Oficiální zpravodajská média

Radim Valenčík: Proč zapomněli na Beranův boj za Husa?
Tak jsem narazil na jedinou zmínku o zásadní roli Berana ve změně názoru Vatikánu na odkaz Mistra Jana Husa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dámská Partie měla šťávu. Adamová spustila, že komunisté jsou extremisté, obratem se dozvěděla, že extremistická je TOP 09
Komunisté jsou extremistickou stranou! TOP 09 je extremistickou stranou! Přestaňte lidi vyhánět na náměstí! V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedly tři političky – poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, poslankyně KSČM Hana Aulická a jihomoravská předsedkyně ANO Taťána Malá – a dokázaly, že se ženy mezi sebou dokážou ostře pohádat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Vydali jsme příručku, jak aplikovat GDPR do praxe
O nařízení na ochranu osobních údajů (GDPR) jednala Podnikatelská rada, která je poradním orgánem ministra mezirezortního charakteru v oblasti podpory podnikatelského prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Všichni oslavují kardinála Berana. Ale o tom jak hájil Jana Husa se trapně mlčí, všiml si komentátor
Kardinál Josef Beran, kterého pronásledovali jak nacisté, tak komunisté, se po takřka padesáti letech vrátil do vlasti. Přál si být pohřben v české půdě, ale komunisté mu toto poslední přání odmítli splnit, když v roce 1969 zemřel. Kardinálovy ostatky se vrátily do chrámu sv. Víta na Pražském hradě až v dubnu 2018. Docent Radim Valenčík si v souvislosti s touto událostí vzpomněl na slova, která Beran pronášel o mistru Janu Husovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Matematika stokrát jinak
Co se dozvím v televizi a novinách, tak nejůspěšnější politická strana získala ve volbách 29,46 procenta hlasů. Jiný výpočet udává asi 18 procent hlasů. Mně, při využití matematiky do osmé třídy základní školy a dostupných údajů, to vychází na asi na 17,97 procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Smlouvu jsem podepsal, další postup je na zastupitelstvu
LIAD, s.r.o. nabízí kraji darem 200 kusů akcií společnosti ČSAD Liberec, a.s. O přijetí daru rozhodne příští týden krajské zastupitelstvo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Přivítali jsme na naší půdě velkého syna vlasti a prezident v ten den jel ke komunistům, hrozil se Moravec
Václav Moravec si v Žižkovské věži vyslechl, jaké požadavky položili před premiéra Andreje Babiše (ANO) komunisté. Dozvěděl se také, jak si komunisté představují svou státotvorně-opoziční roli. Zákulisí z jednání o vládě poodhalili první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a bývalý místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Když jejich slova slyšel předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, zděsil se. A spustil kanonádu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Likvidace venkova
Způsob, jakým se podepsaly restrikce a represe minulé vlády ANO, ČSSD a KDU-ČSL na životě na českém venkově, snese bez okolků srovnání s tím, jak se na něm podepsal komunistický režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Projekt Šlechta českých zemí v evropské diplomacii se představil v Bruselu
Dlouhodobý projekt Národního památkového ústavu s názvem Po stopách šlechtických rodů, který se v letošním roce věnuje tématu šlechtické diplomacie, se vůbec poprvé ve své historii představil za hranicemi našeho státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Rekord na Vltavě?
Jaká bude letos vodácká sezóna? Opět rekordní? Podle provozovatelů služeb na Vltavě sjelo naši nejfrekventovanější řeku v posledních dvou letech až 250 000 lidí. Přibývá cizinců a jednodenních turistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Tomáš Masaryk kdysi napsal, že svět jde nalevo. Ale dá to práci
Projev prezidenta republiky na sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): My jako strana jsme taky opozice
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Volby u komunistů: Ve vedení Konečná a Grospič, Skála i Dolejš ostrouhali
Místopředsedy KSČM se stali nově europoslankyně Kateřina Konečná, poslanec Stanislav Grospič a právník a podnikatel Václav Ort. Zvolili je delegáti stranického sjezdu v Nymburku. Vedení komunistické strany opustili Josef Skála a Jiří Dolejš, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Spojencům věřit musíme – i když lžou
No přesně takhle to na Novinkách CZ pan Pelikán neřekl, ale přesně takový význam to mělo. Řekl to totiž takto: „Spojencům věřit musíme, i když Sýrie a Rusko mají pravdu“. A spojenci lžou, až se jim od huby práší, doplní si už každý, kdo v posledních dnech sledoval nepředstavitelnou západní blamáž, ty neuvěřitelné lží, jdoucí rychle za sebou a doprovázené mamutími tresty lživě obviněných a vzápětí též nespravedlivě odsouzených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Sjezd KSČM - floskule a pragmatismus
Poběhl mimořádný, desátý sjezd Komunistické strany Čech a Moravy. Komentář jsem psal před jeho zahájením a k psaní mne vedla mimo jiné skutečnost, že sjezd je reálně zlomový, ježto volební proces ozřejmil, že domnělé „perpetum mobile" formální antisystémovosti se po třiceti letech zastavilo a něco se s tím musí dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Analytik Šonka, známý z ČT, přišel s nápadem na využití migrantů: Své jazyky umí, tak by v nich měli monitorovat internet
Politolog Jaroslav Šonka, jenž je častým hostem České televize v diskusích o Německu, se na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k útoku na mladíka s jarmulkou v Berlíně. A přišel i s nápadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Skupina cizinců v Praze zmlátila číšníka. Skončil v bezvědomí, je ve vážném stavu. Pachatelé odjeli tramvají, pořád je hledají
Hned sedm cizinců napadlo číšníka v jedné z restaurací v centru Prahy – ve Vladislavově ulici. Ten se je totiž rozhodl upozornit na to, že na zahrádce se nesmí pít vlastní alkohol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Novinář Moláček se ztrapnil. A bylo to mimořádně veselé
Jan Moláček, „nezávislý novinář“ dělící svou kapacitu mezi reportáže pro Wollnerovy Reportéry ČT, moderování debat v Českém rozhlase a psaní komentářů pro Aktuálně.cz, je prezentován jako jedna z největších hvězd mladé novinářské generace. Za svou práci byl v roce 2016 oceněn Novinářskou cenou Sorosovy nadace Open Society Fund. Nyní se mu však povedl pořádný trapas, který svou neústupností ještě vyšperkoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dvě stě let Národního muzea. Budova, kde se natáčely filmy o hitlerovském Německu skrývá některé skutečně bizarní artefakty včetně lidské kůže
ČESKÉ OSMIČKY Kůže stažená z člověka a destičky s napnutou kůží zdobenou různým tetováním. I takové podivné exponáty lze najít ve sbírkách Národního muzea v Praze. Ostatně muzeum mělo v dějinách ke shromažďování svých sbírek dost času. Bylo přece založeno už 15. dubna roku 1818. A zajímavé je, že v obou dvou jeho dnešních budovách se natáčely filmy o nacismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Měnit protikuřácký zákon by nyní byla chyba
Protikuřácký zákon je opět ve Sněmovně. Poslanci diskutovali v prvním čtení o pozměňovacím návrhu na zmírnění zákazu kouření v restauracích. Ministerstvo zdravotnictví s těmito snahami nesouhlasí a považuje jakékoliv změny za předčasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Utajený spor při sestavování vlády: Hamáček tlačí vlivného pražského funkcionáře, pro Zemana je naprosto nepřijatelný
Říká se, že hlavní překážkou pro vznik stabilní vlády v Česku je trestně stíhaný premiér Andrej Babiš z hnutí ANO. Server Forum24.cz Pavla Šafra, který Babišovi většinou nemůže přijít na jméno, však tentokrát nabízí trochu jiný pohled na sestavování vlády. Hlavní překážkou pro vznik vlády prý teď není Babiš, ale spor mezi prezidentem Milošem Zemanem a ČSSD. Spor o vlivného sociálního demokrata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Forbelský od Svobodných: Nedávno jsme se smáli Číně, že cenzuruje internet. Teď vidíme, co provádějí v Německu, a už se nesmějeme
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Pokud si zakážeme kritizovat kroky spojenců, vrátíme se do dob Varšavské smlouvy. Kritika není odmítání ani neposlušnost, či dokonce nenávist. To se v poslední době často zaměňuje. Ne každý, kdo kritizuje EU, nebo NATO, tyto organizace musí nenávidět. Kritika je jedním ze znaků svobody, jakmile se jí vzdáme, přicházíme o svobodu,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz David Forbelský ze Strany svobodných občanů. O údajném chemickém útoku říká: „Takové věci se dokazují dlouhá léta. Třeba pravda o Katyňském masakru se prokázala až mnoho desetiletí po válce, protože dlouho stačilo říkat, že to musel být Hitler, protože to bylo zlo. V podobné situaci je dnes Asad. Dá se na něj hodit téměř vše, co se v Sýrii stane.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Vyhrožování, sprosťárna! Starosta z Ústeckého kraje se rozlítil kvůli úložišti jaderného odpadu
REPORTÁŽ „Stát s námi jedná z pozice síly a arogance,“ stěžuje si jeden ze starostů rekreační oblasti, která může vzít za své kvůli budování hlubinného úložiště. Lidé z Lounska v Ústeckém kraji jej odmítají mít za humny. Svůj nesouhlas dali najevo včera v podvečer v rámci Dne proti úložišti. Některým by hrozilo vystěhování, jiným evakuace a konzumace tabletek. Ministr průmyslu hodlá prosadit záměr i proti jejich vůli a klidně bez odpovídajícího odškodnění. Některé obce přitom nemají ani zdání o tom, že se jich riziko také týká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Můj „opačný“ problém kolem Facebooku
Co se týče událostí kolem Facebooku, tak oprávněně pociťuji „opačný“ problém, který se týká přidávání a získávání přátel, šíření a sdílení zejména umělecké tvorby do celého světa, což se neděje ohledně mé osoby raketovým tempem, neboť mě správci Facebooku nařkli, že si na mě někdo stěžoval, když jsem se chtěl hromadně přátelit podáváním žádostí, vyzývali mě, abych hromadné žádosti odstranil, dále pociťuji nedostatek tempa a rozsahu ohledně šíření mého díla adresovaného našemu národu i celému světu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš je rizikem pro demokracii v Česku, varuje Rekonstrukce státu
Ještě před pár dny Andrej Babiš opíral o Rekonstrukci státu, což je projekt nevládních neziskových organizací, svůj útok na českou politiku. Nyní aktivisté této platformy v rámci tzv. výzvy Mantinely demokracie odsuzují některé kroky jeho vlády. Premiér v demisi se sešel v pátek ráno se zástupci projektu, kteří jej chtěli přesvědčit, aby budoucí kabinet promítl zásady, které mají podle autorů sloužit jako pojistky proti rozpínání moci, do programového prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Chrudimští výsadkáři pokořili překážkovou dráhu NATO
Nejdrsnější překážkovou dráhu NATO v Čechách ovládli v Žatci výsadkáři 4. brigády rychlého nasazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Že chemický útok nebyl? To tvrdí Rusko. A Rusko také tvrdí, že nám v roce 1968 bratrsky pomáhalo, říká Benešík z KDU-ČSL
ROZHOVOR „To tvrdí Rusko. Rusko také tvrdí, že nám tady v roce 1968 bratrsky pomáhalo proti imperialistům,“ říká ohledně vyjádření Ruska, že byl chemický útok ve městě Dúmá zinscenovaný, místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o odvetném úderu Ameriky a spojenců na Sýrii, ale například i o vyjádření některých politiků ohledně této události. Řekl i svůj názor, zda to, co se nyní děje v Sýrii, nějak ovlivní uprchlickou krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Napadení číšníka cizinci: Čumilové, hlavně si nerozlít kafíčko! Občané jsou rozhořčeni. Máme dvě VIDEA a výzvu policie
Skupina sedmi cizinců v centru Prahy brutálně zbila číšníka, který musel později podstoupit operaci hlavy a leží na jednotce intenzivní péče. ParlamentníListy.cz zveřejňují videozáznam útoku, o němž se vede bouřlivá debata na facebookové stránce Týdeníku Policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dupač (APAČI 2017): Kde hledat bolševika?
Mnozí stále čekají bolševika, co přijde z Ruska, ale nechtějí vidět toho, co přichází z druhé strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Svině a zrádci, tituluje Jakub Janda KSČM. A je zde vyjádření, které vám možná uniklo
Velvyslanectví Ukrajiny v České republice vyjádřilo na sociální síti rozhodný protest v souvislosti s nezákonnou návštěvou Ruskem okupovaného území Autonomní republiky Krym, kterou svou účastí na IV. Jaltském ekonomickém fóru uskutečnili poslanec Evropského parlamentu za KSČM Jaromír Kohlíček a senátor Jaroslav Doubrava. „Jsou to užiteční idioti a zrádci,“ reagoval ředitel nevládní organizace Evropské hodnoty Jakub Janda v příspěvku na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Studenti soutěží ve finále AMAVET
Finále EXPO SCIENCE AMAVET – soutěže středoškoláků s vědeckými a technickými projekty – opanovalo ve dnech 19. až 20. dubna 2018 sídlo Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze. O vítězství v tradičním klání na podporu popularizace vědy a také možnost reprezentovat Českou republiku v mezinárodní konkurenci na nejprestižnější studentské soutěži INTEL ISEF 2019 soupeří několik desítek projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy: Sté narozeniny oslaví republika i samostatná železnice
Chystáme hned několik projektů, které připomenou nejen historii samostatných státních drah, ale i úlohu, kterou v běhu dějin republiky železnice sehrála. Přinášíme přehled akcí, které ČD v následujících měsících plánují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Moravec předvedl europoslance Niedermayera jako ekonoma. Ten varoval, že žijeme v superdobré době
Už rok a půl platí přísnější pravidla pro uznávání hypoték. I o tom hovořili v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) a ředitel měnové sekce ČNB Tomáš Holub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): ANO uzamklo dveře k vládě za účasti demokratických stran
Komentář na facebookovém profilu k možnostem sestavení vlády s hnutím ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Obce mohou opět žádat o dotace na ochranu před povodněmi
Karlovarský kraj vyhlásil program pro poskytování dotací z krajského rozpočtu na opatření k ochraně před povodněmi v ohrožených územích. Žadatelé mohou dotaci využít například na zpracování digitálních povodňových plánů, pořízení varovných systémů a na ochranu lidí a majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zákazy vychovávají z lidí nesvéprávné idioty. Macronovy liberálně-levičácké plky vedou přesně k tomu, proč EU nefunguje, varuje Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Vizi budoucnosti Evropské unie, jak ji při svém projevu před Evropským parlamentem nastínil francouzský prezident Emmanuel Macron, považuje Markéta Šichtařová za liberálně-levičácké plky, které vedou k tomu, že Evropská unie nefunguje a že mnozí z Čechů mají zaječí úmysly. Obzvlášť jí vadí záměr vytvořit nový evropský fond, z něhož by se měly dotovat obce, které budou hostit imigranty. Je to velmi efektivní přinucení zemí, jako jsou Česká republika, Maďarsko či Slovensko, které odmítají imigranty, aby je proti své vůli přesto financovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Pamětníkům musíme naslouchat
Na čestném pohřebišti v Ořechově, kde spočívají ostatky více než 1400 vojáků padlých při osvobozovacích bojích na jižní Moravě, se u příležitosti 73. výročí ukončení druhé světové války uskutečnila vzpomínková akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Starosta Klášterce nad Ohří: Poprvé od roku 1989 se nám daří řídit město bez komunistů
Kdybychom se chovali jako hnutí ANO, tak bychom v našem městě neměli ani spokojené zákazníky, ani spokojené občany a skončili bychom krachem ve firmách i na radnici, míní Štefan Drozd. Klášterec nad Ohří je prvním a jediným městem u nás, v jehož čele stojí zástupce Soukromníků. Proč se strana potýká s tak nízkou popularitou? A v jaké kondici se nachází půl roku před volbami? Prozradil nám své priority pro příští volební období. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura vzkazuje: Nejsme žádní zoufalci, patříme do velké rodiny úspěšných evropských poliitků
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura tvrdí, že média na něj a jeho hnutí pořádají štvanici a šíří o něm lži. Jednou ze základních lží prý je, že Okamurovo hnutí je v podstatě malé a bez vlivu. A jaká je pravda? Okamura je podle svých vlastních slov hrdý na to, že patří do velké rodiny evropských politiků, kteří dokázali uspět ve volbách ve svých zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Když nejde o Agrofert, je to premiérovi fuk
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření premiéra v demisi k dodávkám pro jadernou elektrárnu v Íránu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Za byznysem do Íránu vyráží další skupina podnikatelů
Představitelé 14 českých firem zítra odletí pod hlavičkou Hospodářské komory České republiky do íránského Teheránu, aby během pěti dní v hlavním městě a jižně od něj 700 kilometrů vzdáleného Šírázu projednali s íránskými protějšky možnosti další obchodní spolupráce. Hospodářská komora do Íránu za posledních pět let zorganizovala už několik misí a uspořádala řadu obchodních setkání i v ČR, díky kterým firmy podepsaly kontrakty na stovky milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
KSČM chce, aby chudším lidem mohl hradit právníka stát
Chudší lidé by měli mít možnost, aby jim náklady na právní zastoupení v civilních sporech nebo rozhodčích řízeních hradil zcela nebo částečně stát. V předloze o zajištění právní pomoci to navrhla podobně jako v minulém volebním období skupina poslanců opoziční KSČM. O nároku na právníka na účet státu by podle normy rozhodoval soud, jenž by měl taky pravomoc takový verdikt zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jediný levičák v Evropě, kterému se daří. Jak se podařilo uspět Jeremy Corbynovi?
Sociálnědemokratické strany v Evropě dostávají ránu za ranou. Ve volbách absolutně pohořely nizozemská sociální demokracie, francouzská levice, italská sociální demokracie a v neposlední řadě i česká sociální demokracie. Jedinou výjimku v této sérii porážek představuje britská levice reprezentovaná předsedou Labouristické strany Jeremy Corbynem. Proč Corbyn vítězí tam, kde ostatní levicoví politici prohrávají? Možné vysvětlení nabízí belgická politoložka a teoretička levicového populismu Chantal Mouffeová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Motol omezila provoz urgentního příjmu
FN Motol omezí provoz urgentního příjmu. Pacienti budou přesměrováni do ostatních pražských nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Buď vítán, otče arcibiskupe Josefe
Kázání - repatriace kardinála Berana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vodička (ČSSD): Jednání s ANO - jiskřička naděje pro demokracii
V tom, že vedení strany ANO se rozhodlo, neopírat svou vládu o extremistické partaje KSČM a SPD, doutná malinká jiskřička naděje pro českou demokracii. Vypadá to, že většina ve vedení strany ANO neusiluje o peníze a o moc za každou cenu, zcela bezohledně, ale že by též - kromě toho - ráda zachovala elementární demokratické principy a že jí záleží na solidním image v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká manažerská asociace: ČR má své Manažery čtvrtstoletí
Česká manažerská asociace ocenila TOP 10 manažerských osobností ČR, dalších 10 manažerů obdrželo speciální ceny. Slavnostního galavečera ve Španělském sále Pražského hradu se zúčastnilo 200 manažerů, premiér, členové vlády a další významní hosté včetně prezidenta Evropské asociace manažerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Delegáti sjezdu dali volbou zrádného Filipa zelenou úplné likvidaci. Skálo, zakroč!
X. sjezd KSČM. Skuteční komunisté už sotva dýchají a delegáti tohoto sjezdu volbou zrádného Filipa dali zelenou k jejich úplné likvidaci. Skálo, zakroč!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Soutěž návrhů a zatěžování modelů jeřábů byla extrémní výzvou
Finále soutěže Hala roku Akademik, při níž týmy vysokoškoláků nejdříve doma podle zadání postaví vybranou konstrukci a pak ji zatěžují, potvrdilo, že pro úspěch jsou důležité znalosti, nápad i precizní realizace. Vítězný model vážil 266,8 gramu, zhroutil se při zatížení 26,492 kilogramu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Před zločiny jedné středověké diktatury zavíráme obě oči, a ještě se otáčíme zády. Po tomto výkladu arabisty Pelikána ledacos pochopíte
Český orientalista, arabista, překladatel a analytik Petr Pelikán se dlouhá léta pohybuje v arabském světě a zná ho jako své boty. Řadu arabských zemí opravdu prošel po svých. V rozhovoru pro server INFO.cz se pokusil lidem ukázat, jak se na svět dívají Íránci a jak chápou roli své země v geopolitickém soupeření o vliv. Íránský pohled na svět se od západního vnímání značně liší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Geniálně propracovaná zpravodajská intrika USA, o které se nemluví. Analytik hovoří o Sýrii i o tom, jak to bylo s "komunistickými zločiny" ze Zemanova sjezdového projevu
ROZHOVOR „Komunisté by měli historii komunistické strany co nejdřív publikovat bez mlžení a v historických souvislostech a jednoznačně se vyjádřit, k čemu se dnes hlásí a od čeho se distancují, zejména po sobotním sjezdu,“ říká politický analytik a pedagog Václav Janoušek. Kromě toho podrobněji rozebírá situaci v Sýrii, kde během minulého víkendu USA, Velká Británie a Francie zaútočily. „Důkazy, že k chemickému útoku došlo, nejsou vůbec žádné. Proč by jej probůh podnikal syrský prezident Asad, když už má válku s Islámským státem vyhranou a když ví, že Západ čeká na jakoukoli záminku, aby proti němu zasáhl?“ táže se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Digitální demence západních politiků. Jaroslav Bašta rozebírá, jak se dnešní doba podobá středověku a honu na čarodějnice
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta v komentáři pro PrvníZprávy.cz propojuje vynález knihtisku, hony na čarodějnice, sociální sítě, digitální demenci a válku v Sýrii. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Na mezinárodní konferenci se zdravotníci zabývali multidisciplinaritou
Již pátý ročník dvoudenní mezinárodní konference Kvalita a její perspektivy uspořádala Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice ve spolupráci s Ústavem sociálního lékařství Lékařské fakulty UK v Hradci Králové, Fakultou zdravotníctva a sociálnej práce Trnavské Univerzity a Fakultou zdravotnických věd Ankarské univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ekonom Zelený natvrdo: Trumpismus je politické zpátečnictví bezmocných. V módě je strach z budoucnosti, jenže pokrok se nikdy v historii zvrátit nepodařilo
ROZHOVOR Vzestup umělé inteligence a přicházející automatizace připraví lidi o miliony pracovních míst, což povede k masové nezaměstnanosti a frustraci lidí, kteří by se mohli obrátit k idejím Karla Marxe. Tato slova guvernéra Bank of England Marka Carneyho o návratu komunismu zcela odmítá ekonom Milan Zelený, profesor systémů řízení na Fordham University v New Yorku. Český rodák tvrdí, že analogie s minulostí jsou zbytečné, protože v evoluci se nic neopakuje a vždy vstupujeme do nového, dosud nepoznaného světa. Bankéřovu úvahu si vysvětluje tak, že je spíše módní propagovat strach z budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): V Praze se uskuteční informačně-vzdělávací kampaň ke Dni Země 2018
Hlavní město Praha pořádá na přelomu měsíce dubna a května 2018 v rámci oslav svátku Dne Země třídenní informačně-vzdělávací kampaň pro veřejnost zaměřenou na problematiku ochrany životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V centru Prahy se dnes sejdou lidé na akci proti antisemitismu
V centru Prahy se dnes odpoledne uskuteční 15. ročník akce Kulturou proti antisemitismu. Součástí veřejného shromáždění bude Pochod dobré vůle. Jeho účastníci vyjdou ve 14:00 z náměstí Franze Kafky, před Rudolfinem uctí památku obětí holokaustu a připomenou si 70. výročí založení Státu Izrael, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Forbelský od Svobodných: Nedávno jsme se smáli Číně, že cenzuruje internet. Teď vidíme, provádějí v Německu, a už se nesmějeme
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Pokud si zakážeme kritizovat kroky spojenců, vrátíme se do dob Varšavské smlouvy. Kritika není odmítání ani neposlušnost, či dokonce nenávist. To se v poslední době často zaměňuje. Ne každý, kdo kritizuje EU, nebo NATO, tyto organizace musí nenávidět. Kritika je jedním ze znaků svobody, jakmile se jí vzdáme, přicházíme o svobodu,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz David Forbelský ze Strany svobodných občanů. O údajném chemickém útoku říká: „Takové věci se dokazují dlouhá léta. Třeba pravda o Katyňském masakru se prokázala až mnoho desetiletí po válce, protože dlouho stačilo říkat, že to musel být Hitler, protože to bylo zlo. V podobné situaci je dnes Asad. Dá se na něj hodit téměř vše, co se v Sýrii stane.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ekonom Zelený natvrdo: Trumpismus je politické zpátečnicctví bezmocných. V módě je strach z budoucnosti, jenže pokrok se nikdy v historii zvrátit nepodařilo
ROZHOVOR Vzestup umělé inteligence a přicházející automatizace připraví lidi o miliony pracovních míst, což povede k masové nezaměstnanosti a frustraci lidí, kteří by se mohli obrátit k idejím Karla Marxe. Tato slova guvernéra Bank of England Marka Carneyho o návratu komunismu zcela odmítá ekonom Milan Zelený, profesor systémů řízení na Fordham University v New Yorku. Český rodák tvrdí, že analogie s minulostí jsou zbytečné, protože v evoluci se nic neopakuje a vždy vstupujeme do nového, dosud nepoznaného světa. Bankéřovu úvahu si vysvětluje tak, že je spíše módní propagovat strach z budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 21.díl. Unie blízká i vzdálená
Tomáš Břicháček je právník, pracuje na Ministerstvu spravedlnosti v sekci mezinárodních vztahů. Zastupuje Českou republiku v expertních pracovních skupinách Rady Evropské unie v oblasti justiční spolupráce, a tudíž má velice blízko k tomu, co se stalo nejen předmětem jeho profesního zájmu, ale i dnes představované knihy – Evropská unie blízká i vzdálená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Někdo holt není připraven čelit pravdě
Komentář na facebookovém profilu k diskusi v pořadu TV Prima Partie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Nyní je ideální doba na očkování proti klíšťové encefalitidě
Klíšťová encefalitida je velmi závažné onemocnění, kterému je ovšem možné předejít očkováním. Pro to je nyní ideální čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Více než miliardová ztráta nemocnic nemohla být způsobena jen špatnou organizací
Reakce hejtmana na obžalobu ve zlínské nemocniční kauze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš popsal, jak diktoval Němcům, uzemnil číšníka a pil po ránu
Jak je známo, hnutí ANO obnovilo s ČSSD jednání o koaliční spolupráci, proč to Andrej Babiš dělá? Bojí se snad toho, že mohou být předčasné volby, nebo toho, co tomu řeknou v Evropské unii? Odpovědí se premiéra na sociální síti dožadovala řada lidí. Ten se jim proto pokusil své kroky objasnit v rámci svého již tradičního facebookového hlášení z uplynulého týdne a popsal i zajímavé zážitky z Karlovarského kraje, které zde v rámci výjezdu společně s ministry nasbíral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jindřiška Ptáčková: O zpěvech hymnických až posvátných
Bylo to v první polovině padesátých let, kdy nám jeden pan (soudruh) učitel zaséval do pubertálních srdéček sémě nacionalismu až vypjatého šovinismu (slovo xenofobie nebylo používané). Nebojte se, to vyjadřování mi nezůstane, to si jen tak pohrávám s možnostmi češtiny. Nezůstalo jen při tom. V hodinách dějepisu nám namísto osnovami nařízeného učiva podrobně líčil hrůzná mučení, vyčtená z Kata Jana Mydláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vlastivědné muzeum v Kladně přibližuje dobu před vznikem Československa
Ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně byla slavnostně zahájena výstava "Než vznikla republika". Záštitu nad expozicí, která součástí akcí připomínajících 100. výročí vzniku republiky, poskytla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Vzhledem ke kritickému stavu nelze opravu mostů v Ostravě odkládat
Rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě-Jihu se dostává do fáze, kdy bude nutné zásadním způsobem omezit dopravu v této části krajského města. Náročná a složitá stavba si od začátku května vyžádá nejen velkou trpělivost řidičů a cestujících, ale i pochopení občanů, kteří bydlí v této lokalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice: O provozování projevily zájem čtyři společnosti
Čtyři společnosti projevily zájem o provozování Nemocnice Litoměřice, a.s. Teprve po otevření obálek však bude možné sdělit jména. Veřejně již ale zájem deklarovala Krajská zdravotní a ústy své tiskové mluvčí i Penta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Staňte se fotografy pražské přírody. City Nature Challenge začíná
Milujete přírodu a fotoaparát či mobilní telefon nedáte z ruky? Tak to je pro vás projekt City Nature Challenge 2018 jako stvořený. Díky němu máte jedinečnou příležitost ukázat celému světu pražskou přírodu a rozmanitost druhů, které s námi bok po boku žijí v hlavním městě České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Stovky lidí jdou v Praze v pochodu proti antisemitismu
Centrem Prahy se dnes vydal Pochod dobré vůle, který má připomenout památku židovských obětí holokaustu a 70 let od založení státu Izrael. Z náměstí Franze Kafky prošel průvod částmi židovského města kolem Rudolfina a směřuje do Valdštejnské zahrady. Tam shromáždění vyvrcholí vzpomínkovým programem Všichni jsme lidi. Akce proti antisemitismu se koná letos popatnácté. Pořádá ji česká pobočka organizace Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš a členové vlády navštíví Moravskoslezský kraj
Vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem navštíví v úterý 24. a ve středu 25. dubna 2018 Moravskoslezský kraj. Během své dvoudenní cesty se bude zajímat o zaměstnanost, školství, zdravotnictví, investice a další rozvoj regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Syřan žijící v Praze: USA nám nikdy nedaly důvod, abychom jim věřili. Jejich vstup rozpoutal občanskou válku. Všichni si pamatují, co provedli s Irákem a Libyí, a mají strach
ROZHOVOR Jaký důvod k nasazení chemických zbraní měl Bašár Asad, když jeho armáda de facto dobyla baštu islamistů a vyhnala je z regionu? Podle Syřana dlouhodobě žijícího v České republice, ing. Mazena Maialeha, jde o záminku Spojených států, které se svými spojenci z Kataru a Saúdské Arábie nelibě nesou pozitivní působení Ruska v regionu. Kremelské diplomacii se podařilo vpravdě nemožné – posadit Turecko i Írán k jednacímu stolu. Zdá se, že někomu nejde o klid na Blízkém východě. Jak je možné, že svět nechávají klidným incidenty na izraelsko-palestinské hranici, kde jsou tisíce zraněných Palestinců a desítky mrtvých, nebo turecká eskapáda, doslovný „lov“ Kurdů v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Muzeum Českého ráje: Stavba expozice, věnované horolezectví, pokračuje
Hrubá stavba nové expozice turnovského muzea Horolezectví je dokončena. V současné době probíhají práce v interiéru, konkrétně stavba výtahu, vnitřních schodišť, příček, rekonstrukce sociálního zařízení a rozvody vnitřních sítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Multikulturní fronta v Brně se podbízí islámu
Koncem května proběhne festival Divadelní svět Brno 2018, jehož součástí bude kontroverzní inscenace Naše násilí a vaše násilí, ve které Ježíš znásilňuje muslimskou ženu. Akci finančně podporuje multikulturní koalice v čele s ANO a Žít Brno s Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Čulík a Jiří Pehe si povídali o nové Babišově vládě. Víc netřeba dodávat
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík pohovořil na svém serveru s politologem Jiřím Pehem o tom, kdy konečně bude mít Česká republika vládu s mandátem Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Lidovci zachránili komunální politiku
Poslanecká sněmovna rozhodla, že údaje o movitém majetku komunálních politiků a jejich závazcích budou neveřejná. Lidovcům se tak podařilo prosadit změnu zákona o střetu zájmů, na které rok pracovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Cyklus přednášek na téma vody a půdy
Vysychání půdy, záplavy, snižující se úrodnost nebo rybníky plné sinic – nahlédněte do problematiky křehké rovnováhy mezi zemědělskou produkcí a zdravou krajinou. Šest podvečerních přednáškových bloků nazvaných Voda a půda jako společenské dilema začíná v Národním zemědělském muzeu v Praze ve čtvrtek 26. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): SPD je přirozený produkt současné doby
Komentář na facebookovém profilu k současnému postavení SPD v Evropě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
My jsme většina. My jsme demokracie, kříčeli v Budapešti odpůrci Orbána. A mezitím George Soros...
Od vítězství Viktora Orbána v parlamentních volbách již uplynulo čtrnáct dní, ale příznivce socialistické opozice se s touto skutečností stále nemohou vyrovnat. Včera se v Budapešti opět demonstrovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist