Oficiální zpravodajská média

„To, že někdo nechá vraždícího feťáka běhat po městě, je absolutní selhání celého bezpečnostního systému.“ Poslanců a senátorů jsme se ptali na smrt v Příbrami, kde byl ukopán mladý kluk
V jednom z příbramských barů zemřel jednadvacetiletý mladík. O šest let starší rváč ho ukopal k smrti. V případu hraje roli slavná pornoherečka. Agresor prý běhá po svobodě. Lid zuří. Policie vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Někdo tu lže. Nedělejte z nás idioty! „Zemanův novičok“ pohledem Štěpána Kotrby
ROZHOVOR Byl to vzkaz do Moskvy i do Londýna zároveň, říká publicista, analytik Štěpán Kotrba v souvislosti s aktuálním vyjádřením prezidenta republiky o novičoku. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz analyzuje informace, které se dostaly v souvislosti s výrobou nebo testováním nervového jedu u nás na veřejnost. K reakcím české politické scény dodává: „Jen političtí idioti, herci a ostatní hlupáci, kteří nikdy nebyli na vojně, mohou nadšeně hýkat při tak snadno odhalitelné lži, jakou předvedla britská premiérka. Zeman není na rozdíl od ní hlupák.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Doprava na mostě u Pasohlávek je převáděna semafory
Počínaje 5. květnem 2018 je doprava přes most na silnici I/52 (v úseku na mostě a před mostem přes přelivný objekt vodní nádrže Nové Mlýny) za obcí Pasohlávky převáděna kyvadlově pomocí světelného signalizačního zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: NE průmyslové zóně v Horních Bludovicích
Nesouhlasíme s projektem výstavby zamýšlené lisovny plastů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Nasrat, jako. Vyžranej Kmenta bral 80 tisíc a nic nedělal. Andrej Babiš se rozzuřil při podepisování
„Nasrat, jako,“ tak měl odbýt premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dívku, jež od něj chtěla v rámci čtvrteční debaty s občany v Brně podepsat knihu Jaroslava Kmenty. Babiš tak měl reagovat na poznámku, že se v knize píše o kmotru Františku Mrázkovi, kterého znal. Píší o tom Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prahou projde průvod za legalizaci konopí
Prahou dnes projde průvod za legalizaci marihuany pro osobní potřebu. Organizátoři očekávají alespoň stejnou účast lidí jako loni, tedy 7000. Podle předsedy organizace Legalizace.cz Roberta Veverky se loni navíc kolem 15.000 lidí zúčastnilo následného kulturního programu na pražské Štvanici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Plzni si připomínali osvobození Američany. Dorazil "konvoj svobody"
Centrum Plzně zaplnily v sobotu v rámci Slavností sovobody tisícíe lidí, kteří potleskem a vlajkami vítali konvoj více než dvou stovek kusů historické vojenské techniky Convoy of Liberty. Nechyběli ani američtí a belgičtí veteráni, kteří přijeli na čestných místech konvoje v autech vyzdobených šeříky. Tato připomínka osvobození Plzně americkou armádou v květnu 1945 je pro mnoho obyvatel města velmi významnou událostí, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Juncker zradil společné hodnoty Evropské unie
Komentář na facebookovém profilu k účasti Jean-Clauda Junckera při odhalení pomníku Karla Marxe
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Chceme spolupracovat v rámci EU na nákupu tankovacích letadel
Česká republika se zapojí do programu Evropské obranné agentury na pořízení sedmi tankovacích letadel. Po neformálním jednání ministrů obrany zemí Evropské unie v Sofii to uvedla ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). Řekla také, že vítá snahu o vylepšení evropských dálnic, silnic a přístavů; cílem je usnadnit vojenské přesuny. O dnešním jednání informoval mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zeman podpořil akci komise proti Bakalovi
Ve čtvrtek navštívili Pražský hrad k jednání s prezidentem republiky Milošem Zemanem předseda sněmovní komise vyšetřující úpadek těžební společnosti OKD Lukáš Černohorský z Pirátské strany a člen komise Josef Hájek z hnutí ANO. Byli to právě Piráti a hnutí ANO, kteří iniciovali ve sněmovně vznik vyšetřovací komise k úpadku OKD. Podle předsedy této komise by komise měla seznámit veřejnost se svými závěry a s výsledky svého vyšetřování v měsíci říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vedoucí Úřadu vlády Augustin uctil před budovou Českého rozhlasu památku padlých
V sobotu 5. května 2018 se vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin zúčastnil pietního aktu před budovou Českého rozhlasu, který se konal u příležitosti 73. výročí Květnového povstání českého lidu a konce druhé světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Je to vyloženě prokremelský akt. Štěch, Bublan a další senátoři útočí na prezidenta kvůli novičoku, Láska chce „zkusit jiné prostředky“
Parlament by se podle některých senátorů měl zabývat interpretací, s jakou prezident Miloš Zeman pojal informace tajných služeb ohledně výroby jedu novičok v Česku. Vyplynulo to z vyjádření zástupců horní komory na dotaz ČTK. Mimořádnou schůzi Sněmovny se snaží svolat předseda sněmovního klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, téma by měli příští týden probírat i členové zahraničního výboru dolní komory, a to z iniciativy Jana Lipavského (Piráti). Zeman ve čtvrtek řekl, že se přiklonil k názoru vojenských zpravodajců, podle nichž se novičok v Česku vyráběl, ačkoli podle Bezpečnostní informační služby (BIS) látka novičokem nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Paroubek: Jak vypadá volební nezdar?
Ještě v dnešním českém tisku se objevily informace o tom, že podle průzkumů veřejného mínění Labour Party při de facto jen částečných komunálních volbách ve Velké Británii, uskutečňovaných jen ve sto padesáti anglických obcích včetně Londýna (a nikoliv ve Walesu či ve Skotsku) měly skončit velkým vítězstvím Labouristické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Výstavba nové nemocnice v Moravské Třebové je naší prioritou
Zástupci Pardubického kraje pod vedením hejtmana Martina Netolického a radního pro oblast zdravotnictví Ladislava Valtra jednali ve čtvrtek odpoledne o dalším postupu ve věci stavby nové nemocnice v Moravské Třebové na pozemku po bývalé dětské nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sorosovci rozdávali ceny novinářům. Neziskovka ocenila Kundru z Respektu, „zkorumpovanou pakáž“ nebo Rychlíkovou
Již poosmé rozdělovala nadace George Sorose OSF ve spolupráci s ambasádou USA, Nadací Konráda Adenauera a dalšími neziskovkami ceny českým novinářům. Po loňském roce, kdy byly oceněny komentáře Jana Moláčka na Aktuálně.cz nebo „statečné čelení Jiřímu Ovčáčkovi“ Martina Veselovského došlo i letos převážně na známá novinářská jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Situace s migranty se v Německu vymkla kontrole
Komentář na facebookovém profilu k situaci s migranty v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Říjnové přehlídky ke sto rokům Československa se zúčastní přes dva tisíce pochodujících
Asi 2200 pochodujících a přes 200 kusů techniky se zúčastní velké říjnové přehlídky ke 100. výročí založení Československa. Konat se bude na Evropské třídě 28. října. Oproti poslední přehlídce, jež se konala před deseti lety, bude větší; kromě vojáků, hasičů, policistů a záchranářů se jí zúčastní také celníci. Účast přislíbili i zástupci Slovenska a států, které před 100 lety mezi prvními podpořily vznik Československa, tedy USA, Velké Británie, Francie a Itálie. ČTK to řekl první zástupce náčelníka generálního štábu generálporučík Jiří Baloun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD doplácí na to, co prováděl Sobotka. Jaroslav Foldyna odkyl mnohem více ze zákulisí partaje
Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna poskytl rozhovor deníku Právo. Popsal nálady v sociální demokracii. Zmínil i jméno bývalého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který prý nese svůj díl viny na tom, jak se dnes ANO na ČSSD divá. Zdůraznil, že jeho primárním cílem je prosazovat program ČSSD, což půjde jen ve vládě. V neposlední řadě varoval před výkřiky o fašistech ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda projedná nápad na změnu voleb do Senátu
Ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO) doporučuje, aby vláda u Ústavního soudu nepodpořila návrh skupiny senátorů, kteří chtějí zrušit stávající volební systém do Poslanecké sněmovny. Vyplývá to z materiálu, který má ČTK k dispozici a který kabinet projedná na své středeční schůzi. Senátoři v návrhu poukazují na to, že systém znevýhodňuje malé strany, které potřebují pro zisk poslaneckého mandátu více hlasů než velké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Evropská obranná agentura pořídí sedm tankovacích letounů
V sobotu 5. května se ministryně Karla Šlechtová zúčastnila v bulharské Sofii neformálního zasedání ministrů obrany EU. Tématy byly společné unijní projekty v rámci Evropské obranné agentury (EDA) a Stálé strukturované spolupráce (PESCO) a obranná spolupráce s NATO a OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Volby do Evropského parlamentu budou rozhodující pro všechny
V příštím roce 2019 se konají volby ve všech státech Evropské unie. Mnoho občanů je podceňuje, avšak to může mít ve výsledku fatální následky pro všechny. Je důležité, aby se novými europoslanci stali lidé, kteří budou jednat jinak, než ti současní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pane generále Pavle, ten váš Západ rozpoutal dvě světové války. Těmi „západními hodnotami“ myslíte fašismus nebo plynové komory? Ptá se Zdeněk Zbořil
Politolog Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro server První zprávy.cz okomentoval politické dění v posledních dnech. Prohlásil mimo jiné, že Západ kdysi rozpoutal dvě světové války, takže se není co divit, že se k hodnotám Západu nepřihlašují všechny země. Řekl toho ale ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: O titul Vesnice roku 2018 soutěží 228 obcí
Dohromady 228 soutěžících obcí z celé České republiky se přihlásilo do letošního ročníku soutěže a bude se ucházet o titul Vesnice roku 2018. K titulu náleží finanční odměna ve výši až dva miliony korun od Ministerstva pro místní rozvoj a vůz ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC na dva roky zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Lidové „moudrosti“ ČSSD
Strana se rozhodla, že referendem rozhodne, zda vstoupí, či nevstoupí do vládní koalice s Hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tisíce lidí vyšly v Praze do průvodu za legalizaci marihuany
Tisíce lidí vyšly dnes za zvuků živé kapely a elektronických hudebních aparatur z pražského Karlova náměstí do průvodu za legalizaci marihuany pro osobní potřebu. Míří na ostrov Štvanice, kde je připraven hudební program, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Na špatnosti se ANO a ČSSD dohodnou hned
Komentář na facebookovém profilu k dalším vlnám EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Odvolání Zemana. Reflex po kauze "český novičok" zveřejňuje manuál, jak toho dosáhnout
Poté, co Miloš Zeman před kamerami promluvil o „českém novičoku“, znovu sílí hlasy, že je třeba Miloše Zemana zbavit úřadu prezidenta. Server časopisu Reflex popsal, jak by bylo možné Zemana připravit o moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Žádám o podporu při svolání mimořádné chůze Poslanecké sněmovny
Komentář na facebookovém profilu k výroku prezidenta Zemana o novičoku na našem území
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Německé veřejnoprávní okénko na ČT: Šokující vraždy. Cizinci čelí brutalitě neonacistů, hlavně v bývalé NDR
Německá veřejnoprávní televize své diváky pravidelně informuje o dění v Evropě. V pořadu Focus on Europe přináší reportáže z Německa, Španělska, Nizozemí a z dalších evropských zemí. S českým dabingem pořad přebírá i Česká televize a vysílá ho divákům. Tentokrát se jedna z reportáží věnovala občanům tureckého původu žijícím v Německu a sérii vražd, která šokovala celou zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Odešel kolega a obhájce svobody Pavel Sáňka
Svobodné zastihla v pátek smutná zpráva. Ve věku nedožitých 57 let odešel člen Svobodných Pavel Sáňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): J. C. Juncker ztratil veškerou kredibilitu
Komentář k účasti J. C. Junckera na odhalení sochy Karla Marxe
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nebraňte se, čekejte na policii, nebo budou stíhat vás, varoval expert z ČT po útoku „holandských sportovců“. Profesor Jelínek nám vysvětlil, jak je to doopravdy
ROZHOVOR Po brutálním útoku skupiny sportovců z Nizozemska na číšníka v Praze mnohé překvapilo až ohromilo vystoupení experta na terorismus z Masarykovy univerzity v Brně Miroslava Mareše v Událostech, komentářích ČT. Kromě toho, že význam tohoto napadení zlehčoval, také z televizní obrazovky občany varoval, aby pokud nebude ohrožen jejich život jen zavolali policii a nepacifikovali útočníky sami, jinak by sami mohli skončit před soudem za nepřiměřenou obranu. Tuto právní konstrukci ParlamentníListy.cz předložily k posouzení profesoru Jiřímu Jelínkovi, vedoucímu katedry trestního práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a jednomu z nejvýznamnějších českých trestněprávních odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 10:34, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Americký trh práce si v dubnu polepšil o 164 tis. nových pracovních míst mimo farmářský sektor. Negativně tak překvapil trh, který očekával o 30 tis. nových pracovních míst více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Marxovy pamflety přímo inspirovaly masové vrahy a diktátory. Juncker urazil čtvrtinu obyvatel EU, píší v Lidových novinách
Komentátor Jan Klesla se v dnešních Lidových novinách zamyslel nad tím, že klanění se marxismu je urážka čtvrtiny občanů Evropské unie. „Co je špatného na Marxovi? Otázka, která nepřekvapí u člena KSČM hřímajícího na Výstavišti, ale poněkud zarazí třeba od mladého vzdělaného intelektuála,“ podotkl Klesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kolem Íránu se dějí velmi zajímavé věci. Macron i Merkelová marně přesvědčovali Trumpa, odhaluje velvyslanec Kmoníček v novinách
Velvyslanec v USA Hynek Kmoníček se v dnešním vydání MF Dnes rozhovořil o tom, jak se evropské mocnosti snaží zachránit dohodu s Íránem o jaderném programu, kterou prezident USA Donald Trump nechce. „Tato nebo podobná smlouva je však jediné řešení. Ostatní varianty jsou horší,“ sdělil Kmoníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hrad: Oficiální návštěva prezidenta republiky v Polské republice
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou uskuteční ve dnech 9. – 11. května 2018 oficiální návštěvu Polské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD chystá hlasování o koalici. Vývoj kolem Babišova stíhání prý situaci komplikuje
O vládním vyjednávání mezi hnutím ANO a sociální demokracií píše dnešní vydání MF Dnes. Šéfové obou stran by se měli sejít v pondělí, ČSSD by pak měla příští týden vypsat referendum o tom, zda vstoupí do vlády s hnutím ANO za tolerance KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Chrastina: Mediální terorismus
K naší škodě začala mainstreamová média posluhovat silám, které pro šíření svých jednostranných názorů zoufale potřebují zavést v zemi informační monopol. A tak někteří redaktoři a jiní protagonisté publicistických pořadů ohýbají své hřbety před svými „řídícími orgány“ bezmála stejně hluboko, jako tomu bývalo za oněch starých časů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum vystavuje v Lucemburském velkovévodství
Národní technické muzeum ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Lucemburském velkovévodství a s University of Luxembourg v Esch-sur-Alzette za podpory společnosti Losch Luxembourg pořádá ve dnech 3. až 18. května 2018 výstavu, umístěnou v areálu této univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
KRNAP: Krkonoše budou opět čisté
Tři stovky pracovníků Správy KRNAP a dobrovolníků vyrazily v těchto dvou dnech na turistické cesty, vedoucí Krkonošemi, s cílem vysbírat pohozené odpadky, které se objevily po zimní sezóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy zve na NAVALIS
Již jubilejní 10. barokní slavnosti na Vltavě oslavují Jana Nepomuckého, patrona všech lidí od vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Že by prezidentovi mohlo jít o pravdu? Tak tohle nikoho z téhle bandy nenapadlo
Gazdík, Pospíšil, Fiala, Zdechovský, Kalousek, Telička, Hampl - a další ctitelé západní pravdy, která je samozřejmě lží, jako jeden muž povstali s protestem proti tomu, co si to prezident Zeman ksakru zase dovolil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Chmelová: Na Slovensku povolili cyklistům 0,5 promile a počet nehod vzrostl o třetinu
KDU-ČSL nesouhlasí s návrhem, podle kterého by cyklisté mohli jezdit na cyklostezkách i silnicích třetí třídy po požití alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Žádám o podporu při svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny
Komentář na facebookovém profilu k výroku prezidenta Zemana o novičoku na našem území
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zajistil výmaz zástavního práva k bytovému domu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně předal příslušnému katastrálnímu pracovišti podklady k provedení výmazu zástavního práva k pozemku, jehož součástí je stavba bytového domu v obci Svatobořice – Mistřín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Je naší povinností zkoušet v rámci MHD nové technologie
Další trolejbus v Praze. DPP zahájí zkušební provoz nového elektrobusu Škoda – SOR 30Tr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Řečníci u rozhlasu odmítli zpochybňování Pražského povstání. Vystoupil plukovník Vodička i slovenský velvyslanec
Řečníci při dnešní vzpomínkové akci na oběti Pražského povstání v květnu 1945 u budovy Českého rozhlasu v Praze odmítli zpochybňování významu povstání a vyzdvihli hrdinství pracovníků stanice a povstalců. Právě o rozhlas se na sklonku druhé světové války svedly tvrdé boje, padlo na 170 lidí. V celé Praze zemřely při střetech s německými vojáky tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata jmenoval nové plukovníky
Při příležitosti oslav Dne vítězství se v pátek 4. května uskutečnilo ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově slavnostní jmenování vojáků do hodnosti plukovníka. Náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata udělil také čestné odznaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Odporná neomarxistická hniloba, islámská budoucnost Evropy. Česko se stane rohožkou Evropy. Petr Žantovský zalistoval chystanými dohodami, o kterých média důsledně mlčí. Pochopíte proč
TÝDEN V MÉDIÍCH Všechno je to jedna odporná neomarxistická hniloba, co prožírá Evropu, která měla být prostorem svobody. Tak reaguje Petr Žantovský na článek Daniela Kaisera, v němž autor trefně popisuje, jak se z Visegrádské čtyřky stalo jakési názorové ohnisko opozice k představě Evropy s částečně islámskou budoucností. Mediální analytik varuje před tím, aby se z České republiky nestala evropská rohožka, pokud bychom ratifikovali Istanbulskou úmluvu. Bez povšimnutí nemohl nechat účast předsedy Evropské komise Junckera na oslavách dvoustého výročí narození Karla Marxe a má vzkaz pro neohrožené novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Das Kapital = Mein Kampf 21. století
Autor v knize s názvem Mein Kampf jasně vyjádřil své názory, cíle i způsob jejich uskutečnění. Naprosto jasně. A přesně podle tohoto návodu potom postupovala přeměna německé společnosti v nacistickou diktaturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pod Marxovou sochou se ukázalo, kde kdo stojí. Juncker zradil, odvolejte ho. Po slávě v Trevíru je veselo
Karel Marx by letos oslavil dvousté narozeniny. Svět si připomíná narození tohoto velikána komunistické ideologie. Stojí však za pozornost, že pozitivně na Marxe hledí především v zemích, kde komunisté nevládli. Tamní občané tedy nemají osobní zkušenost s uplatňováním marxismu-leninismu v praxi. Zato europoslanec Jan Zahradil (ODS) a další Češi připomněli, k čemu Marxovy myšlenky vedly. Pánové a dámy metali na Junckera blesky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Žlutej sajrajt
Jsme zdravá země pečující o zdraví svých obyvatel. Naplňuje nás hrdostí, kolik zákazů a příkazů na ochranu zdraví zříme ve svém zorném poli. Tak třeba takové kouření. Leckdo by mohl namítnout, že kdo se chce kouření vyhnout, vyhne se mu. Takoví ti nechutní individualisté vám budou tvrdit, že nikdo nikoho nenutí lézt do zakouřeného pajzlu, takže kouření v restauračních zařízeních není nutné zakazovat. Pryč s takovými kacířskými názory!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Do sčítání v roce 2021 se opět budou muset zapojit všichni obyvatelé
Do příštího sčítání lidu, které se uskuteční v roce 2021, se znovu budou muset zapojit všichni lidé v Česku. Vyplňovat by ale měli mnohem méně údajů než v roce 2011. Místo 47 by jich mělo být 23. Vypadnout by mohla třeba otázka na víru či obor vzdělání. Zbývající potřebná data získá Český statistický úřad (ČSÚ) z registrů. Mnohem víc vyplněných formulářů by chtěl také dostat elektronicky. Vyplývá to z návrhu obrysů zákona o sčítání lidu, který by měla ve středu projednávat Babišova vláda v demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Anatomie provokací (s cenzurou si poradíme)
Nedávno jsem na jedné akci viděl mladíka, který měl na tričku nápis "STOP FAKE NEWS". Zajímavé bude sledovat, jak tomuto hochovi a dalším z jeho generace bude dlouho trvat, než jim dojde, kdo je skutečným nejen tvůrcem a hlasatelem těch nejnebezpečnějších FAKE NEWS, ale také tím, kdo si poměrně drastickými způsoby vynucuje jejich šíření a akceptování v reálné politice, dokonce i v takové politice, která se kousek po kousku snaží přiblížit svět globální válečné katastrofě. Jak dlouho jim bude trvat, než si uvědomí, že slouží zlu a současně jim hrozí, že se ve svém okolí na hodně dlouhou dobu ztrapní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kriminalisté z odboru pátrání zasahovali
Během dvou dnů zadrželi kriminalisté dvě celostátně hledané osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD) přivítala v Evropském parlamentu studenty z nizozemského Tilburgu
Skupinu studentů z Tilburgské univerzity Olga Sehnalová přivítala v Evropském parlamentu v Bruselu. Studenti, kteří přijeli do Bruselu na prohlídku institucí Evropské unie, mohli v Parlamentu pozorovat část zasedání a hlasování plenárního zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce stahuje z trhu reflexní pásek, málo odráží světlo
Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je v nabídce a prodeji reflexní pásek, který odráží méně světla. V případě situace na silnici nemusí řidič motorového vozidla chodce zaregistrovat včas a může dojít k jeho sražení nebo zranění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Letní turistické noviny lákají na výlety ve Východních Čechách
Začátek května je ten správný čas k načerpání inspirace k výletům a zajímavým akcím ve Východních Čechách pro nadcházející letní turistickou sezonu. Již tradičně pro tyto účely slouží i společné turistické noviny, které jsou třetím rokem vydávány nejen na letní, ale i na zimní turistickou sezonu pro celý Pardubický a Královéhradecký kraj. Za jejich vydáním stojí Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Platy učitelů by v dalších letech mohly začít stagnovat
Na platy učitelů by v příštích letech mohlo jít méně peněz, než kolik slibovala vláda. Vyplývá to z rozpočtové strategie sektoru veřejných financí, kterou tento týden schválil kabinet v demisi. Kraje by podle ní měly od ministerstva školství dostat 11,5 miliardy Kč navíc na reformu financování škol, s dalším navyšováním jejich rozpočtu ale už materiál nepočítá. Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) přitom avizoval, že bude chtít do roku 2021 vyjednat zhruba 36,5 miliardy Kč navíc na růst ohodnocení školských pracovníků. Rozpočtový výhled by měla příští týden projednat tripartita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (11. část)
Pokračování hlavního líčení v trestní věci obž. Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) & spol. u senátu Městského soudu v Brně předsedy Michala Kabelíka ve dnech 2. a 3. května 2018 bylo zasvěceno přehrávání odposlechů a čtení listinných důkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Městské firmy jsou hračky v rukách politiků
Situace v KV Areně v plném světle dokazuje, co se stává s městskými firmami, když jsou v rukách politiků. Pirátská strana na všech úrovních kritizuje propojení politiky a státních/krajských/obecních podniků. V Karlových Varech se městské firmy staly již nedílnou součástí politického obchodu, na kterém se za posledních osm let nic nezměnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Pohonné hmoty v ČR zdražují - a ještě zdraží
Ropa Brent v uplynulém týdnu opět zdražila – byť přechodně – nad úroveň 75 dolarů za barel. Cena ropy se tak stále pohybuje na maximech za celé období od konce roku 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Radioservis představuje zajímavou sondu do britské společnosti
Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, a.s. představuje knižní novinku Jiřího Hoška Jiná Británie, která není ani turistický bedekr, ani učebnice politologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lávka pod hradem Veveří je zúžená, rekonstrukce skončí na podzim
Dřevěná lávka pod hradem Veveří u Brněnské přehrady je od května zúžená kvůli chystané podzimní druhé etapě rekonstrukce i kvůli bezpečnosti. Lávku v roce 2007 postavily a nyní ji spravují Lesy ČR. Za obě etapy oprav podnik zaplatí 3,3 miliony korun bez DPH. I letos začne rekonstrukce po skončení turistické sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Orbán jedná, naši zástupci leští bruselské kliky
Strana FIDESZ Viktora Orbána navrhuje ústavní dodatek zakazující přesidlování migrantů organizované Evropskou unií. A naši politici? Přikyvují na návrh Komise EU podmínit přístup k unijním penězům dodržováním zásad právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Ministr Vojtěch navštívil nové Oddělení urgentního příjmu
Ministr zdravotnictví Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch navštívil Nemocnici České Budějovice. V odpoledních hodinách si prošel nové Oddělení urgentního příjmu, které bylo slavnostně otevřeno ve středu 18. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zahradníček (ANO): Olomoucký kraj podpoří výstavbu cyklostezek
Na rovných patnáct miliónů korun navýšil Olomoucký kraj celkovou částku, kterou letos rozdělí mezi žadatele o peníze z dotačního programu na podporu výstavby a oprav cyklostezek. Hejtmanství podpoří celkem třináct projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Známý europoslanec vzkazuje do Maďarska: Je to prosté. Když nectíte evropské hodnoty, nepotřebujete ani evropské peníze
Evropská komise včera představila svůj návrh rozpočtu pro období mezi lety 2021 až 2027. V rámci diskuse přišla řeč také na maďarského premiéra Viktora Orbána, kterému vyčinil europoslanec Guy Verhofstadt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Státní správa hmotných rezerv začíná administrovat veřejné zakázky v NEN
Informace k aktuální situaci zveřejňování výběrových a zadávacích řízení k veřejným zakázkám Správy státních hmotných rezerv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ruská média neustále vykládají, že Západ je v rozkladu. A ti čtenáři tomu věří, smějí se v Britských listech
Server Britské listy se podíval na to, jaký obraz Západu předkládají svým občanům ruská média. Euroatlantická společnost se podle ruských médií v podstatě rozkládá a patřit k ní není žádná výhra. Jednoho dne prý Západ poleze před Ruskem po kolenou a bude prosit o pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Zasvěcené názory těch, kteří vlastně nic nevědí, opravdu působí dost směšně
Komentář na facebookovém profilu ke kritice prezidenta Zemana senátory ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Do sčítání v roce 2021 se zas budou muset zapojit všichni obyvatelé
Do příštího sčítání lidu, které se uskuteční v roce 2021, se znovu budou muset zapojit všichni lidé v Česku. Vyplňovat by ale měli mnohem méně údajů než v roce 2011. Místo 47 by jich mělo být 23. Vypadnout by mohla třeba otázka na víru či obor vzdělání. Zbývající potřebná data získá Český statistický úřad (ČSÚ) z registrů. Mnohem víc vyplněných formulářů by chtěl také dostat elektronicky. Vyplývá to z návrhu obrysů zákona o sčítání lidu, který by měla ve středu projednávat Babišova vláda v demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanec od Okamury: Brutální útok agresivních Arabů v Praze ukázal, že jsme naprosto bezbranní, a nic jim nebrání se na nás vybíjet. ČSSD jen lační po korytech
ROZHOVOR „Tento brutální útok agresivních Arabů v plné nahotě ukázal, že se už nikde nemůžeme cítit bezpečně. Pokud by nebylo všímavé paní v odletové hale, která podezřelé nahlásila ochrance letiště, naše policie by tyto agresory již nebyla schopna polapit. V situaci, kdy raketově narůstají v západní Evropě počty násilných činů těchto agresorů, je to dost tristní stav,“ říká poslanec SPD Jan Hrnčíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Plavební sezóna je zahájena
Plavební sezóna na Baťově kanálu odstartovala. Slavnostního odemykání se zhostil generální ředitel Povodí Moravy, s. p. Václav Gargulák, starosta Veselí nad Moravou Miloš Kozumplík a ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů, který se poté, co mu spadl při odemykání klíč do vody, nechtěně v Baťově kanále vykoupal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Setkání se zástupci amerického krajanského spolku
Předseda vlády Andrej Babiš přijal v pátek 4. května 2018 ve Strakově akademii zástupce krajanského spolku American Friends of the Czech Republic (AFoCR) v čele s prezidentem Thomasem Dinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo nabídky na část Velkého městského okruhu v Brně
Jedná se o stavbu I/42 Žabovřeská I, první etapa, a Ředitelství silnic a dálnic na ni obdrželo celkem 9 nabídek. V současné době se připravují podklady pro vládní hodnotící komisi, která bude nabídky posuzovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Smrtelný koktejl pro venkov
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu aktuální stav zemědělství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Macron je ve funkci právě rok. Co na něj lidé říkají?
Francouzský prezident Emmanuel Macron je ve své funkci rok. Země sice vykazuje optimistické ekonomické ukazatele, zároveň se tam však konají velké protesty proti prosazovaným reformám. Píše o tom server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Prezident Zeman si ze zpráv tajných služeb vybírá střípky pravdy, které se mu hodí
Vyjádření k výrokům prezidenta Miloše Zemana ke kauze Skripal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sešli se generál Pavel a Pavel Šafr. Povídali si, jak Rusko manipuluje s pravdou. Odpovědí má být rozkrývání financování webů
Generál Petr Pavel se domnívá, že Rusko vede velmi promyšlenou informační kampaň proti Západu. Uvedl to v rozhovoru pro server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman je zrádce, loutka a užitečný idiot. Jakub Janda mu hrozí poslaneckou komisí a stíháním za velezradu
Prezident Miloš Zeman promluvil o jedu známém pod označením novičok v Česku a vyvolal tím bouři. Ozvali se ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) nebo bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. K tvrdým slovům sáhl také analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Starostka z TOP 09, která měla ráda luxusní obědy, chtěla lidem zakázat kytičky na chodníku. Druhý den úplně otočila
Starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová (TOP 09) se rozhodla vyhlásit v městské části soutěž o nejlepší zahrádku u stromů. A to nejprve výsadbu zakázala. Jenže po vlně kritiky je vše jinak. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Uctěním Karla Marxe Juncker potvrzuje skepsi obhájců svobody a tržní ekonomiky
Komentář Jana Skopečka k odhalování sochy Karla Marxe předsedou Evropské komise Junckerem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist