Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.662x, což odpovídá cca 138.899-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Miloš Svoboda: Udavačství na Univerzitě Karlově a kouzlo nechtěného
Parlamentní listy před nedávnem zveřejnily příběh o úspěchu jednoho udavače na Univerzitě Karlově. Cílem a bohužel také výsledkem jeho udání bylo stažení knihy sociologa Petra Hampla Prolomení hradeb z nabídky univerzitního Knihkupectví Karolinum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ekonomka Lipovská k divadlu s Ježíšem znásilňujícím muslimku: Uráží lidi a ještě je nutí, aby jim to z daní platili
Ekonomka Hana Lipovská se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslela nad tím, kde je hranice svobody umění. Její komentář vznikl v souvislosti s hrou, v níž Kristus znásilňuje muslimku, která bude uvedena v rámci brněnského festivalu Divadelní svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Konec stereotypu, že technika je jen pro kluky. Robosoutěž ČVUT poprvé vyhrál dívčí tým
Jarní část Robosoutěže určená pro žáky z druhého stupně základních škol a odpovídající třídy víceletých gymnázií měla kvůli velkému zájmu škol dvojí finále. Ve čtvrtek 19. dubna zvítězil tým Vrakoslav z Říčan a v pátek 20. dubna čekalo všechny zúčastněné velké překvapení: vítězem se poprvé v historii stal čistě dívčí tým Gbváci z Břeclavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Politolog pohrozil: Komunisté jsou na smrtelné posteli, přesto ještě mohou škodit
Strana českých komunistů je na smrtelné posteli, přesto ještě může škodit, míní politolog Josef Mlejnek jr., podle nějž u této strany lze pozorovat mnoho paradoxů. Tím největším v současné době je asi to, že vůbec nejhorší volební výsledek strany v celých jejích dějnách poskytl reálnou šanci na, byť nepřímé, vládní angažmá. „Na zdejších komunistech jsou asi nejrizikovější jejich vazby k Rusku a k současnému kremelskému režimu,“ varuje ve svém komentáři v pátečních Lidových novinách Mlejnek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiřina Šiklová opět promluvila: Zeman byl na tripu s LSD spokojen. Ale my ostatní jsme ho museli vytlačovat od jezera
Ve čtvtek 19 dubna. se v prostorách Továrny v pražských Holešovicích konala konference k příležitosti 75. narozenin LSD, kterou pořádala Česká psychedelická společnost. Akce se zúčastnila i významná česká socioložka Jiřina Šiklová – ta v minulosti LSD vyzkoušela na vlastní kůži, dokonce i spolu se současným prezidentem České republiky Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí vydělávalo na finančních trzích i v prvním čtvrtletí
Ministerstvo financí zveřejnilo Čtvrtletní zprávu o řízení státního dluhu České republiky, která obsahuje zejména vyhodnocení vyhlášených strategických cílů, operativního plnění programu financování, plán emisní činnosti a také pravidelné čtvrtletní hodnocení primárních dealerů za období od druhého čtvrtletí roku 2017 do prvního čtvrtletí roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Právo občana na spravedlnost
Moc soudní je jedním ze tří pilířů, na kterých je založená demokracie. Soudce má právo nařizovat občanům, institucím i státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Předsedou KSČM je Filip. V sále během volby našli schovaný diktafon
Předsedou KSČM byl opět zvolen Vojtěch Filip. Ve druhém kole porazil svého nejhlasitějšího kritika Josefa Skálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Hnůj v Brně
V Brně v divadle Husa na provázku bude v květnu 2018 při festivalu Divadelní svět uvedena hra Naše násilí a vaše násilí, v které je znásilnění muslimky Ježíšem. Proti tomu se zvedly hlasy Brňanů. Protest vyjádřili biskupové Moravy a Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová napsala na Šafrův web. Smíchala kardinála Berana, prezidenta u komunistů, Babiše u StB i "zlomové osmičky"
Poslankyně ODS Miroslava Němcová se ve svém komentáři pro server Forum24.cz zaměřila na dnešní dění, kdy v katedrále svatého Víta bude sloužena mše za kardinála Berana, jehož ostatky byly včera převezeny z Říma, a zároveň také zamíří prezident Miloš Zeman na sjezd ke komunistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Mám důvěru v pražskou ZOO
Koně Převalského na Dívčích hradech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Když do pekla, tak na pořádným čertovi. To si prý nejspíš řekla ČSSD
Sociální demokraté se rozhodli znovu jednat s hnutím ANO o vládě. Přesvědčila je nabídka pěti ministerstev, mimo jiné i resortu vnitra. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Trutnovskou nemocnici povede Miroslav Procházka
Představenstvo Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje jmenovalo Miroslava Procházku členem představenstva Oblastní nemocnice Trutnov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Obeznámený právník poslal televizní Radě stížnost na manipulátory z ČT. Přečtěte si, jak s ní pochodil, reakce vážně stojí za to
Na neobjektivnost, podjatost a neprofesionální práci v České televizi si stěžoval právník Tomáš Tyl. Jako bývalý pracovník Úřadu Rady pro televizní a rozhlasové vysílání prohlásil, že už nemůže mlčet a svoji stížnost zaslal zmíněné radě. Ta však jeho námitky do jedné odmítla – ty, které se týkaly informování o imigraci i o záležitostech politických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rychetský prohlásil komentáře na sociálních sítích za nepřítele ústavy a přimluvil se za mazání. A to bylo moc i na Martina Fendrycha
Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych si zpravidla bere na mušku prezidenta Miloše Zemana, trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše nebo předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru. Tentokrát však udělala výjimku a vymezil se proti předsedovi Ústavního soudu ČR Pavlu Rychetskému. Co ho k tomu vedlo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ošklivá splátka za komunistické hlasy. Drahoš, Pospíšil, Štětina, Herman a další projevili své zhnusení nad prezidentem
Miloš Zeman si svým projevem na sjezdu KSČM vysloužil potlesk soudružek a soudruhů. Politici z ostatních stran už zdaleka tak vstřícní k Zemanovi nebyli. Tvrdá slova na adresu hlavy státu zazněla od neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, od jeho kolegy z prezidentských voleb Pavla Fischera či od bývalého lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana. Prezidenta nešetřil ani europoslanec za TOP 09 Jiří Štětina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
FOTO Prezident Zeman absolvoval v Nymburku ještě jednu návštěvu. U profesora, kterému to slíbil
Ve čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov se prezident vysmál velké většině ústavních právníků. Označil je za žvanily. Dva ústavní právníky prý ale přece jen uznává a rád se s nimi pobaví o možnostech, které má jako prezident při sestavování vlády. V sobotu svůj slib částečně splnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman na sjezdu vmetl komunistům: Píka, Horáková, to byly zločiny. Musíte umět pojmenovat pravdu, doporučuji vám pokání
Na X. sjezd KSČM v Nymburku dorazil i prezident Miloš Zeman. Je to poprvé od roku 1989, kdy hlava státu přijela na sjezd komunistické strany. Zeman se navíc dnes kvůli sjezdu KSČM neúčastní bohoslužby u příležitosti návratu ostatků kardinála Berana do vlasti, za což se setkává s kritikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Už žádný další Dieselgate
Evropský parlament schválil nová pravidla pro schvalování vozidel
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Neonacisté mají sraz kousek od českých hranic. Cestou je prohlédla policie
Policie dnes na rozsáhlém neonacistickém festivalu ve východoněmecké obci Ostritz zabavila trička, plakáty a transparenty se zakázanými nápisy. Pravidelně také kontroluje, jestli na 750 účastníků akce dodržuje soudem nařízený zákaz požívání alkoholu. Zatím se dvoudenní festival, během nějž si pravicoví extremisté připomínají narozeniny nacistického vůdce Adolfa Hitlera, obešel bez větších problémů; zřejmě i díky přítomnosti zhruba 1000 policistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Hodnocení efektivity investic v regulovaných sektorech energetiky
Dne 4. května 2018 od 13 hodin se v sídle Technologické agentury ČR (Evropská 1692/37, Praha 6) bude konat setkání s dodavateli a zástupci resortu ERÚ k projektu TIRXERU801 - Hodnocení efektivity investic v regulovaných sektorech energetiky v České republice. Setkání je určeno především potenciálním dodavatelům, jako možným řešitelům tohoto projektu, který bude řešen v Programu BETA2 a to formou dodávky služby aplikovaného výzkumu, vývoje či inovace, hrazeného formou 100% podpory uznatelných nákladů projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Strakonický voják byl v USA druhý v soutěži o nejlepšího bojovníka
Výborné druhé místo obsadil desátník Lukáš Mrocek ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku v prestižní soutěži o nejlepšího bojovníka (Best Warrior Competition), kterou v půlce dubna uspořádala Národní garda v americkém státě Nebraska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Pražanům zůstaly jen iluze
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům působení hnutí ANO na pražském magistrátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Je jedno, kdo je předseda, pořád jsou to rudí lokajové východu. Pravice komentuje sjezd KSČM
Komunistickou stranu povede i nadále Vojtěch Filip, který svou funkci předsedy KSČM obhájil, a to i po výrazném propadu strany ve sněmovních volbách. Ohlasy českých politiků na jeho zovuzvolení se proto značně liší, tady jsou některé z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Co nového se člověk zase dozví?
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
LOM PRAHA TRADE uzavřel partnerství s Českou rugbyovou unií pro sezónu 2018
Česká rugbyová unie (ČSRU) dnes na tiskové konferenci oznámila jméno nového partnera, kterým se stala společnost LOM PRAHA TRADE, zabývající se zahraničním obchodem v leteckém průmyslu. K podpisu smlouvy předními zástupci obou stran došlo na tiskové konferenci, pořádané k mezinárodnímu utkání mistrovství Evropy Česko – Moldavsko, které se konalo na stadionu Markéta v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Všichni víme, že Praha nefunguje. Musíme hledat pozitivní řešení
Vzdělávání, doprava a životní prostředí – to byla témata, nad kterými dnes diskutovalo více než šest desítek účastníků Pražské programové konference TOP 09. Členy a budoucí kandidáty přišel informovat o strategii a cílech letošních komunálních voleb také předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo přišel, ten dostal azyl. Teď v německém městě začínají vyšetřovat úředníky kvůli korupci
Německém aktuálně hýbe skandál, který se týká uprchlíků. Tentokrát však nejsou za porušení zákona odpovědni oni sami, ale němečtí úředníci a další jedinci, kteří se věnují problematice přistěhovalectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Historik vzpomíná na Františka Kriegela: Statečný interbrigadista, který se nebál ničeho. Byl jedním z důvodů, proč Brežněv spustil vojenský zásah
ROZHOVOR Od narození Františka Kriegela, muže, který jako jediný z československé delegace v srpnu 1968 odmítl podepsat tzv. Moskevské protokoly, uběhlo 110 let. O tom, jaká byla Kriegelova cesta od milicionáře účastnícího se komunistického puče v únoru 1948 až k reformátorovi, který se vzepřel diktátu Moskvy, ParlamentníListy.cz pohovořily s historikem Milanem Bártou z Ústavu pro studium totalitních režimů. Kriegel je podle Bárty v současné době vnímán jako symbol odvahy a boje za demokracii. Tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv měl podle Bárty Kriegela dokonce označit za jeden z důvodů, proč bylo nutné v Československu zasahovat vojensky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Spotřeba biopotravin vzrostla nejvíc od roku 2008
Více než 4 miliard korun dosáhl v roce 2016 celkový obrat s biopotravinami českých subjektů včetně vývozu. Z toho byla celková spotřeba biopotravin, včetně dovozu, v České republice 2,55 miliardy korun, což je proti roku 2015 nárůst o 13,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš popřál Filipovi. Věří, že rychle vznikne vláda s důvěrou
Premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš pogratuloval Vojtěchu Filipovi k obhájení funkce předsedy KSČM na dnešním mimořádném volebním sjezdu strany. Babiš věří, že nadcházející rozhovory se sociálními demokraty a komunisty co nejdříve povedou ke vzniku vlády s důvěrou Poslanecké sněmovny. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Pohádkový les Prahy 5 na Barrandově přilákal více než deset tisíc lidí
Mezi nejoblíbenější akce pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v sobotu 21. dubna nenechalo ujít více než deset tisíc lidí. Ti všichni na Barrandově zažili mnoho zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Máme své zkušenosti
Komentář na facebookovém profilu k projednávání evropského azylového systému v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Škorpil: Okouzlení mocí
Opět bych se rád trochu rozepsal z pohledu obyčejného venkovana o dění na naší politické scéně a okouzlení mocí našich politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM ve Strakonicích úspěšně využívá elektronické aukce
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) připravil v rámci nově zavedeného systému prodeje movitých věcí formou elektronické aukce nabídku osobního automobilu Škoda Felicia, audio mini věže Grundig, nebo dalekohledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Komunisté přijali Zemanův projev na sjezdu rozdílně
Komunisté přijali projev prezidenta Miloše Zemana na dnešním sjezdu KSČM rozdílně. Předseda Vojtěch Filip uvedl, že mu nevadila žádná pasáž, podle předsedy poslaneckého klubu Pavla Kováčika odpovídal prezidentovým názorům. Marta Semelová, jež patří k radikálnímu křídlu ve straně, pokládá Zemanovo vystoupení za jednostranné, shrnula ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Je důležité zvyšovat ekologické povědomí
Den Země tentokrát s podtitulem Fandíme fauně se v Brně uskutečnil 21. dubna 2018 na Kraví hoře. Účastníky tradičního svátku v jeho průběhu navštívil hejtman Bohumil Šimek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Důchodová reforma jako podvod století
Důchodová reforma bývala kdysi velkým tématem. Pak načas nějak vysublimovalo. A náhle se opět vrací. Mluví o něm vláda. A nedávno o něm mluvil i guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Tábor získala třináct monitorů dechu
Táborská nemocnice získala v rámci projektu Maminko dýchám třináct monitorů dechu pro novorozence
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec zdůraznil propojení s Evropskou unií
Ministr životního prostředí Richard Brabec představil svůj rezort na Vysoké škole ekonomické v Praze v rámci série přednášek s názvem Hospodářská politika pohledem jejích tvůrců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jako jediní známe detaily primárek ANO v Praze. Nacher překvapil silnou pozicí, řeč byla taky o Krnáčové
Vysoká účast a silný mandát, s těmito předpoklady odešel poslanec Patrik Nacher po sobotním jednání jako lídr pražské kandidátky ANO. O tom ParlamentníListy.cz ostatně informovaly jako první. Nyní naše redakce získala prohlášení, které těsně po svém jmenování poskytl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Diváci ČT, to budete koukat, kdo za vás hovoří s ředitelem Dvořákem. Šimon Pánek, Ivo Mathé, Adam Černý...
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize se dopustila fatálního profesního selhání, když odvysílala údajné záběry z Američany bombardovaného Damašku, ačkoliv šlo o video zachycující útok na ukrajinský Luhansk v roce 2015. Petra Žantovského by moc zajímalo, zda se někdo z Divácké rady při pondělním sezení zeptal generálního ředitele ČT, jak se to může stát a proč je validním zdrojem pro veřejnoprávní televizi sociální síť. Mediální analytik se zabývá také článkem z Reflexu, který nabádá k tomu zbavit některé skupiny volebního práva, i obrovskou nechutností skrývanou za sociologický průzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nejlepším hasičem roku 2017 je žena
U Hasičského záchranného sboru ČR je ve služebním poměru, tedy laicky řečeno „v uniformě“ 9644 příslušníků. Z nich je pak pouze 912 žen, což je necelých 10procent. I přes tak nízké číslo se jedna žena probojovala až na první místo nejprestižnější hasičské ankety „Hasič roku“ a získala pro sebe titul „Hasič roku 2017“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Hejtmanka prostě nemaká
Komentář na facebookovém profilu k účasti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové na jednáních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Odpůrci KSČM se dobývali na sjezd, musela je krotit policie. Pak dorazil Michal Horáček a recitoval básničku o východní marce
REPORTÁŽ V podzimních volbách 2017 si komunisté prošli volebním Waterloo. Získali vůbec nejméně hlasů ve své takřka stoleté historii. Svolali proto mimořádný sjezd, který se konal půl roku poté v Nymburce. Na sjezdu KSČM vůbec poprvé vystoupil i prezident republiky. Sjezd byl však zajímavý i tím, co se dělo před budovou, ve které komunisté rokovali. Pod okny jim zněl pískot, křik a recitované verše. V jednu chvíli se ozval opravdu mohutný potlesk. Přesvědčte se sami, čím, či spíše kým byl způsoben.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd se zúčastní zahájení projektu NPÚ na Karlštejně
Ilja Šmíd se v pondělí 23. dubna 2018 od 10,00 hodin zúčastní podpisu smlouvy a zahájení IROP projektu NPÚ s názvem „Hrad Karlštejn – klenot české země“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Předsedou KSČM bude Filip nebo Skála. Postoupili do druhého kola
ParlamentnímListům.cz se podařilo získat informace ze sjezdu KSČM, který je jinak uzavřen. Volba předsedy v prvním kole nepřinesla vítěze, do druhého postupují současný předseda Vojtěch Filip a místopředseda Josef Skála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sjezd KSČM byl po Zemanově vystoupení uzavřen
Sjezd KSČM se po úvodních projevech předsedy Vojtěcha Filipa a prezidenta Miloše Zemana bude konat za zavřenými dveřmi. Delegáti o tom rozhodli v úvodu dnešního jednání, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veterinární správa vrátila do Estonska tunu neoznačených sušených ryb
Veterinární inspektoři Státní veterinární správy v Pardubickém kraji na základě kontroly vozidla s estonskou poznávací značkou provedené začátkem týdne ve spolupráci s Celní správou zadrželi zásilku téměř jedné tuny sušených rybích výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Návrat ostatků kardinála Berana nese hlubokou symboliku
Komentář k návratu ostatků kardinála Berana do České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jdi domů, Zemane, čeká tě Ivana. KSČ jsou vrazi. Byli jsme u toho, když v Nymburku čekali na Zemana jeho odpůrci
REPORTÁŽ Sjezd KSČM v Nymburku a zejména účast prezidenta Miloše Zemana vyvolaly mezi zhruba dvěma stovkami lidí takové rozhořčení, že jej považovali za nutné hlavě státu sdělit přímo. Pod organizačním patronátem aktivisty Jana Cempera dorazili vybaveni transparenty i některými skutečně kuriózními rekvizitami a na prezidenta při odjezdu křičeli, ať už se nevrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Z uzavřeného sálu komunistického sjezdu: Dejte hlasy Skálovi. Jestli se nezměníme, tisíce straníků položi legitimace
Sjezd KSČM byl po projevu prezidenta Zemana pro veřejnost uzavřen. ParlamentnímListům.cz se ale podařilo získat několik informací o dění v sále, kde se právě volí předseda strany. Proti současnému předsedovi Vojtěchu Filipovi se dle očekávání ostře vymezil zejména místopředseda Josef Skála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vražda vlastního velvyslance a provokace v Sudetech. A pak to spustíme. Přesně před osmdesáti lety schválil Hitler plán útoku na ČSR
Přesně před 80 lety, 21. dubna 1938, stanovil Adolf Hitler svůj Zelený plán (Fall Grün). Na schůzce s vrchním velitelem Wehrmachtu Wilhelmem Keitelem stanovil bleskový útok německé armády na obsazení sousedních území. Píše o tom server České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Duka varoval před rostoucí mocí komunistů. Vyzval prezidenta Zemana k "jasnému slovu"
Chvíle, kdy se komunisté přes volební porážku dožadují stále většího podílu na moci, patří podle kardinála Dominika Duky k rozhodným hodinám českého národa. „O to větší zodpovědnost je na hlavě státu, aby zaznělo rozhodné slovo,“ řekl dnes Duka ve svém kázání při mši v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kterou slouží u příležitosti repatriace ostatků kardinála Josefa Berana. Bohoslužba je sloužena ke cti sv. Vojtěcha. Za svá slova sklidil Duka bouřlivý potlesk, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTourism: První návštěva z Pobaltí v českých sklárnách a bižuterních firmách
Zahraniční zastoupení CzechTourism v Polsku s působností pro Litvu a Lotyšsko společně se Zastupitelským úřadem v Tallinně zorganizovalo první zahraniční výjezd importérů skla a bižuterie z Pobaltí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dobrý: Pane ministře, velkomyslně jste pominul otázku důkazů existence chemických zbraní v Sýrii
Reakce na odpověď ministra zahraničí Martina Stropnického
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hnus v Brně. Právník rozkryl, na jaké nechutné účely používá veřejné prostředky koalice v čele s ANO a Žít Brno
Advokát Zdeněk Koudelka se pro server ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze divadelního představení Naše násilí a vaše násilí, které uvede brněnský festival Divadelní svět. Ježíš v tomto představení znásilňuje muslimku, proti čemuž se vyjádřili nejen biskupové, ale i mnozí Brňané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: K diskriminaci spotřebitelů stále dochází
Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje, zda nedochází ze strany obchodníků k některé z forem diskriminace spotřebitele. V roce 2017 uskutečnila v této oblasti 721 kontrol a podezření na některou z forem tohoto nežádoucího jednání zjistila v sedmi případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Na zmírnění geologických rizik poputuje 800 tisíc EUR
V Labském pískovcovém pohoří bude zase o něco bezpečněji. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž prostřednictvím Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014-2020 rozdělí částku 800 tisíc EUR, která by měla zabránit případným sesuvům ohrožujícím bezpečí občanů Česka a Německa žijících v pohraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Přesně před osmdesáti lety schválil Hitler plán útoku na Československo
Přesně před 80 lety, 21. dubna 1938, stanovil Adolf Hitler svůj Zelený plán (Fall Grün). Na schůzce s vrchním velitelem Wehrmachtu Wilhelmem Keitelem stanovil bleskový útok německé armády na obsazení sousedních území. Píše o tom server České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česká televize kvůli digitalizaci dočasně omezí doplňkové služby
Česká televize umožní divákům, aby všechny její programy od 24. 4. naladili na jednom místě. Dočasné řešení, které bude trvat do listopadu 2019, by mělo všem poskytnout dostatek času na přípravu na přechod na DVB-T2 a nákup nových televizorů či settop boxů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Maďarské volby se nám ztratily...
Před dvěma týdny proběhly v Maďarsku parlamentní volby. A zřejmě proto, že nedopadly žádným velkým překvapením, protože v nich vyhrál na celé čáře dosavadní vládní tandem Orbánovy strany Fidesz a křesťanských demokratů, nebyly v českých médiích ani příliš komentovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Úklidová akce v Halenkově se uskuteční v jiném termínu
Z organizačních důvodů došlo ke změně termínu úklidu na Halenkově. Akce se uskuteční 27. 4. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: MLS letos trhá rekordy. Ocenění dostanou výrobci v květnu
Už dvanáctým rokem Pardubický kraj vybírá to nejlepší, co produkují místní výrobci potravin. I letos se tak sešla pětičlenná porota, která hodnotila a ochutnávala, aby titul MLS Pardubického kraje získaly ty nejchutnější a nejkvalitnější potraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Velká naděje pro kuřárny
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu rozhodnutí Ústavního soudu v Brně ke stížnosti v záležitosti tzv. protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Filip vzkazuje Babišovi: Pokud vás máme podpořit, chceme být u jednacího stolu
KSČM cítí příležitost, že by se mohla dostat výš a podílet se na jednání o vládě. Lídr komunistů Vojtěch Filip vzkázal premiéru v demisi Andreji Babišovi (ANO), že pokud má případná budoucí vláda ANO a ČSSD počítat s podporou KSČM, musí komunisty pozvat k jednacímu stolu. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
DOKUMENT Falmer vypadal, že je hrdý, že byl vytypován. Josif chápe spolupráci jako morální povinnost. Přečtěte si, co si o favoritech na předsedu KSČM psala StB
Střet prověřené staré školy a nových tváří se očekává na víkendovém sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy. O pozici předsedy strany se sice klesajícími volebními úspěchy, ale přesto možná nesmírně důležité pro osud Babišovy vlády, se utká nebývale mnoho kandidátů. Dva z adeptů provází z let minulých stigma evidence spolupracovníka tajné komunistické policie – Státní bezpečnosti. ParlamentníListy.cz získaly několik historických faksimilií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štefec: Turecko, Turecko nadevšecko?
Jak se zdá, v Evropě se potichoučku polehoučku zadělává na další válku. Svědčí o tom mj. následující výroky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Radioservis vydává knižní novinku známé rozhlasové reportérky
Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, představuje knižní novinku Příběhy z Mexika od známé rozhlasové reportérky, cestovatelky a spisovatelky Pavly Jazairiové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): ANO i ČSSD překračují pomyslnou červenou čáru
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k vládnímu vyjednávání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Trump pozval Putina do Bílého domu
Americký prezident Donald Trump v průběhu nedávného telefonického rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem pozval ruského vůdce do Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Je to důstojné, ocenil Hamáček nabídku pěti ministerstev
Předseda ČSSD Jan Hamáček se domnívá, že vláda s ANO je nejdůležitějším rozhodnutím sociální demokracie. Diskuse a vyjednávání bylo dlouhé, následně pak hlasování o tom, že ČSSD má pokračovat v jednání s premiérem v demisi Andrejem Babišem, skončilo těsně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ty zasraná kundo. Ta hradní troska... Proud páteční noci od Jana Rejžka
Na úmrtí známého textaře a básníka Pavla Šruta zareagoval na svém facebookovém profilu kritik Jan Rejžek. A jak je jeho zvykem, rozhodně nešetřil vulgarismy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Po nás potopa
Komentář na facebookovém profilu k nadcházejícímu sjezdu komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Chceme spolupracovat s odborníky ze soukromých firem nebo veřejné sféry
ODS zahájila kulaté stoly k tvorbě programu do komunálních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Komunisté dnes zvolí nové vedení, sjezd navštíví prezident Zeman
Komunisté dnes v Nymburku zvolí nové vedení a prodiskutují postoj k spolupráci v vládním hnutím ANO. Předseda Vojtěch Filip, který dal stejně jako celé předsednictvo funkci k dispozici po hlubokém neúspěchu v podzimních volbách, bude funkci obhajovat v souboji s devíti dalšími kandidáty. Mezi relevantní vyzyvatele dosavadního předsedy patří dosavadní místopředseda a Filipův dlouhodobý oponent Josef Skála či europoslankyně Kateřina Konečná. Nominace do funkcí místopředsedů získalo víc než 25 kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Není možné, aby stavebníci byli jako rukojmí
Hned tři odborníky na územní plánování a stavební řád vysílá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová na Úřad územního plánování v Černošicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Trump se chtěl předvést, že není měkkota. Jaderná válka nebude, politici zhrubli, ale šílenci nejsou. Zkušený diplomat a poradce čtyř premiérů srovnává
Navenek současná situace sice vypadá jako tzv. „karibská krize“ (říjen 1962), kdy světu hrozil jaderný konflikt, ale ono to zas tak horké nebude. Politici zhrubli, elegantní způsoby komunikace se vytratily, ale tím to také končí. Výhrůžky a nadávky neznamenají činy, podívejte se na Severní Koreu. To říká o současné mezinárodní situaci bývalý diplomat a poradce čtyř premiérů Jaromír Sedlák. Ale o budoucnosti světa nehovoří moc pozitivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Světová agentura věští české ekonomice příznivou budoucnost
Agentura Moody's Investors Service má za to, že česká ekonomika si vede ještě lépe, než se nedávno zdálo. Pokud jde o výhled do budoucnosti, tak nás prý čeká pozitivní budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR pokračuje v testování BMW i8
Zapůjčený hybridní supersport má nově zabudovanou i techniku na měření rychlosti. Testovat ho budou policisté v Plzeňském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice: Žádáme zastavení financování pseudouměleckých aktivit
Žádáme zastavení financování pseudouměleckých aktivit z veřejných prostředků, která urážejí naši kulturu a národní hrdost
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Výtahem 28 pater 46 schodů = pohled z výšky 144 metrů
Nejvyšší oficiální rozhledna v České republice byla zpřístupněna veřejnosti v pátek 20. dubna v Elektrárně Ledvice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Abychom zastavili migrační krizi, musíme působit u zdroje
Komentář premiéra v demisi na facebookovém profilu k řešení migrační krize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Lídrem pražské kandidátky ANO bude Patrik Nacher
Po několika dnech jednání, při němž členové hnutí ANO v Praze vybírali lídra, byl podle informací ParlamentníchListů.cz s převahou zvolen do čela poslanec Patrik Nacher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Režisér Magnusek: Svěrák nebo Hřebejk se staví do role, která jim nepřísluší. Ti, co křičí po demokracii, ji sami neuznávají
ROZHOVOR „Orbán? Vyhrál demokraticky a poměrně i velkou většinou, o čemž se tady nezdá ani Zemanovi... Svět se mění a lidi mají plné zuby některých politiků a tak volí ty, kteří se nám zdají kontroverzní,“ říká v novém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz herec, režisér, producent a šéf Obce českých spisovatelů Tomáš Magnusek. Do kin jde právě jeho nový film „Kluci z hor“, a přestože si všímá tvorby kolegů, jako jsou režiséři Hřebejk či Svěrák, jedno jim odpustit nemůže: „Stavějí se totiž do role, která jim nepřísluší. Zesměšňují voliče Zemana...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pošlete nám 444 korun, nabádá PRAHA SOBĚ. V jejím čele přitom stojí muž, který má deset funkcí a vydělá miliony
„Náš lídr Jan Čižinský bude mít narozeniny! A protože jsme transparentní, provaříme, že mu bude čtyřicet. Přemýšlíte, jak s naším kandidátem na primátora tohle jubileum oslavit? Podpořte nás skrze transparentní účet a pošlete 444 korun. Zpráva pro příjemce je ideálním místem pro gratulaci!" Toto není aprílové sdělení, nýbrž skutečný příspěvek na Facebooku, který před několika dny uveřejnilo hnutí PRAHA SOBĚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zlínský magistrát zaregistroval devět kandidátů pro doplňovací volby do senátu
Devět kandidátů se bude ucházet o uvolněné senátorské křeslo po Františku Čubovi. Ten odstoupil z funkce poté, co se ze zdravotních důvodů dlouhodobě neúčastnil jednání senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Žádám vyjádření k případu cenzury a zjednání nápravy
Otevřený dopis rektorovi Univerzity Karlovy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Stanovisko k nařčením na sociálních sítích
Na základě zproštění mlčenlivosti dle § 52 odst. 2 daňového řádu doručeného místně příslušnému správci daně pro účely obhájení jeho postupu při provádění kontrolního postupu a následného řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Programové cíle zastupitelů pro volby do ZM Brna
Předsednictvo MO Brno předkládá svůj program pro letošní volby do Zastupitelstva města Brna. Volit nás, ale i kandidovat za nás může každý občan města, který se ztotožňuje s našimi cíli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Elfmark (Piráti): Již žádná kumulace placených funkcí, vzdal jsem se platu radního v UH
V pondělí dne 16. 4. 2018 jsem byl na zastupitelstvu města zvolen neuvolněným radním města Uherské Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Slavnostní návrat kardinála Berana z Vatikánu zpět do ČR
Ve dnech 19. – 20. dubna 2018 se delegace ČR, která sestávala ze zástupců Ministerstva kultury ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR, Kanceláře prezidenta republiky a církevních hodnostářů, zúčastnila ceremonie k vyzvednutí ostatků kardinála Berana z podzemí baziliky sv. Petra a k jeho rozloučení s Vatikánem. Ministerstvo zahraničních věcí na slavnostním aktu reprezentoval Jakub Dürr, náměstek pro řízeni sekce evropské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Lanová dráha na Petřín se rozjede znovu v sobotu 21. dubna
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) byl nucen od 4. 4. 2018 odstavit z provozu pro cestující lanovou dráhu na Petřín. Důvodem byla deformace nosného rámu klínové bezpečnostní brzdy jednoho z vozů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist