Oficiální zpravodajská média

ŹIVĚ Bureš, za katr půjdeš. Sledujte protibabišovskou demonstraci z Václavského náměstí
Po celé České republice se konají demonstrace proti premiéru Andreji Babišovi. Vadí ji, že vládne bez důvěry a rovněž premiérova problematická minulost. V Praze a Brně se sešly největší demostrace, na Václavském náměstí odhadovali přítomní novináři již v devatenáct hodin, když demonstrace začala, tisíce účastníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Bašár zůstává, připouštějí v USA, u Saúdů i v Turecku, ale…
Po osmi letech války jako by už i nepřátelé Sýrie začínali projevovat známky únavy, a tak přiznávají realitu. Pomalu a nikoli bez problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jakub Janda a Ondřej Kundra jasně v ČT k případu Nikulin
Ministr spravedlnosti za hnutí ANO Robert Pelikán rozhodl o tom, že údajný ruský hacker zadržený v Praze Jevgenij Nikulin bude vydán do USA. Tam také údajný hacker zamířil. Prezident Miloš Zeman, hradní kancléř Vratislav Mynář a Ruská federace toto rozhodnutí ostře zkritizovali. V pořadu 168 hodin České televize se k dění kolem Nikulina vyjádřil také Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Všichni skončíme na Borech a na Pankráci.“ Víme, čeho se opravdu bojí ČSSD a proč krachlo jednání s Babišem. Fakta, jména, perly
ParlamentníListy.cz provedly anketu mezi sociálními demokraty s cílem zjistit, co stojí za krachem jednání o vládě. Podle oslovených je příčinou „nedohody“ Ministerstvo vnitra, které by chtěl obsadit jak Andrej Babiš, tak i ČSSD. Vnitro, a nikoliv Úřad vlády je podle nich místem, odkud se skutečně vládne zemi. Ministr vnitra totiž prostřednictvím policejního prezidenta řídí celou policii. V sekci pro státní službu je zase klíč k ovládání celé státní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Národní divadlo přispěje provedením Verdiho Requiem na nové varhany svatovítské katedrály
Opera Národního divadla se provedením Requiem Giuseppe Verdiho připojí k podporovatelům stavby nových varhan. Ve spolupráci s Nadačním fondem Svatovítské varhany a Bohemian Heritage Fund uspořádá 12. dubna od 19:30 v katedrále svatého Víta na Pražském hradě benefiční koncert ve prospěch nových varhan, a to v hvězdném obsazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Bývalý ministr kultury Daniel Herman bude kandidovat do Senátu
Křesťanští demokraté se připravují na podzimní senátní volby. V posledních dvou měsících proběhla řada jednání na všech úrovních. V únoru navrhly okresní organizace KDU-ČSL Chrudim i Havlíčkův Brod bývalého ministra kultury Mgr. Daniela Hermana jako kandidáta pro senátní volební obvod č. 44 Chrudim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vlastimil Tlustý má jasno: Babiš považuje trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo za tak obrovský problém, že kvůli tomu obětuje vznik většinové vlády
Podle bývalého ministra financí za ODS Vlastimila Tlustého vyjednávání mezi ANO a ČSSD ukončil premiér v demisi Andrej Babiš ve chvíli, kdy bylo vše až na jednu záležitost dojednáno. Tou záležitostí má prý být požadavek ČSSD na obsazení ministra vnitra za ústupek, že ho, byť trestně stíhaného, akceptují jako předsedu vlády. „V tom je obsaženo zcela zásadní sdělení,“ uvedl na svém facebookovém účtu exministr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení: Náplavka uzavřena nebude
Bajkazyl se po rekonstrukci do kobky bude moci vrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ozval se Dienstbier. Je zle, že Foldyna mluvil o národu a „chlapech od soustruhu“. A Rusko? Překvapivá slova z ČSSD
Pardubický hejtman Martin Netolický se stal místopředsedou ČSSD. Ve své nové pozici poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz. Prohlásil v něm, že základní platformou pro českou politiku je Evropská unie. Rusko se však podle Netolického příliš démonizuje. Démonizuje se také vztah dalšího místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny k Rusku. Netolický si prý svého kolegy váží a oceňuje, že je s ním sranda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Augustýn (TOP 09): Chystá se návrat koly a koblih do škol?
Když se mě někdo zeptá, co udělala ministryně školství Valachová dobře, odpovím, že kromě otevření otázky platů pedagogů také zavedení pamlskové vyhlášky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Nikulin - nebylo dobré řešení
Mezi státy platí princip vzájemnosti. To, co uděláme jiným, udělají nám. Proto vydání ruského občana Jevgenije Nikulina do USA či Ruska nemělo dobré řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Předsedkyně v nejstarší železobetonové stavbě Prahy
Šestipatrová budova Ústavu struktury a mechaniky hornin v Praze je nejstarší železobetonovou stavbou Prahy. Původně patřila Vydrově továrně na poživatiny, od roku 1927 v ní začal působit Ústav pro vědecký výzkum uhlí, později v roce 1958 přejmenovaný na Hornický ústav ČSAV. V roce 1992, kdy vznikla Akademie věd České republiky, byl ústav přejmenován na současný Ústav struktury a mechaniky hornin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Je to tady zase. Do nikoho nenajelo auto, ale konkrétní řidič s autem
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Fake news
Uplynulou neděli zaznamenal maďarský premiér Viktor Orbán již třetí drtivé volební vítězství v řadě v parlamentních volbách ve své zemi, když se ziskem téměř 50 % hlasů udržel ústavní většinu, kterou má v budapešťském parlamentu již od roku 2010.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ťok by odmítl účast ve vládě podpořené SPD. Skončil bych i jako poslanec, říká
Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) odmítl, že by mohl svou funkci zastávat i v případné další vládě, která by se opírala o hlasy SPD Tomia Okamury. V tom případě by skončil i jako poslanec, řekl Ťok České televizi.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Klára Samková k ČSSD: Ten chlév máte na hrbu všichni. Mirda Kalousek už to neudrží. Povím vám o chudých lidech, na které jste zapomněli
Ačkoli se advokátka Klára Samková považuje za pravicově smýšlející ženu, individualistku, fundamentalistku a podle svých vlastních slov také za podivnou bytost, dovolila si poslat vzkaz ČSSD. Přestaňte blbnout, žádá sociální demokraty. To však není zdaleka všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš se klaní před Zemanem. Totální obrat. A je naštvaný: Řval jsem. Byl jsem v šoku. Stáhl jsem kalhoty
Andrej Babiš má za to, že si před sociálními demokraty stáhl kalhoty ze tří čtvrtin, ale oni chtěli, aby se vysvlékl úplně. A takhle se kompromis při jednáních o vládě nedělá. Babiše evidentně rozzlobilo, jak ČSSD k jednáním přistupovala. Do sociálních demokratů se obul tak moc, že si to raději přečtěte sami. Nakonec zpucoval i své ministry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V řadě měst se dnes bude protestovat proti premiérovi Babišovi
V Praze a dalších téměř dvou desítkách měst v Česku se dnes v podvečer sejdou lidé na demonstraci proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Předsedu hnutí ANO vnímají organizátoři akce jako hlavní překážku vzniku fungujícího kabinetu. Svolavatelé očekávají účast desetitisíců protestujících, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš a členové vlády dnes navštíví Královéhradecký kraj
Jednání o výstavbě dálnice D11 z Hradce Králové k polským hranicím nebo o revitalizaci pevnosti v Josefově na Náchodsku jsou na programu dnešní návštěvy premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) a členů jeho kabinetu v Královéhradeckém kraji. Babiš tak pokračuje v cestách do regionů, už dříve navštívil Zlínský, Liberecký a Středočeský kraj, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bureš, za katr půjdeš. Sledujte protibabišovskou demonstraci z Václavského náměstí
Po celé České republice se konají demonstrace proti premiéru Andreji Babišovi. Účastníkům vadí, že vládne bez důvěry a rovněž premiérova problematická minulost. V Praze a Brně se sešly největší demonstrace, na Václavském náměstí odhadovali přítomní novináři již v devatenáct hodin, když demonstrace začala, tisíce účastníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nejslavnější křeček v Evropě. Stavíme pomalu. Na fóru o dopravě se ale ujišťovalo, že změna zákonů už je na cestě
REPORTÁŽ „Změňme legislativu, abychom dokázali rychleji vykupovat pozemky a abychom se dokázali ve správním řízení vypořádat s různými ekologickými nástrahami, které nás trápí ve všech fázích stavební přípravy,“ uvedl Libor Lukáš, předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, před novináři na sedmém ročníku Moravského dopravního fóra. Na místo setkání do Clarion Congress Hotelu v Olomouci přijel i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, který se pozastavil nad blokováním stavebních prací v regionu: „Žijeme v právním státě, respektujme činnost soudů, ale asi jediná cesta, jak to můžeme změnit, je změnit právní řád České republiky,“ uvedl na fóru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří v Archivu hlavního města Prahy
U příležitosti Mezinárodního dne archivů se v městském archivu v neděli 27. května 2018 uskuteční „Den otevřených dveří“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy vyšlo krajům vstříc, mohou začít s obnovou silnic II. a III. tříd
Ministerstvo dopravy v pátek 6. dubna písemně potvrdilo příslib premiéra Andreje Babiše, že kraje obdrží 4 miliardy korun na opravy silnic II. a III. tříd ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení: Podporujeme kandidaturu Mikuláše Beka do Senátu
Komentář na facebookovém profilu ke kandidatuře pana rektora Mikuláše Beka na senátora
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V budově ÚZSVM v Pelhřimově najde zázemí část zemského archivu i vozidlo hygienické stanice
V budově odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Pelhřimově došlo k uvolnění několika prostor v celkové výměře cca 94 m2. Větší část (77 m2) mělo v pronájmu město Pelhřimov pro svůj archiv a k tomu se po předání zabaveného vozidla Hasičskému záchrannému sboru kraje Vysočina uvolnila i garáž (17 m2).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Brym (TOP 09): Brno si zaslouží komfortní zahrádky v centru
Radnice MČ Brno-střed se letos opět podílí na zhoršení podmínek pro zřízení restauračních zahrádek v centru města a hodlá za jejich porušení rozdávat tučné pokuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Blaník na Hrad, kurva. Česká televize stvořila film s neuvěřitelnou frekvencí vulgarit. A vysílala ho v čase, kdy má chránit mládež. Zjistili jsme o tom více
Satirickou komedii slibující titul Prezident Blaník odvysílala Česká televize v neděli v hlavním vysílacím čase. Film, na jehož výrobě se veřejnoprávní televize také podílela, nebyl primárně určen žádným puritánům, jimž by vadila frekvence několika vulgarit za minutu, nebo těm, kdo by chtěli bazírovat na znění zákona o televizním vysílání, které se týká možného ohrožení mravního vývoje dětí a mládeže. Oproti povedené karikatuře politiky a jejího zákulisí z internetového seriálu zůstaly podle Petra Štěpánka ve filmu jen vulgarity a podivné postavy, jež jsou navíc pro diváka, který nezná internetový seriál, nepochopitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
To snad ta Dvořákova parta nemůže myslet vážně. Ty protáhlý xichty. Volební vysílání ČT z Maďarska opět uvedlo některé diváky v úžas
Viktor Orbán se potřetí v řadě stal premiérem Maďarska a jeho strana Fidesz v nedělních parlamentních volbách obhájila ústavní většinu hlasů. Drtivé vítězství Orbánovy strany překvapilo většinu expertů, podle nichž nedělní vysoká volební účast nahrávala opozici. Čeští politici a komentátoři jsou ale v šoku z něčeho jiného. Velmi kritizují Českou televizi za to, jak o Orbánově vítězství v maďarských volbách informuje. „Panebože, tohle přece nemůže ta Dvořákova parta politruků myslet vážně!?“ zhrozil se šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura: Zdroje na zvýšení důchodů jsou, jen musí politici ostatních stran chtít
Komentář na facebookovém profilu k výroku guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka, že „důchod je jen pojistka před bídou“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Červenka (Svobodní): EU reguluje a reguluje
Zřejmě další oblastí, na které se bohužel eurounijní potentáti rozhodli demonstrovat zhoubný vliv regulací, je nákladní automobilová doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Společné jednání profesionálních a dobrovolných hasičů
Dne 4. dubna 2018 se sešlo vedení Hasičského záchranného sboru ČR s vedením Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Základem každoročních setkání je zejména vzájemná výměna informací o dosavadní spolupráci a naplánovaní dalších společných akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Většina obyvatel Brna jsou poctiví lidé, kteří nemají s vyšinutými intelektuály kolem Žít Brno a některých divadel nic společného, řekl Petr Hampl
V pátek se v Brně uskutečnila beseda se sociologem Petrem Hamplem, autorem knihy „Prolomení hradeb,“ kterou uspořádalo hnutí Slušní lidé. Kniha vzbudila minulý týden kontroverzi, když byl zakázán její prodej na půdě univerzitního knihkupectví Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 podporuje ve volbách do Senátu Miroslava Adámka
TOP 09 podporuje Miroslava Adámka v nadcházejících doplňovacích volbách do Senátu ve volebním obvodu č. 78. Tohoto kandidáta hnutí Starostové a nezávislí (STAN) považuje za nejvhodnějšího pro zastupování Zlína a Zlínska v horní komoře Parlamentu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Před 110 lety se narodil politik Pražského jara František Kriegel. Dostal vyznmenání od prezidenta Zemana
Lékař a politik, protagonista reformního Pražského jara František Kriegel se narodil 10. dubna 1908 v polském městě Stanislawów. Do povědomí veřejnosti se zapsal především statečným občanským postojem v srpnu 1968, kdy v Moskvě odmítl jako jediný z československých představitelů podepsat potupný brežněvovský diktát, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Smetka (Svobodní): Guvernér ČNB překvapil – důchod jen jako pojistka
Guvernér České národní banky, bývalý premiér a ministr financí Jiří Rusnok v Otázkách Václava Moravce v březnu řekl: „…mělo (by se) občanům zdůrazňovat, že státní důchod tady není od toho, že budete mít životní úroveň téměř nezměněnou, až půjdete do penze. Ten je tady od toho, abyste nespadli do bídy, a tak má fungovat…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nic. Vůbec nic se nestane. Proti Asadovi nezasáhnou, obává se britský Guardian
Britský levicový deník The Guardian je skeptický v tom, že by po údajném chemickém útoku na syrské město Douma mohla přijít ze Západu nějaká rozhodná reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ale ale ale. Václav Moravec má dohru, jde o Miloše Zemana. Přišla omluva
Místopředseda Pirátů Jakub Michálek, statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola a politoložka Vladimíra Dvořáková u Václava Moravce diskutovali o politické situaci v zemi. Zimola zde mimo jiné mluvil o reakci Miloše Zemana na aktuální situaci vládních vyjednávání. Ten samý den se na Facebooku omluvil za špatnou formulaci svých slov. Podle něj jeho interpretace mohla mylně vyznít tak, že prezident doporučil ČSSD nabídku hnutí ANO odmítnout. „Je mi líto, pokud mohla moje špatná interpretace pana prezidenta poškodit,“ uvedl Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš chce vládnout sám. Okamura lidem říká, co chtějí slyšet, říká lidovecký nestor Hovorka
ROZHOVOR „Andrej Babiš chce především vládnout sám, aby nebyl nikým omezován ve své představě vládnutí,“ říká poslanec KDU-ČSL Ludvík Hovorka. Ke snaze odvolat Michala Murína z čela GIBS tvrdí, že obvykle se vysoce postavení policisté odvolávají jenom z velmi závažných důvodů, které zde zřejmě scházejí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň zdůraznil, že veřejnoprávní média se nemohou chovat jako ta komerční a vylepšovat obraz politiků podle jejich přání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Gabriela Koukalová si zaslouží velké uznání
Za to co pro český sport a zvláště biatlon udělala. Její zásluhy jsou nezpochybnitelné. Ovšem nenávist, kdy ji někteří Rusové vyhrožovali na webech zavražděním, je odsouzeníhodná. A to, co se na závodech děje, je hnusné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
NPÚ: Mezinárodní den památek a sídel 2018 na zámku Nebílovy
Zámek Nebílovy spolu s hradem Švihov a zámky Červené Poříčí a Kozel u příležitosti Mezinárodního dne památek připravil pro návštěvníky akci v podobě reciproční vstupenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Volič ČSSD je každý, kdo je živ prací, objasnil Witowské čerstvý místopředseda Onderka
Sociální demokracie má nové vedení. Sjezd zvolil další čtyři místopředsedy, kteří ve vedení doplní předsedu Hamáčka a jeho statutárního místopředsedu Jiřího Zimolu. Vrátí se sociální demokracie k jednání s hnutím ANO? Nejen o tom diskutoval v Interview ČT24 nově zvolený místopředseda Roman Onderka s moderátorkou Světlanou Witowskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zakoupení budovy Winternitzových mlýnů jde do zastupitelstva
Projednání možnosti odkupu budovy Winternitzových automatických mlýnů pro budoucí sídlo Východočeské galerie předcházela složitá jednání. Poté, co pracovní skupina složená z představitelů všech stran Zastupitelstva Pardubického kraje dojednala podmínky s majiteli památky, manželi Smetanovými, doporučila Rada Pardubického kraje připravené smlouvy zastupitelstvu ke schválení. To bude o tomto tématu jednat 17. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nepřipusťme zrůdné zpoplatnění ojetin
Komentář na facebookovém profilu k plošnému zpoplatnění starších aut
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
My si tu pořádek uděláme! Toto viděl náš novinář v italském Miláně
Itálie je rozdělená. Tak jako Evropa a vlastně celý svět. Tak trochu sever proti jihu, ale v pozdějších časech. Tisícům návštěvníků centra italského Milána nabízejí od ranního rozbřesku dvaceti- až třicetiletí Afričané duhové, tkané kroužky na ruku. Výrobní cena, řekněme, několik centů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš vyzval k větší aktivitě při digitalizaci správy
Digitalizace státní správy vázne a měla by být prioritou budoucích vlád. Při zahájení dnešní konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a vyzval k vyšší aktivitě v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Od Pavla Šafra varují Babiše: Hrozí stranická rebélie. Spolupráci s Okamurou někteří straníci nevydýchají
Proč premiér v demisi Andrej Babiš prokoučoval jednání se sociální demokracií a sám se zahnal do pasti? Z jakého důvodu reálně hrozí rozkol v ANO? Odpovědi na to se pokusil rozluštit někdejší poradce premiéra Petra Nečase (ODS) Jiří Sezemský na serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Ani strom s oranžovým ovocem neroste do nebe
Ani strom s oranžovým ovocem neroste do nebe. Ambice ČSSD jsou obrovské, jak jsme si všichni v poslední době zajisté všimli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
13. ročník celostátního projektu Nemocnice ČR 2018 přináší novou kategorii „Online komunikace nemocnic“
Každoroční soutěž o nejlepší českou nemocnici, kterou pořádá HealthCare Institute, o.p.s., se letos nově zaměří i na to, jak nemocnice komunikují v online prostředí. Ve spolupráci s partnerem kategorie, největší českou PR agenturou AMI Communications a její divizí AMI Digital, se tak v rámci celostátního projektu Nemocnice ČR budou poprvé hodnotit i webové stránky českých nemocnic na základě použitelnosti, přívětivosti a funkčnosti pro své uživatele. Odborná komise od začátku dubna do konce května ohodnotí webové stránky 155 nemocnic v České republice. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni a odměněni na odborné konferenci Efektivní nemocnice 2018, která se uskuteční ve dnech 27. – 28. 11. 2018 v Praze – Vysočanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na jihu Čech půjde letos na opravy nádražních budov 39 milionů korun
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje v letošním roce přibližně 39 milionů korun na opravy vybraných nádražních budov v Jihočeském kraji a přípravu dalších projektů. Zatím se jedná spíše o menší stavební akce, už příští rok by se ale měly začít opravovat větší výpravní budovy, například ve Veselí nad Lužnicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Šance zastavit Babiše je teď v rukou prezidenta Zemana
Andrej Babiš si myslí, že jsme národ idiotů. Dělá si co chce, zradí kohokoliv, když se mu to zdá výhodné a z úst mu vychází jen lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Autodrom nabízí paliva svého nového exkluzivního partnera OMV
Mostecký autodrom má dobrou zprávu pro všechny návštěvníky i ostatní motoristy ve městě a blízkém okolí. Společnost OMV zprovoznila v areálu autodromu samoobslužnou čerpací stanici pohonných hmot s nabídkou výhradně prémiových paliv MaxxMotion. Umožnila to dohoda se společností OMV, která se stala exkluzivním partnerem autodromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
O Velikonocích ČOI zajistila padělky v hodnotě přes 3 miliony korun
Inspektoři ČOI Jihočeského kraje a Vysočiny využili velikonočních svátků k mimořádné kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě, kde zabavili 734 kusů padělků v hodnotě 3 064 650 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pošlete nám dezinformační maily, které dostanete, žádá čtenáře Demagog.cz
Velmi častý něšvarem, který je možné na internetu čím dál více pozorovat a který má už do značné míry schopnost ovlivňovat například politického dění a ovlivňovat názory lidí, jsou bezesporu tzv. řetězové e-maily, ty doposud navíc nepodléhají žadné cenzuře. Projekt Demagog.cz se proto kromě ověřování výroků politiků v různých debatách zaměří i na tento fenomén. „Budeme sledovat ty největší výmysly, týkající se zejeména politiky a nabídneme čtenářům fakticky přesné informace,“ přislíbil vedoucí projektu Jan Tvrdoň v komentáři na svém blogu Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pozor na Sorose, podporujte Orbána. Jinak ohrožujete sami sebe, zaznělo z Izraele
Tajemník izraelské vládní strany Likud Eli Hazan napsal pár řádek k drtivému vítězství Viktora Orbána v maďarských volbách. Kdo to myslí dobře s evropskou civilizací stojící na anticko-židovsko-křesťanských kořenech, měl by podle Hazana Orbána podporovat. Tajemník to považuje dokonce za historický imperativ této civilizace. Čtenáře navíc upozornil, že by si měli dát pozor na amerického miliardáře George Sorose.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Strach z obchodní války nedovolil trhům najít pevnou půdu pod nohama
Uplynulý týden ukázal, že vidina obchodní války dokáže trhy pěkně rozkolísat. Další vyostřování obchodních vztahů mezi USA a Čínou vrátilo americké akcie zpátky do záporných vod a index strachu VIX suverénně zamířil zpátky nad magickou hranici 20 bodů. Je čeho se bát?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Březen na ČMKBK: Ceny zemního plynu jsou poměrně stabilní
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v březnu uzavřeno 211 kontraktů na dodávku 152,7 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 101 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Karolinu se sešla Mezinárodní rada Univerzity Karlovy
V Karolinu se uskutečnilo dvoudenní zasedání Mezinárodní rady Univerzity Karlovy. Mezinárodní rada UK se schází pravidelně v Praze na pracovním zasedání, většinou při významných výročích UK. V letošním roce se setkala u příležitosti 670. výročí založení Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Musí dítě mít pro účast na pobytu Mořský koník svůj cestovní pas?
Otázka týdne z Všeobecné zdravotní pojišťovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Dorovnejte platy ve veřejném sektoru, digitalizujte, zvyšte produktivitu a snižte počty úředníků
Komentář předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Starosta Ostrova: Jsem takový exilový sociální demokrat
Starostou se stal Josef Železný (ČSSD) loni v dubnu. Jak hodnotí události posledního roku? Proč bylo odvolání jeho bývalého spolustraníka nezbytné a jak se projevilo na vztazích na radnici či uvnitř ostrovské sociální demokracie? Prozradil nám, jaké jsou jeho plány do budoucna. A vyjádřil se i k ukončení jednání o vládní spolupráci mezi ČSSD a ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
EU: Romové jsou diskriminováni. Nemají přístup k čisté vodě, hygienickému zařízení a potravinám. Je to skvrna demokratické společnosti
8. dubna slavíme Mezinárodní den Romů. Server Romea.cz v souvislosti s tímto dnem uveřejnil prohlášení členů Evropské komise, podle nichž jsou Romové Evropany, kteří si zaslouží stejná práva jako kteříkoli jiní Evropané. Podle eurokomisařů je však bohužel zatím nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senát: Přijďte na debatu se senátorem Milošem Vystrčilem
V senátním obvodu 52 – Jihlava se nachází sedm měst. V každém z nich už popáté uspořádá senátor Miloš Vystrčil veřejné setkání s lidmi. Pod názvem „Den senátora Miloše Vystrčila“ postupně od 11. dubna navštíví Polnou, Třešť, Dačice, Telč, Brtnici a Jihlavu, sérii setkání pak zakončí 9. května ve Slavonicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Politická partie Andreje Babiše
Nevím, jak občané, ale i politici, mezi něž se řadím i já, často nechápou, jakou hru vlastně pan premiér v demisi hraje. Sice se ohání slovy makáme, pracujeme či nám hází klacky pod nohy, ale ono je to všechno jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vývoz i dovoz se mírně snížil
Zahraniční obchod v únoru skončil v kladných číslech. Přebytek byl 18 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Asadovým vojskům padají bomby na hlavu. Ale nikdo se k tomu nehlásí
Situace v Sýrii se i nadále přiostřuje. Západ kritizuje údajný chemický útok vládních vojsk Bašára Asad na povstelecké město Douma a aktuálně na pozice vládních jednotek útočí izraelská armáda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nechceme levnou jízdu za horším vzděláním, vzkazují studenti Babišovi. Ten se brání
Česká středoškolská iniciativa a studenti vysokoškolských oborů v otevřeném dopise vyzvali premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), aby jeho vláda revokovala usnesení o zavedení slevy ve vlacích a autobusech pro seniory a studenty. Obávají se totiž, že to bude znamenat škrty 400 milionů korun v rozpočtu ministerstva školství, které je podle nich dramaticky podfinancované. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vyjádření MŠMT ke snížení rozpočtu ve vazbě na zlevněné jízdné
Snížení rozpočtu ministerstva školství v souvislosti se zavedením zlevněného jízdného se žádným způsobem nedotklo financí na regionální školství, tedy platů pedagogických či nepedagogických pracovníků nebo ostatních neinvestičních výdajů regionálního školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Naše ženy nepotřebují zastání genderových fanatiků a neurvalých feministek
V naší republice si žen vážíme, chováme k nim respekt a máme úctu. Náš respekt si zaslouží všechny role, ve kterých ženy během svého života vystupují a zasluhují náš obdiv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vy jste se tam asi... Zdeněk Zbořil květnatě k situaci v ČSSD i jinde
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Vyjednávání ČSSD s ANO? Příkladné. „Zejména proto, že ukázalo, jak se o vládní koalici jednat nemá,“ podotýká politolog Zdeněk Zbořil. A že chtěli pět ministerstev a „zrušit“ premiéra? „To se dá vysvětlit jen tím, že se v Lidové domě pod tíhou svých dluhů a množství souzených a odsouzených členů strany psychicky zhroutili, anebo se rozhodli, podobně jako před volbami do PS PČR, pro riskantní hru.“ Zmiňuje i to, že na adresu prezidenta Miloše Zemana říkají, že je neschopný výkonu své funkce a že se máme připravovat na jeho brzký odchod z politiky, ale přitom mu odevzdávají svůj podíl na politické moci na stříbrném podnosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
11. září? Požehnaný den. Peníze z ciziny, boj za právo šaría. Jiné informace o „demokratické opozici“ proti Asadovi
Syřané žijí již sedm let v noční můře. V jejich zemi zuří občanská válka, ve které proti sobě stojí vládní jednotky prezidenta Bašara Asada a povstalci. V této válce jsou používány i chemické zbraně, což je děsivé. Syrský prezident Bašar Asad je muž, který má ruce od krve. Jenže povstalci, kteří proti němu stojí, mohou být také velmi nebezpeční. Zvlášť, když 11. září 2001 považují za požehnaný den. Tito muži neváhají posílat do bojů i desetileté děti. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Opatření proti kůrovci
Také letos chrání podnik Lesy České republiky spravované porosty před škůdci. Zejména před lýkožroutem zvaným kůrovec. Jen na jaře se letos položí v celé republice více než 200 tisíc lapáků a instaluje asi 40 tisíc lapačů. Na opatření je vyčleněno 192 milionů korun. Loni bylo vyčerpáno 153 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Netolický: EU je základ, ale Rusko se zbytečně démonizuje. Foldyny si vážím, je s ním legrace
Nový místopředseda ČSSD a pardubický hejtman Martin Netolický v rozhovoru pro Aktuálně.cz hovoří o tom, kam by měla strana směřovat po sjezdu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.4.2018 v 08:36, zobrazit podobné
„Tak srabácky. Podvodníci.“ Tomio Okamura ke krachu jednání ANO a ČSSD a svému „oblíbenci“ Pelikánovi
ROZHOVOR Žádná ztráta pro českou politiku a spravedlnost. Ministr Robert Pelikán musel oznámit konec, aby se vyhnul vyústění jeho neschopnosti tím, že se už znovu nestane ministrem. To tvrdí šéf SPD Tomio Okamura. Lidé však podle něj nemají tak krátkou paměť. Podle Okamury se známý podporovatel nelegální migrace kromě svojí neschopnosti do ní zapíše rovněž výzvou směrem k ilegálním migrantům z islámských zemí, aby žalovali Českou republiku. V rozhovoru současně prohlásil, že političtí zoufalci se místo argumentů uchylují k urážkám a nadávkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kalousek nazval Babiše ňoumou. Prezident už by měl dát pověření k sestavení vlády někomu jinému
Je půl roku po volbách a Andreji Babišovi se stále nepodařilo sestavit vládu s důvěrou Sněmovny. Mnozí začínají spekulovat o tom, zda není chyba v jeho vyjednavačských schopnostech a jestli by prezident Miloš Zeman jednáním o sestavování vlády neměl konečně pověřit už někoho jiného. Sám premiér uvedl, že při vládním jednání dělal maximum a stanovisko, které mu sdělí prezident Miloš Zeman při úterní schůzce v Lánech, pro něj bude při dalším postupu zásadní. „Slušný prezident by takovému ňoumovi pověření vzal,“ vypálil na Twitteru šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Se zvolením Foldyny nesouhlasím, snad řádný sjezd ČSSD převolí některé členy vedení, doufá Seďa
Pár dní poté, co politická jednání mezí ANO a ČSSD skončila, prohlásil premiér v demisi Andrej Babiš, že si nyní vyslechne doporučení prezidenta Miloše Zemana, se kterým bude o sestavování vlády jednat v úterý v Lánech. Bývalý poslanec Parlamentu ČR Antonín Seďa (ČSSD) proto na svém profilu ParlamentníchListů.cz odpovídal na čtenářské dotazy například ohledně toho, co by říkal na to, kdyby prezident Babiše podruhé premiérem nejmenoval a byl by jím někdo jiný za ANO, nebo, co říká na to, že podle Jiřího Dienstbiera ml. se zvolením Foldyny do čela ČSSD dostávají fašisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zase přijdeme, slíbili Babišovi na rozloučenou demonstranti na Václaváku. Víme, co se dělo předtím...
V pondělí večer se téměř ve dvaceti českých městech konaly demonstrace proti premiérovi v demisi a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. V městech se sešly tisíce protestujících. Největší shromáždění se konalo v Praze. Petici, kterou podepsalo podle serveru Novinky.cz více než 236 tisíc lidí, vyzývá, aby v pozici premiéra skončil. Oficiální demonstrace na Václavském náměstí skončila krátce po 20. hodině hymnou v podání operní pěvkyně Dagmar Peckové. Lidé se rozešli, přičemž volali hesla jako: „Zase přijdeme.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Znásilnění muslimky Ježíšem v divedle v Brně znechutilo i biskupa Malého. Ředitel se dovolává umělecké svobody
Brněnská divadelní hra Naše násilí, vaše násilí vyvolává velké emoce ze všech stran. Kromě brněnského náměstka se proti hře ohradil podle serveru Echo24.cz i známý biskup a jeden ze spoluzakladatelů Občanského fóra, Václav Malý. Kritiku sklízí zvláště scéna, ve které Ježíš Kristus znásilní muslimskou ženu. Hra tím naráží na téma Evropy a uprchlické krize, ignorance a strachu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Foldyna: Lidi z fabrik mají za blbce. Zoufalec Oto Novotný. Neomarxisté gumují mozky, aby kapitalisté měli masu. Babiše svým způsobem obdivuji
ROZHOVOR Čerstvý vítr hodlá do sociální demokracie vnést její nový místopředseda a poslanec Jaroslav Foldyna. A hned na začátku svého působení jasně říká, že se nebude podvolovat nálepkování za odlišné názory. Přítrž míní učinit i způsobům v ČSSD, které odsuzují širší diskusi a odmítají opačné pohledy na dění v republice i ve světě. „Chci, aby politické propadliště nebylo naplněno sociálními demokraty,“ řekl mimo jiné Foldyna v rozhovoru. Současně upozornil, že je třeba zaujmout jasná stanoviska k aktuálním událostem a odsoudit znevažování průměrného pracujícího Čecha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Vraťme lidem přehled o jejich osobních údajích, vyzvala eurokomisařka Jourová
Odbornou konferenci „Data jako příležitost pro ekonomiku“ hostil v pátek pražský hotel President. Hlavním řečníkem akce, jejímž ústředním tématem byl kybernetický svět digitální ekonomiky se všemi jeho riziky pro ochranu osobních údajů, byla evropská komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová. Mezi ostatními odborníky na konferenci vystoupil i Josef Prokeš, ředitel sekce správní ÚOOÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Orbánovou největší konkurencí nejsou jiné demokratické strany, ale krajně pravicový Jobbik
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům maďarským parlamentních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Lanová dráha na Petřín podstoupí nezbytnou opravu
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) je nucen v dalších dnech odstavit z provozu pro cestující lanovou dráhu na Petřín. Důvodem je deformace nosného rámu klínové bezpečnostní brzdy jednoho z vozů. Předpokládá se, že opravy potrvají až do odvolání, a to cca dva týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek nazval Babiše ňoumou. Prezident už by měl dát pověření k sedtavení vlády někomu jinému
Je půl roku po volbách a Andreji Babišovi se stále nepodařilo sestavit vládu s důvěrou Sněmovny. Mnozí začínají spekulovat o tom, zda není chyba v jeho vyjednavačských schopnostech a jestli by prezident Miloš Zeman jednáním o sestavování vlády neměl konečně pověřit už někoho jiného. Sám premiér uvedl, že při vládním jednání dělal maximum a stanovisko, které mu sdělí prezident Miloš Zeman při úterní schůzce v Lánech, pro něj bude při dalším postupu zásadní. „Slušný prezident by takovému ňoumovi pověření vzal,“ vypálil na Twitteru šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Český zahraniční obchod nepříznivě poznamenalo ochlazování poptávky po automobilech
Komentář k zahraničnímu obchodu ČR v měsíci únoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na opravy nádražních budov na Plzeňsku je letos připraveno 58 milionů korun
Přibližně 58 milionů korun investuje letos Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do oprav výpravních budov v Plzeňském kraji, část peněz půjde současně na přípravu dalších projektů, jejichž zahájení se plánuje v roce 2019. Mezi letos největší realizované projekty patří opravy budov v Plasích, Staňkově či Železné Rudě-Alžbětíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zemědělec Rada, hvězda dokumentů proti Babišovi, píše poslancům. Popisuje gangsterské praktiky
Zemědělec Bohumír Rada, který vede spory s Agrofertem kvůli užívání zemědělských pozemků, se obrátil na poslance se žádostí o pomoc. Dopis poskytl také ČTK. Stěžuje si v něm na pokračování údajných gangsterských praktik ze strany svěřenského fondu, do něhož nyní Agrofert náleží, včetně fyzického napadení jeho syna. Svěřenský fond spravuje majetek nynějšího premiéra Andreje Babiše (ANO). Agrofert nedávno na Radu podal trestní oznámení kvůli tomu, že údajně neoprávněně hospodaří na cizím pozemku. Aktuální vyjádření Agrofertu ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Premiér Babiš maskuje neschopnost svých ministrů tím, že nakupuje populistické dárky pro voliče
Vinou neschopnosti vlády zbyly v rozpočtech ministerstev nevyužité peníze. Místo toho, aby je ministři smysluplně využili na potřebné věci ve svých rezortech, tak za ně premiér v demisi nakupuje populistické dárky pro voliče - jako je avizovaná sleva na jízdném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: A co dál ČSSD?
Omlouvám se všem, ale dopustím se názoru na budoucnost ČSSD bez toho, že bych byl nějak přímo obeznámen s jejími vnitřními nebo dokonce zákulisními poměry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Hladina na nechranické nádrži
Nastává období, ve kterém bude o několik metrů snížená hladina vody v nechranické nádrži oproti běžnému stavu předchozích let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zpackané výběrko u Ťoka. Stát vyhodí mýtný systém za miliardy, který vlastní
Nezasvěcenému do problematiky tendru na české mýto se může zdát, že vše běží, jak bylo před lety vládou premiéra Sobotky domluveno, a že je vše v pořádku. Do podmínek výběrového řízení se přidala povinnost vybírat mýto i na 900 kilometrech silnic nižších tříd, aby se upřednostnilo satelitní řešení a ČSSD spřátelená firma SkyToll. A dnes už je opravdu jasné, že SkyToll podala jako náhodou nejnižší nabídku, s ostatními soutěžícími se už na ministerstvu dopravy ani jednat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SFŽP ČR uvolní na výkup pozemků v chráněných oblastech 50 milionů
Až do konce roku mohou správy národních parků a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR žádat o finanční prostředky na výkup pozemků ve zvláště chráněných územích a jejich ochranných pásmech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): V současné pohnuté době je spolupráce demokratických stran žádoucí
Komentář na facebookovém profilu ke kandidatuře pana rektora Mikuláše Beka na senátora
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radikální řez. Poslanci ANO pod podmínkou anonymity: Babiš musí pryč, nástupce vám řekneme taky
Krach jednání s ČSSD se sice zdá být jen kouřovou clonou, ale i přesto vzniká řada teorií o tom, jaké další kroky premiéra Babiše čekají. Nabízí se hned několik ústupků stejně jako možnost předčasných voleb. ParlamentníListy.cz v této souvislosti oslovily všechny poslance klubu ANO, aby se zeptaly, jaké šance dávají možným koaličním řešením. Zajímala nás zejména případná podpora Okamurovy SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Občanská sdružení podle Babiše brání výstavbě. Arnika žádá důkazy
Premiér v demisi Andrej Babiš ve svých prohlášeních obviňuje ekologické nevládní organizace z účelového blokování výstavby důležitých projektů infrastruktury. Přesto zatím neposkytl žádný konkrétní důkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Střední Evropa disponuje nemalým potenciálem k prohloubení vzájemné kooperace
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 9. dubna 2018 blahopřejný telegram předsedovi vlády Maďarska Viktoru Orbánovi k opětovnému vítězství ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: V proudu tweetů nad propastí
Obchodní válka mezi USA a Čínou podle Josepha Stiglitze nesmyslně reaguje na problémy minulosti. Závažnější problémy jsou vepředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Je trestně stíhaný předseda vlády vůbec ještě stíhán?
Když již v srpnu loňského roku požádal vyšetřovatel o vydání poslanců Faltýnka a Babiše k trestnímu stíhání, měl již tehdy bezpochyby k dispozici dostatek podkladů k tak vážnému kroku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Zahájení činnosti odborné diskusní platformy
Probační a mediační služba (PMS) ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR v rámci realizace projektu Křehká šance II zahájila dne 5. 4. 2018 činnost odborné diskusní platformy, která sdruží zástupce justičních složek působících v oblasti podmíněného propuštění - soud, státní zastupitelství, věznice, PMS a dalších odborníků na tuto oblast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nemáme rádi Araby a Romy. Ukrajinci nám vadí víc než Rusové, promluvili Češi
Z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), jenž hodnotil vztah Čechů k národnostním skupinám žijícím v České republice, vyplynulo, že nejméně sympatičtí jsou pro Čechy Arabové, Romové a Albánci. Naopak největší sympatie chovají k ostatním Čechům, Slovákům a Polákům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Máme problém: Židé si za všechno můžou sami. Teroristu klidně schovám. Přísné tresty podle islámu! Čtěte, co si myslí muslimové ,,u nás v Evropě"
V neděli světem prolétla informace o zmařeném teroristickém útoku na nedělním berlínském půlmaratonu, kde se čtveřice islamistů měla pokusit napadnout účastníky sportovního klání. Mladíci s vazbami na Anise Amriho, teroristu, který nákladním vozem na vánočním trhu v Berlíně v prosinci 2016 usmrtil 12 lidí, měli zaútočit s pomocí nožů. Jak se na podobné činy dívá 26 milionů muslimů žijících v Evropské unii? A co si o tom myslí dospívající muslimská generace?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pražané by do čela pražského magistrátu zvolili v přímé volbě bývalého primátora Bohuslava Svobodu
Aktuálních hypotetických přímých voleb primátora hl. města Prahy by se zúčastnilo 39,8% Pražanů, kteří by do čela Magistrátu hl. m. Prahy zvolili bývalého primátora a rovněž stávajícího poslance za ODS Bohuslava Svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Peníze na zlevněné jízdné budou v rozpočtu pro vědu a výzkum chybět
Sleva na jízdném, kterou od června plánuje jednobarevná vláda hnutí ANO bez důvěry, se Česku výrazně prodraží. Kvůli tomuto opatření se totiž mají zkrátit výdaje na vzdělání, vědu a inovace - v celku téměř o 900 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Andrej Babiš jen upevňuje moc a usiluje o ovládnutí bezpečnostních složek
Komentář na facebookovém profilu k aktuální politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Marek Hilšer: Silné vítězství Viktora Orbana v Maďarsku mě netěší
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům maďarským parlamentních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Romové roztančili pražskou Archu, slavili svůj svátek. Dnes míří do Bruselu
V pražském divadle Archa včera večer zazněly strhující rytmy romských písní. Na neděli 8. dubna totiž připadl Mezinárodní den Romů. Desítky umělců, romských i neromských, zde spolu oslavily tento svátek a vzdaly poctu laureátovi na cenu Mileny Hübschmannové Gejzovi Horváthovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Každý kousek se počítá! Dohromady sebrali dobrovolníci o víkendu přes 1 000 tun odpadů
Více než 76 000 dobrovolníků při letošních jarních úklidech sesbíralo přes 1 000 tun odpadů na 1 928 místech v celé České republice. Zapojilo se tak zhruba o 10% dobrovolníků více, než na jaře loňského roku. Díky příznivému víkendovému počasí účast překonala očekávání pořadatelů akce ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Že jsme nacistky? Ne, my se jen nenecháme dál znásilňovat migranty, protestují rakouské ženy
Zejména od začátku migrační krize se staly ženy v Německu a Rakousku terčem mnoha sexuálně motivovaných útoků, za které nesou odpovědnost migranti ze zemí Blízkého východu a Afriky. Zdá se, že nyní pohár jejich trpělivosti přetekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš a Hrad přejí Orbánovi! To musíte číst, to musíte vidět
Maďarský premiér Viktor Orbán dosáhl dalšího velkého vítězství a dál povede Maďarsko jako premiér jednobarevné vlády své strany Fidesz. K Vítězství mi pogratulovali český premiér v demisi Andrej Babiše (ANO) a hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Ovčáčka je Orbánovo vítězství dobrou zprávou pro EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
U příležitosti 95. výročí vypraví České aerolinie sérii zážitkových letů kolem Prahy
Při příležitosti 95. výročí od založení společnosti i zahájení pravidelného provozu České aerolinie připravily pro své fanoušky a klienty sérii zážitkových letů kolem Prahy v nízké letové hladině. Kvarteto zážitkových letů ČSA vypraví v sobotu 21. 4., 5. 5., 19. 5. a 2. 6. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Babiš dělal hrubé chyby. Ale měl by dostat ještě šanci
Nechci kopat do Andreje Babiše víc než je nutné. Už proto, že je cítit ve vzduchu možná dohoda Hradu s ČSSD na jeho odstranění. To samozřejmě uvidíme po jeho úterním setkání s prezidentem. Také víme, že se dnes budou proti němu konat opětovné demonstrace pravicové džungle, pražské kavárny, zkrátka havlistů, ze kterých on a jeho stoupenci naprosto zbytečně vyšilují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kvalitní život je bez nemocí. ZP 211 podporuje prevenci
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky už léta podporuje své klienty v úsilí o kvalitnější životní styl, ke kterému kromě pohybu a zdravého jídelníčku patří i prevence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Trápení i naděje sociální demokracie
Sjezd sociální demokracie 7. 4. 2018 při schvalování stanov ukázal na problém zkostnatělosti strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Aleš Hodina: I samostatně cestující muži se mohou při cestách obávat o svou bezpečnost
Otevřený dopis představenstvu Českých drah ve věci zvláštních dámských kupé v některých vlacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Mnohým pachatelům se úmyslné týrání zvířat vyplatí
Komenrář na facebookovém profilu k zpřísnění trestů za týrání zvířat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Ocelové srdce republiky před infarktem?
ArcelorMittal Ostrava a.s. je největším hutním podnikem v České republice. Je také jedním z největších zaměstnavatelů v Ostravě a Moravskoslezském kraji. Je ale také společností, která významnou měrou přispívá k sociálnímu klidu v ostravském regionu. A nyní přichází zpráva, že z důvodu expanze do hutí Ilva v italském městě Taranto je nucena Evropskou komisí, mající strach z ohrožení hospodářské soutěže, předložit kompenzační balíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Liberec: Workshop Doprava umožní pohled do budoucnosti
V liberecké kavárně Pošta se uskuteční 10. dubna 2018 druhý workshop projektu „ALiZi – oblast spolupráce Liberec – Zittau: podpora vzájemné spolupráce, rozvoje a prosperity“. Tentokrát je hlavním tématem DOPRAVA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Na mojí výzvě, aby Kapsch snížil provozní náklady, nebylo nic populistického
Reakce na facebookovém profilu na předžalobní výzvu s požadavkem, aby se zdržel dalšího poškozování dobrého jména společnosti Kapsch
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum: Litomyšl - hlavní město současné české architektury
Národní technické muzeum otevírá výstavu Davida Vávry a Petra Volfa „Litomyšl - hlavní město současné české architektury“. Výstava představuje Litomyšl jako jedno z klíčových center soudobé české architektury a je rozdělena do tří částí „Veřejný prostor, Rekonstrukce a Novostavby“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Pravoslavné Velikonoce a Žeželjův most
Jdu na Olšanských hřbitovech směrem k pravoslavnému kostelíku nazvanému Chrám Zesnutí přesvaté Bohorodice špalírem Bělorusů, Rusů, Ukrajinců, Srbů… dalších, možná i Čechů uctívajících pravoslavné Velikonoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Viktora Orbána zvolil hlavně venkov. FOTO objetí vítěze s rodinou. Marine Le Penová: Voliči odmítli rozvrat
Podle agentury Reuters dosáhl maďarský premiér Viktor Orbán se svou pravicovou stranou Fidesz dalšího velkého vítězství. Zdá se dokonce, že udrží ústavní většinu. Dosáhli jsme velkého vítězství a máme šanci dál hájit Maďarsko, oznámil svým rozjařeným podporovatelům. První gratulace ze zahraničí dorazila k Orbánovi od francouzské, neúspěšné prezidentské kandidátky Marine Le Penové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Připravujeme program na podporu venkovských prodejen
Ve Znojmě se uskutečnilo setkání vedení Jihomoravského kraje se starosty obcí a měst na Znojemsku, na kterém se sešla asi padesátka starostů. Jednání se zúčastnila také ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš bude akceptovat, když Zeman pověří jiného člena ANO, hlásí deník
Andrej Babiš (ANO) bude akceptovat, pokud prezident Miloš Zeman pověří sestavením vlády někoho jiného z hnutí ANO. Premiér v demisi to řekl v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny. Dodal ale, že od prezidenta takový krok neočekává. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Petera (ČSSD): Požadavky starostů z okolí plánované stavby bude řešit komise
Členové Výboru pro životní prostředí a zemědělství a Výboru pro dopravu podpořili návrh náměstka hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloše Petery (ČSSD) na vytvoření komise, která bude řešit požadavky starostů z obcí v okolí zamýšlené výstavby Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) Mělník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO PROJEVU ,,Vobyčejný lidi z vesnice! Ty je ani neznáš. Jde jim o národ, nejsou xenofobové." Po zvolení Foldyny se vylila hromada vzteku. Je toho mnoho, známá jména
Nový místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna věří tomu, že sociální demokracie bude po sjezdu v Hradci Králové pestřejší. Ve svém kandidátském projevu se pak Foldyna opřel mimo jiné do europoslance a svého stranického kolegy Miroslava Pocheho. "Kandiduji, abych Tě naštval," řekl mimo jiné Foldyna. Jak ParlamentníListy.cz zaznamenaly, zvolení děčínského nadšeného boxera, který je mnohými považován za kontroverzní osobnost, rozbouřilo vody české politické debaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist