Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Brusel prý bude do dvaceti let muslimský a v Belgii roste strana ISLAM
Islamizace Evropy je podle příznivců multikulturalismu jen chiméra šířená islamofoby. Jak však ukazuje příklad belgické politické strany ISLAM, snahy o zavedení islámského práva šaría je realitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rekordní obrat ŘLP ČR, i přes snížení cen
Hrubý zisk státního podniku Řízení letového provozu České republiky v roce 2017 dosáhl 484 milionů korun a to při celkovém obratu ve výši 4 191 664 tis. Kč. Jedná se tak o nejvyšší obrat v historii podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Brutální napadení číšníka skupinou cizinců v Praze. Policie hlásí nové zprávy
Po útoku na číšníka, který byl v sobotu brutálně napaden v jedné z pražských zahrádek, si policisté dva dny od incidentu podle serveru TN.cz pochvalují kladné reakce veřejnosti a svědků, které výrazně napomáhají vyšetřování. Kriminalisté totiž v neděli zveřejnili záběry napadení. Policie prověřuje stopy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pozor, Andreji Babiši. Od Okamury přiletěla zásadní slova ohledně budoucí podpory ze strany SPD
Odvolání poslanců hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) z řídicích funkcí ve Sněmovně by znamenalo popření principu poměrného zastoupení v dolní komoře. SPD to dnes uvedla v tiskové zprávě. Pokud bude ANO na základě požadavků ČSSD při vyjednávání o vládě se změnami ve Sněmovně souhlasit, ztratí důvěru SPD a přestane být věrohodným partnerem, uvedlo hnutí Tomia Okamury. Místopředseda ANO Richard Brabec dnes nechtěl předjímat, jak se ANO k požadavku postaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pane Babiši, Filipe a Hamáčku, máte problém. Zdeněk Ondráček by nemusel hlasovat pro vaši vládu
Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček naznačil, že by nemusel hlasovat pro vládu ANO a ČSSD s tolerancí KSČM. Reagoval tak na fakt, že sociální demokraté chtějí vyhodit ze sněmovních funkcí zástupce SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Czernin: Jsem zhnusen a stydím se
Senátor Tomáš Czernin k návštěvě Miloše Zemana na sjezdu KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2017 získalo šest oceněných
Při v pořadí osmém předávání Cen ředitele Správy KRNAP[1] se laureáty stala šestice význačných osobností, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách. Jsou jimi lesník Antonín Jurásek, historik Miloslav Bartoš, bývalý náčelník Horské služby Krkonoše Jiří Dunka, pedagog Aleš Suk a bývalí členové Horské služby Jan Messner a Štefan Spusta, in memoriam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Klára Samková: Cizinci zkopou číšníka a odjedou tramvají? Odplaz se kanály, šéfe policie! Žijeme hůř než otroci. A zde je pravda o Okamurovi
„Jeden člověk se i při úplné zaměstnanosti těžko uživí, řada lidí je na tom úplně stejně jako ti otroci: mají základní bydlení, základní ošacení – pán bůh zaplať za obchody s vietnamským a čínským textilem, nají se – nejlépe prošlými potravinami ve slevě – a dostane zdravotní péči, která, pravda, je u nás stále lepší než základní,“ hodnotí v odpovědích pro ParlamentníListy.cz dnešní životní úroveň v ČR advokátka Klára Samková. Věnuje se i problematice migrace a islámu a též aktuálnímu útoku v centru Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Má cenu ještě vyjednávat? Babiš dneska naštval oranžového hejtmana
Jednání o vládě gradují. Hejtman Martin Netolický (ČSSD) se na svém facebookovém účtu zamýšlí nad tím, zda má cenu ještě vyjednávat o vládě, a to především v souvislosti s dnešním odmítnutím požadavku ČSSD ze strany Babiše, aby odsouzený člen vlády povinně rezignoval. Podle pardubického hejtmana zodpovědnost za další vývoj na české politické scéně nyní je v rukou hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DPP získá 300 nových moderních nízkopodlažních autobusů od společnosti SOR Libchavy
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uzavřel smlouvu na dodávku 300 autobusů se společností SOR Libchavy. DPP totiž v tendru na standardní nízkopodlažní autobusy v počtu 300 ks zákon o veřejných zakázkách neporušil. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh společnosti IVECO Czech Republic, která napadla zadávací podmínky, své vyloučení ze soutěže a posouzení nabídek ostatních firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Ratingová agentura Moody’s vylepąila ratingové hodnocení ČR
Moody’s, ratingová agentura s mezinárodní působností, vylepšila dne 20. 4. 2018 ratingové hodnocení České republiky, když změnila výhled ratingu ze stabilního na pozitivní při potvrzení dlouhodobých závazků v domácí i v zahraniční měně na úrovni A1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí není nakloněno změnám při rozdělování peněz z EU fondů
Ministerstvo financí není nakloněno změnám při stanovování objemu peněz, které země získá z fondů EU. Úřad podporuje, aby hlavním indikátorem i nadále zůstal hrubý domácí produkt na obyvatele, který nejlépe vyjadřuje hospodářskou vyspělost států a jejich regionů. Na dotaz ČTK to dnes uvedlo MF. Reagovalo tak na informace britského listu Financial Times, který na svém webu napsal, že desítky miliard eur z fondů Evropské unie by mohly po roce 2020 místo do zemí střední a východní Evropy, jako jsou Polsko, Maďarsko nebo Česko, putovat spíše do států těžce zasažených nedávnou finanční krizí, tedy do Španělska a Řecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Škodovka musela být zničena
Byl duben 1945. Tisíciletá říše byla v troskách. Počítala své poslední dny. I ten prostý voják Hitlerovy říše věděl, že válka je prohraná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stát letos zahájí výstavbu 61 kilometrů nových dálnic, uvedl Ťok na Žofínském fóru
Stát by letos mohl zahájit výstavbu 61 kilometrů nových dálnic, v současnosti je rozestavěných přibližně 64 kilometrů. Na dnešním Žofínském fóru to uvedl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Vzhledem k nynějšímu tempu by se podle ministra mohlo podařit splnit závazek z vládního prohlášení současné vlády v demisi zprovoznit do roku 2021 celkem 110 kilometrů nových dálnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Expert na propagandu: Situace jako přes kopírák. Na Asadovy jednotky se tradičně ukázalo prstem. Dostatečné důkazy o chemickém útoku v Dúmě zřejmě nejsou
ROZHOVOR Propagandistická válka zuří v případě konfliktu v Sýrii na obou stranách. To, že francouzský prezident použije k prokázání věrohodnosti svých slov video kolující na internetu, svědčí o tom, že dostatečné důkazy ve věci chemického útoku v Dúmě zřejmě nejsou, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz historik Pavel Suk, který se dlouhodobě specializuje na propagandu. Jednoznačně „dobrý“ a „špatný“ hráč v syrském konfliktu podle Suka neexistuje. „Tak to v životě nechodí, na rozdíl od propagandy,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ODA: Performace, provokace, nebo hloupost?
V Brně v rámci festivalu Divadelní svět Brno mají uvést angažovanou divadelní hru „Naše násilí a vaše násilí“, kde mimo jiných scén také Ježíš Kristus znásilňuje muslimskou ženu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanec Munzar: Nelze srovnávat daně živnostníků a zaměstnanců
V Česku rapidně ubývá vesnických koloniálů. Co s tím? A jak pomoci dalším desetitisícům živnostníků? Nejen o tom jsme si povídali s Vojtěchem Munzarem (ODS). Prozradil nám také, jak hodnotí svůj první půlrok ve funkci, přiblížil, na čem aktuálně pracuje. A vyjádřil se i k jednání o vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Město Čáslav postupovalo příliš formalisticky, referenci mělo přijmout
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj na počátku dubna svým pravomocným rozhodnutím zamítl rozklad města Čáslavi proti prvostupňovému rozhodnutí, jímž Úřad vyhověl návrhu uchazeče OK GARDEN s. r. o., který směřoval proti jeho vyloučení ze zadávacího řízení „Obnova veřejné zeleně v Čáslavi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zpěvačka Helena Vondráčková nepodepsala antichartu, potvrdil Obvodní soud pro Prahu 5
Helena Vondráčková, kterou exkluzivně zastupuje Agentura MM Praha, nepodepsala tzv. antichartu! Dnes o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 5 na základě předložených důkazů z archivů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Paštika (ODS): Partnerstvi Města a podnikatelů je správný směr pro Vimperk
Město Vimperk chce „být dobrým místem pro život“. Toho cíle je možno dosáhnout, pokud ve Vimperku a okolí bude opravdu využit ekonomický potenciál našeho regionu, což v konečném důsledku přinese dostatečnou kupní sílu obyvatel, lidé budou mít dobře zaplacenou práci a k dispozici kvalitní infrastrukturu služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Tak co s KSČM? Možná, že po příštích volbách respektovaně skončí…
Sjezd KSČM byl zřejmě po dlouhé době očekáván s velkou netrpělivostí. Různí lidé to definují různě, ale zdá se, že v úvahu byly nastoleny dvě koncepce: Filipova pragmatická státotvornost spojená s přilepením se k Babišovi, lehce okořeněná revolučností v mezích zákona a Skálova drsnější radikálnost více se blížící obsahově i stylově marxistovi a možnému budoucímu pravděpodobnému britskému premiérovi Jeromy Corbynovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 a hnutí PRO Zdraví a Sport: Společně do voleb v Ústí nad Labem
Společnou kandidátku do komunálních voleb v Ústí nad Labem se rozhodla postavit TOP 09 a hnutí PRO Zdraví a Sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zelení zvolili čelo kandidátky pro magistrátní volby v Praze, lídrem je Ondřej Mirovský
Zelení zvolili čelo kandidátky pro volby do zastupitelstva hl. města Prahy, lídrem je Ondřej Mirovský Krajská konference Strany zelených zvolila jako svého lídra do magistrátních voleb na podzim 2018 místostarostu Prahy 7 a zastupitel hl. města Prahy Ondřeje Mirovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Doktor Macek: Matka Pavla Rychetského pracovala pro Gottwalda. A jeho otec...
Předseda Ústavního soudu ČR minulý týden v rozhovoru pro Hospodářské noviny varoval pře možným zhoubným vlivem sociálních sítí na společnost. Připomněl, že v Německu už sociální sítě cenzurují. Podle Rychetského má takový krok smysl. Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych za to Rychetského zkritizoval. A dnes všemu nasadil korunu glosátor veřejného dění doktor Miroslav Macek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ksindl a pakáž z ČT? Čtěte, co je veřejnoprávní TV povinna vydržet a kdy hrozí trest za nadávky
ROZHOVOR Česká televize musí akceptovat i respektovat kritiku a komentáře jiných médií, ale i politiků, pokud vychází z pravdivých výchozích podkladů. Musí být také připravena na vyšší míru kriticismu, protože vzhledem k jejímu výsadnímu postavení na ni lze v určitých ohledech klást srovnatelné nároky jako na orgány státní moci. Upozorňuje na to advokát Aleš Rozehnal, odborník na mediální právo, v souvislosti s aktivitou veřejnoprávní televize ve věci žalob na své kritiky. Ti přitom nemusí volit jen výrazy umírněné podoby, protože to by ke škodě věci zbavovalo kritiku emocionální nálože, která má začasté své opodstatnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Zeman u komunistů a Beran na Pražském hradě. Každý se musí rozhodnout, kam patří
Komentář na facebookovém profilu k účasti prezidenta Zemana na sjezdu KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad práce: V Kopřivnici proběhne přehlídka technických profesí
Celkem 14 profesí v technických oborech se představí na už dvanáctém ročníku přehlídky s názvem „Řemeslo má zlaté dno“. Akce proběhne ve dnech 25. 4. (9.00 – 16.00 hod.) a 26. 4. 2017 (9.00 - 15.00 hod.) ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici (ul. Husova 1302). Na pořádání přehlídky se podílí Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Novém Jičíně a Kopřivnici, VOŠ, SOŠ, SOU Kopřivnice, Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín, město Kopřivnice a zaměstnavatelé z celého okresu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Má cenu ještě vyjednávat? Babiš dneska pořádně naštval oranžového hejtmana
Jednání o vládě gradují. Hejtman Martin Netolický (ČSSD) se na svém facebookovém účtu zamýšlí nad tím, zda má cenu ještě vyjednávat o vládě, a to především v souvislosti s dnešním odmítnutím požadavku ČSSD ze strany Babiše, aby odsouzený člen vlády povinně rezignoval. Podle pardubického hejtmana zodpovědnost za další vývoj na české politické scéně nyní je v rukou hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Co vše si u nás nakoupili Rusové? Aktivista, který získal v ČR politický azyl, to vypouští na veřejnost
Novinářka Petra Procházková se ve svém textu pro server Lidovky.cz zaměřila na to, co vlastně kupují Rusové v Česku. Právě o tom má totiž nemálo informací ruský protikorupční aktivista Michail Maglov, který má na svědomí mapu zvanou „průvodce po Karlových Varech“, která nabízí okamžitý přehled o tom, kdo si tady co koupil a kolik ho to stálo. Podle aktivisty odhaluje fakt, že mnozí ruští státní zaměstnanci mají majetek za mnohem více peněz, než si mohli vydělat za celý svůj dosavadní život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zákon o střetu zájmů by se mohl vztahovat i na prezidenta. Úprava prý není mířena proti Zemanovi
Zákon o střetu zájmů by se mohl vztahovat nově i na prezidenta republiky. Navrhla to skupina poslanců v čele s Piráty v novele k omezení kumulace odměn z politických funkcí. Předkladatelé zdůrazňují, že úprava o prezidentovi nemíří proti současné hlavě státu Miloši Zemanovi. Jde podle nich o nápravu opomenutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení opatrné ECB a zastavení pádu indexu Ifo…
Tento týden bude především ve znamení zasedání ECB. Nečekáme žádnou zásadní změnu v nastavení měnové politiky ani v klíčových “slovních obratech” naznačujících záměry ECB v nejbližších kvartálech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kde berou tu drzost. Nakopat je do… Zjišťovali jsme, zda Okamuru a poslance SPD vyhodí kvůli ČSSD z funkcí v parlamentu
ANKETA Novinky.cz informovaly, že ČSSD bude v rámci jednání o koalici s ANO požadovat přerozdělení funkcí v Poslanecké sněmovně s tím, že by to bylo na úkor SPD. Zjišťovali jsme, jakou šanci to má na úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VZP loni klientům zaplatila o 4 miliony více vložek a kalhotek, přesto ušetřila 40 milionů Kč
Rok poté, co VZP přestala plně hradit předražené inkontinenční pomůcky, je jasno: změna měla pro pacienty i pojišťovnu jednoznačně pozitivní dopad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČSSD – špatná volba pro občany
Tvrzení, že ČSSD je nejednotná strana, která má zájmy občanů až na posledním místě, se potvrzuje s každým zásadním rozhodnutím předsednictva této strany. Většina občanů to již prohlédla a dala to najevo při posledních volbách do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Litina, baroko, knihy, lidová architektura – témata vzdělávacích aktivit josefovského pracoviště
Národní památkový ústav se kromě správy státních hradů a zámků a odborného dohledu nad výkonem památkové péče zabývá i dalšími činnostmi, pořádá přednášky a semináře, účastní se akcí k popularizaci památek a památkové péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lenka Klicperová, Pavel Kopecký: Mediální válka v Sýrii
Po dohodě s kolegyní, známou válečnou reportérkou Lenkou Klicperovou (šéfredaktorkou časopisu Lidé a země) předkládám její krátký komentář k posledním událostem ve válčící Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MŽP: Dalších 397 milionů eur jde na zlepšení životního prostředí. Nová výzva programu LIFE startuje
Jako každým rokem vyhlašuje Evropská komise výzvu k předkládání žádostí do programu LIFE. O finanční podporu pro tradiční, přípravné a integrované projekty mohou žádat také zájemci z řad českých podnikatelských subjektů, neziskových organizací, univerzit, vědeckých a výzkumných institucí i veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Konec zlatých časů: Gustav Klimt, Egon Schiele a vídeňská moderna ze sbírek NG v Praze
Národní galerie v Praze si připomíná 100 let od úmrtí Gustava Klimta a Egona Schieleho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Brutální napadení číšníka skupinou cizinců v Praze: Policie dopadla útočníky na letišti
Po útoku na číšníka, který byl v sobotu brutálně napaden v jedné z pražských zahrádek, si policisté dva dny od incidentu podle serveru TN.cz pochvalují kladné reakce veřejnosti a svědků, které výrazně napomáhají vyšetřování. Kriminalisté totiž v neděli zveřejnili záběry napadení. Policii pomoc veřejnosti dovedla v pondělí až k pachatelům, které zadržela na Letišti Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Koller přemýšlí nahlas: Otázka zní, čím Babiš dokázal přesvědčit Filipa, aby podpořil vládu ANO a ČSSD, když za to KSČM nic nedostane
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Jestliže KSČM nebude mít ministry, možnost ovlivňovat politiku nedostane. Proč Filip vykládá nesmysly voličům?“ uvažuje analytik Martin Koller, který nechápe, proč komunisté chtějí podporovat případnou menšinovou vládu ANO a ČSSD. A dochází k těmto závěrům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V Torontu najela dodávka do chodců, zranila až deset lidí
Až deset lidí bylo v rušné části Toronta sraženo dodávkou, která na ulici najela na chodník a porážela chodce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD chce rezignaci odsouzeného člena vlády, ANO to odmítá
Před vyjednáváním o vládě se zástupci ANO a ČSSD nadále neshodnou na tom, zda by měl člen kabinetu povinnost rezignovat, pokud bude prvoinstančně odsouzen. Sociální demokraté na tom trvají, trestně stíhaný předseda ANO a premiér v demisi Andrej Babiš to odmítá. Místopředseda ANO Richard Brabec chce mít do konce týdne připraven základ koaliční smlouvy s ČSSD i programového prohlášení společné vlády. Šéf ČSSD Jan Hamáček ale na Twitteru napsal, že spěch je špatný rádce. Vyjednavači stran se sejdou poprvé ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V katedrále svatého Víta si lidé znovu připomínají poselství života kardinála Berana
V katedrále svatého Víta v Praze si dnes lidé znovu připomínají osudy a poselství života kardinála Josefa Berana. Někdejší pražský arcibiskup, který strávil velkou část života jako vězeň nacismu a komunismu, zemřel v exilu a dnes bude podle svého posledního přání v pražské katedrále pohřben. Jeho ostatky byly před několika dny převezeny z Vatikánu, kde spočívaly v papežské hrobce v bazilice sv. Petra. Dnešní bohoslužbu vede pomocný pražský biskup Václav Malý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chceme příští rok navýšit rozpočet do sportu a peníze rozdělovat transparentně
Premiér Andrej Babiš se setkal s účastníky zimních olympijských her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Zeman, Beran a Filip
Zeman byl vypeskován za to, že místo druhého pohřbu kardinála Berana zúčastnil se zmrtvýchvstání předsedy Filipa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Slova proti antisemitismu jsou málo
Dne 22. dubna 2018 se na různých místech v Evropě konala veřejná setkání proti antisemitismu. Jedním z nich byl protestní pochod Prahou a demonstrace proti antisemitismu: transparenty, hesla, proslovy a petice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
S komunisty se vždy směřuje do pekla, udeřil v ČT Petr Fiala. A vynadal Zemanovi
Petr Fiala, předseda ODS, byl hostem Zuzany Tvarůžkové v Interview ČT24. Uvedl, že považuje účast prezidenta na sjezdu KSČM za nepřijatelný a špatný signál pro českou společnost. „Já vidím velkou politickou chybu, že pan prezident jel na sjezd KSČM,“ uvedl v Interview ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Herec Viktor Preiss se stal Šarmantní osobností roku 2017
Herec Viktor Preiss získal nejvíce hlasů ve 22. ročníku ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku 2017. V letošním roce byla nově udělena Cena internetu, která putovala do rukou zpěváka Davida Deyla. Mimořádnou Cenu šarmu si odnesla moderátorka Halina Pawlowská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura: Vydírání od ČSSD
Komentář na facebookovém profilu k požadavku ČSSD na odvolání poslanců SPD z řídících funkcí ve Sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„Počkejte, počkejte. Tak pozor.“ Redaktorka ČRo pořádně nadzvedla Vojtěcha Filipa, když došla řeč na Nikulina
Po loňských sněmovních volbách se zdálo, že jsou komunisté na kolenou, získali totiž nejméně hlasů v novodobé historii. Svolali proto mimořádný sjezd a rozhodli si vybrat nové vedení, jenže pak začali spolupracovat s hnutím ANO a situace se otočila. Komunisté by se tak poprvé od revoluce mohli podílet na vládě, byť jen formou její tolerance. O tom, co za to budou chtít, a zda budou spolurozhodovat o ministrech, promluvil ve Dvaceti minutách na Radiožurnálu staronový předseda KSČM Vojtěch Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Valenta (TOP 09): Dáváme přednost sociálnímu bydlení bez zatížení stávajících nájemců
Daniel Valenta (TOP 09), místostarosta MČ Brno-Královo Pole, dokazuje, že sociální bydlení lze dělat jinak a lépe, než je přístup vedení Magistrátu města Brna. Snaží se o to, aby noví nájemci nikterak nezatěžovali stávající nájemce a soužití bylo po všech stránkách bezproblémové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Moravské zemské muzeum: Brněnský mamut slaví 90. narozeniny
Moravské zemské muzeum zve k oslavě 90. narozenin mamuta, která se uskuteční v úterý 1. května 2018 v odpoledních a večerních hodinách v prostorách Pavilonu Anthropos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Na exekucích nesmí bohatnout druzí
Sice se mluví o růstu životní úrovně, ale také roste počet lidí v exekuci. Je jich skoro 900 tisíc a nepřímo to zvyšuje propast chudých a bohatých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Pánek: Ještě měsíc práce na stát
Musíme vydržet ještě jeden měsíc, poslední měsíc práce na stát. Po 22. květnu 2018 již začneme vydělávat na sebe. Do té doby, celých 142 dní pracujeme pouze pro stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Hynek už má dost přestřelek nejen kolem Sýrie: My máme pořád pocit, že musíme být zařazeni buď na Západ, nebo na Východ. Ten svět není černobílý!
ROZHOVOR Každý politik na Západ i Východ od nás bere svoji zemi na prvním místě, upozorňuje neúspěšný prezidentský kandidát, prezident Unie obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. „Naši politici by se měli chovat stejně, tedy tak, že na prvním místě jsou zájmy občanů této země. Nevolí je lidi v Americe ani v Rusku, ale zdejší lidé, proto jsou zodpovědní jim a nikomu jinému,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jiří Hynek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra pošle na humanitární pomoc 20 milionů korun
Na návrh Ministerstva vnitra vláda dnes, 23. dubna 2018, schválila priority humanitárního programu MEDEVAC na rok 2018. Prioritními oblastmi pomoci jsou region Blízkého východu, Sahelu a Ukrajiny. Ministerstvo vnitra také poskytne prvních 20 milionů Kč na konkrétní projekty. Celkový rozpočet programu MEDEVAC na rok 2018 je 60 milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Eliminujte letní hrozby pro svou pokožku
V letních měsících je naše pokožka vystavena různým nebezpečím. Některá jsou snadno řešitelná, jiná jsou závažná. Většině těchto potíží můžeme zabránit, pokud se budeme správně chránit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Kopernikánský obrat ve světě hodnot
Teprve po Bábě z ledu mnoha lidem zamrazilo. Snad právě proto, že na televizní uvedení nejlepšího českého filmu loňského roku se dívalo tolik zvědavých diváků. A tolik z nich si najednou nevěřícně položilo otázku: Tohle je nejlepší film? Ukázalo se tak, že zatím ještě ne všechny v tomto národě dokázali převychovat Bakaláři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Političtí supermani přijdou o většinu přivýdělku
Piráti dnes podali návrh novely zákona o střetu zájmů, kterým chtějí omezit možnost politiků kumulovat odměny za výkon několika veřejných funkcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nejlepším hasičem roku 2017 je žena
U Hasičského záchranného sboru ČR je ve služebním poměru, tedy laicky řečeno „v uniformě“ 9 644 příslušníků. Z nich je pak pouze 912 žen, což je necelých 10%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Komunistická strana v Nymburku vyhrála svoji třicetiletou válku
To byl tedy víkend! V Nymburku si komunisté těsně zvolili staronového předsedu Vojtěcha Filipa. Určitě by nemělo zapadnout, že Filip vyhrál o pouhých dvanáct hlasů nad kovaným stalinistou Josefem Skálou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Akce k výbušnému dokumentu o Mečiarovi. Mladá režisérka Nvotová: Snažíme se to dostat do škol...
REPORTÁŽ Politici by nejraději stále někoho zachraňovali, ale před hrozbami, které si sami vymýšlejí. Dvacet i třicet procent preferencí se dá „nahnat“ strašením. Doba „mečiarismu“ na Slovensku není u konce, pokračovala obdobím premiéra Fica a lidé z bývalé HZDS jsou stále ve vrcholných funkcích. To je podle autorek celovečerního časosběrného dokumentu o Vladimíru Mečiarovi svědectví o současné oligarchické demokracii u našich sousedů. To zaznělo na besedě s tvůrci filmu, která proběhla v Plzni v rámci festivalu Finále. Přítomní se také od autorek filmu dozvěděli, že slovenský parlament nedávno zrušil amnestii vyhlášenou Vladimírem Mečiarem těsně před koncem jeho působení ve vedení státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Takže proto chce ČSSD do vlády... Od Okamury se vylila velká špína na sociální demokraty
Poslanec za hnutí SPD Radek Rozvoral se pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o sociálních demokratech. Pochvalná slova to rozhodně nebyla. Text přichází v době, kdy se spekuluje o vymetení okamurovců ze všech funkcí ve Sněmovně na žádost ČSSD. Příznivci SPD zuří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Kam nás vede Evropská unie
Očekáváte ode mne kritický projev k tématu Evropské unie. Snad Vás v tomto ohledu nezklamu, ale je třeba říci, že se v poslední době v Evropě něco významného mění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Matoušková (STAN): Naše populace stárne. Co s tím?
Celorepublikovým problémem se stává stárnutí populace, a protože to není jev krátkodobý, je třeba začít jednat. Důchodová reforma se za minulé volební období nepřipravila a pracovní skupina sestavená vládou a Ministerstvem práce a sociálních věcí dospěla k názoru, že vlastně ani žádná reforma není potřeba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Zápisy do mateřských škol - přehled doporučení pro rodiče a ředitele
Rodiče dětí stejně jako ředitelky a ředitelé mateřských škol si často nejsou jistí, jaké jsou práva a povinnosti jednotlivých stran. Přinášíme proto jejich přehled, který pomůže rodičům s nástupem jejich potomka do předškolního vzdělávání. Ředitelkám a ředitelům škol zase ujasní, jak stanovit kritéria výběru dětí tak, aby neporušovali zákon a zajistili všem dětem rovný přístup ke vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Kouření každý den zabije plný autobus lidí. Naučení? Jezděte vlakem
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bývalý velitel Hradní stráže se snaží u soudu očistit své jméno v případu zneužití cestovních nákladů
Bývalý velitel Hradní stráže Petr Prskavec se snaží u soudu očistit své jméno. V případu, kdy údajně zneužil cestovní náklady a získal neoprávněně 17 000 korun, zazní ve středu závěrečné návrhy. ČTK to dnes zjistila u Obvodního soudu pro Prahu 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): V Ústeckém kraji turisty nejvíce lákají historické památky, příroda a turistika
Jiří Kulhánek odpovídal v Listech Ústeckého kraje na otázku - "Myslíte si, že Ústecký kraj vyvíjí dostatečné aktivity pro přilákání turistů? V posledních letech přibývá významně meziroční nárůst turistů, kteří směřují do Ústeckého kraje. Co návštěvníky podle vás nejvíce zajímá a přitahuje? Je v kraji potřebné zázemí a infrastruktura pro rozvoj cestovního ruchu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Naše veřejné finance jsou jedny z nejlepších v Evropě
Vláda schválila státní závěrečný účet ČR za rok 2017. I letos stát hospodaří nad očekávání dobře, za tři měsíce je rozpočet v přebytku o 16,3 miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda bez důvěry. Babiš dohnal Topolánka, ovšem na Rusnokovo prvenství stále nemá
Kabinet Andreje Babiše (ANO) v úterý vyrovná první vládu Mirka Topolánka (ODS) v délce vládnutí v demisi. Krátce předtím, než s ministry dovrší 90 dnů v demisi, se začala rýsovat dohoda ANO se sociální demokracií o kabinetu tolerovaném komunisty, který by menšinovou vládu ANO mohl nahradit. ČSSD v pátek souhlasila s tím, aby se obnovila jednání, která zkrachovala dva týdny předtím. Strany již dříve pokročily v hledání programového průniku, vznik vlády by však mohly zkomplikovat některé požadavky ČSSD, případně referendum, které mezi svými členy o případné koaliční dohodě uspořádá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senioři si kurz bezpečné jízdy užili, kladně hodnotili jeho přínos i přístup instruktorů
Prvních 120 řidičů a řidiček starších 65 let si v neděli dopoledne a odpoledne vyzkoušelo kurz bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu mosteckého autodromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení: Ochrana whistleblowerů by měla být prvořadým úkolem všech, kteří stojí o dodržování zákonů
Evropská komise dnes oznámila návrh nového právního předpisu pro celounijní ochranu whistleblowerů. Jde o velký úspěch Evropských zelených, kteří za jejich lepší ochranu dlouho bojovali. Tlak na Evropskou komisi se nyní vyplatil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Na stezce z Hamrů na Velký Ostrý na Šumavě leží stromy, cesta je uzavřená
Frekventovaný turistický chodník na vrchol Velkého Ostrého na Šumavě, který je součástí naučné stezky, poničily stromy. Cesta je uzavřená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Odstartoval druhý ročník studentských stáží u BIS
Po velkém úspěchu historicky první studentské stáže u Bezpečnostní informační služby v loňském roce se letos koná další ročník. Devět studentů, kteří uspěli v náročném výběru, se bude věnovat tématům kybernetická bezpečnost, právo a ochrana významných ekonomických zájmů. Na závěr stáže její absolventi obdrží od BIS certifikát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Musíme skoncovat s ideologií Islámského státu, vyzval v Praze irácký ministr obrany a ocenil roli Česka v porážce teroristů
Už ani metr čtvereční radikálním islamistům. Irácký ministr obrany na návštěvě Prahy promluvil o totální porážce tzv. Islámského státu a ocenil zásluhy České republiky v tomto boji. Podle české ministryně obrany Karly Šlechtové je naše země připravena Iráku pomáhat víc než dosud, a to včetně zapojení se do rekonstrukce válkou zničené země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Kuřáci uznávají nekuřácké restaurace. Chtějí ale místo i pro sebe
Protikuřácký zákon se netýká jenom hospodských, barmanů a hoteliérů. Ale týká se i tisíců zákazníků, které zákon ANO, ČSSD a KDU-ČSL vyhnal jako malomocné před hospody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pohádkový les Prahy 5 na Barrandově přilákal více než deset tisíc lidí
Mezi nejoblíbenější akce pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v sobotu 21. dubna nenechalo ujít více než deset tisíc lidí. Ti všichni na Barrandově zažili mnoho zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Výzva ke koordinované celospolečenské pomoci krajině
Ve dnech 23. až 29. dubna 2018 letos nově přichází Státní pozemkový úřad s iniciativou nazvanou „Týden krajiny“. Týden krajiny se obrací k obcím a starostům, ke studentům, k široké veřejnosti. Cílem je umožnit zapojení každého občana do péče o krajinu, v podobném duchu jako se celá společnost zapojila třeba do třídění odpadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FOTO Vyhulenci, smažky, fetky! Po zámecké svatbě Tomáše Ortela se vynořily neuvěřitelné věci
Takovou svatbu na zámku Zbiroh nejspíš ještě neměli. Zpěvák kontroverzní skupiny Ortel Tomáš Ortel (vlastním jménem Hnídek) se na něm oženil na den narozenin německého vůdce s iniciátora třetí světové války Adolfa Hitlera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Nový web přibližuje osobnost Josefa kardinála Berana
Ústav pro studium totalitních režimů se připojil k těm, kteří přivítali návrat arcibiskupa pražského a primase českého Josefa kardinála Berana z nuceného exilu zpět do vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Den s Českým rozhlasem vrátí návštěvníky MFF Karlovy Vary do roku 1968
Český rozhlas se ve svém vysílání kontinuálně dotýká výročí roku 1968 a připomene ho i hostům letošního 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Den s Českým rozhlasem, který se uskuteční 2. července v karlovarském letním kině, vrátí návštěvníky do tohoto roku prostřednictvím hudby i filmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Dividendy mizí v zahraničí
Česká republika má vedle Irska nebo Lucemburska v rámci EU nejnižší podíl hrubého národního důchodu (HND) na hrubém domácím produktu (HDP). Důvodem je především odliv dividend do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Magistrát nenaplňuje protikorupční strategii, Piráti chtějí vysvětlení
V únoru roku 2017 pražské zastupitelstvo schválilo protikorupční strategii města. Pirátům se do ní podařilo prosadit několik významných opatření směřujících k větší otevřenosti úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Foťte a poznávejte přírodu Prahy. Zapojte se do City Nature Challenge 2018: Prague!
Baví vás fotit? Máte rádi přírodu? Přidejte se k jedinečnému mezinárodnímu projektu City Nature Challenge 2018: Prague, který poprvé přivedlo Národní muzeum do Prahy jako součást programu oslav 200. výročí od svého založení. Ukažme světu, jak unikátní je pražská příroda!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Slevy na jízdném budou zavedeny až od září, uvedl premiér v demisi
Slevy na jízdném budou zavedeny až od 1. září, a ne v původně plánovaném termínu 10. června. Za odkladem je žádost krajů, které upozornily, že dřívějšímu zavedení slev brání technické problémy. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Oceňuji Macronovu ochotu k diskuzi, není běžná
Jedním z hlavních bodů dubnového plenárního zasedání byl projev a následná debata s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, který promluvil v rámci bloku věnovanému budoucnosti Evropy, kde vystupují hlavy států, předsedové vlád a nastiňují představy svých zemí o budoucím směřování EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš zvažuje navýšení tarifů zdravotních sester
Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš plánuje zvýšit tarify zdravotních sester. Novinářům to řekl po dnešním jednání vlády s tím, že se zástupci profese diskutoval v neděli. Zvýšit základ odměňování sester je podle něj nutné, protože nemocnice jich mají tak málo, že některá oddělení musejí být uzavírána. Premiér o tom chce hovořit na nadcházející odborářské konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Vylil sperma v kostele. Teď Milan Kohout drsně urazil islám. Zabijou ho za to?
Kontroverzní performer a vysokoškolský pedagog Milan Kohout, který se „proslavil“ svými performancemi, při kterých například v kostele vylil do křtitelnice sperma, představil na serveru YouTube své nové dílo s názvem „Jak jsem se na dvě minuty stal muslimem“. Na videu o své zkušenosti hovoří v anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD chce, aby Babiš v případě odsouzení skončil ve vládě. Není to pro mě téma, odmítá premiér
Andrej Babiš nadále trvá na tom, že jeho stíhaní je politicky motivované a nesmyslné.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Akademie věd: Archeologický ústav představil unikátní aplikaci na cestování v čase
Virtuální procházka středověkým městem, restaurování vikingského meče i dárek v podobě repliky gombíku z Lumbeho zahrady... To všechno čekalo na návštěvě Archeologického ústavu předsedkyni Akademie věd ČR Evu Zažímalovou, která si vyzkoušela i speciální brýle na cestování v čase. Provázeli ji místopředseda pro III. vědní oblast Pavel Baran a členky Akademické rady Lenka Vostrá a Markéta Pravdová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Lidovci neodmítají koalice se Starosty a TOP 09
KDU-ČSL má zájem o společné kandidátky s dalšími stranami. V mnoha obcích a senátních obvodech už je potvrzena spolupráce se Starosty nebo TOP 09, jinde se o spolupráci dosud jedná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zavedení slev na jízdném se podle Ťoka může posunout na září. Babiš odklad potvrdil
Zavedení slev na jízdném by se mohlo posunout na počátek září místo plánovaného 10. června. Novinářům to dnes při příchodu na jednání vlády řekl ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) s tím, že kabinet se tím bude zabývat. Kraje minulý týden upozornily, že zavedení slev v původním termínu brání technické problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Brabec chce mít do konce týdne základ koaliční smlouvy s ČSSD
Místopředseda hnutí ANO a ministr životního prostředí Richard Brabec chce mít do konce týdne připraven základ koaliční smlouvy s ČSSD i programového prohlášení společné vlády. Novinářům to dnes řekl při příchodu na jednání kabinetu. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) rozhovory s ČSSD začnou ve středu odpoledne. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Česko je pro investory nejatraktivnější zemí v regionu střední a východní Evropy
Spokojenost investorů se současnou ekonomickou situací Česka je na rekordní úrovni. Téměř tři čtvrtiny z nich (73 procent) ji hodnotí jako dobrou a pouze dvě procenta jako špatnou. To je nejméně v historii průzkumu, který Česko-německá obchodní a průmyslová komora realizuje každoročně od roku 2002.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Máme ještě demokracii?
Je u nás ještě demokracie? Po přečtení několika vyjádření našich politiků kolem dění v Sýrii, nebo otravy dvojitého agenta Skripala a jeho dcery, a zhlédnutí pořadu 168 hodin v neděli, nabyl jsem dojmu, že už přetrvávají jen její poslední zbytky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Od Babiše se slušnost nečeká, píše slovenský deník k české politické situaci
Komunistická strana (KSČM) v Česku dostala v loňských volbách nejméně hlasů od svého vzniku, ale paradoxně je od sametové revoluce nejblíže k moci, napsal dnes slovenský list Sme v reakci na vznikající menšinovou vládu hnutí ANO premiéra Andreje Babiše a ČSSD podporovanou právě komunisty. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kandidátku ODS v Jihlavě povede Petr Laštovička
Kandidátku ODS pro komunální volby 2018 v Jihlavě schválil pondělní místní sněm občanských demokratů. Lídrem kandidátky se stal Mgr. Petr Laštovička. Dvojkou kandidátky a druhou novou tváří byl zvolen Mgr. Petr Ryška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česko může brzy přijít o část peněz z EU. Mají je dostat Řekové a Španělé
Desítky miliard eur z fondů Evropské unie by mohly po roce 2020 místo do zemí střední a východní Evropy jako je Polsko, Maďarsko nebo Česká republika putovat spíše do států těžce zasažených nedávnou finanční krizí, tedy do Španělska a Řecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Před 40 lety byl ustaven Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných
Před 40 lety, 24. dubna 1978, se sedmnáct představitelů tehdejšího disentu rozhodlo ustavit Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS). Úkolem nezávislé instituce bylo v duchu Charty 77 sledovat případy osob, které byly v komunistickém Československu trestně stíhány nebo vězněny za projevy svého přesvědčení, nebo se staly oběťmi policejní či justiční svévole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš už je na tom s vládou v demisi stejně jako Topolánek. Ale na belgického rekordmana nemá
Bývalý belgický premiér Leterme vládl v demisi rekordních 589 dní. Babišova vláda je v demisi stejně dlouho jako první vláda ODS Mirka Topolánka, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Saldo hospodaření v přebytku, meziroční pokles zadlužení
Pravidelné konzultace mezi Eurostatem a Českým statistickým úřadem potvrdily výši salda hospodaření a dluhu vládních institucí, jež byly publikovány v rámci Rychlých informací 4. dubna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO VIDEO Aféra „porno“ Milana Knížáka se rozrůstá: Silná vyjádření, vztek na Rusko, nadávky, soudy... Už je to vážné
Milan Knížák má problém. Kvůli své výstavě „Žít jinak“ v karlovarské Galerii umění čelí obvinění ze šíření dětské pornografie. Exponáty pobouřily ruskou návštěvnici natolik, že se ihned obrátila na policii. Kontroverzní umělec má tak na krku další problém, ačkoli předmětem sporu jsou panenky staré čtvrt století a fotografická koláž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Zahraniční vědci v Česku rozvíjejí vědu a výzkum. V Brně dominují Italové
Téměř padesát nových výzkumných center vybudovala v posledních deseti letech Česká republika s využitím Strukturálních fondů EU. Vznikla tak řada nových pracovních míst pro vědce i obslužný personál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdena Mašínová a Jana Nečasová-Nagyová navrženy na státní vyznamenání
Dnešní vydání deníku Blesk přináší jméno jedné možné lauerátky státního vyznamenání. Jde o Janu Nečasovou-Nagyovou, kterou navrhl Jiří Sovák Šedivec. Jak však deník poznamenává, jde o recesi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: V Českém středohoří se pravděpodobně objevil vlk
K napadení a usmrcení ovcí a jehňat došlo v oblasti Lbína a Babin u Litoměřic. S vysokou pravděpodobností se jednalo o útok vlka, definitivní výsledky budou ale po provedení genetických analýz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Umlátí ho soudruzi výtiskem Lenina? Po projevu Zemana napsal politik výbušný ohlas
Miloš Zeman sdělil komunistům na jejich X. sjezdu v Nymburce, co všechno udělali za takřka sto let své existence špatně. Bývalou komunistickou poslankyni Martu Semelovou tím nepotěšil. Jiné komunisty ano. Člen strany Jan Klán by si však přál, aby prezident podobně zhodnotil i 90. léta 20. století. Profesor a publicista Václav Hořejší konstatoval, že komunistům byla jejich historie naservírována pěkně. Jen je prý škoda, že prezident nepronáší podobné skvělé projevy častěji. Místo toho se často uchyluje k vulgarismům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Nečekaný zvrat, první úseky vysokorychlostních tratí vzniknou už za pár let
Veřejná diskuze o vysokorychlostní železnici nabrala v posledních měsících tempo, termín zahájení však byl stále daleko. Po Železniční konferenci v Pardubicích je vše jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš popřál hokejistům Komety Brno. A strhla se velká sranda
Hokejová Kometa Brno získala extraligový titul. Podruhé za sebou. Brňané tento úspěch bujaře oslavili. Sportovcům pogratuloval i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). A lidé se mu vysmáli...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
A co Havel a Klaus? Zdeněk Zbořil po „rudém“ křiku na Zemana přidává jiný pohled. A Němcová a Topolánek...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Pan prezident si jistě mohl odložit svou návštěvu sjezdu komunistů až na jeho závěr a nic by se nestalo, kdyby vzpomenul údělu 16 let internovaného arcibiskupa Berana,“ konstatuje v dnešním Rozjezdu politolog Zdeněk Zbořil s tím, že komunistům mohl jít prezident „holdovat jiným způsobem“. „Snad by si i na Hradě mohli vzpomenout, že kapka nerozbíjí skálu jedním kápnutím, ale stálým padáním,“ říká Zbořil. A jak je to s přáním, aby svět šel nalevo? „Evropa nejde nalevo ani napravo, Evropa, a zejména pak celá EU, se hledá a nemůže se najít,“ zhodnotil Zbořil. K dohadování ve Sněmovně o zrušení zákona o zákazu dodávek do íránské jaderné elektrárny Búšehr podotkl: „Nejen paní Němcová si myslí, že jaderná elektrárna je něco jako nukleární strašák Kim Čong-un.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - konečně svědci (11. část)
Ve dnech 18.-19. dubna 2018 pokračovalo u Krajského soudu v Brně před senátem Aleše Novotného hlavní líčení ve věci Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) a jeho čtrnácti spoluobžalovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Provozní výsledky Letiště Praha za první čtvrtletí roku 2018
Provozní výsledky Letiště Praha za první čtvrtletí roku 2018 potvrzují předpokládaný růst počtu cestujících, který se v tomto roce odhaduje okolo 10 %. Za první tři měsíce odbavilo Letiště Václava Havla Praha celkem 3 057 100 cestujících, zatímco za stejné období roku 2017 to bylo o více než 338 tisíc méně. To představuje meziroční nárůst o 12,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šestnáctý týden na ČMKBK: Cena zemního plynu vzrostla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v 16. týdnu uzavřeno 268 kontraktů na dodávku 125,8 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 68,6 milionu korun. Zemní plyn ve velkoodběru i maloodběru zdražil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Opravdu žijeme v éře střetu civilizací?
To je část názvu konference, která se pod záštitou prezidenta republiky uskutečnila v Evropském domě a zazněly na ní zajímavé i znepokojivé myšlenky a fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Archeoskanzen v Nasavrkách se rozroste na Zemi Keltů
Předpremiéra krátkého hraného filmu Allar sále Jana Kašpara na Pardubickém kraji předznamenala novou etapu činnosti spolku Boii a keltského archeoskanzenu v Nasavrkách. Aktivity sdružení přišli podpořit 1. náměstek hejtmana Roman Línek, radní Hana Štěpánová, jejich dlouholetý patron, krajský zastupitel a senátor Petr Šilar, a starosta Nasavrk Milan Chvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
V katedrále sv. Víta budou pohřbeny ostatky kardinála Berana
Dnes večer budou v katedrále sv. Víta uloženy ostatky kardinála Josefa Berana, někdejšího pražského arcibiskupa a politického vězně dvou totalit. Zemřel v exilu ve Vatikánu v roce 1969, komunistický režim mu neumožnil vrátit se do vlasti za jeho života ani po smrti, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodne, jak uhradí 6,2 miliardy loňského schodku
Vláda v demisi v pondělí projedná návrh na uhrazení schodku loňského státního rozpočtu vydanými dluhopisy za 7,2 miliardy korun a zvýšením stavu na účtech státních finančních aktiv o jednu miliardu korun. Vyplývá to z návrhu Státního závěrečného účtu za rok 2017, který předkládá ministerstvo financí.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Žádám Vás, abyste odstoupil, pane špatný prezidente
Náš přímo volený prezident se aktivně zúčastnil komunistického sjezdu místo, aby uctil památku kardinála Berana, kterého komunistická totalita vyštvala z naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
168 hodin: Komunistů už se lidé nebojí, strašákem je dnes Okamura
„Komunisté se vrací k moci.“ Touto větou začala moderátorka relace 168 hodin Nora Fridrichová z ČT svůj včerejší pořad. Fridrichová poznamenává, že navzdory volebnímu debaklu se KSČM dost možná bude podílet na příští vládě. Přijel je navštívit i prezident. Fridrichová klade publiku otázku: „Jak moc se soudruzi od pádu totalitního režimu změnili?“ A co jejich možné spojenectví s Andrejem Babišem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Je to idiot! Ovčáček dostal nařezáno s účastí Jindřicha Šídla, Tomáše Cikrta a dalších
Minulý týden se kolem prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka strhla bouře. Podřízený prezidenta Zemana se totiž zvláštním způsobem vyjadřoval o útoku Spojených států, Velké Británie a Francie proti Sýrii. Spekuloval totiž o tom, zda se čeští novináři vydají bojovat do první linie v Sýrii, a obviňoval média v čele s Českou televizí, že si přejí válku. Jenže tím to neskončilo. Na počínání prezidentova spolupracovníka si posvítil Newsroom ČT24. Prostor dostal i samotný Ovčáček a bezezbytku ho využil. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamuru vymete nová vláda z funkcí? Po této zprávě se rozzuření fanoušci SPD vrhli na ČSSD. Jen pro silné povahy
ČSSD zamýšlí rozhádat ANO a okamurovce. Píše to alespoň server Novinky.cz souvislosti s tím, že ČSSD žádá jako pojistku vymést zástupce SPD Tomio Okamury z vedoucích pozic ve Sněmovně. Sociálním demokratům totiž vadí, že ANO by mohlo hlasovat společně s okamurovci za zády sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Laudát: Běda, jak v nějakém výboru měla KSČM navrch! Staří komunisté hned vycenili zuby. Zemana svět nechce
„Dovolávat se Zemana je něco jako volání po dešti na poušti,“ komentuje víkendové události bývalý šéf poslanců TOP 09 František Laudát. Podle něj nebude drtivá většina lidí vnímat, co prezident Miloš Zeman řekl na sjezdu komunistů, ale že se ho jako první z polistopadových prezidentů vůbec zúčastnil. Laudát to označil za morální pád hlavy státu a ostudu, protože komunismus se vedle fašismu ukázal jako nejhorší ideologie v novodobé historii lidstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Vranovice získaly bezúplatně pozemek v zahradě mateřské školy
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Břeclavi převedl bezúplatně pozemek o výměře 762 m2 v katastrálním území Vranovice nad Svratkou do vlastnictví obce Vranovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dupač (APAČI 2017): O Německu, jeho potížích a o tom, že imigranti nejsou příčina
"Sedněte si do auta, jeďte do Německa, hodně se koukejte, pak se vraťte a znovu se zamyslete nad těmi nesmysly, kterými zaplavujete veřejný prostor. Žádná rozvrácená země neexistuje." Ano, tak to na první pohled vypadá. Ale!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Komunista? Řvalo se u oběda. Umělec, který je zetěm Vladimíra Remka, promluvil o rodině
Jsem naštvaný na aroganci a drzost, která tu panuje, vyjádřil se v rozhovoru k aktuálnímu politickému dění na české půdě herec, hudebník, skladatel a režisér Ondřej Brousek. Ten se podle svých slov o politiku příliš nezajímá, a když už, tak mu nedělá dvakrát dobře. „Před parlamentními a prezidentskými volbami jsem do toho lehce pronikl a bylo mně opět jen zle,“ řekl v pořadu Českého rozhlasu Osobnost Plus a zároveň promluvil o tom, jak komunistické přesvědčení některých členů jeho rodiny vyvolávalo doma strašlivé hádky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ve Francii už toho mají dost. Pod tento manifest se podepsali Sarkozy, Depardieu i Aznavour
V posledních letech se v některých západoevropských zemích stává antisemitismus opět hojně propíraným tématem. Platí to zejména pro Německo a také Francii, kde nyní vznikl za podpory několika set osobností veřejného života manifest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Josef Skála prolomil mlčení. Když slyšel Vojtěcha Filipa v ČT, neudržel se. A varuje ho...
Neúspěšný kandidát na předsedu KSČM Josef Skála, který se nakonec nedostal ani na místopředsednický post, zareagoval na slova předsedy KSČM Vojtěcha Filipa v pořadu Týden v politice České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Máme dál jednat s vítězem voleb o toleranci menšinové vlády?
Předseda KSČM na sjezdu strany k otázce dalšího jednání s hnutím ANO o toleranci vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček projednal s radou GIBS spolupráci s veřejnou správou
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přijal radu Petra Voleše, který je vedoucím pracoviště oddělení prověřování a dokumentace Generální inspekce bezpečnostních sborů v Ústí nad Labem. Předmětem jednání bylo vzájemné informování o možnostech spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Na Žofíně se bude hovořit o budoucnosti dopravní infrastruktury
Dopravní infrastruktura České republiky a připravované legislativní změny budou tématem dnešního Žofínského fóra. Účastníci by se také měli věnovat podobě mýtného systému v zemi od roku 2020, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová: Po předchozím vedení řešíme celou řadu problémů
Ministerstvo práce a sociálních věcí musí reagovat na další negativní zjištění, na které upozornila řada kontrol, jak interních, tak i ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V roce 1914 to skončilo válkou. Nyní jsme v podobné situaci, varuje Petr Robejšek
ROZHOVOR „Kterýkoliv zástupný konflikt může vést k válečnému střetnutí těch skutečně mocných. Oni proto nesou odpovědnost za zachování naší civilizace,“ říká politolog, ekonom a publicista Petr Robejšek. Sám by po zkušenostech s neschopností západních zemí účelně a účinně řešit problémy v regionu doporučoval stáhnout se a postarat se pouze o to, aby se důsledky tamějších neodstranitelných konfliktů odrážely od hranic Evropy. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zdůraznil, že by se západní země měly konečně vrátit nohama na zem a uvědomit si, že takzvaná politika dělových člunů fungovala ještě tak před sto lety. Podle něj se dnes potentáti ve třetím světě západní hrozby nebojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra