Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.663x, což odpovídá cca 191.130-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Trumpe, chemický útok? Je to jinak. Z ČT zazněla nevídaná slova
Válečná novinářka Lenka Klicperová před kamerami ČT prohlásila, že záleží na 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, zda rozjede v Sýrii katastrofický scénář, nebo zda si svět bude moct trochu vydechnout a říct si, že se snad přece jen neblíží válka mezi Spojenými státy a Ruskem, která by dopadla na celé lidstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nerozumí zbraním, napadl ministryni obrany Okamura. Karla Šlechtová ho ale rychle usadila
Ministr obrany nemusí umět řídit tank nebo pilotovat gripen. Stejně jako šéf resortu zdravotnictví nemusí umět trhat zuby či operovat. Takto se šéfka obrany Karla Šlechtová vyjadřovala několikrát a nyní to v reakci na výroky předsedy SPD Tomia Okamury důrazně zopakovala. Podstatné podle ní je, aby dokázala transparentně a za nejlepších ekonomických podmínek naplnit potřeby vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Hrušínský se otřel o Zemana a také prozradil, co chystá na 50. výročí okupace
Herec a principiál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský pohovořil mimo jiné v rozhovoru pro Český rozhlas o současnosti a hrubiánství v politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Podívejte se na přesun ponorek a lodí. I řada státníků už nedělá komentáře... Podle europoslance Zdechovského to pro dění v Sýrii znamená jediné
ROZHOVOR „Schyluje se k tvrdé odvetě!“, „Uvidíme souboj nejnovějších zbraní mezi Amerikou a Ruskem,“ předpokládá europoslanec Tomáš Zdechovský. Státy nebudou použití chemických zbraní tolerovat. „Současná krize je ale jednou z nejvážnějších za posledních sedm let.“ Europoslanec upozorňuje na to, že dnes už řada státníků upustila od komentářů, což něco naznačuje. Evropská unie připravuje sankce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
To byla nejkratší válka v dějinách USA! Tereza Spencerová přichází za těmi z vás, kteří se děsí „3. světové války“
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Třetí světová válka? Ale kdeže, mírní obavy editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, pokud jde o očekávanou akci USA v Sýrii. „Mám pocit, že budeme svědky jakési varianty ‚kárného útoku‘ z loňského dubna. Pro připomenutí: tehdy v Idlíbu přišel ‚chemický útok‘, který podle všeho vůbec nebyl, po němž se Washington rozhodl Sýrii ‚ztrestat‘, a tak Američané zavolali Rusům, že zaútočí na tu a tu základnu, Rusové informaci předali Syřanům, ti ze základny stáhli stíhačky a nechali na ní jen stroje letu neschopné, z amerických křižníků ve Středomoří vylétlo několik desítek raket, z nichž půlka zabloudila v písečné bouři, zbytek dopadl na šrot a všichni byli spokojení,“ uvádí v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních události na ParlamentníchListech.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš změnil názor a chce znovu vyjednávat o vládě s ČSSD. Ozval se už Hrad i lídři stran
Za rozhodování o vyjednávacím postupu nesl, nese a ponese plnou odpovědnost premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). V reakci na večerní usnesení výboru hnutí ANO, který ukládá vyjednávacímu týmu obnovit jednání s ČSSD, to napsal mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura ČTK napsal, že soudci kroku ANO budou voliči, plnou odpovědnost za něj nese hnutí ANO. Opoziční lídři reagují spíše kriticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Co před spaním rozrajcovalo Donalda Trumpa: Zásadní VIDEO o dění v USA
Prezident USA Donald Trump známý svou vášní pro sociální síť Twitter vyzval včera více než 50 milionů lidí, kteří jeho twitterový účet sledují, aby se podívali na televizní show Seana Hannityho na zpravodajské stanici Fox News. Americký konzervativní komentátor v ní pravidelně rozebírá aktuální politické dění a je známý pro svou názorovou blízkost k současnému americkému prezidentovi. A s čím překvapivým přišel tentokrát?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Krnáčová byla dobrá primátorka! Nebyla zaprděná, uvedl Matěj Stropnický
Někdejší předseda Zelených Matěj Stropnický se zastal pražské primátorky za hnutí ANO Adriany Krnáčové. Když se vezme v potaz materiál, se kterým musela pracovat, tak to podle Stropnického vlastně byla dobrá šéfka Prahy se solidním rozhledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Cizinci v Německu: 41% všech znásilnění. Třetina vražd. Skoro polovina krádeží. Okolo Paříže: Až 70% vězňů jsou muslimové, tvrdí sociolog
Po nedávném článku o názorech evropských muslimů přichází pokračování. Tentokrát si ParlamentníListy.cz pro svou analýzu zvolily statistiky kriminality v evropských zemích s významnou muslimskou komunitou. Tam, kde to bylo možné, došlo k porovnání míry kriminality muslimů a nemuslimů. Z hromady čísel vychází zajímavé a mnohdy znepokojující závěry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zakázka pro Švédy bez soutěže, byznys v Rusku jako bezpečnostní riziko? Kolem české obrany se stále točí lidi z Omnipolu
Firma Omnipol byla považována za tradičního hráče na poli zakázek pro českou armádu v éře vlády politiků, jako byli Miroslav Kalousek či Mirek Topolánek. Přesto její vliv na Ministerstvu obrany ČR překvapivě trvá i v éře ministryně Karly Šlechtové, jejíž šéf, premiér v demisi Andrej Babiš, nemůže Kalouska ani cítit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zemane, třes se: Prezident bude odvolán. A já možná jdu do nového boje o Hrad, vyhlásil český aktivista
Aktivista Martin Uhlíř na svém facebooku seznámil občany s tím, že zahájil přípravu na možné prezidentské volby. A to v případě, že by členové obou komor Parlamentu odvolali z funkce prezidenta Miloše Zemana pro zdravotní nezpůsobilost. Z Uhlířových zpráv není jasné, zda nejde jen o žert či nadsázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Turistický portál dostal další cenu – Zlatý erb
Ocenění Zlatý erb za nejlepší webové stránky měst a obcí získaly v kategorii měst Benešov a Most. Mezi obcemi vyhrála obec Ohníč z okresu Teplice v Ústeckém kraji. Bodoval i turistický portál Pardubického kraje, který získal zvláštní cenu ministryně pro místní rozvoj na nejlepší turistickou prezentaci v kategorii regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pomatenost našich soudů
Moc soudní je jedním ze tří demokratických pilířů. Soudce má právo nařizovat občanům, institucím i státu. Zákonodárcům může nařizovat pouze v omezené míře. Protože mandát poslance nebo senátora je pro stát důležitější, než případný trestní čin zákonodárce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
SPD nejsou extremisti, ale lidé s krajními názory, to není nic špatného, řekl Zeman. Demonstrantům proti Babišovi pak do kamery vyslal důraznou zprávu
Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem hovořil s generálním ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem o tématu, které nyní nejvíce hýbe veřejným prostorem, a sice o stavu vyjednávání o důvěře vládě. „Je to, jak říkal Werich: Když tu není ta, kterou mám rád, mám rád tu, která je tu,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
David Rath: Politický proces
Ve své závěrečné řeči před Krajským soudem v Praze jsem se zabýval i důkazy, které svědčí o tom, že se jedná o politický proces. Hned samotný začátek nese znaky nezákonné manipulace. Myšlenka zaměřit se na ,,Ratha" se zrodila v Ústeckém kraji v hlavách žalobkyně Bradáčové a jejího druha, policisty z tzv. protikorupčního útvaru - Petra Vincenze ( dnes bezpečností ředitel - společnost Penta). Při vyšetřování jiného případu náhodou narazili na to, že kdosi zmínil jméno Rath v souvislosti se Středočeským krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Ani magistrát ani minulá vláda s řešením problému nepřišly
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Válka s Ruskem se blíží
Ani v úterý ráno nebyl k dispozi žádný náznak toho, že by se Washington probíral k rozumu. Web Zero Hedge navíc oznámil, že Trump ruší svou cestu do Peru na Summit amerických států – a to prý proto, aby dohlédl na útok USA proti Sýrii. Jestliže se tento útok stane realitou, máme válku na krku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chránil, nebo vraždil? Zda klapne Chovancova „rada“, zjistí střelec z Chomutova už v úterý
Krev z rukou mu už nikdo nesmyje. Zastřelil 13 ranami opilého a zfetovaného Roma Radka Š. (34), který loni v květnu na sídlišti v Chomutově boural dodávkou do zaparkovaných aut a ohrožoval sousedy. Je Petr Benda (37) vrah, nebo hrdina? O případu prvního Čecha, který pod vlivem teroristických útoků u našich sousedů a rad ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) vzal ochranu obyvatel, zdraví a majetku do svých rukou, rozhodne Krajský soud v Ústí nad Labem v úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Petr Kramný vrah? - Pata
V dnešním 5. dílu ze 79dílného seriálu pochybností v trestní věci Petra Kramného přinášíme díl s názvem Pata".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Šlechtová se nevyzná ve zbraních, Ťok staví málo dálnic. Ve vládě chceme odborníky, vzkazuje Okamura
Pokud by měli poslanci SPD podpořit vládu Andreje Babiše, budou chtít "personální garanci", že dohodnutý program bude naplňován.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2018 v 13:36, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Chceme-li dostat lidi na železnici, musíme jim zajistit komfort
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 - interpelace ministra Ťoka ve věci přímého vlakového spojení Trutnova a Hradce Králové s Prahou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vyjadřuji podporu studentům. Kalousek natočil protivládní VIDEO
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek natočil další video, ve kterém se obul do trestně stíhaného premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Po prohře ANO i ČSSD začínáme znova
Když se mne lidé ptají, co bude dál, tak začínám vždy tím, že za rozpad vznikající vládní dohody hnutí ANO a ČSSD mohou obě strany!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Mrzí mě, že pan poslanec je obětí stokrát opakované lži
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 – odpověď na interpelaci poslance Feriho
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
JCCR: Ve čtvrtek zahájený Travelcon rozšíří v pátek Travelfest
Celkem 270 manažerů, marketérů a podnikatelů v cestovním ruchu z celé České republiky se účastní dvoudenní odborné konference Travelcon 2018, která začala ve čtvrtek v pavilonu Z na českobudějovickém výstavišti. Obrovský zájem účastníků tak potvrdil postavení Travelconu jako nejvýznamnější akce svého druhu na jihu Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Afghánec si myslel, že „tím nic nezkazí“. Po polibku neznámé dívce však následovalo něco horšího
V Mnichově byl odsouzen afghánský migrant za znásilnění mladé německé ženy, ke kterému došlo loni v létě. Pachatel byl nyní odsouzen ke dvěma letům a šesti měsícům ve vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Krejčí: To je rychlost. Kauza Skripal šla špatně, tak přišel „chemický útok“. Jde o jiné věci, než o válku Ruska a USA. Babišovi je třeba říci...
ROZHOVOR „Stále tu máme stereotypně se opakující snahu o zablokování dohod o mírovém uspořádání v Sýrii. Součástí těchto snah jsou tzv. chemické útoky,“ říká profesor Oskar Krejčí. Při pokusu najít v situaci, když se hovoří už o termínech úderu, „něco racionálního“ uvažuje o tom, že nejde prioritně o konfrontaci mezi Ruskem a Spojenými státy. „Írán leží v žaludku militantním kruhům na Západě dlouhou dobu a Saúdská Arábie, to je tak nádherný trh pro dodávky amerických zbraní!“ Při porovnání se situací v době karibské krize zmiňuje, že Sýrie za jaderný konflikt velmocí nestojí. Krejčí přidává i doporučení pro politické strany v Česku, které uvažují o podpoře Babišovy vlády. „Měly by si stanovit podmínku: my vás podržíme, ale za předpokladu, že nezatáhnete Česko do válek, které jsou zcela v rozporu s českými národními zájmy. Tečka.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš nakročuje k Okamurovi: Je to poslední možnost. Jací extremisté? Lidi SPD zvolili. To jsou ti lidi méně než vy, pane redaktore?
Trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) prozradil v rozhovoru pro čtvrteční MF Dnes, jak to bude dál s vyjednáváním o vládě. Pořádně se přitom rozčílil. Prý má teď před sebou poslední možnost jednat s komunisty a SPD Tomia Okamury, kteří byli do Sněmovny zvoleni v demokratických volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Pane premiére, všude, kde se zastavíte, slibujete a slibujete
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 – interpelace premiéra Babiše k slibovaným investicím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Politici by měli pobírat jeden plat a nekumulovat funkce, připravili jsme zákon
Zákonodárci, kteří mají krajskou či obecní funkci, by podle návrhu Pirátů měli pobírat jen jeden plat. Naplno lze vykonávat jen jednu funkci, zdůvodnil návrh předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Příslušnou úpravu zákona o střetu zájmů chtějí poslanci Pirátů předložit poté, co se k nim případně připojí zástupci dalších frakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Opil se Božkovem... Vážné informace ohledně Sýrie a střet s Jakubem Jandou stran Skripala
Experti z mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) dnes potvrdili závěry britských úřadů ohledně identity jedu novičok, který byl použit při útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii. „Chtěli jste důkazy? Tady jsou,“ reagoval na tuto zprávu na sociální síti ředitel think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda a vyzval „konspirační teoretiky, aby skočili do zdi“. Jenže ne všichni tímto považují kauzu Skripal za vyjasněnou. Jedním z nich je třeba bývalý poslanec za ODS Radim Holeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Broumovská nemocnice nabídne dlouhodobou ošetřovatelskou péči
Oblastní nemocnici Náchod a. s. se podařilo jako jediné v Královéhradeckém kraji nasmlouvat speciální lůžka pro dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči, tzv. lůžka DIOP. Budou sloužit pacientům, kteří prodělali kritické onemocnění či úraz a potřebují nadále péči o základní životní funkce a postupnou rehabilitaci ke své rekonvalescenci. Celkem pět lůžek bude umístěno v broumovské nemocnici, kde k tomuto účelu byly v závěru loňského roku zrekonstruovány nové prostory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výkonný ředitel autodromu Ivo Diviš se do firmy vrací po patnácti letech
Novým výkonným ředitelem společnosti AUTODROM MOST se stal jednačtyřicetiletý Ivo Diviš. Jeho úkolem je zajistit další rozvoj, obnovu a modernizaci areálu autodromu s důrazem na kvalitní péči o zákazníky a partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Jestli někdo podvádí, ať ho policie zavře
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti představili návrh na zrušení kumulace odměn veřejných činitelů
Omezit kumulaci odměn při souběhu funkcí, to je jeden z cílů Pirátů v tomto volebním období, který dnes na tiskové konferenci představil předseda pirátských poslanců Jakub Michálek a pirátský lídr do pražských magistrátních voleb Zdeněk Hřib.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FN Brno se připojí k Evropskému dnu melanomu preventivními prohlídkami
Evropský den melanomu organizují dermatologové v Evropě každý rok. Má pomoci v boji proti nebezpečnému nádoru kůže. K Evropskému dnu melanomu se 23. dubna 2018 připojí i Dermatovenerologické oddělení Fakultní nemocnice Brno, v ambulantním úseku budou od 8 do 15 hod. probíhat preventivní vyšetření pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): ANO nese legislativní tíhu jak Atlas klenbu nebeskou
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Slibovat návrhy od vlády, která je v demisi, mně připadá minimálně velmi zvláštní
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sportovní prostředí varuje před zanedbanou infrastrukturou
Česká unie sportu, Česká obec sokolská, Sdružení sportovních svazů ČR společně se Svazem měst a obcí ČR trvají na tom, aby stát plnil svou roli při zajištění finančních prostředků na údržbu a provoz sportovních zařízení sportovních klubů či tělovýchovných a tělocvičných jednot. A to nejlépe v rámci samostatného Programu IV, který pro letošní rok Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR nevypsalo. Z něho v minulém roce z něj navíc nemohlo čerpat 90 procent klubů a jednot a situace je už v některých případech kritická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Komunistickou ideologii nelze akceptovat.
Začíná jednání, které by mělo umožnit hnutí ANO získat pro svou menšinovou vládu podporu KSČM. Komunistickou ideologii nelze akceptovat, a to ani tehdy, bude-li prosazována formou podpory hnutí ANO. Komunisté nepodpoří vládu premiéra Babiše zadarmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Byl to Asad! Britští experti se podívali na důkazy o chemickém útoku a mají jasno
Server Bellingcat se věnuje vyšetřování údajného chemického útoku na syrské povstalecké město Douma. Na základě dostupných důkazů dochází k závěru, že se událost nejenom stala, ale stojí za ní režim prezidenta Bašára Asada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Pokud zákon nezměníme, budou směnárny dál zneužívat dezorientované turisty
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tým ČVUT zvítězil v soutěži modelů autonomních aut
Včera se uskutečnil v portugalském Portu prestižní závod modelů autonomních aut Formule 1 v desetinové velikosti. Jedná se o druhý ročník soutěže organizovaný pensylvánskou univerzitou. Do závodu se kvalifikovalo sedm týmů z celého světa včetně zástupců z USA, Jižní Korey a Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek získá další monitory dechu
Novorozenecké oddělení písecké nemocnice získá tři nové monitory dechu pro novorozence. Monitory značky Babysense II za více než 7 tisíc korun budou hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí. Přístroje byly věnovány díky projektu Nadace Křižovatka „Maminko, dýchám“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Veřejná správa je extrémně neatraktivní zaměstnavatel
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 - interpelace premiéra v demisi Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum Valtice se připravuje na velkou proměnu
V úterý 17. dubna začne v muzeu ve Valticích dlouho očekávaná rekonstrukce. V 10 hodin zde proběhne slavnostní zahájení projektu Modernizace areálu a zefektivnění správy podsbírek Národního zemědělského muzea Valtice. Rekonstrukce potrvá více než rok a kromě vzniku nových expozic je hlavním cílem zlepšení podmínek uchování sbírkového fondu muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Mzdová konkurence přetrvává
Ačkoliv pracovní náklady v ČR v důsledku napětí na trhu práce rostou, zůstávají devátými nejnižšími v rámci celé EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Mluvíme-li o trati v nových koridorech, nelze použít metodu pokus a omyl
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 - interpelace ministra Ťoka k plánování vysokorychlostních tratí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Odbor strategie je posílen i o zahraniční pracovníky
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 - odpověď na interpelaci poslance Stanjury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chce to zásadní personální změnu, vzkázal dovnitř strany komunista Luzar
Zásadní personální změnu očekává od sjezdu KSČM, který bude příští sobotu v Nymburku, kandidát na předsedu Leo Luzar. Poslanec z Moravskoslezského kraje míní, že se neosvědčil koncept spolupráce dvou názorových proudů reprezentovaných předsedou Vojtěchem Filipem a radikálnějším Josefem Skálou, jak o něm rozhodl minulý sjezd. „Ti lidé nebyli schopni najít cestu k sobě, nemůžeme doufat, že se to samo dá dohromady,“ řekl v rozhovoru ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Kolonialisté zatáhli celý svět do splácení svých "dluhů"
Je známo odkud přišly první projevy multikulturalismu, nesmyslné ideologie, která dnes ničí národy Evropy a způsobuje velmi nejistou budoucnost celého světa. Fakta hovoří neúprosně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hana Ajmová: Expertní podpora v základní škole
ZŠ prof. Zdeňka Matějčka, fakultní škola UJEP, uspořádala k 25. výročí svého vzniku za podpory a pod záštitou Krajského úřadu Ústeckého kraje a Statutárního města Mostu a ve spolupráci s českou společností Dyslexie mezinárodní odbornou konferenci na téma expertní podpory v základní škole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Medvědí cesta a část Schwarzenberského kanálu jsou uzavřeny
Správa NP Šumava uzavřela dvě turistické trasy na Novopecku a to část Medvědí cesty ze Smolné Pece do Jeleních Vrchů, která vede kolem Medvědího kamene (bez omezení je Medvědí stezka z Ovesné do Jeleních Vrchů a zpět) a část cesty podél Schwarzenberského kanálu z Jeleních Vrchů k Rosenauerově kapli. Uzavírka potrvá do odvolání, nejdéle však do 30. 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Co Ministerstvo dopravy dělalo pět let?
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 - interpelace ministra dopravy Dana Ťoka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Cesta ke zvýšení výdajových paušálů je otevřena
Poslanecká sněmovna včera propustila do druhého čtení zákon o dani z příjmu z pera poslanců ODS. Navrhovatelé v čele s Vojtěchem Munzarem chtějí, aby se živnostníkům zvýšil limit příjmů, na který mohou uplatnit výdajový paušál, na dva miliony korun ročně. Jedná se v podstatě o návrat na hranici, kterou minulá vláda snížila na jeden milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu přeložky silnice I/21 Nová Hospoda - Kočov
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve středu 11. dubna výstavbu silnice I/21 Nová Hospoda – Kočov, II. stavba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ženy a děti se dusily ve sklepích! kárala Helena Langšádlová Asada. Pak v ČT nastoupil komunista: Jako Irák. Počty obětí. Odvetu zasluhují výroky Trumpa
Roztržka mezi USA a Ruskem ohledně aktuálního dění v Sýrií může přerůst do mnohem vážnější podoby. Informace z místa se liší, podle některých zdrojů je v nemocnicích několik stovek obětí útoku, Rusové ale tvrdí, že na místě útoku nenašli stopy sarinu ani jiné zakázané chemické látky. Stejně tak ruská strana neeviduje žádné oběti v nemocnicích. Jaká bude skutečná odveta USA za údajný chemický útok v Sýrii, připisovaný na vrub syrskému prezidentu Asadovi? Použil Bašár Asad chemické zbraně proti vlastnímu obyvatelstvu? O tom v pořadu Události Komentáře diskutovali poslanci Helena Langšádlová (TOP 09), Alexander Černý (KSČM) a Mikuláš Pexa (Piráti).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šlechtové najednou Okamura nevadí. Ale jinak má Babiš problém: Špičky ANO se kvůli SPD bouří
Andrej Babiš tvrdí, že je připraven o vládě jednat s kýmkoliv. Pokud je na stole jen varianta menšinové vlády hnutí ANO podporované komunisty a hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, Babiš s ní hodlá pracovat. Jenže podle informací čtvrtečních Lidových novin tím premiér naráží na nemalý odpor ve svém vlastním hnutí. Podívejte se sami, co říkají někteří členové. Ministryně obrany Karla Šlechtová provedla obrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Všechny ruské diplomaty vyhostit! USA jsou náš spojenec, Rusko nikoliv. Se soudruhem Babišem nikdo slušný nepůjde, říká spisovatel
ROZHOVOR Za téměř půl roku Andrej Babiš stále nepochopil, že s ním nikdo ze slušných stran nepůjde do koalice. Tvrdí to spisovatel Jan Žáček, který se ve svých knížkách věnuje i politickým tématům. Za řešení považuje předčasné volby, protože pevně věří, že už se lidé vzpamatují a nebudou volit marketingové hnutí, které dává lidem populistické sliby a nedokáže je pak plnit. Vůbec totiž netouží po tom, aby v budoucnu vládu a chod České republiky řídil premiér třeba z plzeňských Borů a na cesty do Bruselu dostával propustky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČD: Končí další etapa oprav Masarykova nádraží, cestujícím budou sloužit nové toalety
Od pátku 13. dubna budou moci cestující Českých drah využít nové toalety na Masarykově nádraží v Praze. Byly vybudovány v suterénu s přístupem z hlavní dvorany, ze které odjíždějí vlakové spoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Stále stejná klimatická chyba
Einsteinova definice šílenství říká, že to je stav, kdy jedinec opakuje stále stejné jednání, ale očekává odlišný výsledek. Přesně takto se chováme ve vztahu ke klimatickým změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): EK navrhuje zákaz dvojí kvality, dobojováno ale ještě není
Evropská komise ve středu 11. dubna představila dlouho očekávanou revizi spotřebitelského práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman přijme Okamuru, o vládě bude jednat i vedení ANO
Vyjednávání o sestavení vlády dnes bude pokračovat zasedáním vedení hnutí ANO, za prezidentem Milošem Zemanem přijede předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura. Na zámku v Lánech budou hovořit o případném vzniku menšinového kabinetu předsedy hnutí ANO Andreje Babiše za podpory SPD a KSČM, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat zdaněním příjmů ze zaměstnání v cizině
Poslanci by dnes měli pokračovat v přerušené debatě o mírnějším danění příjmu ze zaměstnání v cizině. Mohli by se také dostat například k návrhu Starostů a nezávislých, který má posílit práva klientů směnáren. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V 16 městech se bude vzpomínat na oběti holokaustu
Na veřejných prostranstvích, v knihovnách nebo kostelech 16 měst Česka budou dnes znít jména a stručné osudy lidí, kteří byli kvůli svému židovskému nebo romskému původu zabiti ve druhé světové válce. Do veřejného čtení jmen obětí holokaustu při příležitosti Jom ha-šoa, tedy Dne vzpomínání na oběti holokaustu, se může od 14:00 zapojit každý, kdo přijde, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Evropský vyjednavač pro brexit Barnier bude jednat s Babišem i Stropnickým
Hlavní evropský vyjednavač pro brexit Michel Barnier přijíždí dnes do Prahy, aby informoval české politiky o aktuálním stavu vyjednávání o odchodu Británie z Evropské unie. Do termínu, kdy Británie přestane být členem EU, zbývá necelý rok. Dohoda o podmínkách odchodu země zatím není hotová. Vyjednáno není ani uspořádání vzájemných vztahů mezi EU a Británií po roce 2020, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zelení jsou proti zhoršení podmínek pro osobní a nákladní železniční dopravu
Zástupci Strany zelených dnes na Ministerstvu dopravy předali otevřený dopis ministrovi a Centrální komisi. Vyzývají je, aby nepřistupovali na zhoršení podmínek pro ekologickou osobní a nákladní železniční dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Uprchlík z Iráku: Existuje plán, jehož cílem je doslova zničit Evropu islámskou imigrací. Máte občanskou válku v ulicích. Pokud se nezačnete bránit, jste ztraceni
ROZHOVOR „Takže vidíme, že tu existuje agenda, jejímž záměrem je doslova zničit Evropu. Chtějí vytvořit mišmaš. Jste malý národ. Pokud sem umístím 50 tisíc muslimů, za 50 let již svou zemi nepoznáte. Jestliže oni nerespektují naše pravidla, proč bychom je sem měli přijímat? Oni sem přinesou to, co přinesli do Německa, Švédska či Francie,“ říká Salman Hasan, který je uprchlíkem z Iráku. Pochází z muslimské šíitské rodiny, ale opustil islám a stal se křesťanem. Nyní má v ČR křesťanskou manželku a dělá přednášky, na nichž varuje před hrozbou islámu a islámské imigrace. V Iráku pomáhá křesťanským uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hamáček je připraven vyslechnout si představu Babiše
Pokud hnutí ANO stojí o obnovení jednání s ČSSD, strana si představu ráda vyslechne. V reakci na dnešní rozhodnutí výboru ANO, který uložil vyjednávacímu týmu znovu začít rozhovory se sociální demokracií, to uvedl předseda ČSSD Jan Hamáček. Na twitteru napsal, že ČSSD je vždy otevřena serióznímu jednání ve prospěch země a jejích obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Skupina ČEZ je nominována na Cenu Ď
Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v České republice. V letošním roce byla nominována i Nadace ČEZ za projekt záchrany posledních žijících bílých severních nosorožců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: Zachrání Ekokaravan „pivaře z Bornea“?
Vědci a ochránci přírody nyní stojí před rozhodnutím, zda mají pozastavit jeden z nejlepších českých tropických ochranářských projektů, který se zabývá mj. i záchranou tzv. „pivařů z Bornea“ – vzácných opic kahau nosatých. Finanční situaci tohoto a dalších ochranářských projektů v České republice i v zahraničí by však mohl pomoci vyřešit projekt Ekokaravan. Kampaň na získání prostředků pro jeho vytvoření nyní spouští Koalice proti palmovému oleji za podpory Nadace Partnerství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
NATO žádá o plný přístup pozorovatelů a lékařů do Dúmy v Sýrii
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes oznámil, že Severoatlantická aliance žádá Damašek, Rusko a Írán o plné zpřístupnění mezinárodních pozorovatelů a lékařů na místo použití chemických zbraní v syrské Dúmě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Proč vláda v demisi nerespektuje usnesení Sněmovny?
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 – interpelace premiéra Babiše v souvislosti se slevou na jízdném
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Podnětů ke kontrole GIBS byla celá řada, tvrdila ministryně Schillerová. A Český rozhlas začal pátrat
Premiér v demisi Andrej Babiš zhruba před dvěma měsíci požádal Ministerstvo financí, aby učinilo na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) kontrolu. Vyjádřil se, že má pochybnosti o tom, jak tato inspekce hospodaří a Murín dává mnoho peněz na odměny a zvýšení platů zaměstnanců, i když je GIBS málo efektivní. Podle ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO) však přišla celá řada podnětů ke kontrole inspekce, a premiérův podnět proto nebyl ten rozhodující. Server iROZHLAS.cz proto pátral, o jaké ostatní podněty šlo, a zjistil zajímavé informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Hutní výroba na Ostravsku se může stát zbytečnou
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 – interpelace k prodeji ArcelorMittal Ostrava
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Všechno zpět! Babiš chce znovu začít jednat o vládě s ČSSD
Hnutí ANO chce obnovit vyjednávání o společné vládě se sociálními demokraty. Rozhodly o tom na dnešním jednání předsednictvo a výbor hnutí. Výbor hnutí ANO ukládá vyjednávacímu týmu obnovit jednání s ČSSD, uvedl na twitteru předseda hnutí a premiér v demisi Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Programovou shodu s ANO najdeme rychle, řekl Okamura. Jako ministři se mu nelíbí Ťok ani Stropnický
Pokud šéf ANO Andrej Babiš neosloví SPD, schůzky s ANO a KSČM chce iniciovat Okamura.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Naše novela zákona o směnárnách pamatuje na všechny případy odstoupení od smlouvy
Poslanecký návrh novely zákona o směnárenské činnosti, který dnes Poslanecká sněmovna zamítla, upravoval pouze obecně formulované právo klientů odstoupit od smlouvy o směnárenském obchodu do 2 hodin od provedení směny. Vůbec však neřešil další související otázky, které zavedení tohoto práva vyvolává, což by mělo za následek, že návrh by v praxi nemohl řádně fungovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura vyšel od Zemana: Vláda ANO ve spolupráci s SPD a komunisty do června. A kompromis ohledně referenda
Předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura a prezident Miloš Zeman se dnes shodli, že doufají ve vznik vlády v rámci spolupráce ANO, KSČM a SPD. Věří, že by mohla vzniknout nejpozději do června. Podle Okamury již jeho hnutí většinu programu s ANO projednalo a shoda by mohla být nalezena rychle. Ohledně sporného referenda k mezinárodním smlouvám chce nabídnout, aby výsledek musel ratifikovat Parlament. Pokud šéf ANO Andrej Babiš neosloví SPD, schůzky s ANO a KSČM chce iniciovat Okamura. Řekl to po jednání se Zemanem v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paní poslankyně, od vás bych to nečekal! Vás mám rád a fakt tomu nerozumím... Komunistka vytáhla při interpelacích na Babiše anonym
Jako by dnes bylo ve Sněmovně 14. února. Premiér Andrej Babiš totiž při sněmovních interpelacích slovně vyznával lásku komunistce Haně Aulické Jírovcové a ta mu to přitom náležitě oplácela. „Pane premiére, já nevím, jestli to tak můžu říct, já vás mám taky ráda. Věřte mi!“ vzdychala do sněmovního mikrofonu komunistická poslankyně. Předtím ale v rámci interpelací vyčetla premiérovi anonymní e-mailové informace, v nichž se píše o nespokojenosti s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (ANO). Babiš se ale nenechal rozhodit a naopak Vojtěcha pochválil. „Podle mě to zvládá skvěle! Je první ministr, který to de facto začal konečně řídit!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman, Klaus ml. a Babiš. Všichni dostali v rádiu výprask od mladé středoškolačky, o které jste již možná slyšeli kvůli Bakalovi
Studenti středních škol se postavili proti Andreji Babišovi. Odmítají, aby se kvůli slevám na vlaky a autobusy škrtalo v rozpočtu ministerstva školství. Lenka Štěpánová, studentka pražského gymnázia a předsedkyně České středoškolské unie ve Dvaceti minutách Radiožurnálu promluvila o tom, proč se studenti pouštějí do politiky, a objasnila, jaká je souvislost mezi tím, že organizuje protesty proti Babišovi, a přitom jí studium platí jeho rival, miliardář Zdeněk Bakala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
"Co platí v pátek, nemusí platit v pondělí." Ptali jsme se poslanců ANO, co si myslí o vládě s SPD
Redakce Aktuálně.cz zjišťovala, jak se poslankyně a poslanci hnutí ANO staví k variantě vlády za podpory KSČM a SPD. Podívejte se na naši anketu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:36, zobrazit podobné
Farský (STAN): ANO mělo na řešení problému čtyři roky
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Patrik Nacher: Menšinová vláda s podporou SPD a komunistů? Pokud Babiš nemůže najít jiné partnery, tak...
Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher není nijak nadšen z toho, žer by se menšinová vláda hnutí ANO opírala o podporu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Dalo by se tedy říci, že Nacher je jedním z rebelů pomáhajících Babišovi. Projevuje se jeho rebelství ještě nějak jinak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se setkal s hlavním vyjednavačem EU pro brexit
Premiér Andrej Babiš přijal ve čtvrtek 12. dubna 2018 hlavního vyjednavače EU pro brexit Michela Barniera. Hlavními tématy jejich jednání byl aktuální vývoj ve vystoupení Velké Británie z EU a důsledky blížícího se brexitu na EU a Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senát: Senioři si přejí zůstat doma, systém jim to neumožňuje
V Senátu proběhne 17. dubna 2018 druhý ročník konference Aktivní věk, kterou pořádá spolek NEstárniBLBĚ. Záštitu nad celou akcí převzal předseda Senátu Milan Štěch, Sdružení měst a obcí ČR a Národní síť zdravých měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Ministerstvo financí připravilo návrh, který je oddiskutován s ČNB do podrobností
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: S příchodem jara roste počet žádostí o zřízení služebnosti
Stavby sjezdů ze silnic II. a III. třídy, energetických sítí, vodovodních a kanalizačních přípojek jsou nejčastějšími důvody pro podání žádosti o zřízení tzv. služebnosti. Od ledna do března letošního roku už kraj přijal 146 takových žádostí. S novou stavební sezónou jich neustále přibývá, přesto je pracovníci krajského úřadu vyřizují v minimálních časových lhůtách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Dobrý den, majore Gagarine...
„Celý svět uslyšel tu zprávu TASSu, celý svět zanechal hovoru, celý svět vyskočil od rozhlasu, zdvihl pohledy nahoru. Hrdinný majore Gagarine, tak jsme se dočkali…“ Na tu slavnou písničku se ani po 57 letech nezapomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Krev na pokračování
Vražda na sobotu nestačí kanalizovat první signální soustavu diváctva. Epidemie vraždění ho musí infikovat celý týden. Od pondělka do pátku se klonují nové seriály a dokonce vznikne krimikanál. Ano, kanál! A pak že se krve nedořežeš!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se setkal s novým slovenským premiérem Pellegrinim
Premiér Andrej Babiš se ve středu 11. dubna 2018 setkal se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim při jeho první oficiální návštěvě České republiky. Hlavními tématy hovoru byly spolupráce v otázce přeshraničního dopravního spojení, dvojí kvality potravin, v oblasti bezpečnosti a obrany, hospodářských vztahů a také evropské agendy. Kromě toho spolu premiéři hovořili i o významných výročích letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zoo Jihlava: Tygři sumaterští mají mláďata
Jihlavská zoologická zahrada se raduje z velmi vzácného odchovu. Dvě mláďata tygra sumaterského (Panthera tigris sumatrae) se narodila 28. března 2018, tedy přesně v den, kdy jejich matka Činta oslavila svoje páté narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ano, Skripala otrávil novičok, potvrdil mezinárodní orgán
OPCW potvrdila závěry britských úřadů ohledně útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii. Vzorky zkoumaly čtyři nezávislé laboratoře. Informaci přinesla ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Přicházíme s jednoduchou novelou směnárenského zákona
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SOCR ČR vítá postoj ministerstva zemědělství
Po společném setkání Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, Ministerstva zemědělství ČR, Potravinářské komory ČR a Agrární komory ČR ministr zemědělství Jiří Milek informoval, že jeho úřad v současné době nechystá žádné legislativní změny v oblasti regulace maloobchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Oceňuji obsah, trošičku mně vadí forma
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o směnárenské činnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
A teď jsem pánem já! Kalousku, ty štěkej. Zásadní slova kolem prezidenta Miloše Zemana
ROZHOVOR Pokud vznikne vládní koalice ANO, komunistů a SPD, bude podle bývalého politika a advokáta Jaroslava Ortmana skutečným pánem a vládcem v České republice prezident Miloš Zeman. „Vláda bude dělat, co prezident bude chtít. Čili bychom pokročili k jakémusi prezidentskému systému. Je to splnění velkého snu Miloše Zemana. A demokratická opozice může nanejvýš poštěkávat v koutě. Tím skončila,“ hodnotí současnou politickou situaci v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz advokát Ortman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Dětský koutek v Lidových sadech opět otvírá pro veřejnost
S příchodem jara byla zahájena nová sezóna i v oblíbeném Dětském koutku. Děti se tak mohou opět svést na ruském kole, protáhnout svá těla na mnoha prolézačkách a užít si spousty zábavy na dalších atrakcí jako jsou houpačky, klouzačky a v létě vodní fontánky a brouzdaliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Škorpil: Jak jsou ti naši politici průhlední
Politici si hrají své hry, jde jim jen o vlastní prospěch a vůbec jim nejde o tuto zem a lidi zde žijící. A pokud, tak je to až to poslední, co je zajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Maďarští občané dali jasně najevo, jak chtějí dál žít
Maďarský premiér Viktor Orbán se po nedělních volbách stává jedním z nejúspěšnějších středoevropských politiků. Předsedou vlády bude potřetí za sebou a celkem už počtvrté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Podnikatelé podávají Přehledy. Dokdy mají čas a v čem nejčastěji chybují?
Na 600 tisíc podnikatelů, kteří byli v loňském roce pojištěni u největší české zdravotní pojišťovny, má letos podat přehled o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti. Lhůta pro přehled souvisí s termínem podání daňového přiznání na finančním úřadě. Převážná část podnikatelů má přehled podat nejpozději do čtvrtka 3. května. V souvislosti s tímto blížícím se termínem VZP uvádí i pět nejčastějších chyb, které se v přehledech vyskytují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Kdo zná právní předpisy, je schopen stavbu dlouhodobě blokovat
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 - odpověď na interepelaci poslance Stanjury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ceny nemovitostí dál rostou. Tempo růstu však zpomaluje
„Ceny nemovitostí v České republice rostou dvakrát rychleji, než je průměr Evropské unie. Tempo růstu cen nemovitostí však začíná zvolňovat a již není nejvyšší v rámci unie,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Politico: Trump vystupuje drsně proti Rusku. Ale vůbec nezmiňuje Putina
Bruselský server Politico se věnuje pošramoceným vztahům mezi Spojenými státy a Ruskem, které by mohly podle mnoha expertů vést až k vojenskému střetnutí v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Podepsal jsem petici proti odzbrojování
Už několikrát jsem prohlásil, že zásadně nesouhlasím s regulací zbraní a sebeobranných prostředků tak, jak to zamýšlí EU pro své členské státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: V roce 2017 zemřelo na silnicích EU 25 300 lidí
Meziročně to bylo o 300 osob (2 %) méně. Nejbezpečnější silnice byly ve Švédsku, Velké Británii a Nizozemsku, na opačném konci tabulky byly Rumunsko, Bulharsko a Chorvatsko. Česká republika se může pochlubit meziročním poklesem z 59 na 54 usmrcených na milion obyvatel. V roce 2016 bylo v České republice více mrtvých na milion obyvatel než na Slovensku, loni se situace obrátila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jaderná válka by zničila lidstvo. Doufám, že to Trump ví. V USA máme řadu jiných problémů k řešení, varuje exprezident Jimmy Carter
Jimmy Carter, 39. prezident Spojených států amerických, připomněl svému nástupci Donaldu Trumpovi něco, co měli před Trumpem na mysli všichni šéfové Bílého domu, a pokud chce Trump jednat jako odpovědný prezident, měl by to mít ve vztahu ke KLDR, Rusku a Sýrii na mysli i on. Na co by tedy Trump neměl zapomínat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
DPP dal zelenou plné elektrifikaci linky č. 140. Elektrobusy v Praze přibudou
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v rozvoji ekologické elektrobusové dopravy. DPP schválil na základě vyhodnocení zkušebního provozu záměr na plnou elektrifikaci autobusové linky č. 140 na trase Palmovka – Letňany – Čakovice – Miškovice. Elektrobusy s dynamickým dobíjením by na celé lince č. 140 měly vyjet nejpozději v roce 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko odmítlo nezávislé vyšetřování chemického útoku v Sýrii
Při napadení syrského města Dúma umíraly ženy a děti. USA chtějí, aby tento barbarský čin, z něhož je podezírán režim prezidenta Bašára Asada, vyšetřili nezávislí experti. Rusové to ale v OSN zatrhli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Ministerstvo dopravy popírá Programové prohlášení vlády
K Národnímu programu reforem ČR, materiálu vypracovanému Úřadem vlády ČR pro Evropskou komisi, zaslali Piráti v březnu řadu připomínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
AOPK: Rozšíření rezervace Rabštejn má zajímavý start
Nedávná větrná kalamita v podhůří Jeseníků zasáhla i lesy v přírodní rezervaci Rabštejn a jejím bezprostředním okolí. Právě o ně se má v budoucnu toto chráněné území rozšířit. Plocha rezervace by se měla přibližně ztrojnásobit, z dvaceti na zhruba 60 hektarů. Po dvou letech příprav se na tom shodli zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Jeseníky a správci pozemků, tedy Lesy ČR, s. p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Bělobrádkovo dlouho očekávané šílenství konečně propuklo
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Návrh na nasazení českých vojáků v zahraničí by měla předkládat vláda s důvěrou
Vláda v demisi schválila „Návrh na působení sil a prostředků resortu Ministerstva obrany v zahraničních operacích v letech 2018 až 2020 s výhledem na rok 2021“ (mandát pro zahraniční operace).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
dTest: Evropská komise vyhlašuje seznam priorit v oblasti ochrany spotřebitele
Ochrana před nekalými obchodními praktikami, právo na jasné uvedení ceny výrobku nebo právo na odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů. To jsou jenom některé z výdobytků spotřebitelské politiky EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Šéf ČSSD Hamáček: Představu ANO si rádi vyslechneme
Situaci by brzy ráno mělo probrat dlouhodobě plánované zasedání grémia strany.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2018 v 21:36, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Hutě jsou samozřejmě pro region velice důležité
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 – odpověď na interpelaci poslance Zaorálka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vedení ANO prezidenta nevyslyšelo. K jednacímu stolu chce znovu pozvat ČSSD
Jednání obou stran přitom před týdnem zkrachovala, když se ANO nechtělo vzdát postu ministra vnitra.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Je tady stát proto, aby sloužil, nebo aby byl drábem?
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o přestupcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Nové eskalátory usnadní cestu na Letiště Václava Havla
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v pátek 13. dubna 2018 spustí do zkušebního provozu nové eskalátory mezi autobusovým obratištěm a podchodem ve stanici metra A Nádraží Veleslavín, jejichž dostavba byla zahájena v listopadu loňského roku. Vychází tak vstříc požadavkům cestujících, kteří tuto stanici využívají při cestě na Letiště Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Je možné, že se vrátíme k jednání s ČSSD, je tam stále silná vůle, mluvil jsem s některými jejími představiteli, řekl v ČT k vládnímu vyjednávání Filip
Vedení hnutí ANO se radí o dalším postupu při vyjednávání podpory pro svou vládu. Jediná varianta, která je teď podle předsedy Andreje Babiše na stole, je menšinový kabinet s podporu KSČM a SPD. Co budou komunisti požadovat výměnou za tichou podporu vlády a proč pro sebe nechtějí ministerská křesla? To prozradil ve čtvrtečním Interview na ČT24 jejich předseda Vojtěch Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Rada schválila dotační programy na rok 2018
Radní Královéhradeckého kraje schválili dotační programy pro letošní rok v oblasti regionálního rozvoje, cestovního ruchu, životního prostředí, zemědělství a prevence rizikového chování za více než16 milionů korun. Záměr ještě budou schvalovat krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pour (ANO): Předkladatelé varují před rizikem zneužití k osobní mstě
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o přestupcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha přivítá světově uznávané chirurgy
Letos v září se v hlavním městě bude konat pražská část prestižního třídenního Česko-japonského chirurgického sympozia, nad níž převzal záštitu radní hl. m. Prahy Radek Lacko. Akci pořádá Česká sekce International College of Surgeons, o.s. (ICS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Proč po tak dlouhé době přípravy teď zase chceme něco zrušit?
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o přestupcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Intervence a despocie
Americké zásahy na Blízkém východě způsobují situaci horší. Jděme od toho, píše dokonce i mluvčí americké pravice National Review.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vedení ANO se radí, jak sestavit vládu. Spolupráce s SPD poškodí hnutí i Česko, řekl Vyzula
Babiš při příchodu na jednání nechtěl postoj k SPD komentovat, někteří představitelé ANO dali najevo, že se jim tato varianta nelíbí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:36, zobrazit podobné
Tato slova pronesl Tomio Okamura těsně před schůzkou se Zemanem
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) si přeje, aby co nejrychleji vznikla vláda. Novinářům to před schůzkou s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech řekl šéf SPD Tomio Okamura. Za přijatelný označil kabinet, který by podporoval program jeho hnutí. Za priority označil mimo jiné podporu pracujících, podmínění dávek či zvýšení důchodů včetně invalidních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Instantní kakaa obsahují v průměru 75 % cukru a jen 21 % kakaa
Na nápojích z instantního kakaa vyrostlo už několik generací dětí. Řada rodičů v tom vidí způsob, jak do dětí dostat potřebnou porci mléka a podpořit jejich pitný režim. Spotřebitelský časopis dTest otestoval 16 instantních kakaových nápojů s cílem zjistit, kolik cukru děti vypijí v šálku oblíbeného kakaa. Laboratorní zkoušky ověřovaly, jestli výrobci dodržují deklarovaná množství kakaa a zda se jim daří držet obsah nežádoucích látek v patřičných mezích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bič na Trumpa: uplácel jeho právník před volbami ženy, se kterými měl Donald sex? Americký prezident svádí ve stínu syrské krize bitvu i doma
Svět již druhý den očekává reakci amerického prezidenta Donalda Trumpa na chemický útok v Sýrii, kterého se údajně dopustily vládní síly prezidenta Bašára Asada. Blízký východ ale není jediným místem, kde se americký prezident dostává v posledních dnech pod tlak. Na domácí půdě v USA totiž tento týden, zdá se, vrcholí aféra týkající se vulgarit na adresu žen, Trumpových sexuálních afér z minulosti a rovněž i možných úplatků, kterými měl Trumpův právník během prezidentské kampaně v roce 2016 ženám takříkajíc zalepit ústa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš chtěl v Praze volit Čižinského: Šlo o nadsázku, jasně, že podpořím lídra ANO, reagoval pro PL
Premiér Andrej Babiš ve čtvrtečním Deníku uvedl, že během podzimních komunálních voleb v Praze zvolí konkurenčního politika. Tím měl být Jan Čižinský, jemuž se dlouhodobě nedaří získat podpisy nutné pro vlastní kandidátku hnutí Praha sobě. ParlamentníListy.cz se proto předsedy ANO zeptaly, zdali své tvrzení myslel vážně. Jak totiž naše redakce v minulosti upozornila, Čižinský se dostává mezi ostřílené bardy, když třímá přes deset pozic současně. Od starosty, přes magistrátního zastupitele až po poslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Michal Brand: Donald Trump is toast. Budeme my také doslova ‚toasted‘ v atomové válce?
Slovník: „toast“ – ve slangu „zničen, mrtvý, ukončen, hotov“. Toasted – upečený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Myslíme si, že úředníci jsou již dostatečně chráněni
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 12. dubna 2018 k zákonu o přestupcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Stanislav Křeček: O veřejném pořádku a demokracii
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist