Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.325x, což odpovídá cca 121.315-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Svět tají dech na pokraji války. A co na to prezident Zeman? Hradní šéfdiplomat Jindrák šel vše tlumočit do rozhlasu
Ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře Rudolf Jindrák ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu prozradil, jak se prezident Miloš Zeman dívá na rostoucí napětí mezi Ruskem a Spojenými státy a na situaci v Maďarsku, kde ve volbách drtivě zvítězil staronový premiér Viktor Orbán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MPSV: Ministryně podala trestní oznámení na neznámého pachatele
Ministryně Jaroslava Němcová podala podnět k šetření Policii České republiky vzhledem k podezření a páchání trestného činu neznámým pachatelem. Podezření se týká veřejné zakázky s názvem „Právní služby související s výkonem funkce člena věřitelského orgánu ČSSZ ve věci insolvence společnosti OKD a.s.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Michal Brand: Konečně už víme, jak přesně Putin otrávil Skripala…
…aneb Jak se Velká Británie zamotala do vlastních lží a tím se sama usvědčila
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Slovenský premiér Pellegrini přijede do Prahy. Setká se s Babišem i šéfy komor
Slovenský premiér Peter Pellegrini dnes přijíždí na první oficiální návštěvu Česka. V Praze se setká s premiérem Andrejem Babišem (ANO), předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) a předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ortel nad Pavlem Novotným: Do věci promluvil Banga. Výrazně
Bulvární novinář Pavel Novotný poděkoval zpěváku Radku Bangovi a novináři Ivanu Brezinovi, kteří jej přišli podpořit u soudu. S Novotným se totiž soudí rodina, která na sociální síť nahrála video, na němž jejich dítě zpívá píseň Ortelu. Novotný pak rodinu nevybíravě kritizoval a ta jej dala k soudu. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jdi za Okamurou! řekl Zeman Babišovi. Víme více: Stanovisko SPD, Majdan v Praze...
Prezident Miloš Zeman doporučil premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO), aby pokračoval v jednání o nové vládě s SPD a komunisty. Babiš to řekl včera večer po jednání s hlavou státu v Lánech. Uvedl, že Zeman byl velice překvapen, že se nezdařila jednání ANO s ČSSD, přestože už existovala dohoda o programu a šlo pouze o personální otázky. Reakce na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat. A své k tomu řekl pro ParlamentníListy.cz i sám Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bakala! Odhalena pravda o protestech studentů
Protesty proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi představily veřejnosti řadu tváří z řad školáků. Ti se znovu připomněli nedávno, když začali požadovat, aby peníze, které chce vláda dát na náhradu slev na jízdném pro žáky a seniory, byly místo toho dány přímo školám. Jak se ale zjistilo, hlavní tvář těchto protestů není tak úplně nezávislá. Její budoucí vysokoškolská studia totiž bude platit miliardář Zdeněk Bakala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A je to jasné. Doktor Macek se humorně vyjádřil k situaci v Sýrii a válce, která se možná chystá
Nad současným politickým děním se zamyslel bývalý poslanec za ODS Miroslav Macek ve svých pravidelných glosách. Přinesl je na serveru Viditelny-Macek.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministři vlády v demisi se rozcházejí v názoru na spolupráci hnutí ANO s KSČM a SPD
Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) zopakoval, že v případě spolupráce s těmito stranami by opustil nejen funkci v čele resortu, ale i sněmovní lavice.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.4.2018 v 07:36, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Veřejné zdroje do divadel nepatří
Rozruch kolem předvedení divadelní hry Naše násilí a vaše násilí na festivalu Divadelní svět Brno považuji za bouři ve sklenici vody. Jedno poučení však plyne. Veřejné zdroje do divadla nepatří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Případný prodej hutí nesmí mít negativní dopad na zaměstnanost
Ministr Tomáš Hüner si na příští úterý pozval generálního ředitele ArcelorMittal Ostrava Ashoka Patila
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Bylinkový den v Národním zemědělském muzeu
Pro všechny, které zajímá téma bylinek, připravilo Národní zemědělské muzeum Praha na sobotu 21. dubna od 10 hodin trh s bylinkami a semeny a především pestrý doprovodný program. Návštěvníci si budou moci nakoupit přírodní produkty pěstitelů a výrobců z celé republiky. Program doplňují odborné přednášky, výtvarné dílny pro děti i bylinkový workshop v gastrostudiu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Opovrhujete Havlem? Stydíte se, že jste sami byli zbabělí, napsal důležitý muž po oznámení, že Jan Ruml se vrací
V podzimních senátních volbách se chystá velký politický comeback. Do primárek České pirátské strany se přihlásil bývalý předseda Unie svobody, ministr vnitra a výrazná tvář ODS Jan Ruml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ladislav Větvička: Jsme na prahu třetí světové války. To vám jeblo? Zde jsou přesné informace
Zatímco americké a ruské zdroje v těchto dnech nepíší téměř o ničem jiném, než že svět se nachází v situaci, jež je od roku 1945 nejblíže světové válce, česká média podle blogera z Ostravy Ladislava Větvičky informují o zdánlivě důležitých věcech. „Jsme na pokraji třetí světové války a iDNES píše o obézních ženách v kremačce. Copak v Praze v redakcích všem jeblo?“ vypěnil na sociální síti bloger, který následně připomněl největší hrozby, se kterými zahraniční média bijí na poplach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Zvýšil váš dodavatel energií cenu? Můžete se zbavit nevýhodné smlouvy
V současné době nejeden dodavatel zvyšuje ceny či jednostranně mění obchodní podmínky vážící se ke smlouvě o dodávce energií. To nezní jako příliš dobrá zpráva, ale na druhou stranu lze této situace využít pro odstoupení od nevýhodné smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
V Lánech se netrhnou dveře. Dnes má dorazit Filip, poté chce prezident hovořit s dalšími předsedy
Prezident Miloš Zeman se dnes v Lánech setká s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem. Hlavním tématem setkání budou vyjednávání o nové vládě a její případné podpoře od KSČM. Schůzka v lánském zámku začne v 16:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Představy se liší od reality
Protesty proti vládě, sliby vlády v demisi na vše možné a oranžová mašina na sběr funkcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Deset let od smrti Samuela Huntingtona
Letos uplyne 10 let od smrti profesora Samuela Huntingtona, amerického politologa z Harvardu a poradce bývalého prezidenta Jamese Cartera, jehož slavná kniha „Střet civilizací“, která vyšla v roce 1996, vyvolala velký ohlas a polemiku, která trvá dodnes a naše dnešní shromáždění je toho důkazem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hodnocení zimní údržby komunikací ve správě Ředitelství silnic a dálnic
V zimní sezoně 2017/2018 bylo při údržbě dálnic a silnic I. třídy vysypáno cca 92 tis. tun soli, z toho 24,6 tis. tun činila spotřeba vlastních středisek správy údržby dálnice (SSÚD). Ke skrápění posypové soli bylo použito cca. 29 071 tis. litrů solanky, z toho 7 599 tis. litrů činila spotřeba SSÚD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Trump žene svět do války. Vysvětlete mu někdo, že není ve videohře, prosí aktivista
Schyluje se k válečnému konfliktu? To, že situace ve světě skutečně nevypadá růžově, potvrzuje na svém Twitteru americký prezident Donald Trump, který ve středu ve svém komentáři vyzýval Rusko, ať se připraví na americký útok na Sýrii. Spojené státy jej totiž chystají jako odvetu za události v syrské Dúmě, ve které údajně v sobotu syrská armáda použila chemické zbraně a zahynuly desítky lidí. Český aktivista Jakub Pitron se na svém Facebooku vyjádřil ke Trumpovým slovům a celému dění v Sýrii zcela jasně. „Trump žene svět do války,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL vítá zákaz dvojí kvality potravin, lidovci o něj usilují dlouhodobě
Evropská komise dnes přijala balíček legislativních úprav “New Deal for Consumers“ (Nová dohoda pro spotřebitele). Změny reagují na nespokojenost občanů některých členských států (včetně ČR) s různou kvalitou totožných potravin a výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa k rozsudku Nejvyššího správního soudu v případu AB CHEMITRANS
Finanční správa po důkladné analýze dospěla ke způsobu, jak rozsudek v případu společnosti AB CHEMITRANS promítne do své aplikační praxe. Svou metodiku zpřesňuje Finanční správa na základě vyvíjející se rozhodovací praxe soudů neustále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš: Zastavení dotačního programu nechává v nejistotě 700 firem
Pozastavení dotačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost ze strany Evropské komise nechává v nejistotě zhruba 700 českých firem. Jde o dopad selhání bývalého vedení ministerstva průmyslu a obchodu. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Komise pozastavila program o objemu 114 miliard korun kvůli vysokému počtu pochybení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Takhle začíná válka? Rusko: Na agresi USA odpovíme vojensky. Šichtařová: Proberte se a uvědomte si věc s migranty
Takhle začíná válka, obává se český aktivista Jakub Pitron, když bilancuje chování USA, Francie a Ruska kolem Sýrie v posledních hodinách. Zprávy naznačují, že konflikt je na spadnutí a začátek bojových operací se dá očekávat v řádu desítek hodin. Ekonomka Markéta Šichtařová srovnává „trestnou výpravu“ na Sýrii s Irákem v roce 2003 a tuší, že se nejspíš dočkáme nové velké vlny imigrace do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Iniciativa Lepší ČSSD je možná: Postavme se fašizaci české společnosti
Výzva programové iniciativy Lepší ČSSD je možná! Ústřednímu výkonnému výboru ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo bude provozovat mýtný systém? Ministerstvo dopravy už rozhodlo
Provozovatelem mýtného systému bude konsorcium SkyToll a CzechToll. Ministerstvo dopravy ho vybralo s nejnižší cenou 10,8 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Válka se blíží: Unikla zásadní informace o USA a Sýrii. A v posledních hodinách to prý bylo „o hubu“
Napětí kolem Sýrie v posledních dnech a hodinách opět eskaluje. A tentokrát se Západ kromě vlády Bašára Asada zajímá i o Rusko. Vztah s ním má přitom v posledních týdnech velmi dramatickou podobu také kvůli kauze otravy bývalého ruského agenta Skripala ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Spolupráce ANO-SPD-KSČM je přirozeným důsledkem říjnových voleb
„Svoboda je poznaná nutnost“ a také „Politika je umění možného“. To by mělo být základem změny u politického chování Babiše i Okamury. Komunistům – starým profesionálům – není třeba tyto zásady vysvětlovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiši, jdi od toho, vybízí premiéra 51 procent Čechů
Podle nejaktuálnějšího průzkumu, jenž sestavila agentura Phoenix Research pro deník Blesk, se dosavadní snahy Andreje Babiše (ANO) o sestavení vlády s důvěrou dají nazvat totálním výbuchem, jímž si podkopal podporu u lidí. Ti také podle všeho nechtějí předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Paní Valachová, on papír snese všechno
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zemanovo doporučení pro Babiše je škodolibé, vyrovnává si s ním účty, smála se v ČT Němcová
Andrej Babiš zůstává i po dnešku jediným kandidátem hnutí ANO na premiéra nové české vlády a s čerstvým mandátem od svých poslanců v úterý v podvečer odjel do Lán na jednání s Milošem Zemanem, který mu doporučil pokračovat v jednání s KSČM a SPD. O tom, jak budou vypadat další jednání o vládě, debatovaly v pořadu Události, komentáře na ČT24 Taťána Malá (ANO), Miroslava Němcová (ODS) a Alena Gajdůšková (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Jesle jako alternativa jsou jednou z nejlepších možností
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 10. dubna 2018 k návrhu na změnu školského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): ČSSD po sjezdu chytá druhý dech
Přestože se zdálo po loňském volebním debaklu, že se ČSSD stává stranou minulosti, tak právě ukončený 40. sjezd ČSSD, jehož druhá část proběhla v den 140. výročí vzniku této nejstarší politické strany v českých zemích, ukázal, že tomu tak nemusí být.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Krnáčová už nebude kandidovat, tvrdí, že se rozhodla sama. Míří na velvyslanectví do Německa?
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nebude v podzimních komunálních volbách obhajovat post v čele Prahy. Uvedl to dnes na základě vyjádření primátorky deník Mladá fronta Dnes (MfD). Krnáčová chce podle deníku s politikou úplně skončit a být řadovou členkou hnutí. Krnáčová byla v poslední době kritizována kvůli kontroverzním výrokům, a to i předsedou ANO Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ve Francii je mnoho míst, kam policisté raději nevstupují. I prezident už mluvil o připravujícím se rozdělení země. Čech žijící v Paříži podává šokující svědectví o islamizaci
ROZHOVOR „Vrah Arnauda Beltrama, Marokánec Radouane Lakdim, už před lety obdržel francouzské občanství. Samozřejmě měl být jakožto nepřítel národa, do kterého se nečestně vecpal, zbaven francouzského občanství a poslán zpátky do Maroka. To ale vládnoucí pseudohumanisté nemohou udělat. To by byl rasismus! Tak raději vystavují smrti své krajany včetně těch nejlepších z nich,“ říká
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: K růstu cen nemovitostí v ČR
Růst cen nemovitostí v ČR ve čtvrtém loňském kvartálu zmírnil, avšak stále zůstává zhruba dvojnásobný oproti EU jako celku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Veselovský si pozval filmaře, který natočil dokument o Konvičkovi. Snažil se z něj vymáčknout špínu, ale nešlo to
Do studia DVTV k Martinu Veselovskému přišel Andran Abramjan, autor dokufikce Budovatelé říše o hnutí kolem Martina Konvičky. V něm sleduje nejen hlavní protagonisty Martina Konvičku a Petra Hampla, ale zaujal ho také kameraman Tomáš Měšťan, který je nakonec ústřední postavou filmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rohlik.cz jako první online supermarket doručuje přímo z pole. Čerstvý chřest přiveze do domácností rovnou po sklizení
Čerstvý chřest, doručený přímo z pole v řádu několika hodin, již není utopií. Online supermarket Rohlik.cz navázal exkluzivní spolupráci se společností Český chřest a jako první online supermarket má k dispozici pole v Hostíně u Vojkovic na Mělnicku, kde pěstuje chřest. Produkce z pole poputuje výhradně na stůl zákazníkům Rohlíku. Po lobbování za malé farmáře tak nastavuje příčku kvality potravin zase o něco výš. A to je jen začátek, do budoucna plánuje Rohlík i jahodové pole a další podobné projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kamaráde, to bude průser. Skandál kolem stíhaného soudce se žalobcům dost vymyká
Soudci Ivanu Elischerovi hrozí až 12 let vězení za to, že údajně přijímal úplatky. Server Česká justice.cz však přinesla informace o tom, že policie může být v kauze tohoto soudce podjatá a pracovala s dokumenty, k nimž možná neměla mít vůbec přístup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ti, kdo budou pro zamítnutí, jsou ti, kteří chápou OSVČ jako podezřelá individua
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vyděšená Věra Jourová: Vláda s podporou SPD? Jak bych to měla vysvětlovat v Bruselu?
Česká eurokomisařka Věra Jourová doufá v to, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nerozhodne postavit vládu s podporou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Jourová to dnes řekla novinářům v Bruselu. Podobná vláda by podle ní nepochybně ovlivnila to, jak se Evropa na Českou republiku dívá a jak se k ní staví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zástupci Povodí Odry besedovali s občany obce Zátor
V úterý 10. dubna 2018 se uskutečnilo v obci Zátor setkání s občany, které pořádal státní podnik Povodí Odry v rámci realizace projektu protipovodňových opatření na horní Opavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura: Ve funkcích mají být odborníci, a ne nějací nominanti, nechci říci jací, ale prostě nominanti
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda předloží parlamentu návrh na nasazení českých vojáků v zahraničí na další roky
Vláda Andreje Babiše odsouhlasila na jednání ve středu 11. dubna návrh na působení českých vojáků v zahraničních operacích v letech 2018 až 2020 s výhledem na rok 2021. Zavázala se pokračovat v podpoře rozšiřování využití zemního plynu v dopravě do roku 2025 a seznámila se s průběhem a výsledkem tendru na provozování mýtného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Komunisté jsou ochotni jednat o vládě s ANO i SPD. Trvají ale na domluveném programovém kompromisu
Zástupci KSČM prezidentovi potvrdili, že jsou připraveni na jednání ve formátu, který Babišovi navrhl.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.4.2018 v 18:36, zobrazit podobné
AOPK ČR: Na exkurzi do národní přírodní rezervace Ranšpurk jsou poslední volná místa
Zájemci uvidí, jak vypadají lesy, které jsou dlouhodobě ponechány bez lidských zásahů. Dozvědí se, jaký mají význam pro ochranu přírody, jak tu probíhá výzkum a jak se dají poznatky využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Je nezbytné zahrnout do Ústavy institut ztráty mandátu kvůli přeběhlíkům
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Vojtěcha Filipa, Zdeňka Ondráčka a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění Ústava ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rusové, připravte se. Chystáme si na vás nové, krásné a šikovné rakety. Toto na pokraji války vážně vzkazuje Donald Trump
Mezi Ruskem a Spojenými státy dál narůstá napětí. Ve vzduchu létají slova o tvrdých reakcích, o raketách létajících vzduchem a sestřelování těchto raket. Svět napjatě čeká, jak slovní bitva mezi USA a Ruskem skončí. 45. prezident Spojených států Donald Trump ještě přiložil pod kotel. Současně však naznačil podání ruky Rusku, které by mohlo vést ke smíru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jourová: Snad vláda s podporou SPD nevznikne. Opravdu nevím, co bych na to v Evropě říkala
Kdyby se skutečně vláda ANO opírala o hlasy SPD, byla by podle ní Česku méně nakloněna celá řada evropských lídrů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.4.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Konec paní primátorky se dal očekávat
Praha pod vedením primátorky Krnáčové neuvěřitelně stagnuje a v podstatě nefunguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Konec pachových stop v Čechách aneb selhání policisty roku
Spolku Šalamoun je znám závěr ústavního revizního znaleckého posudku, který vypracovala Česká zemědělská univerzita v Praze dne 4. 4. 2018 v trestní věci Martina Balhara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svět se ocitl na pokraji válečného konfliktu mezi Ruskem a Spojenými státy, napsal pro PL geopolitický analytik, toho času v Moskvě
„Ještě na konci minulého týdne se zdálo, že se blýská na lepší časy. 3. a 4. dubna se v Ankaře setkali prezidenti Ruska, Turecka a Íránu, kteří se dohodli na vyřešení konfliktu v Sýrii. Vladimir Putin zahájil výstavbu nové jaderné elektrárny v Akuyo, bylo potvrzeno urychlené ukončení plynovodu „Turecký proud“, který obchází Ukrajinu po dně Černého moře. Diplomatický konflikt, který vznikl mezi USA a RF v důsledku údajného otrávení Sergeje Skripala a jeho dcery Julie, se vyčerpal,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz geopolitický analytik a právník Marek Kyncl, který dlouhodobě žije v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Polský farář Czendlik zcela otevřeně: Nás Rusové vždycky podvedli. Pelikán je pro mě hrdina
ROZHOVOR „V tuto chvíli je pro mne pan ministr Pelikán hrdinou. Protože když se dostanete do tlaku mezi dvě světové mocnosti, jako jsou Rusko a Spojené státy, pak se dostanete zároveň i pod tlak veřejnosti, médií a nakonec i nejbližších. Já se panu ministrovi vůbec nedivím, ovšem bohužel si myslím, že tato kauza se za ním poměrně dost dlouho potáhne...,“ říká římskokatolický kněz polské národnosti Zbigniew Czendlik k aféře Jevgenije Nikulina. Kromě toho se ale poněkud otevřeněji než jindy vyjadřuje třeba ke vztahu Poláků k Rusku: „Rusové nás vždycky podvedli, vždycky to ve finále bylo jinak, než Rusko deklarovalo. My jsme ze strany Ruska vždycky dostali kudlu do zad!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Plošný zákaz domácího vzdělávání by byla obrovská chyba
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Andor Šándor: Asad není blázen. Je to jako se Saddámovými zbraněmi. Já chci pořádný důkaz! Skripal? To nemá logiku
Bezpečnostní analytik Andor Šándor na vlnách Českého rozhlasu promluvil o situaci v Sýrii i o otravě bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. To, co Šándor řekl, by se asi příliš nelíbilo ve Washingtonu ani v Londýně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Mateřské školky prostě a jednoduše nejsou uzpůsobeny na dvouleté děti
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Na post generálního ředitele České pošty se hlásí 19 lidí
Do výběrového řízení na nového generálního ředitele České pošty se přihlásilo 19 uchazečů. Nástupce předchozího šéfa Martina Elkána by měl být znám do konce dubna. Oznámilo to dnes ministerstvo vnitra bez dalších podrobností. Česká pošta tendr nekomentovala. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Domy v Raškovicích chrání devět obnovených spádových stupňů na řece Mohelnici
Na ochranu místní zástavby před velkou vodou a vodní erozí (jedná se o 60 rodinných domů a 40 rekreačních chat) státní podnik Povodí Odry v rámci další etapy protipovodňových a revitalizačních opatření na vodním toku Mohelnice v Raškovicích, a to v říčním km 0,648 až 1,067, obnovil dalších pět spádových stupňů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Schiller (ANO): Pozměňovací návrh není ministerstva, ale přiznávám, že jsem s nimi spolupracoval
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k třetímu čtení vládního návrhu zákona, kterým se mění vodní zákon a zákon o Státním fondu životního prostředí České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kapitalisté se sešli s Vojtěchem Filipem
Tři čeští miliardáři – Dušan Palcr z J&T, Jiří Šimáně z Travel Service a Marek Dospiva z Penty – vyrazili na schůzku k předsedovi komunistů Vojtěchu Filipovi. Debatovali s ním o situaci v Číně. Informoval o tom server Českého rozhlasu. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl tuto schůzku patřičně okomentoval. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tichý (Svobodní): Stavební úřad jako partner stavebníků
V Česku trvá stavební řízení dlouho. Hodně dlouho. Ví to každý člověk, který o stavební povolení někdy žádal a všimla si toho dokonce i Světová banka. Ve svém žebříčku Doing Business umístila ČR na 165. místo ze 185 hodnocených zemí. To znamená, že jsme na tom hůře, než 90 % zemí světa. Průměrně trvá vyřízení celé žádosti 247 dnů. V Dánsku trvá vyřízení stejné věci 64 dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Luboš Komárek, Iveta Polášková, Michal Hlaváček: Proč jsou bankovky a mince stále tak populární?
Hotovost, tedy bankovky a mince, je fenomén, který doprovází vývoj lidské společnosti již po několik tisíciletí. V 21. století nastal postupný rozmach využívání digitálních forem platebních prostředků, včetně tzv. kryptoměn, z nichž nejznámější je bitcoin. Stěžejní část platebních transakcí se však stále provádí bezhotovostním platebním stykem a klasickou hotovostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SŽDC: Investice na Liberecku ve výši 52 milionů korun půjdou letos zejména do dvou nádražních budov
Zhruba 52 milionů Kč letos investuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do oprav výpravních budov v Libereckém kraji. Největšími projekty jsou plánované rekonstrukce turnovské a semilské nádražní budovy, které jsou rozloženy do více let. Zatímco oprava v Turnově začala loni a letos skončí, práce v Semilech naopak letos začnou a potrvají do příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Úvaha nad současnou politickou situací
Předesílám, že tento dokument není oficiální stanovisko Strany soukromníků České republiky. I když se určitě nevychýlím z dlouhodobého politického směřování naší stavovské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jsou to povaleči. A milují EU. Od Okamury zahřmělo na studenty
Poslanec SPD Lubomír Volný se obul do studentů, kteří jezdí na vzdělávací program Erasmus do západní Evropy. Podle něj jsou to kampusoví povaleči, kteří tam žijí ve zlaté kleci. Píše to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izraelský útok na syrský Homs byl obrannou akcí
Je téměř jasné, že na klíčovou syrskou vojenskou základnu zaútočili Izraelci a zabili přitom 14 nepřátel. Nebyl to žádný zločin, Židovský stát je k takovým akcím nucen kvůli nenávisti svých sousedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Stanice metra Muzeum na lince A bude v rámci modernizace o víkendu obousměrně uzavřena
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v rámci probíhající rekonstrukce stanice metra Muzeum na lince A plánuje v nadcházejících měsících 4 víkendové uzavírky, z nichž první zde proběhne již tento víkend, tj. od 14. do 15. 4. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Starosta Rakovníka: Není nic, co bychom před veřejností tajili
V bilančním rozhovoru zhodnotil Pavel Jenšovský (ČSSD) nejen své první volební období, vyjádřil se ale i k vyjednávání o vládě. Proč není nakloněn vstupu ČSSD do koalice s hnutím ANO? Odtajnil část volebního programu, s nímž se bude ucházet o obhajobu mandátu. A vyjádřil se k řadě aktuálních témat včetně transparentnosti radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kašlat na něj! Po videu na téma „opilý Zeman se válel na zemi mezi Rusy“ začalo být veselo
ANKETA Bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín, který získal jako jediný po roce 1968 statut veterána třetího odboje, na pondělní protibabišovské demonstraci ve Zlíně mimo jiné prohlásil: „Miloš Zeman v době, kdy byl premiér, se účastnil různých alkoholických večírků na zámku řeckého milionáře – několikanásobného agenta StB – v Ostravě-Porubě. Zúčastnili se jich i pracovníci ruských tajných služeb z konzulátu v Brně. Následně byly sledovací akce BIS zaměřené na tento ruský konzulát zastaveny.“ Podle něj to bylo zneužití pravomoci, případ by se měl otevřít a Miloš Zeman postaven před soud. ParlamentníListy.cz se otázaly politiků, jak na to reagovat a zda je svědectví pan Hučína věrohodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SPD: Gratulujeme Viktoru Orbánovi k vítězství v parlamentních volbách
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Česko-švédské vztahy jsou vynikající, nejsou zatížené žádnými problémy
Milan Štěch ukončil dvoudení návštěvu Švédska, jednal o spolupráci v oblasti obrany nebo o budoucnosti EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Štěstí jako nástroj útlaku a štěstí Husákových dětí
O našem štěstí. Koho zajímá? Budete se divit. Jsou to výzvědné služby! Aspoň to tvrdí známý slovinský filosof Slavoj Žižek ve svém nedávném článku v britském deníku The Independent, když si všiml projektu Pennsylvánské univerzity, zdejšího Centra pro pozitivní psychologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Tendr „Březen 2018 “ je ve finále, většina smluv je podepsaná, práce začaly
V lesnickém tendru „Březen 2018 “ podnik Lesy ČR uzavřel s partnery většinu smluv, zatím celkem 99. V tendru šlo o 3,9 miliard korun a bezmála 8,7 milionů metrů krychlových dříví. Práce už začaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrný Čech trpí mírnou nadváhou
Obezitou je ohroženo 18,5 % Čechů. Z větší části jde o muže, kteří konzumují méně ovoce a zeleniny než ženy. Ukazují to nová data ze zjišťování Českého statistického úřadu o životních podmínkách domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): 160 miliard ve strožoku
Kdo by si nepřál nalézt poklad? Ve filmu Lovci pokladů našli nadšení hledači pod vedením Benjamina Gatese bájný poklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Asociace soukromého zemědělství: Pro svět je podpora rodinných farem prioritou. A co my?
Valné shromáždění OSN vyhlásilo na konci loňského roku období 2019 až 2028 „Desetiletím rodinného farmaření“. Více než sto zemí světa, které tuto myšlenku podpořilo, chce zdůraznit rozhodující roli rodinných farem pro zajištění výživy lidstva způsobem, jenž nedevastuje životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): ODS nebude dělat doplněk vládě s trestně stíhaným premiérem
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k jednání prezidenta s premiérem o sestavení vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MD: Kolem dálnic zmizelo 450 reklamních zařízení, zbývá jich necelá tisícovka
Z dálnic a jejich blízkého okolí bylo odstraněno k dubnu 446 reklamních zařízení. Čtyři stovky odstranili provozovatelé venkovní reklamy buď na základě výzev silničního správního úřadu, nebo z vlastní vůle. Zhruba pět desítek reklamních zařízení pak odstranili pracovníci jednotlivých středisek správy a údržby dálnic. Jen kolem dálnic tak zbývá odstranit kolem 900 nelegálních billboardů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní divadlo moravskoslezské: Balet Don Quijote v premiérové choreografii Michala Štípy
Minkusův komicky laděný balet Don Quijote podle románu Miguela Cervantese je jedním z nejpopulárnějších titulů světového baletního odkazu. V choreografii Mariuse Petipy měl balet premiéru v Moskvě roku 1869 a setkal se hned od počátku s velkým úspěchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Varianta bez Babiše-premiéra je prý stále ve hře. Ve sněmovně jednali lídři pěti stran
Účastnící jednání se shodli na tom, že by zemi předčasné volby neprospěly.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:36, zobrazit podobné
SVS: Předvelikonoční kontroly prokázaly vysoký standard vajec uváděných na český trh
Ve druhé polovině března Státní veterinární správa (SVS) uskutečnila mimořádnou kontrolní akci, která se zaměřila na balírny, třídírny a zpracovny vajec i distribuční sklady. V rámci 84 kontrol po celé České republice prošlo rukama veterinárních inspektorů bezmála 8 milionů kusů vajec. Pozitivní informací je, že kontrolní akce až na jednu administrativní chybu neodhalila žádné nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zemanův čínský poradce je hochštapler, který si prochlastal půl žaludku, tvrdí web. Povídačky, reaguje Ovčáček
Prezident Miloš Zeman údajně pomohl čínské společnosti CEFC při získání kontaktů na ruské představitele. Podle čínského investigativního časopisu Cchaj-sin to uvedl prezidentův čínský poradce a hlavní postava CEFC Jie Ťien-ming, který je v Číně vyšetřován. Informoval o tom server Info.cz s odkazem na projekt Sinopsis.cz. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček však tato tvrzení vyvrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Svobodní: Tendr na mýto je projevem neschopnosti státního aparátu
Výběr provozovatele mýtného systému potvrzuje, jak špatným hospodářem je stát. Výsledkem neschopnosti státního aparátu je předražená správa, která místo příjmů určených na opravy a výstavbu silnic, zásobuje kasu provozovatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalý eurotajemník Prouza ohromil výkladem, jak by nám pomohlo euro. Jestli vystoupíme z EU, půjde každý třetí zaměstnanec na dlažbu
Předseda ODA miliardář Pavel Sehnal si do internetové televize BlueTV pozval někdejšího tajemníka pro evropské záležitosti na Úřadu vlády Tomáše Prouzu, kterého se mimo jiné zeptal, co by se stalo s českou ekonomikou, kdybychom se rozhodli vystoupit z EU. Prouza před kamerami načrtl opravdu temný obrázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Správa Národního parku Podyjí vykoupila loni pozemky za téměř půl milionů
Správa Národního parku Podyjí v roce 2017 ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí vykoupila do státního vlastnictví 2,5 ha pozemků v národním parku a jeho ochranném pásmu za téměř půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
STAN: Chceme dostat lidi do politiky, pomoct může webová aplikace
Starostové a nezávislí představili způsob, jak chtějí usnadnit lidem vstup do komunální politiky. Tváří jejich kampaně pro komunální volby se stal starosta Kolína a 1. místopředseda hnutí Vít Rakušan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Redaktor ČT Řezníček: Velký konflikt nikdo nechce. Pentagon je z Trumpova siláckého tweetování zděšen
Washington připravuje odvetu za údajný chemický útok na syrské město Dúma. Americký prezident Donald Trump na Twitteru vyzval Rusko, aby se na americké rakety připravilo. Ještě předtím označil americko-ruské vztahy za vůbec nejhorší i ve srovnání se studenou válkou. Bývalý zpravodaj České televize ve Spojených státech Martin Řezníček proto v Interview na ČT24 promluvil o tom, jak vážně je podle něj nutné brát varování amerického prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Telička se rozjel: Česká politika trpí malostí. V Bruselu je mnohem náročnější obstát. Sami se dostáváme do autu, začal to už Klaus
Pavel Telička je už čtyři roky českým europoslancem. Přes rok je dokonce místopředsedou Evropského parlamentu. O EU toho ví tolik, že by pravděpodobně strčil do kapsy celou řadu českých politiků. V rozhovoru pro server ČtiDoma.cz Telička popsal, co se dnes odehrává v EU. Velmi kriticky se vyjádřil také k politické situaci v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kulturní památky i laserová centra. AV ČR úzce spolupracuje s kraji
„Je to příležitost využít vědecký potenciál a regionální specifika,“ řekla předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová na každoročním pracovním setkání, kde se prezentují společné projekty Akademie věd ČR a krajů. Až dosud uzavřela Akademie věd ČR smlouvy s deseti kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Pane předsedo Stanjuro, vy mícháte hrušky s jabkama
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Psychopati a organizovaní zločinci, co vyvolávají válku... Vrhají se na kořist jako smečka primitivů. Poslední dny očima Martina Kollera
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Chaosem míříme k válce. Bezpečnostní analytik Martin Koller začíná mít čím dál větší strach. V analýze pro ParlamentníListy.cz hovoří o rozvratu společnosti a „ukrajinském scénáři“ pro celou Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Zaútočí Západ na Sýrii? Nezaútočí?
Rozpoutání války je ten nejhorší možný nápad hned z mnoha důvodů a nejen kvůli tomu, že by roznětkou dalšího konfliktu měl být jen další výmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): V souladu s vládou, jíž fanoušek nejsem, tvrdím, že návrh je v rozporu s Ústavou
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Vojtěcha Filipa, Zdeňka Ondráčka a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění Ústava ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pedagogická fakulta UK již počtvrté poběží pro Zoo Praha
V sobotu 21. dubna se uskuteční již čtvrtý ročník charitativní akce Běh pro Zoo Praha, kterou pořádá studentský spolek Drosophila a Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy. Celý výtěžek z běhu bude věnován na projekt Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“ pro zvířecí obyvatele zoologické zahrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Co když nastane situace, kdy trestní soud bude rozhodovat nejen o vině, ale i o vládě?
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Vojtěcha Filipa, Zdeňka Ondráčka a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění Ústava ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Komunisté jsou ochotni jednat o vládě s ANO i SPD
Komunisté jsou ochotni jednat o vládní spolupráci kromě ANO i s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Je pro ně ale důležité, aby byl dodržen kompromis, který KSČM dojednala se sociální demokracií. Předseda komunistů Vojtěch Filip a poslanec Alexander Černý (KSČM) to dnes řekli prezidentovi Miloši Zemanovi na jednání v Lánech. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
HSHMP: Stav zvýšeného výskytu spalniček v Praze zatím pokračuje
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) jako věcně a místně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v Praze informuje veřejnost, že v období od začátku ledna do dnešního dne, tj. 11. dubna, eviduje na území hlavního Prahy 48 hlášených případů onemocnění spalničkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petice na podporu zachování stávajícího rozsahu lékařské péče v Kroměřížské nemocnici a.s.
My, níže podepsaní občané, jsme silně znepokojeni děním kolem "nové koncepce" nemocnic ve Zlínském kraji, která má podstatně ovlivnit poskytování péče v Kroměřížské nemocnici a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Co když se strana zpronevěří programu a ten, co odchází, původní program ctí?
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Vojtěcha Filipa, Zdeňka Ondráčka a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění Ústava ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová členům ANO: Koho podpořím v primárkách? Bude to skvělý politik Patrik Nacher
Dopis primátorky Adriany Krnáčové členům hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
E-neschopenka jde k ledu. Piráti nesouhlasí
Práce na e-neschopence uvízla na mrtvém bodě. Zahájení projektu se odkládá oproti původními návrhu minimálně na rok 2021. Na vině je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Odložení bylo oznámeno na dnešním zasedání podvýboru pro IT a dávkové systémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MD: Novým provozovatelem mýtného systému má být od roku 2020 CzechToll a SkyToll
Zadávací řízení na veřejnou zakázku s názvem Systém elektronického mýta má svého vítěze. S cenou 10,75 miliard korun mají deset let vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a silnicích I. třídy firmy CzechToll a SkyToll.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš šlape v lejnu, asi fakt nechce důvěru, reaguje KSČM na rozšíření misí pro české vojáky
Kriticky se k zapojování do velkého množství zahraničních operací staví i SPD, s níž ANO chce také jednat o podpoře vlády.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Caterhamy rozdávaly na autodromu radost dětem
Chlapci a dívky z Dětského domova Dlažkovice si užili zábavný den v areálu mosteckého autodromu. Zajímavé aktivity i adrenalinové zážitky pro ně připravily společnost LeasePlan a Nadace Terezy Maxové. K těm vrcholným pak jistě patřilo svezení po velkém závodním okruhu ve voze Caterham.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Předseda Ústavního soudu Rychetský bude chtít se Zemanem jednat o svém nástupci
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský bude chtít s prezidentem Milošem Zemanem prodiskutovat svého nástupce v čele soudu. Ke schůzce by rád přizval i předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu a předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala. Uvedl to dnes server HlídacíPes.org. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Podařilo se změnit politiku města k lepšímu, a to i díky Adrianě Krnáčové
Vyjádření Petry Kolínské k oznámení Adriany Krnáčové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vítězem tendru na mýtné je SkyToll a CzechToll. Politici se diví a nechápou
Vítězem tendru na vybudování a provoz systému na výběr elektronického mýta od roku 2020 je podle ministra Ťoka v demisi konsorcium firem CzechToll a SkyToll. S cenou 10,75 miliardy korun má deset let vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a silnicích první třídy. Rozhodlo o tom Ministerstvo dopravy na základě doporučení komise, která hodnotila celkem čtyři nabídky. Smlouvu s dodavatelem by stát mohl uzavřít na podzim. V současnosti běží lhůta na podání námitek ostatních účastníků zadávacího řízení, rozhodovat o možnosti podepsat s vítězem smlouvu bude ještě také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Zdivočení sociálních demokratů
Sociální demokracie v České republice je pomalu bizarním politickým úkazem. Příkladným exemplářem toho, jak může hrstka nemotorů – bezmyšlenkovitě vzhlížející k „moderní evropské levici" – ustrašeně vytěsnit vnitrostranickou opozici a posléze na pokraj politického hrobu dostrkat vládní partaj. Obtěžkanou odsouvanými strukturálními problémy či stamilionovými dluhy. Ideově zmatenou až na dřeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TA ČR: Program ÉTA - shrnutí závěrů čtyř diskusních setkání k reflexi první veřejné soutěže
Během února a března 2018 uspořádala Technologická agentura ve spolupráci s řadou partnerů čtyři diskuse o proběhlé 1. veřejné soutěži programu ÉTA na podporu aplikovaného výzkumu společenských věd, humanitních věd a umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V chovech papírových psů řádí vyděračské gangy. Obrat o peníze vás chtějí tímto způsobem... Chovatelé psů varují
Stále více se hovoří o boji proti množírnám psů. Čím dál více chovatelů si v důsledku masivní osvěty a medializace množírenských kauz pořizuje psy s průkazem původu. „Zoomafie“ proto hledá nové způsoby, jak z lidí podvodně vytáhnout peníze. Kynologové a ochranáři varují před řáděním vyděračských gangů a zejména před takzvaným zapůjčováním feny do chovatelské stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Třináctý duben - Den požární bezpečnosti
Mnoho pověrčivých lidí považuje pátek třináctého za smolný a očekává, že v tento den se může přihodit ledacos nepěkného. Pověru o nešťastném dni by hasiči rádi prolomili a každoročně vyhlašují vždy jeden pátek třináctého v roce Dnem požární bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Řešíme důsledky plošné likvidace jeslí
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Zastavte to
Už se zase řinčí zbraněmi. A nejen řinčí, nejspíše opět poteče krev. To jde v dnešní době velice snadno, jen se mačkají knoflíky, jako v nějaké počítačové hře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI: Velikonoční prodej na severu Moravy s pokutami za 35 tisíc korun
Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje provedla v období Velikonoc kontrolní akci, která byla zaměřena na prodej výrobků a poskytovaní služeb, které souvisí právě s těmito svátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Další super-superman z ANO. Má osmnáct funkcí současně. „Tímto považuji naši komunikaci za ukončenou,“ vzkázal, když jsme se ho na ně ptali
Milan Feranec - multifunkční poslanec, kamarád Jaroslava Faltýnka a člověk, který zvládá sedět na téměř dvaceti židlích současně. Bez problémů a bez potíží, chtělo by se říct. ParlamentníListy.cz ovšem byly upozorněny, že tento olomoucký člen dolní komory Parlamentu může mít v řadě případů možný problém se střetem zájmů. Také na to jsme se poslance zeptali. Že se mu otázky příčí, to se ukázalo vzápětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Nepolitikařte, nebuďte pasivní, vládněte
Poslanci hnutí ANO opakovaně říkají, že jejich jediným kandidátem na premiéra je Andrej Babiš. Váhu tomuto postoji dává 1,5 milionu voličů, kteří jej volili. Další parlamentní strany v roli premiéra Andreje Babiše odmítají kvůli trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ŘSD: Systém pro plošné kontinuální monitorování dynamiky dopravních proudů na síti komunikací ČR
Dopravní data představují klíčový vstup pro řízení a organizaci dopravního systému, poskytování dopravních informací řidičům a cestujícím a pro statistické využití v dopravním plánování. Je proto důležité, aby ČR měla k dispozici dopravní data v potřebném množství a kvalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Staněk (ČSSD): Abychom se špinavou vodou z vany nevylili i to děťátko
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Věnujme tichou vzpomínku mrtvým v kauze Skripal - dvěma morčatům a kočce
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnanost v březnu opět klesla
K 31. 3. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 263 608 uchazečů o zaměstnání. To je o 17 291 méně než v únoru a o 92 504 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší hodnotu od listopadu 1997, kdy bylo bez práce 254 106 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Nebudu se ucházet o post lídra v nadcházejících komunálních volbách
Dlouho jsem zvažovala, zda se budu ve vnitrostranických primárkách ucházet o pozici lídra za Hnutí ANO. V první řadě proto chci poděkovat všem organizacím, které mě svou nominací podpořily. Nakonec jsem se ale rozhodla, že jedno volební období stačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Vodní zákon je typický příklad, jak se obchází správný legislativní proces
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k třetímu čtení vládního návrhu zákona, kterým se mění vodní zákon a zákon o Státním fondu životního prostředí České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Trh práce nad bodem varu - není, kde brát…
Jasnější důkaz o přehřívání české ekonomiky těžko dostat. V březnu se počet nezaměstnaných a počet neobsazených pracovních míst na úřadech práce prakticky vyrovnal. To se v historii české ekonomiky ještě nikdy nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Garantované místo pro dvouleté děti staví školky do neřešitelné situace
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babišova vláda poskytne 4,65 milionů korun zemědělcům v iráckém Kurdistánu
Vláda v demisi dnes odsouhlasila pokračování pomoci ekologickým zemědělcům v iráckém Kurdistánu, chce na ni dát 4,65 milionu korun. Cílem je podpora malých ekologických podniků. Projekt by měla realizovat Charita ČR. Předchozí projekt stál loni 3,6 milionu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Jak na Rusko? Zrušit Nord Stream 2. Vyšetřovací komise v Parlamentu. Tuto druhou studenou válku můžeme vyhrát
Jakub Janda, výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty, publikoval na serveru atlanticcouncil.com článek, ve kterém nastiňuje pět věcí, které západ musí udělat, aby „zastavil Putina“. Článek přichází v reakci na aktuální kauzu otráveného ruského agenta Sergeje Skripala a na následné vzájemné vyhoštění desítek diplomatů mezi spojenci Velké Británie na jedné straně a Ruskem na straně druhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Soros? Pozor. Jan Schneider mluví o demonstracích v ČR a má vzkaz pro Madeleine Albrightovou
ROZHOVOR Demonstrace konané v posledních týdnech v Česku nemají se spontánností nic společného, spíš připomínají arabské jaro. ParlamentnímListům.cz to řekl bezpečnostní expert a bývalý zpravodajec BIS Jan Schneider. Zamýšlí se též nad činností George Sorose a nad novým knižním počinem Madeleine Albrightové na téma fašismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra