Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.271x, což odpovídá cca 118.498-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Legios Loco rozšiřuje závod na vagony v Nymburce
Firma Legios Loco spouští v Nymburce novou výrobní linku na produkci výsypných a kontejnerových železničních vozů. Největší závod má společnost zatím v Lounech. Ten v Nymburce by se mu ale časem měl podle ředitele firmy Petera Vlčka vyrovnat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Oslavy, volby i krach vládního vyjednávání. Sjezd ČSSD bude o víkendu mimořádně zajímavý
Sjezd sociální demokracie se v sobotu vrátí k neúspěšnému vyjednávání o vládní spolupráci mezi ČSSD a ANO. Zřejmě konečné slovo k možné koalici by měl zaujmout i na základě dnešního stanoviska předsednictva, kterému odpoledne předseda strany Jan Hamáček navrhne, aby byla koaliční jednání ukončena. Sjezd má na programu také vnitrostranická témata, především volbu řadových místopředsedů, ale také zvažovanou změnu stanov. Sjezd ČSSD byl v Hradci Králové zahájen 18. února, kdy však delegáti stihli jen zvolit předsedu a statutárního místopředsedu a pověřit je jednáním s ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Skřípe to čím dál víc
Trochu se nám to zamotává, všichni jsou jedna parta – Skripal, Steele, Nikulin. A kdo za to může? Správně – Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Idioti z ČSSD, u mě jste skončili. Jiří Vyvadil chce předčasné volby, ať se Sněmovna vyčistí od pětiprocentní pravicové džungle
Jednání o vládě ANO a ČSSD je u konce. I když hnutí ANO nakonec nabídlo ČSSD pět křesel, nebyly mezi nimi finance ani vnitro, které sociální demokracie požadovala. Podle právníka a bývalého senátora Jiřího Vyvadila byla však ČSSD příliš vnitřně rozpolcená, což by nebylo dobré ani v případě, že by k nějaké dohodě s Andrejem Babišem došlo. „Toto období ale není neužitečné. Některé politické strany zřejmě do opozice posílí,“ vyjádřil se právník a bývalý senátor na svém facebookovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Obeznámený Bohumil Pečinka: Babiš chtěl původně hodit krach na ČSSD. Ale pak se něco změnilo...
ANO s ČSSD vládní koalici nakonec nevytvoří, jejich jednání ztroskotala. Lídři stran to ve Sněmovně oznámili po čtvrtečním večerním jednání. Sociální demokraté uvedli, že hnutí ANO nebylo otevřené kompromisu ve smyslu, že ve vládě nebude fugurovat trestně stíhaný premiér. Andrej Babiš je však toho názoru, že udělali maximum a jednání skončila kvůli tomu, že ČSSD chtěla resort vnitra. „Večerní tiskovka Andreje Babiše k ukončení jednání s ČSSD o vládě vejde do dějin politického cynismu,“ uvedl v reakci na svém facebooku komentátor serveru Reflex.cz Bohumil Pečinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Studená válka je už dávno v běhu. A západ ji nezačal
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření Václava Klause, že za útokem na dvojitého agenta Skripala a jeho dceru stojí někdo, kdo chce vyvolat novou studenou válku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman situaci kolem vlády nechce komentovat. Nejprve se sejde s Babišem
Prezident Miloš Zeman sdělí stanovisko k sestavování vlády nejdřív premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Na Twitteru to dnes oznámil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Babiš o setkání se Zemanem mluvil ve čtvrtek večer po krachu jednání s ČSSD. Termín případné schůzky zatím Hrad ani hnutí ANO neoznámily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nevěřte úřadům a politikům. Idioti z vedení EU. Islámští teroristé mají po celé Evropě síť desítek tisíc lidí, které tajné služby nejsou schopny sledovat. I u nás… Znalec islámské problematiky varuje
ROZHOVOR „Nevěřte úřadům a politikům. Oni vám řeknou cokoliv, aby vás obalamutili a uchlácholili, ale ve skutečnosti nechtějí zastavit masovou migraci muslimů a Afričanů do Evropy. Chtějí ji jen řídit a rozptýlit migranty po Evropě pomocí kvót. Nevěřte, že vás ochrání policie a tajné služby před islámskými teroristy. To pak můžete skončit jako nakupující v tom francouzském supermarketu nebo návštěvnici klub Bataclan,“ říká exmuslim a autor knihy „Islám a islamismus v České republice“ Lukáš Lhoťan, který má víc jak 12leté zkušenosti z jádra islamistů v ČR, z jejich vztahů k českým bezpečnostním složkám a úřadům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vojtěch Filip: Kdybychom s ANO a ČSSD seděli u stolu i my, nemuselo to skončit
Jednání o vládě mezi ANO a ČSSD jsou nenávratně pryč a Výkonný výbor ÚV KSČM už řeší, co bude dál. Vše mohlo být podle předsedy Vojtěcha Filipa jinak, kdyby komunisté byli k jednání přizváni. „Pomohlo by, kdybychom ve sporu byli mediátorem. Na předčasné volby jsme připraveni,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Bilance topné sezóny – více než 900 požárů od komínů
Během letošní topné sezóny, tedy od začátku října 2017 do konce března 2018, došlo k více než 900 požárům komínů, což je opět o něco více než bylo v loňském roce. Každoročně se toto číslo přiblíží tisícovce a požáry způsobené špatným stavem spalinových cest za sebou zanechávají nejen velké škody na majetku, ale i oběti na životech a zraněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Mossad ruskou stopu neobjevil
Mossad ruskou stopu v případě útoku na dvojitého agenta Skripala neobjevil, takže se Izrael nezapojil do procesu hromadného vypovídání ruských diplomatů. Jsem tomu rád, protože tak budu mít kam odjet, až v Evropě vypukne válka s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lídři stran: Zeman by měl pověřit sestavením vlády někoho nového
Pokud předseda hnutí ANO Andrej Babiš není schopen nebo ochoten sestavit řádnou vládu s většinovou podporou, má dostat příležitost někdo jiný, myslí si Petr Fiala, předseda druhé nejsilnější sněmovní strany, ODS. V reakci na čtvrteční rozhodnutí předsedy ČSSD Jana Hamáčka ukončit jednání o koaliční vládě s ANO uvedl, že osloven by měl být politik, který představí plán a bude mít předpoklady vytvořit vládu v souladu s Ústavou. Prezident Miloš Zeman by měl nyní pověřit sestavováním kabinetu jiného politika i podle šéfa sněmovního klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa nelze vyloučit předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Nemá smysl dál jednat
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek: Překážkou pro dosažení vlády s důvěrou není povolební pat, ale osoba Andreje Babiše
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Čína ukazuje na USA vztyčený prostředníček. Globální význam dolaru je ohrožen, píše ekonom
Ohromné globální důsledky může mít podle ekonoma Vladimíra Pikory skutečnost, že v Číně začali obchodovat termínové kontrakty s ropou v čínské měně, tedy v jüanech. „Dá se tak hovořit o pokusu hospodářsky oslabit USA a o ohrožení globálního významu dolaru,“ uvedl ekonom v komentáři na serveru Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Babiš žádnou koalici nechce
Komentář předsedy Svobodných Tomáše Pajonka k ukončení vyjednávání o vládě mezi ANO a ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš přivítá návštěvníky v Kramářově vile
Předseda vlády Andrej Babiš přivítá v sobotu 7. dubna 2018 návštěvníky prvního dne otevřených dveří v Kramářově vile v Praze v tomto roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš po výbuchu koaličních jednání: ČSSD neustoupila ani o centimetr. A hovoří o předčasných volbách...
Krátce po čtvrtečním finálním jednání šéfů hnutí ANO a ČSSD o koaliční vládě, které skončilo neúspěšně, sdělil premiér v demisi v rozhovoru pro Právo, že ho ukončení jednání samotného překvapilo. Zmínil také, že nevylučuje možnost předčasných voleb. „Straně, která získala o 22 procent méně, jsme nabídli pět resortů a dva silové. Odmítla nás. Nerozumím tomu, proč to zkrachovalo,“ uvedl Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lidovecký senátor prozrazuje, jak vznikl útok na prezidenta: Navrhl to kolega Láska. Rusko spojilo ČR s úkladnou vraždou, Zeman nabourává naši jednotu
ROZHOVOR Senátoři zahraničního výboru odsoudili ve svém usnesení jednání prezidenta Miloše Zemana v souvislosti s kauzou Novičok a vydáním hackera Nikulina do USA: Prezident je podle senátorů bezpečnostním rizikem. „Jako země bychom se měli jednoznačně a jednotně vymezit vůči tomuto urážejícímu prohlášení Ruska, které účelově spojuje naši zemi s úkladnou vraždou, a měli bychom v tom být jednotní. Je mi velmi líto, že tuto jednotu někdo naboural. Je to chyba,“ prohlásil jeden z členů zahraničního výboru, lidovecký senátor Zdeněk Brož, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ke krokům prezidenta Miloše Zemana a jeho okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zámec (Zelení): Kdo může za havarijní stav olomouckých vodovodů?
Člen Strany zelených Radim Zámec upozorňuje na špatný stav a zanedbanou údržbu vodovodů a kanalizací v Olomouci. Zamýšlí se nad příčinami problému a varuje: pokud nezastavíme současnou nezodpovědnou politiku už dnes, za pár let budeme platit za vodu hodně přes 100 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně obrany Šlechtová v Iráku navštívila české vojáky
Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) navštívila české vojáky působící v Iráku. V zemi se setkala s vojenskými policisty, leteckým výcvikovým týmem i s chemickými instruktory. Armáda to uvedla na svém webu. Na dvoudenní cestě, kterou zakončila dnes večer, ji doprovodil zástupce náčelníka generálního štábu Aleš Opata, který se od května stane novým šéfem generálního štábu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dvě večerní sólo tiskovky: Hamáček oznámil, že s Babišem končí. Ten pak spustil před novináři vlastní kanonádu ...
ČSSD nevytvoří vládní koalici s hnutím ANO, oznámili po dnešním jednání s ANO lídři ČSSD Jan Hamáček a Jiří Zimola. Sociální demokraté se rozhodli zůstat v opozici, protože ANO podle Hamáčka odmítlo všechny varianty vládnutí bez trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bývalý eurotajemník Prouza zcela vážně tvrdí, že Junckerova komise je ta nejlepší. A nedávno prý předseda zase ukázal, jaká je třída
Ekonom a bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k tomu, že českým národním zájmem by měla být rychle a efektivně fungující Evropská komise. Rozepsal se tak o tzv. kauze Selmayr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Británie se v případu Skripal chová jako mafiánský stát
Velká Británie zneužívá princip evropské solidarity a svým válečnickým obviňováním a vylučováním Ruska z vyšetřování Skripalovy otravy se chová jako válečnický stát, prohlásil televizi RT někdejší viceprezident (1994-2000) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE) Willy Wimmer, který předtím sloužil jako státní tajemník německého ministra obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Evropan Rouček k jednání o koalici: V politice platí určité morální zásady. Ať si Babiš očistí jméno a pak se může vrátit
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Andrej Babiš si bere jako rukojmí celou českou společnost, celou českou politickou scénu.“ Podle bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka jednání o koalici hnutí ANO a ČSSD ztroskotala jen na jediné věci, a tou je účast Andreje Babiše ve vládě. Ocenil způsob vyjednávání lídrů Jana Hamáčka a Jiřího Zimoly: „Vedení ČSSD udělalo maximum. Ukázali vůli situaci řešit, vyjednávat, dělat kompromisy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ukazuje se, jak je vnitro pro stíhaného Babiše důležité. Králem situace je Zeman, říká politolog
Jak lze situaci odblokovat? Leda tím, že Babiš nebude premiérem. Nakonec si mohou spočítat, že je to pro ANO nejmenší zlo, soudí Josef Mlejnek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Dolínek z ČSSD to rozbalil: Stejně by Babiš hlasoval s komunisty a SPD. Oni na sebe vždycky před hlasováním mrkají...
Předsednictvo ČSSD potvrdilo konec jednání s hnutím ANO. Mimo jiné i o tom se dnes hovořilo v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu s poslancem ČSSD Petrem Dolínkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Uřvaná pražská kavárno, na pořadu dne máš omluvu Zemanovi
Ti, kdo nemohli přijít na jméno Zemanovi za jeho zdrženlivý postoj s výzvou na prošetření všeho, co se v ČR týká novičoku, by si už měli formulovat omluvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: Ke zpracování osobních údajů chovatelů včel
Úřad pro ochranu osobních údajů reaguje na četné stížnosti chovatelů včel, kteří zjistili, že jejich identifikační a kontaktní údaje v rozsahu jméno, příjmení, adresa, telefon a elektronická adresa jsou zveřejňovány v informačním systému veřejné správy „Evidence využití půdy“ (dále jen „LPIS“) vedeném na základě zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Jak se lépe integrovat v euroobčánka
Někdy mám pocit, že kam se podívám, tam „v rámci pokroku“ vidím snahu o rozmetání tradičních hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Je třeba začít jednat vážně, nikoliv dosavadním stylem “hokus pokus”
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kdo je z hejtmanů nejpopulárnější? Jiří Čunek, odpověděl průzkum
Společnost SANEP se zeptala lidí, kterého hejtmana mají nejraději. A takhle to dopadlo. Jasně zvítězil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Druhý na pásce skončil trestně stíhaný hejtman Martin Půta (Starostové Libereckého kraje) a třetí pozici na stupních vítězů obsadil komunistický hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SANEP: Nejlépe hodnoceným hejtmanem je šéf Zlínského kraje Jiří Čunek
Únorový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení nově zvolených představitelů územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, ukazuje, že nejlépe si aktuálně vede lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s aktuálním ziskem 46,8% kladných hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: ČSSD utekla z Babišovy druhé vlády. Proč?
ČSSD utekla z Babišovy druhé vlády. Proč? – Budou existovat různé spekulace. Jedna z nich – ČSSD chce donutit Zemana, aby pověřil sestavením vlády někoho jiného než Babiše. Ale koho?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Czech POINT slouží více než 11 let
Nevěříte? Opravdu je tomu tak. Dne 28. března uplynulo přesně 11 let od chvíle, kdy byl projekt v roce 2007 spuštěn v pilotní verzi. Následující rok 2008 pak byl přelomový, z ověřovacího provozu přešel systém rovnou do ostrého provozu a od té doby každý měsíc neustále roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zelení uklízí Česko
V sobotu 7. 4. se uskuteční tradiční úklidová akce Ukliďme Česko. Zelení se jako každý rok zapojí ve velkém počtu. Desítky základních organizací pořádají vlastní úklidové akce, další se připojují k jiným lokálním úklidům. Celkově se zapojí téměř 300 členek a členů Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Zatím nebyly vyčerpány všechny možnosti k sestavení vlády
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Andrej Babiš dělá, že maká, svými kroky přitom činí opak
Komentář předsedy Pirátů Bartoše ke krachu koaličních jednání ČSSD a ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Zajištěnost exportérů na maximu
Zatímco mezi USA a Čínou se schyluje k dalšímu kolu celních odvet, Evropa řeší, jaké důsledky to bude mít pro její průmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Včelaři se zvýšeným výskytem původce varroázy musí do půlky dubna ošetřit svá včelstva
Z letošních výsledků pravidelného sledování úrovně výskytu původce onemocnění včel varroázy vyplývá, že počet včelstev zcela bez roztočů v ČR klesl z loňských 37 na 27 procent. Naopak podíl vzorků s více než třemi roztoči na včelstvo vzrostl z 10 procent v roce 2017 na letošních 17 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura: ČSSD jedná hlavně o korytech pro pana Zaorálka, Chovance, Hamáčka a paní Valachovou
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Britský tisk odhaluje: Toto je laboratoř, kde Rusové vyrobili novičok
Rusko znovu odmítlo obvinění z útoku na bývalého dvojitého agenta Skripala a jeho dceru, kteří byli otráveni ve Velké Británii pravděpodobně nervovou látkou Novičok. Podle zástupce Moskvy v OSN za tím mohou být tajné služby jiných zemí. Jeho britská kolegyně reagovala tvrzením, že Rusko usiluje o odmítnutí expertních závěrů, které mají původ látky ověřit. Podle včerejšího vydání deníku The Times vedou stopy britské vyšetřovatele do tajné ruské laboratoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ústavní soud odmítl Rathovu stížnost na Zemanovy výroky o kauze
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Davida Ratha podanou kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana o trestní kauze bývalého středočeského hejtmana. Rath, jenž čelí obžalobě z korupce, ji podal před více než rokem. Chtěl dosáhnout toho, aby se Zeman zdržel jakýchkoliv přímých či nepřímých zásahů do sledovaného případu. ÚS zveřejnil odmítavé usnesení na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
SANEP: Nejlépe hodnoceným hejtmanem je šéf Zlínského kraje Jiří Čunek,
Únorový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení nově zvolených představitelů územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, ukazuje, že nejlépe si aktuálně vede lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s aktuálním ziskem 46,8% kladných hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČNB obnovuje zveřejňování grafu rizik inflační prognózy
Graf rizik inflační prognózy (GRIP) pomáhá při rozhodování bankovní rady mezi dvěma prognózami. Pomocí odchylek zjednodušeně zachycuje vliv nově dostupných informací na stávající výhled inflace a úrokových sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: ČSSD prokoučovala zřejmě svou poslední existenční příležitost
Mohla to být zdá se relativně velmi úspěšná vláda. Když ještě nevznikla a přesto už 45% voličů s ní víceméně souhlasili, byl to v podstatě malý zázrak. V dnešní totálně rozhádané politické atmosféře, kdy ze Sněmovny slyšíme jen výhrůžky, napadání, účelové svolávání nesmyslných mimořádných schůzí si člověk řekl, že konečně se situace zklidní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Certifikáty Paměti světa byly předány
Zástupci institucí, které spravují dokumentární dědictví navržené na sklonku loňského roku na zápis do Mezinárodního registru Paměti světa, převzali 5. dubna v Nostickém paláci z rukou ministra kultury Ilji Šmída certifikáty UNESCO potvrzující jejich zápis!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Hrubý: Není socialismu bez demokracie. Toto poznání platí i dnes
Úctyhodné sto čtyřicáté výročí založení naší strany vnucuje povinnost, připomenout si to, co bylo v základech sociální demokracie tehdy, co se osvědčilo v celé době našeho trvání a co tvoří podstatu sociáldemokratismu dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD: Hnutí ANO odmítlo všechny naše konstruktivní nabídky
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Tržby všech hlavních sortimentních skupin prodejen rostly
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy v únoru reálně meziměsíčně stagnovaly. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 6,0 %, stejně jako bez očištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zkrachovala jednání ANO a ČSSD a redaktor Honzejk sedl k počítači: Babiš se nechce dělit o moc, má v záloze extrémisty
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se dnes na serveru iHNed.cz rozhodl připojit svůj názor k jednání o vládě mezi ANO a ČSSD, která prý jasně ukázala jednu věc, a sice, že se premiér o moc a vládnutí dělit s nikým jiným příliš nechce. Jednání o koaliční vládě tak nakonec zkrachovala a sociální demokracie zůstane v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nevidím důvod, proč bychom ve městě zakazovali hazard, říká starosta Jičína
Svého rozhodnutí kandidovat Jan Malý (ANO) nelituje a rád by na podzim mandát starosty obhájil. Jak nahlíží na své první volební období? Kdy se město dočká dlouho očekávaného obchvatu? A jaké další investice radnice plánuje? Nejen na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Stavební řízení kolabují, lidé čekají na svá stavební povolení i měsíce
Vinou poslední novely stavebního zákona se po celé ČR prodlužují stavební řízení až o měsíce. Ministerstvo pro místní rozvoj by mělo situaci urychleně řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Facebook současná aféra nepoloží, uživatelé zkrátka nemají kam jinam jít
Komentář k současné aféře Facebooku a očekávanému vývoji jeho akcií v následujícím roce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum vydalo obrázkové statistiky Lesnictví a Myslivost
Víte, jaký je nestarší strom na světě? Odpověď na tuto i řadu dalších otázek najdete v jedné z obrázkových statistik, které vydalo Národní zemědělské muzeum. Kreslené publikace hravou a zábavnou formou přibližují jednotlivé oblasti zemědělství i tematicky zaměřené expozice Národního zemědělského muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kyselý (Svobodní): Amalgám, „zhouba“ lidstva
I po více než 100 letech užívání je amalgám stále nejrozšířenější materiál používaný jako výplň do vyvrtaných zubů. Nyní mu ale i v Česku zvoní umíráček – od letošního roku se nesmí používat u dětí a těhotných žen a od roku 2030 bude zakázán zcela. Je to dobře? A jaké jsou alternativy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Islamizace Británie v roce 2017. Politici se nebojí, jim nic nehrozí, ale normálním lidem opravdu hodně. Analytik sepsal skutečně obsáhlou a tvrdou zprávu
Vazby mezi islámskými charitativními organizacemi a teroristy nebo extremisty vzrostly ve Spojeném království na rekordní úroveň. Islamista Azad Ali, který prohlásil, že podporuje zabíjení britských vojáků, byl jmenován ředitelem Muslim Engagement and Development, kontroverzní muslimské nátlakové skupině, která také radí britské vládě. To jsou dvě z nepřeberného množství varovných informací, které se objevují v textu Soerena Kerna, vedoucího pracovníka think-tanku Gatestone Institute v New Yorku, a vyšly pod názvem Islamizace Británie v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura: ČSSD jednala hlavně o korytech. Pokud má pan Babiš zájem, jsme připraveni jednat
Hnutí SPD pod vedením Tomia Okamury ucítilo příležitost účastnit se na vládě. ANO Andreje Babiše se totiž nedokázalo domluvit s ČSSD a jednání zkrachovala. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Srážek je málo, Bečva opět hlásí nízké průtoky
V současné době se nacházíme v období, kde by průtoky měly být vyšší než v létě. Avšak vzhledem k malým zásobám vody sněhu, k malým úhrnům srážek, jsou průtoky v tocích podprůměrné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tatranský bandita to dělat musí, on by jinak skončil v base. Kruté ohlasy na noční konec vyjednávání s ČSSD
Kdo může za to, že vyjednávání ANO a ČSSD o vládě skončilo v podstatě jaderným výbuchem? Své k tomu řekli předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, někdejší europoslanec sociální demokracie Libor Rouček, předseda ČSSD Jan Hamáček nebo jeho zástupce Jiří Zimola. Se svou troškou do mlýna přišel také rocker a někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum Kačina připravilo na sobotu 14. dubna výjimečný program
U příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel nabízí zámek Kačina speciální doprovodný program pro návštěvníky, kteří dorazí v rámci celorepublikové akce Brány památek dokořán. Budou se moci podívat i do prostor, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Žijeme ještě v právním státě? Občané, bojte se
Jak se mají naši občané cítit bezpečně, když ani ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) nedodržuje zákon a nectí principy svobody a spravedlivého procesu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zpěvák Klus svolává na barikády: Jakékoliv zakleknutí novinářů je ohrožení demokracie. Oni vnášejí světlo
Zpěvák Tomáš Klus se na svém facebookovém profilu vyjádřil k prohlášení investigativních novinářů Janka Kroupy, Sabiny Slonkové a Jaroslava Kmenty, v němž zmínili, že se je policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů snaží zastrašit od další práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Stavební produkce rostla díky pozemnímu stavitelství
Stavební produkce v únoru 2018 reálně meziročně vzrostla o 9,4 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 6,2 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 20,0 %. Meziročně bylo zahájeno o 29,6 % bytů více. Dokončeno bylo o 28,4 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
STAN zřejmě neuspěje s návrhem na veřejná jednání výborů
Hnutí STAN zřejmě neuspěje s návrhem, aby jednání výborů středočeského zastupitelstva byla veřejná. Návrh změny jednacího řádu dnes krajští radní odmítli zařadit na program příštího zasedání zastupitelstva. ČTK to dnes bez dalších podrobností řekla Helena Frintová z krajského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vidím Macrona, jak v Berlíně pláče a žebrá o peníze... Hradní šéfdiplomat Jindrák přiblížil lidem, jak to dnes chodí v EU
REPORTÁŽ Až Macron zapláče, Německo zaplatí dluhy galského kohouta. I to zaznělo na besedě, kterou uspořádala Nadace železné opony k povolební situaci v Německu. Hlavní příspěvek měl Rudolf Jindrák, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky, dlouholetý velvyslanec v Německu a Rakousku. Ten také uvedl, jaké programové veletoče prodělala Alternativa pro Německo. Rovněž zaznělo, že ve vrcholné politice začínají být noví lidé, kteří se již, k naší smůle, tak nedojímají historií, a ve své funkci spíše upřednostňují marketing a byznys. Proto bychom neměli podceňovat „staré přátele“ třeba z Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Plíva (Svobodní): Spory o dvouleté děti
V souvislostí s úmyslem některých poslanců dát do zákona povinnost pro mateřské školy přijímat do péče už dvouleté děti se o tomto problému diskutuje a diskuze často míří do nepodstatných věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš: Cesta k předčasným volbám nemusí být snadná
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nálepkování od pana Dienstbiera nebere žádný normální člověk vážně
Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál, který proběhl tuto středu, označil hnutí SPD za neonacistický subjekt!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta získala už podruhé ocenění Firma pro zdraví
Senát Parlamentu České republiky s podporou iniciativy Firma pro zdraví uskutečnil v úterý 3. dubna třetí ročník konference s názvem Péče o zdraví zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vyjádření Platformy pro sociální bydlení po grémiu paní ministryně Dostálové
Ve včerejším pozdním odpoledni proběhlo gremium paní ministryně Kláry Dostálové pro přípravu věcného záměru zákona o sociálním bydlení. Nyní by se gremium mělo scházet každý měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Neschopnost ubrečeného Babiše. Necháme ho v tom vymáchat. Ptali jsme se, co bude s jednáním o vládě a zda budou volby, a toto nám řekli kníže, Bělobrádek, Gazdík či Okamura
ANKETA Jednání o vládě mezi ČSSD a ANO zkrachovala. Co tomu říkají a jaký postup nyní preferují čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Pražské ANO hledá primátora. Máme nová jména, víme o ženě, kterou prý chce protlačit Faltýnek
Na pražského primátora za ANO zřejmě bude kandidovat exministr Ivan Pilný. Vážným kandidátem je také poslanec Patrik Nacher. Faltýnek prý chce prosadit plzeňskou lékařku. Už za několik dnů se uzavřou nominace, kdy organizace hnutí ANO v Praze odkryjí karty a pošlou jednotlivé adepty do boje o post pražského primátora. Vzhledem k výsadnímu postavení českého hlavního města jde o velice náročné šachy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Vedoucí úseku generálního ředitele je Kateřina Sedláčková
Do funkce vedoucí úseku generálního ředitele jmenoval generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák dosavadní vedoucí právního útvaru Mgr. Kateřinu Sedláčkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy opět zvou školy na Dětský den na Olšině
To vše čeká školní kolektivy na již tradičně největší akci na Šumavě, kterou pro základní i mateřské školy z blízkého i vzdálenějšího okolí připravily na čtvrtek 24. května 2018 Vojenské lesy a statky ČR (VLS) společně s armádními složkami z nedalekého vojenského újezdu Boletice u nejvýše položeného chovného rybníku v ČR – šumavské Olšiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Proč krachla jednání s Babišem? ČSSD byla rozpolcená už v jejich průběhu
Vláda ANO s ČSSD nakonec nevznikne, nakonec se totiž lídři obou stran na její podobě nedohodli. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček tak pravděpodobně u spolustraníků uspěje s návrhem o ukončení vyjednávání s ANO. ČSSD už v průběhu vyjednávání byla vnitřně rozpolcená a rozcházela se v názorech na svou účast ve vládě Andreje Babiše, připomeňme si proto některé z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Předseda ANO zavedl Českou republiku do politické krize
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČD: Papoušek a Stříbrný šíp zamíří o víkendu na drážďanský železniční festival
Parní lokomotiva Papoušek a předválečný motorový vůz Stříbrný šíp zavítají na 10. Drážďanské setkání parních lokomotiv, které se koná od pátku do neděle 6. až 8. dubna v prostorech bývalého depa a dnes muzea Dresden Altstadt. Jedná se o největší setkání historických železničních vozidel v Sasku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Lidé podali téměř dva miliony daňových přiznání
Z celkového počtu 1,9 milionu daňových přiznání odevzdalo 1,63 milionu fyzických a 260 tisíc právnických osob. Elektronickou formu zvolilo 16 % fyzických a 90 % právnických osob. Nejvíce podaných přiznání bylo v Praze a nejméně v Karlovarském kraji. V poslední den podávání, tedy 3. dubna, přijala Finanční správa ještě téměř 160 tisíc daňových přiznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátorka Jelínková: Samoživitelky a důchodkyně se kvůli nižším platům dostávají na hranici chudoby
V průměrných mzdách žen a mužů stále přetrvávají rozdíly – v rámci Evropské unie jde o 16 procent, v České republice dostávají ženy v průměru o 22 procent nižší platy než muži. Celkově jde o druhý nejhorší výsledek členských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Političtí lídři po krachu jednání o koalici: Neúspěch Babiše. On se možná ani dohodnout nechtěl
Odmítnutí vládní spolupráce sociálními demokraty je podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše neúspěchem šéfa hnutí ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše. Ten nyní musí přemýšlet, jak bude postupovat dál. Vzhledem k tomu, že prezident Miloš Zeman zatím Babiše pouze pověřil jednáními o složení nového kabinetu, nikoli ho jmenoval, bude i hlava státu podle Dolejše muset zvážit další postup. Podle pravicové opozice výsledek dnešního jednání opět ukázal, že Babiš zřejmě o dohodu nestojí a dává přednost vládnutí v demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Tady, na akademické půdě, se rozhoduje, jestli budeme úspěšní nebo ne
Projev předsedy Senátu na slavnostním zasedání u příležitosti 670. výročí založení Univerzity Karlovy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Jak je na tom výstavba, modernizace a rekonstrukce dálnic
Nová zprava NKÚ č. 17/05 pod názvem výstavba, modernizace a rekonstrukce dálnic v letech 2013 až 2017 přináší pouze jednu pozitivní zprávu pro české daňové poplatníky. Náklady na výstavbu dálnic výrazně klesly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Krach jednání ANO s ČSSD je podle lídrů stran neúspěchem Babiše
Odmítnutí vládní spolupráce sociálními demokraty je podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše neúspěchem šéfa hnutí ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše. Ten nyní musí přemýšlet, jak bude postupovat dál. Vzhledem k tomu, že prezident Miloš Zeman zatím Babiše pouze pověřil jednáními o složení nového kabinetu, nikoli ho jmenoval, bude i hlava státu podle Dolejše muset zvážit další postup. Podle pravicové opozice výsledek dnešního jednání opět ukázal, že Babiš zřejmě o dohodu nestojí a dává přednost vládnutí v demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Konec jednání s ANO. Vedení ČSSD dnes bude jednat, co dál
Vedení ČSSD bude rozhodovat o ukončení koaličních jednání s ANO. Odchod do opozice straně navrhl její předseda Jan Hamáček po čtvrtečním jednání s ANO o obsazení křesel ve vládě. Podle Hamáčka Babišovo hnutí odmítlo všechny návrhy, které by řešily přítomnost trestně stíhaného politika ve funkci premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Bazary a zastavárny řádně neinformují o možnostech reklamace
Česká obchodní inspekce uskutečnila v roce 2017 kontroly zaměřené na nabídku a prodej zboží v bazarech a zastavárnách. Celkem provedla 486 kontrol. Porušení právních předpisů zjistila u více než poloviny z nich. Obchodníci převážně neinformovali o možnosti zboží reklamovat, nebo že se jednalo o použité zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Babišův predátorský styl v politice nefunguje
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Stanice metra Palmovka je po modernizaci již plně v provozu
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zpřístupnil vstup a výstup do východní části vestibulu ve stanici metra Palmovka na trase B. Cestující tak zde mohou po proběhlé modernizaci využít nové eskalátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Je na čase začít jednat státotvorně
Vyjádření k ukončení vyjednávání hnutí ANO s ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Další rekonstrukční přešlap Krnáčové. Revitalizace Náplavky během sezony
Praha se po dlouhém čekání rozhodla pro revitalizaci náplavky pod Rašínovým nábřežím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přitahujeme lidem šrouby, přiznala zcela bezelstně komisařka Jourová. A vyslala vzkaz ohledně vyjednávání o vládě
Hostem pořadu Interview ČT24 byla eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Ta mimo jiné pohovořila o tom, jak vnímá jednání o vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Prezident by měl po selhání současného premiéra jmenovat jiného předsedu vlády
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MŽP: Tříletý dotační plán nabídne obcím 8 miliard korun
V nejbližších letech půjdou na ochranu životního prostředí miliardy korun z národních zdrojů. Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR představilo tzv. rámec Národního programu Životní prostředí na příští tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vrchní státní zastupitelství v Praze upozornilo na podezřelé okolnosti insolvence Oleo Chemical
Společnost Ravak a.s. vítá a oceňuje stanovisko Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ) ke kauze podezřelého insolvenčního řízení společnosti Oleo Chemical, které dosud probíhalo v režii společnosti Temperatior, s níž je spojován kontroverzní podnikatel Grzegorz Hóta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Se socanem? Raději ne
V politice často krach jednání znamená úsvit nového. Proto Rozchod! Který zavelel Babiš, nepřeceňujme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Andrej Babiš ne vyčerpal, ale prečerpal svůj čas na vyjednání vlády
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Už je to nejspíš jasné. Kdo nebude poslouchat, tomu Brusel zatne dotace
Evropská komise stále vážněji uvažuje o tom, že by podmínila poskytování dotací východoevropským státům dodržováním jistých pravidel. Napříště by tak v případě neuposlechnutí moudrých rad Bruselu mohly Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko přijít o značné finanční sumy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zástupci z Jižní Koreje navštívili Finanční správu
Na půdě Generálního finančního ředitelství uskutečnila pracovní návštěva zástupců daňové správy Jižní Koreje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Komunista Dolejš sleduje krach vládních vyjednávání: Zaseklo se to na korytech, a lidé to vidí. ČSSD chybí respekt, když s 15 poslanci odmítla 5 ministrů
ROZHOVOR „Podle mne je ta současná diplomatická válka zbytečně hrrr. Na obou stranách jde o tvrzení bez důkazů. Britské vyšetřování ani experti OPCW (Organizace pro zákaz chemických zbraní) nedospěli k výsledkům. A média z toho pokusu o vraždu v Salisbury dělají bez důkazů přímo ozbrojené napadení země NATO!“ říká k aféře „novičok“ v rozhovoru pro ParlamentníchListy.cz komunistický místopředseda Jiří Dolejš. Zamýšlí se i nad blížícím se sjezdem strany. „Přestárlost KSČM je bohužel značná. V regionu, kde žiji, máme dokonce průměrný věk členů 82 (!) let. Pokud by nenastoupila mladší generace, tak by bylo možné mluvit o vymírání,“ tvrdí mimo jiné. A rozebral i čerstvý krach jednání o vládě mezi ČSSD a hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Naplní Babiš svůj "prapůvodní" záměr konat předčasné volby?
Jak on to ten Váňa Babišů dělá? Že on si to kupuje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš se dnes sešel se zástupci Sdružení místních samospráv ČR
Zástupci Sdružení místních samospráv ČR se dnes sešli s premiérem Andrejem Babišem, aby mu tlumočili své výhrady proti zpřísnění zákona o střetu zájmů, které shrnuli v petici podané minulý týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Pád liberalismu a ztráta původních voličů
Když francouzský osvícenecký filosof Voltaire prohlásil, že Svatá říše římská nebyla ani svatá ani římská a nebyla ani říší civilizace, můžeme brát za osvícenecký názor výrok, že liberální světový řád již není ani liberální ani světový, natož aby byl řádem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení: Opakuje se stále stejný scénář. Andrej Babiš odmítá dělat jakékoliv ústupky
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MS ve fotbale začalo přitahovat pozornost českých firem. HK ČR chystá podnikatelské fórum
Hospodářská komora chce před blížícím se fotbalovým mistrovstvím v roce 2022 v Kataru zviditelnit na tomto mimořádně náročném trhu špičkové české výrobky, český design a celosvětově věhlasné služby, mezi nimi hlavně české lázeňství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Foldyna před sjezdem: Chlap, co maká u soustruhu. Neválí se do 11 v pelechu, nezajímá ho gendr a multikultůra. A my mu nadáváme do xenofobů...
Podle poslance za ČSSD Jaroslava Foldyny není úlohou politika lidem život měnit, ale vytvářet podmínky pro jeho zlepšování. „Na to jsme často zapomínali. My jsme často pouze lidem do života zasahovali bez toho, aby šlo o změny k lepšímu. Jak je to možné? Zapomněli jsme, kdo je naším voličem?“ ptal se Foldyna na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Člověk v tísni studentům už otevřeně přednáší boj s propagandou. Jsou zmatení, jeden mi vážně tvrdil, že je tu americká propaganda, vyprávěl zděšeně přednášející
Nezisková organizace Člověk v tísni se snaží mladé lidi naučit, jak mohou rozpoznat informace šířené prokremelskou propagandou. Pokud budou studenti středních a vysokých škol vědět, jak prokremelská propaganda vypadá, mohou k informacím šířeným touto cestou přistupovat obezřetněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Výjezdní jednání petičního výboru v Brně
Ve středu proběhlo v sídle ombudsmana jednání petičního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Smyslem jednání bylo seznámení členů petičního výboru s činností ombudsmana a diskuze nad možnostmi vzájemné spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bláboly slizkého normalizačního červa, který za minulého režimu líbal ruce komunistům. Lidé píší, co si myslí o exposlanci ANO Komárkovi a jeho médiu
Bývalý poslanec hnutí ANO Martin Komárek vydává od půlky minulého roku internetové Komárkovy noviny. Už z prvního pohledu na titulky a témata článků je jasné, že se o klasické médium jednat nebude. Exposlanec noviny podle svých slov založil kvůli tomu, že žádný sdělovací prostředek ho neuspokojoval, a tak udělal svoje noviny, které si řídí sám a píše si, co chce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Komunista chce Pelikánovu demisi, měl by raději být zticha
Tak nejvyšší soudruh Vojtěch Filip, který měl údajně donášet státní bezpečnosti jako agent s krycím jménem Falmer, se rozčílil na ministra spravedlnosti a vyzval ho k odstoupení. Není třeba se vzrušovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti byli jednat na MMR kvůli problematice bydlení
Piráti do jednání se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj vstoupili s jasným požadavkem na podporu prostorově rozptýleného sociálního bydlení, které je podle nich zárukou proti vzniku sociálně vyloučených lokalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Do oprav nádraží na jižní Moravě půjde 115 milionů korun
V letošním roce naváže Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) na probíhající rekonstrukce kuřimské a břeclavské výpravní budovy dalšími většími opravami v Modřicích nebo v Sokolnicích-Telnici. Současně se zahájí projektování modernizace mikulovského nádraží nebo staničních budov v Ivanovicích na Hané a Moravských Bránicích. Celkem letos vynaloží SŽDC do oprav a projektových prací téměř 115 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Našim cílem musí být brzké sjednocení Kypru
Europoslanci pátrali po pohřešovaných lidech na Kypru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Ruský agent, já? Václav Klaus mladší žene Pavla Šafra k soudu, stojí za to vidět
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší se rozčílil na svém facebookovém profilu a zveřejnil dopis svého právního zástupce Romana Jelínka kvůli článku zveřejněnému v časopise Revue Forum šéfredaktora Pavla Šafra. „Nenechám si od zprofanovaných mediálních šíbrů nadávat do ruských agentů a podobně, jen proto, že si myslím o Evropské unii něco jiného než oni (tj. zhruba to, co 70 % Čechů),“ poznamenal k tomu Klaus mladší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dopravní situace v obcích je katastrofální, říká iniciátor petice za dostavbu dálnic D49 a D55 na Moravě, zlínský exhejtman Lukáš
ROZHOVOR „Když pod okny domů v jednotlivých obcích a městech jezdí tisíce vozidel denně, situace je mnohdy katastrofální, možná až zoufalá,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě a bývalý hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš. Dlouholetý člen Občanské demokratické strany a mezi lety 2000 až 2016 rovněž zlínský krajský zastupitel je iniciátorem petice za dostavbu dvojice dálnic D49 a D55. Ty by moravský region propojily s dálniční sítí na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Americké velvyslanectví vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Přednost mají ti, kteří už dříve bojovali
Velvyslanectví Spojených států amerických v České republice vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Účelem je najít a podpořit projekty, které dokáží s dezinformacemi skutečně bojovat a omezit jejich negativní vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Neschopný Babiš, nezodpovědný Zeman. Co bude dál, to ví možná Lavrov. Konec vyjednávání o vládě očima Kalouska
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek má jasno v tom, kdo může za současné politické napětí. Hlavní viníkem je podle Kalouska jednoznačně údajně neschopný, trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). A vedle něj prezident Miloš Zeman. Kalousek také vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Nedohoda o koalici ANO a ČSSD je vizitka vztahu těchto stran a jejich neústupnosti
Komentář na facebookovém profilu k ukončení vyjednávání ANO a ČSSD o nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Turecko je dnes jedno velké vězení. Totální diktatura. Režisér přivezl do Prahy svědectví o zmasakrovaném regionu
ROZHOVOR V sobotu 7. dubna ve 20:30 proběhne v kině Aero na pražském Žižkově „východoevropská“ premiéra filmu Zer. Dá se říci, že jde o orientální roadmovie tureckou částí Kurdistánu. Na zahraničních festivalech získal film řadu ocenění. Na slavnostní českou premiéru přijel do Prahy i autor a režisér Kazim Öz, který při této příležitosti poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor o životě nejen Kurdů v dnešním Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra