Oficiální zpravodajská média

Rozklad a zkáza Evropy. Černá invaze. EU bude do ČR imigranty umisťovat přednostně. Keller, Robejšek, Hampl a Kuras hovořili o střetu s islámskou civilizací v Evropě
REPORTÁŽ V pondělí proběhla v Evropském domě konference na téma „10 let od smrti Samuela Huntingtona. Opravdu žijeme v éře střetu civilizací?“, která se konala pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana a europoslance Jana Kellera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bouchne to veřejnými nepokoji... Babiš oznámil, že jde za komunisty a Okamurou, a už to lítá
Prezident Miloš Zeman doporučil premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO), aby pokračoval v jednání o nové vládě s SPD a komunisty. Babiš to oznámil novinářům po večerní schůzce s hlavou státu v Lánech. Pochopitelně tato zpráva nenechala v klidu opoziční politiky, kteří již na sociální sítě vyslali své reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš: Zeman mě poslal za Okamurou a KSČM. Takže činím následující kroky
Prezident Miloš Zeman doporučil premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO), aby pokračoval v jednání o nové vládě s SPD a komunisty. Babiš to řekl dnes večer po jednání s hlavou státu v Lánech. Zeman byl velice překvapen, že se nezdařila jednání ANO s ČSSD, přestože už existovala dohoda o programu a šlo pouze o personální otázky, uvedl předseda vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kauza Skripal: Objevila se tajná zpráva, kterou zachytili britští zpravodajci v den otravy
Britský deník Express přináší další informace ke kauze bývalého ruského agenta Skripala, který byl společně se svojí dcerou před pěti týdny údajně otráven jedem Novičok. Britové zveřejnili důkaz, který prý nasvědčuje vině Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dva Syřani přinesli do Německa takové „obohacení“, až z toho půjdou do vězení
Německo má již několik týdnů novou vládu a ta se aktuálně zabývá mezinárodní politickou situací, včetně chemického útoku v Sýrii či kauzou „Skripal“ a potrestáním Ruska. Jak se ale ukazuje, mnoho problémů je v i samotném Německu. Například v důsledku liberální přistěhovalecké politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Kdo a proč rozehrál kauzu Nikulin
Jevgenij Nikulin byl v Rusku obviněn z banální krádeže tří a půl tisíce dolarů přes webový platební systém. Podle ministra spravedlnosti Pelikána šlo o bagatelní trestnou činnost. V tom případě si už de facto pan Nikulin trest odseděl ve vazbě. Poněkud zbrklé rozhodnutí ministra Pelikána o jeho vydání do USA vypadá jako jednání kluka, který něco tutlá a za něco stydí, což vrhá špatné světlo jak na USA, tak i na ČR. Navíc se všichni shodují, že vláda bez důvěry by neměla přijímat nevratná rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Praha schválila podmínky poskytování dotací na ekologické vytápění
Rada hlavního města Prahy projednala návrh pravidel pro poskytování dotací v Programu Čistá energie Praha 2018 a rovněž navýšení prostředků pro podporu projektů ekologického vytápění a ohřevu vody v domácnostech v celkové částce 24 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ortel nad Pavlem Novotným: Musí se omluvit rodičům, kteří dítěti pouštěli Ortel
Politik a někdejší bulvární novinář Pavel Novotný oznámil, že se bude muset omluvit rodině, která zpívala píseň Mešita kontroverzní hudební skupiny Ortel. Jejich devítiletý syn přitom na videu naznačuje, že někdo bude podříznut. Novotnému tato scéna přišla tolik přes čáru, že si rodinu začal slovně dobírat, ale ta ho kvůli tomu zažalovala. A kauza pokračuje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman je dobytek, co žere čočku z ešusu a prdí, napsal politik. Teď se znovu ozval, stojí to za to
Radní Prahy 7 a vysokoškolský pedagog Pavel Zelenka, jenž se v minulosti nelichotivě vyjádřil k prezidentu Miloši Zemanovi, se nyní opět rozepsal na svém facebookovém profilu. Tentokrát mimo jiné k poslanci za ODS Václavu Klausovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
JCCR: Konference Travelcon propere turistický byznys do poslední nitky
Mimořádně atraktivní odborný program a řadu zajímavých hostů nabídne svým účastníkům dvoudenní odborná konference Travelcon 2018, která se uskuteční ve dnech 12. – 13. dubna 2018 na českobudějovickém výstavišti v pavilonu Z. Největší akce svého druhu v regionu je určena například podnikatelům v turismu, hotelnictví a gastronomii. Cenné informace zde získají i provozovatelé infocenter či zástupci měst a obcí nebo různých spolků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nové volby? Profesor Jičínský má zásadní zprávu pro ty, kteří nečtou pořádně Ústavu. Je to jinak
ROZHOVOR Ani zkušený politický matador, odborník na ústavní právo profesor Zdeněk Jičínský nedokáže odhadnout, s jakým řešením přijdou po neúspěšných jednáních hnutí ANO a ČSSD o koaliční vládě významní aktéři prezident Miloš Zeman a premiér v demisi Andrej Babiš. „Nemyslím, že by pan prezident v odporu proti předčasným volbám šel tak daleko, že by chtěl hledat řešení ve vytvoření nějaké úřednické vlády, když nebyly vyčerpány tři pokusy o vytvoření politické vlády, která bude usilovat o důvěru Sněmovny,“ míní profesor Zdeněk Jičínský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Znásilnění muslimky Ježíšem v divadle v Brně znechutilo i biskupa Malého. Ředitel se dovolává umělecké svobody
Brněnská divadelní hra Naše násilí, vaše násilí vyvolává velké emoce ze všech stran. Kromě brněnského náměstka se proti hře ohradil podle serveru Echo24.cz i známý biskup a jeden ze spoluzakladatelů Občanského fóra, Václav Malý. Kritiku sklízí zvláště scéna, ve které Ježíš Kristus znásilní muslimskou ženu. Hra tím naráží na téma Evropy a uprchlické krize, ignorance a strachu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Jelínek: Volič nevolí z vděku, Sobotka ČSSD jako stranu zanedbal. Foldyna mě „soustružníkem“ zarazil, teď nelze stavět voličské skupiny proti sobě
„Jaroslav Foldyna se do vedení ČSSD snažil dostat už několikrát a podařilo se to až nyní. To může být ukazatel toho, že se nálada ve straně posunula, ale i toho, že ČSSD chybí charismatičtí politici. A Foldyna, ať si o jeho názorech myslíme, co chceme, je charismatickým politikem,“ říká k volbě nového místopředsedy sociální demokracie politolog Lukáš Jelínek. Podle něj se strana musí soustředit na sjednocení témat pro voliče a naopak si nemůže dovolit stavět voličské skupiny proti sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: SŽDC prověří, jak napojit Letiště Václava Havla na novou vysokorychlostní železnici
Hospodářská komora, která se vloni ujala iniciativy v podpoře programu vysokorychlostní železnice v České republice, oceňuje, že SŽDC zahájila přípravu územně technické studie prověřující možnost napojení Letiště Václava Havla na vysokorychlostní trať Praha – Drážďany. Toto napojení iniciovala na základě podnětů podnikatelů Hospodářská komora. Výsledky by měly být známy do konce letošního roku. Průběžnou zprávou o stavu příprav vysokorychlostních tratí se bude zítra zabývat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Na ministerstvu zemědělství působí politický náměstek za ČSSD. Je prý neodvolatelný, jelikož dělal Babišovi v PENAMu
ParlamentníListy.cz získaly vcelku přesné informace o muži, jehož jména je zcela neznámé. Jedná se o profesionální "poradce" Pavla Veselého, který na resortu zemědělství působí jako politický náměstek. Za ČSSD - více než dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Takhle zle prý nebylo od kubánské krize v roce 1962: Hrozí válka mezi USA a Ruskem. Věci se už daly do pohybu
V nejbližších hodinách by měla Trumpova administrativa rozhodnout, jakým způsobem a jestli vůbec budou Spojené státy reagovat na údajný chemický útok na povstalecké město Douma v Sýrii. Prestižní americké médium se obává války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vystrčí Babiš...? Šíří se vážné zvěsti o tom, co se dnes stane u Zemana. Je to prý jinak, než se zdá
Šéfredaktorka serveru Neovlivní.cz Sabina Slonková se zamyslela nad tím, že premiér v demisi Andrej Babiš se rozhodně svého postu nehodlá vzdát, jestli nebude muset. Slonková s Babišem má podle svých slov dlouhodobě vztahy na bodu nula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Demonstrace v Česku, FOTO a VIDEO: Role TOP 09, Kalousek a reakce. Jiří Drahoš. Drsné údajné svědectví o Zemanovi, opilém na zemi mezi Rusy
K pondělní demonstraci proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentu Miloši Zemanovi se na serveru Forum24.cz vyjádřili mimo jiné komentátoři Štěpán Malát a Johana Hovorková. Nebyli však jediní. Velmi zostra vystoupil na jedné z demonstrací disident Vladimír Hučín. A demonstrací se také zúčastnili politici TOP 09, například Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg. Nechyběl ani poslanec za STAN Vít Rakušan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vodička (ČSSD): Exil ke 140. výročí sociální demokracie
U příležitosti 140. výročí sociální demokracie mne napadají některé souvislosti, některé paralely. V uplynulých 140 letech často byly doby, kdy na tom byla sociální demokracie hodně špatně. Ba ještě hůř než teď, a to je co říct!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Tolerujme právo rodiče na mateřství a opravdovou mateřskou péči
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Generál Bečvář pogratuloval afghánským pilotům k úspěšnému ukončení výcviku
Za účasti náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Josefa Bečváře, velitele vzdušných sil AČR generálmajora Jaromíra Šebesty a dalších hostů se v úterý 10. dubna v prostorách státního podniku Lom Praha s. p. na letišti Pardubice uskutečnilo slavnostní vyřazení afghánských pilotů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Návrh ruší bezúplatnost vzdělávání dětí v mateřských školkách
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Rozdíl mezi péčí a předškolním vzděláváním
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora přijímá žádosti o zaměstnance z Mongolska a Filipín
Kvůli nedostatku pracovní síly na tuzemském trhu práce Hospodářská komora České republiky dnes začala vyřizovat žádosti firem o doporučení na zaměstnance z Filipín a Mongolska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Evropská komise pozastavila Česku dotační program. Zde je důvod
Evropská komise pozastavila Česku kvůli vysokému počtu pochybení dotační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost o objemu 114 miliard korun. Podle firemních sdružení se to dotkne tisíců podniků. Dotované projekty ale budou pokračovat, dočasně je bude Česko hradit z národních zdrojů. Program je stěžejním pro podporu českých podnikatelů v programovém období 2014 až 2020. Firmy požádaly o podporu z programu pro 13.000 projektů, z toho 4500 žádostí již splnilo podmínky a má přislíbeno celkem 45 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Méně nezaměstnaných a ještě více volných pracovních míst
Tak jednoduše se dají shrnout výsledky březnových statistik z úřadů práce. Míra nezaměstnanosti tentokrát klesá na 3,5 %, zatímco počet volných pracovních míst překonal hranici 250 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Víme, čím se chce živit Bohuslav Sobotka
„Parazitují na zaměstnancích,“ prohlásil kdysi o živnostnících někdejší vrcholný politik sociální demokracie Jan Mládek. Pojato jeho rétorikou se jeho stranický kolega Bohuslav Sobotka stal také parazitem. Těsně před odchodem z Poslanecké sněmovny si „Slávek“, jak mu spolustraníci říkají, otevřel živnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Soudci a právní stát
Každý demokratický stát je založen na třech samostatných pilířích. Je to moc zákonodárná, moc výkonná a moc soudní. Vztahy mezi nimi jsou definované v Ústavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Problém v německé armádě. Údajně nejmodernější bojové vozidlo má zastaralou výbavu. Výrobce stejnou techniku nabízí Čechům
Před časem v německých médiích proběhla zpráva, že Bundeswehr má velké potíže s provozuschopností svých bojových vozidel. Stav je tak kritický, že německé ozbrojené síly mají problém zajistit kapacity potřebné pro splnění německých závazků vůči NATO. Ale to není vše, nyní se ukazuje, že německá armáda má starosti i s kvalitou a schopnostmi nově nakupované techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Strana práv občanů loni prodělala 6,7 milionů. Za prezidentské volby utratila přes milion
Na zaplacení svých výdajů si strana vzala bankovní úvěr.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.4.2018 v 18:36, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Od Skripala k Sýrii. Co bude příště?
Einstein řekl, že hloupost lze definovat děláním stále stejných věcí a očekáváním stále různých výsledků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr spravedlnosti USA poděkoval za vydání J. Nikulina
Během telefonického hovoru americký ministr českému protějšku poděkoval za rozhodnutí vydat Jevgenije Nikulina do Spojených států amerických. O vydání žádaly USA i Ruská federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda projedná vyšší zapojení českých vojáků do zahraničních misí
Česká armáda by mohla ještě letos vyslat do Iráku, Afghánistánu a Mali asi o 270 vojáků více. Počítá s tím návrh ministryně obrany v demisi Karly Šlechtové (za ANO), který ve středu projedná vláda. Materiál zahrnuje i plán misí na příští dva roky. Vojáci by se měli podílet na stejných misích jako nyní, příští rok by navíc měli střežit vzdušný prostor nad Pobaltím, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Kauza Sergeje Skripala a původ látky novičok
Komentář na informaci webu Independent, který uvedl, že britští vědci z vládních vojenských laboratoří v Porton Down po svém výzkumu nezjistili nic o původu novičoku, kterým měl být otráven agent Sergej Skripal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pokračování sjezdu ČSSD podle očekávání
Kdo čekal při pokračování sjezdu ČSSD v Hradci Králové dramatické zápletky, skvělé řečníky a velkou podívanou, musel být zklamán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda podpoří rozvoj Mladoboleslavska
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v úterý 10. dubna 2018 Mladou Boleslav. Společně s ministrem dopravy Danem Ťokem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou jednali se zástupci Středočeského kraje, měst Mladá Boleslav a Kosmonosy a vedením společnosti Škoda Auto o dalším rozvoji regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Praha 1 chce rozšířit zákaz pití alkoholu o dalších 13 ulic
Vedení Prahy 1 bude od magistrátu požadovat rozšíření seznamu míst, kde se v centru města nesmí pít alkohol na ulici. Záměr dnes schválilo zastupitelstvo městské části. Radnice nemůže sama vydat vyhlášku, může jenom na magistrátu iniciovat novelizaci té stávající. Praha přitom nyní připravuje rozsáhlou novelu, která má vyhlášku celou předělat a zjednodušit, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dřív „expert“ na páteř, teď na odposlechy. Od Šlechtové dostal milion
Ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) má mezi poradci bývalého esoterika s univerzitou života. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
JCCR: Travelfest to návštěvníkům pořádně osladí
Mimořádně sladké bude zahájení letošního druhého ročníku nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2018. Návštěvníky zde čeká obří dort, který se mimo jiné zapíše do České knihy rekordů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Putinova politika je prozíravá. Česká ekonomka přináší fakta, o kterých se nepíše
ROZHOVOR „Putinova politika je prozíravá, pokud se mu podaří ji realizovat,“ říká ekonomka Masarykovy univerzity Hana Lipovská. Rusko si podle ní uvědomuje, jak důležité je se osamostatnit. Sankce, situace kolem otravy agenta Sergeje Skripala, to vše přiměje Rusy se ještě více semknout, aktivizovat svoje vlastní zdroje a změnit odběratele. Naučí se tak fungovat levněji a efektivněji. Zdůraznila, že Evropa o ruský trh přišla a hloupou politikou pomohla Turecku, Číně, Latinské Americe i státům na hranici války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Proč krade demence vzpomínky? Pátrá po tom světový neurolog Gorazd B. Stokin
Vědcům se zatím nedaří pochopit, jak vzniká demence čili Alzheimerova choroba. Až na to přijdou, budou ji pak umět léčit, konstatoval v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz) světový neurolog Gorazd B. Stokin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Protest dne 26. 5. před Divadlem Husa na provázku
V rámci květnového brněnského divadelního festivalu má být uvedena hra „Naše násilí, vaše násilí“, která sprostě uráží nás všechny bez ohledu na to, zda jsme nebo nejsme věřící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst spotřebitelských cen mírně zpomalil
„Důvodem zpomalení cenového růstu byly hlavně potraviny a nealkoholické nápoje. Ceny vajec byly v březnu oproti loňskému roku vyšší o 14,4 %. Přitom v únoru byla vajíčka dražší o 24,1 %. Obdobně tomu bylo i v případě másla nebo ovoce,“ shrnuje Pavla Šedivá, vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Velká gratulace České zbrojovce
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu úspěch České zbrojovky ve světové konkurenci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman bude mluvit s Babišem o dalším postupu při skládání vlády
Pět dní po krachu vyjednávání hnutí ANO a ČSSD o vzniku koaliční vlády dnes prezident Miloš Zeman a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) projednají další postup. Babiš, kterého Zeman pověřil vyjednáváním o vládě, nebude večer na zámku v Lánech prezidentovi nabízet možnosti řešení. V pondělí novinářům řekl, že si hodlá vyslechnout názor a doporučení hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09 a Zelení jdou na Mělníku společně
V rámci akce Ukliďme Česko spojila mělnická organizace TOP 09 síly s místní organizací Zelených. Po společném úklidu oznámili i společnou kandidaturu pro podzimní komunální volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„My starý jsme omlácený, nemáme odvahu. Nedržkujme, když za nás mladý napravujou, co jsme za těch 30 let podělali,“ padlo na akci proti Babišovi
REPORTÁŽ Na další demonstraci v Liberci se stejně jako v dalších městech sešli v pondělí lidé protestující proti premiéru Babišovi. „Pan premiér je trestně stíhanou osobou vedenou v archivech StB. Tento pan premiér nebyl schopen půl roku od voleb sestavit fungující vládu s důvěrou. A s čistkami, které mají doslova normalizační rozměry, čistí státní správu od nepohodlných osob. Poslední, kterého to postihlo, byl plukovník Murín, který velel Generální inspekci bezpečnostních sborů. Tomuto dnes a každý den musíme říkat ne. Takovéto praktiky nemají v demokratickém státě co dělat,“ řekl několika stovkám přítomných jeden z organizátorů akce Vojtěch Miler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Erik Best: Ta stará ČSSD a její postavy... Babišův vhled do zákulisí. Co se dnes stane u Zemana a role Okamury
Byl krach jednání o nové vládě koncem minulého týdne překvapivý i pro zasvěcené? S čím na premiéra Babiše nastoupí prezident Miloš Zeman, přistřihne mu křídla? Spíš nikoliv. ParlamentnímListům.cz to řekl pozorovatel politického zákulisí a analytik Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Mynáře do koše? Pravou rukou Miloše Zemana možná bude Alena Vitásková, píší noviny
Přichází konec hradního kancléře Vratislava Mynáře? Možná ano. Alespoň o tom spekuluje dnešní vydání MF Dnes, které uvádí, že by preziden Miloš Zeman rád posílil svůj tým o bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou. A ta by právě dokonce mohla nahradit kancléře Vratislava Mynáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Neexistuje nic jako oběd zdarma
Komentář na facebookovém profilu k zavedení slev na jízdném
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Budou konečně dostatečné a účelně vynaložené zdroje na obnovu památek?
Tak nám vláda na svém jednání 27. března projednala zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu z kontrolní akce k čerpání státních prostředků z Programu záchrany architektonického dědictví na záchranu a obnovu kulturních památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Dlouho se o digitalizaci státu jen mluví
Šéf Pirátů a předseda sněmovního Výboru pro pro veřejnou správu a regionální rozvoj Ivan Bartoš jako jeden z hlavních hostů zahájil konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) konající se v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Němcová patří na psychiatrii. Zažil jsem ji nedávno osobně. Miliarda na prasečák a naši důchodci trpí, zlobí se Martin Michal
ROZHOVOR „Do Sněmovny by se s největší pravděpodobností nedostaly ty strany, které pořád společnost rozdělují a mají pocit, že musejí neustále někomu úspěšnějšímu okopávat kotníky. Takže bychom se zbavili lidí, jako jsou Kalousek, Feri, Farský, Gazdík a podobně,“ říká ohledně možných předčasných voleb podnikatel, manžel a manažer Heleny Vondráčkové Martin Michal. Pro ParlamentníListy.cz promluvil mimo jiné o prezidentovi Miloši Zemanovi, řekl svůj názor na řeči o velezradě a vyjádřil se také k tomu, že se formou stávky k nedávným demonstracím připojily i dvanáctileté děti. „Jejich zapojení do těchto akcí mi připomíná propagandu prosazovanou Goebbelsem,“ vysvětluje Martin Michal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pokud Smith-Hilliard obhájí titul, vyrovná se slavnému kolegovi, jehož monopost pilotuje
Spoustu zajímavostí nabídne závodní víkend The Most Historic Grand Prix, který mostecký autodrom přivítá ve dnech 22. až 24. června. Po úspěšné loňské premiéře slibuje letošní ročník ještě atraktivnější podívanou. Pořadatelům se totiž podařilo přilákat na sever Čech populární sérii FIA Masters F1, v níž změří síly monoposty formule 1 zlatého věku vyrobené od roku 1966 do roku 1985. Titul v ní obhajuje britský jezdec Max Smith-Hilliard. Letos osedlá vůz Fittipaldi F5A Cosworth, který pilotoval dvojnásobný mistr světa F1 Emerson Fittipaldi. Bude-li tedy Hilliard úspěšný a zopakuje loňský úspěch, vyrovná se brazilské hvězdě, navíc ve voze nesoucí její jméno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Řada komunálních politiků rezignovala, další se chystají
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Do Sněmovny dorazila petice za dostavbu D49 a D55. Poslanci by ji mohli projednat v květnu, uvedl Vondráček
Petice za dostavbu dálnic D49 a D55 na Moravě dorazila do Poslanecké sněmovny k rukám jejího předsedy Radka Vondráčka (ANO). Spolu se členy petičního výboru ji tam přinesl iniciátor a organizátor petice, předseda Sdružení za rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě a bývalý hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš (ODS). Podle Vondráčka by poslanci mohli téma petice projednat již během své příští, květnové schůze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Podávat údaje do registru budou všichni funkcionáři, část údajů ale bude neveřejná
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k novele zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ruml se chce vrátit do Senátu: Ideály, za které jsme bojovali, pomalu mizí
Polistopadový ministr vnitra a později senátor Jan Ruml se chce po čtrnáctileté pauze vrátit do aktivní vysoké politiky. U Pirátů usiluje jako registrovaný příznivec strany o kandidaturu do Senátu v obvodu, který zahrnuje okresy Rokycany a Plzeň-sever a západní část okresu Beroun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lvíčata se jmenují Anoona a Akashinga. Zoo Brno má i lípu k 100. výročí republiky
Lvíčata v brněnské zoo se jmenují Anoona a Akashinga. V neděli odpoledne je pokřtil tenista Radek Štěpánek. Součástí programu bylo také zasazení lípy v rámci akce „100 lip – 100 oslav“, kterou pořádá Jihomoravský kraj jako připomínku 100. výročí vzniku československé státnosti. Na Mniší hoře ji zasadil primátor Petr Vokřál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): ANO zavedlo ČR do politické krize. Proto jsem požádal prezidenta Zemana o schůzku
Předseda ODS Petr Fiala na tiskové konferenci oznámil, že neschopnost hnutí ANO sestavit funkční vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny zavedla Českou republiku do politické krize. Dodal, že na tahu je nyní Miloš Zeman, a proto ho dnes požádal o schůzku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj bude dál bojovat za obnovení železniční trati Teplice-Lovosice
V médiích mnozí zaznamenali pro cestující špatnou zprávu, že se ministerstvo dopravy rozhodlo neobnovit železniční trať v Českém středohoří, na které již téměř pět let nemůžeme objednávat dopravní obslužnost. Kraj po téměř pěti letech čekání zjišťuje, že bylo téměř zbytečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FN Brno: Akce „Na dřeň s PČR a 211“ rozšíří registr dárců kostní dřeně
V úterý 10. dubna 2018 v 11:00 se uskutečnila akce „Na dřeň s PČR a 211“, která se konala přímo na Transfuzním a tkáňovém oddělení FN Brno, Jihlavská 20 v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Stane se Pospíšil Otcem sjednotitelem?
Stal jsem se překážkou pro sjednocení pravice, řekl při svém odchodu z funkce bývalý šéf TOP 09 Kalousek. Nahradil ho Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Zahraniční obchod potřebuje nové trhy
„Zahraniční obchod České republiky není diverzifikovaný. Případné hospodářské problémy Evropské unii by velmi silně dopadly na tuzemskou ekonomiku. Je proto nutné dobývat nové exportní trhy a vylepšovat tak bilanci zahraničního obchodu se státy mimo Evropskou unii,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Parkinsonova choroba postihuje častěji muže. Náklady na léčbu vzrostly za pět let o polovinu
Parkinsonova choroba patří k nejzávažnějším nevyléčitelným poruchám nervové soustavy. V České republice v současnosti postihuje více než 20 tisíc lidí. Den Parkinsonovy nemoci si svět připomíná každoročně dne 11. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rok 2017 v činnosti ombudsmanky
V roce 2017 jsme obdrželi 8191 podnětů a vyřídili jich 8266. Provedli jsme návštěvu 22 zařízení, v nichž jsou lidé omezeni na svobodě. Vzrostl počet podnětů v působnosti, tedy těch, kterými jsme se mohli zabývat a mohli lidem pomoci s řešením jejich problémů. Historicky jich bylo nejvíc – 68 %, tj. 5600 podnětů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Trumpův šéf diplomacie poděkoval Pelikánovi za vydání Nikulina
Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions v pondělí telefonicky poděkoval svému českému protějšku Robertu Pelikánovi (ANO) za to, že rozhodl o vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat střetem zájmů a biopalivy
Poslanci se dnes odpoledne sejdou na dubnové schůzi Sněmovny. Měli by pokračovat v projednávání zmírnění zákona o střetu zájmů pro komunální politiky a vládní novelou, která zvýhodní přimíchávání odpadních tuků pro výrobu biopaliv. Na programu jsou i další předlohy ve druhém čtení, v němž je možné podávat pozměňovací návrhy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ťokovo spěchání s vyhlášením vítěze soutěže na provozovatele mýta a nyní také odcházení z politiky může být i útěkem před kostlivci na ministerstvu
Ministr dopravy Dan Ťok byl sice nejdéle sloužícím ministrem dopravy posledních let, o moc více než předchůdci toho ale neudělal. Spíše naplnil skříně na Ministerstvu dopravy dalšími kostlivci. Dálnice se pořád nestaví, zákon na zjednodušené výkupy pozemků, které vadí stavbě dálnic, je v nedohlednu a k tomu nyní absolutně nedůvěryhodné výběrové řízení na provozovatele českého mýta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Říšský protektor do Maďarska? Po zvolení Viktora Orbána se strhlo peklo. USA, Německo, EU...
Evropští politici reagují na vítězství Fidesz v čele s Viktorem Orbánem. Přes umírněné komentáře je zřejmé, že představitelé Evropské unie drželi palce maďarským socialistům a Zeleným. Ale ze Spojených států a Evropského parlamentu zazněly i velmi nekompromisní názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Krajský soud vrátil na začátek kauzu ústeckého exprimátora
Kauza bývalého ústeckého primátora Víta Mandíka a někdejšího radního Josefa Macíka (oba ČSSD) se vrací na začátek. Krajský soud zrušil loňské rozhodnutí ústeckého okresního soudu, který oba potrestal za pokus porušení povinností při správě cizího majetku podmínkami, a vrátil věc k novému projednání. ČTK to zjistila z justiční databáze. V případu takzvaného Vítání občánků čelí obvinění i bývalá poslankyně Zuzana Kailová (ČSSD), kterou policie začala stíhat až po skončení mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovují a zakládají větrolamy v Jihomoravském kraji
Státní podnik Lesy České republiky během letošního roku obnoví v Jihomoravském kraji 15,7 hektarů stávajících a založí 11 hektarů nových větrolamů. Stane se tak na dvanácti katastrálních územích Znojemska, která jsou silně ohrožená větrnou erozí. Projekt spolufinancuje Evropská unie, celkové náklady dosáhnou 12,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický přijal zástupce romské komunity
U příležitosti Mezinárodního dne Romů přijal místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický v Černínském paláci dne 9. dubna 2018 zástupce českých Romů. Hlavním tématem setkání byla podpora romské menšiny, zlepšení vzájemného soužití a tolerance mezi romskou menšinou a většinovou společností v ČR a v mezinárodním kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Kraj pokračuje v jednáních s železničními dopravci
Jednání o výběru dopravce, který bude příštích deset let zajišťovat regionální železniční dopravu v Pardubickém kraji, pokračují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Další anglická idiocie ve snaze (někam) skrýt Skripala a jeho dceru
Případ rusko-britského dvojagenta Skripala, na kterého spolu s jeho dcerou byl údajně spáchán pokus o jejich usmrcení zdá se, nadále eskaluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL schválila kandidátku do Zastupitelstva města Ostravy
Náměstek primátora Zbyněk Pražák bude obhajovat svou funkci, na kandidátce jsou zastoupeny výrazné osobnosti a komunální politici napříč městskými obvody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Přední světoví vědci Rolf-Dieter Heuer a Thomas Evan Levy obdrželi titul Doctor honoris causa Univerzity Karlovy
Přední světoví vědci – fyzik prof. Rolf-Dieter Heuer a archeolog prof. Thomas Evan Levy – u příležitosti oslav 670. výročí založení Univerzity Karlovy a 100. výročí vzniku republiky obdrželi ve Velké aule historické budovy Karolina čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa. Titul byl oběma vědcům udělen za jejich mimořádné celoživotní vědecké úspěchy a za významný přínos k rozvoji bádání ve spolupráci s Univerzitou Karlovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
SVS: Za prodej nevyhovujícího a klamavě označeného medu padly pokuty
Státní veterinární správa (SVS) již několik měsíců prošetřuje distribuci nevyhovujícího a klamavě označeného medu od pražské společnosti Honeypack. Předmětem šetření SVS jsou výrobky, které neodpovídají ve svých smyslových znacích a fyzikálně-chemických parametrech požadavkům na med, navíc jsou nesprávně označeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Únorový přebytek zahraničního obchodu příjemně překvapil
I v dalších měsících letošního roku budou dovozy růst rychleji než vývozy, což se bude negativně promítat do nižšího přebytku obchodní bilance ve srovnání s loňským rokem. Letošní přebytek obchodní bilance se tak bude pravděpodobně pohybovat kolem 120 mld. korun oproti loňským 149 mld. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Je nesmyslné, aby rodiče do určitého věku platili a pak už nemuseli
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): I předškolní je realizací práva na vzdělávání
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kdyby Česko tak striktně neodmítalo vpustit jakékoli uprchlíky, mohli jsme mít ze Sýrie špičkové lékaře, říká česko-syrský zubař
Špičkový česko-syrský zubař Radek Mounajjed z Hradce Králové, který vystudoval v Damašku a přednáší na světových univerzitách a je jako jediný člověk ze střední a východní Evropy členem americké Protetické akademie, upozornil na to, jaké dopady má v Česku nesnášenlivost vůči migrantům na počet špičkových lékařů nejen ve stomatologii. „Strašně jsme to promarnili, mohli jsme tu mít příliv inteligence, zcela hotových lidí,“ řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČNB: Odchylka inflace se od prognózy v březnu dále prohloubila
Podle dnes zveřejněných údajů dosáhl v březnu meziroční růst cenové hladiny hodnoty 1,7 %. Inflace se tak druhý měsíc po sobě nachází mírně pod dvouprocentním cílem ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v březnu meziročně zvýšily o 1,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Proč máme povinnou předškolní docházku
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda propojená na SPD a s podporou komunistů? Oldřich Vlasák prozradil, co to pro nás může znamenat v Bruselu
ROZHOVOR Posílení vlivu komunistické strany jak v parlamentu, tak třeba podporou vlády za dojednané ústupky, je podle bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Oldřicha Vlasáka pro Českou republiku negativní a silně poškozující její pověst. „Stejně tak nám v Evropě ubližuje propojení vlády na SPD. Jestli půjdeme tímto směrem, hlas České republiky bude velmi oslaben,“ varuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz expředseda Svazu měst a obcí, který je zastupitelem Královéhradeckého kraje za ODS a v současné době působí ve Výboru regionů Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusové hrozí pomstou, a tak si hlídáme pití
Sportovní zápolení bývá někdy velmi ostré, viz například bitky v zápasech mezi hokejisty. Po utkání si však rváči podají ruce. Všechno ale má mít své hranice, bohužel situace v biatlonu je hrozná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Brusel rozděluje evropské státy, z EU se tak stal nepřítel, všem svým členům je nebezpečná, varuje advokátka
Evropská unie je nepřítel Evropy a Evropanů, alespoň o tom je přesvědčena advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, podle které jsou cíle EU zapomenuty, právo se stalo z nástroje spravedlnosti zbraní hromadného ničení dobrých vztahů, přátelství a spolupráce. „Evropské peníze se staly legalizovanými úplatky a nástrojem vydírání. Brusel je diktátor,“ uvedla na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Zrušení povinnosti mateřských škol přijímat dvouleté děti podpoříme
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Využijte reciproční vstupenku na jihočeských objektech v rámci Dne památek a historických sídel
O víkendu 21. a 22. dubna můžete na jednu vstupenku navštívit dva objekty, druhý zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): České školky patřily vždycky ke světové špičce
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr se rozčílil a vylil svůj vztek do dopisu: Milý pane Ovčáčku...
V pondělí se ve dvacítce českých měst protestovalo proti premiérovi Andreji Babišovi. Nejvíc demonstrantů dorazilo do Prahy. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček však demonstrace zlehčoval. Podle mluvčího pana prezidenta šlo v podstatě o setkání neúspěšných politiků, kteří kolem sebe šířili nenávist. Když si to přečetl šéfredaktor serveru Forum24.cz, pořádně se rozčílil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Čeští policejní potápěči byli oceněni
Policisté z Bosny a Hercegoviny poděkovali českým policejním potápěčům formou udělení plakety za dlouhodobou spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hyťhová (SPD): Zavedení povinného posledního roku mateřské školy bylo zbytečné
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl městu Vyškov pozemek pod cyklostezkou
Vyškovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedlo bezúplatně městu Vyškov pozemek o výměře 106 m2 pod komunikací IV. třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Je čas vrátit zákonnou úpravu zpět k normálu
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Druhý muž z prezidentovy strany: Řada kroků EU směřuje k potlačování práv a svobod člověka. Nechci přihlížet, jak se z Prahy stává ghetto...
ROZHOVOR Máme úplně stejné logo jako SPD, takže mi mnoho lidí - bohužel nesprávně - gratulovalo k úspěchu v parlamentních volbách. Voliči si nás prostě pletli. To říká první místopředseda Strany práv občanů - Zemanovci, v níž se při nedávném sjezdu změnilo vedení, Petr Šmíd, jenž je náměstkem hejtmana Ústeckého kraje. Hovoří hlavně o dalším směřování prezidentovy strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Dotčení by měli vědět, kdo informace o nich chtěl
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k novele zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Lidí bez práce opět ubylo
„Trh práce je přehřátý a situace se s příchodem sezónních prací bude dál zhoršovat. Méně efektivní firmy tento tlak nevydrží a budou odcházet z trhu. Uvolněná pracovní síla však velmi rychle najde nové uplatnění,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Prohlášení k zajištění dopravní obslužnosti
Tři sta milionů korun vloni zaplatil Liberecký kraj za veřejnou autobusovou dopravu ze svého rozpočtu. Letos to bude dokonce tři sta dvacet devět milionů korun. Jejím prostřednictvím zajišťuje občanům veřejné spoje, které ročně využívá necelých 13 milionů cestujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Návrhem kolegy Nachera absurdně zduplikujeme systém
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu novely zákona o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš a jeho plány s Prahou: Jako premiér vím, že dokážeme vyřešit...
Povede Adriana Krnáčová Prahu i po těchto volbách? Nebo místo ke „zpovykaným“ Pražanům bude mluvit k Němcům či k obyvatelům Izraele? Na stole je prý víc možností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík: Pokud by se Babiš rozhodl nesestavovat příští vládu, uvítal bych to a považoval toto rozhodnutí za velmi státnické
ROZHOVOR „Pokud by to tak bylo, pak bych toto rozhodnutí Andreje Babiše uvítal a považoval ho za velmi státnické. Znamenalo by to, že Česká republika nemusí upadnout do chaosu a může tu být stabilní vláda, která konečně bude řešit problémy lidí, a ne jenom sama sebe,“ okomentoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda STAN Petr Gazdík možnost, že by se Babiš rozhodl nesestavovat příští vládu. „Starostové a nezávislí jsou vždy připraveni bavit se a jednat. Nicméně máme jasné podmínky – že ve vládě nebude žádná stíhaná osoba, nebude se opírat o podporu extremistických stran a zachová svoji euroatlantickou orientaci a demokratické směřování,“ vysvětlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Temelíně proběhlo první letošní cvičení. Okolí se nedotklo
Hned dvě události musely během cvičení řešit havarijní štáb a zasahující skupiny v Jaderné elektrárně Temelín. Do prvního letošního cvičení se zapojilo sedm desítek odborníků. Okolí se cvičení nedotklo. Pro letošní rok má elektrárna naplánováno hned devět cvičení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Vraždící plyn a Lev Nikolajevič Tolstoj
Asi ve čtvrté třídě ZDŠ jsme měli v čítance povídku Lva Nikolajeviče Tolstého "Chlapec a vlci". Hledal jsem ji přes Google, ale nenašel. Škoda. Poučná. Tak to stručně převyprávím, jak jsem si zapamatoval:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
MŠMT dá na propojení školního a volnočasového vzdělávání čtvrt miliardy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání školy a organizace neformálního vzdělávání a umožní jim efektivní spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová plánuje vývoj průzkumného dronu
Ministerstvo obrany plánuje vývoj vlastního průzkumného dronu s kolmým startem. Vytvořit bezpilotní prostředek dostane za úkol státní podnik Vojenský technický ústav (VTÚ). Jeho pracovníci budou vyvíjet také dílenské vozidlo pro technické prostředky dělostřeleckého průzkumu. O zakázkách ve středu informuje vládu ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO), řekl ČTK Jakub Fajnor z tiskového oddělení Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci ANO dál chtějí za premiéra jedině Babiše
Praha 10. dubna (ČTK) Poslanci ANO nadále považují Andreje Babiše za jediného kandidáta hnutí na funkci premiéra. „Dnes se na tom shodl poslanecký klub ANO,“ řekl novinářům jeho předseda Jaroslav Faltýnek. Babiš bude dnes večer jednat s prezidentem Milošem Zemanem o dalším postupu při sestavování vlády poté, co rozhovory mezi ANO a ČSSD skončily neúspěchem, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Boj za kvalitní ovzduší nevzdáváme
Novela zákona o ochraně ovzduší je podle pirátské poslankyně Dany Balcarové, která předsedá Výboru pro životní prostředí, příležitostí, jak zvýšit kvalitu ovzduší a zlepšit ochranu zdraví obyvatel. Novela se bude projednávat na začínající dvanácté schůzi Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Zcela chápu, že mnoha lidem vadí Babiš
John Stuart Mill, anglický filosof, empirik, politický ekonom a liberální politik poloviny 19. století, kdysi napsal: „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.“ Souhlasím s jeho názorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česko-německý fond budoucnosti staví mosty porozumění mezi Čechy a Němci již dvacet let
Dvacet let práce ve prospěch reflexe složité historie česko-německých vztahů a zejména ve prospěch jejich dynamické současnosti i otevřené a pestré budoucnosti oslaví letos Česko-německý fond budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vděk není politická kategorie, bohužel ani v ČSSD. Ovšem svůj odchod pokazil i B. Sobotka – neochotou skládat před spolustraníky účty...
Expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) byl přes dvacet let členem dolní komory Parlamentu. Podívejte se sami, jak skončil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Češi nejsou vyspělí jako Švýcaři, referendum ne. Ať se platí u lékaře více. Petr Nečas po čase promluvil
Předseda ODA, miliardář Pavel Sehnal se rozhodl, že poskytne prostor českým osobnostem, aby se podle chuti vyjadřovaly k společenským tématům. Tentokrát si do internetové televize BLUETV pozval někdejšího premiéra ODS Petra Nečase. České pravici poradil, jak na Andreje Babiše, a okomentoval dění v EU. Unie v dnešní podobě prý už nebude schopna přežít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bez Babiše! Bělobrádek navrhl, aby lidovci, TOP 09, STAN, ČSSD, Piráti a ODS vytvořili svou vládu
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek navrhne lídrům dalších stran vládní krizi vyřešit vznikem menšinové vlády ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Měla by 85 hlasů, to je víc mandátů, než kterými disponuje ANO, řekl dnes novinářům. Hnutí ANO premiéra v demisi Andreje Babiše podle něj selhává, když půl roku po volbách není schopno sestavit stabilní vládu s důvěrou, což je v neprospěch země a jejího obrazu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
STAN: Stavební povolení až za rok? Navrhujeme zásadní zrychlení
Přicházíme s několika návrhy, jak usnadnit lidem život. Chceme zrychlit proces stavebního řízení, odstranit likvidační pokuty měst v zákoně o GDPR, dostat odborníky z praxe do škol a zabránit okrádání turistů ve směnárnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflace na ústupu
Zatímco ještě na podzim, kdy vrcholila máslová horečka, se inflace vyšplhala až na dosah tří procent, poslední dva měsíce se je už pod dvěma procenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna je opět kompletní: Místo Sobotky nastoupil Roman Sklenák
Sněmovna je po dnešku opět kompletní. V úvodu nynější schůze složil poslanecký slib někdejší člen dolní komory a nynější tajemník klubu ČSSD Roman Sklenák, čímž se ujal mandátu. Sklenák ve Sněmovně nahradil někdejšího premiéra a předsedu sociální demokracie Bohuslava Sobotku, jenž na funkci rezignoval ke konci března, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Trumpův šéf spravedlnosti poděkoval Pelikánovi za vydání Nikulina
Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions v pondělí telefonicky poděkoval svému českému protějšku Robertu Pelikánovi (ANO) za to, že rozhodl o vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Napětí na trhu práce letos ještě zesílí
Zaměstnavatelé si čím dál více u Hospodářské komory stěžují na to, že jim zaměstnanci bez ohledu na závazky a případné sankční důsledky nenastoupí na směnu a začnou mnohdy bez podání výpovědi pracovat jinde. Kvůli vyčerpanému trhu práce bude letos tento jev zesilovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Neměla by EU dosadit do Maďarska říšského protektora?
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 19. díl. Proč nejsem muslim
V těchto dnech jsme si na pražské mezinárodní konferenci připomněli 10. výročí od úmrtí prof. Samuela Huntingtona, jednoho z prvních, kdo se pokusil o definici civilizačních střetů, které se mezitím staly tak či ona realitou. Nepochybuji o tom, a z řady příspěvků na konferenci přednesených to vyplynulo, že mnohé z nás přivedlo k novému, či dokonce vůbec prvnímu čtení spisu Samuela Huntingtona Střet civilizací migrační kataklyzma, které zažíváme v Evropě v posledních třech – čtyřech letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Keplerova
Od pondělí 16. dubna 2018 bude zcela uzavřena Keplerova ulice v Praze 1, která byla dosud průjezdná směrem do centra. Důvodem je pokračující oprava odvodnění komunikace, plánovaný termín dokončení prací je 22. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Odmítáme spojování evropských dotací s diskusí o kvótách
Komentář na facebookovém profilu na vázání evropských dotací na plnění podmínek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Viktor Orbán kraluje. Příčiny drtivého vítězství
Viktor Orbán dominuje maďarské politické scéně neuvěřitelným způsobem. Potřetí za sebou vítězí v maďarských volbách, a podruhé za sebou dosahuje ústavní většiny. Komentátoři některých médií u nás a na Západě jsou v šoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Peníze, které existují pouze na papíře
Komentář na facebookovém profilu ke slevám na jízdném
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Za bolestí zad nemusí být jen stáří - druhá nejčastější rakovina krve výrazně poškozuje kosti a páteř
Bolest zad je v pokročilém věku tak běžný jev, že si jen málokdo připustí její souvislost s vážnějším onemocněním. O to překvapivější bývá pro pacienta diagnóza „mnohočetný myelom“, která nepatří mezi běžně známá onemocnění. Jedná se přitom o druhé nejčetnější nádorové onemocnění krve. V Česku myelom postihuje přibližně 1500 lidí, většinou starších 60 let. Přirozená bolest zad v tomto věku a malá informovanost veřejnosti i praktických lékařů o této nemoci mají často za následek pozdní identifikaci nemoci, která se v pokročilém stádiu hůře léčí. Odborníci proto apelují na lidi, aby se při dlouhodobých bolestech zad nenechali odbýt a požadovali důkladné vyšetření, které vyloučí nebo potvrdí, zda se jedná o mnohočetný myelom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Další schůze Vlády ČR se uskuteční ve středu 11. dubna
Ve středu 11. dubna 2018 od 6.00 hodin se ve Strakově akademii koná schůze vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist