Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.305x, což odpovídá cca 120.272-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Rozhodně tam žádný Miloš Zeman nebyl!“ Tvrzení Šiklové o tom, že prezident kdysi zkusil drogy, bylo vážně zpochybněno
Socioložka Jiřina Šiklová tvrdila, že současný prezident Miloš Zeman si kdysi dávno na vlastní kůži vyzkoušel drogy. Konkrétně LSD. Říkala však socioložka pravdu? Server Reflex.cz tvrdí, že mohlo být všechno trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zákaz prodeje koránu v ČR, vidle na muslimy, „placený blázen“ Peszynski... Komunista Ondráček v akci
Z PROFILŮ Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček usedl k počítači a odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vysvětloval mimo jiné, proč v České republice není trestné prodávat svatou knihu všech muslimů, korán. Kdybychom chtěli zakazovat prodej koránu, museli bychom zřejmě zakázat i prodej Bible.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Starosta Kroměříže vystupuje z ANO
Starosta Kroměříže Jaroslav Němec oznámil, že vystupuje z hnutí ANO. Udělal tak nikoli oficiální cestou, ale prostřednictvím tiskové zprávy z 18. dubna 2018, a to týden před zasedáním sněmu místní organizace hnutí ANO. Ta se tedy o této skutečnosti dozvěděla přes média, stejně jako veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Žlutá nadílka
Komentář na facebookovém profilu k pěstování řepky olejky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nejen německá armáda je v hrozném stavu. Zbrojní expert přináší ohromující zprávy také o té české: Od roku 1993 zmizelo více než 10 tisíc tanků, transportérů, letadel, náklaďáků...
Matematik Marian Kechlibar ve svém nedávném textu zhodnotil stav německé armády a dospěl k závěru, že Bundeswehr je úplně v troskách. Současná německá armáda je podle Kechlibara důkazem, že v něčem jsou na tom Češi přece jen líp než Němci. Jenže na jeho slova nyní navazuje v komentáři pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní expert a zbrojní analytik Jaroslav Štefec, který má velmi znepokojivé zprávy o stavu nejen české armády, ale vlastně všech evropských zemí NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Koktejl demagogie a fanatismu. Zaměstnanec Českého rozhlasu, který dlouhodobě sleduje články Klause ml., už se neudržel
Novinář Michal Zlatkovský v minulosti pracoval pro Hospodářské noviny, server iDNES.cz či časopis Respekt. Nyní se věnuje datové žurnalistice v Českém rozhlasu. Zde mimo jiné věnuje pozornost také článkům, které tvoří poslanec za ODS Václav Klaus mladší. Zdá se, že teď mu s Klausem došla trpělivost. Rozzlobil ho prý způsob, jak Klaus nakládá s fakty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Případ Kramný: Chlapci z Blesku v pokoji smrti. Šokující video Ondřeje Höppnera o tom, že verze Blesku o vraždě elektřinou je fake
Mnozí si již zvykli, že to, co tvrdí mainstreamová média, nemusí být vždy pravda. V případě Petra Kramného, odsouzeného na 28 let za údajnou vraždu manželky a dcery v Egyptě, však pravda zůstala klečet na hanbě: Šlo o jeden velký fake, píše v textu pro ParlamentníListy.cz český novinář Ondřej Höppner. Höppner sám natáčí na toto téma série videí, ve kterých bod po bodu vyvrací již tak vratké důkazy proti Petrovi Kramnému a poukazuje na totální selhání médií v této kauze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Chápu, že premiér nechce, aby se o jeho střetu zájmů v zahraničí mluvilo
Reakce pirátského poslance Mikuláše Peksy na návrh Andreje Babiše k zahájení disciplinárního řízení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Emmanuel, Bibi, Donald a konec dohody o íránském jádru
Washington smlouvu s Íránem beztak nikdy důsledně nedodržoval, a co víc, u Trumpa si nikdy nikdo zatím nebyl jistý, zda po příslušných slovech budou následovat i příslušné činy. Takže, jaký smysl má vlastně bazírování na nějaké dohodě s USA?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mělo by to vyvolat řev, je to šílené… EU nám vyhrožuje kvůli imigrantům. Okamura není nacista, ČSSD je směšná a Babiš ukazuje svaly jen tu, ne v Bruselu. Poslanec ODS hovoří
ROZHOVOR „Je tragikomické, jak EU vyhrožuje ‚zlobivým‘ státům, které nechtějí otevřením se masové migraci opakovat tragické chyby některých evropských zemí, odejmutím dotací, respektive přesměrováním evropského rozpočtu. Tomu snad nepodlehneme a nenecháme se levně uplatit. Naše kultura a hodnoty jsou přeci cennější,“ říká místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Proč jí říkáte Krnda? Je to pěkná ženská, naznačil o Krnáčové novinář Jan Schneider
Spolupracovník Lidových novin Jan Schneider se ve svém komentáři rozepsal o pražské primátorce Adrianě Krnáčové (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Zaseji strach do srdcí nevěřících
prý prohlásil kdysi Mohamed a jeho následovníci se toho drží zuby nehty dodnes. Proč také ne, když se jim to daří! Konec konců stačí se někam vypravit letecky a projít nekonečné bezpečnostní kontroly. Co jiného to je, než výraz strachu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Žadatel z Afriky je před soudem. V parku potkal důchodkyni a potom už věci nabraly rychlý spád
Německé soudy budou rozhodovat o dalším případu znásilnění žadatelem o azyl, který se snaží vyhnout vyššímu trestu uvedením nižšího věku. Soud má však jasno a pachatel bude souzen jako dospělý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Řepka! Tomáš! Celé Česko si dělá srandu z Babiše. Ale přitom jde o vážnou věc
Celé Česko pokrývá pyl. Lidé se domnívají, že na vině je řepka olejka, kterou by měly produkovat společnosti premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Poukazují na to řadou vtipů, mimo jiné nezapomínají ani na fotbalistu Tomáše Řepku. Babiš se však těmto nařčením brání. A na jeho straně je například i alergolog Ondřej Rybníček, jenž uvedl, že pyl nepochází z řepky, ale z jehličnanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Odpověď na dopis docenta Vašíčka
Reakce kardinála Dominika Duky OP na kritický dopis docenta Vašíčka ohledně kázání při mši svaté k repatriaci kardinála Berana ve Svatovítské katedrále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Nejbohatší sociální demokrat“ má být znovu na ministerstvu. Jen my víme celou pravdu
Při pohledu na řadu významných sociálních demokratů se velmi často skloňují také peníze. V té souvislosti se mluvilo vcelku nekonkrétně o řadě ministrů, případně o expremiérovi, který už prakticky zmizel z veřejného života, o Bohuslavu Sobotkovi a jeho pobočníkovi, právníkovi Pokorném. Pokud bychom se ale drželi striktně faktů, tak zjevně nejvíce milionů (ne-li desítek) si na politice vydělal Petr Hulinský. Právě k němu se vztahují informace, jež ParlamentníListy.cz získaly od dvou zdrojů přímo z ústředí ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
,,Celý to rozm*dáme." Silný útok na Andreje Babiše
Marketingový expert Jakub Horák, který například naposledy pomáhal Pirátům či prezidentskému kandidátovi Mirkovi Topolánkovi, se tentokrát vyjádřil k hnutí ANO a sdílel i snímek pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura: Doba, kdy jsem byl aktivním skautem
Komentář na facebookovém profilu k uctění památky obětí v obci Zákřov na Olomoucku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Výzkumný ústav železniční bude využívat lepší datové služby
Výzkumný ústav železniční (VÚŽ) získává výrazně rychlejší a lépe zabezpečené datové propojení svých jednotlivých pracovišť. ČD - Telematika totiž v těchto dnech dokončuje pro VÚŽ implementaci řešení, které zajistí kompletní propojení jednotlivých poboček s centrálou s celkovou kapacitou 1 Gbps. Zlepšení služeb včetně internetového připojení brzy ocení také zákazníci VÚŽ, kteří využívají testovací okruh ve Zkušebním centru Velim. Na návrhu řešení se podílel i samotný VÚŽ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Čerpání peněz z eurofondů, nepřiznaná možnost některých jedinců si něco „odklonit“? Členka Pedagogické komory hledá, co se skrývá za státními maturitami
Státní maturita vznikla jako projekt financovaný z fondů EU. „Ministerstvo školství se ji bojí zrušit, aby nemuselo utracené peníze vracet do Bruselu. A tak nyní požírá další peníze ze státního rozpočtu,“ připomíná zakládající členka iniciativy Pedagogická komora Jana Kunšteková. A vyjmenovává chyby, kterých se tvůrce státních maturit CERMAT v zadávání jednotných přijímacích zkoušek dopustil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Že za komunistů bylo lépe? Novinář se ponořil do dat a předložil výsledek
Snad každý během svého života alespoň jednou zaslechl tvrzení především příznivců socialismu, že za komunistů bylo lépe a byly alespoň nějaké jistoty. Na to, zda toto tvrzení platí a jak se vlastně za dvacet devět let od revoluce změnila naše společnost, se zaměřil reportér serveru Seznamzprávy.cz Pavel Cyprich v dalším díle Datažurnálu, jehož cílem je dívat se na největší kauzy naší doby jiným pohledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš: Česko bude usilovat o to, aby peníze získané z evropských fondů mohlo využít podle svého
Česká republika bude v EU usilovat o to, aby mohla přidělené peníze z evropských fondů využít podle svých představ. Česko má nyní problém finance na určené programy vyčerpat. Novinářům to dnes při své návštěvě jižní Moravy řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Podle něj by Česko mohlo mít v příštím programovacím období na čerpání větší vliv než dosud, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Žlutý barone, teď jsi na řadě Ty
Pan premiér Andrej Babiš v souvislosti s pylovou kalamitou, která zasáhla celou Českou republiku, požádal na svém veřejném profilu o šíření informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Největší hrozbou NATO je působení Ruska, extremisté a terorismus. Aliance na to chce být připravena, ale chybějí peníze, zoufal si v ČT generál Pavel
Severoatlantická aliance se v posledních letech na základě proměny bezpečnostní situace v Evropě i ve světě výrazně změnila. O tom, jestli nás dokáže ochránit před novými hrozbami, promluvil v pořadu Interview v ČT24 předseda Vojenského výboru NATO, armádní generál Petr Pavel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Výročí Květnového povstání roku 1945 připomene pietní akt před budovou Českého rozhlasu
U příležitosti 73. výročí Květnového povstání českého lidu se v sobotu 5. května od 12.30 hodin uskuteční před historickou budovou Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské ulici 12 pietní akt k uctění památky padlých v bojích o rozhlas v květnu roku 1945.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Frydrych: Optimismus firem je na ústupu
Český index nákupních manažerů ve výrobě v dubnu klesl o 0,1 b. na 57,2 b. Trh očekával pokles na 57 b. Index je tak nejnižší od loňského září. Firmy výhledově očekávají méně zakázek. Na druhou stranu exportní zakázky vzrostly nejrychleji za poslední tři měsíce. Tříměsíční průměr PMI klesl na 57,8 b.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek letos obnoví kapli i babybox
Řadu plánů chce v tomto roce zrealizovat písecká nemocnice. Poté co v uplynulých týdnech slavnostně otevřela nový Pavilon Q, kde je umístěno několik laboratoří, čeká ji ještě například rekonstrukce kaple nebo výměna babyboxu, umístěného v areálu tohoto zdravotnického zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Dotování korporací zdravou hospodářskou politikou není
Komentář na facebookovém profilu k vládní pobídce pro automobilku BMW
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: O pronájem ploch pro umístění reklamních nosičů v metru je velký zájem
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypsal na konci března dvoukolové poptávkové řízení na pronájem více než tisíc ploch pro instalaci a provozování city light vitrín v metru. V průběhu prvního kola projevilo zájem devět zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: V květnu 1945 jsme byli aktivními vítězi, nikoli pasivními osvobozenými
Bylo to osvobození, nebo vítězství? I v letošním roce, kdy si opět budeme připomínat události května 1945, na tuto otázku jistě narazíme.V takovém případě bude nejlépe, když si znovu průběh událostí projdeme a pokusíme se i o stručné vyhodnocení těchto historických událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Praha finančně podporuje účast žáků z nízkopříjmových rodin na školních akcích
Pražští radní na dnešním jednání schválili vyhlášení druhého letošního kola přijímání žádostí o finanční podporu v grantovém programu zaměřeném na prevenci sociálního vyloučení na školách zřizovaných hlavním městem. Prostřednictvím své školy mohou žáci a jejich rodiče žádat o příspěvek na úhradu nákladů spojených s účastí na školní akci, a to včetně zahraničních zájezdů. Uvedla to radní pro školství Irena Ropková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy soutěží 50 moderních elektrických vlaků pro regionální linky
České dráhy vyhlásily soutěž na dodávku až 50 moderních elektrických jednotek pro regionální dopravu. Rámcový kontrakt uzavřený s vítězem soutěže umožní národnímu dopravci pružně reagovat na objednávku krajů při zajištění dopravní obslužnosti v regionech a brzy po uzavření kontraktů na dopravní služby nasadit nová komfortní vozidla do provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Národ? Národ!
Rodina - náruč matčina. A s ní pak otcův štít i meč. A dohromady nezištná láska. To byla vždy poslední skutečná a hmatatelná lidská jistota zde na zemi. Dokonalost prověřená tisíci generací. Rozbíjení rodiny předznamenává zmar a rozklad. Bez rodiny ztrácejí osamocení poslední úběžiště a často pak nejsou schopni konat skutky dobra. Zmírají často v beznaději a šíří tuto beznaděj do svého okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Přebytek státního rozpočtu činil koncem dubna 0,8 miliardy korun
K 30. 4. 2018 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 442,2 mld. Kč, celkové výdaje 441,5 mld. Kč a přebytek hospodaření 0,8 mld. Kč (v dubnu 2017 vykázán přebytek 6,3 mld. Kč). Hospodaření státního rozpočtu očištěné na příjmové i výdajové straně o prostředky z rozpočtu EU a FM by skončilo schodkem ve výši 21,9 mld. Kč. Ve stejném období roku 2017 by takto očištěný výsledek představoval schodek ve výši 7,8 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kdo tady lže? Írán, USA, či Izrael?
Opravdu zvláštní načasování. Nezávislý pozorovatel by řekl přímo podivné načasování. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí, v živě přenášeném televizním projevu, hovořil na téma: „Írán lhal“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Za čtvrtletí chtělo azyl v ČR 390 cizinců, proti loňsku o 37 víc
Za první čtvrtletí letošního roku požádalo o azyl v Česku 390 cizinců, což bylo o 37 víc než za stejné období loňska. Nejčastěji chtěli azyl občané Ukrajiny, a to ve 107 případech. Následovali občané Gruzie, Iráku, Vietnamu a Ruska. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Urna s manželkou, hádky s disidenty, zrádce Gorbačov. „Milda“ Jakeš marodí, ale byl s národem alespoň v TV
Letos se bývalý generální tajemník Komunistické strany Československa, kterým byl v letech 1987 až 1989 (a tím pádem nejmocnějším mužem v Československé socialistické republice), Miloš (vlastním jménem Milouš) Jakeš nezúčastnil jako obvykle prvomájového setkání komunistů na pražském Výstavišti. Vždyť 12. srpna mu bude už 96 let. Svátek práce však oslavil symbolicky na televizní stanici Prima Zoom, která uvedla první květnový den od dvaceti hodin dokument o něm s názvem Milda, který natočil režisér Pavel Křemen, jenž je autorem i scénáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Zabráněno vjezdu na Ukrajinu.“ Reportér PL byl „vykopnut“ z Ukrajiny, když letěl na výročí masakru v Oděse. Rozhodla o tom kontrarozvědka
REPORTÁŽ Zabráněno vjezdu na Ukrajinu. To se objevilo v pase reportéra ParlamentníchListů.cz. Letěl se zúčastnit pietních akcí u příležitosti masakru v Oděse. Poté, co přečkal noc na letišti v Kyjevě, byl vrácen do Česka. Rozhodla o tom údajně v roce 2015 Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Chyba, jež se stala, nebude mít vliv na přijetí žáků
Vyjádření ministra školství k pochybení CZVV u JPZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš: Není to řepka! Její semena jsou těžká, takže nemohou létat
Z Česka se stává žlutá země. Nejenže velké rodné širé lány pokrývá žlutá řepka, ale i ve městech, kde žádná řepka není, pokrývá automobily žlutý pyl. Babiš na sociální síti Facebook zdůraznil, že nejde o pyl z řepky. Říkali to prý i v ČT, takže to musí být pravda. Premiér toho ale napsal ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Světová premiéra – psáno pro SOČR
S trojicí talentovaných českých hudebníků mladé generace se setkáte na dalším abonentním večeru Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Příští hlavní hostující dirigent Marek Šedivý spojí své síly s vítězem mezinárodní soutěže Pražského jara violoncellistou Tomášem Jamníkem v provedení světové premiéry skladby Narcissus, kterou Jan Ryant Dřízal složil přímo na objednávku SOČRu. Na programu koncertu 7. května je dále hudba Paula Dukase a Bély Bartóka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nový náčelník generálního štábu na Vítkově převzal funkci
Předáním bojového praporu a podepsáním předávacích protokolů dnes na pražském Vítkově slavnostně převzal funkci náčelníka generálního štábu Aleš Opata od svého předchůdce Josefa Bečváře. Společně uctili památku padlých vojáků a položili věnec u hrobu neznámého vojína, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Je to závažné, řekl šéf sněmovního podvýboru k cenzuře mailů. Uvítal bych, kdyby dorazil pan nebo paní Bakala, dodal policejní exprezident
Již koncem minulého roku vyšlo najevo, že freemailové služby vydavatelství Economia, které „vede“ podnikatel Bakala, blokují e-maily, jež obsahují odkazy například na hojně navštěvovaný server ParlamentníListy.cz. Mail, který byl odeslán z mailové schránky vydavatelství Economia a obsahoval odkaz na zmíněné médium, zkrátka nedorazil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Popírání historických faktů
Mnozí presstituti a to i bohužel z veřejnoprávních médií popírají fakt ,že většinu našeho území osvobodila Rudá armáda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Z jedné strany Turci, z druhé kacíři a příliš mnoho papežů. Církev ale musela být jednotná. Při tom nám upálili Jana Husa. S publicistou Zdeňkem Čechem o Kostnickém koncilu trochu jinak
ČESKÉ OSMIČKY Nejednotné křesťanstvo, tři papeži a útočně naladění muslimové. V době, kdy církev a víra měly být tmelem Evropy, opravdu velký problém. Za takových poměrů se konal kostnický koncil, během nějž byli postupně upáleni „kacíři z Čech“ Jan Hus a Jeroným Pražský. Koncil však utichl až dávno poté, přesněji řečeno koncem dubna 1418.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČT plýtvá! A fláká to, udeřil kontrolor. Ty hlavy, co tam mluví...
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Na plýtvání prostředky, které zákonným penězovodem připlují do České televize, poukazuje dalším konkrétním příkladem člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek. Radní nechápe, proč veřejnoprávní televize stejně jako ta německá nevyšle přímo do Sýrie svého reportéra a spoléhá na nevěrohodné zdroje. ČT to korunuje tím, že si k tamní situaci zve do studia odborníky od stolu, zatímco na pozvání Terezy Spencerové, časté návštěvnice Blízkého východu, nikdy nedojde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Množírny a nelegální obchod se zvířaty v zájmovém chovu
Komentář na facebookovém profilu k nelegálnímu obchodu se zvířaty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Romea: Romský stipendijní program
Před dvěma týdny jsme přijali výzvu americké nadace Bader Philantrophies. Je to výzva s velkým V, ale pokud se nám podaří získat do 15. června 300 000 korun od individuálních dárců, tak nám nadace tuto částku zdvojnásobí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nezaměstnanost klesla na 2,2 procenta
„V zemědělství a stavebnictví hrozí akutní nedostatek zaměstnanců. Fyzicky náročné a hůře placené práce již nelákají ani cizince. Ti se raději nechávají zaměstnávat v celoročních provozech, kde mají jistotu práce i v zimním období,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok navštíví zítra Znojmo
V rámci výjezdního jednání vlády navštíví zítra ministr dopravy Dan Ťok Znojmo, zajímat ho bude především stavba obchvatu města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman převezme pověřovací listiny velvyslanců z Afriky a Asie
Prezident Miloš Zeman dnes převezme pověřovací listiny od nových velvyslanců dvou afrických a dvou asijských zemí. Je to formální krok, po kterém ambasadoři oficiálně zahájí svou činnost na území Česka, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V Česku klesá i dlouhodobá nezaměstnanost
Třetina členských zemí Evropské unie překračuje 75% hranici zaměstnanosti. Unijní nezaměstnanost meziročně klesá. Snižuje se i dlouhodobá nezaměstnanost. Ukazuje to aktuální mezinárodní srovnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babišův sajrajt zasypal Česko? Je to jinak! Řepkohulák. Ozývají se mocné hlasy, je to i sranda
Téma řepky a pylu z ní plní nyní nejen stránky novin, ale i servery zpravodajských webů a také sociální sítě. Celé Česko totiž pokrývá žlutý prach. Lidé se domnívají, že na vině je řepka olejka, kterou by měly produkovat společnosti premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Poukazují na to řadou vtipů, mimo jiné nezapomínají ani na fotbalistu Tomáše Řepku. Babiš se však těmto nařčením brání. A na jeho straně je například i alergolog Ondřej Rybníček, jenž uvedl, že pyl nepochází z řepky, ale z jehličnanů. Nyní se ozvaly další hlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Na zámku Červené Poříčí se sjely jednotky požární ochrany
Na zámku Červené Poříčí se konalo taktické cvičení jednotek požární ochrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
bankovnipopatky.com: Slovíčkaření zatím vede v Anketě o nejabsurdnější výluku z pojištění. Hlasovat bude možné ještě šest týdnů
Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění běží na serveru www.BankovniPoplatky.com první měsíc. Na prvním místě se zatím průběžně umístily výluky související se slovíčkařením a popisem obdobných situací, na druhém výluky z hlediska nejednoznačné identifikace a na třetím výluky z neposkytnutí vyčerpávajících informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TSK Praha: Úplná noční uzávěra Strahovského tunelu
Technická správa komunikací hlavního města Prahy upozorňuje na úplnou noční uzávěru Strahovského tunelu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ne, my se nevzdáme! Jozef Banáš vyslal vzkaz do USA
Slovenský diplomat a politik Jozef Banáš se na serveru ParlamentnéListy.sk rozepsal o tom, že Slováci se nikdy nevzdávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Naznačí PMI zpomalení české ekonomiky?
Už zítra čeká tuzemské finanční trhy velká událost v podobě měnově-politického zasedání bankovní rady ČNB, od kterého si sice neslibujeme změnu úrokových sazeb, ale o to víc se může vyjasnit postoj centrální banky k aktuálně slabé koruně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Uzavírka na Nechranické přehradě byla ukončena
Silnice vedoucí po koruně hráze VD Nechranice je již průjezdná, ale s omezením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Americká společnost General Dynamics hlásí silný vstup do roku 2018, uchází se i o armádní zakázky v Česku
Americká společnost General Dynamics oznámila na konci dubna hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2018. Zbrojařská firma globálního významu zaznamenala čistý zisk 799 milionů dolarů. General Dynamics rostl podíl zakázek v obranném průmyslu, o jeden významný tendr se uchází prostřednictvím dceřiné společnosti také v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Starostové lákají nepolitiky: Zapojte se v komunálních volbách. Nikdy to nebylo jednodušší
Starostové a nezávislí na jižní Moravě zastřešují stále více nezávislých sdružení a nově vstupujících do politiky. Jasný trend potvrzuje fakt, že vůbec poprvé bude STAN kandidovat ve všech okresních městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj podpoří spolkovou činnost handicapovaných
Rada Pardubického kraje schválila finanční podporu handicapovaných. Jedná se o individuální dotaci z rozpočtu kraje na podporu spolkové činnosti zájmových organizací osob se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODS v Hradci Králové představuje kandidátku
Královéhradečtí občanští demokraté už mají jasno, v čele s jakými osobnostmi vyrazí do podzimních komunálních voleb. O hlasy voličů se budou ucházet nejen osvědčená jména, ale i nové tváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Oslavy 150. výročí položení základního kamene
Přijďte s námi oslavit 150. výročí položení základního kamene, v sobotu 12. května 2018 na náměstí Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Jakost odebraných vzorků PHM se v březnu zhoršila téměř o 1,5%
Česká obchodní inspekce provedla v březnu kontrolu jakosti 215 vzorků pohonných hmot. Stanoveným požadavkům nevyhovělo 5 odebraných vzorků, což je téměř o 1,5 % zhoršení kvality než v měsíci únoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Pomocné síly z úřadu práce. Většinou je to problém
Nouzi o pracovníky pociťují i některé obce v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jubilejní SOS 2018 EXTREME zná vítěze
Asociace dobrovolných záchranářů ČR vyhodnotila a vyhlásila celkové výsledky SOS 2018 EXTREME. Metodické cvičení záchranářských družstev, patří k těm nejnáročnějším a současně nejrespektovanějším soutěžím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Místopředsedové ANO a ČSSD budou řešit podmínky vládnutí
Podrobnosti v programovém prohlášení a koaliční smlouvě chystané vlády hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů dnes budou řešit místopředsedové obou stran Richard Brabec a Jiří Zimola. Návrhy obou dokumentů by podle ANO mohly být hotovy do konce tohoto týdne. V pátek mají doladit podmínky spolupráce premiér v demisi a šéf ANO Andrej Babiš a předseda ČSSD Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Vrtěti psem v obcích a ve městech
O problému s vyvážeností zpráv a objektivitou České televize toho bylo řečeno mnoho. Pravdu však je, že velmi podobný problém existuje i na komunální úrovni. A možná je svou podstatou ještě závažnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Generační obměna v zemědělství je nutností, školy musí být atraktivnější
Školní statek Opava, který slouží k praktické výuce studentů zemědělských oborů, dnes při výjezdu vlády do Moravskoslezského kraje navštívil ministr zemědělství Jiří Milek. Hovořil o generační obměně a nutnosti zatraktivnit školy pro studenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Generál Josef Bečvář se rozloučil s vojáky a všem poděkoval za dosavadní spolupráci
Bylo mi ctí stát v čele Armády ČR a spolupracovat s lidmi jako jste vy. Tato slova zazněla z úst náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Josefa Bečváře na velitelském shromáždění, které se uskutečnilo ve čtvrtek 26. dubna v konferenčním sále Domu armády Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pěnčíková (KSČM): Světelný smog a světelné znečištění
Satelitní údaje ukazují, že umělé osvětlení způsobuje stále větší rozjasnění naší planety v nočních hodinách. Světelné znečištění vzrůstá každoročně o dvě až tři procenta a způsobuje lidem, fauně a flóře, celé naší planety nelehké potíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kauza ,,Stejný svině” a řev Semelové, která ,,napálí trestňák”: Hovoří právník
ROZHOVOR Dávání rovnítka mezi komunisty a nacisty přijde příliš silné advokátovi Karolu Hrádelovi. Budoucnost KSČM však příliš dobře nevidí, vypočítal, že kolem roku 2023 by se mohli dostat na hranici pěti procent. „Zaměřili se podle mého na boj o kariéru a na to, aby mohli dělat salónní politiku, a zapomněli to, kvůli čemu je mnozí lidé brali. Protestní témata převzali jiní a oni mezi sebou se pustili do čistek,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Podobně to vidí u ČSSD. „Lidé prostě nevěří těm, kteří jsou jako korouhvičky. Oni se uzavřeli. Podívejte, jak vypadají jejich kandidátky. Kolik na nich měli nečlenů. Neusilují o průnik nikam. Když strana nechce mít průnik a nestojí o další, nemůže dlouhodobě vydržet,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Elitní ekonom: Válka u nás? Vždyť jatka byla v Berlíně, Paříži a Londýně. Ne tady. A Babiš...
ROZHOVOR Eurozóna je podle známého ekonoma Pavla Kohouta jako pacient, který trvale žije s umělým krevním oběhem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje „falešná“ tvrzení o Evropské unii i českou politiku, v níž vláda hnutí ANO Andreje Babiše bude podporována komunisty. „Komunisté jsou vlastně u moci téměř nepřetržitě, jenom v různých stranách. V zásadě nerozlišuji mezi ČSSD a KSČM, obě tyto strany jsou pro mě stejně toxické, odporné a zavrženíhodné. Hnutí ANO není o nic lepší, takže nečekám nic dobrého,“ prohlásil Pavel Kohout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Bránit vlast se zbraní v ruce! Válečný hrdina Opata nastoupil do čela armády, slávy na Vítkově se zúčastnili i veteráni či Duka
FOTO, VIDEO V čele armády stanul válečný hrdina s mimořádným respektem a autoritou u řadových vojáků. Nový náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se oficiálně ujal funkce. Při slavnostním aktu na pražském Vítkově převzal z rukou ministryně obrany Karly Šlechtové bojový prapor a promluvil k vojákům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Chci věřit tomu, že české právo funguje
Další vrchol pokrytectví převedl v inauguračním prezidentském projevu Miloš Zeman. Tvrdí o sobě, že bojuje proti ekonomické kriminalitě, ovšem mezi jeho blízké přátele patří lidé podezřelí z masivní korupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
OSN čelí velkému skandálu. Jde o sexuální zneužívání mladých dívek
Organizací spojených národů hýbe skandál sexuálního zneužívání. Příslušníci mírových sborů a další spolupracovníci OSN se měli podílet na desítkách případů znásilňování často velmi mladých dívek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Pravdivý údaj nemůže být urážkou
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření Piráta Peksy na adresu premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních na Jižní spojce
Na Jižní spojce v místech u čerpacích stanic pohonných hmot BENZINA a TOMEGAS ve směru do centra bude částečně omezen provoz z důvodu stavebních prací, které budou probíhat ve dvou etapách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Navržený rozpočet EU je podle analytiků pro ČR vlídný a nepřináší převratné změny
Plánovaný rozpočet Evropské unie na období 2021 až 2027, který dnes navrhla Evropská komise, je pro Česko příznivý a celkově neznamená podstatné změny. Uvedli to analytici, které ČTK oslovila. Snížení objemu dotací na společnou zemědělskou politiku a politiku soudržnosti většinou považují za pozitivní zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bránit vlast se zbraní v ruce! Válečný hrdina Opata nastoupil do čela armády, slávy na Vítkově se zúčastnili i veteráni či Duka
FOTO, VIDEO V čele armády stanul válečný hrdina s mimořádným respektem a autoritou u řadových vojáků. Nový náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se oficiálně ujal funkce. Při slavnostním aktu na pražském Vítkově převzal z rukou ministryně obrany Karly Šlechtové bojový prapor a promluvil k vojákům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jen pět procent řepky je mé bývalé firmy
Komentář na facebookovém profilu k pylové kalamitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Festival Kocianovo Ústí je poctou 60. ročníku KHS
Letošní festival Kocianovo Ústí je poctou 60. ročníku Kocianovy houslové soutěže
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf Pirátů Bartoš opět posílil spekulace o inklinaci k extrémní levici
První máj je zásadním celosvětovým symbolem především levicově zameřených subjektů. Že má k podobným uskupením hodně blízko, 1. května opět potvrdil předseda Pirátů Ivan Bartoš. V Praze se zúčastnil nejen akce anarchistů, ale i aktivistů ze Sea Shepherd. Sea Shepherd je nejefektivnější a velrybáři nejobávanější ochranářská organizace. Nestačí jí jen dokumentovat vraždění velryb jako jiným organizacím. Kde se objeví, tam není zabita ani jedna velryba. Je to jediná organizace, na jejíž lodích je konzumována výhradně veganská strava, stojí na webu organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Pamětní plakety popraveným obětem komunistického režimu
Ve čtvrtek 10. května budou v Praze umístěny dvě pamětní plakety popraveným obětem komunistického režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rozpočet EU klade správně důraz na bezpečnost
Evropská komise dnes zveřejnila návrh rozpočtu EU na roky 2021-2027. Vzhledem k výpadku příspěvků Spojeného království po Brexitu, zohlednila Komise jen částečně požadavky Evropského parlamentu na výrazné navýšení některých položek rozpočtu. Celkově by jeho výše měla být 1,28 bilionu eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Nové časy Blízkého východu
„Rusko, Írán a Turecko musí pomoci Sýrii zbavit se teroristů navzdory Západu.“ (Lavrov)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dopravní stavby na jihu Moravy jsou zdlouhavé, to nechápu, diví se premiér
Nad zdlouhavostí dopravních staveb se dnes pozastavil premiér v demisi Andrej Babiš, který je s některými ministry na dvoudenní návštěvě Jihomoravského kraje. Novinářům řekl, že nechápe, proč tak dlouho trvá stavba obchvatu Břeclavi, zmínil i další léta plánované stavby na jižní Moravě, jako jsou dálnice na Vídeň nebo obchvat Mikulova a Znojma. ČTK uvedla, že o všech stavbách se dlouho mluví, práci na nich ale komplikují aktivisté nebo soudní spory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Noční můra kavárníků všeho druhu! Bývalý šéf policie takto burcuje český národ k probuzení
Podle někdejšího policejního prezidenta Stanislava Novotného potřebujeme nové národní obrození. “Probudí-li se národ, řeknou si čeští občané opět o svůj stát. A to je noční můra kavárníků všeho druhu,” konstatuje Novotný v provolání, které zveřejnil. Vyzývá k obraně rodiny před státem, který ovládá nadnárodní zlo. “Sjednocený národ představuje sílu, která je schopná drtit divize i bankovní domy,” píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Metropolitní plán se vydává na cestu po městských částech
Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) dnes zahájil informační tour k Metropolitnímu plánu. Informační kontejner objede v průběhu dvou měsíců celkem 17 míst v Praze. Návrh Metropolitního plánu je také vystaven v Centru architektury a městského plánování (CAMP) až do konce července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nový rozpočet EU by měl být pro Česko příznivý. Týká se věcí, na nichž máme zájem, říká Jourová
Nový dlouhodobý rozpočet Evropské unie na roky 2021 až 2027 bude pokrývat i témata, která od něj čekají čeští občané, řekla dnes novinářům komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů Věra Jourová. Dobrou zprávou podle ní je, že Česká republika i přes ekonomický růst zůstane v příštím víceletém finančním období čistým příjemcem unijních financí. Teprve v příštích týdnech ale bude jasné, kolik přesně peněz by mohla země získat, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: IPR vyhrožuje kritikům Metropolitního plánu. Žádáme pražskou radní Kolínskou, aby zakročila
Institut plánování a rozvoje (IPR) nedávno vyzval Pražany, aby se vyjádřili k návrhu Metropolitního plánu[i]. Jeho zaměstnanci však reagují nenávistnými komentáři a z kritiků dělají hlupáky, kteří ničemu nerozumí[ii]. Spolku Arnika dokonce vyhrožuje žalobou[iii].
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Taxikáři budou v pátek protestovat proti memorandu vlády a Uberu
Sdružení českých taxikářů svolalo na páteční ráno k obchodnímu centru do Čestlic u Prahy protest proti memorandu, které podepsali zástupci vlády s firmou Uber. Sdružení kritizuje to, že řidiči Uberu budou moci jezdit bez taxametrů. Podoba pátečního protestu zatím není jasná. Sdružení, které v minulosti v Praze organizovalo protesty proti alternativním přepravcům, výzvu k protestu zveřejnilo na svém Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Přebytek státního rozpočtu klesl pod 1 miliardu korun
„V první třetině roku vzrostly výdaje na platy státních zaměstnanců o 14,8 procenta. Stát má s obsazováním pracovních pozic menší problémy než soukromý sektor. To výrazným způsobem deformuje trh práce,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Rozpočet EU nemůže sloužit k trestání neposlušných států
Evropská komise ve středu představila návrh unijního rozpočtu na příštích sedm let. I navzdory odchodu Velké Británie počítá rozpočet s dalším nárůstem výdajů. Peníze navíc chce Brusel získat od členských států nebo zavedením nových daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
A zase špatně. Na pořad Newsroom se vyvalila nová stížnost
Rádio Impuls se ostře ohradilo proti informacím z pořadu Newsroom ČT24, který často a důrazně kritizuje mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček. 22. dubna prý pořad veřejnoprávní televize sáhl ke srovnání, které podle Rádia Impuls nedává smysl. O týden později se ČT pokusila o nápravu, ale prý to dopadlo neslavně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Stanislav Hošek: Nová studená válka? Ani náhodou. První globální!
V žurnalistice hlavního proudu, ale i v těch různých alternativních se ujal názor, že nejpozději od připojení se Krymu k Rusku probíhá nová studená válka. Nevím, zda jde o záměrný omyl, nebo pouze o neschopnost analyzovat současný stav dění ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Výběrové řízení na nového generálního ředitele vyhrál Roman Knap
Výběrové řízení na nového generálního ředitele státního podniku Česká pošta vyhrál Roman Knap, dosavadní generální ředitel firmy SAP Česká republika a SAP Slovensko. V následujících dnech proběhne mezi vítězným kandidátem a Ministerstvem vnitra jednání o dalším postupu včetně konkrétního termínu nástupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jak by měl vypadat rozpočet EU? Podívejte se
zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz, přidáno 2.5.2018 v 18:01, zobrazit podobné
S.O.S. konzultanti pomáhají v krajských nemocnicích zrakově postiženým
Setkali jste se někdy s nevidomým člověkem a nevěděli jste, jak se k němu máte chovat? Víte, jaké překážky řeší zrakově postižení lidé ve svém každodenním životě? Právě na tyto otázky znají odpovědi pracovnice ze speciálně proškoleného týmu S. O. S. konzultantů v Nemocnicích Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Poprvé jsem dostal od některého kraje rozvojové projekty
Vláda České republiky v demisi zahájila ve středu 2. května 2018 pracovní jednání v Jihomoravském kraji návštěvou hlavního nádraží v Brně. Zde se členové vlády seznámili s projektem výstavby nového železničního uzlu Brno v krajem a městem schválené variantě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rodinný svaz: Rodiny na sebe nemají čas, nezvládají budovat vztahy
„Nemám čas”, „To se nedá stihnout”, věty, které v českých domácnostech zaznívají čím dál častěji. Rodiče těžko hledají čas pro své děti i pro sebe navzájem. Na tento stav upozorňuje Rodinný svaz ČR. Letošní motto tradičního Týdne pro rodinu, který startuje 12. května, proto zní Čas být spolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Rozhledna na Velkém Javorníku v Beskydech bude dočasně uzavřena
Rozhledna na Velkém Javorníku v Beskydech bude od 21. května do 8. června uzavřena
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ajajaj! Babiš přijel do Brna a hned byla zlá krev
Předpokládaná cena nového brněnského železničního nádraží, kolem 45 miliard korun podle zvolené varianty, se premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) zdá vysoká. Vyžádal si další informace. Někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek ČSSD mu hned jednu informaci poskytl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ostuda ve Varech? Hotel, ve kterém Jiří Bartoška hostí hvězdy, si prý pohněval významné hosty. A hodně
REPORTÁŽ O statisíce eur mohou přijít luxusní karlovarské hotely. Poprvé v historii setkání evropské šlechty byli totiž organizátoři akce nuceni hledat pomoc v hlavním městě. Šlo to dokonce tak daleko, že kromě občerstvení se do lázeňského města v západních Čechách vezly také stoly a židle. Skandál, který se může v dalších letech ještě více rozhořet, posouvá město na periferii a je velmi úsměvné srovnávání s německým lázeňským kolosem Baden-Baden. Černého Petra dostal především Grandhotel Pupp, který jsme oslovili s žádostí o reakci. Do doby vydání textu jsme ale odpověď neobdrželi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Soud odložil stížnost zpochybňující odkup vepřína v Letech
Ústavní soud (ÚS) odložil stížnost směřující proti rozhodnutí, jímž vláda schválila odkup vepřína v Letech na Písecku. Znamená to, že stížnost nesplňovala formální ani obsahové náležitosti, které by umožnily podnět projednat. ČTK to zjistila z přehledu plenárních řízení na webu ÚS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Brno získalo ve Vídni ocenění za nápad z dílny hnutí Žít Brno
Brněnský projekt nazvaný Rapid Re-housing získal ve Vídni první cenu SozialMarie 2018 a 15 000 euro (asi 380 000 korun). Díky projektu dostalo 50 rodin s dětmi v bytové nouzi od města byt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Vzdělávání musíme přiblížit změnám ve společnosti a světu
Královéhradecký kraj jako první z krajů České republiky podepsal Memorandum členů České národní koalice pro digitální pracovní místa. O připojení kraje do takzvané DigiKoalice rozhodli radní. Cílem DigiKoalice je reagovat na změny ve společnosti a její postupnou digitalizaci a přizpůsobovat vzdělávání dětí i dospělých rozvoji digitálních technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ANO, ČSSD a Trojkoalice zahájily v Praze dohodovací řízení
V Praze vládnoucí ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) dnes zahájily dohodovací řízení, které rozhodne o osudu koalice. Novinářům to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Podle ANO a ČSSD porušila Trojkoalice koaliční smlouvu, když minulý týden nepodpořila program jednání zastupitelstva, které tak bylo předčasně ukončeno. Trojkoalice tvrdí, že smlouvu neporušila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve středu dne 2. května 2018 od 14.00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kdy může být jasno o vládě? Zimola prozradil datum
Místopředsedové ANO Richard Brabec a ČSSD Jiří Zimola pracují kvůli výjezdu kabinetu v demisi do Jihomoravského kraje na definitivní verzi programového prohlášení možné společné vlády na dálku. Do konce týdne se uskuteční schůzka ohledně koaliční dohody na úrovni předsedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Top 09: TOP tým sbírá podpisy pro lepší ochranu zvířat
Členové TOP týmu se vydali do ulic Pardubic s peticí za zpřísnění trestů za týrání zvířat a zvýšení jejich právní ochrany. Nasbírali téměř 400 podpisů a se sběrem hodlají pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Komunální volby se blíží a Svobodní finišují v koaličních jednáních se svými budoucími partnery. Ve Valašském Meziříčí, v zámku Žerotínů byla 30. dubna slavnostně uzavřena koalice Svobodných a ODS
Síly tak spojily dvě významné pravicové strany, dlouhodobě kritizující mnohé kroky současného vedení města, které trpí obsesí zakazovat lidem vše, co se zakázat dá, prošpikovává město radary, jejichž účelem je mnohem více výběr pokut než zvýšení bezpečnosti, a mrhá penězi na mnohé pochybné „investice“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra