Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.325x, což odpovídá cca 121.315-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Důkazy? Ty děti polévané vodou, tomu se vysmáli i lidé přímo na místě!" Skála a Pospíšil se před kamerou ostře střetli kvůli Sýrii
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a místopředseda KSČM pro ideologickou práci Josef Skála. Pořádně se do sebe pustili kvůli útoku v Sýrii. Raději se podívejte sami. Došlo i na sestavování české vlády s důvěrou. O slovo se přihlásila také Veronika Vrecionová z ODS a ministr zemědělství v demisi za hnutí ANO Jiří Milek. Ten si postěžoval, že někteří úředníci na ministerstvu mu škodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nevěříme jim ani slovo, rozčílil se v ČT Fiala, když šlo o důvody k úderu v Sýrii. Vondráček zakročil
V Žižkovské věži u Václava Moravce proti sobě v neděli usedli předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda Pirátů Ivan Bartoš a místopředseda SPD Radim Fiala. Fiala odsoudil spojenecký útok v Sýrii, Bartoš se vysmál hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi, Vondráček se věnoval také sestavování vlády s důvěrou. Hnutí ANO to prý pořádně schytalo za to, že se znovu pokouší sestavit vládu s ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
V Sýrii se znovu ozývají výbuchy. Mohou je mít na svědomí dosud neidentifikované letouny
Došlo v Sýrii k další válečné operaci? Server CNN Turk.com přinesl informace o tom, že u syrského města Aleppa se ozvaly výbuchy. Zprávu převzala také ruská agentura TASS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): GDPR – ochrana osobních dat občanů. Co na to Česká republika?
Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR) je nová revoluční legislativa EU, která výrazně zvýší ochranu osobních dat občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
SÚKL: Reakce na nepřesnosti, které zazněly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa
Státní ústav pro kontrolu léčiv reaguje na nepravdivé informace, které zazněly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): K americko-britsko-francouzskému útoku na syrské pozice
Bohužel tento region slouží Rusku i USA mj. také jako oblast, kde se testují nové zbraňové systémy, demonstruje se vzájemná síla a využívá se "třetích stran", jenž slouží oběma velmocem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová na útoku v Sýrii ukázala něco, o čem se příliš nemluví
Analytička Tereza Spencerová se na serveru Literárky.cz rozepsala o sobotním útoku Američanů, Francouzů a Britů v Sýrii. Dospěla k závěru, že šlo jen o divadlo pro západní voliče. Útok v Sýrii podle Spencerové také odhalil jednu důležitou věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Válka v zastoupení
Uznávám, že je to dobrý nápad – válčit v zastoupení. Logický, ale značně nemorální. Vrcholem nemorálnosti je však skutečnost, že velmoci, které vojensky zastupují syrskou opozici, jsou ve skutečnosti jejími „ozbrojenými nádeníky“, kteří na své náklady a odpovědnost plní její cíl, a to zničit legální vládu Bašára Asada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
„Přijímejte migrující pracovníky.“ Markéta Šichtařová drtí tuto výzvu MMF. Promlouvá i o narušení mzdové hierarchie v české společnosti a o půlročním flámu studentů placeném z našich daní
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Jádrem problému stárnutí populace je fakt, že stále méně ekonomicky aktivních lidí má financovat stále více ekonomicky neaktivních. Ale s imigrací počet ekonomicky neaktivních naopak ještě roste. Tak reaguje Markéta Šichtařová na výzvu Mezinárodního měnového fondu, aby vyspělé ekonomiky problém řešily přijetím migrujících pracovníků. Komentuje také narušení mzdové hierarchie v české společnosti a odmítá, aby půlroční flám zvaný program Erasmus platili studentům ze svých daní pracující Evropané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Odborníci doporučují zachovat současnou podobu státní hymny
Na Ministerstvu kultury jednalo odborné grémium složené z hudebních skladatelů, muzikologů, právníků a zástupců resortu kultury o české hymně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd: Odešel velký umělec s originálním pohledem na lidské žití
Vyjádření ministra kultury k úmrtí pana Miloše Formana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Budeme chtít co nejrychlejší dohodu
Komentář na facebookovém profilu k dalšímu jednání s ČSSD o sestavení vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
U Moravce se pálilo do mobilních operátorů: To je neuvěřitelný zločin!
Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák, výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund a náměstek ministra průmyslu a obchodu Ondřej Malý v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize debatovali o tom, proč stále platíme tak velké sumy mobilním operátorům za volání či připojení k internetu přes mobilní telefon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Islamisté napadli základny mírových sil OSN v Mali. Jeden voják zabit, desítka dalších je vážně zraněna
Takzvané modré přilby z mise OSN a francouzští vojáci se v sobotu na severu Mali stali terčem útoku maskovaných islamistů. Ti napadli základny mírových sil OSN a francouzské armády na letišti u Timbuktu palbou z minometů, desítkami raket a také dvěma vozidly, která řídili sebevražední atentátníci. Při přestřelce byl jeden voják zabit a deset dalších utrpělo zranění. Oznámily to v noci na dnešek tiskové agentury. Čeští vojáci působící v Mali jsou podle armády v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Liberečtí chemici prošli v Iráku kontrolou komise VAT
Čeští chemici v Iráku už dva měsíce vyučují irácké chemické specialisty na základně Al Taji v pokročilých technikách ochrany proti zbraním hromadného ničení. Nedávno jejich činnost prošla navíc důležitou kontrolou komise VAT (Vulnerability Assessment Team).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09: Noví členové letos poprvé pohromadě
Setkání nových členů TOP 09 uspořádala pražská organizace strany. Poznat pražské vedení TOP 09 a seznámit se s fungováním komunální politiky přišlo do kavárny Louvre několik desítek zájemců. Diskutovali nejen o problémech Prahy, ale také o tom, co je motivovalo stát se členy TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT: Dva miliony pro sportovce regionu!
Páteční večer patřil v uherskohradišťském Domu kultury dalšímu předávání grantů Nadace SYNOT. Tentokrát si pro své příspěvky přišli zástupci tělovýchovných jednot, spolků, organizací či klubů. Nadace totiž rozdělila dva miliony korun v rámci tzv. sportovního grantu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Sociálně terapeutické dílny dávají lidem novou náplň života
Pardubický kraj podporuje sociální služby, které pomáhají lidem nalézat podle jejich možností limity vlastních sociálních dovednosti, určitou míru soběstačnosti, ale také smysl a náplň života. Právě takovou službou se se pro mnoho lidí s lehkým nebo středně těžkým mentálním postižením, případě s mentálním postižením v kombinace s postižením tělesným nebo smyslovým, kteří nejsou umístitelní na otevřeném ani chráněném trhu práce, stávají sociálně terapeutické dílny. Jednu novou nazvanou Studánka nedávno otevřel Domov u studánky v České Třebové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Brzy uplyne 75 let ode dne, kdy spojenci bombardovali českou léčebnu. Omylem
Spojenecké nálety na Němci okupovanou Evropu přinášely během druhé světové války nejen oslabení nepřítele a naději na jeho porážku, ale i mnohá utrpení civilistů. Kromě vojensky důležitých objektů totiž bomby často zasahovaly i civilní domy a zařízení. Jedním z těchto tragických omylů bylo bombardování Dobřan na Plzeňsku v noci ze 16. na 17. dubna 1943, které si vyžádalo na 200 obětí. Smutné výročí připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice Jindřichův Hradec: V soutěži Medik roku 2018 zvítězil tým 3. lékařské fakulty UK v Praze
Ve dnech 13. – 15. dubna 2018 se v Jindřichově Hradci uskutečnil čtvrtý ročník soutěže zručností, dovedností, ale i zábavy s názvem Medik roku 2018. Soutěž je určena medikům ze 4. - 6. ročníků lékařských fakult z České republiky. Akce je pořádána společností Jihočeské nemocnice a každý rok ji hostí jedna z jihočeských nemocnic. Letos nad akcí převzali záštitu ministr zdravotnictví pan Mgr.et Mgr. Adam Vojtěch a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nelze zavírat oči a tvářit se, že se v Sýrii nic neděje
Komentář na facebookovém profilu k reakcím na koordinovaný útok USA, Británie a Francie na syrské cíle spojené s vývojem a skladováním chemických i biologických zbraní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: Vyčkávací chování Vladimíra Putina
Dámy a pánové! „Třetí světová válka“ začala. Sledujte pečlivě skóre utkání...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Takovému diletantismu v zahraniční politice se ani nechce věřit
Komentář na facrebookovém profilu k reakci premiéra Babiše na útok na Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vznik Česko-lichtenštejnské společnosti přijel přivítat dědičný princ Alois
Slavnostním večerem v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě oficiálně zahájila činnost nově vzniklá Česko-lichtenštejnská společnost. Setkání hostili dědičný princ Alois z Lichtenštejna a lichtenštejnská velvyslankyně v Rakousku a České republice Maria-Pia Kothbauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Příště bude muset proti západním zločincům natvrdo zasáhnout už i Putin
Myslím si, že mnohé z nás překvapilo, že se Bašár Asad a jeho vojáci vypořádali tak skvěle s trojicí nepochybně vojensky nejsilnějších západních agresorů. Mnohý z nás očekával, že zasáhnou i ruské jednotky, vybavené na rozdíl od syrské armády se zbraněmi pocházejícími ještě z dřevních časů Sovětského svazu, tou špičkovou protiraketovou obranou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zásah v Sýrii nic neřeší, vláda k němu neměla jednotný postoj, otočil Babiš po jednání u Zemana
Babiše za podporu koaličního útoku na Sýrii kritizovali komunisté. Odmítá jej i prezident Miloš Zeman, s nímž premiér předtím jednal.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Šlechta zprvu cítila ke vzdělancům nedůvěru, nepřátelé ničili národu elity. O historii Univerzity Karlovy s publicistou Zdeňkem Čechem
ČESKÉ OSMIČKY Soupeření Čechů s Němci na první středoevropské univerzitě. Zpočátku ovšem nešlo o opravdový národnostní boj, ale spíš o středověké politikum. Ve zlých dobách to však už bývalo jinak a lidé vzdělaní, stejně jako ti, co toužili po vědění, nesli na svých ramenou kříž... Univerzita Karlova byla založena 7. dubna 1348 a s historickým publicistou Zdeňkem Čechem se vracíme do její historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí očekává v letošním roce hospodářský růst o 3,6 procenta
Růst světové ekonomiky nabírá na dynamice. Eurozóna i Evropská unie jako celek zaznamenaly v roce 2017 nejvyšší tempo ekonomického růstu za celou dekádu a rovněž ekonomiky Spojených států amerických i Číny dosahují velmi dobrých výsledků. Většina ekonomik by si své tempo hospodářského růstu měla udržet i v letošním roce, neboť růstové vyhlídky zůstávají velmi nadějné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Sbohem, Miloši Formane, mistře velkých sklizní
Svoji rodnou zemi jste, pane velký režisére, dokázal proslavit jako málokdo. Získat dvakrát Oscara za nejlepší film a režii se povede jen vyvoleným. Rozhodně patříte k nejvýznamnějším Čechům v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rusové láteří na Putina. Je měkký, říkají
Ruský prezident Vladimir Putin se dostal pod palbu kritiky. A to kvůli útoku západních spojenců na Sýrii. Jak píše server Týden.cz podle polského listu Gazeta Wyborcza, Putin je podle kritiků příliš měkký a jen polyká urážky, které Washington Moskvě uštědřuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš: Při spolupráci s SPD by hrozilo, že vláda nezíská důvěru
Část poslanců ANO by nepodpořila spolupráci s SPD a hrozilo by, že žádost vlády o důvěru by opět skončila neúspěchem. Na facebooku to dnes napsal premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), podle nějž to byl jeden z argumentů pro obnovení rozhovorů s ČSSD. Krajští představitelé ANO se navíc obávali, že by v případě spojení s SPD odešla část lidí z kandidátek ANO pro podzimní komunální volby, uvedl Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na Karlovarsku půjde letos na opravy nádražních budov 24 milionů
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje v letošním roce přibližně 24 milionů korun do realizace a projektování oprav vybraných nádražních budov v Karlovarském kraji. Další prostředky jsou připraveny na přípravu významných investičních staveb, které se budou realizovat v příštích letech, a na realizaci drobných oprav. Původně měla jít letos na tyto účely více než dvojnásobná částka, některé stavební akce se však kvůli složitější přípravě musely odložit do dalších let. Nejvýznačnější probíhající stavbou v celém regionu je rekonstrukce výpravní budovy v Sokolově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
USA podle Stropnického poděkovaly ČR za podporu po náletu v Sýrii
Spojené státy poděkovaly Česku za vyjádření podpory po útoku, který v noci na sobotu provedly americké, britské a francouzské síly v Sýrii. ČTK o tom informovalo ministerstvo zahraničí. Ministr Martin Stropnický (ANO) o záležitosti v noci na dnešek telefonoval s úřadujícím ministrem zahraničí USA Johnem Sullivanem, který také ocenil, že Česko má v Damašku ambasádu, která zastupuje i americké zájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Zboříme vám stodolu. Ale zeptáme se napřed Vládi
Američané se spojenci zaútočili, Rusové jsou v klidu. Proč? Protože dva státníci rozhodující o budoucnosti planety naštěstí používají rozum. Američtí jestřábi vyšli jásavě vstříc britské snaze o zametení stop, co v Ghútě ohledně použití chemických zbraní nelze nalézt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Nový juniorský národní rekord ve střelbě z malorážky má student trutnovské akademie
Přemysl Macl, student 3. ročníku České lesnické akademie Trutnov, se stal na střelnici pod Zebínem celkovým vítězem veřejného závodu v disciplíně K4M, tedy střelbě z malorážky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zničí migranti Evropu?
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu dopady migrační krize na evropský kontinent
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Neslyším žádné volání „Hurá, na Sýrii…!“
Nazývejme věci pravými jmény. Američané splnili, co světu slíbili… Stovky raket trestaly tu válkou zbídačenou Sýrii. Na Radu bezpečnosti OSN ukázali dlouhý nos. Tak jako před lety americké rakety a bomby dopadaly na Jugoslávii, Afghánistán, Libyi, Irák… tak nyní trestají Sýrii. Stát, s kterým máme dlouhodobě diplomatické styky. Připomínám, že útok států NATO na Sýrii byl proveden opět bez mandátu RB OSN!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpánek: Když dva dělají totéž…
Když dva dělají totéž, není to totéž. A není prezident jako prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Salonní vůz T. G. Masaryka je v péči restaurátorů
Od 14. 4. 2018 jsou na salonním voze prezidenta Masaryka prováděny restaurátorské práce. Z těchto důvodů je vůz umístěn mimo obvyklou expozici a není možné prohlédnout si jeho vnitřní prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Demonstrace proti Orbánovi: Do ulic Budapešti vyšlo až sto tisíc lidí
V sobotu vyrazily do ulic hlavního města Maďarska Budapešti desítky tisíc lidí. Demonstranti chtěli dát Orbánovi najevo, že sice vyhrál parlamentní volby, ale to ještě neznamená, že si může s Maďarskem dělat, co se mu zlíbí. Organizátoři tvrdí, že se protestů zúčastnilo na sto tisíc Maďarů. Zprávy o protestech přinesla agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman se podílí na ústavním puči, říká někdejší spolupracovník Václava Klause
Někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a bývalý spolupracovník druhého českého prezidenta Václava Klause Petr Štěpánek má za to, že se stávající prezident Miloš Zeman podílí na ústavním puči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Server spekuluje: Chystá se vláda Babiše s Kalouskem?
Ještě před volbami šéf hnutí ANO Andrej Babiš sliboval , že se v žádném případě nechystá vládnout s hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury a s komunisty. Po volbách však tato zapíraná koalice rozhodla o obsazení orgánů Sněmovny. A před pár dny Babiš oznámil, že spolupráce s Okamurou a komunisty se mu jeví jako jediná možná. A pak je ještě jedna strana, se kterou Babiš odmítal spolupracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Důkaz je pouhé slovo. Jiným ale musí stačit, že bylo vysloveno
Co je to a jaký význam má důkaz? Důkaz je zdůvodnění nebo dokázání pravdivosti nějakého jevu, vlastnosti nebo tvrzení, které je naprosto nezpochybnitelné. V matematice jde buď o dokazování pravdivosti matematických vět, nebo formální důkaz dosažený s použitím logických výroků. V oblasti práva je však důkaz prostředkem, jak zjistit faktickou skutečnost a podat o ní svědectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MZV: Vít Beneš reprezentoval ČR na Mezinárodním jazzovém festivalu
Již počtvrté probíhá během celého měsíce dubna 2018 v Uzbekistánu Mezinárodní jazzový festival. Akci organizuje kancelář UNESCO, Ministerstvo kultury Republiky Uzbekistán, Státní unie orchestrů, Státní konzervatoř a jednotlivá velvyslanectví zemí akreditovaných v Uzbekistánu. V letošním roce se akce zúčastnilo 10 velvyslanectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman zemřel, oznámil Český rozhlas. Pak přišla omluva
V sobotu 14. dubna opustil tento svět jeden z filmových titánů Miloš Forman. Oscarovému režisérovi, který má na kontě víc než desítku velmi úspěšných filmů, bylo 86 let. Když tuto informaci oznamoval Český rozhlas, na rozhlasové vlny se snad vloudil jakýsi šotek a moderátor oznámil, že zemřel Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Věřící mohou dnes přispět na pomoc lidem ve válkou zmítané Sýrii
Věřící českých a moravských diecézí mohou dnes v kostelích přispět na pomoc lidem ve válkou zmítané Sýrii. Tamní konflikt trvá už osm let, vyžádal si statisíce lidských životů a přinutil téměř polovinu předválečné populace čítající zhruba 23 milionů lidí opustit své domovy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„DemoŽumpa si zapsala do deníčků den, kdy velká Amerika zase ukázala zuby." Zdeněk Ondráček bilancuje úder na Sýrii a mluví o možném zániku civilizace
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Den, kdy velká Amerika zase ukázala zuby," takovými slovy hodnotí komunistický poslanec Zdeněk Ondráček noční úder Američanů, Francouzů a Britů proti režimu syrského prezidenta Bašara Assada. „Rusko samozřejmě mohlo reagovat jinak a okamžitě zlikvidovat nosiče raket, ať již ve vzduchu nebo na moři, ale naštěstí se zase prokázala jejich rozvaha a zdrženlivost," hodnotí dále to, že Rusové na úder nereagovali vojensky. Podle Ondráčka je nutné se v souvislosti se Sýrií opět vrátit k jednacímu stolu a diplomacii. „Pokud diplomacie prohraje, je tu válka. Miliony mrtvých a možná i zánik civilizace,“ zvažuje Ondráček možné katastrofické scénáře. Tento fakt by si podle něj měli uvědomit obzvláště ti, kteří disponují jaderným arzenálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
MŠMT: Experti hodnotili naplňování Strategie vzdělávání 2020
U příležitosti zveřejnění externího hodnocení dosavadního naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020 (Strategie 2020) se na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze uskutečnil odborný seminář. Hlavními tématy semináře byly tři klíčové priority ?Strategie 2020: snižování nerovností ve vzdělávání, podpora kvalitní výuky a učitele jako jejího klíčového předpokladu a odpovědné a efektivní řízení vzdělávacího systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj se úspěšně prezentoval na cyklistickém veletrhu
V pražských Letňanech se uskutečnil v pořadí již devátý ročník cyklistického veletrhu FOR BIKES. Mezi vystavovateli samozřejmě nechyběl ani Karlovarský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: V potravinovém řetězci nastavíme spravedlivé vztahy
Ministr zemědělství Jiří Milek zahájil se zástupci obchodních řetězců, Potravinářské a Agrární komory a Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) sérii jednání o vztazích v potravinovém řetězci. Cílem je dosáhnout spravedlivého rozdělení přidané hodnoty mezi zemědělce, potravináře a obchodníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mainstream chrlí o Skripalovi informace, kdy jedna popírá druhou. Jde tedy o fejky a konspiraci. Rozhlasový radní ukazuje na příkladu, jak do nás ládují propagandu
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Za fascinující na práci nejen českých mainstreamových novinářů považuje místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek fakt, s jakou lehkostí na pověstném běžícím pásu zveřejňují informace, kdy jedna popírá druhou. Při použití elementární logiky to musí znamenat šíření fejků a sama tato média se stávají aktéry konspirace. Na příkladu referování o Maďarsku v době tamních voleb pak ukazuje, že většina současných žurnalistů tu není pro to, aby objektivně a vyváženě reflektovala dění, ale ládovala do nás propagandu dnes ve jménu jakési posvátné liberální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš by chtěl do konce týdne dohodu s ČSSD o resortech
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by chtěl do konce příštího týdne dojít k dohodě s ČSSD o rozdělení resortů v případné koaliční vládě. Program možné koalice už je dohodnutý a není důvod rozhovory dál protahovat, řekl novinářům po dnešním jednání s prezidentem Milošem Zemanem. Prezident podle něj vzal na vědomí to, že se ANO vrátilo k jednání s ČSSD, i když Babišovi tento týden doporučoval jednat o vládě s KSČM a SPD. Termín, kdy Babiše podruhé jmenuje premiérem, Zeman podle předsedy hnutí ANO neuvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Jak Rusové vytáhli Trumpa z kaše, kterou navařil
Vlk se nažral a koza zůstala celá
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Se Školským spolkem Komenský ve Vídni spolupracuje kraj už deset let
Dar ve výši jednoho milionu korun předal hejtman Bohumil Šimek starostovi Školského spolku Komenský ve Vídni Karlu Hanzlovi. Poskytnutí daru schválilo krajské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šílenci, jaderná válka, uvedl Klaus mladší. Jakub Janda: Užitečný idiot. Bombardování nemocnic a desítky chemických útoků mu nevadí
Na noční útok Západu na Sýrii jsou v Česku reakce rozdílné. Zatímco někteří koordinovanou vojenskou akci USA, Francie a Británie v Sýrii považují za nezbytnou, jiní se stavějí na stranu Ruska a říkají, že tento úder by mohl způsobit doslova katastrofu. Mezi ně se například zařadil i Václav Klaus mladší, jenž tyto tři země označil za šílence, čímž zaujal ředitele neziskové organizace Evropské hodnoty Jakuba Jandu, který jej na své sociální síti neváhal označit za užitečného idiota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM ve Frýdku-Místku vyřešil pozemek, u kterého nebyl přes patnáct let evidován vlastník
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Frýdku-Místku prodalo ve výběrovém řízení za 240 000 Kč pozemek v obci Staříč – místní části Hradčany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Debilita! Západ rozvrtal Irák, Libyi a Sýrii! Zeman udeřil proti Západu a řekl: Stropnický a Šlechtová, nejste ministři USA!
Do Pressklubu na Frekvenci 1 zavítal speciální host. Po několika měsících k občanům z rádia promluvil prezident Miloš Zeman. Vyjádřil se k otázce sestavování vlády v České republice i k sobotnímu útoku Spojených států, Velké Británie a Francie na Sýrii. Západ dostal od české hlavy státu pořádně na frak. Tzv. za uši dostali také dva ministři Babišovy vlády, kteří útok v Sýrii podpořili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Trump dává za pravdu Kimovi
Spojené státy raketovým útokem na Sýrii 14. 4. 2018 daly za pravdu Severní Koreji. Severní Korea buduje arzenál atomových zbraní z důvodu, že jen vlastnictví atomových zbraní ochrání stát před americkým útokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Konečná: Hnusí se mi americké pojetí demokracie vyvážené na hlavních pušek a raket. Trump se chová jako nezodpovědný blázen!
ROZHOVOR „Hnusí se mi americké pojetí demokracie vyvážené na hlavních pušek a raket,“ říká k úderu na Sýrii europoslankyně Kateřina Konečná a dodává. „Trump se chová jako nezodpovědný blázen.“ Pro ParlamentníListy.cz promluvila i o sjezdu KSČM i o své kandidatuře na předsedkyni strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Uznávaný geolog Ziegler předvídá: USA a jejich spojenci rozbili Asadovi továrny. Takže až se v Sýrii zase objeví chemické zbraně...
ROZHOVOR Považovat zdrženlivost za strach je v případě reakce Vladimíra Putina na útoky v Sýrii velký omyl, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k situaci ve světě uznávaný přírodovědec, geolog, docent Václav Ziegler. Na tuzemské politické scéně pak odmítá pojem šachové partie, která se odehrává ohledně sestavení vlády. Obsáhle se také věnuje národním parkům i protestům, které vyvolalo kácení v polském bělověžském pralese, národním parku pod ochranou UNESCO. Všímá si také zajímavé souvislosti - zvláštní libůstky otravovat agenty tajných služeb v Anglii a výskytu další nebezpečné veterinární nákazy, kde jinde než na Zlínsku…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Komunistům vadí, že Babiš podpořil úder na Sýrii. Začínám mít s podporou vlády problém, řekl Skála
Komunistům vadí, že premiér v demisi Andrej Babiš podpořil koaliční útok na Sýrii.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Pirát Bartoš navrhne Zemanovi, aby vládu sestavoval někdo jiný než Babiš. Odblokuje to situaci, míní
Jmenování jiného premiéra by podle Bartoše mohlo odblokovat současnou situaci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): WP29 ustavuje pracovní skupinu pro sociální média?
...dlouhodobé podceňování a nezodpovědné ignorování vzdělávání pedagogické veřejnosti a populace obecně v kybernetické bezpečnosti žádné GDPR nespasí....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Trump jednal pod tlakem, ale obstál. Kdyby byl prezidentem místo Obamy, vyhnuli bychom se Rusům v Sýrii i na Ukrajině, říká analytik Valenta
ROZHOVOR V týdnu, ve kterém se rozhodoval o vojenském úderu proti režimu syrského prezidenta Bašara Assada, byl americký prezident Donald Trump na domácí půdě vystaven silnému tlaku kvůli svým minulým sexuálním aférám, poukazuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odborník na geopolitiku a strategické rozhodování Dr. Ing. Jiří Valenta. V posledních dnech předcházejících úderu na Assada se v americkém tisku dokonce objevily pasáže z chystané knihy exředitele FBI Jamese Comeyho, ve kterých se opětovně vrací k údajným sexuálním eskapádám současného amerického prezidenta v Moskvě a kauze tzv. „zlatého deště“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Obávám se, že se řešení syrského konfliktu odkládá
Komentář na facebookovém profilu k útoku na Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOP 09: Chceme z Pardubic udělat chytré město pro život
Koncepty chytrých měst jsou aktuálním a moderním přístupem ke zkvalitňování života ve městech. TOP 09 nesouhlasí s připravovanou smart city strategií v Pardubicích a nabízí zkušenosti z jiných měst a kompetentní odborníky k její změně. TOP 09 přiblížila tuto problematiku veřejnosti na konferenci s veřejnou debatou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Antonín Seďa: Vojenský zásah v Sýrii tam bezpečnostní situaci spíše zhorší. Vyvážení západní demokracie do takových států nefunguje
ROZHOVOR „Odvetný vojenský zásah v Sýrii ničemu nepřispěl. Je políčkem syrskému režimu, ale situaci neposouvá kupředu,“ říká sociální demokrat, zahraniční expert a donedávna dlouhodobý poslanec Antonín Seďa. Upozornil, že vývoz západní demokracie do států jako Afghánistán a Sýrie není úspěšný a důrazně vyzval, aby mocnosti namísto vyostřování konfliktu zasedli u jednacího stolu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentoval i současnou domácí politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babišova vláda je stejně bojechtivá jako rakousko-uherský generální štáb v roce 1914, tvrdí Bašta
Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta vzpomíná na rok 1962, kdy se svět obával, že kubánská krize skončí válkou. V souvislosti s útokem v Sýrii prý Baštu navštívil stejný strach. Jen teď impulzivní vládce, který ohrožuje svět, podle exdiplomata nesedí v Kremlu, ale v Bílém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj připravuje investice do krajských muzeí
Rozvojové investice projednával tento týden 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje pro majetek, investice a kulturu Roman Línek také v Regionálních muzeích v Litomyšli a v Chrudimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Opět „oblečeme“ komunální politiky
Zákon o střetu zájmů je prostě celý špatně a zase budeme muset napravovat chyby, které spískala předchozí vládní garnitura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se setká s Babišem k jednání o sestavování vlády
Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne v lánském zámku setká s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Budou mluvit o vývoji vyjednávání o vládě poté, co se vedení ANO ve čtvrtek rozhodlo vrátit k rozhovorům s ČSSD, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Matušovská (KSČM): Systém elektronického mýta má svého vítěze
Všichni čtyři uchazeči, kteří se ucházeli, a to zmíněný Kapsch, slovenský Sky Toll, maďarský National Toll Payment a německá firma T – Systems, kteří podali předběžnou nabídku a tím splnili kvalifikační podmínky a postoupili do další fáze zadávacího řízení na dodávku a provoz mýtného systému po roce 2019, předložili své nabídky, které byly otevřeny dne 8. 3. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Kam spadla bomba USA, tam nastaly rozvrat a neštěstí. Lidem o Sýrii strašně lžou, zapojil se do vysílání TV docent a analytik
Syrská vláda označila trojstranný vojenský útok USA, Francie a Velké Británie za agresi a porušení mezinárodního práva. O závažnosti tohoto vojenského zásahu promluvil ve slovenské zpravodajské televizní stanici TA3 politolog a bezpečnostní analytik František Škvrnda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vládu už by měl sestavovat někdo jiný, myslí si Češi. Babišovo pokračování si přeje třetina lidí
Předčasné volby by si hned vybralo místo dalších jednání o vládě jen 20 procent lidí. Většina - 55 procent - by vyčerpala všechny pokusy o sestavení vlády, a až po jejich neúspěchu přistoupila k volbám.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.4.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Problematika rakoviny prsu přilákala na 150 lékařů z Česka i ze zahraničí
Mezinárodní konference Karcinom prsu: kaleidoskop zkušeností byla první větší akcí zaměřenou na tuto problematiku, kterou Chirurgická klinika Pardubické nemocnice pořádala. Nakonec se jí zúčastnilo bezmála sto padesát odborníků z Česka, Slovenska a Německa. Netradičně pojatá konference, v níž část příspěvků tvořila videa z nejprestižnějších pracovišť České republiky a dva přímé přenosy z operačních sálů pardubické chirurgické kliniky, byla součástí týdenního informačního projektu Vědět víc… Karcinom prsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Školství vládní prioritou nikdy nebylo. Není jí ani za Babiše, říká předseda Pedagogické komory Sárközi
ROZHOVOR „Česká vláda sama od sebe platy ve školství nezvýší. Ani jinde ve světě politici platy ve školství nezvyšovali dobrovolně, většinou si o ně museli zaměstnanci škol hlasitě říci,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda spolku Pedagogická komora Radek Sárközi. Největší brzdou navyšování učitelských platů bylo podle Sárköziho v posledních letech „úzké propojení vedení školských odborů s ČSSD“. Vedení odborů podle něj „preferovalo dobré vztahy“ s bývalou ministryní školství Kateřinou Valachovou a dalšími ministry za ČSSD před zájmy řadových učitelů. „Čeští učitelé jsou placeni nejhůře v Evropě,“ dodává Sárközi. Pokud se situace nezmění a učitelé nedostanou od nového školního roku přidáno, plánuje spolek Pedagogická komora protestní akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Rekonstrukce trutnovské nemocnice počítá s internou, neurologií a rehabilitací
Krajská rada schválila zakázku na vypracování projektové dokumentace rekonstrukce pavilonu interny Oblastní nemocnice Trutnov. Projekt, na který kraj vyčlenil 9,5 milionu korun, čítá rekonstrukci oddělení interny, neurologie a rehabilitace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Příručka MŠMT o výchově mládeže je v rozporu s právní úpravou i zdravým rozumem
Vyjádření k interpelaci ministryně práce a sociálních věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra