Oficiální zpravodajská média

Tereza Spencerová: Nová obrovská válka? Je to jinak. Smutněte, USA. EU chystá cenzuru. Bojím se o práci, do kotelny mě nevezmou
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Benjamin Netanjahu nepředložil žádné důkazy o tom, že by Írán vyvíjel jaderné zbraně. Chce dát jen záminku Trumpovi, komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Války se prý ale bát nemusíme. Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz hovoří i o zprávě Reportérů bez hranic, podle které je v ČR ohrožena svoboda médií
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Generál Pavel z rádia velice vážně zaútočil na Jaroslava Foldynu
Moderátorka Marie Bastlová ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala generála Petra Pavla. Zeptala se ho, zda je mnohokrát zmiňovaná hybridní válka vedena i proti Česku. A pokud ano, jak se jí můžeme bránit? Přesvědčte se sami, jak host odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jindřich Berounský: Alarmující železniční nehoda na nejbezpečnější české trati
Jen co Jihočeský kraj a jeho koordinátor veřejné dopravy JIKORD odprezentovali vyhlášení soutěže na zajištění železniční osobní dopravy v motorové trakci na dobu příštích 15 let, kde zadávací dokumentace určuje jakou hudbu a kolik filmů na jakou dobu má zajistit palubní portál, který nemusí být, díky Bohu, použitelný na záchodě, přichází jako blesk z čistého nebe zpráva o srážce dvou osobních vlaků společnosti GW Train Regio, a.s., ke které došlo dnes 3. 5. v 8.45 hodin na Českokrumlovsku u Mříče mezi dopravnami Křemže a Boršov nad Vltavou na trati 194 České Budějovice – Černý Kříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zabitý novinář Kuciak: Veliké nejasnosti. Možná je to celé úplně jinak
Před dvěma měsíci otřásla Slovenskem vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Spekulace ohledně motivu dvojnásobné vraždy neutichají. Redakční kolega Kuciaka Marek Vagovič ale ve světle nového videozáznamu přichází s něčím, co teorii o nájemné vraždě na objednávku mafie zpochybňuje. Údajný vrah totiž na pořízeném videu vykazuje neodpovídající chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek: Já jsem to v roce 2006 s KSČM nemyslel vážně. Babiš dnes ano
Předseda poslaneckého kubu TOP 09 Miroslav Kalousek má za to, že sociální demokraté jen blouzní, pokud věří, že skrze koalici uhlídají šéfa hnutí ANO a trestně stíhaného premiéra, toho času v demisi, Andreje Babiše. Skutečnou koalici podle Kalouska již utvořili Babiš, Tomio Okamura (SPD) a šéf komunistů Vojtěch Filip. Když se ČSSD jako koaliční partner vzepře, Babiš se opře o 115 hlasů ANO, Okamury a komunistů. Pokud to někdo nevidí, žije podle Kalouska v nebezpečném bludu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Už mě štve, kolik miliardářů zbohatlo díky ČEZu! Jaromír Soukup odpálil další bombu
Středeční Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov přinesly divákům dosud málo známou kauzu České exportní banky. Diváky by ale mělo zajímat, že stát v ní za posledních deset let přišel o skoro 20 miliard. Jaromír Soukup se pustil do miliardáře Světlíka, ale i vysokých státních úředníků, kteří měli peníze přihrávat Světlíkovu strojírenskému holdingu. Jde o střet zájmů, nebo jen pouhou náhodu? Peníze se vyhazovaly z okna v době, kdy Kalousek vykřikoval o probíhající krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Generál Bečvář neměl snadnou úlohu
Ve středu 2. května se na pražském Vítkově uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky, jehož součástí bylo předání funkce náčelníka Generálního štábu AČR. V čele armády teď stojí generálporučík Aleš Opata. Jeho nominaci 8. března 2018 schválila vláda ČR a 25. dubna 2018 ho jmenoval prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jaderná katastrofa. Hrozné, v jakých jsme rukou. Profesor Krejčí má přesná fakta, co teď začíná hrozit
ROZHOVOR „Izrael vytváří vojenskou rovnováhu na Blízkém východě prostřednictvím jaderných zbraní a o tom se vůbec nemluví. Tedy, pardon, nemluví se o nich v západním světě.“ Profesor Oskar Krejčí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analyzuje situaci v souvislosti s tvrzením izraelského premiéra o porušování dohody o omezení íránského výzkumu jádra. „Někdo intenzivně pracuje na tom, aby se nesmysly o konfliktu civilizací staly realitou. Představa o tom, že všechny donutíme silou dělat to, co chceme, je prostě naivní,“ říká také politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Žalobce zrušil stíhání Faltýnka a dalších tří lidí v kauze Čapí hnízdo
Státní zástupce Jaroslav Šaroch zrušil podle deníku Právo trestní stíhání místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a dalších tří lidí figurujících v kauze kolem padesátimilionové dotace EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Objektivita neexistuje. Požadavek na vyváženost je nesmyslný. Touha médií veřejné služby zapouzdřovat se je patrná. Tohle asi v ČRo od uznávaného mediálního experta nečekali
Mediální teoretik Jan Jirák na vlnách Českého rozhlasu vysvětloval, proč jsme tak skeptičtí vůči Evropské unii. Vedle toho konstatoval, že něco jako objektivita médií vlastně neexistuje. Že je to nesmysl. A politikům poslal jednu radu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Žalobce rozhodl o stížnostech všech obviněných v kauze Čapí hnízdo, výsledky sdělí v pátek
Rozhodnutí zastupitelství rozeslalo advokátům obviněných do datových schránek, těm, co datové schránky nemají, ho poslal běžnou cestou.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Prezident nás podporuje a chce znát viníky, říká předseda komise k OKD Černohorský
Prezident Miloš Zeman má zájem na tom, aby sněmovní vyšetřovací komise k OKD našla viníky hospodářského úpadku těžební společnosti OKD. Novinářům to dnes po jednání na Pražském hradě řekli předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti) a člen komise Josef Hájek (ANO). Černohorský předpokládá, že komise by měla závěry svého šetření představit v říjnu, do konce pololetí by mohly být známy první předběžné výsledky. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Role Rady Evropy v dosažení míru
V dubnu tohoto roku jsem, jako člen stále parlamentní delegace ČR v Radě Evropy, navštívil Štrasburk, kde se nalézá sídlo této mezinárodní instituce, a kde probíhalo pravidelné celotýdenní plenární zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brzda levné práce a euro
Konec levné práce v Česku je v nedohlednu, ale vláda („v demisi“) je rozhodnuta usměrnit ekonomiku ve prospěch vyššího podílu odměny za práci. Je to obsaženo v Konvergenčním programu ČR pro období do roku 2021, podle kterého náhrady zaměstnancům porostou i v dalších letech výrazně rychleji než HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Do kasina v Las Vegas přišla muslimka se zahaleným obličejem. A venku byla natotata! Publicista Xaver Veselý v rozhovoru, který mnohé nadzvedne
„Neumím si představit, že by domovnice rozhodovala, zda vystoupit z Evropské unie,“ říká spisovatel, novinář a komentátor Luboš Xaver Veselý, který referendum celkově nepovažuje za zásadní téma. Sám uznává systém parlamentní demokracie s tím, že bychom se měli spolehnout na zvolené politiky. Řekl to v diskuzím pořadu Koho si pozvu na kávu Pavla Sehnala v BlueTV. V rozhovoru mimo jiné popsal, jak z kasina v Las Vegas vyvedli zahalenou muslimku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:34, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Prezident Zeman se zúčastní akce na ruské ambasádě
Prezident Miloš Zeman se chystá na ruskou ambasádu. Ve středu 9. května na slavnostní recepci uctí památku sovětských osvoboditelů Československa. ParlamentnímListům.cz to potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pokud se Babiš diví, proč se pomalu staví, ať se zeptá svého ministra dopravy
Komentář na facebookovém profilu k udivení premiéra v demisi Andreje Babiše nad zdlouhavostí dopravních staveb na jihu Moravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Německo: „Zubožení uprchlíci“ hromadili zbraně. Chystali se znovu udeřit
Policejní akce z časného rána v uprchlickém centru v Ellwangenu již skončila a média o jeho průběhu a výsledcích byla informována na tiskové konferenci. Díky včasnému zásahu se podařilo zabránit ozbrojenému odporu ze strany migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rusko je nešťastné ze současného světového řádu, říká generál Pavel. A pokud jde o NATO...
Rusko nesdílí stejné hodnoty jako Západ, a proto není spokojené se současným uspořádáním světa a vede konfrontační politiku vůči Severoatlantické alianci. Na konferenci Stratcom summit v Praze to dnes řekl předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel, který označil Rusko za jednu ze dvou největších aktuálních výzev pro alianci. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Brno chce příští rok začít stavět atletickou halu za 640 milionů
Brno chce v příštím roce v univerzitním kampusu zahájit stavbu atletické haly za 640 milionů korun. Bezmála čtvrt miliardy korun chce získat od státu, zbytek by mělo uhradit město spolu s Jihomoravským krajem. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Kampaň proti melanomu nabídne vyšetření zdarma ve 12 městech
Našli jste na svém těle podezřelé pigmentové znaménko? Nechte si jej zdarma zkontrolovat lékařem v rámci preventivně vzdělávacího programu Spolu proti melanomu, který pořádá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Akce je pro všechny zájemce a uskuteční se během května ve 12 městech napříč devíti kraji České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jsem nadšený, že Jihomoravský kraj zpracoval rozvojové projekty
Členové vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem zahájili ve středu 2. května 2018 dvoudenní návštěvu Jihomoravského kraje. Řešili především sociální služby a zdravotnictví, ale i rozvoj dopravní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Když se do toho pustí i senátoři
Sociální demokracie po volebním debaklu, v personální krizi a s prázdnou pokladnou měla bez váhání přejít do opozice a pokusit se stranu na pokraji katastrofy postavit na nohy, nebo přesněji ozdravět její hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MŽP: Reakce na informaci České asociace odpadového hospodářství ke spuštění SEPNO
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) reaguje na tiskovou zprávu České asociace odpadového hospodářství (ČAOH) ze dne 1. května 2018 ke spuštění Systému evidence přepravy nebezpečných odpadů (dále jen „SEPNO“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Ty tanky měly rudou hvězdu
Také nad říšským sněmem v Berlíně 30. dubna 1945 zavlála rudá vlajka. Tanky s tou rudou hvězdou, na své bojové cestě od Moskvy a Stalingradu, dojely až do Berlína. Jsme hrdi na to, že po jejich boku bojovali i českoslovenští vojáci z 1.československého armádního sboru. Válka skončila, v Evropě se tančilo… Vítězní spojenci se v dubnu 1945 setkali na Labi. Ten snímek přátelství amerických a sovětských vojáků obletěl celý svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zločinci, říká o Nočních vlcích ministerstvo. Foldyna: Nejsou to pasáci ani dealeři drog
Blíží se 73. výročí konce druhé světové války. To mimo jiné znamená, že se na cestu vydává také ruský motorkářský gang Noční vlci, kteří chtějí uctít padlé hrdiny Rudé armády, která osvobodila značnou část Evropy od nacismu. Na fakt, že předci těchto mužů napomohli k porážce Adolfa Hitlera upozorňuje např. místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Jenže české Ministerstvo vnitra varuje, že gang má i své stinné stránky. Noční vlky prý víc než úcta k padlým hrdinům charakterizuje kriminální pozadí klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vybuchne bomba? Bude zveřejněno, kdo jezdil zadarmo na olympiádu
Rozhovor se šéfem České unie sportu Miroslavem Janstou přinesla dnešní MF Dnes. Dnes je to totiž rok, co došlo k zatýkání sportovních bossů a úředníků ministerstva školství, kteří měli na starosti rozdělování dotací na sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Straníkům koryta a pro lidi co? Voliči ČSSD, víme, co pro vás strana vyjednala s Babišem, ale možná to raději ani nečtěte
Jednání o sestavení vlády probíhají mezi vládním hnutím ANO a ČSSD již téměř půl roku. Média hlavního proudu neustále dopodrobna probírají otázky rozdělení vládních křesel a různých fint, jimž by sociální demokraté rádi co nejvíce oslabili pozici premiéra Andreje Babiše. Server ParlamentníListy.cz se pokusil získat informace i o tom, co by případná společná vláda měla mít podle programového prohlášení v náplni práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
15. schůze Senátu začne 17. května
Následující schůze Senátu bude zahájena ve čtvrtek 17. května v 9:00. Rozhodl o tom Organizační výbor Senátu. Na této schůzi horní komora projedná čtyři tisky, postoupené Poslaneckou sněmovnou, a další legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Subjekty typu SPD nerostou po stromech
Komentář na facebookovém profilu k SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Konference v Praze bude řešit reakci na dezinformační kampaně
Odborníci z Evropské unie a ze Spojených států budou dnes v Praze debatovat o způsobu reakce na dezinformační kampaně vedené proti Západu. Na konferenci Stratcom Summit budou hodnotit současné nástroje využívané proti dezinformacím a hledat způsoby, jak tyto nástroje zdokonalit, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Plzni dnes začínají Slavnosti svobody, potrvají do neděle
V Plzni dnes začínají Slavnosti svobody, největší oslavy konce druhé světové války v ČR. Čtyřdenní oslavy vyvrcholí v neděli 6. května pietním aktem u památníku Díky, Ameriko! Dnes, v první den oslav osvobození města americkou armádou, radnice obnovený památník slavnostně odhalí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Česká Excalibur Army dodá Ukrajině desítky obrněnců a houfnic, píše server
Desítky obrněných vozidel a samohybných houfnic dodá česká firma Excalibur Army ukrajinské armádě. Hodnota zakázky je v řádu stovek milionů korun. Uvedl to dnes deník E15 na základě vyjádření skupiny Czechoslovak Group, do které firma patří. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Veřejnoprávní novinář se naplno pustil do „většiny Čechů“: Očekávají konec světa každým dnem. A vyhlížejí ho od Bruselu
Češi náruživě očekávají apokalypsu, přesně k takovému úsudku došel redaktor České televize a moderátor ČRo Jan Moláček při pozorování kolektivních reakcí skoro na všechno. Problém je podle něj v tom, že Češi se začnou o problematiku zajímat až ve chvíli, kdy je odhlasováno, pak jim nezbývá, než si stěžovat. „A daří se tu byznysu, který vyznává zásadu, že problémy nejsou od toho, aby se řešily, ale aby se z nich třískaly peníze a moc,“ napsal novinář ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Zbraň EU proti neposlušným. Rýsuje se další albánská migrační vlna?
Předseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer) s polským premiérem Mateuszem Morawieckým během svého setkání ve Varšavě (25. 4.) odmítli nové rozdělní Evropy. To údajně obsahuje nový plán pro EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví se připravuje na open data
Ministerstvo naplňuje dlouhodobý trend a zároveň svůj cíl v otevírání úřadu široké veřejnosti a připravuje se na systém otevřených dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Ta zpráva BIS není klasifikována jako přísně tajná, dokonce ani jako důvěrná. Můžeme z ní citovat.“ Zeman u Soukupa prozradil, jak to bylo s jedem novičok v ČR
Prezident Miloš Zeman byl hostem dnešního pořadu Týden s prezidentem moderátora Jaromíra Soukupa. A tématy byla mimo jiné otrava Sergeje Skripala či sestavení vlády Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pražský maraton se na podporu šance pro lidi s trestní minulostí poběží už potřetí
Nedělního maratonu a 2RUNu, nejtěžších závodů letošního ročníku Běhu se žlutou stužkou, se zúčastní celkem 35 běžců včetně bývalých vězňů. Sportovně-charitativní závod, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, se poběží jako součást Volkswagen Maraton Praha 6. května 2018. Letos se koná již třetí ročník Běhu se žlutou stužkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Strašák GDPR. Kdo by se měl bát? Odpovídá expert na ochranu osobních dat
V posledních měsících se ve veřejném prostoru stále častěji objevuje zkratka GDPR. Jde o nařízení EU, které zpřísňuje nakládání s osobními daty klientů. Mnozí se tohoto nařízení bojí. Mají se skutečně čeho bát? Expert na ochranu osobních údajů Dalibor Lukaštík uvedl některé informace o tomto nařízení na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČNB ponechává úrokové sazby beze změny
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Černohorský v ČT: Je třeba zjišťovat názory nominovaných ministrů ke kauze OKD, to se musí hlídat, ta totiž jen tak neskončí
Předseda sněmovní vyšetřovací komise k OKD Lukáš Černohorský se dnes na Hradě sešel s prezidentem, řešili spolu hlavně období mezi lety 1998 a 2002, kdy byl Miloš Zeman premiérem. O čem dalším mluvili a kdo je zodpovědný za situaci kolem OKD, proto v pořadu Interview na ČT24 promluvil právě Lukáš Černohorský (Piráti), který se mimo jiné vyjádřil i k zastavení trestního stíhání Jaroslava Faltýnka (ANO), jež dnes státní zastupitelství potvrdilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vitásková napsala dopis Hünerovi: Chci zpátky do vedení ERÚ
Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková by se ráda vrátila do vedení tohoto úřadu. Poslala proto otevřený dopis ministrovi průmyslu a obchodu v demisi Tomáši Hünerovi (za ANO), ve kterém žádá, aby od 1. srpna letošního roku právě ona nahradila člena rady ERÚ Vratislava Košťála, kterému končí funkční období. Vitásková to dnes řekla ČTK. Reakci ministerstva ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT podpoří akademické pracovníky téměř 100 miliony korun
Devadesáti pěti miliony korun podpoří letos Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy akademické pracovníky na pedagogických fakultách veřejných vysokých škol. Tato podpora je určena jak na zlepšení jejich mzdových podmínek, tak na zkvalitnění pracovních podmínek, nebo také na motivaci k zapojení do výzkumných činností a při výchově budoucích pedagogů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Šinágl: Pravda vyjde najevo jako olej na vodu
Reakce Jana Šinágla na článek „Martin Michal: Trestnou činnost aktivisty Šinágla kryjí policie a státní zastupitelství.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vojtěch Filip má jasno: Komunisté by v roce 1948 vyhráli i svobodné volby. Vraťme se k centrálnímu plánování. Boháče jako Babiš více zdanit
Staronový předseda komunistů Vojtěch Filip, který vede stranu už víc než deset let, poskytl rozhovor serveru SeznamZprávy.cz. V ekonomické oblasti vyzdvihl příklad Japonska. Pokud jde o jednání o české vládě, Filip považuje za moudré s Babišem jednat o vládě, a to i navzdory tomu, že se tak úplně neshodují např. v pohledu na NATO. Z úst hosta zazněl také vtip o ODS a Komunistické straně Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Vítězství v další solární arbitráži
Ministerstvo financí dne 2. 5. 2018 vyhrálo mezinárodní arbitrážní spor s majiteli solárních elektráren v řízení Antaris GmbH a Dr. Michael Göde proti České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V Národním muzeu se ukrývala nejstarší rostlinná makrofosílie na světě
Vědcům z Národního muzea se podařilo nalézt světový unikát – větévku nejstarší dosud objevené suchozemské rostliny. Její tělo uložené v sopečných uloženinách před 432 miliony lety dokazuje, že tehdejší suchozemská flóra už byla schopna produkovat kyslík a musela proto mít zelenou barvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Sbal si svých opět řepek a táhni
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Starosta Petrus: Je potřeba jednat a ne čekat
Reakce starosty MČ Prahy 8 Romana Petruse k rozhodnutí dnešní Rady hl. m. Prahy ve věci Libeňského mostu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří Senátu připomene 80. výročí mnichovské dohody
Kolovratský palác, ve kterém zasedaly předválečné a protektorátní vlády, se v úterý 8. května 2018 otevře veřejnosti. Návštěvníci budou mít výjimečnou příležitost blíže se seznámit s historií paláce, ve kterém byla tehdejší československá vláda seznámena se zněním mnichovské dohody, a budou si také moci prohlédnout kopii německé verze dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: Temelín bude kromě elektřiny vyrábět i med
Největší český energetický zdroj nebude od června produkovat jen elektřinu pro pětinu republiky. Nově zde stojí čtyři včelí úly i se svými obyvatelkami, pátý přibude v nejbližších dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Růst české ekonomiky letos zpomalí, předpověděli v Bruselu
Tempo růstu české ekonomiky v letošním i v příštím roce zpomalí. Letos se má hrubý domácí produkt zvýšit o 3,4 procenta a příští rok o 3,1 procenta. Uvedla to ve své jarní prognóze Evropská komise. Loni česká ekonomika vzrostla o 4,4 procenta. Výhled na letošní rok však EK zlepšila z únorových 3,2 procenta. Hlavním pohonem růstu má být nadále domácí poptávka, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš: EU posílí financování obrany, bezpečnosti a vnějších vztahů v souladu s prioritami české vlády
Evropská komise představila návrh nového rozpočtu EU pro roky 2021–2027. Odstartovala tak vyjednávání Víceletého finančního rámce (VFR) na období po roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mrtvých motorkářů přibývá, bezpečnou jízdu lze přitom nacvičit v kurzu
Se začátkem jarního počasí se na české silnice vrátili po zimním půstu řidiči motocyklů. Bohužel, zároveň se stoupajícím počtem jednostopých vozidel přibývá v neradostné bilanci tragických nehod také motorkářů, kteří se ze své vyjížďky už nikdy nevrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Kůrovec žere lesy, ale vláda nemaká. Proč?
Současná kůrovcová kalamita v České republice přesahuje rámec resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vláda rozpočet plní hůře než loni i předloni
Komentář k plnění státního rozpočtu v měsíci dubnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Zločin na samosprávě. Na zavření do Bohnic,“ říká právnička Hamplová k zákonu, který nutí starosty majetkově se „svlékat donaha“
ROZHOVOR Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová z projektu „Akademie samospráv“ je známá svou kritikou zákona o střetu zájmů, který podle nejčerstvější novely ukládá povinnost zveřejňovat úplná majetková přiznání do online registru i starostům a radním. Podle advokátky je zákon protiústavní a může být i v konfliktu s nově zaváděnými pravidly GDPR souvisejícími s ochranou osobních údajů. ParlamentníListy.cz se Hamplové ptaly, co si myslí o tom, že zákon původně nazývaný „lex Babiš“ se měnit nebude. A řeč se stočila i na to, co si myslí o ústavní stížnosti, kterou na zákon podal senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Denně spotřebujeme necelých 89 litrů vody
Průměrný Čech denně spotřebuje 88,7 litru vody. Ukazují to aktuální data za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Falešná korektnost problémy Švédska s migranty nevyřeší
Přečetl jsem si v sobotní MF DNES komentář spisovatelky Kateřiny Janouchové Švédské školy v potížích a mohu s ní souhlasit. Před tristním stavem, ve kterém se tento skandinávský stát nachází, jsem varoval už v roce 2014...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Cože? On běhá po svobodě? Veřejnost zděšena vraždou v Příbrami, policie zaujala větou z prohlášení
V jednom z příbramských barů zemřel jednadvacetiletý mladík. O šest let starší rváč ho ukopal k smrti. V případu hraje roli slavná pornoherečka. Agresor prý běhá po svobodě. Lid zuří. Policie vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Když soud rozhoduje o dětech, nesmí mít průtahy
Rozhodování soudu o dětech musí být plynulá a rychlá, průtahy totiž mohou prohlubovat strach a nejistotu dětí o jejich dalším životě a vztazích. Podařilo se nám přesvědčit předsedu soudu, aby se zasadil o co nejrychlejší rozhodnutí v řízení týkajícím se desetileté holčičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vodička (Svobodní): Říjnové volby do Senátu nebudou jen lokální záležitost
Každé dva roky se konají v Česku volby do Senátu. Politická scéna i novináři o těchto volbách vždy hovoří jako o volbách druhého řádu. Většinou se argumentuje (a správně), že je nízká volební účast a že horní parlamentní komora má jen omezené možnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Soudruzi komsomolci... Na pietě za oběti v Oděse bylo živo. A „rudo“
REPORTÁŽ Ve středu se na Václavském náměstí vzpomínalo na oběti tzv. oděského masakru, během nějž zemřelo 2. května 1914 v tomto ukrajinském přístavním městě téměř pět desítek lidí. Ke kulminaci násilí došlo v tamní budově Odborů, kam se uchýlili pro-ruští (rozuměj proti-majdanští) aktivisté. Jenže budovu obklíčili jejich odpůrci z řad ukrajinských nacionalistů, přívrženců Majdanu, ale i agresivních fotbalových fanoušků, tzv. chuligánů týmů Černomorec Oděsa a Metalist Charkov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stanice Český rozhlas Radiožurnál je na 2. místě mezi českými rádii
Stanice Český rozhlas Radiožurnál zaznamenala historicky největší úspěch za dobu trvání výzkumu Radioprojekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Plzeň chce být Evropským hlavním městem inovací a vyhrát miliony
Plzeň se chce stát Evropským hlavním městem inovací. Zapojila se do mezinárodní soutěže European Capital of Innovation, jejíž hlavní cenou je jeden milion eur (téměř 26 milionů Kč). Další oceněná města mohou získat 100.000 eur (až 2,6 milionu Kč), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Kupujete na internetu použité zboží? A víte, jak jej případně reklamovat?
Sehnat knihu, která je již v knihkupectvích vyprodaná, značkovou kabelku za zlomek ceny nebo zboží, které bylo pouze někým rozbaleno a je tudíž levnější – to jsou některé z důvodů, proč lidé nakupují na e-shopech s použitým zbožím. A že je jejich škála na internetu skutečně široká. Ale co když později zjistíte, že je výrobek vadný? Dá se použité zboží reklamovat stejně jako to nové?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč být papežštější než papež
Stává se pravidlem, že hodně našich chyb svádíme na Evropskou unii či na Evropskou komisi. Přitom na mnoho problémů jsme si založili a zakládáme sami a to bez cizího přičinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hovádka z ciziny... Slavný režisér rozzlobeně o „sportovcích z Nizozemska“ a také o demonstrantech v Česku
ROZHOVOR „Občané mají plné právo říci svůj názor a třeba i na ulicích. Ale v demokratické společnosti, kde proběhly regulérní parlamentní volby, by hlas z ulice neměl NIKDY hlas voleb přehlušit,“ říká známý režisér Jiří Adamec. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil například k brutálnímu útoku na číšníka v Praze a řekl i svůj názor na raketový úder na Sýrii ze strany Ameriky a spojenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Zákaz testování na zvířatech by měl platit po celém světě
Komentář na facebookovém profilu k zákazu testování kosmetických přípravků na zvířatech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka dostal důležitý úkol. Pověřil ho sám papež František
Papež František jmenoval kardinála Dominika Duku svým zvláštním legátem na oslavy 1050. výročí prvního biskupského stolce na polském území. Budou se konat v Poznani 22. až 24. června, uvedlo dnes na svém webu pražské arcibiskupství. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident republiky obdržel dopis od francouzského prezidenta
Prezident republiky Miloš Zeman obdržel dopis od Emmanuela Macrona, prezidenta Francouzské republiky, kterým odpovídá na kondolenci prezidenta republiky zaslanou v souvislosti s teroristickým útokem v jižní Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Postavení obřího Marxova pomníku je výsměch dějinám
Václav Klaus vystoupí v německém Trevíru proti opětovnému vytváření kultu Karla Marxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura: Referendum je demokracie
Projev na odborném semináři s ústavními právníky na téma zákona o referendu ve Sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Zbrojní embargo pro země na Kavkazu neexistuje a neexistovalo
V květnu uplyne 24 let od ukončení čtyřleté války v horách Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Oblast Náhorního Karabachu nicméně stále zůstává okupována Arménií podporovanou Íránem a Putinovým Ruskem. Spíše než zbraněmi se nyní válčí slovy – dezinformačními zprávami. Například o zbrojním embargu uvaleném na země na Kavkaze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Partnerů už je pět set
Přesně pětistá pošta Partner v České republice byla dnes slavnostně otevřena v Kácově na Kutnohorsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Šance pro Česko, která se jen tak opakovat nebude
Komentář na facebookovém profilu k návrhu nového evropského rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ČNB dnes bude muset přepsat prognózu…
Dnešní zasedání ČNB pravděpodobně nepřinese další růst úroků, i tak bude ale velice zajímavé. Centrální bankéři dostanou na stůl novou prognózu, která se od té staré v řadě bodů může lišit. Především přinese nižší výhled inflace na tento rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
OSPO: Věříme, že navýšení mezd v Kauflandu bude inspirovat také ostatní řetězce
Kaufland od června výrazně zvýší mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jako práskač se necítím, za Babišem jsem kvůli Peksovi neběžel, říká premiérův "informátor" Králíček
Vnitropolitické situace bychom neměli řešit před druhou delegací, říká Robert Králíček v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.5.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Pokrytecký aktivismus
Komentář na facebookovém profilu k aktivismu Trojkoalice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra nezaměstnanosti klesla na 2,2 %
Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za březen 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Konflikt zájmů mezi politikou a fosilním průmyslem podkopává ochranu klimatu
Zelení v Evropském parlamentu vydali dnes zprávu o konfliktu zájmů mezi byznysem a politikou. Zaměřili se na energetický sektor, zejména na průmysl fosilních paliv, jehož představitelé investují velké částky a mnoho energie do boje proti opatřením, které mají zmírnit důsledky klimatické změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Další generace malých lososů vypuštěna do Kamenice
Ve čtvrtek, 26. dubna 2018, vyplulo do řeky Kamenice v Českém Švýcarsku 60 tisíc malých lososů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Výzkumník: Voliči Okamury? To jsou...
Sociolog Daniel Prokop z agentury Median poskytl obsáhlý rozhovor serveru A2larm.cz. Konstatoval v něm mimo jiné, že se česká politika vyprazdňuje. Může to prý být i tím, že mnozí politici žijí v pražské bublině a nevidí, co občany trápí třeba v bývalých Sudetech. Nebo to vidí, ale nenabízejí reálná řešení a jen „po foldynovsku“ nadávají na Prahu. Daniel Prokop narážel na vyjadřování místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny. Nabídl také vysvětlení úspěchu Tomia Okamury (SPD). Možná vás překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mises (Svobodní): Průšvih zvaný státní maturity
Opět je tu jaro, čas maturit. Opět ze zhruba 60 tisíc zúčastněných maturantů jich 10 tisíc neprojde centrálně pořádaným zkušebním sítem s názvem státní maturita. A opět se budeme v médiích dozvídat na jedná straně o stížnostech na vysokou náročnost a nespravedlivé hodnocení a na druhé straně o příliš nízko nasazené laťce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Delegace Akademie věd na Tchaj-wanu
Rozvíjet vědeckou spolupráci a posílit česko-tchajwanské vztahy. O to se snažila předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová během své týdenní návštěvy východoasijského Tchaj-wanu, který se řadí mezi "asijské tygry".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Návrh evropského rozpočtu není velkým překvapením
Evropská komise včera představila návrh víceletého finančního rámce pro následující období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V německém uprchlickém táboře probíhá velká akce. Už potřetí se snaží deportovat Afričana
Německá policie opět poznala, že deportovat neúspěšného žadatele o azyl může přinést celou řadu problémů. Konkrétně v Ellwangenu vše skončilo střetem s několika desítkami dalších migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Z Bruselu nám přiteče méně. Padají kvůli tomu silná slova
Česká republika získá na dotacích z Evropské unie zhruba o deset procent méně, než má k dispozici nyní. Půjde tak o částku zhruba 22 miliard. Píší o tom Lidové noviny v souvislosti s návrhem nové unijní „sedmiletky“, který včera představil šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Investice BMW AG znamená obrovskou šanci pro rozvoj regionu
Karlovarský kraj vítá připravované prohlášení o spolupráci mezi vládou a BMW AG
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pražská hygiena aktivně řeší výskyt spalniček v metropoli
Praha se od začátku letošního roku potýká se spalničkami, poslední číslo k minulému týdnu k pátku je 70 případů tohoto infekčního onemocnění (údaj k 27. 4. 2018).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Na výzkum, vývoj a inovace půjde víc peněz a čerpání se prodlouží
Vláda schválila změny v národním programu TRIO, který spravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Dotace na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje tak bude možné čerpat o jeden rok déle a bude jich podstatně víc. Konkrétně se program prodlouží do konce roku 2022 a jeho rozpočet se zvýší ze stávajících 3,7 mld. Kč na téměř 6,1 mld. Kč. Na čtvrtou veřejnou soutěž v rámci TRIA tak bude k dispozici cca 1,65 mld. Kč. MPO předpokládá, že ji vyhlásí letos v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Straníkům koryta a pro lidi co? Voliči ČSSD, víme, co pro vás strana vyjednala s Babiše, ale možná to raději ani nečtěte
Jednání o sestavení vlády probíhají mezi vládním hnutím ANO a ČSSD již téměř půl roku. Média hlavního proudu neustále dopodrobna probírají otázky rozdělení vládních křesel a různých fint, jimž by sociální demokraté rádi co nejvíce oslabili pozici premiéra Andreje Babiše. Server Parlamentnilisty.cz se pokusil získat informace i o tom, co by případná společná vláda měla mít podle programového prohlášení v náplni práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Honzejk k premiérovu volání po potrestání Peksy: Babiš postoupil o level výš na „Česko, to jsem já“
Andrej Babiš žádá, aby vůči pirátskému poslanci Mikuláši Peksovi zahájil sněmovní mandátový a imunitní výbor disciplinární řízení. Premiérovi v demisi totiž vadí poslancovy výroky v zahraničí o tom, že je trestně stíhaný a že zneužívá evropské dotace. Komentátor Petr Honzejk se proto v komentáři na serveru iHNed.cz rozepsal o tom, jak moc je jeho požadavek absurdní. „Odhaluje Babišovo autoritářské uvažování, pro které je příznačný odpor k jakékoli kritice,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice pro Olomoucký kraj: Otočení kormidla - správným směrem?
V půlce dubna vydala Rada Olomouckého kraje tiskovou zprávu, ve které bilancuje nad svým dosavadním fungováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Munici bylo nutné odpálit na místě
Pyrotechnici likvidovali asi sedm set kilogramů výbušnin z II. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zelení šlapou Do práce na kole již po páté
Členové Zelených v Olomouci se znovu zapojili týmově do kampaně Do práce na kole, která byla zahájena 1. května a probíhá letos ve 31 městech a obcích v celé ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Státní zastupitelství: Žalobce zrušil stíhání Faltýnka, Babišovo pokračuje
Trestní stíhání premiéra v demisi a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v kauze kolem padesátimilionové dotace EU na stavbu farmy Čapí hnízdo může pokračovat. Státní zástupce Jaroslav Šaroch zamítl jeho stížnost proti obvinění jako nedůvodnou. ČTK to dnes řekla mluvčí pražských státních zástupců Štěpánka Zenklová. Zároveň potvrdila informaci deníku Právo, že stíhání prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a dalších tří lidí bylo zrušeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Ve Zlínském kraji bylo v dubnu výjimečné sucho, lesy ovlivňuje dlouhodobě
Sucho se projevuje v celém Zlínském kraji, v pahorkatinách i nížinách, zejména na jižně orientovaných pozemcích. Voda chybí také v lesích. Usychají stromy, které rostly desítky let, ale málo se ujímají i nově vysazené dřeviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Občanská demokratická strana v Hradci Králové představuje kandidátku
Královéhradečtí občanští demokraté už mají jasno, v čele s jakými osobnostmi vyrazí do podzimních komunálních voleb. O hlasy voličů se budou ucházet nejen osvědčená jména, ale i nové tváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jasné slovo z Íránu: Dohodu o jaderném programu znovu projednávat nebudeme!
Írán se rozhodl, že již nebude se světovými mocnostmi znovu projednávat dohodu o svém jaderném programu. „Írán nebude znovu projednávat něco, co bylo odsouhlaseno před několika lety a bylo rovněž realizováno,“ uvedl ve svém prohlášení Zaríf. Podle informací ČTK zatím Spojené státy na Zarífovo prohlášení nereagovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda navštívila Jihomoravský kraj
Ve čtvrtek 3. května 2018 pokračovala vláda Andreje Babiše v návštěvě Jihomoravského kraje. V rámci cesty zavítala do Nemocnice Vyškov, navštívila areál s ekologickou zátěží ve Šlapanicích a v Brně si prohlédla místa budoucí výstavby atletické haly, parkovacího domu, sportovně-rekreačního areálu, Janáčkova kulturního centra a Multifunkční haly Brno. Setkala se také se starosty měst a obcí v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Kromě Bohuslava Sobotky by měl za OKD nést zodpovědnost i exministr Urban
Sobotka nebyl u rozhodování o privatizaci OKD jediný zodpovědný, exministr průmyslu Milan Urban nese stejný díl odpovědnosti za zpackaný prodej těžařského kolosu. To dnes zaznělo na schůzce pirátského předsedy sněmovní vyšetřovací komise kauzy OKD Lukáše Černohorského s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Neblokujte v pátek dopravu a dorazte na vládu, vyzývá Babiš pražské taxikáře
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vyzval pražské taxikáře, aby v pátek ráno neblokovali dopravu v Čestlicích u Prahy. Taxikáři tam ohlásili protest proti memorandu, které nedávno podepsali zástupci vlády se společností Uber. Sdružení vadí, že řidiči Uberu nemají taxametr. Služby účtují přes aplikace v mobilním telefonu. Čestlice jsou nedaleko Průhonic, kde šéf vlády bydlí. Podle informací ČTK dnes Babiš v Brně místo protestu pozval taxikáře na úřad vlády, kde, jak řekl, bude od 6:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Je načase přestat dotovat biopaliva
Komentář na facebookovém profilu k nedostatku vody v krajině
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hrozba rozšíření klubu zemí s jadernou zbraní. Andor Šándor dává na stůl vše, co se může spustit vypovězením jaderné smlouvy s Íránem
ROZHOVOR Kroku, kterým zřejmě hodlá americký prezident Donald Trump ukončit jadernou smlouvu s Íránem, se bezpečnostní expert generál Andor Šándor obává. „Myslím si, že je lepší mít aspoň nějakou, i když ne ideální smlouvu, a dohlížet na to, aby byla dodržována. Nevím, jaké jsou kontrolní mechanismy, ale obávám se, že když se smlouva s Íránem vypoví, bude těžké dosáhnout smlouvy nové,“ zamýšlí se nad důsledky Trumpovy politiky nejen pro oblast Blízkého východu. Ale v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý šéf zpravodajské služby uznává, že akce izraelského Mossadu, pokud jsou slova izraelského premiéra pravdivá, byla nepochybně majstrštyk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SPD se zúčastnilo konference vlasteneckých stran frakce ENF v Nice
Zpráva předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) na současnou politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petice na podporu fungování dětského hřiště v Sídlišti v Počátkách
My, níže podepsaní občané Počátek, prostřednictvím této petice žádáme fungování dětského hřiště v Sídlišti v Počátkách. Jsme proti současnému stavu, kdy je hřiště zavřeno a jeho technický stav není vyhovující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Chci zpět do vedení ERÚ
Nechci tiše přihlížet, co se na energetickém trhu děje. Energetická bezpečnost, ceny energií, energetická chudoba, to vše má fatální dopad především na občany naší země. Své rozhodnutí jsem okomentovala v otevřeném dopise ministru průmyslu a obchodu Tomáši Hünerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dohra filmu o Milouši Jakešovi. Je to veselé, jde o drogy. A promluvil sám „Milda“ o chystané vládě
Někdejší generální tajemník komunistické strany Miloš Jakeš dostal příležitost vyložit svůj pohled na svět širokým masám. Stalo se tak ve filmu Milda, v němž kdysi nejmocnější politik této země obhajoval komunistické vidění světa a trval na tom, že se většině lidí za komunistů žilo dobře. Vysvětlení podal také k justičním vraždám, kterých se komunisté dopustili. Vysvětlil také, proč bylo nezbytné zakazovat „závadové písničky“. Když se na dokument podíval novinář Pavel Novotný, nedalo mu to a zareagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Burza práce v Gongu přilákala 1 300 lidí
Multifunkční Aulu Gong v Dolní oblasti Vítkovice zaplnilo v rámci letošní „Burzy práce“ 55 zaměstnavatelů a 10 poradenských a dalších institucí. Akci organizovala Krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě a jejím hlavním cílem bylo propojit pod jednou střechou zaměstnavatele a zájemce o práci. Bonusem pak byly další doprovodné služby, včetně těch poradenských.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Převratné: Putin se prý chystá na zásadní zvrat ve vztazích se Západem
Vladimir Putin podle britského deníku Financial Times hodlá usilovat o urovnání vztahů se Západem. Napovídá tomu údajně plán na jmenování dlouholetého Putinova poradce Alexeje Kudrina do nově zřízené funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Gangy přistěhovalců? To jsou takové kluby mládeže. Vše v pořádku. Problém jsou Češi, co krájejí salám na lavičce, řekla užaslému Takáčovi v ČT spisovatelka z Londýna
Včerejší večerní Události komentáře na ČT24 se věnovaly aktuální bezpečnostní situaci v Londýně. Ve městě zaznamenali již šedesátou vraždu letošního roku, na severu města byl v noci zastřelen muž. Londýn je tak, co do počtu vražd, před New Yorkem. Přibývá prý i útoků nožem, nebo kyselinou. Početní stavy britských policistů přitom kvůli škrtům v rozpočtu klesají. Daniel Takáč se o situaci bavil se spisovatelkou Ivou Pekárkovou, která v Londýně žije. Podle ní není situace tak horká. Gangy jsou takové kluby mládeže, říká v nadsázce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci Bakalovy Economie a firmy Tiscali prý nedostali pozvánku na jednání do Sněmovny. Lhali. Máme důkazy
Před několika dny jednal sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média o cenzuře, která postihla například ParlamentníListy.cz. Provinili jsme se zřejmě tím, že si lidé rozesílají emaily s odkazy právě na náš web. Takováto pošta nikam nedorazí a ani odesílatel o podivné cenzuře není nikterak informován. Do Sněmovny proto byli k podání vysvětlení pozváni také zaměstnanci firem Economia a Tiscali. Nedostavili se. Prý nedostali pozvánku. To je ovšem lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist