Oficiální zpravodajská média

Pavel Kopecký: Konflikt v Lidovém domě
Zatímco Jan Hamáček s Jiřím Zimolou usilovně pracují na vytvoření dvoj/trojkoalice s ANO a komunisty, jiní významní sociální demokraté s vývojem hrubě nesouhlasí. Až se začalo mluvit o rozhádanosti funkcionářů ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lžete, nastoupila Schillerová na podnikatele, stěžující si na EET. Kontroly jsou prý v pořádku
Odpůrci elektronické evidence tržeb z Podnikatelských odborů se snaží vyjednat u ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO) zmírnění pokut. Vadí jim například pokuta 15 tisíc korun jednomu trafikantovi kvůli tomu, že jeho prodavačka nevydala účtenku za bonbony Tic Tac. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pozor pane Kalousku. TOP 09 se štěpí, někteří chtějí rovnou utéct k Babišovi
TOP 09 má problém. Podle sobotních Lidových novin se ve straně schyluje k tvrdému střetu dvou táborů – zkušených politiků na straně jedné a mladších nových členů na straně druhé. Vzhledem k tomu, že stranu drží nad vodou jen výsledky v Praze, může tenhle generační zápas stranu pohřbít. Politické umírání partaje totiž možná už začalo. Někteří členové možná utečou k Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pokud půjdeme s ANO do vlády, bude sociální demokracie krvácet, říká místopředseda Onderka
"Andrej Babiš si musí uvědomit, s kým chce vládnout. ČSSD není a nebude užitečným idiotem pro jedno hlasování."
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.4.2018 v 07:36, zobrazit podobné
Milan Knížák: Asi jsme bl…
Mé poslední články o architektuře vyvolaly bouřlivé i když většinou souhlasné, reakce. Rozhodl jsem se, že ještě něco připomenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Komunisté? Největší riziko pro naši společnost je SPD, hádal se Hamáček. Právě jí je prý třeba zabránit v účasti na vládě
Předseda ČSSD Jan Hamáček se v rozhovoru pro Novinky.cz vyjádřil o svém vztahu k předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Podle jeho slov se jednání o koaliční smlouvě mezi oběma stranami výrazně posunulo. Dokonce tak, že by jednání mohlo být prý příští týden dokončeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Onderka překvapil: V ČSSD je to rozdělené mnohem více, než si myslíte
Nový místopředseda ČSSD Roman Onderka serveru Seznam zprávy.cz před sobotním jednáním výkonného výboru strany prozradil, že sociální demokracie není rozdělena na dva tábory, odpůrce a zastánce spolupráce s premiérem Andrejem Babišem, ale hned na tři tábory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Putin si pase evropské politické veterány. Pavel Šafr zveřejnil jejich seznam
Ruská federace hledá cesty, jak posílit svůj vliv v Evropě. Naučila se, že jí mohou pomoct bývalí evropští politici, a to jak na obchodní úrovni, tak na úrovni vylepšování obrazu Ruska v EU. Informuje o tom server Hlídací pes.org. Příkladem politika, který pomáhá Rusku obchodně, je bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. V další kategorii předchůdce Miloše Zemana na postu prezidenta Václav Klaus. Vláda Andreje Babiše prý teď hledá cesty, jak Rusku ztížit práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Spisovatelka Janouchová zasílá další děsivé svědectví ze Švédska: Učitelům už se běžně vyhrožuje smrtí. Ze škol odcházejí, vláda je chce nahradit imigranty
Česko-švédská spisovatelka Kateřina Janouchová ještě v roce 2010 hájila multikulturní koncept společnosti. V roce 2017 už však mluvila jinak. Švédsko podle ní příval migrantů nezvládalo. V roce 2018 dál bije na poplach. V sobotní MF Dnes uvedla, že ve švédských školách narostl počet trestných činů a množí se útoky na učitele. Není to tak dávno, co byl před jednou ze škol zastřelen učitel. Žáci přihlíželi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Čichám, čichám novičok. Propaganda přitvrzuje, za každým keříčkem vidíme zakleknutého Rusa s kalašnikovem. Ostrá slova biologa Jírovce
ROZHOVOR Syrská válka trvá již sedm let a USA s Francií se v ní angažují od začátku. Bráno do důsledku, mají zájem o to, aby zabíjení probíhalo civilizovaně. Přírodovědec Jiří Jírovec se svou sžíravou ironií hodnotí klíčové mezinárodní události posledních měsíců. Srovnává je s příběhem Zvířecí farmy George Orwella.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jednání o vládě je pro KSČM věc veřejná
Stanovisko KSČM k politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jako sfouknout svíčku. Dneska to může všechno padnout, obává se vedení ČSSD
Sociální demokraty čeká další kolo jednání o tom, zda mají pokračovat rozhovory s trestně stíhaným Andrejem Babišem (ANO). Podle informací sobotní MF Dnes se část politiků sociální demokracie bojí, že právě dnes skončí tak rychle, jako když sfouknete svíčku. Konec. Stačila by k tomu jediná věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Doležal z Reflexu doporučuje ČSSD: Sežeňte si estébáka na jednání s Babišem a Filipem. Tři agenti se dohodnou rychle
Vyjednávání o nové Babišově vládě trvá už pár měsíců, konkrétně od ledna. Názory na to, proč její sestavování trvá tak dlouho, se liší. O ten svůj se v textu pro server Reflex.cz podělil i publicista Jiří X. Doležal. „Problémy při jednání o vládě jsou pochopitelné. ČSSD nemá estébáka,“ říká komentátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Nejvýznamnější mozartovský dirigent současnosti v Praze
Renomovaný francouzský dirigent Marc Minkowski, dlouholetý šéf salcburského festivalu Mozartwoche, uvede 10. a 11. května 2018 od 19 hodin ve Stavovském divadle koncertní verzi Mozartovy „korunovační“ opery La clemenza di Tito.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
STAN: Krajské zastupitelstvo? To bylo především školství, zdravotnictví a gobelín
Kraj předložil dlouho očekávanou reformu školství. Jedná se však jen o úvodní analýzu bez variant toho, co chce dělat. Radní pro školství tak úkol daný prosincovým zastupitelstvem nesplnil. Schválená dotace dvaceti milionů korun pro krajské zdravotnictví jen ukazuje, že problém je systémový a je nutné ho řešit jinak než dotací každý půlrok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Obrana nakoupí zařízení pro dálkové ovládání terčů
Ministerstvo obrany plánuje nákup zařízení pro dálkové ovládání terčů nebo nákup kryptomateriálu pro letadla české armády. Hodnota dvou zakázek bude dohromady asi 120 milionů korun. Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) informace o zakázkách předloží na pondělním zasedání kabinetu. ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Politici musí dát digitálnímu světu pevná pravidla
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil vyjádření předsedy Evropského parlamentu Antonia Tajaniho na téma nutnosti nových pravidel ochrany osobních údajů pro digitální platformy, se kterým přichází měsíc před účinností obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
S ANO jednáme dál, o účasti ve vládě rozhodneme v referendu, zakázali jsme si spolupráci s SPD, rozhodla ČSSD
I přes kritické hlasy se nakonec širší vedení sociální demokracie na dnešním jednání domluvilo na pokračování vyjednávání o vládní koalici s hnutím ANO, která by se opírala i o hlasy KSČM. ČSSD si také rozhodnutím svého ústředního výkonného výboru zakázala spolupráci s hnutím SPD Tomia Okamury na celostátní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Korejci se sešli, chtějí pokračovat
Setkání prezidentů severní a jižní Koreje v demilitarizovaném pásmu v Pchanmundžomu potvrdilo to, co se ohlašovalo už předtím – KLDR a Korejská republika ukončí válečný stav, který se táhne od 50. let minulého století, budou usilovat o úplnou denuklearizaci Korejského poloostrova a zahájí kroky ke znovusjednocení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
O účasti ČSSD ve vládě rozhodnou členové strany v referendu
Ústřední výkonný výbor ČSSD na svém sobotním jednání usnesl, že o účasti strany ve vládě s hnutím ANO a podporou KSČM rozhodnou všichni sociální demokraté ve vnitrostranickém referendu. Na tiskové konferenci to po jednání oznámil předseda sociální demokracie Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Expertní tým prezidenta Zemana řešil dnes chybějící důchodovou a zdravotní reformu
Poradci prezidenta Zemana dnes s hlavou státu na zámku v Lánech řešili mimo jiné to, proč se v době ekonomického růstu stále ještě neudělala v Česku reforma důchodového a zdravotnického systému. ČTK to po jednání řekla někdejší nejvyšší státní zástupkyně a bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová, členka tohoto expertního týmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hospodářské komory v Evropě burcují k zajištění práv a potřeb podnikatelů
Na 1700 obchodních, průmyslových a hospodářských komor sdružujících stovky tisíc živnostníků, malých a středních podniků i strategicky důležitých firem působících v Evropě dnes vydalo společné prohlášení, v němž vyzývají k tomu, aby se začalo kromě práv zaměstnanců vážně hovořit také o právech podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Řešení pro zdraví lesů i dřevozpracující průmysl
Změny klimatu, extrémní výkyvy počasí, sucho, zvyšující se teploty, špatná druhová skladba stromů má za výsledek zkázu lesů a nahrávají všem škůdcům. Pestřejší druhová skladba umožňuje snadněji odolávat živelným katastrofám -polomům, ale také škůdců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Zahájení stavebních prací na VD Fojtka
Povodí Labe zahájilo rekonstrukci přehrady Fojtka v Mníšku u Liberce. Stavební práce v letní turistické sezóně znemožní průchod přes hráz přehrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Prosadíme snížení byrokracie a elektronizaci veřejné správy
Dostupná a přátelská veřejná správa byla hlavním tématem kulatého stolu ODS se zástupci samospráv a odborné veřejnosti, který se uskutečnil 24. dubna v Uherském Hradišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT: Škola InsideOut v Ghaně je nejlepším projektem
Ve 3. ročníku největší celosvětové soutěže pro mladé architekty a designéry do 35 let INSPIRELI AWARDS získal hlavní cenu poroty tým mladých architektek z Itálie, které zaujaly realizací Školy InsideOut v Ghaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Německu při udělování azylu jela korupce ve velkém. Zkoumat se budou tisíce rozhodnutí
Německá veřejnost bedlivě sleduje vývoj kauz, v rámci kterých byl neoprávněně udělen azyl několika stovkám až tisícům přistěhovalců z Blízkého východu. Nesrovnalostmi se zabývá ministerstvo vnitra a další úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hlavní sněmovní kontrolor policejní inspekce otevřeně promluvil o tom, co prováděl Murín. Kritice prý čelil dlouhodobě
Nový šéf komise pro kontrolu GIBS Jiří Mašek (ANO) pro pořad Události, komentáře České televize uvedl, že odcházející ředitel GIBS Michal Murín čelil kritice dlouhodobě. Murín ve své funkci končí v pondělí. Kdo nově inspekci povede, tím se vláda bude zabývat zřejmě již ten den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Kantor: Reakce mě potěšila, přihlásilo se 21 zákonodárců
Obnovení parlamentního oddílu skautů - Zákonodárci chtějí pomáhat skautům z celé republiky v regionech, ale i v parlamentních lavicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Přes šest milionů z rozpočtu Pardubického kraje pomůže MASkám s provozem i úpravou veřejných prostranství
Na letohradské radnici se ve čtvrtek odpoledne uskutečnilo zasedání valné hromady Místní akční skupiny Orlicko, které se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Koordinátor HateFree vzkazuje: Mazání na Facebooku není žádná cenzura. Na úřadě taky máte nějaký návštěvní řád
Koordinátor iniciativy HateFree Lukáš Houdek se pro server iHNed.cz vyjádřil k sociální síti Facebook. Podle jeho slov jsou ve společnosti zaměstnáni rodilí mluvčí, kteří závadný obsah vyhodnocují a případně mažou. „Není však jisté, jaké procento kontroluje stroj, který například nepochopí sarkasmus,“ uvedl Houdek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poslankyně ODS varuje: Z demonstrací se stává národní sport. Permanentní pohvizdování tuto záchrannou brzdu znehodnocuje
ROZHOVOR Úspěch komunistů ve vládním vyjednávání svědčí o neschopnosti ostatních politických stran, nikoli o schopnosti a přitažlivosti této partaje. To tvrdí poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (ODS) a připomíná, že občanští demokraté budou muset ještě pořádně zabrat, aby po příštích volbách nebyla situace ještě horší. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále varovala před demonstracemi, z nichž se stává jakýsi národní sport: „Protesty mají být natolik vzácné, aby pak ve chvílích nutnosti zahřměly jako letní bouřka, aby byly prásknutím pěstí do stolu,“ uvedla mimo jiné poslankyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Z jednání ČSSD o chystané koalici. Hlavně Jiří Dienstbier prý dělal hlasitý bugr
Jednání sociální demokracie o účasti ve vládě s ANO a s podporou KSČM proběhlo v poklidu. Definitivně o vládní spolupráci rozhodne stranické referendum. Píše to server Info.cz s tím, že hlasitým kritikem byl například senátor Jiří Dienstbier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Expert z Izraele promluví na kameru PL o bezpečnosti. Jeho země je na tom prý dnes lépe, než země v západní Evropě
Izraelský bezpečnostní expert David Bohbot bude hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné pohovořil o bezpečnosti v Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Proč ministerstvo financí mlží?
Ministerstvo financí o rok odkládá ukončení tzv. superhrubé mzdy. Měla být zrušena od roku 2019. Pro zrušení superhrubé mzdy a snížení daní prý v parlamentu není dostatečná politická podpora - citovala zdůvodnění ministryně financí vlády v demisi Aleny Schillerové agentura ČTK. O pravdivosti tohoto tvrzení lze, diplomaticky vyjádřeno, s úspěchem pochybovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Občanské demokraty v Humpolci povede Karel Kratochvíl
V pondělí 23. dubna sestavili humpolečtí Občanští demokraté kandidátku do podzimních komunálních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Samet po arménsku. Mládež protestuje, že nemá perspektivu, opoziční předák přikládá pod kotel
Premiér Arménie Serž Sargsjan byl svržen, v zemi následně vypukla sametová revoluce. Na náměstí Republiky do hlavního města Jerevanu míří desítky tisíc Arménů. Dění průběžně sledujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SZPI opět zjistila falšování u potravin nabízených v letákové akci
Další případ falšování mimořádného rozsahu zjistili inspektoři SZPI při kontrole masných výrobků uváděných na trh v letákové akci prodejce Lidl v dubnu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Mirovský (Zelení): Hájíme základní principy demokracie
Stanovisko lídra Strany zelených do magistrátních voleb 2018 a zastupitele Prahy Ondřeje Mirovského k průběhu zastupitelstva Prahy dne 26.4. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fakta proti eurohujerství Prouzy a Špidly. Ilona Švihlíková sepsala brutální analýzu fungování eurozóny
ROZHOVOR Bývalý předseda vlády Vladimír Špidla se ve svém horování pro společnou evropskou měnu nechal unést k tvrzení, že bez eura hrozí Evropě chaos nebo dokonce občanské války. Podle Ilony Švihlíkové jde o pozoruhodný výrok, který ukazuje, že ideologické brýle jasně převládají nad makroekonomickou analýzou. Jako dlouholetou odpůrkyni eura by ji ale docela potěšilo, kdyby alespoň tu a tam slyšela od zastánců nějaké inteligentní ekonomické argumenty. Ekonomka při připomenutí desátého výročí Velké recese upozorňuje na velký problém nynějšího ekonomického růstu, který je tažen nejen veřejným dluhem, ale především velmi silně soukromým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Badatelé z Univerzity Karlovy: Rasismus je nakažlivý. Zkoumali to na školácích, kterým vyprávěli o Romech
Vědci z centra CERGE-EI Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR přišli se studií, která dokazuje, že nesnášenlivost se může ve společnosti rozšířit velmi rychle. Je totiž nakažlivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Sněmovní Výbor pro životní prostředí je proti ochraně ovzduší
Poslanci ANO, ODS, SPD a KSČM jdou na ruku nejšpinavějším uhelným elektrárnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ústřední výbor ČSSD bude v Hradci řešit jednání o vládě s ANO
Aktuální situaci ve vyjednávání o vládě projedná dnes v Hradci Králové ústřední výkonný výbor ČSSD. Delegáti navážou na diskusi, která se vede ve straně ohledně možného vstupu do vlády s ANO. Proti němu se během tohoto týdne ostře postavili senátoři ČSSD, kteří chtějí lobbovat mezi členy, aby případnou koalici nepotvrdili ve vnitrostranickém referendu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Vybralo si Rusko do čela Sýrie „Tygra“ Hasana?
„Chemický útok v Dúmě“ (a události kolem něj) není ani zdaleka tím nejdůležitějším, co z osvobození Východní Ghúty od džihádu vyplývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ta agresivní hovada byla v podstatě teroristickou jednotkou. Byl to džihád, průzkum bojem zkušeného oddílu, upozorňuje Martin Konvička. V normální zemi by někdo z hostů tasil kvér
ROZHOVOR „Nechápu, proč policejní prezident ještě nepoužil služební zbraň k čestnému odchodu ze světa a ministr vnitra nestojí frontu před úřadem práce,“ říká aktivista Martin Konvička s tím, že dopadení pachatelů sice oceňuje, ale možná jsme byli svědky organizované akce, která měla otestovat, co si v Praze mohou dovolit. Konvička kritizoval policii za pozdní reakci i následný přístup. Měla obšancovat zastávky, křižovatky, nádraží a letiště, prošťárat hotely a ubytovny, nechat přespat v chládku maximum turistů odpovídajících věkem a vzezřením. Nikdo totiž nemohl vědět, jestli příští rvačka nebude nožem, mačetou nebo třeba dodávkovým autem. Policejní ředitel nechal podle něj v Praze půl víkendu operovat teroristickou jednotku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Marušiak (TOP 09): Spor kolem "Čapáku"
Spor kolem Čapího hnízda se ustálil na dvou názorech. V první skupině politiků, např. v ČSSD jsou ti, kteří trvají na tom, že již prvoinstanční rozsudek, který by uznal vinu Babiše a spol., by znamenal opuštění funkce. Toto chtějí zakotvit v koaliční smlouvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI: Deklarované složení textilu nemusí odpovídat skutečnosti
Česká obchodní inspekce v minulém roce kontrolovala podmínky dodržování zákonů při prodeji textilních výrobků. Zvláštní pozornost byla věnována oblasti, která souvisí s materiálovým složením textilních výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Za Moravu do voleb. V komunálkách chce kandidovat Moravské zemské hnutí
Do podzimních komunálních a senátních voleb půjde nově vzniklé Moravské zemské hnutí, které se odštěpilo od strany Moravané kvůli její spolupráci s SPD Tomia Okamury. Dnes mělo nové hnutí v Brně svůj první sněm, do jeho čela byl zvolen učitel Ondřej Hýsek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti v Chotěboři jdou do komunálních voleb v koalici
Domluveno, podepsáno. Do podzimních komunálních voleb vstoupí chotěbořští Piráti v rámci koalice s názvem Pojďme To Změnit. Jedná se o koalici nezávislých kandidátů, Pirátů, TOP09 a Zelených. Jaké důvody nás k tomu vedly?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zrušení jeslí byla chyba, ODS tím problém školek nevyřešila, říká exministryně školství Valachová
Kateřina Valachová navrhuje jistotu místa ve školce pro děti, kterým budou do konce prosince tři roky.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.4.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Zemanovi poradci v Lánech řešili důchodovou a zdravotní reformu i startovací byty pro mladé rodiny
Zemanův poradní tým tvoří 11 členů včetně například kancléře Vratislava Mynáře nebo někdejšího šéfa slušovického družstva Františka Čuby.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.4.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Česko-slovenská výstava k 100. výročí založení Československa byla zahájena na Bratislavském hradě
Na Bratislavském hradě byla dne 26. dubna slavnostně otevřena unikátní výstava s názvem Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava, kterou zahájili prezident Slovenské republiky Andrej Kiska a premiéři obou zemí Peter Pellegrini a Andrej Babiš.Na ploše o rozloze zhruba 1400 m2 mapuje život Čechů i Slováků ve společném státě, ukazuje úspěchy a radostné momenty, ale též krize a těžké chvíle vzájemného soužití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ANO: Antikoncepce středního školství v Královéhradeckém kraji
Optimalizační zásahy do sítě SŠ, které provedla radní pro školství Martina Berdychová, nebyly podloženy žádnou smysluplnou koncepcí a navíc jsou v přímém v rozporu se strategickým materiálem Dlouhodobý záměr vzdělávání Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Rozkoš bez rizika?
Pročítal jsem si text na tabulce, jak je možné a užitečné zařídit si na zahradě hmyzí hotel, a dolehla ke mně otázka: „Je to cyklostezka nebo cesta pro pěší?" Údiv a nejistota v hlase prozrazovaly, že jde buď o nováčka v Prokopském údolí, nebo pamětníka doby prebikerské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Opatrovník musí bránit zájmy opatrované osoby
Ombudsmanka šetřila případ ženy, která byla omezena na svéprávnosti. Její zájmy měl hájit opatrovník stanovený soudem. Žena vlastnila na půl rodinný dům spolu se svým bratrancem. Ten celou nemovitost pronajímal, aniž by to se ženou a opatrovníkem konzultoval. Opatrovník v této záležitosti účinně nehájil zájmy opatrované a nebyl pro ni schopný vymoci adekvátní podíl na pronájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vojáci Hradní stráže vyjedou na misi do Afghánistánu
Vojáky Hradní stráže čeká zapojení do zahraničních misí české armády. Již v červenci by prvních šest mělo odletět do Afghánistánu, kde budou hlídat členy leteckého poradního týmu. Ten pomáhá cvičit afghánské piloty vrtulníků a technický personál. ČTK to řekl velitel Hradní stráže Jiří Kývala. Mise by podle něj měla být dlouhodobá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sorosova neziskovka a americká ambasáda budou opět rozdávat ceny novinářům. Nominováni Fendrych, Kundra nebo bojovníci s dezinformacemi
Nominace v soutěži Novinářská cena 2017 zveřejnila nadace Open Society Fund Praha. Sorosova neziskovka soutěž každoročně pořádá ve spolupráci s ambasádou USA a dalšími neziskovkami. V každé kategorii jsou nezávislou porotou nominováni tři autorky či autoři s nejlepšími přihlášenými pracemi. Kdo si cenu odnese, bude jasné 3. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Zestátněné děti
Veřejné mínění zase jednou rozčísnul případ, který by dokázal vyždímat emoce i z žulové sochy. Jde o případ britského dvouletého chlapečka Alfieho, u kterého se objevila nediagnostikovaná neurologická nemoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Věřitel“ se snažil z ÚZSVM vylákat 4,4 milionu korun, byl odsouzen za pokus podvodu
V roce 2014 se obrátil na Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Českých Budějovicích „věřitel“ se žádostí o zaplacení pohledávky ve výši 4,4 milionu Kč. Žádost doložil rozhodčím nálezem, smlouvou o půjčce a dalšími doklady. Žadatel tvrdil, že pohledávka přešla na stát z titulu odpovědnosti za dluhy po zemřelém, po němž majetek připadl státu jako tzv. odúmrť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vzkaz starostů ČSSD: Nechme naše vyjednavače dokončit misi
Dne 26. dubna se v Lidovém domě v Praze uskutečnilo již 14. zasedání Předsednictva Klubu starostů a primátorů zvolených za ČSSD. Hlavními tématy jednání byly vedle aktuálně projednávané legislativy rovněž aktuální vnitrostranické otázky, příprava komunálních voleb a případný vstup ČSSD do koalice s hnutím ANO. Části jednání se rovněž účastnil i statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Francouzský miliardář dokopal do úřadu dva africké prezidenty. Teď však prý žně skončily...
Francouzský miliardář Vincent Bolloré býval donedávna považován za člověka, se kterým je lépe býti zadobře. Ani policejní vyšetřovatelé si prý jeho aktivit raději moc nevšímají. Čas, kdy si mohl připadat jako nedotknutelný, však zřejmě skončil. Vyšetřovatelé se teď zabývají jeho možnými korupčními aktivitami v Africe. Údajně dopomohl k moci hned dvěma prezidentům. Ale nebylo to zadarmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci z Hospodářského výboru navštívili sklad SSHR
Dne 25.4.2018 se konalo výjezdní zasedání Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny ČR v areálu skladu Správy státních hmotných rezerv v Heřmanově Městci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Panu Čižinskému nejde o Libeňský most, ale o své zviditelnění
Vyjádření hnutí ANO k obstrukcím Jana Čižinského a Matěje Stropnického
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ředitel Správy uprchlických zařízení MV ocenil zástupce spolupracujících měst a obcí
Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra uspořádala 26. dubna již počtvrté setkání zástupců Ministerstva vnitra a měst a obcí, na jejichž území se nacházejí střediska SUZ MV. Ředitel SUZ MV Pavel Bacík na setkání ocenil představitele místních samospráv a poděkoval jim za vstřícnost a spolupráci při plnění úkolů SUZ MV spojených s naplňováním migrační a azylové politiky České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Čtrnácté Rozmluvy na Hanspaulce
Tentokráte o naší moderní historii a o táboře v Letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr zemědělství se zajímal o projekt protipovodňové ochrany na horním toku řeky Opavy
Ve středu 25. dubna 2018 navštívil Ministr zemědělství Jiří Milek obecní úřad Zátor. Doprovázeli ho náměstci hejtmana Moravskoslezského kraje Jarmila Uvírová, Jaroslav Kania a generální ředitel státního podniku Povodí Odry Jiří Pagáč společně se starostkou obce Zátor Salome Sýkorovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Termín referenda ČSSD o vládě bude záležet na vyjednávání s ANO
ČSSD by měla o účasti ve vládě rozhodnout v referendu. Předsednictvo strany to doporučí sociálním demokratům na dnešním jednání jejich ústředního výkonného výboru, řekl novinářům předseda strany Jan Hamáček. Termín referenda bude záležet na ukončení vyjednávání s ANO a s KSČM, stanovit by jej mělo předsednictvo, uvedl Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Stát spolu s OKD převzal i největší černou stavbu u nás
Piráti apelují na vládu, aby se konečně přičinila o odstranění černých staveb v areálu Dolu Frenštát. Ten je součástí společnosti OKD, kterou v půlce dubna převzala státní firma Prisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Geopolitický výklad Petra Gazdíka: Zpochybňujeme hrozbu z Ruska. Vize mostu mezi Východem a Západem je nesmyslná, nikdy nefungovala
ROZHOVOR „Komunisty a SPD řadíme k extremistickým stranám. Dlouho a veřejně,“ říká šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Sám se obává, že negativní změny se v Česku už dějí: zpochybňujeme orientaci na Západ, poohlížíme se po Východu a zpochybňujeme hrozbu z Ruska. Podle jeho slov to zdaleka není jen věc vlády, ale vláda opřená o komunisty k tomu přispěje. Upozornil na překračování dříve platných a samozřejmých hranic. Co dříve možné nebylo, je dnes prý reálné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Profesor Tomský referuje, jak se zbláznila britská média. Vládne fanatická ideologie rozmanitosti
Konzervativní myslitel Alexandr Tomský si v komentáři uveřejněném na serveru Novinky.cz posteskl, že už i stará dobrá Velká Británie se mění. Spolu s ní se prý mění i časopis The Economist, který Tomský čítával už od mladí, protože ho považoval za nejlepší. Poslední dobu se mu však zdá, že už i The Economist podléhá ideologii, kterou bohužel vydává za objektivitu. Po vzoru BBC. Nebezpečné ideologii multikulturalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Gábor (TOP 09): V Liberci jako v béčkovém filmu
Černé kukly běhají po městě, zatýká se, odvolává se z rady, píše se trestní oznámení… To není scénka z béčkového filmu. To je realita posledních několika dní u nás v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Návrhy Pirátů jsou bezpečnostním rizikem, varují právníci. Když to slyšel Jakub Michálek, začal se domáhat veřejného striptýzu
Českou společnost před několika lety prostoupila myšlenka, že korupce je všude kolem nás a musí se s ní bojovat stůj co stůj. Na této vlně se do Poslanecké sněmovny vyvezly Věci veřejné a později i šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Komentátor Bohumil Pečinka však v textu pro Reflex.cz upozorňuje, že Piráti dnes prosazují něco jako veřejný striptýz, a to je problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vylučuje jakoukoliv manipulaci ve věci mýtného
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže považuje za nutné se striktně ohradit proti dnes zveřejněným informacím, že v průběhu správního řízení týkajícího se přezkumu postupu Ministerstva dopravy v zadávacím řízení na správce mýtného systému nakládal nedbale s některými částmi dokumentace o zadávacím řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Cesta k vládě s důvěrou je trnitá
Zamýšlím-li se nad současnou situací a vyjednáváním o vstupu ČSSD do vlády Andreje Babiše (ANO), napadá mě okřídlené Quo vadis, česká sociální demokracie, čili kam směřuješ, strano? Možná by bylo případnější Cui bono, tedy Komu ku prospěchu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babišův menšinový kabinet překročil sto dnů v demisi, nová vláda zůstává stále v nedohlednu
Prohlédněte si mezníky menšinové vlády ANO během jejího působení bez důvěry poslanců.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.4.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Iberoamerická cena o nejlepší studentskou práci zná své vítěze. Student Univerzity Karlovy mezi třemi nejlepšími
V reprezentačních prostorách Vlasteneckého sálu Univerzity Karlovy byly dnes slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže o nejlepší studentskou práci se vztahem k Latinské Americe či Pyrenejskému poloostrovu – Iberoamerická cena. Druhé místo obsadil student Univerzity Karlovy Matouš Hartman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Méně přerozdělování a více peněz pro kvalitní život v obcích a městech
Problémy obcí a měst v oblastech školství, sportu, kulturního a společenského života, ale také fungování spolků nebo sdružení dobrovolných hasičů. To byla hlavní témata kulatého stolu s odborníky a představiteli samospráv, který se uskutečnil v rámci série regionálních diskusí ODS ve středu 25. dubna v Sokolově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Růžička: Mít ubytování nesmí být luxus
Drahé bydlení a nízké mzdy jsou problémy, které trápí českou společnost. Proto Socialistická Solidarita, Alternativa Zdola a Bydlet-žít, iniciativa za dostupné bydlení pořádají na 1. máje demonstraci Za dostupné bydlení a důstojnou mzdu, která začne ve 14:00 na Jungmannově náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Výroční zpráva ČNB za rok 2017
Tato Výroční zpráva přibližuje nejdůležitější věcné, organizační, provozní i personální změny, ke kterým v ČNB v roce 2017 došlo. Jejich cílem bylo aktivně reagovat na měnící se prostředí, jít vstříc nejnovějším domácím i zahraničním výzvám a posílit profesionalitu a transparentnost této instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: O důchodové reformě v našem státě
Zločinci, kteří rozkradli a zadlužili republiku, musejí být pochytáni a odsouzeni též k nahrazení způsobených škod, což se nesmí jen tak promlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ERÚ: Výkladové stanovisko k problematice vykazování elektřiny z obnovitelných zdrojů
Výkladové stanovisko Energetického regulačního úřadu č. 4/2018 k problematice vykazování elektřiny z obnovitelných zdrojů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09, KDU-ČSL a Nestraníci spojí síly v Koalici pro Pardubice
Zástupci TOP 09, KDU-ČSL a hnutí Nestraníci oficiálně oznámili, že ve volbách do zastupitelstva města Pardubic budou kandidovat společně. Pod názvem Koalice pro Pardubice nabídnou voličům kvalitní osobnosti s vizí pro rozvoj krajského města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Letecké muzeum Kbely vstupuje do své jubilejní, 50. muzejní sezóny
V sobotu 28. dubna v 10.00 se pro veřejnost opět otevřou brány Leteckého muzea Kbely. Letos to bude již padesátá muzejní sezóna – muzeum bylo otevřeno v roce 1968. O sobotním úvodním dni bude k vidění především nově zrekonstruovaný, historický hangár č. 43, ve kterém našly místo čtyři proudová letadla sloužící k v minulosti k výcviku pilotů. A nově se představí také legendární L-410 ve výsadkové verzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánka stála kandidatura 18 milionů. Ze svého dal sedm a půl
Prezidentská volební kampaň Mirka Topolánka stála asi 18,1 milionu korun. Sám Topolánek do ní investoval 7,4 milionu korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Moderátor Takáč spustil lynč a pak se ztrapnil. Petr Žantovský koukal s otevřenou pusou, co se to děje
TÝDEN V MÉDIÍCH Bez zájmu mainstreamových sdělovacích prostředků proběhlo jednání poslaneckého podvýboru pro svobodu slova a média, které se zabývalo cenzurou a porušováním trestního zákoníku. Pochopitelně včetně České televize, která podle Petra Žantovského běží ostošest po cestě do pekla, jež je protkána ignorováním všech možných přešlapů, jakékoli kritiky i tolerováním redaktorských výkonů, za něž místo trestu následuje odměna. Názornou ukázkou byl lynč místopředsedy SPD Radima Fialy a nijak nekorigované nehoráznosti vypouštěné senátorem Jiřím Dienstbierem v pondělním vydání Událostí, komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Seniorům dlužíme. Je třeba to přiznat
Diskuse o potřebě masivního oddlužení občanů České republiky nabírá na obrátkách. Všichni se asi shodují v tom, že je těžké žít v zemi, kde má skoro jeden milion lidí minimálně jednu exekuci. A tam shoda končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Liberci prodal pozemek po zrušené STS Chrastava
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Liberci prodal pozemek v obci Hrádek nad Nisou o rozloze 29 m2 za 10 tisíc korun. Úřad pozemek převzal po dnes již neexistujícím státním podniku Strojní a traktorové stanici Chrastava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Obnovujeme bytovou výstavbu, která stagnovala patnáct let
Většina bytů hlavního města je pronajatá. Připravuje se přestavba hotelu Opatov a další tisíc bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura chce trestat nenávistné ideologie. Ale to nejde, kroutí se právníci...
Podle předsedů soudů, advokátů i státních zástupců není možné kriminalizovat podporu nenávistné ideologie. Odborníci tak nepodporují návrh hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Tvrdí, že by bylo obtížné v praxi trestat myšlenky. Navíc by podle nich hrozila i kolize s Ústavou, píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš nemůže demokracii ohrozit. Kardinál Duka ať si to zodpoví se svým svědomím… Mezi členy a příznivci SPD je jistě mnoho lidí s neonacistickými tendencemi. Poslanec KSČM hovoří
ROZHOVOR „Neschopnost Evropy reagovat na aktuální výzvy má mnoho podob, a to je jedna z nich. V minulosti se soustředila hlavně na politickou expanzi na východ a zapomíná na každodenní starosti svých občanů. Doufám, že se brzo vzpamatuje, jinak nás čekají krušné chvíle… Zde pomůže pouze rychlý a razantní trest. Všichni, kteří mají tendence nerespektovat naše zákony, naši kulturní tradici a životní hodnoty, musí jasně a bez výjimek vědět, co bude následovat,“ říká k útoku cizinců v Praze místopředseda poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace schválila návrh rozpočtu na příští tři roky
Rada pro výzkum, vývoj a inovace pod vedením předsedy vlády Andreje Babiše se na zasedání v pátek 27. dubna 2018 zabývala opět návrhem výdajů státního rozpočtu ČR na výzkum, experimentální vývoj a inovace na rok 2019 s výhledem až do roku 2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Rasismus
Tolik skloňované téma, které často bývá vadně chápáno a zneužíváno k odstranění nepohodlných názorů, nebo k čerpání výhod společnosti, či odepírání výhod a požitků. Rasismus dnes není chápán ve své skutečné podobě, není tím, čím ve skutečnosti je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist