Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.662x, což odpovídá cca 138.899-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Vláda pracuje. Pracuje zrůdným způsobem.“ Prezident Zeman před kamerou promluvil o aktualitách kolem dojednávání kabinetu
Prezident Miloš Zeman poskytl televizi Nova rozhovor přímo na zámku v Lánech. V jeho průběhu prozradil, jaké podle něj má současné vyjednávání hnutí ANO s ČSSD šance na úspěch a kdy by podle něj mohla vzniknout nová vláda. Hovořil také o tom, že odstupovat by měli spíš až pravomocně odsouzení členové vlády a nezapomněl ani připojit reakci na sobotní Dukovo kázání, který v něm poukázal na to, že místo na repatriaci kardinála Josefa Berana odjel prezident na sjezd komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kubík, Bisoni a Petra Paroubková
Když jsem před rokem a něco byl podroben v TV Seznam nevybíravému útoku dvou zcela zkompromitovaných novinářů, pracujících dlouhá léta pro MF DNES, Kubíka a Slonkové, nechápal jsem to. Ve zcela vyfabulované reportáži tehdy mj. napadali občanské sdružení mé bývalé ženy Zuzany s tím, že já jsem byl prý ten, kdo pro ně měl garantovat peníze. Nevím sice, kde to vzali, ale lhát je přirozená záležitost tzv. investigativních novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pojídal Hamáček cizí kaviár? Investigativní odhalení
Kaviárová diplomacie. Tak se měly nazývat praktiky ázerbájdžánských politiků, kteří se snažili naklonit si své evropské kolegy. Píše o tom server Lidovky.cz s tím, že proti zprávě nezávislé vyšetřovací komise o korupci v Parlamentním shromáždění Rady Evropy se ohradil poslanec Elchan Sulejmanov, jenž je tam členem ázerbájdžánské delegace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bývalý člen ochranky Usámy bin Ládina si v Německu žije jako prase v žitě. Němečtí daňoví poplatníci nevěří svým očím
Němečtí daňoví poplatníci nevěří svým očím, koho musí ze svých vlastních kapes financovat. Islamista a bývalý tělesný strážce Usámy bin Ladina, Sami A., je sice považován za hrozbu pro Německo, ale stejně dostává každý měsíc tisíce eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rozklad KSČM? Josef Skála zveřejnil zásadní informaci
Komunista Josef Skála se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k otázce čtenáře, kterého zajímalo, jak Skála vnímá situaci po sobotním sjezdu KSČM v Nymburce, kdy neuspěl v boji o post předsedy. ,,Varoval jsem i před tím, že pokud ke změně nedojde, položí spousta komunistů legitimaci. Už se to děje – a já se je snažím přesvědčit, ať to nedělají," uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Projev na konferenci Rezervy sociálního systému
Zoufale potřebujeme hlubokou změnu systému politického rozhodování. Změnu minimálně tak hlubokou jako tu v listopadu 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Janata (Svobodní): Co bychom si mohli pořídit místo slev na jízdném?
Sleva na jízdném je vládní výmysl a hloupost nejvyššího kalibru bez jediného pozitivního vlivu na blahobyt společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Osahávali v baru, dali pěstí, pak zmlátili číšníka. Vyplouvají podrobnosti o „turistech z Holandska“
Kolem zadržení sedmi Nizozemců hledaných kvůli sobotnímu napadení číšníka v jedné z restaurací v centru Prahy je stále hodně kritických hlasů. Lidé například poukazují na to, že policistům museli pomoci oznamovatelé z řad veřejnosti. A to přesto, že útočníci byli zadrženi na letišti, kde je nespočet kamer. Některé by měly dokonce rozpoznat obličeje hledaných. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dostat takhle přes držku, to tu nebylo. Ti fešáci byli trénovaní. Průzkumná jednotka? Expert po dopadení ,,boxerů z Holandska” o zbraních a policii
„Zaujala mne však informace, že všichni ti fešáci byli trénovaní. Pokud bych je bral jako průzkumnou jednotku Islámského státu, tak jsou dobře připraveni,“ komentuje napadení v Praze vojenský analytik Jaroslav Štefec a opřel se i do strážců zákona. Hodnocení policistů podle pokut jako dědictví dané z minula způsobuje problémy v policejní práci. Upozornil, že Češi musejí přijmout část zodpovědnosti za bezpečnost státu. A proč v nutných případech sám Štefec nosí zbraň? Protože policistu neunese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Snížení ceny kuponu bylo správným krokem
Díky ročnímu kuponu za cenu 3 650 korun lidé mohou využívat služeb Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), což je 10 Kč denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Faltýnek vzkázal ČSSD: Odstoupení člena vlády po prvoinstančním odsouzení v koaliční smlouvě je absurdní
Hnutí ANO nechce v případné koaliční smlouvě s ČSSD podmínku, že by prvoinstančně odsouzený politik měl odejít z vlády. Novinářům to řekl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Před schůzkou, na které mají strany debatovat o koaliční smlouvě a programovém prohlášení, takovou podmínku označil za nepřijatelnou a absurdní. Na schůzce chybějí předsedové ANO Andrej Babiš i ČSSD Jan Hamáček, kteří se zřejmě setkají ve čtvrtek samostatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
FN Brno: Zelenina a její místo v našich jídelníčcích
Zelenina je nenahraditelnou složkou zdraví prospěšné a vyvážené stravy. Zvýšení konzumace zeleniny patří mezi aktuální výživová doporučení, a to hlavně kvůli vzrůstajícímu počtu „civilizačních onemocnění“. Optimální konzumace zeleniny pomáhá snižovat riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění, cukrovky a některých nádorů, navíc látky, které obsahuje zelenina, pozitivně ovlivňují imunitní systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Romský památník v Letech se bude platit z norských fondů
Stát nebude hradit památník romského holokaustu v místě bývalého vepřína v Letech. Zaplatí se z norských fondů, uvedl dnes na besedě v Letech pořádané Muzeem romské kultury náměstek ministra kultury René Schreier. Stát zaplatí demolici vepřína včetně odstranění ekologické zátěže a rekultivace. Demolice bude stát 117 milionů Kč, Ministerstvo kultury chce částku převést do svého letošního rozpočtu z vládní rozpočtové rezervy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Fink: Příprava revitalizace Benešovy třídy ještě nějaký čas potrvá
Městský rozpočet posílí o téměř 200 milionů, nejvíce půjde na opravy škol, ulic a chodníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: Stříbrný šíp zahájí sezónu v železničním muzeu v Rosicích nad Labem
Tuto sobotu 28. dubna budou mít fanoušci železnice jedinečnou příležitost svézt se nedávno zrekonstruovaným motorovým vozem „Stříbrný šíp“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Školení českých dětí z ČT: Bez státu by se o nás neměl kdo postarat. Kdo nezaplatí daně, toho mohou odsoudit
Veřejnoprávní poslání České televize se nezastaví ani před jejím dětským kanálem. A tak mohou naše ratolesti mezi pohádkami sledovat nejen výklad Miroslava Donutila o méněcennosti bělochů nebo vysvětlení, že kdo nechce uprchlíky, je ošklivá potvora se třemi bradami, ale též například seriál Bankovkovi, který dětem pod záštitou finanční gramotnosti vysvětloval, že platit daně je nejen užitečné, ale i zábavné, a pohrozil jim, že když je nebudou platit, nebudou moct chodit do zoologické zahrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Přesvědčili jsme vládu, aby přispěla na stavbu Černé kostky
Jednou z priorit radních kraje bylo během návštěvy vlády vyjednat podpis memoranda o spolupráci při novostavbě vědecké knihovny v Ostravě. Podařilo se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Štěch bojuje proti koalici ČSSD s Babišem. Ale vlivné stranické osobnosti mu připomněly, co vykládal v minulosti...
Senátoři ČSSD dali jasně najevo, že jsou proti vládní spolupráci s trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem (ANO), a někdejší poslanec ČSSD Michal Hašek se hned ozval. Naučte se pravidla demokracie, vmetl do tváře svým kolegům. Bývalý senátor Zdeněk Škromach si ještě přisadil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman jmenoval novým náčelníkem generálního štábu Opatu
Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval na Pražském hradě novým náčelníkem generálního štábu Aleše Opatu. Ve funkci vystřídá Josefa Bečváře, který byl zároveň ze své pozice odvolán. Změna nastane od začátku května. Opata dosud na generálním štábu působí jako zástupce náčelníka generálního štábu. Za hlavní prioritu považuje rozvoj pozemních sil nebo pokračující nábor vojáků. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Nadějní ropáci a zelené perly, aneb Patrik zavalil dálnici
Každoročně koncem dubna přichází oblíbená kratochvíle, kterou je výběr majitele ropáckého dortu z tuctu obvykle velice zasloužilých kandidátů. A k tomu patří ještě neméně tvrdý výběr nejpitomějších výroků o životním prostředí, které by si zasloužily diplom a titul Zelená perla. Výsledek bude zveřejněn v pátek 27. dubna 2018 od 18 hodin v Brně v salónku restaurace Vegalité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
To byl měl Václav Havel radost! Ze Zemana
Když prezident Miloš Zeman jmenoval českým velvyslancem v USA Hynka Kmoníčka, uložil mu prý jeden důležitý úkol. Měl zařídit schůzku českého prezidenta se 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem. Jenže se zdá, že na schůzku obou prezidentů nedojde ani letos. Do USA by se však Zeman mohl podívat hned dvakrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Už to leze ven: „Sportovci z Holandska“ nebyli možná ani z Holandska, ani sportovci. Nýbrž...
Deník Právo získal bližší informace o rabiátech, kteří o víkendu v centru Prahy brutálně ztloukli číšníka. V minulosti pracovali jako policisté, osobní trenéři a tak podobně. V Íránu. Jeden z mužů pocházel z Maroka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČOI: Na Šenovské burze v Ostravě 100 % prodejců porušilo zákon
Česká obchodní inspekce pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj v součinnosti s Celním úřadem pro Moravskoslezský kraj uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na Šenovské burze v Ostravě, která byla zaměřená, mimo jiné, na dodržování zákona v oblasti porušování práv duševního vlastnictví. Kontroly provedla u 15 prodejců a ve všech případech zjistila nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Buď bude euro, nebo válka, uvedl Vladimír Špidla. A řekl, že Zeman brzy...
Vladimír Špidla, bývalý premiér, eurokomisař a donedávna šéf poradců premiéra Sobotky, se v rozhovoru pro web A2larm.cz obsáhle zamyslel, jak podle něj zachránit českou sociální demokracii. Při tom si vyřídil účty s Milošem Zemanem, přimluvil se za přijetí eura, jehož jedinou alternativou je podle něj evropská válka a doporučil jít za inspirací v sociální politice do Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prostě mladí lidé. Dřív to bylo horší. Nebraňte se, čekejte na policii, nebo vás zavřou, padlo v ČT k útoku „sportovců z Holandska“
Do debaty rozpoutané sobotním útokem skupiny agresivních cizinců na číšníka v Praze vstoupil pozoruhodným způsobem expert na extremismus z Masarykovy univerzity v Brně Miroslav Mareš. V pořadu České televize Události, komentáře nejprve uvedl, že tato skupina měla smůlu, protože její řádění na rozdíl například od útoku na černocha v pražské tramvaji zachytily kamery. A pak přes obrazovku vyzval občany, aby v případě napadení volali policii a nebránili se sami, protože by také mohli být trestně stíháni sami, za nepřiměřenou obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dolínek vzkazuje všem, kteří nesouhlasí s demolicí Libeňského mostu: Nedokážete to zdržet, máme stavební povolení
Pražští radní v úterý podpořili zbourání Libeňského mostu, na protest proti jejich rozhodnutí ve středu zablokovaly zhruba dvě stovky lidí most na několik minut. „Občanské protesty zbourání Libeňského mostu zdržet nedokážou,“ uvedl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD). O tom, zda bude současný most nahrazen novým, budou ještě ve čtvrtek rozhodovat pražští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: „Náš bastard“ Šimon Pánek
Nestačí, že náš stát zdarma flikuje v našich nemocnicích žoldáky ukrajinských fašistů, co dostali napráskáno od doněckých horníků. Nestačí, že ministr Karel Lubomír Schwarzenberg-Zaorálek věnoval tisíce samopalů Američanům, aby jimi po libosti mohli zásobovat všechny protiasadovské bandy v Sýrii. Džihádisty je přece také třeba nakrmit. A to si vzal na starost Šimon Pánek, jak nám laskavě včera prozradil v INTERWIEV ČT-24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe vykládal v knihkupectví: Zemana zvolili venkované a postkomunisté. Já jsem nikdy jeho voliče neposílal so hrobu, jak mě cynicky obviňuje
REPORTÁŽ Na besedu do Liberce přijel v úterý v podvečer politický komentátor a spisovatel Jiří Pehe. Představil své knížky i svůj život a odpovídal na dotazy návštěvníků Fryčova knihkupectví, například o Trumpovi. „Když Trump otevře ústa, tak z něj vycházejí věci, které jsou na úrovni postpuberty. Každé ráno zapínám CNN nebo nějakou jinou americkou stanici s hrůzou, že se dozvím, co zase spáchal,“ prozradil. Vysvětloval také, proč vyhrál prezidentské volby Miloš Zeman, z jakého důvodu Andrej Babiš neodstoupí z pozice premiéra, proč se středopravicové strany chovají sebevražedně, a naopak ty levicové – komunisté a sociální demokraté – už brzy skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jednáním s ANO se zbytečně rozpoltíme. Nám nemá jít o resorty, ale o zásady, říká šéf senátorů ČSSD
Předseda senátorského klubu ČSSD Petr Vícha v rozhovoru říká, že stávající nabídka ANO se příliš neliší od té, kterou strana již dříve odmítla.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.4.2018 v 18:36, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): K přiznávání příspěvku na péči; věci se neuvěřitelně táhnou a ti lidé neuvěřitelně trpí
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu zákona senátora Vladimíra Plačka a dalších senátorů, kterým se mění zákon o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Tento legislativní návrh vznikl díky petici, dokonce ji přivezl cyklista až z Moravy
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu zákona senátorů Ivo Valenty, Jana Horníka, Jiřího Voseckého a dalších senátorů, kterým se mění zákon o silničním provozu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy zahajují oslavy 100. výročí vzniku Československa, otevírají historické nádražní salonky
Komentovanými prohlídkami historických salonků na pražském hlavním a Masarykově nádraží tuto sobotu zahájí České dráhy oslavy stého výročí vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Proč tu není Bakala? Poslanci řešili kauzu blokace „nevhodných” webů. Redaktorům PL zakázali vstup. Do věci se vložil policejní exprezident
ROZHOVOR Sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média se v úterý zabýval případem, kdy soukromí provozovatelé bezplatných e-mailů blokovali odesílání zpráv údajně nevhodným obsahem. Tím měly být odkazy na články některých serverů včetně ParlamentníchListů.cz. Předseda Asociace nezávislých médií a policejní exprezident Stanislav Novotný se schůze účastnil a nyní vypráví, jak vše probíhalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Nakoupíme balistické přilby a výstroj za miliardu
Ministryně obrany Karla Šlechtová včera po jednání svého kolegia rozhodla o uzavření smluv na dodávky balistických přileb a několika druhů vojenské polní obuvi v souhrnné hodnotě přes 1 miliardu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Po demisi našich ministrů by měla skončit celá vláda, požadují po ANO sociální demokraté
U žádného bodu podle místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly nenastala situace, kdy by se strany nesmiřitelně rozhádaly.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.4.2018 v 21:36, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Vláda se zajímala o problémy regionu
Ve dnech 24. – 25. dubna 2018 přijela Vláda české republiky v demisi do Moravskoslezského kraje. Její členové se zajímali o problémy, se kterými se region potýká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Může být ohřívané jídlo zdravé?
Ohřívat nebo neohřívat? Je jedno, zda se jedná o doma uvařené, koupené předpřipravené nebo hotové pokrmy či o polotovary – stačí dodržet pár pravidel a zůstanou stejně chutné, nepřijdou o výživové vlastnosti a neuškodí vašemu zdraví. Zajímavé informace nabízí Slovinský svaz spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
A to jste věděla, paní redaktorko, že bývalý izraelský prezident se školil na pilota u nás? Michael Žantovský vzpomínal na propletené vztahy obou zemí
Na Pražském hradě se právě teď koná pod záštitou prezidenta Miloše Zemana oslava 70. výročí vzniku Izraele. Pozvánku na slavnost ve Španělském sále dostalo více než tisíc lidí. Bývalý velvyslanec v Izraeli Michael Žantovský proto ve středečním Interview na ČT24 prozradil svůj pohled na to, jestli je to opravdu tak mimořádné výročí, abychom si jej připomínali na Hradě, a upřesnil, v čem jsou česko-izraelské vztahy specifické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Komunisti asi nevymřou tak rychle, jak jsme doufali, lituje Tomáš Cikrt. Zemanovi jsou už všichni ukradení, chce jen provokovat
ROZHOVOR „Komunista, který by neuznával ani ‚Vítězný únor‘, ani monopol moci a považoval politické procesy za zločiny, není komunista, ale socialista. To všechno Zeman ví. Jenže jeho baví provokovat. Provokuje komunisty stejně jako demokraty. Všichni jsou mu ukradení. Komunisty potřebuje na to, aby mohl držet v šachu Babiše,“ tvrdí novinář, někdejší mluvčí Ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. Reaguje tak na fakt, že na víkendovém sjezdu KSČM promluvil prezident Miloš Zeman a „kázal“ směrem ke straníkům. „Naštval jak ty, kteří si myslí, že měl být na bohoslužbě, tak komunisty tím, co jim na sjezdu říkal. Je ve svém živlu...,“ usmívá se Cikrt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer: Bude Babiš podporovat vznik Evropského měnového fondu, nebo ne?
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu Aleny Schillerové k nařízení Rady o zřízení Evropského měnového fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: O Lukáše Nečesaného už v podstatě ani nejde
Vyjádření Spolku pro nezávislou justici ŠALAMOUN k trestní věci Lukáše Nečesaného
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zimolu pořádně naštvali senátoři ČSSD: Brutálně zneužili mediální pozornost a vytvářejí nátlak ve chvíli, kdy nás čeká jednání s ANO
Ve středu večer bude sociální demokracie jednat s hnutím ANO o podmínkách vládní spolupráce. Vyjednávání jim však podle prvního místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly stěžují senátoři ČSSD. Ti se totiž ve středu proti případné vládní spolupráci s hnutím ANO ostře postavili. „Brutálně zneužili mediální pozornosti pro vytvoření nátlaku na vedení strany ve chvíli, kdy nás večer čeká jednání se zástupci hnutí ANO,“ stěžoval si Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ne abyste si mysleli, že vraždící řidič v Kanadě byl terorista. Nevolal Alláh Akbar a našla se jedna zmínka, že mohlo jít o sex
Vyšetřovatelé již možná našli motiv Aleka Minassiana, který v Torontu usmrtil deset lidí a dalších několik zranil. Za jeho frustrací, jež vyústila v masovou vraždu, možná stojí neukojené sexuální touhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe vykládal v knihovně: Zemana zvolili venkované a postkomunisté. Já jsem nikdy jeho voliče neposílal so hrobu, jak mě cynicky obviňuje
REPORTÁŽ Na besedu do Liberce přijel v úterý v podvečer politický komentátor a spisovatel Jiří Pehe. Představil své knížky i svůj život a odpovídal na dotazy návštěvníků Fryčova knihkupectví, například o Trumpovi. „Když Trump otevře ústa, tak z něj vycházejí věci, které jsou na úrovni postpuberty. Každé ráno zapínám CNN nebo nějakou jinou americkou stanici s hrůzou, že se dozvím, co zase spáchal,“ prozradil. Vysvětloval také, proč vyhrál prezidentské volby Miloš Zeman, z jakého důvodu Andrej Babiš neodstoupí z pozice premiéra, proč se středopravicové strany chovají sebevražedně, a naopak ty levicové – komunisté a sociální demokraté – už brzy skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně financí Schillerová: Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy až za rok
Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy až za rok, nemá pro to nyní politickou podporu. Senátorům to dnes řekla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Zrušení superhrubé mzdy mělo být původně součástí daňových změn, které chce Schillerová předložit vládě do dvou týdnů. Ministryně také uvedla, že se po loňském navýšení nechystá další zvyšování podílu obcí na rozpočtovém určení daní (RUD), jak by si přáli někteří senátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Festival RE:PUBLIKA: Slovanská epopej v Brně zkombinuje dva světy Muchovy tvorby
Za měsíc, 26. května, začne na brněnském výstavišti Festival RE:PUBLIKA. Připomene sté výročí vzniku Československa a devadesát let od otevření výstaviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Miliardy mizící nad polema v mlze
Máme prý asi 6000 obcí. Pro ty nejmenší z obcí, které nemají ani obchod, ani hospodu, je naplánována další úprava dokumentace pro dokončení zemědělské reformy v cenách okolo dva a půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Jsem pro koalici ČSSD s ANO
Jsem pro, aby ČSSD uzavřela dohodu s ANO o vládě, protože se považuji za demokrata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Vzácné historické mapy budou vystaveny v Galerii Klementinum
Jak vypadaly mapy v období renesance a jak se během staletí proměnila území různých zemí? To odhaluje výběr historických map z Lobkowiczké sbírky, který bude vystaven v Galerii Klementinum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Zeman citoval ze židovské modlitby. A za rok v Jeruzálémě, zakončil svůj projev k výročí Izraele
Stát Izrael v těchto dnech slaví 70. výročí svého vzniku. Vzhledem k tomu, že Českou republiku pojí se Státem Izrael hluboké přátelství, část oslav probíhá i na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman u příležitosti oslav pronesl projev, v němž zdůraznil, že je přítelem Izraele a dokazuje to konkrétními kroky. Mnozí Evropané ho za jeho snahy kritizují, ale Zeman si z toho nedělá těžkou hlavu. Tyto Evropany, a nejen Evropany, označuje za zbabělce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
"Nechceme, aby měly bílé podkolenky vliv." ČSSD požaduje od ANO odvolání Okamury z vedení sněmovny
Sociální demokraté chtějí na jednání s ANO navrhnout, aby o místa ve vedení sněmovny přišel Tomio Okamura, Radim Fiala a Radek Koten.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.4.2018 v 18:36, zobrazit podobné
HZS ČR: Duben je bohatý na požáry v přírodním prostředí a oslavy čarodějnic jsou za dveřmi
Letošní teplý a suchý duben je bohatý na požáry v přírodním prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Děti už odmalička vidí, že pivo patří k českému národu
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu zákona senátorů Ivo Valenty, Jana Horníka, Jiřího Voseckého a dalších senátorů, kterým se mění zákon o silničním provozu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Cena ropy znatelně roste, benzín i nafta v ČR nejspíš výrazně zdraží
Vzhledem k tomu, že ropa je nejdražší od konce roku 2014, lze očekávat prudké zdražení litru benzínu i nafty ještě před začátkem prázdnin až o 3,50 koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: V okolí Prahy je mnoho silnic III. třídy pro kolo nebezpečnějších než magistrála
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu zákona senátorů Ivo Valenty, Jana Horníka, Jiřího Voseckého a dalších senátorů, kterým se mění zákon o silničním provozu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
AMSP ČR: Konec nábytkářů v Česku?
Za dvanáct let ubylo 69 % absolventů truhlářských oborů, čalouníků je méně dokonce o 80 %. To vše v době, kdy nábytkářský průmysl posiluje sedmým rokem za sebou, export vzrostl za poslední pětiletku téměř na dvojnásobek a mzdy rostou v oboru osmiprocentním tempem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Drahý Miloši, Izrael nikdy nezapomene na českou solidaritu a pomoc. Přečtěte si dojemný dopis premiéra Netanjahua
Stát Izrael v těchto dnech slaví své 70. narozeniny. V souvislosti s tímto významným výročím se izraelský premiér Benjamin Netanjahu obrátil osobním dopisem přímo na prezidenta Miloše Zemana a ze srdce mu poděkoval za to, že se stále daří rozvíjet vztahy mezi Českem a Izraelem, jejichž pevné základy položil už T. G. Masaryk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Naše země je průchoďák a nikdo neví, kdo sem vstupuje. Stačí se večer projít okolo Václavského náměstí... Bezpečnostní expert od Okamury promluvil i k útoku cizinců v Praze
ROZHOVOR „Schengen nefunguje a všichni se tváří, že tomu tak není. Naše země je průchoďák, kde nikdo neví, kdo a kde do něj vstupuje a vystupuje. Jenom po Německu se pohybuje 300 tisíc ilegálních imigrantů a nikdo neví pořádně, kde jsou. Rakousko již ostrahu vlastních hranic provádí a v Maďarsku mají plot. Jsem pro ochranu našich hranic,“ říká poslanec SPD a místopředseda výboru pro obranu Radovan Vích, plukovník Armády ČR v záloze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Odemykání sezóny s křtem knihy a lodní poštou
Baťův kanál slaví v letošním roce 80 let od doby, kdy po kanále proplula první loď. Povodí Moravy, s. p. jako správce vodní cesty připravil pro návštěvníky Baťova kanálu několik překvapení, které představí při letošním odemykání plavební sezóny. Vedle jedinečné publikace o vodní cestě to bude také soutěž o proplutí všemi plavebními komorami a 1. vnitrostátní lodní pošta. Akce se uskuteční 1. května od 14 hod. ve Veselí nad Moravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pravdou proti justici
Otevřený dopis předsedovi Hnutí ANO. Domnívám se, že k trestnému činu soudce ve spojitosti s jeho funkcí nemůže dojít. Pokud se předsedovi podaří, aby obě komory schválily Doplněk soudních postupů, občané to jistě ohodnotí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Kantor: Jestliže tu hranici alkoholu prolomíme u kola, tak to prolomíme brzo i u auta…
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu zákona senátorů Ivo Valenty, Jana Horníka, Jiřího Voseckého a dalších senátorů, kterým se mění zákon o silničním provozu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Antonín Seďa, donedávna poslanec ČSSD: Babiš bagatelizuje své stíhání, je to úpadek kultury
Dlouholetý poslanec sociální demokracie Antonín Seďa byl členem dolní komory Parlamentu mezi lety 2002 až 2017. Ví tedy, jaké to je být opozičním poslancem a jak složité je, když nesete spoluodpovědnost za vládu. Se svými zkušenostmi se vyjádřil k rodící se koalici hnutí ANO trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše a sociální demokracie. Straně jednoznačně doporučil odchod do opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ADAC GT Masters pokračuje o víkendu na mosteckém autodromu
Už tento víkend přivítá mostecký autodrom další premiéru. Na úspěšnou loňskou přehlídku historických závodních vozů včetně monopostů formule 1 naváže novinka reprezentující žhavou současnost, prestižní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Fiskalizace pražských hodinových hotelů pod lupou
Finanční úřad pro hlavní město Prahu uskutečnil v úterý 24. 4. 2018 celopražskou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o evidenci tržeb v hodinových hotelech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Češi opravdu pijí světovou extratřídu
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu zákona senátorů Ivo Valenty, Jana Horníka, Jiřího Voseckého a dalších senátorů, kterým se mění zákon o silničním provozu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Stačí si přečíst evropské tisky, které jsme nevyřadili, je to také duševní mučení
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o vývozu a dovozu zboží, které by mohlo být použito pro výkon trestu smrti, mučení nebo jiné kruté, nelidské či ponižující zacházení nebo trestání, a o poskytování technické pomoci s tímto zbožím související a o změně zákona o správních poplatcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Plaček: Jak se říká u nás na Ostravsku, tak je to správné a tak to má být
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu zákona senátora Vladimíra Plačka a dalších senátorů, kterým se mění zákon o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Oslavte Den Země s Národním zemědělským muzeem
Víte, co je obilka a jaká je její cesta od semínka k chlebu? Ve čtvrtek 26. dubna se to můžete dozvědět na akci Den Země v Letenských sadech na stánku Národního zemědělského muzea. K vidění budou druhy osiva, ukázka porostu ozimých obilovin i výrobky z různých druhů mouky. Děti si vyzkouší mletí obilí pomocí ručního mlýnku s mlýnským kamenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Čeští podnikatelé i spotřebitelé jsou nejoptimističtější za posledních 10 let
Komentář k dubnovému šetření ekonomické nálady v ČR, dle úterních čísel Českého statistického úřadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS přepracoval metodiku pro ukládání pokut za protisoutěžní jednání, tresty budou spravedlivější
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže novelizoval svou metodiku pro ukládání správních trestů za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže, tedy za uzavírání zakázaných dohod, zneužití dominantního postavení, protisoutěžní jednání orgánů veřejné správy či přestupky při spojování soutěžitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Roman Šmucler o českém zdravotnictví: Je to špatné. Jsme nejhorší
Lékař, scenárista a moderátor Roman Šmucler se rozhodl bez obalu promluvit o situaci v českém zdravotnictví. Vůbec prý není pravda, že je naše zdravotnictví špičkové. Naše zdravotnictví je na tom v mnoha ohledech hodně špatně. Přitom podle Šmuclera existuje relativně jednoduchý nástroj, který by mohl situaci vyřešit. Ten nástroj se jmenuje trh a v něm existující možnost si připlatit. Tato slova budou na mnoho lidí působit jako červený hadr na býka, ale Šmucler si na nich trvá. A vysvětluje proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Svatba z rozumu nebo hlava do oprátky
Dnešek by měl rozhodnout, zda po půl roce od voleb vznikne v průběhu týdnů vláda s důvěrou. Nevím, ale jak se ukazuje, čas nahrává apatii občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Protiprávní jednání silničního správního úřadu v Novém Jičíně
Městský úřad Nový Jičín, jako silniční správní úřad, zcela rezignoval na svou zákonnou povinnost, když se odmítl zabývat problémem překážek na přístupové cestě k domu. Toto pochybení nenapravil ani Krajský úřad Moravskoslezského kraje, když úřadu v Novém Jičíně nenařídil postupovat v souladu s právními předpisy a judikaturou soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Přibude Babišovi k „Čapáku“ další trestní stíhání? Soukromníci podali na premiéra oznámení pro podněcování k nenávisti
Strana soukromníků České republiky zastoupená svým předsedou Petrem Bajerem dnes (25. dubna) podala k obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 trestní oznámení na trestně stíhaného premiéra v demisi Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za zachování lesního porostu v?lokalitě Na Klášterce u Klatov
My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme Ministerstvo životního prostředí a Krajský úřad Plzeňského kraje, aby rychlým a účinným způsobem zabránili likvidaci lesního porostu ne staršího padesáti let na p.p.č. 3032 v?kat. území Klatovy (lokalita Na Klášterce) z?důvodu plánované zástavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dopravní expert Zaoral vyvrací názory ministra dopravy Dana Ťoka: Přerušení výběru kamionového mýta v Česku nehrozí. Je to jen taktické strašení
Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (ANO) v minulých dnech ve velkém spěchu vyhlásil vítězem kontroverzní mýtné soutěže konsorcium CzechToll/SkyToll. Nevedl s uchazeči dialog pro další snížení nabídnuté ceny. Nepočkal ani na brzy očekávané rozhodnutí ÚOHS, který v mýtném tendru šetří závažná podezření a mohl by jej zrušit. Ministerstvo varuje, že v takovém případně bude ohrožen výběr mýta od roku 2020. Naposledy se tak vyjadřoval ministr Ťok v dnešním deníku Právo. „Stát vlastní mýtný systém, proto není důvod, aby se v Česku přestalo mýtné vybírat,“ ujišťoval naopak před pár dny v týdeníku Týden expert Sdružení pro dopravní telematiku Ondřej Zaoral, který se dlouhodobě zabývá financováním dopravy a mýtnými systémy. Zajímavé jsou i jeho další názory k problematice českého mýta v souvislosti s vrcholícím výběrovým řízením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Strana soukromníků podala trestní oznámení na premiéra v demisi pana Andreje Babiše
Podle předsedy Strany soukromníků České republiky pana Petra Bajera předseda vlády v demisi opakovaně svými výroky uráží všechny živnostníky, soukromníky a další poctivé drobné podnikatele. Trestní oznámení bylo dnes podáno na Obvodním státním zastupitelství pro Prahu 1 na základě zmocnění předsedy strany Rozšířeným předsednictvem Strany soukromníků České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátorský klub ODS: Novelu daňového řádu odmítáme. Jde daleko nad rámec příslušné směrnice
Senátorský klub ODS nepodporuje novelu daňového řádu, původní podobu evropské směrnice si totiž ministerstvo financí při transpozici účelově upravilo a návrh je v této podobě pro občanskodemokratické senátory nepřijatelný, uvedl předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český rozhlas zdigitalizuje všechny záznamy z procesu s Rudolfem Slánským
Unikátní historické pásky zaznamenávající vykonstruovaný politický proces s Rudolfem Slánským byly převezeny do Českého rozhlasu, kde se zdigitalizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí a Piráti kandidují v Sokolově společně
Komunální volby v Sokolově se na podzim odehrají s novým aktérem. STAN a Piráti postaví společnou kandidátku. Pravděpodobnou lídryni Terezu Flakovou z Pirátů čeká ještě vnitrostátní referendum. Starosty a nezávislé bude reprezentovat Miroslav Balatka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Soukromý kapitál podpoří výzkum rakoviny v ÚOCHB
Minulý týden se podepsala v českém prostředí výjimečná dohoda mezi Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a společností BTCZ Ventures ze skupiny bpd partners o finanční podpoře základního výzkumu skupiny Dr. Zuzany Kečkéšové, zaměřeného na nová léčiva proti rakovině, částkou až 1,75 mil. eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senát podpořil nový návrh na mírnou toleranci alkoholu u cyklistů
Horní komora podpořila nový senátorský návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu pod mírným vlivem alkoholu. Zrušení nulové tolerance k alkoholu za řídítky bicyklů by se mělo vztahovat na cyklostezky i silnice třetí třídy, což část senátorů kritizovala. Pro zamítnutí návrhu dnes ale hlasovala jen necelá třetina přítomných senátorů, a to zejména zástupci lidovců, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Strana soukromníků České republiky podala dnes 25. 4. 2018 v 10.30 hodin prostřednictvím svého předsedy pana Petra Bajera trestní oznámení na premiéra v demisi pana Andreje Babiše
Podle předsedy Strany soukromníků České republiky pana Petra Bajera předseda vlády v demisi opakovaně svými výroky uráží všechny živnostníky, soukromníky a další poctivé drobné podnikatele. Trestní oznámení bylo dnes podáno na Obvodním státním zastupitelství pro Prahu 1 na základě zmocnění předsedy strany Rozšířeným předsednictvem Strany soukromníků České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Valachová navrhla, aby MŠ musely přijímat starší dvouleté děti
Povinnost školek přijímat od roku 2020 dvouleté děti by se mohla omezit na děti, kterým budou do konce prosince tři roky. Navrhla to bývalá ministryně školství a současná poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD) na dnešním zasedání sněmovního školského výboru, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nový pořad TV Barrandov: ZÁCHRANÁŘI
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic TV Barrandov přichází s další programovou novinkou. Již v pondělí 30. dubna se na obrazovkách objeví nový pořad Záchranáři, ve kterém nebude nouze o napětí, silné příběhy a situace, kdy jde vysloveně o život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kocáb: Zeman nedosáhl úrovně Klause. Na dovolené se kodrcá v děravé pramičce, pije pivo, srší srandy a v noci objímá stromy
Zpěvák a bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb se pro server Forum24.cz rozhovořil mimo jiné o tom, že evropští partneři by museli být slepí a hluší, aby se z Babiše nezděsili. Mluvil také o prezidentu Miloši Zemanovi či o ruské hlavě státu Vladimiru Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hážou vidle. Němcová se cpala. Nový Kalousek! Ukecejte to. Andrej Babiš málem explodoval, zněla důležitá slova
REPORTÁŽ „Když tady ukecáte Brabce, aby vzal hnutí a Schillerová vládu, nemám s tím problém. Mně určitě bude líp. Věřte mi, že mi bude líp!“ I to, že na funkci premiéra v žádném případě nelpí, rázně vysvětloval Andrej Babiš na setkání vlády s občany v Ostravě. A ke kauze Čapí hnízdo ujasnil: „Vznikl mandátový a imunitní výbor. A kdo se tam nacpal? Kalousek, Němcová, nový Kalousek Michálek, Valachová. Všichni lezli do spisu. Našli nějaký důkaz? Nenašli. Kdyby nějaký byl, tak by ho přinesli.“ Babiš vysvětloval, kdo do čeho „háže vidle“, kdo zaspal v čem a proč a popsal, koho musel ukecat, aby OKD nezbankrotovalo. „Dnes OKD funguje, nabírá lidi. Pokud byste znali někoho, kdo nemá práci, tak hledají 270 lidí,“ nasměroval nezaměstnané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
252 kamer... A nic?! Po zadržení cizinců z Holandska se ukazuje, jak to celé bylo a jak obstála naše policie
Dvě napadení, jichž se měla o víkendu v Praze dopustit parta agresivních turistů s nizozemskými pasy, by měla mít zásadní dohru. Minimálně v řadách policie. Té trvalo dva dny, než agresory zatkla. Oba incidenty se odehrály v centru Prahy, kde je přes 250 kamer. Dopadení násilníků nemuselo trvat tak dlouho, navíc mohli opět na někoho zaútočit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Politická korektnost je to nejhorší, co Evropu mohlo potkat
Evropou už léta obchází strašidlo a dělá bububu na každého, kdo nazývá události a prosazované myšlenky pravými jmény. Kam ten svět může dospět, když velcí hráči, při prosazování svých zájmů, veřejně klamou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jenom trouba to nevidí! Schyluje se k politickému dramatu mezi ANO, ČSSD a Okamurou. Nic není jisté
Dopadne koaliční vládnutí mezi sociálními demokraty a babišovci, nebo nikoliv? Podmínky vládní spolupráce se budou řešit opětovně dnes. A jak píše Právo, přichází klíčová debata o samotnému premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Moravské divadlo Olomouc povede od podzimu David Germeš
Nového ředitele bude mít od 1. října 2018 Moravské divadlo Olomouc. Rada města Olomouce rozhodla, že do funkce městské příspěvkové organizace jmenuje Davida Gerneše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Moravskoslezský kraj potřebuje peníze na sociální služby a domovy seniorů
V úterý 24. dubna 2018 zahájila vláda Andreje Babiše návštěvu Moravskoslezského kraje. Zajímala se především o zaměstnanost a další rozvoj regionu. V návštěvě pokračuje i ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman jmenuje nového náčelníka generálního štábu Opatu
Prezident Miloš Zeman dnes oficiálně odvolá z funkce náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře a jmenuje jeho nástupce Aleše Opatu. Změna v čele generálního štábu nastane od 1. května. Zeman již jmenování Opaty podepsal a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) kontrasignoval na konci března. Bečvář by měl na konci června z armády odejít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Změny v rozpočtu EU poškodí ČR. Jižní Evropa si polepší
„Politika soudržnosti Evropské unie se promění. Země západní Evropy zřejmě budou posílat méně peněz do chudší východní Evropy a raději přesměrují finanční toky do bohatší ale silně zadlužené jižní Evropy,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dlužníku, nesplatil jsi, ale snažil ses, řekne soud po pěti letech. Poslankyně mírní Pelikánův zákon
Lidé s dluhy budou mít větší šanci se jich zbavit. Oddlužení je nedostane na okraj společnosti, říká poslankyně Malá v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.4.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Kolovraty získaly hasičský speciál
Nový zásahový vůz převzal od města Prahy Sbor dobrovolných hasičů městské části Praha Kolovraty. Předání byl přítomen Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který se o pořízení hasičského speciálu pro Kolovraty zasadil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Metodická podpora v oblasti kybernetické bezpečnosti
Na samotný úvod je nutno si položit otázku, co to vlastně kybernetická bezpečnost je. I když se jedná o poměrně složitou a komplexní záležitost základní odpověď je jednoduchá. V zásadě lze říci, že se jedná o zachovávání určitého souboru opatření, konkrétně zákonem daných povinností, zásad nebo pravidel, která by měla být závazná pro každého uživatele či provozovatele informačních systémů, tedy především toho, kdo má počítač připojený na internetovou síť, či síť jinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Milan Drobný: S uprchlíky mohou přijít i teroristé. Musejí se podřídit našim zákonům, protože nechci, když se půjdu koupat, aby se vedle mne čvachtalo deset černých postav s burkou
ROZHOVOR „Andrej Babiš volby vyhrál, tak jak to, že nyní kvůli němu jsou demonstrace? Kde jsou ti lidé, kteří ho volili, proč mlčí?“ říká známý zpěvák Milan Drobný. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o svobodě slova nebo o migrantech, ale řekl i svůj názor na kritiku umělců, kteří vystoupili na inauguračním večírku prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Symfonický orchestr Českého rozhlasu zve do Rudolfina
Hudba impresionistů s dirigentem Lenárdem a klavíristou Bartošem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Urychlete právní IT projekty
Nejméně roční zpoždění budou mít vládní projekty elektronického vedení soudního spisu a eSbírky. Podle předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka přitom může automatizace ročně uspořit práci 75 lidí na plný úvazek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Generální finanční ředitelství by mělo zbytečné dotazy odpálit, aby nedocházelo k prolamování dostupnosti soukromých údajů
Projev na 14. schůzi Senátu dne 25. 4. 2018 k návrhu zákona Aleny Schillerové,kterým se mění zákon o daňovém řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zklamaný Václav Klaus: Chtěli jsme se připojit ke starému dobrému Západu. Teď v EU místo toho vládne kulturní marxismus
Druhý český prezident Václav Klaus promluvil na konferenci v bavorském Freilassingu. Způsobem sobě vlastním se vyjádřil k budoucnosti Evropské unie a Česka v ní. Nikoho asi nepřekvapí, že byl Klaus k EU velmi kritický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Sociální demokracie opouští své hodnoty
Část sociální demokracie se rozhodla opustit dlouhodobou sociálně demokratickou politiku poměrného zastoupení parlamentních stran ve vedení komor na úkor Okamurovy SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš žaluje slovenský list Nový Čas, žádá milion eur. Zde je důvod
Český premiér Andrej Babiš podal žalobu na vydavatele nejčtenějšího slovenského listu Nový Čas za článek z rozhovoru s bývalým příslušníkem československé Státní bezpečnosti (StB) Jánem Sarkocym, který Babiše označil za vědomého spolupracovníka StB. Babiš žádá omluvu a milion eur (25,4 milionu korun). Spolu s Novým Časem zažaloval i Sarkocyho, napsal dnes list. Babiš v reakci pro Radiožurnál označil Sarkocyho za „sprostého lháře“ a prohlásil, že v případě úspěchu hodlá vysouzené peníze věnovat charitě, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Mladá žena se stala obětí obchodníků s lidmi
Pravomocný rozsudek ukončil úspěšnou spolupráci kriminalistů českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování s kolegy z Velké Británie a Irské republiky. Vrchní soud v Praze rozhodl o vině a trestu čtyř osob obžalovaných ze zvlášť závažného zločinu obchodování s lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátoři ČSSD chtějí zamířit do opozice. Hamáček: Nerozumím
Předseda ČSSD Jan Hamáček nerozumí razantním výrokům sociálnědemokratických senátorů o vyjednávání s hnutím ANO uprostřed těchto rozhovorů. Sdělil to ČTK v reakci na dnešní vystoupení senátorského klubu ČSSD, který žádá, aby strana zůstala v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Peníze přímo z Bruselu! Evropská unie přistavuje neziskovkám zcela nový žlab
Fond má sloužit k zajištění stabilního financování neziskovek zabývajících se v členských státech oblastmi jako „úcta k lidské důstojnosti, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát a dodržování lidských práv, včetně práv osob náležejících k menšinám, a zásady pluralismu, nepřípustnosti diskriminace, tolerance, spravedlnosti, solidarity a rovnosti mezi ženami a muži“. Neziskovky mají dostávat peníze přímo z Bruselu, a ne přes „národní rozdělovny“ fondů EU. Podle schváleného usnesení Evropského parlamentu má nový systém zajišťovat rychlé a pružné postupy pro udělování grantů. „Jinak řečeno Brusel má dostat možnost proti neposlušným vládám členských států rychle mobilizovat vnitrostátní opozici, jejíž aktivity budou hrazeny z rozpočtu EU,“ varuje ekonom a publicista Martin Kunštek. Těžko se pak divit, že při placení řady takovýchto „nezbytností“ EU už nezbývají peníze na budování takových „zbytečností“, jako je celoevropská síť vysokorychlostních železnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SANEP: Drtivá většina zaměstnanců je pro zrušení karenční doby
Výsledky bleskového průzkumu mezi zaměstnanci na téma karenční doby ukazují jednoznačnou a téměř absolutní podporu zrušení karenční doby. Ta má totiž za následek u většiny zaměstnanců přecházení nemocí, což však ve svém důsledku vede jak ke zhoršení zdravotního stavu jak samotných nemocných, tak i k přenášení nemocí na jejich spolupracovníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Liška: Ploština, Prlov a Vařákovy Paseky - tři místa, kde v plamenech nacistického násilí umírali vlastenci
Na samém konci druhé světové války, doslova v posledních dnech „zazářila“ nacistická ideologie při nemilosrdném vraždění místních civilních obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ZpLK: Zbylé peníze bychom neměli projíst, ale uložit nebo investovat
Rozpočet Libereckého kraje byl už loni v prosinci schválen v rekordní výši. V lednu bylo rozděleno dalších 416 mil. Kč z odhadovaného přebytku hospodaření za rok 2017. Konečné vyúčtování přebytku přináší dalších 171 mil. Kč. Zastupitelé Změny pro Liberecký kraj mají odlišný názor na využití těchto peněz než vedení Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Národní filmový archiv: Digitálně restaurované Démanty noci míří do Cannes
Celovečerní debut Jana Němce Démanty noci, který digitálně zrestauroval Národní filmový archiv, se probojoval do výběru snímků uváděných v rámci sekce Classics na prestižním filmovém festivalu v Cannes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátoři ČSSD jsou proti společné vládě s ANO, vadí jim Babišova nechuť odstoupit při odsouzení
Senátory pobouřilo, že premiér v demisi Andrej Babiš nechce odstoupit v případě prvoinstančního odsouzení v kauze Čapí hnízdo, což prý ANO slíbilo.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.4.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Proč se nestaví dálnice?
Proč se nestaví dálnice? Odpověď je jednoduchá. Stát není schopný připravit zákony, podle kterých by se dalo stavět rychle a levně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Zkopaný číšník v Praze - slabý odvar oproti důsledkům podepsané Charty sociálních práv
Sedm zbabělců v pražské restauraci napadlo číšníka, který je vykázal kvůli pití, které si přinesli a chtěli konzumovat přímo v restauraci. Číšníka „statečně“ v přesile čtyři na jednoho zbili, zkopali do hlavy tak, že leží na JIP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
SVS: Podíl nevyhovujících nálezů cizorodých látek v potravinovém řetězci se loni snižoval
Jednou z důležitých složek činnosti veterinárního dozoru je monitorování obsahu cizorodých látek v krmivech, u hospodářských zvířat a v potravinách živočišného původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátoři ČSSD házejí vidle do vlády
Senátoři ČSSD chtějí, aby sociální demokraté nevstupovali do vlády ANO a zůstali v opozici. Budou tak vystupovat vůči členské základně před případným vnistrostranickým referendem. Na tiskové konferenci dnes uvedli, že respektují páteční těsné rozhodnutí předsednictva ČSSD o znouotevření jednání. Za podmínek, které ANO nabízí, by podle nich ale ČSSD do vlády vstupovat neměla. Senátory pobouřilo, že premiér Andrej Babiš (ANO) nechce odstoupit v případě prvoinstančního odsouzení v kauze Čapí hnízdo, což prý vyjednávači ANO slíbili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Stavební řízení je třeba zjednodušit a zrychlit
V Ostravě pokračovala v pondělí 23. dubna 2018 série regionálních kulatých stolů ODS s odborníky a zástupci samospráv, jejímž cílem je získat podněty z praxe a odborná stanoviska pro tvorbu programu pro komunální volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Otázky a odpovědi ke kodexům chování
Úřad pro ochranu osobních údajů uveřejnil na svých webových stránkách odpovědi na nejčastější otázky týkající se kodexů chování, se kterými se setkává ve své praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Soutěž Investičně atraktivní region zná své finalisty
Ve středu 18. dubna 2018 byly v Praze vyhlášeny výsledky základního kola soutěže Investičně atraktivní region. Přihlášku do něj podalo celkem 25 obcí, přičemž nejvíce jich bylo z kraje Ústeckého, Královehradeckého, Olomouckého, Pardubického, Jihomoravského a Moravskoslezského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SPD: Politického nátlaku se nebojíme
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad vydal publikaci o volbě prezidenta
Lišany, Kadolec, Morašice, Milhostov a Brod nad Tichou – pět obcí, kde získal nejvyšší podíl hlasů ve druhém kole lednové prezidentské volby Miloš Zeman. Jeho protikandidát Jiří Drahoš zase ovládl obce Strážné, Pec pod Sněžkou, Vysoká Lhota, Lhota u Olešnice a Říčky v Orlických horách. Ukazuje to nová publikace, kterou zpracoval Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman s kalašnikovem se dostal do německého magazínu. Do článku o novinářích
Německý magazín Zeit píše s odkazem na Reportéry bez hranic o stále rostoucí nenávisti vůči novinářům, která se údajně netýká jen zemí třetího světa, ale také členských států Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Jednání o vládě? Ještě nejsme na konci
Nemá smysl znovu opakovat, jakým procesem jednání o vládě jsme si v posledních týdnech jako ČSSD prošli. Tato země potřebuje hledět dopředu a fungovat tak, aby nejen nadále rostla ekonomika, ale aby z toho měli užitek také pracující, rodiny s dětmi a důchodci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Laterna magika slaví 60 let
Laterna magika, první multimediální divadlo na světě, vstoupila letos do jubilejního 60. roku existence. Divadelní zázrak, který se zrodil na světové výstavě Expo 58 v Bruselu, je jedním ze symbolů poetiky a vynalézavosti českého divadelnictví. Národní divadlo, jehož je Laterna magika součástí, oslaví její výročí na konci dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Optimismus v ekonomice na maximech
Zatímco dřívější optimismus německých podnikatelů bere každý měsíc stále více za své, nálada v české ekonomice zůstává velmi příznivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL navrhuje ještě vyšší důchody pro matky. Za každé dítě chce navíc 500 korun
KDU-ČSL navrhuje, aby matky dostávaly vyšší důchod v závislosti na tom, kolik vychovaly dětí. Za každé vychované dítě lidovci navrhují 500 korun navíc. Matky tří dětí by si tak měsíčně přilepšily o 1500 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
470 tisíc jen to fikne. Odhalena faktura z ministerstva. Za co?
Předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk upozornil na svém webu na fakturu, kterou CzechTravel Agency vyfakturovala své služby Ministerstvu zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Stínová vláda
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist