Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.794x, což odpovídá cca 93.608-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

VIDEO Nejste v chlívě! Pitomci, vymaštěný mozky, hulej trávu, zpucoval studenty bachař z Valdic, který jim přišel přednášet o drogách
Přednášející, umravňující nevychované puberťáky, nebo arogantní gestapák? Přednášku o kriminalitě mládeže se zaměřením na zneužívání návykových a psychotropních látek uspořádal Mgr. Pavel Kuřátko, dlouholetý pracovník valdické věznice. Video, kolující po českém internetu, vzbudilo velmi emotivní reakce a rozdělilo diváky na dva nesmiřitelné tábory. Beseda proběhla pod záštitou senátora ODS Jaroslava Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Herci ze syrské Důmy, co předváděli chemický útok. Válečný zločin, tohle už neulžete, vzkazuje Martin Koller
Martina Kollera v posledním týdnu nejvíce zaujalo expozé „herců“, kteří v syrském městě Dúmá hráli před kamerami oběti chemického útoku. Odvetou byla vojenská akce USA, Británie a Francie, kterou Koller neváhá nazvat teroristickou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
A tohle Respekt nenapsal, napráskal Erik Best věc o Janu Rumlovi, nyní kandidátu Pirátů
Týdeník Respekt píše o tom, jak se chce někdejší ministr vnitra Jan Ruml vrátit do politiky. Konkrétně chce zabojovat v senátních volbách. Textu v týdeníku si všímá americký novinář Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ochrana hranic? Radši pomlčím, napsal Zdeněk Ondráček. A vypustil názory, které nepotěší naši armádu
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k ostraze státních hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Metanol: Po odvysílání filmu na ČT jsme získali DOKUMENT Nejvyššího soudu. S obžalovanými se nemaže
Česká televize odvysílala dvoudílný film Metanol pojednávající o známé metanolové kauze, kdy po otravě pančovaným alkoholem v roce 2012 zemřely desítky lidí. ParlamentníListy.cz získaly dokument, který přibližuje, jak kauza probíhala doopravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková podala trestní oznámení na Českou televizi
Ing. Alena Vitásková, předsedkyně Institutu, který hájí práva občanů, podala trestní oznámení za pomluvu na veřejnoprávní Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Richard Brabec: Babiš by měl hnutí popsat jednání a navrhnout další postup
Místopředseda hnutí ANO Richard Brabec očekává, že na úterním jednání vedení ANO premiér v demisi a šéf hnutí Andrej Babiš kolegům popíše, na čem se dohodl s lídry KSČM a ČSSD na čtvrtečním jednání o nové vládě, a navrhne další postup. Odmítavě se, po příchodu na dnešní jednání vlády v demisi v pražské Strakově akademii, Brabec postavil k požadavkům sociálních demokratů na oslabení zastoupení hnutí SPD Tomia Okamury v orgánech Sněmovny i návrhu, aby koaliční smlouva obsahovala formulaci, že prvoinstančně odsouzený člen vlády odstoupí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Směšný Dienstbier
Sociální demokracie rozhoduje, zda vládnout s Andrejem Babišem. Jsou argumenty pro i proti. Rozhodování doprovází směšnost některých sociálně demokratických politiků, kteří dříve seděli ve vládě s Babišem, a nyní před společnou vládou varují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V SPD roste kritika ministra zahraničí Maase
V německých sdělovacích prostředcích se objevily spekulace, že ministr zahraničních věcí Heiko Maas bude ze svého postu odstraněn. Důvodem má být příliš ostrý kurz proti Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kolem technoparty bude ještě veselo. Do věci se vložil premiér Babiš
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) zadal ministrovi vnitra Lubomíru Metnarovi zvážit úpravy legislativy, tak aby více chránila obyvatele před hlukem z akcí typu technoparty. Novinářům po jednání kabinetu řekl, že se na něj během víkendu obraceli lidé unavení kvůli technoparty. Akce Czarotek Free Party se už čtvrtý den koná u Liberce. Podle premiéra se podobné akce konají v Česku, protože to zde legislativa dovoluje. Metnarovi jako příklad lepší ochrany předložil britský zákon pocházející z 90. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný: Omezit pravomoci Zemana, ať musí držet hubu, dědek! SPD čeká propad. Putin je šmejd a Asad ať visí. A Babiš...
Prezident Zeman, Bašár Asad, Adriana Krnáčová, Vladimir Putin, Tomio Okamura a Andrej Babiš. To jsou „terče“ podnikatele, komunálního politika a syna slavného otce Pavla Novotného. Ten v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz vyzval k omezení pravomocí Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„Kdyby Okamura věděl, co vídám, tak se zhroutí někde v koutě,“ říká arabista Pelikán zcela otevřeně o migrantech i v Česku a o zkušenostech z terénu
ROZHOVOR „Skuteční uprchlíci v Evropě téměř nejsou,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz arabista a súdánský honorární konzul Petr Pelikán. Váleční uprchlíci jsou podle Pelikána buď tzv. vysídlenci v jiných regionech svých vlastních zemí, anebo zůstali někde za hranicemi, tedy – podle mezinárodních úmluv – v tzv. „prvních bezpečných zemích“. Lidé, kteří do Evropy přicházejí z Blízkého a Středního východu do Evropy, sem podle Pelikána přicházejí, jak se říká tzv. „za lepším“. Pelikán je i muslimem. ParlamentníListy.cz ho proto vyzpovídaly i z toho, co si myslí o tom, jako roli v migrační krizi hraje islám. A došlo i na obávaný Islámský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tajemník advokátní komory Krym řádí dále. Po Samkové si posvítil na advokátku, která označila politika za „pohlavní orgán“
Česká advokátní komora potrestala svou členku, advokátku působící v Brně Zuzanu Candigliota za její výrok na sociální síti facebook, v němž označila starostu města za „pohlavní orgán“. Advokátka však takové pochybení odmítá. Podnět na prošetření jejího výstupu dal tajemník České advokátní komory Ladislav Krym, který mimo jiné v minulosti nechával prověřovat i projev známé právničky Kláry Samkové, jelikož v něm přirovnala islám k nacismu a komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
FN Brno: Ortopedická klinika si dnes připomněla 40. výročí založení
Prestižní Ortopedická klinika LF MU a FN Brno si v posledním dubnovém dni 2018 připomíná 40. výročí založení kliniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ostrava nezapomíná, znělo na oslavě osvobození města. Lidé jsou dneska trošku pomatení, šíří se nepravdy, litoval veterán od Dukly
REPORTÁŽ „V dnešní době jsou lidé trošku pomatení. Jedni doprava, jedni doleva, přátelé jsou nepřátelé. Ve světě se šíří nepravdy a polopravdy,“ zhodnotil atmosféru doby pro ParlamentníListy.cz na vzpomínkovém setkání k 73. výročí osvobození Ostravy přímý účastník dukelské i jaselské operace, plukovník ve výslužbě Jan Ihnatík. Pietní akt se konal v pondělí u památníku v Komenského sadech. Primátor Ostravy Tomáš Macura vzkázal účastníkům setkání: „Vaše účast je potvrzením toho, co říkáme dávno: Ostrava nezapomíná.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Michalů: Plzeňská fabulace, lež a mýtus
Plzeňáci se považují stále za něco extra, za něco výjimečného, asi i proto, že tam mají nejen proslulé pivovary, ale zejména i extra „kvalitní“ školství a „vzdělávání“. O jejich „univerzitách“ kolují i v zahraničí legendy…(pomalu již větší, než o těch pivovarech). Též mezi věhlasnými politiky českého protektorátu, nebo chcete-li české kolonie, jsou mnozí pyšnící se uceleným „vysokoškolským“ vzděláním a akademickým titulem získaným právě na jedné ze slovutných univerzit města Plzně. Takže mě v podstatě ani vůbec nic nepřekvapuje. Ale budiž, ať si ti plzeňští věří, čemu chtějí a oslavují si, že je třeba i osvobodili hotentoti, či křováci. Nebo snad křiváci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pražský lídr ANO Patrik Nacher: Kdo nepodepsal nějaký dokument, kde jeho jméno bude navždycky, může kibicovat..
Lídr pražské kandidátky hnutí ANO Patrik Nacher byl hostem dalšího Rozhovoru serveru Regionalnitelevize.cz. Krátce v něm zhodnotil působení Adriany Krnáčové v čele pražského magistrátu. Rozpovídal se i o tom, jak asi primátorka myslela větu o málo pracovitých politicích ve svém dopise adresovaném členům pražského ANO. Prozradil také, jakou pozici má hnutí ANO v Praze a jak složité bude obhájit post primátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát zakázal pálení čarodějnic. Varování vydali také hasiči
V řadě míst po České republice se dnes budou symbolicky upalovat čarodějnice. Vypadá to ale, že tato dávná tradice spojená se svatojakubskou nocí, která připadá na poslední dubnový den, je v ohrožení. Magistrát vedený Adrianou Krnáčovou totiž pálení čarodějnic na území Prahy zakázal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
NPÚ: Setkání s potomky šlechtických majitelů hradu a zámku Bečov
Správa státního hradu a zámku Bečov přivítala potomky posledních šlechtických majitelů tohoto historického sídla – rodinu Beaufort-Spontin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad Krnáčové zakázal pálení čarodějnic
V řadě míst po České republice se dnes budou symbolicky upalovat čarodějnice. Vypadá to ale, že tato dávná tradice spojená se svatojakubskou nocí, která připadá na poslední dubnový den, je v ohrožení. Magistrát vedený Adrianou Krnáčovou totiž pálení čarodějnic na území Prahy zakázal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Jak dostat Dům kultury Ostrov na seznam kulturního dědictví
Příběh jaderného průmyslu má při vší tragedii poměrně groteskní začátek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Russiagate je podvod
P.C. Roberts na svém blogu píše o závěrech zpravodajského výboru Sněmovny reprezentantů Kongresu USA, který rozhodl, že Russiagate je podvod, a připojuje svůj komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Výzvy k zavraždění redaktorů Respektu: Policie to odložila, Eriku Taberymu to vadí
Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery ve svém komentář uvedl, že v případě, že někdo vyzývá k likvidaci redaktorky nebo redaktora Respektu, magazín to nepřechází, ale předává policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sesazení Tomia Okamury: Takhle to dopadne. Počty hlasů, kličky, finty jeho odpůrců... Čtěte
Sociální demokraté chtějí, aby jim vládní hnutí ANO pomohlo sesadit Tomia Okamuru (SPD) z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. ParlamentníListy.cz prozkoumaly proces sesazování člena vedení Sněmovny z hlediska zákona o jednacím řádu. Z analýzy plyne, že bez dohody nejen s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO), ale i s komunisty, to legálně proveditelné není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pojďme společně budovat skutečnou levici
Otevřený dopis členům a členkám KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Milan Šteindler se vysmál lidem v Česku. A vynadal jim, že už nechtějí umění jako dřív
Hostem Barbory Tachecí ve včerejším pořadu Osobnosti plus byl český herec, scénárista a režisér Milan Šteindler. Na vlnách Českého rozhlasu Plus si spolu povídali mimo jiné o politice a stavu současné české společnosti. Proč Zemana s Ovčáčkem přirovnal ke komickým dvojicím a proč se podle něj lidé nechají snadno uplatit koblihou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Je třeba urychleně pomoci Čechům žijícím ve Venezuele
Předseda Senátu Milan Štěch jednal s generálním tajemníkem Organizace amerických států (OAS) Luisem Almagrem. Hovořili o situaci v Jižní Americe, zejména ve Venezuele, která čelí politické, ekonomické a humanitární krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda probere výběr nástupce Murína i příspěvek k investici BMW
Vláda v demisi se dnes bude zabývat obsazením funkce ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) potom, co z čela instituce v úterý odstoupí dosavadní šéf Michal Murín. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), který Murína kritizoval, v pátek uvedl, že nabídku na vedení GIBS dostalo několik lidí. Počítá s výběrovým řízením na dočasné vedení úřadu i s tendrem na nového ředitele. Kabinet se bude věnovat také novele zákona o pobytu cizinců, podle které by měli cizinci se zájmem žít v Česku povinnost projít integračním kurzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
MMR: ČR má smluvně zajištěno asi 52 procent evropských dotací
Česko má smluvně zajištěno asi 52 procent evropských dotací na programové období 2014 až 2020. Jde o 296,4 miliardy korun z celkově přidělených 568,5 miliardy korun. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády a Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF) to řekla ministryně pro místní rozvoj (MMR) v demisi Klára Dostálová (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Za novými nápady pro revitalizace vodních toků jsme se vypravili do Mnichova
Kromě lesů a parků naše organizace v Praze spravuje i cca 300 kilometrů drobných vodních toků a přes 150 vodních nádrží. Máme za sebou desítky úspěšných revitalizací pražských vodních ploch i potoků a dobře víme, jaký význam voda a zdravá příroda ve městě mají. Abychom úlohu jejího správce v hlavním městě plnili co nejlépe, inspirujeme se u kolegů u nás i v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Na lidi na vesnicích se zapomíná, uvedl pro Český rozhlas venkovský doktor
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl David Halata, venkovský lékař, který mimo jiné zjišťuje preference mladých lékařů v dotazníkovém šetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Další faul pro region
Na jednu stranu je určitě lichotivým zjištěním, že Zlínský kraj je velmi žádným regionem. Na druhou stranu je nepřijatelným paradoxem, že právě v kraji, který se dlouhodobě pohybuje na druhém místě v nejnižších průměrných mzdách, dochází k druhému nejvyššímu nárůstu ceny stavebních pozemků v celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Čtenář napsal od plic Janu Čulíkovi: Vy eurosvazáci už jste dávno překonali SSSR. Společnost ozdraví referendum o Czexitu a zákaz neziskovek
„Zrušme neziskovky, omezme vliv lidí se zahraniční zkušeností a zaveďme přísnou ostrahu hranic,“ píše čtenář Milan Mašek šéfredaktorovi serveru Britské listy Janu Čulíkovi. Ten dopis zveřejnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Velkým tématem je návrh evropského rozpočtu. Všichni čekáme, s čím komise přijde
Vláda schválila 4 miliardy korun na krajské silnice a podpořila vznik testovacího centra BMW
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Celní správa: Kontrola pracovníků na stavbě
Skoro všichni cizinci neměli patřičná povolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rosatom: TVEL dodá do Búšehru nový typ jaderného paliva
Společnost TVEL, která je součástí ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, realizuje v Íránu inženýringový projekt na přechod jaderné elektrárny Búšehr na nový typ jaderného paliva. Namísto starší generace paliva UTVS bude nyní reaktor VVER-1000 této jediné íránské elektrárny používat palivo TVS-2M.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
GIBS dočasně povede Haderková z právního oddělení inspekce
Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) dočasně povede Lenka Haderková, která dosud působila na pozici vedoucí legislativního a právního oddělení inspekce. ČTK to řekl mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Nového ředitele inspekce, který nahradí Michala Murína, bude vybírat nezávislá odborná komise. Navrženého kandidáta následně projednají bezpečnostní výbor Sněmovny a komise pro kontrolu GIBS, rozhodla dnes vláda. V minulosti kabinet jmenoval ředitele bez výběrového řízení. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že nový ředitel se ujme funkce na počátku července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vildumetzová (ANO): Rekonstrukce silnic a mostů je nutné plánovat s předstihem
Komentář předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Vildumetzové k tomu, že na svém dnešním zasedání Vláda ČR schválila příspěvek ve výši 4 miliardy korun na opravy silnic II. a III. tříd v regionech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Saúd a Západ - Viděl někdy MbS Allenův film „Seber prachy a zmiz“?
Je kuriózní sledovat, jak si jeden despota z Arabské pouště dokáže koupit přízeň západních politiků a jejich „slepotu“ vůči svým činům a zločinům, ale současně není s to „zabodovat“ doma a ani ve svém domovském regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodla o vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele GIBS
Vláda v zájmu zachování nejvyšší míry transparentnosti rozhodla o vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Tato vláda jako první ze všech přistoupila k vyhlášení výběrového řízení, kdy od vzniku GIBS v roce 2012 byli ředitelé jmenováni vždy přímo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Server znovu pitvá Zemanova čínského poradce. Lživě se prý chlubil, že má dědečka generála
O poradci prezidenta Miloše Zemana a šéfovi společnosti CEFC Jie Ťien-mingovi píše server Neovlivní.cz. Ten byl v únoru zatčen, mimo jiné v souvislosti s ním padají i spojení ohledně rodinné přízně s komunistickými generály, čínské rozvědky či tajného emisara čínského prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Někomu více vyhovuje návrat k eskalaci
Komentář na facebookovém profilu k jaderné dohodě s Íránem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Navyšování sazeb není na pořadu dne
Okénko trhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Livia Klausová skončila v úřadu velvyslankyně na Slovensku
Česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová skončila k dnešnímu dni v této funkci. Už začátkem dubna svůj krok zdůvodnila pravidlem, že velvyslanci jsou obvykle vysíláni do ciziny na dobu čtyř let. Manželka bývalého českého premiéra Václava Klause byla velvyslankyní na Slovensku od konce roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Budu se ptát ředitele Cermatu, jak je možné, že selhaly vícenásobné kontrolní mechanismy
Aktuální vyjádření ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy k řešení situace ohledně pochybení CZVV při zpracování výsledků jednotné přijímací zkoušky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká televize, běžte se vycpat. Radim Uzel se při sledování zpráv neudržel
Zpravodajství České televize podle českého sexuologa, pedagoga a regionálního politika Radima Uzla stále úspěšněji konkuruje bulvárním kanálům. I když zatím prý ještě postrádá zprávy ze života tzv. VIP „osobností“. „To, co jsme se dozvěděli 28. 4., považuji vskutku za zprávu století,“ napsal v komentáři pro server Vaševěc.cz známý český lékař poté, co zde zhlédl zprávu o tom, že ministr školství v demisi musí řešit problém, s nímž se v celé zemi potýkají jedenáctiletí uchazeči o gymnaziální studium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
38. ročník národní soutěže amatérské fotografie vyvrcholí 12. května
Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) pořádá již 38. ročník Národní soutěže amatérské fotografie, který vyvrcholí v sobotu 12. května 2018 v Ottenderfově domě ve Svitavách. Od 10.30 hodin se uskuteční vyhlášení výsledků, předání ocenění včetně Ceny ministerstva kultury za neprofesionální umění v oblasti audiovizuálních a výtvarných aktivit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Mediální kampaň se snaží nálepkovat vlastenectví jako fašismus
Předseda SPD na facebookovém profilu k mezinárodní konferenci pravicových stran v Nice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Zákaz rozdělávání ohňů platí i pro organizované akce v pražských parcích
Stále trvá výstraha ČHMÚ před zvýšeným nebezpečím požárů, proto upozorňujeme, že i nadále platí zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech stanovených NAŘÍZENÍM hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Musíte vidět. Rozzuřený majdanista Peszynski svolává protest proti ruským zločincům a gangsterům
Zločinci. Gangsteři. Ruský imperialismu. Postavme se na odpor. Takto ostře burcuje aktivista Tomasz Peszynski známý svým silným odporem k Rusku. Peszynski uvedené výrazy použil na video z pražského Václaváku, kam prý svolává protest proti Nočním vlkům, ruským motorkářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nacistické řádění! Evropa mlčí k bestiálním vraždám. Demonstrace v Praze připomene masakr na Ukrajině
Zkorumpované elity, presstituti, nacistické řádění, studená válka s Ruskem. I těmito slovy zve téměř desítka občanských iniciativ spolu s KSČM na připomínku tragických událostí v ukrajinské Oděse před čtyřmi lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pirátský poslanec se rozpovídal před cizinci, jak Babiš zneužívá dotace. Premiér ho chce hnát před disciplinárku
Pirátský poslanec Mikuláš Peksa se ohradil proti požadavku premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), aby vůči němu sněmovní mandátový a imunitní výbor zahájil disciplinární řízení. Babiš podnět podal kvůli výrokům poslance o tom, že premiér zneužívá evropské dotace. Podle Peksy to bylo konstatování faktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda uzavřela memorandum se společností Uber
Dnes se podařilo uzavřít dohodu mezi vládou České republiky, společností Uber a Hlavním městem Prahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Náš rozpočet zatím zdaleka nemůže všechny problémy obcí vyřešit
Obce do tří tisíc obyvatel i v letošním roce dostanou od Ministerstva pro místní rozvoj z programu Podpora obnovy a rozvoje venkova více než půl miliardy korun. Ministryně Klára Dostálová schválila projekty celkem za 516,5 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč ztrácí levice a jak z toho ven
Někdo tvrdí, že se politika již neodlišuje na levicovou a pravicovou. Labour party, ani já, si to nemyslíme. Levicové myšlení je moderní, založené na spravedlnosti, solidaritě, úctě k lidem a k ochraně životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Starosta Prahy 9: ODS je jedinou smysluplnou alternativou současnému vedení magistrátu
ANO a hlavně politika Zelených ve stylu „zabij bobra, zachráníš strom“ ve spolupráci s ČSSD přivedly Prahu do současného stavu, míní starosty Prahy 9 Jan Jarolím (ODS). Proč považuje za nejslabší článek koalice náměstka primátorky Petra Dolínka? A jak hodnotí Adrianu Krnáčovou? Praha 9 se dynamicky rozvíjí. Daří se radnici na demografický vývoj dostatečně reagovat? Jaké jsou její nejbližší záměry? Zajímalo nás také, zda se pokusí již počtvrté obhájit mandát. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism: British Tourism & Travel Show 2018
Zahraniční zastoupení Velká Británie & Irsko spolu s partnerskými vystavovateli reprezentovalo Českou republiku na jednom z největších britských odborných veletrhů cestovního ruchu – British Tourism & Travel Show 2018, který se konal v kongresovém centru The National Exhibition Centre (NEC) v Birminghamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Za explozí v armádním areálu ve Vyškově byla neodborná manipulace
Za loňskou explozi ve vojenském areálu ve vyškovských Dědicích mohla podle Jana Šmída z hlavního velitelství Vojenské policie neodborná manipulace s municí. Trestní stíhání ale vyšetřovatelé odložili, protože hlavní podezřelý při explozi zemřel, uvedl dnes server iRozhlas.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Vojáci mě naučili, jak probíhají zahraniční mise
V Národním památníků na Vítkově v Praze se na slavnostním nástupu sešli příslušníci Armády ČR, Vojenské policie a Policie ČR, kteří se vrátili z nasazení v zahraniční misi z Afghánistánu, Iráku a Ukrajiny. Medaile a další ocenění jim předala ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž a náměstek policejního prezidenta plukovník Jaroslav Wild. Ceremoniálu se dále účastnil poslanci Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Jan Lipavský a Pavel Růžička a přidělenec USA v ČR plukovník Mark Wootan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nového šéfa GIBS vybere nezávislá odborná komise, až poté posoudí Sněmovna
Nového ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) bude vybírat nezávislá odborná komise. Navrženého kandidáta následně projednají bezpečnostní výbor Sněmovny a komise pro kontrolu GIBS. Dnes o tom rozhodla vláda. Výběrové řízení bude podle mluvčí kabinetu Barbory Peterové vyhlášeno co nejdříve. V minulosti vláda jmenovala ředitele bez výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR chystají další etapu opravy koryta toku Mušlov
Třetí etapa rekonstrukce opevnění koryta vodního toku Mušlov na Bruntálsku v Moravskoslezském kraji skončila. Opravy souvisejí s protipovodňovou ochranou obce Třemešné. Od roku 2011, kdy začaly, podnik Lesy ČR investoval do stavby celkem 35,8 milionů korun a vodohospodáři připravují čtvrtou etapu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodla: Předsedou Výboru pro rozpočtové prognózy se stal Pavel Sobíšek
Předsedou Výboru pro rozpočtové prognózy se stal hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek, rozhodla dnes vláda. Na svém twitterovém účtu o tom informovala Národní rozpočtová rada. Dodala, že dalšími členy výboru se stali například hlavní ekonom ING Jakub Seidler, hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská nebo ekonom České spořitelny Michal Skořepa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Valtr (ODS): Spolupráce a návaznost zdravotnických zařízení je jednou z priorit
Postupnými kroky chce vedení Pardubického kraje zlepšovat návaznosti a spolupráci mezi všemi zdravotnickými zařízeními v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Změny v dopravě během konání Volkswagen Maratonu Praha 2018
Z důvodu konání mezinárodního běžeckého závodu Volkswagen Maraton Praha 2018 dochází v neděli 6. května 2018 přibližně od 8.45 hodin do 16.10 hodin k následujícím změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda uzavřela memorandum s BMW, o pobídce pro firmu bude jednat
Vláda schválila memorandum o spolupráci s německou automobilkou BMW. Na jeho základě by firma mohla dostat investiční pobídku 18,75 milionu eur (asi 480 milionů Kč) k vybudování testovacího centra na Sokolovsku. Mluvčí Barbora Peterová ČTK řekla, že o žádosti o pobídku se bude ještě jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš chce potrestat Peksu za výrok o zneužívání dotací. Jen konstatuji fakta, vysvětluje pirát
Peksa se ohradil proti tomu, aby s ním zahájil disciplinární řízení mandátový a imunitní výbor. Ten může poslanci uložit pokutu až do výše jeho platu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Zemana čeká druhá zahraniční cesta. Přiští týden navštíví Polsko a sejde se s prezidentem Dudou
Prezident Miloš Zeman příští týden poletí na třídenní oficiální návštěvu Polska. Setká se s předními polskými představiteli, včetně prezidenta Andrzeje Dudy. Poslední den návštěvy Zeman zavítá k východnímu pohraničí země do chráněného Bělověžského pralesa. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák. Půjde o druhou zahraniční cestu Zemana po jeho znovuzvolení. V dubnu navštívil Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Sociální demokracie je fakt dojemná
Komentář na facebookovém profilu k jednání o vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Akademie věd vystaví unikátní originál Washingtonské deklarace
U příležitosti 100. výročí založení Československé republiky bude mimořádně vystaven originál Prvního návrhu Washingtonské deklarace v Galerii Věda a umění v budově Akademie věd na Národní třídě v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Řeči o studené válce jsou pouze znakem krátké historické paměti
Mnoho světových politiků mluví o tom, že současné vztahy mezi Západem a Ruskem jsou novou studenou válkou. Tyto řeči však znamenají pouze to, že tito lidé mají velmi krátkou historickou paměť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kraje dostanou na opravy silnic čtyři miliardy Kč ze SFDI
Kraje dostanou na opravy silnic druhých a třetích tříd čtyři miliardy korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Úřad vlády na Twitteru informoval, že kabinet dnes schválil návrh ministerstva dopravy na rozdělení dotací krajům na opravy krajských silnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Dětské vlhčené ubrousky mohou způsobit potravinové alergie
Mnoho rodičů si nedokáže představit péči o dítě bez vlhčených ubrousků. Chemické látky, používané v některých z nich, však mohou zvýšit riziko vzniku potravinové alergie u dítěte, upozorňuje britská spotřebitelská organizace Which?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Arab mi sahá na babu.“ „Mně snad je*ne.“ Jarek Nohavica promluvil o své tvorbě
Hostem dopoledního pořadu Host Lucie Výborné na vlnách Českého rozhlasu Radiožurnál byl písničkář, zpěvák a textař Jaromír Nohavica. Populární bard si s moderátorkou pořadu povídal o svých hudebních tvářích, důležitosti textů, nebo třeba o lidské odolnosti. V poslední době vzbudil rozruch zejména svými písničkami o Arabech, jmenovitě píseň „Arab mi sahá na babu“ . Server Romea v reakci označil zpěvákovo počínání za rasismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena zemního plynu v 17. týdnu znovu stoupla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v 17. týdnu uzavřeno 303 kontraktů na dodávku 154,8 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 101,3 milionu korun. Zemní plyn stejně jako v předchozím týdnu znovu zdražil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): George Soros – nepřítel vlastenectví a suverenity států
Americký miliardář George Soros dle televize Prima už v roce 2014 cíleně ovlivňoval volby do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Euroregion Krušnohoří: Rada se opět zabývala opakovanými projekty
Na svém jednání na radnici v Oseku se Rada Euroregionu Krušnohoří v úvodu opět zabývala problematikou opakovaných projektů a pověřila předsedu euroregionu Ing. Jiřího Hlinku jednáním s ředitelem Odboru evropské územní spolupráce Ministerstva pro místní rozvoj ČR RNDr. Jiřím Horáčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Transparency se zaměří na ochranu institucí a financování politických stran
Ochraně nezávislých institucí a demokracie, ale i financování politických stran nebo sportu se chce v roce 2018 věnovat česká pobočka protikorupční organizace Transparency International (TI), jejíž mateřská mezinárodní instituce oslaví v pátek 25. výročí od svého založení. Dále se chce věnovat i teritorialitě exekutorů nebo veřejným zakázkám. ČTK to řekla mluvčí organizace Lucia Vilimovská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vojta (ANO): Jihomoravský kraj dá na domácí hospicovou péči 10 milionů
Jihomoravský kraj rozdělí deset milionů korun šesti organizacím na domácí hospicovou péči. Kraj na domácí hospicovou péči dává peníze čtvrtý rok po sobě. CílCílem je umožnit nevyléčitelně nemocným lidem zemřít doma ve známém prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): V Novém Městě chceme obnovit stříbro strojírenského vzdělávání
V Novém Městě nad Metují se sešli ředitelé škol, výchovní poradci, zřizovatelé ale i starostové měst i regionální zaměstnavatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NDM: Nejhranější opera světa La traviata se vrací na jeviště Divadla Antonína Dvořáka
V historii NDM bude La traviata inscenována již po třinácté. Od roku 1922, kdy se dirigentské taktovky ujal František Kubina v inscenaci Rudolfa Fejfara, uplynulo téměř sto let, během kterých se tento nestárnoucí titul takřka nepřetržitě držel na ostravském jevišti ve více jak čtyřech stovkách představení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD) se zúčastní Májového jarmarku
Předseda České strany sociálně demokratické Jan Hamáček se v úterý 1. 5.2018 zúčastní tradiční akce - Májového jarmarku - na Střeleckém ostrově v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Na Třebíčsku vysychají potoky, na změnu klimatu reagují lesy
Zimy bez větších sněhových srážek, krátké jaro, brzký a rychlý nástup letního počasí, v létě opakující se extrémně horké dny. Tak se klimatická změna projevuje ve střední Evropě a také v České republice. I na Třebíčsku v Kraji Vysočina sucho sužuje přírodu. Vysychají potoky i studny, odumírají i dřeviny v lesích. A nejen smrky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD) vzkazuje ČSSD: Jste 7% úspěšní a 100% trapní
Komentář na facebookovém profilu k postojům ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MŽP: Systém evidence přepravy nebezpečných odpadů (SEPNO) se spustí 2. května
2. května 2018 bude zahájen oficiální provoz Systému evidence přepravy nebezpečných odpadů (SEPNO). SEPNO je samostatným modulem Informačního systému plnění ohlašovacích povinností (ISPOP), který poskytuje služby za účelem příjmu a zpracování Ohlašovacích listů přepravy nebezpečných odpadů v elektronické podobě a jejich další zpřístupnění příslušným institucím veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Vystavení obálky s posledními slovy T. G. Masaryka
Zapečetěná obálka, která skrývá poslední zapsaná slova Tomáše Garrigua Masaryka, je ode dneška k vidění na výstavě Labyrintem dějin českých zemí. Při obměně exponátů, neboť dle archivního zákona se mohou originály vystavovat jen měsíc, zaujme tato výjimečná archiválie místo vedle Masarykova konceptu Washingtonské deklarace v části Republika československá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Iniciativa Ne základnám: Vraždy jsou nepromlčitelné
Ve středu 2. května si od 17 hodin na Václavském náměstí připomeneme pietní akcí, že před čtyřmi roky bylo děsivým způsobem upáleno 54 obyvatel Oděsy. Připomeneme si, že je možné v Evropě beztrestně zabíjet nevinné lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ramzer (ODS): Nová alej bude pro motoristy bezpečnější
Jednostrannou podobu bude mít nová Kočárová alej podél silnice III/2909 mezi Raspenavou a Krásným Lesem, kterou Liberecký kraj v loňském roce zrekonstruoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zase to začne bublat. V ČSSD není o vládě ještě rozhodnuto
Dohoda o budoucí vládě stále není stoprocentní. A hnutí ANO stále nechce přistoupit na všechny požadavky ČSSD. Hnutí ANO například nechce mít v koaliční smlouvě přikázáno, že pokud z vlády odejdou ministři ČSSD, Andrej Babiš rezignuje. „Proč to chtějí mít na papíře?“ řekl k tomu předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) s tím, že Babiš by samozřejmě na situaci reagoval. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mezinárodní skandál? Poslanec Pirátů urážel Babiše před cizinci, premiér se naštval
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce dohnat pirátského poslance Mikuláše Peksu před disciplinární řízení. Rozhodovat o tom bude v příštích dnech sněmovní mandátový a imunitní výbor. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pane Moravče, pane Bělobrádku, a na tohle pamatujete? Po show na ČT Zdeněk Zbořil připomíná, co nechtějí slyšet. Ani Kalousek neušel
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Karla Šlechtová premiérkou? Věštění z lógru. K obsazování ministerských postů politolog Zdeněk Zbořil říká: „Kdyby někdo něco opravdu věděl, nemusela by se vyjádření různých politiků, zejména členů ČSSD, odehrávat na úrovni jedna paní povídala.“ V souvislosti s reakcemi lidovců k sestavování vlády politolog upozorňuje na to, že pověstná „lidovecká zásadovost“ může mít za následek dokonce i jejich hrdinský a zásadový odchod do zapomnění. A zda je potřeba se bát, že by podpora komunistů vládě mohla ohrozit naše zahraniční směřování či účast v EU nebo v NATO? „Rozhodně se oba tyto spolky dříve rozejdou, než se i ti nejaktivnější čeští politici dokážou někam ‚přesměrovat‘ a navíc o tom přesvědčí své voliče.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vojta (ANO): Webová aplikace pomáhá při přepravě pacientů do nemocnic
Jihomoravský kraj zřídil webovou aplikaci, která slouží ke sdílení informací o volných lůžkových kapacitách v nemocnicích na území kraje. Budou ho využívat záchranáři při přepravě pacientů do zdravotnických zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Odmítněme babišismus
Komentář na facebookovém profilu k likvidaci malých a středních podnikatelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MMR: Semináře poradí, jak se vyvarovat chyb při realizaci projektů a úspěšně zvládnout audity
Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Auditním orgánem Ministerstva financí organizuje cyklus seminářů Dotace EU a audity. Série 13 akcí se uskuteční v průběhu května a června ve všech krajských městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petice: Českokrumlovský rozvojový fond musí sloužit občanům
Českokrumlovský rozvojový fond ČKRF s.r.o. musí sloužit českokrumlovským občanům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: (Dočasné) příměří ve vedení ČSSD
Na sobotní schůzi Ústředního výboru ČSSD došlo k poměrně konsensuálnímu závěru, že o výsledku jednání o koalici mezi ČSSD a hnutím ANO, rozhodnou členové ČSSD ve vnitrostranickém referendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení na Českou televizi! Z okolí Miloše Zemana
Manažerka Alena Vitásková, která mezi lety 2011 a 2017 předsedala Energetickému regulačnímu úřadu, podala trestní oznámení za pomluvu na veřejnoprávní Českou televizi. V dokumentu, který k věci zveřejnil Institut Aleny Vitáskové, se doslova píše: „Pomluvy se ČT dopustila v hlavním zpravodajském vysílání, kdy pravděpodobně záměrně uvedla jiné informace o důvodech trestního stíhání Vitáskové.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Architektonická soutěž na novou koncertní halu bude ještě letos
Primátor Tomáš Macura podepsal za město Ostrava memorandum s vládou České republiky a Moravskoslezským krajem, které stvrdilo spolupráci těchto tří subjektů při výstavbě koncertního sálu Janáčkovu filharmonie, vědecké knihovny a galerie Bílý stín, která bude přístavbou Domu umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česko není Rusko! Noční vlky přivítají demonstrace Jana Cempera
Nezávislé celoevropské hnutí Puls of Europe zve občany prostřednictvím facebookové události na svou akci zvanou „Eurokolona proti Putinovým gangsterům Nočním vlkům“, která se uskuteční 7. května v Praze. Do Prahy se prý tento den chystá zločinný motocyklový klub Noční vlci, který je v Rusku využíván k adoraci Putina a putinismu a v Evropě pod záminkou uctívání obětí druhé světové války propaguje ruský imperialismus. Aktivně akci sdílí i šéfredaktor analytického serveru Manipulátoři.cz, zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti a člen Strany zelených Jan Cemper.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Proč ten složitý název pro cenzory?
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Borské listy znovu vycházejí
Odsouzení Věznice Plzeň obnovili v těchto dnech vydávání vlastního občasníku s názvem Borské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Divadlo na voliče. Folkloristi z Kunovic skočili na lep politické kampaně
Voliči si mají zapamatovat, že Čapí hnízdo je fajn a premiér je sympaťák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Divadlo na voliče
Tak jsem viděl zajímavé video z Čapího hnízda, ve kterém si pan premiér pochvaluje to, jak ho přijeli navštívit „kamarádi z Moravy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jeden dodnes běhá po svobodě... Diváci jásají nad filmem ČT Metanol. A objevují se nevídané informace o smrtící kauze
V poslední době silně kritizovaná Česká televize si připsala velký úspěch. Za obrovského zájmu diváků odvysílala dvoudílný film Metanol mladé české scenáristky Lenky Szántó. Od kauzy pančovaného alkoholu, který otrávil 117 lidí, 48 z nich zabil a mnohým přisoudil doživotní následky, uplyne letos v září již šest let. První i druhý díl filmu opanoval televizní divácké žebříčky, vidělo je 1,35, respektive 1,2 milionu lidí. Zároveň se staly nejpřehrávanějšími pořady na internetovém portálu České televize, kde nasbíraly dalších téměř půl milionu přehrání. Událost, která zničila životy mnoha českých rodin, ve společnosti stále silně rezonuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist