cizím zájmu
Stanovisko KSČM k politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Udušení ve výtahu, plán na tajnou laboratoř. V Československu se plánovaly různé způsoby zabití. Včetně jedem
V komunistickém Československu se skutečně vyvíjely jedy, jak uvedli zástupci Ruska po otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala. Tajná policie zkoumala různé způsoby paralýzy a zabití nepřátelských osob. Státní bezpečnost plánovala v sedmdesátých letech minulého století jejich testování mimo jiné na vězních. O jedu novičok, který měl být použit na Skripala, není v historických pramenech zmínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ERÚ: U 1 500 zákazníků One Energy & One Mobile může dojít k neoprávněnému odběru
Společnost One Energy & One Mobile, a.s., pozbyla možnosti dodávat energie zákazníkům, jak ve svých zprávách ze dne 22. března 2018 informuje operátor trhu OTE, a.s. U většiny jejích klientů proto nastupuje tzv. dodavatel poslední instance (DPI), institut, jenž ze zákona chrání zákazníky, kterým jejich obchodník už nemůže dodávat elektřinu nebo plyn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Na chudý lid musí být přísnost, aby se daly prošustrovat miliardy
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 17. díl. Zánik západu
Každá epocha našeho novověku si klade znovu a znovu otázku po povaze vládnutí a případně po obsahu slov demokracie, autokracie, moc…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Muslimští žáci v Berlíně vyhrožovali židovské dívce smrtí. A nejde jen o jeden případ
Německo za druhé světové války vyhladilo velkou část své židovské populace. Potomci přeživších Židů však nemají v zemi na růžích ustláno ani v současnosti. „Starají“ se o to příslušníci muslimské populace, kteří si nenávist vůči Židům přinesli s sebou ze svých domovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní: Žádný z právních předpisů nebyl porušen
Stanovisko Krajské zdravotní, a. s., k incidentu na jednotce intenzivní a resuscitační péče dětské kliniky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
AMSP ČR: Podnikatelé podávají hromadné trestní oznámení za nekalé praktiky
Nekalé praktiky společnosti Telefonní seznam České republiky a Slovenska vůči českým firmám by mohly v nejbližší době skončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rath: Chtěli se zbavit nepříjemného politika a zničit ČSSD
Cílem trestního stíhání bylo zbavit se hlasitého kritika a zasadit úder sociální demokracii. V závěrečné řeči v korupční kauze to dnes před Krajským soudem v Praze řekl bývalý středočeský hejtman David Rath. Tvrdí, že se stal obětí hry tehdejšího ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (tehdy ODS), který na tom spolupracoval se současnou pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Marek Kyncl: Události posledních dnů se nesou ve znamení kampani proti Rusku, které bylo obviněno z otrávení bývalého agenta FSB Sergeje Skrypala na území Velké Británie
PSÁNO PRO PL Sergej Skrypal a jeho dcera Julie byli nalezeni dne 4. března v bezvědomí na lavičce v anglickém městě Salisbury. Bezprostředně poté vláda Velké Británie publikovala informaci, že obě osoby byly otráveny nervově paralytickou látkou „Novičok“, údajně pocházející z Ruska a obvinila Ruskou vládu z útoku chemickými zbraněmi na území Velké Británie. Dne 12.března odeslal Londýn Moskvě ultimátum, o den později Britská vláda vyhostila 23 ruských diplomatů, na což odpověděla Moskva symetrickým opatřením. Instituce Evropské unie se minulý týden do konfliktu mezi Londýnem a Moskvou aktivně zapojily. Evropská unie vyzvala velvyslance v Moskvě ke konzultacím, o vyhoštění ruských diplomatů po vzoru Velké Británie uvažuje 20 členských zemí EU včetně České republiky. Rozhodnutí je očekáváno v pondělí. Vyhostit značné množství diplomatů mají v úmyslu i USA. Naopak zdrženlivý postoj oznámily Finsko, Itálie, Rakousko, Kypr a Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nenávidíte muslimy a uprchlíky? Ježíš by vás hnal bičem, říká Tomáš Halík
Teolog Tomáš Halík se v rozhovoru pro časopis Týden rozhovořil o tom, koho by dnes hnal Ježíš bičem z chrámu. Mimo jiné také promluvil o svém vztahu ke kardinálu Dominiku Dukovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Naše tajná služba možná rozkradla stamiliony korun, píší noviny
Pondělní MF Dnes tvrdí, že česká rozvědka – přesněji řečeno Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI ) – řeší největší skandál v moderní historii České republiky. Co se stalo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Neuvěřitelné utrpení.“ Šest mužů ubližovalo dívkám, uvádí BBC. Jména: Khalid, Kameer, Kamran...
BBC informuje o případu muslimského gangu, který před lety vydíral mladé dívky a nutil je násilím k poskytování sexuálních služeb. Masivní zneužívání probíhalo mezi lety 1998 až 2005.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šokující průběh Moravce! A co Saddám? Po pořadu ČT Českem dál duní „kauza Skripal“. Z vysokých míst padají názory jiné než na Západě
Slova exministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) pronesená v pátečním pořadu Interview ČT24 k otravě bývalého agenta Skripala zaujala mimo jiné právníka Tomáše Tyla a poslance Jaroslava Foldynu (ČSSD). Kolem případu je tak stále živo, a jak je vidno, skřípe to kvůli němu i mezi sociálními demokraty. Hovořilo se o něm také v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš bude jednat se Stropnickým o vyhoštění ruských diplomatů
Premiér v demisi Andrej Babiš bude dnes jednat s ministrem zahraničí v demisi Martinem Stropnickým (oba ANO) o případném vyhoštění několika ruských diplomatů v souvislosti s otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala nervovým plynem v Británii. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
MŠMT dá dalších 323 milionů na rozšíření kapacit škol
Dalších téměř 323 milionů korun pošle MŠMT mateřským a základním školám na rozšíření jejich kapacit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Okénko trhu
Spotřebitelská důvěra v březnu dosáhla nového maxima. Saldo indikátoru důvěry narostlo o 0,8 bodu na 10,3 bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Fiedler: 14 států je přece většina
14 členských států EU se rozhodlo vyhostit různé počty Ruských diplomatů. Vzhledem k aktuálně hůře definovatelnému počtu členů EU (28/27 ... těžko říci, kam vlastně premiérka T.Mayová hodlá Británii opravdu dostat?) je to téměř nebo skoro většina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Co když ani Západ, ani Rusko s útokem nemají nic společného? Generál Kostelka nabízí zcela jiný pohled na kauzu Skripal
ROZHOVOR Rusové nejsou úplní hlupáci, aby vraždou bývalého ruského agenta ve Velké Británii přilévali olej do ohně a zvyšovali napětí mezi Ruskem a Západem, říká ke kauze, která zhoršila už tak napjaté vztahy mezi západními zeměmi a Ruskou federací, exministr obrany a bývalý velvyslanec České republiky v Rusku Miroslav Kostelka. „Co když ani Západ, ani Rusko s útokem nemají nic společného? Co když třetí strana chce diskreditovat Ruskou federaci, nebo nemá zájem na možném ruském dialogu se Západem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál Miroslav Kostelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Jaro s autismem na poště
Co je autismus? Jak se projevuje? Jak se žije lidem, kterým tato porucha ovlivňuje život? Nejen o tom se diskutovalo na prvním ročníku akce, jež nesla název Jaro s autismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Jižní Afrika podpořila černošský rasismus
Parlament v Jihoafrické republice odhlasoval vyvlastnění bílých farmářů bez náhrady jako údajné napravení historických křivd. To je ovšem nesmysl. Bílí kolonisté zúrodnili do té doby neobdělávanou půdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum Kačina zahájí sezonu novými výstavami
Letošní sezona na zámku Kačina začíná už na velikonoční Velký pátek, 30. března. Kurátoři muzea českého venkova pro návštěvníky připravili rekordní počet výstav, čeká nás i řada akcí odkazujících na stoleté výročí vzniku Národního zemědělského muzea i Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Koudelka a Šlechtová přijeli za Zemanem kvůli vyhošťování ruských diplomatů
Za prezidentem Milošem Zemanem přijeli do lánského zámku kvůli vyhoštění členů ruského diplomatického personálu z Česka ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka a ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO). Informovala o tom dnes Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Rakušané nás předběhli
ODS je známá jako odpůrkyně plošného zákazu kouření v restauracích, tak jak to požaduje současný zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Důvěra v ekonomiku se mírně snížila
Celková důvěra v ekonomiku se v březnu mírně snížila. Souhrnný indikátor důvěry oproti únoru mírně poklesl na 99,7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Je důležité připomínat si tradice
Hanácké tradice představí i letos na Horním náměstí Olomoucké Velikonoce. Velikonoční farmářský trh a řemeslný jarmark doprovodí bohatý kulturní program, tvůrčí dílny pro děti, ale i výtvarné a řemeslné dílny pro celé rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TaylorWessing: Markéta Deimelová je rozhodce Rozhodčího soudu
Mezinárodní advokátní kancelář Taylor Wessing a její pražská pobočka s potěšením oznamují, že Markéta Deimelová, partnerka Taylor Wessing Praha, byla zapsána jako rozhodce Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Organizování účelových sňatků
V rámci společného vyšetřovacího týmu s německými policisty kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ve středu 21. března 2018 zadrželi na severu Čech 5 osob. Konkrétně jde o jednoho občana Kosova, tři muže a jednu ženu z České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FN Brno spouští projekt fMRI neurofeedback
Projekt fMRI neurofeedback je prvním svého druhu v České republice, klade si za cíl zlepšit regulaci emocí u duševně nemocných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Maminka, kterou hrubě vyrazili z nemocnice od dítěte: Tomáš Cikrt vynáší jasný soud nad špitálem
Nemocnice nenajde moc důvodů, jak obhájit, že chtěl lékař za pomoci policie vyhodit matku od pětitýdenního kojence, který se dostal na ústeckou JIP se zápalem plic. V tomto duchu se k případu, který přes víkend šokoval veřejnost, pro ParlamentníListy.cz vyjadřuje Tomáš Cikrt, někdejší mluvčí ministra zdravotnictví, který dnes vede Zdravotnický deník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš: Nebudeme vyhošťovat ruské diplomaty, ale...
Pokud by dnes Česko přistoupilo k vyhoštění Rusů z pražské ambasády, nejednalo by se o diplomaty, ale nedeklarované zpravodajce. Na Facebooku to uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Dodal, že svět by se v takovém případě nezhroutil. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Paul Ryan je v Praze. Je to dobře pro ČR?
Přiletěl údajně na soukromou návštěvu svých věrných a při té příležitosti před ním padnou na zadek i naši poslanci a senátoři. Sejdou se s ním na zvláštním zasedání komor Parlamentu v úterý 27.3.2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Co se děje s radioaktivními odpady v ČR?
Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) řeší otázku uložení radioaktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva. Tyto látky vydávají nebezpečné záření i po desítky tisíc let. Proto musí být izolovány od životního prostředí na dlouhou dobu, dokud se nepřemění na látky jiné, stabilní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Chceme zachovat Braunův Betlém dalším generacím
Podpis Memoranda o spolupráci na záchraně Braunova Betléma se stal prvním krokem v postupné proměně okolí barokní berly východních Čech. Kolem soch Braunova Betléma by se už nemělo těžit dřevo a jezdit těžká technika. Bývalé lomy se změní na odpočinková místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
8. duben: Mezinárodní den Romů
V neděli 8. dubna oslavíme již poosmnácté Mezinárodní den Romů. Pražské oslavy budou třídenní a i tentokrát proběhnou v režii organizace Ara Art. Tématem letošního ročníku oslav bude romipen (romství) a jeho obsah v 21. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Je to vůbec ještě normální?
Vyjádření k návrhu na zavedení dámských oddělení ve vlacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Neonikotinové pesticidy zabíjejí včelstva
Studie Evropského úřadu pro kontrolu potravin EFSA potvrdila nebezpečnost neonikotinových insekticidů pro včely. Omezení jejich používání není dostatečné a předpokládá se, že Evropská komise a členské státy EU podniknou potřebné kroky k jejich úplnému zákazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Czech Republic Travel Trade Day 2018 již brzy
Czech Republic Travel Trade Day, výroční incomingový workshop s mezinárodními nákupčími, bude letos v květnu hostit Liberec. Tato jedinečná B2B platforma nabídne jednání s 80 mezinárodními nákupčími z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Saska se neudržel a promluvil k migraci. Za to jej asi Merkelová nepochválí
Německá společnost se i nadále potýká s problémy, které zemi přinesla migrační vlna. Přední politik z CDU veřejně přiznal, že chápe nechuť lidí přijímat migranty. Obtížná je situace zejména s nezletilými migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Takový zkrat! Co je pro Hamáčka víc než služba vlasti?“ ozval se proti šéfovi ČSSD zkušený straník
ROZHOVOR Na odmítavý postoj předsedy ČSSD Jana Hamáčka získat v případné vládě s hnutím ANO pro stranu resort obrany reagoval bývalý expert na obranu a bezpečnost, kdysi vlivný sociálnědemokratický poslanec Radim Turek. „Přemýšlím, co je tedy více pro pana předsedu než služba vlasti a nasazení životů za obranu hodnot, ve kterých tady všichni žijeme. Nebo to už není v programu ČSSD? Předseda ČSSD dal políček všem slušným lidem, kteří jsou ochotni položit za svou vlast i své vlastní životy,“ napsal jednomu z vyjednavačů sociální demokracie Michalu Haškovi. Proto se ho ParlamentníListy.cz zeptaly:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nenechat se ani zastrašit ani umlčet
Nevím, ale stále mi leží v žaludku dvojí metr na politiky. Jeden na sociální demokraty a ten druhý na reprezentanty ANO 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Konec Sobotky? „Slávek přestal mít zábrany. Zachutnaly mu levné peníze. Nikdy neměl být politikem,“ říká ta, která ho zná od začátku
Bohuslav Sobotka skládá poslanecký mandát. „Nevím, co se Sobotkovi stalo, možná je to někde v hloubi duše pořád ten usměvavý kluk z Moravy, který se prostě jen neměl stát předsedou. Ničeho. Možná byl příliš slabý, a tak se svými našeptávači nechával tlačit do středu a cestou se zbavoval těch, kteří měli jiný názor, ale byli to ti „staří socani“. Jeho nenávist k Miloši Zemanovi byla přímo hmatatelná, i když byl díky několika přátelům dlouho jeho chráněncem a protežé. Myslím si totiž, že se Sobotka Zemana bojí. Jako malý kluk egocentrického dominantního otce,“ píše pro ParlamentníListy.cz analytička a dlouholetá pozorovatelka dění v ČSSD Irena Ryšánková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš se na Úřadu vlády setkal s předsedou Sněmovny reprezentantů
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) přijal dnes v poledne na Úřadu vlády předsedu americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana. Hovořit by spolu měli o ekonomické, obchodní a vědecké spolupráci, ale také o oslavách 100. výročí vzniku Československa, ke kterému přispěly i Spojené státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Absurdní drama o zlém drakovi aneb nevydařené „školní“ představení v Jihočeském divadle
„Vyšli bránit ústavu“ - tak zní název článku, který vyšel v pátek 16. března 2018 v Českobudějovickém deníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Holešovické Velikonoce oživují předválečnou tradici
Vyšší odborná škola cestovního ruchu připravila na pondělí 2. dubna 2018 neobvyklou oslavu Velikonoc. Jarmark začíná v 10.00 hodin a končí v 15.00 hodin. Studenti školy představí na jevišti nejen koledy, ale také tradiční tance v krojích, jak českých tak německých. Pro děti jsou připravené soutěže se sladkými odměnami. Budou si moci namalovat vajíčko, vymalovat zajíčka a uplést tatar, neboli pomlázku a všechny své výrobky si odnesou domů. Celá akce se koná v Holešovicích přímo u Vltavy, za mrakodrapem Lighthouse. Cílem je navázat na tradici, která se u nás, dle dochovaných pramenů, slavila naposledy v letech 1938-1939.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanec Birke: Je na Hamáčkovi, aby nyní ukázal, co dokáže
O složení budoucí vlády, o personálních změnách uvnitř ČSSD či o blížících se komunálních volbách, v nichž by potřetí rád obhájil mandát starosty Náchoda, si ParlamentníListy.cz povídaly s Janem Birkem (ČSSD). Vyjádřil se i k neutěšené dopravní situaci v hraničním městě a k plánovanému znovuobnovení lázeňského provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo chce přilákat víc dětí do zemědělských škol
Ministerstvo zemědělství připravuje kampaň, která by měla přilákat více dětí do zemědělských středních škol. Resort by chtěl zvýšit atraktivitu zemědělských oborů větším důrazem na jejich propojení s moderními technologiemi. Do budoucna by měl také usilovat o větší spolupráci těchto škol a učilišť s podniky. Uvedli to účastníci konference Zemědělské školství – budoucnost, výzvy a řešení, která se dnes konala v Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Trendy jazykových pobytů? Malta je passé, v hledáčku je Kypr
Každoročně zamíří do zahraničí za zdokonalením angličtiny tisíce Čechů. Věková hranice mladých studentů se stále snižuje, délky kurzů se zkracují a oblibu si získávají méně frekventované, často i exotické destinace. Čím dál více Čechů také spojuje jazykový pobyt s rodinnou dovolenou. Studium cizích jazyků v zahraničí prodělalo od svých počátků v 90. letech mnoho změn, stejně jako celý cestovní ruch. Study.cz přináší přehled nejzásadnějších trendů v tomto odvětví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Politici vytvářejí na základě domněnek enormní mezinárodní napětí
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Skripal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Hledáme výjimečné osobnosti Libereckého kraje
Pocta hejtmana Libereckého kraje je každoročně udělována osobnostem, které se celoživotní prací nebo významným skutkem zasloužily o dobré jméno či rozvoj Libereckého kraje. Také letos budou tito výjimeční lidé oceněni a již tradičně je může nominovat i veřejnost. Návrhy jsou přijímány do 29. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Advokátní tajemství chrání nejen možné pachatele, ale zejména společnost
Jsem velmi rád, že nedochází k prolomení advokátního tajemství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): V rámci projektu jsme kladli důraz na originální koncept
S jarním obdobím se i do Náchoda opět vrací stavební ruch. Občané i návštěvníci Náchoda si již mohli všimnout příprav pro úpravu parku na příjezdu do města před hotelem Hynek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
AMSP ČR: Česko chce praktickou výuku na základní školy
93 % české populace si přeje zařazení moderně pojaté praktické výuky do povinných předmětů základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Levici a pravici rozlišíte dobře podle daní
Komentář na facebookovém profilu k daňovému systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Proboha, přece to nemůže zveřejnit!“ ČT si pozvala Votápka a ten se pustil do Zemana
Celkem šestnáct zemí Evropské unie, Spojené státy, Kanada a Ukrajina, Norsko a Albánie oznámily, že vyhostí ruské diplomaty v reakci na otravu agenta Sergeje Skripala nervovým plynem. K tomuto kroku se v pondělí uchýlila i Česká republika. Vladimír Votápek, analytik mezinárodních vztahů a bývalý generální konzul pro ČT24 uvedl, že koordinovaný a solidární postup zemí je dobrou zprávou pro Evropu. V rámci reakcí českých představitelů na ruské obvinění o angažovanosti Česka na vývoji jedu novičok se domnívá, že postoj prezidenta se zásadně vymyká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
A to se poděláme z toho, že přijel? Jak nějaká rozvojová země, zaznělo ze sněmovny kvůli návštěvě Paula Ryana. A že nechtěl vidět Zemana? Prý to bylo jinak
EXKLUZIVNĚ Třetí muž Spojených států Paul Ryan prý odmítl setkání s českým prezidentem Milošem Zemanem, aspoň to tak podávala mnohá média v předvečer Ryanovy návštěvy v Praze. Realita je jiná, dokonce bychom mohli říci opačná. ParlamentníListy.cz zjistily, jak vše probíhalo, kdo o schůzku žádal a kdo odmítl. Zmapovali jsme i nelibost některých poslanců s tím, jak bude návštěva šéfa Sněmovny reprezentantů v české dolní komoře probíhat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Blbost, řekl o koalici s ANO s podporou KSČM předák ČSSD
Premiér Andrej Babiš (ANO) věří, že by mohl pro svou vládu získat důvěru na konci května. Sedm měsíců od voleb. Zatím ovšem není nic jisté. Pondělní deník Právo informuje o problémech, které řeší pravděpodobný koaliční partner Andreje Babiše – sociální demokracie. O slovo se hlásí senátor Jiří Dienstbier, europoslanec Miroslav Poche a další sociální demokraté. A ani s komunisty to Babiš nebude mít snadné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Export dosáhl vloni rekordní hodnoty
Apetit českých exportérů se stále zvyšuje. Podle agentury CzechTrade roste počet vývozců do zemí Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Havlistická svoloč, agresivní NATO, bratři Rusové, píše pracovník Ministerstva obrany. Ivan Gabal: Cvok a blázen, k psychiatrovi
Rusové jsou bratři, kteří v roce 1968 zabránili puči v Československu. NATO je agresivní pakt. To nejsou slova nějakého ruského trolla. Server Aktuálně.cz tvrdí, že tyto a další podobné názory šíří po sociálních sítích jeden ze zaměstnanců Ministerstva obrany ČR. Někdejší lidovecký poslanec Ivan Gabal má za to, že šiřitel takovýchto názorů může být cvok a blázen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Tripartita probere návrh na obnovu proplácení prvních dnů nemoci
Zaměstnavatelé, odbory a zástupci vlády dnes proberou na mimořádném zasedání návrh na obnovu proplácení nemocenské v prvních třech dnech stonání. Proti změně, jak ji v souvislosti s požadavky ČSSD avizoval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), se postavily Hospodářská komora a Konfederace podnikatelských a zaměstnavatelských svazů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Přes 60 států bude v Praze jednat o rozvojových cílech OSN
V Praze se dnes sejdou zástupci více než 60 zemí světa a dvou desítek institucí a nevládních organizací na přípravném jednání Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC). Schůzka se zaměřuje na naplnění rozvojových cílů OSN a účastníci by měli debatovat především o tom, jak může zapojení veřejnosti do místních projektů pomoci zemím k jejich rozvoji. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rath u soudu dostane prostor pro závěrečnou řeč v korupční kauze
Před Krajským soudem v Praze dnes budou pátým dnem pokračovat závěrečné řeči v případu kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Slovo by měl dostat právě někdejší vrcholný politik, který vinu dlouhodobě odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Šéf americké Sněmovny reprezentantů Ryan se má sejít s premiérem Babišem
Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan se má dnes v Praze setkat s českým premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Ryan naplánoval svůj pobyt v ČR jako soukromou návštěvu, většina jeho programu je proto neveřejná, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
To je fiškus, ten Okamura. Dřív reportérům Nory Fridrichové nadával, teď vymyslel nový trik. Stojí to za to
Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová České televizi oznámila, že s několika poslanci SPD Tomia Okamury policie zahájila úkony trestního řízení ve věci možného spáchání zločinu proti lidskosti. Toho se zákonodárci v čele s Tomiem Okamurou měli dopustit tím, že zpochybňovali utrpení vězňů v táboře v Letech u Písku za druhé světové války. Reportéři pořadu 168 hodin chtěli slyšet, co na to Okamura říká. A toto následovalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Katalánci v ulicích: Nadávají na Evropu. 100 lidí zraněno
Po několika týdnech relativního klidu Katalánsko opět zachvátily mohutné protesty. Desítky tisíc obyvatel Barcelony a dalších měst vyšly do ulic, aby protestovaly proti zatčení Carlese Puigdemonta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Vysoce oceňuji aktivity v oblasti památkové péče a prezentace našeho kulturního dědictví
Ve státním zámku Valtice se ve dnech 22. – 23. března konala již XXVIII. konference Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MŠMT: K zápisům do 1. tříd přijde 108 tisíc dětí
Více než 108 tisíc dětí přijde letos k zápisům do prvních tříd základních škol. Zápisy se budou na všech základních školách konat od 1. do 30. dubna. Z původního lednového termínu byly zápisy přesunuty na duben už v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Systém eCall sníží počty obětí nehod o 4 %
V Evropské unii každoročně zemře při nehodách více než 25 000 osob, dalších zhruba 135 000 lidí utrpí těžké zranění. Podle švédských odborníků by každá osmá oběť dopravních nehod mohla žít, pokud by byla včas dopravena do nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Kalousek si dělá srandu z Jiřího Drahoše. A je kvůli tomu zle
Legraci si udělal na svém twitterovém profilu expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jeho terčem byl neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš, jenž v minulých dnech založil apolitický spolek Společně pro Česko. Následně se však rozpoutala debata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
KSČM: Zrušení karenční doby je jedna ze zásadních priorit
Vyjádření k jednání tripartity k návrhu na zrušení karenční doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová v ČT vychvalovala Babiše: Ještě jsem nezažila šéfa, který by pracoval jako on
Jaroslava Němcová, ministryně práce a sociálních věcí v demisi, byla hostem Interview ČT24 Světlany Witowské. „Ještě jsem nezažila šéfa, který by pracoval tak jako Andrej Babiš,“ řekla na adresu šéfa hnutí ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ťok: Tento týden se v OVM mluvilo o mně beze mě
Už mnoho let každou neděli odpoledne rozhoduje Václav Moravec, o čem se bude příští týden mluvit. Tento týden se v OVM mluvilo i o mně, a to v souvislosti s tím, že jsem původně měl být spolu s poslancem Stanjurou ve studiu, avšak účast jsme odmítli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ve Svitavské nemocnici se vzdělávali ORL lékaři z celé ČR
Dvanáctý ročník semináře s názvem Sanační a rekonstrukční chirurgie středního ucha, který je každoročně pořádán pro všechny ORL lékaře, jež se zajímají o problematiku středoušního zánětu, se konal 22.-23. března 2018 ve Svitavské nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Podpoříme leteckou linku Brno-Mnichov v režimu závazku veřejné služby
Jihomoravský kraj má zájem na dlouhodobém rozvoji leteckých linek z letiště Brno–Tuřany, a to v prvé řadě na zachování a rozvoji leteckého spojení Brno – Mnichov a dále na rozšíření pravidelných leteckých spojů do dalších atraktivních destinací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babišovi ministři v demisi mají učit předmět na VŠE. A studenti se bouří
Na Vysoké škole ekonomické v Praze byl vypsán nový předmět, kde mají být jako jediní přednášející členové vlády Andreje Babiše, která je navíc v demisi. Proti tomu se ale studenti a absolventi VŠE bouří a prostřednictvím petice proti přednáškám členů vlády bez důvěry na VŠE chtějí důrazně vyjádřit svůj nesouhlas. Nelíbí se jim hlavně to, že by zde přednášeli představitelé jediného politického hnutí bez přítomnosti názoru nestraníků či opozice. Zatím petici podepsaly necelé dvě stovky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: V Táboře se sešli ředitelé gymnázií České republiky
Ve dnech 21. – 23. 3 2018 se v táborském hotelu Dvořák konala celostátní konference ředitelů gymnázií pořádaná Asociací ředitelů gymnázií. Hostitelskou školou bylo Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor. Konference se zúčastnilo během těchto dní 173 ředitelů z celé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Výtěžek z plesu 100 tisíc korun pomůže 11leté Evě
Lékařská péče, zdravotnické pomůcky a další potřebné věci. K zajištění těchto základních životních potřeb pro 11letou Evu Láskovou má pomoci 100 tisíc korun, coby charitativní výtěžek z letošního Jihočeského plesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura před kamerou PL odhalí, co mu provádí mimo politiku „sluníčkáři“. A nejen to
Šéf SPD Tomio Okamura bude hostem televizního pořadu Horké téma Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz. Prozradí například to, co si myslí o koaličních jednáních ČSSD s hnutím ANO, nebo o válce s investigativním novinářským duem Slonková a Kubík, kteří ho obvinili z útoku na novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: Třetina kuchyňského náčiní z černého plastu obsahuje toxické látky
Ve lžících, stěrkách a dalším náčiní do kuchyně z recyklovaného plastu mohou být bromované zpomalovače hoření, které poškozují nervový systém a nabourávají imunitní nebo reprodukční systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Pachatelé trestné činnosti zneužívají handicapů seniorů
Na programu Jarního setkání pražských seniorů byla nejen zábava, ale i osvěta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Žáci Academic School odstartovali jaro projektovým dnem o Velikonocích
Projektový den nazvaný Velikonoce se konal v závěru uplynulého týdne v základní škole Academic School v Uherském Hradišti. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť, věnovaných jednomu z největších křesťanských svátků v roce. Během dopoledne za nimi navíc zavítal také senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Dostavba jádra je potřeba, musíme ale vybrat nejlepší způsob financování
Analýzami k výstavbě nových jaderných bloků v Dukovanech a Temelíně a ke způsobu jejich financování se v pondělí na Ministerstvu průmyslu a obchodu zabýval Stálý výbor pro jadernou energetiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
,,Mediální žumpa Václav Moravec, presstituti." Kdo toto napíše, tomu hrozí trest. Už se to hlídá
V poslední době podle Syndikátu novinářů stále přibývá útoků na novináře a situace se čím dál více zhoršuje. Ostrá kritika se ozývá nejen z řad politiků, ale také od lidí ze sociálních sítí. Tomu se rozhodl Syndikát zamezit a tento týden proto spustil nový projekt. Na autory nevhodných výroků hodlá Syndikát podávat i trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
12. týden na ČMKBK: Zemní plyn v maloodběru mírně zdražil, ve velkoodběru zlevnil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 12. týdnu uzavřeno 117 kontraktů na dodávku 71,5 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 51,2 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Na základní opravy si Češi troufnou, u složitějších se bez fachmana neobejdou
Více než polovina Čechů zastane většinu řemeslných prací sama. Na dobrého řemeslníka si však rádi počkáme i déle než měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Jsem zastáncem většího využívání úspěšných domácích podniků
SVOS vyrábí v Přelouči obrněné limuzíny pro švédského krále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Oborová zdravotní pojišťovna: 50 000 Kč míří do SOS dětské vesničky
Oborová zdravotní pojišťovna věnovala 50 000 Kč organizaci SOS dětské vesničky. Nevybrala je ale sama. Do rozhodování o tom, kdo dar získá, se zapojilo na dva tisíce lidí. A nerozhodovali jen od stolu – dar si totiž odnesla ta organizace, jejíž tým nachodil v březnu nejvíce kroků v rámci akce Každý krok pomáhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Zpracování osobních údajů, aktuální strašák firem
Směrnice Evropského parlamentu a Rady o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů si klade za cíl, aby volný pohyb osobních údajů v Evropské unii nebyl omezován z důvodů souvisejících s ochranou osobních údajů fyzických osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Na Žďársku začala série chovatelských přehlídek trofejí zvěře
Zástupci Myslivecké rady okresního mysliveckého spolku ČMMJ ve Žďáře nad Sázavou slavnostně zahájili Chovatelskou přehlídku trofejí zvěře ulovené v honitbách okresu Žďár nad Sázavou a Oblasti chovu jelení zvěře „Žďárské vrchy“ v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Piráti útočí
Návrh, který ve Sněmovně předložili Piráti hrozil prolomení mlčenlivost advokátů, daňových poradců a auditorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Syková: Velikonoční poselství z Novodvorské - Pravda není závislá na víře
Jak důležitá a inspirativní slova pro vědce a pro politika. Nenechme se manipulovat, zjišťujme si fakta, i když to stojí čas a námahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Otázka týdne - Jaké jsou možnosti léčby obezity?
Obezita je chronické onemocnění, charakterizované zvýšenými zásobami tělesného tuku. V praxi se hodnotí pomocí indexu tělesné hmotnosti (Body Mass Index – BMI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí návrh na zavedení přímé volby starostů a hejtmanů nepodporuje
Jednání o nás bez nás, otazníky nad dělbou pravomocí mezi orgány samosprávy a mírou jejich odpovědnosti, negativní zahraniční zkušenosti, neodvolatelnost starosty zastupitelstvem, dopady na státní rozpočet nebo nedokonalé kontrolní mechanismy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
První jarní jízdy po dráze si lidé užívali, premiérového vítěze má slalom traktorem
Zahájení nové sezony mosteckého autodromu The Most AUTOSHOW přilákalo v neděli na 2 000 motoristických nadšenců. Vedle tradičních volných jízd po dráze vlastním vozem, o které je vždy s příchodem jara nebývalý zájem, měla premiéru soutěž o co nejrychlejší zdolání slalomu mezi kuželi za volantem traktoru Zetor. Vítězný „traktorista“ Jiří Sosna trať zdolal v čase 24,81 vteřiny, čímž ustanovil rekord nového klání. Nechyběl ani jednokolový netradičně pojatý závod LOUDA CUP. Odstartoval také čtvrtý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu The Most Challenge.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Babiš se rozhoduje pro Brusel a pro NATO
Komentář na facebookovém profilu k postojům Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Já myslel, že jde na toaletu, říká herec, který na vlastní oči viděl „odcházení“ Němcové z Hradu. Kolegové budou koukat
ROZHOVOR „Zcela jednoznačně takové projevy na oceňování filmů i jiných uměleckých děl prostě nepatří!“ říká k Českým lvům, kde někteří umělci své slavnostní projevy „okořenili“ politikou, herec Ivan Vyskočil a dodává. „Mladý pan Svěrák by se měl zamyslet nad svojí peticí. Nečiší z ní až příliš střet zájmů?“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se Ivan Vyskočil vyjádřil i k demonstracím a ke stávce, které se zúčastnili nejen studenti, ale i žáci. Přečtěte si také, co vzkázal Miroslavě Němcové a dalším, kteří odešli z inaugurace prezidenta Zemana, které se osobně zúčastnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Při reformě zemědělské politiky by měla být zohledněna i udržitelnost a efektivnost
Europoslanec Tomáš Zdechovský se setkal se zemědělci v Chrudimi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Peníze Bartošky, Jiří Mádl a nadávky dětí Zemanovi. Zdeněk Zbořil též varuje: Pozor, válka
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „U občanů to nakonec prohrál, i když se domníval, že by mu měli být vděčni,“ komentuje politickou kariéru Bohuslava Sobotky, který se rozhodl složit mandát poslance, politolog Zdeněk Zbořil. K vyjednávání hnutí ANO s ČSSD zmiňuje: „Andrej Babiš bude obtížnější ‚partner k podrazu‘ než jeho předchůdci, kteří přicházeli a odcházeli na písknutí z Lidového domu nebo z nějakého jiného finančně silného stranického sekretariátu.“ V souvislosti s kauzou Skripal Zbořil upozorňuje: „Nemuseli bychom zapomínat, že velvyslanci znepřátelených zemí se odvolávají před zahájením válečných operací.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jižní Morava bude mít svoji mobilní „výrobní laboratoř“ pro školy
Speciálně upravený kamion plný digitálních výrobních přístrojů plánuje udělat Jihomoravský kraj společně s Jihomoravským inovačním centrem (JIC) s podporou města Brna a dalších sponzorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce: Dvacet let od první hluboké mozkové stimulace v ČR
Dnes je tomu právě 20 let, co byla v Nemocnici Na Homolce úspěšně zavedena léčba hlubokou mozkovou stimulací. Pacientovi, který trpěl esenciálním třesem, lékaři dne 26. 3. 1998 do mozku implantovali stimulační elektrodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pokud k tomu dojde, budu okamžitě apelovat pro odchod do opozice... Zimola poodhalil, jak může dopadnout koalice s Babišem
Hnutí ANO pokračuje v jednání s ČSSD o menšinové vládní koalici tolerované komunisty. Setkání předsedů obou stran bylo přesunuto na úterý. Místopředseda ČSSD Jiří Zimola, jak uvádí server iROZHLAS.cz, přiblížil, že by chtěli jednání finalizovat. S dojednanými výsledky by chtěli seznámit blížící se dubnový sjezd. Sociální demokracie tak chce zamezit vzniku vlády, která se bude opírat o hlasy komunistů a okamurovců. „Nechci dojemně říkat, jak se obětujeme pro Českou republiku. Ale svým způsobem to oběť je,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Je jen otázkou času, kdy Turecko zaútočí i na evropské země!“ Pirát Vašíček znovu odhazuje politickou korektnost
ROZHOVOR „Je celkem logické, že se nelíbí, když někdo ‚rozvrací‘ pohádky, kterými nás současné mocenské síly oblbují. Na Ukrajině se dnes téměř vše řeší násilím, takže mne současné obvinění Savčenko vůbec nepřekvapuje,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pirátský krajský zastupitel a jejich bývalý místopředseda Ivo Vašíček, který před rokem některé pobouřil zveřejněním politicky nekorektního komentáře. Tvrdě se vyjadřuje i k Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Lidé jsou přenašeči prasečího moru
Česká Státní veterinární správa zahájila informační kampaň proti africkému moru prasat cílenou na řidiče. Přirozené šíření této nemoci představuje dnes menší riziko než přenášení nákazy mezi regiony člověkem a jeho činností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tři exministři dopravy se kvůli soutěži o mýto nemilosrdně pustili do Ťoka
Soutěž o firmu, která se bude v Česku starat o mýto po roce 2019, už asi skoro nikoho nezajímá. Tendr je špatně vypsaný, protestuje proti němu kdekdo, včetně posledních třech ministrů dopravy. Připravuje se vyhození stávajícího plně funkčního mýtného systému v ceně několika miliard do šrotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: V Praze stojí byty čtyřikrát více než v Moravskoslezském kraji
V České republice je dostatek bytů. Problém však spočívá v tom, že jsou na místech, ve kterých lidé nechtějí bydlet. Migrace z menších obcí do větších měst vede k nerovnoměrnému vývoji realitního trhu, což se odráží v dynamickém pohybu cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Ještě jsme ani nezačali a Babiš už mluví o podrazech
Komentář na facebookovém profilu ke snahám o sestavení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zavedení elektronické neschopenky se odkládá, projekt ještě není dostatečně připraven, uvedla Němcová
Projekt elektronické neschopenky není připraven, její zavedení se bude muset odložit. Na dnešním setkání s novináři to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO). O e-neschopence se mluví v souvislosti s možností opětovného proplácení prvních tří dnů nemoci. Mohla by sloužit ke kontrole nemocných a jako pojistka proti možnému zneužívání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Starosta Prahy 4 se opřel do V Tower, vysokého mrakodrapu na Pankráci. Prý jde jen o peníze pro hamižného developera
Když architekt Radan Hubička začal s projektem na Praze 4, nečekal zřejmě, že se o jeho práci bude hovořit tak negativně, jako to udělal tamní starosta Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Sounáležitost se nerodí militantní výchovou, ale správnou výukou historie a kultury
Piráti apelují na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, aby nepodléhalo populistickému návrhu ministryně obrany Karly Šlechtové na zavedení povinné „vlastenecké výchovy“ do škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Současná migrační vlna je problém, který se musí řešit zdravým selským rozumem
S tvrzením německé kancléřky Angely Merkelové, ke kterému se přiklání představitelé orgánů Evropské unie, že se problematika migrační vlny do Evropy vyřeší, nemůže snad žádný rozumně uvažující člověk souhlasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nikomu nevznikla žádná škoda, brání se Rath před soudem v závěrečné řeči. Chce mluvit dva dny
Bývalý středočeský hejtman David Rath dnes před Krajským soudem v Praze začal svoji závěrečnou řeč v korupční kauze, která se týká ovlivňování krajských zakázek. Zkritizoval, že soud podle něj nehodnotí důkazy, které předložili obžalovaní. Uvedl také, že nikomu nevznikla žádná škoda. Rath odhaduje, že by před soudem mohl mluvit jeden až dva dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zastřelit? Popravit? Věznit? Po novém útoku muslimského vraha ve Francii se diskutuje, co s nimi dělat
Publicista Marian Kechlibar na webu Kechlibar.net se vyjádřil k pátečnímu teroristickému útoku ve francouzském supermarketu. Podle něj vražda tří lidí a braní rukojmí ilustruje jeden ze základních problémů boje proti teroristům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sociální demokracie Královéhradeckého kraje podpořila na místopředsedy také Onderku a Staňka
Sociální demokracie Královéhradeckého kraje podpořila na místopředsedy ČSSD kromě dříve schválených kandidátů nově také poslance Romana Onderku a poslance a olomouckého primátora Antonína Staňka. Rozhodl o tom dnes krajský výkonný výbor ČSSD. ČTK to řekl předseda krajské organizace ČSSD a poslanec Jan Birke. Řadové místopředsedy bude volit sjezd strany na svém pokračování dne 7. dubna v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist