Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vít Klíma: Komu věřit, Izraeli či Íránu?
Ještě se ani nestačil usadit prach na kauzách Skripal a použití chemických zbraní Baširem Asadem a už tu máme novou, která opět otevírá otázku důvěry. Komu věřit tentokrát: Izraeli či Íránu? Co myslíte, vážení čtenáři?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Krása: Činnost OSPOD nejspíš nikdo nekontroluje
Reakce na facebookovém profilu na Otisk doby Jolany Voldánové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Karl Marx má v německém Trevíru novou velkou sochu. Klaus se zlobí
Nejsilnější německá opoziční strana, protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) dnes ostře kritizovala vztyčení sochy Karla Marxe, která bude u příležitosti 200. výročí narození německého filosofa v sobotu odhalena v jeho rodném Trevíru (Trier). Ke kritice se připojil také bývalý český prezident Václav Klaus, který v projevu na protestní akci AfD řekl, že řada Němců i Čechů vnímá vztyčení sochy jako výsměch dějinám a obětem režimů, které vznikly na základě Marxova učení. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stropnický skončí. Veronika Žílková asi bude zoufalá
Ministr zahraničí Martin Stropnický z hnutí ANO nebude členem příští vlády. Podle informací serveru Aktuálně.cz zamíří do Izraele. Z toho pravděpodobně nebude mít radost jeho žena Veronika Žílková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR postavily na jižní Moravě retenční nádrž
Novou retenční nádrž na Čeložnickém potoce nad obcí Moravany v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji postavily Lesy ČR. Nádrž pojme 19 650 m3 vody. Stavba přišla na bezmála 4,2 miliony korun bez DPH, spolufinancovalo ji Ministerstvo zemědělství ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Petr Kramný vrah? - Estébak, aneb kdo tahá za nitky?
V dnešním 7. dílu ze 79. dílného seriálu pochybností v trestní věci Petra Kramného, přinášíme díl s názvem "Estébák, aneb kdo tahá za nitky?".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skupina ČEZ: EPPka pomohla k realizaci dobročinných projektů v hodnotě 61 mil. Kč
Třetí narozeniny slaví s počátkem května mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem. Projektu Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ, který pomáhá dobré věci a zároveň veřejnost motivuje k pohybu, blahopřejí osobnosti českého sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti volají po omezené legalizaci konopí
Piráti chtějí, aby si dospělí lidé mohli sami pro sebe beztrestně vypěstovat omezený počet rostlin konopí, usušit je a zpracovat. Případná změna zákona, kterou připravují, ale nyní naráží na mezinárodní protidrogovou úmluvu. Proto zatím návrh Sněmovně jako poslaneckou iniciativu nepředloží. ČTK to dnes řekl poslanec Pirátské strany Tomáš Vymazal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Odcházení revoluční pěsti
Ernesto Guevara, řečený „Che“, onen „mozek“ kubánské revoluce, byl pro své ideály zavražděn v Bolívii a v Latinské Americe je proto opředen nimbem mučedníka. Jeho sláva neslábne ani půl století od násilné smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sanatoria Klimkovice zahájí svou 24. lázeňskou sezonu
Svou 24. sezonu zahájí v sobotu 5. května Sanatoria Klimkovice bohatým programem pro své klienty, místní obyvatele i přespolní návštěvníky. Město Klimkovice se připojí instalací šesti nových dřevěných soch na Promenádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fico do basy, hřímaly v Bratislavě tisíce Slováků
Ve slovenské společnosti to i dva měsíce po vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky stále vře. Do ulic slovenských měst znovu vyšly tisíce a požadovaly svobodu médií nebo vyhlášení předčasných voleb. O nekončících protestech za slušné Slovensko informoval server deníku SME.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Síla pokroku bude asi v rozkroku, anebo snad o dírku níže?
Byl jsem na prvomájové veselici, ale vesel jsem nebyl. Smutno je mi babičko, líto je mi dědečku, to by jeden blil, aneb KSČM jako síla pokroku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: 80 let přehrady Pastviny
Výstava "80 let přehrady Pastviny" v Městském muzeu Žamberk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ján Kuciak se měl zítra ženit. Kriminolog promluvil o vyšetřování novinářovy vraždy
Kriminolog Trnavské univerzity Miloš Deset v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu popsal, jak se posunulo vyšetřování vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky a jak se od vraždy před dvěma měsíci proměnila slovenská společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Roman Roun: Ignoruje Česká Třebová potřeby seniorů a tělesně postižených?
Mnohá města a obce poctivě dodržují programová prohlášení svých radních, ve kterých jsou senioři a invalidé prioritou. Žijeme přeci v jednadvacátém století a péče o seniory a tělesně postižené by měla býti samozřejmostí. Existují ovšem výjimky...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Favorité, černí koně a debakly voleb v Praze
Půl roku před volbami do pražského zastupitelstva zveřejnila agentura STEM/MARK průzkum, který velmi detailně – s výjimkou volebních preferencí – rozebírá jednotlivé stránky společenského a politického života v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý se obul do Zemana: Nikdo nesmí veřejně citovat z utajených zpráv
Prezident nemá zveřejňovat utajované informace, míní experti, které dnes oslovila ČTK. Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtečním pořadu TV Barrandov odkazoval na vojenské i civilní zpravodajství, když hovořil o testování jedu novičok na území ČR. Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý řekl ČTK, že nejpřesnější informace o látce nazývané novičok podle něj má Ministerstvo obrany, pod které spadá Vojenský výzkumný ústav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Důstojná reprezentace a dodržování pravidel hry je zcela klíčové
Komentář na facebookovém profilu k výrokům prezidenta Zemana o novičoku v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nad Hejnicemi obnovily Lesy ČR vyhlídku Poustevníkův kámen
Vyhlídku Poustevníkův kámen na lesnatém vrchu u Hejnic v Libereckém kraji obnovily Lesy ČR za 300 tisíc korun. Otevře se v sobotu 5. května ve 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Vždy jsem byl trnem v oku politruků!“ Jaroslav Foldyna vrací úder generálu Pavlovi a brání před ním i Zemana
„Já jsem i v minulosti, když jsem byl na vojně, byl vždy na paškále všech politruků. No a jsem i těm současným politrukům trnem v oku,“ uvedl poslanec Jaroslav Foldyna v reakci na slova generála Pavla, který se o něm ne právě pochvalně zmínil ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu. Pro ParlamentníListy.cz se poslanec Foldyna vyjádřil i ohledně kauzy novičok, konkrétně k tomu, že v této souvislosti Miloš Zeman promluvil v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Co je za vstřícným postojem poslanců k uhelným elektrárnám?
Tím, že návrh na limity znečištění ovzduší shodili, jdou poslanci výboru pro životní prostředí Sněmovny "na ruku" korporacím, které v ČR provozují uhelné elektrárny, jež nepotřebujeme, Je snad za tímto postojem poslanců ODS, ANO11, SPD a KSČM korupce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Novináři z Polska poznávali Plzeňský kraj
V roce 2018 si připomínáme sté výročí od založení samostatného Československa. Agentura CzechTourism proto ve spolupráci s partnery v regionu zorganizovala v polovině dubna press trip pro polské novináře. Press trip proběhl v Plzeňském kraje a byl zaměřen na hlavní komunikační téma pro rok 2018 – 100 let příběhů České Republiky, konkrétně na architekturu a lifestyle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: KSČM po sjezdu bez výrazných změn
Bez zásadních změn. Tak by se daly stručně nazvat výsledky nedávno proběhlého sjezdu KSČM. Šlo o sjezd volební, ten programový je naplánován na rok 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Čištění břehů nechranické nádrže
I v letošním roce připravuje státní podnik Povodí Ohře jako jeden z partnerů čištění břehů vodní nádrže Nechranice. Akci tradičně připravil Český rybářský svaz, z. s., Severočeský územní svaz ve spolupráci se státním podnikem Povodí Ohře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman jen nahrává Rusku, udeřil na prezidenta analytik
Podle politologa a bezpečnostního analytika Josefa Krause z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně čtvrteční výrok prezidenta Miloše Zemana o novičoku není šťastný. Vede jen k obhajobě pozice Ruska, řekl dnes ČTK Kraus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MZV: Prohlášení MZV k údajnému výskytu látky Novičok v ČR
Informace zpravodajských služeb, které se nyní objevují v médiích stran výskytu látky zvané Novičok v České republice, jsou ve své většině v utajeném režimu. MZV proto nechce a nemůže zacházet do detailů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČTÚ zveřejnil výroční zprávu za rok 2017
Na jednu SIM kartu využívající v mobilu datové služby v loňském roce připadalo průměrně 971 MB měsíčně přenesených dat. To je o 54 % více než v roce 2016. Vyplývá to z dat, která ČTÚ zveřejnil v rámci své výroční zprávy za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Marek Hilšer: Teď jen zbývá, aby hlava státu oznámila, že Skripala otrávil Jára Cimrman
Komentář na facebookovém profilu k výrokům prezidenta Zemana o novičoku v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nezakazujme, raději zlepšeme školní obědy
Komentář na facebookovém profilu k pamlskové vyhlášce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman podle pravicových politiků slouží propagandě Kremlu
Prezident Miloš Zeman podle zástupců pravicových stran pomáhá ruské propagandě. Jeho výroky o někdejší výrobě nervově-paralytického jedu Novičok v Česku neslouží zájmům České republiky ani bezpečnosti země, uvedl šéf ODS Petr Fiala. Místopředseda zahraničního výboru Sněmovny Jan Lipavský (Piráti) chce kvůli kauze pozvat na jednání výboru zástupce zpravodajců, na základě jejichž zpráv prezident o Novičoku hovořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek: Miloš Zeman je na roztrhání
Komentář na facebookovém profilu k výrokům prezidenta Zemana o novičoku v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Prezident Zeman zbytečně napomáhá ruské propagandě
Komentář na facebookovém profilu k výrokům prezidenta Zemana o novičoku v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Americká školka zakázala dětem označovat kamarády za „nejlepší“. Prý je to diskriminační. Matka zuří
Šéfredaktor Lidových novin István Léko se ve svém dnešním komentáři věnoval tragickému trendu ve výchově malých dětí v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Z této místnosti neodejdeš, dokud tě neojedu!“ Drama na ubytovně uprchlíků. Dívka chtěla v hrůze vyskočil z okna
Okresní soud v německém Harburgu udělil několikaměsíční podmíněný trest eritrejskému migrantovi, který se pokusil v uprchlickém táboře znásilnit mladou ženu pocházející ze stejné země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Česká republika je připravena přispět expertně i finančně
Ministr vnitra Lubomír Metnar se ve středu 2. května 2018 zúčastnil ministerské konference rabatského procesu v marocké Marrákeši. Hlavními tématy byla podpora zemí západní, střední a severní Afriky v boji proti nelegální migraci, pašování lidí a převaděčství a návraty nelegálních migrantů zpět do těchto afrických zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Zhrzená pravice a démonizace »zleva«
Démonizace bývala parádním klackem. Vynesla k moci i naprosté pitomce. Teď je berličkou politických »lúzrů«. Slouží silám, jež si to nezaslouží ani náhodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Trump to zase slízl. Tentokrát v knize svého velmi známého republikánského kolegy
Republikánský senátor John McCain tento měsíc vydává své paměti s názvem „The Restless Wave“. Mimo jiné ve své knize, která by měla oficiálně vyjít 22. května, ostře kritizuje prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Pražská MHD je na světové špičce
Komentář na facebookovém profilu k úrovni městské dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Asociace soukromého zemědělství: Selské slavnosti se letos zaměří ještě více na dětské návštěvníky
„Rodinné farmy dětem“ - to je název letošního projektu Asociace soukromého zemědělství, v jehož rámci bude mít široká veřejnost opět možnost blíže poznat život na rodinných farmách, které se tentokrát představí zejména jako výrobci a dodavatelé kvalitních, čerstvých a zdravých potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Jak z Rudého práva!“ Tomáš Prouza popsal náš vztah k Bruselu
Někdejší tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza v komentáři pro server INFO.cz popsal, kde leží základ toho, že se nám v EU nedaří více prosazovat naše zájmy. K Čechům pracujícím v Bruselu se prý často chováme jako k cizím a právě to je náš základní problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vnímáme oprávněnost požadavků sester a chceme situaci ve zdravotnictví řešit
Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 4. května 2018 zúčastnil jednání zástupců odborových organizací nemocnic. Spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem diskutovali především o rozdílném odměňování a nedostatku zdravotnického personálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČVUT: MÚVS a CSAT potvrdily spolupráci v oblasti Lean managementu
Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze (MÚVS) a Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, uzavřely včera memorandum o spolupráci v oblasti Lean managementu a dalších projektech, při kterých si budou vzájemně vyměňovat informace důležité pro rozvoj firmy i pro výuku. Studenti díky partnerství získají teoretické i praktické znalosti přímo v provozu společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Nadšenci již 20 let opravují Vítkův hrádek
Již dvacet let opravuje Miroslav Kovačičín se stejně nadšenými dobrovolníky Vítkův hrádek - nejvýše položený hrad u nás (1035 m n. m.). Původem Moravák, dnes ale českobudějovický podnikatel spoluzaložil občanské sdružení, které se o něj stará, za tu dobu pomohl sehnat dotace v řádech 25 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Krátkodobé výluky v provozu tramvají do 16. 5. 2018
Informace o změnách v MHD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC: Chebské nádraží získá bezbariérový přístup na nástupiště
Poklepem na kolejnici byla dnes slavnostně zahájena modernizace stanice Cheb, která je nejvýznamnějším železničním uzlem v celém Karlovarském kraji. Investorem stavby s předpokládanými celkovými náklady přesahujícími půl miliardy korun je Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), její realizaci provede společnost STRABAG Rail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vítová: Pietní shromáždění za oběti nacistického řádění v Oděse 2014 - Praha 2.5.2018.
Dne 14. 5. 2014 zemřelo v Domě odborů celkem 48 lidí. Některé oběti byly zabité plameny, některé zastřelené, uškrcené, ubité k smrti a v jednom případě znásilněné. Většina mrtvých měla na oblečení stuhu Sv. Jiřího, spojenou s proruskými aktivisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Inkluze nám volby neprohrála, bránila se v ČT sociální demokratka Valachová
Do pátečního Interview ČT24 zavítala bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Stávající ministr školství v demisi Robert Plaga by se podle jejího názoru měl postavit před rodiče a před žáky a omluvit se jim. Za co? Podívejte se sami. V druhé polovině pořadu důrazně hájila projekt inkluze ve školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál: Projekt Rapid Re-Housing předčil veškerá očekávání
Úspěšný brněnský projekt Rapid Re-Housing, zabývající se zabydlováním rodin ohrožených bezdomovectvím, získal 1. května ve Vídni prestižní cenu SozialMarie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Obcím a městům komplikují život velká regulace a nefunkční pravidla
Kulatý stůl ODS na téma „Kvalitní infrastruktura ve městech a obcích“ se uskutečnil dne 3. května 2018 v jihlavském Hotelu Gustav Mahler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dienstbier znovu řádil před kamerou: Babišovi i jeho ženě hrozí až deset let vězení!
Senátor Jiří Dienstbier se před televizními kamerami zase jednou rozjel. V rozhovoru pro server Seznam zprávy.cz Poukázal na to, že trestně stíhanému premiérovi v demisi stále hrozí až deset let v kriminále. A vězení hrozí nejen jemu, ale také premiérově ženě a dalším členům jeho rodiny. To je něco, co Česká republika dosud nezažila a ČSSD by si proto měla od Babiše držet odstup. Předseda vlády už stejně vládní většinu má spolu s komunisty a s SPD Tomia Okamury, takže ČSSD vlastně vůbec nepotřebuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zemanovu interpretaci o výrobě novičoku by mohl řešit Parlament
Parlament by se podle některých senátorů měl zabývat interpretací, s jakou prezident Miloš Zeman pojal výstupy tajných služeb ohledně výroby jedu novičok v Česku. Vyplynulo to z vyjádření zástupců horní komory na dotaz ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Celníci během jediného dne zadrželi tisíce litrů nelegální červené nafty z Německa
Více než čtyři tisíce litrů minerálního topného oleje, lidově nazývaného „červená nafta“, zajistili během jednoho dne při silničních kontrolách ústečtí celníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš odborům přislíbil zvýšení platů zdravotníků o deset procent
Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes odborářům řekli, že vláda v demisi dodrží slib předchozího kabinetu a zvýší od příštího roku tarifní platy a mzdy zdravotníků o deset procent. Novinářům to po jednání řekla předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Babiš uvedl, že se zaměří i na systémová opatření, jako je narovnání platů a mezd a příplatky za směnný provoz. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
HSHMP: Mimořádné očkování kvůli spalničkám u zaměstnanců urgentních příjmů
Ředitel Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) dnes vyhlásil opatřením obecné povahy mimořádné očkování u zaměstnanců činných na centrálních příjmech a příjmových ambulancích pražských nemocnic. V souladu s příslušnými právními předpisy tak učinil jako další z řady preventivních kroků, které pražská hygiena v souvislosti s výskytem spalniček na území metropole od začátku roku činí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozhodnutí o pokračování stíhání prostudují Babišovi právníci
Premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes zopakoval, že se v kauze Čapí hnízdo cítí nevinný. Jeho právníci prostudují odůvodnění, proč státní zástupce zamítnul jeho stížnost proti obvinění. Babiš novinářům v reakci na čtvrteční informaci, že bylo zrušeno stíhání čtyř osob v případu včetně místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka, nikoli ale jeho, řekl, že dokument má 60 stran a jeho právníci nyní odůvodnění studují. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Vyjádření k identifikaci bojových otravných látek
Látky v tisku označovány jako „Novičoky“, mezi něž patří i látka A230, jsou potenciální otravné chemické látky, jejichž identifikace a obrana proti nim je součástí výcviku českých vojenských protichemických jednotek. Pro úkoly detekce, ochrany a bezpečnosti občanů ČR byly proto i tyto látky zařazeny k testování jejich chemických vlastností, tak jako i jiné bojové otravné látky jako např. sarin nebo tabun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Nepolevujeme v boji proti suchu, opět spouštíme dotace na nové zdroje pitné vody
Špatná kvalita pitné vody, nedostatečné zásoby, vysychající vrty – nejpalčivější problémy, se kterými se v poslední době potýká stále více měst a obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup opět naloží těm nejvyšším – tentokrát to schytal Kalousek!
Sledujte již dnes další díl pořadu TÝDEN PODLE JAROMÍRA SOUKUPA. Generální ředitel a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup bude opět nákladat a nevynechá ani ty nejvyšší patra české politické scény. To vše již dnes večer ve 21:25 v televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zelení opět podpoří demonstraci za legalizaci konopí Million Marihuana March
Zelení se i letos zúčastní pochodu a debaty politických stran Million Marihuana March. Každoročně pořádaná akce je součástí celosvětové iniciativy za legalizaci konopí. Za Zelené vystoupí Bronislav Tomek, vedoucí Odborné sekce pro lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Chudák Veselovský, pozve si hosta a on začne odpovídat na otázky
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kamila Vorderwinklerová: Když trubec poučuje matky…
Zbyněk Hutar„surfuje“ na módním termínu základní příjem a vyslovuje se pro dávky matkám bez ohledu na rodinný stav, přičemž zvýhodňuje ty dobře vydělávající.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman dle ruského senátora zasadil ránu verzi Londýna o novičoku
Ruský senátor Alexej Puškov označil výroky českého prezidenta Miloše Zemana o výrobě nervově paralytického jedu novičok v Česku za „silný úder“ proti britskému tvrzení o účasti Ruska na otrávení někdejšího dvojího agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije v anglickém Salisbury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Novičok se podle obrany v ČR vyrábí v mikroskopickém množství
Látky typu nervového jedu novičok se v Česku syntetizují kvůli protichemické obraně, uvedlo dnes v tiskovém prohlášení Ministerstvo obrany. Látky podle úřadu vzniká maximálně několik mikrogramů, neskladuje se a je likvidována hned po provedení testů. Jed novičok byl použit v Británii při otravě ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala, podle Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) mohlo jít až o 50 až 100 gramů této látky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nový náčelník Opata: NATO nám pomáhá naši zemi ochránit, nestojíme na prahu války, ale jsou tu mnohem větší hrozby, než je Rusko
Nový náčelník Generálního štábu Aleš Opata v rozhovoru pro server Aktuáně.cz prozradil, na co se kokrétně chce v armádě zaměřit, co by pro Česko znamenalo vystoupení z NATO, a co považuje za naši největší hrozbu. „Do roku 2025 bychom měli mít akceschopné a moderní vojsko,“ věří náčelník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus ml. si vyšlápl proti Svobodovi: Máme na pražské kandidátce Udženiju, tak ať je jednička a nestrká před sebe nějakého lékaře
Poslanci ODS Václavu Klausovi mladšímu se nelíbí nominace Bohuslava Svobody na post pražského volebního lídra v nadcházejících volbách. Podle něj to není ideální nápad. Uvedl to v rozhovoru pro Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vlivný poslanec KSČM: Dienstbierova obludnost. Po tom, co vyděračsky předvádějí vyjednavači socdem, vidím vládu s ČSSD jako problematickou. S Okamurou by to bylo lepší
ROZHOVOR „Po tom, co politicky nyní předvádějí vyjednavači sociální demokracie, vidím spolupráci zmíněných tří subjektů za poměrně problematickou a tedy do budoucna snad i málo efektivní. Spolupráci s SPD bych tedy viděl jako stabilnější, ovšem ani zde bychom se některým názorovým střetům jistě nevyhnuli. Také bych řekl, že SPD plní o trochu více politické dohody, bez kterých to často při řízení země, ať již v zákonodárném či exekutivním sektoru politické moci, nejde,“ říká vlivný poslanec KSČM Jiří Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Špinavé hry. Expert na zbraně a Blízký východ přináší šokující zprávy o tom, jak to bylo doopravdy s chemickým útokem v Sýrii, zásahem USA a jak Putin získává převahu nad Trumpem
ROZHOVOR Petr Markvart, jenž se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a v Africe a který se zabývá obchodem se zbraněmi, vysvětluje, jak to bylo doopravdy s údajným chemickým útokem syrské armády a jak ve skutečnosti probíhal odvetný úder USA a co je vše v pozadí. Celá věc má daleko širší souvislosti. „Jde především o nový globální platební a rezervní systém, jehož vznik ohrožuje anglosaskou dominanci v oblasti kontroly finančních toků a zadlužování,“ říká Markvart.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Doufám, že lidé začnou dobře rozeznávat válečné štváče
Komentář na facebookovém profilu k výrokům prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Na řepku nadává jen lůza. Ekonomka Šichtařová sepsala své pojednání o „žlutém sajrajtu“
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozepsala o „žlutém sajrajtu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Situace u exekucí je neúnosná, vinu nesou všichni včetně bývalého vedení ČSSD
Komentář na facebookovém profilu k situaci v oblasti exekucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Drama v afghánské rodině: Ubodal sestru k smrti. Za vraždu ze cti mu nyní hrozí doživotí
V Rakousku se schyluje k dlouho očekávanému procesu s mladým afghánským migrantem, který loni v září zavraždil svoji sestru. Údajně šlo o tzv. „vraždu ze cti“. Nyní mu hrozí doživotní vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Adámek: Obnovili jsme tradici skupinových fotografií
Město Zlín se vrátilo k prvorepublikové tradici skupinových fotografií. Přispěly k tomu stovky účastníků, kteří se nechali vyfotografovat v rámci prvomájových oslav na náměstí Míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Břeclavské ÚZSVM odvedlo za první dva měsíce letošního roku do státního rozpočtu více než 7 miliónů
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Břeclavi odvedl za první dva měsíce roku 2018 do státního rozpočtu částku přesahující 7 325 000 Kč. ÚZSVM získal tyto finanční prostředky především z prodeje nepotřebného majetku, dále z pronájmu, a také z úhrad za zřízení služebnosti vedení inženýrských sítí na státních pozemcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dusno v rádiu: Nejprve pronesla zásadní informace o novičoku expertka, pak se do sebe pustili Ondráček s Bartoškem
Prezident Miloš Zeman včera uvedl, že se v Česku vyráběl v malém množství jed novičok, který pak byl zničen. Dnes o tomto tématu hovořili ve vysílání Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Konec Šlechtové se přiblížil. Máme velice ostré a dráždivé informace o tom, co se děje na ministerstvu obrany
Pozice ministra obrany byla vždy žhavým postem. Ostatně taková „osmidenní královna“ Karolína Peake by mohla vyprávět. Jistou výjimku z pravidel vytvořil Martin Stropnický (ANO), který neprostřelil žádné letadlo, neskončil před soudem a v policejních poutech a během jeho působení neodešel ani žádný z jeho náměstků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: K výsledku jednání bankovní rady ČNB a k dalšímu výhledu do letošního roku
Bankovní rada České národní banky ponechala na svém dnešním měnověpolitickém zasedání klíčové úrokové sazby na dosavadní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Změny v podpoře z OPŽP formou inovativních finančních nástrojů
Aktualizace se dočkala první výzva na poskytování prostředků z Operačního programu Životní prostředí formou tzv. inovativních finančních nástrojů. S účinností od 23. dubna 2018 se rozšiřují podporované oblasti a prodlužuje doba pro podávání žádostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FN Brno: Darování vajíček nebo spermatu. Pomoc pro neplodné páry
Centrum asistované reprodukce (CAR 01) působící při Gynekologicko-porodnické klinice LF MU a FN Brno (Obilní trh 11, Brno) si na sklonku loňského roku připomnělo 35. výročí od narození prvního dítěte ze zkumavky v tehdejším Československu. Od té doby pomohlo Centrum asistované reprodukce stovkám párů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Obvinění osob z obchodování s lidmi
Kriminalisté odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) rozbili strukturu organizované skupiny obchodníků s lidmi. Na akci s krycím názvem BRIDGE spolupracovali v rámci společného vyšetřovacího týmu s britskými kolegy z Oddělení koordinace boje proti moderní formě otrokářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rakouská vláda utahuje šrouby. Omezí dávky na děti cizinců z jiných zemí EU. Brusel je na nohou. Ozval se i kníže
Vláda Sebastiana Kurze poslala do parlamentu návrh zákona, jenž omezuje přídavky na děti vyplácející se do jiných zemí Evropské unie. Píší o tom dnešní Lidové noviny. Kurzova vláda tak plní slib, který dala, že se zaměří na příliš štědré dávky směřující na východ Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Zemana můžeme klidně považovat za aktivního agenta Kremlu
Komentář na facebookovém profilu k výrokům prezidenta Zemana o novičoku v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Výstava v Senátu představí svět hravého umění
Expozice „Hravé umění“ představí umělecké řemeslo brněnského výtvarníka Michaela Pavlovského. Návštěvníci si mohou prohlédnout exponáty dřevěných hraček a objektů z kovů, skla a dalších materiálů. Výstava je ke zhlédnutí ve Výstavní síni Senátu od 3. května do 24. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Starší ročníky nahrazují úbytek pracujících do 40 let
Zaměstnanost se v prvním čtvrtletí zvýšila o 89 tisíc osob. Dosáhla 5,26 miliónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Islám v některých zemích západní Evropy již de facto vládne, ohromil Benjamin Kuras konkrétními příklady. A po útoku imigrantů na německé policisty má velké obavy...
ROZHOVOR "Británie přivítala zpět domů, s bydlením a sociální podporou svoje džihádisty z Islámského státu, ale soudí za terorismus svého občana, který bojoval proti Islámskému státu s kurdskými jednotkami, které Turecko označuje za teroristy. Můžeme z toho vysoudit, že v západní Evropě – či alespoň několika jejích zemích - už de facto islám vládne," konstatuje publicista a spisovatel Benjamin Kuras. "Evropské elity jsou hypnotizovány do odevzdání Evropy islámské nadvládě a přeměny evropské kultury v africkou. Nechápu přesně, proč to dělají, ale zatím jediné logické vysvětlení je, že mají potřebu se (a nás všechny) ubičovat k smrti za někdejší kolonialismus," dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To je snad zlý sen. Náměstek ruského ministra Zeman. Skřípe mu v hlavě... Prezident promluvil v televizi o novičoku a Drahoš, Pehe i někteří novináři nadskakují zlostí
Jak to bylo s jedem novičok na českém územi? Prezident Miloš Zeman se podle svého včerejšího vyjádření v rozhovoru na TV Barrandov přiklonil k verzi, že se v Česku v malém množství tento jed vyráběl a testoval, hned po testování byl však zničen. Přesně tak o tom prý informuje zpráva Vojenského zpravodajství. Naopak civilní Bezpečnostní informační služba (BIS) dospěla k závěru, že tento plyn nebyl novičok. Prezidentův názor nejen v politických řadách vyvolává velkou kritiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Zdechovský: Mluvit o třetí světové válce kvůli Sýrii je přihlouplé. USA i Rusko si uvědomují, že jejich konflikt by nastolil hegemona, kterého se oba bojí
ROZHOVOR Sýrie slouží k vyzkoušení nových zbraní, ale ani jedna ze zúčastněných mocností není připravena rozpoutat tam konflikt větších rozměrů. Jak Spojené státy, tak Ruská federace si uvědomují, že jakýkoli jejich střet by nastolil hegemona, kterého se oba bojí, a tím je Čína. Tomáš Zdechovský, který často jezdí do uprchlických táborů a setkává se tam se syrskou opozicí, pokládá nedávný útok spojeneckých sil za nezbytný. Každému totiž už musí být jasné, že jakékoli použití chemických zbraní je nepřijatelné. Europoslanec proto nechápe, proč se v Česku o tom vedla taková debata, když o tom, že Rusové v některých částech Sýrie zabili při bombardování řadu civilistů, se u nás nediskutuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Premiér v demisi bude jednat s odbory, slíbil zvýšení tarifů zdravotních sester
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes bude jednat se zdravotnickými a sociálními odbory. Minulý týden po jednání vlády řekl, že vláda plánuje zvýšení tarifů zdravotních sester. Vláda zdravotníkům přidávala opakovaně. Podle informací ČTK loni dostali o deset procent víc k tarifům, v předchozích dvou letech po pěti procentech. Sestrám u lůžka ve třísměnném provozu přidala vláda loni v červenci navíc dalších deset procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zahradníček (TOP 09): Při větších akcích zaparkujete u finských domků
Zahájení kulturní sezony v Lokti se blíží a spolu s ním také po léta se opakující problém města. Parkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová přijala slib nových vojáků a pak se vydala do akce, ze které máme VIDEO
“Tak přísaháme!” zahřmělo ve čtvrtek mohutně náměstím ve Vyškově. Přes čtyři stovky nových vojáků složilo za účasti ministryně obrany slavnotní přísahu věrnosti České republice. Karla Šlechtová následně zavítala i do nedalekého tankodromu, kde zhlédla cvičné vyproštění bojového vozidla pomocí speciálního tanku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé čerpají informace potvrzující jejich vidění světa a můžou to být klidně fake news, říká politolog Gregor
Mladým lidem chybí kritické smýšlení a nezkoumají zdroje informací. Přesto zařazení výuky o mediální gramotnosti do škol nijak zvlášť naše školství neřeší. Politolog a spoluautor knihy Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích Miloš Gregor se proto rozhodl převzít iniciativu do vlastních rukou a s projektem „Zvol si info“ objíždí tuzemské školy a vysvětluje žákům, jak na internetu poznat zavádějící zprávy. „Problém je přístup politické reprezentace, my děláme něco, co by mělo být součástí vzdělávacího systému,“ uvedl v rozhovoru pro DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): ČSSD slibovala, ale byla horší, než jimi kritizovaná minulá vláda
Ostrá kritika, odvážná prohlášení a plané sliby, tak by se dala nazvat volební kampaň ČSSD v roce 2013 a následky vládnutí socialistů pociťujeme a budeme pociťovat my všichni ještě dlouho. Nyní hrozí, že tato strana obsadí 5 křesel ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Taxikáři zrušili dnešní protest a jednají na úřadu vlády s premiérem Babišem
Taxikáři dnes ráno zamíří na úřad vlády, kde budou od 06:00 hodin jednat s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Kvůli výzvě k jednání Sdružení českých taxikářů odložilo dnešní plánovaný protest proti službám typu Uber, který se měl uskutečnit od 05:00 v Čestlicích u Prahy. Důvodem svolání protestu bylo memorandum, které v pondělí uzavřeli zástupci vlády a společnosti Uber. Taxikáři kritizují to, že řidiči Uberu budou moci jezdit nadále bez taxametrů, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Juncker se dopustil naprosto odsouzeníhodného kroku
Komentář Jana Skopečka k odhalování sochy Karla Marxe předsedou Evropské komise Junckerem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí uvádí na pravou míru prezidentova slova: Pravda je, že...
Ruští představitelé dnes přivítali čtvrteční výrok českého prezidenta Miloše Zemana o výrobě nervově paralytické látky novičok v Česku. Podle Moskvy Zemanova slova dokládají, že Británie lživě obviňuje Rusko z provedení útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. České úřady dnes zdůraznily, že v ČR se podobné látky vyrábějí pouze v mikroskopickém množství a že prezident hovořil o látce nesoucí jiné označení než jed použitý v anglickém Salisbury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Nález radioaktivních předmětů u obce Lešetice
Státní úřad pro jadernou bezpečnost obdržel dne 1.5.2018 cestou OPIS GŘ HZS informaci o nálezu několika předmětů vykazujících zvýšenou úroveň radioaktivity na veřejně přístupném pozemku v blízkosti obce Lešetice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dva z devíti kandidátů na prezidenta nedodali účetnictví kampaně
Sedm z devíti kandidátů na prezidenta poslalo Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zprávu o financování volební kampaně a souvisejícího účetnictví. Zbylí dva kandidáti účetnictví nedodali. Uvedl to dnes předseda úřadu Vojtěch Weis. Zprávu přinesla ČTTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Novičok? Ruská strategie vyvolávat informační chaos a zametat stopy
Komentář na facebookovém profilu k výrokům prezidenta Zemana o novičoku v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš chce vysvětlení tajných služeb, proč podaly rozdílné zprávy o novičoku v ČR
Podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) je překvapující, že se tajné služby rozcházejí ve vyjádření o přítomnosti nervového jedu novičok v Česku. Budu od nich chtít podrobnější informace, řekl dnes Babiš novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Kolektivní smlouvy diskriminují pracující z důvodu věku
Ombudsmanka se setkává s případy, kdy kolektivní smlouvy diskriminují pracující z důvodu věku. Obvykle se jedná o situace, kdy je se zaměstnanci zacházeno rozdílně, protože získali nárok na starobní důchod. V této situaci pak přicházejí o benefity, které jsou poskytovány jejich mladším spolupracovníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): V mezinárodní politice se naši představitelé rozhodují bez důkazů
Komentář na facebookovém profilu k vyhoštění ruských diplomatů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Parní vlak ČD vyrazí na parní víkend v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka
Tuto sobotu a neděli 5. a 6. května vypraví České dráhy parní vlak z pražského hlavního nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude připraven parní víkend v železničním muzeu Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR bude ještě více spolupracovat s Masarykovou univerzitou
Spolupráce Akademie věd ČR s českými vysokými školami intenzivně pokračuje. Nově byla podepsána dohoda s Masarykovou univerzitou v Brně, která se týká spolupráce při uskutečňování doktorských studijních programů. Tu vědeckým institucím ukládá nový vysokoškolský zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Soutěž Žít krajinou zná letošního vítěze
Dne 3. května 2018 se v prostorech Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže Žít krajinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Politické neziskovky? Nástroj k šíření dezinformací za peníze přímo z Bruselu
Představitelé skupin, jejichž cílem je šíření dezinformací proti fungování tradiční evropské společnosti, používají různé formy a metody. Jedním z těchto nástrojů jsou neziskové organizace s politickým a ideologickým programem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rusko citovalo Zemanova slova o novičoku v ČR a udeřilo tím na Británii
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová v reakci na slova prezidenta Miloše Zemana uvedla, že jeho vyjádření, že se v Česku v malém množství vyráběl a testoval nervově paralytický jed novičok, považuje za důkaz, že britská premiérka Theresa Mayová lže. Ta totiž tvrdila, že jed novičok byl vyráběn pouze v Rusku, které je proto jako jediné zodpovědné za otravu dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Takáč vedl v ČT debatu ke kauze Čapí hnízdo. Analytička z rozhlasu vymýšlela, jak by se mohla prokázat vina Faltýnka a dalších. Třeba takto...
Předsedovi poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi už momentálně nehrozí vězení. Státní zástupce jeho trestní stíhání v kauze Čapí hnizdo totiž ve čtvrtek zrušil. Premiér Andrej Babiš zůstává ale mezi obviněnými, v jeho případě trestní stíhání pokračuje, žalobce Babišovi stížnost proti jeho zahájení zamítl. Co to znamená pro politické partnery a jestli se tím aspoň trochu zjednoduší vládní vyjednávání, o tom v pořadu Události, komentáře na ČT24 moderovaném Danielem Takáčem promluvili místopředseda ODS Martin Kupka, předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik, analytička ČRo Jana Klímová a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Do práce na kole! Zelení z magistrátu jdou do boje s ostatními týmy
Kolem zelených zastupitelů hlavního města se pro měsíc květen utvořily dva pětičlenné týmy lidí, kteří se zapojí do akce Do práce na kole. Celý měsíc květen budou při cestě do práce co nejvíce používat kolo nebo chodit pěšky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Suverénní národní stát v rámci EU bude jen záznamem v historii?
Stále je nám mainstreamem v rámci migrace spojené s islámem vnucováno, že se „nic neděje“. Blíží se rozhodování o Dublinu IV, který, bude-li schválen, vymaže nespokojenost a obavy z otevřených hranic s Rakouskem a Německem, přes které k nám denně přicházejí migranti „na návštěvu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VZP utrácí za svůj provoz rok od roku méně. Za pět let ušetřila 4,27 miliardy
Více než 5,8 miliardy korun ušetřila Všeobecná zdravotní pojišťovna za posledních deset let na vlastním provozu díky tomu, že se snaží co nejlépe hospodařit s veřejnými penězi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Stát vás potřebuje. Děkuji, že jste se rozhodli sloužit své vlasti
Ve čtvrtek 3. května za přítomnosti ministryně obrany Karly Šlechtové, brigádního generála Jaromíra Alana a dalších významných hostů, přísahali ve Vyškově věrnost České republice noví příslušníci Armády České republiky, kteří prošli základní přípravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Českým start-upům chystá CzechInvest nabitý podzim
Od září do listopadu 2018 připravuje CzechInvest řadu akcí, kde budou mít české start-upy možnost nahlédnout do evropských i amerických start-upových ekosystémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Simona Malovaná, Václav Brož, Dominika Kolcunová, Lukáš Pfeifer: Kapitálová regulace citlivá vůči riziku
ČNB vydává od roku 2003 dvakrát ročně výzkumný bulletin, který shrnuje výstupy vybraných výzkumných prací ve formě krátkých článků. Jeho cílem je populární formou přiblížit výsledky výzkumu ČNB širší veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist