Oficiální zpravodajská média

Vojenský lékař a teolog: Islám půjde tam, kam jej pustíme. Jakmile se tu začnou stavět mešity, vybarví si nás barvičkou. A pak prozradil, jaké nesmysly páchají české neziskovky
Stát ve státě. Takové jsou nejen no-go zóny, ale i další enklávy v Anglii či ve Francii. O situaci kolem migrantské krize povídal na akci plzeňských Mladých konzervativců vojenský lékař, účastník mnoha misí, znalec islámského prostředí, Blízkého Východu i Afriky, mjr. MUDr. Marcel Hájek. Přítomní se dozvěděli, proč musí mít lékař v muslimském světě za zadkem islámského duchovního a kdy je pro muslimy země „jejich“ – a jak se tomu bránit. Zmínil obrovskou natalitu v Kosovu, která zapříčinila jeho odtržení, se kterým si dodnes Evropa neví rady. Vysmál se neziskovkám, které dodávají do postižených oblastí vodu, když je jí tam všude přehršle a jak dodávají oblečení, které místní nikdy nenosili a nosit nebudou. A také, jak „zpitomnělí“ turisté ze Západu podporují „kraviny“ nejen v emirátech...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Co se to tady děje?
Izrael zrušil deportaci 35 tisíc afrických migrantů zpět do Afriky poté, co se dohodl s úřadem OSN pro uprchlíky na odeslání více než 16 tisíc z nich do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Přes čáru. Ani náhodou! Mohli byste se ode mě učit, setřel Andrej Babiš ČSSD
Zatímco jednání o nové vládě pokračují i přes Velikonoce, premiér v demisi Andrej Babiš oznámil, že po náročných dnech si se svou rodinou nadělil dovolenou, kterou nyní tráví v Tenerife na Kanárských ostrovech. Ani odsud ale nezapomněl podat své tradiční hlášení z uplynulého týdne, které věnoval především tomu, jak pokračuje jeho „vyjednávací maraton“. „ČSSD nevychází počty, chtěj pět ministerských křesel, to už je přes čáru,“ rozjel se ve svém komentáři na facebooku premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Na Palmovce nepojedou tramvaje
Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 8. dubna 2018 (od 7:30 do 20 hodin) k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Ohrada – Palmovka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ve Sněmovně zjistil, jak fungovaly dětské domovy za Marksové. Je to dost děsivé čtení
Poslanec Václav Klaus mladší se v tradičním komentáři pro server Novinky.cz vyjádřil k péči, kterou stát poskytuje dětem v dětských domovech. To, co zjistil ve Sněmovně, místy vyráží dech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sólo pro Kalouska, Stanjuru a spol.? Už to stačilo. Poslanci chtějí změnit jednací řád, aby se taky dostali ke slovu
Některým poslancům vadí, že se při mimořádných schůzích často nedostanou ke slovu. Současný systém totiž leckdy umožňuje promluvit jen poslanci s přednostním právem, což jsou předsedové poslaneckých klubů a předsedové politických stran. Jak píše server ČT24.cz, zákonodárci nyní chtějí kvůli tomu vyvolat změnu jednacího řádu Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura: Navrhuji, aby se hymna ČR zpívala ve všech školách 1. září
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se rozhodl na svůj facebook umístit krátké video, ve kterém vysvětlil, z jakého důvodu on a poslanci SPD důrazně odmítají implementaci směrnic Evropské unie do právního řádu České republiky. V dalším příspěvku také odhalil, co říká na novou verzi české hymny, proč trvá na tom, aby česká vláda přijala razantní opatření pro zachování naší bezpečnosti, a jaké jsou podle něj ideální další kroky v kauze dvojitého ruského a britského agenta Sergeje Skripala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Marek Benda: Skripal? Veřejnost nemusí znát všechno
ROZHOVOR „Odnaučili jsme se vést dialog, přesvědčovat druhé silou argumentů a strašně nálepkujeme,“ říká Marek Benda (ODS) a pokládá to za naprosto zničující. Zdůraznil, že tím vlastně podrýváme možnost smysluplné veřejné diskuse a smysluplného uvažování. Současně upozornil, že neznalost důkazů ohledně otravy agenta Skripala neznamená, že důkazy neexistují. Vyhoštěním agentů podle něj děláme silné diplomatické gesto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Flagrantní moderátorské selhání oslavované Světlany Witowské. To si fakt myslíte, že jsou Češi tak blbí, ptá se rozhlasový radní
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Za flagrantní moderátorské selhání považuje místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek to, jak si Světlana Witowská počínala v pořadu Interview ČT24 na téma Skripal a vyhošťování diplomatů. Předsedu ODS Petra Fialu nechala mluvit o tom, že nějaký důkaz, který k takovému diplomatickému kroku opravňuje, určitě existuje, protože Britové jsou zdrženliví a nevyvolávali by mezinárodní konflikt bez důkazů. Jednoznačně pak od ní mělo přijít připomenutí britských „důkazů“ při invazi do Iráku, jejichž neexistenci po letech přiznal i Tony Blair, což ale od veřejnoprávní redaktorky nezaznělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Strašení rušením nemocnic je nová politická taktika
Strašení občanů je nyní nová strategie k získávání voličů. Nejdříve občany „vyhrůzí" neexistujícím problémem – rušením nemocnic – což ví, že se nestane, a pak jim tvrdí, že problém vyřešili. V tuto chvíli mám na mysli různé výzvy a petice politiků, kdy někteří z nevědomosti, jiní vědomě s blížícími se komunálními volbami svá tvrzení opírají o návrh koncepce, o kterém ví, že je nehotový, nic takového neobsahuje a jsou v něm pojmenovány problémy, které se mají řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
O senátorské křeslo Františka Čuby stojí hned devět lidí. Jsou to...
O uvolněné místo senátora na Zlínsku má zájem devět lidí. Vyplývá to z počtu podaných kandidátních listin, které strany a hnutí musely odevzdat na zlínský magistrát do dnešních 16:00. ČTK to dnes řekl vedoucí odboru kanceláře zlínského primátora Tomáš Lang. Doplňovací volby se uskuteční 18. a 19. května. Místo se uvolnilo po letošní rezignaci dosavadního senátora Františka Čuby (SPO). Nový senátor bude zvolen jen do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Důchod je pojistka před bídou, nebo žebračenka?
Údajný výrok guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka o tom, že důchod by měl být jen pojistka, aby lidé nespadli do bídy, vzbudil široký zájem politiků, některé dokonce „zdvihl ze židle“. Uvedly nedávno Novinky.cz. Politici se předbíhají, jak se stát stará o důchodce, jak tento výrok nevystihuje skutečnost, jak se navyšují důchody. Jsem ráda, že většina politiků se vyjádřila, že důchod nemá být chudinskou dávkou, ale že má seniorům umožnit důstojně žít. Z jejich výroků mi vyplývá, že vůbec netuší, jak se skutečně obyčejným lidem žije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Velikonoční nálož Tomáše Halíka: Umělý strach z migrantů. Lež a nenávist je rakovina, a „pražská kavárna“ je lékem proti ní
Kněz Tomáš Halík poskytl rozhovor serveru Lidovky.cz. V něm mimo jiné hovořil také o kardinálu Dominiku Dukovi, jehož má dle svých slov lidsky rád. „Ve vstřícnosti ke Klausovi a Zemanovi ale zašel daleko, dal se vlákat do pasti,“ podotkl Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MZV: Z Ruské federace budou vyhoštěni tři čeští diplomaté
Ministerstvo zahraničních věcí ČR bere na vědomí, že Ruská federace dnes v odvetném kroku označila tři české diplomaty působící na zastupitelském úřadě ČR v Moskvě za nežádoucí osoby. Území Ruska musí opustit nejpozději do 5. dubna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Hnali ho jak zvíře, dostali ho, začali bít pěstmi.“ Po otřesném incidentu mluví Plzeňáci o cizincích
V noci na pondělí v centru Plzně napadli čtyři mladí muži chlapce, kterého uštvali, zbili a zkopali. Ten byl následně záchranáři transportován na chirurgické oddělení Fakultní nemocnice Lochotín. Netrvalo dlouho a policie útočníky dopadla v nedalekém baru od místa činu. Policie se případem nadále intenzivně zabývá. Lidé na sociálních sítích varují, že na chlapce útočili cizinci z Východu, kterých na Plzeňsku přibývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Čunek nám škodí, naříká pražský lidovec
Moderátor internetové televize XTV.cz Luboš Xaver Veselý přivítal ve vysílání pražského radního pro kulturu Jan Wolfa (KDU-ČSL). Ten hned na úvod oznámil, že lidovci by se neměli hrnout do příští vlády a zkritizoval svého stranického kolegu zlínského hejtmana Jiřího Čunka. To, jak Čunek vystupuje, prý Pražanům není po chuti a lidovcům v Praze to škodí. Vedle Čunka se Wolf pustil také do pražské primátorky za hnutí ANO Adriany Krnáčové, se kterou sedí v koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Proč je potřeba nové hymny pro ČR?
Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Ing. Jiří Kejval nedávno v Českém rozhlase prohlásil, že česká státní hymna Kde domov můj je málo majestátní. Podle něj chtějí funkcionáři ČOV rozvířit debatu, zda nenastal čas naši hymnu změnit tak, aby byla sebevědomější, monumentálnější a dynamičtější, či zda by neměla mít, jako dříve, dvě sloky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Docenta Valenčíka znechutil Jiří Rusnok. Jde o velmi necitlivý výrok o důchodcích
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok nedávno občanům sdělil, k čemu ve skutečnosti slouží státní starobní důchod. Mnoho lidí tím šokoval. A docenta Radima Valenčíka velmi rozzlobil. Rozzlobil ho dokonce natolik, že se Valenčík rozhodl sepsat text, v němž Rusnokovi pořádně vyčinil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum: Koalice s podporou komunistů nevadí skoro polovině lidí
Polovina lidí je pro předčasné volby. Vláda ANO s ČSSD a podporou KSČM pak nevadí 45 procentům občanů. Alespoň to ukázal průzkum agentury Median pro Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
STAN: Novým předsedou Pro Znojmo je Jakub Krainer
Pro Znojmo, spolupracující hnutí Starostů a nezávislých, ohlásilo v roce komunálních voleb změnu na kapitánském můstku. Novým předsedou se stal Jakub Krainer, Jiří Kacetl zůstává prvním místopředsedou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr si posvítil na Babišovy potraviny. Sepsal čtenářům, které jsou nekvalitní
V tuto chvíli jsou chemicko-potravinářské podniky Andreje Babiše (ANO) odloženy ve svěřenském fondu Andreje Babiše, ale server Forum24.cz Pavla Šafra si i tak posvítil na potraviny, které podniky premiéra v demisi vyrábějí. Hodnocení těchto produktů nedopadlo právě nejlépe. Babišovy podniky prý prodávají falšované potraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
HZS: Rizika požárů v nákupních centrech
Představte si situaci, kdy nakupujete v některém velkém nákupním centru a najednou zde vypukne požár. V takový okamžik zavládne mezi lidmi panika a budou se co nejrychleji snažit najít cestu ven. To ale nemusí být jednoduché.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Něco promineme, sliboval Babiš. A pak úřad rozdal pokuty za tři čtvrtě miliardy
Nejprve premiér Andrej Babiš (ANO) sliboval, že jeho úředníci nebudou tak přísní. Nakonec za kontrolní hlášení padly pokuty za 763 milionů korun. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kracíková (STAN): Problémy krajského zdravotnictví a možnosti řešení
Opozice bije na poplach, jak hrozný je personální stav nemocnic Královéhradeckého kraje. Ano, v našich nemocnicích chybí lékaři a sestry, ale bohužel je to stav, který je stejný napříč celou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Papeži Františku, proč myješ nohy vrahům Tvých bratří?
I Tvoje hlava zůstane na krku jen za cenu Tvého ponížení; to už jsi s tím ponížením začal?! A to ještě musíš uznat, že Alláh je jediný bůh a Ježíš nebyl Božím synem. Jinak jsi stejně káfir, tedy na úrovni ateistů. A nepomůže Ti ani odevzdávat daň z hlavy vlastní rukou, jsa ponížen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: V lesích není bezpečno, úřad do nich omezil vstup
Na tři měsíce vyloučil Krajský úřad Olomouckého kraje vstup do lesů na Olomoucku a Šternbersku. Může za to větrná smršť, která se regionem prohnala v polovině března a na lesních porostech napáchala velké škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Jako by pravda byla vadou na kráse...
V rámci Projektu etického vzdělávání se uskutečnila první přednáška pro veřejnost s názvem Jako by pravda byla vadou na kráse... Připravil ji doc. PhDr. Pavel Vacek, PhD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pomoc samosprávě má smysl
Měl jsem tu čest zúčastnit se letošního ročníku kongresu Forum Municipal, který patří mezi nejprestižnější odborné akce určené pro představitele místních samospráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum: Představení Kynžvartské daguerrotypie
Národní technické muzeum ve spolupráci s Národním památkovým ústavem představují originály unikátních dokumentů zapsané do prestižního mezinárodního registru Paměť světa UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce nemůže kontrolovat dodržování zákazu kouření
SZPI nedisponuje pravomocí kontrolovat dodržování zákazu kouření v restauracích a dalších provozech společného stravování
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Trudný příběh provozovatele zoologické zahrady na Krymu: Nejhorší čtyři roky v životě
Oleg Zubkov provozuje na poloostrově Krym dvě zoologické zahrady plné šelem. Když se ukrajinský poloostrov stal součástí Ruské federace, Zubkov to vítal. Věřil, že pod ruskou správou se budou mít lidé i jeho zvířata dobře. O čtyři roky později však vzpomíná na ukrajinskou vládu v Kyjevě a toužebně si přeje, aby se Krym opět vrátil pod ukrajinskou správu. Podívejte se sami, co ho na ruské správě znechutilo nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj spolupracuje s Francií již od roku 2003
Spolupráce kraje s francouzským regionem nebo dobrovolnictví byla témata setkání radního pro školství Bohumila Bernáška s ředitelem Francouzské aliance v Pardubicích Samuelem Coeytaux a koordinátorkou Francouzských aliancí v České republice Rosannou Segreto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Podvod. Takhle netransparentní hra se v české politice ještě nehrála. Babišovi voliči budou velmi překvapeni, co to zvolili, soudí Vlastimil Tlustý
ROZHOVOR Proč hned v referendu hlasovat o vystoupení z Evropské unie, říká bývalý vlivný poslanec ODS a exministr financí Vlastimil Tlustý. Legitimní by podle něj bylo zeptat se občanů, jestli jsou připraveni na to, že nás tady budou řídit z Berlína, Bruselu a Paříže, to znamená, jestli souhlasí s Lisabonskou smlouvou. „Já bych v takovém referendu hlasoval za výjimku z platnosti Lisabonské smlouvy pro Českou republiku při zachování našeho členství v Evropské unii, jen bychom prostě vzkázali, že diktovat nám nebudou,“ uvedl Tlustý. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil také o napjatých vztazích s Ruskem i jednáních hnutí ANO o vládní koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tak to vidí anarchokapitalista: Stát je lupič a organizovaná mafie. Funguje v podstatě na principu násilí a vydírání
Programátor Martin Urza je přesvědčen, že stát se chová jako zloděj. A to, co lidem ukradne, navíc naprosto nehospodárně rozhazuje. Anarchokapitalisté, k nimž se Uzra hlásí, popisují stát také jako organizovanou mafii, která legálně okrádá občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Přípravu na komunální volby nechceme v Ostravě podcenit
S předsedy místních organizací sešel se v Ostravě na svém 9. zasedání okresní výbor KDU-ČSL, který projednával řadu důležitých témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na jarní výstavy Zahrady Čech s jízdenkou Vlak
Od 4. do 8. dubna se koná tradiční Tržnice Zahrady Čech spojená s výstavou Bydlení na Zahradě Čech. Svezte se do Litoměřic na tyto oblíbené jarní akce plné květin a potřeb nejen pro zahrádkáře na zvýhodněnou zpáteční jízdenku Vlak .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kolem Nikulina ještě bude veselo. Advokát chystá množství kroků, včetně žaloby do Štrasburku
Advokát ruského hackera Jevgenije Nikulina se nevzdává a chce pro svého klienta vybojovat odškodné. V následujících týdnech by se měl obrátit na Ústavní soud i na Evropský soud pro lidská práva. Píše to server ČT24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Vojtěch Filip označil 90. léta za temnou skvrnu naší historie
Komentář na facebookovém profilu k současné prezentaci KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Region bude svítit modře
Již v uplynulých letech jsme se zapojili do osvětové kampaně s názvem "Česko svítí modře“. Motto letošní akce nese název „Navzdory osudu“ a my se k ní samozřejmě opět připojíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: V regionu máme obdivuhodné ženy, kterým není okolní život lhostejný
Znáte ženu, která se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? A věnuje se podle vás těmto ženám dostatek pozornosti? Jestli o takové osobnosti víte, zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, či kolegyni z práce. Od 1. dubna začaly nominace do 9. ročníku projektu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková vypeskovala guvernéra kvůli důchodcům. Za příklad dala babičku žijící v Bakalově bytě
Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se pořádně rozčílila. Ze židle ji zvedla jak slova guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka o tom, že starobní důchod nebude ničím víc než jen minimální dávkou, která zaručí, že senioři nebudou žít v absolutní bídě. Stejně silně ji však rozlítila slova politiků, kteří se začali předhánět v ujišťování, že se o seniory postarají a udělají vše pro to, aby si mohli užívat důstojného stáří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení podporují garanci místa ve školkách
Vláda v demisi odmítla návrh ODS na zrušení povinné mateřské školy pro pětileté děti a budoucí povinnosti školek přijímat dvouleté děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Příběh Savčenkové ukazuje, co byl zač Majdan
O příběhu pilotky Nadiji Savčenkové píše server E15.cz. Všímá si především toho, jak někdejší národní hrdinka skončila ve vazbě, protože podle prokuratury plánovala ozbrojený puč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šaškárna, šaškárna, šaškárna. Promiňte, s tím ať jdou do prdele. Petr Štěpánek hovořil o Babišovi, ČT, ODS i spektáklu Skripal a skončilo to vždy stejným slovem
ROZHOVOR Parlament, Českou televizi, Miloše Zemana i Andreje Babiše označuje za šaškárnu. Označení „superšaškárna“ udělil hudebník a spisovatel Petr Štěpánek Evropské unii. Zakládající člen Alternativy pro Česko i ODS varuje před vyvoláním konfliktu s Ruskem kvůli dluhům západních zemí. Současně odsoudil rychlé závěry kolem otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, když se neví, kdo a čím ho otrávil, jak se to stalo, a zároveň existují fotky, jak specialisté zasahují v takzvaných atombordelech a vedle stojí policista a jí svačinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky zvou trubače do soutěže Parforzní kňour
Vojenské lesy a statky otevírají pro jednotlivce i umělecká tělesa registraci do již 11. ročníku soutěže mysliveckých trubačů Parforzní kňour 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Němka Renata je v šoku - řemeslník přišel včas!
Mnohý z našinců si možná myslí, že naše poměry jsou neurovnané, dálnice se staví pomalu, s vládou je to všelijaké, Hrad nás vede do Ruska - jsou i tací, kteří si už chystají evakuační zavazadlo nebo jen prostě zkoumají, kam emigrovat. Stačí se ovšem podívat k německým sousedům do satirického serveru Postillon, aby člověk viděl, že ani tam není vše ideální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Demokracie a svoboda jsou v Česku v ohrožení! Jan Veleba vypustil vážná slova
ROZHOVOR „Obávám se, že demokracie a svoboda slova jsou v naší zemi skutečně ohroženy. Dnes a denně jsou lidem dávkovány informace očerňující prezidenta, premiéra, akce umělců se mění v politické agitky, univerzity se často otevřeně politicky angažují,“ říká senátor Jan Veleba. Pro ParlamentníListy.cz promluvil mimo jiné o otravě agenta Skripala i o vyhoštění tří ruských diplomatů z České republiky. „Je to bohužel návrat politiky hodného a poslušného žáka, který bude plnit svoji roli ve středoevropském prostoru, kterou mu předepíší západní spojenci. Dříve to byla Moskva,“ říká senátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha odstranily 150 invazních i nebezpečných dřevin z obory Hvězda
Bezpečnost návštěvníků a zachování bohatého a zdravého lesa – to jsou dvě hlavní myšlenky, z nichž vycházely těžební zásahy, které jsme od loňského srpna do konce letošního března prováděli v oboře Hvězda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vyhoštění ruští diplomaté odjeli z ČR, potvrdila ruská ambasáda
Tři vyhoštění členové ruského diplomatického personálu odjeli z České republiky v termínu. Českému ministerstvu zahraničních věcí to oficiálně potvrdila ruská ambasáda v Praze, řekla dnes ČTK mluvčí ministerstva Irena Valentová. Česko Rusy vyhostilo v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Londýn z útoku obviňuje Moskvu, která to popírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Starosta Hodonína: Masaryk to neměl vůbec jednoduché
Jaké jsou dojmy Milana Lúčky (BPP) ze setkání s pravnučkou Tomáše Garrrigua Masaryka, hodonínského rodáka? A jak hodnotí našeho prvního československého prezidenta? Nejen to zajímalo naši redakci. Ohlédli jsme se také za končícím se volebním obdobím. Prozradil nám, proč již nebude obhajovat mandát starosty. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM otevřel studentům Fakulty architektury ČVUT budovu bývalého sídla finančního úřadu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě umožnil studentům Fakulty architektury ČVUT prohlídku budovy bývalého sídla finančního úřadu v Havlíčkově Brodě. Studenti si ji prohlédli v rámci tradičního semestrálního ateliérového workshopu FA ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Místo chudé nevěsty chudá děvka?
Velikonoce jsou svátky vysvobození ze smrti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Severočeská vodárenská společnost: Rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Krásném Březně
Další plánovanou investiční akci zahajuje Severočeská vodárenská společnost v Ústí nad Labem, v ulicích Čelakovského, Příkopy, Na Sklípku a v ulicicíh Družstevní, Husova a Erbenova v Krásném Březně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nakladatelství dostalo pokutu 40 tisíc za předvolební propagaci Zemanovy knihy
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí uložil pokutu 40.000 Kč nakladatelství Olympia za propagaci knihy Miloše Zemana v době předvolební kampaně. Nakladatelství odmítlo, že by propagace knihy byla součástí kampaně. Uvedl to dnes server iRozhlas.cz. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček označil přístup úřadu za mimořádně podivný. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Andrej Babiš učinil správné rozhodnutí
Komentář na facebookovém profilu k vyhoštění ruských diplomatů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Velikonoce a přímá akce „dutschkismu“
Píše se rok 1968. Těsně před Velikonoci přijíždí do Prahy západoněmecká levičácká legenda Rudi Dustchke. Českoslovenští vysokoškoláci jej místo ovací málem vypískají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senát: Valdštejnská zahrada otevřela své brány veřejnosti
Valdštejnská zahrada je pro veřejnost otevřena od dubna do října. Valdštejnská zahrada je svou rozlohou více než 14 tisíc metrů čtverečních druhou největší zahradou v centru Prahy, větší jsou jen zahrady Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Moskva si stěžuje na vydání Nikulina: Podkopáváte vzájemné vztahy
Vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina z Česka do Spojených států podkopává základy česko-ruské spolupráce. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zahraničí, které vyjádřilo nad českým rozhodnutím pobouření. Zároveň poukázalo na to, že přijme veškerá potřebná opatření, aby zajistilo práva a obhájilo zájmy občana Ruské federace Nikulina. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Na naší politické scéně zažívá člověk apríl 365 dní v roce
Komentář na facebookovém profilu k událostem na politické scéně, které sice tak působí, ale bohužel aprílovým žertíkem nejsou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
I. ročník - Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění spuštěna
Server BankovniPoplatky.com odstartoval hlasování v rámci I. ročníku Ankety o nejabsurdnější výluku z pojištění. Od 1. 4. 2018 mohou čtenáři hlasovat pro navržené a nominované výluky z pojištění přímo na serveru BankovniPoplatky.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Kauza novičok aneb Jak jsou ČR, Evropa a USA proti Rusku
Aktuálně mezinárodním společenstvím otřásá případ otravy chemickou látkou označovanou jako novičok. Z jejího použití na území Velké Británie je obviňována Ruská federace, jsou vzájemně vypovídáni diplomaté, jedná se v OSN, EU i NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pospíšil se pustil do boje za práva zvířat skutečně s vervou
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se rozhodl podpořit petici, která žádá přísnější tresty za týrání zvířat, efektivnější boj proti těmto činům a lepší právní postavení zvířat. Píše to server Bleskově.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářská a sociální rada Mostecka řešila podporu a rozvoj regionu
Podpora projektů vedoucích k rozvoji regionu byla hlavním tématem březnového jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM). Souvisela s ním mimo jiné prezentace společnosti Offroadsafari, která se zabývá poznávací turistikou v Ústeckém kraji, především pak v Krušných horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petice ve věci trestní odpovědnosti úředníků
Vyjadřujeme nesouhlas se stávající situaci ve věci trestního stíhání úředníků státní správy a samosprávy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Demokratická žumpa mě neustále napadá... Komunistický poslanec Ondráček přidal podrobnosti
ROZHOVOR „Na rozdíl od mnohých členů komise vím, co kontrolovat a také jak to kontrolovat. Až bude zvolen předseda nebo předsedkyně, dám požadavky a budu vidět, jak mi v tom záměru budou bránit. Pokud ano, budu to samozřejmě medializovat!“ tvrdí teď je svému angažmá v komisi pro kontrolu GIBS komunista Zdeněk Ondráček. Napadání jeho osoby ze všech možných úhlů ale pro něj osobně nekončí. Naopak. Teď mu prý stále dokola blokují facebookový profil. „Profil je organizovaně napadán lidmi spřízněnými s Demokratickou žumpou... Jsem organizovaně nahlašován za údajné porušování pravidel. Diskutovat o tom není s kým a obrana je prakticky nemožná!“ říká Ondráček kromě jiného v rozhovoru ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce kontrolovala odlehlé horské restaurace
Česká obchodní inspekce se pravidelně věnuje také kontrolám v turisty vyhledávaných lokalitách. Tentokrát se inspektoři ČOI Ústeckého a Libereckého kraje vydali na lyžích na cílenou kontrolu v oblasti Rokytnice nad Jizerou. Při sedmi kontrolách v horských boudách a bufetech se setkali s porušením zákona v šesti případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ustrnout na tom, co stačilo nedávno, hrozí pádem do nicoty, varuje místopředseda komunistů Skála
Místopředseda KSČM Josef Skála se pro server ParlamentníListy.cz zamyslel nad tím, že jaro před padesáti lety vonělo nadějemi. „Otázky, které nastolilo, měly hlubší kořeny. KSČ mířila k socialismu ‚československou cestou‘,“ podotkl Skála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Trvalé a neodkladné hlavolamy
Jaro před padesáti lety vonělo nadějemi. Otázky, které nastolilo, měly hlubší kořeny. KSČ mířila k socialismu „československou cestou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Filozof: ČT je baštou rodícího se totalitního režimu, šíří nenávist a strach. 17. listopad byl manipulace. Obhájci liberální demokracie se chtějí zbavit Zemana stejně jako komunisté Beneše
ROZHOVOR Reakční kontrarevoluční filozof Jiří Hejlek míní, že nynější situace v mnohém připomíná režim tzv. třetí republiky před únorem 1948. „Vznikne opravdu nová Národní fronta. Její propaganda bude vskutku pravdivá a nedemagogická, jak řekla ta poslankyně, zatímco protivníci jsou předem označeni za demagogy, hlupáky a lháře. A je tu opět ta směšná víra v osvětu. Oni si opravdu myslí, že jen jejich názor je správný a že každý, kdo jej nesdílí, je buď nepřítel, nebo je jen přechodně pomýlený a dá se přesvědčit. Jedná se tedy zase o převýchovu. Zatím ještě bez převýchovných zařízení, ale na jak dlouho?“ varuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Apríl podle Jana Čulíka: Miloš Zeman sedí v paneláku na Lužinách a hraje si na světového vůdce
Na Apríl nezapomněli ani na severu Britské listy šéfredaktora Jana Čulíka. Sice až de facto na poslední chvíli, ale i tak přišel redaktor Bohumil Kartous 1. dubna s textem o tom, jak TV Barrandov v tichosti připravuje velkolepý životopisný seriál o prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Problém u britských labouristů: Někteří členové projevují antisemitismus a předseda s tím nic nedělá
Předseda britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn má problém. Jak píše server E15.cz, čelí stále silnějšímu tlaku kvůli reakci na antisemitské výroky některých členů a podporovatelů strany. Ne všem se totiž zdá dostatečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Velikonoční úvaha o velkých příbězích a každodenním životě
K filmu Budovatelé říší, kde jsem zostouzen, jsem se ještě nevyjádřil. Když vám na něčem opravdu záleží, věříte ideálům a jste ochotni pro ně něco obětovat, máte sklon přehnaně důvěřovat těm, kdo předstírají, že zastávají stejné hodnoty. A pak to nedopadá dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Nový letní letový řád přinese 6 nových destinací a přímé spojení do 157 míst po celém světě
V neděli 25. března vstoupil na Letišti Václava Havla Praha v platnost nový letní letový řád. V nadcházející sezóně, která potrvá do 27. října 2018, své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne 67 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 157 míst po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Termojaderná válka, zničení celé planety. Ředitel protiválečné nadace popsal, jak to dopadne, pokud dnes vyhrotíme konflikt velmocí
ROZHOVOR Nová studená válka se může zcela vymknout kontrole, použití termojaderné zbraně by nás neuvrhlo jako u klasických jaderných zbraní do doby oštěpu a pazourku, ale zničilo by celou planetu. V době konání mírových velikonočních pochodů po celé západní Evropě přinášejí ParlamentníListy.cz rozhovor s Václavem Vítovcem, ředitelem Nadace železné opony. Ta byla založena v roce 1994 a nyní provozuje již dvě muzea – Muzeum železné opony přímo na hranicích v Rozvadově a Atomové muzeum v Brdech, v Míšově, které je naprostým unikátem. To všechno by rádi zastřešili Muzeem triatlonu v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Končí lhůta pro nominace na nového senátora na Zlínsku za Čubu
Dneškem končí lhůta pro nominace do doplňovacích senátních voleb v obvodu číslo 78 na Zlínsku za Františka Čubu. Konat se budou 18. a 19. května. Čuba rezignoval na senátorský mandát na konci února poté, co půldruhého roku v horní komoře Parlamentu chyběl kvůli zdravotním problémům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Paní Šabatová a její souvěrci nás vrátili do středověku. Právník rozebral, co přesně znamená kauza "dámská kupé ve vlacích"
České dráhy se rozhodly zvýšit komfort a bezpečí žen na cestách a do vybraných vlaků zavedly kupé jen pro dámy. „Těžko si představit něco zpozdilejšího než propagovat ženská vlaková kupé v 21. století,“ nestačil se ve svém příspěvku na serveru Echo24.cz divit advokát Jan Vučka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist