Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.973x, což odpovídá cca 155.127-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Znásilnění ženy v pražském hotelu skupinou Alžířanů vyvolalo bouři na síti
Policie ve čtvrtek podle serveru Novinky.cz zveřejnila video ze zásahu proti šestici mužů z Alžírska. Ti byli obviněni ze znásilnění 35leté cizinky z Irska v pražském hotelu. Policisté obvinili šest cizinců ze znásilnění. Hrozí jim až deset let vězení. Pro všechny obviněné navrhl státní zástupce vazbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Kdyby stát neselhával, tak zde o tom vůbec nemusíme mluvit
Projev na 13. schůzi Senátu dne 5. 4. 2018 k senátnímu návrhu zákona senátora Iva Valenty, Lumíra Aschenbrennera, Michaela Canova, Zdeňky Hamousové a dalších senátorů, kterým se mění zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Byl jsem ve volební komisi, kde jsem zažil takové věci, o kterých se mi ani nezdálo
Projev na 13. schůzi Senátu dne 5. 4. 2018 k senátnímu návrhu zákona senátora Jiřího Dienstbiera a dalších senátorů, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Novinář Kroupa odhalil zákulisní hru o Nikulina. Peníze z Ruska měly pomoci přesvědčit Pelikána
Případ vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA budí stále pozornost. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu přinesl investigativní reportér Janek Kroupa další překvapivá zjištění, která měla nebo mohla Nikulinův osud ovlivnit. Zjistil totiž, že v jednu chvíli se v příběhu objevuje bývalý náměstek nejvyššího státního zástupce, bývalého vrchního státního zástupce v Praze Stanislav Mečl, který měl dříve úzký vztah s ministrem spravedlnosti v demisi Robertem Pelikánem (ANO), jehož prý nedávno kvůli Nikulinovu vydání kontaktoval. „Kroky pana Mečla, se kterým jsem přerušil kontakt, mě mrzí, já se zkorumpovat nenechám,“ uvedl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za posunutí revitalizace Pražských náplavek na podzim 2018
Touto peticí žádáme Magistrát hlavního města Prahy o odsunutí stavebních prací v rámci revitalizace Pražských náplavek na období po skončení letní sezóny 2018 (předpoklad podzim 2018).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Klíčové večerní jednání ANO a ČSSD. Babiš „obchoduje“ s ministerskými křesly
Lídři hnutí ANO a ČSSD zahájili dnes večer s mírným zpožděním klíčové jednání o případné společné vládě. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by měl sociálním demokratům přednést nabídku ministerských křesel. Sociální demokraté požadují pět ministerstev. O návrhu, který ČSSD hnutí ANO předloží, bude v pátek hlasovat vedení sociální demokracie. V sobotu pak sjezd ČSSD rozhodne, zda nabídku ANO přijme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta hospodařila v roce 2017 s konsolidovaným ziskem 110 mil. Kč
Podle auditovaných výsledků vytvořila Česká pošta v loňském roce konsolidovaný zisk před zdaněním ve výši 110 mil. Kč. Pozitivně jej ovlivnily zejména vyšší výnosy z balíkových a mezinárodních zásilek, výnosy v oblasti svozu a zpracování hotovosti, výnosy z obstaravatelské činnosti a také úsporná opatření v provozních nákladech jako např. přechod na IP telefonii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dostavba D11 dostala zelenou, stavební povolení pro úsek ze Smiřic do Jaroměře platí
Ministr dopravy Dan Ťok na základě návrhu rozkladové komise zamítl rozklad Františka Kučery proti vydanému stavebnímu povolení na 7,4 kilometru dlouhého úseku D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nový pořad TV Barrandov – Týden podle Jaromíra Soukupa
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic TV Barrandov přichází s další novinkou. Generální ředitel a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media již brzy představí svůj nový pořad Týden podle Jaromíra Soukupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: „Mrtvá kočka“ Borise Johnsona
Ve službách lživého zpravodajství Anglie aneb když nejlepší tradice římského práva skřípají a Londýn fabuluje, až se mu od pusy práší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Jak by šel Hitler na věc, kdyby měl ještě jeden pokus
Myslím tím, jaké kroky na cestě Německa ke světovládě by po svém prvním neúspěšném volil tentokrát, protože dychtění po vládě Němců nad světem by se samozřejmě nevzdal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petice: Rallye na Hvízdalku nepatří
Z plakátu v naší obci a následně webového archivu zpravodaje města se dozvídáme o záměru PAMK o využití našeho veřejného prostoru k rychlostní zkoušce rallye.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova si připomíná 670. výročí svého založení
Univerzita Karlova si připomíná výročí 670 let od svého založení. Při příležitosti oslav tohoto výročí předal rektor UK, profesor Tomáš Zima, Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy a Cenu Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin. Významné vědecké osobnosti UK obdržely výzkumnou podporu Donatio Universitatis Carolinae.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Obviňuji
Vláda České republiky vypověděla z naší země tři diplomaty Ruské federace. Jde při tom o vládu v demisi a vládu jednobarevnou. Především ale jde o vládu jednoznačně vzešlou z projevu protestu občanů vůči chování tradičních stran za posledního čtvrtstoletí dějin naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Právní absurdistán
Dokud soud nerozhodne, žádný občan nesmí být v právním státě označen za trestně stíhaného. Ve spojitosti se svou funkcí se žádný soudce se nemůže dopustit trestného činu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš a členové vlády navštíví Královéhradecký kraj
Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu navštíví v pondělí 9. dubna 2018 Královéhradecký kraj. Během cesty se zúčastní konference Internet ve státní správě a samosprávě, dále budou jednat o pokračování výstavby dálnice D11 nebo o revitalizaci pevnosti v Josefově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senát: Výstava „Okamžiky století“ - uplynulé století ve fotografiích ČTK
Ve Valdštejnské zahradě, která je součástí sídla Senátu Parlamentu ČR, byla dnes slavnostní vernisáží uvedena výstava „Okamžiky století“. Expozice 163 fotografií mapuje důležité momenty uplynulého století tak, jak je zachytili fotografové Československé, resp. České tiskové kanceláře v letech 1918 až 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Regionální šéf z ČSSD krátce před sjezdem: V těchto dnech je obzvláště vypovídající, jak Babiš nakládá s pověřením k sestavení vlády. Je na Kanárech. Takže...
ROZHOVOR O sjezdu ČSSD, referendu i o vyjednávání o vládní koalici promluvil pro ParlamentníListy.cz předseda místní organizace ČSSD v Týně nad Vltavou David Slepička, který se netajil otevřenou kritikou expředsedy strany Bohuslava Sobotky. Prozradil svůj názor na spolupráci s ANO a řekl také, jak vidí šance ČSSD v blížících se komunálních volbách. „Mnozí naši starostové, radní a zastupitelé se mohou pochlubit tím, o čem se členům ANO ani nezdá. Navíc bude k dispozici i srovnání, protože hnutí ANO uspělo v komunálních volbách před 4 lety, a výsledky jejich práce pro občany v některých městech aby s lucernou v poledne jeden pohledal,“ říká David Slepička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruský zabiják utekl před trestem
Opilý čtyřicetiletý ruský řidič, který na Nový rok zabil v Praze mladé děvče, s velkou pravděpodobností utekl před spravedlivým trestem do své země. Je to velký průšvih a někdo by za něj měl být potrestán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Ovesné vločky – nebojte se plísní ani pesticidů
Ovesné vločky jsou levnou a oblíbenou surovinou pro přípravu ovesných kaší a müsli. Mezi jejich oceňované přednosti patří vysoký obsah vlákniny a beta glukanů. Časopis dTest otestoval 14 výrobků a zjistil, že některé vločky sice mají nedostatky v dodržení vyhlášky, spotřebitelé se však nemusí být o své zdraví. V žádném z testovaných výrobků se sledované jedovaté látky nenašly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nařknout prezidenta z velezrady v případu novičok je nehoráznou obludností
Vyjádření některých politiků z takzvaného Demokratického bloku na adresu prezidenta Miloše Zemana s tím, že se dopustil velezrady, když dle svých zákonných pravomocí pověřil BIS pátráním po novičoku v ČR, jsou nehoráznou obludností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Klaus st.: Skripal? Vím, o co ve skutečnosti jde, i Babišovi. Smutné, že ČSSD se vrací. Budou nás plundrovat Marksová a Valachová
Bývalý prezident Václav Klaus se domnívá, že jsme na prahu nové studené války. Uvedl to v dnešním rozhovoru pro MF Dnes vzhledem ke kauzám Nikulin a Skripal. On sám odsuzuje vydání ruského hackera i vyhoštění tří ruských diplomatů z Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Rusům není potřeba podlézat
Prezident Miloš Zeman se na státní návštěvě na Slovensku vrátil ke dvěma zahraničně politickým tématům, ve kterých vláda České republiky přijala poměrně tvrdý protiruský názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Chápu snahu o zvýšení prestiže Senátu, ale nepovažuji ji za šťastnou
Projev na 13. schůzi Senátu dne 5. 4. 2018 k senátnímu návrhu zákona senátora Jiřího Dienstbiera a dalších senátorů, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Kolik český řidič bude v nejbližší době platit za benzín či naftu? Rozhodne Donald Trump
Komentář k aktuálnímu vývoji na světovém trhu s ropu i dalším vyhlídkám, včetně dopadu na vývoj cen pohonných hmot v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokracie je spojena s historií i se současností ČR
Sociální demokracii jsem si v listopadu 1989 zvolil a zůstal jsem jí věrný. To ovšem neznamená, že nejsem kritický. Ale protože mám obrovský cit pro spravedlnost, tak za ČSSD budu i nadále bojovat. Zaslouží si to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Novým investičním ředitelem DPP se stal Tomáš Kaas
Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) dnes na svém mimořádném zasedání pověřilo nového člena představenstva Ing. Tomáše Kaase vykonáváním působnosti v odboru investičním s tím, že mu náleží pozice investičního ředitele DPP, a to od dnešního dne (tj. 5. dubna 2018).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kunčar (KDU-ČSL): Schválením si zaděláme akorát na další administrativní problémy
Projev na 13. schůzi Senátu dne 5. 4. 2018 k senátnímu návrhu zákona senátora Iva Valenty, Lumíra Aschenbrennera, Michaela Canova, Zdeňky Hamousové a dalších senátorů, kterým se mění zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Přijďte se seznámit s vývojem železniční dopravy v Česku
Pro všechny příznivce vlakové dopravy i nadšené modeláře připravilo Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Klubem železničních modelářů Prahy 7 výstavu modulového kolejiště ve velikosti HO, tedy vlakových modelů s měřítkem zmenšení 1:87 a s rozchodem kolejí 16,5 mm. K vidění bude v hlavní výstavní budově muzea v Praze na Letné od 10. do 15. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Již rok vedeme debatu o tom, že u voleb do Senátu je poměrně nízká účast
Projev na 13. schůzi Senátu dne 5. 4. 2018 k senátnímu návrhu zákona senátora Jiřího Dienstbiera a dalších senátorů, kterým se mění zákon o volbách do Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kmenta si s kolegou Slonkové natočili rozhovor. A došlo na velké zpochybnění důvěryhodnosti české policie
Investigativní novinář Jaroslav Kmenta v posledních měsících musel opakovaně vypovídat ke kauzám, které se týkají premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO. Generální inspekce bezpečnostních sborů totiž uvedla, že prověřuje možné úniky informací ze spisů. Novinář ale hovoří o tom, že policie a úřady ohrožují kvůli premiérovi v demisi jeho práci. V pořadu Výzva na serveru seznamzprávy.cz jej proto vyzpovídal Jiří Kubík, který tvoří investigativní novinářské duo se Sabinou Slonkovou, po níž prý „jde“ policie také. „Nutí nás k nestandardním krokům, které jsem za svou novinářskou praxi nezažil,“ uvedl Kmenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Jsou zde ústavní pochybnosti, Senát ho již jednou právě proto vrátil
Projev na 13. schůzi Senátu dne 5. 4. 2018 k senátnímu návrhu zákona senátora Iva Valenty, Lumíra Aschenbrennera, Michaela Canova, Zdeňky Hamousové a dalších senátorů, kterým se mění zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Andreji, rozbij prasátko, otevři kasičku
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k oficiální návštěvě Slovenské republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Canov: Soudy mají právo ukládat zákaz pobytu na rok až deset let, zde jde o tři měsíce
Projev na 13. schůzi Senátu dne 5. 4. 2018 k senátnímu návrhu zákona senátora Iva Valenty, Lumíra Aschenbrennera, Michaela Canova, Zdeňky Hamousové a dalších senátorů, kterým se mění zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
To je neskutečné. Přikázal jsem to okamžitě zrušit. Babiš si přečetl, kolik platí jeho ministr za poradenství, a spustil velký virvál
Premiér v demisi Andrej Babiš podle svých slov apeloval na ministry, aby šetřili, co jen to půjde, jenomže někteří na jeho slova trochu pozapomněli. Například ministr zemědělství Jiří Milek se rozhodl, že jako svou mediální poradkyni angažuje bývalou televizní moderátorku Mirku Čejkovou. Tím premiéra ale pořádně namíchnul, z veřejných peněz by jí totiž měl vyplácet statisíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanče, své ANO řekni Ústavě
Otevřený dopis poslancům hnutí ANO za Jihočeský kraj
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Státní fond rozvoje bydlení vybral nejlepší projekt z programu Panel 2013
Již šestým rokem se mohou všichni příjemci podpory z programu Panel 2013 ucházet o cenu SFRB Projekt roku. Za rok 2017 ji odborná komise udělila Společenství vlastníků bytových jednotek ulice J. Opletala č. 675-683 ve Frýdku-Místku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kandidát do Senátu Adámek (STAN): Senát je dnes důležitější více než kdy jindy
Jako jedinému primátorovi Zlína se mu podařilo obhájit mandát. Nyní by rád v horní komoře nahradil Františka Čubu. V rozhovoru, který Miroslav Adámek (STAN) poskytl pro ParlamentníListy.cz, se otevřeně vyjádřil nejen k otázce kumulace funkcí a ke svému platu, ale i k prioritám, s nimiž kandiduje. Co navrhuje pro zjednodušení vzdělávání lékařů? Jak zajistit lidem důstojné stáří a dostupné bydlení?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Romský aktivista, který označil PL za septik, se nyní zaměřil "fašisty z SPD". Muslim je dnes totéž, jako žid za Hitlera
Nezávislý publicista, hudebník a romský aktivista František Kostlán, který poděkoval kancléřce Angele Merkelové za to, že pomohla trpícím uprchlíkům, a označil server ParlamentníListy.cz za novinářský septik, se tentokrát pustil do Tomia Okamury. Jeho hnutí Svoboda a přímá demokracie označil za nejsilnější fašistické uskupení v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nezamýšlené důsledky obchodní přestřelky aneb proč se bojí německé automobilky?
Strach z obchodní války včera na začátku dne opět dolehl na akciové trhy. Ty se ale z hlubokého záporu během dne nakonec vyšplhaly do kladných vod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ŽIVĚ Tisková konference prezidentů Zemana a Kisky
Prezident Miloš Zeman vyrazil ve svém druhém funkčním období na svou vůbec první zahraniční cestu. Dodržel tradici a jeho první kroky zamířily na Slovensko. Zde se setkal s prezidentem Andreje Kiskou a čeká ho ještě schůzku s novým slovenským premiérem Peterem Pellegrinim. Uspořádal také svou první zahraniční tiskovou konferenci ve druhém funkčním období, u které nechyběl ani server ParlamentnListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Láska zve Zemana do Senátu, aby vysvětlil vztah k Rusku. Prezident ho možná zle převeze
Senátorovi Václavu Láskovi došla s prezidentem Milošem Zemanem trpělivost. Podle informací Lidových novin by tento člen horní komory rád zašel ještě dál než zahraniční výbor Senátu. Tento výbor konstatoval, že prezident Miloš Zeman svými praktickými kroky neslouží České republice, ale cizí moci a měl by toho okamžitě nechat. Láska má plán, jak Zemana přibrzdit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Skripal? Do hajan, děti, zítra vám řekneme jinou pohádku. Jde to do otřesného konce. Jak asi dopadne ten odvážný britský vědec? Mezitím Rusko koná, jedná a věci se hýbou
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „A teď už, děti, hezky do hajan, musíte se pořádně vyspat. Zítra vám odvyprávíme zase jinou pravdivou pohádku o tom, jak to celé ve skutečnosti bylo,“ komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová neustále se „posouvající“ kauzu otravy bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala. Ve vážnějším a konkrétnějším duchu přibližuje Spencerová čtenářům ParlamentníchListů.cz společné kroky Ruska, Turecka a Íránu a mapuje vztahy Ruska a Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Baxa (Zelení): Dopravní podnik utajuje nevýhodné smlouvy
V roce 2015 požádal zastupitel Jaromír Baxa dopravní podnik o poskytnutí smlouvy na nájem a podnájem plničky stlačeného zemního plynu (CNG). V použitelné podobě ji dostal v roce 2018. Podmínky této smlouvy jsou pro dopravní podnik velmi nestandardní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš nestojí o koalici, chce vládnout sám. ČSSD nechápe, že je to jenom hra, říká Němcová
"Nevidím žádný přínos pro budoucnost státu, kdybychom pomohli získat důvěru pro trestně stíhaného premiéra," vysvětluje Miroslava Němcová.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:36, zobrazit podobné
ČT už má dost toho, že je terčem Jaromíra Soukupa a některých politiků. Chystá žaloby
Šéf soukromé TV Barrandov Jaromír Soukup se ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa ostře obouval do České televize, kritice jejího hospodaření dokonce věnoval i celé díly svých pořadů. Ta mu za to přislíbila, že to celé bude mít ještě dohru a že se bude nepravdivým a manipulativním pomluvám bránit, a také tak činí. Připravuje žaloby na Soukupa a TV Barrandov. Bránit se prý bude také proti útokům některých politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Roman (KSČM): „Ano“ pane ministře…
Svou roli v kauze „Skripal“ hrajete sice dobře, přesvědčivě, jak nakonec i celou další řadu rolí, které jste hrál, buď v televizi nebo na stříbrném plátně. Jako herec jste dobrý kumštýř, jak se říká, odborník ve svém oboru. Ve funkci ministra zahraničních věcí jste se minul profesí. Předpokladem dobrého herectví je i dobře napsaný scénář, který herec, v souladu s textem, přenáší na diváky a buď je přesvědčivý a vyslouží si potlesk a uznání, anebo roli přehrává a v lepším případě si vyslouží tiché mlčení, nebo bučení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ANO a ČSSD čeká klíčová schůzka při jednání o vládě
Klíčovou schůzku ve vyjednávání o možném sestavení společné vlády dnes večer absolvují lídři hnutí ANO a sociální demokracie. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by měl ČSSD představit nabídku personálního uspořádání kabinetu. Vedení sociálních demokratů několikrát pohrozilo, že pokud potenciální koaliční partner neustoupí, mohlo by to znamenat konec jednání.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Marshallův plán v Evropě a znárodňovací zákony u nás
Marshallův plán, oficiálně Plán evropské obnovy, byl přijat Kongresem USA před 70 lety, 3. dubna 1948, s cílem organizovaně zabezpečit americkou pomoc poválečné Evropě. Země "Východního bloku" nabídku bohužel odmítly, plán byl tak omezen jen na západní Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman se na Slovensku sešel s Pellegrinim a ten ke kauze Skripal řekl: S ohledem na důkazy...
Slovenský premiér Peter Pellegrini tlumočil českému prezidentovi Miloši Zemanovi při jejich dnešní schůzce ve Vysokých Tatrách postoj slovenské vlády, která považuje povolání velvyslance v Moskvě na konzultace do Bratislavy za dostatečnou reakci na otravu někdejšího ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Slovensko v kauze na rozdíl od většiny členských zemí EU včetně Česka k vyhoštění ruských diplomatů nepřistoupilo, což kritizoval slovenský prezident Andrej Kiska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČOI: O Velikonocích „tvrdý alkohol“ nezletilým prodali téměř bez potíží
Na začátku Velikonočních prázdnin Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje kontrolovala, zda si mladiství středoškoláci mohou koupit i tvrdý alkohol. Ano, celkem bez problémů - v 5 případech z 6 kontrol tvrdý alkohol figurantovi České obchodní inspekce na severu Čech prodali (tj. 83 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Ceny APLAUS 2018? Velmi silné a inspirující příběhy
V rámci osvětové kampaně POROZUMĚT AUTISMU udělil v úterý 3. dubna Národní ústav pro autismus (NAUTIS) ocenění APLAUS 2018. Letošní již šestý ročník se opět uskutečnil v prostorách Sněmovny pod záštitou poslance MUDr. Víta Kaňkovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sankce má odstrašující účinek a problémoví občané se přestávají cítit nepostižitelní
Projev na 13. schůzi Senátu dne 5. 4. 2018 k senátnímu návrhu zákona senátora Iva Valenty, Lumíra Aschenbrennera, Michaela Canova, Zdeňky Hamousové a dalších senátorů, kterým se mění zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministři nabídnou své znalosti mladým, pro studenty VŠE v Praze uspořádají sérii přednášek
Členové vlády Andreje Babiše se během dubna a května 2018 podělí o své zkušenosti z tvorby a realizace hospodářské politiky. Na základě podnětu samotných studentů vypsala Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze sérii odborných přednášek, v nichž se vystřídá všech patnáct členů kabinetu včetně premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
S největším přebytkem hospodařilo ANO, největší ztrátu měla ČSSD
Nejlépe ze sněmovních politických stran hospodařilo loni hnutí ANO, které zaznamenalo přebytek 143,13 milionu korun. Přispěl k tomu zejména jeho významný úspěch ve volbách, který znamenal vyšší příspěvek ze státního rozpočtu. Druzí nejúspěšnější v hospodaření byli Piráti, jimž k přebytku 49,85 milionu korun pomohla i mimořádně levná volební kampaň. S největší ztrátou hospodařila ČSSD, jejíž výdaje přesáhly příjmy o 39,82 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování půlmiliardového krácení DPH
Policisté sekce finanční kriminality Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze obžalovat 5 osob ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se škodou dosahující téměř 500 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Studenti protestovali, ale marně. Babišovi ministři na VŠE přednášet budou
Ministři vlády v demisi budou od dnešního večera přednášet na pražské Vysoké škole ekonomické (VŠE). Na sérii přednášek, v níž každý z ministrů jednobarevného kabinetu hnutí ANO jednou vystoupí před studenty, se vláda dohodla s děkanem Národohospodářské fakulty VŠE Miroslavem Ševčíkem. Proti přednáškám protestovala část studentů VŠE, internetovou petici proti jejich pořádání podepsalo přes 500 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: působí to na mě dojmem, že bylo to vytvořeno ve stylu, aby to nešlo
Projev na 13. schůzi Senátu dne 5. 4. 2018 k senátnímu návrhu zákona senátora Iva Valenty, Lumíra Aschenbrennera, Michaela Canova, Zdeňky Hamousové a dalších senátorů, kterým se mění zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Livia Klausová prozradila důvody, proč odchází z českého velvyslanectví na Slovensku
Česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová zdůvodnila chystané ukončení svého působení v roli diplomatky v zemi pod Tatrami pravidlem, že velvyslanci jsou obvykle vysíláni do ciziny na dobu čtyř let. Tato doba v jejím případě již uplynula. Klausová to dnes řekla novinářům na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách, kde se účastní návštěvy českého prezidenta Miloše Zemana na Slovensku. Mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová deníku Blesk dříve řekla, že Klausová končí na současném diplomatickém postu na vlastní žádost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Na Zlínsku vzniká petice proti snížení kvality a dostupnosti péče v nemocnicích
Aféra kolem krajských nemocnic na Zlínsku a obav z možného omezování zdravotní péče má pokračování. V kraji totiž vzniká petice „bojující za nemocnice“, jejímž cílem má být „zabránění snížení kvality a dostupnosti zdravotní péče v kraji“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policejní zásah na krajském úřade v Liberci. Šlo o tyto dokumenty
Na Krajském úřadu v Liberci dnes zasahovali policisté z národní centrály proti organizovanému zločinu. Podle informací z úřadu se zajímali o dokumenty související se zajištěním dopravní obslužnosti. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej ČTK potvrdil, že útvar dnes provádí úkony trestního řízení. Žádné další informace poskytovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Alcaplast testuje ve FN Brno speciální toalet
Speciálně upravený modul pro hendikepované osoby nebo pro lidi se sníženou hybností momentálně testuje břeclavská společnost Alcaplast v brněnské Fakultní nemocnici Brno na Interní gastroenterologické klinice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Divadelní hra za veřejné peníze, ve které Ježíš znásilňuje muslimku, zvedla ze židle brněnského lidovce. A nejen jeho
Náměstek brněnského primátora Petr Hladík (KDU-ČSL) se ohradil proti hře nazvané Naše násilí a vaše násilí, v níž mimo jiné Ježíš znásilňuje muslimskou ženu. Hra má být součástí květnového festivalu Divadelní svět Brno. Hladík proto otevřeným dopisem požádal ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera, zda by zvážil nahrazení díla něčím jiným. Vyjádření Glasera ČTK zjišťuje. Proti hře se už v minulosti ohradily spolek Brno nebo hnutí Slušní lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Vopat: Stane se ČSSD dceřinou společností koncernu Anofert?
Jinak také řečeno: co mají společného Miloš Zeman, Jiří Paroubek, David Rath a Andrej Babiš?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Romský aktivista, který označil PL za septik, se nyní zaměřil na "fašisty z SPD". Muslim je dnes totéž, jako žid za Hitlera
Nezávislý publicista, hudebník a romský aktivista František Kostlán, který poděkoval kancléřce Angele Merkelové za to, že pomohla trpícím uprchlíkům, a označil server ParlamentníListy.cz za novinářský septik, se tentokrát pustil do Tomia Okamury. Jeho hnutí Svoboda a přímá demokracie označil za nejsilnější fašistické uskupení v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
V Itálii otevřou školku, kde úplně zruší pohlaví. Na učitele bude dohlížet vysokoškolská mládež
Itálie má spoustu problémů s ekonomikou, imigrací a dalšími věcmi, univerzita v Turíně však vidí priority zcela jinde, jak ParlamentníListy.cz upozornila česko-italská blogerka Monika Pilloni. Chystá se otevřít školku, kde vůbec nebude existovat rozdělení na chlapečky a holčičky. Ve školce sloužící dětem zaměstnanců a studentů univerzity bude vládnout důsledná rovnost pohlaví, na kterou budou dohlížet sami studenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátoři za KDU-ČSL a nezávislí řeší praktické problémy lidí
Předseda senátního Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Zdeněk Papoušek na tiskové konferenci senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí ocenil nedávnou studentskou iniciativu „Vyjdi ven“ a s ní spojenou petici za dodržování ústavních zvyklostí, k níž se připojilo již přibližně 45 000 studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Listovali jsme novinkami nakladatelství Dokořán
ParlamentníListy.cz měly možnost prolistovat tři velmi zajímavé knihy, které aktuálně vydává nakladatelství Dokořán. Jedná se o tituly "Mytologie", "Proč jdou chlapi do války - Emoce a estetika u počátků etnických konfliktů" a konečně "Soud nikdy nespí - Stísněná tvořivost Mitteleuropy Franze Kafky."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
David Rath: Proces - peníze pro ČSSD
Po šesti letech soudních tahanic už veřejnost kauza ,,Rath" takřka nezajímá. Není divu. V prvních dnech nabudila žalobkyně Bradáčová společnost svými rezolutními prohlášeními typu - byl chycen při činu, důkazy jsou neprůstřelné, vše je jasné, rozsudek bude za pár měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zelení: Budoucnost plastů v České republice
Senát ČR včera podpořil strategii Evropské komise, která povede ke snížení nadměrného využívání plastů a jejich dopadu na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Deratizace myšovitých hlodavců v Praze začíná v těchto dnech, skončí na konci října
Na území hlavního města Prahy proběhne v období od dubna do října letošního roku pravidelná každoroční cyklická deratizace zaměřená na udržení přijatelného stavu potkanů v Praze. A to jak na povrchu (v objektech, venkovním prostranství), tak pod povrchem (v kanalizační síti).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí chtějí otevřený úřad, jednání výborů má být veřejné
Zastupitelé STAN připravili změnu jednacího řádu zastupitelstva Středočeského kraje. Jednání výborů mají být napříště veřejná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman a Kiska se před novináři smáli. Ale pak došlo na Rusko a úsměvy zamrzly...
Prezident Miloš Zeman vystoupil pod Tatrami před novináře. Prozradil jim, co hodlá prosazovat v česko-slovenských vztazích. Došlo ale i na otravu britského agenta Sergeje Skripala ve Velké Británii a na vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Slonková, Kroupa, Kmenta. Výkvět české investigativní žurnalistiky vydal společné varování před politickým nátlakem
Trojice investigativních novinářů, Jaroslav Kmenta, Janek Kroupa a Sabina Slonková, tvrdí, že se je policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů snaží zastrašit či odradit od další práce. Ujišťují však veřejnost, že se zastrašit nenechají a budou pokračovat ve své práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: O 13 miliard jsou ošizeny české děti
Až třináct miliard korun dluží neplatiči alimentů svým dětem. Zanedbání povinné výživy je totiž v Česku jedním z nejčastějších trestných činů a drží už pomyslnou druhou příčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Úspěšné malé a střední firmy jsou zárukou prosperující společnosti
Na celodenní návštěvu Havlíčkova Brodu pozvala Okresní hospodářská komora v úterý 3. dubna poslance Evropského parlamentu Luďka Niedermayera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Které jsou ty nejlepší dřevěné stavby roku 2018?
Prohlédněte si 14 dřevěných staveb, které vyhrály v anketě Dřevěná stavba roku 2018, a načerpejte inspiraci pro váš lepší život. Mezi vítěznými díly najdete hřiště, rodinné domy, rozhledny, sruby i dřevěné interiéry. Vítěze v rámci 8 soutěžních kategorií vybrala široká veřejnost i odborná porota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe se vysmál komunistům. Babiš přebírá jejich voliče a pak s jejich mandátem podporuje EU a NATO
Politolog Jiří Pehe má za to, že sklapla past. Past trestně stíhaného premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) připravená na komunisty. Nemusí to prý dlouho trvat a komunisté zmizí z české politické mapy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Špičky českého práva vystoupí na konferenci o státním zastupitelství v Senátu
Dne 10. dubna 2018 pořádá Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR konferenci na téma „Ústavní zakotvení státního zastupitelství“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Má drahá poradkyně... může říct ministr Mirce Čejkové. Platí jí 181 500 měsíčně
Měsíční plat 181 500 korun má k dispozici někdejší moderátorka televizních novin Mirka Čejková jako poradkyně ministra zemědělství v demisi Jiřího Milka (ANO). Ten si Čejkovou najal navrch k tiskovému oddělení se šesti zaměstnanci, jež má k dispozici. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti otevřeli další regionální centrum
Pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal v úterý slavnostně otevřel svou regionální poslaneckou kancelář v Olomouci. Spolu s kanceláří bylo otevřeno i místní pirátské centrum PiCOlo – multifunkční prostor zřízený pro společné působení Pirátů i pro místní akce pořádané občany. První debata se uskutečnila hned v rámci otevření centra, a to na téma Ústavy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jaromír Štětina se dožívá 75 let
Politik, novinář a cestovatel Jaromír Štětina, který oslaví 6. dubna pětasedmdesátiny, se proslavil reportážemi z oblastí bývalého Sovětského svazu i politickým působením a následným bojem proti komunismu. V roce 2004 byl za Stranu zelených zvolen do Senátu, v roce 2010 svůj mandát obhájil s podporou TOP 09 a hnutí Starostů a nezávislých, od roku 2014 je poslancem Evropského parlamentu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Finanční odměna pro Čejkovou je plýtváním peněz
Finanční odměna, na kterou má podle informací dnešní MF Dnes od Ministerstva zemědělství nárok bývalá televizní moderátorka Mirka Čejková, je podle mého názoru zcela neopodstatněná a je flagrantním příkladem plýtvání peněz daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Novou kulturní památkou v Kraji Vysočina je kaple Panny Marie v Simtanech
Kaple Panny Marie v Simtanech v okrese Havlíčkův Brod byla v prvním čtvrtletí roku 2018 prohlášena za kulturní památku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Národní divadlo moravskoslezské: Diváci rozhodnou, jak dopadne divadelní hra Teror!
Národní divadlo moravskoslezské připravuje dvouhodinové drama ze soudní síně, kde se diváci stávají porotou a na závěr hlasují, zda má být obžalovaný odsouzen či osvobozen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Nehorázná nestydatost místopředsedy představenstva společnosti AGPI Jana Čecha?
Zástupci Muzea romské kultury převzali vepřín v Letech – tak zní název článku na serveru novinky.cz ze dne 3. 4. 2018. Podle článku by společnost AGPI za něj měla dostat do 16. 4. 2018 450,8 miliónů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Radiožurnál a Czech Photo organizují soutěž fotografií s tematikou roku 1968
Události roku 1968, od nichž letos uplyne přesně 50 let, se v dalších měsících promítnou do celé řady vzpomínkových aktivit. V rámci projektu ´68 pořádá stanice Český rozhlas Radiožurnál společně s obecně prospěšnou společností Czech Photo fotografickou soutěž Československo - fotografie roku ´68. Účast v soutěži je zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vojtěch Filip: Bohumínské usnesení je mi ukradené. ČSSD přestřeluje požadavky. My s SPD ve vládě? Vyloučeno
Šéf komunistů Vojtěch Filip v rozhovoru pro MF Dnes mimo jiné pohovořil o možné podpoře vlády premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Tedy spíše nepodpoře. Filip totiž uvedl, že s SPD Tomia Okamury by se jeho strana na toleranci Babišovy menšinové vlády zřejmě nepodílela. Trumfy v rukou tak drží ČSSD, jež chce pět ministerských křesel. Následně pak bude o vládě diskutovat sjezd ČSSD o víkendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Expozice České národní banky v Praze přivítala 250 000. návštěvníka
Expozici s názvem Lidé a peníze v budově ČNB v Praze navštívilo již čtvrt milionu lidí. Jubilejní 250 000. návštěvnicí se stala Kristýna Portlová, studentka Gymnázia Pardubice, Dašická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Halíkovo „pokojné“ poselství - osobní útoky, nálepkování do neonacistů
Pokud jste prožívali velikonoční svátky v pokoji, pak jen za předpokladu, že jste si neotevřeli pondělní vydání LN věnované rozhovoru s profesorem Halíkem. Rozhovor musel zvednout ze židle i nejednoho nezaujatého čtenáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hamáček se Zimolou to nemají lehké
Jednání mezi dvoučlenným vedením ČSSD a hnutím ANO dospělo zřejmě do inflexního bodu, ze kterého je možné pokračovat k dohodě, anebo naopak celou věc zabalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
SŽDC: Díky přesmyku domažlické trati vznikne v Plzni dvoukolejná zastávka
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) včera slavnostně zahájila třetí část modernizace uzlu Plzeň. V rámci výstavby takzvaného přesmyku domažlické trati vybuduje sdružení firem Swietelsky Rail CZ a Swietelsky stavební během 23 měsíců novou dvoukolejnou železniční trať v oblasti stávající zastávky Plzeň-Skvrňany. V Domažlické ulici pak vznikne přeložka silnice I/26 mimo obytnou zónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
FOTO Močení na Andreje Babiše! Sešli se občané a mezi nimi vysoký činitel ČSSD. A bylo veselo
Za 5 minut dvanáct – Poslanče, své ANO řekni Ústavě! Akce s takovým názvem se konala v pondělí večer na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. K několika desítkám lidí tady promluvil například mladý lidovec Šimon Heller nebo poslanec za ČSSD Ondřej Veselý. Na cedulích, které lidé přinesli, nechyběl ani panáček, který močí na hlavu Andreje Babiše. Podepisovala se výzva pro poslance ANO i petiční archy Milion chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rusko zažádalo o účast na vyšetřování otravy Skripala, ale neuspělo. Mnozí hovoří o návratu studené války
Rusko popírá obvinění od britské vlády, že je odpovědné za otrávení bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Anglii. Moskva proto iniciovala mimořádnou schůzi rady v Haagu a žádala o svou účast na vyšetřování tohoto případu. Na dnešním zasedání výkonné rady Organizace pro zákaz chemických zbraní však se žádostí o nové, společné vyšetřování neuspěla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Čermák (ODS): V Moravskoslezském kraji řešíme lůžkovou péči a nedostatek lékařů
V krajských nemocnicích máme dostatečnou kapacitu lůžek, ale neumíme je optimálně využít. Chybí nám kvalifikovaní lékaři. Současná koalice Moravskoslezského kraje (ANO, ODS, KDU-ČSL) nastartovala řešení alarmujícího stavu ve zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Meziroční nárůsty turistů z ČR v hlavních turistických destinacích byly stotisícové
Trend zájmu Čechů o cestování pokračuje i v letošní sezóně. Asociace doporučuje rezervovat zájezdy na léto 2018 co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude jednat o prioritách ČR v budoucím rozpočtu EU
Setkání premiéra Babiše s komisařem pro rozpočet a lidské zdroje Güntherem Oettingerem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Výzkum rizik pádů pacientů
V písecké nemocnici budou v několika následujících měsících analyzovat, jakým způsobem mohou ochranné pomůcky zabránit pádům hospitalizovaných pacientů. Pády zejména starších osob totiž často výrazně komplikují i prodlužují jejich léčbu. V nemocnici proto budou pozorovat, jak lze riziko pádů minimalizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nikulin se v USA pokusil o útěk, soud proto odložil výrok o vazbě
Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin, kterého do USA minulý týden vydala Česká republika, se podle jeho strážců pokusil o útěk. Kalifornský federální soud, který měl dnes rozhodnout o jeho případné vazbě, nakonec projednání kauzy odložil, informovala agentura Bloomberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek vysadil první ze sta lip
Akcí „100 lip – 100 oslav“ si Jihomoravský kraj symbolicky připomene sté výročí vzniku Československa. Na stovce vybraných míst v kraji bude vysázeno 100 lip srdčitých. První z nich vysadil hejtman Bohumil Šimek v Čejkovicích v parku před místní základní školou společně se starostou Pavlem Novotným, místními skauty, dětmi i seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rusko dnes musí opustit většina vyhoštěných diplomatů, i čeští
Dnes končí lhůta, do kdy musí Rusko opustit většina diplomatů britských spojenců vyhoštěných Moskvou v souvislosti s případem otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Anglii. Mezi lidmi, které Rusko recipročně vykázalo, je mimo jiné 60 amerických diplomatů a také trojice jejich českých kolegů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se na Slovensku sejde s prezidentem i s premiérem
Se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou a s novým slovenským premiérem Peterem Pellegrinim se dnes sejde prezident Miloš Zeman, který ve středu přiletěl na třídenní návštěvu Slovenska. Schůzky se uskuteční na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách, upozornila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
To by bylo na dobrovolnou nebo méně dobrovolnou Pelikánovu rezignaci... Prezident u Soukupa rozebral kauzu Nikulin, kterého ministr vydal Američanům
Jako každý týden i dnes v hlavním vysílacím čase na TV Barrandov probíhala debata prezidenta republiky s generálním ředitelem televize Jaromírem Soukupem nad ožehavými tématy týdne. „Vláda s důvěrou je vždy lepší než vláda bez důvěry,“ připustil Zeman v diskusi s tím, že si ale musíme ještě chvíli počkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Mirku Čejkovou využívají v kampani ti, kteří chtějí zastavit mé nepopulární kroky
Vyjádření ministra zemědělství Jiřího Milka k článku v Mladé frontě DNES
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V německé vládě bude dusno. Seehofer pracuje na návrhu, který se týká migrace
Německá vláda se aktuálně zabývá zásadní otázkou, která se týká slučování přistěhovaleckých rodin. Pokud by nedošlo k žádnému omezení, přišly by do země v příštích měsících další stovky tisíc migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bohuslav Svoboda v ČT: Strany jako SPD jsou odsouzeny k zániku. A Babiš? Žádné dohody nejsou možné
Jak hodnotí klíčové jednání o vládě zástupce strany, která se ho aktivně neúčastní? Bohuslav Svoboda, poslanec za ODS, byl hostem Zuzany Tvarůžkové na Interview ČT24. „S Andrejem Babišem žádné dohody nejsou možné,“ zdůvodnil, proč se ODS mimo jiné staví odmítavě k jednání o vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Smrtící dálnice - další vlk uhynul pod koly
Smutným důkazem o bariérách v naší krajině je nález sraženého vlka na dálnici D 10 u Brodců nad Jizerou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Expremiér zpražil senátory ze zahraničního výboru, kteří tepou Zemana: Jsou jen ignorovatelným pšoukem!
Postup prezidenta Miloše Zemana v kauze otravy bývalého dvojitého ruského agenta nervovým plynem novičok stále vzbuzuje emoce. To, že po obvinění Ruska, že se tento jed vyráběl na území Česka, pověřil BIS, aby začala pátrat, zda byl tento plyn na území ČR vyráběn či skladován, mnozí čeští politici a novináři označili za velezradu. Expremiér Jiří Paroubek má ale na věc jiný názor a prezidentovy kroky mu přijdou logické. „Je to v národním zájmu,“ uvedl v komentáři na serveru vaševěc.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček jasně: Jestli ANO nepřijde s jinou nabídkou, tak ta jednání ukončíme
Pokračování sjezdu ČSSD se blíží, a už 7. dubna tak bude muset předseda sociálních demokratů Jan Hamáček delegátům předložit výsledky jednání s hnutím ANO. Sociální demokraté nedávno od hnutí ANO dostali nabídku ministerstva školství, kultury, obrany a zahraničí, upřesnil v rozhovoru pro Právo šéf strany, který zároveň uvedl, že pokud ANO nabídku nezmění, koalici s ním možná sám zavrhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
HK ČR: Inženýrsky naplánovaná sleva na jízdném může mít pozitivní dopady, ale také může skončit fiaskem
Podle Hospodářské komory vládou schválená sleva 75 procent ve vlacích a autobusech pro seniory nad 65 let a studenty má potenciál k tomu, aby se pozitivně promítla na využívání veřejné dopravy, ale i třeba na to, aby si České dráhy na provoz vydělaly, než aby byly v případě nějakých potíží sanovány státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Média šířila kolem Nikulina neskutečné pohádky. Američany ovlivněný Pelikán nemá v úřadě co dělat, uzavřel rozhořčeně Soukup
Kauzy dne Jaromíra Soukupa se ve včerejším vysílání TV Barrandov věnovaly mimo jiné také vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Za čtvrt roku bylo na měření emisích vyfoceno přes půl milionů vozidel, MD připravilo mapu všech stanic
Od ledna mají stanice měření emisí povinnost dokumentovat přítomnost vozidel na prohlídkách podobně jako stanice technické kontroly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ 3 714 korun za 45 minut platí ministerstvo školství za výuku azylantů. Arabové a další se v Čechách učí kořeny evropské civilizace nebo soužití s majoritou
Agentura Xact s. r. o. z pražských Vršovic na konci loňského roku, přesně to bylo 27. prosince, obdržela velmi lukrativní smlouvu na patnáct milionů korun. Tu připravil resort školství a podle všech dostupných materiálů se zaměří na „zajištění kurzů základů vzdělávání v oblasti kultury a demokracie pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou formou azylu nebo doplňkové ochrany.“ ParlamentníListy.cz zmíněnou smlouvu prostudovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Seitlová: Energetici dál nemůžou chtít po lidech desetitisíce za přemístění vedení. Zákon chceme změnit
Nepříjemné překvapení čeká na všechny, kteří mají na svých domech přípojku elektrického vedení. Pokud totiž budou chtít svoje obydlí zrekonstruovat nebo zbořit - musí nechat konzolu energetické sítě přeložit na jiné místo. S tím ale souvisí vysoké finanční náklady, které mnohdy dosahují desetitisíců až statisíců korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zkušený Zdeněk Škromach: Neznám nikoho, kdo by něco prosadil z opozice. A Hamáček se Zimolou nejsou žádné slečinky, které by se z Babiše sesypaly, jako to bylo minule
ROZHOVOR Jít do vlády s hnutím ANO? „Ze špatných řešení je potřeba hledat nejméně špatné a v této chvíli je to nějaká účast na vládě, ale za výrazně lepších podmínek, než by odpovídaly jen volebním výsledkům,“ říká bývalý ministr a někdejší místopředseda vlády Zdeněk Škromach (ČSSD), který upozorňuje, že neví o straně, která by něco prosadila v opozici. Hovoří o tom, že Jiří Zimola s Janem Hamáčkem jsou vystaveni vnitrostranickému boji: „Různé výstřely do zad oslabují pozici.“ Přesto si podle něj vedou dobře a potvrdili, že nejsou slečinky, které se sesypou před hnutím ANO. A zda se Škromach v souvislosti s případným vnitrostranickým referendem obává útoku hackerů? „Teď, co Američané dostali toho ruského hackera, bude zase na chvíli klid.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ZP 211 ocenila výjimečné činy záchranářů
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky se letos, jako již tradičně, stala hlavním partnerem soutěže Zlatý záchranářský kříž. Tato soutěž vyvrcholila 29. března 2018 na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD slaví 140 let, dvakrát se musela uchýlit do exilu
Za 140 let své existence zažila sociální demokracie v českých zemích období úspěchů i proher a dvakrát se musela uchýlit do exilu. Po roce 1989 opět obnovila svoji činnost a stala se jedním z nejsilnějších hráčů v české politice, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Martínek (ČSSD): Kam kráčíš, sociální demokracie?
ČSSD je v roce 140. výročí svého vzniku nejblíž ke svému zániku. Je ve stavu, který je nedůstojný nejstarší demokratické strany, odkazu otců zakladatelů i sociálních demokratů první republiky. Proč? A co můžeme udělat pro nápravu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Přidělení peněz na opravy bude podmíněno i odstraňováním nelegálních billboardů
Z mimořádné státní dotace čtyř miliard korun určených na krajské silnice, dostane nejvíce Středočeský kraj, Jihočeský a Plzeňský kraj. Vyplývá to z propočtu Státního fondu dopravní infrastruktury, který opět navrhuje rozdělit peníze podle délky silnic II. a III. tříd v jednotlivých krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš se prý „vycachtal“ v moři a otočil: Bude na ČSSD hodný
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se po návratu z dovolené u moře rozhodl, že by mohl být hodný na ČSSD a ve vládě jí nabídnout hned 4 resorty a post ministra vnitra. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pozor! Šéf ČT Dvořák nejen žene k soudu Soukupa. Ale začal „kopat“ i jinak, zaujme to Zemana
Server ČeskáMédia.cz se mimo jiné věnují informaci generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, jenž Radě České televize referoval o schůzce s rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou a děkankou Fakulty sociálních věd UK Alicí Němcovou Tejkalovou. S oběma hovořil mimo jiné o analýze předvolebního vysílání veřejnoprávních médií v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Britové v řiti? Boris Johnson prý lhal. Mazalo se, Londýn couvá. Ale teď noviny přinášejí zprávu: Jeden pán říkal, že Rusové opravdu...
Britský ministr zahraničí Boris Johnson nechal v závěru března na sociální síti Twitter zveřejnit tvrzení, že podle britských vědců jed Novičok, jímž byl otráven bývalý ruský agent Sergej Skripal, pocházel z Ruska. Britští vědci však o pár dní později řekli něco jiného a britský deník The Guardian za to nenechal na Johnsonovi nit suchou. Deník The Times však ve čtvrtek ráno tvrdí, že podle vysoce postavených nejmenovaných zdrojů je do útoku na Skripala skutečně zapojeno Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zástupci ANO a ČSSD dnes večer jednali o případné společné menšinové vládě s podporou komunistů
Vyjednavači hnutí ANO a ČSSD se dnes večer sešli v Lidovém domě k jednání o případné společné menšinové vládě s podporou komunistů. Debatovat začali o sporných programových bodech jako daně a zrušení karenční doby i o případném rozdělení vládních křesel. Vyjednávání má pokračovat ve čtvrtek večer po návratu lídra ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše z dovolené. Novinářům to řekli vyjednavači ANO vicepremiér v demisi Richard Brabec a šéf poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Přijde ještě strašnější Majdan. Ukrajinec, po 524 dní vězeň dnešního režimu, říká: Stát jen šíří strach. Bože, zachraň Ukrajinu!
PŘÍBĚH Ukrajina je v chaosu. Nechci být černým prorokem, ale hrozí jí diktatura. To prohlásil exkluzivně pro ParlamentníListy.cz ukrajinský novinář Ruslan Kocaba, který informoval z obou stran konfliktu na Donbase. Na YouTube vydal prohlášení, v němž žádal ukonční ozbrojeného konfliktu na východu země a vyjádřil se proti mobilizaci. Byl obviněn z vlastizrady, strávil půl roku ve vazbě a nyní soud rozhodl o jeho nevině. "Ale není všem dnům konec, prokuratura zase něco vymyslí," řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jsme v konfliktu s Ruskem, ať chceme, nebo ne. Tyto věci chtějí Američané po České republice, aby připravila pro boj NATO proti Rusku. Bývalý šéf U.S. Army v Evropě promluvil
REPORTÁŽ Vysoká škola Cevro Institut uspořádala ve středu debatu na téma „USA a evropská bezpečnost“, kde promluvili bývalý velitel americké armády v Evropě generálporučík Frederick Benjamin „Ben“ Hodges a zástupce velitele Mnohonárodní divize NATO Sever-Východ a bývalý velitel Speciálních sil Armády ČR brigádní generál Karel Řehka. Akci moderoval exministr obrany Alexandr Vondra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist