Oficiální zpravodajská média

Strach, jako by se mělo něco stát. Smrtící projekt Foliant. Záhada jedu novičok, který měl otrávit ruského agenta Skripala
Bojová látka nazývaná novičok, kterou měli být ve Velké Británii otráveni bývalý agent ruské vojenské rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera, není v České republice úplně neznámá. V chodu dějin relativně nová binární chemická zbraň s vyšší trvanlivostí, která je velmi obtížně detekovatelná, vyvíjel ji ještě v Sovětském svazu Státní vědecko-výzkumný ústav organické chemie a technologie. Žádné nové vyvinuté látky zatím novičok silou toxicity nepřekonaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Republiku chráníme před terorismem a nelegální migrací v místě jejich vzniku
Ministryně obrany Karla Šlechtová a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář představili poslancům Výboru pro obranu návrh mandátu na nasazení českých vojáků v zahraničních operacích ve druhé polovině letošního roku a v letech 2019-20.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
I vrabci si cvrlikají o tom, že se tu dá objednat stíhání, tvrdí vlivný český právník
Vlivný právník Karel Muzikář mladší nepochybuje o tom, že stíhání u nás lze objednat. I vrabci si o tom cvrlikají, řekl v pořadu Kam to bude? na Televizi Seznam. „Je správné, že premiér Babiš řekl nahlas, že má takové podezření,“ podotkl Muzikář mladší k slovům Andreje Babiše, jenž je přesvědčen, že trestní stíhání na něj si někdo objednal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rusko v odvetě vypovídá diplomaty, vůči Británii navíc ještě přitvrdilo
Rusko dnes ohlásilo reciproční vyhoštění diplomatů dalších zemí, které se tento týden připojily k Británii a v rámci reakce na aféru otravy dvojího agenta v Anglii vypověděly desítky Rusů. Vůči Londýnu, s nímž už jednu výměnu po 23 diplomatech absolvovala, přitom Moskva přitvrdila, když Brity požádala, aby stáhli další své lidi z Ruska a vyrovnali tak počet ruských diplomatů, kteří zbyli v Británii. Vyhošťovací operace se týká i tří českých diplomatů působících v Rusku. Vztahy Moskvy a Prahy navíc zasáhla informace, že Česko vydalo Američanům ruského občana obviněného z hackerství, o kterého mělo zájem i Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kancléř Mynář s vydáním hackera Nikulina do USA nesouhlasí
Hradní kancléř Vratislav Mynář nesouhlasí s vydáním údajného ruského hackera Nikulina do USA. Podle něj se zdá, že to bylo od ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) minimálně nezákonné rozhodnutí. Řekl to serveru e15.cz. Mynář se kvůli Nikulinovi s Pelikánem již dříve sešel, ministr navíc v únoru řekl, ho prezident Miloš Zeman žádal, aby byl Nikulin vydán do Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Matějka: Záměrná lež, nebo nevědomost?
Záměrná lež o novičoku? Anebo nevědomost? V obou případech zde nemají níže jmenovaní co dělat. I USA měly, a možná i nadále mají tento plyn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Pokusy na lidech
420 nebezpečných slov o byrokratické aroganci. Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Diplomat Kolář se vyjádřil: Zemanovi dochází síly. Už jen tak slabě pšouká. Sice to ještě dost smrdí, ale...
Diplomat Petr Kolář vyjádřil na svém facebookovém profilu radost z vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Expert na geopolitiku Valenta varuje: Sex v Bílém domě, do prezidentování Donalda Trumpa začínají zasahovat sexuální aféry. A kauza Skripal, možnosti jaderného střetnutí nad Baltem?
ROZHOVOR Je na čase, aby západní státníci přestali Vladimira Putina rozmazlovat a přistupovat k němu v rukavičkách, říká v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odborník na geopolitiku a a strategické rozhodování velmocí Dr. Ing. Jiří Valenta. Kauza Skripal nese podle Valenty jasné známky ruské stopy. Ozbrojený střet Ruska a států NATO je podle akademika vysoce nepravděpodobný. Valenta nicméně nabádá k opatrnosti. „NATO v rámci své strategie předpokládá, že jakékoliv střetnutí konvenčních zbraní s Ruskem nad baltickým prostorem nevyhnutelně končí jaderným konfliktem,“ dodává bývalý akademik. K dobru přidává i popis toho, co aktuálně hýbe americkými médii v souvislosti se sexuálními avantýrami prezidenta Donalda Trumpa. „Sexuální aféry začínají pomalu zasahovat do vykonávání prezidentského mandátu Donalda Trumpa,“ říká Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rusko v odvetě vyhostí tři české diplomaty
Moskva v reakci na kroky Británie a jejích spojenců v případu otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie vyhostí stejný počet diplomatů, kolik jich dané státy vyhostily zpět do Ruska, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dcera agenta Skripala se po otravě uzdravuje překvapivě rychle. Už může mluvit
Dcera dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala Julija Skripalová, která spolu s ním byla otrávena v anglickém Salisbury, je podle stanice BBC od čtvrtka při vědomí a může i mluvit. Podle lékařů se její stav stále zlepšuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Chomutov získal pozemky pod kruhovým objezdem
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Chomutově bezúplatně převedl do vlastnictví města Chomutov pozemky pod kruhovým objezdem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Další fáze války Západu proti Rusku... i proti nám
Účel akce “Skripal“ je stejný jako u všech předešlých akcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šest set tisíc korun. Tolik stála nová verze státní hymny
Nová verze české státní hymny vzbudila pozdvižení. Nyní předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval prozradil také to, kolik celé aranžmá stálo. „600 tisíc korun,“ uvedl serveru iRozhlas.cz s tím, že velkou částí přispěl sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Odmítám žit i umřít v rabské zemi
„Učím se shýbat nízko vaz a líbat důtky svého kata“, může si dnes naše republika deklamovat verše Svatopluka Čecha z jeho Písní otroka, protože se otrokem z vůle našich představitelů, pánů Babiše a Stropnického, skutečně stala. Právě v těchto dnech vyhošťuje totiž na pokyn malíčku britské premiérky Mayové tři ruské diplomaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): GDPR - k panice není důvod
Datum účinnosti nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) se blíží. A také rostou obavy mnoha firem a živnostníků. Pirátský poslanec Martin Jiránek, místopředseda sněmovního Hospodářského výboru, však říká, že k panice není důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
NPÚ: Sázava kraluje virtuálnímu světu
O Sázavském klášteře, jedné z památek spravovaných Národním památkovým ústavem, se v poslední době často mluví, a to ve velmi netradiční souvislosti. Klášter se stal totiž jedním z hlavních míst, kde se odehrává příběh nedávno vydané historické hry Kingdom Come: Deliverance, neboli Přijď Království Tvé: Vysvobození, jedné z nejočekávanějších českých počítačových her poslední doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Je křesťanské hnát někoho bičem?
Pan Halík si to myslí a dokonce takovou činnost přisoudil v křesťanství nejuznávanějšímu; Ježíši. Takto účelově jeho slova pravděpodobně mířila především k těm, kteří se odvolávají na křesťanské základy dnešní Evropy, ač sami s křesťanstvím mají společného málo nebo vůbec nic. V časech velikonočních je Ježíšovo jméno hojně vyslovováno a to bylo spouštěčem těchto řádků; když si jej někdo nebere jako štít, ale jako kopí, je potřeba se vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Falešná politická korektnost nikomu a ničemu nepomůže
Komentář na facebookovém profilu k diskusím o třetím pohlaví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Libor Rouček trochu zavzpomínal: Když jsem byl mluvčím vlády Miloše Zemana...
EVROPAN LIBOR ROUČEK Ať prezident vysvětlí, proč úkoluje v souvislosti s novičokem BIS! Podle bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka by měl prezident hájit stanovisko, které prezentovala naprostá většina politických stran. Na adresu komunistů zmiňuje: „Komunisté celou svou existenci byli promoskevskou pátou kolonou v naší zemi.“ V souvislosti s vyjednáváním o vládě upozorňuje na to, že ČSSD je nezávislá suverénní strana: „Nemyslím si, že by se měla nechat kádrovat zrovna od komunistů, kteří 40 let sociální demokracii nedovolili existenci a kteří sociální demokraty zavírali do vězení.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce spouští oznamování odstávek a poruch e-mailem a SMS
Dalším krokem ke zlepšení obsluhy klientů ČEZ Distribuce je oznamování plánovaných odstávek na e-mail, nebo poruch formou SMS na klientem zadané telefonní číslo. Jediné co pro to klienti musí udělat, je se zaregistrovat. Tato služba je zcela zdarma a je určena všem, kteří odebírají elektřinu na distribučním území společnosti ČEZ Distribuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Když lékař je bohem
Na jednotce intenzivní a resuscitační péče ústecké Masarykovy nemocnice zavolal lékař na matku policii. Zavolal ji, protože matka chtěla na oddělení zůstat se svým pětitýdenním chlapečkem se zápalem plic. A skandál byl na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Podle ministra byla žádost USA o vydání Nikulina důvodnější
V USA je Jevgenij Nikulin stíhán pro závažnou trestnou činnost, proto se ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) rozhodl údajného hackera vydat právě do této země. Čin, pro který žádalo Nikulina Rusko, označil ministr za bagatelní. Řekl to dnes ČTK. Do USA Nikulin odletěl v noci na dnešek, uvedla na twitteru mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rusko vyslovilo politování nad vydáním Nikulina z Česka do USA
Ruské velvyslanectví v Praze vyslovilo politování nad tím, že Česká republika vydala údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států, a ne do vlasti. Diplomatická mise Ruska také podle agentury TASS sdělila, že o českém rozhodnutí nebyla informována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Proč nemáme takový vliv v EU? Europoslankyně Charanzová to osvětlila
Česká europoslankyně Dita Charanzová poskytla rozhovor serveru Info.cz. Podle jejích slov jsme do Evropské unie vstupovali s určitými očekáváními, ale ne všechna se naplnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkumníci se ptali lidí, co si myslí o sociálních dávkách. Drtivá většina má jasno
Server Zdroj.cz uveřejnil průzkum společnosti IPSOS, podle něhož drtivé většině Čechů vadí zneužívání sociálních dávek. Politici jsou si vědomi toho, že to občanům vadí, a hovoří o tom, že by sociální systém měl být adresnější. Jenže jak větší adresnosti dosáhnout? Možností je několik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Do Česka by měl přijet francouzský prezident Macron
Do České republiky by měl letos přijet francouzský prezident Emmanuel Macron. Novinářům to po schůzce na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem řekl ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Projekt Čapí hnízdo byl podvod
Komentář na facebookovém profilu k projednávání kauzy Čapí hnízdo v Evropském parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vítová: Stanovisko ANS k vyhoštění ruských diplomatů
Řešení kauzy ruských diplomatů ze strany našich vrcholných politiků není v souladu s českými národními zájmy. Tímto krokem jsme světu předvedli v plné nahotě, že nechceme být samostatný světový hráč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiše se nelze zbavit jinak než ho zastřelit jako Kuciaka. Dělá pronárodní politiku jako Orbán a Kaczynski. Zeman je už na dně, jeho síly vyprchaly... Konzervativní myslitel hovoří
ROZHOVOR „Babiš vlastně nastolil jakousi národní politiku. Co je vhodné národ, to je správné. Myslím si, že totéž udělali Orbán a Kaczynski, kteří to ovšem ještě doplňují národní rétorikou. Ale v podstatě dělají totéž. To je nový trend založený hlavně na tom, že ideologiemi se už kompletně řídit nedá, dále na tom, že lidé cítí některé tlaky z EU jako špatné a ideologické, nic nepřinášející, dokonce zhoubné,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Boháček (STAN): Na počátku byla veřejná debata o nové podobě obce
Cenu za nejlepší novostavbu v historickém prostředí pro rok 2017 dostal obecní úřad a další veřejné prostory v obci Bílovice nad Svitavou. Studio P. P. Architects za vytvoření nového centra obce i s nově pojednaným hlavním náměstím dostalo ocenění, které udílí Klub Za starou Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Do průzkumných týmů se probojovalo jen pět nejlepších výsadkářů
Nejlepší výsadkáři se tento týden v Doupovských horách zúčastnili výběrového řízení k průzkumným týmům 4. brigády rychlého nasazení. Náročným výcvikem prošlo pouze pět vojáků, další řízení nedokončili ze zdravotních důvodů. Cenou za vítězství bylo zaměstnání u průzkumníků 4. brigády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hlasoval bych pro vystoupení z EU. Pokud by se ale změnila, možná bych změnil názor
Senátor a podnikatel Ivo Valenta, který již vlastní Parlamentní listy, se rozhoduje pro nákup dalších médií. Podle něj jsou Parlamentní listy stejně geniální projekt jako Facebook. Valenta to řekl v rozhovoru pro iHNed.cz, kde mimo jiné zmínil i to, že je pro odchod z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Nuda o Velikonocích
Pašijová tónina zní v zásadě smutně a většině české populace nad velikonočními svátky už nezní, jelikož jde spíš o to bavit se. Oslabení významů, které s Velikonocemi spojují křesťané, způsobilo, že při prožívání těchto svátků býváme bezradní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC: V Moravskoslezském kraji přijdou opravy nádraží na více než 100 milionů
V letošním roce zahájí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) opravy a větší rekonstrukce více než patnácti nádraží v Moravskoslezském kraji. Správce infrastruktury předpokládá celkové náklady na stavby nebo projektovou přípravu ve výši 106 milionů korun. Mezi největší investice patří dokončení oprav bohumínské výpravní budovy, modernizace nádraží ve Frenštátu pod Radhoštěm nebo aktuálně projektované rekonstrukce v Havířově či Opavě západ. Na ostravském hlavním nádraží doplní vybudované výtahy také nové eskalátory spolu s rozšířeným informačním systémem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Nahlédněte do budovy Ministerstva financí
Ministerstvo financí spouští na svých internetových stránkách první virtuální prohlídku. Navazujeme tak na pozitivní ohlasy ke dni otevřených dveří, kdy budovu Ministerstva financí navštívilo 1322 návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout zajímavé a architektonicky cenné prostory a podívat se do kanceláří a zasedaček, ve kterých ministři financí a jejich spolupracovníci pracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
USA vítají Nikulinovo vydání z Česka
Spojené státy vítají vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina z Česka. ČTK to dnes sdělilo americké velvyslanectví v Praze, podle něhož Washington zároveň ocenil dlouhodobou spolupráci s ČR v otázkách spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Kraj podpoří studentské praxe
Vzájemnou spolupráci zaštítěnou nově podepsaným memorandem zahájili na Krajském úřadu představitelé Masarykovy univerzity a Jihomoravského kraje. Obě instituce budou společně rozvíjet možnosti stáží a praxí pro studenty, podpoří transfer technologií a budou spolupracovat při popularizaci vědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V Maďarsku skončilo vojenské cvičení skupiny V4
Maďarský ministr obrany István Simicskó ocenil jako příkladnou spolupráci armád zemí Visegrádské skupiny (V4). Řekl to novinářům u příležitosti posledního dne společného vojenského cvičení těchto zemí, které se předchozích deset dnů konalo u maďarského města Szolnok. Informovala o tom maďarská tisková agentura MTI. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Národ generála Svobodu miloval, občas ale někdo chtěl, aby si střelil kulku do spánku. S publicistou Čechem o vzestupu a pádu čtvrtého komunistického prezidenta
ČESKÉ OSMIČKY Stal se rychle jedním z idolů roku 1968, i když před tím o něm dlouho nebylo slyšet. Třicátého března toho roku byl válečný hrdina Ludvík Svoboda zvolen prezidentem Československa. Po sovětské invazi chtěl po vojensku minimalizovat ztráty a zachránit, co se dá, ale stal se z něj nakonec zlomený muž. Takové závěry plynou z rozhovoru s historickým publicistou Zdeňkem Čechem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Ženy v ČR vydělávají v průměru o 22 procent méně než muži
Komentář na facebookovém profilu k rovnosti žen a mužů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: V Komunitním centru Prádelna senioři bojují se stářím pohybem - cvičí gymnastiku, tai-chi i jógu
„Komunitní centrum Prádelna na pražském Smíchově poskytuje bohatý program pro obyvatele celé Prahy 5, zejména se však zaměřuje na aktivní seniory. Právě těm aktuálně nabízí další rozšíření pohybových a sportovních aktivit o lekce jógy,“ uvádí JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Prahy 5, a pokračuje…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Letošní letní Cyklopecky začínají už na velikonoční neděli
V neděli 1. dubna začíná další ročník letní cyklistické cestovatelské soutěže Cyklopecky Pardubického kraje. Ve zbrusu nové Vandrovní knížce zájemci najdou 15 krásných tras vhodných pro cyklovýlety v Pardubickém kraji. Naplánovat své cyklotoulky si podle nich mohou nejen sportovní cyklisté, ale především rodiny s dětmi. Ti, kteří budou do Vandrovní knížky sbírat i razítka, mohou vyhrát třeba horské kolo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Začněme spolu aneb Kolama dolů
Za rok 2017 zemřelo na českých silnicích 60 řidičů motocyklů a 3 jejich spolujezdci. Pojďme v letošním roce společně toto číslo snížit pod známým heslem motorkářů "kolama dolů". Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR, přichází se společnou preventivní aktivitou zaměřenou na bezpečnost řidičů motocyklů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 hospodaří odpovědně a bez dluhů
TOP 09 je rozpočtově odpovědnou stranou. Dokazují to, stejně jako v předchozích letech, výsledky jejího hospodaření, které strana zveřejnila. Výroční zpráva za rok 2017 je už přesně podle zákona k dispozici Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí, ale také zcela transparentně na webu top09.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení. Rozhodování o měnově politických opatřeních centrální banky je založeno na analýze současného a predikci budoucího vývoje ekonomiky a faktorů, které tento vývoj ovlivňují. Prognóza inflace a tempa růstu ekonomiky jsou tedy klíčové veličiny ovlivňující budoucí nastavení měnové politiky. Mezi hlavní faktory vývoje pak lze zařadit vybrané indikátory finančního trhu, jako jsou úrokové sazby nebo měnový kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: I příjmy z internetových platforem se zdaňují
Příjmy z ubytování či přepravy osob získané prostřednictvím internetových platforem jako je například Airbnb, Booking, Uber a další, podléhají dani z příjmu a mají být zahrnuty v daňovém přiznání za rok 2017. Poslední den pro podání daňového přiznání, pokud jej nepředkládá daňový poradce, nebo lhůta není prodloužena ze zákona, letos vychází na úterý 3. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Politická korektnost! Já jsem si ani neuvědomil, že bych řekl něco špatného. Střídal jsem slova Rom a Cikán...“ Úředník z ministerstva na besedě nadzvedl vojenského lékaře
REPORTÁŽ Německo musí pomáhat potřebným, zaznělo od bavorského starosty na plzeňské panelové diskusi k problematice migrace u nás a v Německu, kterou uspořádali za přítomnosti několika desítek přítomných různého stáří Mladí konzervativci za podpory Nadace Hannse Seidela. Současný městský a státní úředník se poté s bývalým městským zastupitelem přeli o korektnosti oslovení Cikán. Podle Policie ČR přesně plníme evropskou dohodu o otevřených hranicích Dublin 3 uvnitř Schengenu, na což se do Plzně přijeli poptat také bruselští úředníci, kteří nás pochválili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Afghánistán s českou patrolou
Bylo mi ctí převzít záštitu a uvést v Poslanecké sněmovně vernisáž "Afghánistán s českou patrolou".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Na Univerzitě Karlově učí bonzáctví a vymývají mozky!“ Student pochválil kolegu, že nahlásil Hamplovu knihu v univerzitním knihkupectví, a strhla se bouře
Sociolog Petr Hampl sepsal knihu Prolomení hradeb, ve které vyložil svůj pohled na uprchlickou krizi. Klade si v ní otázku, proč se EU víc nebrání „muslimské expanzi“. Za vinu to klade především levicovým politikům a neomarxistům. Hamplův pohled na věc však nesdílejí všichni čeští občané. Na sociálních sítích se nad knihou rozproudila živá diskuse. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Novou generální ředitelkou je Silvana Jirotková
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner zaměstnancům Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest představil novou generální ředitelku Silvanu Jirotkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: ČNB drží sazby na uzdě. Do konce roku jí to nevydrží
Bankovní rada ČNB včera na svém měnověpolitickém jednání ponechala všechny úrokové sazby beze změny: dvoutýdenní repo sazbu na úrovni 0,75 %, diskontní na 0,05 % a lombardní na 1,5 %. Pro trh žádné překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní kontroly na Hradě se mohou přesunout do zahrad
Bezpečnostní kontroly návštěvníků Pražského hradu by se měly konat na jiném místě než v současnosti. U Prašného mostu by se měly přesunout do sousedních hradních zahrad, kde vznikne zastřešené a vyhřívané kontrolní místo. U Hradčanského náměstí by Pražský hrad rád situaci vyřešil ve spolupráci se sousedním pražským arcibiskupstvím. ČTK to řekl kancléř prezidenta Vratislav Mynář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (10. část)
U senátu Městského soudu v Brně předsedy Michala Kabelíka pokračovalo ve dnech 27.-28.3.2018 hlavní líčení v trestní věci obž. Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) & spol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Novým poštovním ombudsmanem bude Pavel Bobek
Od začátku dubna nahradí Pavel Bobek dosavadní ombudsmanku České pošty Zuzanu Kvášovou, která po devíti letech v této pozici odchází do penze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Babiš zvyšuje důchody a projídá budoucnost
Komentář na facebookovém profilu k reformě důchodového systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přivítání nového Trumpova poradce: Slyšel jsem, že jste vtělený ďábel
45. prezident USA Donald Trump má nového poradce pro národní bezpečnost. Stal se jím bývalý velvyslanec Spojených států při OSN John Bolton. Když ho americký ministr obrany James Mattis vítal v Pentagonu, použil zvláštní uvítací formuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MŠMT: Výtvarná soutěž k 100. výročí československé koruny
Česká národní banka připravila ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ke stému výročí vzniku československé koruny soutěž pro studenty základních a středních škol o návrh pamětní stokorunové bankovky. Studenti mohou soutěžit ve třech věkových kategoriích o ceny, které přímo souvisejí s výrobou českých mincí a bankovek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Místo stavby dálnic počítáme křečky
Nemohu souhlasit se stanoviskem ministerstva dopravy, že dopravní napojení Zlínského kraje na Prahu je na vysoké úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Domovské země migrantů o své vlastní občany nestojí. Merkelová zkouší metodu cukru a biče
Německu se stále nedaří vyhošťovat neúspěšné žadatele o azyl. Domovské země odmítají přijímat své vlastní občany. Velmi malou ochotu přijímat zpět své občany projevuje především Indie. A africké země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Návštěvníci Moravskoslezského kraje se svezou na nových elektrokolech
Severní Morava a Slezsko budou zase atraktivnější. Kraj rozdělil čtyřicet nových elektrokol. I lidé s pohybovým omezením, nesportovci nebo senioři tak díky kampani e-kola pro kraj bez obav zvládnou náročnější výlety po regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Myši, které řvou. Prezident se vyjádřil o Němcové a Starostech, kteří jej obviňují z velezrady
V pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov promluvil Miloš Zeman například o tom, jaké kroky očekává od Ruska v reakci na vyhoštění ruských diplomatů, nebo co říká na to, že je některými obviňován za velezradu, když pověřil Bezpečnostní informační službu (BIS) k pátrání po jedu novičok na českém území. „Ti, co mě obviňují z velezrady, jsou jen myši, které řvou,“ nebral si servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Český chargé d'affaires si v Moskvě převezme protestní nótu
Na ruské ministerstvo zahraničí dnes dorazil i český chargé d'affaires Petr Kroužek, který je v nepřítomnosti velvyslance Vladimíra Remka pověřen vedením diplomatické mise v Moskvě, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky zaslal gratulaci egyptskému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační telegram Abdelu Fatah El-Sisimu, prezidentovi Egyptské arabské republiky, v souvislosti s jeho zvolením do funkce prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Receptem ČSSD na vzestup je znovu vládnout s ANO. Když myslíte...
Komentář předsedy ODS na facebookovém profilu k vyyjednávání ČSSD s ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Čtvrtstoletí spolu - Československo a Podkarpatská Rus
V Národním archivu na Chodovci se ve dnech 28. a 29. března 2018 uskutečnila mezinárodní konference Čtvrtstoletí spolu. Československo a Podkarpatská Rus. Zároveň byla v hale Národního archivu slavnostně otevřena panelová výstava, připomínající přináležitost Podkarpatské Rusi k Československu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál: S řádem Milosrdných bratří jsme se domluvili na principech spolupráce
Pro využívání areálu nemocnice Milosrdných bratří existuje mezi městem Brnem a konventem Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří smlouva o dlouhodobé spolupráci a také samotná nájemní smlouva. Ta je platná do podzimu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Náš vyjednávací tým dosáhl velkého posunu
Komentář na facebookovém profilu k průběhu jednání s hnutím ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice proti navrhované novele zákona o střetu zájmů
Petice představitelů obcí a měst proti navrhované novele zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Divadlo, které na sebe upozornilo žertem o smrti Zemana, nyní hraje zvláštní hru. Ježíš v ní znásilňuje muslimku
V brněnském divadle Husa na provázku je k vidění hra Naše násilí a vaše násilí, která poukazuje na to, že na násilí, ke kterému dnes dochází v muslimském světě, má podíl i západní svět. Tento svůj podíl si ale odmítá připustit, tak je prý třeba to připomínat skrze umění. Třeba prostřednictvím divadelní hry, ve které Ježíš Kristus sleze z kříže a znásilní muslimku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Starosta Svitav: Stát by měl konečně začít obcím splácet dluhy
Komunální volby se blíží a ParlamentníListy.cz přináší rozhovory se starosty. Tentokrát jsme vyzpovídali starostu Svitav Davida Šimka (BPP). Jak hodnotí uplynulé čtyři roky? S jakými vizemi se pokusí do třetice obhájit mandát? A proč je kritický k sestavování vlády a zejména k starostům zastoupených ve Sněmovně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09 hospodařila loni se ztrátou 24,2 milionu korun
Loňské náklady TOP 09 činily přibližně 109,8 milionu korun a zhruba o 24,2 milionu korun tak překročily výnosy za rok 2017. Strana to dnes uvedla v tiskové zprávě. Největší položkou na straně nákladů byly výdaje za loňské volby do Sněmovny, které opoziční stranu vyšly na 74,8 milionu. TOP 09 ve volbách získala 5,31 procenta hlasů a ve Sněmovně má sedm poslanců, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nedbálek (ČS): Velký Pátek
Netradiční dopoledne prožily děti ZŠ Bystřice pod Hostýnem, Pod Dubíčkem. Projektový den s názvem Velikonoční den a pletení tatarů s Karly Nedbálky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Moravané navrhují k hymně ČR přidat zmínku o zemi moravské
K iniciativě za změnu české hymny se přidaly spolek Moravské srdce a dosud neregistrované Moravské zemské hnutí. Pokud je cílem návrhů, které ve středu předložil k veřejné diskusi Český olympijský výbor, i delší provedení hymny, navrhuje spolek navázat na první sloku písně Kde domov můj první slokou slavnostní moravské písně Moravo, Moravo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Marek Kyncl: Rakousko odmítlo participovat na zhoršení vztahů zemí EU s Ruskem
PSÁNO PRO PL: Rakousko odmítlo participovat na zhoršení vztahů zemí EU s Ruskem a namísto toho se nabídlo jako prostředník. Podle vyjádření mluvčího prezidenta RF Dmitrije Peskova, Rusko takovou inciativu pouze vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Voliče Tomia Okamury rozzlobilo multi-kulti v KFC
Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie se zlobí na řetězec KFC. Děti tu totiž mohou dostat k dětskému menu jako hračku malou mešitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Vědecká knihovna nutně potřebuje nové prostory
Moravskoslezská vědecká knihovna se přece jen bude stavět. Projekt tzv. Černé kostky schválili krajští zastupitelé a nic nebrání tomu, aby knihovna dostala nové prostory naproti Domu kultury města Ostravy. Do projektu vstupuje i město Ostrava, které zainvestuje 150 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česko vydalo ruského hackera Nikulina do USA, odletěl v noci
Česko vydalo údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. Odletěl v noci na dnešek. Informovaly o tom server Respekt.cz a Radiožurnál Českého rozhlasu. Mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová ČTK sdělila, že informaci nemůže potvrdit. O Nikulinovo vydání usilovalo také Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Je to marný, je to marný, je to marný!
nerad, musím toto rčení klasika použít, protože nic vhodnějšího pro vyjádření marnosti nenalézám. Ta marnost se týká našich politiků, kteří (až na výjimky), aby projevili svou (samozřejmě že neúplatnou, jak také jinak!!!) nezměrnou loajalitu k politice EU a Velké Británii, které pod tlakem USA stupňují provokace vůči Ruské federaci, se hrdě a se vztyčenou hlavou hlásí k provokativnímu rozhodnutí umanuté britské premiérky paní Mayové, která bez toho, že by měla v ruce nějaké prokazatelné důkazy o identitě a původu bojového otravného plynu (BOL) Novičoku, resp. plynu A 234, použitého v útoku na bývalého rusko-britského dvojagenta Skripala a jeho dceru, veřejně obvinila Rusko jako jedině možného pachatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Od 1. dubna budou uzavřena všechna informační centra, za vlky a rysy ale vyrazit můžete
Stejně, jako každý rok, se od 1. do 30. dubna uzavírají všechna informační a návštěvnická centra Národního parku Šumava. Důvodem je nutnost provedení nejrůznějších oprav v těchto zařízeních, absolvování přednášek a nutných školení pracovníků infocenter a také úklid odpadků v některých částech Národního parku, které po sobě zanechali někteří návštěvníci v zimě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Vědci dostanou pobídku na projekty pro zemědělství, ochranu přírody a spotřebitelů
Ministerstvo zemědělství otevírá veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích. Vybrané projekty výzkumných ústavů nebo vysokých škol se zaměří na řešení aktuálních potřeb zemědělství, ochrany přírody nebo spotřebitelů. Celkem vědci získají od Ministerstva zemědělství podporu ve výši 326 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Skála k jednáním o vládě: Je to určité varování
Dubnový sjezd KSČM by nemusel vyslovit definitivní stanovisko strany k podpoře vlády Andreje Babiše (ANO). Kandidát na předsedu komunistů Josef Skála ČTK řekl, že spěch není namístě, protože jednání ANO a ČSSD, jejichž vládu by mohla KSČM tolerovat, není zdaleka u konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic: Dopravní omezení o Velikonocích
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na obnovení prací na modernizaci dálnice D1 i na zahájení opravy na prvních osmi kilometrech dálnice D11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Arnika: Startují registrace na letošní ročník Tour de aleje
Závod i rodinná cyklojízda startují 14. července v Přibyslavi. Připravena je také naučná cyklostezka s bohatým doprovodným programem. Sportovci, rodiny s dětmi, milovníci kol a přírody se mohou už nyní. Startovným přispějí na výsadbu nových alejí, natírání kmenů podél silnic bezpečnostními pruhy nebo na provoz ekoporadny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na Praze 10 bylo téměř dvě stě mrtvých duší členů ČSSD
Už v prosinci loňského roku jsme uveřejnili dopis, jehož autorem byl místopředseda OVV ČSSD Praha 10 Petr Želízko (Praha 10 je největší organizací v Praze), a který zaslal tehdy statutárnímu místopředsedovi ČSSD Chovancovi. Šlo o přeregistraci Prahy 10. Želízko tento způsob komunikace akcentuje i v interních mailech. Ty se dostaly rovněž do redakce ParlamentníchListů.cz. Jak se ukázalo, všechny naše indicie byly správné, jelikož počet členů na Praze 10 prošel takzvanou přeregistrací. To znamená, že byly desítky "členů" ČSSD vyloučeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje mají sjednocené orientační systémy v areálech
Vstoupit do nemocničního areálu, rychle se v často neznámém prostředí zorientovat a s co nejmenším prodlením dorazit na správné oddělení. Tak by měla vypadat ideální cesta na ošetření nebo na návštěvu blízkého. Nemocnice Pardubického kraje udělala významný krok k jejímu splnění. Ve všech pěti nemocnicích jsou instalovány jednotné vnější orientační systémy. Dokončena byla druhá etapa tohoto projektu, která zahrnovala nové značení v Ústí nad Orlicí, v Litomyšli a ve Svitavách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek se pořádně rozčílil kvůli nové podobě hymny
Podoba české hymny by se podle politiků neměla měnit, jak navrhuje Český olympijský výbor (ČOV). Prezident Miloš Zeman prohlásil, že státní symboly nejsou módní doplňky. Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd dokonce označil novou verzi hymny představenou ČOV za kýč. Podle ministra zahraničí Martina Stropnického (ANO) je síla české hymny v její prostotě. ČOV dnes sdělil, že chtěl hlavně vyvolat diskusi o podobě hymny. Vyjádření politiků přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Za naše miliardy pro mezinárodní organizace mají lidé právo rozhodnout
Česká republika je v mnoha mezinárodních organizacích. Ročně za tato členství platí miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist