Oficiální zpravodajská média

Paní Němcová, postavit Zemana k soudu? Politička ODS zamyšleně odpověděla
Předseda ODS Petr Fiala na tiskové konferenci prohlásil, že spojenectví s USA považuje za klíčové, a očekává, že premiér v demisi bude dbát na to, aby se na tom v budoucnu nic neměnilo. Miroslava Němcová kritizovala postup Miloše Zemana v souvislosti s kauzou Skripal. Prezident podle ní umožňuje ruské straně i nadále obracet vinu za pokus o vraždu agenta a jeho dcery na jiné státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Hloupé a nebezpečné výroky v kauze Skripal
Před tím, než se pustím do podrobnějšího rozboru pořadu OVM na ČT, co bylo řečeno, zformuluji dvě tvrzení, za kterými si stojím a která spolu navzájem úzce souvisejí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT: Prohlášení k článkům v Lidových novinách
Prohlášení rektora ČVUT V Praze Vojtěcha Petráčka k článkům, zveřejněným v Lidových novinách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šándor: To je fakt síla, srovnávat Putina s Hitlerem. Zvláštní, že se nikdo neptá na jistou věc ohledně Skripala
ROZHOVOR „Je třeba si položit otázku komu by to prospělo? Nedává vůbec žádný smysl, aby ruská oficiální místa takto reagovala,“ říká v rozhovoru pro PL.cz k pokusu o vraždu agenta Skripala a jeho dcery brigádní generál v záloze, nyní bezpečnostní poradce Andor Šándor. Ruská stopa se sice nabízí, ale měli bychom podle něj pracovat na základě nějakých důkazů. „Tvrzení Borise Johnsona, že k tomu dal Putin osobně příkaz... Johnson u toho osobně byl? Nebo mají odposlech Putinovy kanceláře? Jak se to dozvěděl? Myslím, že je to těžká nechutná rána mimo prohlásit, že Putin zneužije mistrovství světa ve fotbale k propagaci své země jako Hitler olympiády v roce 1936. Přirovnávat tohle k Hitlerovi, to je fakt síla,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Šlechtová: Aby BIS vyšetřila, zda tu nebyl Novičok? To vůbec není zbytečný úkol
Pondělní rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, který uložil šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi, aby BIS pátrala po tom, zda byl na území Česka vyvíjen nebo skladován jed Novičok, není zbytečný či nadbytečný. Řekla to dnes ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) při příchodu na jednání vlády v demisi novinářům. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman a Rusko? Do věci se důrazně vložila někdejší hvězda TV NOVA
Novinář Jan Tuna známý především z reportáží pro televizi Nova toho má dost. Volá po tvrdém postupu vůči prezidentovi Miloši Zemanovi, který se prý chová naprosto nepřijatelně v kauze otravy dvojitého agenta Skripala. Nastává prý čas reálně uvažovat o obvinění prezidenta z vlastizrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
,,Nakakat" vám na ruce, naštval se Jan Hřebejk. Pak dodal: Zeman chce, aby Rusové...
Režisér Jan Hřebejk si rýpl na svém twitterovém účtu do poslance SPD Miloslava Roznera, jenž se „proslavil“ výrokem o pseudokoncentráku v Letech, i do šéfa kulturní komise v Sokolově Radka Laurina (ANO). Ten se pro změnu vyslovoval nelichotivě proti studentům organizujícím demonstraci VyjdiVen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se vcítil do myšlení Vladimíra Putina. Vyšlo mu, že je třeba vyšetřit ruské užitečné idioty a začít se má na Hradě
Zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se ve svém příspěvku na facebookovém profilu zamyslel nad tím, „proč to celé (ruský prezident Vladimir) Putin dělá“. „Pokud čtete sovětské zpravodajské myšlení, uvažujme chvíli v kontextu operací reflexní kontroly (reflexive control). Tedy soupeř udělá nějaký krok právě proto, že si je téměř jistý vaší reakcí, kterou si přeje,“ podotýká Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hysterická reakce na Zemanovo nařízení BIS
Miloš Zeman, coby prezident republiky, nařídil šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) KoudelkovI, aby BIS pátrala, zda byl na území Česka vyvíjen anebo dokonce skladován nervový jed novičok. Prezident vzal na vědomí rozhodnutí vládní části exekutivy o vyhoštění tří pracovníků ruské diplomatické mise z Česka. Rusko již dříve uvedlo, že Česko bylo jednou z několika zemí, které údajně vyvíjely novičok. To, jaksi bez dalšího, odmítl velmi silnými výrazy premiér v demisi Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Žvanilové novináři! Že by Rusové dali šperky paní Němcové? Má půl žaludku. Obluda. Zeman stíral redaktora za Skripala i Čínu
Prezident Miloš Zeman pohovořil pro server Blesk.cz. Mimo jiné hovořil o vyhoštění ruských diplomatů, otravě Sergeje Skripala i o jedovaté látce novičok. Ale nejen o tom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ryan se v Praze rozjel: Vykázat diplomaty a zpřísnit protiruské sankce
Americký prezident Donald Trump udělal dobře, když rozhodl o vyhoštění desítek ruských diplomatů v reakci na případ otravy bývalého ruského špiona Sergeje Skripala v Británii. V rozhovoru s Rádiem Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) to řekl předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, který je nyní na návštěvě v Praze. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hloupost! Markéta Šichtařová jasně ve věci maminky, kterou vyhodili z nemocnice od dítěte
V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem došlo k dramatické situaci. Na zdejší jednotce intenzivní péče se léčí se zápalem plic pětitýdenní chlapeček. Jeho maminka mu chtěla být nablízku. Lékař se jí pokusil vysvětlit, že to není možné. Maminka se však nenechala přesvědčit a lékař si nakonec zavolal na pomoc policii, která se postavila na stranu lékaře. Ekonomka Markéta Šichtařová se postavila na stranu matky. Ekonomku zaráží, jak snadno se dnes lidé zříkají odpovědnosti za své dítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál: S ministrem Ťokem budeme jednat o dalších investicích
Pro modernizaci železničního uzlu Brno jsme zvolili polohu u řeky a na tomto názoru panuje shoda všech rozhodujících institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
DPP vypsal tendr na pronájem ploch v metru pro umístění city light vitrín
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypsal poptávkové řízení na pronájem nejméně 1196 ploch v metru k instalaci city light vitrín. Uchazeči mají šestitýdenní lhůtu pro podání nabídek. City light vitríny umístěné na těchto plochách dosud provozovala společnost euroAWK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sýrie? Slabý odvar. Řítí se na nás ještě brutálnější migrační krize. Vyvolaná tím, čeho si vůbec nevšímáme
Minulý týden americký think-tank Pew Research Center ve své analýze naznačil, že migrace z Afriky bude v nejbližší době pokračovat. Nyní to samé tvrdí také šéf Potravinové agentury OSN David Beasley.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Nařčení o původu novičoku jednoznačně odmítáme
Komentář na facebookovém profilu k vyhoštění ruských diplomatů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Česká televize, etalon objektivity, vyváženosti a slušnosti?
V poslední době probíhá bitevní vřava mezi zastánci a odpůrci stávajícího vedení ČT a statusu ČT jako instituce vůbec. Co Česká televize dokázala divákům nabídnout a kam se posunula pod vedením jejího generálního ředitele Dvořáka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Otrava Skripala? Když si tohle Putin dovolil v Británii, jinde zkusí horší věci. Rusko je beznadějné a on se bojí, že mu budou utíkat agenti, proto takhle postrašil, říká Roman Joch
ROZHOVOR „Dobrý je car ten, kterého se nebojíme jen my, ale bojí se ho i jiní lidé široko, daleko...,“ komentuje prezidentské volby v Rusku ředitel Občanského institutu Roman Joch. Upozorňuje, že Vladimir Putin neměl konkurenci, protože nejsilnější opoziční politik Boris Němcov skončil před třemi roky s kulkou v lebce na dohled od Kremlu. „A hlavnímu současnému opozičnímu politikovi Navalnému se dokonce zakázalo kandidovat.“ A reakce členských států na kauzu Skripal? „Země chápou, že pokud si Rusko toto dovolí v tak silné a významné zemi, jako je Velká Británie, může si to a i mnohem větší a horší věci dovolit i kdekoli jinde. Proto ta solidarita s Británií – i ve vlastním sebezáchovném zájmu,“ říká Joch, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje i to, proč je Donald Trump „chladný“ k prezidentu Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Prezident nepomáhá zájmům ČR, nýbrž Ruska
Komentář na facebookovém profilu k vyhoštění ruských diplomatů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zasedání Hospodářské a sociální rady OSN v Praze
Česká republika coby předsedající země hostí dvoudenní přípravné zasedání Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC), které bylo slavnostně zahájeno dne 26. března 2018 v Černínském paláci. Hlavním tématem českého předsednictví Rady ECOSOC je účast na veřejném životě jako prostředek a cesta k vytváření a posilování udržitelné, odolné a inkluzivní společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci se sejdou kvůli situaci kolem GIBS
Poslanci se sejdou dnes odpoledne kvůli situaci kolem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Svolání schůze podnítila TOP 09 spolu se zákonodárci některých dalších klubů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Odvolací soud projedná kauzu anarchistů a přípravy útoku na vlak
Pražský vrchní soud dnes projedná kauzu údajné přípravy teroristického útoku na vlak. Loňský nepravomocný rozsudek pětici obžalovaných anarchistů osvobodil mimo jiné kvůli pochybnostem o postupu policie, která do vyšetřování nasadila utajené agenty. Obhájci argumentovali tím, že případ je policejní provokací, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pěkné, ti vyhoštění Rusové. A co Turecko? Ta zvěrstva, čistky, děti? zaznělo tvrdě kvůli Afrínu
Marketingový expert Martin Jaroš se tradičně rozvláčně vyjádřil na Facebooku k domácí politické scéně. Překvapivě chválí premiéra Andreje Babiše a možná neméně překvapivě vybízí ke zklidnění emocí stran vyhoštění ruských diplomatů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sesadit Zemana! Styďte se, voliči té trosky. Hanba Babišovi. Odsouzení Kalouska? zní Českem. Ozval se expert: Novičok tu byl, pravda je následující
Prezident Miloš Zeman oznámil, že uložil BIS, aby pátrala po tom, zda se na českém území mohl nacházet smrtelně nebezpečný jed Novičok, což naznačují Rusové. Novičokem byl otráven dvojitý ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera. Západ tvrdí, že má v otravě prsty Rusko. Moskva to neustále popírá. Na mezinárodní, ale i na domácí politické scéně to kvůli Novičoku stále vře a napětí neklesá. Pořádnou porci kritiky schytává i prezident Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s předsedou Sněmovny reprezentantů USA Paulem Ryanem
Předseda vlády Andrej Babiš se setkal s předsedou Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Paulem Ryanem. Během jednání ve Strakově akademii mluvili o oslavách 100 let vzniku samostatného Československa či o investicích do odvětví s vysokou přidanou hodnotou a o roli USA v mezinárodním obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mám strach o rodinu, Tomáši Halíku, ozvalo se po výroku ,,za nenávist k muslimům by Ježíš hnal bičem". Je kolem toho veselo
ANKETA Teolog, filozof, profesor Univerzity Karlovy a kněz pražské Akademické farnosti u Nejsvětějšího Salvátora Tomáš Halík v rozhovoru pro časopis Týden mluvil o svém vztahu k českému arcibiskupovi, kardinálu Dominiku Dukovi, o budoucnosti českých katolíků a také o lidech, kteří se hlasitě přihlašují ke křesťanským tradicím. „Mnozí z těch, kteří se dnes stavějí do role ‚obránců křesťanství proti muslimům‘, nevědí o křesťanství vůbec nic. Jejich krédo je nenávist k muslimům, uprchlíkům, homosexuálům, liberálům a papeži Františkovi. Ježíš by takové lidi hnal bičem jako svatokupce z chrámu,“ uvedl kriticky. ParlamentníListy.cz se zeptaly v anketě, zda lze s jeho slovy souhlasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Jaký je rozdíl mezi přítomností maminky přes den a v noci?
Reakce Pirátů na případ ústecké matky, které chtěl lékař odepřít setrvání se svým dítětem v nemocnici přes noc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Putin nařídil cvičení. A na Západě se píše: Co jsme to udělali s těmi diplomaty? Vždyť on...
Včera se k Velké Británii přidaly Spojené státy, Kanada, Austrálie, Francie, Itálie a mj. Také Česká republika a vyhostili ze svého území ruské diplomaty. Americký deník The Washington Post tvrdí, že přesně na takové gesto Putin čekal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vyhošťování ruských diplomatů a kauza Skripal ve večerní ČT: Komunista chce důkazy, Pirát věří slovu Británie
Spojenectví zemí včetně Česka oznámilo svůj záměr vyhostit ruské zpravodaje v reakci na otravu dvojího agenta Skripala. O tom byly Události, komentáře na ČT24. Diskuse se vedla mezi Janem Lipavským (Piráti), místopředsedou zahraničního výboru Sněmovny, a poslancem Leo Luzarem (KSČM). „Dává to najevo naši sílu,“ okomentoval společnou odpověď a koordinovaný postup zemí Lipavský. Leo Luzar zase argumentoval, že nemáme jasné důkazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vystoupení Paula Ryana ve sněmovně není formální záležitost
Komentář předsedy ODS na facebookovém profilu k vystoupení předsedy americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana v Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Jan Farský a Miroslava Němcová křičí
Oba politici jsou názoru, že se prezident Miloš Zeman dopustil velezrady, když uložil úkoly Bezpečnostní informační službě (BIS). Leč zákon o zpravodajských službách jednoznačně stanoví, že ukládat Službě úkoly v mezích její působnosti je oprávněna vláda a prezident republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Americký kongresman v české sněmovně: Rusko nesdílí naše hodnoty. Chtějí rozdělit spojence a to nebudeme tolerovat
Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan dnes promluvil k poslancům. Kromě jiného zmínil odkaz T. G. Masaryka a odkaz Václava Havla. Svou řeč ale stočil i na Rusko. „Čeští lidé znají ruský vliv. Rusko vždy porušovalo mezinárodní normy a šíří dezinformace, podílí se na kybernetických útocích. Rusko nesdílí naše hodnoty a zájmy a snaží se je podkopat. A to nemůžeme tolerovat,“ uvedl s tím, že se tento týden 20 zemí rozhodlo, že vyhostí ruské diplomaty, což je prý „naprosto zásadní“. Ryan také pochválil Českou republiku za to, že spolupracuje s USA v oblasti bezpečnosti, přičemž nenápadně stočil řeč k alianční dohodě, že všichni členové budou vydávat na obranu dvě procenta HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stojí za financováním DVTV Soros?
O nezávislosti některých médií lze skutečně velmi pochybovat. Proto mne ani nepřekvapily informace, které se již objevily ve více médiích – a to, že je DVTV zřejmě úzce propojena s velmi kontroverzní postavou Georga Sorose.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Děti na demonstrace nepatří! Protikandidátka Jiřího Drahoše, která s ním zažila nepříjemnosti, promluvila
Z PROFILŮ Senátorka Eva Syková, která se v nadcházejícím politickém souboji utká o svůj post s Jiřím Drahošem, odpovídala na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjadřovala se k výstražné stávce namířené proti prezidentovi Miloši Zemanovi a premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: „Hrdinný majore Gagarine, celý svět uslyšel tu zprávu TASSu…“
Ta písnička se zrodila ve stejný den, jako let Jurije Gagarina do kosmu. V těchto dnech si připomínáme 50. výročí jeho tragického úmrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rakousko: My ruské diplomaty nevyhostíme. Jsme neutrální stát, most mezi Východem a Západem
Server deníku Business Standard s odkazem na agenturu AFP osvětluje pozici Rakouska v kauza otráveného dvojitého agenta Sergeje Skripala. Proč se Rakousko rozhodlo nevyhostit ani jednoho ruského diplomata?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda jasně řekla, že novičok od nás nebyl. Tak proč to Zeman řeší? Poškozuje dobré jméno republiky, zuřil Petr Fiala ve studiu ČT
Bezpečnostní informační služba (BIS) by měla do měsíce prezidentovi dodat zprávu o možném výskytu nebo vývoji jedu novičok na českém území. Miloš Zeman to dnes uvedl v rozhovoru pro Blesk. Opozice ho však kvůli tomu, že BIS zaúkoloval, kritizuje. Starostové a nezávislí mluví o velezradě, ODS o poškození dobrého jména České republiky. Předseda ODS Petr Fiala v úterním pořadu Interview na ČT24 promluvil o tom, jak si myslí, že bude diplomatická válka kvůli použítí jedu na území Velké Británie pokračovat a jestli je reakce států EU na otravu ruského agenta Sergeje Skripala adekvátní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fico s funkcí odložil veškeré ohledy, přišlo opravdu brutální vystoupení. Mimo jiné prozradil, co prováděl Kiska kvůli sankcím proti Rusku
Bývalý premiér Slovenska Robert Fico se na dnešní tiskové konferenci s koaličními partnery, která se konala v Bratislavě, pořádně obul do slovenského prezidenta Andreje Kisky, kterému přes novináře doporučil, že by se měl už uklidnit a zachovat si zdravý rozum. „Vražda dvou mladých lidí byl normální pokus o převrat, brzy vám řeknu souvislosti, které se týkají i nejvyšších ústavních činitelů tohoto státu v tomto pokusu,“ slíboval Fico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chemická apokalypsa. Válka, která zničí Evropu, je mnohem blíže, než si myslíme, obává se Martin Koller
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Bezpečnostní analytik Martin Koller nemohl protentokrát v komentáři pro ParlamentníListy.cz ignorovat téma biologických zbraní, o kterých se poslední týden hodně mluví. Zejména poté, co se celý svět učil vyslovat název „novičok“. Nejpodstatnějším „výbuchem“ ale podle něj byl výbuch mediální propagandy v západních zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lidovec hlásí z uzavřeného jednání Sněmovny: Babiš pronesl krátký projev a hned po něm utekl
Poslanecká sněmovna uzavřela své jednání o kauze odvolání šéfa GIBS před veřejností, což ale neznamená, že se nic nedostane ven. Například poslanec Marian Jurečka ještě během jednání informoval, že premiér Babiš, od něhož Sněmovna chtěla vysvětlení jeho postupu, pronesl krátký projev a pak před otázkami zákonodárců utekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ne válce s Ruskem, padlo na tiskovce Okamury
Před začátkem schůze Poslanecké sněmovny se na tiskovém brífinku rozhovořili i šéf SPD Tomio Okamura se svým místopředsedou Radimem Fialou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Západ vyhlásil Rusku totální válku. To Adolf Hitler také…
Zas tak často nepoužívám bombastické nadpisy a původně jsem měl v úmyslu použít spíše nadhledovou a možná i ironickou formu. Ovšem rozhodující nakonec pro mne bylo, jak na událost s otravou Skripala a jeho dcery mohou nahlížet samotní Rusové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Ten Babiš je fakt superman
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Využijeme komunisty, plánují sociální demokraté pro jednání s Babišem
ČSSD chce společně s komunisty při jednání o vládě s hnutím ANO prosazovat například zálohované výživné či bankovní daň. V tiskové zprávě to dnes uvedl předseda sociálních demokratů Jan Hamáček. Při dnešní schůzce představil šéfovi KSČM Vojtěchu Filipovi seznam deseti oblastí, kde se rozcházejí vyjednavači ČSSD s ANO. Pomoci s jejich prosazením by podle jeho představ mohla právě spolupráce s KSČM, která by podle dosavadních plánů tolerovala menšinový kabinet ANO a ČSSD, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Anarchisté neplánovali teroristický útok na vlak, potvrdil soud. Nad postupem policie vyjádřil pochybnosti
Jednání, které obžaloba vyhodnotila jako přípravu teroristického útoku na vlak skupinou anarchistů, nebylo trestným činem. Dnes to pravomocně potvrdil pražský vrchní soud, když zamítl odvolání státního zastupitelství proti loňskému rozsudku. Pětice obžalovaných argumentovala tím, že případ byl policejní provokací. K postupu policie, která na anarchisty nasadila agenty, vyjádřili pochybnosti i soudci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Na internetu přibývá seniorů
Internet loni používalo skoro osm z deseti Čechů. Surfování už přitom dávno není doménou mladých a vysokoškolsky vzdělaných lidí. Uživatelů přibývá i mezi seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Velká očekávání firem i spotřebitelů
Končí třetí měsíc, před námi je mimochodem druhé zasedání bankovní rady ČNB, a doposud zveřejněná data z české ekonomiky stále ukazují, že její výkon zůstává i nadále velmi solidní. Ať už jde o produkční statistiky za leden, nové zakázky nebo o tzv. měkká data z firem i od spotřebitelů. Právě ta byla na pořadu dne včera, kdy se znovu ukázalo, jak silná zůstávají očekávání od dalších měsíců, a to jak na straně podniků, tak domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ke změně pojišťovny zbývá čas do konce března
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Podejte si přihlášku do konce března a klientem nové pojišťovny se stanete již od 1. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Uzavřené plochy polygon umožňují vyzkoušet, co na silnici není možné
Kurzy bezpečné jízdy mosteckého autodromu lákají stále více řidičů. Přibývá individuálních přihlášek, výrazně však stoupl zejména počet objednávek firem. „Je chvályhodné, že manažeři firem a podniků upřednostňují stále častěji při volbě benefitů pro své zaměstnance právě kurzy bezpečné jízdy. Vždyť auto dnes už většina lidí využívá k dopravě na pracoviště, řada z nich navíc jezdí služebním vozem. Bezpečnost za volantem by proto měla být jednou z hlavních priorit. Ohromná výhoda výcviku řidičů na uzavřených plochách polygonu spočívá v tom, že si mohou vyzkoušet v praxi zvládání krizových situací bez ohrožení sebe či kohokoli jiného, což na silnicích při běžném provozu samozřejmě není možné,“ uvedla vedoucí polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal ředitele BIS
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pondělí dne 26. března 2018 na zámku v Lánech Michala Koudelku, ředitele Bezpečnostní informační služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Místo jízdného „zdarma“ by vláda měla stavět dálnice
Vláda bez důvěry dnes schválila návrh ministerstva dopravy, který poskytne studentům a důchodcům 75% slevu na hromadnou dopravu. Návrh znamená navýšení mandatorních výdajů státu o 6 miliard Kč. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury je návrh nekoncepční a premiér v demisi si jím pouze kupuje voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Propaganda ČT. Zvrhlé plány EU. Anekdota s Kalouskem. Vyhoštění Rusů může být krajně nebezpečné. O svobodě slova řvou lidé, kteří bojují proti ostrůvkům svobody slova, varuje Klausův Jakl
ROZHOVOR „Takže většina lidí si platí propagandu proti svým zájmům. Dokud budou státní média existovat, nelze zabránit tomu, aby si je neuchvátila úzká skupina. Proto takové média nemají vůbec existovat. Státní noviny také nemáme a nikdo po nich nestůně. Připadá mi ale komické, když o svobodě slova řvou lidé, kteří mají téměř monopol na celý komunikační prostor a kteří vedou kampaň proti těm několika ostrůvkům svobody slova na internetu, které u nás jsou,“ říká bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Nebohá justice
Veřejnost nezřídka projevuje nespokojenost se stavem justice (včetně státního zastupitelství). Část nářků je skutečně oprávněná. Důvodů neutěšeného stavu je více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): Zachraňme ČSSD
V Třešti na Vysočině se sešli sociální demokraté hlásící se k diskusní platformě Zachraňme ČSSD a přijali následující teze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Roste počet firem, v nichž vznikají odbory anonymně
Na jihu Čech stále roste počet firem, jejichž zaměstnanci vstupují anonymně do řad Odborového svazu KOVO (OS KOVO) prostřednictvím takzvaného Seskupení členů, které umožňuje kolektivní vyjednávání bez toho, že by zaměstnavatel mohl odboráře identifikovat. Anonymita tak zaměstnance chrání před případnými represemi ze strany zaměstnavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: České inovativní podniky kapitálově posílí o desítky milionů eur
Ministerstvo průmyslu a obchodu se prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) zapojilo do tzv. Středoevropského fondu fondů (CEFoF). Jeho cílem je formou rozvojového kapitálu podpořit rostoucí inovativní firmy v zemích regionu střední Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Neobvyklý případ se šťastným koncem
S pomocí ombudsmanky a díky snaze bývalého manžela se žena se zdravotním postižením dočkala invalidního důchodu, vyššího příspěvku na péči a půlmilionového doplatku původně odepřených dávek. Do té doby byl jejím jediným příjmem příspěvek na péči ve výši 880 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Účast veřejnosti, dobré vládnutí a lidská práva jsou zásadní pro rozvoj a prosperitu společnosti
Projev ministra zahraničních věcí Martina Stropnického na přípravném zasedání ECOSOC v Černínském paláci v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Beitl (ODS): Kontrola nad vodárenskou infrastrukturou je přínosná pro koncového spotřebitele
Jablonec souhlasí s dalším postupem zajištění provozu a správy vodárenské infrastruktury po loňském odkupu akciového podílu od francouzské Veolie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Žák (Svobodní): Pomůže zvýšení trestů za týrání zvířat?
Několik mediálně známých případy týrání zvířat vyvolalo velkou vlnu veřejné diskuze na téma nedostatečné ochrany zvířat před jejich týráním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Znalec muslimského prostředí v ČR přináší nové znepokojivé informace o případu smrti mladé krásné české dívky Anety Rodové ubodané v bytě arabského podnikatele
ROZHOVOR „Verzi, že zfetovaný Ahmad Hasan Ibrahim byl uživatelem tvrdých drog a měl je mít v sobě i v době záhadné smrti, se dostal do stavu ‚toxické psychózy‘ a zaútočil na Anetu a zavraždil ji, policie vůbec nevyšetřovala a okamžitě na začátku ji odmítla. „Ahmad koksuje už jak sviňa i sám přes den,“ tvrdila o něm svědkyně Kateřina. Která také tvrdila, že bral léky na zklidnění a proti výbušnosti. I u Obvodního soudu pro Prahu 9, kde je teď souzen pan Ahmad za distribuci drog, zaznělo, že osudný večer v bytě v Letňanech, kde dívka zemřela, bral drogy pouze on, a ne Aneta. Přitom vzhledem k podivným okolnostem by měla být tato verze také prošetřena! Hlavně v situaci, když se záhadně ztratil hlavní důkaz – srdce oběti!“ říká bývalý muslim, autor knihy „Islám a islamismus v České republice“ Lukáš Lhoťan, který má indicie o podivné roli tajných služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Komouši. Na jedno použití nebo na nic?
Na první pohled to nemá Babiš těžké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Ohroženým druhům můžete pomoci i darováním starého oblečení
ve středu 28. 3. 2018 proběhne v Praze oficiální otevření obchodu Moment, který provozuje česká nezisková organizace Moment Charity Shops. Ta je známá tím, že prodejem věcných darů ve svých second handech finančně podporuje další neziskové organizace. Mezi ně patří například Mobilní hospic Ondrášek, Stacionář Žebřík, Kola pro Afriku nebo Save-Elephants. Zisk nové pražské pobočky bude věnován CCBC (České koalici pro ochranu biodiverzity), kterou spoluzakládala právě Zoologická zahrada Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Letos jsem v nemocnici nebyl, vyvracel prezident spekulace o svém zdraví
Prezident Miloš Zeman odmítl, že by letos byl kvůli zdraví v nemocnici. Lékaři za ním podle něj nebyli ani na zámku v Lánech po volbách, když čerpal dovolenou. Řekl to dnes serveru Blesk.cz. Naznačil, že při vyzvednutí korunovačních klenotů nevyšel do Korunní komory ve svatovítské katedrále, kam je nutné vyjít po úzkém kamenném vřetenovém schodišti a v níž se sedmi klíči otevírá trezorová schránka s klenoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Chceme být féroví i k těm, kteří nemají šanci cestovat vlakem
Stát přispěje seniorům nad 65 let, žákům a studentům od 6 do 26 let na cestování vlakem a autobusem 75 procent z ceny jízdného. O nových státem nařízených slevách rozhodla vláda s platností od 10. června, kdy se mění jízdní řády. Děti do šestého roku života budou nadále jezdit zdarma, stejně tak zdravotně postiženým zůstává stávající sleva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Jasná ukázka arogance moci
Komentář na facebookovém profilu k průběhu neveřejného jednání Poslanecké sněmovny 27. března 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rath domluvil. Na konci června se dozví, jestli půjde do vězení
Bývalý středočeský hejtman David Rath dnes po téměř 12 hodinách dokončil svoji závěrečnou řeč v korupční kauze. Rath odmítá, že by přijímal úplatky a ovlivňoval zakázky ve prospěch předem dohodnutých firem. Krajský soud v Praze rozsudek vynese 27. června, oznámil poté předseda trestního senátu Robert Pacovský. Vedle bývalého vrcholného politika sociální demokracie v kauze figuruje dalších deset obžalovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Muzeum východních Čech: Rekonstrukce budovy by mohla začít v květnu
Vítězem výběrového řízení na rekonstrukci budovy Muzea východních Čech je sdružení firem GEMA ART a Chládek a Tintěra s nabídkovou cenou 67,6 milionu korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: Unikátní mikropinzeta může zvýšit přesnost krevních testů
Vědci z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT (FEL) přispěli do mezioborového výzkumného projektu Biocentex technologií, která umožní manipulovat s jednotlivými živými buňkami v tzv. laboratoři na čipu. Na obzoru jsou diagnostické metody, které budou předvídat onemocnění s nepoměrně vyšší přesností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Uhořelé děti v Rusku: Skandál na TV NOVA, moderátor by si asi rád dal facku. Děsivé VIDEO. Vladimir Putin v akci
Ani 64 obětí nezabránilo moderátorovi TV Nova Petru Říbalovi, aby vtipkoval o požáru v ruském městě Kemerovo. O incidentu píše mimo jiné server Aktuálně.cz, televize již přislíbila, že vyvodí důsledky. Na místo neštěstí v Rusku již dorazila i hlava státu Vladimir Putin. Snažil se i uklidnit delegaci demonstrantů, kteří protestují proti postupu úřadů při vyšetřování požáru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FN Brno: XX. Brněnský geriatrický den
Ve středu 28. 3. 2018 se ve FN Brno uskuteční XX. Brněnský geriatrický den, jehož hlavním tématem je Hlava a její nemoci od A do Z.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Teď čekáme na stanovisko KSČM
Předseda ČSSD Jan Hamáček se v úterý dopoledne setkal s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Předal mu deset programových priorit sociální demokracie, ve kterých panují rozpory s hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Důvěřuj, ale také prověřuj, nebo také dvakrát měř a jednou řež
Člověk se nestačí divit, jak prostí a jednoduší jsou naši politici. Přesněji, jak jednoduše, bezmyšlenkovitě, nekvalifikovaně a nezodpovědně jsou schopni se vyjádřit k otázce, která má značný mezinárodní rozměr. To vše jen proto, že je k tomu zavazuje nejen falešná loajalita, ale také jejich pokřivený charakter. Ano, jde o atentát na ruského dvojagenta Skripala a jeho dceru údajným bojovným plynem, který se odehrál v Salisbury ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Saddáma také bylo potřeba zničit hned... Celé je to past na obyčejné občany, zaznělo z důležitého místa v ČR
Publicista a pedagog v úterní MF Dnes napsal, že zatím není v žádném případě nade vší pochybnost jasné, že za útokem na dvojitého agenta Skripala jedem Novičokem stálo Rusko. Část členských států EU přesto už vyhostila některé ruské diplomaty ze svého území. Proč se to stalo? Podle Kopeckého možná proto, že je snadné obviňovat Putina, že stojí za vším zlem na světě. Pár slov k tématu přidal také šéfredaktor deníku Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Náklady na sociálně vyloučené lokality poneseme všichni
Hrozí prohlubování sociální nouze lidí v ohrožených lokalitách, uzavírání vyloučených skupin do sebe a tak i další zvyšování nákladů státu. Ze začarovaného kruhu nás dle Pirátů i zainteresovaných odborníků dostane podpora standardního bydlení v běžné zástavbě namísto výstavby tzv. sociálních domovů tedy de facto ubytoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Euroregion Krušnohoří: Valná hromada v Žatci
Místem jednání valné hromady se stal 23. března 2018 Chrám chmele a piva v Žatci, Restaurant U Orloje. Vlastnímu zasedání valné hromady předcházelo krátké jednání rady, která zkontrolovala uložené úkoly a za odstoupivší Ing. Hanu Traxmandlovou z komise pro hospodářství a turistiku do ní zvolila ředitelku Destinační agentury Dolní Poohří Libuši Novotnou Pokornou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Zástupci VZP a nemocnic jednají o smlouvách na dalších pět let
Zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky, holdingu Jihočeské nemocnice a nemocnic Jihočeského kraje zahájili v úterý 27. března jednání o nových rámcových smlouvách a spektru péče pro dalších 5 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví sjezd SPO
Prezident republiky Miloš Zeman navštíví sjezd Strany Práv Občanů, kde vystoupí se svým projevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Strana práv občanů bude volit předsedu. Zájem má několik kandidátů, uvažuje se i o změně jména
Své posty dalo vedení strany k dispozici po porážce v podzimních sněmovních volbách.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.3.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Lubomír Man: Záhada - ti nenávidění byli jen dva, a teď je to dav
Žil jsem v zemi s režimem totalitním a teď (prý) žiji ve v zemi s režimem svobodným. Režim totalitní jsem rád neměl, měl jsem s ním své opletačky, náčelníku tehdejší krajské správy StB jsem v osmdesátých letech odmítl podepsat spolupráci s StB. Sliboval mi: Když v naší režii vycestujete do anglicky mluvící země, kde budete jakoby zaměstnancem naší diplomatické mise, avšak fakticky budete pracovat pro nás, uděláme z vás nového Foglara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Kdo sedí na Hradě?
Vyhoštění diplomatů z ruské ambasády, ke kterému včera došlo, je nejsilnějším signálem, který Česká republika vůči Rusku vyslala od vstupu do NATO. Vyhostili jsme celkem tři osoby a zařadili jsme se tak k dalších 23 zemím, které tak učinily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Kdo sedí na Hradě?
Vyhoštění diplomatů z ruské ambasády, ke kterému včera došlo, je nejsilnějším signálem, který Česká republika vůči Rusku vyslala od vstupu do NATO. Vyhostili jsme celkem tři osoby a zařadili jsme se tak k dalších 23 zemím, které tak učinily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda podpořila návrh referenda podle ČSSD. Zapomeňte na hlasování o Czexitu
Návrh na zavedení obecného referenda, který předložila sociální demokracie, pošle menšinový kabinet hnutí ANO do Sněmovny se souhlasným stanoviskem. Vyplývá to z průběžných výsledků hlasování kabinetu v demisi, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: Tisíce lidí žádají zastavení spalovny v Mělníku
Vláda Andreje Babiše ve středu 28. března navštíví elektrárnu Mělník, kde se plánuje výstavba obří spalovny komunálního odpadu. Zástupci petičního výboru STOP spalovně Mělník přivítají premiéra a ministry peticí s téměř 3000 podpisy a velikonoční nadílkou – vajec bez dioxinů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ferenc: Máme se těšit na levnější vodu?
Ministerstvo financí prý zlevní vodu. Chce totiž snížit DPH u řady zboží včetně vodného a stočného. A ohlídat, aby „rozdíl nezůstal u vodárenských společností. Nejsem si jist, jak to hodlá MF udělat. Protože cenu vody určují města a obce. Bez ohledu na to, zda v daném místě hospodaří soukromá či municipální společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanecká sněmovna: Paul Ryan - Svoboda vzkvétá, ale není samozřejmostí
Projev předsedy Sněmovny reprezentantů USA Paula Ryana na 10. schůzi Poslanecké sněmovny ČR dne 27. 3. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
O GIBS a Murínovi jedná sněmovna za zavřenými dveřmi. Kalousek se omlouvá veřejnosti za všechny své kolegy
Poslanci se o GIBS dnes budou bavit pouze neveřejně. Rozhodla o tom hlasováním Sněmovna na žádost předsedy klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Jednání přitom iniciovala TOP 09, která požaduje, aby premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vysvětlil, proč má v čele GIBS skončit Michal Murín. „My, kteří jsme zůstali v menšině, tak respektujeme, že si nepřejete, aby se veřejnost dozvěděla důvody, proč byla tato schůze svolána. Veřejnosti bych se ale chtěl za to omluvil,“ neopustil si krátce po odhlasování neveřejného jednání uštěpačnou poznámku šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paul Ryan ve Sněmovně: Rusko nesdílí naše hodnoty ani naše zájmy. Jestli je tu něco, o co se snaží, tak se snaží hodnoty podkopat
Do Poslanecké sněmovny dnes před zákonodárce zavítal předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan. Jeho slova byla velmi optimistická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Klienti i vedoucí Centra bez bariér představili svůj um na jarním jarmarku
Nedělní a pondělní jarmark v Nové Pace ideálním způsobem propojil práci sociálních pracovnic i zdravotně postižených klientů zaměstnaných v Centru bez bariér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Co se podařilo prosadit z volebního programu Za Hradiště
Na podzim nás čekají komunální volůby a myslím si, že je třeba začít inventuru splněných slibů z jednotlivých volebních programů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman čínského poradce neodvolá, počká na průběh vyšetřování
Dokud jeho čínský poradce Jie Ťien-ming nebude v Číně z něčeho reálně obviněn nebo odsouzen, prezident Miloš Zeman se ho nevzdá. Počká na průběh vyšetřování. V čele firmy CEFC podle něj Jie Ťien-ming odvedl hodně práce, která se projevila i v České republice. Zeman to dnes řekl v rozhovoru serveru Blesk.cz. Dodal, že dostal dopis od čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, ve kterém ho čínský protějšek ujistil, že má zájem na ekonomickém rozvoji obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kraj přispěje na stáže studentů ve firmách
Moravskoslezský kraj vyhlásil dotační program na podporu stáží žáků a studentů ve firmách. Cílem je zlepšit spolupráci mezi podniky v regionu a vzdělávacími institucemi, a tím i zlepšit uplatnitelnost mladých lidí na trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Zákon o střetu zájmů zcela popírá smysl původních příslibů
Sdružení místních samospráv ČR vyzvalo své členy i další představitele obcí a měst, aby se připojili k petici, kterou SMS ČR podalo proti navrhované změně zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Vláda chce postavit 55 000 buněk ve státních ubytovnách
Dle nového návrhu Ministerstva pro místní rozvoj chce vláda stavět nový typ bydlení pro chudé, tzv. sociální domovy. Šlo by o segregované ubytování kontejnerového typu v nových státem podporovaných ubytovnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Přijal jsem úkol, vysvětloval Mynář v rozhlase, proč letěli s Nejedlým a Tvrdíkem do Číny
Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se rozhovořil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu o své cestě do Číny, kde se snažil zjistit podrobnosti o vyšetřování exšéfa CEFC Jie Ťien-minga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Smlouva stvrzena! Co čeká areál náchodské nemocnice?
Nemocniční areál v Náchodě se dnes stal dějištěm podpisu smlouvy na první etapu modernizace Oblastní nemocnice Náchod za 1,344 miliardy korun. Slavnostního aktu se zúčastnili jak zástupci Královéhradeckého kraje a vedení nemocnice, tak i zástupci stavebních společností, které zde v dubnu zahájí stavební práce. Ty budou probíhat za plného provozu nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Docent vysvětluje hysterii kolem novičoku a Ruska: Někteří lidé cítí blízkost pekel a chtějí s sebou do katastrofy strhnout celý svět
ROZHOVOR „Ten, kdo řekne, že Rusové jsou jediní, kteří měli motiv otrávit Skripala, je hlupák, a to nebezpečný hlupák z hlediska důsledků, které může mít takovéto vidění současné reality. Zrovna tak měl motiv ten, kdo si přál další hrocení vztahů EU či Británie s Ruskem,“ hodnotí kauzu s novičokem, která se nebývale rozrůstá, vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zaměřuje i na proběhlé prezidentské volby v Rusku a na budoucnost Ruska...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Odkaz duchovních otců naší spolupráce je zárukou kultivace demokratického právního státu
Projev na 10. schůzi Poslanecké sněmovny 27. března 2018 k návštěvě předsedy Sněmovny reprezentantů USA Paula Ryana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Za Evropský týden mobility 2017 získala druhé místo
Mezinárodní soutěž Europe Mobility Week Awards vyhlašuje každoročně Evropská komise. Hlavní myšlenkou je ocenit město, které prokazuje významné úsilí při implementaci udržitelné městské mobility na svém území. Do finále z 2 500 měst se probojovala Praha, Vídeň a Granada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Poprvé, po velmi dlouhé době, musím objektivně napsat ČT jedničku
V pořadu „Reportéři“ uvedla ČT 26.3. obsáhlou reportáž o bezprecedentní invazi Turecka do Sýrie. Záběry a výpovědi prchajících Kurdů před bombardováním a palbou z těžkých zbraní na civilní čtvrti v Afrínu jsou v souladu s Erdoganovým prohlášením, že ve městě nejsou civilisté; jen zločinci. Tedy včetně dětí od kojenců počínaje. A následně v Bulharsku zcela vážně tento válečný zločinec usiluje o začlenění do EU. Neskutečná drzost a pokrytectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora představila 50 doporučení pro rozvoj sdílené ekonomiky
Na základě kulatých stolů za účasti předních odborníků v oblasti digitální ekonomiky, regulace a státní správy, ekonomů a představitelů akademické obce Hospodářská komora ČR sestavila 50 doporučení pro rozvoj sdílené ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Letos půjde 150 milionů na pomoc státům, postiženým migrací
Vláda Andreje Babiše schválila na jednání v úterý 27. března 2018 zavedení nových slev jízdného v autobusech a vlacích pro žáky, studenty a seniory starší 65 let, a to od 10. června 2018. Kabinet rovněž odsouhlasil další humanitární pomoc státům postiženým migrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Předseda Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Paul Ryan navštívil Poslaneckou sněmovnu
P. Ryan nejprve promluvil na schůzi Sněmovny a poté s předsedou PS Radkem Vondráčkem podepsali společnou deklaraci, která mimo jiné připomíná americký podíl na vzniku Československa před 100 lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mostecký autodrom se zapojil do projektu Jedu s dobou
Pro řidiče a řidičky starší 65 let je určený projekt Jedu s dobou, bezplatný vzdělávací program pro širokou aktivní motoristickou veřejnost seniorského věku. Kurz bezpečné jízdy pro ně v období od dubna do konce srpna uspořádá osm tuzemských center pro výuku a výcvik bezpečné jízdy, patří mezi ně i mostecký autodrom. Přihlášení senioři kurz absolvují zdarma, finanční podporu ve výši šest milionů korun projekt získal z fondu zábrany škod ve správě České kanceláře pojistitelů. Organizátorem vzdělávacího programu je Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR (AČR) ve spolupráci s Radou seniorů ČR. Projekt asociace představila na úterní tiskové konferenci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme vítěze soutěže „Vesnice roku 2017“
Prezident republiky Miloš Zeman přijme starosty vítězných obcí soutěže „Vesnice roku 2017“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Regionální rozvojová agentura uspěla v nadnárodním programu se dvěma ekologickými projekty
Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje byla velmi úspěšná ve 3. výzvě nadnárodního programu INTERREG EUROPE. Dva projekty s jejím zapojením z oblasti životního prostředí a efektivity zdrojů byly doporučeny pro realizaci. Jeden se zabývá využíváním vodních zdrojů a druhý nakládáním se stavebními a demoličními odpady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti budou žádat vysvětlení ve věci zproštění služby ředitele GIBS
Piráti budou dnes na mimořádné schůzi Sněmovny požadovat vysvětlení postupu premiéra Andreje Babiše ve věci kázeňského řízení s ředitelem GIBS Michalem Murínem. Podle Babiše se měl dopustit přestupku. Babiš ho proto vyzval k rezignaci, což Murín odmítl. Nyní ho chce dočasně zprostit výkonu služby. Svolání mimořádné schůze podpořily opoziční strany TOP 09, ČSSD, Piráti, KDU-ČSL a STAN. Schůze se uskuteční, pokud se podaří schválit program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesníci otevřou skalní hrad Drábské světničky, chystají tam úpravy
Skalní hrad Drábské světničky nedaleko Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji spravovaný Lesy ČR se otevře veřejnosti ve čtvrtek 29. března. Ročně podnik investuje do údržby památky milion korun. Úpravy se chystají i letos, turistickou sezónu neovlivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš a členové vlády navštíví Středočeský kraj
Ve středu 28. března navštíví vláda Andreje Babiše Středočeský kraj. Po Zlínském a Libereckém kraji bude třetím regionem České republiky, do kterého kabinet přijede jednat o aktuálních problémech kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
STAN: Sněmovna se zase musí zabývat kauzami premiéra. Bohužel
Sněmovna se dnes bude mimořádně zabývat kauzou obviněného premiéra Babiše, který chce odvolat šéfa GIBS Murína. Podle Starostů je škoda, že se Sněmovna musí podobnými kauzami zabývat, protože tím ztrácí čas a nedostává se na důležité věci, které by zjednodušily život lidem v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Spojenectví s USA je základem zahraniční a bezpečnostní politiky. Zeman jedná v zájmu Ruska
Předseda ODS Petr Fiala na tiskové konferenci prohlásil, že spojenectví s USA považuje za klíčové a očekává, že premiér v demisi bude dbát na to, aby se na tom v budoucnu nic neměnilo. Miroslava Němcová kritizovala postup Miloše Zemana v souvislosti s kauzou Skripal. Prezident podle ní umožňuje ruské straně i nadále obracet vinu za pokus o vraždu agenta a jeho dcery na jiné státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Finance na realizaci reformy jsou rozpočtovou prioritou
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes na vládě získal příslib navýšení peněz na spuštění reformy financování regionálního školství. Reforma financování, která zajistí spravedlivější rozdělení peněz mezi školy, se tedy nebude o rok odkládat, jak předpokládal původní návrh, a bude spuštěna od 1. ledna 2019. Na spuštění reformy je nutné navýšení rozpočtu o zhruba 11 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyšetřování vraždy policisty je ukončeno
Detektivové olomoucké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování vraždy policisty Krajského ředitelství Olomouckého kraje. Dnešního dne spisový materiál s návrhem na podání obžaloby předali státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Ostravě, pobočka Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Sedm milionů korun v krabici od vína
Bylo to selhání jedince, promyšlená finanční strategie ČSSD, nebo obojí najednou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist