Oficiální zpravodajská média

Máte krásné nohy, řekl Ringo Čech Krnáčové. A Jaromír Soukup sám sebe označil za...
Nejen o sdílené ekonomice hovořila v pořadu Instinkty Jaromíra Soukupa na TV Barrandov primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO). Hovořilo se však také o bydlení či o rovnoprávnosti mužů a žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pouze na PL: Lidskoprávní klinika, studentská laboratoř lidských práv a mnohé další. To se studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci. O kousek dál ve Vsetíně loni nebyl ani jeden zednický učeň
„Jsem natolik zaostalý, že uplatnění absolventů těchto oborů si nedokážu vůbec představit!“ napsal naší redakci čtenář Vladimír L. Odkázal nás na více jak desítku předmětů, které lze údajně studovat na univerzitě v Olomouci. ParlamentníListy.cz se rozhodly ověřit, zdali jsou tyto podivně znějící obory pravdou, či ne. Ukázalo se, že náš čtenář věděl, co tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Všichni máme plány a sny a stát je musí mít samozřejmě taky
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Rusnokův největší přešlap - výrok mylný a zlý
Nedávný výrok guvernéra ČNB a bývalého premiéra Jiřího Rusnoka v ČT k problematice důchodů považuji za jeho největší přešlap v dosavadní kariéře. Výrok je mylný, a co hůř, vědomě určený k podpoře zlé věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kmoníček: Kam bychom došli po Czexitu? Tohle slovo říct nemůžu
Český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček se v rozhovoru pro MF Dnes mimo jiné vyjádřil ke slovům prezidenta Miloše Zemana a dalších politiků, kteří tvrdí, že by se mělo udělat referendum o našem členství v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Generál Hynek Blaško: Zabijou vám dítě a řeknou, že si na to musíte zvykat? Ne, EU, tohle my nechceme
Generálmajor Hynek Blaško, jenž je mimo jiné také krajským zastupitelem SPO ve Středočeském kraji, zveřejnil na svém facebookovém profilu odpovědi, které poskytl jednomu novináři. Mimo jiné pohovořil o stavu české armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Upřímná chvilka exdiplomata Koláře: Samozřejmě, že američtí vyšetřovatelé budou chtít Nikulina vytěžit. A úředník Mynář ať mlčí a raději řeší svou prověrku
Jak je známo, ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) rozhodl o vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států, a to i přestože jej prezident Miloš Zeman společně se svým kancléřem Vratislavem Mynářem žádali, aby byl vydán do Ruska. „Zeman by si měl uvědomit, že je prezidentem členské země NATO, a ne hájit ruské zájmy,“ vyjádřil se k postupům prezidenta v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV bývalý velvyslanec v Rusku i USA Petr Kolář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tohle slovíčkaření miluju! Kdepak u nás nějaký novičok
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Může si auto dovolit 92 procent obyvatel ČR?
V Právu vyšel článek „Česku přibylo milión a půl aut za 10 let“. Lze se tam mimo jiné dočíst, že registrovaných osobních vozů je nyní 5,6 miliónů, zhruba o půl miliónu více než je zaměstnaných Čechů a že auto si může podle statistiků dovolit 92 procent obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MMR: Na byty v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny je připraveno 40 milionů korun
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová vyhlásila dvě výzvy pro obce, které leží v dosahu průmyslové zóny Solnice-Kvasiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman obhajuje zájmy cizích států, shodl se senátní výbor. Kauzu Nikulin budou řešit i poslanci
Senátní bezpečnostní výbor označil prezidentovy kroky za bezpečnostní a zahraničněpolitické riziko.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Komisařka Jourová hovořila s Respektem: Špinavá stoka, nenávist a frustrace lidí. Babiš je prozápadně orientovaný politik
Eurokomisařka Věra Jourová, která bývala také místopředsedkyní hnutí ANO, poskytla rozhovor časopisu Respekt. Popsala v něm, jak by se zachovala při vyjednávání o vládě, kdyby byla na místě premiéra v demisi Andreje Babiše. Kromě toho také prozradila, proč si zrušila profil na sociální síti Facebook. Chtěla se prý vyhnout zdejší stoce plné nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pijavice. Člověk v tísni. Zazněl zásadní názor na české školství
Školství hrozí během několika let kolaps z důvodu nedostatku učitelů. Podle učitelky a zakládající členky Pedagogické komory Jany Kunštekové je jediným řešením okamžité zvýšení platů učitelů. Na získání potřebných peněz navrhuje zrušení všech reforem, které do školství zavedly ministryně Buzková a Valachová
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pácháme se Západem zlé věci, obrátí se proti nám. Plukovník v záloze mluví i o možnosti, že se omluvíme Rusům
ROZHOVOR Co se zjistí v kauze novičok, může znamenat i pád celé naší vlády. Podezřelí jsou jak Rusové, tak Britové. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to říká plukovník v záloze Jiří Wagner, který působil jako zpravodajský důstojník v ozbrojených silách a nyní se věnuje analytické činnosti v oblasti bezpečnostní politiky či terorismu. Nemilosrdně rozebírá reakce českých zákonodárců, které prý nedávají smysl. Hovoří o slabých místech prezidentovy politiky a zarážejícím úkolování Bezpečnostní informační služby. „Skutečná politika je hodně vysoko nad Babišem i nad Zemanem,“ míní expert, podle něhož se moc podřizujeme vzorcům chování západních mocností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petrtýl (ANO): Nově dojedete z Mochova až do centra Prahy za 38 minut
Lokálka spojující středočeský Mochov a nedaleké Čelákovice po dvanácti letech opět ožije. Na základě rozhodnutí Středočeského kraje se na trať od 3. dubna vrátí pravidelné vlaky pro cestující. Spoje nové linky S24 budou jezdit v ranní a odpolední špičce pracovních dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Heuréka, mám recept na sjednocení národa – a poskytuji jej zdarma
Tisíce nářků už bylo vyřčeno na nejednotu národa a padlo i tisíce rad, jak národ sjednotit. Ale na léčbu uvedeného neduhu nekápl dosud nikdo – až já. A víte proč se to povedlo zrovna mně? Protože sleduji, co se děje a hledám v tom dění poučení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Proč jste tak sprostý? To budete koukat, co Pavel Novotný odpověděl
Z PROFILŮ Pražský zastupitel za ODS Pavel Novotný odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Ti chtěli vědět, proč se Novotný ve článcích tak často uchyluje k použití sprostých slov. Přesvědčte se sami, co odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Češi, jezdíme vás reprezentovat, a vy se nám smějete. Stydím se za vás, vy individua, bouchly saze naší sportovkyni
Česká tenistka Barbora Krejčíková má za sebou těžký turnaj v americkém Miami. Českým fanouškům, kteří ji podpořili, ze srdce poděkovala. Našli se však i tací fanoušci-kritici, kteří se do tenistky pořádně obuli. Mladá žena si to však nenechala líbit a odpověděla jim po svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Zákon o obecném referendu je jedním ze stěžejních programových priorit
SPD chce prostřednictvím zákona o obecném referendu umožnit naším občanům spolurozhodovat o věcech, určujících jejich budoucnost. A to i včetně záležitostí souvisejících s členství v mezinárodních institucích typu EU či NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
STAN: Jak jsme zakládali mládežnickou organizaci na jižní Moravě
Slavnostně jsme dokončili zakládací proces a konstituování krajské organizace mSTAN (mládežnická organizace Starostů a nezávislých). Hurá! Nyní je čas se ohlédnout a shrnout naše zakládání. Než se o slovo přihlásí další fáze – budování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Veřejné exkurze v Moravské zemské knihovně v Brně
Již druhým rokem nabízí MZK všem zájemcům z řad veřejnosti bezplatné prohlídky s cílem představit jednu z největších paměťových institucí na Moravě a upozornit na širokou nabídku služeb a dalších aktivit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Proti Rusku jsme měli zakročit už dávno, jde o bezpečnost. Zeman pomáhá byznysu svých lidí, ČR z toho nic nemá, říká lidovec Benešík
ROZHOVOR K diplomatické akci jsme měli přistoupit už dávno bez ohledu na otravu ruského agenta ve Velké Británii. Místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík tvrdí, že jsme tak měli reagovat na zjištění zpravodajských služeb o nepřátelské ruské činnosti v České republice. Zároveň dodal, že pokud s informacemi nic neděláme a ignorujeme je, jedná se o nezodpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Nejen o hymně a vlastenectví
Veřejnost má díky návrhu olympijského výboru další „výbušné“ téma. Nová verze české národní hymny nepostrádající sebevědomí a více vlastenectví. Z pohledu našich úspěšných sportovců vychutnávající si na stupních vítězů za doprovodu tónů hymny chvilku slávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Šejdíři z ODS. To nepsal střízlivý. Zdeněk Zbořil se rozhorlil nad novou hymnou i dalšími věcmi
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Pravda je u Boha a láska (Ježíš Kristus) je cesta k pravdě. Nemusíme s tím souhlasit, ale je lepší o tom přemýšlet, než pravdu a lásku degradovat na výzvu k boji,“ zamýšlí se v souvislosti s velikonočními svátky politolog Zdeněk Zbořil. Svůj názor přidává také k debatě o potřebnosti nové verze státní hymny: „Když už chceme ‚kotvit‘ na Západu a snažíme se o likvidací arci jen některých národních států, co se dohodnout o spojení Zachovej nám Hospodine, Bože krále chraň a Vzhůru Francouzi, formujme bataliony!“ Politolog se věnuje také vyhošťování diplomatů nebo novému projektu, který má učinit přítrž tomu, jak se mezi veřejností a hlavně na sociálních sítích šíří urážky vůči novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
STAN v Karlovarském kraji posílil
Ve čtvrtek 29.3 proběhl krajský sněm Starostů a nezávislých v Karlovarském kraji, kdy proběhla dovolba 7. člena krajského výboru, jímž se stal doc. Miroslav Plevný z Chebu. Účastníci rovněž kriticky diskutovali ohledně připravované reformy krajského školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Trump „odchází“ ze Sýrie? A pokud ano, tak proč?
Stažení amerických jednotek ze Sýrie by zcela jistě zmírnilo napětí mezi USA a Tureckem a ve výsledku do značné míry „zlepšilo náladu“ v celé Severoatlantické alianci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš prý dá Hamáčkovi vnitro, aby uchlácholil ČSSD. Její členové prý koalici moc nefandí
Hnutí ANO Andreje Babiše se stále snaží domluvit na společném vládnutí s ČSSD. Zde však někteří straníci mají problém s tím, že v čele vlády by měl být trestně stíhaný premiér Babiš. A tak Lidové noviny ukazují, jaké je ve hře „bolestné“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Jak bránit šíření nenávisti na internetu
Ombudsmanka považuje za alarmující, že narůstá počet nenávistných projevů na internetu od „běžných“ občanů, kteří nejsou nijak spojeni s extrémistickými skupinami. Tématu se dlouhodobě věnuje a iniciovala proto dnešní jednání s orgány a institucemi, které se mohou zabývat nenávistnými projevy ve veřejném prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Naučme děti nedělat dluhy
Komentář na facebookovém profilu k finanční gramotnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL představila dalších pět kandidátů do senátních voleb
KDU-ČSL zveřejnila jména dalších pěti kandidátů do podzimních senátních voleb. Jsou jimi Marie Dudíková, Jan Borgula, Richard Zemánek, Jan Špilar a Jaroslav Fidrmuc. Senátní volby se uskuteční v říjnu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bruselský lidovec Svoboda si notoval s Tvarůžkovou: Rusové udělali na území našeho spojence vraždu. Zeman nejen hájí cizí zájmy, ale dokonce narušuje právní stát!
Rusko je pobouřené tím, že Česko vydalo ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Ty ho chtějí vyšetřovat kvůli ovlivňování amerických voleb. V úterním pořadu Interview na ČT24 hovořil europoslanec Pavel Svoboda o tom, zda ohledně vydání hackera udělala česká strana správné a nezaujaté kroky a co si myslí o ovlivňování rozhodování o vydání hackera ze strany hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČMKOS: Historicky největší zisk ČSOB přinesl historicky nejmenší růst mezd a šikanu odborářů
ČMKOS plně podporuje snahu odborových organizací v ČSOB o adekvátní zvýšení mezd, zejména vzhledem k obrovským ziskům banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorský klub ODS: Nepodpoříme žádnou ústavní změnu
Usnesení senátorského klubu Občanské demokratické strany přijaté na jednání klubu dne 3. 4. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Usnesení zahraničního výboru Senátu k prohlášením prezidenta republiky
128. usnesení z 13. schůze, konané dne 3. dubna 2018 k prohlášením prezidenta Miloše Zemana a jeho nejbližších spolupracovníků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nový velvyslanec se zajímal o spolupráci se zaměstnavateli i výuku němčiny
Nový velvyslanec Spolkové republiky Německo v České republice Christoph Israng navštívil Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Stát v březnu hospodařil s přebytkem 16,3 miliard
K 31. 3. 2018 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 345,7 mld. Kč, celkové výdaje 329,4 mld. Kč a přebytek hospodaření 16,3 mld. Kč (v březnu 2017 vykázán přebytek 4,7 mld. Kč). Lepší výsledek hospodaření výrazně ovlivnily prostředky přijaté z EU a FM, které byly na konci března 2018 meziročně vyšší o 17,4 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Aktivním zálohám dnes začalo měsíční cvičení Hradba 2018
Aktivním zálohám dnes začalo měsíční cvičení Hradba 2018. Povoláno na něj bylo asi 1400 záložníků. Jako první se do něj zapojily středočeská a brněnská jednotka. Záložníci budou cvičit ostrahu důležitých objektů, například ruzyňského letiště, spolupracovat budou i s policií. Aktivní zálohy mají k začátku dubna 2 444 příslušníků, z toho je 188 žen. Překročen již tak byl letošní náborový plán, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy a dobrovolníci letos opět uklidí okolí řek
Státní podnik Povodí Moravy připravuje již pátý ročník úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“, která se uskuteční od konce března do půlky dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
USA jsou podle Bílého domu Česku vděčné za vydání Nikulina
Spojené státy jsou České republice vděčné za vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina. V pondělním prohlášení to sdělil tiskový úřad Bílého domu. Nikulina převezli Američané do USA minulý týden. Rusko, které o jeho vydání rovněž usilovalo, předání americkým úřadům kritizuje a varuje, že to bude mít dopad na vztahy mezi Moskvou a Prahou. Podezřelý má být podle amerického tisku ve čtvrtek předveden před soud, který bude rozhodovat o uvalení vazby. Počítačové pirátství v souvislosti s Nikulinovým případem odsoudil také ministr spravedlnosti USA Jeff Sessions.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdrcující přehled: Sexuální zločiny „jižanů“, „severoafričanů“ a „mužů jižanského vzhledu“ v Německu. Podrobné zpracování
Sexuální zločiny migrantů v Německu přinášejí teror a destrukci. Ženy a děti jsou obětovány na oltář politické korektnosti. Tak popisuje dění v zemi, kterou nejvíc zasáhla migrační vlna z roku 2015, Soeren Kern, vedoucí pracovník v Gatestone Institute v New Yorku. Jeho text pro českou verzi Gatestone Institute přeložil Josef Janeček a ParlamentníListy.cz ho publikují v nezkráceném znění. Tento think-tank informuje veřejnost o tom, o čem mainstreamová média mlčí. Konkrétně v Německu mají státní úřady přísný příkaz zmiňovat se o zločinech spáchaných uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Jak je to vlastně s tím peklem?
Jako blesk z čistého nebe přišlo nedávno prohlášení římskokatolického papeže Františka zpochybňující existenci pekla. Od dob, kdy jsem se jako malé dítě v hodinách náboženství učil katolický katechismus, jsem nezažil větší překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova se připojuje k oslavám 100. výročí založení Československa
Univerzita Karlova se jako významná veřejná instituce připojuje k celostátním oslavám 100. výročí vzniku Československa. V souvislosti s tímto významným jubileem a dalšími „osmičkovými“ výročími v letošním roce připravila řadu akcí jak pro odbornou, tak laickou veřejnost. Zároveň v dubnových dnech oslaví 670.výročí svého založení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv se kvůli zpřísnění zákona o střetu zájmů sešlo s předsedou Sněmovny
Zástupci Sdružení místních samospráv ČR se dnes sešli s předsedou Poslanecké sněmovny PČR Radkem Vondráčkem (ANO), aby mu vysvětlili důvody, kvůli nimž nesouhlasí s takzvaným kompromisním pozměňovacím návrhem k novele zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Nejdřív pásy. Potom airbagy. Od dubna i eCall
Systém veřejného tísňového volání eCall, který v případě vážné dopravní nehody automaticky vytočí číslo 112 a zavolá záchrannou službu, je od 31. března instalován do všech nových modelů automobilů a lehkých užitkových vozů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Jindřichově Hradci získal v roce 2017 do státního rozpočtu přes 9,3 milionu korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jindřichově Hradci získal do státního rozpočtu v roce 2017 finanční prostředky ve výši 9,3 milionu korun, z toho 7,5 milionu korun z prodeje 69 nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Polygon patřil na apríla znovu handicapovaným řidičům
Na 150 lidí z celé republiky, z toho 70 zdravotně postižených (vozíčkáři i čtyři nevidomí) se v neděli 1. dubna sjelo do areálu mosteckého autodromu. Zapojili se už podruhé na apríla do bezplatného projektu pod záštitou Ústeckého kraje „Řídíme to všichni“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický zareagoval na kritiku Ruska ohledně Nikulina
Negativní ruská reakce na vydání údajného hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států se dala očekávat. Na Twitteru to dnes uvedlo české ministerstvo zahraničí. Upozornilo, že vydání Nikulina do USA bylo suverénním rozhodnutím České republiky. Nikulin čelí ve Spojených státech obvinění z útoků na sociální sítě, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml. píše vládě: Vy hovada! Útočíte na chudý lidi
Server Auto.cz a další zdroje specializující se na otázky automobilů a dopravy informují o tom, že vláda zvažuje zavedení opravdu vysokých poplatků za staré automobily jezdící po českých silnicích. Když se to dozvěděl poslanec Václav Klaus mladší, neudržel svůj hněv na uzdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Cemper: Příznivci SPD spáchali dva teroristické činy. Studenti jsou naše budoucnost, urážet je je nehoráznost
Novičok v České republice? „To, jestli tu někdy něco bylo skladováno, je absolutně irelevantní. Každá chemická látka má určitou expiraci. Po prošlé lhůtě jsou likvidované. A v současné době se na českém území nic takové nenachází, natož vyrábí. Byla by k tomu řada povolení,“ odmítá tvrzení Ruské federace aktivista Jan Cemper, který spoluprovozuje server Manipulátoři.cz. V rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz si bere na paškál třeba i SPD Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Firma Agpi začala státu předávat vepřín v Letech
Firma Agpi začala dnes po 11:30 předávat zástupcům státu vepřín v Letech na Písecku. Areál přijeli převzít zástupci Muzea romské kultury, jeho prohlídka bude trvat asi dvě hodiny. Novinářům to řekli zástupci muzea. Firma Agpi, jež vepřín vlastnila, dostane do 16. dubna 80 procent z kupní ceny 450,8 milionu korun. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Letní letový řád dokazuje zvyšující se zájem o Prahu. V červenci přibyde i druhá celoroční linka do Dubaje
Od 25. března začal platit letní letový řád. Jak informovalo Letiště Praha v tiskové zprávě, přichází s ním oproti minulému roku řada novinek. Přibydou tři dopravci, šest nových destinací a u 17 linek dojde k navýšení frekvence letů. V červenci navíc dojde k posílení trasy z Prahy do Dubaje, na které spustí již druhou denní linku společnost Emirates. Novinky v rámci letního řádu okomentoval Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kontrola SVS na Prostějovsku objevila týraného koně
Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj (KVS) provedla 23. března kontrolu u chovatelky jednoho koně (pohlaví samčí – valach, plemeno – lipický kůň, barva bílá) v obci Hruška na Prostějovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Novičok? Tohle je ono. Vyrobíte to z toho, co volně koupíte. Vzorec, zážitky otráveného, pravda o zrádci. A česká stopa
Bojová látka přezývaná Novičok, kterou měl být ve Velké Británii otráven bývalý pracovník ruské vojenské rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera, není v České republice úplně neznámá. V chodu dějin relativně novou binární chemickou zbraň s vyšší trvanlivostí, která je velmi obtížně detekovatelná, vyvíjel ještě v Sovětském svazu státní vědecko-výzkumný ústav organické chemie a technologie. Žádné nové vyvinuté látky zatím Novičok silou toxicity nepřekonaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Na Praze 7 jsou čtyři soukromé školy. Ale jen jediná z nich se má podle starosty Čižinského ihned odstěhovat. Ředitel VOŠ popsal podivné praktiky na „sedmičce“
ROZHOVOR Libor Bastl je v oblasti školství dlouholetým profesionálem, přes 12 let vede soukromou Vyšší odbornou školu cestovního ruchu, která má od svého založení sídlo v pražské sedmé městské části. Za tu dobu si zde vybudovala určitou tradici, i když se musela občas potýkat s problémy, které zná každý, kdo podniká ve školství. Jednání, které v poslední době zažívá ze strany vedení Prahy 7, je ale jen těžko pochopitelné. Spolu s právníkem školy Lubošem Hejtmánkem popsal Parlamentním listům podivné chování a nátlak ze strany starosty MČ Jana Čižinského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
STAN: K podpisu memoranda pro komunální volby 2018 chybí pouze krůček
Nejužší vedení krajské organizace STAROSTŮ a NEZÁVISLÝCH a vedení dalšího politického subjektu, do konce dubna podepíší memorandum o spolupráci pro komunální volby 2018 v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Trhy startují nový kvartál na vlně pesimismu, je čeho se bát?
Velikonoce poslaly globální trhy na vlnu pesimismu. V pondělí americké akcie ztratily znovu více než 2 % a jsou již přibližně 10 % pod svými lednovými maximy. Start do nového kvartálu tedy nevypadá na první pohled vůbec dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká policie spolu se Správou uprchlických zařízení MV a dalšími úřady poprvé sloučila rozdělenou rodinu migrantů
Ve čtvrtek, 28. března 2018 v odpoledních hodinách, došlo ve společném česko-německém pracovišti Petrovice – Bahratal k emotivnímu setkání. Pracovníci německého dětského domova předali irácké matce děti (3 a 11 let), které byly před dvěma týdny nalezeny opuštěné na vlakovém nádraží v Německu. Tomuto aktu však předcházel složitý proces vyšetřování a mezinárodního vyjednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Šťastná to země, nebo vlastně nešťastná?
...a uprostřed toho všeho Češi, kteří v tom lítají jak nudle v bandě a pomalu opět rezignují na to, že by se mohli mít někdy jako Němci, přestože makají jako barevní...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Když Orbán nevyhraje, zavřou ho. Téma migrantů už nefunguje. Ale stejně vyhraje, píše evropský tisk
Do parlamentních voleb v Maďarsku zbývá pět dní a zahraniční média věnují politické situaci v zemi značnou pozornost. Shodují se v názoru, že Viktora Orbána a jeho Fidesz nemůže na cestě k vítězství nic a nikdo zastavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Zalistujte si Vyšehradským kodexem, Strahovským evangeliářem a dalšími rukopisy
Víte, jak vypadal Vyšehradský kodex, Strahovský evangeliář nebo Velislavova bible? K originálu se asi hned tak nedostanete, avšak věrné kopie těchto, ale i dalších historických rukopisů a inkunábulí budou od 6. do 19. dubna 2018 k vidění v Galerii Klementinum v areálu Národní knihovny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Svět se obává bezprecedentní obchodní války
Komentář k situaci k aktuální situaci na globálních akciových trzích, které stále tíživěji poznamenává obava z bezprecedentní světové obchodní války. Česká republika by v případě jejího rozpoutání patřila k celosvětově nejvíce postiženým ekonomikám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
SŽDC: Mimořádná změna železniční osobní dopravy od 9. dubna
Správa železniční dopravní cesty připravila od pondělí 9. dubna mimořádnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2018 na více než desítce tratí. Stalo se tak na základě žádostí dopravců ČD, LEO Express a ARRIVA vlaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Správně vyplněný papír chodník ani kulturní dům v obci neopraví
Na začátku března pořádal Spolek pro obnovu venkova starosty zejména menších obcí v Senátu seminář s názvem Snižování administrativní zátěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Za lepší zabezpečení dokumentů zaplatí Praha 23 milionů korun
Praha zaplatí za bezpečné skladování svých dat 22,955 milionů korun. Nový systém městu dodá firma Com-Sys Trade, kterou vybral magistrát ve výběrovém řízení. Vybraná firma dodá hardware, software i podporu systému. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Pražští zastupitelé před asi dvěma týdny rozhodli rovněž o tendru na obnovu síťové IT infrastruktury města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 18. díl. My, Evropa a svět
Evropa a svět jsou na rozcestí, a to dlouhodobě. Nejen poslední čtyři léta provázená narůstající migrační krizí a novou studenou válkou, ale mnoho let předtím, kdy se tradiční strážci demokratických tradic a procedur, včetně ekonomických a občanských svobod, proměnili ve vrchnosty rozhodující inženýrským způsobem - a většinou žel špatně – o všech ostatních – z jejich pohledu spíše poddaných a z drtivé většiny už dávno ne oddaných - , aniž k tomu byli někým demokraticky vyvoleni a povoláni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MŽP: Novým šéfem agentury CENIA bude Miroslav Havránek
Ředitelem agentury CENIA, české informační agentury životního prostředí, se s účinností od 16. 4. 2018 stane Miroslav Havránek. Nahradí Vladimíra Fantu, který z funkce odchází na vlastní žádost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mises (Svobodní): Ideální daňové přiznání je žádné přiznání
Dnes je poslední den lhůty pro podání daňového přiznání z příjmů fyzických osob. Vyplňování „růžového formuláře“ je pro nezanedbatelnou část daňových poplatníků natolik otravné, že jeho odevzdání nechávají na nejzazší termín. Každoročně si leckdo pokládá otázku, zdali je tato byrokratická povinnost opravdu nezbytná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Osmičková výročí - 50 let od zvolení Ludvíka Svobody prezidentem republiky
Parlamentní knihovna a Archiv uvádějí další díl své digitální kolekce - tentokrát se věnujeme 50. výročí od data, kdy byl armádní generál Ludvík Svoboda zvolen prezidentem ČSSR. Stalo se tak přesně před padesáti lety - v sobotu 30. března 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VZP: Hradí pojišťovna plastické operace uší nebo nosu?
Otázka týdne s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vládě se daří vybírat daně a příjmy z Evropské unie narůstají
Komentář k březnovému plnění státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Byrokraté způsobili jen hněv a problémy, teď musí nastoupit politika
Výroky o tom, že dostavbě okruhu Prahy brání jiní byrokraté nebo stávající vlastníci pozemků, považuji za alibistické. Výroky o tom, že zákaz vjezdu kamionů do Prahy by měl za následek protesty firem a zahraničí, považuji za skandální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: První známka nové edice Český design připomíná dílo Jana Kaplického
Česká pošta představila ve spolupráci s Nadačním fondem Kaplicky Centre a Národní knihovnou České republiky v úterý 3. 4. 2018 příležitostnou poštovní známku z edice Český design, která připomíná nedokončené dílo světově uznávaného architekta Jana Kaplického.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lepš (TOP 09): MAP aneb věnujeme se kvalitě vzdělávání, rok první
Mám příjemný pocit z toho, že se díky těm stovkám a tisícům odpracovaných hodin všech z nás cosi dobrého podařilo nastartovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lidovci mají ambici ovládnout Senát: Chceme být pojistkou ústavy, v dnešní situaci to bude klíčové
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek prozradil, že ambicí lidovců je stát se nejsilnější stranou v horní komoře Parlamentu a pokusit se učinit ze Senátu pojistku ústavy a demokracie, což je podle něj v současné české politické situaci velmi potřebná věc. Rádi by tím zabránili nebezpečným nuancím, které se ve Sněmovně často objevují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ovlivňováni voleb v cizině? Seznamte se s prověřeným způsobem, který používají USA. Zkoušely to i po válce v Československu...
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Jednou z pohádek, kterou dnes můžeme slýchat například z České televize, je podle bezpečnostního analytika Martina Kollera to, jak Rusové ovlivňují volby ve světě a jak je to jejich koníček dlouhá desetiletí nazpět. Koller proti tomu klade důkazy, že zemí, která se dlouhodobě zaměřuje na manipulaci volebního procesu v zahraničí a má v tomto směru zkušenosti jako nikdo jiný, jsou zejména Spojené státy americké. A pocítili to i Češi a Slováci, neboť i u nás se USA angažovaly. Zejména před prvními poválečnými volbami v roce 1946, kdy to ale podle Kollera „přepálili“ tak, že lidi spíše odradili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Pane Drahoši, jděte i s Vaším viceprezidentem k čertu
Otevřený dopis Jiřímu Drahošovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena zemního plynu ve velkoodběru stoupla, v maloodběru mírně klesla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 13. týdnu uzavřeno 16 kontraktů na dodávku 6,7 tisíce MWh zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 3,1 milionu korun. Zemní plyn ve velkoodběru zdražil, v maloodběru mírně zlevnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Třikrát denně si přeju něčí smrt. Ne, ne, neřeknu čí.“ Další držitelka Českého lva má strach z Ruska a Číny a diktatury v ČR. Umělci prý kolaborují!
Herečka Petra Špalková se v pořadu Výzva na serveru Seznam Zprávy vyjádřila velmi nekompromisně k současné politické situaci. Držitelka Českého lva za vedlejší roli ve filmu Bába z ledu mimo jiné uvedla, že politické elity ničí morálku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Rychleji, než se čekalo
Rychlý růst mezd ekonomiku nezabrzdil, naopak, ale velké zahraniční podniky se s tím vyrovnávají snáz a pořád drsně vydělávají. Není divu, mají měkčí prostředí. Proto potřebujeme funkční ekosystém – nejen hesla – taky pro domácí inovativní podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Drážní úřad přispívá k zachování bezpečného železničního provozu
S loňskou dubnovou novelou zákona o dráhách přibyla Drážnímu úřadu zbrusu nová povinnost. Tou je oznamování Drážní inspekci, jaká opatření Drážní úřad přijal v souvislosti se závěrečnými zprávami mimořádných událostí, která obsahují bezpečnostní doporučení. Taková sdělení musí být postoupena ve lhůtě 12 měsíců od zveřejnění příslušné závěrečné zprávy mimořádné události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Němečtí prokurátoři chtějí katalánského premiéra nechat ve vazbě. A hovoří o velezradě
Němečtí státní zástupci v severoněmeckém Šlesvicku-Holštýnsku požádali tamní soud o uvalení vydávací vazby na katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta. Státní zástupci totiž pro přezkoumání eurozatykače došli k názoru, že vydání politika do Španělska je oprávněné, informoval o tom server Spiegel Online.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kniha Petra Hampla, kterou muselo stáhnout univerzitní knihkupectví, je vyprodána. Ale "soudruh liberál", který vše zveřejnil, nakládá dál
Před pár dny student Univerzity Karlovy David Pavlorek strhal protiislámskou knihu sociologa Petra Hampla. Na sociálních sítích si za to vysloužil pochvalu i kritiku. Dočkal se také označení „soudruh liberál“. Tím to ovšem neskončilo. Hampl i Pavlorek se ozývají znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Zapomenutí interbrigadisté
Občanská válka ve Španělsku (1936 – 1939), dnes upadla zcela do zapomnění. Přitom se stala první velkou obětí rodícího se fašismu v Evropě. Byla brutální, jen počet obětí z obou stran konfliktu se udává téměř na milion.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Politici, tedy ani hejtmanka, nemohou do správních řízení zasahovat
Komentář na facebookovém profilu k tvrzení FTV Prima, že kraj namísto zájmu obcí chrání své silnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kramářova vila se tuto sobotu otevře veřejnosti
V sobotu 7. dubna 2018 bude poprvé v tomto roce otevřena pro veřejnost Kramářova vila v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanci STAN chtějí nižší DPH na vlakové a autobusové jízdné
Jízdenky na vlaky a autobusy by měly spadat do desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty místo nynější 15procentní. V návrhu novely daňového zákona přesun navrhli poslanci STAN. Veřejné rozpočty by změnou přišly podle jejich odhadu o 930 milionů korun ročně. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Britští vědci: Nejsme schopni dokázat, že novičok byl z Ruska. Předali jsme to vládě Mayové, která...
Britští vědci už otevřeně přiznávají, že nezjistili nic o původu jedu novičok, kterým měl být v Salisbury otráven společně se svou dcerou bývalý ruský agent Sergej Skripal. Tuto informaci od nich prý dostaly i premiérka Theresa Mayová a vláda, jež ale vytrvale hovoří o prokázané vině Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman ve středu přijme představitele ČSSD
Prezident Miloš Zeman ve středu dopoledne přijme předsedu a místopředsedu sociální demokracie Jana Hamáčka a Jiřího Zimolu. Schůzka se uskuteční v 11:00 na Pražském hradě. Na Twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Politici budou pravděpodobně mluvit o sestavování vlády, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pirát Černohorský se chce sejít s prezidentem Zemanem kvůli OKD
Předseda vyšetřovací komise k OKD, pirátský poslanec Lukáš Černohorský, dnes požádal prezidenta Miloše Zemana o osobní schůzku ke kauze OKD. Černohorský si od schůzky slibuje, že by mu Zeman jako vrcholný politický představitel privatizační éry mohl pomoci odhalit některé souvislosti nebo detaily, které by přispěly k prošetření celé kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Brusel chce potrestat Polsko zastavením dotací. Plán má velkou podporu hlavně v Berlíně
Server magazínu Der Spiegel informuje o tom, že Evropské komisi dochází trpělivost s Polskem. Členové Evropské komise soustavně kritizují polskou reformu v oblasti justice, ale polská vláda na ní nehodlá nic měnit. EK proto uvažuje nad tím, že by Polsku zarazila přítok evropských dotací. Připravila plán, který prý má podporu i u německé koaliční vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura: Národům Evropy již dochází trpělivost
Komentář na facebookovém profilu k implementaci směrnic EU do právního řádu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova zve na Den otevřených dveří Karolina
Univerzita Karlova slaví 670 let od svého založení. V sobotu 7. dubna otevře své historické sídlo – Karolinum – široké veřejnosti a zájemcům o historii. K vidění budou reprezentační prostory i místa, která běžně přístupná nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pan kongresman přivezl zpěváčkům noty. Kauza Skripal jede přesně podle doktora Goebbelse. Šílenci z NATO chtějí válku za každou cenu, varuje režisér Dvořák
ROZHOVOR „Žijeme v nebezpečné době, šílenci z NATO chtějí válku, sebezničující válku s Ruskem. Chtějí nás do ní zatáhnout...,“ říká k aféře novičok režisér Václav Dvořák, jemuž se nelíbila návštěva kongresmana Paula Ryana v Česku. Proč? „On sem přijel především zatlačit na naše ministry v demisi, aby vydali ruského hackera do Států, a ne do Ruska, aby naše armáda nakoupila americké helikoptéry a další zbraně, aby americké firmy dostavěly naše jaderné elektrárny atd. atd. a v neposlední řadě aby izoloval prezidenta Zemana od vlády a Parlamentu. Zeman je války chtivým politikům, kteří používají propagandu a šíří lži a nenávist, velmi nepohodlný.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Útok senátorů na prezidenta: Odsuzujeme, odsuzujeme. Zeman hájí zájmy cizí moci proti ČR
Prezident Miloš Zeman oznámil, že pověřil Bezpečnostní informační službu, aby pátrala po stopách jedu novičok na českém území. Později se Zemanův kancléř Vratislav Mynář ostře vyjádřil k vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do Ruska. Slova Miloše Zemana a Vratislava Mynáře ovšem nenechala v klidu senátory. Zahraniční výbor Senátu přijal ostré prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svobodní: S námi na daních ušetříte
Přelom března a dubna. Okamžik stresu pro řadu lidí – vyplnil jsem daňové přiznání správně, nedostanu pokutu, stihnu všechno? Svobodní nabízejí antistresový balíček. Nízké daně a jednoduché daňové přiznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Kontrola záchranných prvků pro vodáky
V souvislosti s blížícím se zahájení vodácké sezóny provedlo Povodí Labe, státní podnik ve dnech 20. a 21.3.2018 kontrolu záchranných prvků, kterými jsou vybaveny některé nebezpečné jezy ve vodácky vyhledávaných lokalitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Šilar (KDU-ČSL): Střídání času je přežitek, který škodí
For Only One Time se připojuje k celoevropskému hnutí proti střídání času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Ne zrovna dobré nápady Jiřího Kejvala
Léta uctíváme naši hymnu. Známe ji od mala, stejně jako naši rodiče a prarodiče. Všichni známe její význam a jsme také patřičně hrdi, pokud zní doma a v zahraničí. Je pro nás symbolem úcty. Vzpomínáme, kdy a při jakých příležitostech zněla v časech radosti i bolesti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Předsedkyně v Ústavu termomechaniky: od turbín k levitujícímu setrvačníku
V rámci návštěv první vědní oblasti si předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová prohlédla i Ústav termomechaniky, který se po celou dobu své existence úspěšně orientoval nejen na základní, ale též na aplikovaný výzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Novičok? Tohle je ono. Vyrobíte to z toho, co volně koupíte. Popis, zážitky otráveného, pravda o zrádci. A česká stopa
Bojová látka přezývaná Novičok, kterou měl být ve Velké Británii otráven bývalý pracovník ruské vojenské rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera, není v České republice úplně neznámá. V chodu dějin relativně novou binární chemickou zbraň s vyšší trvanlivostí, která je velmi obtížně detekovatelná, vyvíjel ještě v Sovětském svazu státní vědecko-výzkumný ústav organické chemie a technologie. Žádné nové vyvinuté látky zatím Novičok silou toxicity nepřekonaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Akční tým pro spolupráci v justici řeší rozvoj spolupráce mezi PMS a jejími partnery a posílení kompetencí služby
Ve středu 28. března se na ředitelství Probační a mediační služby konalo setkání akčního týmu pro spolupráci v justici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Konec karenční lhůty podle Babišovi vlády? Experiment bez domyšlených dopadů
V Občanské demokratické alianci nejsme příliš naklonění návrhu řešení, které představila vláda Andreje Babiše a sice že by zaměstnavatelé platili 1.-11. den nemoci místo současných 4.-14. den nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Polovičaté řešení v návrhu nového zákona
Bohulibý cíl, kterým je zlepšit činnost českých realitních kanceláří (RK) si zvolila v demisi působící ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Ta plánuje, že nový zákon od 1. ledna 2019 by změnil dosavadní volnou živnost realitních kanceláří za živnost vázanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Daně nezvyšovat, ale provést daňové přerozdělení
Komentář na facebookovém profilu k daňové politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Důvěra lidí v prezidenta Zemana a v Babišovu vládu klesá, ukázal průzkum
Důvěra v prezidenta Miloše Zemana v březnu klesla o šest procentních bodů na 50 procent, pohoršila si i vláda, poslanci i hejtmani. S politickou situací v zemi teď není spokojena téměř polovina společnosti. Aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) uvádí, že kabinetu Andreje Babiše nyní důvěřuje 35 procent občanů, zatímco v únoru to bylo 38 procent. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Islám patří k Německu – historie jedné věty
Výroky nejvyšších německých politiků k otázkám vztahu Německa k islámu a krátký exkurz od doby, kdy otázka imigrantů začala být aktuální. Dle posledních výzkumů má ale skoro 70% Němců odlišný názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kašpárek a zvíře. Umělec pohovořil o Putinovi, Jaromíru Soukupovi a Zemanovi
Herec Bob Klepl se pro Český rozhlas rozhovořil mimo jiné i o aktuální politické scéně, a to v pořadu Osobnost Plus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Drsné hádky kvůli pomlázce a EU: Ani Velikonoce se v Česku neobešly bez nadávek a označení lidí za „blbce“
Server iDnes.cz si udělal ze čtenářů legraci, když na svém webu 1. dubna, tedy v den aprílových vtípků, zveřejnil text o tom, že jsou v ohrožení velikonoční tradice. „Novela zákona chystá zákaz koledování." Na závěr textu sice redakce přiznala, že jde o žertík, mnozí čtenáři však nedočetli a text si začal žít vlastním životem na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Žákovská (Zelení): Ministr Ťok lidem lhal
Ministerstvo dopravy je proti obnovení úseku železniční tratě Teplice – Lovosice v blízkosti kamenolomu Dobkovičky, poškozený masivním sesuvem půdy při výstavbě dálnice D8. Tímto prohlášením ministerstvo otevřeně porušuje svůj slib z předloňského roku, kdy jak ministr Ťok, tak i premiér Babiš jednoznačně potvrdili informaci, že tato železniční trať obnovena bude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst reálných příjmů i výdajů domácností zrychloval
Reálné příjmy domácností vzrostly v roce 2017 o 3,9 % a reálná spotřeba na obyvatele meziročně vzrostla o 4,6 %. Důchody ze zisků náležící zahraničním vlastníkům korporací dosáhly v tomto roce 8,3 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Kořeny křesťanské demokracie u nás sahají až do 90. let 19. století
Komentář na facebookovém profilu ke křesťanské demokracii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: MŽP nemělo v závěrečném účtu významné nedostatky. Některé údaje v účetní závěrce vykázalo chybně
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil závěrečný účet, vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky Ministerstva životního prostředí (MŽP) za rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Už se to vymklo kontrole! Činitel, který nás přijímal do EU, odsoudil postoje Západu vůči Rusku
Zatímco většina evropských i amerických politiků je zajedno v názoru, že za použitím jedu Novičok stojí Rusko, někdejší viceprezident Evropské komise Günter Verheugen překvapivě zastává jiný názor a mj. tvrdí, že ani Rusko nelze obviňovat bez najisto potvrzených důkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist