Oficiální zpravodajská média

Od konce května si děti do 16 let nezřídí účet na sociální síti. Na žádné
Účet na sociálních sítích si od 25. května budou moct nově založit pouze lidé starší 16 let. Důvodem je to, že začne platit unijní nařízení o ochraně dat (GDPR) a Sněmovna do té doby nestihne schválit nový zákon o zpracování osobních údajů, který měl tuto hranici zmírnit. Podle právníků Ministerstva vnitra není dosavadní neschválení zákona velký problém, přijat by však měl být v dohledné době, protože upřesní některé body z unijního nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Trestně stíhaný soudce je důkazem špatného výkladu Ústavy
Tvrdit, že premiér je trestně stíhaný, by neměla žádná politická strana. Neměla by předkládat nové právní předpisy ke schválení. Budí podezření, že k uplatňování svých priority zneužívá moc zákonodárnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nenáviděl jsem Němce. Češi, udržte si svobodu, vybízí válečný hrdina
Belgický veterán, který s belgickými střelci jako první přijel do povstalecké Plzně, Valer Gustin poskytl pro ParlamentníListy.cz exkluzivní rozhovor, ve kterém hovoří jak o druhé světové válce, tak i o bývalé situaci v rovníkové Africe i o potřebnosti Evropské unie. Více než devadesátiletý drobný muž, který pracoval 15 let v Belgickém Kongu a pak se pustil na umění – vlastnil tři galerie, z toho dvě v Lutychu – dodnes během několika sekund nakreslí vaši karikaturu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pan Špidla je jako vždy popletený
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření Vladimíra Špidly o nutnosti přijetí eura
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Je mi z Junckera zle, ulevila si Markéta Šichtařová. Brusel to pokazil sám a teď chce holit své ovečky. A rozebrala i lživou propagandu ohledně „řecké rakety“
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Návrh rozpočtu Evropské unie na dalších šest let považuje Markéta Šichtařová za důsledek toho, jak se změnily její priority a problémy. Vadí jí však, že Evropská komise chce nové zdroje příjmů v hodnotě vyšší než půl bilionu korun. Kdyby předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker věnoval Británii dlouhodobě víc času a pozornosti a nabídl jí takové podmínky, aby zůstala součástí Evropské unie, nemusela by EU pro další rozpočtové období řešit výpadek osmi procent svých příjmů. Proto nyní chce Brusel za svou chybu víc holit své ovečky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Novičok smrdí aneb Labyrint lží
Na celé kauze Skripal je něco divného. Jako kdyby se něco hodně sviňského tutlalo. Ti, co se snaží mlžit, říkají věci, které stále více nedávají smysl. Vypadá to, že něco nevyšlo a že se následně spustily různé "překrývací akce". Připomeňme si některé podivnosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš: Bezpečnostní rada kvůli věcem kolem novičoku není potřeba
Podle premiéra v demisi Andreje Babiše není potřeba svolávat Bezpečnostní radu státu kvůli záležitostem kolem látky novičok v Česku a výrokům prezidenta Miloše Zemana. V pondělí se ale sejde se šéfy Bezpečnostní informační služby (BIS) a Vojenského zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Neziskovky zděšeny: V Moskvě rozháněli Putinovy odpůrce dokonce kozáci s biči
Více než 1 600 lidí bylo zatčeno při nepovolených demonstracích proti prezidentu Vladimiru Putinovi. Píše o tom server Lidovky.cz. Publicista Maxim Ševčenko kvůli drsným zásahům kozáků proti sobotním demonstracím dokonce požádal o svolání prezidentské rady pro občanskou společnost a lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Historie pravdivá versus historie korektní
780 slov o falšování událostí z dob okupace a druhé světové války vůbec. Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí Sobotkovy, a teď už i Babišovy vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
K pondělní schůzce Babiše a Hamáčka o vládě se připojí i Filip
K jednání předsedů hnutí ANO a ČSSD Andreje Babiše a Jana Hamáčka o možné vládní koalici ANO a sociální demokracie se v pondělí připojí také šéf KSČM Vojtěch Filip. Filip o tom dnes informoval ČTK. Komunistická strana by měla podle dosavadních dohod tolerovat případný menšinový kabinet ANO a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Setkání k uctění obětí a hrdinů za německé nadvlády
Ve Čkyni se 5. května 2018 sešli občané u Památníku na náměstí a položili věnce k 73. výročí osvobození naší vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Havel přesvědčil Clintona, aby neskončila "Svobodka". Madeleine Albrightová a příběh se škubanou slepicí. Takto Michael Žantovský a americký velvyslanec slavili konec války v Plzni
REPORTÁŽ Sto let česko-amerických vztahů – co nás spojuje. To byl název obnovených tzv. Plzeňských rozhovorů, které uspořádala Západočeská univerzita v Plzni. Bývalý šéf rádia Svoboda vysoce ocenil aktivitu Václava Havla a varoval před opuštěním myšlenek svobody a demokracie. K tomu se přidal i bývalý velvyslanec v USA, zakladatel Občanského fóra a nyní ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, který varoval před pokusy omezit veřejnoprávní média a novináře jako takové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum pro Moravce vyděsí ČSSD. Pětiprocentní hranice je blíže než kdykoliv minule
V dubnu by volby vyhrálo hnutí ANO s 30,5 procenta hlasů, do Sněmovny by neprošla TOP 09. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar TNS, který dnes zveřejnila Česká televize (ČT). Proti březnu si pohoršila ČSSD, víc než před měsícem by naopak získali komunisté. Průzkum také ukázal, že v posledních měsících klesla spokojenost lidí s politickou situací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNÍ ukázky. Poslanec ANO Patrik Nacher sepsal knihu, která vyvolá hlasitý křik
Už za několik dnů na Světě knihy představí Patrik Nacher a nakladatelství Olympia vcelku netrpělivě očekávaný titul "Šílenosti doby korektní". Jak o ní její autor, známý i coby bojovník proti podivným bankovním poplatkům a rovněž autor ankety Nejabsurdnější bankovní poplatek, říká, „to, co se děje a řeší nyní, bychom také zcela jistě před pár lety považovali za utopické, fantasmagorické a zcela nemyslitelné." ParlamentníListy.cz měly možnost pročíst několik kapitol uvedeného titulu, z nichž čtenářům jako jediné médium nabízíme hned několik ukázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zdroje budou. Pirátka v Partii ohromila výčtem, kde všude se mohou hledat
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedly dvě dámy – ministryně práce a sociálních věcí v demisi za hnutí ANO Jaroslava Němcová a poslankyně Pirátů Olga Richterová. Němcová diskusi zahájila zostra. Pořádně se navezla do sociálních demokratů. Richterová si zase nebrala servítky vůči hnutí ANO. Před kamerami to opět pořádně jiskřilo. I kvůli novičoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Padesát let usiluji o lepší Evropu. Polsko, Maďarsko a možná i ČR jsou v Unii jen kvůli dotacím. Respekt hovořil se slavným zeleným europoslancem Cohn- Benditem a je to vážně síla
Daniel Cohn-Bendit v roce 1968 stál v Paříži v čele studentských demonstrací. Dnes je členem Evropského parlamentu. V rozhovoru pro Respekt.cz europoslanec vysvětlil, že jak na demonstracích v Paříži, tak dnes v Bruselu vždy usiloval o jednu věc. Celých padesát let mu prý na srdci ležela Evropa a lepší život v ní. Pokud to bude znamenat, že to bude EU bez České republiky, tak ať. Europoslanec s tím nemá problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tady slavili Rusové a Američané dohromady. Sledovali jsme parádu na demarkační linii v Rokycanech
REPORTÁŽ Hymny Spojenců a České republiky zazněly v Muzeu demarkační line v Rokycanech na západě Čech. U bust generálů Rybalka a Robertse položili věnce hosté pietního aktu – mj. vicekonzulka generálního konzuláru Ruské federace v Karlových Varech Marie Semenová, tiskový atašé velvyslanectví USA Edward Finlay a senátorka Milada Emmerová (ČSSD). Populární lékařka, senátorka se v projevu pochlubila, jak přispěla k pomoci válečným veteránům. Zástupce americké armády poděkoval České republice za její aktivní zapojení do Severoatlantické aliance při obraně společných hodnot, které sdílíme mezi našimi zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dělejte si zásoby. Jídla, vody i peněz byste měli mít doma minimálně na měsíc, vzkazuje expert na energetickou bezpečnost
Má vaše domácnost zásobu jídla, vody i finanční hotovosti minimálně na měsíce dopředu? Pokud ne, pak podle velvyslance České republiky pro otázky energetické bezpečnosti Václava Bartušky velmi riskujete. „Kdykoliv totiž může kvůli nestabilitě energetických systémů přijít nečekaná událost,“ uvedl v rozhovoru pro server Svobodné Universum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Mladý Klaus do ODS nepatří, usoudili na Šafrově fóru. Kdyby ji vedl, určitě se domluví s Babišem a bude dělat idiota
Komentátor Vilém Besser se na serveru Forum24.cz obul do poslance za ODS Václava Klause mladšího. Podle něj do strany nepatří, neboť pohrdá i svými spolustraníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Památku obětí spojeneckých armád uctili zástupci resortu obrany a armády v Ďáblicích
V neděli 6. května se Daniel Koštoval, náměstek ministryně obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic, a brigádní generál František Ridzák, ředitel Agentury komunikačních a informačních systémů (AKIS), zúčastnili pietního aktu k uctění památky obětí války spojeneckých armád na hřbitově v pražských Ďáblicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš opět v hlavní roli: „Musí ji kou*it, ko*ot…“
Premiér v demisi a šéf hnutí ANO 2011 Andrej Babiš je veřejností vnímán jako blazeovaný politik lidového střihu se smyslem pro zkratku. V úzkém okruhu spolupracovníků pak stejně jako řada jiných často používá sprostá slova. Občas mu drsnější výraz také ujede, když se dostane do úzkých. Jako v případě nedávné žádosti o autogram do knihy, která popisuje aktivity Babiše předtím, než vstoupil do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
To bude nějaké nedorozumění tajných služeb, myslí si Babiš o kauze "český novičok"
Prezident Miloš Zeman má podle šéfa vlády v demisi Andreje Babiše (ANO) jiné informace o novičoku než on. Podle Babišových slov došlo k nedorozumění na úrovni tajných služeb. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Celní správa: Kontroly dálničních známek a mýtného na D5
Celní úřad pro Plzeňský kraj kontroluje na úseku dálnice D5 mezi Rozvadovem a Rudnou u Prahy, zda mají řidiči nákladních vozidel zaplacené mýtné a řidiči osobních vozidel vylepenou platnou dálniční známku. Na úseku dlouhém 145 km se hlídky celní správy nepřetržitě pohybují speciálními technologickými vozidly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 23.díl. Fašismus
Výběr knihy pro tento květnový týden jen těžko mohl mít jinou dimenzi, neboť je to týden, v němž si normální lidé velké části světa připomínají výročí konce režimu, jenž způsobil a rozpoutal druhou světovou válku a holocaust, patrně největší rasově motivovanou genocidu v dějinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Račok: Koalice bez SPD a jaké politické hrátky ČSSD
Byl bych radši, kdybych se v tom mýlil, bohužel moje analýza byla správná. Hnutí ANO zradilo podstatnou část svých voličů, kteří volali po změně politických struktur, tím, že ANO podepsalo smlouvu s ČSSD ztratilo tvář a páteř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Naprostá katastrofa. Brutalita imigrantů, čirá nenávist a znásilněné ženy. Můj táta si myslel, že soužití s islámem není možné. Syn skladatele Svobody a jeho žena o tom, jak se je státní fond snažil zcenzurovat
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Režisér Petr Klein Svoboda se s manželkou Lucií rozhodl natočit film o konfliktu naší a muslimské kultury. Žádali o finanční podporu Státní fond kinematografie, ale narazili tam dle svých slov na snahu o cenzuru. Hovořili jsme s nimi otevřeně o filmu o i hrozbě islamizace, imigrace a multikulturalismu pro bezpečí v naší zemi a v Evropě. „V některých ohledech EU začíná vykazovat znaky totalitního režimu,“ říká Lucia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
SPD: Jsme pozitivní hnutí, plné sil a elánu
Oznámení na facebookovém profilu o růstu členské základny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jemu hráblo! Kecá. Tolik kritiky hlavouna EU v Česku dlouho nebylo. Zapojil se i...
V sobotu byla v Trevíru odhalena socha německého filozofa Karla Marxe, a to v rámci dvoustého výročí jeho narození. Této akce se mimo jiné účastnil i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který ve svém projevu uvedl, že tento myslitel a revolucionář by měl být vnímán v kontextu své doby a neměla by se na něj svalovat zodpovědnost za zločiny komunismu, což vzbudilo vlnu kritiky. „Evropské hodnoty? Marxismus-islamismus! EU si svým komunismem musí projít,“ napsal na svém Facebooku právník Tomáš Tyl. Přidali se k němu i politik, novinář a cestovatel Jaromír Štětina a analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Zavedení stropů je v zájmu demokracie
Komentář na facebookovém profilu k zemědělské politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Okamžité navýšení důchodů maminkám je nutnost
Ženy mají v průměru o 2000 korun nižší důchody než muži. Hlavní důvod tohoto rozdílu je dán péčí o děti, kterou stát nijak neocení. Je to ostuda a KDU-ČSL usiluje o to, aby tuto nespravedlnost narovnala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rozklad rodiny, míšení ras, dvanáctileté pionýrky poučující na náměstí. Teď už je podle brněnského právníka naprosto jasné, proč to EU dělá
Brněnský právník Tomáš Tyl se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, že pořád nechápal, proč je dnešní Evropská unie tak protikřesťanská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Připomenutí památky padlých hrdinů
Ve Vazební věznici Praha Pankrác se uskutečnil pietní akt k připomenutí památky hrdinů a vlastenců, kteří položili své životy v dobách nacistické okupace a během Pražského povstání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Je třeba si historii nejen připomínat, ale hlavně se z ní poučit
Pražská TOP 09 uctila památku obětí Pražského povstání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Přelepujete si symbol EU na značce u auta? Tak to vám můžeme na rok zakázat řízení. Ministerstvo a policie se s rebelujícími řidiči nemíní párat
Chcete vyjádřit svůj názor tím, že na registrační značce přeškrtnete symbol Evropské unie? Jak nyní varuje Ministerstvo dopravy a píše server iROZHLAS.cz, takovýto čin může skončit i zákazem řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism na palubě inauguračního letu Philadelphia – Praha
5. května 2018 ráno přistál na Letišti Praha Boeing největší letecké společnosti na světě. Zavedení každodenní zámořské linky patří mezi ukázky dobré praxe spolupráce vícero subjektů. CzechTourism se - společně s American Airlines - postará o mediální kampaň zaměřenou na propagaci ČR v Americe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hysterie Me Too v USA na pokračování
Americká Akademie filmových umění a věd, jež uděluje Oscary, hlasováním ve svém výkonném orgánu rozhodla o vyloučení svých členů, komika Billa Cosbyho a režiséra Romana Polanského. Cosby byl minulý týden shledán porotou vinným pro znásilnění. Polanski byl v USA před lety vyšetřován za sex s nezletilou a v obavě z trestního stíhání před čtyřiceti lety Spojené státy navždy opustil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ACORUS: Charitativní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí
Až do 31. května 2018 potrvá charitativní prodejní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí v kavárně CAFE 131 u metra Hradčanská na Praze 6. Výstavu pořádá neziskové centrum ACORUS, nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017. ACORUS pomáhá osobám ohroženým domácím násilím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se rozčílil na novinářku: Já jsem šetřivý člověk
Český rozhlas spočítal, že cesty Babišovy vlády bez důvěry po českých a moravských krajích stály už půl milionu korun. Nejde o zbytečné plýtvání u člověka, který v minulosti vystupoval jako politik, který by si skoro nechal pro korunu koleno vrtat? Andrej Babiš se k této otázce vyjádřil. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Epidemie horečky Dengue ve francouzském Réunionu
Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) publikovalo 16. dubna 2018 Rychlé hodnocení rizik, ve kterém upozorňuje na neobvykle rozsáhlou epidemii horečky Dengue, probíhající ve francouzském zámořském regionu Réunion. Za hlavního přenašeče horečky Dengue se v této oblasti považuje komár Aedes albopictus. Předpokládá se, že v nadcházejících týdnech může tato epidemie zesilovat a očekává se další přenos alespoň do začátku zimy (červenec až září).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Noční vlci? To je osobní aktivita pana Foldyny, ČSSD s tím nespojujte, čílil se Hamáček
Poslanec a nově zvolený místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se nijak netají tím, že má blízko k ruskému motorkářskému gangu Noční vlci. Tyto motorkáře vidí především jako potomky sovětských vojáků, kteří osvobodili většinu naší země od nacistů. Ne každý se však na Noční vlky dívá takto pozitivně. Ministerstvo vnitra ČR upozornilo na kriminální pozadí gangu. A nový předseda ČSSD Jan Hamáček dal od Foldynovy aktivity spojené s Nočními vlky ruce pryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jsem šetřivý člověk, to se o mně ví
Komentář na facebookovém profilu ke kritice nákladů na cesty premiéra a vlády po krajích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tito ministerští úředníci jezdí za veřejné peníze na výlet na olympiádu. Šéf sportovců slibuje konkrétní jména
Předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta byl přibližně před rokem obviněn v kauze rozdělování dotací pro sport. Dodnes doufá, že bude očištěn. A navíc hrozí, že přejde do protiútoku a zveřejní jména úředníků, kteří podle jeho názoru zneužívali dotace určené na sport k výletům po světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Představitelé strany se účastní událostí k výročí ukončení války
Představitelé ODS se účastní událostí u příležitosti 73. výročí ukončení druhé světové války
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Typické chování komunistického režimu
Pravděpodobně jste zapomněli za výbuch jaderné elektrárny v Černobylu a následné utajování této katastrofy komunistickými vládci jak v Kremlu, tak v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Docent ke kauze novičok: Tutlalo se něco hodně sviňského. Proto informované osoby začaly tak řádit proti Zemanovi
Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík na svém blogu okomentoval kauzu novičok. Zdá se mu, že se v této kauze něco zatajovalo. Valenčík doslova píše, že se něco „hodně sviňského tutlalo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta natřel dnešní Západ básničkou o lhaní a čurání
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině v komentáři pro server Prvnízprávy.cz prohlásil, že už je starší ročník, tak si leccos pamatuje. Coby student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy si pamatuje třeba středověké latinské básničky. Jedna z nich, která mu utkvěla v paměti, byla o čurání a lhaní. Podle Bašty se skvěle hodí na dnešní počínání Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Milan Štěch varuje: Babiš čtyři roky ČSSD jen poškozoval a rozhodně s tím teď neskončí
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v rozhovoru pro server Týden.cz vysvětlil, proč tak tvrdě vystupuje proti tomu, aby ČSSD znovu vstoupila do koalice s Andrejem Babišem. Za vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) se prý Babiš celé čtyři roky staral o to, aby poškodil sociální demokracii, a Štěch nevidí důvod, aby Babiš dostal šanci v tom pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kuřárny mají vysokou šanci
Komentář na facebookovém profilu k výjimkám z protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Připomínejme si také české a slovenské hrdiny
Předseda vlády Andrej Babiš se v neděli 6. května 2018 zúčastnil vzpomínkového aktu u památníku Díky Ameriko v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Pracovníci veřejně prospěšných prací uklízeli kolem řeky Moravy
Sběr odpadu proběhl v lesních porostech Lesů ČR, s. p. kolem řeky Moravy. Sbíralo a odváželo jej šest sezónních pracovníků veřejně prospěšných prací (VPP), kteří jsou na lesní správě ve Strážnici zaměstnáváni pravidelně od jara 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Německá armáda je v rozkladu. Třeba bojové letouny by nejspíš vůbec nemohly být nasazeny
Magazín Spiegel přináší znepokojivé informace o Bundeswehru, který údajně není schopen plnit své závazky vůči NATO. Problémy se konkrétně týkají bojových letounů Eurofighter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Černochová: Vládu s ANO bez Babiše bych si před svým svědomím obhájila. S ním bychom zradili voliče
Pro poslance ANO je Andrej Babiš guru. Jako byl v minulosti pro ODS Václav Klaus.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.5.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna: Seminář pro zahraniční bohemisty
Moravská zemská knihovna vyhlašuje seminář určený pro zahraniční bohemisty. V roce 2018 je realizován ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně a pod záštitou děkanky FMK UTB doc. Mgr. Ireny Armutidisové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Slavné Financial Times při výročí vychválily Karla Marxe. Dokázal se prý postavit naivním analýzám kapitalismu
Server CasopisArgument.cz přinesl analýzu z Financial Times o tom, proč je německý filozof Karel Marx významnější než kdy dřív. Podle serveru Financial Times pojaly připomínku možná až překvapivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká televize spustila s předstihem všechny vysílače pro příjem DVB-T2
České televizi se podařilo spustit veškeré vysílače pro příjem DVB-T2 o šest dní dříve, než původně plánovala. Nová síť již pokrývá 99,6 procenta území Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: O dotaci na veřejný internet mohou žádat i subjekty, jednající jménem měst a obcí
Internet zdarma na veřejných místech. Projekt WiFi4EU začíná v květnu, registrovat se dá už teď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nasrat, jo, nasrat. Chytrému napověz. Rozmáhá se lynčování, varuje poslanec SPD a obeznámený diplomat Kobza
ROZHOVOR „Začíná se rozmáhat lynčování,“ říká Jiří Kobza, poslanec SPD, bývalý diplomat, podnikatel a autor návodu, jak se bránit proti islamizaci. K lynčování podle něj dochází, protože bez vyšetření motivů a pachatelů jak chemického útoku v Sýrii, tak i při otravě agenta Skripala se objeví samozvaní žalobci, soudci i kati. Připomíná mu to návrat do doby, kdy nebyla vláda práva. Současně upozornil, že kdo chce mír, musí být silný a dostatečně ozbrojený. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň zauvažoval, co musel prezident Emmanuel Macron slíbit francouzským muslimům za jejich hlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Česko ovládl populismus
Vstupem Pirátů do sněmovního kolbiště započala v Česku nová etapa nebezpečného populismu. Některé body „pirátského“ programu totiž děsí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Právnička kandiduje do Senátu za hnutí Lásky. S podporou Pirátů a „Muže, který sázel stromy“
REPORTÁŽ Liška, Láska a „Muž, který sázel stromy“ stojí za kandidaturou na senátorku pro obvod Jablonecka a Semilska Michaely Tejmlové. Ještě pod dívčím jménem Suchardová totiž kandidovala v roce 2014 právnička do Evropského parlamentu jako dvojka Strany zelených za Ondřejem Liškou. Díky němu se seznámila s jejím současným podporovatelem Danielem Pitkem, sedlákem hospodařícím pod Milešovkou, jehož inspirovala kniha Muž, který sázel stromy. A také s nynějším senátorem Václavem Láskou, který založil politické hnutí Senátor 21. To sdružuje nezávislé kandidáty do Senátu, mezi nimi i Tejmlovou, nad kterou vlaje i pirátská vlajka. Piráti ji také podporují stejně jako KDU-ČSL a Změna pro Jablonec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Když zahřeji vodu příliš, nebudu mít žádnou
Komentář na facebookovém profilu ke kvalitě politiky a demokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veselé vysílání z věže. Moravec se posmíval Zemanovi a televizi Russia Today, Pirát si přisadil, že prezident asi splácí dluh za kampaň
Moderátor Václav Moravec znovu usedl před kamery a pustil se do prezidenta Zemana. V Žižkovské věži otevřel téma „českého novičoku“. Pirát Mikuláš Ferjenčík v nedělních Otázkách Václava Moravce konstatoval, že prezident Zeman mate veřejnost. Možná tím také splácí dluh za volební kampaň. Místopředseda ČSSD Martin Netolický doplnil, že teď jsme díky prezidentu Zemanovi za šašky. Moravec poté konstatoval, že si Zeman v podstatě lže do kapsy. A tím ani zdaleka neskončil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Elektronické neschopenky se nejspíš odloží, ministerstvo chce úplně nový projekt
Ministerstvo práce navrhuje prozatím zrušit a ze zákona vyškrtnout elektronické neschopenky, které se měly v Česku používat od ledna 2019. Podle vedení resortu není jejich zavedení v tomto termínu reálné a představovalo by „poměrně masivní a komplexní zásah“ do nemocenské. Vzniknout by měla úplně nová právní úprava, tak aby e-neschopenky začaly fungovat od ledna 2021. O plánech ministerstva informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Více než patnáct miliard. O tolik více se vloni rozdělilo státním zaměstnancům
Výdaje na platy zaměstnanců státu vzrostly loni v porovnání s předchozím rokem o 15,2 miliardy korun a vyžádaly si 166,6 miliardy korun. Průměrný plat všech zaměstnanců státu se meziročně zvýšil o 2 234 korun na 30 627 korun. Počet zaměstnanců se zvýšil o 9,5 tisíce. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Krátkodobé uzavření stanice metra Muzeum A
Z důvodu rekonstrukce je od soboty 12. května 2018 (od zahájení provozu) do neděle 13. května 2018 (do ukončení provozu) obousměrně uzavřena stanice metra Muzeum na lince A.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Uzavření koruny hráze vodního díla Fláje
Přiblížil se termín provádění opravy zábradlí na koruně hráze vodního díla Fláje. Práce se zahájí v příštím týdnu, po 7. květnu 2018, a ukončí se na konci června letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Připravit ke startu - běžíme na hrad!
Seriál závodů Běžíme na hrad propojuje běžecké závody se zábavným programem pro děti a prohlídkou hradů a jejich okolí. Oblíbené jsou dětské závody pro malé závodníky od tří let. Na jaře můžete vyrazit na závody na Točníku, Bouzově a Kunětické hoře, na podzim si můžete vyběhnout na hrady Loket a Veveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V Plzni američtí veteráni školili děti: Dnes se vracejí mračna, musíte každý den bojovat za svobodu
REPORTÁŽ Apelem na udržení svobodné společnosti stejně jako vyzdvižením hluboké lásky Plzeňanů k Američanům a naopak se vyznačovala beseda veteránů druhé světové války s veřejností a žáky a studenty místních škol, která se uskutečnila v rámci oslav osvobození krajské metropole americkou armádou. Přítomni byli také belgičtí veteráni a poprvé za novodobou historii oslav také zástupce československých veteránů. Jeden z bývalých amerických vojáků také s omluvou vysvětlil, proč USA za vlády komunistů nemohly československému lidu více pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Veletrh vědy představí rekordní počet expozic
Více než 80 vystavovatelů se bude letos prezentovat na Veletrhu vědy, který se uskuteční od 7. do 9. června na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Během tří dnů nabídne veletrh přes sto interaktivních expozic, mezi nimiž nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá Akademie věd ČR již počtvrté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Rybí populace je oslabená a náchylná k nemocem. Nejslabší hynou
V některých pražských rybnících se v průběhu jara objevují uhynulé ryby, nejedná se však o důsledek havárie či znečištění vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (4. 5. 2018)
Dnes se v ČLR slaví Den mládeže a 99. výročí mládežnického hnutí, které protestovalo v centru Pekingu proti ponižování Číny během Versaillské mírové konference a proti imperialistickému zahraničnímu vlivu na Čínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Pardubicích převedl hasičům pozemky po Fondu dětí a mládeže
Pardubické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje dva pozemky ve městě Seč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Boj o pobočku vojenské školy v Sokolově nevzdáme
Karlovarský kraj ještě stále nemá jisté, že se pobočka vojenské střední školy v Sokolově skutečně otevře. Ze čtrnácti uchazečů o studium totiž byli na základě výsledků přijímacího řízení pro pobočku v Sokolově přijati pouze dva zájemci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Kultura v demisi
Před lety jsme na stránkách Literárních novin iniciovali sérii textů na téma český národní zájem. Oslovovali jsme politiky, spisovatele, odboráře, ekonomy. Jejich texty jsme pravidelně otiskovali a doufali, že vyvolají také spontánní reakce a že se zrodí užitečná veřejná debata. Bohužel k ní nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Hospodářské komory navštíví Karlovarský kraj
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý navštíví ve dnech 9. - 10. května 2018 Karlovarský kraj
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): GDPR dělá velké starosti zejména starostům menších obcí
Seminář k problematice GDPR nabídl praktické rady zástupcům veřejného sektoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Svět brání své trhy před Čínou, Česko má opačný kurs
Jak se stalo tradicí, pokud někde ve světě vzniká aktivita, která chrání a prospívá svým obyvatelům a své zemi, pak se v České republice činí kroky přesně opačné. Ne jinak je tomu v oblasti velkých čínských investic do našich strategických odvětví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Ústavní soud ke kauze Shahrama Zadeha
Dne 4. května 2018 vyhlásil Ústavní soud ústavní nález z 24. dubna 2018 k ústavní stížnosti obž. Shahrama Abdullaha Zadeha, která je od r.2014 v pořadí již sedmá, vztahující se k uvalení vazby na něj. Ústavní soud ji zčásti zamítl, zčásti odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Skandál kolem Nobelovek. Cena za literaturu nebude letos udělena
Nadace Nobelovy ceny za literaturu souhlasí s prohlášením švédské akademie, aby udělení ceny za literaturu pro rok 2018 bylo zrušeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MŠMT: Excelentní výzkum na Univerzitě Karlově
Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání představuje další podpořené projekty. Tento měsíc jsme se zaměřili na čtyři projekty Univerzity Karlovy, které získaly podporu v rámci výzvy Excelentní výzkum. Své zastoupení zde mají jak humanitně zaměřené projekty, tak také projekty z oblasti lékařství a přírodních věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Dvě tajné služby jednoho státu mají rozdílné závěry
Komentář na facebookovém profilu k výrobě novičoku v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Tento týden v EU (3)
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Konec dlouhé éry A. Merkelové
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist